PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İHO'ya Açık Mektup

ucurum
08.11.2014, 16:36
İnsanlar yanlışlar yapar ama karakterini ortaya koyar bir ağırlık sergiler, insana saygı duyar, biz de ona saygı duyarız. Bu takımın kanseri sensin. Sezon açılışında AKP'nin son 10 yılda yaptıklarını inkar eden vatan hainidir dediğin gün, senden tiksindim. AKP'yi savunmadığım için mi? Hayır! Bu siyasetle alakalı bir şey değildi. Çocuğun elinden şekeri alan karaktersizlikle alakalı bir şey idi. Benden değilseniz defolun diyerek, Trabzonspor'u, senin kafanda olmayan insanlardan ayırmaya çalışman ile alakalıydı. Senden tiksinen biri olarak, yaptığın transferleri taktir ettim. Çünkü senin kadar insafsız bir insan değilim. Benim sevdam sen değilsin, Trabzonspor'dur. Saygı duyduk, MRA'yı getirdin. Senden olmadığı için yüzüne bile bakmadan takımdan kovduğun Tolunay'a yaptığın muameleye değil, o insanı hiçe sayan beyin damarlarında Trabzonspor'un başarısını arzuladığını ümit ettiğimizden; Saygı duyduk. Başkan konuşmaz icraat yapar dedin. MRA varken ne işiniz var diğer hocalarla edasıyla getirdiğin adamın arkasında senden daha fazla durduk. Gittin Vahid'i getirdin. Saygı duyduk. Hami senden değil diye başarılarını görmediğin için değil saygımız, kafanda Trabzonspor'u daha iyiye taşıyacağını inandığın için, hayran olduğun için saygı duyduk. Daha 3 ay geçmemiş, öyle ya da böyle kendince bir sistemi olan ve dobra konuştuğu için saygı duyduğun adamın dobra sözleri sana batmaya başlayınca onun da canına okudun. Şimdi ersun gelecek, şu gelecek, bu gelecek... Her şey toz pembe olacak değil mi? Tıpkı Kupa'yı getirdiğin gün (!) ve klubümüzü Siyasetin elinden çektiğin gün (!) gibi bu yalana da kanacağız değil mi? Yeter! Haddini bil. Şu seçimlerde sakın ha adaylığını falan koyma, paşa paşa al pılını pırtını çek git! Yoksa bizzat elimizle alırız seni aşağıya. Çünkü bizim elimiz tek bir vücudun elidir. O vücut da Trabzonspor'dur.

My
08.11.2014, 16:41
Menejerlik oyunu oynar gibi kulüp yönetiyor. Aklına ne gelirse onu yapıyor. Ben daha böyle bir başkan görmedim :)

Vahid hocayı göndermesinden ziyade tüm hocaların gönderiliş şekli asıl sorun olan.

Aslında İHO'dan önce camia olarak çok ama çok ciddi sorunlarımız var. Bunlar da öyle transferle futbolla felan çözülecek şeyler de değil. Çok çok ciddi yapılanmaya ihtiyacımız var. Tepeden tırnağa.

ibrahim_yattara
08.11.2014, 16:47
Yani en azından forumda başlık açarken bari mra ve iho gibi kısaltma yapmasak cok güzel olacak.

katre-i.neşe
08.11.2014, 16:49
Her ne olursa olsun Trabzonsporun baskani daha fazla saygiyi hak ediyor.

Fatih Öztürk
08.11.2014, 16:49
Bu mektubu elden vermek lazim!varmi ulaştıracak biri?
Insanlarin yüzüne soyleyemeyeceginiz şeyleri burdan söylemek kolay.

alone_6161
08.11.2014, 16:55
Yazı on numara olmuş. Her kelimesine katılıyorum...

Deniz C. Demir
08.11.2014, 17:06
Bu takımı siyasete bu kadar karıştırmasından ben de çok rahatsız oldum ama icraatleri çok olduğu için kafama takmadım. En azından işini hakkıyla yapıyor diye düşündüm her ne kadar kimsenin Trabzonspor'u siyasete alet edecek hakkı olmadığını düşünsem de.

Yalnız Vahid hoca hakkında tutumunu çok yanlış buldum. Neticede profesyonel insanlarsınız. Bir yola çıkıyorsanız adam gibi çıkın ya da hiç çıkmayın. Bu kadar erken gönderecek kadar güvenmediğiniz adamı hiç getirmeyin. Getireceğiniz adama da deyin ki bu takım 3 yıl senin ne yapacaksan yap. Bunu diyemeyeceğiniz adamın bu takımın başında işi olmamalı. Bu kadar eleştiri ve baskı altında Mourinho da bu takımı yönetemez. Teknik direktör önce iş güvenliği hissedecek, güven hissedecek, destek hissedecek ki işini yapacak.

