PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon'daki Seyirci Sorunu!.. Stadyumumuz Neden Dolmuyor?

Sayfa : [1] 2 3 4

GolaMTuRi
14.10.2006, 17:51
arkadaslar bugunde gorduk, trabzonda ciddi anlamda seyirci sorunu var..her macimiz bos tribunlere oynaniyor..gidenlerde bacak bacak ustune atip maci seyrediyor. gs macinda herkes fiyatlardan sikayetciydi, peki derbi disindaki maclarda niye dolmuyor..
seyirci sampiyonluga inanmadiktan sonra takim ne yapsin..bilmiyorum bu sorun nasil halledilir, seyirciyi stada nasil cekilir ama birseyler yapilmasi gerekir..

eren_61
14.10.2006, 17:57
bu hafta ramazana denk geliyo çevreden gelenler için tamam ama biraz uzaktan gelenler nasıl gidip iftara yetişecek.bence dolmalıydı stat ama olmadı.inşallah bundan sonraki haftalarda dolar.
bu arada taraftarın şampiyonluğa inanmadığını ben başka bir başlıkta yazmıştım kesinlikle doğru.inanan seyirci bu şekilde maç izlemez bu statı boş bırakmaz.

28TS61
14.10.2006, 18:00
bahane yine hazir bu ay ramazan ayi falan filan ama nedense her mac bu böyle malesef
nicin stadi dolduramiyoruz bazilari stad eski der yeni stad olsa dolar
ilk önce bu stadi dolduralim sonra yeni stad dusunelim
ben sahsen taraftar sayisi böyle olduktan sonra yeni stad yapilmasina karsiyim
birde hic tezahurat falan da yok cilginlar kale arkasindan maratona gecmesi lazim ozaman akustik daha fazla olur

Nytre
14.10.2006, 18:22
her maçın bir mazereti vardır merak etmeyin...

cınar#7
14.10.2006, 18:28
trabzon trabzon dısında hiç bi tezahurat duyamadım maçta bakın bjkye 90 dk hep farklı tezahurat yapıyo

aslında bizde bjk gibi şarkıları degistirerek tezahurat bulabiliriz

AYYILDIZ
14.10.2006, 18:29
arkadaşlar bence stad bundan sonraki maçta dolar merak etmeyin takım bi yenip bi berabere kalınca güven sorunu oldu.Eğer Trabzonda otursam iftarı 2 saat geç yapcağımıda bilsem maça giderdim

Muhalif
14.10.2006, 18:56
Efendim Bursa'lı kodamanlar nasıl bilet alıp veriyorsa bizim Trabzonlu kodamanlar da alıp versin biz de oynayalım her maç 17 bin ortalamayla.. ahn da çözüm budur..

wasp
14.10.2006, 19:19
Valla ne zaman maça gitsem 15 inci dakkadan sonra, hipnotize olmuş gibi, susup maçı izlemeye başlıyorum.. Bizden futbolcu ve/veya teknik adam çıkıyo da taraftar çıkmıo galiba :)

U.Sadıkoğlu
14.10.2006, 19:31
arkadaşlar bence stad bundan sonraki maçta dolar merak etmeyin takım bi yenip bi berabere kalınca güven sorunu oldu.Eğer Trabzonda otursam iftarı 2 saat geç yapcağımıda bilsem maça giderdim

bencede artık takım oturmaya başladı gençleride yenersek bütün sorunlar ortadan kalkar inş

AtalaY_BuğrA
14.10.2006, 20:52
Bugün için ekstra bir durgunluk vardı tribunde. 2-1 den sonra bile çok cılız bir ses çıktı o kadar.Ben bunu ramazan ve insanların oruçlu olmasına bağlıyorum. Acaba çok mu iyimser oldu...

ts_fan
14.10.2006, 21:00
Atalay'ın dediği gibi Ramazan'ın etkisi çok büyük ama yine de biraz olsun daha fazla taraftar ve daha canlı bir kitle olabilirdi.Maçta olan Ömer Fatih (chota) ile az önce görüştüm.Gerçekten de tribünler ölü gibiymiş, maçta bağıranlar (ki bize ses gelmedi bile, o da ''ben dahi duymuyordum'' dedi---Sen niye bağırmadın Fatihhhh?:rolleyes:) iki grupmuş ve onar kişi falanmış.Yalnız maç sonu çok az sayıda taraftarın çağırmasına rağmen takım iki kere tribünlere geri gelip taraftarı selamlamış, şimdi takım toparlandı taraftar dağıldı.Allah'ım biz ne zaman camia olarak top yekün iyi olacağız?:confused:

sadman
14.10.2006, 21:34
stadın dolmaması gerçekten çok üzücü. tezahürat olayını geçtim en azından stadın görüntü ve akustik açısından dolması gerek. wasp 'ın dediği gibi bende ne zaman maça gitsem sahaya konsantre oluyorum buda fazla tezahürat yapmayı engelliyo. tabi yinede elimden geldiğince bağırmaya çalışıyorum. birde çılgınların ve diğer grupların etkinliği artmalı. çılgınlar kale arkasında sadece kendileri tezahürat yapıyor. fazla kimse olmadığı için cılız kalıyor. kalabalık bir taraftar kitlesinin içinde olmaları sanki daha ii olur gibi geliyor bana. yanlarındaki syircileride etkilerler ve daha gür bi ses çıkar.
umarım ileriki haftalarda stad dolar ve takımımıza gereken desteği veririz.

Adem Erdoğan
14.10.2006, 22:14
takım 1 sene gelsin istanbulda oynasın ondan sonraki sezon nasıl doluyo bakın tribünler..

eren_61
14.10.2006, 23:51
Efendim Bursa'lı kodamanlar nasıl bilet alıp veriyorsa bizim Trabzonlu kodamanlar da alıp versin biz de oynayalım her maç 17 bin ortalamayla.. ahn da çözüm budur..

bizimkiler takımımızın içine çomak sokmaya kalkmasın biz onlardan bişe istemiyoz.bunların çoğu kendi çıkarları için iş yaparlar.bize bunlardan(kendi çıkarları olanlardan) değil takımızın başarısı için uğraşanlardan lazım

kuzey_lee
14.10.2006, 23:57
her maç sonrasında da bu topiclerin açılması baydı artık.yeter da,bilinen şeyleri elli kere topic açarak belirtmenin ne alemi var?nedir elinize geçen?

GolaMTuRi
15.10.2006, 00:59
her maç sonrasında da bu topiclerin açılması baydı artık.yeter da,bilinen şeyleri elli kere topic açarak belirtmenin ne alemi var?nedir elinize geçen?
ortada tribunler adina yanlis giden birseyler var ve bunun tartisilmasi kadar dogal birsey olamaz..bu forumun temel amacida bunlari belirtmek,tartismak.sampiyonluga oynayan takim bos tribunlere oynuyor,bu her mac sonrasi tartisilmasi gereken bir konu.BMN gibi trabzonsporun en buyuk taraftar sitesinde bunlar tartisilarak azda olsa bir sonuca gitme ihtimali var..ayrica mac basliginda da bu konu cok belirtildi..bizim gibi gurbette trabzonsporu senede 2 veya 3 kere gorme ihtimali olan insanlara dokunuyor bu konu, daha dogrusu dusmemeye oynayan bursa bile neredeyse her mac full tribunlere oynuyor,bu eminim benim gibi bircok trabzonsporlunun kanina dokunuyor.mac sonrasi cagdasin dediklerinide duymussundur, takimida etkiliyor yani..
ayrica cok baydiysa yazma hocam, zorlami yazdiriyorlar..

TSelif
15.10.2006, 01:03
Varya artık İstanbul dan bıkmaya başladım.Her maç sonu nedir ya takım İstanbul'a gelsin yok bilmem nereye gitsin ...Yeter yaaaa

Atalay
15.10.2006, 01:04
yahu tamam bende bu konularda topic açılması taraftarı degilim... ama bu taraftar adamı mubarek günde dinden imandan çıkartır kardeşim ayıptır günahtır bu takım böyle bir taraftarı haketmiyor..sanki hipnotize olmuşlar sanki sinirleri alınmış sanki hepsi fatih hastanesine gidip ses tellerini aldırmış allahını seven şu avni akeri bir an önce yıksında şu takım başka yerde 2 sezon top oynasın.... sanki kendi sahasında degilde deplasmanda top oynuyor bu takım!!! ayıptır yazıktır günahtır...saygılarımla.......

Cabri61
15.10.2006, 01:29
bugun gördük ki biz ancak şampiyonluğa 3 4 maçlar kala stadı fulleriz...
yani başarı varsa destek var...
bugun Ali kemal denizci şöyle demişti en çok ilgimi çeken de oydu.
"denizlide maç oluyor trabzon bomboş.milletin evine götürecek ekmek parası yok,stada nasıl girerim diye düşünüyordu"
bizim de milletin kombinesi var stada ancak stada kafası esisnce geliyor.derbi maçlarda ...
başarı=destek fikrinden arınmamız gerekiğini düşünüyorum...

Volkan Yavuz
15.10.2006, 02:00
bencede ramazan yüüzünden cünkü genelikte en az 6000-7000 kisi oluyor bugün kacti acaba bilen varmi?? yaw Türkiyede hic göstermiyolarki seyirci sayisini !!

Hüseyin Çümen
15.10.2006, 03:15
butaraftar şampiyonluk maçı olsada bilet fiyatlarını bahane edip gelmicek öle görünüo sen gese maçına nasıl gitmessin anlamak güç

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
15.10.2006, 08:10
takım 1 sene gelsin istanbulda oynasın ondan sonraki sezon nasıl doluyo bakın tribünler..

Valla ben alırım kombinemi :)

Kobalas61
15.10.2006, 11:03
stad stad değil ki
gerçi bu kadar taraftara oynayacaksak stad olsa ne olur

Gürkan
15.10.2006, 12:02
her maçın bir mazereti vardır merak etmeyin...

kısa ve öz.herşeyi açıklıyo.

bu acıdan bakacak olursak sureklı tekrar eden hıcbır sorunu tartısmamız lazım.surda haklısın yenı topık acılmasında.daha öncekı bır topıkte yenıden yazılabılır.

Varya artık İstanbul dan bıkmaya başladım.Her maç sonu nedir ya takım İstanbul'a gelsin yok bilmem nereye gitsin ...Yeter yaaaa

haklı olabılırsın.çözümü gayet basıt.tam olaka dolmus bır stad.o zaman bu sesler kesılır merak etme.bu ıste Trabzondakı taraftarlara dusuyo sanırım.sahı dunku macta oradamıydın.

atlantis
15.10.2006, 12:09
Bu senenin modası haline geldi Trabzonda seyirci sorunu..

oskanonur
15.10.2006, 12:09
soylediklerinizin hepsinin dogruluk payi var arkadaslar. Ancak boyle bir topick acilmissa sadece sorun ile ilgili dusuncelerimizi dile getirmemeliyiz.Herkesin kabul ettigi bir gercek taraftar problemi ve bu konuda herkesin soyleyecek birkac sozu var ya cozum.kimse cozumden bahsetmiyor.Kaldi ki takimimizin belli bir sure maclarini baska yerde oynamasi yada yeni stadin beklenmesi kesinlikle cozum degil.Oncelikle yapilmasi gereken taraftar gruplarinin birlikte hareket etmesi ve bu birliktelik saglandiktan sonra yonetim ile isbirligi yapilarak trıbun showlarinin organize edilmesi.Bunun icin kendi aramizda toplanip bu birliteligi saglamak icin bir olusum meydana getirerek bir an oncce ise koyulmaliyiz.

macka61
15.10.2006, 12:21
vallah ya niye dün stad boştu bu kadar anlamadım ondan sonra şampiyonluk bekliyoruz sen takımı destekleme takım şampiyon olsun bu böyle olmaz

sweetrose
15.10.2006, 13:43
Seyirci sorunu aslında çok basit önlemler ile çözülebilir ama bizim insanımızda ki kompleksler kimde var onu sorgulamak gerekiyor.. Birine şu gruba katıl desen "ben niye katılayım" der işin içinden çıkar.. Önce tahammülsüzlükleri yıkmak gerekiyor. Çekirdek çıtlatan taraftara dicek bişi yok... gitsinler evinde izlesinler...

taner1967
15.10.2006, 13:46
bu bir denemedir..

Murat'
15.10.2006, 14:02
biletlerpahalı geliyor taraftara tek sorun bu bence geçen sene alıştırdılar 2 milyonluk biletlere bu sene 10 milyona satabilirmisin o bileti

erdal6167
15.10.2006, 14:40
takım kafaya oynsın seyirci maca gider sen merak etme

macka61
15.10.2006, 17:39
şuan zirveye oynamıyor mu takım yani bunlar bahane olmasa bile sonuna kadar takımımıza destek olmalıyız

galyanlim
15.10.2006, 17:40
abi ben inanıyorum birkaç maç daha alırsak üst üste stad her maç ful olur
hani geçenseneki diyarbakır maçı varya pazar saat 10 da oynanan maç gibi olur

firidin61
15.10.2006, 18:20
ben bunu kesinlikle,zamanında 2 4 milyona bilet satan TRABZONSPOR yönetimine baglıyorum!!!sen TRABZONDA TRABZONSPORUN maç biletlerini 2 4 ytl ye sat ondan sonra aklın basına gelsin!!!sonra(eski yönetimin suçluyorum!!yeni yönetimi destekliyorum!!!!!)fiyatları normal(ki bence yıldız isteyen taraftarın varken bu biletler bile ucuz!!!)seviyeye çekincede kimse maça gitmesin!!!(gitmeyenlere kahvede maç izleyenlere söylüyorum durumu olupta gitemeyenlere deil tabi!!!:mad: gelmeyin kardesim gelmeyin maça filan siz TRABZONSPOR hersene sampıyonluga oynasın takımda gökdenizler yattaralar marcelinholar musampalar oynasın isteyin!!sonra 2 4 7 milyona maç seyretin yok yaaaaaaaaaa!!!!!!:mad: ya koskoca ayda TRABZONSPOR 2 defa geliyo avni akere topu topu!!açıgı 10 milyon yapmıslar açık bos!maratonu 20 milyon yapmıslar maraton bos!!!!!ama özel zevklerine gelince(sigara vb)ayda bunun 2 3 hatta 4 katanı harcıyosun!!!!tmm kimse senın özel zevkine karısamaz harca kardesim ama kadrosunda bunca yıldız olan takımıda 10 20 milyona seyredemedinmi bagırma çagırma!!!!!:mad: zaten bu türlü taraftarada TRABZONSPOR umuzun bence zerre kadar ihtiyacı yok...takım söyle olsun böyle olsun ama sonra maça gelince gitme!!!bide kombinelerde çok komik rakamlara!!!!!tmm pesin para verince insanı sarsar ama taksitlendiriyolar be kardesim bari ona el atsaydın!!!!!

yönetim bilet fiyatları konusunda hep arkandayımmmm.inş seneye maçlarımız istanbulda oynanırda ilk kombineyi ben alırım ve bir çok arkadasımı maça götürürm!!!!!!

saygılarımla.............

firidin61
15.10.2006, 18:28
biletlerpahalı geliyor taraftara tek sorun bu bence geçen sene alıştırdılar 2 milyonluk biletlere bu sene 10 milyona satabilirmisin o bileti

benim oturdugum yerde kartal spor var 2 milyona burdan bilet almaya kalksan adamı giselerin önünde döverler beee!!!adamlarr 2.lig b de oynuyorlar!!!!!!musampa olucak marcelinho olucak gökdeniz olucak yattara olucak szymek olucak stepanov olucak jefferson olucak sen maçı(seni kastetmyorum durumu olupta gelmeyenleri kast ediyorum)2ytl ye 4 ytl izliceksin!!!!!!!!!!:mad: :mad:

tekrar söyliyorum TRABZONSPOR maç biletlerini 2 4 6 ytl ye satan yönetim bu takıma en BÜYÜK İHANETİ yapan yönetimdir!!!!!:mad:

bu bilet fiyatları büyümek oda bi kenara büyüklügünü basarılarını korumak imkansızdır İMKANSIZ!!!!!!:mad:

bos kalsın stad ben razıyım!!!!!!

takım seneye maçlarını istanbulda oynasında Taraftarlık nasıl yapıyor hep beraber görücez!!!!!

Emre B.
15.10.2006, 20:14

Biletler 2 milyona olunca stad ne kadar doluyodu?:confused:

TSelif
15.10.2006, 20:18
Takım İstanbul'da falan oynamayacak arkadaş....Bu kadar basit:mad:

TSelif
15.10.2006, 20:22
kısa ve öz.herşeyi açıklıyo.

bu acıdan bakacak olursak sureklı tekrar eden hıcbır sorunu tartısmamız lazım.surda haklısın yenı topık acılmasında.daha öncekı bır topıkte yenıden yazılabılır.

haklı olabılırsın.çözümü gayet basıt.tam olaka dolmus bır stad.o zaman bu sesler kesılır merak etme.bu ıste Trabzondakı taraftarlara dusuyo sanırım.sahı dunku macta oradamıydın.

Hayır .Dünkü maçta orda değildim. Bir şey mi demek istiyorusunuz acaba.
Bunu sorarak bişeyler ima etmeye çalışıyorsanız maçlara gidip gitmediğimi burda benden hariç herkese sorabilirsin.Onlar seni bu konuda aydınlatacaktır.

61viya
15.10.2006, 20:25
O tribün dolmazsa elalleminabsürt sabsür adamları da çıkar "trabzonspor neden şampiyon olamz" diye yazılar yazar. Zaten fırsat kolluyorlar..Fare gibi,ufacık bir delikbulsunalr,süzülüveriyorlar konuya...!

Evet gelir düzeyi,pahalı biletler falan filan..uzaktan laf söylemek kolay belki ama,şu maçta da boş tribün çok tuhaf be?

OFLU
15.10.2006, 20:36
Bılet fiyatları gayet normal nedir yani kardeşim kaçpara olacak..Gitmiyo işte Trabzondaki taraftar maça gitmesi içinde bizim yani Trabzon dışındakilerin yapabileceği bişey yok..Hee gelsin Takım istanbula ki bence stad yapımı aşamasında en iyi şehir olur o zaman görür Trabzondaki ağalar nasıl taraftar olunacağını.Takımı İstanbula yollamak istemeyen taraftarında ne yapmakk istediğini anlamak güç Rizede mi oynayacak yani takım ...İstanbulda 40 bin kişiye oynamak varken..

sweetrose
15.10.2006, 20:42
Şimdi beje maçını dinliyoprum... adamlar maç başladı hala susmadılar... gerçekten büyük bir problem bizde bu... organize olmaıyoruz.. bu konuyu BMN ankara toplantısında tartıştık ama asıl hedef yerine tali hedefe vardık yine..

TSelif
15.10.2006, 21:55
Maçlar şehir dışında oynanacaksa tabiki bu il İstanbul olacak yani olmalı.Bunun bizde farkındayız ki İstanbulspor maçı hala hafızamda. Ama her fırsatta aşağılar gibi takım İstanbul'a gelsin.O zaman taraftar nasıl olur Trabzonda kiler anlasın gibi laflara açıkçası insanın canını sıkıyor. Bunu Trabzon daki her maçına giden bir taraftar olarak üstüme almıyorum ama Trabzon da yaşayan biri olarak çok fazlada tepkisiz kalmak nasıl bilmiyorum...
Neyse sonuçta TRABZONSPOR um kazanıp şampiyon olsun da maçlar isterse marsta oynansın.Ben orayada giderim:D
Not:Bu yıl ben aslında stadın yıkılıp maçları İstanbul da oynayacağımızı ümit etmiştim .Çünkü özellikle eziklerin 100. yılında İstanbul da alacağımız bir şampiyonluk................Hayali bile muhteşem;)

Serap
15.10.2006, 21:56
bazı taraftarlarımız insan gibi takımızı desteklese keşke,bu son maçta az daha eziliyorduk bu nasıl iş anlamadım yaaa..birbirinin üstüne atlamalar milleti itmeler kakışmalar bumudur ya destek..keşke azcık insanca hareket edebilse bazı taraftarlarımız,bizlerinde şevkini kırmasa..o olaydan sonra ne bağırdım nede alkış tuttum takımıma, öle sinirliydim yani..yollamıyor işte bu yüzden çevremiz eşini kardeşini..

frango
15.10.2006, 22:01
bu konu her zaman açıldı her zamanda açılmaya devam edecek bende trabzondakı arkadaşlar gıbı ıkıde bır yok maçları ıstanbulda oynayalımda trabzondakıler gorsun laflarını pekde cıddıye almıyorum bu takım bu kentın takımı ve hep burda oynayacak bunları derken tabıkı taraftarımızı eleştirecez bu maçta bende trubunlerdeydım stad boştu destekde çok azdı sadece maratonun bı bolumunde destek vardı

bahane çok bılet fıyatları yuksek
maç ramazanda
takım ıyı deyil
ama dıyoruzya bunlar hep bahane tapılacak olan tek şer herşeye rağmen takıma saıp çıkıp destek olmak

Cafer KILIÇSOY
15.10.2006, 22:05

Kesinlikle katılıyorum. Aslında burda amaç farklı. Trabzon dışındaki renkdaşlarımız Trabzonspor'u bizden daha fazla sevdiklerini anlatmaya çalışıyorlar kendilerince. Ne demek ya maçlar istanbul'da oynansın. Trabzonspor Trabzon kentinin takımıdır, Trabzon kentinin sembolüdür, Trabzon kentinin davasıdır. Siz Trabzonspor'u İstanbula almak istemekle neyi halledeceksiniz.

