PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 357. Dönem (Kasım 2014) BordoMavi Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları

Kenan Berber
16.10.2014, 21:55
Arkadaşlar malumunuz her Türk gencinin zamanı geldiğinde gururla yerine getirdiği vatani görevidir askerlik. Ben de önümüzdeki dönemde hayırlısıyla silah altına gireceğim. Askerlik görev yerlerinin açıklanması için 8 gün kalmışken böyle bir başlık açayım varsa askere katılacak renktaşlarımızla kaynaşalım istedim.

Herkese şimdiden hayırlı teskereler :)

Soner Albayrak
16.10.2014, 23:17
Hayırlı olsun inşallah sağ salim dönersin.

Benim bir sorum olacak. Ben de şubatta askere gitmek istiyorum galiba kasımda gitmek için geç kaldım.

Şubatta gitmek için ne zaman başvurmalıyım? Diyelim ki başvurdum şubatta kesin gidecek miyim hani kontenjan falan mayısa sallamasınlar :)

Kenan Berber
17.10.2014, 00:29
Bildiğim kadarıyla gideceğin celp döneminden 3 ay önce başvuruda bulunmuş olmanı istiyorlar. Mesela ben kasımda gidebilmek için 13 ağustosta tecilimi bozdurdum. 15 Ağustos o dönem için son tarihti yanılmıyorsam. Askerlik şubesini bi ararsan onlar daha net bilgi vereceklerdir ama şubatta gitmek istiyorsan ve bi engelin yoksa bence bu aralar gidip başvurunu yap işini sağlama al :)

İbrahim CİHAN
17.10.2014, 03:34
Arkadaşlar malumunuz her Türk gencinin zamanı geldiğinde gururla yerine getirdiği vatani görevidir askerlik. Ben de önümüzdeki dönemde hayırlısıyla silah altına gireceğim. Askerlik görev yerlerinin açıklanması için 8 gün kalmışken böyle bir başlık açayım varsa askere katılacak renktaşlarımızla kaynaşalım istedim.

Herkese şimdiden hayırlı teskereler :)

Öncelikle Hayırlı tezkereler :) Ben de ağustosta tecilimi bozdurdum. Allah'ın izniyle Kasım celbinde gideceğim. Çok yoğun bir dönem olacak benim için. 7 Aralık ve 21 Aralık tarihlerinde iki çok önemli sınava gireceğim. Acemi birliğinde ders çalışabilme imkanı çok yok deniyor. Bu konuda bilgisi olanlar aydınlatabilirlerse çok sevinirim.

Oğuz ZEYTİN
17.10.2014, 08:26
Hayırlı olsun inşallah sağ salim dönersin.

Benim bir sorum olacak. Ben de şubatta askere gitmek istiyorum galiba kasımda gitmek için geç kaldım.

Şubatta gitmek için ne zaman başvurmalıyım? Diyelim ki başvurdum şubatta kesin gidecek miyim hani kontenjan falan mayısa sallamasınlar :)

Herkesin durumu farklıdır. Eski bir PERSONELci olarak sana tavsiyem, bugün en yakın Askerlik Şubesi'ne gidip en net bilgiyi kendin alman.

Öncelikle Hayırlı tezkereler :) Ben de ağustosta tecilimi bozdurdum. Allah'ın izniyle Kasım celbinde gideceğim. Çok yoğun bir dönem olacak benim için. 7 Aralık ve 21 Aralık tarihlerinde iki çok önemli sınava gireceğim. Acemi birliğinde ders çalışabilme imkanı çok yok deniyor. Bu konuda bilgisi olanlar aydınlatabilirlerse çok sevinirim.

Bu da değişkenlik gösterir. Katılacağın birlikteki ortam bunu belirler. Ben İzmir'de Yd. Sb. Hazırlama Okulu'nda iki ayda 13 kitap okudum, bunun yanında asteğmen sınavlarına çalıştım. Ama farklı birliklerdeki arkadaşlarım öyle bir ortamları olmadıklarından yakınıyordu.

Hepiniz için hayırlı olsun.

Faik Yılmaz
17.10.2014, 08:32

Yerine göre değişir arkadaşım...

Ben acemilik ve normal askerliği Mamak Mebs Okulunda yaptım....

