PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Vahid Halilodziç'e Sabretmek" ve Trabzonspor Taraftarı

Sayfa : [1] 2 3

U.Sadıkoğlu
06.10.2014, 02:24
http://i.hizliresim.com/kYWA87.jpg

Dile kolay.. Yaş 61.. Hayatının son periyoduna start vermiş olan insanlar ömürlerinin bu kısmını torun torba severek, onları evlendirerek ve eğlendirerek geçirirler...

Dünya Kupasında muazzam ve tarihi bir başarı elde eden Vahid Halilodziç, Trabzonspor'un yolunu ikinci defa tuttu... Almış olduğu rakam absürd bir rakam olmamasına rağmen belki birazda naz yaparak kulübün başında işe koyuldu.. Halilodziç'in açıklamaları, Trabzonspor taraftarını günden güne rahatsız etmeye başlıyordu, Trabzon insanı Andersen'den masallar dinlemeye alışık olduğu için realist yorumlar yapan ve daima gerçekçi konuşmaya çalışan Vahid Halilodziç'i yerel basının ve passat medyasınında gazıyla daha sezon başında tefe koymaya hazırdı bile..

Peki kimdi bu Halilodziç? Ne iş yapardı.. Nerden gelirdi nereye giderdi.. Sahi futbolu o mu iyi biliyordu? Trabzonspor'un hem Yöneticiliğini, hem Teknik Direktörlüğünü yapan cefakar, vefakar (!) taraftarlarımı?

Vahid Halilodziç futbolun içerisinden gelen bir insan ve Santrafor mevkiisinde top koşturduğu futbolculuk kariyeri boyunca çıktığı 411 maçta 223 gol attı ve bir santrafor oyuncusunun ulaşmak isteyeceği bir basamakta Paris Saint Germain'in en parlak dönemlerinden birinde futbolu bıraktı.

Vahid Halilodziç Trabzonspor'u da sayarsak daha önce 7 kulüp ve 2 ülke milli takımı çalıştırdı. 1997-98 sezonunda Fas'ın Casablanca takımını çalıştıran Halilodziç bu iki sezonda takımı şampiyon yaptı. 1998'de takımına Afrika Uluslar Kupasını kazandırdı. 1998 sezonunda 2. Ligde bulunan Lille'in başına geçen Vahid Halilodziç ilk sezon averajla Ligue 1'e çıkamadı. 2. Sene ise 83 puanla Şampiyon oldu. Vahid Halilodziç Ligue 1'e çıkardığı Lille'i ilk senesinde 3. Yaparak Şampiyonlar Ligine katılma başarısı gösterdi.Vahid Halilodziç Fransa'da 2000-2001 Sezonunda yılın hocası seçildi ve Halilodziç yönetimindeki Lille 2000-2001 sezonunun en az gol yiyen takımı oldu.Lille, Ertesi sezon katıldığı Şamp. Liginde Deportivo-Manchester United ve Olympiakos'un yer aldığı grubu 3. Bitirerek UEFA'ya kaldı.2001-2002 Sezonunu Lille 5. Tamamladı. Halilodziç ayrıldıktan sonra ise 14. Olup küme düşmekten son anda kurtuldu.2002-2003 Sezonunda Rennes'i çalıştıran Halilodziç burada kariyerinin en durağan dönemini yaşamış kısacası tutunamamış ve 1 sezon sonra istifa etmiş. Ligi 14. Bitirmişler..

2003-2004 Sezonunda Vahid Halilodziç Paris SG'nin başına geçti. İlk sezonunda 76 puan alarak Ligi 2. Bitirdi. Şampiyonluk 3 puan farkla dönemin efsanesi Olympic Lyon'a teslim edilmiş... Halilodziç bir önceki sezonu 11. Bitiren Paris Saint Germain'i 2. Yapmasının yanı sıra takımı Fransa kupası Şampiyonu yaptı.Takımı 4 sezon sonra Şampiyonluk yarışına sokan Halilodziç 2004-2005 sezonunda 9. Oldu. CL'de dönemin ölüm grubu Chelsea.Porto,CSKA grubunda sonuncu oldular. Halilodziç'in ayrıldığı sezonun ertesinde Paris Saint Germain ligi yine 9. Bitirdi.

Vahid Halilodziç 2006 yılında Arabistan ligi takımlarından Al İttihad'ın başına geçti. Al İttihadı Şampiyon yaptı.Al İttihad kulübünden 2008 yılında istifa etti. Kulübün toplam kazanmış olduğu 7 Şampiyonluktan 1'i Halilodziç'e ait.

Halilodziç 2010 yılında Dinamo Zagreb'in başına geçti. 6. Sırada devraldığı takımı 17 puan farkla şampiyon yaptı.+ Lig Kupasını kazandı.Villareal, PAOK ve Brugge'ün bulunduğu UEFA gruplarında son maçta PAOK'la berabere kalınca Zagreb tur atlayamadı. Halilodziç istifa etti.

2008 yılında Fil Dişi milli takımını çalıştıran Halilodziç'in 2 sezonda sadece 1 yenilgisi bulunuyordu. Takımı Dünya Kupasına taşıdı. Halilodziç Afrika Kupasında çeyrek finalde elenince görevine son verildi. Karar Spor Kamuoyunda çok tartışıldı. Son olarak 2012'den beri Cezayir'i çalıştıran Halilodziç Cezayir'le 2014 Dünya Kupasında kaba tabirle destan yazdı. Almanya'ya uzatmalarda elendi ve istifa etti...

Vahid Halilodziç'in kariyerine baktığımızda 3 farklı takımla Şampiyonluk yaşamış futbolculuk ve Teknik Direktörlük kariyerinde neredeyse Trabzonspor Kulübü kadar kupa ve madalya kazanmış bir antrenör portföyü görüyoruz.

Vahid Halilodziç'i bir kenara itiyorum.. Ve Trabzonspor taraftarlarına soruyorum..

Taraftarlık ne demek? İstifa diye bağırmak mı? Yoksa 60 yaşını geçmiş ve 'Para benim için herşey demek değil' deyip Trabzonspor tribünlerinin önünde başını eğerek özür dilemek midir?

Kombine almayıp, Lisanslı ürün almayıp, Stadyuma gitmeyip 'İstifa' diye bağırmak taraftarlık mı oluyor? Trabzonspor taraftarı malesef hiç akıllanmıyor.. Görünen o.. Vahid Halilodziç'in de başını yiyecekler yakında..

İstanbul Medyasının haberlerine göz attım gece gece sinirlerim zıpladı desem yeridir.. Adamı herkes yerden yere vurmuş.. Sırf bunun için bile Vahid Halilodziç'e sahip çıkardım.. 2014 sezonu bitmedi ve biz 2 sezonda 5. Teknik Direktörümüzle çalışıyoruz...

Artık İstifaların bize birşey katmadığını göremiyor muyuz? Yoksa kelle avcılığı hoşumuzamı gidiyor?

İstanbul'da Lig maçını 5000, Trabzon'da Passolig'siz Avrupa Ligi maçında 9000 kişiye oynayan Trabzonspor taraftarının kelle istemeye hakkı var mı sizce?

Vahid Halilodziç'in bugün tribüne gittiği görüntüleri izledim ve iyi ki böyle bir hocayla çalışıyoruz dedim içimden.. Geldiği ilk günden beri realist, gerçekçi ve hiç bir zaman kandırmıyor... Egosu olan adam tribünemi gider? Gelmişsin 60 yaşına otur evinde be adam! Tomarla paran var zaten.. Ne diye uğraşacaksın bu takımlada strese sokacaksın kendini... Bu ne ego be hocam! Hatalıyım diyorsun falan.. Bırak hocam ne hatası.. Yen şu egonu yık tabularını senin hatan falan olamaz!

Trabzon şehri son yıllarda futbol bazında büyük bir yozlaşma içerisinde ve bunun bedelini Vahid Halilodziç'ede ödetme niyetinde.. Öyle ki şikeci Ersun Yanal'ın, Galatasaray formasıyla jübilesini sırıta sırıta yapan Hami'nin ismi şimdiden anılmaya başlanmış bile...

Aslında bu yazıyı uzatırım.. Hakkında ansiklopedi hatta tez yazabileceğim bir konu bu.. Trabzonspor taraftarının mendeburluğu! Kulübüne bir çivi dahi çakmaz ama konuşmaya gelincede mangalda kül bırakmaz.. Konuşanlarıda konuşturtmaz.. Devamlı eleştirir.. Hiç susmaz.. Arsenal Kulübünün son 10 yılda 1 kupa kazanan hocasındanda bahsedebilirim.. Manchester United'ın en az 3 yıl isteyen hocasındanda..

Ama gerek yok.. Görünen köy kılavuz istemez demişler ya! Bizimkide o biçim..

Hatasını kabul eden..
Taraftarına hesap veren..
Oyuncuları gibi maçı yaşayıp hakemlerle mücadele eden..
Hırslı..
Gerçekçi..

Bir hoca..

Daha ne istiyorsun Trabzonsporlu? Taraftarlık takımına destek olmaktır, takımının ileriye gitmesine yardımcı olmaktır. Takımının önünde gerekirse merdiven olmaktır.

Sabır.. Sabır.. Sabır.. Kadromuzda geçen sezondan farklı olarak her hafta 9 oyuncu forma giyiyor ve buna sabretmeniz gerektiğini anlayamıyorsanız değişmesi gereken Teknik Direktörümüz değil başka birşeydir...

memmedaga
06.10.2014, 02:59
çok uzun bir cevap yazmış idim ama sildim.

Devre arası gelsin bu yazıya tekrar bakalım diyorum.

Umarım yanılan ben olurum sen haklı çıkarsın.

artvints
06.10.2014, 03:11
çok uzun bir cevap yazmış idim ama sildim.

Devre arası gelsin bu yazıya tekrar bakalım diyorum.

Umarım yanılan ben olurum sen haklı çıkarsın.

Ben zaman verilmesini savunuyorum.bunun vahid hocayla alakasi yok.tolunay geldiginde de, mustafa hoca icin de ayni sey gecerliydi. Guvenmiyorsaniz getirmeyin.getiriyorsaniz en az 1 sene sonunda toplu bir degerlendirme yapip kalacak mi gidecek mi diye karar alin.bu sekilde olmuyor.yalama oldu artik.bu ortamda futbolcu at kosturur.istedigi gibi davranir.buyuk hedeflere gidilmez bu ortamda.yazi icin tesekkurler. Kararlari sakinken almak lazim en azindan.mac sonunda degil.tarihimizin en basarili hocalarindan birini bile boyle gonderdik biz.yakismiyor koca camiaya.bu kadar duygusal hareket edilmemeli.butun kararlar sinirli bir sekilde aliniyor.boyle olmaz.

memmedaga
06.10.2014, 03:20
Ben zaman verilmesini savunuyorum.bunun vahid hocayla alakasi yok.tolunay geldiginde de, mustafa hoca icin de ayni sey gecerliydi. Guvenmiyorsaniz getirmeyin.getiriyorsaniz en az 1 sene sonunda toplu bir degerlendirme yapip kalacak mi gidecek mi diye karar alin.bu sekilde olmuyor.yalama oldu artik.u ortamda futbolcu at kosturur.istedigi gibi davranir.buyuk hedeflere gidilmrz bu ortamda.yazi icin tesekkurler. Kararlari sakinken almak lazim en azindan.mac sonunda degil.tarihimizin en basarili hocalarindan birini bile boyle gonderdik biz.yakismiyor koca camia ya.bu kadar duygusal hareket edilmemeli.butun kararlar sinirli vir sekilde aliniyor.boyle olmaz.

olay taraftarın veyahut yönetimin elinden çıktı artık

3 aydır suçlanan futbolcular bir şekilde hocayı yollayacaklardır diyorum ve uzatmıyorum

bunun neden ve nasıl olduğunu yeri ve zamanı geldiğinde duygularımızı dizginlediğimiz zaman tartışırız

Furkan Özdem
06.10.2014, 03:34
Vahid hoca bizim için büyük bir şans...

bahadır2561
06.10.2014, 08:58
Hatalarindan ders cikaran bi hoca ifadesi gecmis yazinin son bolumunde
Medjani tum maclarda ortasahada oynadi bu da demek oluyor ki hatalardan ders filan cikarmiyormus

Daha dune kadar en buyuk destekcisi bendim ama simdi degil
O kadro nedir oyle
Her oyuncunun mevkisi belli fanteziye gerek yok

Medjani'nin orta saha da oynadigi hicbir takim sampiyonluk yarisinda olamaz bunu 7 yasindaki cocuk goruyor 61 yasindaki Hoca gormuyor mu?

2010-2011 sezonunda Selcuk-Colman ile sampiyon oldu bu takim. Ceyhun toplam 900 dj. oynamis yani 10 mac filan. Bu lig icin oyle defansif ortasaha her macta sart degildir.

Zeki denen futbol fakirini oynatmak ustelik Bosi saglamken en hafif tabiriyle futbolu bilmemektir

bordoylamavi
06.10.2014, 10:23
sabredicez tabi de deneme yanılma için çok geç. kaleci sorunumz da varken bu takım gerçek takım zor olur gibime geliyor. cezayir stili istediği kadar başarılı olsun bizim taraftarın istediği şey bu değil .biz gol istiyoruz futbol istiyoruz pas isityoruz. skor değil. ben çok iyi oynayıp yenildiğimiz maçta takımı alkışlarım. ama oynamadan kazanbılan puanlar işkenceden başka bişi olmuyor. selçuk colman gibi adamlardan sonra medjani fatih hiç çekilmiyor. yani bu adamlara sabretmek hgiç mantıklı gelmiyor bana

delikoyun
06.10.2014, 10:58
düşünüyorum 4 1 3 2 oynasa takım tek santraforun arkasında oynayacak oyuncuların hiç biri ne doğru orta açabiliyor nede yaratıcı pas veriyor sefa waris yusuf çok kenar oynuyor bu oyuncular bu kadar kenar oynadığı durumda ancak 2 ön libero oynatman gerek ki orta alanda boşluk bırakmayasın ama ön libero olarak salih ve medjani değil asla değil

hangi ismi yazarsanız yazın zor bu kadar kenar oynayan içeriye doğru oynama özelliği olmayan oyunculardan bir kadro kurarsan yapabileceğin bir şey yok ön liberon çok iyi olmalı işi kenar oyuncucları bozuyor çünkü orta alanı boş kalmasına sebeb oluyorlar içeriye doğru oynama özelliği hiç yok bu oyuncuların

--------------------------------------------------------------------ibrahim--------------------------------------------------------------------------------

bosingwa------------------------------------------------papa------------------------medjani-----------------------------------musa----

-----------------------------------------------------------------ferhat yazgan--------------------------------------------------------------------------

------------------------mehmet ekici---------------------------------soner---------------------------------------------özer-----------------------

------------------------------------------constant------------------------------------------yatabare-------------------------------------

takımda gerçek mevkisi ön libero olan tek adam ferhat yazgan
medjani daha hızlı papadan belkalem dışarıda bıraktım fazla ağır 2 ağır stoper iyi değil medjani ikisine göre daha hızlı
kanat oyuncuları waris hariç sildim çünkü çok kenarda kalıyorlar orta alan bomboş kalıyor içeriye doğru oynama özelliği yok bu oyuncular her topu ikili 3 lü sıkıştırmada kaptırıyor dikkat edin maçlarda
soner mehmet constant gibi topu kullanma becerisi olanları seçtim orta alanda en azından iki pas yapar bu 3 lü top tutabilirler tek handikap savunmaları zayıf constant en yaratıcı oyuncu mutlaka santraforun arkasında sonerle birlikte yatabereye isabetli düzgün pas ats atsa onlar atar
yusufu ve sefayı warisi aslında sildim umudum kalmadı ancak rakip yorulduğunda bu oyuncular devreye girip kenarlrdan bindirelerle takıma güç katar iyi yedek olurlar rakip güçten düşünce bu oyuncularla vites yükseltiriz
medjani gerçek mevkii stoper onu gerçek mevkiine çektim

bu düzende eğer özer ekici soner ferhat constant yatabare pres yaparsa bileğimiz zor bükülür birde savunmada iki tecrübeli isim biri diğerine göre daha hızlı ondan dolayı papa+medjani seçtim

sefayı warisi yusufu silin içeriye oynayamıyorlar onlarla olmaz orta alan kırılgan oluyor topa basamıyor onlara atılan her topu ikili 3 lü sıkıştırma sonucu kaptırıyorlar ortalarıda çok kötü isabetli orta yok bu oyuncuların paslarıda kötü

Fatih Birinci
06.10.2014, 11:10
Seni her yerinden öpüyorum kardeşim eline yüregine saglik...senin gibi taraftarlarimiz cogaldikca bu kulüb herzaman şaha kalkacaktir....

Veysel
06.10.2014, 11:26
Güzel yazı olmuş :)

Adem Akyüz'
06.10.2014, 11:27
Takımda iğne ucu kadar bir ışık olduğunu görsek, sabretmek herkesin boynunun borcu olurdu. Ama yok ! Olmadığını da hepimiz çok iyi biliyoruz. 5 haftada 4 puan, tarihimizin en kötü başlangıcı, sürekli geriye giden ve ne olduğu belli olmayan bir oyun.

Vahid hocanın geçmişindeki başarılarından bana ne. Önemli olan şimdi ne yaptığı? Real Madrid Mourinho'yu kovarken geçmiş başarılarına baktı mı?

Hatalarını kabul etti diyorsunuz. Pardon da ne olacaktı başka? Takımı her maçta farklı bir 11'le(mecburi degisiklikleri ayrı tutuyorum) çıkartan ben miyim? Dün hücum hattında nerdeyse bütün oyuncuları farklı mevkilerde oynatan ben miyim?

Sabretmek iyidir. Ama neye sabredeceğiz. "Bakın takım şu an şunu yapıyor, zamanla çok daha iyi yapacaklar" dediğimiz bişey var mı? Açıkçası benim yok. Stoperden bozma bir orta saha varken de olması da mümkün gözükmüyor. Burda da yine hocanın hatası ortaya çıkıyor. Sene başı Natcho'yu veto edip Medjani'yi aldıran, son gün orta saha yerine 3. Yabancı stoperi aldıran da kendisiydi.

Hoca değişikliği çözüm olur mu? Emin değilim. Ama maalesef şu an hocaya karşı güvenim özellikle dünkü maçtan sonra sıfıra inmiş durumda. Umarım sonunda sabredelim diyenler haklı çıkar.

