PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hami Mandıralı'ya Vefa Borcumuz...

Sayfa : [1] 2

ibrahim_yattara
02.11.2014, 12:39
Bugün kimin maçı olursa olsun, 30 metre mesafeden frikik kullanılacaksa onun adı geçer!

Kehvehanenin hangi semtte veya hangi takım taraftarıyla dolu olduğunun pek önemide yoktur.. Ben trabzonsporu hami sayesinde sevdim ve sempati duydum diyen birçok başka takım taraftarı tanıdım..

Stiliyle, efendiliğiyle, attığı çuval çuval gollerle trabzonspor tarihine geçmiş bu ekol isime becerip adam gibi bir jübile bile yapmadılar.

Taraftar olarak arkasında duramadık! Hamiye karşı bile bu görevimizi yerine getiremediysek biz neyimizle övüneceğiz?

Trabzonsporu büyük yapan şey transfer döneminde harcadığı 40 milyon eurolar değil, trilyon eurolarla satın alamayacağınız manevi değerleridir.

Aynı Hami geçtiğimiz sezonun devre arasından sonra, tek deplasman galibiyeti elde edememiş takımda mra'dan görevi devralıp sezon sonuna kadar takımı yönetti..

4 deplasman galibiyeti hatırlıyorum geçen sene hami ile, hemde bugünkü kadromuzla mukayese bile edilemeyecek futbolcularla deplasmanda 4-5 atarak aldığımız maçlar..

Kaybettigimiz tek lig maçı bitime 2 hafta kala gs'ye karsi ve avrupada juventusa karşı..

Sonra ne oldu? Kulüp olarak bir kez daha vurduk adama! Başkanın aklında yakın arkadaşı Vahid hazretlerinin olduğu ve hamiyi sezon sonuna kadar ağzına bal çalarak kullandığı gün gibi ortaya çıktı..

Uzun lafın kısası, Trabzonspor'un gerçek sahibi Trabzonspor Taraftarının, kulübümüze her anlamda faydalı hizmetleri dokunmuş bu efsane ismine sahip çıkması ve iade-i itibar çalışması yapması gerektiğini düşünüyorum...

Fatih Öztürk
02.11.2014, 12:44
Büyük Orhan, Kucuk Iskender, Dobi Hasan'ada vefa borcumuz var!bu borç öde öde bitmez.mumkunse Trabzonlu hoca kulübun yanindan bile geçmesin.vefa borcumuz varsa 96 sonrası senesi demoralize olmuş takımı zirveye taşıyıp anlamsız şekilde kovulan Yilmaz Vural'adir.

Yaşar
02.11.2014, 12:45
Hami ile alakali şunu söylemek istiyorum; su anda Mustafa Yumlu ve Zeki Yavru nun kadro dışı kalmalarinda parmağı olduğunu düşünüyorum. Sırada da Yusuf var.

Mert'
02.11.2014, 12:45
Çok ayıp oldu bombacıya.
Geçen seneki kısıtlı kadroyla iyi işler yapmıştı. Eminim şuan olsaydı 4-5 puan öndeydik.

ziyaretci
02.11.2014, 13:01
Hami icin ne derseniz diyin. yok mra nin kuyusunu kazmak yada baska bir sey. Tek gercek var. Eskisi gibi cesur futbol oynatti. Ve tarihin en kotu kadrosu ile wn basarili puanlari aldi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Muhammed KOÇ
02.11.2014, 13:04
E o zaman tolunaya da bi boza borcumuz var.

ibrahim_yattara
02.11.2014, 13:05
Takımın başında hami devam etseydi 40 değil 10 milyon euro bütçe ayırmazlardı ve üstüste 2 puan kaybından sonra kızılcık sopasıyla kovalanırdı!

Bu mu öz kaynaklara sahip çıkmak sayın başkan?

Dünya kupası bitsede arkadaşımı getirsem takımın başına diyerek, gayette başarılı hocalık yapan öz evladı kandırmak mı?

Senin hangi sözün doğru çıktıki zaten!

Ali İhsan
02.11.2014, 13:56
Çok sığ bir camiamız var, bu yüzden zaten başarısız oluyoruz.

İki sene önce Şenol Güneş gibi adama sabah akşam söven arkadaşlarım vardı, dün Şenol Güneş'i övüyorlardı, oysa iki sene önce suçlu değilken asmıştık adamı.

O gün nasıl Şenol Güneş'i savunuyorsam bugün Vahid'i savunucam, hem de bariz yanlışlarına rağmen... Tek sebebi var, Vahid'in gitmesinin bize bir faydası değil çok büyük zararı olacak...

Vahid'in alternatifi olarak görülen adam olan bizim futbolcuyken efsanemiz ama hocalıktan zerre anlamadığına emin olduğum Hami olduğu için Vahid kalsın istiyorum, geçen sene kolay takımlardan öyle böyle puanları alan ama azıcık zor takım gördüğünde dağılan, tek yapabildiği yerlinin yerlilerine söz geçirmek olan Hami ise alternatif, sonuna kadar Vahid!

Sibel
02.11.2014, 14:10
Öyle bir borcumuz yok bence.

bahadır2561
02.11.2014, 14:18
Ozevlat diye tabir edilen canlilar kulubumden uzak dursunlar

theo
02.11.2014, 14:26
Ham, bu takıma çok katkı sağladı...

geçen seneki kadroyla bizi nereden nerelere getirdi... cesur futbol oynattı... gol atmayı öğretti resmen...

juventusa karşı nasıl dik oynancağını gördük hepimiz...

bu kadroyu Hamiye verirsen Vahid gibi küçük takımların büyük hocasının ne kadar aciz olduğunu herkese kanıtlar...

ibrahim_yattara
02.11.2014, 15:27
Hoca degil diye elestirdiginiz haminin sucu o kotu kadroyu ayaga kaldirip bizi 4. Siraya kadar yukseltmesimidir?

Deplasmanlarda galibiyet yuzu gormemis gol fakiri takima deplasmanda 4-0 5-0 gibi galibiyetler aldirmasimidir?

Sizede vahid gibi 120 trilyon harcatip hala elimdeki kadro zayif diyen, her forma girmiş yeteneğini sonraki hafta yedeğe çekip onun yerine medjaninin orta sahayi katletmesine seyirci kalan, takimi kümede kalma savaşına iten teknik direktör lazim zaten..

Haminin yüreğinin onda biri varmı acaba vahidde.. Pehhh!

Ömer SEVİNÇ
02.11.2014, 15:42
Önce gidip MRA gibi kendini başka takımlarda ispat etmesi lazım. Ama nedense buna cesaret edemiyor Hami efendi.

memozcan
02.11.2014, 15:49
hamiye vefa borcumuz varsa şu anda ödüyoruz zaten.. hami şu anda hiç bir şey yapmamasına rağmen kulüpten maaş alan tıpkı bankamatik memurları gibi bir antrenör.. inanmayan linke tıklayıp baksın..
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=219&antID=1275636

poetricus
02.11.2014, 15:54
"Küçük İskender" mi? Arkadaş bunu yazmadan ne içti acaba?

ibrahim_yattara
02.11.2014, 21:55
Önce gidip MRA gibi kendini başka takımlarda ispat etmesi lazım. Ama nedense buna cesaret edemiyor Hami efendi.

Niye ki?

Kendisini trabzonsporda gayet güzel ispat etmedimi?

Sefa
02.11.2014, 22:08
Yattığı yerden maaş alan birine bir de vefa borcumuz varmış..

laudrup61
02.11.2014, 22:15
ceza Trabzonsporlu mu? Trabzonsporluysa ona da vefa borcumuz var

cakalkerem
02.11.2014, 22:20
Hayretsiniz valla..basliga bak....

ibrahim_yattara
02.11.2014, 22:22
Yattığı yerden maaş alan birine bir de vefa borcumuz varmış..

Ne yapsa yaranır sana?

Görevini iyi yaparken bir anda kovulsan ve aslında oraya başkanının getireceği hoca gelene kadar idareten görev aldığını anlasan sen ne yapardın?

Adamı resmen kandıracaksın, bir anda kapı önüne koyacaksın, birde paranı alma diyeceksin!

Yok yaa, bir tek oflular akıllı zaten bu memlekette!

Sefa
02.11.2014, 22:24
Ne yapsa yaranır sana?

Görevini iyi yaparken bir anda kovulsan ve aslında oraya başkanının getireceği hoca gelene kadar idareten görev aldığını anlasan sen ne yapardın?

Adamı resmen kandıracaksın, bir anda kapı önüne koyacaksın, birde paranı alma diyeceksin!

Yok yaa, bir tek oflular akıllı zaten bu memlekette!

Ortada kandırılma yok herkes biliyordu Vahid Hoca'nın geleceğini..

ibrahim_yattara
02.11.2014, 22:30
ceza Trabzonsporlu mu? Trabzonsporluysa ona da vefa borcumuz var

Bu adam trabzonsporda kaç gol attı, kaç maç oynadı, kaç kişiye trabzonsporu sevdirdi haberin varmı senin?

Cezayada vefa borcumuz varmış, tolunaya boza borcumuz varmış pehh.. Çok espritüelsiniz..

Allahtan bütün camiamız sizin gibi nankör değil çünkü bu havari kafa yapısiyla büyük kulüp olmak imkansız..

ibrahim_yattara
02.11.2014, 22:33
Ortada kandırılma yok herkes biliyordu Vahid Hoca'nın geleceğini..

Hamiyi başa getirirken başkan ne demeç verdi?

Ben öz evladımızdır bu şansı hakediyor dedi diye duydum..

Vahidin sözünü ettimi o gün delikanlı başkan?

Veya hamiye yarım sezon kalacaksın başarılı olsan bile ben vahidi getireceğim dedimi?

Ufuk
02.11.2014, 22:37
Bu borç mevzusuna da anlam vetemiyorum. Hayır bu adamlar zamanında para almadan mı oynadılar me yaptılar? Tamam borç gel Vahide yardımcılık yap desek beğenip gelmez he. Illa en baş olacak. Hiç bi kulüp çalıştırmadan Trabzonsporu çalıştırmak o kadar kolay değil. Eline bi fırsat geçti onu da benim gözümde juve ikinci maçta yedi bitirdi. Kendisi ilerde bu kulüpte hoca olarak görev yapmak istiyorsa gitsin önce bi kulüpte bize yakışacağını ispatlasin.

Furkan Özdem
02.11.2014, 22:40
...yok.

ibrahim_yattara
02.11.2014, 22:54
Bu borç mevzusuna da anlam vetemiyorum. Hayır bu adamlar zamanında para almadan mı oynadılar me yaptılar? Tamam borç gel Vahide yardımcılık yap desek beğenip gelmez he. Illa en baş olacak. Hiç bi kulüp çalıştırmadan Trabzonsporu çalıştırmak o kadar kolay değil. Eline bi fırsat geçti onu da benim gözümde juve ikinci maçta yedi bitirdi. Kendisi ilerde bu kulüpte hoca olarak görev yapmak istiyorsa gitsin önce bi kulüpte bize yakışacağını ispatlasin.

Vahid gitsin hamiye yardımcılık yapsın.

Hami niye vahide yamaklık yapacakmış?

Haminin elindekinden 3 kat daha kaliteli kadroyla haminin topladığı puanın 3 te birini toplayacaksın, ama yardımcı pozisyonunda altta kalan trabzonlu olacak.. Neden?
Çünkü diğeri koskoca vahid hazretleri..
Dünya kupasından geldi..
Almanyaya futbol dersi verdi :)

arifberkay
02.11.2014, 22:59
Hamiye borcumuz falan yok borcu olan varsa onlardır...Allaha yakın bize uzak dursun...

hyasin61
02.11.2014, 22:59
Vefa borcumuz olan dıger ısımde Ersun Yenal Hami'den önce o gelsın o zaman

Ufuk
02.11.2014, 23:03
Vahid gitsin hamiye yardımcılık yapsın.

Hami niye vahide yamaklık yapacakmış?

Haminin elindekinden 3 kat daha kaliteli kadroyla haminin topladığı puanın 3 te birini toplayacaksın, ama yardımcı pozisyonunda altta kalan trabzonlu olacak.. Neden?
Çünkü diğeri koskoca vahid hazretleri..
Dünya kupasından geldi..
Almanyaya futbol dersi verdi :)

Ben Vahidi örnek olarak verdim sadece. Demek istediğim bizim Hamiye borcumuz var ama biz hamiye gel x kişisine yardımcılık yap burda sana ihtiyaç var desek gelmez. Ben oldum bundan sonra beni liderlikten azı kesmez kafasında.

hyasin61
02.11.2014, 23:05
Hatta vefa borcumuz olan futbolcularda varsa onlarda gelsın .Yeni bir çiftlik lazım bu takıma

Soner Albayrak
02.11.2014, 23:08
Hami'nin koyu bir Gs'li olduğunu biliyorsunuz değil mi? :)

Armağan Dere
02.11.2014, 23:09
En geriye gidip Ersun Yanal'a da ayıp etti bu takım..

Sefa Alış
02.11.2014, 23:10
Vefa borcu diyeceksek ohoo,
Küstürmeden yolladığımız TD var mı ki bizim? :)
Sadece bu yönetimin 3 enkazı var:
MRA, Tolunay Kafkas, Hami Mandıralı beğeniriz ya da beğenmeyiz o ayrı :)

İlker Yazıcıoğlu
02.11.2014, 23:11
Hami'yi severim,gönderiliş biçimi yanlış diyeceğim ama aslında gönderilmedi.Hala resmi sözleşmesi kulüp yönetimi tarafından iptal edilmedi.Maaşını da lıyor.Bence Hacıosmanoğlu'nun olası bir Halilodzgiç istifası/gönderilmesi durumu göz önünde bulundurularak yedekte tutuluyor.

Bu benim yorumum tabi....

Ayrıca Hami'nin bu kulübe borcu vardır.Hami'yi Hami yapan Trabzonspor'dur.Unutulmamalı...

Cafer KILIÇSOY
02.11.2014, 23:13
Kulübün Hami'ye bir vefa borcu olduğunu düşünmüyorum.

Trabzonspor'un Şenol Hocaya bir vefa borcu vardır. Ersun Yanal'a vardır ama Hami'ye yoktur.

Hami'nin futbolculuk dönemindeki hizmetlerini kimse inkar edemez, etmiyor da zaten. Trabzonspor'a çok hizmeti olmuştur. Maç kazanmıştır, maç kurtarmıştır. İğnelerle sahaya çıkmıştır. Yeri geldi boş mukaveleye imza atmıştır. Ama bunlara karşılık kamyonun arkasına takılarak geldiği Trabzonspor'da dünyanın tanıdığı bir Hami olarak çıkmıştır.

Trabzonspor'un Hami'ye verdikleri, Hami'nin Trabzonspor'a verdiklerinden fazladır.

Trabzonspor'un Hami'den önce vefa borcu olan onlarca insan vardır.

Nokta.

Öznur61
Tamam takıma katkı sağladı belki ama vefa borcu diye bişey yok bence.
Ayrıca vefa borcuna girilirse işin içinden çıkılmaz.

Armağan Dere
Aklıma Yumlu ve Zeki'yi Hami'nin örgütlediği gibi bir komplo geliyor..
Üstüne Yusuf'u da...
ne yaptığını bilmeyen bir Yusuf var sahada..
pas atamayan,atacağı zamanı bilemeyen bir garip..

ibrahim_yattara
02.11.2014, 23:15
Ona borcumuz varsa ersun yanalada var demek nedir abi ya,

Bu adam bizde kac sene oynadi, kaç yüz gol atti, belkide milyonlara bizi sevdiren kişi oldu..

Biz adama jübile bile yapmadık!

Bumu bizim büyüklüğümüz vefamız ?

Ne ersun yanalı ne vefası? Biz burada sadece hocalık zamanındaki başarısınımı değerlendiriyoruz kardeşim..

Armağan Dere
02.11.2014, 23:17
http://www.guncel61.com/dosyalar/gssohretsampc-fae11cfa.jpg

Yakışmış:)...

Neyse Trabzonspor'a hizmeti vardır..sevilen bir futbolcuydu

Jübile konusunda hata yapıldı kendisine bir tek..

Trabzonsporking
02.11.2014, 23:17
Gitsin diplomasını alsın

İlker Yazıcıoğlu
02.11.2014, 23:20
Gitsin diplomasını alsın

Kardeşim bırakın artık şu diploma alsın gargarasını komik olmaya başladı.
Yaptığı hocalığa bak sen,tutturmuşsun her mesajında diploma falan...

Şimdikinin var da ne oluyor?

ibrahim_yattara
02.11.2014, 23:20
Kulübün Hami'ye bir vefa borcu olduğunu düşünmüyorum.

Trabzonspor'un Şenol Hocaya bir vefa borcu vardır. Ersun Yanal'a vardır ama Hami'ye yoktur.

Hami'nin futbolculuk dönemindeki hizmetlerini kimse inkar edemez, etmiyor da zaten. Trabzonspor'a çok hizmeti olmuştur. Maç kazanmıştır, maç kurtarmıştır. İğnelerle sahaya çıkmıştır. Yeri geldi boş mukaveleye imza atmıştır. Ama bunlara karşılık kamyonun arkasına takılarak geldiği Trabzonspor'da dünyanın tanıdığı bir Hami olarak çıkmıştır.

Trabzonspor'un Hami'ye verdikleri, Hami'nin Trabzonspor'a verdiklerinden fazladır.

Trabzonspor'un Hami'den önce vefa borcu olan onlarca insan vardır.

Nokta.

Sizin bu mantığınıza göre metin oktay, lefter filan alayi yalan.

Kulüplerde adi sonradan anilmaya değecek, jubile yaptirilarak onurlandirilmaya değecek futbolcu olamaz..

Çünkü hepsi parasıyla oynuyor!

Armağan Dere
02.11.2014, 23:22
Aklıma gelmişken
http://www.ligtv.com.tr/haber/21-unutulmaz-hami-mandirali-golu

:)

hyasin61
02.11.2014, 23:22
Ya ısımler takımın onune gecmesın ya.Trabzonspor olmazsa Hami olmazdı .Haminın ısı degıl mı oynamak gol atmak .Parasını mı vermedı kulup zamanında ?Ne vefa borcu ? O zaman Shota gelsın bu mantıkla en buyuk vefa borcumuz ona .Adam oynadı goller attı avrupa'ya transfer oldu mılyonları bızı sevdıren adam oldu .

Cafer KILIÇSOY
02.11.2014, 23:23
Ona borcumuz varsa ersun yanalada var demek nedir abi ya,

Bu adam bizde kac sene oynadi, kaç yüz gol atti, belkide milyonlara bizi sevdiren kişi oldu..

Biz adama jübile bile yapmadık!

