PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın Konuğu | Alper*

Hüdai Pervaneli
12.10.2014, 19:22
Birbirimizi daha iyi tanımak, BMN ortamını daha da samimi yapmak amacıyla başlatılan ve unutulan uygulamayı geri getiriyorum izninizle.

Her hafta bir üyemizi burada konuk ederek onunla bir nevi ropörtaj yapacağız. Herkes çok fazla özele inmeden konuğumuza merak ettiklerini sorabilir.

Bu haftaki konuğumuz Alper Yüce.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10712947_1544754429076194_7226618127695432816_n.jp g?oh=3af16e514ea7862b97af3a6a286fe8e3&oe=543CB4C3&__gda__=1413250696_7bff56975c44179338a881769f7e55e d
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/1016474_1544754432409527_9091746709563414457_n.jpg ?oh=78065e5fb38a062b6c0752639598da9e&oe=543DA68F&__gda__=1413254873_7661bbd8714324a6514094777714a02 c

Klasikleşmiş başlangıç soruları ;

Doğum tarihiniz?
Nerelisiniz?
Nerede oturuyorsunuz?
Okuduğunuz ve okumakta olduğunuz eğitim kurumları ?
Hobileriniz?
İlişkiniz var mı ?
Hayattaki en büyük hayaliniz?
Hayatınızda örnek aldığınız kişi kimdir?
En büyük takıntınız nedir?
Yaptığınız en büyük çılgınlık nedir?
Neden Trabzonspor?
Neden BMN?
En beğendiğiniz filmler?
En beğendiğiniz sanatçılar?
En sevdiğiniz renk?

U.Sadıkoğlu
12.10.2014, 22:16
- Türkiye dışından fanatikçe bir takım tutuyormusun?

- Rap müziği hakkında ne düşünüyorsun?

- Trabzonspor'un, Trabzon'a fazla olduğu düşüncesine katılıyormusun?

Fatih Öztürk
12.10.2014, 23:51
Adamım malum sana sözüm var diğer yanda ölüm var sana olan şu sözü tutayim bu ara :)

alper*
13.10.2014, 00:13
Arkadaşlar, öncelikle bu kadar zaman forumdan uzak kalmama rağmen hala unutulmadığımı görmekten dolayı çok mutlu olduğumu ve böyle sorularınıza muhatap olmanın benim için bir gurur kaynağı olduğunu ifade etmek isterim.
Teşekkür ederim :)

Sorulara cevaplarımı ise kısaca şu şekilde sıralamak istiyorum:

Doğum tarihim 17 Şubat, Trabzonluyum, hukuk fakültesi mezunuyum şu anda da doktora yapıyorum.

Kitap okumak, müzik dinlemek ve enstrüman çalmak gibi sevdiğim şeyler var. Kitaplarla ilgili olarak özellikle belirtmem gereken husus, okuma fırsatım olayacak olsa dahi mutlaka ilgimi çeken her kitabı alıp kütüphaneme koymamdır diyebilirim. Ayrıca radyo dinlemeyi de çok seviyorum.

Hayattaki en büyük hayalim insanlara faydalı olacak ve ben öldükten sonra dahi beni hatırlatacak bir şeyin ya da şeylerin mimarı olabilmek.

Hayatımda örnek aldığım yalnızca tek kişi yok, aslında insan hayatında karşılaşılabilecek pek çok durum var ve her duruma karşı verilebilecek bir çok tepki ya da sergilenebilecek birçok davranış için örnek olabilecek pek çok kıymetli insan var :)

Takıntı konusunda biraz muzdaribim, sayısını anımsayamayacağım kadar çok takıntım var. En basiti, evden çıkarken kapıyı kilitleyip aşağı inip sonra tekrar merdivenleri çıkarak kapının kilidini acaba kapı kilitli mi diyerek kontrol etmek için açmak, o arada acaba ocak da açık kaldı mı diye mutfağa yönelip onu kontrol etmek, tam çıkarken açık kalan pencere var mı diye kontrol etmek için geri dönmek ... Ve bunu her gün yaşamak :(

Neden Trabzonspor sorusuna verecek tek bir cevabım var; Trabzonspor beni ben yapan şeylerden bir tanesi.