Uğur Ö.
06.10.2014, 11:47
Bu zihniyet Van gaalide gönderir Morinhoyuda.Hoca hicbirimizin istemedigi kadar iyi olmasini istiyor.Ve bunun için bana süre verin diyor.Bu zor süreçte eestek versek hocaya kotu mu olur ne kaybederiz

Hakan
06.10.2014, 12:01
Bu kadar duygusal bakmak da yanlış.Kendi sonunu kendi getiriyor,bu inat nedir? Medjani'yi bir kez çıplak gözle izleyen adam ondan orta saha olmayacağımı görür
Ben Mustafa Denizli derim,ama Vahid Hocayla devam edilmesinden de yanayım :)

S.Seymen
06.10.2014, 12:01
Güzel yazı...

Taraftarlık kültürümüz önemli, yüksek bir erezyon var.

İlkeli olamıyoruz

Bir karar verirken 40 kere düşünmek lazım

verilince de arkasında durmak

ve artık bir Trabzonspor anayasası çıkarılmalı, bu ilkelerden oluşan bir sisteme sahip olmalı

ve ilkelere bağlı kalınmalı

sürekli karar değiştirerek varılbilecek bir yer yok...

Yavuz Bektaş
06.10.2014, 12:08
ben de hocayı destekliyordum ama dunku kadro neydi öyle
2 ihtimal var ya hoca arayış icinde ya da oyuncular antremanda iyi oynayip macta yatiyorlar
2 hafta var inşallah sakatlar düzelir normal kadroya döneriz hoca bu aksam lig tvye konuk olucak hayırlısı

gurur6134
06.10.2014, 12:16
Kendini dunyanin en iyi 5 hocasindan biri olarak goren kendi yaptirdigi 80milyon harcanan 20 transfere ragmen hala hatayi futbolcularinda arayan 2 aydir kimin nerde oynayacagini cozemeyen surekli oyun anlaminda gerileyen absurd 11 ler ve taktik anlayislarla oynayan gol yiyene kadar hucum dusunmeyen kendini hala dunya kupasinda sanan full trip kurt hoca vahidle devam!!!

bahadır2561
06.10.2014, 12:16
Anlamadiginiz yada anlatamadigimiz mevzu taraftar alinan sonuclara gore hareket etmiyor
Oynanan oyun, kadro yapilanmasi, kadro dizilisi...
9 resmi mac yaptik hepsinde de farkli kadro, farkli dizilisler
Medjani'nin orta saha olmadigini sokakta ki 5 yasindaki cocuk biliyor, Hoca bilmiyor mu yani?
Cardozo'nun tek forvet oynayamayacagini koskoca Vahid Hoca bilmiyor mu?
Waris'i sol kenara hapsetmek icin mi 6 milyon euro verdik? Nerde sol cizgide oynamis bu adam?
Bosingwa'yi orta sahada oynatip, Ekici'yi oynatmamak hangi aklin tezahuru?
Bosi sakatken Zeki'yi hadi oynattin diyelim de Bosi saglamken ne diye oynatiyorsun?
Serdar Gurler hiziyla nam salmis birisi begenirsiniz begenmezsiniz adami forvet arkasi oynatmak da nedir?
4-4-2 oynatiyorsun ortada Bosi-Medjani bunun aciklamasi olmaz
Futbolum temel sartlarindan birisi eger bu diziliste oynayacaksan top teknigi yuksek pas yapabilen 2 oyuncu koyacaksin biz naptik alakasiz adamlarla maca basladik
Kadro muhendisliginde de sinifta kaldi
Bir avuc inciri berbat etmek uzere
Transfer sezonunda nerdeyse aglayacaktik orta saha diye ama gidip Papa'yi aldik bunu gormek icin Mourinho olmaya gerek yok

Bu hatalarindan donecekse eyvallah kalsin takimda ama yok bi daha ki mac hâla Medjani ortada oynayacaksa hic zorlamanin anlami yok tesekkur edip yollar derhal ayrilmali

S.Seymen
06.10.2014, 12:40
Dün akşam o kadar üzgündüm ki hiç bir spor programını seyretmedim.

Bu gün aldığım yorumlarda dün akşam İst Yerel medyasının Vahid hocaya yüklendiğini duydum, onları okumuyorum da

buralarda gördüğüme göre konuşuyorum

sırf bu neden bile yani İSt yerel medyasının Hocaya saldırması bile

hocaya destek çıkmak için yeterli kriterdir....

odyseuys
06.10.2014, 12:46
Bu kadar duygusal bakmak da yanlış.Kendi sonunu kendi getiriyor,bu inat nedir? Medjani'yi bir kez çıplak gözle izleyen adam ondan orta saha olmayacağımı görür
Ben Mustafa Denizli derim,ama Vahid Hocayla devam edilmesinden de yanayım :)

hakan, vahid hocanın takımın başına gelmesi netleştiğinde de yazmıştım, müdavimisin sen forum muhtemelen hatırlarsın. biz sadece bir teknik direktör değil bir futbol ekolü transfer ettik ve bu ekolün olmazsa olmazıdır medjani vb. defansif katkısı, sertlik derecesi yüksek orta çizginin 1-2 metre önüne çıktığı zaman alan hatta zaman bilinci kaybolan futbolcular. biz bu anlayışa yatırım yaptık, ki bu ekolün de bizim gibi futbol güncelini 10 yıl kadar geriden takip eden ülkelerde dahi başarısı artık düşük ihtimal.

yine de yapılan yatırımın başarısı düşük ihtimal dahi olsa yatırımın büyüklüğü düşünüldüğü zaman o düşük ihtimalin peşinden koşmak gerektiğini düşünüyorum ben. bunun adı sabırsa sabretmek gerekli, mevcut kadro mühendislik açısından bir başka hocanın eseri değil vahid hocanın tercihlerinin sonucu. bir başkasının da bu malzemeyle farklı sonuç üretmesi çok mümkün değil. üstelik futbol takımları her başına geçenin dengeleriyle oynayacağı, etkide bulunup tepkileri gözlemleyeceği laboratuvarlar ya da araştırma sahaları değil bunu da unutmamak gerek. takımın oluşturan her bir parça senin benim gibi insanoğlu, kırılgınlıkları hassasiyetler var.

benim mustafa hocanın takımıyla ilgili en büyük tedirginliğim oynattığı mahkum futbol anlayışının takımın genlerine sirayet etmesiydi, vahid hocayla bu anlayış mahkum olmasa da katı defansif olarak yerleşikleşmiş bir halde. eldeki veri bu iken bu koşullar altında başarı nasıl gelir bence yapılması gereken muhasebe bu. ben başından beri karamsarım, beklentilerime bu takım-bu futbol kültürü kesinlikle cevap vermiyor ama bu anlayışın başarı ihtimali düşük de olsa imkansız değil. zaman tanımak gerektiği konusunda hem fikirim konunu sahibiyle.

bir de, takımın yapısı-kuruluşu itibariyle de zamana ihtiyacı olduğu gerçeğini ihmal etmemek gerek. kabul edilir ya da edilmez, takım toplama takım. vahid hocanın topladığı takım. "takım oturmadı" söylemi bugünlerde saha içi skorlar nedeniyle alay konusu haline geldi, doğaldır. ama tekil futbolcular grubundan takım yaratma işi kesinlikle zaman gerektiriyor.

bu grubun "takım" refleksi kazanma sürecinde en önemli görev taraftara düşüyor aslında. var olmayan olması zaman alacak olan takımdaşlık duygusunun pekiştirilmesinde bence taraftar ciddi bir katalizör görevi görmeli, ama passolig, şike süreci, yönetimin politik tutumu vb. bir çok sebep takım olma sürecine taraftarın katkısını minimuma yer yer negatife indirmiş durumda. bizim taraftar olarak başlamamız gereken nokta aslında burası olmalı. biz nasıl katkı sağlayabiliriz bunu düşünmeliyiz.

sonuç olarak saha içi sonuçlar kötü, oynatılmak istenen futbol "bence" günün gereklerinden-gerçeklerinden uzak, başarı ihtimali düşük. ama yatırımın boyutu ve riski bu düşük ihtimalin peşinden koşmayı gerektiriyor. uzun oldu biraz affola.

bthnbyrktr
06.10.2014, 13:07
Şöyle de düşünün, şuan takım içerisinde sağlam oyunculardan ön liberodaki en iyi verimi Medjani veriyorsa ne olacak? Eğer sakatlıklar yaşanmasaydı hoca bilmez miydi o bölgede en iyi Alexandru Bourceanu. Orta sahaya adam mı kaldı sakatlıklar yüzünden José Bosingwa da Silva'yı orda oynatıp Zeki ile bekte idare ediyor. Takımı her gün idmanda gören o biz değiliz. Demek ki masa başında futbol olmuyor. Sorun Vahid Halilhodzic değil, sorun Avni Aker'in çimlerini yaptırmayan yöneticiler, kendilerini geliştiremeyen futbolcular. Trabzonspor formasını giyen o veya bu şekilde kadroya giren bir oyuncu nasıl olurda kendisini geliştiremez.

Özer'in, Alex'in geri döndüğünü gördüğümüzde bu takımı kimse durduramaz tabi sakatlanmaya devam etmezlerse.

Muhteva
06.10.2014, 13:17
Bu sezonu gerekirse orta sıralar da bitirelim önümüzde ki sezonun ilk 5 haftası istenen sonuçlar alınmazsa o zaman hocayı tefe tutarız.

Baştan aşağı degismis olan bir kadroyla ilk 5 hafta sonuçlarına bakıp hocanın kellesini istemek hem haksızlık hem de mantıksızlık olur..

hyasin61
06.10.2014, 13:18
Hocayı gondermeye calısanlar dun mactan sonra yaptıgı acıklamalar sırasında hocanın gözlerinin içine baksın cok sey görürsünüz.

Adem Akyüz'
06.10.2014, 13:21
Şöyle de düşünün, şuan takım içerisinde sağlam oyunculardan ön liberodaki en iyi verimi Medjani veriyorsa ne olacak? Eğer sakatlıklar yaşanmasaydı hoca bilmez miydi o bölgede en iyi Alexandru Bourceanu. Orta sahaya adam mı kaldı sakatlıklar yüzünden José Bosingwa da Silva'yı orda oynatıp Zeki ile bekte idare ediyor. Takımı her gün idmanda gören o biz değiliz. Demek ki masa başında futbol olmuyor. Sorun Vahid Halilhodzic değil, sorun Avni Aker'in çimlerini yaptırmayan yöneticiler, kendilerini geliştiremeyen futbolcular. Trabzonspor formasını giyen o veya bu şekilde kadroya giren bir oyuncu nasıl olurda kendisini geliştiremez.

Özer'in, Alex'in geri döndüğünü gördüğümüzde bu takımı kimse durduramaz tabi sakatlanmaya devam etmezlerse.

İyi de Özer ve Bourceanu yeni sakatlanmadıki. Kamp sürecinden beri sakattılar. Hoca bunu bile bile orta sahaya bir transfer yaptırmamışsa hatanın büyüğü ondadır. Ayrıca Mehmet Ekici ne kadar kötü olursa olsun, orta sahada Bosingwa'dan daha iyi oynar. En azından daha rahat hücuma çıkarız. Dün Fatih topu stoperlere veriyor, onlar ileri vuruyor. 2. Bir alternatifin yok. Bosingwa tecrübesiyle defansif kısmı idare edebiliyor ama takımı hücuma kaldırmayı yapamadığını gördük. Bunu geçen sene kupada Balikesir maçında da gördük, sezon başı Bursa hazırlık maçında da..

İş dönüp dolaşıp yine transfer döneminde orta saha aldirmayan Vahid hocada bitiyor.

cınar#7
06.10.2014, 13:24
Medjani ve Belkalem takıntısını bıraksın işte o zaman işler iyi gidecek

+ Waris sol kanatta harcanmamalı

Sefaenes
06.10.2014, 13:48
Sabir güzel birsey ama sabir edecegimiz inatla ayni kötü oyunculari sirf torpille oynatiyorsa pardon derler zeki bosi sakatligi disinda asla 11 degil 18.girmemeli medjani belkalam artik yedeğe cekilmeli elimizdeki forvetler 2 dönmeli

İ. SARAL
06.10.2014, 13:57
Güzel yazı eline sağlık. Bence de sabredilmeli yapacak bir şey yok. 2 yılda 5 hoca ne demek. Hoca değiştirmekle bir şey kazanacağımız yok.

s.krdmr
06.10.2014, 13:58
yazdıklarının %100 üne katılıyorum.abi biz sabretmicez de kim sabretcek.sabretmek 30 yıldır bizim işimiz.bu seneden kimsenin ümidi yok zaten.mühim olan gelecek sene çıktığı her maçta galibiyete kesin gözüyle bakabilceğimiz Trabzonsporu yaratmak.hocayı yollayıp sil baştan yapmaya gerek yok.lütfen kanser olurcasına sabır.değmezmi değer Trabzonspor için verilen canlara bir yenisini eklemek boynumuzun borcu.taraftar dediğin kötü günde belli olur iyi günde stadı dolduran taraftardan hayır gelmez bu takıma.

bthnbyrktr
06.10.2014, 14:00
İyi de Özer ve Bourceanu yeni sakatlanmadıki. Kamp sürecinden beri sakattılar. Hoca bunu bile bile orta sahaya bir transfer yaptırmamışsa hatanın büyüğü ondadır. Ayrıca Mehmet Ekici ne kadar kötü olursa olsun, orta sahada Bosingwa'dan daha iyi oynar. En azından daha rahat hücuma çıkarız. Dün Fatih topu stoperlere veriyor, onlar ileri vuruyor. 2. Bir alternatifin yok. Bosingwa tecrübesiyle defansif kısmı idare edebiliyor ama takımı hücuma kaldırmayı yapamadığını gördük. Bunu geçen sene kupada Balikesir maçında da gördük, sezon başı Bursa hazırlık maçında da..

İş dönüp dolaşıp yine transfer döneminde orta saha aldirmayan Vahid hocada bitiyor.

Hali hazırda orta saha oyuncuları alındı zaten. Alınmadı değil ama hocanın dediğine geliyoruz nedense tam performans ile oynamıyorlar. Formanın hakkını vermiyorlar.

Düşünceme göre Alexin dönüşüne kadar Medjani ile idare ederim dedi. Çünkü transfer döneminde daha çok aciliyet gerektiren bölgeler vardı. Forvet gibi mesela, defans gibi. Hazırlık maçlarında Boss olduğu defans bile ne kadar kötü olduğunu gördük. He sakatlıklar sayesinde aynı kadroya geri döndük sayılır o ayrı mesele.

Bu sene değil önümüzdeki senenin kış transferleri dönemine kadar hocanın takımda kalmasından yanayım. Bence o zaman ak şey kara şey belli olacaktır.

Uğur Gündüz
06.10.2014, 14:10
Hoca kolay pozisyon vermeyen , zor yenilen takım imajından vazgeçmemeliydi. Hücum naralarına yenildi ve saçmalamaya başladı. Oysa ilk maçlardaki defansif kurguya azar azar montaj yaparak takımın dengesini bozmamayı tercih edebilirdi.

Erbay
06.10.2014, 14:11
5 maçta 4 puan alması şart değildi. Bu kadar kötü bir başlangıç yapan her teknik direktör, dünyanın her yerinde eleştirilir.

Dün örnek verdiler Mersin de baştan aşağı değiştirmiş takımı ama 10 puanları var.

Bizim takım baştan aşağı değişti ama iyi bir planla değişmedi. Sorun değişmek değil, bir şeyi doğru yapıp yapmamak. Halilhodziç yanlış yapıyor.

Bu nedir yani sana tarihimizin en pahalı takımını vermişiz; maç sonu açıklama ben takımla kamp yapamadım. Yapsaydın. Şu takımın saçma sapan uzun top oynamak yerine 2-3 pas yapması için aylarca kamp yapmasına ya da aylarca beraber oynamasına gerek yok.

En uç örnek Manchester United'da değişti ama adamlar bir maç 5 yese diğer maç 3 atıyor yeniyor yani. Hemen reaksiyon verebiliyor. 3'lü defans tutmuyorsa öteki hafta değiştiriyor ama boş değiştirmiyor, doğru yapıyor ve kazanıyor.

Şu takımdaki orta saha sorununu görmeyip her maç 50-60 metrelik paslarla atak yapmaya çalışırsan 3 değil 5 de yersin. Bir şeyler dene. Yoksa kafandaki olmuş takım bundan farklı değil mi?

Başta da dedim bu kadar kötü başlamak şart değildi. Bu kadar kötü sonuçlar almanın izahı yok. Yenilik falan bahane. Ha zemin kötü denmiş ha ben takımla kamp yapamadım denmiş, benim için aynı.

Şu son maçı kazansak bile çok şey değişecekti ama 3-0 yenildik. Ee yenilince de bi zahmet bazı şeyler farklı olsun. 5 hafta geçmiş ligde galibiyerti olmayan iki takımdan biriyiz.

Hoca şanslı ki şikeydi dünyadan soğumaktı, passoligti falan tepki verilmiyor kendisine. Çok şanslı.

Timur Mikhail
06.10.2014, 14:26
Herşeyin başlangıcı küçüktür. Körü körüne bir sabırdan bahsetmiyoruz burada, hiç kimsenin elinde zaten sihirli değnek yok.

Şenol hoca gitti, tolunay gitti, mra gitti, hami gitti ve bunların elindeki kadro uzun süredir birlikte oynayan adamlardı en son haminin elinde bir şekilde ivmelendiler aynı şekilde mra döneminde avrupada da öyle.

Vahid hoca lig başında doğruları söyledi ve kimse ona bugün neden böyleyiz dememeli, adamın elinde sıfırdan kurulmuş bir takım var ve maçları izledik sorun kesinlikle takım olamamak. Taktikler, orta saha eksikliği falan gelir sonra ama asıl sorun bence takımın oturmaması.

Karabük maçında böyle birşey olabileceği aklıma gelmişti ve bu maç kırılma noktasıdır, bu durumda lige verilen aradan sonra takımın bir şekilde ivmelenmeye başlaması gerekir yoksa harcanacak hoca bu kesin. Bunca değişiklik ve yapılanma (ne kadar yapılanmaysa) yine boşa gidecek, sonra kısır döngü devam edecek.

Büyük başarıların ardında, trajik ve sarsıcı başarısızlıklar vardır. İş sabır işidir ve aklı kullanma işidir.

Hoca akıllı ama bazı şeyleri görmesi zaman alıyor ve sabır işi bize kalmış durumda.

Berat Akçay
06.10.2014, 14:44
''Değişmesi gereken teknik direktör mü yoksa başka bir şeyler mi ?''

