PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor 1 - 1 Kasımpaşa | STSL 4. Hafta | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10

halilaziz61
28.09.2014, 01:56
cardozo ya kac orta yapmissin kac kez sut atmis bunlar onemli. futbol en nihayetinde istatistik oyunudir.cardozo 3 sut cekebildi mi bu macta?

Bud Spencer
28.09.2014, 01:57
en azindan mücadelemiz iyi ve pes etmiyoruz....bu tür basit bir seyi bile 3 yil bekledik

merkez ortasaha transferi olsun diye yalvardik...simdi cok belli oluyor eksigimiz

ne olursa olsun...bu yil (veya kongre olana Kadar) Vahid hoca ile devam etmeliyiz

Ömer_
28.09.2014, 01:58
Ömer gecen sene mrayı bile sonuna kadar savundu ve sabretti obbile görmüş durumun vahametini ben sadece 75 milyon TL harcayıpta 4 maçta bırakın galip gelmeyi topla oynama yüzdesi %50 yi bulamayan başka bir takım varmı bana tek bir örnek gösterin bu rezilliğe sabredeceğim.

ya abi mra'nin elinde 3 senedir dokuntuler vardi alttan getirdikleri ve yabanci transferlerle yukarilari zorlariz dedik aslinda cok cok zor bir isti bahaneleri mazeretleri bunlardi katlanalim dedik ama bu vahid mra'nin eline su bile dokemez yeminle.bu kadar kaliteli hazır adam aldırdı takim 3 pas yapamiyor bu oyunculari one oynamayin diye tehditmi ediyor.1.96 boyundaki cardozoyu kontrada oynatiyor kafayı peynir ekmekle yemis bu hoca valla.

Colakoglu
28.09.2014, 02:00
Bu hoca cardozoyuda bitirecek

Colakoglu
28.09.2014, 02:01
Canli izledigim en kötü stat atmosferi.

Alis artik bu görüntüye, ben taraftardan ümidimi kestim

Mehmet Sarigül
28.09.2014, 02:04
Onur a övgüler yagdiranlar bugün yedigi hatali golü de elestirdilermi?

Onur un haddinden fazla övüldügünü düsünüyorum tabii takim kötü olunca onur iyi olarak göze batiyor.

Reflekslerine ve cabukluguna güveniyor...oysa pozisyonda bir iki adim öne gelse topu cikarabilirdi.

Ömer_
28.09.2014, 02:05
taraftarimizinda masallahi var bombos stad,zaten yariya yakini bedavaci gruplardi,en azından onlardan kurtardik, gidenlerin ayaklarina saglik,bu futbolu izlemeyi kim isterki.

Mert'
28.09.2014, 02:07
Kaç kere yazdık bu orta saha ile doğal bu oyun.

yattarinho61
28.09.2014, 02:07
Tamam kazanamiyoruz belki ama kaybetmede kaybetmiyoruz

Colakoglu
28.09.2014, 02:10

Iste bu cok iyi, bir bir aliyoruz buanlari 34 puan garanti !!!

kncyalcin
28.09.2014, 02:12
Takımdaki oyuncu yapısı gereği yaslanarak oynuyoruz. Böyle olunca da ne pas oyunu ortaya çıkıyor ne de hücum hattı ile yakınlık. Bu nedenle de pozisyon üretmekte zorlanıyoruz. Hoca mutlaka geçiş dönemini bu şekilde atlatmak istiyorsa ne yapıp edip, oyunculara uygun bir şablon ve oyun mantığı belirlemeli.
Zeki___Medjani___Belkalem___İshak
__________Ferhat______________
____Soner________Mehmet______
Serdar_______Cardozo______Yusuf başlasa maçın seyri bile farklı olabilirdi. Ortasahada 3 tane pasör isimle kanattan içeri katederek oynasak Cardozo çok daha fazla pozisyon bulurdu hızlı ve ayağa toplar ile oynamasını tercih etmesini beklerdim. Sakatlar dönünce kadroda revizyona gidilmeli ama onlar gelince kimler sakatlanır onu hiç bilmiyorum. TSL lan burası, yırtınmana gerek mi var. Biraz koşsun biraz pas yapsın bu oyuncuların hepsi rakibi sahadan silerler.
Boss___Yumlu_____Medjani___İshak
___________Ferhat_____________
____Özer_____Mehmet___Costant_
_______Yatabare___Cardozo_____ bu da ideal kadro olur biter.. Eskişehir bile çatır çatır pas yapıyor.Hem de elindeki isimlere bir bakın arkadaş. Hürriyet ile Lawal, Sissokko ile. Adamların elindeki tek yetenekli isim Erkan Zengin.
Aklı olan devre arası bir yerli bir yabancı ortasaha alır. Biri VDV gibi diğeri de Tolga Ciğerci tarzı. Belkalem ile Avraam gönderilebilinir. Hatta Wariss'in talibi varsa o da devre arası satılıp, yerine farklı tarzda birçok isim alınabilir.