Bumu bizim büyüklüğümüz vefamız ?

Ne ersun yanalı ne vefası? Biz burada sadece hocalık zamanındaki başarısınımı değerlendiriyoruz kardeşim..
Ünal Hami'den daha mi az hizmet etmiştir Trabzonspor'a?

Peki İskender Gönen?

Orhan Çıkrıkçı?

Ogün Abdullah terinin son damlasına kadar savaşmadı mı oynadıkları süre boyunca?

Osman Özköylü ''2010-2011 şampiyonu Trabzonspor'dur'' derken Hami'ye bu soru sorulduğunda ne dedi sizce?

Niye bunlar değil de ille de Hami?

İlker Yazıcıoğlu
02.11.2014, 23:24

Yakışmış:)...

Neyse Trabzonspor'a hizmeti vardır..sevilen bir futbolcuydu

Jübile konusunda hata yapıldı kendisine bir tek..

Bunlar ufak işler Armağan.

Hakan Şükür de yıllar önce Trabzonspor forması giymişti...

Futbol hayatı bittikten sonra bu tarz organizasyonlarda olur böyle şeyler...

Hatta şunu da söyleyim.

Hami'nin kızı fenerbahçe koleji mezunudur....

E ne yapalım şimdi?

Bak,şike sürecinde hakkımızı savunan avukatlardan olan Erdem Egemen Galatasaray Üniversitesi mezunudur.

Bunlar ufak işler...

Trabzonspor'a ölümüne hizmet etmiş insanları bir iki hatır işi yapılmış hareketle sorgulamak doğru değil....

Bu kulübe ömürlerini adamış,sayelerinde Trabzonspor'lu olduğumuz adamları harcamak bu kadar kolay olmamalı.....

F. Yıldırım
02.11.2014, 23:34
http://www.cnnturk.com/video/magazin/2012/05/24/.galatasaray.beni.almayi.beceremedi/44149.601738/index.html

fanatikdevri
02.11.2014, 23:52
http://www.cnnturk.com/video/magazin/2012/05/24/.galatasaray.beni.almayi.beceremedi/44149.601738/index.html

Ulan Hami,ulan bombacı Trabzonspor'da oynamak,onun bir parçası olmak neyine yetmedi ulan yanar döner.
Bu adamı günahım kadar bile sevmiyorum.Bu tip bir adama sempati duyan adama bile ayarım.
Futbolculuğu zamanında sürekli mızmızlanıyordu,Almanya'ya gittim bir kelime Almanca öğretemediler diyen şark kurnazı.

dağlıca61
03.11.2014, 00:19
Gitsin diplomasını alsın

Hami hoca yazın pro lisans diplomasını almış olarak biliyorum.

Uğur Kalyoncu
03.11.2014, 00:33
Trabzonspor olmasaydı Tolunay Hami olmazdı ama bu formayı giyip hakkını verip yücelten ender adamlar olduğu için bu tip adamların kullanılmaya küstürülmeye hakları yok..Bu adamlara vefa borcu vardır..

Ayrıca Hami geldi çatır çatırda top oynattı Vahide verilen imkanlar ona sunulsa çok daha faydalı işler yapacağına da inanıyorum..Burda sabah akşam yatıp kalıp saçmasapan kadrolar yapan adamların üstdüzey futbol oynamış kısa süren hocalığında da takıma kademe atlatmış bir adam için ikide bir gitsin diploma alsın söylemleri de çok komik..

Göktuğ Altuntaş
03.11.2014, 00:34
Hami'ye gelene kadar 50 tane adam vardır ne Hamisi arkadaş geçiniz.

Muhteva
03.11.2014, 00:45
Vefa borcunu bilmem ama kendisine haksızlık yapıldığını henüz transfer dönemindeyken söylemiştim o kadroyla aldığı sonuçlara tesadüf gözüyle bakılamaz dolayısıyla şu diploma olayını bir kenara bırakalım..

Sakıp Sabancı'nın da diploması yoktu belki de ilk okul terkti ama geldiği nokta ortada bu iş kafada biter kağıt parçasın da değil kaldı ki Hami futbolun içinden geliyor olaya Fransız değil yani..

Zaten elimizde ki kadronun kalitesi ortada boşu boşuna defans futbolu oynatan,abuk,sabuk kadro çıkartan kaprisli bir hocayı takımın başına musallat ettik..!

Veysel
03.11.2014, 10:29
Hami gitsin u15 hocası olsun

TSercaN
03.11.2014, 10:35
Ne Hami imis vallahi bi bitmedi bu mevzu. Takim iyi gitseydi bu baslikta acilmayacakti.

Hasan Cubukcu
03.11.2014, 11:03
Ne vefasi yaaaa Hami Trabzonsporda ünlü oldu Hami Trabzonsporda cok para kazandi birde vefa borcu , birisinim vefa borcu varsa oda Haminin Trabzonspora olan borcudur .

Ünal Er
03.11.2014, 11:07
Vefa borçu nedir? Ben çalıştığım yerde emekli olduktan sonra telefonum bir kere bile o şirketten aranmaz. Heykelimi de dikmezler... Futbolcudur, mesleği gereği olan işleri yapmıştır. Mesleğinden kaynaklanan yüksek para kazancı, ünlü olma avantajı, tv'lerde boy gösterme şansını yakalamıştır...Hiçbir futbolcuya vefa gözü ile bakamıyorum. Benim hayatım boyunca kazanmayı hayal bile edemediğim paraları bir senede kazanmış olacaklar, birde arkalarından ağlayamayacağım...

ibrahim_yattara
03.11.2014, 12:39
Ben bu başlıkta şunu anladım, beğenmediğiniz istanbul takımı taraftarları bile sizlerden daha vefalı..

Takmışsınız bir şeye yok parasını aldı, yok bedava oynamadı vs..

Galatasarayla adı özdeşleşmiş metin oktay bedavamı oynadı?

Fenerbahçeyle adı özdeşleşmiş lefter bedavamı oynadı?

Boş mukaveleye imza atan hami ne şerefsizmiş arkadaş yüzlerce golü para için atan sahtekar seniii!!!

Geçen sezonda kim bilir ne düşündüde o berbat kadroyu 4. Yaptı, vardır bir kurnazlığı sinsiliği bunun.

Yoksa iyi niyetli bir adam vahidin iyi kadroyla beceremediğini yaparak kulübünü başkanını zor duruma düşürmezdi..

Kınıyoruz hami, vahid kalsın sen defol gitt!

ibrahim_yattara
03.11.2014, 12:44
Adam tarihimizin en önemli oyuncularından

Sonuç : jübilesi yapılmıyor!

Adama al sana şans vereyim hoca ol diyorsun..

Sonuç : eskisinden ve yenisinden cok daha başarılı sonuçlar almış.
Durup dururken kovuyorsun!

Sonra, biz gelenekçi ve bir duruşu olan büyük camiayız diyorsun..

Trabzonsporda oynamak için can atmalı futbolcular diyorsun..

gurur6134
03.11.2014, 12:47
Haminin o rezil kadroya oynattigi goze gelen hucum futbolu herkesin hafizasinda..sivi zekalinin biri gelir simdi gayseyden 4 yedi der..ulan 10.sirada aldigi takimi 4.luge tasidi sivasa 4 erciyese 5 cakti deplasmanda o gelene kadar tek deplasman galibiyetimiz varken 5 yada 6 galibiyete tasidi takimi ..herseyden onemlisi takima guven asiladi trabzon gibi oynatmaya basladi icerde disarda..hami o les kadroyla bunlari yaptiysa bu kadroyla 1 seneyi hakediyor..vahidden iyi yapcagida kesin..

ibrahim_yattara
03.11.2014, 12:54
Koca 2. Devre arzuladığımız sekilde dik oynattı takımı, kormadı trabzonluya yakışanı yaptı ve sadece galatasaraya kaybetti.

Adam geliyor burada utanmadan gs ye kaybetti diyor eleştiriyor.

Aynı adamlara sor çoğu vahidi beğenir!

8 maçın 7 sinde vahid harici etkenlerden şanssızlıktan filan nasıl puan kaybetmişiz uzun uzun anlatır.

Sonra hami parasını aldı ne vefası der çıkar işin içinden..

Vahide verilen 1.7 milyon euro gözüne batmaz, sonuna kadar vahid der!

7can61
03.11.2014, 13:07
Burada negatif yorum yapanların çoğu genç arkadaşlar, Hami Vahid hocanın küme düşer dediği kadroyu 4. yaptı, fena da futbol oynatmadı. Para pul işlerine takılanlar Hamiye gelinceye kadar 500 adam sayılır Trabzona hiç bir katkısı olmayan hem de. Açın da biraz bu adam ne yapmış kaç gol atmış onları okuyun.

Zamanında Haminin gönderilmesinin hiç bir anlamı yok derken bu forumda, bazılar çıkıp kariyerli hoca lazım haminin lisansı bile yok diye garip şeyler söylediler. Gördük kariyerli hocanızı. Başarılı başkanlar, kariyerli hocalar vs vs. saçmalamalar. Sonuç 40 yıllık tarihin en kötü başlangıcı. Haaa düzelecek diye bekleyelim derseniz saygımız da sonsuz.

Ufuk
03.11.2014, 13:07
Madem Hami hoca bu kadar iyi niye bir allahın kulu gel bizim takımı yönet demiyor. Bak Akhisar gel dedi Mraya. Hami sadece bize odaklanmış. Gideyim bi takımda kendimi ispatlayayim demiyor. Git arkadaş bi takımı al er olmadan komutan olmaya çalışıyorsun.

7can61
03.11.2014, 13:15
Madem Hami hoca bu kadar iyi niye bir allahın kulu gel bizim takımı yönet demiyor. Bak Akhisar gel dedi Mraya. Hami sadece bize odaklanmış. Gideyim bi takımda kendimi ispatlayayim demiyor. Git arkadaş bi takımı al er olmadan komutan olmaya çalışıyorsun.

Senin bu tezini burada bir milyon kez yazanlar oldu. MRA için Şenol Güneş için. Bakın MRA, Şenol hoca başarısızlar mı? Bursa-Trabzon maçını şiddetle bekliyorum, göreceğiz ak koyunu kara koyunu.

Ufuk
03.11.2014, 14:20
Senin bu tezini burada bir milyon kez yazanlar oldu. MRA için Şenol Güneş için. Bakın MRA, Şenol hoca başarısızlar mı? Bursa-Trabzon maçını şiddetle bekliyorum, göreceğiz ak koyunu kara koyunu.
Ben teklif yapıldığını düşünüyorum bu arada. Ama büyük ihtimal Hami hoca beğenmemistir. Trabzondan aşağısı kesmez onu.

samway
03.11.2014, 14:27
Hami ye Tolunay a çok buyuk haksızlık yaptı bu ıho denen tayyıp yalakası

ibrahim_yattara
03.11.2014, 14:29
Kesmezse kesmez bu adamin kendi kariyer planlamasidir arkadaş,

Vahid bile 8 maçta bu kadroyla 1 mac kazamis adama sorsan reali barcayi bekliyorda hamiyemi kastiniz?

Bende ts de basarili olmus olsam gitmem 2. Lige ne geregi var..

Trabzonlu ya illa cirak olacak once birilerine yamak olacak. Ki olduda hami yardimcilik yapiyor bir suredir..

sason
03.11.2014, 14:36
Trabzonun kimseye vefa borcu yoktur.Çünkü vefa nedir bilmediğimiz gibi adamı dövmekten beter ederiz.Ben sevdiğim futbolcular Trabzondan gidince hiç kızmıyorum.Burada kızanmalara da gülüyorum.Bu klüpte futbolcu olsam ilk işim İstabula kapağı atmaya çalışmak olurdu.Bu klüpte duran adam ancak mazoist olmalı:)Sonun belli ya hain olacaksın ya ruhsuz denilecek yada kazma.
Td isende farklı değil.Hami futbolculuğunda herkes tarafından devamlı istenirken boş sözleşmeye imza atan adam defalarca.Eline ne geçtiğini görüyoruz şimdi.Ah ah ah Hami çok büyük hata:)

cakalkerem
03.11.2014, 14:46
ne borcuymuş bu?

Ahmet Kuru
03.11.2014, 14:48
birine borç varsa bu borçta vefalı taraftaradır...

Hamiye borcumuzu aldıkları paralar ile , lüks hayatları ile ödedik zaten...

Hamiye yapılmayan bir jübile vardır. varsa bi borcumuz jübiledir. Başka gram borcumuz yok...

En iyi Trabzonsporlu bile bu kulüpten parası takır takır aldı... bu kadar duygusallığa gerek yok.!

ibrahim_yattara
03.11.2014, 15:09
ne borcuymuş bu?

İade-i itibar borcu

Jubile borcu. Bunu odemek artik imkansiz.

Hocalik borcu. Gel ben hata etmisim bu adami getirmekle diyecek yurek yok baskanda..

Aslinda haklisiniz ne borcu ya!

cem1990
03.11.2014, 15:11
Borcumuz var he bir de
Bu taraftar hamiyi bile 3 haftada peşine teneke bağlayarak yollar
Trabzonspora ulaşmak bu kadar kolay olmamalı
Önce başka takımlar çalıştırsın,bu sene başı takım yönetse idi sonu MRA gibi olurdu,lakin MRA geçen sene gelmese idi bugün Akhisarın başında iken teknik adam olması için konuşmalar geçecekti.
Haa unutmadan Hami önce teknik adamlık lisansı çıkarsın,çıkarmışsa diğer Anadolu klüplerini yönetsin

hyasin61
03.11.2014, 15:13
İade-i itibar borcu

Jubile borcu. Bunu odemek artik imkansiz.

Hocalik borcu. Gel ben hata etmisim bu adami getirmekle diyecek yurek yok baskanda..

Aslinda haklisiniz ne borcu ya!

Shota gelsın o zaman hocam

ibrahim_yattara
03.11.2014, 18:45
Shota gelsın o zaman hocam

Ben şotayada karşı değilim dostum..

Şota olur, ersun olur, yeniden hami olur, denizli olur

Yabancilardan gerets olabilir..

Konu bu değil.

Konu;

Bizim neremiz vefalı taraftar?

Ağzımızda var yüreğimizde yok!

Bu bir öz eleştiri..

Sadece hami içinde değil bu isyanım..

poetricus
03.11.2014, 18:55
Futbolculara "vefa borcumuz" ne diye hep hoca tartışmaları yapılırken akla gelir bilmem ki?
Jübile borcu,
Vatan Borcu,
Namus Borcu,
Öğrenci Kredisi Borcu,
İade-i itibar borcu: En komiği bu. Pardon da bu nereden çıktı? Haksız yere idam ya da mahkum mu ettiniz? Namussuz damgası mı vurdunuz? Elinden alınan hangi itibarı iade ediyorsunuz?

Ödemeye oradan başlayın arkadaş, ille hoca olarak başımıza gelmesi mi gerekiyor? Bir de nasıl bir borçsa öde öde bitmiyor arkadaş. Tahsilatı yapan kuyruğunun sonundan tekrar sıraya giriyor.

Ya Hami ve türevleri kazandıkları milyon dolarları, yaptıkları şöhreti kime borçlu, Yengeç Dönencesi'ne mi?

ibrahim_yattara
03.11.2014, 19:00
Başımıza illaki hoca olarak gelsin diyenmi var?

Sürekli paradan bahsediliyor. Hamiye daha cok para verilsin diyen mi var?

Vefa borcu deyince sadece bunlarmı geliyor aklınıza?

memozcan
03.11.2014, 19:22
her şey bir yana hami neden MRAyı sattı önce bunu bi açıklaması gerekir.. göreve MRA ile geldi MRAnın bu kadar başarısız olmasında haminin hiç mi suçu yoktu? MRA gönderilince yalandan da olsa ben onunla geldim onunla giderim demedi adam.. hemen ballı böreğe atladı, hadi lig devam ediyorken bunu takımın başında kalmış olsun lig bitince neden prensip olarak istifa etmedi?

hala kulübün maaşlı çalışanı üstelik çalışmak yerine Ağrı dağı eteklerinde gösteri maçlarına çıkıyor.. ne vefası, ne borcu? kimin kime borcu var onu tespit etmek lazım önce?

ibrahim_yattara
03.11.2014, 19:41
Duyanda hami mra yanında pişti onunla bir yerlere geldi sanacak..

Hami mra dan daha değerli benim için. İstifa etmek gibi bir zorunluluğumu vardi?

İyikide istifa etmemiş o kadroyu bile getirdi lig 4.sü yaptı adam.

Ik gık demedi çalıştı.

Lokeren maçını izleyeceksen bir avrupa heyecanı yaşıyorsan şu an bunda haminin büyük payı var kardeşim.

Bu kadarda nankör olmayın..

ibrahim_yattara
03.11.2014, 19:49
Ben hata ederek böyle bir başlık açtım.

Sevgili adminler lütfen konuyu kapatirmisiniz..

Akıllandım ben artık bende vahidi destekleyecegim.

Adam sonuçta iyi futbolcular aldirdi hami olsa bu kadar aldiramazdi, hem gs ye yenilmiş hocaya vefa borcumu olur be..!

Hem jübilesini yapmamak kulübümüzün değerleri adına hata oldu diye düşünüyordum ama hami oynarken parada almış, bundanda haberim yoktu arkafaşlar saolsun uyardılar..

Ee konuyada gerek kslmadı. Hatamı kabul ediyor konunun silinmesini rica ediyorum..

U.Sadıkoğlu
03.11.2014, 20:33
Vefa borcu?

http://3.bp.blogspot.com/-CBMQ6894Q8A/TWqtSe8xPtI/AAAAAAAAGjY/0-zVdWM9ya4/s1600/499320110104010929153.jpg

Neyin vefası bu?

Bir basın mensubunun Sivasspor kalecisi Korcan'ın Fenerbahçe’nin şampiyonluk mücadelesi verdiği sezonda oynanan maçtaki yediği golle, Trabzon maçındaki yediği golü kıyaslaması ve düşüncesini sorması üzerine Hami Mandıralı, "Ona Korcan cevap versin, beni ilgilendiren bir konu değil bu.

http://www.medyatrabzon.com/hami-mandiraliya-sike-sorusu-97637h.htm

Vefa derken? Semt olan Vefa'mı?

Hami Mandıralı, son günlerde Şike Soruşturması ve Türk Futbolunun genel durumu hakkında açıklamalarda bulunan Şenol Güneş'i eleştirerek “Şenol Hoca artık bu tür söylemlerde bulunmasın. Edebiyatı bırakıp, sadece işini yapsın.” dedi.

http://www.futbolingo.com/haber/45504/hamiden-sok-sozler-senol-hoca-edebiyati-biraksin

Hami'ye borcumuz varmış. Hiç güleceğimde yoktu.

