PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Basketbol Takımımızın Tarihindeki İlk Avrupa Kupası Maçının Yayını İçin İş Başa Düştü

Oğuz ZEYTİN
03.11.2014, 15:55
Öncelikle uzun başlık için kusura bakmayın.

Trabzonspor MP, yarın (4 Kasım Salı) Avrupa Kupası'ndaki ilk maçı için parkeye çıkacak.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=47807

İdari kadrodakiler taraftara hakaret etmekten iş yapmaya fırsat bulamadıklarından olsa gerek maçın yayınına dair bir gelişme yok.

Sports Tv ve A Spor kanallarını aradım, yayın olup olmayacağını sordum. Herhangi bir girişim olmadığını söylediler. Trt-Spor ise çalışmalarıyla ile ilgili bilgi veremeyeceğini belirtti.

(Ntv Spor'da Banvit'in EuroCup maçı olduğu için aramaya gerek duymadım)

Her ne kadar taraftara hakaret etseler de, kulüpten bilgi almayı denedim. Şu saate kadar defalarca aramama rağmen operatöre bağlanmayı başaramadım (0 462 325 09 67).

Kısacası iş başa düştü dostlar.

- "Trabzonspor"u kısaltıp takımın adını TS Medical Park yapsalar da,

- Birkaç ahlaksız profesyoneli taraftara ve TRABZON şehrine hakaret etse de ( http://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=3702 )

- Yöneticilerin "biz henüz bir kusurunu görmedik" dedikleri menajerleri takımı süründürse de

Bizler içeride dışarıda sahip çıkmaya devam ediyoruz.

* Efes, Gs, Fb ve Bjkliler Avrupa mücadelesini LigTv'den takip ederken,

* Pınar Karşıyakalılar TRT-Spor'dan EuroCup heyecanını yaşarken,

* Bandırmalılar NtvSpor'dan Banvit'in Avrupa macerasını izlerken,

Türkiye'nin dört bir yanına dağılmış Trabzonsporlular ve yurt dışındaki taraftarlarımız bu tarihi güne şahit olamayacaktır.

Aşağıdaki iletişim kanallarını kullanarak taleplerimizi yönetime iletebiliriz. Böylece TAKIMIN SAHİPSİZ OLMADIĞINI hissettirebiliriz. Onlar bunu görüp harekete geçer mi, göreceğiz.

Kulübün iletişim bilgileri:

T: 0462 325 09 67
F: 0462 325 19 66

@tsbasket (resmi twitter hesabı)
@UstaMuharrem (Sponsor kişi)
@HasanTsbeymar (A Takım Sorumlusu Yönetici)
@NihatMala (Genel Menajer)

Yayın Kuruluşlarının iletişim bilgileri:

Sports TV Telefon/Fax: 0212 329 26 90 - 0212 328 17 86
A Spor/Haber Telefon : 0212 300 66 66 - 0212 354 46 59
Trt SporTelefon : 0312 463 23 30 / Faks : 0312 463 23 35

Teşekkürler.

Ogün'
03.11.2014, 19:32
Niye kimse bu konuya yorum atmamış?Basketbolda tarihimizdeki ilk Avrupa maçını canlı izlemek hakkımız.

Mehmet Dinç
03.11.2014, 19:40
Başkanımız TV8'in eski genel müdürü, yayıncılık konusunda az çok deneyimli bir isim, bu işi halletmesini beklerdik ancak ben herhangi bir girişim yapıldığını düşünmüyorum.

jeepeers
03.11.2014, 19:43
büyük bir camia olmayı bırak camia bile olmadığımıza örnek teşkil eder bu durum
klübün futbol şubesi hangi mantık ve akıl ile idare ediliyorki diğer şubeler adam olsun
iho ülkeyi yöneten adamlara o kadar güzelleme yaptı yaladı yuttu bari şu maçı havuz medyasındaki kanallardan birinde yayınlatsın da boşuna gitmiş olmasın onca hizmeti

U.Sadıkoğlu
03.11.2014, 19:46
Yayın olmaması kulübün sorumluluğu dahilinde mi?

Oğuz ZEYTİN
03.11.2014, 19:54
Başkanımız TV8'in eski genel müdürü, yayıncılık konusunda az çok deneyimli bir isim, bu işi halletmesini beklerdik ancak ben herhangi bir girişim yapıldığını düşünmüyorum.

Ne de olsa Trabzonsporluyum diyenlerin %99'u basketbol takımını normal şartlarda takip etmiyor.

Trabzon'a söven adamların idareci olduğundan bihaberler...