Kaç tanesi geldi geçti. Şimdi geri çağırıyoruz ki kurtarsın
Televizyonda gollere puan veren, bu zaman zarfında lisans bile almayan birine gel bizi kurtar denmesi kadar komik bir şey olamaz. 2 maça aldanıp konuşmamız yok mu, ah ah..
Ersun Yanal'ın tapelerinden bihaber insanların Trabzonspor takımının başına geçmesi için yazılar yazması ise hiç komik değil. Adının bile geçmesi utanç
Artık istikrar zamanı..

Ellerine yüreğine sağlık kardeşim

fanatikdevri
06.10.2014, 15:05
Sabır güzel bir şey,herkes bir şeye sabrediyor artık ne beklentisi varsa.Halilodziç organize ve bilinçli bir şekilde Cardozo'yu ceza sahası içinde topla buluştursun ve aynı pozisyonu bir kere tekrarlaması halinde her türlü sabredilir.
Bunu görmeyenler neye kime ne kadar sabredeceklerse amaçları ne ki?

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
06.10.2014, 15:24
Kalemine sağlık Uğur.

Bu camia bir hocayı 5 yıl desteklesin.
Yönetim de hocasını satmasın, o zaman görün sportif başarıyı.

Tarlalar sürülmezse tabii..

toksoy61
06.10.2014, 15:28
şu kadroyu ilk 5'e sokması VAHİT hocayı başarılı mı yapacak? Türkiye de herhangi bir teknik adama bu kadroyu ver zaten ilk 5 e sokar. şu kadro Türkiye nin en kötü ihtimalle en iyi 4. kadrosu. belkide 3. veya 2. cisi. şu ana kadar bir teknik adamın istediği her adamı aldırdığı tek dönemi yaşadık. ama bizim gördüğümüzü teknik heyet göremedi. ihanet diyor ama bu oyuncuları aldıran kendisi.

ne kadar eleştirsem de ilk yarı sonunu bekleyelim derim. takım kötü, sistem yok, sakat çok. hoca saçmalıyor ama yapacak çok fazla da bir şey yok. dönem sonunu bekleyelim. eğer ilk 5 içinde değilsek göndeririz. çok kötü gidersek zaten hoca kendisi bırakır gibime geliyor

onurts61
06.10.2014, 15:33
Eyvallah güzel betimlenmiş , kelimeleri özenle seçilmiş ancak tepeden değil bir taraftan bakan ve yazan tarafından haklı argümanlar oluşturulan hoş bir analiz ;

Olayın diğer tarafından ve birazda tepeden bakalım ;

-Pek alışık olmadığımız türk teknik direktörler gibi koltuğunu korumak için polyanna söylemleri değil gerçekleri yüzümüze vurdu ki bu özelliğinden çok memnunnum hocanın ,

-Lig başlangıcı sonrası 2 ay dedi , 5 lig maçı artı milli takım arası ile beraber 6 haftayı geride bıraktık , hocanın oluşturduğu algı taraftarın ve camianın ne istediğini biliyorum 2 ay sonra bunları size sunacağım ,bizde biliyoruz bir anda birşeyin gelişmeyeceğini ancak şunuda biliyoruz ki gelişim basamak basamak olur yani 3. hafta 2. haftadan daha pozitifdir ,böylece belirlenen süreye gelindiğinde yavaş yavaş tepeye çıkmış olmamız lazım , sadece şu soruya cevap ver lütfen 6 haftadır pozitif bir gelişme gördün mü ? yoksa 60 günlük süreçte 59 gün takım rezilleri oynayacak 60. gün muhteşem mi olacak?

-Kendisi çok kariyerli bir forvetti , büyüklerimizin anlattığına göre oyun zekası , fırsatçılığı üst düzeydi , bu kadar muhteşem bir forvet i sağ bek e koysak sence ne olur?

Sadece Legia maçında hücüm gücümüz olan Bosingwa sağ bekte ortalama üstü bir oyun sergilerken ,aynı bosingwa ortasahada rezilleri oynadı(bunu daha öncede denemiş olmasına rağmen) ,bosingwayı tanımayan biri alıcı gözle karabük maçını seyretse bu da futbolcu mu derdi?

Kısacası oyuncuların mevkileri ile bu kadar oynamak ile neyi ispatlamaya çalışıyor?

-Fatih Atik , Zeki, Belkalem , Medjani sana göre hedefi üst sıralar olan ,rakibin sahasından maçı yönlendirmek olan bir takımın oyuncuları olabilir mi? oyun zekaları yeterli mi? Şu an satışa çıkartılsa talepleri olur mu? Zeki hariç diğerleri gökten mi geldi? Halısahada maç yapsan bu arkadaşlardan birini çağırırmısın?

Bugün bir yerde okudum , doktar hastayı hasta olduğu için ihanetle suçluyor ,biz onu doktor diye getirdik tedavi ile sürekli oynayarak , hasta yı suçlayarak kendi hatalarını örtbas etmek istiyor olabilir mi?

Sonuçta tedavi diye getirdiği oyuncuların hali ortada bunları sürekli oynatmakta ısrar eden de kendisi...

-Maç sonu samimi olduğuna inandığım görüntüleri için duygusal buhran yaşıyor olmanız mümkün mü? Yani Zeki çıksa maçtan sonra ben bu takım için canımı veririm , benim hayatım bu takım bir de gözyaşı dökse bu forumda zeki delikanlı çocukmuş diyecek binler var? bunu hocada biliyor?

-Geçen yıl Benfica da 4-4-2 nin durağan forveti olan Cardozo yu tek forvet oynatmak ,Waris gibi tüm defanslar için pır pır tabir edilen defansın dengesini bozan bir adamı kanata hapsetmek , bazı huylarını beğenmesekte elimizde yusuf gibi bir değer varken , volkan şen denen futbol fakirinin bir alt versiyonu olan fatih atik i sadece kendi transfer ettiği için oynatmak mı? Şuna emin ol Gökhan Karadeniz Fatih ten 2 gömlek daha üstün ama malesef kendisi transfer etmedi?

İstisnasız aldığı her topu gelişi güzel ileriye vuran belkalem ve medjani yi oynatması nı döktüğü gözyaşları yüzünden unutmamız mı gerek ?

Dostum 6 hafta oldu ışık yok ,daha da karanlığa gidiyoruz , %30-35 topa sahip olup karambole gol bulup sonra kendi sahanda oyunu kabul etmek bizim fıtratımıza uygun taktik değildir ancak hocanın hayat felsefesidir ,

Bundan dolayı Hocanın yapısı bize uygun değildir ,kan uyuşmuyor ,kendini geliştirmiş Ersun ve Denizli den başka çözüm malesef yoktur ,

Son yıllarda toplumlarda iyimser olalım ,olumlu düşünelim v.b akımlar gelişti bir yere kadar faydalı olduğunu düşünmekteyim ancak bir noktadan sonra felaket yaklaşırken bunu öngörememene neden olacaktır ,

Kendi bakış açına göre mantıklı bir analiz yaptın ancak bütün resmi ortaya koymamakta bundan dolayı eksik bir analizdir.

61 yaşında saplantılı bir adamın uzun yıllar boyunca oluşturduğu felsefeyi 2 günde bırakmayacağına göre daha fazla karanlığa gitmeden hocayı bırakmak ve yerine kadroya ve şehrin formatına uygun hoca getirmek en iyi çözüm olduğuna inanmaktayım ancak bunu yapabilecek vizyonda bir başkan ve yönetim kurulu malesef bulunmamakta...

Ufuk
06.10.2014, 15:33
Hocaya sabredelim kabul de sahada da sabredilecek birkaç şey gostersin bize. Bu sistemle en fazla cezayir gibi oynarız. Psgyi nasi oynatiyorsa öyle oynatsin.

Bud Spencer
06.10.2014, 15:40
van gaal gibi futbol profösörü Manchester united'in basina gecip, sampiyon olmak icin ÜC (3!!!) yil Zaman istiyorum diyor!

6 mac sonunda 8 puandalar....falcao, rooney, di Maria, van persie...belkide su an dünyanin en iyi hücüm hatti var adamin elinde.....süper stad, her mac full ceker, futbol kültürü HERSEY VAR...bundan iyi sart olamaz ama Adam 3!!! yil istiyor

biz 5 mac sabredemiyoruz bir adama...olacak is degil

aksamvakti
06.10.2014, 15:51
Hocayı bugune kadar savundum gene zaman verilmesini istiyorum şu milli takım arası için şans verilmeli.
Ama en sinir oldugum antranor tipi oyuncuları asıl mevkisi yerine başka mevkilerde oynatmasıdır. Bu yanlıştan umarım döner.
Ayrıca 3 aydır bu takımla çalısıyor hoca diyenlerın gözune dizine dursun. Sağadaki oyuncuların çogu transferın son günlerinde geldi.

Bir sorum olacak bu Ersun yanalın tapesimi var. Şikeci felan diye okudum birçok yerde. Eğer varsa tamamda yoksa Ersun hoca bu takımı oynatır.

Furkan Özdem
06.10.2014, 16:02
Bu sadece taraftarımızın sorunu değil Türk insanının sorunu... Sabretmek diye bir şey yok bizde...

okg_53
06.10.2014, 16:10
Ben sabır falan etmeyeceğim bu hocaya.

Çünkü ilerde başarılı olacak "TÜM" takımlar, yeni kurulduklarında başarı gelmese bile ilerisi için bir ışık verir. Bu takımda o ışık yok.

pascalli
06.10.2014, 16:16
Çok güzel bir yazı ve süper bir değerlendirme. taraftarımız ne kadroyu beğeniyor ne oyun sistemini nede futbolcuları..taraftarı okuyanda zannederki herkes aynı görüşte..oysa her kafadan başka bir sistem başka bir kadro seçimi çıkıyor..

piskopatrizeli
06.10.2014, 16:50
Güzel yazı , ama olması gereken son cümle eksik kalmış , onuda ben söyleyeyim. "Vahid istifa."

Cyzio
06.10.2014, 16:50
Yaptığı şeylere pek mânâ veremesem de, bende henüz kredisi bitmemiştir hocanın. En azından Şenol'a gösterdiğimiz 12 sezonluk sabrın dörtte birini göstermeliyiz. Daha henüz 7-1'lik bir facia yaşatmadı bizlere. Ya da Anorthosis Famagusta veya Videoton gibi (Bursa'daki Gürcü takımı faciasını saymıyorum) köy takımlarına elenme rezaletini de yaşatmadı.

O zaman biraz daha sabır.

Bu arada, Uğur Sadıkoğlu'nun bu güzel yazısına ilave etmek istediğim bir şey var: Geçmiş yıllarda, Şenol Güneş'in, Mustafa Reşit Akçay'ın, Sadi Tekelioğlu'nun, ...vb'nin başarısızlıklarında "Birlik-Beraberlik" çağrısı yapan yönetim ve yerel medya nerede acaba? Neden bu birlik-beraberlik çağrısı Vahid Halilhodzic'e ya da Hugo Broos'a hiç gösterilmez? Bu birlik-beraberlik sadece öz evlâtlara gösterilmesi gereken bir haslet midir? Önemli olan Trabzonspor mudur, yoksa öz evlâtlar mıdır? Ben yıllardır çözemedim.

Çözebilen varsa, cevabı duymak beni ancak sevindirecektir.

.

David_LuiZ4
06.10.2014, 16:51
Vahid hoca bu akşam LigTv'de canlı yayın konuğu olacak saat 20:00 de..Bakalım neler söyleyecek özellikle mevki değişimleri farklı dizilişlerle ilgili konularda..

kudu_61
06.10.2014, 16:55
Zaten bu kariyere 5.hafta da yol göstermek bize yakışmaz, zira maç sonunda taraftarın yanına gidip özür dilemesi ajitasyon değil tamamen üzüntüsünün göstergesidir ben devre arasına kadar sabredelim diyorum ama inşallah kendisi de hatalarından ders çıkarır

ayrıca maç 2-0 iken o oturuşu kendisine yakıştıramadım ne kadar da kariyerli bir hoca da olsan trabzonspor 2-0 yenik iken o şekilde oturamazsın oturduğun kulübe TRABZONSPOR un kulübesidir ve sen TRABZONSPOR u temsil ediyorsun

ayrıca bizim sabredemediğimiz skorlar değil oyuncuların yanlış yerde oynamaları ve kötü futbol buda malesef hocaya çıkıyor

piskopatrizeli
06.10.2014, 16:59
Vahid hoca bu akşam LigTv'de canlı yayın konuğu olacak saat 20:00 de..Bakalım neler söyleyecek özellikle mevki değişimleri farklı dizilişlerle ilgili konularda..

Ne mi söyleyecek ? İHO akıl vermiştir ona. Taraftarın gazını almak için şikeden bahsedecek.

kuzeylive
06.10.2014, 17:13
Vahid hocanın verdiği sözü tutması çok büyük bir olay sadece bundan dolayı bile beklememiz gerekiyor zaten açıkça 3 ay zaman istedi neye sabredemiyorsunuz anlamış değilim bu yıl şampiyon olmayı bekleyen mi var aramızda ? En büyük hedefimiz Avrupa açıkça belli bu da gerçeklemesi mümkün bir hedef zaten.

Cyzio
06.10.2014, 17:14
Bu arada, Uğur Sadıkoğlu'nun bu güzel yazısına ilave etmek istediğim bir şey var: Geçmiş yıllarda, Şenol Güneş'in, Mustafa Reşit Akçay'ın, Sadi Tekelioğlu'nun, ...vb'nin başarısızlıklarında "Birlik-Beraberlik" çağrısı yapan yönetim ve yerel medya nerede acaba? Neden bu birlik-beraberlik çağrısı Vahid Halilhodzic'e ya da Hugo Broos'a hiç gösterilmez? Bu birlik-beraberlik sadece öz evlâtlara gösterilmesi gereken bir haslet midir? Önemli olan Trabzonspor mudur, yoksa öz evlâtlar mıdır? Ben yıllardır çözemedim.

Aha işte (http://www.milliyet.com.tr/muthis-iddia-ersun-yanal--trabzonspor-1950847-skorergaleri/?PAGE=1). Bir kere daha soruyorum. Nerede, yeteneksiz yerli öz evlatlar zamanında yaptığınız birlik-beraberlik çağrıları?

.

Cafer KILIÇSOY
06.10.2014, 17:23
Cyzio hocam;

Buradaki yerel medyanın olmazsa olmazı öz evlatlardır. Öz evlat candır onlar için. Daha 3 sene öncesinde "Trabzonspor forvet arıyorsa Araklıspor'da, stoper arıyorsa Değirmendere'de var" diyenleri gördük ne yazıkki..

Varın gerisini siz düşünün :)

ibrahim
06.10.2014, 17:26
Yaptığı şeylere pek mânâ veremesem de, bende henüz kredisi bitmemiştir hocanın. En azından Şenol'a gösterdiğimiz 12 sezonluk sabrın dörtte birini göstermeliyiz. Daha henüz 7-1'lik bir facia yaşatmadı bizlere. Ya da Anorthosis Famagusta veya Videoton gibi (Bursa'daki Gürcü takımı faciasını saymıyorum) köy takımlarına elenme rezaletini de yaşatmadı.

O zaman biraz daha sabır.

.

Mustafa hocada yaşatmadı öyle bir facia. Gruplardanda çıkardı takımı. Öz evlatlarla feneri gsyi duman etti, milyon dolarlar harcayıp zarar ettiğimiz takımı yola getirdi. Onlara rağmen teneke bağlanarak gönderildi, kredisi sadece yarım sezonluktu. Üstelik öyle birlik çağrısı falanda yapan olmadı. Biraz karıştırıyorsun galiba hocam. :)

Gesendet.

Cyzio
06.10.2014, 17:27
Cyzio hocam;

Buradaki yerel medyanın olmazsa olmazı öz evlatlardır. Öz evlat candır onlar için. Daha 3 sene öncesinde "Trabzonspor forvet arıyorsa Araklıspor'da, stoper arıyorsa Değirmendere'de var" diyenleri gördük ne yazıkki..

Varın gerisini siz düşünün :)

Evet, dediğim gibi öz evlâtlar Trabzonspor'dan daha önemli. Bu takım gene iyi hâlâ buralarda.

.

Gordon Freeman
06.10.2014, 17:31
Defansif futbolu anlarım ama rakıbın senden bariz güçlü ise.
Futbolun tadı olmuyor her önüne gelen takıma defans yapınca.

Cyzio
06.10.2014, 17:44
Mustafa hocada yaşatmadı öyle bir facia. Gruplardanda çıkardı takımı.

Akhisar vb maçlarını ustaca geçiştiriyorsunuz galiba. Evet pek de iyi futbol oynamamamıza rağmen (Trabzon'daki Lazio maçının ilk yarısı hariçtir. O maçın ilk yarısındaki futbolu tüm sezona yayabilse zaten önümüzde kimse duramazdı.) gruplardan çıktık. Şu anda da geçen seneki durumumuza göre sadece 1 puan gerideyiz.

Öz evlatlarla feneri gsyi duman etti, milyon dolarlar harcayıp zarar ettiğimiz takımı yola getirdi.

Ben sadece Şenol Güneş'in şampiyon olduğumuz sene Fener ve Galatasaray'ı yendiğini hatırlıyorum (Ki Fener'e İstanbul'da yenilmiştir, öyle duman etme filan yoktur). Yani tek-tük galibiyetler elbet oluyordu.

Hele hele, Milyon dolarlar harcayıp zarar ettiğimiz bir takımı yola getiren bir öz evlat hiç hatırlamıyorum. Ben her gelişinde, takımı berbat edip, yeni güzel bir kadro kurulduğunda Uzak Doğu'dan uçarak gelen öz evlâtlar hatırlıyorum.

Onlara rağmen teneke bağlanarak gönderildi, kredisi sadece yarım sezonluktu.

Burada kimi kast ettiğinizi anlayamadım.

Üstelik öyle birlik çağrısı falanda yapan olmadı. Biraz karıştırıyorsun galiba hocam. :)

Şimdi, herhalde MRA olduğunu tahmin ediyorum. Benim pek arşiv arama kabiliyetim yok ama, biraz ararsanız muhakkak yönetimden ve yerel basından birkaç tane bulursunuz. En azından iki önceki yazdığım mesajdaki gibi gazete başlıkları göremezsiniz.

.

Heisenberg
06.10.2014, 18:13
Harika bir yazı olmuş. Ellerinize sağlık.

HOPA'LI TS'Lİ
06.10.2014, 18:41
LİG TV'de 20.00'da bu akşam,

PAZARTESİ GECESİ FUTBOLU var.