Sefa Murat Dokuz
Valla hiç kimse kızmasın ama Zeki geçen sene sonunda Hami döneminde orta sahada çok iyi iş çıkarmıştı adam net çizgi oyuncusu değil, çizgide delirtiyor ama geçen sene son bölümde çok da iyi iş çıkartmıştı göbekte. Medjani denen kazmadan kat kat iyi oynar ortada. Zeki-Ekici-Constant oynasak ileriye pas yapabiliriz.

kncyalcin
Takımdaki oyuncu yapısı gereği yaslanarak oynuyoruz. Böyle olunca da ne pas oyunu ortaya çıkıyor ne de hücum hattı ile yakınlık. Bu nedenle de pozisyon üretmekte zorlanıyoruz. Hoca mutlaka geçiş dönemini bu şekilde atlatmak istiyorsa ne yapıp edip, oyunculara uygun bir şablon ve oyun mantığı belirlemeli.
Zeki___Medjani___Belkalem___İshak
__________Ferhat______________
____Soner________Mehmet______
Serdar_______Cardozo______Yusuf başlasa maçın seyri bile farklı olabilirdi. Ortasahada 3 tane pasör isimle kanattan içeri katederek oynasak Cardozo çok daha fazla pozisyon bulurdu hızlı ve ayağa toplar ile oynamasını tercih etmesini beklerdim. Sakatlar dönünce kadroda revizyona gidilmeli ama onlar gelince kimler sakatlanır onu hiç bilmiyorum. TSL lan burası, yırtınmana gerek mi var. Biraz koşsun biraz pas yapsın bu oyuncuların hepsi rakibi sahadan silerler.
Boss___Yumlu_____Medjani___İshak
___________Ferhat_____________
____Özer_____Mehmet___Costant_
_______Yatabare___Cardozo_____ bu da ideal kadro olur biter.. Eskişehir bile çatır çatır pas yapıyor.Hem de elindeki isimlere bir bakın arkadaş. Hürriyet ile Lawal, Sissokko ile. Adamların elindeki tek yetenekli isim Erkan Zengin.
Aklı olan devre arası bir yerli bir yabancı ortasaha alır. Biri VDV gibi diğeri de Tolga Ciğerci tarzı. Belkalem ile Avraam gönderilebilinir. Hatta Wariss'in talibi varsa o da devre arası satılıp, yerine farklı tarzda birçok isim alınabilir.

yattarinho61
Iste bu cok iyi, bir bir aliyoruz buanlari 34 puan garanti !!!
Sanki hic mac kazanamicaz sizde yani.. takim hala uyumsuz oynuyor.. 10 haftadan sonra belli olur herseY

Ömer_
28.09.2014, 02:13

Kazandigimiz puanlari hakediyormuyuz? fb maci haric bence hayir.

kncyalcin
Valla hiç kimse kızmasın ama Zeki geçen sene sonunda Hami döneminde orta sahada çok iyi iş çıkarmıştı adam net çizgi oyuncusu değil, çizgide delirtiyor ama geçen sene son bölümde çok da iyi iş çıkartmıştı göbekte. Medjani denen kazmadan kat kat iyi oynar ortada. Zeki-Ekici-Constant oynasak ileriye pas yapabiliriz.

Zeki'de bek oynayacak bütün özellikler mevcut der Ulu Vahid..
Salih'ten de Medjani'den de daha ortasaha özellikli olduğu kesin..

Sefa Murat Dokuz
Ferhat Yazgan 3.ligden geldi, çok heyecanlı ve zayıf. Onun 40 fırın tecrübe yemesi lazım 11'de oynaması için.

objek
28.09.2014, 02:14
Reflekslerine ve cabukluguna güveniyor...oysa pozisyonda bir iki adim öne gelse topu cikarabilirdi.

Arkadaslar onur hakli olarak istanbul maci sonrasi icini doktu fakat medyada cesitli yansimalar olunca ister istemez strese girersiniz ve maclara rahat kafayla cikamazsiniz bu tip konusmalari yoneticilere birakmak lazim zaten esas gorevleride bu

yattarinho61
28.09.2014, 02:15
Kazandigimiz puanlari hakediyormuyuz? fb maci haric bence hayir.
Ee ? Biz bu puanı/puanları hak etmedik iade ediyoruz mu diyecez ? :)

Sefa Murat Dokuz
28.09.2014, 02:16
Onur'un kurtarabileceği bir toptu ama bu tip şutları dünya çapında kaleciler bile sık sık yiyor.