Acemilikte çok kitap okuacak zamanımız vardı ama pek kitap yoktu... Buna rağmen ictimalarda bile kitap okuyabiliyordum.....

akşamları 1-2 saat çalışabilirsin.... ayrıca koğuş bölgesinden ayrılmamak koşuluyla molalar verilecek o aralarda çalışabilirdi....

kısa dönemler için genellikle acemilik pek zor değildir. tören yürüyüşü için bol bol yürür 3-5 mermi atar dönersiniz..... :)

İlker Yazıcıoğlu
17.10.2014, 10:29
Şimdiden hayırlı teskereler arkadaşlar.....

İşi gücü bırakıp askere giderken oldukça zorlanmıştım ama çok şükür geçti o günler.

Sizin de tez geçer umarım.

Acemilikte bol bol yürürsünüz yemin töreni için.

Ustalık ise yukarıdaki arkadaşların dediği gibi gittiğiniz yere göre değişkenlik gösterir.

Trakya bölgesine piyade olarak düşmeyin de:)

İlker Yazıcıoğlu
17.10.2014, 10:30
Ayrıca askerde kafanızı dinlemeye bakın.

Öyle yazıcı falan olayım demeyin sakın....

Uğraştırıyorlar.....

Yunus Kandemir
17.10.2014, 16:15
merhaba benim okulum haziranda bitti acaba tecil kendiliğinden bozulur mu bugün ankara askerlik şubesine gittim orada görevli bir asker diplomanla gelince askere başvurabilirsin veya erteleyebilirsin gibi bir şeyler söyledi dedi fakat bilgisayardan tecil durumuna bakılmadı birde mayıs ayında ales sınavına gireceğim acaba çalışmama izin verilir mi yada sınava girmeme son olarak kısa dönem askerlik yapacağım için ne zaman askere alınırım ben olursa ocak veya şubat ayında askere gitmek isterim bilgisi olan varsa cvplarsa sevinirim sağolun

Yiğit Gayretli
17.10.2014, 16:31
merhaba benim okulum haziranda bitti acaba tecil kendiliğinden bozulur mu bugün ankara askerlik şubesine gittim orada görevli bir asker diplomanla gelince askere başvurabilirsin veya erteleyebilirsin gibi bir şeyler söyledi dedi fakat bilgisayardan tecil durumuna bakılmadı birde mayıs ayında ales sınavına gireceğim acaba çalışmama izin verilir mi yada sınava girmeme son olarak kısa dönem askerlik yapacağım için ne zaman askere alınırım ben olursa ocak veya şubat ayında askere gitmek isterim bilgisi olan varsa cvplarsa sevinirim sağolun

Biter bitmez kimse yakana yapışmaz. Rahat ol :)

Oğuz ZEYTİN
17.10.2014, 16:57

Yunus,

Yukarıda yazdığım gibi, herkesin durumu aynı olmaz. Seninle aynı okuldan mezun olan bir arkadaşın bu dönem gider, sen sonrakine kalabilirsin. Bunu ancak şubedeki sayfandan öğrenebilirsin.

Teciline gelirsek;

Önceden kendin tecil mi ettirmiştin?

Doğum yılın ve okula giriş yılını yazar mısın? (Özelden de yazabilirsin)

*

ÖNEMLİ TAVSİYE: E-Devlet üzerinden askerlik durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Hiçbir askerlik şubesi, "kütüğün buraya kayıtlı değil" diyip sizi işlem yapmadan kapıdan çeviremez. Olası bir durumda BİMER'e gerekli şikayeti yapabilirsiniz.

A.Ali Karanis
17.10.2014, 20:45
Hayırlı teskereler arkadaşlar. :)

İbrahim CİHAN
22.10.2014, 22:06
Verdiginiz cevaplar icin ve hayirli dilekleriniz icin tesekkur ederim. Hakkimizda hayirlisi olsun.

Ali Yıldız
23.10.2014, 02:07
Çanakkale 116. J. Er Alayı

Kenan Berber
24.10.2014, 15:44
acemi birliği : SHR.SHH.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / SAMSUN MERKEZ / SAMSUN

usta birliği : 2 NCİ ORDU DESTEK KURMAY YARBAŞKANLIĞI İS.A. 1 İNCİ İS.SVŞ.TB. 1 İNCİ İS.SVŞ.BL. / MALATYA MERKEZ / MALATYA

Allah hakkımızda hayırlısını versin. Giden herkese hayırlı teskereler

A.Ali Karanis
24.10.2014, 15:46

usta birliği : 2 NCİ ORDU DESTEK KURMAY YARBAŞKANLIĞI İS.A. 1 İNCİ İS.SVŞ.TB. 1 İNCİ İS.SVŞ.BL. / MALATYA MERKEZ / MALATYA

Hayırlı olsun arkadaşlar,tekrardan söyleyeyim,şimdiden hayırlı teskereler..