Dün Şansal, Vahid Hoca'yı programa bekliyoruz demişti. Bakalım gelecek mi?

Bu kadroyu Hami uçurmazsa ben de futbolun f'sinden anlamıyorum.

İHO, Vahid ile konuşup derhal bu gidişatı durdurmalı. Ya da sürekli birileri beni istiyor diyen bu adamla yollar ayrılmalı

Bence Ersun Hoca gelsin, en kötü 2. yapar

HOPA'LI TS'Lİ
06.10.2014, 18:42
Yenilmenin de bir onuru olur

Bayramımızı zehir ettiniz

TS kümeye bağıran bir Karabük kalmamıştı, o da tamamlandı

HOPA'LI TS'Lİ
06.10.2014, 18:43
MİY maçı Hocanın kaderini belirler.

gökçay61
06.10.2014, 18:44
al ittihatı şampiyon yaptı diye iyi bir hoca mı oldu vahid?
hugo broosa yada lazaroniye niye sabretmedik? ayıp etmişiz adamlara...
vahid daha öncede ts yi çalıştırdı naptı?
bu işleri bırakalım takım gitgide iyi olacağı yerde daha çok dağılıyor. hoca oyuncularını tanımıyor! hatta onlara hain diyor!
sevginin olmadığı yerde başarı olmaz. hocayı futbolcular bariz sevmiyor aslında bu laflardan sonra seviyo olsalar bile bence artık sevmezler.

kısacası vahidle olmadı vakit geç olmadan yollar ayrılmalı. sabır sabır diye diye kafamızda saç kalmadı..

Muhammed Ayaz
06.10.2014, 18:51
Sabredilmesi şart başka bir şansımız yok bu ne ya her yıl hoca degistirilmezki. ..

Fatih Çelik
06.10.2014, 18:57
Umarım taraftar artık Mersin maçında tribünleri doldurur da yanındayız mesajı verir. İyi gün dostu olmadığımızı gösteririz. Yoksa biz olmadan bu takımın ne anlamı var. Bu tramvadan kurtaracak en önemli olgu taraftar desteği. Maç içinde ve sonrasında o şokla ben de çok kızdım istifa etsin dedim ama açıklamalarını halini görüp sağlam kafa ile düşününce bu kadar aceleci olmamamız gerektiğine kara verdim.20 bin kişilik bir stada Fener maçında dahi 15 bin kişi gidiyorsa ben bu sene gidip daha lisanslı ürüne siftah yapmadıysam passoligimi almadıysam bu heyecanı duymadıysam tüm suç takımın hocanın mı?

chener
06.10.2014, 19:00
Sezon baslarken bu forumdaki tüm taraftarlar yeni bir takim yeni bir heyecan felsefesiyle takima ve hocaya karsi sabirli ve iyimser yaklasilmasi gerektiğini söyledi ve yapti.ancak 5 lig 4 avrupa maci sonrasi iyimserlik yerini hayal kirikligina birakti.çünkü takim sahadayken birşey yapiliyor izlenimi vermiyor.saldim cayira mevlam kayira görüntüsü hepimizi kahrediyor.sikinti iste bu nokta.bir plan bir zihniyet görsek amenna.

gökçay61
06.10.2014, 19:05
son maça kadar 1 tane yan top organizasyonu gören oldu mu?
son maça kadar 1 tane organize atak gören oldu mu?

ben görmedim ve göreceğimi de düşünmüyorum. çünkü
1-oyuncular mevkilerinde oynamıyor
2-yetenekli adam kenarda oturuyor aptal adam sahada geziyor
3-cezayir gibi her maç defans yapıyoruz yada yapmaya çalışıyoruz.

işte bu yüzden vahid istifa diyorum.

omondoles
06.10.2014, 19:07
Sanki her sene şampiyon oluyoruz. 30 yılda 1 şampiyonluğumuz var (2'si çalındı ama radar yoktu). Bu seneyi vahid'e verelim. Sadece yaptığı temizlik adına bile hak ediyor bunu.

Fatih Birinci
06.10.2014, 19:08
al ittihatı şampiyon yaptı diye iyi bir hoca mı oldu vahid?
hugo broosa yada lazaroniye niye sabretmedik? ayıp etmişiz adamlara...
vahid daha öncede ts yi çalıştırdı naptı?
bu işleri bırakalım takım gitgide iyi olacağı yerde daha çok dağılıyor. hoca oyuncularını tanımıyor! hatta onlara hain diyor!
sevginin olmadığı yerde başarı olmaz. hocayı futbolcular bariz sevmiyor aslında bu laflardan sonra seviyo olsalar bile bence artık sevmezler.

kısacası vahidle olmadı vakit geç olmadan yollar ayrılmalı. sabır sabır diye diye kafamızda saç kalmadı..
Hadi ordan be senin gibi taraftardan nefret ediyorum arkadaş...futbolcular mi hocanin kalip kalmayacagina karar verecek? Bizi şikecilerle bir tutma...

poetricus
06.10.2014, 19:13
Al ittihadi şampiyon yapana hoca denmiyor da Bolu, İstanbul ve Sakar'yı düşürene neden deniyor anlamadım. Bir ölçüsü olmalı. Yoksa, Davaro gibi arkada kaç leş bıraktığını mı ölçü alıyoruz?

poetricus
06.10.2014, 19:17
Evet, dediğim gibi öz evlâtlar Trabzonspor'dan daha önemli. Bu takım gene iyi hâlâ buralarda.

.
Tecahül-i ârifâneyi bu kadar ileri götürmeye gerek yok Üstad tabii ki özevlatlar önemli.

sessizkral_1
06.10.2014, 19:18
bosingwayı ortasaha zekiyi bek serdarı forvet arkası oynatan bir adam için fazla bir yazı

İlker Yazıcıoğlu
06.10.2014, 19:21
Komik insanlar var...

poetricus
06.10.2014, 19:25
Trabzon taraftar sabırlıdır, öz evlatlara yıllarca, yabancılara saatlerce sabreder.

azman
06.10.2014, 19:28
Vahitin hataları mutlaka var fakat futbolcular ona tepki olarak oynamiyormuslar ne demek.Siz bu kulübün calisanlarisiniz vahitin değil.Milyonlarca insani perişan etme haklari yok aldiklarinin karsiligini vermek zorundalar.Yok efendim vahite kizmislarda oynamiyorlarmis geçin bunlari bunu yapana yalniz futbolcu değil insan da denmez milyonlarca insan kan agliyor vicdanlari sizlamiyor mu bunların.t

gökçay61
06.10.2014, 19:36
Hadi ordan be senin gibi taraftardan nefret ediyorum arkadaş...futbolcular mi hocanin kalip kalmayacagina karar verecek? Bizi şikecilerle bir tutma...

tamam yolla oyuncuları vahid çıkıp oynasın o zaman.. şikecilerde hocayı oyuncular değil azize yolladı.. sizin gibi taraftara vahid gibi ne yaptığını bilmeyen şizofrenik hocalar lazım.

Fatih Birinci
06.10.2014, 19:38
tamam yolla oyuncuları vahid çıkıp oynasın o zaman.. şikecilerde hocayı oyuncular değil azize yolladı.. sizin gibi taraftara vahid gibi ne yaptığını bilmeyen şizofrenik hocalar lazım.
Boş konuşma ya her sene hoca gönderen sizlerden bi bok olmadi olmayacak

HOPA'LI TS'Lİ
Vahid saat 20.00'de LİG TV de.

Kaçırmayın.

Nihat Güneş
Silinebilir...

Nihat Güneş
06.10.2014, 19:39
Eyvallah güzel betimlenmiş , kelimeleri özenle seçilmiş ancak tepeden değil bir taraftan bakan ve yazan tarafından haklı argümanlar oluşturulan hoş bir analiz ;

Olayın diğer tarafından ve birazda tepeden bakalım ;

-Pek alışık olmadığımız türk teknik direktörler gibi koltuğunu korumak için polyanna söylemleri değil gerçekleri yüzümüze vurdu ki bu özelliğinden çok memnunnum hocanın ,

-Lig başlangıcı sonrası 2 ay dedi , 5 lig maçı artı milli takım arası ile beraber 6 haftayı geride bıraktık , hocanın oluşturduğu algı taraftarın ve camianın ne istediğini biliyorum 2 ay sonra bunları size sunacağım ,bizde biliyoruz bir anda birşeyin gelişmeyeceğini ancak şunuda biliyoruz ki gelişim basamak basamak olur yani 3. hafta 2. haftadan daha pozitifdir ,böylece belirlenen süreye gelindiğinde yavaş yavaş tepeye çıkmış olmamız lazım , sadece şu soruya cevap ver lütfen 6 haftadır pozitif bir gelişme gördün mü ? yoksa 60 günlük süreçte 59 gün takım rezilleri oynayacak 60. gün muhteşem mi olacak?

-Kendisi çok kariyerli bir forvetti , büyüklerimizin anlattığına göre oyun zekası , fırsatçılığı üst düzeydi , bu kadar muhteşem bir forvet i sağ bek e koysak sence ne olur?

Sadece Legia maçında hücüm gücümüz olan Bosingwa sağ bekte ortalama üstü bir oyun sergilerken ,aynı bosingwa ortasahada rezilleri oynadı(bunu daha öncede denemiş olmasına rağmen) ,bosingwayı tanımayan biri alıcı gözle karabük maçını seyretse bu da futbolcu mu derdi?

Kısacası oyuncuların mevkileri ile bu kadar oynamak ile neyi ispatlamaya çalışıyor?

-Fatih Atik , Zeki, Belkalem , Medjani sana göre hedefi üst sıralar olan ,rakibin sahasından maçı yönlendirmek olan bir takımın oyuncuları olabilir mi? oyun zekaları yeterli mi? Şu an satışa çıkartılsa talepleri olur mu? Zeki hariç diğerleri gökten mi geldi? Halısahada maç yapsan bu arkadaşlardan birini çağırırmısın?

Bugün bir yerde okudum , doktar hastayı hasta olduğu için ihanetle suçluyor ,biz onu doktor diye getirdik tedavi ile sürekli oynayarak , hasta yı suçlayarak kendi hatalarını örtbas etmek istiyor olabilir mi?

Sonuçta tedavi diye getirdiği oyuncuların hali ortada bunları sürekli oynatmakta ısrar eden de kendisi...

-Maç sonu samimi olduğuna inandığım görüntüleri için duygusal buhran yaşıyor olmanız mümkün mü? Yani Zeki çıksa maçtan sonra ben bu takım için canımı veririm , benim hayatım bu takım bir de gözyaşı dökse bu forumda zeki delikanlı çocukmuş diyecek binler var? bunu hocada biliyor?

-Geçen yıl Benfica da 4-4-2 nin durağan forveti olan Cardozo yu tek forvet oynatmak ,Waris gibi tüm defanslar için pır pır tabir edilen defansın dengesini bozan bir adamı kanata hapsetmek , bazı huylarını beğenmesekte elimizde yusuf gibi bir değer varken , volkan şen denen futbol fakirinin bir alt versiyonu olan fatih atik i sadece kendi transfer ettiği için oynatmak mı? Şuna emin ol Gökhan Karadeniz Fatih ten 2 gömlek daha üstün ama malesef kendisi transfer etmedi?

İstisnasız aldığı her topu gelişi güzel ileriye vuran belkalem ve medjani yi oynatması nı döktüğü gözyaşları yüzünden unutmamız mı gerek ?

Dostum 6 hafta oldu ışık yok ,daha da karanlığa gidiyoruz , %30-35 topa sahip olup karambole gol bulup sonra kendi sahanda oyunu kabul etmek bizim fıtratımıza uygun taktik değildir ancak hocanın hayat felsefesidir ,

Bundan dolayı Hocanın yapısı bize uygun değildir ,kan uyuşmuyor ,kendini geliştirmiş Ersun ve Denizli den başka çözüm malesef yoktur ,

Son yıllarda toplumlarda iyimser olalım ,olumlu düşünelim v.b akımlar gelişti bir yere kadar faydalı olduğunu düşünmekteyim ancak bir noktadan sonra felaket yaklaşırken bunu öngörememene neden olacaktır ,

Kendi bakış açına göre mantıklı bir analiz yaptın ancak bütün resmi ortaya koymamakta bundan dolayı eksik bir analizdir.

61 yaşında saplantılı bir adamın uzun yıllar boyunca oluşturduğu felsefeyi 2 günde bırakmayacağına göre daha fazla karanlığa gitmeden hocayı bırakmak ve yerine kadroya ve şehrin formatına uygun hoca getirmek en iyi çözüm olduğuna inanmaktayım ancak bunu yapabilecek vizyonda bir başkan ve yönetim kurulu malesef bulunmamakta...
Ersun Yenal ve Mustafa Denizli kismi, haric imzami atiyorum :) Hami altindan kalkar bu isin ...

Bastaki yazi ne kadar romantik ne kadar gerceklerden uzaksa bu yazi o kadar gercekci...Helal renkdas.

gökçay61
06.10.2014, 19:40
bosingwayı ortasaha zekiyi bek serdarı forvet arkası oynatan bir adam için fazla bir yazı

:alkış::alkış:

gökçay61
06.10.2014, 19:47
Boş konuşma ya her sene hoca gönderen sizlerden bi bok olmadi olmayacak

senden çok iyi olmuş biz beceremiyoruz fıtratımızda yok.

gurur6134
06.10.2014, 19:50
http://www.61saat.com/m/?id=135379

gurur6134
06.10.2014, 19:58
Burda vahidi savunanlar da ondan umutlarini cokdan kestilerde sirf egolarina yenik dustuklerinden yanilmis olamayizi kendilerine yediremediklerinden hala cirpiniyorlar ..

Furkan Özdem
06.10.2014, 20:04
Burda vahidi savunanlar da ondan umutlarini cokdan kestilerde sirf egolarina yenik dustuklerinden yanilmis olamayizi kendilerine yediremediklerinden hala cirpiniyorlar ..

Savunanlar sabırlı, istifa etsin diyenler sabırsız kesim demek daha doğru olur...

DNA-TS
06.10.2014, 20:06
vahid hocaya destek verdim hala da veriyorum çünkü daha önce hep kötü gidişte hocanın değişmesi için isyan bayrağı açanlardan oldum sonuç koca bir hiç bu hatalardan ders aldığım için hocanın devam etmesi gerektiğinde ısrarlıyım.
bu kötü gidişte benimde hocaya kızdığım konular var ama bu gitsin istifa etsin demek değil kendi istediği süre var en başından beri söylüyor o süre ona verillmeli hee diceksiniz ki takımda hiçbir ilerleme yok ona katılırım ama bu olmayacağı anlamına gelmez.
daha önceden takım hocanın elindeyken çok kötü oynarken aynı oyuncularla başka bir hocayla fırtınalar estirmişliği var buna ister motivasyon ister ihanet deyin.
ben inanıyorum başarılı olacağına bunun ego ile alakası yok yazının başında da dediğim gibi hatalardan ders çıkarmış olmakla alakası var.

fincher
06.10.2014, 20:07
Hocada hiç bir ışık yok,aslında geldiği gün de yoktu,sürpriz bir durum yok.Her geçen gün kayıp,sabır umut vaadeden şeylere gösterilir,umutsuz vakalara değil.Hiç vakit kaybetmeden yollar ayrılmalı ve takım Hamiye teslim edilmeli.Sabır gösterilecekse bu kötü bir kadroyla oynattığı ışık saçan futboluyla Hamiye gösterilmeli.Bu kadro Hamiye ağır gelir diyorsanız Ersun Hoca boşta...

redbul
06.10.2014, 20:09
vahid hoca şuan lig tv de canlı yayında

İlker Yazıcıoğlu
06.10.2014, 20:14
Izleyebilen dostlar vahid hocanin dediklerini burada paylasirsa memnun oluruz...

Rama61
06.10.2014, 20:15
Hocam sen aldirma,sezon sonuna kadar arkandayiz hangi sonuclari alirsan al.saygilar

fincher
06.10.2014, 20:16
İstifa bekleyen arkadaşlara da şunu söyleyebilirim,10 maç üstüste maç kaybetse de küme de düşürse hoca istifa etmez.yapacağı şey bazı futbolcuları kadro dışı bırakmak ve yeni oyuncular istemek Kadro dışı kalanlar da yıldız ve maliyetli oyuncular olacaktır.çünkü böyle adamlar kusuru asla kendisinde görmez ve istifa etmesi kusurunu kabullenmek anlamına gelecektir.Görevden alınmadığı sürece takımın başında olacaktır,sonuçlar ne olursa olsun...

Rama61
06.10.2014, 20:18
Trabzonsporu konusan ne kadar televizyon ve gazete varsa hepsini kapatmak lazim,en büyük zarari onlar veriyor takimimiza

DNA-TS
06.10.2014, 20:18
ihanet derken soyunma odasında olanları medyaya aktaranlardır dedi.

Furkan Özdem
06.10.2014, 20:20
İstifa bekleyen arkadaşlara da şunu söyleyebilirim,10 maç üstüste maç kaybetse de küme de düşürse hoca istifa etmez.yapacağı şey bazı futbolcuları kadro dışı bırakmak ve yeni oyuncular istemek Kadro dışı kalanlar da yıldız ve maliyetli oyuncular olacaktır.çünkü böyle adamlar kusuru asla kendisinde görmez ve istifa etmesi kusurunu kabullenmek anlamına gelecektir.Görevden alınmadığı sürece takımın başında olacaktır,sonuçlar ne olursa olsun...

Vahid Halilhodzic: "Maçtan sonraki özrüm takımı korumak adınaydı. Kendimi öne sürerek takımı korudum. Çünkü ilk sorumlu daima hocadır."

gökçay61
06.10.2014, 20:20

sıkıntıda o zaten. cardozo ile constantı kadro dışı bıraktığını düşünmek bile istemiyorum. 20 milyonu çöpe atmak trabzonspor için çok büyük lüks. finansal olarak da çok iyi yerlerde değiliz.