Ömer_
28.09.2014, 02:17
Ee ? Biz bu puanı/puanları hak etmedik iade ediyoruz mu diyecez ? :)

Öyle demicez tabikide elin oğlu gelir o acidi ben acimam derse halimiz harap (:

Mehmet Sarigül
28.09.2014, 02:17
Trabzon sehri bu takimi, Trabzonspor takimini hak etmiyor!...
Begenin veya begenmeyin, baskan ve yönetim bu takimi kurmak icin cok emek verdi...
Bu takimin simdi taraftara ihtiyaci var...
Koca sehir o kücük stadi doldurmuyorsa bu takimi hak etmiyor! Net.

Mustafa Ayazoğlu
28.09.2014, 02:21
cardozo kontratak oyuncusu değil tek forvet oynamaz
arkasında hızlı oyuncular olmalı pas tekniği yüksek

sefa----------waris -------- yusuf
------------- cardozo ----------

cardozo, waris henüz hazır değil
ekici yavaş yavaş
daha ishak hiç süre almadı

sağ bek ve sol bek verimsiz olduğundan açıklarda hucuma yeterince destek olamıyor

bosingwa, mustafa, özer, yatabare sakat

ligin 10. haftasından itibaren tempo yapmaya başlar takım

20 galibiyet 10 beraberlik 4 yenilgi
70 puan

Sefa Murat Dokuz
28.09.2014, 02:22
3 tane yabancı stoper aldık. Yumlu hazır olduğunda yanına hangisini yazabileceğimden emin değilim. Belkide taraftarın %80'i emin değil. ilk maçlarda herkes Medjani yazardı, 1 hafta önce herkes Avraam yazardı, şimdi ise iyi kötü Belkalem daha makul duruyor.

Bugün Kerim Frei'i izledim, üzerinde durursa Bjk çok iyi bir oyuncu kazanmış olur. Müthiş bir teknik alt yapısı var.

Mehmet Sarigül
28.09.2014, 02:28
Onur iyi bir kaleci, özellikle refleksleri ve cabuklugu cok iyi ama eksikeleri de var... cezasahasi hakimiyeti (hava toplarda) hic iyi degil.

Önemli olan eksiklerini cok calisarak azaltmasi...

Mehmet Sarigül
28.09.2014, 02:47
cardozo kontratak oyuncusu değil tek forvet oynamaz
arkasında hızlı oyuncular olmalı pas tekniği yüksek

sefa----------waris -------- yusuf
------------- cardozo ----------

cardozo, waris henüz hazır değil
ekici yavaş yavaş
daha ishak hiç süre almadı

sağ bek ve sol bek verimsiz olduğundan açıklarda hucuma yeterince destek olamıyor

bosingwa, mustafa, özer, yatabare sakat

ligin 10. haftasından itibaren tempo yapmaya başlar takım

20 galibiyet 10 beraberlik 4 yenilgi
70 puan

3 tane yabancı stoper aldık. Yumlu hazır olduğunda yanına hangisini yazabileceğimden emin değilim. Belkide taraftarın %80'i emin değil. ilk maçlarda herkes Medjani yazardı, 1 hafta önce herkes Avraam yazardı, şimdi ise iyi kötü Belkalem daha makul duruyor.

Bugün Kerim Frei'i izledim, üzerinde durursa Bjk çok iyi bir oyuncu kazanmış olur. Müthiş bir teknik alt yapısı var.

Cok dogru, sag ve solbeklerimiz yeterli verimlilik vermiyorlar...
Musa ilk maclarda iyi görüntü verdi ama son iki mac kötü, özellikle bu aksam golde yanlis pozisyon aldigi icin forvete rahat vurma zamani verdi.

Stoperlerimiz bence defansin ayakta kalmasinda önemli rol aliyorlar, bizim sorunlu bölgemiz ortasaha ve kanatlar...bize öncelikle ikiyönlü ortasaha oyuncusu lazim. Bunu en iyi yapabilecekler; Özer, Constant, Ekici...

Mehmet Sarigül
28.09.2014, 02:58
Herseyden önemlisi, bu takimin özgüvene (zamana), taraftar destegine ve iyi bir saha zeminine (ic saha) ihtiyaci var!...

Mustafa Ayazoğlu
28.09.2014, 03:03
3 - Dortmund
2 - Real Madrid
2 - Manchester United

mağlubiyet sayıları

5 - Paris St Germain
4 - Arsenal
2 - Bayern Münih

beraberlik sayıları

bu takımların bazırında 1 futbolcu Trabzonspor takımına bedel

1 aylık takım 4 beraberlik aldı diye eleştiriler o biçim

Barcelona, Chelsea, Juventus, Roma, Marsilya

sizler böyle takım istiyorsunuz maalesef :)

