PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adsl için TTnet mi Superonline mı ?

Mustafa YILMAZ
20.10.2014, 23:06
kaç gündür sağa sola bakıyorum bir türlü karar veremedim en iyisi buraya konu açıp net bilgilerle bir karar vereyim dedim.

bulunduğum bölgede fiber yok yoksa düşünmeden superonline'a geçecektim adsl içinde hepsi telekomun alt yapısını kullanıyor herhalde yorumlara bakıyorum her kafadan bir ses çıkıyor daha önce (5-6 sene önce) ttnet kullandım öyle bir sorun yaşamadım ama şimdi bakıyorum yorumlara millete gına gelmiş siz hangisini önerirsiniz ?

az önce superonline'ı aradım evde tel yok ve bağlatmayacağım 8mpbs 50 gb'dan sonra 3 mpbs oluyor ayda 59 tl telefonsuz ki modemi hem wifi hemde masa üstü kullanabiliyorsunuz dedi hatun kişisi. ttneti daha aramadım tecrübe paylaşsanız biraz bende fikir sahibi olsam :)

Uğur GEMİCİOĞLU
20.10.2014, 23:32
Biraz farklı bir yaklaşım olacak ama yazayım dedim. Başıma Metronet diye bir facia geldi. 5 dakikada bir anlık kesintiler oluyordu. Normal bir internet kullanıcısını pek etkilemez ama ben online oyun oynuyordum ve anlık kesintinin ne demek olduğunu bu oyunları oynayan arkadaşlar iyi bilirler :) Bu arada telefonsuzdu bu internet. Sanırım Türkiye'de ilk defa telefonsuz internet akımını başlatan arkadaşlardı tam emin değilim ama. Koca bir yaz tatilini heba ettim bu internet yüzünden. Yaz sonu da artık sabrım taştı ve çok da araştırmadan 20 lira telefon 50 lira 8 megabite kadar olan internetten bağlattım ttnetin. Biraz fazla ödedim ama kafam rahatladı. 3. yıl bitti bir gece bakım nedeniyle yarım saat kadar kesilmişti sadece. Bu ay bitiyor sözleşme. Tekrar ttnet için zorlayacam adam akıllı bi kampanya versinler.

Superonline eğer kesinti yaşatmayacağına dair garanti veriyorsa bence iyi bir tarife yukarıda belirttiğiniz. TTNET 70 lira çekiyodu herhalde telefonsuz internete. Çakallık yapmışlar biraz telefon 20 internet 50 ya da telefonsuz internet 70 lira. Ama yukarıda dediğim gibi başka bir şirkette yaşadığım sorundan dolayı önceliğim hep ttnet olur benim.

Ufuk
20.10.2014, 23:36
fiberde superonline diğer her türlü ttnet bana kalırsa..

Hatice Aslan
20.10.2014, 23:44
Smile abonesiyim telefonsuz internet kullaniyorum kesinti olmuyor sorun yasamiyorum.

LG-D802 cihazımdan gönderildi

Selim Turan
20.10.2014, 23:47
ADSL diyorsun, düşünmeden TTNet'e geç.

Eğer; Bulunduğun yere yakın bir zamanda (aşağı yukarı 1 yıl gibi) superonline fiber internet gelecek ise (ki yine aşağı yukarı 1 sene önceden yerleri deliyorlar kablo döşüyorlar) 1 yıllık taahhüt falan yap, yoksa fiber geldiğinde taahhüt sıkıntısı yaşamayasın...

SUPERONLINE FİBER HAkkında da yazayım dedim...

Mahallelerine Superonline fiber optik kablo hatları döşenmiş kimselere tavsiyem! Derhal fiber internete geçin ivedilikle hemde...

TOFAŞ'tan inip LAMBORGHINI'ye biniyorsunuz İnternet hızı kıyaslamasını yaparsak...

Ha dikkat edin! 10 GB HIZ KOTASI'nı kakalamasınlar size bana kakaladılar neyse ki internet bağlatmadan haberim oldu iptal ettirdim (Evde 3-5 yeri kırıp döküyorlardı fiber optik kablo ve modemi takmak için, ben karşı çıktım. Otomatikman o eski anlaşmam iptal oldu. Arkadaşımın tanışı başka bir satış temsilcisine durumu anlattım ona istediğim gibi yaptırdım işimi).