Rama61
06.10.2014, 20:21
Ne kadar yerel medya varsa hepsi birden salla babam salla,vurun abaliya misali.at atabildigin kadar,karistir karistirabildigin kadar

hasancebi81
06.10.2014, 20:24
Kısa kısa notlar geceyim konuşmada. Sansal trabzona 100 de 100 KoNsantremisiniz! hAyır 100 de 101. Sbah 8de tesise giriyorum akşam 8de cikiyorum. 2 aydır ilk defa bugün izin kullandım.Başkana 8 sene önce söz vermistim. Ben sozumde durdum. Burda olmaktan mutluyum.

zx61
06.10.2014, 20:25
Vahid hoca şansalın sorusunu yanlış anladı şansal Trabzona geldiğine pişman mısın dedi o neden Trabzonsporu seçtin anladı..şansal da neden diye sormuyorum milan monacodan daha kücük bir takım değil Trabzonspor dedi şansalın tavırlarından hocayı sevmediğini anladım

hasancebi81
06.10.2014, 20:26
Sadece Belkalem ve Medjani konusunda yardımcı oldum. Ücretsiz geldiler. Ben olmasam muhtemelen gelmeyeceklersi. Diğer transferlerde başkan çok çalıştı. Yabancı konusunda eaki yabancılardan bazıları alcaklik yaptı. Para almak için takıma şantaj yaptılar.

hasancebi81
06.10.2014, 20:32
Yıldız oyuncularla değilde kendini yıldız sanan oyuncularla sıkıntılarım var :)

mustafaction
06.10.2014, 20:32
"Yıldız futbolcular ile bir problem yaşamadım. Herkese saygı duyarım. Hiçbir futbolcuya kötü kelime kullanmam. Memnuniyetsizliğimi gösteririm. Yıldız oyuncular ile hala bağlantım var. Kendini yıldız sanan oyuncular ile sıkıntı yaşıyorum."

hasancebi81
06.10.2014, 20:34
Malouda sportif ve insanı yönden bir hayal kırıklığı. Takıma ve başkana çok zarar verdi. Sozlesmesini duzeltmek istedik, takımda oyuncularda umrumda değil dedi. Bende takımın düzenini bozmaması için hemen gondermwmiz gerek dedim. Gelecek olan yabancilarin çok iyi seçilmesi gerek dedim.

mustafaction
06.10.2014, 20:35
"Maluoda büyük bir hayal kırıklığı. Başkana ve kulübe çok büyük zarar verdi. Sözleşmesine ben el attım yardım etmek ve düzeltmek için. Ertesi günü takım umurumda değil, oyuncular umurumda değil şeklinde sözler kullandı."

umut22
06.10.2014, 20:36
vahit hoca: Malouda Trabzona çok zarar verdi,Gönderilmesi gerektiğini ben söyledim.

Muhammed Ayaz
06.10.2014, 20:36
Haha reklam için sizin de para kazanmanız gerekiyor tabi dedi adam açık sözlülük konusunda sınır tanımıyor

Bud Spencer
06.10.2014, 20:38

Alanzinhoyu solbekte oynatan, burak'i koca sezondan bir tek sefer bile kenara almayip (onca igrenc ve takima zarar veren bencilliklere ragmen), adice gittiginde onu savunan teknik adamida gördük

Bana kalirsa ikiside büyük yanlislar yapan büyük hocadir

Rama61
06.10.2014, 20:38
Hocadan umudumu kesmedim sezon sonuna kadarda kesmicem.ben burdayim

Burak
06.10.2014, 20:39
Hoca için maçtan sonra anlık bir gafletle "Karabük'ten İstanbul'a oradan da direkt Paris'e gidebilir, benim için sakınca yok" demiştim.Kendisinin başarısını gerçekten çok istiyorum.Çünkü Türkiye'de görebileceğimiz belki de göremeyeceğimiz dik bir duruşa sahip.Bunu sahaya da yansıtırsa hem o hem kulüp hem de biz çok mutlu olacağız.İnşallah bu birliktelikten bir keramet çıkacak.

zx61
06.10.2014, 20:40
Yalnız satır aralarında dikkatimi çeken vahid hoca ibrahim baskana 8 yıl önce söz vermiş..bu da ihonun başkan olacağına emin olduğunun göstergesidir..kulübe üye yapma fln gerçekmiş demek..buradan bir şey daha anladım ama başkan gerçekten Trabzonsporu çok seviyor

Furkan Özdem
06.10.2014, 20:44
ortada medjanide neden ısrar ettiğini de sorsalar keşke...

hasancebi81
06.10.2014, 20:44
Cardozo 100 de 100 hazır değil. Sakatligida var. Benficada oynadığı oyuncular yok yanında. Bunu ona söyledim ve oyun stilini değiştirmesini söyledim. Daha cokmtop alması ve istemesi gerekiyor.

Rama61
06.10.2014, 20:45
Herta Berlin bundan 4-5sene önce Jürgen Röber teknik direktördü.cok iyi hatirliyorum sahasinda 6-1 yenilmisti.mactan sonra seyirciler imza almak icin birbirleriyle yarisiyordu,ne küfür ne hakaret,ne saldirganlik.almanyada yenilen bir takimi seyirciler devamli alkislar Moral olsun diye bizde Tam tersi

Adem Akyüz'
06.10.2014, 20:46
Cardozo 100 de 100 hazır değil. Sakatligida var. Benficada oynadığı oyuncular yok yanında. Bunu ona söyledim ve oyun stilini değiştirmesini söyledim. Daha cokmtop alması ve istemesi gerekiyor.

Adam gelmiş kaç yaşına, bu saatten sonra stilini mi degistirecek. Sen onu alıyorsan ona göre sistem kurman gerekir :)

Jedi
06.10.2014, 20:47
constantda kırık var mış ya da çatlak , geçmiş olsun

Jedi
06.10.2014, 20:47
benim anladığım cardozo mutlu değil............ benficayı özlüyor

umut22
06.10.2014, 20:48
Yine zaman diyor

ibrahim
06.10.2014, 20:50
Akhisar vb maçlarını ustaca geçiştiriyorsunuz galiba. Evet pek de iyi futbol oynamamamıza rağmen (Trabzon'daki Lazio maçının ilk yarısı hariçtir. O maçın ilk yarısındaki futbolu tüm sezona yayabilse zaten önümüzde kimse duramazdı.) gruplardan çıktık. Şu anda da geçen seneki durumumuza göre sadece 1 puan gerideyiz.

Ligi pek önemsemediğim ve izlemediğim için yorum yapamayacağım ama Şenol emminin bıraktığı o enkaz ile bu kadarına şükretmek lazım. :)

Ben sadece Şenol Güneş'in şampiyon olduğumuz sene Fener ve Galatasaray'ı yendiğini hatırlıyorum (Ki Fener'e İstanbul'da yenilmiştir, öyle duman etme filan yoktur). Yani tek-tük galibiyetler elbet oluyordu.

MRA'nın 1461'deki galibiyetlerinden bahsediyorum. Trabzonspora gelip cadı kazanına düşmeden önceki başarılarından. Henüz büyük camia baskısını yemediği zamanlar yani.

Hele hele, Milyon dolarlar harcayıp zarar ettiğimiz bir takımı yola getiren bir öz evlat hiç hatırlamıyorum. Ben her gelişinde, takımı berbat edip, yeni güzel bir kadro kurulduğunda Uzak Doğu'dan uçarak gelen öz evlâtlar hatırlıyorum.

1461 MRA'dan önce kapanma aşamasındaydı. Sadri Şener 10 milyon Euro ekside olduğumuzu, kapatmayı düşündüklerini söylemişti. MRA o kadro değişimine girmeseydi ne Türkiye Kupasından, nede ligde yükselmeden herhangi bir gelir elde edebilirdik. Üstelik öyle ahım şahım parada verilmedi o futbolculara.

Burada kimi kast ettiğinizi anlayamadım.

1461'de yaptıklarına rağmen Trabzonsporda kredisi sadece altı aydı demek istedim.

Şimdi, herhalde MRA olduğunu tahmin ediyorum. Benim pek arşiv arama kabiliyetim yok ama, biraz ararsanız muhakkak yönetimden ve yerel basından birkaç tane bulursunuz. En azından iki önceki yazdığım mesajdaki gibi gazete başlıkları göremezsiniz.

Yönetim hocaya sonuna kadar sahip çıktı. Yerel basında ise tek tük bir iki isim destek verdi sadece. Onun haricinde destek falan görmedi. Malum baş öz evlat sevmez kendisini pek.

Gesendet.

Varlıbaş61
06.10.2014, 20:51
Hocanın konuşması bitti mi arkadaslar ? Rica etsem özet geçebilir misiniz ?

hasancebi81
06.10.2014, 20:51
Baskiyinseverim ve isterim. Sabahtan akşama kadar calisirim, olursa ne güzel, olmazsa yapacak birşey yok. Ilk defa baskı ile karsilasmiyorum. Her defasinda ustesinden geldim. istesem daha uzun vadeli sözleşme imzalayabilirdim ama klubu zora sokmak istemedim. Bu bizim ıbrahim başkan ile birlikte planladığımız Trabzon projesi.

mustafaction
06.10.2014, 20:53
Takımda kalabileceğini düşünüyor mu?

"Bu soruları kendime sormuyorum. Ben baskıyı severim. Ben sabahtan akşama kadar çalışıyorum. Böyle zorluklar karşılaşmam bir ilk değil. Her defasında bu zorlukların altından kalkabildim. Ben 1 yıllık sözleşme imzaladım. Uzun vadeli birbirimize bağlanmamak için. Başarısız olursak kulübü de zorda bırakmamak için 1 yıllık imzaladım.

Karabük maçından sonra kendime sordum Vahid burada ne yapıyorsun? Bazı kişiler yoğun video izlememizden ve toplantılarımızdan şikayetçi oldu. Her oyuncumla bire bir görüşürüm ve rollerini kendilerine yüklerim. Top bizdeyken ne yapmamız gerekir, rakipteyken ne yapmamız gerekir detaylı şekilde anlatırım.

Cüneyt Canlıca
06.10.2014, 20:54
Benim bildiğim lig tv yağlayıp ballar hocayı başımızdan gitmesin diye. Çekeceğimiz var bu Vahit hocadan bizim. Neyseki sözleşmesi bir yıllıkmış. Bu arada Vahit hoca ile ilgili uzun vadeli planlar yapan forum ahalisinede selam ediyorum.

Hakan
Başkan bırakalım derse ayrılırım..Bi de espri patlattı :)

biltrabzon
iki süslü kelimemeye tav olanlar var.Takim revire döndü ortada ne sistem var ne mücadele.Az daha durursa saglam futbolcu kalmayacak.Bu takim Erciyesi,Basaksehiri,Legia ve Karabük ü idmana cikmadan yenmeliydi.Benim karnim Vahid in süslü kelimelerine tok.Neymis acik sözlüymüs yemisim acik sözlülügünü puan durumuna baksin yada bakin.

hasancebi81
Adam gelmiş kaç yaşına, bu saatten sonra stilini mi degistirecek. Sen onu alıyorsan ona göre sistem kurman gerekir :)

Bunuda dedi. Cardozonun etkili olması için ona göre bir sistemle oynamak lazım. Biz daha bir sistem oturtamadik, o yüzden daha çok çalışmamız lazım.

Hakan
06.10.2014, 20:57
"Kendimize olan güvenimizi kazanmamız için 1 maçtan galip ayrılmamız yeterli"
La bu tercüman ne diyor :D

mustafaction
06.10.2014, 20:58
Trabzonspor'da çözüm nedir?

"1 maç kazanmamız gerekiyor. Takım kendinden çok tereddüt ediyor. Özgüven kazanmamız lazım. Oyuncularım aceleci davranmadan, panik olmadan konsantre olup yılmadan devam etmeleri gerekir.

Waris sırtı kaleye dönük oynuyor. Yüzünü rakip kaleye dönünce, iyi pas gelince daha verimli oluyor. 1 gol atarsa kendine gelecektir."

hasancebi81
06.10.2014, 20:59
"Kendimize olan güvenimizi kazanmamız için 1 maçtan galip ayrılmamız yeterli"
La bu tercüman ne diyor :D

Ben bu tercumana güvenmiyorum. Belkide çoğu şeyi yanlış çeviriyor. Fransadan bir renktas yokmu

Furkan Özdem
06.10.2014, 21:01
Arkadaş nasıl anlıyorsunuz takımın düzelmeyeceğini? nerden biliyorsunuz kötü gidişatın devam edeceğini? Kahin misiniz siz?

Sezon öncesi bir plan yapılmış ve o plan doğrultusunda sezonu bitirmek, yarıda kesip 0'dan başlamamak en iyisi. Neden kanayan kolu iyileştirmek varken kesip atalım?

Hakan
06.10.2014, 21:04
Çizgi hakeminin görevi nedir? Kariyerimde bir kere tribüne gönderildim, burada iki kere

hasancebi81
06.10.2014, 21:05
Hayatim boyunca sadece 1 kere tribüne gönderildim. Burda ise 2 oldu. Bende herkes gibi sabirsizim, bende biran önce galibiyet almak istiyorum. Mağlup olmaktan nefret ediyorum.

poetricus
06.10.2014, 21:06
Şu niyet okuyuculuk yapanlardan tiksindiğim kadar kimseden tiksinemiyorum istesem de. Neyse yüzlerine tükürecek kadar ucuz tükürüğüm yok.

Cafer Bulur
06.10.2014, 21:07
Bu takimi sampiyon yapacagim dese kiymeti yok benim icin.

Bu aksam itibariyle sözlesmesi feshedilip Trabzona bir daha ayak basmamali,artik bu takima verecegi hicbir sey kalmamistir.

Hakan
Hoca duygulandırdı beni :) İnşallah başarılı olacak

Bera B.
Bir iki süslü lafa tav olanlar var deniyor hocayı destekleyenler için. Eğer öyle olsaydı MRA bize yeterdi, süslü laflar onda da ziyadesiyle vardı zaten.

hasancebi81
Bosnadaki savaşa bende katıldım. Savaş esnasında evime geldiler ve beni vurmak istediler. 42 yaşında hicbirseyim kalmadı. Çok zengindim ama hicbirseyim kalmadı. Savaş esnasında birçok kişiye yardımcı oldum. O yüzden suanda korkacak hicbirseyim yok.

mustafaction
06.10.2014, 21:08
Vahid hoca bir Bosnalı olarak savaş yıllarından etkilendi mi?

"Ben de katıldım savaşa. Çok zorluklarla karşılaştık, savaşta yaralandım. Kendi şehrime, vatanıma çok yardım ettim. Savaş esnasında bir gün evime geldiler beni vurmak istediler. Tesadüfen evden çıkmıştım. Eve geri döndüğümde herşeyin yıkıldığını gördüm. 42 yaşında 1 kot ve 1 gömlekle kaldım. Çok zengindim, 42 yaşında yeni bir hayata başladım. Arkadaşlarımı kurtardım. Savaş boyunca elimden geleni yaptım. Hiçbir şeyden korkmuyorum."

hasancebi81
06.10.2014, 21:10
Bazen futbolcular calismalardan ahlaniyor, sikayet ediyor. Ama hepimiz çok paralar kazanıyoruz. O yüzden bu futbolcularinin sikayet etmelerini anlayamiyorum.

poetricus
06.10.2014, 21:10
Sakatlıklar da mı hocanın suçu? Vay alçak vay. Constant'ın ayak bileğine hoca basmış, Avraam'ın elmacık kemiğini kıran dirseği de o atmış demek. Yatacak yeri yok..

Cafer Bulur
06.10.2014, 21:14
Yillar önce de ayni safsatalari okuyordu vahid hoca yok oyuncular paralarini almak icin kosarak bankaya gidiyormus da macta kosmuyormus.

Sanirsinki bizde asgari ücret aliyor,hayatimda bu kadar bos bu kadar piskin bir adam görmedim.

Bu adama göre futbolcular barcelonada var bayernde var real madridde var ama bizde yok arkadas.

O halde bavulunu toplayip gidecek,bunun baska yolu yok.

Furkan Özdem
06.10.2014, 21:14
Bir iki süslü lafa tav olanlar var deniyor hocayı destekleyenler için. Eğer öyle olsaydı MRA bize yeterdi, süslü laflar onda da ziyadesiyle vardı zaten.

Sorun hocanın söylediği "GERÇEKLERİ" süslü laf olarak algılamaları zaten... Lig başlamadan da sırf sözleri yüzünden çok eleştirdiler hocayı.

Horispin
06.10.2014, 21:16
Hoca ilk 11 de hatalı tercihler yaptım deseydi alkışlayacaktım ama genelde suçu başkalarına yüklemeyi tercih etti. İnşallah başarılır olur ne diyim.

bordomavi1
06.10.2014, 21:16
Olcan, Adrian, Henrique ve Zokora sorulmalı. Bu oyuncuların kalmasını istermiydiniz? Bu oyuncular gönderilirken sizin fikriniz alındı mı?

Geçen sezon ki Trabzonspor maçlarını izlediniz mi?

Stoper olan Medjani'yi orta saha da kullandığınız için eleştiriliyorsunuz, Medjani'yi neden orta saha da kullanıyorsunuz?

Oturmak istediğiniz oyun sistemini bize biraz anlatır mısınız?

Daha bir sürü soru sorulabilir. Bence iyi sorular sorulmuyor.

Jedi
06.10.2014, 21:18
karabük maçından sonra kendi kendime sordum ''vahid burada ne arıyorum'' :))))))

Jedi
06.10.2014, 21:18
sorular tam anlamıyla magazinsel sorulardı

mustafa0661
06.10.2014, 21:23
Sabır sabır nereye kadar ben 20 yaşındayım artık şampiyonluk görmek istiyorum

Not:2011 Saçmalığını yazmayın bana

biltrabzon
06.10.2014, 21:24
Tribüne oynamayi seviyor Vahid,bu aksam bile tribünden karsiligini aldi.Görecegiz sizi arkadaslar önümüzdeki haftalar.Küme düsme hatlarinda debellesince bizden önce siz teneke baglayacaksiniz arkasina.Burda konu Halilhodzic oldugu icin onu yaziyorum.Halilhodzicten daha fazla ihanet icinde olanlar var.Haiosmanoglu ve Haciosmanogluna oy verip onu kulübe baskan secenler en büyük ihaneti yapti,onunda süslü laflarina tav olanlar mesale yakiyordu buralarda.

Cafer Bulur
06.10.2014, 21:25
Oycunculari yerden yere vuracaksin,hatta ihanetle suclayacaksin ondan sonra bu futbolculardan basari bekleyeceksin öyle mi?

Sanki vahid hoca önümüzdeki maclarda cikip kendisi oynayacak ve takimi düzeltecek öyle konusuyor.

Bu hocayi iho kovmasa bile bir sonraki macta futbolcular kovduracaktir bundan emin olabiliriz.

Cünkü futbolcular hocanin sahte aglamalarini ve ihanet suclamalarini bir kenara yazdi, yeri geldiginde bedelini ödetecekler hocaya...

Heisenberg
06.10.2014, 21:27
Oycunculari yerden yere vuracaksin,hatta ihanetle suclayacaksin ondan sonra bu futbolculardan basari bekleyeceksin öyle mi?