BMN için de benzer şeyleri söyleyebilirim, BMN benim sayısız kıymetli insanı tanıdığım, fikirlerimi ifade etmek konusundaki cesaretimin bir parçasını kazandığım, beni Trabzonspor'a bağlayan çok önemli bir platform.

Belli bazı konularda kendime göre bilgi sahibi olsam da özellikle filmler konusunda son derece sığ bir bilgi düzeyine sahibim. Şu filmi çok beğendim diyeceğim bir film aklıma gelmedi doğrusu.

En sevdiğim renk mavi. :)

Türkiye dışından takip ettiğim Liverpool var. Geçen yıl özellikle ilk maçtan itibaren takip etmiştim.

Müzik tarzları ile ilgili olarak da, insanın kendini ifade etmesine yarayan her şeyin değerli ve dikkate değer olduğunu düşünüyorum.

Son sorudaki düşünceye katılmıyorum. Trabzon'da çok köklü bir futbol geleneğinin olduğunu düşünüyorum.

Affınıza sığınarak bazı sorulara yanıt veremedim. Umarım kabalık etmemişimdir. ):

Nezaketiniz için tekrar teşekkür ederim.

Başka sorular olursa onları da cevaplandırmak isterim.

Selamlar :)

Fatih Abi estağfurullah, nasıl uygun görürsen :) Ama ben unutmuştum :) :)

Soner Albayrak
13.10.2014, 01:08
Başak burcu musun? :)

alper*
13.10.2014, 01:14
Kova burcuyum =)

Hüdai Pervaneli
13.10.2014, 01:41
Bir kac Soruma Cevap Aldim simdiden Ama Bir kac özel Sorum var ama Sormassimmi diyom
Abi Hukukdan Sonra neden Doktara

Hatice Aslan
13.10.2014, 01:50
Burç fallarına inanır mısınız? Şu şu burçtan ötürü bu karaktere sahipsin düşüncesine ne kadar inanıyorsunuz?

Canberk
13.10.2014, 02:03
Başak burcu musun? :)

Ya Soner :rolleyes: :D:D

Murathan
13.10.2014, 02:22
Abi sen kayserili değil miydin ya, haydağğğ

şu fotoğraflarımız başlığındaki olayı bir açıklasana abi be D:D:DD:D

Ahmet Kuru
13.10.2014, 09:11
Tek bir kelime ile Alper i açıkla deseler o kelime ne olurdu?

İlker Yazıcıoğlu
13.10.2014, 09:23
Ben de kova burcuyum Alper:)

Bu arada uzun üredir yoksun forumda sevgili Alper.

Arada bir online görüyordum seni ama eskisi kadar aktif değilsin.

Bir şey mi oldu,birilerine mi kırıldın,sıkıldın?

Lazımsın buralara....

Aktif ol derim sana....

İlker Yazıcıoğlu
13.10.2014, 09:31
Bu arada ben de Alper'i Kayserili sanıyordum...

alper*
13.10.2014, 10:11
Günaydın arkadaşlar :)

Bir kac Soruma Cevap Aldim simdiden Ama Bir kac özel Sorum var ama Sormassimmi diyom
Abi Hukukdan Sonra neden Doktara
Estağfurullah, istediğini sorabilirsin ama cevap veremediklerim olursa hepsi için ayrıca özür dilerim :) Hukuktan sonra doktoranın sebebi, üniversitede çalışıyor olmam. Yani araştırma görevlisi olduğum için bu şekilde devam ediyor ama öyle olmasaydı da sanırım yüksek lisans ve doktora yapmaya çalışırdım. Çünkü İstanbul'da avukatlık stajı yaptığım dönemde bu yönde bir düşüncem vardı.

Burç fallarına inanır mısınız? Şu şu burçtan ötürü bu karaktere sahipsin düşüncesine ne kadar inanıyorsunuz?
Bu konuda hiçbir bilgim olmadığı için ne söylesem isabetsiz olur ama sorulunca cevap verebilmek adına kova burcu olduğumu öğrendim :)

Abi sen kayserili değil miydin ya, haydağğğ

şu fotoğraflarımız başlığındaki olayı bir açıklasana abi be D:D:DD:D
Kayserili değilim ama Kayseri'de yaşıyorum.