Hami Mandırları sözlerine şöyle devam etti: Takım dip yapmış, başkanımız kupanın peşinde. Şunu net söylüyorum, Trabzonspor’un özellikle Fenerbahçe ile olan diyalogları sonucu bu durumlara geldiğini söylemek beni üzüyor. Fenerbahçe bizim rakibimizdir. Bize kupayı Fenerbahçe vermemezlik yapmıyor, bize kupayı federasyon vermiyor.

ibrahim
03.11.2014, 21:12
Hata bizde. Bu tür adamlara jübile maçı yapıp bir daha görmemek üzere postalayacaktık.

Gesendet.

Heisenberg
03.11.2014, 21:46
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/a09bMwq_460sa.gif

7can61
03.11.2014, 21:55
Şu foruma yöneticileri nasıl seçiyorlar merak ediyorum, adamın paylaştığı resme bakın ayıptır ya bari sen yapma!

memozcan
03.11.2014, 22:00
Duyanda hami mra yanında pişti onunla bir yerlere geldi sanacak..

Hami mra dan daha değerli benim için. İstifa etmek gibi bir zorunluluğumu vardi?

İyikide istifa etmemiş o kadroyu bile getirdi lig 4.sü yaptı adam.

Ik gık demedi çalıştı.

Lokeren maçını izleyeceksen bir avrupa heyecanı yaşıyorsan şu an bunda haminin büyük payı var kardeşim.

Bu kadarda nankör olmayın..

kardeşim biz mi nankörüz yoksa siz mi fazlaca kişicisiniz?
önce trabzonspor demek lazım. ondan sonra kişilerin menfaatini savunuruz..

yıllar önce şenol güneş hamiye yardımcılık teklif ettiğinde o çok sevdiği terimi tercih edip ümit milli takım hocası olmuştu.. ne yazık ki ondan sonra hiç bir kulüpte çalışamadı.. taa ki MRAnın yardımcılık teklifine kadar.. nedendir bilinmez şenol hocanın altında çalışmayan hatta çok yakın zamanda luce hariç kimsenin altında çalışmam diyen hami hiç düşünmeden MRAnın altında çalışmaya razı oldu.. altını oyması en kolay hoca olacağı için olabilir mi acaba? o dönemdeki o kadar başarısızlıkta hocanın birinci yardımcısının hiç mi payı yoktur?

hami bu kulüpte ilerde çalışabilir ama kendini ispatlaması şartıyla.. kendisine 1461 teklif edildi ama beyefendi bankamatik antrenörlüğünü tercih etti..

budur haminin bu camiaya vefası!!

sasort
03.11.2014, 22:42
Vefa borcu?

http://3.bp.blogspot.com/-CBMQ6894Q8A/TWqtSe8xPtI/AAAAAAAAGjY/0-zVdWM9ya4/s1600/499320110104010929153.jpg

Neyin vefası bu?

Bir basın mensubunun Sivasspor kalecisi Korcan'ın Fenerbahçe’nin şampiyonluk mücadelesi verdiği sezonda oynanan maçtaki yediği golle, Trabzon maçındaki yediği golü kıyaslaması ve düşüncesini sorması üzerine Hami Mandıralı, "Ona Korcan cevap versin, beni ilgilendiren bir konu değil bu.

Hami Mandıralı, son günlerde Şike Soruşturması ve Türk Futbolunun genel durumu hakkında açıklamalarda bulunan Şenol Güneş'i eleştirerek “Şenol Hoca artık bu tür söylemlerde bulunmasın. Edebiyatı bırakıp, sadece işini yapsın.” dedi.

http://www.futbolingo.com/haber/45504/hamiden-sok-sozler-senol-hoca-edebiyati-biraksin

Hami Mandırları sözlerine şöyle devam etti: Takım dip yapmış, başkanımız kupanın peşinde. Şunu net söylüyorum, Trabzonspor’un özellikle Fenerbahçe ile olan diyalogları sonucu bu durumlara geldiğini söylemek beni üzüyor. Fenerbahçe bizim rakibimizdir. Bize kupayı Fenerbahçe vermemezlik yapmıyor, bize kupayı federasyon vermiyor.

ya yapmayın ya fb aziz hayini geç şike mevzularından bahsedelim kim
şike yapmış heleki hatır şikesi boyutunda

bana kalırsa şu anda bile yapılıyordur buna eminim

2011 şampiyonluğu deyip duruyoruz

ben size soruyorum fb ile polemik yaşıyoruz. Bunu da başkan sayesinde çok seviyesizce yaptık haklı iken haksız olduk doğrumu bir sürü laf ettik çoğu hakarete varan

2011 diyoruz hayin arıyoruz ya öteye beriye fb ye bakmaya gerek yok

senin selçuğun burağın başkanın eteğine yapışmışlardı bizi alın diye

9 puan farkı 3 haftada eridi dimi

şimdi arkadaşlar hamiye vefa borcu dedi ya

o selçuğu burakı biz yetiştirdik bize ihanet ettiler sözleşmeleri bitmeden başka takım kapılarında yattılar

senin hami bu takıma hizmet etti avrupaya gitti sana para kazandırdı

kaç tane yabancı topçumuz çıktı vefalı

öz evlatlar diyoruz ya onları da bu şekilde beceriksiz yönetim anlayışı sebebiyle heba ediyoruz

hami hoca td olsun mu derseniz bize ama yok derim vefa başka takım
çıkarları başka

Muhteva
04.11.2014, 01:41
Hami'nin bu söylemleri gayet yerinde şike ve sonuçlarıyla uğraşmak hukuk kurulu ve kulüp yöneticilerin'in işidir takımın başında ki hoca'nın görevi sadece takımı daha iyi seviye'ye çıkartmaktır başkan da şike ile uğraşırken takımı boşveremez..

Şenol Güneş bir Trabzonspor efsanesi olarak elbette şike hakkın da görüşlerini açıklamalı ama bunu takımın başındayken sürekli dillendirmek doğru değil ayrıldığın zaman çıkarsın tv programlarına istediğin kadar anlatırsın..

Bizim 4 yıldan bu yana yaptığımız en büyük hatalar dan birisi şike ile mücadele ederken takımın ligde oynamaya devam ettiğini unutarak futbol anlayışını da öldürdük, oysa şikebahçe suçlu taraf olduğu ve başkanı hapse düştüğü halde futboldan kopmadı sahada kenetlendi..

Başka takım formalarıyla yıllarca top oynayan bir dünya Trabzonlu futbolcu sayarım Hami özel bir maçta gs forması giyince hain mi oldu yani :)

Onlar iş icabı giydi ekmek parası bahanesi üretilirse bu daha kötü sanki Trabzonspor'da aç kaldılar para karşılığı takım satmak ne demek..?

h@msi61
04.11.2014, 01:44
sacma bir macta giydigi gs formasi yuzunden soyle bir adama laf ediyorsunuz ya, size hersey mustehab. Bu takimda en cok forma giymis, en cok golu atmis adam bu adam...

Gunes balcikla sivanmaz...

Sefer A.
04.11.2014, 02:52
gs degil de fb formasi giyseydi görürdüm bu yorumlari
gizli gs hayranligi deli ediyor beni, gittikçe de artiyor bu Trabzon'da malesef...

Sefer A.
04.11.2014, 02:52
gizli gs hayranligi deli ediyor beni, gittikçe de artiyor bu Trabzon'da malesef...

ilzinho61
04.11.2014, 03:12
ya yapmayın ya fb aziz hayini geç şike mevzularından bahsedelim kim
şike yapmış heleki hatır şikesi boyutunda

bana kalırsa şu anda bile yapılıyordur buna eminim

2011 şampiyonluğu deyip duruyoruz

ben size soruyorum fb ile polemik yaşıyoruz. Bunu da başkan sayesinde çok seviyesizce yaptık haklı iken haksız olduk doğrumu bir sürü laf ettik çoğu hakarete varan

2011 diyoruz hayin arıyoruz ya öteye beriye fb ye bakmaya gerek yok

senin selçuğun burağın başkanın eteğine yapışmışlardı bizi alın diye

9 puan farkı 3 haftada eridi dimi

şimdi arkadaşlar hamiye vefa borcu dedi ya

o selçuğu burakı biz yetiştirdik bize ihanet ettiler sözleşmeleri bitmeden başka takım kapılarında yattılar

senin hami bu takıma hizmet etti avrupaya gitti sana para kazandırdı

kaç tane yabancı topçumuz çıktı vefalı

öz evlatlar diyoruz ya onları da bu şekilde beceriksiz yönetim anlayışı sebebiyle heba ediyoruz

hami hoca td olsun mu derseniz bize ama yok derim vefa başka takım
çıkarları başka

Iste tam senin gibiler yüzünden hic bir zaman bu camia bir olamadi
şikeye karsi camianin taviri ayni olsaydi adalet coktan yerini bulmustu ama "2011 sampiyonlugu deyip duruyoruz"cularla dolu Trabzonspor !

şike eskidende yapiliyordu ve şike yüzünden ölen insanlar var onlara yazik !
Ama şike artik suc ve Fenerbahce, Besiktas ve diger kücük şikeciler bu sucu islediler ! Demekki cezalarini cekecekler cok basit

2010-2011 sezonu bitmeden diger sezonlar hic bir zaman baslamamis sayilir ve Türk futbolu gün gectikce dahada bataga yuvarlanir

Senin gibilerin o "2011 diyip duruyoruz" kafasi degismezse biz daha cok bekleriz basarili olmaya. Bu iş en kisa zamanda bitsede tekrardan millet futbola odaklanip mac izlemeye baslasa
Bu kafa düsman gördügümüz Azizbahcelilerden bile cok daha tehlikeli ve zarar verici bir kafadir

yenimakale
04.11.2014, 07:03
başlığı açan arkadaşa teşekkür ederim. vefa borcu konusunda var, yok tartışabilirsiniz. ancak görünen köy klavuz istemez diye de bir söz var. adam kısıtlı imkanlarla, izlerken eziyet çektiğim takımı alıp uefa kupasına katılmasını sağladı. hücum futbolu oynattı. o kadroyla kimsenin yapamadığını yaptı. bize uzun zamandan sonra 4-5 gollü maçlar izletti. bana göre o kötü kadronun başına kimi koyarsanız koyun hami hocadan daha verimli şekilde kullanamazdı o kadroyu.

futbol birazda motivasyondur. defans yaparak galip gelen bir takımın motivasyonu yüksek olamaz hiçbir zaman. defans yapmak zevk meselesi değildir. zekiyi oynattı diye kızıyoruz. zeki ortasahada oynardı o kadroda. en azından şunu yapıyordu "koşuyordu, pres yapıyordu" adamı ballack'a benzettiler. mustafa küstürülmeden önce milli takıma aday gösteriliyordu. haminin elinde onlar vardı onları oynattı. elindeki kadroyu en iyi şekilde kullandı. şuan olsa zekiyi oynatacağını kim söyleyebilir? ben söyleyemem. çok kaliteli isimler var takımda artık. akıl karı değil zekiyi oynatmak. yusufunda formu yükselmişti hami hoca ile birlikte. takıma ruh verdi hami hoca. yapması gerekeni en iyi şekilde yaptı.

hami hoca zekiyi, mustafayı, yusufu örgütledi gibi söylemler çok yanlış. bunu kime yakıştırdığınıza bakın Allah aşkına. öyle bir şey mümkün değil kesinlikle. öyle bir şeyi kabul edecek Trabzonspor oyucusuda mümkün değil.

hami hoca olsa yok bu kadar transfer yapılmazdı gibi şeyler söylüyorsunuz. farzedelimki yapılmadı. alındı birkaç futbolcu bırakıldı diyelim. bana kim söyleyebilir bugünkü durumdan daha kötü durumda olacağımızı? boş boş konuşmayın arkadaşlar. mra'yı eleştirdik, hala da eleştiririm aşırı defansif kadroyla çıkmasını mra bile az çok risk alıp 6 beraberlikten birkaçını galibiyetle rahat tamamlardı.

başka takımı çalıştırmadan trabzonsporu çalıştırmasın gibi sözlerde okudum. emin olun bazen sadece motivasyondur futbol, istektir. kazananı bazen sadece bu motivasyon belirler. hami hocanın böyle bir özelliği var kardeşim. takımı, futbolcuları motive edebiliyor. her oyuncusundan en yüksek verimi alıyor. başka takım çalıştırmadan yıldızı olduğu takımının başına direk antröner olan gelen hocalar var. bunların arasında çok başarılı olan teknik direktörlerde var.

kendi değerlerimize her zaman sahip çıkmalıyız. bu kim olursa olsun. vahid çok yanlış bir karardı teknik direktör konusunda. ben umut ettim inşAllah bizi yanıltır diye ancak yanıltmıyor. biran önce istifa etmelidir. yerine hamiyi istemiyorsanız başkasıda gelebilir. ancak kimse defans oynatmaya kalkışmasın şu güzelim takıma. kaleye gelen 20 şutun 10'u gol oluyor. defansif anlamda zayıfsan güçlü yanlarını ön plana çıkaracaksın.

ibrahim
04.11.2014, 07:11

En deli olduğum şeyde budur.

Gesendet.

memmedaga
04.11.2014, 07:11
herşey iyi güzel hoşda

Şu forma giyme olayı hiiç içime sinmiyor

tıpkı Ogün ve Abdullah'ın yada istanbul takımı giymiş başka oyuncuların Trabzonspor hakkında ahkam kesmesi gibi,

tabiri caizse bunlar yanında Dozer Cemil çıkıp gelse "öl" dese ölmeyen ... olsun

Hürgün Aygün
04.11.2014, 17:46
Vefa borcu?

Neyin vefası bu?

:alkış::alkış::alkış:

farozlufatih61
04.11.2014, 17:51
Bitmez bu VEFA'nın Borçları

Murathan
04.11.2014, 17:52
4 sayfayı da okumadım da başlığa bir yorum getirmek istiyorum.
Trabzonsporun Hami Mandıralıya vefa borcu olabilir.
Fakat İbrahim Hacıosmanoğlu dönemedindeki Trabzonsporun Hami Mandıralıya en ufak vefa borcu yoktur.
14 senedir kulübe girememiş adam bu yönetim sayesinde Trabzonsporun parçası olabilmiş neyin vefa borcundan bahsediyoruz?
hala görevinden istifa etmemiş adama karşı mı , takım kötü gidince rop. veren adama karşı mı vefa borçluyuz

h@msi61
04.11.2014, 17:52

bakis acisi bu iste... oyle bir olayda ne formasi giyerse giysin ne olacak, bu adam Trabzonspor formasiyla yillarca savasti Istanbul kopeklerine karsi, bir araba gol atti, gogsumuzu kabartti... sov amacli bir yerde giydigi pacavra yuzunden Hami Mandirali'yi karalamaya calisirsaniz onun degil sizin Trabzonsporlulugunuz sorgulanir...

ne gizli gs hayranligindan bahsediyorsun sen, lafini bil. benim gozumde de Hami'ye laf ederek sen de acik Trabzonspor dusmanisin, ne olacak simdi...

Alika87
04.11.2014, 17:57
hami hoca kalsaydi Cardozo yerine Deniz Yilmaz(sakatlanmasaydi), Waris yerine Turgut Dogan Sahin, Constant yerine Anil Tasdemir ve bir kac tane daha bu kategoriye giren yerli oyunculari izliyecektik.

Belki Haminin takimi daha basarili olacakti, bilemeyiz, ama Kadro kalitesi ve heycan hala yerlerde olacakti.

Oyuncu olarak ne kadar ayri ve özel bir yere sahip olsa bile, bir hoca olarak hic bir vefa borcumuz yoktur ona.

Alika87
04.11.2014, 18:03
bakis acisi bu iste... oyle bir olayda ne formasi giyerse giysin ne olacak, bu adam Trabzonspor formasiyla yillarca savasti Istanbul kopeklerine karsi, bir araba gol atti, gogsumuzu kabartti... sov amacli bir yerde giydigi pacavra yuzunden Hami Mandirali'yi karalamaya calisirsaniz onun degil sizin Trabzonsporlulugunuz sorgulanir...

ne gizli gs hayranligindan bahsediyorsun sen, lafini bil. benim gozumde de Hami'ye laf ederek sen de acik Trabzonspor dusmanisin, ne olacak simdi...

aynen, sov amacli giydigi forma olayi baya abartiliyor bence. Belki o sov macindan kazanilan paralar belli bir yyardim kuruluna gitmis. Bana deseler Ali her fener formasi giydigin gün icin bir fakir yedirecegiz, yetim okutacagiz yada filistine para gönderecegiz, o zaman ben o lanet formayi bende giyerim. Giyerek Trabzonsporlugumumu kaybediyorum?

Haminin o formayi giymesi önemli degil, neden giymis? önemli olan budur.

sason
04.11.2014, 23:07
İkidebir parayla ödedik diyorlar birde parayla Hamiye borcumuzu.Adam enaz 4 katını kazanırdı İstanbulda. işte eşeklik adamın yaptığı.Birde iki kere maça gitmiş adamlar burda ukalaca yok ödedik borcumuzu diyor.

O beğenmediğin Hami atıyorum 1 milyona oynayıp 4 milyona İstanbulda oynamayarak 3 milyon para yatırmıştır bu klübe.

Hiçmi vicdan kalmadı insanlarda yaw.Sen ne halt ettin acaba bu klübe de Haminin Trabzonluluğunu sorgulayabiliyorsun?

Bera B.
04.11.2014, 23:22
Tabi parayla ödedik diyecek insanlar başka neyle ödeyecektik? Adam futbolu para için oynuyor. Takımın en önemli efsanelerinden biri de olmuş, yarım devre teknik direktörlük de yapmış. Görevden kovulmuş, hala parasını alıyor. Daha neyle ödeyeceğiz yahu borcu?

sason
04.11.2014, 23:27
Tabi parayla ödedik diyecek insanlar başka neyle ödeyecektik? Adam futbolu para için oynuyor. Takımın en önemli efsanelerinden biri de olmuş, yarım devre teknik direktörlük de yapmış. Görevden kovulmuş, hala parasını alıyor. Daha neyle ödeyeceğiz yahu borcu?

Türkçe yazıyorum ama anlaşılmıyor galiba?Hami hiç bir sözleşmesinde ederinin 1/4 ünü almadı diyorum sen hala parayla ödedik diyorsun.

Bera B.
04.11.2014, 23:30
Türkçe yazıyorum ama anlaşılmıyor galiba?Hami hiç bir sözleşmesinde ederinin 1/4 ünü almadı diyorum sen hala parayla ödedik diyorsun.

Ne yapalım şimdi alamadıklarını mı geri verelim? Şimdi de hak etmediklerini alıyor onu ne yapacağız?

