PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ersun Yanal Trabzonspora hayırlı olsun

BlackPanther
09.11.2014, 06:22
Ersun Yanal, Trabzon'a hayırlı olsun

Yönetim olağanüstü kararla toplandı, nihai kararını açıkladı. Halilhodzic ile son kez bir araya gelen Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu her şey için teşekkür etti, yeni teknik direktörün Ersun Yanal olduğunu söyledi.

http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/658x370/2014/11/08/fft104mm3253130.jpg?d=8.11.2014%2022:09:09

Trabzonspor’da ikinci Ersun Yanal dönemi resmen başladı. Sorunsuz şekilde yollarını ayırmak isteyen İbrahim Hacıosmanoğlu, Vahid Halilhodzic ile dün tesislerde geniş çaplı bir durum değerlendirmesi yaptı. İkili, uzun süren görüşmenin ardından masadan el sıkışarak kalktı ve başkan yeni teknik direktörün Ersun Yanal olduğunu açıkladı. Konya maçından sonra tesislerde işbaşı yapacak olan Ersun hocanın kafasında ise radikal planlar bulunuyor. Takımı tekrar şampiyonluk potasına sokmaya çalışan deneyimli hocanın projeleri ise şu şekilde:

Şehri stada çekecek

Vahid Halilhodzic’in keskin ve ucu açık cümleleri, taraftarlar gözünde antipatik bulunmuştu. Bu durum da ister istemez tribünlere yansıdı. Passolig satışının 30 bini geçmesine rağmen, Bordo-Mavili taraftarların dört gözle beklediği Fenerbahçe maçında bile Avni Aker tamamen dolmadı ve oluşan boşluklar dikkat çekiciydi. Ersun Yanal’ın ilk icraatı ise Trabzon halkı ile takımı bütünleştirmek olacak.

Cardozo’lu sistem geliyor

En önemlisi Cardozo ve Constant gibi Avrupa futbolunun önemli isimleri hakkında “Zaten geldikleri takımda yedeklerdi ve ilk tercihlerimiz değillerdi” sözleriyle tepki çeken Halilhodzic, hem yerel basının hem de taraftarın hedef noktası haline gelmişti. Ersun Yanal ise ilk 11’ine Paraguaylı yıldızın üzerinden şekil verecek. Kevin Constant ise saha içerisinde takımın dinamosu görevini üstlenecek.

Kadro dışı kalanlar affediliyor

Trabzon’da 4-4 biten Gaziantep maçının faturası Zeki ve Mustafa’ya kesilerek kadro dışı bırakılmışlardı. Yerel basının Trabzon doğumlu olan bu iki oyuncuya kol kanat gererek Halilhodzic’i, “Takımda Trabzonlu futbolcu bırakmadın” manşetiyle istifaya çağırmıştı. Kulüp içinde görüş ayrılığına yol açan bu durumu Ersun Yanal’ın çözeceği ve kadro dışı kalan isimleri direkt affedeceği öğrenildi.

Ersun Yanal'ın Trabzon karnesi

Maç Galibiyet Beraberlik Mağlubiyet Attığı gol Yediği Gol
Spor Toto Süper Lig 53 26 11 16 72 57
Türkiye Kupası 9 4 1 4 16 14
Toplam 62 30 12 20 88 71

http://www.fanatik.com.tr/2014/11/09/ersun-yanal-trabzona-hayirli-olsun-394520

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

:sevinç:

Derbeder-53
09.11.2014, 06:42
Şikecibaşıda başkan olsun o zaman belki kadro tamamlanır.

BlackPanther
09.11.2014, 06:46
Şikecibaşıda başkan olsun o zaman belki kadro tamamlanır.

Şikecibaşının başı Cumhuru Reis olmuşken varsın Azizde Başkan olsun.

BlackPanther
09.11.2014, 06:51
Buyrun. İyi izleyin.

Bu adam bu konuşmadan sonra Trabzonda %70 oy aldı öyle mi??