Sanki vahid hoca önümüzdeki maclarda cikip kendisi oynayacak ve takimi düzeltecek öyle konusuyor.

Bu hocayi iho kovmasa bile bir sonraki macta futbolcular kovduracaktir bundan emin olabiliriz.

Cünkü futbolcular hocanin sahte aglamalarini ve ihanet suclamalarini bir kenara yazdi, yeri geldiginde bedelini ödetecekler hocaya...

Futbolcuların parasını Vahid Hoca vermiyor. Küfür de etse, sahada Vahid Hoca'nın dediklerini yapmak zorundalar. Saha dışında isterlerse gider mahkemeye verirler, yönetimle görüşürler ama olaylar sonuca varana kadar saha içinde öyle küstüm oynamıyor diye bir şey olamaz. Eşek yüküyle para alıyorlar, onların sorumlulukları hocadan önce kulübedir.

biltrabzon
06.10.2014, 21:28
Hocanin söyledigi gercek falan degil onu bizler biliyoruz o isini yapacak,basarinin olmadigi yerde her türlü oyun oynanir.Dedikodunun ihanetin santajin önünü kesmek istiyorsan sahada konusacaksin lig tv de degil bilmem anlatabildimmi?

Cüneyt Canlıca
06.10.2014, 21:29
Acaba hocanın sezon başı planlaması içinde şimdiki sıralamadaki yerimizde varmıydı.

Bu yıl birbirimize alışacağız sistemi oturtacağız diyorsa neden sözleşmesi bir yıllık.

Ona buna bağırma ile suçu başkasına atma ile futbolcular hain deyip onları toplum onune atmakla olmaz bu işler. Niyet okuma ayrı şey geçmişten çıkarım yapıp geleceği tahmin etmek ayrı şey. Karıştırmayalım

Jedi
06.10.2014, 21:29
ben bir şey anladımki bu hocanın aklı da duygularıda trabzonsporda değil, bu adam hala cezayir milli takımıyla dünya kupasında kalmış

plak orda takılmış ve bekliyor.....

Heisenberg
06.10.2014, 21:30
ben bir şey anladımki bu hocanın aklı da duygularıda trabzonsporda değil, bu adam hala cezayir milli takımıyla dünya kupasında kalmış

plak orda takılmış ve bekliyor.....

%101 Trabzon'a odaklandım dediği kısımdan mı çıkardınız bunu?

S.Seymen
Sözleşmeyi 2 yıllık biliyordum ben opsiyon falan mı var?

Jedi
bi ara brezilyadan bahsetti, yüzünde gülücükler saçıldı bir anda........

Jedi
%101 Trabzon'a odaklandım dediği kısımdan mı çıkardınız bunu?

samimi olmadığına eminim...........

Cafer Bulur
06.10.2014, 21:32
Futbolcuların parasını Vahid Hoca vermiyor. Küfür de etse, sahada Vahid Hoca'nın dediklerini yapmak zorundalar. Saha dışında isterlerse gider mahkemeye verirler, yönetimle görüşürler ama olaylar sonuca varana kadar saha içinde öyle küstüm oynamıyor diye bir şey olamaz. Eşek yüküyle para alıyorlar, onların sorumlulukları hocadan önce kulübedir.

Küfür de etse futbolcular oynayacak öylemi,buna inaniyormusun sen?

Futbolcular kendilerini ihanetle suclayan bir hoca icin yürümez bile bunu kabul etmek zorundasiniz.

Mersin maciyla bunlar gercek olacak ve hoca bavulunu toplayip gitmek zorunda kalacak olacak olan bunlar.

Ben suna da eminim,yönetim de hocayi göndermek istiyor ama cekiniyorlar.

Bugün hoca istifa etse yönetim seve seve kabul edecektir,onu bekliyorlar zaten.

ts_ezer
06.10.2014, 21:34
öncelikle iyi bayramlar.
bence futbolcullarda bir sorun yok.
futbolcular özellikle hocanın yaptırmak istediklerini canla başla yapmaya çalışıyor.
sorun, hocanın ne yaptırmak istediğinde.
lig öncesi hatırlayın takım kendi arasında bordo takım beyaz takım diye maç yapmıştı.
yedekler asları yenmişşti. şimdi durum bundan ibaret vahid hocanın sahaya çıkartacağı
bi takımı herhangi bi takım yenebilir ya da yenilmez.

Jedi
benim şahsi düşüncem bu hocanın burda ocak ayını göremeyeceğidir.....

Cafer Bulur
Hocanin aciklamalarini izlemeye gerek bile duymadim,cünkü onun palavralarina karnim tok benim.

Yillar önce de sadece sikayet ediyordu simdi de ayni yolda ilerlemeye devam ediyor.

Szymek,fatih tekke,gökdeniz ve yattarali kadroyu bile defansa gömen bir hocadan medet ummak abesle istigaldir ama bakiyorum bazilari halen daha bunun pesinde.

En gec 2 mac sonra hoca gidecek,mersin ve lokeren maclari kazanilamayacak cünkü...

Cafer Bulur
06.10.2014, 21:36
benim şahsi düşüncem bu hocanın burda ocak ayını göremeyeceğidir.....

Ocak ayi cok iyimser ben kasim ayini göremeyecek diyorum ve bunu basindan beri yaziyorum.

30 milyon euroluk transfer yaptiracaksiniz daha sonra futbolculari ihanetle suclayacaksiniz ben böyle bir ihanet daha görmedim...

Furkan Özdem
06.10.2014, 21:36

Adam her gün saat 8de tesislere gelip akşam 8-9'da çıkıyorum diyor. Geldiğimden beri ilk defa bugün zaman buldum diyor. Her oyuncuyla "bazıları bu durumdan hoşnut olmasa da" tek tek top rakipteyken ne yapması gerektiği top takımdayken ne yapması gerektiğini ayrıntılı şekilde konuşuyorum diyor..

Bu Trabzonspor'a odaklandığı anlamına gelmiyor da ne anlama geliyor?

ts_ezer
06.10.2014, 21:37
Hocanin aciklamalarini izlemeye gerek bile duymadim,cünkü onun palavralarina karnim tok benim.

Yillar önce de sadece sikayet ediyordu simdi de ayni yolda ilerlemeye devam ediyor.

Szymek,fatih tekke,gökdeniz ve yattarali kadroyu bile defansa gömen bir hocadan medet ummak abesle istigaldir ama bakiyorum bazilari halen daha bunun pesinde.

En gec 2 mac sonra hoca gidecek,mersin ve lokeren maclari kazanilamayacak cünkü...hocanın istediği süre henüz dolmadı. ocak ayını rahat görürüz.

Heisenberg
06.10.2014, 21:39

Tamemen tahmin yani. :)

Futbolcular kendilerini ihanetle suclayan bir hoca icin yürümez bile bunu kabul etmek zorundasiniz.

Mersin maciyla bunlar gercek olacak ve hoca bavulunu toplayip gitmek zorunda kalacak olacak olan bunlar.

Oynayacak demiyorum zaten. Oynamalılar diyorum. İş transfere veya ödeme günlerine geldiğinde profesyonelliklerinden geçilmeyen adamların hocaya kızdım oynamıyorum deme lüksleri olmamalı. Ben inanmıyorum ama eğer gerçekten hocaya tepki olarak sahada öyle davranıyorlarsa onlarla gelecek başarıya ben kendi adıma zaten sevinmem. Kaldı ki adam söylüyor çalışma tempolarının ağır gelmesinden yakınanlar olduğunu. Söylemesi doğrudur, yanlıştır orası tartışılır. Ama hocaya tavır almışlarsa bunun en büyük sebebi yoğun tempo olur gibi görünüyor. Eğer fazla çalışma yüzünden tavır alıyorlarsa siz hoca değişse de başarı geleceğini düşünüyor musunuz?

ts_ezer
06.10.2014, 21:39
Adam her gün saat 8de tesislere gelip akşam 8-9'da çıkıyorum diyor. Geldiğimden beri ilk defa bugün zaman buldum diyor. Her oyuncuyla "bazıları bu durumdan hoşnut olmasa da" tek tek top rakipteyken ne yapması gerektiği top takımdayken ne yapması gerektiğini ayrıntılı şekilde konuşuyorum diyor..

Bu Trabzonspor'a odaklandığı anlamına gelmiyor da ne anlama geliyor?
MRA da tesislerden çıkmıyordu. olmayınca olmuyor.

Cafer Bulur
06.10.2014, 21:42
hocanın istediği süre henüz dolmadı. ocak ayını rahat görürüz.

Bekle ve gör diyorum sadece, mersin ve lokeren maclarindan 6 puan cikmazsa hocayi orada hangi güc tutabilir zannediyorsun?

5 macta 4 puan alabilen bir hoca gitmek zorunda hem de tipis tipis gidecek biz kümeye oynayan bir takim degiliz ki sabredelim.

S.Seymen
06.10.2014, 21:43
Genel olarak başarılı oluşumların arkasında ilkeli bir duruş vardır

ilkesiz günübirlik kararlarla başarı gelmez

sene başında kararını verirsin

iyice düşünür taşınırsın ve bir karar verirsin

ve küme de düşsen kararın arkasında durursun

bunu herkes bilir ve bu bilgi şunu sağlar

futbolcular da bilir ki oynasak da oynamasak da; çalışsak da çalışmasak da her gün yenilsek de bu hoca duracak

öyleyse ne istiyor çalışmak ve bunları yapmak bunun gayreti içinde olurlar

kaybettikce hoca ile birlikte kendileri de değer kaybeder
Mlouda gibi 2. lig takımına giderler colman gibi dinlenirler

transfer yapmadı değil mi bildiğim kadarı ile

hoca oyuncuların çalışmak istemediğinden bahsediyor

ben futbolcuya dayalı düzenin değil takım olabilen düzenin kazanabileceği düşüncesindeyim

o neden le ilkeni koyarsın ve beklersin bu artık kesin hükmündedir

ne futbolcular hocayı satar ne hocalar takımı sabote ederler

kaybedenler kendi değerlerini düşürürler hepsi ekmeğini bu işten kazanıyorlar

ellerinden geleni yapacaklar

Hacı gitse de gitmese de başarı için ilkeler de devamlılık esastır

esas olmalıdır.

yeni gelecek yönetimde bu hocayla çalışmalıdır v e bunu deklere etmelidir

isterse küme düşelim

bunu net ortaya koyarsan küme falan düşmezsin

başarılar da zamanla gelir

Furkan Özdem
06.10.2014, 21:44

Ben oluyor ya da olmuyordan bahsetmedim. "Trabzonspor'a odaklanmış değil aklı dışarda" gibisinden yorumlar oluyor ya onlaraydı yorumum.

Kasım BEKTAŞ
06.10.2014, 21:46
sabır konusuna eyvallah da
oyuncuları bu kadar saçma mevkilere oynatmasını anlayamıyorum

Jedi
06.10.2014, 21:48

yani sen yazmışssın cevabı :alkış:

fincher
06.10.2014, 21:51
Bekle ve gör diyorum sadece, mersin ve lokeren maclarindan 6 puan cikmazsa hocayi orada hangi güc tutabilir zannediyorsun?

5 macta 4 puan alabilen bir hoca gitmek zorunda hem de tipis tipis gidecek biz kümeye oynayan bir takim degiliz ki sabredelim.
Keşke bunu görebilmek için iki mağlubiyet daha almak zorunda olmasak...

Cafer Bulur
06.10.2014, 21:54
Keşke bunu görebilmek için iki mağlubiyet daha almak zorunda olmasak...

Vahid hocayi halen daha destekleyenler var onlarinda umudu tükenmeli daha gercekleri kavrayamamislar.

Ilk basta vahidi herkes destekliyordu gitgide azaliyor savunuculari ve suna eminim ki 2 mac sonra hicbir savunucusu kalmayak ve bizim icin is isten gecmis olacak.

Reha Demirbaş
06.10.2014, 21:54
Videodan Umut'u izlerkende aynen böyle etkileniyordum.

Sonuç?

Furkan Özdem
06.10.2014, 21:56
Vahid hoca istifa etti diyelim. Eee sonra?

Enisc
06.10.2014, 21:59
Vahid gitsin. Hami gitsin. Tolunay gitsin. Şenol gitsin. Biz biliyoruz çünkü bunlar futboldan anlamıyor..

Her sene t.direktör değiştirmeyle şampiyon olabileceğini sananlar en azından bu sefer ara versin. Rica ediyorum..

Cafer Bulur
06.10.2014, 22:01

Yeni hoca arayislarina baslanir ve bulunur sorun olmaz bize hoca mi yok.

Mustafa denizli var,yilmaz vural var,samet aybaba var ,hami mandirali var adaylar yeterli mükemmel olmasada vahid hocadan daha basarili olurlar.

Kazım Bostan
06.10.2014, 22:04
hoca'ya bazen kızıyorum ama kalmalı kesinlikle.

ben bu takımdan sadece mra'nın gitmesini ısrarla istedim. o da hala benim gözümde teknik direktör olacak biri değil zaten.

bi de sanki her sene 1. bitiriyorduk da bu sene vahid hoca bunun önünde duruyormuş gibi. engebeli bi yoldayız sabredeceğiz

TURHAN
06.10.2014, 22:04

Mustafa denizli var,yilmaz vural var,samet aybaba var ,hami mandirali var adaylar yeterli mükemmel olmasada vahid hocadan daha basarili olurlar.

Her mesleğin bir uzmanlığı var ben şahsen merak ediyorum siz hocaların hocasımısınız. Tahsiliniz ne ?

Furkan Özdem
06.10.2014, 22:06

İşte bunu nasıl kesin böyle olacakmış gibi istiyorsunuz? Yılmaz vural ya da samet aybaba geldi yine 4 5 maç kazanamadık napacağız? Yolla yenisi gelsin. o da olmadı yolla başkası gelsin.

Takım yönetmek bu kadar basit mi?

Cafer Bulur
06.10.2014, 22:07
Her mesleğin bir uzmanlığı var ben şahsen merak ediyorum siz hocaların hocasımısınız. Tahsiliniz ne ?

Almanyadan lise mezunu sayilirim vahid hocayi basindan beri sevmedim basarili olamayacagini savunmusumdur buna adim gibi eminim bu nedenle hocanin gitmesi icin kulis yapiyorum.:)

Fatih Birinci
06.10.2014, 22:07

Merhaba kardeş....mersini paramparca yapicaz ozaman görüšürüz...unutma bu yazdigimi

Fatih Birinci
06.10.2014, 22:08

Onlari da kovduktan sonra seni hoca yapariz ne dersin?

Cafer Bulur
06.10.2014, 22:08
Merhaba kardeş....mersini paramparca yapicaz ozaman görüšürüz...unutma bu yazdigimi

Tamam ben buradayim her zamanda oldum.:)

Kazım Bostan
06.10.2014, 22:09
100 tane teknik direktör deneyip takımın anasını ağlatana kadar 1 tanesine biraz sabredelim bakalım ne olacak? medjani fatih atik bosingwa-zeki tercihlerine ben de fitil oluyorum ama bekleyelim bakalım düzelir elbet bu takımın adı trabzonspor

Fatih Birinci
06.10.2014, 22:10
Tamam ben buradayim her zamanda oldum.:)
Hoca hakkinda dediklerin icin özür dilemezsen ben de ne olayim....hepinizi utandiracak

Cafer Bulur
06.10.2014, 22:12
Hoca hakkinda dediklerin icin özür dilemezsen ben de ne olayim....hepinizi utandiracak

Yeterki utandirsin kardesim ben Trabzonsporluyum amacim kelle avciligi degil sadece Trabzonsporun menfaatlerini düsünüyorum bu nedenle hoca gitmeli cünkü hocaligi tartisilir kötü bir hoca bile degil.

5 macta 4 puana belki rizesporda tahammül edilir ama bu Trabzonsporda olmaz,olamaz...

Fatih Birinci
06.10.2014, 22:13
Yeterki utandirsin kardesim ben Trabzonsporluyum amacim kelle avciligi degil sadece Trabzonsporun menfaatlerini düsünüyorum bu nedenle hoca gitmeli cünkü hocaligi tartisilir kötü bir hoca bile degil.

5 macta 4 puana belki rizesporda tahammül edilir ama bu Trabzonsporda olmaz,olamaz...
Dogru ozaman van gaal da kötü teknik direktör bile ! Degil ! :D cok komiksin

Hazar_
06.10.2014, 22:18
Mersin'i yenemezsek gider

ibrahim
06.10.2014, 22:19

Kiminin içindeki yağ eriyecek dediği oldu diye, kimi göbek atacak kaos ortamı oldu taptığı ağırbaşlara gün doğdu diye. :)

Gesendet.

gurur6134
06.10.2014, 22:20
Evet oyle bi projenin icindeki 1 yillik anlasma yapmis 2 ay 3 ay simdide 6 ay 1 yil lazim diyor sonunda nasilsa arkasina bakmadan gitcek yine bulur bi arap takimi yada milli takim nasilsa..olan yine bize olcak iho once tolunayi kovarak hata yapti hoca konusunda sonra hamiyi son olarakda vahidle tuyu dikti hatalarina..

bthnbyrktr
06.10.2014, 22:22
Kusura bakmayın abilerim ama don gibi değiştirmezsek tdleri iyi olur. :)

Bir de isim yazmışsınız o gelir bu gelir şu gelir liste hazır yani biri olmazsa diğeri. Hiç mi yaşınızın tecrübesi yok.

Yönetici değişiminde hangi dalda olursa olsun sonuçlar aynıdır. Açın bakın Osmanlı'nın yükselişinde kaç veziri azam bulundu çöküşünde kaç sadrazam bulundu. Eğer sportif başarı bekliyorsanız sabredeceksiniz hocaya. Zamanında Şenol Güneş'e sabredecektiniz, Mustafa Reşit Akçay'a sabredecektiniz. Ama nerdee istifa da istifaaa. Bir kurumun yönetiminine kadar çok değiştirirseniz çöküşe o kadar hızla ilerlersiniz.

Bakın Galatasaray, her hoca değişikliğinde kaybetti. Fenerbahçe aynı şekilde Ersun Yanal'ın ayrılması ile kan kaybetti. Beşiktaş'a baktığımızda da onlarda da istikrarın şuan getirdiği güven ve başarı var. Slaven Bilić'in geldiği günden bu yana en iddialı oldukları sezon bu sezon ve bence bu sene eğer Beşiktaş büyük bir hataya düşmezse kupaya uzanacak olan takımdır.