Vefa borcunu ne ile ödeyeceğiz onu anlamadım. Jübile falan diyorsanız tamam, ammenna doğrudur da onun haricinde benim aklıma bir şey gelmiyor. Görev verecek değiliz herhalde vefa borcumuz varsa.

Berke6198
04.11.2014, 23:41
Bizim mi Hami'ye vefa borcumuz var, Hami'nin mi bize özür borcu var ?

sason
04.11.2014, 23:43
Ne yapalım şimdi alamadıklarını mı geri verelim? Şimdi de hak etmediklerini alıyor onu ne yapacağız?

Vefa borcunu ne ile ödeyeceğiz onu anlamadım. Jübile falan diyorsanız tamam, ammenna doğrudur da onun haricinde benim aklıma bir şey gelmiyor. Görev verecek değiliz herhalde vefa borcumuz varsa.

Sorun zaten insanlara doğru düzgün davranılmasında.Sen yıllarını harcamış adama jübile yapma,adamla el sıkışmadan Td getir.Bir konuşmayı çok gör.Afedersin hayvan yerine konmuyor adam.

Onu bunu 1 maçta hain ilan et.(Merak ediyorum şuan dortmand maçında yere göğe sığdırılamayan semih te maçı satmış görünüyor.)Kadro dışı bırak.

Bu yönetim anlayışının prim yapması, yıllarını Ts ye veren insanların Ts liğinin sorgulanması,dışlanması, adam yerine konulmaması bana çok koyuyor.Ben oturup hepsini tutalım demiyorum.El sıkışırsın teşekkür edersin anlaşmazsın olur biter.

Üstelik bu forumun 3/4 bu anlayışı destekliyor.Adam oturmuş hayır müsabakasında Haminin gs formalı resmini koyuyor.Hayır yaşı yetmiyorsa o fotoyu arayana kadar Gs hamiye her sözleşmesi bittiğinde almak için herşeyini yaptığını bulsun.Boş sözleşmeye imza attığı bulsun.

Haminin milyonda biri Trabzona hayrı dokunmamış adamın bu yaptığını içime sindiremiyorum.

ibrahim_yattara
05.11.2014, 11:51
Vefa borcunu bile maddiyatla özdeşleştiren enteresan taraftarlarımız var..

Kardeşim konu çok basit

Bu futbolcu, futbolculuğu döneminde trabzonspora katkılarıyla jübileyi hakettimi?

Evet hayir? Varmı hayır diyen?

Bu adamı sen bu şansı hakettin diyerek hoca yaptın, başarılı bir grafik çizdimi? Devam etmeyi hakettimi?

Evet hayir? Varmi hayir diyen?

Eee sonuç ortada işte bu kulüp hamiye iki kere ayip etti..

Adama para verilsin mi diyoruz? Tribünlere asacağımız bir iade-i itibar pankarti bile yeter, taraftarin arkasinda durduğunu bilir..
Cümle alemde trabzonsporun değerlerine gerektiği gibi sahip çıktığını görür!

Büyük kulüp olmakta bunu gerektirmez mi?

İlker Yazıcıoğlu
05.11.2014, 11:55
Anlayana tabi....

Oğuz B.
05.11.2014, 12:07
Jübile konusunu Trabzonspor kötü giderken Hami'nin takımı karıştırdığı iddaları mevcutken ortaya atılması ne kadar masum?

Trabzonspor 8 maçın 6'sında berabere kalmasaydı da galip gelseydi yine "jubile" konusu ardından Hami'nin takımın başına geçmesi gerektiğine dair başlık açılacak mıydı?

Hami bence Trabzonspor'un oyuncu bazında efsaneleri arasındadır. Ancak teknik direktörlük makamını karşılayacak yeterlilikte "henüz" değildir.

canna52
05.11.2014, 12:42
hami yatsın kalksın bourceye dua etsin. adamı hoca yaptı başımıza

Timur Mikhail
05.11.2014, 13:00
Teknik drektrölüğünü ve bu küçük şehirde dönen katakulleleri bir köşeye atarsak benim küçüklüğüm hami'nin adını anarak geçti.

Ne zaman top oynasak ayağıma topu alınca hami hami hami deyip duruyordum :)
Liseyi beylerbeyinde okudum, orada ki tff sahasında görürdüm ayak tenisi oynardı :)
Plastik topla mahallede duvara ayak içi ayak dışı her iki ayağıyla şutlar çektiğini öğrenince aynı şeyi yapmıştım aylarca :) İşe de yaradıydı :)
Hami ve onun gibi efsaneleri daha iyi tanıyınca 2 yıl futbol oynadım, imkansızlıklar içinden doğan muazzam şeyler ilham olduydu, hey gidi yıllar.

Bombacı hami...

MaEsTrO
05.11.2014, 13:03
Ne vefasi kardesim ya, herkes cebini doldurup gidiyor bu takimdan.

Hep veren biziz anasini satayim, vefayi da biz gösterecegiz yine. Ciksin bir gün bi Allah'in kulu da bize vefa göstersin.

ibrahim_yattara
05.11.2014, 14:12
hami yatsın kalksın bourceye dua etsin. adamı hoca yaptı başımıza

Nede güzel kendi ağzınızla yakalanıyorsunuz :)

Hami Borcenauyu oynatti diye adam oldu

Halilhodzic adamdan saymadı, medjani çilesi çekiyoruz ama vahid bey büyük hoca,

Kariyeri var adamın!

zwartezee
06.11.2014, 01:39
Gençlik yıllarımda evin güneşliklerini çaldım pankart yaptım. Annemin fındıklarını çaldım bilet parası yaptım. İtalya, Hollanda, İngiltere,Fransa ,Ankara İstanbul Erzurum Denizli Eskişehir tamamını hatırlamakta zorlanıyorum ama Yozgat'ta bile bu takımın maçına gittim. bu takımın peşinde Ailemle kavga ettim; insanlarla kavga ettim. sakinleştirici içerek uyuduğum geçeler oldu. Paramı zamanımı sağlığımı harcadım bunların lafını etmek çok doğru değil aslında çünkü canını veren insanlar var ama kimseye vefa borcumuz yok bizim onların taraftara vefa borcu var. Benim kuşağımı geçtim bari bu borcu gelecek kuşaklara ödesinler.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

mawro61
06.11.2014, 19:53
Hami once kendini ispatlasin ondan sonra tartisilir.
Buyuk klup diyoruz,staj mi yapacak hami.
Buyuk klup calistirmak isteyen once gider kendini yetistirir.
Td belgesi alir. Buyuk yerlere uygun etiketini kazanir evvela.
Bu haliyle 3.lig takimlari bile talip olmaz.
Ha diyorsaniz ki Trabzonspor;lokal,kendi capinda kucuk bir pilot takimdir,o zaman genc ve tecrubesiz teknik direktor adayi antrenorler icin,kendini yetistirmeleri adina oldukca iyi bir secim.
Armut piş agzima düş :)

ibrahim_yattara
06.11.2014, 20:20
Ha diyorsaniz ki Trabzonspor;lokal,kendi capinda kucuk bir pilot takimdir,o zaman genc ve tecrubesiz teknik direktor adayi antrenorler icin,kendini yetistirmeleri adina oldukca iyi bir secim.

Geçen seneki kadroyu biliyorsun

Kaçıncı sırada aldı kaçıncı sırada bıraktı biliyorsun

Oynattığı hucum ve pozitif futbolu goruyorsun

Konuştuğun lafa bak..

5.5 trilyon parayi alip takimi sahada sabote eden teknik direktörlere ses cikmaz sabir denilir, hamiye gelince gitsin belge alsin, once baska yerde basarili olsun vs..

Emrah Akcagöz
06.11.2014, 20:21
Hiç bir halt yapmadan kulüpten para alıyor daha ne olsun. Lafa bakarsan efsane diye geçer.

sametaydin
06.11.2014, 20:39
Heralde vefa borcumuz var. Yattığı yerden para alıyormuş lafa bak sen. Adam geçen yıl takımı ligde bilmem kaçıncıyken aldı getirdi avrupa kupalarına taşıdı. Bu yıl bu avrupa kupası maçlarını yapıyorsak bunda haminin çok büyük payı vardır.

Emrah Akcagöz
06.11.2014, 21:05
Mantığa gel Avrupa Kupası'na katılmamızı sağlamışmış sanki takımın başına bostan korkuluğu diye geldi.

ibrahim_yattara
07.11.2014, 00:54
Mantığa gel Avrupa Kupası'na katılmamızı sağlamışmış sanki takımın başına bostan korkuluğu diye geldi.

Bostan korkuluğu diye gelseydi 8 haftada sadece 1 galibiyet filan alirdi, anadolu takimiyla berabere kaldik diye sevinirdi..

İyiki bostan korkuluğu degilmiste avrupadayiz..

hyasin61
07.11.2014, 00:56
Ersun Yanal gelırse yerlı olarak kabulumdur demıstım ve Ersun Yanal Ts'nin yeni hocası olmustur.Hayırlısı olsun

ibrahim_yattara
07.11.2014, 11:18
bence ersuna 2.6 milyon euro verileceğine hami gelse daha iyi olur.

hem bedava hemde hocalığında oynattığı futbol ve istatistik olarak gayet başarılıydı..

hem para gitmez hemde şikeci damgası yemeyen bir teknik direktör tribün için daha iyi olurdu gibime geliyor..

Oğuz ZEYTİN
07.11.2014, 11:31
Hami'ye vefa borcu...
Ersun'a vefa borcu...

O gidince Ziya Doğan'a vefa borcu... Samet Aybaba'ya vefa borcu...

ibrahim_yattara
07.11.2014, 12:34
Hami'ye vefa borcu...
Ersun'a vefa borcu...

O gidince Ziya Doğan'a vefa borcu... Samet Aybaba'ya vefa borcu...

burada hamiye yapılan iki büyük yanlışı tartıştık tekrar yazmanın alemi yok..

ziyaya samete ersuna ne borcumuz varmış bunu merak ettim şimdi?

bizim efsanemiz olmadıki bu isimler jübile yapalım!

başarılıyken kandırılıp oyuna getirilip kovulmadılarki sahip çıkalım?

hyasin61
07.11.2014, 12:35
Bu kadroyu kaldıramaz Hami altında ezilir

sason
07.11.2014, 12:37

Barcada küçük takım Guardiyola ilk Barcayı oynatmaya başladı.Armut piş ağzıma düş:)

ibrahim_yattara
07.11.2014, 12:43
ya yok benim merak ettiğim konu şu..

hamiyi başa getirirken ne dedin? hami bu şansı hakediyor ona bir şans vericez..

11. sıradan alıp 4. sıraya getirmiş. deplasman galibiyeti olmayan takıma seri ve farklı galibiyetler kazandırmış..

adam gayette başarılı, ve şansını mükemmel kullanmış..

kovma sebebiniz nedir bu adamı?

sason
07.11.2014, 13:02
ya yok benim merak ettiğim konu şu..

hamiyi başa getirirken ne dedin? hami bu şansı hakediyor ona bir şans vericez..

11. sıradan alıp 4. sıraya getirmiş. deplasman galibiyeti olmayan takıma seri ve farklı galibiyetler kazandırmış..

adam gayette başarılı, ve şansını mükemmel kullanmış..

kovma sebebiniz nedir bu adamı?

Trabzonlu işte daha iyi kovma nedini mi olur?Hain Hami:)

selcuk
07.11.2014, 13:05
efsanelerimizin Trabzonspora vefa borclari!!!!!!!!!!!!!!????????????????

AhmetG.
07.11.2014, 13:05
Vefa borcu eğer varsa, ki vardır diyelim illa, bu borç kapanmıştır.

Görev yapmadığı halde Trabzonspor'dan halen maaş alınabiliyorsa o borç kapanmıştır. (bu durum herkes adına geçerli sadece Hami için değil)

Çıkar biri der kardeş yanlış biliyorsun, Hami şuan para almıyor takımdan özür diler konuyu kapatırım.

Ayrıca hocalık konusunda, zor zamanlarda geldi takımı yönetti tamam ama uzun soluklu tecrübesi olmadığı için 1 yıl 1461' de görev yapması taraftarıyım. Sonrasına bakılır.

sason
07.11.2014, 13:13
Anlıyorumki okumuyorsunuz otomatiğe bağlamış yazıyorsunuz hala.Son kez yazıyorum adam futbol kariyerinde Trabzona milyonlar kazandırdı İstanbula gitmeyerek.Boş sözleşmeye defalarca imza attı İstanbuldan gelen tekliflere rağmen.Karşılığındada bir jübile bile alamadı.Td de olduğunda başarılı da oldu.Adama birşey demeden üstüne adam getirdiler.Oda sinirlendi madem öyle kovun tazminatımı verin dedi.Sen kovmuyorsun adamı.

Hala iki taraflı diyorsunuz Vefa.Adam daha ne yapacak merak ettim.Helede sizin vefasızlığınızdan sonra.Allah kimseyi bu klübün eline düşürmesin.Siz vefayı hep başkalarından bekleyin.İşinize gelince profesyonel olunmalı, işinize gelince vefalı olmalı.

AhmetG.
07.11.2014, 13:20
:) Trabzonspora milyonlar kazandırdı, aynı şekilde Trabzonspor'da insanlara milyonlar kazandırdı. Tek taraflı bakmayalım.

Güzel bir söz vardır. Nasıl geldiysen öyle gidersen. Hami hoca da başka hocanın üstüne geldi devre arası unutmayalım.

Güzel futbol oynattı eyvallah hep eksi yönlerden bakmamak lazım. O kadroya rağmen çok güzel işler yaptı.

Çoğu olumsuzluğun asıl sebebi belkide sadece bu resimdir.

sason
07.11.2014, 13:24
:) Trabzonspora milyonlar kazandırdı, aynı şekilde Trabzonspor'da insanlara milyonlar kazandırdı. Tek taraflı bakmayalım.

Güzel bir söz vardır. Nasıl geldiysen öyle gidersen. Hami hoca da başka hocanın üstüne geldi devre arası unutmayalım.

Güzel futbol oynattı eyvallah hep eksi yönlerden bakmamak lazım. O kadroya rağmen çok güzel işler yaptı.

Çoğu olumsuzluğun asıl sebebi belkide sadece bu resimdir.

Hala bu resmi koyarak niyetini belli ediyorsun zaten.Tebrik ederim:alkış:

Birde manipilasyonun gibi yazılanıda iyi okusan:)
Hami o milyonların 4 katını her yerde kazanırdı, mesela her sene kapısını çalan yukarda resmini koyduğun klübe giderek.Gitti mi? Gitmedi.Ama senin gibiler değerini bildimi?Bilmez.Ancak resmini buraya koyup adamı itibarsızlaştırmaya çalışır.

.Ayrıca adamı gönderirsin ama el sıkışırsın, anlaşırsın gönderirsin.Adamın üstüne adam alıp, hala klüp ile ilişkisini kesmeden değil.

AhmetG.
07.11.2014, 13:27
Ciddi anlamda bu resmin esas sebebini merak ettim. Çünkü bilmiyorum, bilmediğim sebebin üzerinden niyetimi nasıl belli edeceğim anlamadım. Niyet okunmaya başlamışsa orası ayrı güzel :).

Dur bi bakayım, bulursam haber ederim. Ya da haber etmeye gerekte yok niyetimi okursunuz.

sason
07.11.2014, 13:32
Ciddi anlamda bu resmin esas sebebini merak ettim. Çünkü bilmiyorum, bilmediğim sebebin üzerinden niyetimi nasıl belli edeceğim anlamadım. Niyet okunmaya başlamışsa orası ayrı güzel :).

Dur bi bakayım, bulursam haber ederim. Ya da haber etmeye gerekte yok niyetimi okursunuz.

Bu resmin nerden geldiğini bilmeden koymak Hami yi itibasırlaştırma değilde başka ne nedenden olabilir merak ettim Haminin konuşulduğu bu topicte..?Kötü niyeti geçtim niyetsizliğe bile razıyım:)

Ufacık başka bir neden söylersen özür dilemeye hazırım.:)

AhmetG.
07.11.2014, 13:37
Yorumlara göre şov amaçlı bi maçta giymiş formayı.

İnternete göre de Almanya'da düzenlenen halı saha şampiyonası falan filan için.

Yani şov amaçlı.

Neyse. Hami gs de oynadı mı, HAYIR, teklif gelmiş olabilir gitmedi mi, EVET.

Peki gitmediği, oynamadığı bi takımın(gs) şöhretler karmasında ne işi vardı acaba?

Haberin içeriği aynen şu çünkü ''Almanya'nın Oldenburg kentinde düzenlenen ''Öffentliche Versicherungen Oldenburg Kupası'' salon futbol turnuvasını Galatasaray'ın şöhretler takımı kazandı''

Bi neyse daha diyeyim. Ben Dozer Cemilin tarafında yer alayım.

M. Akif Yücesan
07.11.2014, 13:48
hahaha vefa borcu nedir yaaa? Biri sana iyilik yapar, ona vefa borcun olur. Para karşılığı iş yapan adamlara vefa borcu diye bir şey olmaz. Bu amatör zihniyetten kurtulun artık.

Tek işi topa vurmak olan adamlar, benim hayatım boyunca kazanamayacağım parayı bir senede kazanıyorlar. Sonra da işlerini iyi yaptılar diye vefa borcumuz mu olacak bir de? :))))

Emrah Akcagöz
07.11.2014, 13:53
Bostan korkuluğu diye gelseydi 8 haftada sadece 1 galibiyet filan alirdi, anadolu takimiyla berabere kaldik diye sevinirdi..

İyiki bostan korkuluğu degilmiste avrupadayiz..

Evet o yüzden halen daha yattığı yerden kulübün parasını cebe indiriyor.

Efsaneymiş, yerler böyle efsaneyi.

'Enes'
07.11.2014, 13:58
zuhahahahaha ... günde en az 20.000 tlyi bile sakız parası niyetine harcayacak olanlara birde borcumuz mu var? hahahahahahah

sametaydin
07.11.2014, 14:00
Trabzonspor'un hiç kimseye muhtaç olmaması ve büyük kulüp olması hepimizi yanılgıya düşürüyor bence. İnsanları kullanıp atarak ben zaten parasını verdim deyip ilişkiyi mekanik bir hale getirmek bize yakışmaz. Vefa borcundan kasıt en azından yaptıklarından dolayı teşekkür edilebilir. Bunu sadece hami için söylemiyorum.

Yoksa öyle biz büyüğüz herkes bizim emrimizde o gider başkası gelir adam mı yok ki zaten parasını veriyoruz gibi bir düşünce en basiti büyük bir kulübe yakışmaz. Futbolculardan amatör ruhla oynamalarını beklerken kulübün de bu kişilere acımasız duygusuz davranmasını bekleyemeyiz.