En yüksek bütçeli birkaç takımdan biri olup GALİBİYETSİZ TEK TAKIM olduğundan da kimsenin haberi yok.

Niye yayın yaptırıp uyandırayım ki milleti!

Aynen öyle, dertleri "şu tarihi güne daha fazla TRABZONSPORLU şahit olsun" değil ki; malı götürenlerin işlerine karışılmasın.

Bu kadar...

Birkaç kişi mücadele eder, onların da boyu bir yere kadar yeter.

Haa, eminim başlığa Fenerliler bilmem ne etti yazsaydım, alakalı alakasız yüzlerce mesaj girilirdi. Neyse, onu da bilahare tartışırız.

sakoglu61
03.11.2014, 20:32
Ne de olsa Trabzonsporluyum diyenlerin %99'u basketbol takımını normal şartlarda takip etmiyor.

Trabzon'a söven adamların idareci olduğundan bihaberler...

En yüksek bütçeli birkaç takımdan biri olup GALİBİYETSİZ TEK TAKIM olduğundan da kimsenin haberi yok.

Niye yayın yaptırıp uyandırayım ki milleti!

Aynen öyle, dertleri "şu tarihi güne daha fazla TRABZONSPORLU şahit olsun" değil ki; malı götürenlerin işlerine karışılmasın.

Bu kadar...

Birkaç kişi mücadele eder, onların da boyu bir yere kadar yeter.

Haa, eminim başlığa Fenerliler bilmem ne etti yazsaydım, alakalı alakasız yüzlerce mesaj girilirdi. Neyse, onu da bilahare tartışırız.

Acı ama gerçek. İyi özetlemişsin.

İstanbul'da maça gidiyoruz Anadolu Efes-Trabzonspor MP maçına gelen taraftar grubunun yaptığı tek tezahürat "Ayağa kalkmayan fenerli olsun. AAK fener"

Ya arkadaş tamam biz de sevmiyoruz onları ama sen oraya maça gelmişsin. Maç ne futbol maçı ne de rakip fener. Sen hala fener de fener deyip duruyosun.

Basketbol kültürünün oturması için önümüzde çok uzun bir süre var. Tabi adam gibi bir basketbol şubemiz kalırsa.

Oğuz ZEYTİN
03.11.2014, 20:43
Bu bir Avrupa Ligi maçı olduğu için Futbol müsabakaları gibi bir prosüdür uygulanabiliyor olabilir. Yani Trabzonspor'un maçını yayıncı kuruluş yeteri kadar izlenmeyeceği gerekçesiyle yayın programına almayıp diğer EuroLeague'de mücadele eden takımların maçlarını yayınlamayı tercih edebilirler. Maç yayınları içinde belirli bir sınır varsa doğal olarak maçı yayıncı kuruluş yayınlamıyor olur.

Yani kulübün sorumluluğu dahilinde olmayabilir.. Umarım anlamışsınızdır. Ukalalık yapmadan önce ben ne yazıyorum/yazacağım diye 2 kere düşünün.

Şimdi şöyle açıklamaya çalışayım:

Euroleague maçları Perşembe ve Cuma,
Eurocup maçları Çarşamba (istisna ile Salı)
EuroChallange maçları ise Salı günü oynanır.

Ayrıca Euroleague'in yayıncısı LigTv'dir. Temsilcilerimizden birinin maçı her hafta NyvSpor'dan yayınlanır.

Eurocup için ise;

Karşıyaka Trt-Spor'la
Bjk LigTv ile
Banvit ise Nyvspor'la anlaşmıştır.

Eurochallange'da da daha önceki senelerde;

Karşıyaka, Telekom, Beşiktaş ve Tofaş kendi maçlarını Sports Tv, Trt 3, Kanal 24 gibi kanallardan taraftarlarına seyrettirmiştir.

Yani burada iki seçenek kalıyor:

1) Yönetimin isteksizliği
2) Yönetimin iş bilmezliği

Takdir sizin.

Tartışalacak bir şey yok arkadaşlar. Karınca misali el atsak şu işe. Geçmişte yaşadığım için biliyorum, bir günde maç yayın anlaşması yapıldı.

Başaramasak bile şunu dedirtelim: Ülkenin/Dünyanın dört bir yanındaki Trabzonsporlular takımlarını izlemek istedi ama ...

Manu61
03.11.2014, 20:50
Deplasman maçlarını netten bulup izleyebiliriz inşallah.

AdemS
04.11.2014, 08:56
Eurochallange'da da daha önceki senelerde;

Karşıyaka, Telekom, Beşiktaş ve Tofaş kendi maçlarını Sports Tv, Trt 3, Kanal 24 gibi kanallardan taraftarlarına seyrettirmiştir.