Superonline Fiber anlaşması yaparken en az "50 GB HIZ KOTASI" istiyorum diyin.

Kapınıza gelip sizi superonline fiber internete geçirelim diyenler HIZ KOTASIndan hiç bahsetmiyorlar 25 MEGABİT diyor IŞIK HIZI diyor 45 lira diyor kandırıyorlar. Sen Işık Hızı diyorsun bir başlıyorsun film indirmeye/izlemeye şak diye 10 gb bitiyor. Hızını indiriyorlar 3 Mbps'e, Işık Hızı oluyor Kaplumbağa Hızı...

59 Liralık 50 GB HIZ KOTASI idi benim yaptırdığım. Bir kaç ay sonra beni arayıp 4 lira faturanıza ekleyelim. Hız kotanızı 100 GB'a çıkaralım dediler kabul ettim anında. :)

(Ayrıca Son Güncel kampanya veya indirim var mı bilmiyorum Superonline hakkında şu an yeni bağlatacaklar için)

Hee unutmadan Superonline Fiber'de fatura ödenmediği için internetiniz kapatılırsa faturayı ödüyorsunuz hattı açıyorlar ve bir dahaki ay faturasına 20 TL Hat Açma/Kapama ücretini de takıyorlar size aman dikat :)

Kadir Yeter
23.10.2014, 14:06
Bu sayfaları okumasam dünyâdan haberim olmayacak... iyi oldu ve ön bilgi sahibi oldum...

Bir de iki yıllık yapılan kişi haklarını bağlayıcı anlaşmalara acaip gıcık oluyorum... hangi devirde yaşıyoruz!?... benim para harcama hürriyetime ne hakla el koyuyorsun... cebimdeki paramın kâhyası mısın? sana ne!?.

Türkiye'de var mıdır, acaba?: Perakendeciler için danışma merkezi... ne alacaksan oraya gidip ihtiyacını anlatacaksın ve verilen bilgilere göre karar vereceksin?... millet, iş- işten geçtikten sonrasını koruyan derneklerin kapısını aşındırıyor!.

İş, pansuman değil; neye ve nereye uzanırsak elimiz yanar, o'nun bilgisini veren yere itibar etmeliyiz...
böyle bir hizmet veren yer kurulabilir mi?... dernek dışı olacak, camiye yardım gibi ne verirsen abi... yarı gönüllü hizmet?...

Kazıklanmamış alış ve verişleriniz olsun...

Son söz: "Ayakkabı alacaksan öğleden sonra al; ayağın şişmiş olur, tekrar giydiğinde ayağına dar gelmez"

Ha az daha unutuyordum... Sağolun Uşaklar...

kadiryeter Kadir Yeter. 23.10.2014 Kavakmeydan

tp://forum.bordomavi.net/

İlker Yazıcıoğlu
23.10.2014, 14:17
Fiber olsa da ADSL olsa da Superonline arkadaşlar....

Sefa
23.10.2014, 14:21
Adsl hizmetlerini tüm firmalar TTNet üzerinden aldığı için dolaylı yoldan TTNet'ten hizmet alacağınıza direkt alın.. :)

Burak DERELİ
23.10.2014, 14:34
Adsl hizmetlerini tüm firmalar TTNet üzerinden aldığı için dolaylı yoldan TTNet'ten hizmet alacağınıza direkt alın.. :)

%100 katılıyorum, fiber olsa belki farklı yerleri düşünebilirsiniz ama adsl de TTNET ten şaşmayın bence

İlker Yazıcıoğlu
23.10.2014, 16:17
Müşteri hizmetleri ve servis kalitesi, ikisini de kullanan birisi olarak Superonline'da çok daha iyi diyebilirim....

cakalkerem
23.10.2014, 16:25
kesinlikle d smart

cınar#7
23.10.2014, 22:35
kesinlikle d smart

aman diyim bulaşmayın renktaşlar biz çekiyoruz sizde çok çekersiniz

paranızı alana kadar ilgilenirler sonra sözleşme sonuna kadar işkence

sadece googleda arayın bak neler çıkar;

türkiyede en çok şikayet alan kurum

cakalkerem
23.10.2014, 22:39
Ben jic dikayet etmedim ilginc

dağlıca61
23.10.2014, 22:43
fiberde türkcell süperonline hemde tartışmasız.