Olayı hatırlayamadım hatırlatır mısın :)

Tek bir kelime ile Alper i açıkla deseler o kelime ne olurdu?

Gri olurdu sanırım.

Ben de kova burcuyum Alper:)

Bu arada uzun üredir yoksun forumda sevgili Alper.

Arada bir online görüyordum seni ama eskisi kadar aktif değilsin.

Bir şey mi oldu,birilerine mi kırıldın,sıkıldın?

Lazımsın buralara....

Aktif ol derim sana....
Aslında çok sık mesaj yazma alışkanlığımı kaybettim sonra da okumaktan da keyif aldığımı fark ettim. Çünkü burada çok değerli değerlendirmeler yapan, son derece isabetli analizler yapabilen birçok üyemiz var.

Ayrıca teşekkür ederim :)

Bu arada ben de Alper'i Kayserili sanıyordum...
Az önce de söylediğim gibi burada yaşıyorum :)

Sibel
13.10.2014, 11:12
Hayatın insana ikinci bir şans vereceğine inanıyor musun?

kayseriliyiz
13.10.2014, 13:04
Hemserimsin Kayseride olman yeterli.
Nerelere takilirsin Kayseride?

alper*
13.10.2014, 14:13
Hayatın insana ikinci bir şans vereceğine inanıyor musun?
Genel anlamda ekonomik olarak ve özel olarak da mesleki anlamda insanın birçok fırsatla karşılaşabileceğini, bazı fırsatları yakalayamamış ya da kaçırmış olmanın kişiyi asla ümitsizliğe düşürmemesi gerektiğini düşünüyorum ve herkes için en hayırlısını ümit ediyorum.

Hemserimsin Kayseride olman yeterli.
Nerelere takilirsin Kayseride?

Çok teşekkür ederim abi :) Kayseri'de genelde ev ve okul arasında giden bir hayatım var. Haftasonu ve tatil günlerinde de çok fazla dışarı çıktığım söylenemez. Örneğin bu bayramda bayramın 3 günü hep evdeydim ve sadece son gün biraz dışarı çıkayım dedim :) Haftada bir ya da nadiren iki kez akşam vakitleri halısaha maçlarına katılıyorum Talas'ta. Onun dışında alışveriş merkezlerine gitme haricinde gezmiyorum pek.

Sibel
13.10.2014, 14:55
Yeniden yaşamak istediğin bir an var mı?

Fatih Öztürk
13.10.2014, 14:56
Alper'im enteresan soru olacak ama hissettiğin yaştamısın? :)

Sibel
13.10.2014, 15:00
Herkese sorduğum soru, forumda en sıcak ve en soğuk bulduğunuz isim?

Hüdai Pervaneli
13.10.2014, 15:48
Yasamak yada gezip görmek istedigin bir ülke varmi

kayseriliyiz
13.10.2014, 16:19
Genel anlamda ekonomik olarak ve özel olarak da mesleki anlamda insanın birçok fırsatla karşılaşabileceğini, bazı fırsatları yakalayamamış ya da kaçırmış olmanın kişiyi asla ümitsizliğe düşürmemesi gerektiğini düşünüyorum ve herkes için en hayırlısını ümit ediyorum.

Çok teşekkür ederim abi :) Kayseri'de genelde ev ve okul arasında giden bir hayatım var. Haftasonu ve tatil günlerinde de çok fazla dışarı çıktığım söylenemez. Örneğin bu bayramda bayramın 3 günü hep evdeydim ve sadece son gün biraz dışarı çıkayım dedim :) Haftada bir ya da nadiren iki kez akşam vakitleri halısaha maçlarına katılıyorum Talas'ta. Onun dışında alışveriş merkezlerine gitme haricinde gezmiyorum pek.

Bende Talasta kaliyorum gelince insallah bigün beraber oynariz

Soner Albayrak
13.10.2014, 16:37
Ya Soner :rolleyes: :D:D

Noldu ula :)

Öznur61
13.10.2014, 17:06
Seni en iyi ifade ettiğini düşündüğün şarkı hangisi abi ?