:alkış::alkış::alkış:

pp3rCNdQmXY

ozturk
09.11.2014, 07:05
Inşallah başarılı olur

Hüseyin Ş.
09.11.2014, 07:08
Ahlak, etik, duruş gibi kavramlar İHO'nun Akp mitinginde boy gösterdiği gün bu kulüp için bitmiştir. O gün İHO'ya kazan kaldırmayan, ahlakını etiğini muhafaza etmeyenlerin, ilgili şahıs ve yönetim kurulu o makamdan el çekşnceye kadar mücadele etmeyenlrin, hele hele tüm olan biteni yeni bi teknik direktör ve iki tane pahalı transferle unutup geçmişe sünger çekenlerin bugün Ersun'a hayır deme hakkı yoktur.

Kulüp başkanın mitinglerde boy gösterecek, siyasete övgüler düzecek, ağırlayıp formalar hediye edecek, toz kondurmayacak, onursal başkanın "şike davası kuşkuludur" diyecek, kendi kanalında onursal başkanı olduğu takıma hakaretler edilmesine göz yumacak, kimsede çıt yok. ama Ersun'un ismi geçince herkes ahlak adalet bekçisi, onur, karakter abidesi. Yok öyle yağma(!)

Yarın Ersun çıkıp "Sizin başkanınız kupanızın çalınmasına göz yuman adamın mitinginde cirit atıyor, izzet ü ikramlarda bulunuyor buna sesiniz çıkmıyor da benim 15 yıl önce aldığım teşvik mi gururunuza dokunuyor?" diye sorunca verecek cevabı olmayanların bugün de söz söyleme hakkı yok.

bu camia son 3 yılda öyle şeyleri hazmetti ki, Ersun'un aldığı teşvik falan havagazı.

Derbeder-53
09.11.2014, 07:13
Buyrun. İyi izleyin.

pp3rCNdQmXY
Bu münafiğin dinden de haberi yok. Futbolu görüyorda nasıl yorumluyor anlamış değilim yahu :(

bahadır2561
09.11.2014, 07:46
Buyrun. İyi izleyin.

pp3rCNdQmXY

Boyle seyler izletme %70'e, beyaz perdeleri kefen gibi sararak sokaga inerler simdi

Alin size ahlak, alin size etik durus

Sehri %70 oy veriyor, baskani mitingine cikiyor sonra vay efendim Ersun'un tapesi falan filan

Murat'
09.11.2014, 08:01
Başkan varken başarılı olamaz.

Uğur Gündüz
09.11.2014, 08:21
Ersun yanal ilk Döneminde de takım olma sancıları çekmiş, yalandan şampiyonluğa oynar gibi yaparak bütün kritik Maçları kaybetmiştik. EY Vahidin tersine Bulduğu 13 kişi üzerine takımı oluşturmuş, rotasyon, yorgunluk , formsuzluk falan dinlemeden bu kadroyla gitmiş ve başarısız olmuştu. Yani vahiddeki rotasyon merakı yerini dar bir kadro anlayışına bırakır. O zaman bir maç sonrası " neden hiç Gençler'e yer vermiyorsunuz" sorusuna, " futbol Tecrübe işidir, genç oyuncular bu havayı kaldıramaz" Demiş ve aynen devam etmişti.

Aslında tam bir kontra takım hocasıdır. AG, Denizli, GB gibi Takım'larda ilk golü bulduktan sonra oluşturduğu hızlı hücum taktikleriyle farka gitmesiyle meşhurdu. Bizde ise , büyük takım olması sebebiyle, oyuna hakim takım taktiği yaratmaya çalışmış, ancak ne kontra ne de rakibe sahayı dar eden hükmedici bir takım olabilmiştik.
Geçen sene FB'nin yavan oyununa , sadece hızlı hücuma Çıkma artısı ekleyerek takımı şampiyon yapmıştı.
Eğer zırt pırt istanbul ve bir yerlere kaçmazsa , takıma motive olursa, sırf doğru kadroyu çıkarması bile onu bir adım Öne çıkarır.

B.Yiğit
09.11.2014, 08:25
%70 olayina hic girmeyin..

Var mi Kupa Trabzonsporun hakkidir diyen siyasi parti..

