PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eski Oyuncumuz Marek Sapara BMN Haber'e Konuştu...

Mollasalihoğlu
29.09.2014, 10:10
29.09.2014 Eski oyuncumuz Marek Sapara BMN Haber'e konuştu...

Röportaj | Marek Sapara!

Trabzonspor'un sürpriz bir kararla Şampiyonlar Ligi'ne alınmasıyla birlikte transfer sezonunun bitmesine kısa bir süre kala iki vatandaşıyla birlikte imza atmıştı Marek Sapara.Adeta son dakika golü niteliğindeydi.Sivasspor'a son dakikada kaydettiği frikik golü takımını final için ateşlerken, kulüp tarihindeki en önemli gollerin birinde yine imzası vardı.

Bordo mavili ekipten bir dönem Gaziantepspor'a kiralık olarak gönderilen, ardından da sözleşmesi feshedilen Slovak oyuncuyla kariyeri hakkında bir röportaj gerçekleştirdik, BMN Haber sordu Sapara içtenlikle cevapladı...

- Öncelikle geçmiş olsun.Sahalara ne zaman dönebileceksin?
Teşekkürler. 1,5 ay içerisinde yeniden futbol oynayabileceğimi düşünüyorum.

- Türkiye'ye gelmeden önce Trabzonspor'u biliyor muydun?
Elbette.Hatta Ankaragücü'nden önce Trabzonspor'un da benle ilgilendiğini duymuştum.

- Norveç'in en üst düzey takımından Türkiye'nin orta sıra, hatta düşük seviyedeki ekiplerinden birine, Ankaragücü'ne geldin.Kariyerini ne derece etkiledi?
Ankaragücü'ne transferim ve sonrası benim için hep iyi geçti diyebilirim.Kulüp bana hiç bir zaman desteğini esirgemedi ve mevcut şartlarda iyi bir takım oluşturduk.Ardından Trabzonspor'a geldim.

- Trabzonspor'a transfer sürecin nasıl gelişti, neler yaşandı ? Çünkü transfer sezonunun bitmesine çok kısa bir süre kala gerçekleşmişti.
Bu sorunun cevabı gerçekten çok zor.Ankara'yı çok seviyordum.Oradan ayrılmak hiç kolay olmadı ama Trabzonspor gibi büyük bir takımda forma giyecek olmanın mutluluğunu yaşadım.

- Trabzonspor'da oynarken Marek Cech, Vittek ve Celustka ile yakın arkadaştın.Trabzon'a alışmanda sana katkı sağladılar mı ?
Şu an farklı takımlarda oynasak da sık sık görüşüyoruz.Hep birbirimize destek olduk.

- Trabzonspor sence Şampiyonar Ligi'nde başarılı oldu mu ? Avrupa'nın kulüpler bazındaki en önemli organizasyonunda forma giymekten dolayı çok mutluydum.Aldığımız sonuçlara bakarsak da başarılı olduğumuzu söyleyebilirim.

- Gaziantepspor'a gidişinde iki kulübün tavrı nasıldı ? Özellikle Trabzonspor'un ? Çünkü bazı haberler vardı sakatlığın, bonservisin ve alacağın ücret hakkında.Orada mutlu muydun ? Transferim sürprizdi.Hakkımda onlarca yalan haber yazıldı.Fakat futbolda ne olacağını kestiremiyorsunuz.Antep'te de çok güzel günlerim oldu.

- Avni Aker'de Trabzonspor'a karşı oynayıp, gol atmak nasıl bir duyguydu ?
Benim için çok garip bir maçtı.Kendi takım arkadaşlarıma karşısında sahadaydım.3 kırmızı kart çıktı, dediğiniz gibi gol attım ve bunun yanında kaleci forması giyip kaleye geçtim.

- Osmanlıspor'a transferin son günlerinde imza attın.Başka takımlardan da teklif aldın mı ? Seni tekrar Ankara'ya döndüren ne oldu ?
Ankara'dan güzel anılarla ayrıldım ve burada iyi insanlar tanıdım.Tekliflerini bana getirdiklerinde hemen imzaladım.Bu ailenin parçası olduğum için çok gururluyum.

- Futbol için gittiğin şehirleri ele alırsak, yaşadığın en güzel şehir hangisiydi ?
Ayrım yapmak istemiyorum.Çünkü her biri ayrı güzel ve işim dolayısıyla bu şehirlerde bulundum.Tabi her birinin hem iyi hem de kötü yanları vardı.

- Trabzonspor taraftarı hakkında ne düşünüyorsun ?
İnanılmazlar

- Unutamadığın maç ?
Şampiyonlar Ligi ve Dünya Kupası'nda oynadığım tüm maçlar.

- En iyi oynadığın maç ?
Bir çok maçı söyleyebilirim ama Rosenborg ile Chelsea'ye karşı İngiltere'de oynadığımız maç olduğunu düşünüyorum.Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk defa formama giymeme rağmen performansım çok iyiydi.

- En kötü oynadığın maç ? Fenerbahçe'ye karşı oynadığımız Türkiye Kupası finali.Hala aklıma geldikçe üzülürüm.