'Enes'
07.11.2014, 14:02
Trabzonspor'un hiç kimseye muhtaç olmaması ve büyük kulüp olması hepimizi yanılgıya düşürüyor bence. İnsanları kullanıp atarak ben zaten parasını verdim deyip ilişkiyi mekanik bir hale getirmek bize yakışmaz. Vefa borcundan kasıt en azından yaptıklarından dolayı teşekkür edilebilir. Bunu sadece hami için söylemiyorum.

Yoksa öyle biz büyüğüz herkes bizim emrimizde o gider başkası gelir adam mı yok ki zaten parasını veriyoruz gibi bir düşünce en basiti büyük bir kulübe yakışmaz. Futbolculardan amatör ruhla oynamalarını beklerken kulübün de bu kişilere acımasız duygusuz davranmasını bekleyemeyiz.

Sen trilyoner olsaydın dert eder miydin bunları peki? Profesyonelce başarılı bir şekilde futbol oynamışsın trilyoner olmuşsun,bırakın da tek sorunu jübile olsun kimse başarısına laf etmiyor.

sametaydin
07.11.2014, 14:14
Sen trilyoner olsaydın dert eder miydin bunları peki? Profesyonelce başarılı bir şekilde futbol oynamışsın trilyoner olmuşsun,bırakın da tek sorunu jübile olsun kimse başarısına laf etmiyor.

Aslına bakarsanız ben jübileden ziyade geçen yılki başarısından sonra ona pek iyi davranılmadığını düşündüğümden böyle söylüyorum.

Bu duruma da parasal yönden bakmıyorum.

'Enes'
07.11.2014, 14:19
Aslına bakarsanız ben jübileden ziyade geçen yılki başarısından sonra ona pek iyi davranılmadığını düşündüğümden böyle söylüyorum.

Bu duruma da parasal yönden bakmıyorum.

Bizim başkanın hoca göndermek konusunda hiç saygısı yok renkdaş,orası çok açık zaten her hocaya aynı tarifeyi uyguluyor. Her yönden ahlaktan bahsediyor ama iş ahlakını unutuyor.

sason
07.11.2014, 14:25
zuhahahahaha ... günde en az 20.000 tlyi bile sakız parası niyetine harcayacak olanlara birde borcumuz mu var? hahahahahahah

Bu düşüncene saygı duyarım ama istikrarlıysan.O zaman hemen kaçan Olcan, Burak,Selçuk gibi adamlara kızmıyorsan tutarlısın .Ama onlara gelince vefa diyorsan olmuyor o zaman .:)

'Enes'
07.11.2014, 14:28
Bu düşüncene saygı duyarım ama istikrarlıysan.O zaman hemen kaçan Olcan, Burak,Selçuk gibi adamlara kızmıyorsan tutarlısın .Ama onlara gelince vefa diyorsan olmuyor o zaman .:)

Sözleşmede ki maddelere bağlı bir oyuncunun kaçıp kaçmayacağı,Selçuk'un sözleşmesi uzatılabilseydi en az 8milyon euro alırdık zerre para alamadık bunda Selçuk'un suçu yok Başkan Sadri Şener'in suçu var.Adam sözleşmesi devam ederken kaçıp gitmedi,kulübe para kazandıran futbolcu görevini yapmıştır (Olcan,Burak,silah zoruyla almadılar bunları),ama Selçuk'un olayı ayrı bir olay Başkan hatası...

sason
07.11.2014, 14:33
Sözleşmede ki maddelere bağlı bir oyuncunun kaçıp kaçmayacağı,Selçuk'un sözleşmesi uzatılabilseydi en az 8milyon euro alırdık zerre para alamadık bunda Selçuk'un suçu yok Başkan Sadri Şener'in suçu var.Adam sözleşmesi devam ederken kaçıp gitmedi,kulübe para kazandıran futbolcu görevini yapmıştır (Olcan,Burak,silah zoruyla almadılar bunları),ama Selçuk'un olayı ayrı bir olay Başkan hatası...

Nasıl başkanın hatası anlamadım.İmzalamayan adamı nasıl imzalatacak?

'Enes'
07.11.2014, 14:39
Nasıl başkanın hatası anlamadım.İmzalamayan adamı nasıl imzalatacak?

İyi bir başkan geleceği olan,iyi para eden ve o an ki Türkiye'nin en iyi yerli ortasaha oyuncusunu son aylarda sıkıştırmaz,1 sene kala uzatacaksın önlemini erken alacaksın transfer dönemine bırakırsan tabi aklını çelerler,tabi baş tacı olur,ben yönetim başarısızlığı olarak görüyorum senin düşüncene de saygım sonsuz.

sason
07.11.2014, 15:04
İyi bir başkan geleceği olan,iyi para eden ve o an ki Türkiye'nin en iyi yerli ortasaha oyuncusunu son aylarda sıkıştırmaz,1 sene kala uzatacaksın önlemini erken alacaksın transfer dönemine bırakırsan tabi aklını çelerler,tabi baş tacı olur,ben yönetim başarısızlığı olarak görüyorum senin düşüncene de saygım sonsuz.

Sence başkan imzalatmaya çalışmadı mı?Böyle bir şey olabilir mi.:)Elbette çalıştı ama Selçuk imzalamadı.O sezon şampiyonluğa gidildiğinden de futbolcu meze yapılmadı, gündeme fazla getirilmedi doğal olarak.Dünyanın hiç bir yerinde bir futbolcu istemedikçe zorla imza attıramazsın.Futbolcuları bizim gibi klüplere ancak vefa bağlıyabilir.Ben bu yüzden klübün değerleri olması, vefalı olunmasını savunuyorum.Sen vefa göstereceksinki , onlarda göstersin.Yoksa 3-5 kuruşa futbolcuda satar seni.Eskiden Hamiyi, Ogünü,abdullahı bu sayede tutardık.Artık tutamıyoruz.Biraz parlayan kaçıyor doğal olarak.Ne bir gelecek, ne bir saygı sunmuyoruz.Hain ilan ediyoruz, yıllarca emek veren adamları bir kalemde siliyoruz.

efes61
07.11.2014, 15:10
Trabzonda yaşamıyorum, hiç gitmedim. 37 yaşındayım ve ortaokul zamanından beri Trabzonsporluyum. Yorumlarım Hami özelinde değil. Benim görüşüm, eskiden böyle değilldi ama son 10 yıldır bizim taraftarın "öz evlatlar" a büyük bir kıskançlık beslediği yönünde. Bu kini kusabilmek adına en ufak başarısızlıkları beklenir, o an geldiğinde eski tüm başarılar küçümsenir.

Bu durumda vefa borcu falan komik kalıyor.

Burda sürekli Dozer Cemil'den bahsedilmiş. Adım gibi eminim ki rahmetli yaşasaydı ve herhangi bir teknik görevde bulunsaydı yemediği küfür kalmayacaktı. İnanmayan bir benzeri için Şenol Güneş için söylenenlere baksın. Olmadı 1461 de iken Kadir Hoca (Özcan) için yazılanları da okuyabilir. Daha yeni stad adı meselesinde Avni Aker'de kimmiş diyen tonla adam vardı buralarda.

ibrahim_yattara
07.11.2014, 17:01
Selçuk niye gitmişte, niye imza atmamışta..

Hazırmısın ben gerçekleri yüzüne vurayım..

Aferin selçuğa. Burada kalsaydi en fazla sonu bir hami olmak olurdu..

Bişey yapmadan 2 dakikada hain damgası yerdi..

Hiç degilse galatasarayda bir metin oktay bir hagi gibi saygı görme ihtimali var..

Bugün gs li taraftardan hagi kac paraya oynamis, metin ne kadar kazanmis ilgileniyormu?

Üzülerek söylüyorumki beğenmeyip bizans! Dediğimiz adamlar bazı değerlerinede olsa sahip çıkabilmiş..

Bizde kulüp tarihinin belkide en büyük oyuncusuna dahi jübile çok görülmüş.

Teknik direktör olmuş vahidin aldiginin belkide 5 te birine imza atip güvenenleri mahcup etmemiş..

Bizimkilerde vahidin sayfasinda sonuna kadar arkandayiz yazip, hami hala maaş alıyormuş deyip belge edebiyatina devam etsinler..

Uyanın artık arkadaş, o bahsettiğiniz değerli futbolcular hami gibi bir adamın bile trabzonsporda gördüğü muameleye şahit olduktan sonra çeker giderler istanbul takimina..

Her iyi futbolcu belirli bir kulupte efsane olmak ister, trabzonspor etik değerleri ve taraftar vefası zarar gömüşse futbolcuda geçmişten ders alir geleceginde efsane olmayi veya parayi secer..

Selçuk gitmek yerine neden trabzonsporu tercih etseydi ki?

Varmi mantikli sebebiniz?

AhmetG.
08.11.2014, 01:49
Bize Onur gibi adamlar lazım zaten Selçuktan bize ne.
Kalmak istemeyen defolur gider.
Hami hocayı severim. Geçen sene de güzel işler yaptı eyvallah.
Ama çıkıp gs şöhretler takımı adı altında o formayı neden giydiğini açıklamalı.

Zaten bu bazı futbolcularımız, yoneticilerimiz, taraftarlarımız da gs sempatisi var ki bence bu durum şbyi sevmekten daha iğrenç.

Sefer A.
08.11.2014, 04:41
Yorumlara göre şov amaçlı bi maçta giymiş formayı.

İnternete göre de Almanya'da düzenlenen halı saha şampiyonası falan filan için.

Yani şov amaçlı.

Neyse. Hami gs de oynadı mı, HAYIR, teklif gelmiş olabilir gitmedi mi, EVET.

Peki gitmediği, oynamadığı bi takımın(gs) şöhretler karmasında ne işi vardı acaba?

Haberin içeriği aynen şu çünkü ''Almanya'nın Oldenburg kentinde düzenlenen ''Öffentliche Versicherungen Oldenburg Kupası'' salon futbol turnuvasını Galatasaray'ın şöhretler takımı kazandı''

Bi neyse daha diyeyim. Ben Dozer Cemilin tarafında yer alayım.

Abi ben de ayni sekilde düsünüyorum ve bu 2 yoruma katiliyorum
Neymis efendim girgirina giymis te, kariyerinde oynasaydi daha kötü olurmus ta
Yahu bilerek mi yapiyor bunu diyenler, sen o takimda oynamadin etmedin bir bagin yok, eski gsliler toplanmis baska adam mi yoktu da seni de aldilar ?
o formayi o kadar giymek istiyordu ki kariyeri boyunca giyemeyince söhretler turnuvasinda falan giyeyim diye düsündü herhalde...

Bize Onur gibi adamlar lazım zaten Selçuktan bize ne.
Kalmak istemeyen defolur gider.
Hami hocayı severim. Geçen sene de güzel işler yaptı eyvallah.
Ama çıkıp gs şöhretler takımı adı altında o formayı neden giydiğini açıklamalı.

Zaten bu bazı futbolcularımız, yoneticilerimiz, taraftarlarımız da gs sempatisi var ki bence bu durum şbyi sevmekten daha iğrenç.

Emrah Akcagöz
08.11.2014, 09:29
Bizde kulüp tarihinin belkide en büyük oyuncusuna dahi jübile çok görülmüş.

Kim bu ?

Veysel
08.11.2014, 09:32
Kim bu ?
Ayman galiba :)

şenol.08.borçkalı
08.11.2014, 10:05
Bana göre tarihimizin en büyük golcüsü tartışmasız
Hamidir.Hamiye teknik direktörlük konusunda ayıp edildi...

Kamil Çakmak
08.11.2014, 10:22
Aslında vefa borcu demiyelim bunada.
Hami Tolunay ve diğerleri önemli değerlerimiz. Tarihimizde önemli başarılar elde ettiler.
Değer verip sahip çıkıp görev veriyoruz. sonrasında da değersizleştirip kapının önüne koyuyoruz. Yanlış olanda bu.

sason
08.11.2014, 10:27
Abi ben de ayni sekilde düsünüyorum ve bu 2 yoruma katiliyorum
Neymis efendim girgirina giymis te, kariyerinde oynasaydi daha kötü olurmus ta
Yahu bilerek mi yapiyor bunu diyenler, sen o takimda oynamadin etmedin bir bagin yok, eski gsliler toplanmis baska adam mi yoktu da seni de aldilar ?
o formayi o kadar giymek istiyordu ki kariyeri boyunca giyemeyince söhretler turnuvasinda falan giyeyim diye düsündü herhalde...

Nasılda çözmüşsün adamı.O kadar isteseydi gider oynardı arkadaş.Sanki gs Hamiyi yıllarca istememiş gibi konuşuyorsun.Adamın nerden aklına gelsin bir hayır maçında bir forma yüzünden bu kadar sığ ,saçma fikirlerle karşılacağını.Maç Almanyada oynanmış arkadaşın dediğine göre .Muhtemelen Hami Almanyadayken rica etmişlerdir oda kırmamıştır.

Bu ne çarpık zihniyettir bir şow maçıyla adamın tüm yaptıkları bir kalemde siliniyor.Bir arkadaşın dediği gibi burda en ufak bir hatada öz evlatları linç etmeye çalışanlara en güzel örnek.Burda hata bile yok ama hemen çamur atmaya kalkan zihniyet pusuda bekliyor.

memozcan
08.11.2014, 11:14
Hami MRA ile göreve gelirken 3 yıllık sözleşme imzalamıştı arkadaşlar.. MRA aylık 100bin tl alırken hami ise aylık 30bin tlye imzalamıştı..

MRA istifa edip giderken hami devam etti.. şu anda hiç bir iş yapmamasına rağmen yine de asözleşmeli antrenörümüz.. ve evet tahmin ettiğiniz gibi ayda 30 bin tl almaya devam ediyor.. nasıl bir vefa borcuymuş bu arkadaş.. hiç bir iş yapmamasına rağmen adama ayda 30 bin tl ödüyoruz ve hala borcumuz var?

ibrahim_yattara
08.11.2014, 12:03
Hami MRA ile göreve gelirken 3 yıllık sözleşme imzalamıştı arkadaşlar.. MRA aylık 100bin tl alırken hami ise aylık 30bin tlye imzalamıştı..

MRA istifa edip giderken hami devam etti.. şu anda hiç bir iş yapmamasına rağmen yine de asözleşmeli antrenörümüz.. ve evet tahmin ettiğiniz gibi ayda 30 bin tl almaya devam ediyor.. nasıl bir vefa borcuymuş bu arkadaş.. hiç bir iş yapmamasına rağmen adama ayda 30 bin tl ödüyoruz ve hala borcumuz var?

yahu yemin ediyorum deliricem!!

adamla sözleşme yapıyorsun, başarılı olduğu halde durup dururken kovuyorsun, verdiğin 30 bin lirayı 2. lig hocası beğenmez..

adamı kovuyorsun ve parada isteme diyorsun! yahu aldığı zaten masör malzemeci parası be, bu başkan onu kovup 40 milyon euro para harcamış, 1.7 milyon euroyu vahid belasına kaptırmış takım 8 maçtır sürünüyor!

bunlara takılmıyorsunuz haminin sonuna kadar hakettiği 30 bine takıldınız yani!

Anıl C
08.11.2014, 12:26
Tamam bu camianin Hami'ye vefa borcu var da bu borcu neden t.direktörlük armagan ederek odemek zorundayiz ki?
Alt yapiya hoca olabilir ya da adi bi binaya verilebilir ama t. direktorluk makami kisilere verilecek bi armagan olmamali
Yurtdisinda bile en iyi liglerde, en yuksek tecrubeyle jubile yapanlar 3-4 sene altyapi hocaliginin tozunu yutuyor hatta baska takimlarda t. direktorluk yaptiktan sonra yeterli goruyolar
Taraftarimiz da bi garip.
Utanilmasa vefa borcumuz var baskan yapalim diyecekler

Fatih Çelik
08.11.2014, 12:33
Şu an Hami'nin gelişi yönetim için tükürdüğünü yalamak olur. Ayrıca Hami'ye müdahale edecek yüzleri olmaz. Bu da Hami'nin elini bayağı güçlendirir. Bu yüzden Hami'nin kulübe 1-2 sene sonra döneceğini düşünüyorum. Şu aşamada kulüp Hami'ye asla böyle bir koz vermek istemez ve vermez.

Hami'ye bir vefa borcumuz olduğu doğrudur. Ama bu "aman aman" bir mesel değildir.

toksoy61
08.11.2014, 12:51
Hami, TS tarihinde önemli bir oyuncudur. Tolunay kafkas, ünal karaman, orhan, lemi, ogün, abdullah vb gibi.
ama şimdi koskoca TS nin teknik direktörlüğünü gidip ona niye vermemiz gerekiyor bunu anlamadım. Hami nin hocalık geçmişi nedir? nasıl başarıları vardır? TS nin alt yapısında hocalık yapmışta başarılı mı olmuştur? yani oyunculuğu iyi olan birinin teknik direktörlüğü de iyi olacaktır diye bir kanun mu var? en azından tolunay kadar bir teknik adamlık yapsın. bir yerlerde çalışsın görelim. sonra her TS li gibi Trabzonspor da çalışmasını isteriz. ama şimdi hiçbir teknik direktörlük başarısı olmayan birine milyon dolarlık üstelik TS tarihinin en büyük yatırımını teslim etmek kumar gibi geliyor insana.

AhmetG.
08.11.2014, 12:58
Nasılda çözmüşsün adamı.O kadar isteseydi gider oynardı arkadaş.Sanki gs Hamiyi yıllarca istememiş gibi konuşuyorsun.Adamın nerden aklına gelsin bir hayır maçında bir forma yüzünden bu kadar sığ ,saçma fikirlerle karşılacağını.Maç Almanyada oynanmış arkadaşın dediğine göre .Muhtemelen Hami Almanyadayken rica etmişlerdir oda kırmamıştır.

Bu ne çarpık zihniyettir bir şow maçıyla adamın tüm yaptıkları bir kalemde siliniyor.Bir arkadaşın dediği gibi burda en ufak bir hatada öz evlatları linç etmeye çalışanlara en güzel örnek.Burda hata bile yok ama hemen çamur atmaya kalkan zihniyet pusuda bekliyor.

renktaş birşey demiyoruz Hami hocayı herkes seviyor. Ama sadece bu olayı açıklasın diyoruz. Bunu sormaya da hakkımız yoksa taraftarlığın bir önemi kalmıyor.

ibrahim_yattara
08.11.2014, 13:12
1. Hamiye vefa borcumuz, kendini bilmez kulüp yöneticilerimiz yüzünden oluştu. Adama zamanında jübilesi yapılsa gereken saygıyı görmüş olacaktı yapılmaması kulüp yönetim hatasıdır.