Mustafa Ayazoğlu
28.09.2014, 03:06
Liverpool
Lyon
Schalke
Milan
İnter

dökülüyor

yani sabretmeden olmaz bu şampiyonluk

artan bir ivme ile bu yıl bunu başarabiliriz

Mustafa Ayazoğlu
28.09.2014, 03:07
Paris St Germain

8 hafta , 5 beraberlik 3 galibiyet 14 puan

8. hafta böyle bir sonuç çıksa önüme EYVALLAH

Mustafa Ayazoğlu
28.09.2014, 03:11
karabük (1)
mersin (3)
antep (3)
akhisar(3)
konya(3)

9. hafta sonuna göre 17 puan

4 galibiyet 5 beraberlik

akhisar sıkıntı :)

ilyskm
28.09.2014, 03:23
Vahid denen futbol cühelası defolup gitmeden bu iş olmayacak...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Murathan
28.09.2014, 03:24
karabük (1)
mersin (3)
antep (3)
akhisar(3)
konya(3)

9. hafta sonuna göre 17 puan

4 galibiyet 5 beraberlik

akhisar sıkıntı :)

Bilali tutalım yeter :)

Ayrıca Natcho gibi Bilali de almadığımız her günün abv.

http://forum.bordomavi.net/image.php?u=7093&dateline=1411164761&type=profile

okeeeyy

muratt
28.09.2014, 03:55

İşte beklenen forum ruhu, taraftar profili.
Bu kafayla hep şampiyon oluruz garanti.

muratt
28.09.2014, 04:00
Şimdi bunu pişen bir yemek gibi düşünmek lazım.
Malzemeleri aldık, biber soğan et havuç lahana neyse, tuzunu biberini ununu bulgurunu da koyduk kısık ateşte pişiriyoruz.
Bu yemeğin pişmesi 2 ay sürecek.
Şimdi biz yemek pişmeden tadına bakıp, beğğh bunun eti olmamış, tadı kötü fasulyesi pişmemiş, aşçı istifa etsin diyoruz.
Kardeşim yemek piştiğinde olur, pişmeden tadı kötüdür tabi. Sen fasulyeyi çiğ mi yiyorsun evde ?
Bekle iki pişsin bakalım.
Ha iki ay sonra yemek piştiğinde tadını beğenmezsen konuş o zaman, bu aşçı işi bilmiyor de. Ama bugün, iki dakka sabret kusura bakma.

Yasin Altuntas
28.09.2014, 04:04
Malzemeleri aldık, biber soğan et havuç lahana neyse, tuzunu biberini ununu bulgurunu da koyduk kısık ateşte pişiriyoruz.
Şimdi biz yemek pişmeden tadına bakıp, beğğh bunun eti olmamış, tadı kötü fasulyesi pişmemiş, aşçı istifa etsin diyoruz.
Kardeşim yemek piştiğinde olur, pişmeden tadı kötüdür tabi. Sen fasulyeyi çiğ mi yiyorsun evde ?
Ha iki ay sonra yemek piştiğinde tadını beğenmezsen konuş o zaman, bu aşçı işi bilmiyor de. Ama bugün, iki dakka sabret kusura bakma.

Bizim taraftar profili daha cok Fast Food tayfasindan :)

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Mustafa Ayazoğlu
28.09.2014, 04:08
real madrid gibi bir takım sociedad 4-2 yeniliyor
man united lige yeni çıkan leicester 5-3 yeniliyor

Trabzonspor'a sabrı olmayan taraftar mı?

bırakın futboldan anlamayı

nakzo
28.09.2014, 04:15

Hemşerim 25 milyon € harcadın 7 mac oynadın bırak galibiyeti % yüzde 50 topla bile oynayamıyorsun son mac sıradan takıma karşı topla %35 oynuyorsun onur olmasa mac 4 luktu daha neyin sabrı bu takımın bırak şampiyon olmayı yarıştaolması bile imkansız.

fadigaTS
28.09.2014, 04:21

Üstelik United 3-1 öndeyken 5-3 mağlup oldu :D Hiç sevmiyorum united ı iyi de oldu :D

Mustafa Ayazoğlu
28.09.2014, 04:35
Hemşerim 25 milyon € harcadın 7 mac oynadın bırak galibiyeti % yüzde 50 topla bile oynayamıyorsun son mac sıradan takıma karşı topla %35 oynuyorsun onur olmasa mac 4 luktu daha neyin sabrı bu takımın bırak şampiyon olmayı yarıştaolması bile imkansız.

kasımpaşaya sıradan diyorsanız yuh artık

babel, viduaz, scarione, adem

kalecileride iyi

2 yıldır birlikte oynayan istikrarlı bir takım

Murathan
28.09.2014, 05:04
kasımpaşaya sıradan diyorsanız yuh artık

babel, viduaz, scarione, adem

kalecileride iyi

2 yıldır birlikte oynayan istikrarlı bir takım

abi tamam takımın ve hocanın yanında olalım da şu beraberliğin izahı yok :)

10-61
28.09.2014, 05:12
abi tamam takımın ve hocanın yanında olalım da şu beraberliğin izahı yok :)
Hocanın yanında değil neresinde olursak olalım bu işi yapamayacak gibime geliyor.bu kadro en kötü ihtimalle 3-4 haftadır beraber olmasına rağmen 3 pas yapamıyorsa kimse kusura bakmasın.