Adem Akyüz'
13.10.2014, 17:13
Okuduğun bölümden memnun musun? Ya da eğer hukuk okumasaydın ne okurdun :)

SiNo
13.10.2014, 17:29
bmn hayatına neler kattı

alper*
13.10.2014, 21:31
İyi akşamlar :)

* Bence insan bir anı yeniden yaşamak istiyorsa, çoğunlukla ya çok mutlu olduğu bir anı tekrar yaşamak istiyordur ya da yapmış olduğu bir hatayı tekrarlamamak için o ana dönmek istiyordur. Benim durumum da aslında tam olarak bu ikisinin bir karışımı diyebilirim.

* Hissettiğim yaştayım diyebilirim ama geçenlerde bir düşündüm 30 yaşıma 2-3 yıl varmış. Bu çok garibime gitti :D

* Bu satırları yazıyor olmam BMN Forum'un kendine has en önemli özelliğinin sonucudur. Samimiyet :) Birbiri ile diyalog halinde olan herkesin belirli bir düzeyde kendini ifade etmesi ve bunun bir gereklilik olarak görülmesi de bir başka güzellik. [Politik cevap hakkı :D, ama söylediklerim gerçek düşüncelerim]

* Yaşamak istediğim ülkede yaşıyorum Allah'a şükür :) Ama Türkiye'de ileride inşallah bir gün Trabzon'a yerleşme hayalim var. Gezip görmek istediğim ülke ise ABD.

* Beni en iyi ifade ettiğini düşündüğüm bir şarkı yok ama bu benim mükemmel biri olmamdan değil kendimi ifade etmekteki eksikliğimden kaynaklanıyor.

* Okuduğum bölümden memnunum ama bu bölümü okumasaydım tarihçi ya da fizikçi olurdum sanırım.

* BMN hayatıma çok şey kattı. Çok kıymetli insanlar tanıdım, bugün bile güler yüzle hatırladığım birçok hatıra kazandırdı bana :)

Hatice Aslan
13.10.2014, 23:52
Futbolcu olsaydın hangi mevkinin oyuncusu olmak isterdin?
Trabzonspor dışında hayallerini hangi takım süslerdi?

Sibel
14.10.2014, 00:09
En sevdiğin bay ve bayan ismi?

alper*
14.10.2014, 17:49
* Sol açık olmak isterdim sanırım. Liverpool'da oynamak isterdim.

* En sevdiğim erkek ismi Alper :D Bayan ismi de Fatma (Annemin ismi) :)

oflubektas
14.10.2014, 18:30
Kayseri'de Hukuk Fakültesi açıldığını sayende öğrenmiş oldum. 2003'te açılmış.

Hukuk Fakültesi'nde akademisyen olarak kalmak istiyor musun? Yurtdışı düşüncen var mı?

Bir de meslek harici soralım ; bu sezon ve gelecek sezon Trabzonspor'un ligdeki sıralama tahminin nedir?

Hüdai Pervaneli
14.10.2014, 19:37
Evlimusin Abi

İlker Yazıcıoğlu
14.10.2014, 19:53
Hukuk olmasaydı tarih veya fizik tercih edermişsin.

Neden?

Neden fizik mesela?(bir fizikçi olarak merak ettim)

Sibel
14.10.2014, 20:22
Ekmek sever misin? Çok yer misin? Kaç kilosun? :)

alper*
14.10.2014, 20:55
Kayseri'de Hukuk Fakültesi açıldığını sayende öğrenmiş oldum. 2003'te açılmış.

Hukuk Fakültesi'nde akademisyen olarak kalmak istiyor musun? Yurtdışı düşüncen var mı?

Bir de meslek harici soralım ; bu sezon ve gelecek sezon Trabzonspor'un ligdeki sıralama tahminin nedir?

Abi öncelikle BMN Forum'da yazılarını severek ve ilgiyle okuduğumu ve özellikle birçok konuda bilgilendirici mesajlarını dikkatle takip ettiğimi belirtmek istiyorum :)

Fakültede kalmak istiyorum, yurtdışına da dil öğrenmek için gitme planlarım var. Yüksek ihtimalle Almanya olur sanırım, Almanca için.