- Unutamadığın golün ?
Beşiktaş'a karşı attığım gol.Aynı zamanda Trabzonspor tarihindeki 1967. goldü.

- Futbolcu olmasaydın hangi mesleği seçerdin ?
Bunu bugüne kadar hiç düşünmedim.Futbol oynamayı çok seviyorum.

- İdolün ?
Zinedine Zidane

- En iyi teknik direktörün ?
Her birinin kariyerime etkisi vardır ve hepsine saygım sonsuzdur.

- Şu an sence Dünya'nın en iyi futbolcusu kim ?
Messi

- 2010-2011 sezonu hakkında düşüncelerin nedir ?
Trabzonspor'un şampiyonluğu kazandığı...

BMN Haber

Röportaj: Burak ZİHNİ

İlker Yazıcıoğlu
29.09.2014, 10:25
Son soruya cevap çok iyi.....

Helal olsun.....

Burak
29.09.2014, 10:33
Sapara çok karakterli bir adam.Kendisine teşekkür ederim röportaj için.

S.ÖZKAN
29.09.2014, 10:38
Emeğinize sağlık arkadaşlar

bordomavi1
29.09.2014, 10:39
Emeğinize sağlık.

Yeni kurulan ekip bomba gibi başlamış. Tebrik ederim.

Burak
29.09.2014, 11:23
Yakında eski bir oyuncumuz ile daha röportajım olacak.

Ufuk
29.09.2014, 12:31
Güzel olmuş saparayıda severim :)

Hakan
29.09.2014, 12:41
Son soruya cevap çok iyi.....

Helal olsun.....
Bizi kırmamak için öyle cevap vermiştir muhtemelen :)
Şenol Hoca da sorulsa iyi olurdu

Sercan Keleş
29.09.2014, 12:44
Süper olmuş elinize sağlık.

İlker Yazıcıoğlu
29.09.2014, 13:03
Bizi kırmamak için öyle cevap vermiştir muhtemelen :)
Şenol Hoca da sorulsa iyi olurdu

Olsun sonuçta medyaya yansıma ihtimalini bile bile verdi cevabı.
Vermeyebilirdi de...
Bu da iyidir:)

Sibel
29.09.2014, 14:18
Teşekkürler Burak. Çok güzel bir başlangıç olmuş bu röportaj.
Avni Aker'de kaleye geçtiği maçı unutamıyorum ben de. Çok karakterli bir oyuncumuzdu.
Tabi 1967.golü atarak unutulmazlar arasına girdi. Ben seviyorum Sapara'yı. İnşallah yolu açık olur.

(sıradaki röportaj Adrian olursa ona benden çok selam söyleyin:))

Berke6198
29.09.2014, 15:18
Ne kadar üst düzey performans göstermese de bizde anlamı derin olan bir futbolcu :)

İyi bir seçim. Röportajda emeği geçen herkesin ellerine sağlık. 2010-2011 jesti de çok iyi olmuş :)

6Şafak Aydın1
29.09.2014, 15:20
tesekkürler.

Hüdai Pervaneli
29.09.2014, 15:33
Güzel Olmus Burak ellerin dert gormesin Besiktasa Attigi golu bizlerde unutamiyoruz

Adem Akyüz'
29.09.2014, 15:45
Emeğinize sağlık, güzel bir röportaj olmuş.. Sivasspor'a attığı frikik golü hala aklımdadır :)

Erbay
29.09.2014, 16:30
Sapara bekleneni veremedi ama hiçbir zaman antipati toplayan, sevilmeyen biri de olmadı.

Teşekkürler Burak.

İ. SARAL
29.09.2014, 16:32
Emeğine sağlık.

Burak
29.09.2014, 16:46
Herkese teşekkür ederim.Sapara aile yaşantısı olarak da futbolculara örnek olabilecek bir sporcu.Çocukların tatlılıkları da ayrı :D

http://photos-e.ak.instagram.com/hphotos-ak-xaf1/10655133_773419706051436_852491474_n.jpg

Badaloğlu
29.09.2014, 17:31
Bence Trabzon'a çok geç geldi... ve çok büyük şansızlıklar yaşadı. Futbol topu ayağın açok yakışıyor. Formda olduğunda izlemeye doyamıyorsunuz. Ama formsuz hali hiç çekilmiyor... Andrei Celuskanın hemşehrisi, seni asla unutmayacağız! Celuska'yı unutmayacağımız gibi...

Röportaja emeği geçen arkadaşlara teşekkürler

hakankurt1967
30.09.2014, 00:18
Sapara Celustka Vittek Cech bu yörenin futbolcularında sakinlik ve karakter var arkadaş. Hiçbiri kulüpten ayrılırken problem çıkarmadan gittiler(Bildiğimiz kadarıyla). Ahmet ağabey dediğin gibi gerçekten çok geç geldi.

Röportaj için emeğine sağlık devamı gelir inşAllah...

Aydın Danış
30.09.2014, 11:42
http://www.61saat.com/futbol/sapara-2010-11-sezonunun-sampiyonu-trabzonspor-h134191.html

Bizim röportajı haber yapmış adamlar :) Kaynak:Bordomavi.net :D