Harun
28.09.2014, 09:09
Bazı arkadaşlar yine futbol bilmişliği yapıyorlar.Şuan ligte şu takım takır takır oynuyor diyebileceğim kaç tane takım var acaba?
Bu takımın tüm kadrosu baştan aşağı değişmiş durumda.Ve Vahid her seferinde 2 aya ihityacım var diyor.Bunun 1 ayıbitti.1 ay sonrada bu takım bu halde olursa o zaman eleştirelim.

Tayfun Aydın
28.09.2014, 09:16

Kardeş seninle daha önce teknik direktör takım konusunda tartışmalara girmiştim. Bu sefer hiç gerek yok. Sana ne yazık ki katılıyorum. 2008 de takım ite kaka maç kazanıyordu ama bir oyun kurgusu vardı. 13 kişilik takımdı. Bu kadar geniş kadroyla bu oyun çok düşündürücü.

Şahin Yılmaz
28.09.2014, 09:54
Temeli olmayan ev çöker.

Kaliteli orta sahan yoksa, Bizim takımdaki gibi Forvetin iyi olsa da iş yapamazsın.

Orta saha, defansla ofansı birbirine bağlar. Tüm takımı oyun bütünlüğü anlamında birleştirir, yeri gelir defansını rahatlatır yeri gelir ofansı pozisyona sokar. Takımın çimentosudur.

Ben demişçilerden olmayı hiç sevmem lakin ben değil hepimiz burda yazdık çizdik oturgaç organlarımızı yırttık, kaliteli orta saha lazım diye.

Vahid Hoca dan ümitliydim. Elini masaya vurması ben oyuncu istiyorum arkadaş zirveye bu oyuncularla gidemem dediğinde. Yönetim ne yaptı. Al sana istediğin oyuncular dedi fazlasıyla.

7 maç sonunda baktığımızda maalesef oyun kurgusu yok Hocanın. Buna birde yanlış oyuncu tercihleri, sakatlar, yeni toplanan oyuncu gurubu gibi faktörler ve uyum süreci eklenince ortaya çıkan tablo Dünkü maçtaki tablo oldu.

Bekleyelim, sabredelim, destek verelim ancaakk, tünelin ucundaki ışığı görmeyi bırak, Tünel Mersinde Biz Sidney deyiz.

Nasıl olacak bilmiyorum. Allah hepimize sabır versin.

6Şafak Aydın1
28.09.2014, 10:02
cok iyimsersiniz, iki orta saha al bütün sorunlar cözülecek (yersen).

Şahin Yılmaz
28.09.2014, 10:04
Aslında olaya bazılarımız bu sezonki 7 maç, oynanan futbol kurgusu, yapılan transferler, yapılamayan transferler,
seyirci gelmiyor, o oynasaydı bu oynasaydı persfektifinde bakıyoruz.

Kamera yı Şike olayının patlamasına doğru geriye doğru çevirirsek her şey orada oldu ve bitti.

Şimdi Hak ve adalet tecelli etseydi, Federasyon Şike yapan kulübü düşürseydi, hak ettiğimiz Şampiyonluğu primleri ile
birlikte teslim etseydi o olmadı UEFA süreci maymun etmeyip hemen karar aldırsaydı dağılan biz değil O şikeden sonra bile Şampiyon olan emek hırsızları olurdu.

Buna ek olarak hem prestij hem maddi anlamdaki kazanımlarla üstüne koyarak gider belki şampiyonluk serilerine giderdik.

Burada Suçlu maalesef, Siyaset, Ülkenin yozlaşmış yapısı, Zihniyet kirliliği, Federasyon, Yayıncı ve gelir rantçılarıdır.

Bizi yıkan bu hallere düşüren Tüm mahlukları Allah a havale eder, Allah Belalarını versin derim.

Travelair
28.09.2014, 10:04
Geçen sene Bourceanu geldi, takımın çehresi değişti. Bu sene Bourceanu yok, yerine adam da alınmadı. O tipte orta saha göbeklere ihtiyacımız var.