Ibrahim Gaygusuz
09.11.2014, 08:26
Allah yolunu acik etsin, zamaninda seni cok sevmistik ozaman Sadri koparmisti seni bizden. Rakibe oyununu kabul ettiren bir firtina istiyoruz !

Tolga Kurt
09.11.2014, 08:36
Ersun hocanın başarılı olacağından şüphem yok. Korkak futbol oynayıp berabere kalacağımıza cesur tempolu futbol oynayıp yenilmeyi yeğlerim. Vahid hoca ile Ersun hoca arasındaki fark bu

bordomavi1
09.11.2014, 08:39
Ersuna gs kadrosu ve bizim kadro teklif edilse hangi kadroyu seçer? Kulüp olarak değil sadece kadro olarak soruyorum. Bence bizim kadroyu seçer, kendi sistemine daha uygun bir kadro var.

bahadır2561
09.11.2014, 08:50
Kadikoy'de bi fb maci oynamistik 0-0 bitmisti ama cok iyi oynamistik

Umut-Gokhan saolsun bir suru kacirmislardi

Tolga Kurt
09.11.2014, 08:52
Ersuna gs kadrosu ve bizim kadro teklif edilse hangi kadroyu seçer? Kulüp olarak değil sadece kadro olarak soruyorum. Bence bizim kadroyu seçer, kendi sistemine daha uygun bir kadro var.
Uygundan ziyade bizim kadro daha iyi bence futbolcu olarak kıyasladığımızda sadece snejder üstün diğer futbolcular bizimkilerden iyi değil hatta zayıf..

truva28
09.11.2014, 09:05
Acaba merak ediyorum,Ersun Yanal geçen sene fb ile şampiyon olmasaydı bugün ismi gs ve bizle anılsa iki takım taraftarının tepkisi ne olurdu?

Ben söyleyeyim,bir defa gs ile adı yan yana bile gelemezdi,bizim taraftarın da %90'ı istemezdi Ersun'u.Peki insanlar neyin bayramını yapıyor?Siz ciddi ciddi Ersun'un bu takımı şampiyon yapacağını mı düşünüyorsunuz?Değil şampiyon bu takımı ilk 3'e soksun ben bir daha futbol falan izlemem.O kadar iddialıyım bu konuda...

Fb'den önce Eskişehir'i ligde ilk 10'a bile sokamayan bir hocadır Ersun..Yıllardır kimse yüzüne bile bakmıyordu ama bir anda Aziz Yıldırım sayesinde ülke gündemine yerleşti.Yahu arkadaşlar keramet Ersun'da falan değildi geçen sene,bu Aziz denen adam orada organizasyonu kurmuş.Kim gelse en kötü 2'inci oluyor zaten.Bakın bu sene İsmail Kartal gibi bir futbol fukarasıyla bile şampiyon olacak adamlar.İyi Aziz İsmail'i kovunca da onu alalım o zaman..

winner
09.11.2014, 09:16
Hayırlı olsun bakalım.

Bundan sonra bir şey demek doğru değil,görüşlerimizi birkaç gündür çeşitli başlıklarda aktardık.

Ben ilkesel olarak Ersun Yanal'ın takımın başına getirilmesini doğru bulmuyorum.

Ama artık takımın hocası kimse ona destek olmak görevimiz.

Yalnız BMN yönetiminden ricam Ersun Yanal tartışmaları ile ilgili yazılıp çizilenleri lütfen arşivleyelim...Kim, ne demiş zamanı geldiğinde yine bu sayfalarda yayınlayalım.

champions
09.11.2014, 09:44
Güle oynaya şampiyon olacağımız sezon kaçarak giden, gidişi sonrasındaki 5 maçın 4'ünü kazanarak ancak 3. olabildiğimiz, yapacağımız tek doğru hamlenin bizi şampiyonluğa götüreceği bir transfer döneminde net golcü lazımken, Alan gibi çin malı bir 10 numara aldıran, dandik tr kupası grubundan çıkaramayan, aldırdığı çöp yabancılar ve tayfun'u oyuna alıp serkan'ı ileri sürerek yaptığı olağanüstü hamlelerle adeta bir futbol üstadı olan Ersun gelmesun!