Bu yıl Avrupa'da dikkat çekici başarılar elde edeceğimizi düşünüyorum. Ligdeki 2-3 sezon içinde de şampiyon olacağımızı tahmin ediyorum.

Evlimusin Abi

Hayır değilim kardeşim :)

Hukuk olmasaydı tarih veya fizik tercih edermişsin.

Neden?

Neden fizik mesela?(bir fizikçi olarak merak ettim)

Neden olduğunu tam olarak bilmiyorum ama içimden gelen bir şey. Televizyonda bir belgesel görsem hemen dikkatimi çekiyor ya da bu konuda yeni bir gelişme ile ilgili haber görsem aynı şekilde. Fizikle ilgili kitaplar okuduğumda özellikle bir üzüntüm bir problemim varsa o an için o sorunu geride bırakabildiğimi fark ettim :)

Ekmek sever misin? Çok yer misin? Kaç kilosun? :)
Ekmek seviyorum ama çok yemiyorum. Önceden 82 kiloya kadar çıkmıştım ama sonradan zayıfladım 73-74 şimdi.

Hüdai Pervaneli
14.10.2014, 20:58
Sunu yapmaliyim dedigin birsey varmi

Murat'
14.10.2014, 22:02
Sormadan edemeyeceğim, PSN'deki cüzdan sorununu hallettin mi. :)

alper*
14.10.2014, 22:15
Sunu yapmaliyim dedigin birsey varmi
Birkaç şey var tabi. Mesela yurtdışına seyahat etmek gibi :)

Sormadan edemeyeceğim, PSN'deki cüzdan sorununu hallettin mi. :)
Halledemedim maalesef. :o

Sibel
14.10.2014, 22:53
Seni çok etkileyen bir film var mı?

ibrahim
14.10.2014, 23:20
Bi ara stadyum başlığında isyan etmiştin bazı mesajlardan dolayı. Bir daha uğramıycam foruma falan yazmıştın. Sonrada bir gittin dahada gelmedin, arada bir selam verip çıktın. Foruma pek sık girmemenin nedeni bumu acaba? Yan Eğer buysa benimde o başlıkta baya tuhaf mesajlarım var. :D

Kendimi suçlu hissediyorum ya. Hakkını helal et. :)

Gesendet.

OĞUZHAN061
15.10.2014, 00:47
Sana göre Trabzonspor camiasının olmazsa olmaz 5 ismi kimdir?

beratika
15.10.2014, 00:50
Trabzonlu olmasaydın nereli olmak isterdin?

Berat Akçay
15.10.2014, 01:21
Kayseri sıkıcı bir yer mi Alper :)

A.Ali Karanis
15.10.2014, 01:45
Seni en çok sinirlendiren şey nedir? :)

Soner Albayrak
15.10.2014, 02:01
Kayseri'de kafası çalışmayan çocukları okuturlar bu doğru mu? :D

Tolga
15.10.2014, 09:03
Ağaç kurudu diye insan başka ağaçtan elma yemez mi ?

Emre Belölölö ile aynı ülkenin pasaportunu taşıyoruz diye bizde Irkçı sayılır mıyız ?

Kusursuz olan İslam mıdır ? Müslümanlar mı ?

Şimdiden teşekkürler ...

Hüdai Pervaneli
15.10.2014, 09:08
Kavga ettin mi Sinirlerine hakimmisin Kavgaci birimisin

Hakan
15.10.2014, 09:20
Bu kadar sorunun altından nasıl kalkacaksınız? :D Al bi tane daha :D

alper*
15.10.2014, 21:36
Merhabalar, biraz geç yanıt verdiğim için kusura bakmayın internete girme fırsatım olmadı bugün pek;

* Beni çok etkileyen bir film olmadı, zaten belirli bir doğrultuda dikkatimi yirmi-otuz dakikadan fazla toparlayamadığım için oturup bir şey izlemeyi beceremiyorum. Maç izliyor olsam dahi bu değişmiyor o yüzden genelde maçları radyodan takip etmeye çalışıyorum.