Hüseyin Gündoğdu
28.09.2014, 10:39
Ligde Ideal 11'imiz:

Onur
Boss-Yumlu-Belkalem-İshak
Constant
Mehmet-Özer
Waris-Cardozo-Yusuf

6Şafak Aydın1
28.09.2014, 10:43
Bence Haluk Ulusoyu desteklemeliyiz. Sikebahcenin yahut Azizenin en düsman oldugu TFF Baskan Adayi kimse onu desteklemeliyiz baskalarininda desteklemesini saglamaliyiz. Bu onlari küme düsmektende beter eder.

kaan61
28.09.2014, 10:45
Bazı arkadaşlar yine futbol bilmişliği yapıyorlar.Şuan ligte şu takım takır takır oynuyor diyebileceğim kaç tane takım var acaba?
Bu takımın tüm kadrosu baştan aşağı değişmiş durumda.Ve Vahid her seferinde 2 aya ihityacım var diyor.Bunun 1 ayıbitti.1 ay sonrada bu takım bu halde olursa o zaman eleştirelim.

bu 1 ayda önemli oyuncular sakatlık yaşadı bence 2 ay değil en az 4 ay gerekli bir takım bütünlüğü için...

Constant , yatabare legia maçındada olmazsa sakatlık konusunda birilerinde suç aramaya başlamak gerek. birileri yanlış yapıyor demek.

Punisher-61
28.09.2014, 10:51
Siz bosuna büyük takimlari örnek göstermeyin... Yenilgileri olabilir ama sahada gösterdikleri futbola benziyor bizde oynanana futbol demek icin bin sahit lazim...

Elinde cardozo gibi gol makinasi var ama gol atmamak icin elinden geleni yapiyorsun...

Kadro otursun oturmasin hic önemli degil...bu kadro otursun daha iyi defans yapariz fazla degil

ysngmz
28.09.2014, 10:52
vahid hoca istifa etmeli zaten ilk yarıyı göremez erken değişiklik iyidir

gurur6134
28.09.2014, 11:04
Olmaz dedik dedik dinletemedik vahid agayla olmaz bu is oynattigi futbol uymaz trabzona seyirciyide maca cekemez seri galibiyetler gelse bile futbol olmadan alinan galibiyeti istemez trabzonlu sampiyon zaten yapmiya caklar 2011deki kupa gelmeden bunu bile bile niye futbol anlaminda eziyet ceksinler..grupdan gule oynaya cikar trabzon avrupada da bu futbolla 4.lukden ileri gidemez ligde o da diger anadolu klupleri cok kotuyse tipki gecen seneki gibi..

Varlıbaş61
28.09.2014, 11:06
Konu dışı ama Gignac 7 gol atmış şu ana kadar ..

se_mah
28.09.2014, 11:06
Vay be iki ayda bir hoca değiştirerek başarılı olacağımızı düşünen bir taraftar profilimiz var. Tolunay gitti MRA geldi, MRA gitti Hami geldi, Hami gitti Vahid geldi. 4 hoca değişti. 1 yıl içinde oldu bütün bunlar. Hangi hocayı beğendiniz siz ki bundan sonra gelecek olanı beğeneceksiniz.

arifberkay
28.09.2014, 11:08
takim oturur da zihniyet degisir mi

6Şafak Aydın1
28.09.2014, 11:08
Vay be iki ayda bir hoca değiştirerek başarılı olacağımızı düşünen bir taraftar profilimiz var. Tolunay gitti MRA geldi, MRA gitti Hami geldi, Hami gitti Vahid geldi. 4 hoca değişti. 1 yıl içinde oldu bütün bunlar. Hangi hocayı beğendiniz siz ki bundan sonra gelecek olanı beğeneceksiniz.

shota gelse adim gibi eminim, bir takim defans nedir bilmezmi filan deyip shotaylada olmaz deyip postalariz.

arifberkay
28.09.2014, 11:10
ekici o golu atsaydi baska seyler konusacaktik ama dogru degismeyecekti

Şahin Yılmaz
28.09.2014, 11:10
Konu dışı ama Gignac 7 gol atmış şu ana kadar ..

Cordozoya pozisyon geldi de atamadı mı? Getir Benzema yı bu takıma onunda attığı gol 7 maçta bir değil de belki 2 olurdu. 3 olmazdı.

Orta sahada maymun gibi oynuyoruz.

arifberkay
28.09.2014, 11:14
sakatlar hakkinda bilgisi olan var mi?

6Şafak Aydın1
28.09.2014, 11:15
vahit hoca basarisiz olursa hacida gider, gitmeli. onun icin hic yeni td filan aramayin. basarili olursa ne ala.

omondoles
28.09.2014, 11:15

Maalesef haklısın.

se_mah
28.09.2014, 11:20
shota gelse adim gibi eminim, bir takim defans nedir bilmezmi filan deyip shotaylada olmaz deyip postalariz.
Aynen renkdaş. Yahu daha iki ay önce bu takımdan bu yıl bişey beklememek lazım. Bu yıl takımı oturtalım, en az Avrupaya gidelim. Seneye yeni satdımızda çok daha iyi oluruz demiyormuyduk. Maçlar başalayınca ne oldu şimdi o gitsin, bu gelsinler başladı hemen.

ccd6167
28.09.2014, 11:25
kazandigimiz maclara bakalim bi

rostovu 2-0 yendik..ilk gol duran top.2. gol rakibin bariz hatasi..saymiyorum bile

metalist maci 90+4 gelen mucizevi gol..constantin golu duran top yine.