İbrahim CİHAN
24.10.2014, 16:01
Acemi Birliği : 1 İNCİ P.EĞT.TUG.K.LIĞI / MANİSA MERKEZ

Usta Birliği : 8 İNCİ KOR. MEBS BL. / ELAZIĞ MERKEZ

Hepimize hayırlı olsun. Hayırlı tezkereler olsun.

Murat'
24.10.2014, 16:17

Hayırlı olsun ben de acemiliğimi Samsun'da yapmıştım, koğuşlar biraz kalabalık, 2012 yılında 300 kişilik koğuşlar vardı, bazen bir saat yemek sırası beklerdik, eğitim olarak tören yürüyüşü ve yanaşık düzenden başka bir şey yaptırmazlar, 3. bölükteydim ben.

Şimdiden hayırlı tezkereler, zaten Samsun'da üç hafta gibi bir süre kalırsınız.

kudu_89
24.10.2014, 17:35
acemi kastamonu usta diyarbakır kısa dönem jandarma

Berat Akçay
24.10.2014, 17:55
Hayırlı teskereler arkadaşlar

Soner Albayrak
24.10.2014, 18:08
Biz de başvurduk bakalım. Şubatta gidiyoruz büyük ihtimalle.

Kenan Berber
24.10.2014, 23:28
Hayırlı olsun ben de acemiliğimi Samsun'da yapmıştım, koğuşlar biraz kalabalık, 2012 yılında 300 kişilik koğuşlar vardı, bazen bir saat yemek sırası beklerdik, eğitim olarak tören yürüyüşü ve yanaşık düzenden başka bir şey yaptırmazlar, 3. bölükteydim ben.

Şimdiden hayırlı tezkereler, zaten Samsun'da üç hafta gibi bir süre kalırsınız.

Sınıflandırman neydi acaba ? ben de istihkam yazıyor. Ne yaptırıyorlar acaba ?

İlker Yazıcıoğlu
24.10.2014, 23:37
Şimdiden hayırlı teskereler arkadaşlar.......

Murat KARAKURT
24.10.2014, 23:37
Nisanda acemi birliğimi Kastamonu da yaptım.
Hayırlı tezkereler.

Oğuz ZEYTİN
25.10.2014, 02:03

Acemi Birliği : 1 İNCİ P.EĞT.TUG.K.LIĞI / MANİSA MERKEZ

Usta Birliği : 8 İNCİ KOR. MEBS BL. / ELAZIĞ MERKEZ

Hepimize hayırlı olsun. Hayırlı tezkereler olsun.

Hepiniz için hayırlı olsun kardeşler...

Askerlik hizmetimi, şubede yaptım. Hakkari ve Van'dan ülkenin dört bir yanına üç celp dönemi binlerce asker sevk ettim. Dolayısıyla birlikleriniz hakkında az çok bilgim var. Aileleriniz, sevdikleriniz ve sizler için en güzel şekilde geçmesi için duacınızım.

Eğitimleriniz üç aşağı beş yukarı benzer düzeyde geçecektir. Murat'ın yukarıda paylaştığı üzere ilk günler yemin töreni hazırlıklarıyla geçecek. O tempoya adapte olmaya bakın.

Elbette binbir türlü insanla karşılaşacaksınız. Size naçizane tavsiyem, acemilikte vazifeleriniz dışında fırsat buldukça uyuyun :)

Yine naçizane, üstlerinize karşı dürüst olun. Çünkü birlikte, karakolda, şubede bir sorun varsa gizli kalmaz, er geç ortaya çıkar. Dürüstlük her zaman kazandırır.

Tüfeğinizin emniyetine dikkat edin.

Birlik, karakol dışında askeri sohbetler etmemeye gayret gösterin.

@kudu_89

Kardeşim, Diyarbakır merkez mi, karakol mu?