2. Hamiye 2. Ayıp hocalığı döneminde yapıldı. Hiç başa getirme arkadaş! Hamiyi hoca yap diye bu camia iho' ya baskı yapmadı ya. Sana şans verelim hakettin diyerek adami kendisi basa getirdi.. Surecin devaminda adama en buyuk kazigi atarak gayet basariliyken takimdan kovup arkadasini getirdi.

Yani kulübü yönetenler 2. Kez ayip etti..

3. Ayibi para ile kapatamazsin. Herkes gorev yaptiysa para aldi diyor burada mevzu para degil.

Ayıbı hocalık veya yetki vererekte kapatamazsın.

Taraftar olarak nasil bir jestle kapatabiliriz bunu daha onceki yazida yazdim, bir pankart asarsin adam trabzonspor kariyerinin bosa gitmedigini gorur budur yani..

Para ve çıkar ilişkileriyle kafayı bozmuş bazı arkadaşlar, vefa deyince bile akıllarına başka şey gelmiyor..

memozcan
08.11.2014, 15:04

adamla sözleşme yapıyorsun, başarılı olduğu halde durup dururken kovuyorsun, verdiğin 30 bin lirayı 2. lig hocası beğenmez..

adamı kovuyorsun ve parada isteme diyorsun! yahu aldığı zaten masör malzemeci parası be, bu başkan onu kovup 40 milyon euro para harcamış, 1.7 milyon euroyu vahid belasına kaptırmış takım 8 maçtır sürünüyor!

renktaş hangi masör ayda 30 bin lira kazanıyor..? bu maaş genel müdür maaşı.. üstelik yata yata..

ibrahim_yattara
08.11.2014, 15:47
renktaş hangi masör ayda 30 bin lira kazanıyor..? bu maaş genel müdür maaşı.. üstelik yata yata..

Canim kardeşim lafin gelişi öyle söyledik anlaman lazim bunu..

Yillik 1.7 milyon euro alan vahidin yaninda yillik 120 bin euro alan adamin maaşı masör maaşı gibi kalmıyormu?

En düşük ücretle hoca yaptığın hami, en iyi istatistiklerden biriyle sezonu kapatsa sen hamiyi kovarmiydin?

Hadi durup dururken kovdun diyelim, bari utanir sözleşmesini feshederken vaadettiğin parasini verirdin değilmi?

Utanirdin diye tahmin ediyorum..

Bu kulübün başkanı utanmadı işte bunu yaparken!

Hakkını arayan hamiyi hain ilan ettiler (zaten bunlara göre kendileri hariç herkes hain)

İşin içinden çıktılar..

sason
08.11.2014, 16:53
renktaş birşey demiyoruz Hami hocayı herkes seviyor. Ama sadece bu olayı açıklasın diyoruz. Bunu sormaya da hakkımız yoksa taraftarlığın bir önemi kalmıyor.

Hocam nasıl açıklasın, kime açıklasın.Adamın haberi bile yoktur böyle manasız tartışmadan.Bir gün rastlarsın kendin sorarsın?Yoksa dağ dağa küsmüş hesabı olur:)

sason
08.11.2014, 16:58

Walla okumuyorlar işte, yada anlamıyorlar ama bazıları anlamadım ayağına yatıyor.

Haminin aldığı 30 bin Tl tepkidir.Kendisine yapılan terbiyesizliğe tepkidir ve sonuna kadar haklıdır.Seni adam yerine koymayıp bir görüşmeyi çok görsünler sende ezik ezik git, alacaklarınıda bırak.Böyle terbiyesiz yönetime az bile yapmıştır.İsterse dünyanın en başarısızı olsun, gavur olsun ki değil bu senin öz evladın.

AhmetG.
08.11.2014, 17:08
Hocam nasıl açıklasın, kime açıklasın.Adamın haberi bile yoktur böyle manasız tartışmadan.Bir gün rastlarsın kendin sorarsın?Yoksa dağ dağa küsmüş hesabı olur:)

Valla hassasiyeti varsa, ki illa vardır. Bu durumda taraftardan tepki alacağını bilmeli Hami hoca. Yaşanan süreç yanılmıyorsam 2011 yılında gerçekleşti. Neyse hayırlısı olsun Hami hoca hakkında ne diyelim.

erkankoc
08.11.2014, 17:13
Hami suan takimin basina gelicek kapasitede degil.2 ay calistig diye cokta basarili degildi bu kadronun basina gelemez

sason
08.11.2014, 17:32
Valla hassasiyeti varsa, ki illa vardır. Bu durumda taraftardan tepki alacağını bilmeli Hami hoca. Yaşanan süreç yanılmıyorsam 2011 yılında gerçekleşti. Neyse hayırlısı olsun Hami hoca hakkında ne diyelim.

Haberi olsa cevap verir emin ol.Ha nerdene cevap verecek oda ayrı konu.Oturup tv de bir resmim var yanlış anlaşılmasın dese herhalde millet gülmekten yarılır:)

Burada önemli olan sadece Hami değil.Benim düşüncem bu zihniyet klübü bitirecek.Trabzonspor sadece sıçrama tahtası görülecek olmasıdır.İstanbul klüplerinden bir farkımız olmazsa sıradanlaşırız.Daha öncede yazdım.Eskiden dünyaları verirlerdi hami ye,Abdullaha, ogüne.Kimse gitmezdi klüpten.Şimdi bir senede satıyor gelen.
Bu zihniyet devam ettikçede başarı hayal olacak.

Sefer A.
08.11.2014, 17:38

Hami'ye gideceklerine 100 topçu daha vardi oynayacak, yok mu anasini satayim niye Hami ??

Isteseydi oynardi, he sonra ne Trabzon'da simdiki gibi karsilanirdi ne de Trabzonspor'a kolay kolay görev alabilirdi ;)

Öyle degil o isler, isteseydi giyerdi, yok yaa, koskoca 40 sene giymedi, gitti söhretler turnuvasinda giydi baska isi mi yoktu ?
Siz giyer misiniz mesela ?? Arkadaslarini kirmamismis

sason
08.11.2014, 17:56
Hami'ye gideceklerine 100 topçu daha vardi oynayacak, yok mu anasini satayim niye Hami ??

Isteseydi oynardi, he sonra ne Trabzon'da simdiki gibi karsilanirdi ne de Trabzonspor'a kolay kolay görev alabilirdi ;)

Öyle degil o isler, isteseydi giyerdi, yok yaa, koskoca 40 sene giymedi, gitti söhretler turnuvasinda giydi baska isi mi yoktu ?
Siz giyer misiniz mesela ?? Arkadaslarini kirmamismis

Sana diyecek birşeyim yok.Fanatizm körlüğünün reçetesi yazılmadı.Bir sonraki adamın da artık forma değiştiren hain yada ayakkabı bağcığı sarı lacivert diye insanlara çamur atmak olabilir.Vizyonunu geliştirebilirsin eminim:)

Sefer A.
08.11.2014, 18:06
Sana diyecek birşeyim yok.Fanatizm körlüğünün reçetesi yazılmadı.Bir sonraki adamın da artık forma değiştiren hain yada ayakkabı bağcığı sarı lacivert diye insanlara çamur atmak olabilir.Vizyonunu geliştirebilirsin eminim:)

Tayfun Cora carlos'tan formasini istediginde kimse öyle konusmuyordu ama, niye peki ??

Hami bizde basarili oldu diye herseyine göz yum, ama pek basarili olmayan bir futbolcu olunca forma degismesine de laf at, güzelmis :)

Siz gidin halisahada fb formasiyla oynayin, arkadaslarinizi kirmayin
Sonra da Trabzonspor taraftari diye gezin

poetricus
08.11.2014, 18:21
Adı ne olursa olsun Trabzonlu futbolcu eskileri asla doymazlar ne yaparsanız yapın.

sason
08.11.2014, 18:21
Tayfun Cora carlos'tan formasini istediginde kimse öyle konusmuyordu ama, niye peki ??

Hami bizde basarili oldu diye herseyine göz yum, ama pek basarili olmayan bir futbolcu olunca forma degismesine de laf at, güzelmis :)

Siz gidin halisahada fb formasiyla oynayin, arkadaslarinizi kirmayin
Sonra da Trabzonspor taraftari diye gezin

Tayfun benim hatırladığım maçı kaybederken ,maç bitmemişken adamın peşinde koşuyordu hatırladığım.İkisini aynı kefeye koyabiliyorsan zaten anlamanı beklemiyorum.

Walla 20-30 yılını bu klübe harcayan , defalarca kupa kazandıran , onlarca gol atan o kızıdğın takımlara,boş sözleşmelere imza atan adama çamur atmak ise Trabzonluluk ,etrafta bile gezmem daha iyi.O kadar emeği geçen adamlara 3 günlük taraftarlığımla lekelemeye insan olarak utanırım öncelikle ki 32 yıllık taraftarım bu klübe.

Sefer A.
08.11.2014, 18:40
Adı ne olursa olsun Trabzonlu futbolcu eskileri asla doymazlar ne yaparsanız yapın.

Aynen öyle

Tayfun benim hatırladığım maçı kaybederken ,maç bitmemişken adamın peşinde koşuyordu hatırladığım.İkisini aynı kefeye koyabiliyorsan zaten anlamanı beklemiyorum.

Walla 20-30 yılını bu klübe harcayan , defalarca kupa kazandıran , onlarca gol atan o kızıdğın takımlara,boş sözleşmelere imza atan adama çamur atmak ise Trabzonluluk ,etrafta bile gezmem daha iyi.O kadar emeği geçen adamlara 3 günlük taraftarlığımla lekelemeye insan olarak utanırım öncelikle ki 32 yıllık taraftarım bu klübe.

Babasinin hayrina mi hizmet etti takima ?
Peki gs formasini hayrina giymedi mi, girgirina, hiç mecburiyeti yokken ??
Birakalim bu laflari yaa, Tayfun pesinden kosuyormus maç bitince istemis, yok 61.dkda gidip isteseydi....

Ayrica gs dgl fb formasi giyse herkes kazan kaldirirdi o ayri zaten
su gs hayranligi ne zaman gidecek sehrimizden bilmem, rezillikten baska bir sey degil

sason
08.11.2014, 18:50
Aynen öyle

Babasinin hayrina mi hizmet etti takima ?
Peki gs formasini hayrina giymedi mi, girgirina, hiç mecburiyeti yokken ??
Birakalim bu laflari yaa, Tayfun pesinden kosuyormus maç bitince istemis, yok 61.dkda gidip isteseydi....

Ayrica gs dgl fb formasi giyse herkes kazan kaldirirdi o ayri zaten
su gs hayranligi ne zaman gidecek sehrimizden bilmem, rezillikten baska bir sey degil

Babasının hayrına hizmet etti evet önceki sayfalarda yazdık defalarca oku anlarsın .Sizin gibi zihniyet hakim oldukça zaten Trabzon kalmayacak merak etme.İşte siz böyle davrandıkça ancak Trabzon sıçrama noktası olacak.Yıldızı parlayan hemen gidecek ilk fırsatta.Yeni abdullahlar, ogünler, hamiler gelince 3 kuruşa satacaklar.Çünkü kalana ne saygınız, ne vefanız var.Anca laf.

Daha çok ağlarsın Galatasaray hayranlığı diye gün geçtikçe.

ibrahim_yattara
08.11.2014, 19:00
Yemin ederim trajikomik yorumlar var..

Tayfun resmi maçta hiç sevmediğimiz bir takıma, hemde aynı lig ve klasmanda yarıştığımız takımın futbolcusu için maç sonunda moralimiz bozukken yapıyorsa bu hareketi insanlar tabiki kızacak..

Hami ise yurt dışında bir organizasyonda muhtemelen bir hayir maçı için giymiş gs forması.

Yuh yani aynı kefeye koymaya çalışmak bile ayıp günah..

artvints
08.11.2014, 19:12
şu başlığıı aradan çekiin, konsantrasyonum bozuluyor.ersun gelecek. hami yi karıştırmayın şimdi.o her zaman gelir :) başlığı açan abim alınmasın sakın.şaka yapıyorum.

ibrahim_yattara
Bir sözümde hami oynadiysa bedava oynamadi diyen vatandaslaradir.

Burada tüm türkiyenin ve büyük kulüplerin peşinde koştuğu özel bir adamdan bahsediyoruz..

Öyle bir yazmışki bazı arkadaşlar sanki hami bize imza atmasa kulüp bulamayacaktı :)

İstanbul kulüpleri istediği halde trabzonsporda boş mukaveleye imza atmış bir adamdan bahsediyoruz burada..

Ve bu adam bu kulübün bence bu zamana kadarki en büyük en şöhretli oyuncusuydu..

Trabzonspordan baskasini tercih etmeyerek o trabzonspora "VEFA" gösterdi,

Seninde bu kulübün belkide en özel futbolcusu hakkındaki söylemlerine "VEFA" anlaşına bak. Hayret!

Ne aptalmışsın be hami, gitseydin istanbul takımına yüzlerce golü yerli yabancı takımlara orada atsaymışsın adını anarlardi, dillere destan jubilen yapilirdi, yaptiğin yanlisa yan simdi..

Bu vefasiz tarihini ve degerlerini umursamaz taraftara hami değil tayfun cora bile çok..

Sonrada yanarsiniz iyi futbolcu niye 1 sene oynayip kaçıyor diye..

Bi derin düşün bakalim niye kaçıyor!

ibrahim_yattara
Bir sözümde hami oynadiysa bedava oynamadi diyen vatandaslaradir.

Burada tüm türkiyenin ve büyük kulüplerin peşinde koştuğu özel bir adamdan bahsediyoruz..

Öyle bir yazmışki bazı arkadaşlar sanki hami bize imza atmasa kulüp bulamayacaktı :)

İstanbul kulüpleri istediği halde trabzonsporda boş mukaveleye imza atmış bir adamdan bahsediyoruz burada..

Ve bu adam bu kulübün bence bu zamana kadarki en büyük en şöhretli oyuncusuydu..

Trabzonspordan baskasini tercih etmeyerek o trabzonspora "VEFA" gösterdi,

Seninde bu kulübün belkide en özel futbolcusu hakkındaki söylemlerine "VEFA" anlaşına bak. Hayret!

Ne aptalmışsın be hami, gitseydin istanbul takımına yüzlerce golü yerli yabancı takımlara orada atsaymışsın adını anarlardi, dillere destan jubilen yapilirdi, yaptiğin yanlisa yan simdi..

Bu vefasiz tarihini ve degerlerini umursamaz taraftara hami değil tayfun cora bile çok..

Sonrada yanarsiniz iyi futbolcu niye 1 sene oynayip kaçıyor diye..

Bi derin düşün bakalim niye kaçıyor!

Veysel
08.11.2014, 19:17
Hay Hamiye ya paso gözümde şu konu yazmayın şuraya artık

ibrahim_yattara
08.11.2014, 20:00
Hay Hamiye ya paso gözümde şu konu yazmayın şuraya artık

Peki yazmayız :)

Sefer A.
08.11.2014, 20:18
Babasının hayrına hizmet etti evet önceki sayfalarda yazdık defalarca oku anlarsın .Sizin gibi zihniyet hakim oldukça zaten Trabzon kalmayacak merak etme.İşte siz böyle davrandıkça ancak Trabzon sıçrama noktası olacak.Yıldızı parlayan hemen gidecek ilk fırsatta.Yeni abdullahlar, ogünler, hamiler gelince 3 kuruşa satacaklar.Çünkü kalana ne saygınız, ne vefanız var.Anca laf.

Daha çok ağlarsın Galatasaray hayranlığı diye gün geçtikçe.

Vah vah vah selçuk burak ta benim yüzümden gitmis, hatta engin de hocamiza benden dolayi küfretmis...
Millet su anda takimin basinda bulunan kisiye sirf yabanci diye sallasin dursun, o zaman saygi maygi yok niye bilinmez, ama sira Hami'yi falan savunmaya gelince ohooooooooo

Ve kesinlikle biliyorum ki bu yorumlari yazan ve böyle düsünenlerin 90%'i, forma gs degil de fb olsaydi ben kadar olmasa da kazan kaldiracakti tahammül edemeyecekti

Ama neymis, aglarmisiz da, kimse gs hayrani degilmis te, yersen tabi

Yemin ederim trajikomik yorumlar var..

Tayfun resmi maçta hiç sevmediğimiz bir takıma, hemde aynı lig ve klasmanda yarıştığımız takımın futbolcusu için maç sonunda moralimiz bozukken yapıyorsa bu hareketi insanlar tabiki kızacak..

Hami ise yurt dışında bir organizasyonda muhtemelen bir hayir maçı için giymiş gs forması.

Yuh yani aynı kefeye koymaya çalışmak bile ayıp günah..

Haa moral yüksekse yapabilir sorun yok yani ?
He bir de fb sevmedigimiz bir takim ama gs tahammül edebilecegimiz bir takim herhalde, ondan sonra bir sey dedik mi suçlu oluyoruz

Bu mantikla hareket edenler, halisahalarda rakip takim formalariyla oynasin gelip te bana onu bunu bosu bosuna savunmasin, kendinize giy dense giyiyorsaniz tamam ama giymezseniz neden bu kadar savunuyorsunuz ?

sason
08.11.2014, 20:31
Vah vah vah selçuk burak ta benim yüzümden gitmis, hatta engin de hocamiza benden dolayi küfretmis...
Millet su anda takimin basinda bulunan kisiye sirf yabanci diye sallasin dursun, o zaman saygi maygi yok niye bilinmez, ama sira Hami'yi falan savunmaya gelince ohooooooooo

Ve kesinlikle biliyorum ki bu yorumlari yazan ve böyle düsünenlerin 90%'i, forma gs degil de fb olsaydi ben kadar olmasa da kazan kaldiracakti tahammül edemeyecekti

Ama neymis, aglarmisiz da, kimse gs hayrani degilmis te, yersen tabi

Haa moral yüksekse yapabilir sorun yok yani ?
He bir de fb sevmedigimiz bir takim ama gs tahammül edebilecegimiz bir takim herhalde, ondan sonra bir sey dedik mi suçlu oluyoruz

Bu mantikla hareket edenler, halisahalarda rakip takim formalariyla oynasin gelip te bana onu bunu bosu bosuna savunmasin, kendinize giy dense giyiyorsaniz tamam ama giymezseniz neden bu kadar savunuyorsunuz ?

Savunuruz çünkü Hami gibiler yıllarını verdi ,maddi büyük fedekarlıklarda bulundu, senin gibi lafta taraftarlık yapmadı.O yüzden pek sindiremiyoruz.Ama boşver sen o ufak dünyanda yaşa.Ama iki günde Ts yi bırakıp kaçanada kızma.Yada kız.herneyse.