Yapmayın etmeyin, sabredin. bu takım bir hocayı daha kaldırmaz. Sizin bu zıp zıp hoca değiştirme huyunuz yüzünden bu seviyelere düştük. Antika araç yedek parçası mı bu olmayınca değiştir olur mu?

Mustafa Ayazoğlu
06.10.2014, 22:42
Trabzonspor'a ihanet edenler

Siyasiler
Medya
Futbolcular
Taraftar

buserkan61
06.10.2014, 22:46
Bence vahid hoca buyuk bir hoca degil. Bu takima verecek birseyi yok.

XT910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Soner Albayrak
06.10.2014, 23:20
Sabretmek ve Trabzonspor taraftarı birbirine çok uzak şeyler..

Claque
06.10.2014, 23:26
Kendi kabuğumuza sıkışıp kalmisiz. Yillarin "tarafsız" futbol yorumcularıni bir dinleyin...

Çoğu, Halilhodziç Trabzonspor yazik ediyor diyor....biraz global dünyaya kulak vermek Hocanin bizi kaldıracak hatta 1. Lig seviyesinde hiçbir takimi çaliştirma kapasitesi yok deniyor...

Ki dünkü kanalları özellikle TRT yi takip etmeye çaliştım. Hoca' nın kendini öven sözleri çok eleştiri aldı. Yani övünülecek bir kariyeri de yok galiba...

gurelalp
06.10.2014, 23:43
Hocaya tam destek

kudu_61
06.10.2014, 23:43
Bi inanın mersini darmadağın edeceğiz ve ondan sonra düzeleceğiz

leons61
06.10.2014, 23:46

atalarımızın ne güzel lafları var..hatta her duruma bi lafları var...umut fakirin ekmeği gibi.....

leons61
06.10.2014, 23:51
sadece zeki yavruyu takıma sokmak bile bi adamın nasıl bi hoca olduğunu kanıtlar...bu adamın topçu diye takımda tutulması bile ne kadar saçma bişey arkadaş.....nasıl oluyorda bu vatandaş futboldan para kazanıyor,hemde trabzonda oynayarak...dünyanın hakikaten adaleti yok ya....anlaşılır gibi değil.....bu takımın sağbeki bosidir,,olmadı salih dursundur ama zekiyi stadın yanından geçirmem....

vahid hoca moca değil....asıl ihanet eden sensin...geldiğinden beriaşağılamadık adam bırakmadın bu nemrut suratla o topçuları oynatamazsın zaten......hele bu taktikle daha çok beklersin kazanacaz diye...

leons61
06.10.2014, 23:54
karabük maçına ofansif çıkmış...bu vatandaşın ofansif kadrodan anladığı neki acaba

Claque
06.10.2014, 23:54
Hoca' nın kapasitesi yetmiyor olabilir, ancak onu verdiği sözü tutup onca takimi ( Monaco, Milan..vs.) reddetip bize geldiği için takdir edip iyi uğurlamak yakışır...fazla uzatmamak en iyisi..

Bana göre de başarıdan başariya koştuğu Paris Saint Germenli Ligue 1' e , hele ki yanıp tutuşan Prensli Monacoya gitmesi dünya futbolu adina çok önemli olurdu ...küsmeden göndermeli acil kapi birakmak her zaman iyi....5-10 sene sonra " bir dosta" her zaman ihtiyaç vardır Canlar....

leons61
06.10.2014, 23:57
Hoca' nın kapasitesi yetmiyor olabilir, ancak onu verdiği sözü tutup onca takimi ( Monaco, Milan..vs.) reddetip bize geldiği için takdir edip iyi uğurlamak yakışır...fazla uzatmamak en iyisi..

Bana göre de başarıdan başariya koştuğu Paris Saint Germenli Ligue 1' e , monacoya gitmesi dünya futbolu adina çok önemli olurdu ...küsmeden göndermeli acil kapi birakmak her zaman iyi....5-10 sene sonra " bir dosta" her zaman ihtiyaç vardır Canlar....

doğru diyonda renktaş her defasında beni ordan istediler burdan istediler..yok ben böyle teknik direktörüm,şöyle yaptım..baydı artık ya...yürügit arkadaşım.ama bu takımın yüzü gülmez kimi düzgün göndermişki.sadece hacı zamanına bak..tolunay-hami!!!!!

Claque
07.10.2014, 00:01
doğru diyonda renktaş her defasında beni ordan istediler burdan istediler..yok ben böyle teknik direktörüm,şöyle yaptım..baydı artık ya...yürügit arkadaşım.ama bu takımın yüzü gülmez kimi düzgün göndermişki.sadece hacı zamanına bak..tolunay-hami!!!!!
Kardeş, kinaye yapıyoruz...Chacktherma...

leons61
07.10.2014, 00:02
bu kadro takır takır top oynar..çok eyi hücum gücü var...bu kadro türkiye liginde mücadele edemiyorsa gol pozisyonuna bile giremiyorsa sorun hocadadır...şimdi üç kardeşlerin kadrosu bizden çokmu daha iyi.

redbul
07.10.2014, 00:04
sezon başından beri burda vahid hocayı savunanlardan biriyim yine savunurum fakat şuan acı ama gerçek takımda ışık yok bu sezon uefa maçları dahil 4 ligde 5 toplam 9 maça çıktık biraz top oynadığımız maç warşova maçının 2. yarısı oda rakibin maçı kensi sahasında kabul etmesinden sebebti yani durum karamsar zaten bizi umutsuzluğa iten de bu umarım seri galibiyetler alırızda takım toparlanır yok tersi olursa benim hoca tercihim ersun yanal olur.

leons61
07.10.2014, 00:06
her defasında topçular şöyle yaptılar,böyle yaptılar...kevin takır takır top oynayan adamdı bakın son 2 maça ne hale geldi...bunun yüzünden.herkesle kötü olmak zorundamısın arkadaş..bu ruh haliyle nasıl yaşamış arkadaş bu yaşa kadar..hayret

leons61
07.10.2014, 00:11
her zaman söylüyorum bidaha söyliycem..bu benim görüşüm tabi........vahid teknik direktör falan değil...taktik bilgisi sıfır bile değil.sıfırın altında...tek bildiğin hangi takımın başında olursa olsun,kime karşı oynarsa oynasın sıkmak....bilmiyor herhalde sıkmakla daralmadığını

tsukru61
07.10.2014, 00:13
3-5 kötü sonuçtan sonra hoca değiştirmenin bize başarı getirmeyeceğini hala anlayamadık mı?

Hakan
07.10.2014, 00:17
Maç sonu özür dilemek falan tamam da taraftara takımı şikayet etmek olmamış.

TURHAN
07.10.2014, 00:24
Almanyadan lise mezunu sayilirim vahid hocayi basindan beri sevmedim basarili olamayacagini savunmusumdur buna adim gibi eminim bu nedenle hocanin gitmesi icin kulis yapiyorum.:)

Trabzonspor'a ihanet edenler

Siyasiler
Medya
Futbolcular
Taraftar

İhanet eden taraftar profilini biraz açmak lazım,

Bir kısmı menfaatine bakar, bunlar ceplerine bakar, reisi ne derse onun için değerlisi oldur.

Birde her boku biz biliriz tayfası vardır. Bunlar arasında bir çomar olmayı bile başaramamış profiller vardır. Koyun sürüsüne baş olamazlar ama her nane için yorumu vardır.

Bunlara psikolojik destek şart...

memmedaga
07.10.2014, 00:41
meseleyi uzatıp milleti suçlamaya gerek yok

ne yaptıysa hoca kendi yapıyor

niyeti sağlam diyelim.

Hangi hoca olursa olsun futbolcuları daha "ilk günden" basının ve taraftarın önüne atıyorsa o takım nasıl toparlar bilemiyorum.

Vahid hocanın oltasına gelen taraftarımızın sayısı bir hayli fazla.

Vahid hoca'ya kimsenin bir;ey yaptığı yok ne yapıyorsa kendi yapıyor

daha 5 hafta olmuş taraftarın büyük bir kısmını oyunculara düşman etti

millet cahil cahil futbolculara sallıyor, 2.5 ay içinde futbolcular tu kaka oldu böyle birşey yok.

Her dediği dopru olsa bile yaklaşımla başarı gelmez,ne halledeceksen içeride halletmeye çalışaksın basının ve taraftarın önüne futbolcuları atmayacaksın.

2.5 ay içinde futbolcular "ihanet" eder hale geldi böyle saçmalık olur mu?

"ihanet" çok ağır bir suçlama, kabul edin veya etmeyin içinizdeki hamaset damarını okşayan demeçler ve hareketler yapıyor duygusala bağlıyoruz.

Hadi diyelim hoca geldiğine pişman falan değil çok samimi, böyle amatörlük yanlışlık yapılmaz.

Kadro seçimini ,oynattığı oyunu falan benim için önemli değil, kelle avcısı değilim sürekli hoca değişmesinin bir yarar getirmediği açık.

kendisine 1 sene sabretmeye razıydım ama bu saatten sonra oyuncuların kaç tanesi onu benimser bilemem,
en profesyonel en olumlu oyuncu bile 3 aydır basın önünde suçlanmaya "pes" der...

ok yaydan çıktı bakalım bundan sonra Hoca ile oyuncular arasında iletişimi kim sağlayacak bilemiyorum?.

İnşallah ama inşallah yanılmış olurum herşey güzel olur...

DNA-TS
07.10.2014, 00:48
doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.
vahid hoca da öle doğruları söyledi yaranamadı millet istiyor ki polianna olsun mra gibi kompakt oynadık yenildik ama mutluyum tarzında bişeler desin ama vahid hoca kitabın ortasından konuşuyor,yanlışı illaki olacaktır bu takımı düzlüğe çıkaracağına inanıyorum 5 maçta bir hoca gönderirsek ne olacak?son 2 sezondur aynı hocayla sezonu tamamlayamadık. hep aynı hatayı yapıyoruz olmadı gönder. hep kasedi başa sarıyoruz bıkmadık mı?

memmedaga
07.10.2014, 00:49
İhanet eden taraftar profilini biraz açmak lazım,

Bir kısmı menfaatine bakar, bunlar ceplerine bakar, reisi ne derse onun için değerlisi oldur.

Birde her boku biz biliriz tayfası vardır. Bunlar arasında bir çomar olmayı bile başaramamış profiller vardır. Koyun sürüsüne baş olamazlar ama her nane için yorumu vardır.

Bunlara psikolojik destek şart...

Kendiniz nasıl bir profilsiniz.

Genelleme yaparak hakaret etmenin faydası ne?

Tatar Kemal
07.10.2014, 01:05
vahid'e sabretmek için takımda en ufak bir umut ışığı yok. kadro iyi bir kadro ama vahid doğru kadro çıkaramıyor ve en önemlisi takımda kondüsyon ve bir sistem yok. "gol yiyene kadar geriye yaslan, gol yedikten sonra bilinçsizce saldır, doldur boşalt" Trabzonspor böyle bir sistemle oynayacak takım olmamalı. vahid'in tek sistemi bu. ısrar etmenin anlam yok. bir kaç futbolcu hariç diğer futbolcular bu hocayı benimsemedi. çünkü vahid futbolcuları kendi yerlerinde oynatmıyor. kendi yerinde oynamayan ve yerini yadırgayan futbolcu sahada verimli olamaz. Bosingwa'yı ön liberoya çekip zeki'yi sağ bekte oynatan, karabük gibi bir takımın karşısına tek forvetle çıkıp Cardozo gibi bir futbolcuyu 60 dakika saha kenarında oturtan bir teknik direktör kusura bakmasın da bu işi bilmiyor demektir. bir zahmet istifa etsin lütfen.

Jedi
07.10.2014, 01:11

bu takım mersini falan darmadağın edemez.............net

memmedaga
07.10.2014, 01:17
" Hiçbir zaman oyuncularımı medya önüne sürmedim." hoca bunu demiş ya gülsem mi ağlasam mı bılemedim.

gabriel omar
07.10.2014, 01:17
Hoca gitsincilerden değilim.En azından 2 3 maç daha şans tanınması taraftarıyım.

Yalnız, burada her eleştiriden sonra gelip ''Siz ne anlarsınız ,cahiller,bir halt olamamış insanlar ,hocamız süper bir insan''diyerek elitist , sağduyulu bir tavır takındığını sanan monşerler de çok komik oluyor.Kalsın diyenin de , gitsin diyenin de kendince haklı gerekçeleri var , evvela bunu kabul etmek , her eleştiriye tank ve tüfeklerle saldırmamayı öğrenmek lazım.

Ertan OKUMUŞ
07.10.2014, 01:21
Bana göre baştan yanlış bir tercihti. .o yüzden milli maç arasında gönderilmelidir

Ertan OKUMUŞ
07.10.2014, 01:26
Takım bana göre çok fazla ekonomik yükün altına girdi ve bunun altından kalkmanın saha sonuçları dışında fazla bir seçeneği yok gibi..sportif başarısızlık durumunda çok ama çok kötü günler yaşayabiliriz. ..

tolga1461
07.10.2014, 01:54
Sanki hocanın yerine gelen kişi bu takımı şampiyon yapacak. Zaten şerefsizler ince ince doğramak için elinden geleni yapıyor. Hem hakemler hem de basın... Bari bizler taraftarlar olarak destek verelim. Bu takım gerçekten takım olmayı başardığı an o şerefsiz hakemleri de yenecek, şüphe olmasın. Taraftar olarak şunu düşünmeliyiz ve ona göre destek vermeliyiz;

Yerine gelen hoca bizi bu sezon şampiyon mu yapacak?

laudrup61
07.10.2014, 02:16
Arkadaşlar Trabzonspor taraftarı olmak salt başarı beklentisi olanlar için değildir. İsterse her maç 5 tane gol yiyelim yenilelim zerre kadar umurumda değil. Bu takımı hiçbir şampiyonluk için tutmadık, Trabzonspor olduğu için tuttuk. Pek iyi günler geçirmiyoruz zaman zaman bende kızıyorum sizler gibi ama sakince düşününce takıma koşulsuz destek vermek mecburiyetinde olduğumuz unutmayın. Yönetim teknik heyet futbolcuları bir kenara ayırın, Trabzonspor kavramını destekleyelim kızıp küsmeyelim, düşmanlarımızı sevindirmeyelim, bizim bu halimize baronların ellerini ovuşturarak sevinmesine izin vermeyin. Tertemiz şekilde şu lanet ligde onurlu bir mücadele veriyoruz, inanın herşeye bedel. Sonuna kadar gurur duyuyorum. Sahada sonuçları gelip geçicidir ama çocuklarınıza torunlarınıza anlatacak en iyi zaferiniz şu ligde Trabzonspor olarak mücadele etmemizdir. Şu kendi aramızda siyasi bölünmelere, skor yüzünden takımı yerin dibine sokmaya bir an ara verelim, inanıyorum çok daha iyi olacağız şampiyon olacağız ama bu sene biraz sabır, Vahid hocada farkında bunun, belki bir bildiği var, bu sezon herkese şans verip kimin iyi kimin kötü olduğunu tartmak istiyor.

Fatih Öztürk
07.10.2014, 03:18
Hayatımda hic teknik direktörlük yapmadım, onun için bol keseden sallayamam lakin sahaya sürdüğün takımın orta sahası o bölge hariç her bölgeden toplandığın adamlardan oluşuyorsa taraftar olarak ukalalik etme hakkim doğar.bir ışık görsek 1 yıl bekleriz problem değilde takim ne şut çekebiliyor nede organize bir atak gelistirebiliyor.dan dun oynattigin takıma ne kadar daha sabredebiliriz.Mersin'i olduki bu futbolla şans eseri yendik,ilerisi için değişen ne olacak?Yatabare,Cardozo ve Waris yine defansa kadar top almaya geleceklermi?bu golculere gol pasını nasıl verecez,nasil maç kazanacaz bunlardan bahsetseydin ya hocam.

kudu_61
07.10.2014, 03:31
trt3 spor da futbol arenası programının tekrarını izliyorum
konu turgut doğan şahin
sergen diyor ki ben antebi 15 hafta çalıştırdım benim takımımı kurtaran futbolcu turgut doğan şahindir çok iyi bir sol açıktır önüne top at hızıyla geçemeyeceği adam yoktur depar atmaya başlarsa sen onu arkadan göremezsin ki youtubeden samsun ve antep performanslarını izledim en son samsuna anılın ara pasıyla attığı golü izledim kafama şu soru takıldı

elinde yusuf var ki bence yusufa güvenmiyor vahit hoca (bence gönderecekti ama baskıdan çekindiği için kaldı) son maç sol açık olarak sefa yı serdarı oynatıyor bazen de warisi oynatıyor yusuf yanında oturuyor bu takımda çok rahat oynayabileceğini düşündüğüm turgutu sene başında idmanlarda koşmuyor diye gönderiyor sergen de diyor ki antremanda çalışmazdı ama maç perfonsını kimse yakalayamazdı keza gönderilenleri gördükten sonra medjaniye bakıyorum bu işte bir yanlışlık var diye düşünüyorum

isak doğanı araştırın youtubeden kornerci sol bek diye bir videosu var adam resmen duran top ustası ama oynamaya oynamaya köreliyor duran topun arkasına bile geçemiyor oynadığı maçta korkuyor yüzünde bir korku var bu çok açık belli oluyor

antalyasporun her hafta maç özetlerini izliyorum gökhan karadeniz ya atıyor ya attırıyor bu hafta 2.golde diarraya attığı uzun topu bi izleyin ben gökhanı altınorduda da çok izledim koşmaktan yorulmaz atarda attırırda

keza emre güralı geçen sene hepimiz beğeniyorduk

hocanın oyuncu tercihlerinde bence çok ama çok büyük hatalar var inşallah bu hatalarından biran önce döner

ön liberoda medjani ile devam ederse ve antremanlarda sefa ve yusufa gerekli yüklemeleri yapamazsa özerde sağlıklı bir dönüş yapamazsa işimiz ve hocanın işi çok çok zor

kudu_61
07.10.2014, 03:37
bu takım mersini falan darmadağın edemez.............netbenimkisi moral yüklemesi sinerji başka bişey değil :) yeneceğimize inanıyorum ama bu ligde hiçbir takıma baskı kuramayız orta sahamız yok kenar oyuncularımızın performansına güvenmiyorum golcülere pas atamıyor adamlardan gol bekliyoruz kaleye şut çeken kimsemiz yok geçen seneki kadrodan bir olcan bir adrian olsa çok daha farklı konuşabilirdim ama ne ekiciye ne yusufa ne sefaya nede serdara top taşıma konusunda güvenmiyorum tek duam özerin sağlıklı olarak dönmesi yoksa işimiz zor AMA ŞUNA İNANIYORUM MERSİNİ DAĞITACAĞIZ VE DÜZELECEĞİZ

Jedi
07.10.2014, 05:20
valla aslında bu kadronun ligde yenemeyeceği hiç bir takım yok... hoca ne zaman salihi kesti , o zaman orta sahada baskı bitti

rakipler rüzgar gibi deldi geçti ortasahayı, ben inatçı hocaları sevmem, özellikle zeki eğer savunmanın sağında olmuyorsa devamlı

onu o bölgede kullanmak niye??? gördük işte bosingwa ve zeki , bosingwa geldi sağ kanat arı gibi işlemeye başladı

gittin adamı tekrar ortasahaya çektin sonuç yine hüsran, bu takım yerine göre 4-1-3-2, veya 4-1-4-1 den başka hiçbir

sistemi kaldırmaz hele çift ön liberolu sistemi hiç kaldırmaz...

yahu be adam elinde sefa var, ishak var, yusuf var, bosingwa var , madem libero diyorsun tamam al işte salihi o bölgeye

deki kardeşim sen gelen akınları karşıla ve topu hemen en yakınındaki arkadaşına aktar olmadı çift ön libero mu istiyorsun

elinde 2. seçenek ishak-salih veya salih zeki, tamam bunlar üst düzey oyuncular değil ama en azından karabük,mersin,akhisar

maçlarını kaldırırlar

defansında bosingwa,belkalem,musa,ishak, var değişmeli olarak oynatabilirsin gidip de saçma sapan adamları saçma sapan

yerlerde oynatma ondan sonra taraftarı da çileden çıkarma, medjani bu takımda ilk 11 oynamaz, hele o bölgede hiç oynamaz

bu takımın başında yılmaz vural olsa 2 maçtan sonra medjaniye kafa kol dalardı o kadar kötü bu adam o bölgede..

gece yattığında kendi kendine soruyormusun cardozo - yatabare neden gol atamıyorlar diye?????????? soruyormusun hoca????

orhan42
07.10.2014, 09:50
Vahid hoca kendi ayağına ateş ediyor.Medjani ve Belkalem devre arasında acilen yollanıp Bourceanu ve çift yönlü bir orta saha alırlarsa bu takım rahatlar.Biz ekran karşısında kadrolar açıklanınca eyvah diyoruz 5 haftadır ama hoca hiç akıllanmadı,akıllanmayacak..Bakın ve görün..Hem kendine hem Trabzonspor'a yazık edecek..