Haa taraftar sorunu var mı? Var bence. Ancak bunun nedenlerini bulmak yerine her maçtan sonra Trabzonspor'u karga tulumba İstanbul'a taşımayı düşünmek bu soruna çözüm bulmaz. Saygılarımla

Atalay
15.10.2006, 22:05

avni aker stadı yıkılırsa maçları fatih stadında oynarsınız!! tabi ne gerek var istanbulda oynamaya istanbuldaki taraftar trabzonsporlu degilki zaten!! hem olurda maçlar istanbulda oynanırsa bu sefer taraftar görüp daha çok eziklik duyacaksınız!! siz trabzondaki kardeşlerimizin oyuncagı elinden alınmış olacak siz kime küfür edeceksiniz....yani şu zihniyeti anlamakta idrak etmekte zorluk çekiyorum arkadaşlar,,, saygılarımla...

kuzey_lee
15.10.2006, 22:07

bmn genel bölümde 6 sayfada trabzonspor taraftarıyla ilgili 6-7 farklı topic var.çok çözüm önerileri arayan,bişeyleri konuşmakisteyenler o topiclerden herhangi birine bakabilirdi..

kaldı ki daha önce de söylediğim gibi ne zaman trabzon dışındakiler sorundan kendilerini soyutlamazlar,ne zaman da trabzondakiler tribun sorununu gruplardan ibaret saymayı bırakırlar işte o zaman sorun kalmaz..

şu vaziyette herkes takiyye yapıyor.gerisi laf

argentina
15.10.2006, 22:09
ben buna karsıyım takım Trabzonun takımı ise Trabzonda kalır olurmu oyle sey

ama bunu 1992'de juventuz yapmıştı della alpiyı dolduramıyan juve yonetimi kırıtık bir karar alıp avrupa maçlarımızı milonoda oynıycaz dedi milonada oynadılar o senesi
della alpide 35 bin kişye oynarken bomboş trbunlerde gusepe meyazada 85 bin kişiye paket oynadı..
zaten futbolla az çok ilgisi olan insanlar bilirler juve nin torinoda tarftarı yoktur ama dünyada en çok fun clubu olan takımdır yanis eyircisi hep dışardadır

ama genede Trabzonun takımı Trabzonda kalır oyle saçmalık olmaz istanbulda ancak yeni bir satdyuım olayında olur ben ondada karsıyım Trabzondaki insanTrabzonsporsuz 1 dakkika kalamaz

sadece ibreti alem için bir maçlığına istanbula alsınlar bizz gosterelim boyle takım desteklenir diye:D

saka bir yanadada ben tamameen karsıyım istanbulda olmazz ben istanbul takımı değil Trabzonuzz

Atalay
15.10.2006, 22:10
Kesinlikle katılıyorum. Aslında burda amaç farklı. Trabzon dışındaki renkdaşlarımız Trabzonspor'u bizden daha fazla sevdiklerini anlatmaya çalışıyorlar kendilerince. Ne demek ya maçlar istanbul'da oynansın. Trabzonspor Trabzon kentinin takımıdır, Trabzon kentinin sembolüdür, Trabzon kentinin davasıdır. Siz Trabzonspor'u İstanbula almak istemekle neyi halledeceksiniz.

Haa taraftar sorunu var mı? Var bence. Ancak bunun nedenlerini bulmak yerine her maçtan sonra Trabzonspor'u karga tulumba İstanbul'a taşımayı düşünmek bu soruna çözüm bulmaz. Saygılarımla

arkadaşım kimsenin trabzonsporu trabzondan kopartmak gibi bir niyeti yok olamazda bizler stadyum yıkılınca 1 bilemedin 2 sezon istanbulda oynansın diyoruz bu kadar basit bu arada sizleri tenzih ederek söylüyorum ...trabzondaki bu takımın degerini idrak edememiş insanlarda biraz özlem çekip bu takımın trabzon için ne demek oldugunu anlarlar diyoruz!!

Cafer KILIÇSOY
15.10.2006, 22:13
avni aker stadı yıkılırsa maçları fatih stadında oynarsınız!! tabi ne gerek var istanbulda oynamaya istanbuldaki taraftar trabzonsporlu degilki zaten!! hem olurda maçlar istanbulda oynanırsa bu sefer taraftar görüp daha çok eziklik duyacaksınız!! siz trabzondaki kardeşlerimizin oyuncagı elinden alınmış olacak siz kime küfür edeceksiniz....yani şu zihniyeti anlamakta idrak etmekte zorluk çekiyorum arkadaşlar,,, saygılarımla...

Pardon ama bu yazdıklarınızın açılan topikle bir ilgisi var mı? Sizin yazdıklarınız çok farklı bir konu bence

Cafer KILIÇSOY
15.10.2006, 22:28
Maçlar şehir dışında oynanacaksa tabiki bu il İstanbul olacak yani olmalı.Bunun bizde farkındayız ki İstanbulspor maçı hala hafızamda. Ama her fırsatta aşağılar gibi takım İstanbul'a gelsin.O zaman taraftar nasıl olur Trabzonda kiler anlasın gibi laflara açıkçası insanın canını sıkıyor. Bunu Trabzon daki her maçına giden bir taraftar olarak üstüme almıyorum ama Trabzon da yaşayan biri olarak çok fazlada tepkisiz kalmak nasıl bilmiyorum...
Neyse sonuçta TRABZONSPOR um kazanıp şampiyon olsun da maçlar isterse marsta oynansın.Ben orayada giderim:D
Not:Bu yıl ben aslında stadın yıkılıp maçları İstanbul da oynayacağımızı ümit etmiştim .Çünkü özellikle eziklerin 100. yılında İstanbul da alacağımız bir şampiyonluk................Hayali bile muhteşem;)

Aynen güzel kardeşim benimde isyanım buna zaten. Yoksa İstanbuldaki arkadaşlarımızında Trabzonsporu çıplak gözle izleme hakkı vardır

TSelif
15.10.2006, 22:38

Tek taraflı yorumları okuyup insanın da canını sıkmaya ve hatta küstahlaşmaya hiç gerek yok. Lütfen buraya yazdıklarınızı biraz mantıklı şekilde ayarlayın ve benim bir kaç mesaj yukarıda yazdıklarımı okuyun bi zahmet.

Atalay
15.10.2006, 22:50

ben sizin bu yazınıza atfen bir yazı yazdım!! siz bu yazınızı niçin yazdıgınızı açıklarsanız... bende küstahlaşmadan size cevap vermeye hazırım!! siz kestirip atınca bizde size burdan bir şeyler yazmaya çalışıyoruz bu kadar basit:

TSelif
15.10.2006, 23:00
Evet o yazıyı illada takım İstanbul'a gelecek diye tutturanlar için yazdım .Üstüne alınmasaydın.Ayrıca maçların İstanbul'da oynanmasını belkide en çok isteyenlerden biride benim ki sebeplerini bir kaç mesaj yukarda da yazmıştım zaten .Ama bazen insanın sabrını taşırabiliyosunuz .Yazdığınız cevap bana göre oldukça seviyesizdi .Ben buna tepki gösterdim....bu kadar basit

Ayşe Aygün
15.10.2006, 23:11
Herkes ayrı fikirde olmak zorunda değil ve herkes burda fikrini belirtebilir bunun için kimse kimsenin yazdığı şeyden dolayı sorumlu tutup altına başka bir şey yazmanın anlamı yok.birbirni kırmanın ve hesap sormanında.
Tabiki Takım Trabzon şehrinin takımıdır ve orda kalmasından yanayım. Ama sdadyum yapılır ve inşaat başlanır takımında başka bir stadda oynamsı gerekir o zaman tabiki istanbul da oynamasını isterim.Ama burada sürekli kalmasına karşı çıkarım o zaman hiç bir anlamı kalmaz bu takımın.Birde bu var istanbulda hangi stadyumda oynayacağız kimse bana olimpiyat demsin. kışın oraya hangi taraftar gider ve o rüzgara kim dayanır bilmem. Yaz olduğu halde ordaki sorunu görüyoruz hepimiz.o yzüden takım Trabzonundur ve hep orda kalacaktır. zorunlu hallerde istanbula gelebilir bence.

Atalay
15.10.2006, 23:12
inşallah avni aker yıkılırda maçlar istanbulda oynanır...sizde üstünüze alınmassınız..benim yazımı seviyesiz olarak nitelendiriyorsanız bu sizin görüşünüzdür saygı duyarım!! bundan sonraki yazılarımızda daha dikkatli yazmaya dikkat ederiz... sizde yazılarınıza inşallah dikkat edersiniz! eger kalbinizi kırdıysakta özür dileriz.. bu kadar basit:saygılarımla

TSelif
15.10.2006, 23:14
Çok şükür beni anlayan biri çıktı sonunda.

TSelif
15.10.2006, 23:18
Evet TRABZONSPOR umun zorunlu hallerde oynaması gereken tek şehir bence de İstanbul'dur.....Tekrar yazıyorum .Aklımdan çıkmayan o maç...TEKKE im kral olduğu o maç ..İstanbulspor maçı

mustaa61
15.10.2006, 23:39
nerde çocukluğumun trabzon taraftarı stadı yıkardı be..son yıllarda bi gruplaşma almış başını gitmiş..bi taraf diğerini bastırma kaygısında biri başka söylüyo diğeri başka...sonra ikiside yorulup susuyolar..nerde birlik..nerde yardımlaşma..trabzonsporun tüm stada yayılmış amigo gruplarına ihtiyacı var bence..ve de trabzonspora özgü tezahüratlara..

TSelif
15.10.2006, 23:43
Ya aslında bu konu çok ciddi ve çözüm bulunmalı ama neee? Ben diiyorum şu maraton özel denen gereksiz çekirdekçiler yeri kalkmalı. Sonra bu gruplar her kimlerse bir araya gelip tek ve birlik olmayı öğrenmeli.
Yeni stadımızda umarım bu sorun olmaz ya

salihismet
15.10.2006, 23:46
Stat yapmaya daha var, ikinci ba$kan aynen $öyle dedi, stat yapmaya bugün karar versek, ancak iki sene sonra ilk kazmayi vururuz. Bence $imdiden bu konuyu tarti$maya hic gerek yok.

cyberentalpi
16.10.2006, 02:00
Su an Trabzondaki Taraftarimiza kizmakla kiskanmayi bir arada yasiyorum.Tv de maci izlerken yandaki diger takimli arkadaslarin neden tribun bos sorusuna ise resmen utandim. Bir bjkcarsi grubuna bakiyorum birakin onu izmirin Ksk basket takimin macina bakiyorum adamlar susmuyor mac boyunca.
Bahanesi nedir maclar pahali. Ne kadar 10-20. Yahu dandirik bir sinema filmi 8 Ytl. Trabzonsporum elbette 20 Ytl den asagi fiyatla izlenemez. Hem sampiyonluga gideceksin hem yildizlar izliceksin hemde mac 2 Ytl olsun oyle gideyim diceksin. Ayip otesi ayip yani. Trabzon sehri ne yapilip ne edilip organize edilmeli. Biz orayi Avni Aker cehennemi diye tanitiyoruz. Oraya cikacak rakip oyuncu titremekten oynayamamali.gol felan atarsa avni aker basina yikilmali.Maclari 10 ytl bahanesi ile Trabzon sehri dolduramiyorsa birakin maclari Istabulda oynayalim diyesi geliyor insanin elbette.
Istanbul daki arkadaslarin takimi agirlayisi ve sevgisinin gostermesi nedeni ilede bu sezlenislerine hak vermiyorum degil. Trabzon elbette Global bir takim olmali ama once Trabzon Taraftari bunu gostermeli.

zanoylu
16.10.2006, 02:50
Bırakın ezikleri bugün Vestelin maçını seyrederken gördüm taraftarı dehşetti.Galiba bizdeki (maçlara giden taraftar) o ateş sönmüş demekten kendimi alamıyorum.Televizyondan artık bol bol bordo mavi koltuk görüyorum.

Gürkan
16.10.2006, 08:57
Hayır .Dünkü maçta orda değildim. Bir şey mi demek istiyorusunuz acaba.
Bunu sorarak bişeyler ima etmeye çalışıyorsanız maçlara gidip gitmediğimi burda benden hariç herkese sorabilirsin.Onlar seni bu konuda aydınlatacaktır.

herkese sormama gerek yok. gitmediğini söylemişsin zaten. sunu da dusunmenı ıstemem ben maclar hep ıstanbulda oynansın dıyenlerden degılım. takım nerenın takımı ıse maclarını orada oynamalı bana gore. stad yapılana kadar istanbul olabılır o kadar. Ayrıca hem trıbunlerı bos bırakıp hemde istanbulda oynansın dıyenlerer kızmakta pek mantıklı degıl. cevap bence burada degıl Avni Aker de verilmeli. O stadın dolması için daha ne gerekli anlamıs degılım.bedava olmasımı yoksa ustune para verılmesı mi.son olarak ne ima ededbilirim ki daha baska acık acık yazıyorum fıkırlerımı.bu konuda imalık bir seyde yok bence.

Gürkan
16.10.2006, 09:13
bir ara neden iyi tezahurat yapamıyoruzu tartısyorduk neden birilik yok diyorduk ama maclar o kadar az seyırcıye oynanmaya basladıkı en onemlı sorunumuz satad neden bosa dondu.

su anda ne cekırdekcıler ne maraton özel sorun.kimse gelmeyınce maraton özel sorunuda kalmıyo.

bence sorun ne soguk ne Ramanzan ne ekonomik.sorun taraftar stadta mac ızleme zevkını yıtırdı.

buyuklerımız anlatır gunlerce bılet kuyrugunda bekledıgını.o zaman ekonomı kotu degılmıydı,Ramazan yokmuydu,stadlar super mıydı,hava hep guzelmıydı.

Faik Yılmaz
16.10.2006, 09:15
arkadaşlar Vestel manisa ile durumumz farklı nedenmi:
manisanın puanı :23
bizim puanımız :15

bizdeki yıldızlar:
Türk milli takımı: hüseyin, gökdeniz
Polonya Milli takımı : symek
Gine Milli takım : yattara
Sırbistan milli takımı: stepanov
ayrıca marcelinyo ve musampa

böyle bi takımla 15 puan toplamışssanız ve rakibinizin tek tanınmış futbolcusu zelenka olan bi takım sizden 8 puan yukardaysa neden seyirci gelmiyor diye soramazsınız......

gelgelelim maçtaki seyirci rezaletinin nedenlerine:

1- hafta sonu ve ramazan ayı olması nedeniyle zaten millet 2 lere kadar uyuyor. çünkü çalışan hafta için yorgun olan insanların 2 gün dinlenmeye hakları var zannedersem.

2- soğuk ve yağmurlu havanında kale arkasında maç izleyecekler olanların gelmemesinde etkisi oldu...

3- kapalı tribünün bilet fiyatları 50 ytl oldu. bu kadar parayı derbide ver(e)meyen millet bu maçta nasıl versin....

4-millet takımından canlı futbol bekliyor ama geçen haftaki ankaragücü maçının belli periyotları hariç oynanan futbol seyirciyi canından bezdirdi. bununda etkisi oldu.....

bu kadar olumsuzluktan sonrada stadın dolması zaten imkansızdı...

Gürkan
16.10.2006, 09:43
yani stadın dolması için;

sahada dunyaca ünlü 2 ,Türk Milli Takımından 5-6 oyuncu olacak.ve bunlardan en az 4 ü alt yapıdan olacak.

Takım Ligi forza etmiş en yakın rakibine 5-6 puan fark atmıs olacak.

hava acık ve yagmursuz olacak eger kotu ıse satdın ustu kapalı ve ısıtmalı koltuklu olacak.

takım her macta 1.dakıkadan 90. dakıkaya kadar tek kale oynayacak.

E o zaman işim olmazsa bir ara ugrarım stada.

TSelif
16.10.2006, 09:54
O halde maça gidip gitmediğimi neden soruyosun? 20 bin kişilik stadı ben mi dolduracaktım Cumartesi günü.
Bu stada seyirci gelmemesi benimde fazlasıyla canımı sıkıyor. Ama bunlar belki bahane sayılacak Cumartesi günkü maçın Trabzon da iş saatine ve ramazana gelmesi dolayısı ile o stadın boş kaldığını düşünüyorum.
Biz burda taraftar olarak birbirimizi yıpratıyoruz bence .Herkesin ortak sevdası olan TRABZONSPOR için neler yapabiliriz bunları tartışalım.

Burçak
16.10.2006, 09:55
benki Trabzonda hiç ama hiç bi maçı kaçırmayan biri olarak maça gidemedim. sebebide saat 14 30 da olmasıydı.

Faik Yılmaz
16.10.2006, 09:58
yani stadın dolması için;

sahada dunyaca ünlü 2 ,Türk Milli Takımından 5-6 oyuncu olacak.ve bunlardan en az 4 ü alt yapıdan olacak.

Takım Ligi forza etmiş en yakın rakibine 5-6 puan fark atmıs olacak.

hava acık ve yagmursuz olacak eger kotu ıse satdın ustu kapalı ve ısıtmalı koltuklu olacak.

takım her macta 1.dakıkadan 90. dakıkaya kadar tek kale oynayacak.

E o zaman işim olmazsa bir ara ugrarım stada.

iyi oyncu var ama iyi oyun yok.... söylemek istediğim bu..... seyirci adam gibi futbol bekliyor.... vede sadece tek nedeni bu da değil yazdıkalrımı dikkatle okursan ne demek istediğim anlarsın....

Nebiye
16.10.2006, 10:00
Trabzondaki seyirci sorunu tartışırken son maçımızı baz almamalıyız bence.Maç topiğine yazdığım gibi hem iş günü hem Ramazan ne bekleniyordu ki başka.tselif kadar fanatik hiç bir maçı kaçırmayan biri bilem izin alamadıysa işinden anlayın artık.Ben mesela daha da boş olur diye düşündümdü..gayet iyiydi.Serapında dediği gibi biz bütün tezahüratlara eşlik ediyoruz 90 dakika ayakta seyrediyoruz.Ama bazen havaya girip taşkınlık yapıyo bazı gruplar,itişip kakışıyorlar.Ezilmemiz içten bile değildi son maçta.Eee gidip az ötede seyredebilirdik ama ordakiler ruh gibi oturuyorlardı.
Neysem sadede gelimm hala K.Erciyes maçındaki seyirciye laf edenleri anlamıyorummm.Çalışanların nasıl orda olmasını bekliyorsunuz.
Bilet fiyatlarına gelince hiç öyle atıp tutmayınn bilet fiyatları konusunda 3-5 istemiyoruz ama 20 helede 40 çok pahalı.Çoğumuz geçim sıkıntısı içindeyiz.Ve şunu da eklemeliyim benim için yenmişiz maça gidim yenilmişiz gitmiyimm yok yıldız yok bilmem ne böyle bi bahane olmaz.Ben son 2 senedir bütün maçlarda gittim.Demedimki 16.sıradayız gitmiyim bu maça.Böyle bi mantık olamaz zaten.