Yani burada iki seçenek kalıyor:

1) Yönetimin isteksizliği
2) Yönetimin iş bilmezliği

Yönetimden kaynaklı sorunlarla boğuşan bir takımın uzun vadede başarılı olma ihtimalini çok düşük görüyorum.
Zahmet edip de şu maçı yayınlatmak isteselerdi, mutlaka yayınlanırdı.

Resmi hesaba ilettim ama bir sonuç alınacağını düşünmüyorum.

Oğuz ZEYTİN
04.11.2014, 09:13
FIBA yayınlanacak maçları duyurdu. Bizim maç yok. Bulgaristan, Romanya, İsveç, Danimarka, Hollanda gibi basketbolda diplerdeki ülkelerin takımlarının maçlarının yayınlandığını not edeyim.

Halilhodzic, Hami, Yumlu gevezeliğine devam edebiliriz, başlığı da kapatabilirsiniz. Boşa kürek çekiyoruz nasılsa...

*

Eğer ilgi duyan varsa, Siauliai (Litvanya) - Enisey (Rusya) maçını https://www.youtube.com/FIBA 'dan seyredebilir.

Mollasalihoğlu
04.11.2014, 09:18
Taraftarımız kadar ilgisi-motivasyonu bu derece hızlı kaybolanını görmedim.

Sacit
04.11.2014, 10:26
Bu işleri önemseyen bir yönetim olacak.
Mevcut yönetimden bir beklentim yok.

Yiğit Gayretli
04.11.2014, 10:30
Bu kulüp kaderci anlayışla yönetildiği sürece böyle şeyler olacak...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
04.11.2014, 10:57
Her halükarda tepkimizi göstermezsek kimse sallamaz o yüzden tek tek tepki gösterelim.

Manu61
04.11.2014, 11:52
Bu başlığın ilgi görmemesi üzücü.

Manu61
04.11.2014, 11:57
Yöneticinin konuşmalarını gördükten sonra pek umudum kalmamıştı yayın konusunda. İlk maçı deplasmanda filan sanıyordu hatta :) Biz yine tepkimizi gösterelim elimizden geleni yapalım.

AdemS
04.11.2014, 11:59
Kulüp hesabından cevap verme zahmetinde bile bulunmuyorlar ki..

winner
04.11.2014, 12:53
Digitürk online işlemlerden gönderdiğim mail...

"Basketbolda fb,gs ve bjk'nin Avrupa kupası maçlarını yayınladığınız halde neden ülkenin en fazla 4. basketbol taraftarına sahip kulübü olan Trabzonspor'un Avrupa kupası maçlarını yayınlamıyorsunuz?

Ayrıca ligde de bu üç takım ve Anadolu Efes'in maçları sürekli yayınlanıyor neden Trabzonspor yok...Trabzonspor'u izlemek için platformunuza üye olan on binlerce kişiyi neden dikkate almıyorsunuz..."

Sefaenes
04.11.2014, 13:07
her yerde oldugu gibi burada da üvey evlat muamelesi görüyoruz. Kendi tv miz en kisa zamanda kurulup her spor faliyetler orada canli yayinlanmali A takim disindaki u21 den asagiya hentbol basketbol vs sporlar orada seyrediriz

Manu61
04.11.2014, 13:16
A spor bu hafta lig maçımızı verir diye düşünüyordum cumartesi günü İbb - Torku Konya maçını veriyorlar. Kaç kişi izleyecekse artık.

Tunç Tosun
04.11.2014, 13:22
Kulube baski yapmamiz gerekli, baska kimseden hayir yok. Ya da yerel bir kanal el atsin konuya

winner
04.11.2014, 15:01
Acaba basketbolu yönetenler Digitürk'e; "bizim lig maçlarımızı neden yayınlamıyorsunuz" diye sordu mu ,maçların yayınlanması için herhangi bir girişimde bulundu mu çok merak ediyorum.

Muhtemelen hayır.

Oğuz ZEYTİN
04.11.2014, 16:05
TBL'deki ikinci senesini yaşayan UŞAK SPORTİF'in yarın oynayacağı T. Minsk maçını Pamukkale TV verecek.

Vizyon, taraftara saygı, basketbol aklı, organizasyon becerisi... Ne derseniz deyin... Bizim idarecilerde olmayan şey işte...