İskender Çakmak
07.10.2014, 09:57
Hocanın futbolcularla bu kadar oynaması normal değil. Her maç sonunda futbolcuları eleştiriyor. Biraz daha yapıcı olması lazım. Bence karabük maçı toparlanmamıza çok büyük etkisi olacak. Bu haftadan sonra istediğimiz Trabzonspor'u göreceğiz.

Furkan Dündar
07.10.2014, 10:06
doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.
vahid hoca da öle doğruları söyledi yaranamadı millet istiyor ki polianna olsun mra gibi kompakt oynadık yenildik ama mutluyum tarzında bişeler desin ama vahid hoca kitabın ortasından konuşuyor,yanlışı illaki olacaktır bu takımı düzlüğe çıkaracağına inanıyorum 5 maçta bir hoca gönderirsek ne olacak?son 2 sezondur aynı hocayla sezonu tamamlayamadık. hep aynı hatayı yapıyoruz olmadı gönder. hep kasedi başa sarıyoruz bıkmadık mı?

aynen öyle bekleyelim bakalım ne olacak bu işin sonu anlamadım ki zaten bu sene şampiyonluk bekleyen yoktu yani buna inanan da hayal dünyasında yaşıyordu adamın elinde hala ortaya bazı realist kişiler tarafından konulan başarı haritasını yapma şansı var mı ? var ee o zaman nedir bu asıp kesmek

türkiye kupasını alsa bu adam ne söven kalır ne sayan .. çok basit bir örnek verdim
ki bu sene hedef kupa almak olmalı bu da türkiye kupası .

hataları var mı var o hatalardan dönünce takım iyi olacak bizim acilen gol atmamız lazım bunu çözerse seri galibiyetler gelir

iskeleti kuracaksın en fazla 2-3 yer adam değişir her hafta bizde 5 -6 oyuncu yer değişiyor olmaz !

TSezgin61
07.10.2014, 10:11
Istikrar falan hikaye. Trabzonspor tarihinin en kaliteli kadrolarindan biri elinde, daha bir galibiyetin yok ligde. Bunun üzerine bide karabükte hezimet yasatiyorsun.

Lige 6. hafta havlu atmadan bence gitsin.

Birde sezon basi yaptigi hatali aciklamalari yine yapiyor. Hocanin düzeltmesi gerekipts düzeltemedigi seyleri basina sanki futbolcular sucluymus gibi veya takimin genel problemi gibi anlatiyor.

Futbolcular kosmuyorsa düzeltmek senin görevin! Hücum yapamiyorsa senin görevin! Ben sana bu kadroyu verdim, ne yap et galibiyet al.

"Nasil hücum yapabiliriz bilemiyorum" tarzi seyler söyleyen hocayla nekadar istikrar?

Heisenberg
07.10.2014, 10:16
Kendiniz nasıl bir profilsiniz.

Genelleme yaparak hakaret etmenin faydası ne?

Kendiniz hocayı destekleyenlerin Trabzonsporluluğunu sorgularken sıkıntı olmuyor ama başkası benzer şeyi yapınca mı sıkıntı oluyor? :)

Ayrıca hala sorduğum soruya bile cevap veremediniz. O yüzden yine sorayım. Hocanın maçtan sonra söylediği hangi söz kulübü küçümseyiciydi?

Tolga
07.10.2014, 10:17
Kimse hocaya doğruları söylüyor diye kızmıyor zaten. Kimse hataları olduğu gerçeğini de inkâr etmiyor.

Herkes hocanın çok hatası olduğuna kızıyor. Dünyanın en iyi 5 hocasından biri bu hataları yapmamalı, bu yüzden kızıyor.

Belirli argümanlar üzerinden gereksizce tartışma çıkartacak savunmalar yapılmasın. Kimse kompakt futbol oynuyoruz açıklaması yapmıyor diye veya bu tarz bir düşünce yüzünden eleştirmez hocayı. Boş konuşmayın ...

alone_6161
07.10.2014, 10:25
Vahid Hocaya sabredilmesi, destek verilmesi tarafındayım. Hocanın 2 maçta tribüne çıkması bile adamın hırsını ortaya koyuyor. Vahid Hoca hırsını, azmini futbolcularda göremediği için bence biraz da bilerek kendini tribüne attırıyor. Takımdaki en büyük eksiklik galip gelip, oyuncuların güvenlerinin, hırslarının yerine gelmesi. Mersin ve Lokeren maçları kazanılırsa takımda ciddi bir iyileşme ve form tutma bekliyorum. Tabii ki bu dönemi 1-2 galibiyetle atlatsak çok daha iyi olurdu.

Vahid Hoca gönderilsin diyenlerin şu tabloda tabii ki haklı yönleri var fakat yerine kim gelirse gelsin, devre arasında en az 3 yabancı oyuncu gönderip, 3 tane aldıracak, yenilerin uyumu, hocanın alışması vs. derken bize hem maddi hem manevi daha büyük zararlar verecek.

Claque
07.10.2014, 10:27
Hoca' da sorunun olduğu şurdan çok açık zaten: Futbolcuları ile kavgalı, birçoğunu küçümsüyor...böyle bir yapının başarılı olması mümkún mü sizce ?

Bunu görememek için kara sevdalı olmak lazım hocaya ya da muhasebecisi, menejeri....vs.

Hoca' nın geldiğinden beri yaptığı açiklamalara bir bakin....Mars'da t.d. lük yapmış gibi..." bu dünyalılar topu bilmiyor, topu haketmiyor" türü gırla, tekraren açiklaması var...ki bazılarımız bunu " doğruları yüzümüze vuruyor, bizi uyutmuyor, aslan, delikanlı" diye okuyor, alkışlıyor....

Hadi geride kalanlar topu bilmiyor, ama , ısrarla, hala " bu takımda trabzonsporu hsketmeyenler var " diyebiliyor.

Eee yeter da !

İşi antrenmanda Cardozoyu rencide edip " çalışmıyorsun" demeye kadar götürebildi ...bir futbolcu böyle motive olmaz...

Kusura bakmasın bu kafa ve yapı bitiktir....bu takım ancak kendi isterse oynar...

Fatih Özkan
07.10.2014, 10:30
Vahid Hoca'yı 1 gün bile takımın başında görmek istemiyorum artık...
Bu adam bu işi beceremiyor.
Vakti zamanında denenmiş adamı ne diye takımın başına tekrar getirirsin anlamam zaten...

DNA-TS
07.10.2014, 10:32
Boş konuşmayın diyenler de konuşaunda bilelim nasıl dolu konuşuluyor.

ANIL
07.10.2014, 10:52
TT arenadaki maçtan sonra kalıp kalmayacağı belli olur.

hodlu
07.10.2014, 11:03
...'Kombine almayıp, Lisanslı ürün almayıp, Stadyuma gitmeyip 'İstifa' diye bağırmak taraftarlık mı oluyor? Trabzonspor taraftarı malesef hiç akıllanmıyor.. Görünen o.. Vahid Halilodziç'in de başını yiyecekler yakında'...
Yazının en ilgi çekici yanı burası. Hoca değiştirmek bağımlılık yapmış durumda. Ey TS taraftarı artık sabırla destek zamanı ama yönetime de bir önerim hocanın yanına efsane oyuncularımızdan bir tanesini verin. Hoca istemese de onu ikna ederek verin...

S.ÖZKAN
07.10.2014, 11:09
3 Ayda maydanoz yetişmiyor sabır olmadan hiç bir şey olmaz.

gurur6134
07.10.2014, 11:25
Basarili olcak hoca 2 ay sure lazim deyip sonra 2.devreye kadar sure isteyip daha sonrada 1 yil zamana ihtiyacim var demez heleki sozlesmesi 1 yilken ..sozlesmesini doldurup arkasina bile bakmadan ceker gider..olan yine trabzonspora olur..

gurur6134
07.10.2014, 11:36
Bide su hoca yiyen taraftar diyen cok bilmisler var tolunayida hamiyide bu taraftar yedi dimi..turkiyenin her yerinde bu boyledir basarili olamayan hoca gider oynadigin lig alti ustu turkiye ligi kasmaya gerek yok..5 haftada 4 puani siradan bi takim alsa tartisilir bu takim trabzonsporsada takimin basinda kimze duramaz tipki 3 kizkardesin basinda kalamayacagi gibi masal okuyup edebiyata gerek yok tutmadi iste bircok kiside burda vahid hocada neden israr edildigini anlamamisti basarisiz olcagini soylemisti burda daha sozlesme olmadan hakli ciktilar olay bu kadar basit..kimsenin bas falanda yedigi yok senol gunes gittiginde takim 14.sirada deplasmanda elazigdan 3 yemis ve kume hattiyla arasinda sadece 2 puan kalmisti liginde ikinci yarisinin ortalariydi..mra gittiginde takim evinde akhisardan 4 yemis 9.siradaydi avrupa hedefinden bile uzaklasmisti yine 2.yarisiydi ligin..simdi vahid aganin gitmesi icin ligin 2.yarisini bekleyip bir hezimetin arkasindan hedeflerimizden uzaklasmamis olmazmi gerekiyor..tolunay hoca ve hamiyi yiyen ise bizzat iho nun kendisidir kimse bu taraftari kelle avciligiyla suclayip gercekleri gormezden gelmesin birakin suslu laflari..

atomantcum
07.10.2014, 11:42
Bide su hoca yiyen taraftar diyen cok bilmisler var tolunayida hamiyide bu taraftar yedi dimi..turkiyenin her yerinde bu boyledir basarili olamayan hoca gider oynadigin lig alti ustu turkiye ligi kasmaya gerek yok..5 haftada 4 puani siradan bi takim alsa tartisilir bu takim trabzonsporsada takimin basinda kimze duramaz tipki 3 kizkardesin basinda kalamayacagi gibi masal okuyup edebiyata gerek yok tutmadi iste bircok kiside burda vahid hocada neden israr edildigini anlamamisti basarisiz olcagini soylemisti burda daha sozlesme olmadan hakli ciktilar olay bu kadar basit..kimsenin bas falanda yedigi yok senol gunes gittiginde takim 14.sirada deplasmanda elazigdan 3 yemis ve kume hattiyla arasinda sadece 2 puan kalmisti liginde ikinci yarisinin ortalariydi..mra gittiginde takim evinde akhisardan 4 yemis 9.siradaydi avrupa hedefinden bile uzaklasmisti yine 2.yarisiydi ligin..simdi vahid aganin gitmesi icin ligin 2.yarisini bekleyip bir hezimetin arkasindan hedeflerimizden uzaklasmamis olmazmi gerekiyor..tolunay hoca ve hamiyi yiyen ise bizzat iho nun kendisidir kimse bu taraftari kelle avciligiyla suclayip gercekleri gormezden gelmesin birakin suslu laflari..

"Türkiye'de böyledir bu işler" diyerek zaten kendi kendinize özetlemişsiniz durumu.

Türk futbolunun seviyesinin niye diplerde olduğunu da anlamanız lazım o zaman.

GULER
07.10.2014, 11:56
Halilhodzic gitsin ezik futbol edebiyatini baska bir kulube asilasin.

cakalkerem
07.10.2014, 12:00
3 Ayda maydanoz yetişmiyor sabır olmadan hiç bir şey olmaz.

güzeldi..

tebrikler

Cyzio
07.10.2014, 12:01
Al ittihadi şampiyon yapana hoca denmiyor da Bolu, İstanbul ve Sakarya'yı düşürene neden deniyor anlamadım. Bir ölçüsü olmalı. Yoksa, Davaro gibi arkada kaç leş bıraktığını mı ölçü alıyoruz?

İşte 90'a giden bir top daha. Bunu çıkarabilecek tek kaleci var, o da 27 yıldır kalecilik yapmıyor.

Yani üstâdım, öyle bir gol attınız ki; cümle öz evlâtçılar kemâl-i âfiyetle taam eyleyüp, seslerünü kıstular.

.

cakalkerem
07.10.2014, 12:03
yav biz MRA 'a daha çok sabrettik...kompakt futbol adına...

bırakın Allah aşkına ..

hocanın yanlışları olabilir ama biz her hocayı 2 ay tutup gönderirsek yandık demektir

cakalkerem
07.10.2014, 12:04
İşte 90'a giden bir top daha. Bunu çıkarabilecek tek kaleci var, o da 27 yıldır kalecilik yapmıyor.

Yani üstâdım, öyle bir gol attınız ki; cümle öz evlâtçılar kemâl-i âfiyetle taam eyleyüp, seslerünü kıstular.

.

hocam birde Türkçe alsak yazdıklarınızı anlasak :)

veyselcolak
07.10.2014, 12:08
Ben fener maçı öncesi bu hoca derhal gönderilmeli, ne yaptığını bilmiyor.. zeki yle oynuyor.. 3 yılın faydasızı soneri kazanayım derken orta sahada verimli olabeleck yeni transferleri gönderiyor dedim.. bosingwayı orta sahada denemeye kalktığında gönderilmesi gerktiğini söylemiştim ilk hazırlık maçı.. gereksiz macera arayan bi adam demiştim. . biz böyle hocalar yüzünden bu haldeyiz demiştim.. bu hocayla beraber gol yemezsek berabere kalırız yersek yeniliriz demiştim... o günlerde herkes bana yüklendi.. şimdi bakıyorum taraftarlar vahid hocanın gitmesi için forum sayfası açmış.. yazıklar olsun böyle taraftara... size herşey müstehak... üstelik sizin kafanızda futbol cahili yöneticiler olduğu sürece bu kulübün beli doğrulmaz..

Cyzio
07.10.2014, 12:09
hocam birde Türkçe alsak yazdıklarınızı anlasak :)

kemâl-i âfiyet: tam ve mükemmel bir zevk, afiyet

taam eylemek: yemek

.

Furkan Özdem
07.10.2014, 12:40
Bir kısım taraftar malum medyanın takımı karıştırmaya çalıştığı bu dönemde daha sakin ve akılcı hareket etmesi gerekirken bunların ekmeğine yağ sürüyor...

http://www.fotospor.com/haber_trabzonsporda-bu-isimler-yanacak_164926

Sürekli art niyetli haberler yapan, başarılı sonuçlarımıza kıyıda köşede yer ayıran hürriyet de ersun yanal haberini manşetten vermiş. Neden acaba...

Courage
07.10.2014, 13:14
Bir kısım taraftar malum medyanın takımı karıştırmaya çalıştığı bu dönemde daha sakin ve akılcı hareket etmesi gerekirken bunların ekmeğine yağ sürüyor...

http://www.fotospor.com/haber_trabzonsporda-bu-isimler-yanacak_164926

Sürekli art niyetli haberler yapan, başarılı sonuçlarımıza kıyıda köşede yer ayıran hürriyet de ersun yanal haberini manşetten vermiş. Neden acaba...

Listede aylardır görev yapmayan Aykut Demir 'de var.

Nasıl bir niyetle habercilik yapıldığını görün ,şu domuz sürüsünü muhatap almayın.

Erkan SÜNGER
07.10.2014, 13:52
Bursa dan bir abim vardı burda küstürduler onu aykırı yorumları vardı keşke gelsede yorum yapsa.

Neyse ben inanıyorum vahid hocaya

HOPA'LI TS'Lİ
07.10.2014, 14:23
4 puanla 16. sırada olup, Trabzon kümeye seslerini duymak beni bitiriyor.

Hoca dün akşam bence çok dobraydı.

Vahid Dobra Halilhodzıc :)

Ancak artık ağlamak sızlanmak zamanı değil, galibiyet zamanı

HOPA'LI TS'Lİ
07.10.2014, 14:23
Soyunma odasındaki konuşmaları basına sızdıran hainler kimse süresiz kadro dışı bırakılmalı

Soner Albayrak
07.10.2014, 14:32
kemâl-i âfiyet: tam ve mükemmel bir zevk, afiyet

taam eylemek: yemek

.

Önce taam sonra kelam derler bir de :rolleyes:

mustafa0661
07.10.2014, 14:56
ntv alt yazıda okudum hoca"6 hafta değil 1 yıl süre istiyorum takım düzeltmek için"

doğruysa derhal bu adam kovuyorsunuz!