F. Yıldırım
08.11.2014, 20:42
Evet Hami isteseymiş gs'de oynarmış, ah neden ki istememiş? Ha bu sorunun da cevabını Hami'den alıyoruz: "Galatasaray beni almayı beceremedi."

ibrahim_yattara
08.11.2014, 20:58
Biri oylesine hayir maci, digeri ayni klasman lig puan maci..

Yani hala bir tutmaya calisiyorsunuz ya hayret!

Hami futbolculugunun bir doneminde baska takimda oynamayi dusunmus olsa bile bu durum sunu degistirmez..

Hami hep trabzonda oynadi ve efsane oldu. Kraldi...

Kuluplerinde efsanelerine bu denli yamuklar yaptigi tarihte cok azdir!

Sefer A.
08.11.2014, 21:02
Savunuruz çünkü Hami gibiler yıllarını verdi ,maddi büyük fedekarlıklarda bulundu, senin gibi lafta taraftarlık yapmadı.O yüzden pek sindiremiyoruz.Ama boşver sen o ufak dünyanda yaşa.Ama iki günde Ts yi bırakıp kaçanada kızma.Yada kız.herneyse.

Bir kere ben Hami'nin yaptigi verdigi hizmetlere laf atmadim, o ayri bu ayri, hizmet etti diye bize de sövsün hakkidir o zaman, böyle mantik mi var ?

Burak'in bizdeyken kafasi yarik burnu kirik oynamasina nasil sonsuz saygim varsa, gitmem gitmek istemiyorum Trabzonspor için ölürüm deyip hemen pesinden sizin o tahammül ettiginiz gs takimina gitmesine saygim yok
Açik açik desin gitmek istedigini, anlayisla karsilariz, sonuçta Trabzonlu degil, ama öyle kivirarak gidenlere elbet tepkim olacak, burnu kirik oynadi ona saygim sonsuz tekrar belirtiyorum...

Ayrica hep kaçamak cevaplar bunlar, fb formasi olsa tepkiler farkli olur diyorum herkes suspus, e ama dogru, fb olunca formayi yirt at, gs olunca canim cicim cinconum, yazik gerçekten yazik

Sorsak hepsi ayni der millet, ama icraate bakinca hiç te öyle degil, hep gsye tahammül

Sefer A.
08.11.2014, 21:04
Evet Hami isteseymiş gs'de oynarmış, ah neden ki istememiş? Ha bu sorunun da cevabını Hami'den alıyoruz: "Galatasaray beni almayı beceremedi."

:D :alkış:

amour_61
08.11.2014, 21:09
Her iyi futbolcudan teknik adam olmaz örnek MARADONA Hami önce pişsin sonra gelsin bu takıma hocalık yapsın. Birde kendisinden ricam kaprislerinide bir kenara bıraksın.

emre6117
08.11.2014, 21:20
Arkadaslar hamiyi cok severim.futbol oynadigi zaman efsanemizdi fatih tekke gibi.ama ne vefa borcundan bshsediyirsunuz.oynarken bedava mi oynadi.vefa borcu varsa haminin taraftara vardir.karsiliksiz para almadan hatta vererek onu destekledigimiz icin.yok vefa borcumuz varmis antronor olsun.oldu o zaman bu kadar destek vrren taraftatkarin vefa borcu ne olacak kimse onlara gel antronor ol demiyor bu isi bedava yapmaya gonullu bircok fsnatik ts taraftari cikar hem de hic para almadan.

Vkgz
08.11.2014, 22:13
önce lisans alacak hami. trabzonspor gibi takım lisanssız hoca çalıştıramaz. o zaman sorun yok

memozcan
09.11.2014, 00:25
Canim kardeşim lafin gelişi öyle söyledik anlaman lazim bunu..

Yillik 1.7 milyon euro alan vahidin yaninda yillik 120 bin euro alan adamin maaşı masör maaşı gibi kalmıyormu?

En düşük ücretle hoca yaptığın hami, en iyi istatistiklerden biriyle sezonu kapatsa sen hamiyi kovarmiydin?

Hadi durup dururken kovdun diyelim, bari utanir sözleşmesini feshederken vaadettiğin parasini verirdin değilmi?

Utanirdin diye tahmin ediyorum..

Bu kulübün başkanı utanmadı işte bunu yaparken!

Hakkını arayan hamiyi hain ilan ettiler (zaten bunlara göre kendileri hariç herkes hain)

İşin içinden çıktılar..

kardeşim bu sana bu başlıktaki son cevabım.. yaşın gördüğüm kadarıyla 34.. yani çocuk değilsin.. ama meseleyi ne yazık ki genç yaştaki bir arkadaş gibi yorumluyorsun..

vahidle hamiyi kıyaslamışsın.. YANLIŞ.. bu kıyaslama elma ile armutu kıyaslamak olur.. çünkü vahid hoca hami yardımcı antrenör.. yani hami ila vahidin yardımcısı neyse adı onu kıyaslayabilirsin.. ama hami ile MRAyı ya da vahidi kıyaslayamazsın..

çünkü hami hoca değil.. yardımcı antrenör.. ve şu anda maaş aldığı kadro da bu.. trabzonspoun başında maça çıkarken de bu ünvan ile çıktı..

kendisi MRAnın yardımcısı olarak geldi ve hocasının üçte biri kadar maaş aldı.. hocasının başarısızlıuğında 2. derecede pay sahibi iken hiç oralı olmadı .. hocası ile birlikte istifa etmesi gerekirken ŞEREF, NAMUS, AR, HAYSİYET gibi kavramları saymayacağım -çünkü bu kavramların hepsine göre haminin de istifa etmesi gerkirdi- istifa etmedi ve sene sonuna kadar takımı taşıdı..
şimdi de biz borçlu olduk.. hey allahım..

memozcan
09.11.2014, 00:31

kardeşim bu gün bu ülkede hami diye birini insanlar tanıyorsa bu trabzonspor sayesindedir.. neden bahsediyorsunuz siz allah aşkına? hami shalkeye de gitti.. ama onun orda tercümanlığını yapan ünal alpugan bile milli takıma gitmesine rağmen hami varlık gösteremedi ve bu camia ona gene kucak açtı..

lütfen bu camiayı sıradan bi camia olarak görmekten vazgeçin.. nice hamiler çıktı bu camiadan ve gene çıkacak.. hami olmasa bu camiada bişey eksilmez.. ama hami halen bu camianın parçası olmak sayesinde saygı görüyor..

memozcan
09.11.2014, 00:32
hami gibi adamlar neden 1461'i alıp çalıştırmıyorlar merak ediyorum.. belki de kendilerine güvenleri yoktur!!

fanatikdevri
09.11.2014, 00:36

Bu şey gibi olmuş,dikilen binanın kolonuna dinamit koymak gibi,vefa borcu falan filan diye dertlenen arkadaşların savunma temellerini göçertmiş Hami kendi ağzıyla.
İnsan bazen gerçekten hayret ediyor.

DeAgLeMaNyAq
09.11.2014, 00:38
Hami Hoca lisansını aldı. Ancak yarım devre Trabzonspor'u çalıştırınca Süper Lig takımları peşinden koşar sandı. İlerleyen haftalarda istifa eden teknik direktörlerden sonra göreceğiz bakalım hiç teklif gelecek mi. 15 senedir Hoca'lık yapan Ünal Karaman bile 1.ligde zor şans buldu...

sason
09.11.2014, 00:56
kardeşim bu gün bu ülkede hami diye birini insanlar tanıyorsa bu trabzonspor sayesindedir.. neden bahsediyorsunuz siz allah aşkına? hami shalkeye de gitti.. ama onun orda tercümanlığını yapan ünal alpugan bile milli takıma gitmesine rağmen hami varlık gösteremedi ve bu camia ona gene kucak açtı..

lütfen bu camiayı sıradan bi camia olarak görmekten vazgeçin.. nice hamiler çıktı bu camiadan ve gene çıkacak.. hami olmasa bu camiada bişey eksilmez.. ama hami halen bu camianın parçası olmak sayesinde saygı görüyor..

Tabi tabi Hamiden sonra çok çıkardık.Kaç yıl oldu bu arada bırakalı?Selçuk vardı,Burak vardı, Olcan vardı yakında Yusuf olacak mesela.

Bu camiaya bir daha bir hami gelmeyecek iddia ediyorum.Trabzon artık sıçrama tahtasadır.Yıldızı parlayan kimse kalmayacaktır.Ha suçlarmıyım suçlamam.Aklı olan kalmasın zaten.Kalana söylenenler ortada, yapılanlar ortada.Zihniyet ortada.

Ama siz memnunsanız zaten sorun yok.

AhmetG.
09.11.2014, 01:01

:confused::confused::confused:
Açıklaması gereken bi konu daha oldu Hami hocanın hayırlı olsun.

Mehmet BAŞ
09.11.2014, 01:06
Ortalama zekaya sahip herkes, Hami'nin bu takımla oldukça başarılı olacağını görebilir. Hatta şampiyon bile yapabilir!

Hatice Aslan
09.11.2014, 01:12
Yeni teknik direktorumuz kim olmali konusunda bir mesaj gormustum cok hosuma gitti. Sahin Aygunes'ten medet ummakla baslayan. Ligin vasat takimlarini yenmisiz bu mu basarili gosterdi Hami Mandirali'yi? derbide rezil olmusuz Juventus hezimetinden Onur sayesinde kurtulmusuz bu muydu onun basarisi? Ne vefa borcumuz var mi Trabzonspor olmasaydi Hami diye biride olmayacakti belkide..

memozcan
09.11.2014, 12:00
Tabi tabi Hamiden sonra çok çıkardık.Kaç yıl oldu bu arada bırakalı?Selçuk vardı,Burak vardı, Olcan vardı yakında Yusuf olacak mesela.

Bu camiaya bir daha bir hami gelmeyecek iddia ediyorum.Trabzon artık sıçrama tahtasadır.Yıldızı parlayan kimse kalmayacaktır.Ha suçlarmıyım suçlamam.Aklı olan kalmasın zaten.Kalana söylenenler ortada, yapılanlar ortada.Zihniyet ortada.

Ama siz memnunsanız zaten sorun yok.

haminin futbolculuğuna bi lafım yok.. ama o futbolunu gösterebileceği onun kaprislerine katlanacak, bencilliğine göz yumup her fırsatta onu sahiplenecek tek takım ts idi.. yaşınız söylediklerimi anlamaya müsait.. sanırım onu ben kadar siz de izlemişsinizdir..

hami futbolculuğunda da patavatsız, ağzına geleni pek fazla süzgeç kullanmadan söyleyen biri idi.. çoğu kez gsye gitmekten bahsederdi mesela.. geçmişe dönük varsayımlara pek aldırış etmem ama emin olun gsye gitseydi tıpkı shalke macerası gibi olurdu.. hami bu camiada bir değerdir.. biz onun değerini bilmek durumundaysak o da bu camianın değerini bilmek zorundadır.. tıpkı f. tekke gibi tıpkı gökdeniz gibi..

hamiden sonra yıldız çıkaramadık lafı da doğru değil.. hamiden sonra bir hami çıkaramadık lafını kabul ederim yanlız..

eğer hamiyide bir ünal karaman gibi harcamak istemiyorsak , kariyeri başlamadan bitirmek istemiyorsak kendisini kaldıramayacağı bir yükün altına sokmamalıyız.. basamakları hazmederek ve teker teker çıkarsa 6-7 sene sonra hami tartışmasız olarak bu camiada söz sahibi olabilir.. aksi taktirde lemiden hiç bir farkı olmaz..

artvints
10.11.2014, 18:11
https://www.youtube.com/watch?v=MYLxW7E4w-g

şöyle bir video var, yararlı olur sanırım.

sason
10.11.2014, 18:27
haminin futbolculuğuna bi lafım yok.. ama o futbolunu gösterebileceği onun kaprislerine katlanacak, bencilliğine göz yumup her fırsatta onu sahiplenecek tek takım ts idi.. yaşınız söylediklerimi anlamaya müsait.. sanırım onu ben kadar siz de izlemişsinizdir..

hami futbolculuğunda da patavatsız, ağzına geleni pek fazla süzgeç kullanmadan söyleyen biri idi.. çoğu kez gsye gitmekten bahsederdi mesela.. geçmişe dönük varsayımlara pek aldırış etmem ama emin olun gsye gitseydi tıpkı shalke macerası gibi olurdu.. hami bu camiada bir değerdir.. biz onun değerini bilmek durumundaysak o da bu camianın değerini bilmek zorundadır.. tıpkı f. tekke gibi tıpkı gökdeniz gibi..

hamiden sonra yıldız çıkaramadık lafı da doğru değil.. hamiden sonra bir hami çıkaramadık lafını kabul ederim yanlız..

eğer hamiyide bir ünal karaman gibi harcamak istemiyorsak , kariyeri başlamadan bitirmek istemiyorsak kendisini kaldıramayacağı bir yükün altına sokmamalıyız.. basamakları hazmederek ve teker teker çıkarsa 6-7 sene sonra hami tartışmasız olarak bu camiada söz sahibi olabilir.. aksi taktirde lemiden hiç bir farkı olmaz..

Walla hocam Hami değil herkes eleştirebilir.Td olarakda gelsin diye bir iddam yok.Hamiye yeterlidir dersin yetersizsin dersin saygı duyarım.Ama Trabzona hiçbirşey katmadı demek olmuyor.Hele lekelemek hiç olmuyor.(sizi kast etmiyorum)
Benim bozulduğum tek şey bu camianın bölünmesi.Maddi olarak İstanbulla baş edemeyeceğimiz kesin.Bu yüzden manevi tarafımız güçlü olmalı diye düşünüyorum.Burda hemen birilerine bir etiketler yapıştırılıyor.Hemde hiç birşeyi tam bilmeden.

Şimdi Yususf diye bir gencimiz var mesela .Çok daha önceden pişebilirdi.Barca da , Manchesterda böyle adamları eksiklerine rağmen oynatıyorlar 18-19 yaşında.Böyle adamların pişmesi için sahip çıkacaksın, oda bir yıldız olunca seni paraya satmayacak İstanbula gitmeyecek.Yeni Hamiler böyle olur.Ama sen gidip zaten parasını verdik ,öyleydi, böyleydi diye dışlarsan Hamiyi bu adamlar Hami gibi olmaya değil Selçuk gibi olmaya çalışır.

Umarım ifade edebilmişimdir.Saygılar

gurur6134
10.11.2014, 19:58
Ersunada 2.5 milyon avro fazla bu paralari neden saciyoruz....hami nerdeyse bedavaya calisiyordu 1.lig hocalarina gore..

Sibel
10.11.2014, 21:24
Hadi bakalım. Borcumuzu ödedik.
Çatır çatır!

B.Yiğit
10.11.2014, 21:28
Hami parasini istiyor.. Vefa borcundan once..

Alin size hakiki Trabzon evladi. Bu adami bir omur Trabzonsporda gormek istemiyorum..

tanjugunduz
10.11.2014, 22:33
Her giden parasini alip gidiyor demek ki neymis herseyi profesyobel yapacaksin oz evlat durumlari hikaye..

signal
10.11.2014, 22:46
Baktı herkes alıyor ben enayi miyim dedi , vefanın yanında paramı da alayım deyip başvuruda bulundu.

Sefa Murat Dokuz
10.11.2014, 22:56
Elin 3 kuruşluk adamlarına verdiğimiz paraları düşününce, Hami'ye helal hoş olsun.

F. Yıldırım
10.11.2014, 23:15
Elin 3 kuruşluk adamlarına verdiğimiz paraları düşününce, Hami'ye helal hoş olsun.

Ama gel görki 'elin 3 kuruşluk adamları' takımı kişilerden üstte tutuyor ve kulüpteki yanlışlara tavır koymasını biliyor.

Sefa Murat Dokuz
10.11.2014, 23:40
Ama gel görki 'elin 3 kuruşluk adamları' takımı kişilerden üstte tutuyor ve kulüpteki yanlışlara tavır koymasını biliyor.

Elin 3 kuruşluk kepazeleri, bu klübe zırnık vermeden en ufak emek vermeden milyonları götürüyor. Vahid ve Malouda gibi şerefsizler :mad: paraları götürürken sesi çıksın bu taraftarın. Hami yıllarca bu klübe hizmet etti verdiği hizmetin karşılığını aldı mı ? Eğer profesyonel sözleşmesini fesh edersen, gerekli hukuki karşılığını ödersin. Bu paralar elin şerefsizlerine ödenirken gık yok, bizden biri alınca sorun oluyor. Böyle bir zihniyet olamaz.

F. Yıldırım
10.11.2014, 23:49
Elin 3 kuruşluk kepazeleri, bu klübe zırnık vermeden en ufak emek vermeden milyonları götürüyor. Vahid ve Malouda gibi şerefsizler :mad: paraları götürürken sesi çıksın bu taraftarın. Hami yıllarca bu klübe hizmet etti verdiği hizmetin karşılığını aldı mı ? Eğer profesyonel sözleşmesini fesh edersen, gerekli hukuki karşılığını ödersin. Bu paralar elin şerefsizlerine ödenirken gık yok, bizden biri alınca sorun oluyor. Böyle bir zihniyet olamaz.

Bildiğim kadarıyla Hami boş mukaveleye imza atmadı, atması da gerekmiyor. Ama siz hizmetinin karşılığını almadı derseniz ortada ciddi bir çelişki oluşur zira futbolcuken de parasını aldı, takımın başındayken de.

Vahid hocaya gelince adam 3 aydır tesislerden çıkmıyor neredeyse, ama emek vermemiş oluyor, yüzümüze vurduğu doğruları da bir tarafa bırakıyorum. Diğer taraftan Hami yattığı yerden parasını alıyor, neymiş efendim burda eleştirilmiş. Sanki biz eleştirince parasını almadı?! Neymiş Vahid'e gıkımız çıkmıyormuş, eh siz yazdınız ya Vahid şerefsiz diye, yetmiyor mu?

Son olarak evet böyle zihniyet olmaz olsun.

Sefa Murat Dokuz
11.11.2014, 00:01
Bildiğim kadarıyla Hami boş mukaveleye imza atmadı, atması da gerekmiyor. Ama siz hizmetinin karşılığını almadı derseniz ortada ciddi bir çelişki oluşur.

Futbolcuken de parasını aldı, takımın başındayken de.

Vahid hocaya gelince adam 3 aydır tesislerden çıkmıyor neredeyse, ama emek vermemiş oluyor, yüzümüze vurduğu doğruları da bir tarafa bırakıyorum. Diğer taraftan Hami yattığı yerden parasını alıyor, neymiş efendim burda eleştirilmiş. Sanki biz eleştirince parasını almadı?! Neymiş Vahid'e gıkımız çıkmıyormuş, eh siz yazdınız ya Vahid şerefsiz diye, yetmiyor mu?