TSelif
16.10.2006, 10:02
benki Trabzonda hiç ama hiç bi maçı kaçırmayan biri olarak maça gidemedim. sebebide saat 14 30 da olmasıydı.

İşte bu çünkü bende aynı dertten muzdaribim:( Salı akşamı tekrar verilecekmiş o zaman izleyecem mecbur:(

Faik Yılmaz
16.10.2006, 10:05
Bilet fiyatlarına gelince hiç öyle atıp tutmayınn bilet fiyatları konusunda 3-5 istemiyoruz ama 20 helede 40 çok pahalı.Çoğumuz geçim sıkıntısı içindeyiz.Ve şunu da eklemeliyim benim için yenmişiz maça gidim yenilmişiz gitmiyimm yok yıldız yok bilmem ne böyle bi bahane olmaz.Ben son 2 senedir bütün maçlarda gittim.Demedimki 16.sıradayız gitmiyim bu maça.Böyle bi mantık olamaz zaten.
evet bilet fiyatlarının Trabzon şartlarına göre pahalı olduğu bi gerçekk. aksini iddia eden arkadaşların ne kadar fazla olabildiğini gs maçında gördük. ve ben dedimki bu fiyatlar seyirciyi küstürecek belki gs maçında 10 bin kişi gelir ama ama diğer maçlarda seyirci bulunamaz..... maalesef mücadele verdiğim bu konuda haklı çıktım.....
ancak bu kadar az seyirci olmasının nedeni ramazan + soğuk hava + maç saati ooksa 3-5 bin seyirciye oynayacak takım değiliz biz.....

Gürkan
16.10.2006, 10:09
O halde maça gidip gitmediğimi neden soruyosun? 20 bin kişilik stadı ben mi dolduracaktım Cumartesi günü.
Bu stada seyirci gelmemesi benimde fazlasıyla canımı sıkıyor. Ama bunlar belki bahane sayılacak Cumartesi günkü maçın Trabzon da iş saatine ve ramazana gelmesi dolayısı ile o stadın boş kaldığını düşünüyorum.
Biz burda taraftar olarak birbirimizi yıpratıyoruz bence .Herkesin ortak sevdası olan TRABZONSPOR için neler yapabiliriz bunları tartışalım.

İşi kişiselleştirmek istemem. belki bende Trabzonda olsam her maca gidemezdim.Ama bahaneler başlayınca ardı arkası kesılmıyo.
iş saati, ramazan vs.
gec ne oldu neden gec erken oldu neden erken cuma oldu yok pazar oldu yok yagmur du yok kardı toplantı vardı derken bakıyosun lig bitmiş.aynı durumlar diğer takımlar içinde var ama onların satadı dolu.sende maca bir nedenden gıdememıssın sorsak trabzondakı herkese tek tek onlarında bır mazeretı vardır. bence mazeretlerin sebebi maça gitme işinin son dakikaya bırakılması.son dakikada da insanın türlü işleri cıkabılır.ben burada bır maca gıtmek ıcın (örnek bjk) 15 onceden işyerimdeki işlerimi ayarladım.çevremdekıler bıle bılıyordu o gun ıcın benden bır beklentılerı yoktu. hanı reklam varya bahanesı bol bızım ıste ona dondu.

bence kombıne ye yonelmelı onsanlar parayı pesın vermelı ki maça gitmek için kendıne fırsatyaratsın.son dakıkada stadtan alırım dedınmı o gun karda yagar yagmurda.
zaten Trabzonspor için neler yapabılırızı tartısıyorum ben "Dolu Stad".

Aslıhan
16.10.2006, 10:10
c.tesi günü çok işim olmasına rağmen ve iftara misafirimiz olmasıda cabası yine de maça gittim. Ama stadı öyle görünce içim acıdı :( zaten futbolu görünce de iyice bugün burda ne işim var dedim . ( sakın kızmayın arkadaşlar :D)
ama ramazan olması , c.tesi olması ve saat 14:30 da olması üstüste gelince sayının normal olduğunu düşünüyorum.

Gürkan
16.10.2006, 10:12
Trabzondaki seyirci sorunu tartışırken son maçımızı baz almamalıyız bence.Maç topiğine yazdığım gibi hem iş günü hem Ramazan ne bekleniyordu ki başka.tselif kadar fanatik hiç bir maçı kaçırmayan biri bilem izin alamadıysa işinden anlayın artık.Ben mesela daha da boş olur diye düşündümdü..gayet iyiydi.Serapında dediği gibi biz bütün tezahüratlara eşlik ediyoruz 90 dakika ayakta seyrediyoruz.Ama bazen havaya girip taşkınlık yapıyo bazı gruplar,itişip kakışıyorlar.Ezilmemiz içten bile değildi son maçta.Eee gidip az ötede seyredebilirdik ama ordakiler ruh gibi oturuyorlardı.
Neysem sadede gelimm hala K.Erciyes maçındaki seyirciye laf edenleri anlamıyorummm.Çalışanların nasıl orda olmasını bekliyorsunuz.

75 ytl nasıl.kombılneler 75 ytl ımıs keske alsaydınız.ekonomık degıl mı.zaten tek tek kışılerı tartısmıyoruz, dedıgım gıbı herkesın mazeretı vardır. o zman stad neden dolmuyor denmemelı.yada 30 bın tane hıc bır ısı olmayan adam bulmak gerekır.Trabzonun nufusu kac suan bılmıyorum ama 20 bın kısı yok mu ıclerınde mazeretsız.

TSelif
16.10.2006, 10:12
Tamam benim maça gidememem için sunduğum mazeret sizin için sadece bir mazeretse ve rahatlayacaksanız ...özellikle izin almadım TRABZONSPOR un maçına gitmek için . Zaten ben hiç bir maçınada gitmiyorum .Konuyu kişiselleştirmeyelim diyorsunuz ama benim yazıma alıntı yapıp yazıyosunuz anlamış değilim

Faik Yılmaz
16.10.2006, 10:17
evet ya bu genel bi sorun .....
Trabzonspor 1 kişi ile konuşulmaz....

Gürkan
16.10.2006, 10:20
evet bilet fiyatlarının Trabzon şartlarına göre pahalı olduğu bi gerçekk. aksini iddia eden arkadaşların ne kadar fazla olabildiğini gs maçında gördük. ve ben dedimki bu fiyatlar seyirciyi küstürecek belki gs maçında 10 bin kişi gelir ama ama diğer maçlarda seyirci bulunamaz..... maalesef mücadele verdiğim bu konuda haklı çıktım.....
ancak bu kadar az seyirci olmasının nedeni ramazan + soğuk hava + maç saati ooksa 3-5 bin seyirciye oynayacak takım değiliz biz.....

5 ytl pahalı mı.degıl dıyorsan

75/17=4,41 ytl. kombıne alırsan öac basına dusen bılet fyatı.

c.tesi günü çok işim olmasına rağmen ve iftara misafirimiz olmasıda cabası yine de maça gittim. Ama stadı öyle görünce içim acıdı :( zaten futbolu görünce de iyice bugün burda ne işim var dedim . ( sakın kızmayın arkadaşlar :D)
ama ramazan olması , c.tesi olması ve saat 14:30 da olması üstüste gelince sayının normal olduğunu düşünüyorum.

ayrıca

pazar(tek tatıl gunu)+kar+soguk =bos stad

cumartesı+mısafır+yagmur=bos stad

cuma+toplantı+gec saat=bos stad

çarsamba+iş+haftaiçi+yagmur = bos stad

bunlar lokanta menulerı gıbı oldu herkese gore bır mazeret var.

Nebiye
16.10.2006, 10:22
75 ytl nasıl.kombılneler 75 ytl ımıs keske alsaydınız.ekonomık degıl mı.zaten tek tek kışılerı tartısmıyoruz, dedıgım gıbı herkesın mazeretı vardır. o zman stad neden dolmuyor denmemelı.yada 30 bın tane hıc bır ısı olmayan adam bulmak gerekır.Trabzonun nufusu kac suan bılmıyorum ama 20 bın kısı yok mu ıclerınde mazeretsız.

başlığı isterseniz karşılıklı cevaplaşmaya döndürmeyelim.benim eşimin ve kızkardeşiminde kombinesi var..son iki senedir var.
Çalışanların bu maça gitmeleri beklenmemeli çalışmayanlarımızında bileti pahalı bulup gelmemelerine bişi denmemeli bence.

Not : geçen sene o karda kışta buz tutmuştuk statta.Bizi sakın yukarda eklediğin o tuhaf mazeretlerle kıyaslama lütfenn ..Nasıl donduğumu maç bittiğinde merdivenlerden aşağı inemediğimi bu gün gibi hatırlıyorum.

Aslıhan
16.10.2006, 10:24
o zaman burdaki Trabzon üyelerinin tek tek isimlerini çıkarıp maça gitmeyenlere tek tek hesap soralım öyle mi ?
Herkes burda Trabzonsporu çok seviyor ki burdalar , kişilerle uğraşmayalım lütfen !!

Gürkan
16.10.2006, 10:25
Tamam benim maça gidememem için sunduğum mazeret sizin için sadece bir mazeretse ve rahatlayacaksanız ...özellikle izin almadım TRABZONSPOR un maçına gitmek için . Zaten ben hiç bir maçınada gitmiyorum .Konuyu kişiselleştirmeyelim diyorsunuz ama benim yazıma alıntı yapıp yazıyosunuz anlamış değilim

evet bır rahatladım sorma.

Jester
16.10.2006, 10:27
Tribünlerin boş olması falan hadi anlaşılabilir ama giden seyircinin bu kadar silik olması anlaşılamaz.

Trabzon'da sokaktan rastgele çevirdiğin 10 bin adamı bir meydana toplasan ve 90 dk boyunca ses istemiyoruz susun desen bizim tribünlerden daha çok ses çıkarırlar.

Türkiye'de herhalde en büyük tiyatro potansiyeli Trabzon'da var, gösterileri büyük bir huşu içinde izleyip güzel hareketleri(golleri) zerafetle alkışlayan büyük bir kitle var çünkü.
Birtek giriş çıkışta fazladan biraz itiş kakış oluyor, o da zamanla hallolur zaten.

Maç sonrası Çağdaş'ın röportajından futbolcuların da -doğal olarak- bu konuya bozulduklarını anlamış olduk.

Bir de, takım umut vermiyor, futbol güven vermediğinden taraftar yeterince destek olmuyor falan gibi şeyler söyleyen arkadaşlara, taraftarını en çok hasta eden takım olan, başında tigana gibi hocası olan becekenin son gençler maçındaki tribünlerini ilaç niyetine, aynen Trabzon'da maç seyreder gibi huşu içinde seyretmelerini öneriyorum.

Gürkan
16.10.2006, 10:37
başlığı isterseniz karşılıklı cevaplaşmaya döndürmeyelim.benim eşimin ve kızkardeşiminde kombinesi var..son iki senedir var.
Çalışanların bu maça gitmeleri beklenmemeli çalışmayanlarımızında bileti pahalı bulup gelmemelerine bişi denmemeli bence.

Not : geçen sene o karda kışta buz tutmuştuk statta.Bizi sakın mazeretleri olanlarla kıyaslama..Nasıl donduğumu maç bittiğinde merdivenlerden aşağı inemediğimi bu gün gibi hatırlıyorum.

o zaman ortada seyırcı sorunu yok.maçların saatlerı sorunu var.ve lıgın kısın olması sorunu var.
eger kombınen varsa bılet fıyatları senın ıcın sorun degıldır.her maca gıdıyorsan ustune alınmada gerek yok.Ayrıca her maca gidebılıyorsan ne mutlu sana.

o zaman burdaki Trabzon üyelerinin tek tek isimlerini çıkarıp maça gitmeyenlere tek tek hesap soralım öyle mi ?
Herkes burda Trabzonsporu çok seviyor ki burdalar , kişilerle uğraşmayalım lütfen !!

Harika fikir.bir başlık acalım her hafta sonu herkes neden maca gıdemedıgını yazsın.ey Allahım ya.

kişilerle uğraşan kim benım derdım maca gıtmeyenler.eger koskoca Trabzonda 20 kişi yoksa mazeretsız e yanısız desenıze.zaten pc basında herkes Trabzonsporu cok sevıyo. bu mazeretler olduktan sonra daha cok 3-5 bın kısıye oynarız bız maclarımızı.

ayrıca birbirini şahsen taıyanlar neden birbirinizi savunma gereği duyuyorsunuz.Kimsenın arkasından konusmuyoruz ki.

Tselif emının ızın alsan maca gıderdın ama ızın alacak durumda olupta maca gıtmeyenlerde var laflarım onlara.parası olmayıpta maca gıtmeyene degıl parası oldugu halde gıtmeyene.

herkes ustune alınmasın.lütfen.

Aslıhan
16.10.2006, 10:40
Tribünlerin boş olması falan hadi anlaşılabilir ama giden seyircinin bu kadar silik olması anlaşılamaz.

Trabzon'da sokaktan rastgele çevirdiğin 10 bin adamı bir meydana toplasan ve 90 dk boyunca ses istemiyoruz susun desen bizim tribünlerden daha çok ses çıkarırlar.

işte asıl tartışılması gereken budur !!
asıl tartışılması gereken traftar gruplarının birbirinden bu kadar kopuk ve bağımsız olmasıdır :( Traftarlar derneği ayrı , Gurbetçi gençler ayrı , çılgınlar ayrı tezahurat yapınca ses uçup gidiyor buna bir çare bulmak lazım !!

OLCAY ÇAKIR
16.10.2006, 10:45
daha düne kadar davut güloğlu çalınan bir avni akerimiz vardı...

hatta 96 da şampiyonluğu verdiğimiz maçın, bugün bile hafızalarımıza işlenmiş ''ateşini yolla bana'' şarkısı...yıllardır çalındı durdu stadta inadına...

bu stada bir DJ lazım...bu stada müzik bilgisi üst düzey bir genel müdür lazım...

dün akşam mehmet demirkol tribünlerin boş kalmasını bilet fiyatlarına bağladı ve şampiyonluk için ucuz bilet,dolu tribün şart dedi...

dolu ama organize,dolu ama güzel yönlendirilen......

bu stada prezentabl bir organizatör lazım...

Sevgi
16.10.2006, 10:48
asıl tartışılması gereken traftar gruplarının birbirinden bu kadar kopuk ve bağımsız olmasıdır :( Traftarlar derneği ayrı , Gurbetçi gençler ayrı , çılgınlar ayrı tezahurat yapınca ses uçup gidiyor buna bir çare bulmak lazım !!

herşey mümkünde bu mümkün değil işte.Onlar önce kendi içlerinde ki sorunu halletmeleri lazım.Bu ''en iyisi benim'' ''ne nedersem o olur'' ''ben varım sen kimsin'' edasıyla olacak iş değil bu.O taraftar gruplarının hiçbirinin derdi Trabzospor değil.Hepsi ben en mükemmeliyim ben ne dersem o olur kral benim ağa benim derdindeler.Hiçbirisi çıkıpta benim derdim Trabzonspor diyemez, bunu diyecek olan önce tirübünlere bakacak.Bir taraf Bordo diye bağırırken diğer tarafın Trabzonum canım benim diye bağırmasının açıklamasını yapacak.

Acaba çok mu zor bu taraftar gruplarının her maç öncesi bir araya gelip ortak hareket etmeleri ? Maalesef çok zor hatta imkansız . Neden ? ?

Külünkoğlu
16.10.2006, 10:49
Cumartesi akşamı CNNTURK'deki "Oradaydım" belgeselini seyretmeyenler varsa seyretsinler bi zahmet. O günden bugüne nelerin değiştiği yazılarınızda anlamak mümkün ama canlı şahitler ve görüntüler eşliğinde bir başka oluyor tavsiye ederim.

ozcan_asanoglu
16.10.2006, 10:53
mesele "inanmak"....o zamanlar herkes inanıyordu, emindi herkes..

şimdi kimse şampiyonluğa inanmıyor.kızamayız onlara bu yüzden zira, o kadar hayal kırıklıkları yaşadılarki...

inanmaya başlasalar, her maç ful çeker, bilet fiyatları hikaye...bu da ancak 2. yarının ortalarından itibaren olur...

Külünkoğlu
16.10.2006, 10:53

Gurbetçi Gençler'in Trabzonda olmadığını biliyorsunuz zannediyordum.

dün akşam mehmet demirkol tribünlerin boş kalmasını bilet fiyatlarına bağladı ve şampiyonluk için ucuz bilet,dolu tribün şart dedi...

dolu ama organize,dolu ama güzel yönlendirilen......

bu stada prezentabl bir organizatör lazım...

Aynı Mehmet Demirkol Trabzondaki Trabzonsporluların hiçbir mazeretinin olmayacağını da söyledi.

kudu_61
16.10.2006, 10:57
Bejeke gençler maçını aldı ise seyircisi ile almıştır seyircimiz eğer bu şekilde devam edecekse biz bu işi bırakalım boş hayaller peşinde koşmanın hiçbir faydası yok bejeke nin seyircisine hayran kaldım kimse kızmasın arkadaşlar seyirci maçı böyle alır bizim halimiz perişandı tribünlyerde dökülüyorduk Allah Yardımcımız olsun...

caykarali_erdal
16.10.2006, 10:58
Turbunler bos ve sayre evet ozaman bundan sikayet olan arkadaslar Trabzondaki maclara gitsinler diyorum.

ayipdir bu konuyu dusunmek bile ne demek maclari istanbula alalim ve sayre boyle seymi olur
Trabzon ve Trabzonspora istanbula yakistiran arkadaslar var malesef taraftarliklarindan suphem var kimse kusuruma bakmasin ben karadenizliyim ve takimimim istanbul ve sayresine sonuna kadar karsiyim isterse iki kisiye karsi oynasinlar. bu konudan rahatsiz olanlar lutven Trabzondaki maclarada gidin diyorum.
bir zamanlar mehmet ali yilmaz efendi de bunu one surmusdu en sonunda fener formasiyla karsimiza cikdi gerisini sizler dusunun.

TSelif
16.10.2006, 10:59
O zamanda olmak , o zamanda yaşamak için neler vermezdim ki:(

Aslıhan
16.10.2006, 11:02
[QUOTE=Külünkoğlu;497908]Gurbetçi Gençler'in Trabzonda olmadığını biliyorsunuz zannediyordum.

QUOTE]

Haklısınız özür dilerim :rolleyes: ben öylesine aklıma gelenleri saymıştım . :D

Gürkan
16.10.2006, 11:07
İnsanlarda bır yere aıt olma istegı vardır.maca gıderkende amac Trabzonspora degıl grubuna hızmet etmeye donunca.iş karsı tarafın sesını bastırmaya donuyo.

Faik Yılmaz
16.10.2006, 11:16
5 ytl pahalı mı.degıl dıyorsan

75/17=4,41 ytl. kombıne alırsan öac basına dusen bılet fyatı.

ayrıca

pazar(tek tatıl gunu)+kar+soguk =bos stad

cumartesı+mısafır+yagmur=bos stad

cuma+toplantı+gec saat=bos stad

çarsamba+iş+haftaiçi+yagmur = bos stad

bunlar lokanta menulerı gıbı oldu herkese gore bır mazeret var.

ya arkadaşım 75 ytl ver kale arkası al diyosun... kale arkasında maç mı izleniyor ALLAH AŞKINA bunu sende biliyosun maratonun yarısıda direklerden maç izleyemiyor.. hal böyle iken 40 ytl bile veririm diyosun... adamların stadında her konfor var yer ısıtmada dahil..şimdi bizim ahırdan bozma stadada aynı parayımı verecez.....

maça gelme mevzuuna gelince... önemli olan öncelikle işimdir... çünkü ekmeğimi ordam yiyorum... hüseyin çimşir bana ekmek vermiyo.. sen biraz duygusal bakıyosun olaylara.....

Erman
16.10.2006, 11:18
Diaspora Trabzonlulari once kendine bir baksin. Ankaragucu macinda bir kale arkasini verdiler bize, onu bile dolduramadik. Oylesine bostu ki ben kac defa yer degisitirdim maci guzel goreyim diye. Bakalim Genclerbirligi macinda nasil olacak?