Alper Beyazay
25.10.2014, 11:56
Hayırlı teskereler arkadaşlar.. :) Bende 2015 Şubat'ta mı gitsem yoksa Kasım'da mı gitsem diye bir kararsızlık içindeyim, bakalım, kısmet.. :)

Kazım Uzunboy
25.10.2014, 12:06
Şimdiden hayırlı teskereler arkadaşlar. :)

kudu_89
25.10.2014, 12:22
Hepiniz için hayırlı olsun kardeşler...

Askerlik hizmetimi, şubede yaptım. Hakkari ve Van'dan ülkenin dört bir yanına üç celp dönemi binlerce asker sevk ettim. Dolayısıyla birlikleriniz hakkında az çok bilgim var. Aileleriniz, sevdikleriniz ve sizler için en güzel şekilde geçmesi için duacınızım.

Eğitimleriniz üç aşağı beş yukarı benzer düzeyde geçecektir. Murat'ın yukarıda paylaştığı üzere ilk günler yemin töreni hazırlıklarıyla geçecek. O tempoya adapte olmaya bakın.

Elbette binbir türlü insanla karşılaşacaksınız. Size naçizane tavsiyem, acemilikte vazifeleriniz dışında fırsat buldukça uyuyun :)

Yine naçizane, üstlerinize karşı dürüst olun. Çünkü birlikte, karakolda, şubede bir sorun varsa gizli kalmaz, er geç ortaya çıkar. Dürüstlük her zaman kazandırır.

Tüfeğinizin emniyetine dikkat edin.

Birlik, karakol dışında askeri sohbetler etmemeye gayret gösterin.

@kudu_89

Kardeşim, Diyarbakır merkez mi, karakol mu?
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/25/e4c24df9051cd24754955fd764da6568.jpg gölköymüş galiba bura

Armağan Dere
25.10.2014, 13:31

349 Ksd olarak izlenimlerimi anlatıyım;

Bu marşı iyi öğrenmelisin:)

http://www.youtube.com/watch?v=e2DIh7J_c78

Acemi birliğinde bol bol yürürsün..Marşlar eşliğinde ''PİM ÇEK BOMBA AT:)'' vs vs...

Uzun dönem askerler ile iyi geçin..abilik yapacaksın yeri geldiğinde..

yalnız şu var içlerinde çok kaşar adam var onlara dikkat etmelisin

2 yıl eskin olarak söyleyebilirim ki Jandarma kara kuvvetlerinde en rahattır..
Tabii Güneydoğuya falan düşmezsen..
Yanaşık Düzen eğitiminden Tek-Er Muharebe eğitimine maksimum 40 gün yaparsın acemi birliği tabiiki kısa dönemsen..
Hayırlı Teskereler..

Hazar_
25.10.2014, 13:34
Askere giderken gururla gidilir de oradayken pek aynı şeyler düşünülmez. TSK düşmanı olacak konuma geliyorsunuz. Hayırlı tezkereler.

Hazar_
25.10.2014, 13:36
Kastamonu'da acemilik yapacak arkadaşlar. Tatil köyüne gidiyorsunuz. 40 gün sürecek. 28. günde yemin edeceksiniz. Sonra 2 hafta daha branş eğitimi alacaksınız jandarma olduğunuz için.

39 tane atış yapacaksınız.

Armağan Dere
25.10.2014, 13:45
İştimalarda Komutanın ''İleri Bak'' komutunu hiçbir zaman anlayamayacaksınız..:)

İ çıkmaz A çıkmaz..Garip bir şey olacak..

Saol kesinlikle yok SOOOOLLLL diyeceksiniz...A sesli harfi çıkmayacak..

Atışlarda Komutan emrini beklemeden atış yaparsanız küfürü yersiniz..

Kulakları çınlasın bir devrem vardı..Acemiliği bitirdik Ustalığa başlıycaz Komutana tekmil verecek biraz da heyecanlı...

''İsmail İnci LÜLEBURGAZ Emrett Komutanım'' dedi..:)

Komutan da aynen Lüleburgaz diye İl mi var A.Q:)...

Komutan da uzman çavuş normalde kısa dönemlerde asteğmen statüsünde yargılanır Askeri Mahkemelerde
Yalnız askerlik işte ''Aslanı kediye boğdururlar''...

Kısa dönemlere ''DEVRECİLİK'' kesinlikle yapamazlar..Maçalar yemez..

Çünkü Üsteğmen ve Yüzbaşılar onlarla anlaşamaz sizinle daha çok kontak kurabilirler..

Çünkü Üniversite mezunusunuz..

O Diplomanın en büyük kıyağı budur..

