PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Denge Ve Manevra

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
07.11.2014, 01:12
Her araçta manevra yapabilmenin ilk koşulu dengedir. Bu herkesin bildiği çok temel bir prensiptir. Dengesini kuramamış bir araçla manevra yapmaya kalkarsanız hamlelerinizin vereceği sonuçlar tamamen rastlantısal olacaktır. Trabzonspor'un da temel sorunu budur.

Takım sürekli türbülansta olan bir uçak gibi yalpalıyor. Bu dengesizlik sebebiyle de elinde olan donanımlı ve kaliteli oyuncularla yapılan her hamle de rastlantısal sonuçlar veriyor. Bunu Söylemek zor ama mevcut yalpalama seviyesine göre uçağın henüz düşmemiş olması bile mucize.

Sezon başında "bu uçak uçmaz" deyip neredeyse tüm teçhizatı yenileyen de bir pilotumuz var.
Yapılan transferlere kötü demek mümkün değil. Özellikler Yatabare, Konstant, Cardozo, Ekici ve Belkalem çok başarılılar. İshak, Salih, Waris ciddi potansiyeli olan adamlar, mevcutlardan Yusuf, Özer, Bosingwa da sayılırsa kadro aslında her manevraya Göğüs gerebilecek gibi görünüyor.

Peki o zaman denge neden kurulamıyor?

Tek cevap kalıyor: pilotaj

Peki bir takımın pilotu kimdir; öncelikle başkan, sonra da hocadır.

Başkan ve hocanın kafa kafaya verip ya bir yol bulmaları, ya bir yol açmaları, ya da yoldan çekilmeleri gerekmektedir.

Kesin olan tek şey Kulüpte bir denge olmadığıdır.

'Enes'
07.11.2014, 01:16
Onun bulacağı yol devre arasında 10 transfer daha istemek olur,şuana kadar herşeye bahane buldu ama artık bizim de onun gitmesi için bir sürü bahanemiz var,vadesi ve kredisi doldu,Ersun Yanal vaktidir.

cakalkerem
07.11.2014, 01:21
Ee hoca gitsin mi yani?bumudur

'Enes'
07.11.2014, 01:23

Tek başına değil Zeki Yavru,Fatih Atik ve Medjani ile birlikte gitmeli...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
07.11.2014, 01:25

Açık değil mi?

" Başkan ve hocanın kafa kafaya verip ya bir yol bulmaları, ya bir yol açmaları, ya da yoldan çekilmeleri gerekmektedir. "

şenol.08.borçkalı
07.11.2014, 01:25
Üstad MRA hemen hemen aynı kafada teknik direktördü..
O ve ondan önceki teknik adamlara sabredilmedi .Doğrudur.% 100 HAKLISINIZ.yanlıs yaptık hep
Ama sabretme sınavımızı bu adamla vermeyelim.Bu Hoca gerçekten enteresan.İlklerin Adamı
Ve haracanıyoruz resmen.
Dün 2 futbolcunun moralini bozdu.Bugünde Cardoza gibi bir adamı 90+4' te oyuna aldı..
Stratejiniz doğru ama savunduğunuz Kişi yanlıs..Bu ısrardan ve Ersun Yanal konusundaki gereksiz ön yargınızdan vazgeçmenizi rica ve tavsiye ediyorum..
Bana göre tüm zamanların en önemli kadrolarından birini oluşturduk.Bu takım sezon sonu 1 kaç takviye ile , yeni stadda ve Bana göre Ersun ile şampiyon olur..
Esas duruşumuz olacaksa Siyaselere olmalı.Ligten çekilmeliyiz.
Olmuyorsa bir inat uğruna Ersundan birsey cıkarmamalıyız.
Burda herkes birbirinden fazla hasta Trabzonsporlu lütfen bunu unutmayın..

AhmetG.
07.11.2014, 02:17
Ben nedense hocanın oyuncularla dil problemi yaşadığını düşünüyorum. Ya hoca ya da oyuncular kendilerini ifade edemiyorlar tam olarak.

Basın toplantısını bile tam çeviremeyen tercüman ekibimiz hoca-oyuncular arasındaki diyaloğu nasıl kuracaklar anlamak zor.

Bu durum hocanın saçma tercihlerini haklı çıkarmaz o ayrı bi konu tabi.