* İbrahim kardeşim lütfen öyle düşünme, stadyum başlığında benimle aynı düşünen ya da düşünmeyen birçok kişi Trabzonspor'la ilgili benimle benzer hisleri paylaşıp hayatında Trabzonspor'a yer verdiği için bu forumdalar. :)

* Ben Trabzonspor camiasında sayısız olmazsa olmaz değerimiz olduğunu düşünüyorum. Ama Trabzonspor efsanesinin oluşmasında katkısı olan herkesin bilgi ve tecrübesinden çok daha fazla istifade etmek gerektiğini ve onları daha iyi tanımak için çaba sarf etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

* Trabzonlu olmasaydım Artvinli olmak isterdim :)

* Kayseri çok güzel bir yer, gelip görmenizi ve gezmenizi tavsiye ederim. Misafir olarak ağırlamaktan da şeref duyarım :)

* Beni en çok sinirlendiren şey bana ne yapmam gerektiğinin söylenmesi. Bir şeyi zaten yapacak olsam ama birisi bana onu yap dese yapmayasım geliyor.

* Sinirli biri olduğumu söylüyorlar. Haklı olabilirler. Ama tartışma olacağını sezdiğim her durumdan uzaklaşmayı tercih ediyorum.

* Bu kadar sorunun altından gerçekten de kalkamadım :D Yanıt veremediğim sorular için affınıza sığınıyorum :o

Sibel
15.10.2014, 21:41
Dinlerken gözlerini dolduran bir şarkı var mı?

alper*
15.10.2014, 22:05
Öyle diyebileceğim bir şarkı var; Anathema - Flying.

Hüdai Pervaneli
16.10.2014, 00:30
Ülkenizde görmek Isteyipde Göremediginiz bir yer var mi ?
Milli Takim Hakkinda Ne düsüünüyorsun

Soner Albayrak
16.10.2014, 00:33
Soruma cevap vermediğin için teşekkür ederim :)

Tolga
16.10.2014, 05:53
Soruma cevap vermediğin için teşekkür ederim :)

HaheoehhHahaha :D

Muhteşemsin aga :D

alper*
17.10.2014, 21:33
Ülkenizde görmek Isteyipde Göremediginiz bir yer var mi ?
Milli Takim Hakkinda Ne düsüünüyorsun

İzmir'e gitmiştim bir kez (geçen yıl), çok güzel bir şehirdi ama oldukça kısa vaktim vardı pek fazla gezemedim. İmkânım olsa bir kez daha, rahat rahat gezmek isterdim :)

Milli Takım'ımızı Avrupa ve Dünya çapında düzenlenen tüm büyük turnuvalarda her zaman izleyebilmeyi çok istiyorum. :)

Hüdai Pervaneli
18.10.2014, 15:18
İzmir sicak Olur������
Hayalindeki araban ney Ehliyetin var mi abi

alper*
18.10.2014, 15:56
Arabalar konusunda hiçbir bilgim yok maalesef :o Ehliyetim de yok, bu zamana kadar almayı hiç düşünmedim.

Furkan Dündar
18.10.2014, 16:58
Arkadası soru bombardımanına tutmussunuz

Meslektaş olarak soruyorum neden avukatlığa devam etmedin
Mesleğin kötüleştiğini düşünenlerden misin

İ. SARAL
19.10.2014, 11:40
Bir sözleşme yapıldıktan sonra hal ve şartlarda değişiklikler meydana gelse dahi kural olarak, sözleşmenin aynen yerine getirilmesi gerekir. Bunu sağlayan ilke aşağıdakilerden hangisidir?

A) Emprevizyon nazariyesi
B) Ahde vefa ilkesi
C) İhkak-hak ilkesi
D) Subjektif iyiniyet teorisi
E) Öngörmezlik teorisi

Benim sorum bu :)

Hüdai Pervaneli
19.10.2014, 19:12
Alper Son Iki Sorunu Cevapladikdan Sonra Basligi gömeebilirsiniz:)

Buarada Buda Yeni Basligimiz:) http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1919829657#post1919829657

Berat Akçay
22.10.2014, 17:49
Soru soran ve bu sorulara samimiyetle cevap veren Alper kardeşimize teşekkür ediyoruz

Bu haftanın konuğu İlker

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1919829657#post1919829657