Stadyum'da Mehmet Demirkol'un bu konudaki yorumu: "Trabzon'a yilda 8-9 defa giderim. O staddan Trabzonspor, teknik olarak düsündügünde para kazanamaz. O yuzden indirsinler bilet fiyatlarini dibe. Sampiyon olmak istiyorsa Trabzonspor, o stadin dolmasi lazim."

caykarali_erdal
16.10.2006, 11:26
İnsanlarda bır yere aıt olma istegı vardır.maca gıderkende amac Trabzonspora degıl grubuna hızmet etmeye donunca.iş karsı tarafın sesını bastırmaya donuyo.

Ben Trabzonspor'a ayit olmak icin ordayim her hangi bir gruba degil grublar beni ilgilendirmez Onlar bugun varlar yarin yoklar ama su gercek her zaman varki Trabzonspor her zaman olacak.

adamların stadında her konfor var yer ısıtmada dahil..şimdi bizim ahırdan bozma stadada aynı parayımı verecez.....

maça gelme mevzuuna gelince... önemli olan öncelikle işimdir... çünkü ekmeğimi ordam yiyorum... hüseyin çimşir bana ekmek vermiyo.. sen biraz duygusal bakıyosun olaylara.....

BUna ne demeli agzim acik kaldi helal olsun diyorum duygusal yanasmakla ilgili diyorsun hayir bence taraftarlikla ilgili ben bir taraftarsam (tabiki bende yeni bir stad istiyorum) ama avni akere ahir demek bence taraftarlik degildir ve o stada hicmi hic saygi duymamakdir ordaki zaferlerde sevinirken ordaki insanlarda inek ve okuzmu oluyorlar. grublarin parasiz maclara girmesinden yana olan guya taraftarlar Trabzonspora lazim degil lutven Trabzonspora katkili olacak Traftarlar gelsin oburlerine diyecegim su iyi gunluk taraftar.

grublar ve kendi cikarlari icin calisan kisiler lutven Trabzonsporu biraksinlar onlara kadikoy yakisir bize Trabzonspor icin calisan taraftarlik yapanlar lazim beles'den maclara gitmek veya gidenler degil.

ha huseyin sana para vermiyor evet Trabzonspor'da vermiyor allah askina ya bu nasil dusunce ozaman taraftarligi birakalim arkadaslar

frango
16.10.2006, 11:39
arkadaşlar evet bızler trabzonda yasıyoruz vede 20 ytl bıze pahalı gelıyosa 75 ytl ye kombıne bılet alacağız hepımız rahatlayazaz bılet pahalı deyenlere arkadaşlar lutfen o zaman kombıne alalım

Cafer KILIÇSOY
16.10.2006, 11:42
Herkes ayrı fikirde olmak zorunda değil ve herkes burda fikrini belirtebilir bunun için kimse kimsenin yazdığı şeyden dolayı sorumlu tutup altına başka bir şey yazmanın anlamı yok.birbirni kırmanın ve hesap sormanında.
Tabiki Takım Trabzon şehrinin takımıdır ve orda kalmasından yanayım. Ama sdadyum yapılır ve inşaat başlanır takımında başka bir stadda oynamsı gerekir o zaman tabiki istanbul da oynamasını isterim.Ama burada sürekli kalmasına karşı çıkarım o zaman hiç bir anlamı kalmaz bu takımın.Birde bu var istanbulda hangi stadyumda oynayacağız kimse bana olimpiyat demsin. kışın oraya hangi taraftar gider ve o rüzgara kim dayanır bilmem. Yaz olduğu halde ordaki sorunu görüyoruz hepimiz.o yzüden takım Trabzonundur ve hep orda kalacaktır. zorunlu hallerde istanbula gelebilir bence.

Anlatmaya çalıştığımız nokta bu zaten. Teşekkürler Arkadaşım

Külünkoğlu
16.10.2006, 11:51
Trabzon'da yaşayan arkadaşlar hiç merak etmesin Trabzon şehri bizim için özellikle İstanbul'da yaşayanlar için tahmininizden çok öte manalar ifade eder. Bu sorun özellikle son zamanlarda giderek ivme kazandı. Tezahurat yapan iki tane grup var Trabzon'da biri Çılgınlar diğeri Taraftarlar Derneği. Yani birşeyler yapmak isteyen ve sizin örnek gösterdiğiniz gruplardaki kardeşlerimiz İstanbul'a geldiklerinde bize ne söylediklerini biliyormusunuz ? " Abi Trabzonda'ki taraftar gurbete çıkmalı buraları bir görmeli " Vahid Halilhodziç'in kulaklarını çınlatan bu serzeniş aslında çok samimi bir serzeniştir. İşin doğrusunu kabul etmeliyiz, iyi değiliz hemde hiç iyi değiliz. Çözümü var mı ? var ama o irade var mı ? ondan şüpheliyim işte.

Trabzon şehri için Trabzonspor'un ne olduğunu anlatmaya kalksak sayfalar yetmez. Trabzonspor'un geçici olarak İstanbul'a gelmesini isteyen arkadaşlarımızın Trabzonsporluluğu sorgulamak yanlışlığına düşmemek gerekir. Hepimiz biliyoruz tekrar tekrar yazmaya gerek yok İstanbul'da bizim çok ciddi yadsınamayacak potansiyelimiz var. Bu potansiyelin İstanbul'da yaşayan ve Trabzonsporlu olan Karadeniz illerine mensup taraftarlarımızı da varsayarsak yani homojen bir karışımını da hesaba katarsak ciddi potansiyelin özellikle mevcut durumda 3 İstanbul takımını zorlayacak hatta geçecek potansiyele erişeceğini tahmin etmek zor olmasa gerek. Gerek nüfus gerekse ekonomik açıdan öngörü ispatlanabilecek bir öngörüdür. Ama işte içimize sinmeyecek Trabzonspor'un Trabzon'dan koparılma hadisesi vardır. Bu sorunun bence çözümü yoktur.

Maça gelip gelmeme konusunda ise, Barcelona neden Barcelona oldu biliyormusunuz ? Taraftarı aynen şunu söylüyor " Televizyon başında 2-0 kazanmaktansa Noucamp'a gelip 3-1 kaybetmeyi tercih ederim " sakın kimse maddi konuları tekrar tekrar ısıtıp önümüze getirmesin. Yoksa ekonomisi iyi olan "ben burdayım" der. Birşey demeye de hakkınız olmaz, vermeden alınamaz hiçbir şey. Ha unutmadan 120 bin kişilik stadın 85 bini abone ve abone normal bilet fiyatına göre çok daha pahalı.

Kombine fiyatı herşeyden önce 3 büyük maçın bilet fiyatlarından daha yüksek olması lazım.30*3 = 90 YTL olması lazım. Kimse kusura bakmasın bu konuda mazeret uyduramıyorum. Kalearkasına öyle böyle diyorsunuz tamam Maraton 150 YTL... Ayda 12.5 YTL güne vurursak 0.41 YTL yapar, yok mu bu kadar fedakarlık yapacak ?

lafı uzatmayalım İNANÇ VARSA "İMKAN" DA VARDIR. ve inancımız olmadan bu takıma bu camiaya verebileceğimiz hiçbirşey yoktur.

Saygılarımla,

Faik Yılmaz
16.10.2006, 12:01
Ben Trabzonspor'a ayit olmak icin ordayim her hangi bir gruba degil grublar beni ilgilendirmez Onlar bugun varlar yarin yoklar ama su gercek her zaman varki Trabzonspor her zaman olacak.

BUna ne demeli agzim acik kaldi helal olsun diyorum duygusal yanasmakla ilgili diyorsun hayir bence taraftarlikla ilgili ben bir taraftarsam (tabiki bende yeni bir stad istiyorum) ama avni akere ahir demek bence taraftarlik degildir ve o stada hicmi hic saygi duymamakdir ordaki zaferlerde sevinirken ordaki insanlarda inek ve okuzmu oluyorlar. grublarin parasiz maclara girmesinden yana olan guya taraftarlar Trabzonspora lazim degil lutven Trabzonspora katkili olacak Traftarlar gelsin oburlerine diyecegim su iyi gunluk taraftar.

grublar ve kendi cikarlari icin calisan kisiler lutven Trabzonsporu biraksinlar onlara kadikoy yakisir bize Trabzonspor icin calisan taraftarlik yapanlar lazim beles'den maclara gitmek veya gidenler degil.

ha huseyin sana para vermiyor evet Trabzonspor'da vermiyor allah askina ya bu nasil dusunce ozaman taraftarligi birakalim arkadaslar

selam sevgili arkadaşım.. stada ahır demedim.. zaten haddimde değil bu.. benim söylediğim stadımızın içler acısı halini anlatmak için kullandığım bir tabir.... hem değil TRABZONSPOR milli takım bile olsa önce ekmeğim gelir... maç keyif işidir ..... tamam takımı herşeyimiz ama işten kovulup maça gitmekte ancak aptallıktır... . neyse kırdıysam kusura bakma stada gidenlere bi şey demek istemedim.. o yönde anlaşılacak bi ifadem varsada özür dilerm....

OLCAY ÇAKIR
16.10.2006, 12:28
27 yılı Trabzon'da geçmiş bir arkadaşınız olarak;gözlemlerimi paylaşmak isterim...

Trabzon okul vede haliyle de öğrenci kenti...
Trabzon memur kenti,
Trabzon balık ve fındık çay kenti..

Bizler okul harçlıklarımızı nereye harcayacağını hesap eden bir kuşak olduk...formamız olmadı,kaşkol vede gugul(bere) en önemli aksesuarımız oldu...
bilet fiyatları önemlidir!
bilete,köyden yada ilçeden uzanacaksanız buna yol parasıda eklemeniz gerekirdi...
her delikanlı taraftar gibi o müthiş kokusu herkesin burnunda tüten ekmek arası bol soğanlı köfte yemeden eve dönmeniz mümkün değildi...

bizler zengin her renkten forması olan bir kitle olamadık,en azından çevremdekiler...

bir maçta ağız dolusu küfür eden bir abi ''üzüm sattım da geldim'' diyordu elindeki sepeti gösterip...(badila)
fındık sattım geldim,incir sattım geldim diyenlere en baskın çıkan balık sattım geldim diyenlerdi....
ben bunları yaşadım,şimdide durum pek farklı değildir...

herzaman kapalı tribünlere karşı bir antipati olmuştur..onlar hep ''bağırmayan taraftar'dılar''...
meksico yaptığımızda utana sıkıla kalkardılar,ama dalga bisüre sonra onlarıda boğardı...

evet para engel olmamalı tribün coşkusunu paylaşmaya..ama!!

aması malum...

neyse uzatmayayım;
önerim şu,iyi bir satış-pazarlama ekibiyle özellikle şirketlere blok satış yapabilir Trabzonspor..bunu 10 kişilik sağlam bir ekip yapar...

Hüseyin Çümen
16.10.2006, 12:38
Trabzon'da yaşayan arkadaşlar hiç merak etmesin Trabzon şehri bizim için özellikle İstanbul'da yaşayanlar için tahmininizden çok öte manalar ifade eder. Bu sorun özellikle son zamanlarda giderek ivme kazandı. Tezahurat yapan iki tane grup var Trabzon'da biri Çılgınlar diğeri Taraftarlar Derneği. Yani birşeyler yapmak isteyen ve sizin örnek gösterdiğiniz gruplardaki kardeşlerimiz İstanbul'a geldiklerinde bize ne söylediklerini biliyormusunuz ? " Abi Trabzonda'ki taraftar gurbete çıkmalı buraları bir görmeli " Vahid Halilhodziç'in kulaklarını çınlatan bu serzeniş aslında çok samimi bir serzeniştir. İşin doğrusunu kabul etmeliyiz, iyi değiliz hemde hiç iyi değiliz. Çözümü var mı ? var ama o irade var mı ? ondan şüpheliyim işte.

Trabzon şehri için Trabzonspor'un ne olduğunu anlatmaya kalksak sayfalar yetmez. Trabzonspor'un geçici olarak İstanbul'a gelmesini isteyen arkadaşlarımızın Trabzonsporluluğu sorgulamak yanlışlığına düşmemek gerekir. Hepimiz biliyoruz tekrar tekrar yazmaya gerek yok İstanbul'da bizim çok ciddi yadsınamayacak potansiyelimiz var. Bu potansiyelin İstanbul'da yaşayan ve Trabzonsporlu olan Karadeniz illerine mensup taraftarlarımızı da varsayarsak yani homojen bir karışımını da hesaba katarsak ciddi potansiyelin özellikle mevcut durumda 3 İstanbul takımını zorlayacak hatta geçecek potansiyele erişeceğini tahmin etmek zor olmasa gerek. Gerek nüfus gerekse ekonomik açıdan öngörü ispatlanabilecek bir öngörüdür. Ama işte içimize sinmeyecek Trabzonspor'un Trabzon'dan koparılma hadisesi vardır. Bu sorunun bence çözümü yoktur.

Maça gelip gelmeme konusunda ise, Barcelona neden Barcelona oldu biliyormusunuz ? Taraftarı aynen şunu söylüyor " Televizyon başında 2-0 kazanmaktansa Noucamp'a gelip 3-1 kaybetmeyi tercih ederim " sakın kimse maddi konuları tekrar tekrar ısıtıp önümüze getirmesin. Yoksa ekonomisi iyi olan "ben burdayım" der. Birşey demeye de hakkınız olmaz, vermeden alınamaz hiçbir şey. Ha unutmadan 120 bin kişilik stadın 85 bini abone ve abone normal bilet fiyatına göre çok daha pahalı.

Kombine fiyatı herşeyden önce 3 büyük maçın bilet fiyatlarından daha yüksek olması lazım.30*3 = 90 YTL olması lazım. Kimse kusura bakmasın bu konuda mazeret uyduramıyorum. Kalearkasına öyle böyle diyorsunuz tamam Maraton 150 YTL... Ayda 12.5 YTL güne vurursak 0.41 YTL yapar, yok mu bu kadar fedakarlık yapacak ?

lafı uzatmayalım İNANÇ VARSA "İMKAN" DA VARDIR. ve inancımız olmadan bu takıma bu camiaya verebileceğimiz hiçbirşey yoktur.

Saygılarımla,
abi harika yazmışsın sözlerine katılmadığım nokta virgül dahi yok bukadar mı güzel yazılır bende yazsam buna yakın bişiler yazmaa çalışırdım
futbolcularımız da taraftarın sahip çıkmamasına isyan ediyor bakın musa büyük nedemiş;

Musa: Bize sahip çıkın
Zirveye emin adımlarla yaklaşan Trabzonspor'da Musa, taraftarlara çağrıda bulundu. "Tribünleri dolu görünce motivasyonumuz artıyor" diyen genç oyuncu, "Taraftarımız bize sahip çıktığı taktirde biz de başarılı olmaya mecburuz. Onlara ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.

bu çok ciddi bi isyan aslında bir futbolcu sadece stadını dolu görmek istiyor çok mu fazla şey istiyor

frango
16.10.2006, 12:41
evet trabzonspor sevgisinden bahsedenler yılda 75 ytl yada 150 ytl verip kombinesini alacak trabzonspor sevdası öyle kolay deyil alacaksın kombınenı hem sen kazanacaksın hem klup kazanacak hemde rahat rahat maçını ızleyeceksın

Gürkan
16.10.2006, 12:42
ya arkadaşım 75 ytl ver kale arkası al diyosun... kale arkasında maç mı izleniyor ALLAH AŞKINA bunu sende biliyosun maratonun yarısıda direklerden maç izleyemiyor.. hal böyle iken 40 ytl bile veririm diyosun... adamların stadında her konfor var yer ısıtmada dahil..şimdi bizim ahırdan bozma stadada aynı parayımı verecez.....

Birincisi duygusallık evet taraftarlık duygusalık işidir.evimde digitürk varken sogukta gıdıp inönüde mac izlemek hangı mantıga sıgar.Hüseyın mı ısıtacak benı.herkes cok haklı oldugu bır tarafı tutuyo mazeretı o.senın ısın ızın almaya musaıt degıl demekkı olabılır.herkes mı ole Trabzonda.

40 fazla dıyosun kale arkası begenmıyosun. stadın halının kotu oldugunu bılıyoruz ınsallah en kısa zamanda duzelır.

neye elestırı yapsak haklı sebebı olan ordan üstüne alınıp kırılıyo.soguk havada kalın gıyının gıdın desek bırı ordan benım raporum var doktor kesınlıkle soguga cıkma dedı ban ne laf etmeyın deyıp ustune alınıyo.

Herkesın mazeretı olabılır.17 macın hepsıne gıdemeye bılır.ama herkes mı ızın alamadı herkes mı bılet parası bulamadı herkes mı hasta herkesın mısafırı mı geldı.

sonucta stadın kapasıtesı bellı.Trabzonda 20 kısı de mı yok ıkı hafta bır maca gıdecek.bugun senın mazertın varsa bır dıgerı gıdecek dıger hafta bır dıgerı.

Amaç Trabzonsporu desteklemek izlemek.Sadece kazanan Trabzonpsoru izlemek değil.

ayrıca maddıyatı bu kadar mazeret yapanlar,70 lerde 80 lerde ekonomı daha mı ıyıydı sımdıden de stadlar dolu ıdı.yoksa o zaman maclar bedava mı ıdı.

o cumlenı kırmızı ıle bellı ettım.Pek yakısık almadı bence.

Faik Yılmaz
16.10.2006, 13:13
arkadaşım tekrar tekrar ifade edeyimki stada ahır demedim.... ama bu haliyle stadda denilemez..... eğer öyle bi anlam ifade ettiyse arkadaşlar kusura bakmasın.... ancak maçın % 90 ını direkleri seyrederek geçiren birisi olarak eleştirmek en doğal hakkım benim.... ben maça direk izlemeye gitmiyorum..... bide avrupa stadlarında yerden ısıtmalı alışveriş merkezli asansörlü sonra 20 dakikada 80 bin kişiyi tahliye edebilen stadları görünce ne yapayım dayanamıyorum.... biraz fevri olabiliyorum... tabirimi yanlış anlayan arkadaşlar tekrar kusura bakmasınlar....

Nebiye
16.10.2006, 13:20
Sende bizim gibi yapsana blackseastorm kardeşim zaten ayakta seyrediyos,direkten pozisyonu göremedik mi topçular nasıl koşuyosa görmediğimiz tarafa biz de o tarafa doğru haydaaaaaaaa

Faik Yılmaz
16.10.2006, 13:38
Sende bizim gibi yapsana blackseastorm kardeşim zaten ayakta seyrediyos,direkten pozisyonu göremedik mi topçular nasıl koşuyosa görmediğimiz tarafa biz de o tarafa doğru haydaaaaaaaa

Bİ maçta orta direklere yakın bi yerde oturdum... önümde direk orta saha gözükmüyor... stadda şimdiki gibi değil kalabalık... ayağa kalkınca neden kalkıyosun diyolar... o yana bu yana gitmek te ne mümkün... bide maçın % 90 ı o göremediğim alanda oynanadı sinir oldum valla..... 2. yarıda stadın en tepesine çıktım..oyuncular karınca kadar görünüyorlardı ama en azından önümde direk yoktu...... :)

Doğan BULAT
16.10.2006, 13:46
Ben İstanbulda yaşayan biri olarak Trabzonsporun maçını tv den izleyebiliyorum Trabzonun maçlarını izleyebilmek için kahve kahve dolaşıp Trabzonumun maçını yayınlayan bir yer bulmaya çalışırdım. Bulduğum zamanlarda da çoğu yer maçı açmıyor diye kahve sahibiyle kavga ettiğim bile olmuştur.
Çok şükür Lig Tv maçlarımızı yayınlamaya başladığından beri evimde her maçı benim gibi en az 6 - 7 kişi trabzonsporllu arkadaşımla beraber izleyebiliyoruz.. Hemen hemen maçlarda tvden ilk baktığım yer ve en merak ettiğim şey "bu hafta taraftar nasıl olacak? stat dolumu? " maç esnasında ise "taraftar tezahurat yapıyormu" diye hep kulağım türübünde oluyor... Ama ne yazıkki Trabzondaki taraftarımızın bu takıma olan ilgisizliği bizleri üzüyor..İstanbuldaki eziklerin taraftarları ne yazıki stadı inletiyorlar her hafta değişik tezahuratlar yapıyorlar ve biz belkide takımımıza bu kadar hasret kaldığımız için her maç trabzondaki seyircinin İstanbuldaki ezikler gibi takımı desteklemesi takımını ateşlemesini istiyoruz ama ne yazıkki bizim taraftarımızda görünen o ki birlik yok.. herkes kafasına göre takılıyor.. işte bu nedenle ben trabzonumun en az 1 sezon İSTANBUL'da oynamasından yanayım.Biliyorum çoğu trabzondaki arkadaşların İstanbul fikri pek hoşlarına gitmiyor ama biz trabzonspor özlemi çeken insanlar olarak takıma trabzondaki arkadaşlardan çok daha destek olacağımıza inanıyorum..