Oğuz ZEYTİN
25.10.2014, 15:11
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/25/e4c24df9051cd24754955fd764da6568.jpg gölköymüş galiba bura

Güzel. Tekrar hayırlı olsun.

İlker Yazıcıoğlu
25.10.2014, 15:26
Hayırlı teskereler arkadaşlar.. :) Bende 2015 Şubat'ta mı gitsem yoksa Kasım'da mı gitsem diye bir kararsızlık içindeyim, bakalım, kısmet.. :)

2015 Şubat'ta git,yap hemen bitir,hayatına bak derim sana ALper.

Aradan çıkar kafan rahatlasın....

Ertelemek iyi değil....

Soner Albayrak
25.10.2014, 16:53

2015 Şubat celbi için 15 Kasım son başvuru tarihi. Aklında bulunsun.

OKANIZM
26.10.2014, 01:20
Askerligimi 349. Dönem ksd. Olarak ankarada yaptim ve askere gidecek kisa dönem arkadaslara simdiden hayirli tezkereler diliyorum. Bu arada en guzel celp aralik celbidir. Sizden sonrakilere tavsiye ederim.

Anıl C
26.10.2014, 01:30
Bende 337. ksd aralik idim.
Askerligimi bitirisimin 20. donem serefine ankara guvercinlik cikan forum uyelerine, onlarin arkadaslarina, tanidiklarina her turlu yardimi ederim :)

Emre ÖZTÜRK
26.10.2014, 12:07
İştimalarda Komutanın ''İleri Bak'' komutunu hiçbir zaman anlayamayacaksınız..:)

İ çıkmaz A çıkmaz..Garip bir şey olacak..

Saol kesinlikle yok SOOOOLLLL diyeceksiniz...A sesli harfi çıkmayacak..

Atışlarda Komutan emrini beklemeden atış yaparsanız küfürü yersiniz..

Kulakları çınlasın bir devrem vardı..Acemiliği bitirdik Ustalığa başlıycaz Komutana tekmil verecek biraz da heyecanlı...

''İsmail İnci LÜLEBURGAZ Emrett Komutanım'' dedi..:)

Komutan da aynen Lüleburgaz diye İl mi var A.Q:)...

Komutan da uzman çavuş normalde kısa dönemlerde asteğmen statüsünde yargılanır Askeri Mahkemelerde
Yalnız askerlik işte ''Aslanı kediye boğdururlar''...

Kısa dönemlere ''DEVRECİLİK'' kesinlikle yapamazlar..Maçalar yemez..

Çünkü Üsteğmen ve Yüzbaşılar onlarla anlaşamaz sizinle daha çok kontak kurabilirler..

Çünkü Üniversite mezunusunuz..

O Diplomanın en büyük kıyağı budur..

Kısaca kısa dönem askerlik anlatılmış :)

Sayarken iki değil de Kİ denir :D Bir bu eksik :)

umut deniz
29.10.2014, 14:12

Devrem samsundada malatyadada birlikteyiz.

Fatih Özkan
29.10.2014, 14:19
Acemi birliğini Kastamonu, Usta Birliğini ise Ankara/Beytepe'de yapan 355. Dönem kardeşiniz olarak hepinize hayırlı tezkereler :)

Emre ÖZTÜRK
29.10.2014, 19:44
Sanırım artık havacı kısa dönem askerler olmayacak.Ben 354. dönemdim.Bizden sonra 355 geldi ve daha da havacı olmayacak deniliyordu.Demek ki doğruymuş çevremde yada burda Kütahya'ya yolu düşen yok hiç :)

Kenan Berber
30.10.2014, 13:20
Devrem samsundada malatyadada birlikteyiz.

Devrem özel mesaj kutuna bakmayı unutma

Aydın Danış
30.10.2014, 13:26
Hayırlı tezkereler uşaklar hayde hayırlısıyla gidin hayırlısıyla dönün..

dağlıca61
07.01.2015, 22:12

Şafak 102 mehmetçik, hayırlı teskereler,Allah'a emanet ol.

dağlıca61
07.01.2015, 22:16
Askere giderken gururla gidilir de oradayken pek aynı şeyler düşünülmez. TSK düşmanı olacak konuma geliyorsunuz. Hayırlı tezkereler.

Yinede askerlikten çok şey öğrenilerek, ömür boyu unutulmayacak anılarla geri dönülür.