Adem Akyüz'
04.11.2014, 16:08
Hiçbir şey yapamıyorsa youtube'den canlı yayın yapsalar bari..

tahsinsever
04.11.2014, 16:18
bu maçın yaynlanmaması sinir bozucu umarım son anda bile olsa sorun çözülür ve maçımız yaynlanır.

fadigaTS
04.11.2014, 16:26
TBL'deki ikinci senesini yaşayan UŞAK SPORTİF'in yarın oynayacağı T. Minsk maçını Pamukkale TV verecek.

Vizyon, taraftara saygı, basketbol aklı, organizasyon becerisi... Ne derseniz deyin... Bizim idarecilerde olmayan şey işte...
Bizim yerel medyamız ancak başkan ve td yi kovdurmaya çalışır.

Ahmet ÇOLAK
04.11.2014, 16:40
kadırga tv çay tv kanallar neden ilgilenmez bu işle? hayır yorumcu bile koyma istersen bi kamera ile çek yayınla çok mu zor? ayağına kadar gelmiş bu işi tepmek çok amatörce..

Oğuz ZEYTİN
04.11.2014, 17:29
Bugün EuroChallenge'da oynanan 12 maçtan 10'unun yayını var, 2'sinin yok.

Biri bizimki. Diğeri Okapi Aalstar - Fraport Skyliners.

Ama pahalı takımız(!)
Drogba gibi transfer (Lawal) yaptık(!)
Yenilince ruhsuz koç ve ekibi (!)

*

Avtodor - Tofaş maçının son çeyreğini seyretmek isteyenler buyursun: https://www.youtube.com/watch?v=IO25mytWYxA

AhmetG.
04.11.2014, 17:56
Rostovun yaptığı gibi hiçbir tv ile anlaşamıyorsak yada anlaşmıyorsak, youtube üzerinden canlı yayın verilebilir. Ama onu da yapmamışız. Halbuki zor birşey olmasa gerek kulüp adına.

Oğuz ZEYTİN
04.11.2014, 18:05
Rostovun yaptığı gibi hiçbir tv ile anlaşamıyorsak yada anlaşmıyorsak, youtube üzerinden canlı yayın verilebilir. Ama onu da yapmamışız. Halbuki zor birşey olmasa gerek kulüp adına.

Türkiye Kupası'nda 3, ligde dört maç oynayan takımın resmi sitesinde oyuncular yazmıyor.

Çünkü bu işleri yapması gerekenler, taraftara hakaret etmekle geçiriyor zamanını. Neden? Çünkü taraftar gerçeklerin gizlenmesine izin vermiyor.

Youtube'u filan geçtim...

Tarihinde ilk kez Avrupa Kupası maçı oynuyorsun, rakibini tanıt taraftarlarına.

Örnek: http://www.bjk.com.tr/tr/haber/60055/basketbolda_rakibimiz_vef_riga_yi_taniyalim.html

http://www.kskbasketbol.net/v2/component/content/article/56-2013-2014/1506-eurocup-rakibimiz-stelmet-zielona-gora.html

http://www.tofasspor.com/tr/haber.aspx?dID=925

Bizim siteye bir bakın Allah aşkına:

http://www.trabzonsporbasket.com/Haberler

"TAKIMIMIZ MAĞLUP" ve "MUTLU YILLAR xxx" dışında kayda değer haber yok.

Bunları yapmakla yükümlü maaşlı çalışanları eleştirince TRABZON KAFASI denilerek hakarete uğrayan da bu takımın birkaç taraftarı.

Ha, işini yapmayanlara da çok görmüyorum çünkü eş dost ilişkisiyle hayatlarında ilk kez basketbolla tanışıyorlar (Ben demiyorum, canlı yayına çıkan yöneticiler diyor. Takımın mazisinden ve basketboldan bihaber adamlar "Randle oyun kuramıyor", "Penney geçen sene kötüydü" diyor. Düşün).

Başkanı da!
Yöneticisi de!
Personeli de!

Bu kadar iş bilmez bir araya gelince, doğal olarak sonuç böyle oluyor.

Şimdi bunu okuyup "sen ne gonuşuyon la deyişik" diyen bir yetkili çıksa da görsem...

Soner Albayrak
04.11.2014, 20:57
Bir sürü yerel kanalın var ama basketbol maçını yayınlayacak kanalın yok. Bravo!

Oğuz ZEYTİN
10.11.2014, 14:55
http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919861185&postcount=7

Yönetimde Pazarlama ile ilgili dört yönetici var: http://www.trabzonsporbasket.com/Yonetim/Yonetim-Kurulu

Eğer bu maçı da Türkiye'deki yayın hakları için bir kanalla anlaşamazlarsa yazıklar olsun.

Oğuz ZEYTİN
17.11.2014, 11:31
Yarın akşam Güssing maçı var. Peki yayın?