OLCAY ÇAKIR
16.10.2006, 13:52
taş yerinde ağır !

benden red!

amma şöyle sağlam bilet fiyatları ile,olimpiyatta 3 derbi = trilyonlar...

ama genede Trabzonsporum Trabzonda kalsın...benden red!

bigün para lazım olursa ki para hep lazım,Trabzondaki dostlar buna müsade edebilir birkaç maç:)(federasyonda tabi)

28TS61
16.10.2006, 13:53
235000 nufuslu trabzonda 20000 kisilik stadi dolduramiyorsak taraftar degiliz
burda stadin durumu diye yaziliyor direkler engelliyormus falan filan
sanki direkler eskiden engellemiyormuydu
ama nedense fb, gs, bjk maclarinda stad biraz daha fazla dolu oluyor
ozaman engellemiyormu direkler, madem engelliyor nicin bu uc maca fazla seyirci geliyor
benim icin onemli mac onemsiz mac yoktur her maci ciddiye alacaksin her zaman stadi dolduracaksin
ayda 30gunun 2 gunu mac var kendi sahamizda bu iki gunedemi parasi yok taraftarin
cok sey istiyoruz ama nedense katki yapmaktan cekiniyoruz

Külünkoğlu
16.10.2006, 14:07
@ 28TS61
bilgileri güncellersek. 20 bin sayısı, Merkez ilçe için % 7'yi Toplamda ise % 2'yi ifade ediyor.

Gürkan
16.10.2006, 14:18
Yani her 10 kişiden biri maça gelse dısarıda adam kalır gıremeyen.:)

Faik Yılmaz
16.10.2006, 14:21
işte arkadaşlar teorikte kağıt üzerinde her şey çok kolay ama Bmn Trabzon yemeğine bile 10 kişi yazıldı... şehir 1 milyon kişi orana vurursak 100000 binde bir yapıyor... binde biri gelse 1000 kişi yapar dimi ama gelmiyor işte.... teorikteki olay uygulamaya geçmiyor....

Gürkan
16.10.2006, 14:23
işte aradıgımız bu uygulamaya neden gecmıyor.

Hüseyin Çümen
16.10.2006, 14:24
maç izleyemiyomuşmuş maç izlemek şartmı tamam arada bakarsın önemli olan orda yırtınıp sesini oyunculara duyurup takımı ateşlemek nevar biraz tribün uzak olsa sahaya
maçları hep heyecanla beklerim de şu stad dolacakmı acaba stresi beni yiyip bitirio stadı boş görünce heyecanımın yarısı gidio malesef

hamibasoglu
16.10.2006, 14:26
Maç başı 12,5 ytl ortalamayla bilet almazlar, ama şu gitsin bunu alalım yok şuraya oyuncu lazım,yok tribünler konforsuz,yok şu yok bu demeyi çok iyibilir bizim taraftar.Taraftarlık böyle olmaz.Yok Trabzon İstanbul kadar zengin bir şehir değilmiş.evet doğru ama kardeşim bizm maçlar da 150/200 ytl değil ki!!
Akşama kadar kahvede çaya, sigaraya,pişpirik partilerine harcayacak para ne hikmetse bulunuyo.günde 1 ytl kenara konsa bir şekilde gidilir maça.hatta kombine alırsın.
ya kafayı yiycem adam gibi direkt hat olsa Antalya'dan Trabzon'a valla her ay 1 maça gelirim.
hadi bir şekilde maça gidenlere ne demeli.??sanki sessiz sinema.veya çekirdek çıtlama yeri.daha önce de yazmıştım.her 20 m2 ye bir deli düşer statta ve herkez onunla uğraşır.Edepsizce yaptığı küfür ve şaklabanlıklara kahkaha ile gülerler ne maçı ,gol olunca ancak bağırırlar.
şampiyonluk yıllarımızda rakip takım açığın(şimdiki maraton)önünden atak yapamazdı baskıdan.
bir de şu var; ben antifairplayciyim.fiili bir hareket olmadan rakip takıma yapılacak her türlü müdahele(küfür,yuhalama,alay etme vs.) uygundur.
asla rakip tribüne çağrılmamalı veya alkışlanmamalı.Her gittiğimiz deplasmanda düşman gibi karşılanıyoruz.Adamlar bir ara Trabzon kümeye diye bağırıyordular.Hele antepli krolar'''hiç unutmadım.
nefret doluyum.
abi koptum devam edrsem kötü şeyler yazacam.
selamlar

oskanonur
16.10.2006, 14:30
Taraftarimizin tutumuna mazeret aramak ve uydurmaktan sıkıldım.Maddi manevi her turlu olumsuzluga ragmen Trabzon gibi bir kentte o stadin dolmasi ve tribunlerin buyuk bir coskuyla takimina sahip cikip desteklemesi gerekiyor.Trabzon kentini Türkiye de bu kadar one cikaran en buyuk etkenlerden biridir Trabzonspor.Dolayisiyla herkesin bu takima vefa borcu var.Bu takim sayesinde kentimiz itibar ve para kazaniyor.Takimimiz elinden geldigince uzerine dusen gorevi yerine getiriyor ama biz taraftar olarak hep mazeret uyduruyoruz ve sadece elstiriyoruz, hicbiseyden mennun olmayip sikayet ediyoruz.Burda yapilacak iki sey var:
1-Yonetim bilet fiyatlarini mumkun olduguca dusurecek:Oyle de tribun gelirimiz yok boyle de.En azindan bos tribunlere oynamayiz.
2-Artik en buyuk mazareti ortadan kaldirilmis olan bizlerin o stadi her mac doldurup cilginca takimimizi desteklemeli ve tum kamuoyuna bu takimin sahipsiz olmadigini tekrar hatirlatmaliyiz.
Aksi taktirde is isten gecmis olacak ve biz sadece dizimizi dovecegiz.

Külünkoğlu
16.10.2006, 14:32
Maç başı 12,5 ytl ortalamayla bilet almazlar,

Hami maç başı değil aylık 12.5 YTL.

Biraz daha açacak olursak Trabzon şehrinin % 2'sinde bile, günde 0.41 YTL'sini Trabzonspor'a verecek taraftar bulamıyoruz. Bu sorun büyük ve hepimizin...

OLCAY ÇAKIR
16.10.2006, 14:35
önerim şu,iyi bir satış-pazarlama ekibiyle özellikle şirketlere blok satış yapabilir Trabzonspor..bunu 10 kişilik sağlam bir ekip yapar...

Fikirlere yoğunlaşalım derim...
fikirleri irdeleyebilirsek,sağlam öneriler çıkabilir...

ürünün satışı-pazarlanması sözkonusu...
kulüp hantal,yöreye özgü taktikler geliştirmek şart...
tribüne adam çekmek için yeni fikirler şart...
stada genç ve hayal gücü yüksek genç ekipler memur edilmeli...
kaliteyi artırmak şart...

afrikada çıplak ayaklı fakir yerlilere ayakkabı satıldı...kurumsal kimlik lazım...

başarı için kurumsallaşmak şart...

ve stada dj şart:)

hamibasoglu
16.10.2006, 14:36

Biraz daha açacak olursak Trabzon şehrinin % 2'sinde bile, günde 0.41 YTL'sini Trabzonspor'a verecek taraftar bulamıyoruz. Bu sorun büyük ve hepimizin...

inanamıyorum.
bence bu durumun maddiyatla hiç ilgisi yok o zaman.
işin içinde başka bir durum var.Ruh azalması mı yaşıyoruz ne!!
Eyy Trabzonlu titre ve kendine gel!!!!

hamibasoglu
16.10.2006, 14:43
Olcay Çakır'a katılıyorum.
Antalya'da Antalyaspor için bu yöntemle acaip para toplandı.
Vali,belediye başkanından kaymakama muhtara oradan firmalara,otellere kadar acaip bir çalışma yapıldı.ve inanılmaz paralar toplandı.O sayede takım lige çıktı ve iyi de bir kadrosu var bence.
Ha tabiki Trabzon büyük bir takım Antalya ile karşılaştırılması belki abes ama örnek bir çalışma yapıldı burda.Antalyalıyı takımlarına sahip çıkmaları için acaip gaza getirdiler.
Yani süper pazarlama yaptılar.
neden bunu biz de yapmayalım

Atalay
16.10.2006, 14:47
artık bu konu için burdan yazmaya gercekten bıktık!! ama ne yazıkki düşüncelerimizi anlatmakta ne büyük güçlük çekiyoruz artık arkadaşlar rakamsal istatislige geçtiler yakında sıyıracagız!!arkadaşlar her stadyum boş oldugunda burdan savunmaya geçmeyelim bizim taraftarımız ne yazıkki dayaklık...!!bu takımın degerini öneminin trabzon şehri için ne oldugunu bilmiyor!!hadi diyoruz ki maça gelmiyor peki gelse ne oluyorki geçiyor tribüne başlıyor çekirdek yemeye en son trabzonda gittigim maçta ben koca tribünde avazım çıktıgı kadar bagırıyorum(inanın tiyatro salonunda bagırmak gibi bir şey)bana yanımdakiler sen almancımısın diye soruyorlar kısacası düşünceleri şöyle senin gibi bir tip türkiyede olamaz sen kesin ithalsin...ne yazıkki bizim insanımızın dünyadan haberi yok burda yönetime cok büyük iş düşüyor bu taraftarı egitmemiz lazım her maçtan önce konserler etkinlikler gösteriler sunup bir şekilde bilinçli seyirciyi tribünlere cekmemiz lazım yoksa bunun guruplarla derneklerle bir alakası yok!! bu bir kültür ne yazsıkki bu kültür bizde erezyona ugramış kalmamış öncelikli olarak yönetimin bu kültürü yeniden aşılaması gerekiyor...bizler burda gurbette şu savı savunuyoruz önümüzde avni akerin yıkılması ve yeniden yapılması gündemde bu trabzonspor için büyük bir kazanç eger bu proje yürürlüge girerse maçlarımızı istanbulda oynayalım ya maltepe yada güngören stadında bu stadların kapasitesi yaklaşık 15 bin bize yeter bu rakamı istanbulda kulüp kombine satarak bitirir...büyük maçları atıyorum ş.ligi,uefa,ve derbi maçlarını olimpiyat stadında oynayalım rakibe 50 milyondan 20 bin bilet dayayalım ts clup tırlarımızla dev organizasyon cadırlarımızla karnaval yaşayalım külüp para bassın bu parayıda stadyum projesinde kullansın..!!bu arda trabzondaki gönüldaşlarımızda özlem ve sıla cekerek bu takımın degerini idrak etsin anlasın...bir taşla iki kuş vuralım bizim anlattıgımız hissetigimiz yaşadıgımız budur.. saygılarımla....

Faik Yılmaz
16.10.2006, 14:49

bundan bir 10 yıl kadar önce klüp büyük çıkmaz içindeydi... arçil ve şotayı parasızlıktan alamıyorduk..o zaman şehir kenetlendi paralar toplandı klüpte rahatladı...o zaman çok başarılı isdik çünkü kenetlenmiştik.... türkiye kupası başbakanlık cumhurbaşkanlığı kupaları her yıl geliyordu.... şampiyonluğu ise kıl payı kaçırmıştık....

seyircimizde büyük potansiyel olduğu bi gerçek.... asıl konuşmamız gereken seyirci neden küstü kime küstü neye küstü.... işte konuşmamız gerekn asıl bunlar.... yoksa bilet 5 ytl olmuş 20 ytl olmuş o akdar önemli değil.... seyirci maça gelmek istemiyor.. stad ancak gurbetçiler ile ağustos ayında full doluyor..... ancak bi suçlu aranacaksa seyirci en son sırada yer alması lazım......

Mollasalihoğlu
16.10.2006, 14:52

Sorun paradan ziyade uzun sokakta piyasa yapmak varken maçı tercih etmeyenlerde..Allah bildiği gibi yapsın...

Atalay
16.10.2006, 14:57
artık bu konu için burdan yazmaya gercekten bıktık!! ama ne yazıkki düşüncelerimizi anlatmakta ne büyük güçlük çekiyoruz artık arkadaşlar rakamsal istatislige geçtiler yakında sıyıracagız!!arkadaşlar her stadyum boş oldugunda burdan savunmaya geçmeyelim bizim taraftarımız ne yazıkki dayaklık...!!bu takımın degerini öneminin trabzon şehri için ne oldugunu bilmiyor!!hadi diyoruz ki maça gelmiyor peki gelse ne oluyorki geçiyor tribüne başlıyor çekirdek yemeye en son trabzonda gittigim maçta ben koca tribünde avazım çıktıgı kadar bagırıyorum(inanın tiyatro salonunda bagırmak gibi bir şey)bana yanımdakiler sen almancımısın diye soruyorlar kısacası düşünceleri şöyle senin gibi bir tip türkiyede olamaz sen kesin ithalsin...ne yazıkki bizim insanımızın dünyadan haberi yok burda yönetime cok büyük iş düşüyor bu taraftarı egitmemiz lazım her maçtan önce konserler etkinlikler gösteriler sunup bir şekilde bilinçli seyirciyi tribünlere cekmemiz lazım yoksa bunun guruplarla derneklerle bir alakası yok!! bu bir kültür ne yazsıkki bu kültür bizde erezyona ugramış kalmamış öncelikli olarak yönetimin bu kültürü yeniden aşılaması gerekiyor...bizler burda gurbette şu savı savunuyoruz önümüzde avni akerin yıkılması ve yeniden yapılması gündemde bu trabzonspor için büyük bir kazanç eger bu proje yürürlüge girerse maçlarımızı istanbulda oynayalım ya maltepe yada güngören stadında bu stadların kapasitesi yaklaşık 15 bin bize yeter bu rakamı istanbulda kulüp kombine satarak bitirir...büyük maçları atıyorum ş.ligi,uefa,ve derbi maçlarını olimpiyat stadında oynayalım rakibe 50 milyondan 20 bin bilet dayayalım ts clup tırlarımızla dev organizasyon cadırlarımızla karnaval yaşayalım külüp para bassın bu parayıda stadyum projesinde kullansın..!!bu arda trabzondaki gönüldaşlarımızda özlem ve sıla cekerek bu takımın degerini idrak etsin anlasın...bir taşla iki kuş vuralım bizim anlattıgımız hissetigimiz yaşadıgımız budur.. saygılarımla....

bu yazdıklarımdan başka istanbuldaki taraftarlarımızın düşüncesi yok!!yok takım istanbula daima gelsinde yok bilmemnede öyle bir düşünce kesinlikle yok!!bunlar takımlarını bırakmak istemeyen trabzonlu kardeşlerimizin kampanyasıdır..!!

Murat'
16.10.2006, 15:41
ben bunu kesinlikle,zamanında 2 4 milyona bilet satan TRABZONSPOR yönetimine baglıyorum!!!sen TRABZONDA TRABZONSPORUN maç biletlerini 2 4 ytl ye sat ondan sonra aklın basına gelsin!!!sonra(eski yönetimin suçluyorum!!yeni yönetimi destekliyorum!!!!!)fiyatları normal(ki bence yıldız isteyen taraftarın varken bu biletler bile ucuz!!!)seviyeye çekincede kimse maça gitmesin!!!(gitmeyenlere kahvede maç izleyenlere söylüyorum durumu olupta gitemeyenlere deil tabi!!!:mad: gelmeyin kardesim gelmeyin maça filan siz TRABZONSPOR hersene sampıyonluga oynasın takımda gökdenizler yattaralar marcelinholar musampalar oynasın isteyin!!sonra 2 4 7 milyona maç seyretin yok yaaaaaaaaaa!!!!!!:mad: ya koskoca ayda TRABZONSPOR 2 defa geliyo avni akere topu topu!!açıgı 10 milyon yapmıslar açık bos!maratonu 20 milyon yapmıslar maraton bos!!!!!ama özel zevklerine gelince(sigara vb)ayda bunun 2 3 hatta 4 katanı harcıyosun!!!!tmm kimse senın özel zevkine karısamaz harca kardesim ama kadrosunda bunca yıldız olan takımıda 10 20 milyona seyredemedinmi bagırma çagırma!!!!!:mad: zaten bu türlü taraftarada TRABZONSPOR umuzun bence zerre kadar ihtiyacı yok...takım söyle olsun böyle olsun ama sonra maça gelince gitme!!!bide kombinelerde çok komik rakamlara!!!!!tmm pesin para verince insanı sarsar ama taksitlendiriyolar be kardesim bari ona el atsaydın!!!!!

yönetim bilet fiyatları konusunda hep arkandayımmmm.inş seneye maçlarımız istanbulda oynanırda ilk kombineyi ben alırım ve bir çok arkadasımı maça götürürm!!!!!!

saygılarımla.............

benim oturdugum yerde kartal spor var 2 milyona burdan bilet almaya kalksan adamı giselerin önünde döverler beee!!!adamlarr 2.lig b de oynuyorlar!!!!!!musampa olucak marcelinho olucak gökdeniz olucak yattara olucak szymek olucak stepanov olucak jefferson olucak sen maçı(seni kastetmyorum durumu olupta gelmeyenleri kast ediyorum)2ytl ye 4 ytl izliceksin!!!!!!!!!!:mad: :mad:

tekrar söyliyorum TRABZONSPOR maç biletlerini 2 4 6 ytl ye satan yönetim bu takıma en BÜYÜK İHANETİ yapan yönetimdir!!!!!:mad:

bu bilet fiyatları büyümek oda bi kenara büyüklügünü basarılarını korumak imkansızdır İMKANSIZ!!!!!!:mad:

bos kalsın stad ben razıyım!!!!!!

takım seneye maçlarını istanbulda oynasında Taraftarlık nasıl yapıyor hep beraber görücez!!!!!

bende yönetimin sonuna kadar arkasındayım...kombineleri gayet ucuz tutmuşlardı..ama istenilen rakamlara ulaşılamadı...yönetim bilet fiyatlarını aslında kombinelerin fiyatlarını açıklarken açıklamıştı...o zamnkiler geçen sene gibi biletler 2 milyona düşer diye düşünüp herhalde kombine almadılar...ama bu sene yönetim taviz vermeyecektir ve de taviz vermemesi lazımdır

Külünkoğlu
16.10.2006, 15:44
Trabzonspor Dergisi ekim sayısı ;

Lars Olsen : Trabzon'u en az sizler kadar sevdim. Buna inanın. İnsanları da... en küçük maçlarda taraftarın stadı doldurmasına şaşırıyordum. Dedim ya Avrupada'ki kent takımları gibi..."
sonrasını yazmaya elim varmadı.

OLCAY ÇAKIR
16.10.2006, 15:57
sevgili kardeşim,
lars olseni eleştirmekten bıkmayan arkadaşlarım vardı o dönem,çok ağırdı onlara göre,bense çok soğukkanlı ve topu oyuna iyi sokuyor derdim..
onuda yedik yolladık Trabzondan..sonra o kaptandı avrupa şampiyonu danimarkanın kupa töreninde....

zaman çok değişti,ne eski Trabzon şehri,nede taraftar profili aynı kaldı..ekonomi zaten içler acısı hep...
kaçan şampiyonluklar,hatalar üstüne hatalar,sürekli eleştirip,üretmeyen kent durumuna düşüldü...
evet bir gerçek var tribünler boş..yakışmıyor..
tek tek sokakta yakalayıp 'la niye maça gitmedun'' diyemeyeceğimiz için,çok başka organizasyonların tertipçisi olmak lazım...
bu gençlerbirliği maçı kazanılıp şehre dönülünce,sen gör ıslak şehrimi...

sıralama hep istediğimiz ideal sıralama olmaz...öncelik bazen taraftarda,bazende kulüpte olur..sıra kulüpte bence...
doğru olan bumu dersen..?

bilmiyorum..

