PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bjk maçı öncesi yaşanan pankart rezaletinin benzeri

Gürkan
13.10.2006, 18:57
Melih Aşıkın Milliyetteki kosesınden alıntıdır.

Atatürk'e yasak!

Geçen cumartesi günü İzmir'de oynanan
Pınar Karşıyaka - Fenerbahçe Ülker basketbol
maçına Karşıyakalı taraftarlar, salona, "Atam rahat uyu.
Cumhuriyetimizin ve Laik İzmir'in Bekçisiyiz" yazılı
pankartla girmek istiyorlar. Polis, sporla ilgili olmadığı
gerekçesiyle izin vermiyor. Taraftarlar bunun üzerine
pankartı gizlice içeriye sokup açıyorlar.
Önceki gün gazetelerde yer alan... Ancak İzmir Emniyet
Müdürü'nün yalanladığı bu haberin aslı ne? KSK yöneticilerinden
Volkan Alposkay'a kulak veriyoruz:
"Olay aynen gazetelere yansıdığı gibidir. Karşıyaka Spor Kulubü,
büyük önderimiz Atatürk'ün 1925 yılında kulübü ziyaretinde,
yakasındaki ay yıldızlı rozeti çıkararak takımın bayrağına iliştirdiği...
Bu nedenle, Beşiktaş'la birlikte bayrağında ay - yıldız bulundurma
hakkına sahip iki kulüpten biridir. Yeşil rengimiz Müslümanlığı,
kırmızı rengimiz Türklüğü simgeler. Bütün bunlara ilaveten
Kurtuluş Savaşı'nda pek çok şehit vermiş kulübümüzün Atatürkçü,
laik olmasından daha doğal ne olabilir ki? O pankart bizim için
artık bir simge olmuştur. Bundan sonra ne pahasına olursa olsun bütün maçlarımızda tribünlerde dalgalanacaktır. Tabii bu arada o pankartımızı engellemek isteyenlerle de yargı önünde ayrıca hesaplaşacağız."

Adem Erdoğan
13.10.2006, 19:51
helal olsun adamlara.Fenerin stadında atam izindeyiz yazısı var.Böyle saçmalıklarla uğraşanlar birazda gerçeklerle urassalar keşke...

macka61
13.10.2006, 20:00
ya bu polisler acaba kimin kurduğu ülkeden maaş alıyorda pankartı sokmama lüksüne sahipler

KuĞu
13.10.2006, 20:37
provakatif bir pankart olduğunu düşünüyorum

bizde laik trabzonun bekçileriyiz diye pankart açalım, smsun açsın, konya açsın, bursa açsın vs.vs. ne bu şimdi bu ülkede laik olmayan iller yada bölgeler mi var!? çok sahip çıkanlar az sahip çıkanlar üstüne vazife alanlar almayanlar diye ayrım mı olacak! anayasa da hükümler bellidir ve değişmemiştir değiştirilemez! böyle çirkin siyaset sporun içine girdimi benim midem bulanıyor!

sweetrose
13.10.2006, 22:01
Ben pankartın siyasi bir amacının olacağını düşünmüyorum.. İzmirde 4 sene okuyan biri olarak İzmir'in yapısını çok iyi bilmektyeyim. İzmir insanı öle pek siyasete sirayet edecek olaylara mahal verecek insanlar değil...

U.Sadıkoğlu
13.10.2006, 22:06
KSK lıların açtıgı pankartın resmini buldum
http://img119.imageshack.us/img119/8238/acilissayfalarixy0.gif

eys_61
14.10.2006, 00:29
helal olsun ksk lılara,dik duruşlarını tebrik ediyorum

Kobalas61
14.10.2006, 00:44
bu ülkede kimin ne yaptığı belli olmuyor yav

Lapina
14.10.2006, 01:51
Yazik hakkaten,ulkem ne hallere gelmis.Bu kafayla mi AB..Adamina gore muamele cok kotu bi sey..Sehitler Olmez Vatan Bolunmez pankartini ne ifade ediyor size sorarim degerli buyuklerim.Ya da KSK li kardeslerin actigi pankart..Yazik cok yazik.

Nytre
14.10.2006, 08:13
arkadaslar pankart siyasi nedenlerden dolayı içeri alınmadı.. ama atatürkü siyasi bir çatışmanın içine sokanda şu andaki iktidarın başşşşındaki kişi...

hatırlarsanız İZMİR LAİK OLUP OLMADIĞInın tartışıldığı bir zamandan gelen bir konu bu... o zamanlar iktidarın yine başşşındaki kişi böyle bir ithamda bulunmuştu ve izmirden tepki almıştı...

panlarttaki LAİK İZMİR. yazısından dolayı polis içişlerinden içişlerine de başbakanlıktan başbakanlığa da başbakandan bir talimat gelmiş olmasa bile bu durumun başbakanı rahatsız edeceğinden dolayı böyle bir karar alıp kahraman olmak isteyen komiserler ya da emniyet müdürlerinin çabası olabilir...

sonuçta olay siyasidir.. ama yanlış olan ATATÜRKÜN İÇERİ SOKULMAMASIDIR!...

tigin
14.10.2006, 09:56
Konu Diğer spor Dalları adlı bölüme taşınmıştır.

sweetrose
17.10.2006, 17:43
Polisin pankart olayında ki tavrı neyi ifade etmekte orasını net olarak bilemeyiz ama tahmin edebiliriz... İzmir'e karşı büyük bir kin ve nefret duyan bazı şahsiyetler ve kurumları; bu nadide ve Türkiyenin batıya açılan yüzü olan ilimizi ihtiyaçlardan mahrum bırakmak ve burada ki vatandaşlarımızın kişisel eğlencelerine ambargo koymak için yoğun çaba harcamaktadırlar. Ancak şu unutulmamalıdır ki; tarihte olduğu gibi şimdide İzmir duruşunu gösteriyor ve göstermeye de devam edecektir..

Naim
23.10.2006, 11:02
Şehidinin pankartına Tahammul edemeyen Polis Teşkilatı
Laiklik atfına Tahammül edememiş olması çok şaşırtıcı olmamış