7 mac oynuyorsun organize attigin gol sayisi 1. sadece kasimpasa macinda o da..hal boyle iken sorun nerede ???

ccd6167
28.09.2014, 11:27

abi biz toplum olarak hep boyleyiz..o olsaydi su olur muydu..pasa atsaydi yenilirdik o zaman..

defans oynadik diyoruz yine onur kurtariyo..mra zamaninda aynisi degilmiydi..gol yememek iyi dedik son 3 macta 3 tane yedik..

arifberkay
28.09.2014, 11:30
vahid giderse ki gitsin demiyorum kafayi degissin diyorum hoca adayim Eric Gerets

omondoles
28.09.2014, 11:32
defans oynadik diyoruz yine onur kurtariyo..mra zamaninda aynisi degilmiydi..gol yememek iyi dedik son 3 macta 3 tane yedik..

Haklısınız ama bu sadece kasımpaşa maçında oldu. Mra zamanında her maç böyle oluyordu. Keşke hoca soner ve cardozo yerine salih ve warisle başlasaydı.

Mehteroğlu
28.09.2014, 11:35
Aslinda tum takimlar benzer durumda, onlar sansliydi ve gol atarak 3 puan alabildiler fark bu. biz hem yeni takimiz hem de kilit pozisyonlarda sakatlarimiz var. biraz sabir gerekli... Avni aker bu kadar az seyirciyle bize de deplasman gibi maalesef

gurur6134
28.09.2014, 11:35
Gecen sene mra yada sabir diyordunuz futbolu isik vermiyor boyle yurumez derken sene sonunu goremedi mra da poliyanlarda..2 ay sonra cardoza tek forvetli sistemde top almayami baslicak yoksa medjani onlibero oynamakdanmi vazgececek vahid aga hucum futbolumu oynatmaya baslicak yoksa..gecnler hatirlamaz belki bu gozler vahid aganin onceki doneminde oynattigi futboluda biliyor degisen birsey olmayacak gemi batmadan onlem alalim basari gelmezse sonumuz tupcunun 8tasi gibi batmis bir klup olur..heleki umarim degildirde constantli yasandigi soylenen tartisma olayi dogruysa bir dakika tutulmamali takimin basinda..7mac 7 macin yildizida onur ve zamana ihtiyac var diyenler gecen senede aynisini diyorlardi sonuc ortada..vahid hocanin oynattigi sistem turnuva takimlarina gore bize uymaz ligede sehirede..sistemini degiscek yada sezon sonunu goremeyecek bukadar acik hersey

oksoholu
28.09.2014, 11:36
mustafa yumlu ve özer dönerse takım rayına oturur kimse ümitsizliğe kapılmasın

-------------------------ONUR---------------------------

----ZEKİ-----BERKELAM---MUSTAFA-------MUSA----

-----------------------MEDJANİ--------------------------

----------------ÖZER-----MEHMET --- WARİS-----------

----------------------CONSTANT-------------------------

---------------------CARDOZO---------------------------

6Şafak Aydın1
28.09.2014, 11:37
benim derdim vahit hoca giderse hacida gitmeli. tekrarlamis olayim.

serdaracıl
28.09.2014, 11:39
Takım önümüzdeki maçta tek bir organize atak yapsın, 6 ay hiç sesimi çıkarmayacağım burada.

ilyskm
28.09.2014, 11:43
İşte beklenen forum ruhu, taraftar profili.

Bu kafayla hep şampiyon oluruz garanti.

Taraftar profili derken? Doğru sizin gibi taraftarlarda 4 haftada ne olduğunu ve sonunda da ne olacağını 34 hafta sonra anlar. Bak Vahid denen futbol Profesörü Constant' ı kadro dışı bırakmış, futbolda anlayan sizler buna bir yorum getirebilecek misiniz? Şu anda takımda o kadar çok forvet arkası topçumuz var ki hangisini oynatsak acaba?

Uğur Kalyoncu
28.09.2014, 11:47
1-0 öndeyiz çok kötü oynuyoruz ve 1 tane daha oyuncu değişiklik hakkımız varken bunu kullanmıyoruz...Sefa bitmiş alsana arkadar Serdar Gürleri kontratak tehditin olsun 2 yi at bitir veya hiç haz etmem ama stoper al bir şey yap o maçı öyle bitir..

Tamam sakatlar falan can sıkıcı ama önce hoca işini doğru yapacak..