Trabzonspor Dergisi ekim sayısı ;

Lars Olsen : Trabzon'u en az sizler kadar sevdim. Buna inanın. İnsanları da... en küçük maçlarda taraftarın stadı doldurmasına şaşırıyordum. Dedim ya Avrupada'ki kent takımları gibi..."
sonrasını yazmaya elim varmadı.

Cafer KILIÇSOY
16.10.2006, 16:09

Madem avni aker yıkılıacak madem Trabon'u Trabzon'dakilerden daha iyi destekleyeceksiniz o zaman benimde bir önerim var. macları Fatih stadında oynayalım, sizde Trabzona taşının nasıl olur. Hemde Trabzon'dakilere taraftarlık dersi verirsiniz

Kusura bakmayın ama olmayacak duaya amin diyorsunuz

Cafer KILIÇSOY
16.10.2006, 16:20
Arkadaşlar ortada bir sorun var mı? var bence. İşte bizim burda yapmamız gereken bu soruna nasıl çözüm buluruz olmalı. Traftar neden maçlara gitmiyor (veya gidemiyor) enine boyuna araştırılmalı. Olcay Çakır kardeşimin fikirleri gibi fikirler üretmeliyiz. Soruna çözüm ancak böyle bulunur. Trabzonspor'u karga tulumba istanbula taşımak istemekle değil

Haa bu arada önümüzdeki haftalarda böyle bir sorunumuz olmayacak gibime geliyor. Takım potaya girdi. Trabzondaki taraftarlarımızda gerekeni yapacaklar kanaatindeyim

Mollasalihoğlu
16.10.2006, 16:21
Trabzonspor'u Fatih Stadı'na koymak komedi olur..Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde oynayalım daha iyi öyle bir durumda..

Cafer KILIÇSOY
16.10.2006, 16:26
Trabzonspor'u Fatih Stadı'na koymak komedi olur..Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde oynayalım daha iyi öyle bir durumda..

Ama bazı arkadaşlarımız Güngören ve Maltepe stadlarını öneriyor. Buna ne diyeceksiniz.

macka61
16.10.2006, 17:27
ah ulan ben trabzonda yaşayacaktım senelik konbine kesin alır her maça giderdim

eren_61
16.10.2006, 17:37
statın bölüm bölüm yapılacağını duydum.eğer böyle olursa maçlarımız aynı statda oynanabilir.am tamamen yıkılıp yeniden yapılacaksa o zaman gelsin istanbula biz her maça gideriz

SiNaNi
16.10.2006, 19:36
Sorun özellikle bilet fiyatlarıdnan kaynaklanıyor.Her ne kadar fiyatların az olması kulüp bütçesini zora soksada yüksek fiyatla az seyirci gelmesinden çok daha iyidir.O yüzden bilet fiyatları aşağııııııı

frango
16.10.2006, 19:53
sorun trabzondakı arkadşların kombıne bılete ılgı gostermemesınden kaynaklanıyo bı dusunun kale arkasına bı kombıne alıyosunuz o kombıne ile tum lıg maçlarını avrupa maçlrını vede turkıye kupası maçlarını ızleyebılıyosunuz

pahalı deyen arkadaşlar kombine alacak baska yolu yok bunun

TSelif
16.10.2006, 20:05
Evet kombine gerçekten çok rahat. Biz iki yıldır gerçekten sorunsuz maçlara gidebiliyoruz.

frango
16.10.2006, 21:34
evet kombine bilet alan herkes halınden memnun bende 2 yıldır maratondan kombınemı alıp rahat rahat maçımı ızlıyorum hemde bu hafta acaba maçın bıletı ne kadar olacak dıyede dusunmuyorumarkadaşlar bu sene alamayan arkadaşlar seneye muhakkak kombıne bılet alıp bunun keyfını çıkarmalı

Hüseyin Çümen
16.10.2006, 22:03
şu yeni yapılcak stadla sorunlar ortadan kalkıcak inşallah artık taraftar gelir nelere ümit bağlıyoruz gerçi febe de eskiden 25 bin kişilik stadı dolduramazdı şimdi 50 bini dolduruyolar tek tesellimiz bu

Mollasalihoğlu
17.10.2006, 14:57
Ama bazı arkadaşlarımız Güngören ve Maltepe stadlarını öneriyor. Buna ne diyeceksiniz.

Eğer stad projesi nedeniyle Avni Aker yıkılacaksa 1 yıllığına İstanbul'da oynanmasında bence bir sakınca yok..Maltepe'yi bilnmiyorum ama Güngören de olmaz bence,yakışmaz..

Böyle bir durum olacaksa sonuçta önceden bir hazırlık yapılacaktır,17 maçtan 3 derbiyi Olimpiyat Stadı'nda kalan 15 maçı da 5'er 5'er İnönü,Kadıköy ve Sami Yen'de oynayabiliriz mesela..Ama Fatih Güngören v.s. stadlarda bu iş olmaz..

Lokman
17.10.2006, 16:48
Maddiyat bunun için bir bahane, maçı izledikten sonra akşam manisanın özet görüntülerini izledim utandım be kardeşim bu nedir ya ALLAH aşkına hiçmi utanmadı Trabzonspor lular bu manzaradan ondan sonrada bizim büyüklüğümüz tartışılıyor diye kendimizi yerden yere vuruyoruz. Tartışılır tabi adamlar bakıyorki bizden fazla taraftara oynamıyor ağzına geleni konuşuyor. Bu takımı destekleyin kardeşim arkasında durun maçlara gidin lütfen.

emre1inci
17.10.2006, 16:53
bilet fiyatları etkili oluyor,bana göre kale arkası 5,maraton 10m olmalı,ozaman tarftarlar gerekli ilgiyi gösterecegini sanıyorum çünkü trabzon şehrinin ekonomisi belli..

frango
17.10.2006, 17:05
evet maddiyat bı bahane deyıl dıyebılırız kombıne bılet alın kıurtulunda deyebılırız ama gerçek olan şukı trabzonsporun gelırlerıne baktıgımız zaman bunun ıçınde trubun gelırlerı yok denecek kadar az dolayısıyla trubun gelırı az ise bıletlerı ucuz yapmanın kulube bı zararı olmayacak 20 ytl olunca gene kazanmıyo klup bari daha ucuz yapılsınkı taraftarda gelsin buda farklı bı yaklaşım

Gürkan
17.10.2006, 17:05
telaffuz ettiğiniz rakamlar Trabzonspor gibi bir takım için az değilmi. 10 ytl ayda 2 maç 20 ytl vereceksin sonrada 2 yıldız isteyeceksin.10 ytl ancak kale arkası olabılır.

kale arkası 10
maraton 20

gucu yetmeyen 1 maca gelsın.

oldu olacak bedava yapalım.nasılsa taraftar gelmıyo.boyle mantık mı olurya.parasına kıyamayan gelmesın.gıtsın kahvehanede ızlesın.1 çayada versın 5 ytl.hatta uzun yodan gelene yol parası verılsın.klup kazanmıyo barı taraftar rahat etsın.

sweetrose
17.10.2006, 17:07
bilet fiyatları etkili oluyor,bana göre kale arkası 5,maraton 10m olmalı,ozaman tarftarlar gerekli ilgiyi gösterecegini sanıyorum çünkü trabzon şehrinin ekonomisi belli..
bEnce maddiyat ikinci planda... Bilet fiyatlarını ne kadar düşürürsen düşür; çekirdek yiyiciler, uyuzlar ve kendinden bi haber taraftar olduğu sürece bu sorun kolay kolay çözülmez...

emre1inci
17.10.2006, 17:09
maç gelirleri zaten bişey getirmiyo ki,bari taraftar gelsin,takımı desteklesin..

sweetrose
17.10.2006, 17:12
maç gelirleri zaten bişey getirmiyo ki,bari taraftar gelsin,takımı desteklesin..
Maç geliri olmasın çoşku olsun yeter ama Bu seyirci ile bu bölünmüşlük ile o iş zor.. Bir türlü komplekslerimizi yenipte bir araya oturup işi oluruna bağlamadık..

frango
17.10.2006, 17:23
evet biraraya gelipde birliktelik sağlayamadık bu gerçekten trabzon taraftarının en buyuk sıkıntısı sadece trabzondakı deyıl butun her yerde trabzonspor seyırcısının ozellıgı bu ama bu bı şekılde haledılıp bırlık beraberlık sağlanmalı

sweetrose
17.10.2006, 17:25
O birlik ve beraberliği sağlamak için bazı komplekslerin üzerinden gelmek gerekiyor.. Tribün liderleri biraraya gelip; kardeş misali problemleri tartışmalı ve Trabzonspor için ne yapılması gerekiyorsa ve bu seyirciyi nasıl çoşturmak gerekiyorsa onun tedbirleri alınmalıdır..

emre1inci
17.10.2006, 17:26
katılıyorum size birliktelik yok,çoşku yok,bikaç dak.oluyo sonra çoğu kişi maç izliyo sadece..

sweetrose
17.10.2006, 17:31
katılıyorum size birliktelik yok,çoşku yok,bikaç dak.oluyo sonra çoğu kişi maç izliyo sadece..
bunaları anlatmak kolay ama uygulamaya geçirmek bir o kadar zor. Yıllarca orta yol aranmasına rağmen hala çözüm bulunamadıysa o bizim inatçılığımızdan kaynaklanıyor... Eskişehir şampiyon olmamasına rağmen ve hatta 2. ligde olmasına rağmen stadı her maçta hemen hemen dolmakta ve büyük bir çoşku yaşanmakta; keza sakarya ve bursa...

ahmetansu61
17.10.2006, 18:40
bence taraftarın bağırmamasının bi sebebide stadın şekilsizliğinden. eminimki yeni stat yapıldıktan sonra hem tarftar daha cok lgi gösterecek hemde taraftar gurpları daha yerleşik ve çoşkulu bir kalabalık olcaktır.
şimdiki statda maraton özelden dolayı maratondaki taraftarları birleştirmek mümkün değil. hepbir ağızdan bağırmaya çalışsakta olmuyor. ama trabzonspor taraftar derneği adına söyleyebilirimki kesinlikle bunları sesini bastıralım yada bunlara uymayalım gibi bi durum yok hatta aksine aynı şeyi bağırmaya özen gösteriyoruz.
ama keçen senelerden bildiğim ts 1967 taraftar birliği ki sonradan selim abi bırakınca ne oldu bilmiyorum. taraftarlar derneğini susutrmaya onların sesini bastırmaya uğraşıyodu. ama suan hakkını vermek lazım en ii onlar bağırıyor ve bence statda kim daha ii bağırıyorsa herkesin ona kulak vermesi gerekir.
buna taraftarlar derneği uyar ama çılgınlar ve erdoğdulular ses dağıldığı için buna uyamıyolar.
statda bi akustik sorun var yani.

Hüseyin Çümen
18.10.2006, 07:01
yeni stadın heyecan olacağından şüphe yok bide taraftarı susturan olayda zaten tezahürat yok ben de bağırsam bişe olmaz düşüncesi akustik ii olsa millet başlasa tezahürata ii ses çıkıcak ve millet te katılıcak tezahürat a yeni stad yeni heyecan tabi kafa yapısı daha ii olmalı taraftarda çok suçlu

sweetrose
18.10.2006, 07:03
Yeni yapılacak stada ses sistemi döşenmeli ayrıca... Sesin yankılanması çok önemli.. Avniakerde bu durum olmadığı için gereken ahenk oluşmuyor..

ozturk
18.10.2006, 09:54
trabzon trabzon dısında hiç bi tezahurat duyamadım maçta bakın bjkye 90 dk hep farklı tezahurat yapıyo

aslında bizde bjk gibi şarkıları degistirerek tezahurat bulabiliriz

aynen katılıyorum doğru söylüyorsun..

Faik Yılmaz
18.10.2006, 10:56
bakın arkadaşlar BMN atkıları satılıyor biz binlerce BMN üyesi olarak atkılarımızı alırsak vede maçımızda sallayıp tezahürat edersek bile bayağı bi güç oluruz.....

BOZOHAN
18.10.2006, 14:27
arkadaşlar seyirci sorunu yokki stad sorunu var. bu seyircinin o stad denilen yere gittiğine dua edelim. kombinem var maç 10 dakika geç giriyorum. neymiş turnike bozulmuş varmı böyle birşey. evdede lig tv var biz destek için maça gidiyoruz işte gördüğümüz muamele.

süleyman61
18.10.2006, 15:17
tezahürat konusunda bişe diyemem ama stadın dolmamasının tak sebebi yönetimdir.Gerçekten bilet fiyatları çok yüksek.Azcık düşünmek lazım.bir işçi çoçuğunu alıp maça gitmeye kalksa bir haftalık emeğini harcamış olacak.Lütfen gerçekçi olalımTRABZONUNgelir kaynakları maalesef bir istanbul gibi olamaz.....en azından şu an diğil

erdal6167
18.10.2006, 16:10
tribünde organisazyon yok. o yüzden cılız kalınıyor gibi. bir bütünlük olsa ve de hep birlikte desteklense iyi olur. .

stichus
18.10.2006, 16:22
yönetime takım istanbul takımıymış gibi muamele edip tribun desteğine gelince zavallıyı oynamak da nedir?
taraftar ayıp ediyor. çok ayıp ediyor!
marcelinho musampa umut ersen gökdeniz szymek yattara stepanov gibi oyuncuları olan takımın taraftarına bir defa daha dikkatli gözlerle baktım bu hafta.. boğazım düğümlendi..
ayıp!

Jester
18.10.2006, 17:07
Takımı şampiyonluğa oynarken sudan bahanelerle maça gitmeyen,
maça gidince tezahürat yapmayı bilmeyen,
tezahürat yapmak istese kendi arasında organize olamayan

taraftarın, pardon seyircinin çıkıp da bu veya başka bir yönetime ağzını açma lüksü yoktur, olamaz.

Yönetimin de bilet fiyatlarında en ufak bir yanlışı yoktur, futbolcu transferi vb. boncukla değil, parayla yapılıyor.

Yönetimi -eğer kağıt üzerinde görünenler hayata geçerse- yeni stad konusunda da tebrik etmek ve desteklemek gerekir.

Yönetimi eleştireceğimiz konu, yeni stad yapılana kadar taraftarı tribüne çekmek üzere pazarlamadan anlayan profesyonel kişileri işin başına getirmek yerine; sadece bilet fiyatlarıyla oynayarak stadın dolması için her hafta dua ediyor olmalarıdır.

Sonuçta maç bileti denilen şey bir hizmet satın alımıdır. İnsanlar para verdikleri hizmetler için paralarının karşılığını almayı beklerler. Bu karşılığı verdirebilecek onlarca fikir, proje, alternatif yaratılabilir. Bunun için de işi uzmanına bırakmak yeterlidir.

İddia ediyorum, doğru projelerle mevcut bilet fiyatlarının iki katına o stad her maçta doldurulabilir.

Ama önce istemek lazım.. ve her şeyi biz biliriz dememek...

umraniye34
18.10.2006, 18:02
tribünler dolunca bile tezahürat yapamıyolar kii bu konu tartıştıkça içim kan aglıyo ama bi gerçek varki tezahurat konusunda bizden bi numara olmaz

ÇaGaTaY
18.10.2006, 19:05
arkadaşlar seyirci sorunu yokki stad sorunu var. bu seyircinin o stad denilen yere gittiğine dua edelim. kombinem var maç 10 dakika geç giriyorum. neymiş turnike bozulmuş varmı böyle birşey. evdede lig tv var biz destek için maça gidiyoruz işte gördüğümüz muamele.

Bence seyirci sorunu da var.. Geçen kayseri erciyes maçında tribünlerin yarısı bile yoktu neredeyse.Ki 3 haftadan sonra ilk maçtı trabzonda...

POYRAZ
18.10.2006, 19:28
Arkadaslar, eger "Bu takimi sampiyon görmek istiyorum" diyorsak bilet fiyatlarini bahane etmeden durumu olan insanlar her maca gitmeliler. 90 Dakika tezahürat yapmalilar. Olay budur.

POYRAZ
18.10.2006, 19:40
Arkadaslar, eger "Ben bu takimi sampiyon olarak görmek istiyorum" diyorsak durumu olan insanlar mutlaka her maca gidip 90 dakika bagirmalilar. Olay budur !

Gürkan
19.10.2006, 08:59
Takılınmış bir bilet fiyatıdır gidiyo.arkadaşlar her maca gitmek zorunda degılsınız her ay bır maca gıtsenız o stadı dolduracak adam sayısı yıne de yeter.yeter kı mazeret uretmeyın. ayda 10-20 ytl çok para değil. ha eğer oda senı zorluyosa gitmeyeceksin.yapacak bir şey yok. klupun bır standatı olmalı standartını en fakıre gore degıl ortalamaya gore belırlemelı.

yine söylüyorum
sigara içen
şans oyunları oynayan
veya gereksiz bir suru harcaması olan

oralara nasıl para buluyosanız Trabzonsporada bulacaksınız.

Herseyın bedelı var odeyen izler. Bilet fiyatları 250-300 olsun demıyoruz ama 3-5 mılyonda gercekten komık rakamlar. 2 milyona korsan vcd satılıyo.

Cafer KILIÇSOY
19.10.2006, 10:06
Takılınmış bir bilet fiyatıdır gidiyo.arkadaşlar her maca gitmek zorunda degılsınız her ay bır maca gıtsenız o stadı dolduracak adam sayısı yıne de yeter.yeter kı mazeret uretmeyın. ayda 10-20 ytl çok para değil. ha eğer oda senı zorluyosa gitmeyeceksin.yapacak bir şey yok. klupun bır standatı olmalı standartını en fakıre gore degıl ortalamaya gore belırlemelı.

yine söylüyorum
sigara içen
şans oyunları oynayan
veya gereksiz bir suru harcaması olan

oralara nasıl para buluyosanız Trabzonsporada bulacaksınız.

Herseyın bedelı var odeyen izler. Bilet fiyatları 250-300 olsun demıyoruz ama 3-5 mılyonda gercekten komık rakamlar. 2 milyona korsan vcd satılıyo.

İşte bu yazdıklarınıza aynen katılıyorum. Teşekkürler

Jester
19.10.2006, 10:13
Anlatmaya çalıştıklarımıza çok güzel ve tipik bir örnek dün akşam yaşandı.
Gençlere karşı haftasonu beceke taraftarı ne kadar muhteşemse olimpiyat stadındaki cincon taraftarı da o kadar rezildi.

Maçın 75. dakikası skor 1-2 ve tribünler yönetim istifa diye bağırıp futbolcuları yuhalamaya başladılar.

Halbuki maçın başında bir sürü tantana, gol atınca falan herşey güzel, sonra takımın en çok ihtiyaç duyduğu anda adeta rakibin 12. adamı gibi hareket et.
Tam bir gerizekalılık örneği idi. Üstelik bir de sahaya girip hem maçı soğutarak galibiyete iyice engel olan hem de Türk takımlarına verilecek cezaları bir kat daha artıracak olan beyinsiz 3-5 salak da vardı.

Kendi takımımızdan örnek verince bazen yanlış anlaşılıyor, dünkü örnekte de görüldü ki Türkiye'deki ve maalesef Trabzondaki taraftarın taraftarlık bilinci çok ama çok zayıf. Takımın gol atınca bağırmak kadar bedava bir taraftarlık olamaz. Sen asıl takım zordayken onlara moral verip destek olacaksın. O kadar ki dün tribünler takımı gaza getireceğine, futbolcular tribünleri gazlamaya çalıştılar, ama nafile.

Ne zaman ki takımımız zordayken, gol yediğinde, kötü oynadığında, ümit vermediğinde takıma destek olan bir taraftarımız olur, o zaman şampiyonluğun en büyük adayı oluruz.

Ders alınacak adres bellidir, tüm Avrupa ama özellikle İngiltere prömiyer ligi.
Türkiye'de de bu işi az buçuk kıvıran bir beceke taraftarı var, hiçbirşey yapamıyorsak bari hafta sonu onları izleyip kendimize dersler çıkaralım.

Şurda bir kişi daha çıkıp bilet fiyatları yok bilmemne diye mazeret uydurursa imdat diye bağıracam.

İlgili başlıkta herkes Gençler maçının ne kadar zor ve kritik bir maç olduğunu anlatıp duruyor.