Son olarak evet böyle zihniyet olmaz olsun.

Ne doğrusu vurmuş yüzümüze adam bir ahmak, Siz saha kenarında iki isyan artislik yapınca hemen kanınız ısınıyor adama. 3 aydır tesislerden çıkmıyor, ben 3 aydır tesislere girmedim. Carl Medjani ilk ön libero oynadığı gün bu adamı ön libero oynatmak futbol katilidir dedim, belkide forumda Medjani'den ön libero olmayacağını ilk ve en çok yazan kişiyim. Çıkıp elinde telefonlarla benim talibim çok artislikleri mi yüzümüze vurduğu gerçekler ?

Hami veya diğer arkadaşlar'ın aldığı paralar millete dert oluyor, neymiş fedakarlık yapacakmış. Sen adama ne fedekarlık yaptın ki adamdan fedakarlık bekliyorsun. Sen Hami'den bırakın +1'i -100 tane özelliği olan adamı Hami'nin üstünde antrönör yapıyorsun. Sonra herkes gidecek, Hami niye parasını alıyor. Boşversenize ya, bu Vahid değilmiydi, Malouda'nın alacalarına laf eden. Kendisi niye aldı bunu sorgulayın.

Hami'nin bu klübe verdiği ile aldıkları arasında dağlar kadar fark var. Bilmiyorsan öğren. Futbol ekonomisi Hami'nin oynadığı dönemde bugünki değildi, Hami'nin tüm kazancı şu Vahid'e verdiğimiz yıllık para kadardır ancak. Hami'yi bu Vahid .....nesiyle kıyaslamak da adamlık değildir.

Bu Vahid sadece bir Megolaman sırf Ego başka bir olayı yok. Saçma sapan konuşup felsefe yaptığını sanan, alt tarafı takımın 11 iyi oyuncusunu ilk 11'de buluşturcak ama onu bile beceremeyen bir kapasitesiz. Bu adamın futbol üzerinden Trabzonspor'dan kazandığı her kuruşun hesabını sorun sonra gelin Hami'den hesap sorarsınız.

sametaydin
11.11.2014, 00:20

Hami adamın dibidir. Tersini ima edenlere itibar etmiyorum.

F. Yıldırım
11.11.2014, 00:25
Ne doğrusu vurmuş yüzümüze adam bir ahmak, Siz saha kenarında iki isyan artislik yapınca hemen kanınız ısınıyor adama. 3 aydır tesislerden çıkmıyor, ben 3 aydır tesislere girmedim. Carl Medjani ilk ön libero oynadığı gün bu adamı ön libero oynatmak futbol katilidir dedim, belkide forumda Medjani'den ön libero olmayacağını ilk ve en çok yazan kişiyim. Çıkıp elinde telefonlarla benim talibim çok artislikleri mi yüzümüze vurduğu gerçekler ?

Hami veya diğer arkadaşlar'ın aldığı paralar millete dert oluyor, neymiş fedakarlık yapacakmış. Sen adama ne fedekarlık yaptın ki adamdan fedakarlık bekliyorsun. Sen Hami'den bırakın +1'i -100 tane özelliği olan adamı Hami'nin üstünde antrönör yapıyorsun. Sonra herkes gidecek, Hami niye parasını alıyor. Boşversenize ya, bu Vahid değilmiydi, Malouda'nın alacalarına laf eden. Kendisi niye aldı bunu sorgulayın.

Hami'nin bu klübe verdiği ile aldıkları arasında dağlar kadar fark var. Bilmiyorsan öğren. Futbol ekonomisi Hami'nin oynadığı dönemde bugünki değildi, Hami'nin tüm kazancı şu Vahid'e verdiğimiz yıllık para kadardır ancak. Hami'yi bu Vahid .....nesiyle kıyaslamak da adamlık değildir.

Bu Vahid sadece bir Megolaman sırf Ego başka bir olayı yok. Saçma sapan konuşup felsefe yaptığını sanan, alt tarafı takımın 11 iyi oyuncusunu ilk 11'de buluşturcak ama onu bile beceremeyen bir kapasitesiz. Bu adamın futbol üzerinden Trabzonspor'dan kazandığı her kuruşun hesabını sorun sonra gelin Hami'den hesap sorarsınız.

Trabzonspor'u kişilerin üstünde tutması, yerel basının ne kadar menfaatçi olduğu gerçeklerini dolaylı da olsa anlatmaya çalıştı. Hatta yerel basını çok iyi tanıyorum demesine rağmen maalesef yine o yerel basına yenik düştü.

Medjani, taktik ve kadro tercihleri meselemiz değil burda, adama yattığı yerden para kazandı demenize karşılık tesislerde uzun süre çalışma yaptığını söyledim. Yoksa evet tercih hataları ve inatları vardı, inkar ediyormuyum? Hayır. Dediğim gibi mesele hocaya attığınız çamur.

Telefonundaki teklifleri göstermesini burda ben de dahil olmak üzere birçok kişi birçok kez anlatmaya çalıştı; ararsanız bulursunuz forumda.

Hami'nin daha iyi bir teknik direktör olduğu (ki lisansını yeni aldı) sübjektif bir yorumdur. Benim düşünceme göre ise Vahid hoca daha başarılı bir teknik direktördür.

Hocanın tazminat alması en doğal hakkıdır, tazminat alacağını beklemesem bile. Malouda ile karşılaştırmanız da çok yanlış. Malouda, Colman vs. bunlar bonservis bedeliyle ayrılacakları yerde fesih bedeli istediler üstüne üstlük görevlerini de yerine getirmiyorlardı (antrenman olsun, takım içi davranışlar olsun). Oysa hoca da durum farklı, zira sizin bir projeniz var, kendi ekibinizle gelmişsiniz, uzun vadeli bir başarı yakalamak istiyorsunuz ve bunun için de emeğinizi, çabanızı ortaya koyuyorsunuz, fakat yeterince süre tanılmadan beğenilmediğiniz söylenip görevinizden ayrılmanız isteniyor. Bu durumda siz olsanız ne yapardınız?

Hami'nin kazancına gelince; kendiniz zikretmişsiniz futbol onun döneminde farklıydı, yapacak birşey yok. Ama bu onun takımdan şimdi yatarak para kazanacağı anlamına gelmez.

salihismet
11.11.2014, 00:41
Benim Trabzonsporda kimseye vefa borcum yok, ben karsilik beklemeden sevdim o takimi, oysa
oynayanlar karsiligini az cok aldilar.

katre-i.matem
11.11.2014, 08:24
söz konusu vefa borcu hami'ye ödenmiştir hayırlı olsun. vahid'e ödediğimiz yanında lafı bile olmaz aslında ya neyse

Uğur Kalyoncu
11.11.2014, 08:32

Anlayana sivri sinek saz,anlamayana sazı....Hami adamdır adam..

Yiğit Gayretli
11.11.2014, 08:46
Gördüğünüz üzere Hami'ye olan vefa borcumuz 300 bincik kadarmış.

Ödedik :) O da kabul etti :)

Veysel
11.11.2014, 08:48
Aldın paranı defol artık senin gibileri daha yakınlarımızda görmek istemiyorum

selcuk
11.11.2014, 08:58
cocukluk kahramanim bugün biraz daha düstü gözümde
yazik yemin ediyorum yazik

hami 300 bin tl icin yaptigi
sari oglanin 20 tl maasin yetmediginden tvlerde aglamasi
leminin günü geldimi yigenini düsmanlarimiza yamasi, günü geldimi büyük tsli sovu
ünalin sevgilerini ilettigi sikeci sivas baskani
tolunayin avrupa kupalrina katilmasinin nedenini kavriyamamasi
ogünün, hamdinin sacma sapan yorumlari

orhan, shotami tek adam olanlar
ersun yanaldan orhan cikrikciyi kadrosuna almasini istiyorum
demekki orhana sadece orhan kaynardan yasi büyük oldugundan büyük orhan demiyorduk

ibrahim_yattara
11.11.2014, 12:40
Adama gel sana şans vereceğim deyip hoca yap

Takimi 11.likten alip 4. Yapsin.

Emeklerimin karsiligini alip tam bir sezona baslarim sampiyonluk mucadelesi veririm diye dusunen adamı haberi bile yokken kovup asıl hedefin olan vahidi getir

Sonrada zaten yardimci maasiyla hocalik yaptirmaya devam ettigin adama, alacaklarinida alma seni durup dururken kovdum ama bedava git de!

Siz hami yerinde olsaniz ne yapardiniz?

Bende bu durumda birakilmis olsam catir catir parami isterdim..

Bu isler cocuk oyuncagimi yahu.

Adam bir kontrat imzaliyor, buna yonelik harcamalarini duzenliyor belkide bir ev arsa satin alip odeme surecine basliyor bu adam. Aldigi parada yardimci maasi 30 bin!

Durduk yere kulube 5 trilyon odeten başkandan büyük hain yok..

Hami yapmasi gerekeni yapti.

Adem Akyüz'
11.11.2014, 12:54
Sözleşmesinde yazan her kuruşu almak haklarıdır. Bu Hami hoca için de geçerli, başka birisi için de.. Burada tepki gösterilmesi gereken o sözleşmeyi yapıp, şartlara uymayan kişilerdir.

Harun-61
11.11.2014, 13:10
Anlamadigim konu su, elin adami gelirken sözlesmesine fesh maddesini ekletir ve kovuldugu zaman catir catir parasini alir.
(Del Bosqe, Vahid, Scala, Aragones, Skibbe v.s.) Bunu yerli TD'ler yapinca yogun bi elestiri ile karsilasiyorlar.

Arkadaslar, mevzu para oldumu kimse memleket, sehir v.s. tanimaz (malesef).

Biz Taraftariz hicbir beklentimiz yok. 5 mac kayip etsekde gidiyoruz desteklemeye. belki de bundan dolayi kiziyoruz Hami'ye.
O da bizim gibi olmali, düsünmeli diyoruz ama durum ortada...

.

Ufuk
11.11.2014, 13:14
Verilen 300de 500de değiliz beyler yapmayın. Elin italyani bile galatasaraydan giderken çalışmadığı zamanin parasını almadan gidiyor.

bkandil
11.11.2014, 13:24
Arkadaş bu takım herkese mi borçlu, alacaklı olduğumuz kimse yok mudur?

salihismet
11.11.2014, 13:48
Asil vefa borclu oldugumuz insanlar 6 sampiyonlugu kazanan efsaneleredir, amatör ruhla oynayip
ve hicbir zaman verdiklerinin karsiligini alamadilar. Trabzonsporun kaptani öldügünde cebinden
5 Türk lirasi cikmistir.

salihismet
11.11.2014, 13:56
Vahid hoca tarihinde ilk defa Trabzonspora bu kadar futbolcu aldirdi, onada mi vefa borcumuz var?
Ben bu basligi cok gereksiz buluyorum, bu basligi acanin mutlaka bir gerekcesi vardir, ancak Trabzonsporlu
olarak vefa borcu ödemeye kalksak Trabzonspor bir adim ileri gidemez, ömrümüz borc ödemekle gecer...

Lumcera
11.11.2014, 14:22
Aynen....Bu nedir arkadaş ?
Bir vefa borcu safsatası almış gidiyor...
Bu klüp Trabzonspor beyler.Kimseye borcu yoktur.Bu klüpte oynayan,çalışan veya bu klübü yöneten herkes parasını almıştır.
Birçok kişi bu takım sayesinde bir yerlere gelmiştir.

salihismet
11.11.2014, 14:30
Yukaridada yazdim, eski kaptanimiz öldügü zaman cebinden 5 Türk lirasi cikmisti, yazmak
istemiyordum fakat yazacagim; her transfer zamani Hami, Ergun Gürsoyla konusup giderim
ayaklarina yatip Trabzonspordan daha fazla para sizdirmanin yollarini aramistir.

Eger biz kendimizi bunlara karsi borclu hissedersek, sorgulama hakkimizda olmaz.

salihismet
11.11.2014, 14:36
Siz Haminin veya ona benzer bir kisinin; eve ekmek götüremiyorum, cocuklarimi okutamiyorum
dedigini duydunuz mu? Ama onlarin pesinden gidenlrden ben bunlari duydum.

sason
11.11.2014, 17:40
Siz Haminin veya ona benzer bir kisinin; eve ekmek götüremiyorum, cocuklarimi okutamiyorum
dedigini duydunuz mu? Ama onlarin pesinden gidenlrden ben bunlari duydum.

Ne alakası varsa adam Türkiye yıldızı benzerleri hatta daha kötüleri Porshe binecek ,Hamide ekmek götüremeyecek eve :D

Hami aldığı paranın 4 katını İstanbul da kazanırdı futbolcuyken.Senin kara kaşın kara gözün için kaldı Trabzonda başka nedenden değil.Ha bilseydi böyle davranacağınızı kalmazdı ama saf işte:)

ibrahim_yattara
11.11.2014, 18:49
Ne alakası varsa adam Türkiye yıldızı benzerleri hatta daha kötüleri Porshe binecek ,Hamide ekmek götüremeyecek eve :D

Hami aldığı paranın 4 katını İstanbul da kazanırdı futbolcuyken.Senin kara kaşın kara gözün için kaldı Trabzonda başka nedenden değil.Ha bilseydi böyle davranacağınızı kalmazdı ama saf işte:)

Aynen bende boyle dusunuyorum..

Hami safmış trabzonspora hizmet etmekle eline ne gecti?

Ben sayayım,

İstanbulda kazanacagindan daha az paraya oynadı para kaybetti

Kulüp tarihinin en golcü oyuncusu ve efsanesi olduğu halde kendisine jübile bile yapilmadi, itibar kaybetti..

Hoca yapildi basarili olduğu halde kandirilip gonderildi, taraftarda sahip cikmadi umudunu kaybetti..

Bizim taraftara sorsan parasini aldi ya, o bize borclu!

Bedava oynayacakti cunku, bak metin oktay lefter filan para almamış o yüzden saygı goruyorlar!

Sonra hamiye ne vefa borcumuz varmış canım diyen adam, iyi futbolcular bizi birakip neden istanbula kosuyorlar diye isyan ediyor..

Senin vefasızlığından olabilir mi?

salihismet
11.11.2014, 20:52

Hami istanbulda 4 katinimi kazanirdi orasini bilemem, zaten her pazarlikta istanbula giderim konusu masada vardi.
Ben bunu yazarken Hamiye karsi kendini borclu hissedenlerin durumlari Hamiden daha kötüdür anlaminda yazdim.
yani kimse kendini borclu hissetmesin, yaptiginin karsiligini aldi. Zaten istanbulda futbolculari el üstünde
tutuyorlar, Burak kaleye korkumdan sut atamiyorum gol olmasa küfür edecekler diye.
Istanbula gidenler 4 kat daha fazla kazaniyorlarsa takimlarinida bizden 4 kat daha fazla sampiyon yaptilar,
yani orada para alip insani yan gelip yatirmiyorlar.

Ayrica Hami istanbula gitmedi diye ben ona ömür boyu borclu kalamam.

Fatih Öztürk
11.11.2014, 21:01
Parasını vermiş yönetim.
Borç bitti!

F. Yıldırım
11.11.2014, 21:18

Bu cümle forum tarihine geçer. Kara kaşın kara gözün için kalmış mış...

Bu linki burda ikinci kez paylaşıyorum, videoyu izleyin lütfen:

Hami her transfer döneminde İstanbul'un kapısından dönmüştür, zira kendisinin de dediği gibi onu almayı becerememişler. Yoksa Trabzon'un kara kaşına kara gözüne bayılmıyordu.

ihsan candas
11.11.2014, 21:25
300 bin lira almuş giderken..iyi paraymış..

aksamvakti
11.11.2014, 21:45

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Cyzio
11.11.2014, 21:47

Aha bunu ben desem, havada sandalyeler uçuşuyordu :D:D:D.

.

salihismet
11.11.2014, 22:01
Aha bunu ben desem, havada sandalyeler uçuşuyordu :D:D:D.

.

Hocam bu gibi konulari konusurken en iyisi sandelye olmayan yerde konusmak.

Cyzio
11.11.2014, 22:05
Hocam bu gibi konulari konusurken en iyisi sandelye olmayan yerde konusmak.

Bana atacak birşey bulurlar :D.

.

Oruç
11.11.2014, 22:08
Bir liste yapalım kimlere ne kadar borcumuz var diye.

DNA-TS
11.11.2014, 22:09
tamam borç bitmiştir,yolu açık olsun.
yerel basın gene değişik bir sunumla verdi haberi alacaklarından feragat etti sadece 300.000 tl sini aldı dedi.

salihismet
11.11.2014, 22:30
Bana atacak birşey bulurlar :D.

.

Hocam isin gercekten zor o zaman..

GAME OVER
11.11.2014, 22:51
hami.ye laf yok.adamın dibidir.bizim kadar bu renklere aşıktır.rencide edilmesin.elin yabancısına gönderirken tören yaparken öz evladımızı böyle uğurlamak onursuzlukdur.

GAME OVER
11.11.2014, 22:54
geçmişine sahip çıkamayan geleceğine hiç sahip çıkamaz.

A.Gökhan AKIN
11.11.2014, 22:56
Herkes Trabzonspor'a borçludur. Trabzonspor herkese emeğinin karşılığını vermiştir fazlasıyla.
Bugün ismi geçen şahıslar halen daha bu piyasada anılıyorlarsa borçlu olanın kim ya da kimler olduğu bir daha düşünülmelidir.

poetricus
12.11.2014, 00:02
Arkadaş herif kaç aydır hiçbir şey yapmadan maaş alıyor, borcumuz hâlâ bitmedi mi? Temerrüde düşmüş olmalı.

Sercan Keleş
12.11.2014, 00:03
Hami Hoca'ya vefa borcu ödenmiştir. Vahid Hocayada ödenmiştir. Aldıkları paraları Helalmiş gibi yesinler.

Mehmet BAŞ
12.11.2014, 00:30
Avni Aker'de Gaziantep Maçı öncesi futbolcular ısınırken ''Zeki Yavru'' ile makara geçen bir kesim vardı.

Hepinizin bildiği üzere, Avni Aker'e seyirci gitmediği için tribünden söylenen sözler 1 metre ötenizden söyleniyormuş gibi futbolcular tarafından duyulabiliyor artık...

O Antep Maçı öncesi yaptıkları aşağılık esprilerle Zeki'yi bitiren ''Zeka Fukarası'' insanlar maalesef çok fazla...

Ne oldu o maçta Zeki dağıldı! Herhalde birileri çok mutlu olmuştur.

Şimdi Hami'ye edilen lafları görüyorum, yazık diyorum...

YAZIK...