Cengiz Çubukcu
09.11.2014, 09:48
Ömer hocam (poetricus) gel de şuraya yorum yap, merakla bekliyoruz:)

Hüseyin Başoğlu
09.11.2014, 10:30
ersunun çok başarılı olacağını sanmıyorum ama constant ve cardozo'nun gaza gelip baya iyi oynayacaklarını düşünüyorum.

poetricus
09.11.2014, 10:33
Ömer hocam (poetricus) gel de şuraya yorum yap, merakla bekliyoruz:)
Davet'in için çok teşekkür ederim Cengiz Kardeşim. Bu aralar inanılmaz yoğunum. En kısa sürede bir şeyler yazabilirim inşallah.

Şahsen aynı kişinin bir defadan fazla takımın başına getirilmesine sıcak bakanlardan değilim. Yönetim böyle bir karar almış, hayırlı olmasını dileyip destek olmak düşer.

Geniş kapsamlı bir yazı ilk fırsatta yazmayı düşünüyorum yakında nasipse...

f1bekir
09.11.2014, 10:53
Boyle seyler izletme %70'e, beyaz perdeleri kefen gibi sararak sokaga inerler simdi

Alin size ahlak, alin size etik durus

Sehri %70 oy veriyor, baskani mitingine cikiyor sonra vay efendim Ersun'un tapesi falan filan

Bişeyleri karıştırıyoruz galiba, yanılıyorsam düzeltin lütfen.

"Ersun'un tapesi" diyenler %70'ten değil zaten. Ersun Yanal'a karşı olup Tayyip Erdoğan'a ya da İbrahim Hacıosmanoğlu'na karşı olmayan kim var örnek olarak?

Ben de Erdoğan'a ve Hacıosmanoğlu'na karşıyım ama Yanal'a karşı değilim. Yanal'a niye karşı olunduğunu da anlamış değilim... (Teknik olarak eleştirenlere eyvallah)

f1bekir
09.11.2014, 10:58
Acaba merak ediyorum,Ersun Yanal geçen sene fb ile şampiyon olmasaydı bugün ismi gs ve bizle anılsa iki takım taraftarının tepkisi ne olurdu?

Ben söyleyeyim,bir defa gs ile adı yan yana bile gelemezdi,bizim taraftarın da %90'ı istemezdi Ersun'u.Peki insanlar neyin bayramını yapıyor?Siz ciddi ciddi Ersun'un bu takımı şampiyon yapacağını mı düşünüyorsunuz?Değil şampiyon bu takımı ilk 3'e soksun ben bir daha futbol falan izlemem.O kadar iddialıyım bu konuda...

Fb'den önce Eskişehir'i ligde ilk 10'a bile sokamayan bir hocadır Ersun..Yıllardır kimse yüzüne bile bakmıyordu ama bir anda Aziz Yıldırım sayesinde ülke gündemine yerleşti.Yahu arkadaşlar keramet Ersun'da falan değildi geçen sene,bu Aziz denen adam orada organizasyonu kurmuş.Kim gelse en kötü 2'inci oluyor zaten.Bakın bu sene İsmail Kartal gibi bir futbol fukarasıyla bile şampiyon olacak adamlar.İyi Aziz İsmail'i kovunca da onu alalım o zaman..

Yanlış analiz yapmışsın bence kardeşim. Ben de kapsamlı bir analiz yapmış olduğumu iddia edemem tabi ama ben ve çevremde konuştuğum insanlar Ersun Yanal'ın Trabzon'dan gitmesini hiç istememiştik zaten. Yani dediklerin en azından ben ve benim çevremdekiler için geçerli değil. Son şampiyonluğu ile bir alakası yok yani bu isteğin...

Paksoy
09.11.2014, 11:01
iki galibiyete aynı noktada birleşiriz.

Cafer KILIÇSOY
09.11.2014, 11:05
Hayırlı olsun. Bence şuanki durumda en doğru tercih. Yürekten başarılar.

truva28
09.11.2014, 11:08
Yanlış analiz yapmışsın bence kardeşim. Ben de kapsamlı bir analiz yapmış olduğumu iddia edemem tabi ama ben ve çevremde konuştuğum insanlar Ersun Yanal'ın Trabzon'dan gitmesini hiç istememiştik zaten. Yani dediklerin en azından ben ve benim çevremdekiler için geçerli değil. Son şampiyonluğu ile bir alakası yok yani bu isteğin...