Gençler maçında takıma 90 dk. çok sıkı bir tribün desteği görmek dileklerimle.

Atalay
19.10.2006, 12:51
eyvallah güzel ve düşündürücü ve egitici bir yazı teşekkürler....

mahmuter61
19.10.2006, 15:26
Ya yazmamaya yemin ettim ama bir iki laf yazayım Arkadaşlar 10-20 ytl Trabzonspor gibi üst sıralara oynayan bir takım için çok değil.Bir paket sigara az için yada kahveye bir gün gitmeyin okey oynamaya.Kabak tadı verdi bukonu!

sweetrose
19.10.2006, 15:56
tribünde organisazyon yok. o yüzden cılız kalınıyor gibi. bir bütünlük olsa ve de hep birlikte desteklense iyi olur. .

tribünler dolunca bile tezahürat yapamıyolar kii bu konu tartıştıkça içim kan aglıyo ama bi gerçek varki tezahurat konusunda bizden bi numara olmaz

Bence seyirci sorunu da var.. Geçen kayseri erciyes maçında tribünlerin yarısı bile yoktu neredeyse.Ki 3 haftadan sonra ilk maçtı trabzonda...

Ya yazmamaya yemin ettim ama bir iki laf yazayım Arkadaşlar 10-20 ytl Trabzonspor gibi üst sıralara oynayan bir takım için çok değil.Bir paket sigara az için yada kahveye bir gün gitmeyin okey oynamaya.Kabak tadı verdi bukonu!

Evat anlaşılan sorun bilet fiyatlarının pahalı olması değilmiş...gerçektende öyle aslında... Bu stad tam dolduğunda bile organize tezahürat olayı yaşanmıyor.. bu çoşkuyu şu ana kadar görmedim veyahut televizyondan izleyemedim..

tamuğ yamtar
19.10.2006, 17:24
Rahat bırakın insanları.

2-3 tane kendini birşey zanneden adamın bağırtma muhabbetleri baydı artık.

kotan61
19.10.2006, 18:33
arkadaslar trabzonspor.org.tr ye mail attım...bu stadın cevresindeki kosu psitinin olup olmayacagı ile ilgili ve 2 gün sonra bana cevap veridler....stadın etrafında kosu pistinin olmayacagını yazmıslar...yalnız eger bu kosu pisti olmamaı cok güzel bizde bunu istiyoruz faka o kosu pisti yerinede okadar bi bosluk bırakırlarsa yazık olur valla.bence tribünlerin sahaya sıfır olması gerek...

TSelif
19.10.2006, 19:56
Zaten proje resmine dikkat ettiyseniz orda görünmüyo koşu pisti.Bu stad TRABZON'uma çoook hava getirecek çookkk.Savulun İstanbul bebekleri...Alemin kralı geliyor.

sweetrose
19.10.2006, 20:52
Stadta koşu pisti olmaması iyi... Sahaya yakın olmak rakip takımların korkulu rüyası olur.. Hemde ses akustiği daha rahat sağlanır..

salikudra
19.10.2006, 21:58
hiç olmazsa artık çılgınların sesi daha iyi çıkar...

28TS61
19.10.2006, 22:31
bugun bjk macini izleyenler heralde takimina nasil destek olunurmus gormuslerdir umarim.
bjk maglup durumda olmasina ragmen full destek yaptilar.
aklima su soru geliyor. neden bizim taraftarimiz böyle olamiyor.

TSelif
19.10.2006, 22:36
Her karga maçından sonra bu muhabbet artık beni baymaya başladı .

28TS61
19.10.2006, 22:38

gercekleri söylemek yasakmi
hangi ts macinda böyle bir atmosfer oldu bu zamana kadar söyleyebilirmisin

TSelif
19.10.2006, 23:23
Tamam yaaa.Her karga maçında tartışalım. Onları yere göğe sığdıramayalım. Alkışlayalım .Ödül verelim .Yapalım bişeyler işte. Yaa sadece bana hep aynı şeyler duymaktan bıkkınlık geldi dedim .İllada yorum yapman gerekmiyo.
İyice yerin dibine soktunuz TRABZONSPOR taraftarını zaten .

28TS61
20.10.2006, 00:47
burda nasil tribunde organize oluruz diye yazcagimiza herkes kendi kafasindan biseyler yaziyor.
cilginlar bu hafta yine kale arkasinda bulusalim falan yok diyerleri bu tarafa okuyorum herdefasinda.
ya cilginlar diyoruz hani nerdeler ben bu zamana kadar daha hic birsey gormedim.
gidiyorlar kale arkasina ucuz diye bi kac kisi, iste biz cilginlariz iyi bagirdik tezahurat yaptik bilmem neler. ama nedense ekran basinda sesleri cikmiyor seyretigimizde.
ben yine diyorum tezahurat veya destek yapilacaksa gitsinler maratona ordan destek versinler ve diger taraftarida ateslesinler. ama oraya kim verecek dimi o parayi.

simdik bu yazdiklarimi baya tepki gelebilir olsun ben burda nasil takimimizi destekleyebiliriz dusuncesindeyim ama kimse bu konunun uzerinde fazla durmuyor

İleli
20.10.2006, 03:11

dogruya dogru ama adamlar destegin kralini yapiyor..bende izlerken bizimkilerde keske boyle olsa demeden gecemiyorum..tmm gurbette yasiyor olabilir ve cogu seyi bilmiyor olabilirim ama gruplar birlestimi nekadar nekadar atesli bi taraftarimiz oldugunu butun Turkiye gorecektir....

cicero9
20.10.2006, 03:13
Trabzonspor ve taraftar sorunu:
Açıkçası bence bi taraftar sorunu yok. Mali sıkıntı sorunu var ve bunların doğurduğu kötü ambiansa sahip bir stat ve tribübnlerede sık görülen boşluklar var.

İngiltere'de taraftar, "haydi haydi haydi allah aşkına, ........ dönsün şaşkına" diye bağırmıyor. Ama bi ses şiddeti ölçüm cihazı koysak .ok daha yüksek sonuçlar alırız. Adamların sadece pozisyonlarda çıkardıkları "hay, huy" sesleri yetiyo da artıyo.
Taraftar sayısına gelince, adamın cebinde para yok ki; gitsin maça eğlensin. Forma alsın kulübe destek olsun, yani bu noktada şehir halkına kızamıyorsun ki. Herkes çok derinden milliyetçi ve takımıyla bütünleşmiş bir halde. Umarım, ilerleyen dönemlerde şehrimizdeki girişimci sayısı artar da refah seviyesi yükselir ve bu seviye tüm takımımıza da yansır. Ne yazık ki, kapitalist bir dünyada yaşıyoruz ve ana ölçütümüz para. O zaman bu haltı nasıl memleketimize getirebileceğimiz hesaplayalım, değil mi?

TSelif
20.10.2006, 10:21
Tamam o zaman nasıl organize olunabilir bunun hesabını yapalım.

oskanonur
20.10.2006, 10:29
Trabzon da butun taraftar gruplarinin ileri gelenlerinin katilacagi bir toplanti organize edelim ve bu konuyu orda tartisalim derim ben.Hep birlikte sorunlari ve bu sorunlar icin cozum onerilerini de konusma firsati buluruz.Hatta bu toplantiya Klub yonetiminden de birilerini davet edebiliriz.

OLCAY ÇAKIR
20.10.2006, 11:15
evet aynı taraftar kendi kalecisini yerin dibine soktu..yuhaladı ıslıkladı,sıra yakında diğerlerine gelecek...her bjk li sırasını bekleyen koyun gibi...
aşırı işler ters motivasyon yapabilir,bjk nında,futbolcusununda sorunu bu,ilgi fazlalığı..
futbolcular kasım kasım kasılıyor,heryıl bir kelle alıyor bu gerilim...

düzeyli destek..
ingiltere usulü(holiganizm değil)...saçma sapan bağırmanında manası yok...
bugun bjk macini izleyenler heralde takimina nasil destek olunurmus gormuslerdir umarim.

süleyman61
20.10.2006, 14:49
tezahürat konusunda bişe diyemem ama stadın dolmamasının tak sebebi yönetimdir.Gerçekten bilet fiyatları çok yüksek.Azcık düşünmek lazım.bir işçi çoçuğunu alıp maça gitmeye kalksa bir haftalık emeğini harcamış olacak.Lütfen gerçekçi olalımTRABZONUNgelir kaynakları maalesef bir istanbul gibi olamaz.....en azından şu an diğil

görüyorumki dedıklerim kimilerini kızdırmış.Hiç kızmaya gerek yok.Biletlere zam yaparak stad gelirlerini artıramazsınız.Günün ve mekanın ;sosyal ve ekonomik şartlarını göz önünde bulundurmalısınız.
geçensezon galatasaray derbisinin bilet fiyatlarınıN 4 ytl olması ne kadar abes ve yanlış ise bu gün erciyesspor maçının 20 ytl olması o kadar yanlıştır..
TRABZONSPOR TRABZON'un takımıdır , herşeyidir!Onu izlemek vazifesi ve hakkıdır.Bundan mahrum edilmemelidir

lazkızı6161
20.10.2006, 15:05
abi bikere taraftar dediğin çoşkulu olur bizimkiler yan gelip yatıyo zaten maça çekirdek yemek için gidenler bile vardır herhalde yaa koskoca statdan oyuncuların nefes alıp verişlerinin sesleri çıkıyo. bence bu taraftarla anca film seyredilir hiç sesleri çıkmıyo

Sevgi
20.10.2006, 15:15

yahu bu bjk taraftarı değilmi koro halinde futbolcularına küfreden, futbolcuları tek tek kaçıran.İdda ediyorum bir kaç yıl içinde yerli futbolcuların hiçbiri bjk oynamak istemeyecek.(Yıldırım Demirören sağolsun :D )

Ne bjk taraftarı gibi koro halinde küfretmek gerekiyor nede bizim taraftar gibi koro halinde çekirdek çitletmek.
Avni Akerdeki en büyük sorun TARAFTAR GRUPLARI.

28TS61
20.10.2006, 15:24
@sevgi

kufurden bahsetmiyorum ama bizim taraftarda kufur ettiklerini unutmayalim ha belki bu sene pek olmadi kufur.
bizdede ogune cenazede dayak atilmisti hatirliyorsan.
burda dedigin gibi taraftar gruplarinin sorunu cok buyuk.
hepsi birlesip maratona gecerlerse daha buyuk destek gelir ozaman tribunlerden.
ama bu konu hakkinda pek fazla oneri sunan yok nasil tribun atmosferi yapariz diye

Sevgi
20.10.2006, 15:37
@sevgi

kufurden bahsetmiyorum ama bizim taraftarda kufur ettiklerini unutmayalim ha belki bu sene pek olmadi kufur.
bizdede ogune cenazede dayak atilmisti hatirliyorsan.
burda dedigin gibi taraftar gruplarinin sorunu cok buyuk.
hepsi birlesip maratona gecerlerse daha buyuk destek gelir ozaman tribunlerden.
ama bu konu hakkinda pek fazla oneri sunan yok nasil tribun atmosferi yapariz diye

küfür diyince aklıma bizim taraftar gelir öyle bir kapasiteleri var ki 5-0 kazandığımız İstanbulspor maçında bile küfredecek bişeyler bulabiliyorlar fakat bunlar üç beş kişi bilemedin on kişi hepbirlikte küfretseler yirmi kişinin sesi ya çıkar ya çıkmaz,bjk taraftarı sağolsun tüm stadı inletiyorlar maçı bırakıp tek tek futbolcularla ilgilenip rakibin en büyük destekcisi oluyorlar varsın olmasın öyle taraftarımız ben istemem.
Ogün'nün dayak olayı kıyas değildir kesinlikle bende size Rüştü de dayak yemişti hatırlarsanız derim ki konu bu değil asla kıyaslama olamaz.
Taraftar Gruplarının birleşip destek olmasına gelince böyle birşey kesinlikle mümkün değil.Hayatta herşey olur bu olmaz.

Gürkan
20.10.2006, 15:42
Konu başlığı

bjk taraftarı-sorunları-sosyoekonomik yapıları-ve gelecek için beklentileri diye dğişsin lütfen.

TSelif
20.10.2006, 15:43
Nihayet karga taraftarının negatif bir yönünü yakalayan birileri çıktı sonunda:D

28TS61
20.10.2006, 15:44
@ Sevgi

sende diyorsun 5-10 kisi kufur ediyor diye aynisi bjk liler icinde gecerli aslinda ordada 5-10 kisi kufur ediyor ama orda hemen herkes bir agizdan söylüyor
aynisi tazahuratlar icinde gecerli
ama nedense bu bizim taraftarda olmuyor hep bir agizdan ayni anda tezahurat etmek.
sana %100 hak veriyorum taraftar gruplari hayatta birlesemez.
cunki butun gruplar bencil davraniyorlar bu yuzden ts cok buyuk guc kaybediyor

Sevgi
20.10.2006, 15:51
Konu başlığı

bjk taraftarı-sorunları-sosyoekonomik yapıları-ve gelecek için beklentileri diye dğişsin lütfen.

Hatırlattığınız için teşekkür ederim !

Nihayet karga taraftarının negatif bir yönünü yakalayan birileri çıktı sonunda:D

Herkes bjk taraftarını alkışlarken bende alkışlarsam abes kaçmaz mı :D

@ Sevgi

sende diyorsun 5-10 kisi kufur ediyor diye aynisi bjk liler icinde gecerli aslinda ordada 5-10 kisi kufur ediyor ama orda hemen herkes bir agizdan söylüyor
aynisi tazahuratlar icinde gecerli
ama nedense bu bizim taraftarda olmuyor hep bir agizdan ayni anda tezahurat etmek.
sana %100 hak veriyorum taraftar gruplari hayatta birlesemez.
cunki butun gruplar bencil davraniyorlar bu yuzden ts cok buyuk guc kaybediyor

ne derseniz diyin bjk taraftarı takımı olumsuz yönde etkiliyor ve tekrar ediyorum bir kaç yıl içinde hiçbir yerli futbolcu bkj ye transfer olmak istemeyecek.

Trabzondaki taraftar sorunu diye birşey yoktur sorun taraftar gruplarındadır.Taraftar grupları yapmaları gerekeni yapsalar o çekirdekciler arada kaynar gider.Kayserierciyes maçındaki taraftarın az olmasınada fazla takılmamk lazım ,maçın cumartesi günü mesai saati içinde olması ve ramazan olması bunda büyük etkendir.Çookkk uzun zaman önce köylerden merkeze ulaşımın sorun olduğu bu sırf bu sebepten maça gidemeyen insanalr olduğunu dile getirmiştim hala daha aynı düşüncedeyim bunun büyük etkisi var.

28TS61
20.10.2006, 15:53
nicin taraftar gruplari birlesemiyor

Sevgi
20.10.2006, 15:54
dertleri sıkıntıları Trabzonspor değilde ondan.

28TS61
20.10.2006, 15:56

aynen %100 dogru

OLCAY ÇAKIR
20.10.2006, 16:03
sanırım konuya konsantre olamadınız..!

bjk umurumuzda değil...

ikide bir onları örnek gösterenler mesajı aldı...

Konu başlığı

28TS61
20.10.2006, 16:08
evet onlar umrumuzda degil ama burda ben bi ornek gostermek istedim sadece.
burda bazilarida en son barca ve real madrid icin topic acmislardir bu iki takimda umrumuzda olmamasi lazim.
biz kendimize bakmaliyiz ama nedense olmuyor. cunki burdada gruplasmalar var gibi.

murat
20.10.2006, 16:22
bjk taraftari futbolcusuna ana avrat kufreden, onursal baskanina kufur eden, adam olduren taraftardir. bunlari bize ornek gostermeyin bence..

28TS61
20.10.2006, 16:25
destekten bahsediyoruz heralde ona bakarsarn ts taraftarida kufur etti kavga etti bunlari her tarfatarlarda gormek mumkiun malesef ama destek konusunu diyorum ben sadece tezahurat yani

BOZOHAN
20.10.2006, 17:16

arkadaşım erciyes maçı saat itibariyle çok kötü bir saatte idi ondan böyle oldu. rize maçında o stad dolmazsa ben adam değilim.

sweetrose
20.10.2006, 17:18
nicin taraftar gruplari birlesemiyor

aynen %100 dogru

Derdine bin dert katan Trabzonsporumuzu çekemeyecek kadar zor bir hayatı yaşamak bile o sevgiyi söndüremez..

Gürkan
20.10.2006, 17:23
bazıları Trabzonpsor taraftarı olmaktansa bilmen grubuna baglı taraftarım demeyı yeğlıyolar.

bjk taraftarına gelınce kendılerını kluplerın den uste goren taraftar bıze ornek olamaz.

turkercan
20.10.2006, 17:27
taraftar dediğin nedir? takımını ateşleyen ne olursa olsun destek olandır dimi? peki ne olursa olsun vazgeçmeden küfretmeden destek olan taraftar varmı türkiyede? yok. o zaman kimseyi örnek göstermeyin lütfen.

corleone
21.10.2006, 14:30
bazıları Trabzonpsor taraftarı olmaktansa bilmen grubuna baglı taraftarım demeyı yeğlıyolar.

bjk taraftarına gelınce kendılerını kluplerın den uste goren taraftar bıze ornek olamaz.
kelimesi kelimesine katılıyorum, bjk taraftarı kendi kendini tatmin eden bir taraftardır, bana 3 örnek verin ki beşiktaş maç kaybediyor olsun da taraftarın etkisi ile maç çevirsinler, iyi olmak zorundayız ama başkalarını yüceltip överek tribünlerimizin düzeleceğini hiç sanmıyorum, örnek alacaksak ta dünyada onlarca tribün var, onları örnek alalım, avrupa tribünleri diye bir başlık da mevcut sitede oralara da göz atalım...

bordox
21.10.2006, 18:03
kelimesi kelimesine katılıyorum, bjk taraftarı kendi kendini tatmin eden bir taraftardır, bana 3 örnek verin ki beşiktaş maç kaybediyor olsun da taraftarın etkisi ile maç çevirsinler, iyi olmak zorundayız ama başkalarını yüceltip överek tribünlerimizin düzeleceğini hiç sanmıyorum, örnek alacaksak ta dünyada onlarca tribün var, onları örnek alalım, avrupa tribünleri diye bir başlık da mevcut sitede oralara da göz atalım...

Anlaşılmıyor işte niye çünki bağırıyorlar ya tamam süper taraftarlar.Adamların maçla alakaları yok bir kere,sırf şov, sırf etiket.O bağırdıklarında kendi futbolcularını baskı altına alıyorlar güzelce.Ben izlediğim maçlarda rakibi baskı altına aldıklarını görmedim,maçla alakaları yok ki baskı altına alsınlar.

GolaMTuRi
21.10.2006, 22:53
burda beceke taraftari diyen arkadaslar sadece ornek verdiler, bende acikcasi imreniyorum taraftarlarina.onun icin havanda su dovmeye gerek yok.adamlar 90dk bagiriyor,farkli besteler soyluyor..kimseye b.k atmaya da gerek yok..

Kobalas61
21.10.2006, 23:47
burda beceke taraftari diyen arkadaslar sadece ornek verdiler, bende acikcasi imreniyorum taraftarlarina.onun icin havanda su dovmeye gerek yok.adamlar 90dk bagiriyor,farkli besteler soyluyor..kimseye b.k atmaya da gerek yok..

+1

önyargıyla bakmayalım olayı

malegende
22.10.2006, 04:55
arkadaşlar ben burdan trabzonda olup ta maca gdebilen veya giden arkadaşlara sesleniyorum.
ya beyler bjk taraftarını görmüyoruzmu. adamlar beni etkiledi o cıglıklarıyla da futbolcu nasıl cosmasın(yanlış anlaşılmasın. bjk-ts macına gttydim. inönüye) kesinlikle müthiş tezahürat yapıyolar. 90 dakka yenilseler bile.
kimse bu tribün yetkilileri,amigolar bu işi bir an önce halletsin. takımımızı eleştirenler Allah bilir macta bi "bordooooooo" diye bile bagırmıyodurlar. belki de maca da gttkleri yok yaaa.
Allaha emanet olun kardeşler.

erdal6167
23.10.2006, 20:54
takım oynayacak seyir gelecek. o il malesef boş yere para harcayacak durumda değil. şampiyonluğa oynarken o stadın nasıl dolduğunu biliyoruz.
önce futbol lütfen.. .