Kadir Yeter
23.10.2014, 22:55
"Başına gelmeyene, nasîhat kâr etmez"

kadiryeter

Mustafa YILMAZ
24.10.2014, 11:54
saolun yorumlar için fiber olsa superonline'a geçecektim ama yok dün ttnet ile görüştükten sonra da adsl fikrimde değişti zira bizim burda hipernet alt yapısı varmış 24 mpbs 75 gb'dan sonra 3 mpbs. 24 ayın ilk 12 ayı 52 tl sonraki 12 ayı 63 tl telefon içinde konuştukça öde olayı var o yüzden telefonada para vermiyoruz bana çok iyi geldi bu kampanyası aldım gitti. paketin adı hipernet hızı keşfet.

Kadir Yeter
24.10.2014, 20:41
saolun yorumlar için fiber olsa superonline'a geçecektim ama yok dün ttnet ile görüştükten sonra da adsl fikrimde değişti zira bizim burda hipernet alt yapısı varmış 24 mpbs 75 gb'dan sonra 3 mpbs. 24 ayın ilk 12 ayı 52 tl sonraki 12 ayı 63 tl telefon içinde konuştukça öde olayı var o yüzden telefona da para vermiyoruz bana çok iyi geldi bu kampanyası aldım gitti. paketin adı hipernet hızı keşfet.

Bu kampanyadan ayralacağın vakite kadar bu diyeceğimi aklında tut: Hesabını kapattıktan sonra, cep telefonuna -bu konuda- gelecek hiçbirşeye sakın cevap verme.

Sefa
24.10.2014, 20:50
Ben de Antalya'daki evim için TTNet Adsl bağlattım maalesef.. Konyaaltı'nın en gözde mahallelerinden birindeyim fiber alt yapı yapılmamış ne TTNet ne de Superonline'da.. TTNet santraline de bayağı uzak yerde iyi bir hizmet olmayacağı aşikar..

Armağan Dere
03.02.2015, 11:28
Arkadaşlar merhaba,
Ttnet'ten aradılar taahhütüm bitiyormuş 49 Tl'ye..
Tv,internet,telefon hizmeti alıyorum..
Bu 3'ünün bulunduğu taahhütlü uygun bir tarife biliyor musunuz?
Teledünya,superonline'a baktım da pek bir şey anlamadım..
Yardımlarınız için teşekkürler..

Faik Yılmaz
03.02.2015, 11:32
Müşteri kazıklama ilişkilerinde Turkseli ve yan şirketi superonline i tek geçerim......

signal
03.02.2015, 11:37
Kötünün iyisi olarak Superonline.

Armağan Dere
03.02.2015, 11:41
Adsl'den devam mı ediyim arkadaşlar..

The Legend
03.02.2015, 12:04
ttnet

Emirhan Makul
03.02.2015, 12:15
Fiber internet gelmedi kartala aşırı mağduruz

Emrah Akcagöz
03.02.2015, 18:01
Eniştem Superonline kullanıyordu.( Kendisi bu hosting işleriyle uğraşıyor) Taahhüt falan her şeyi göze alıp Superonline' ı kapattırmak istedi. Yaklaşık 3 bin lira civarı para ödedi diye biliyorum sonrasında ne mi oldu halen daha fatura gelmeye devam ediyor. Yetkili biriyle görüşmek istediğinde bir Allah' ın kulu çıkmıyor karşısına. 1 yıla yakın zaman oldu halen kapattıramadı. Bakalım süreç nasıl devam edecek.

Hüseyin Başoğlu
03.02.2015, 20:05
Bence her türlü superonline.
Fiber altyapın varsa gözün kapalı geçiş yap.
Kocaelide kullanıyorum fiber huzura erdim yemin ediyorum.
Öğrenci evindeyiz 4 kişi aynı anda internete giriyoruz hiçbirimizde ne donma var ne yavaşlama.
AKK'yı 1 haftada bitiyoruz birde siz düşünün gerisini.
ttnet pişmanlıktır. :D

Sefa
03.02.2015, 20:09
Superonline ile 2 yıllık sözleşmemiz sona erdi yeniden 2 yıllık anlaşma sağladık KAP'a bildirdiler mi bilmiyorum ama.. :p