Böyle yarım yamalak takım yönetilmez arkadaş. Ayakların yere sağlam bassın başkan. Bir yol haritası, bir plan olsun onu uygula. Böyle rüzgar ne tarafa eserse şeklinde olmaz. Kolay değil ama bazı şeylere kulak tıkamak lazım.

Ben şahsen Vahid hocadan memnundum. Çok yürekten ve yürekli yapıyordu işini. Sırf her pozisyona verdiği tepkiler bile ne derece bu işe ve bu takıma bağlı olduğunun büyük kanıtıydı. Bu sene olmasa seneye takım tam oturacaktı, birkaç adam gidecek birkaç adam gelecekti. Bir sistem olacaktı, eksikler kapatılacaktı ve çıkış o zaman başlayacaktı. E şimdi ne oldu? 3 Aylık hazırlanma tamamen boşa gitti. Hop ligin 10. haftasında sil baştan biri gelecek de takımı tanıyacak da sistem oturtacak da bilmem ne. Ne olacak sanki? Şampiyon mu olacağız Uefa'yı mı alacağız? Biraz sabır ya. Biraz kararlılık.

Bir Trabzonspor taraftarı olarak Ersun Yanal'ı bu takımın başında görmek istemiyorum. Herkes ne derece fenerli olduğunu gördü Ersun hocanın. Kaldı ki Trabzonspor'dayken de son derece başarısızdı. Oynanan futbol çok kötüydü. Ya Trabzonlu getirin ya yabancı. Bana kalırsa bu takım en tepeyi hedefliyorsa 3 seçenek vardır onlar da Eriksson, Lucescu ya da Şenol Güneş'tir. Bu 3'ü dışında biri gelirse yaza o da yolcu olur.

Halimiz içler acısı kimse kusura bakmasın.

yazıkoldu
20.11.2014, 11:45
Vahi kendini kovdurmak için çalıştı, hala bunu anlamamışsın arkadaşım. Sırf yönetimi kötülemek için yazı yazılmaz. :D
Bu takımı siyasete bu kadar karıştırmasından ben de çok rahatsız oldum ama icraatleri çok olduğu için kafama takmadım. En azından işini hakkıyla yapıyor diye düşündüm her ne kadar kimsenin Trabzonspor'u siyasete alet edecek hakkı olmadığını düşünsem de.

Yalnız Vahid hoca hakkında tutumunu çok yanlış buldum. Neticede profesyonel insanlarsınız. Bir yola çıkıyorsanız adam gibi çıkın ya da hiç çıkmayın. Bu kadar erken gönderecek kadar güvenmediğiniz adamı hiç getirmeyin. Getireceğiniz adama da deyin ki bu takım 3 yıl senin ne yapacaksan yap. Bunu diyemeyeceğiniz adamın bu takımın başında işi olmamalı. Bu kadar eleştiri ve baskı altında Mourinho da bu takımı yönetemez. Teknik direktör önce iş güvenliği hissedecek, güven hissedecek, destek hissedecek ki işini yapacak.

Böyle yarım yamalak takım yönetilmez arkadaş. Ayakların yere sağlam bassın başkan. Bir yol haritası, bir plan olsun onu uygula. Böyle rüzgar ne tarafa eserse şeklinde olmaz. Kolay değil ama bazı şeylere kulak tıkamak lazım.

Ben şahsen Vahid hocadan memnundum. Çok yürekten ve yürekli yapıyordu işini. Sırf her pozisyona verdiği tepkiler bile ne derece bu işe ve bu takıma bağlı olduğunun büyük kanıtıydı. Bu sene olmasa seneye takım tam oturacaktı, birkaç adam gidecek birkaç adam gelecekti. Bir sistem olacaktı, eksikler kapatılacaktı ve çıkış o zaman başlayacaktı. E şimdi ne oldu? 3 Aylık hazırlanma tamamen boşa gitti. Hop ligin 10. haftasında sil baştan biri gelecek de takımı tanıyacak da sistem oturtacak da bilmem ne. Ne olacak sanki? Şampiyon mu olacağız Uefa'yı mı alacağız? Biraz sabır ya. Biraz kararlılık.

Bir Trabzonspor taraftarı olarak Ersun Yanal'ı bu takımın başında görmek istemiyorum. Herkes ne derece fenerli olduğunu gördü Ersun hocanın. Kaldı ki Trabzonspor'dayken de son derece başarısızdı. Oynanan futbol çok kötüydü. Ya Trabzonlu getirin ya yabancı. Bana kalırsa bu takım en tepeyi hedefliyorsa 3 seçenek vardır onlar da Eriksson, Lucescu ya da Şenol Güneş'tir. Bu 3'ü dışında biri gelirse yaza o da yolcu olur.

Halimiz içler acısı kimse kusura bakmasın.