Can52
26.10.2006, 01:45
FC st.pauliden bahsediyorum....

Almanyanin 3.liginden.....daha önce Bundesligada oynamis....

Kendi stadlarinda(Bundesligada) 20.000 seyirci ile , simdi 3.ligde ortalama 17.000 seyirci ile........
STad o kadar komforluda degil, biralar GOl sonrasi ensende oluyor..:D

Evet bunu aciklayin..............Nerde yanlis yapiliyor???

Ben o kadar kilo aldimki, vermemek icin o kadar bahanem varki...........
_Spor yapamiyorum
-Hava kötü
-Hava cok sicak
-isim var
-Iftar....Savur......Ramazan
-zaman yok.....

Evet.....stada gitmemek icin belirli bahaneleri gösterin

Egemen
26.10.2006, 02:34
stada gidip gitmemekte sorun yokki.. stad dolu oldugu zamanda tezahurat
yap(a)mama gibi bi sorunu var trabzonun. tribünlerde birliktelik yok. bi taraf trabzon derken diğer taraf söylenilen tezahurata uymayıp başka bişey söylüyor. yani tribünde tek bi kafa yok çok kafa var.. o yüzden de güzel bi taraftar portresi çizemiyoruz...

kudu_61
26.10.2006, 12:54
Avni Aker tribünlerinde pankart yasağı mı var özkan başkan bu olayı yasakladıktan sonra ben stad da ne bayrak görüyorum ne pankart stadımız rakip takımlar için tam bir cennet baskı yok pankart yok ıslık yok maçı izlerken tribünlere üzülüyorum sıradan bir takım tribünü gibiyiz iğneyi kendimize çuvaldızı futbolculara batırmayalım biz de suçluyuz...

TSezgin61
26.10.2006, 14:10
tek sebepler:

-cilginlar maratonda degilde, kale arkasinda oldukca
-maraton özel ortadan kalkmadikca
-abuk subuk birsürü tribün grurplari birlesip tek güc olmadikca,
-iyi bir amigo, hersey organize edebilecek biri olmadikca,
-yeni stad yapilmadikca
-cekememezlik grup liderleri arasinda oldukca,
-cekirdekciler oldukca,

BU TARAFTAR SORUNU ASLA CÖZÜLMIYECEK, VE BU BASLIK 1000 sayfayi bulacak

Muhammet Ali Senocak
26.10.2006, 15:13
ya birşeyi merak edyorum ben.. taraftar grupLarımız var ve coqunun amigoLarı da tahminimce bu formu okuyor ve sorunLarıda biLiyor bunLar bir gün birLeşipde bu sorunLarı konuşmuyormu ???? kardeşim iLk iş taraftar grupLarının amigoLarı bu sorunLarı anLayacak ve cözümü icin uqraşacak sonra taraftarLar.....

erdal6167
26.10.2006, 18:50
trabzonun seyirci sorunu yok ki futbol sorunu var. takım futbol oynasın seyirci sorunu ortadan kalkar. . .

Muhammet Ali Senocak
26.10.2006, 19:28
trabzonun seyirci sorunu yok ki futbol sorunu var. takım futbol oynasın seyirci sorunu ortadan kalkar. . .
ben bna katıLmıyorum işte takım top oynadıqı zamanda tarafta desteqi oLmuyordu düzgün şekiLde şimdide

Musa KALKUZ
26.10.2006, 22:42
taraftarın şehirde rakip takım taraftarı olmamasından dolayı rekabet duygusu yok biz İstanbul da rakip taraftarların içinde hasretle takımı takip ediyoruz arada sırada olimpiyat stadındaki gibi duygu patlamaları yaşanıyor Benim yönetimden isteğim geliri Trabzon a kalmak üzere rakibin ismi önemli değil her sene geleneksel sezon açılışı ve maçı bekliyoruz Orada göstereceğimiz birlik ve beraberlikle Trabzonsporumuza maddi ve manevi destek oluruz

erdal6167
27.10.2006, 00:08
ben bna katıLmıyorum işte takım top oynadıqı zamanda tarafta desteqi oLmuyordu düzgün şekiLde şimdide

neden trabzonspor şampiyonluğu kovalarken o stad dolmadımı. bence gerekli destek veriliyordu.

birde taraftar heyeacndan tezehurat yapamıyor. dikkat kesiliyor maca, neredeyse yanindaki sus ses cıkarma diyecek duruna geliyor.

bence takım futbol oynasın yenilse bile takımı destekler bu taraftar. çünkü trabzonspor taraftarı futboldan anlıyor ve biliyor. . .

lakerta
27.10.2006, 01:28
Şampiyonluk ve çeşitli başarılar gelmedikçe bu taraftar kitlesi hele genç taraftarlar trabzon dışında istanbul takımlarını tutmaya başladı trabzon sokaklarında rahatca gezmeye başladılar.BU düzenin değişmesi için ya şampiyonluk yada avrupada başarı gerekli

Hüseyin Sahtiyan
27.10.2006, 02:01
ya trabzon sampıon olsada ertesı sene bu takımı aynı ınsanlar ızlemeye gıdıcez bence yenı stad yapsanda sampıon olsanda 3 5 mac farklı buyuk bı destek gorursun devamı yıne klasık olur yalan solemeyelım mac ızlemeye gıden onundekı ayaga kalkınca polıse sıkayet eden cok maloz var bunlar oldukcada basarı gecıkıo
en ufak bı ornek verıım lıgde uefa kovalıoduk ayrıca genclerbırlıgı macımız vardı turkıye kupası fınalı yendık o hafta sonu trabzonda ts-goztee macımız vardı turkıye kupasını almıs takım uc gun sonra uc bın kısıye top oynadı...

keles76
27.10.2006, 11:49
ben buraya kadar olana çoğu mesajı okumadım kusura bakılmasın belki yazıldı ama bizim taraftarımız başarıya endekslidir hatırlar herkes avrupa kupalarında olsun şampiyonluğa oynadığımız senelerde taraftar takıma inanırsa stad dolardı ama kaç senedir oluşan başarısızlık demem bence ikincilikler başarısızlık değildir ama taraftarın hepsi böyle görmüyor.Şimdi bu takımın iyi olduğunu bizim gibi takımına her durumda sevdalı taraftarlar arkadaşlarını inandırmalı basın artık at gözlüklerini atıp elindekinin kıymetini bilip onun bunun adamı olmaktansa kulubune destek olmalı olumlu eleştiri yapmalı ve işlerin iyi gitmesi için çalışmalılar. Ben başarının inanmaktan geçtiğine inanıyorum bu inancın oluşturacağı pozitif etki ve çalışma ile bu işin şampiyonlukla sonuçlanacağına inanıyorum.Takımımızın eksikleri var bunlar ocakta kapanır. Stad yapılacak bence stad yapılacaksa kapasitesi iyi planlansın geyseyi görüyoruz adamlar geçen senenin şampiyonu ama taraftar yok lafa gelince 20 milyonuz diyorlar bence sadece bir avuç fransız yalakası adamın yönettiği ve takım ruhu taşımayan taraftar kulubü.Bu duruma düşmemek lazım trabzonsporu trabzon kökenliler sahip çıkıyor benim gibe başka şehir insanlarınında takıma daha fazla sahip çıkması için trabzonsporumuzun dernek faaliyeti olsun üye faaliyetinde yeni açılımlar bulmalı.

Bülent Bayraktar
27.10.2006, 20:17
gruplar maçlarda birlikte hareket etmedikleri sürece trabzondaki sorun hep dewam edecek
bide tabi çekirdekciler war?????????????

Suha
27.10.2006, 21:53
taraftar gitmiyor onun haricinde giden taraftarın 4/3 üde oturduğu yerden maç izliyor..sözüm meclisten dışarı elinden geleni yapan arkadaşlarımız var ama maalesef sorun ortada..

yağız61
28.10.2006, 12:54
erciyes maçındaki gibi olacaksa maçlar trabzon dışında oynansın.biz maç olsada gitsek diyoruz trabzondaki arkadaşalarımız bir tatil günü maça gitmekten aciz.YAZIK.UYANIN BU TAKIM ŞAMPİYON OLACAK TAKIMI AYAĞA KALDIRMAK TARAFTARIN ELİNDE , ŞİMDİ KENETLENME ZAMANI UYAN TRABZONLU ELİMİZDE BÜYÜK BİR ŞANS VAR.

sweetrose
28.10.2006, 15:50
taraftar gitmiyor onun haricinde giden taraftarın 4/3 üde oturduğu yerden maç izliyor..sözüm meclisten dışarı elinden geleni yapan arkadaşlarımız var ama maalesef sorun ortada..

aslında problemleri tespit ettik şimdi çözüm aşamasına geçsek iii olmaz mı?

süleyman61
28.10.2006, 19:49
takım oynayacak seyir gelecek. o il malesef boş yere para harcayacak durumda değil. şampiyonluğa oynarken o stadın nasıl dolduğunu biliyoruz.
önce futbol lütfen.. .

hay bağzına sağlık bizde onu söylemeye çalışıyoruz ama dinleyen yok

__DERE__61
29.10.2006, 01:51
trabzonun seyirci sorunu yok ki futbol sorunu var. takım futbol oynasın seyirci sorunu ortadan kalkar. . .aynen katılıyorum..ama şöyle de bişey var tek bir ağızdan tezahurat yok..maçın en fazla 15-20 dk'sında taraftar adam gibi bağırıyor..sonra susuluyor..

ne olursa olsun o maçta desteğini verceksin..futbolcu seyirciyi gaza getirmeyecek seyirci futbolcuyu gaza getirecek..

Gürkan
29.10.2006, 08:56
takım iyi oynayacak maca gideceksin,iyi oynamayınca gitmeyacaksin.sonrada kendine taraftar diyeceksin.

japonlarda futbol izleyemeye maca gidiyo kım gol atarsa onu alkıslıyo ne farkı var bunun ondan. bunun adı taraftarlık degıl ıyı oynanan futbolu sevmek.

demekkı takım 1-2 sene alt sıralarda kalsa tutmayacaksınızda.

eren_61
29.10.2006, 12:56
bizim maç neden pazartesi??
çünkü seyirci gitmesin.hafta sonu daha fazla giderler.bence bunların hepsi oyun başka bişe değil.arkadaşlar takımımızı yanlız bırakmayalım mutlaka yanında olalım

Nytre
30.10.2006, 11:38
digiturkun bahanesi hazır... yayınımız o saate var sadece.. ama bu seyirciyi etkiliyordur... bugun yine stadın yarısı dolursa ne iyi..

frango
30.10.2006, 11:40
evet bugun stadın yarısı dolarsa basarı sayılır hafta sonları dolduramıyoruz stadı hafta içi nasıl dolduracaz merak edıyorum kombınesı olanlar gene maça gelecektır ama onun dısında ne kadar bılet satılır merak edıyorum

TSezgin61
30.10.2006, 13:25
bilet satislari acaba ne alemde bilgisi olan varmi

oskanonur
30.10.2006, 14:14
Oncelikle sunnu unutmamak lazim iyi bir takim ancak iyi tarftarlarla tamamlanmis olur.Dolayisiyla, taraftarin daha iyi olmasini istiyorsak takiminda iyi olmasi gerktigi fikrine katiliyorum.Ama hatirlatmak isterim ki bu durumun tersi de ayni derecede gecerli bir dusuncedir.
Ayirca stada gelen insanlari iki farkli gruba ayirmak lazim.Gercek taraftar ve cekirdekci taraftar.Cekirdekci tarftarinda takimi desteklemsini saglamak icin hem takimin hemde gercek tarftarlarin iyi olmasi gerekmektedir.Bunun orneklerini gecmisteki maclarda gorebiliriz.
Simdi gelelim bu sorun icin cozum onerilerine:
Bence bir an once butun tarftar gruplarinin ve yoneticilerin bir araya geldigi bir toplanti organize edilip gerekli adimlar atilmali.

Cafer KILIÇSOY
30.10.2006, 16:27
İyide arkadaşlar ortada bir sorun var. Maca gitmeyenleri eleştiriyoruz, gidenlerinse yarısını cekirdekci yapıyoruz. Bazı arkadaşlarımız Çekirdekciler maca gitmesin diyor. Gitmeyincede tribünler neden dolmuyor diye tartışıyoruz

Olayı traftar ayırımı yapmadan bir bütün olarak ele almalıyız. sonuca ancak böyle ulaşılır. Stad dolmuyor evet. Bunun nedenleri var tabi.İlk neden 96'nın sırtımızda açtığı yaralar. Bu aralar takımın iyi futbol oynamadığıda bir gercek. Taraftarı tribünlere cekmek için başta takım üzerine düşeni yapmalı. Adam gibi canlarını dişlerine takıp oynasınlar, seyredenlere zevk versinler o zaman taraftar için üç türlü sonuçta kafidir. Ziya doğan'ın geldiğinde söylediklerini hatırlayalım ''Taraftar sahada yürüyen futbolcu istemiyor''

Bilet fiyarları makul olmalı. Şehrin ekonomisine uygun (Dikkat edin 2-4-10 milyon olsun demiyorum. Sadece şartlara uygun olsun diyorum. 40 milyon 50 milyon uygundur diyorsanız bunada saygı duyuyorum ama katılmıyorum

Futbolcular da kendilerine dikkat etmeli. İyi oynamadığın bir mactan sonra bile taraftar seni bağrına basmak için yanına çağırıyorsa gideceksin (soyunma odaları yerinden kaçmıyor)

Eğer ortada sorun varsa bu taraftarından futbolcusuna, yönetiminden medyasına birlik ve beraberlikle çözülür. Herkes elini taşın altına koysun
Saygılarımla

Gürkan
30.10.2006, 16:36
20.000 kişilik stadta 4000-5000 kişilik bağıran bıur grup olsa.tabı bır butun halınde o cekırdekcılerde cosup bagırır.ama işte o 4-5 binlik taraftarı butunlestırmek onemlı.maratonda bu olabılır ama oradada maraton ozel boldugu ıcın olmuyo yenı stad ta bunlar duzelır ınsallah.

sweetrose
30.10.2006, 17:12
Çekirdekçi tayfayı aslında rencide etsek belki işe yarar:D başka şeyden anlamıyorlar... ben her maça gittiğimde laf sokuşturmayı bilirim...

Nebiye
30.10.2006, 17:34
Evet maç zamanı...6dan sonra çıkacaz inşaallah işten koyulacaz yola.
Şimdik bu konuya daha önceden de yazdımdı bişiler ama geçti gitti tabii.Kombinedsi olan burdaki hiç bir maçı kaçırmayan biri olaraktan fikirlerimi yazmak istiyorumm.Biletler pahalı dedik 75 75 diye yazıp gözümüze sokmaya çalıştınız.Kale arkasını niye baz aldınız bilmem.Maraton 150.Bunu da geçiyorum günler önemli satler önemli dedik yüz tane laf ettiniz.Kardeşim çalıyos biss çalışıyosss.Bis sürü arkadaşım var gelmek isteyen ama imkanları yok dedik hemen yok sigaraya para buluyolar yok marka giyiyolar bilmem ne dediniz.Olduuuuu.
Şimdik ben kombinemi 60 milyona aldım.Alabilmek içinde çok uğraştım çünkü imkanım yok.Bi bana bi eşime iki kombineye 300 milyon vbermemi bekleyemezsiniz.Ondan sonra bu kombineleri almak için anam ağladı,bis sürü telefon görüşmesi yaptımm.Konturlerim gitti.Kendime eşime serapa ve bi iki kız arkadaşımında almasını sağladım.
biz oradki çekirdekçilerden yada şey gibi oturanlardan değiliz.ordaki taraftar gruplarının birinin yanında seyrettik bu sezon bütün maçları.Ne oldu bi coştular birbirlerini iteklediler ezilme tehlikesi geçirdik.Bi keresinde ayağım kesildi,bi hafta sızladı.
Ondan sonracımaaa bu maça tam 10 bayan gidiyorum ama nasıl gidiyorum bi arkadaşımdan davetiye alarak.kendi kombinelerimizi başka arkadaşlara vereceğiz sırf bilet alamayan kız arkadaşlarımda maça gelebilsinler diye davetiyelerle maraton özelde seyredeceğim bu maçı.
Ben bu kadar çaba gösterirken kar kış demeden geçen sezon nasıl donduğumu iyi biliyorumm bazı arkadaşlarda sabit fikir olmuş.Nasıl tribün dolmaz nasıl kombine alınmaz nasıl para bulunmaz ve benzeri.....
Neysem az önce Serap çok istediği için BİZDE SENİ ÖZLEDİK YATTARA diye kartona yazdırdımm belkim olurya Lig tvde görürsünüz biz onlarız işte.Yine trinbünde olacağız,yerimizi alacağız.
herkese iyi akşamlar diliyorummm.

NoT. Bu arada anonsları yapan arkadaşın acilen değiştirilmesi,yada bir güzel dürtüklenmesi lazım.Taraftarı coşturacak bize uygun bizi havaya sokacak şeylerin çalınması lazımm.Taraftar gurplarının başkanlarıyla görüşülmesi onların anlaştırılması lazım.Statımızda daha çok bayrağımız olması lazım,lazım da lazım.....

Gürkan
30.10.2006, 18:03
maça niye gitmiyosunuza - gidenler cevap yazıyo.
biletler pahalı ise kombine alın denilince - kombinesi olan daha cok laf ediyo.

çekirdekçiler sizde azcık bagırın diyoruz - bagıran destekleyen alınıyo.

aidatları düzenli ödeyın dıyoruz - ilk tepki borcu olmayandan geliyo.

dergi alın diyoruz - abone olan daha çok kızıyo.

hayır anlamadım üstüne düşeni yapan neden alınıyo.
o laflar.

maça gitmeye,gidip destek olmayana,degi almayana,üye olmayana.

bunları yapan , giden alan.olan.ÜSTÜNÜZE ALINMAYIN.

huuuh.:o

sweetrose
30.10.2006, 18:07

o laflar.

anlatmak zor ama burada herkesin ağlamasının tek nedeni var bu sorunlarla karşı karşıya kalması ve bunlara karşı önlem alamamayışı..

Nebiye
30.10.2006, 18:09
Sorun o zaten.Bu başlık altına yazılanlara cevap vermesi gerekenler burda yok.Sallıyonuz ne güzel.Kimin gelip cevap vermesini bekliyonuz ki başka.Sokaktan mı toplayıp buraya cevap yazdıralım.Ben etrafımda gördüğümü bildiğimi yazıyorummm ve şu an geç kalıyorummm.:D

Cafer KILIÇSOY
30.10.2006, 19:30

o laflar.

Sanırım yerden göğe kadar haklısın

sweetrose
30.10.2006, 19:34
Sorun o zaten.Bu başlık altına yazılanlara cevap vermesi gerekenler burda yok.Sallıyonuz ne güzel.Kimin gelip cevap vermesini bekliyonuz ki başka.Sokaktan mı toplayıp buraya cevap yazdıralım.Ben etrafımda gördüğümü bildiğimi yazıyorummm ve şu an geç kalıyorummm.:D

Malesef ki öyle;
ama dediğim gibi herkes ağlamasını biliyor---sonuçta bunları yapanda biziz...birazcık kendimizi eleştirelim bence...

tamuğ yamtar
30.10.2006, 19:35
Ya bizim efsane tezahüratlar yaptığımız yıllar oldu mu ki?

Ben hatırlamıyorum?

Sanki nostalji havaları esiyor gibi.

Küçükken daha çok zevk alırdım maçlardan. Sadece bunu hatırlıyorum.

Yazları Trabzon'a geldiğim zaman da maçları izlemek için kale arkasına giderdim.

Çılgınların yanına. Küçüktük. Daha çok bağırıyor bunlar diye.

Pekte farklı değildi şimdi ki durumdan.

zafercalikoglu
30.10.2006, 21:42
ne olcak ki sen dk 75rize 1-0 onde ondan sonrada gelsin trübüne,rizeyi seyretmeyemi gidecek seyirci,kafaya oynadığımız 2-3 sene onceye bakın seyirci nasıldı,

Erdogdu61
30.10.2006, 23:58
bugünkü seyirciye laf yok
hepsine helal olsun, keske futbolcularin ve td performansi taraftarin yarisi kadar olabilse