İstemeyenler tabi ki olmuştur ama geçen sene şampiyonluk kazanmasaydı şu an böylesine bir arzuyla istenir miydi Ersun Yanal?Ya da gs taraftarı Ersun Yanal'ı neden Trabzon'a kaptırıyorsunuz diye forumlarında yönetime tepki gösterir miydi sizce?

Benim dediğim çok açık,Ersun Yanal'ın geçen sene şampiyonluk yaşaması kimseyi aldatmasın.Orada çok farklı bir şey var çünkü.Bakın yine diyorum İsmail Kartal gibi vasıfsız bir adam bu sene sırf o kulübü çalıştırdığı için isminin yanına şampiyon hoca sıfatını ekleyecek..Ama onun başarısı olmayacak bu,ne kadar nefret etsek de Aziz Yıldırım orada bir düzen kurmuş ve kimi getirirse getirsin bu düzen işliyor..

Fatih Özkan
09.11.2014, 11:10
En doğru tercih Ersun Yanal olacaktır diye düşünüyorum.
Vahid ile yerlerde sürünen bu kadro Ersun Yanal ile uçacaktır.

TSercaN
09.11.2014, 11:11
İstemeyenler tabi ki olmuştur ama geçen sene şampiyonluk kazanmasaydı şu an böylesine bir arzuyla istenir miydi Ersun Yanal?Ya da gs taraftarı Ersun Yanal'ı neden Trabzon'a kaptırıyorsunuz diye forumlarında yönetime tepki gösterir miydi sizce?

Benim dediğim çok açık,Ersun Yanal'ın geçen sene şampiyonluk yaşaması kimseyi aldatmasın.Orada çok farklı bir şey var çünkü.Bakın yine diyorum İsmail Kartal gibi vasıfsız bir adam bu sene sırf o kulübü çalıştırdığı için isminin yanına şampiyon hoca sıfatını ekleyecek..Ama onun başarısı olmayacak bu,ne kadar nefret etsek de Aziz Yıldırım orada bir düzen kurmuş ve kimi getirirse getirsin bu düzen işliyor..

Ben sahsim adima konusayim.
Bizdeki o ilk gidisine uzulmustum gercekten.
Her zaman tekrar bize donmesini istedim.
Samet Aybaba konusunda da aynisini yasamistim zamaninda.

asilhamsi
09.11.2014, 11:11
Güle oynaya şampiyon olacağımız sezon kaçarak giden, gidişi sonrasındaki 5 maçın 4'ünü kazanarak ancak 3. olabildiğimiz, yapacağımız tek doğru hamlenin bizi şampiyonluğa götüreceği bir transfer döneminde net golcü lazımken, Alan gibi çin malı bir 10 numara aldıran, dandik tr kupası grubundan çıkaramayan, aldırdığı çöp yabancılar ve tayfun'u oyuna alıp serkan'ı ileri sürerek yaptığı olağanüstü hamlelerle adeta bir futbol üstadı olan Ersun gelmesun!

Olurmu oyle sey bu futbol ustadı fenevi sampiyon yaptı bizide yapacak.Yoksa fenevi baskasımı sampiyon yapmıstı?

sessizkral_1
09.11.2014, 11:14
http://spor.internethaber.com/spor/super-lig/ersun-yanal-sampiyon-trabzonspor-163208.html arkadaşlar fazla söze gerek yok.ben ersun yanala güveniyorum.futbol anlayışı trabzonla birbirine çok uyumlu..bence çok başarılı olacak...

gurur6134
09.11.2014, 11:14
Buyrun. İyi izleyin.

pp3rCNdQmXY

Aaaa ona laf yok bak..tecavuzcusune yuzde 70 oy atan onurlu gururlu ahlakli insanlar rte azizi trabzonda aday gostersin onada en az yuzde 50 oy vercek kapasite var utanmaz yuzsuzler once aynaya bakin elestirmeden ersunu..

ibrahim
09.11.2014, 11:15
Futbolcularımızı fenere kakalamayacağına ve bunun için uğraşmayacağına garanti verebilirse gelsin Turkish Bolt. Bi sıkıntı olmaz...

Gesendet.

f1bekir
09.11.2014, 11:15

Bu kurulu düzen meselesi ayrı mesele, çok bilgim yok, doğru olabilir. İsmail Kartal'ın vasıflı mı vasıfsız mı olduğunu da bilmem.

Ben kendim ve çevremdekiler adına konuşabiliyorum ancak ve açıkçası gittiğinden beri dönmesini bekliyorum Ersun Yanal'ın. Şampiyon olmadan önce de bekliyordum, olduktan sonra da bekledim.

İnşallah takımımız için hayırlı olur...

sessizkral_1
09.11.2014, 11:20
http://www.youtube.com/watch?v=Az5AmUzXHsE&feature=share

Cafer KILIÇSOY
09.11.2014, 11:20
Trabzonspor'u çalıştıran her teknik direktörün hizmetleri olmuştur bu takıma, emeklerini inkar edemeyiz. Ama bende iz bırakan 4 teknik adam vardır;
1) Urbain Brems
2) Şenol Güneş
3) Ersun Yanal
4) Samet Aybaba

f1bekir
09.11.2014, 11:21
Futbolcularımızı fenere kakalamayacağına ve bunun için uğraşmayacağına garanti verebilirse gelsin Turkish Bolt. Bi sıkıntı olmaz...

Gesendet.

İbrahim yapma Allah'ını seversen. Bunun üzerinden vurmaya çalışmayın, çok saçma bence. Zaten gidecek bir futbolcuyu A takımına değil de B takımına gitmesi için ikna etmeye çalışıyor, bunda ne var hala anlamış değilim.

Düşünelim mesela, Şahin Aygüneş, iyi bir futbolcu olsun. Kasımpaşa'da iken transferi sözkonusu oluyor ve GS'ye gideceğim diyor. Onu tanıyan Hami Mandıralı da "Oğlum bak, aptallık etme, orda kadroya giremezsin, git Trabzon'a kral olursun" falan filan diyor. Bizim yönetimi de arıyor diyor ki " Ben çocukla konuştum ama böyleyken böyle".

Yani bunun neresinde bir sıkıntı var, samimi bir şekilde anlamak istiyorum ama anlayamıyorum.

pReN@_61
09.11.2014, 11:23
Gelmesini doğru bulmadım açıkçası. Bakalım bizleri neler bekliyor..

selcuk
09.11.2014, 11:24
bende en cok iz birakan td lazaroni

adam halen kabuslarimda yer aliyor
bi türlü unutamam

Mert Oğuzlu61
09.11.2014, 11:25

ersun eskişehir i ilk senesinde 5. yaptı ve uefa ya taşıdı, g.birliği ile uefa da çeyrek final oynadı, Türk futboluna senin sayamayacağın kadar yıldız oyuncu sundu. gittiği her takımı avrupaya taşıdı (manisa ve stajerlik yaptığı denizli hariç) fb yi şampiyon yapıp yapmaması değil mesele, ersun u isteyenler onun iyi bir antrenör olduğunu bildikleri için gelsin istiyorlar. ismi geçen diğer hocalar bu kulübü kaldıramaz, bunu biliyorlar.

bilgin yok madem yalan ve iftiralarla insanların aklını bulandırma, bu adam artık senin başını dik tutmak için, TS için mücadele verecek. ya destekle yada gölge etme.

İ. SARAL
09.11.2014, 11:28
İyi bir tercih gibi duruyor. Ama onun da kuyusunu kazmaya başlarız yakında.

artvints
09.11.2014, 11:31
ersun u teknik açıdan incelersek bu kadro için çok uygun bir isim.ben trabzonsporu şampiyon yapacak diye beklemiyorum.hiçbir t.direktör için öyle düşünmedim.adım adım gitmek, iyi futbol izlemek ilk hedef olmalı.gelsin bir görelim yani.