Gordon Freeman
28.09.2014, 11:51
Vaay millet Vahid hocayı kovmaya başlamış şimdiden :)

Travelair
28.09.2014, 11:54
Hocaya yüklenmeden önce birçok etken var:

Takımın yeni olması.
Yabancıların alışma süreci.
Yoğun kamp dönemi.
Daha takımla yeterince antreman yapmamış transferler.
Orta saha göbekte direnç ve kalite eksikliği.
Sakatlar.
Yoğun maç temposu...

Leralonde
28.09.2014, 11:57
Vahid hoca daha başında 2 yada 3 aya ihtiyacım var dedi.Ben kendi düşüncemi söyleyeyim.Rostov u eledik gruplara kaldık.Grubun favori gösterilen takımını 2-1 yenerek iyi bir galibiyet almış olduk.Lig de ilk haftalarda yenileceğimizi bekliyordum ama Vahid hocanın uyguladığı defans anlayışıyla az gol yiyerek maçlarımızı berabere bitirdik.Tüm bunlara bakılırsa alışma sürecini kötü geçirmediğimizi düşünüyorum.Sabrı olmayanlar ve imkanı olupta stada takımını izlemek için gitmeyen kişiler ağızlarını kapatabilirler , takıma sizden fazla zarar veren kimse yok.

Travelair
28.09.2014, 11:57
Vahid hocanın bu sıralarda futbolcular üzerindeki otoritesini güçlendirmesi lazım gelirken biz de vurursak ters teper. Adam Milan'dan geldim diyor, öteki Benfica'dan geldim diyor...

ccd6167
28.09.2014, 11:58
hayir hoca sunu farketmeli..ortasahadan forvete destek gelmesi sart..gunumuz futbolun tek forvet yapamazsin..yapan takim yok maalesef.4-1-2-3 oynacaksan iler 3ludeki kanat oyunculari top ile iceri katetmek zorundalar..yusuf ile sefa bu topsuz yapabilir ama toplu yapmalari icin daha yaratici olmalari lazim..ama yusuf sefa surekli kanada iniyorlar..

yani hoca defansi su anda 2.plana atmali..onumuzdeki karabuk maci daha onemli bence..karabukun hucum hatti cok tehlikeli ..hucumda organize olunmali bunlari dusunmeli..

CEMEFKER
28.09.2014, 11:59
Bir sonraki durak Şota . Durak çünkü binmişiz bir vasıtaya gidiyoruz....

Leralonde
28.09.2014, 11:59
1-0 öndeyiz çok kötü oynuyoruz ve 1 tane daha oyuncu değişiklik hakkımız varken bunu kullanmıyoruz...Sefa bitmiş alsana arkadar Serdar Gürleri kontratak tehditin olsun 2 yi at bitir veya hiç haz etmem ama stoper al bir şey yap o maçı öyle bitir..

Tamam sakatlar falan can sıkıcı ama önce hoca işini doğru yapacak..

Onur sakatlık geçirdi ?

Uğur Kalyoncu
28.09.2014, 12:00
Hocaya yüklenmeden önce birçok etken var:

Takımın yeni olması.
Yabancıların alışma süreci.
Yoğun kamp dönemi.
Daha takımla yeterince antreman yapmamış transferler.
Orta saha göbekte direnç ve kalite eksikliği.
Sakatlar.
Yoğun maç temposu...

Tamam takımın yeni olması ve sakatlıkların çok olması büyük dezavantaj ama en büyük dezavantaj sezona Medjani ile başlamak..Şu maçlarda adam gibi bir ortasahamız olsa belki fener maçı dışındaki tüm maçları kazanabilirdik..

Adem Akyüz'
28.09.2014, 12:01

Tamam da yemek daha pişmeden hafiften güzel güzel kokusu gelir. Biz de o kokuyu alamadık daha. Saha içinde bi ışık görsek tamam sabredelim de, yanındakine pas atamayan bir takım var sahada. bulduğu topu ileri şişiren, 3 kişiyle hücum yapmaya çalışan..

CEMEFKER
28.09.2014, 12:01
Bana göre Şota ve Hami ikilisi bu takımı uçurur....

Mevcut Hoca Vahid'in teknik direktörlük manasında dik duruşu ve takım içinde rotasyon yapması en büyük artıları...ama hepsi bu kadar...6-7 çakılı kemik defans ile kontro futbolu bize göre değil....Anadolu takımları işi...ki Anadolu denilen ( 4 büyük dışı olanlar) takımlar dahi bu tarz futbolu bırakalı 4-5 sene oldu...

CEMEFKER
28.09.2014, 12:03
Şunu da eklim...Hoca'ya en fazla ilk yarı sonuna kadar müsaade verilmeli...

Battı balık yan gider...

sonra 3-4 sezon sonra bir zamanlar Vahid vardı, iyi adamdı, takımın hepsini değiştirmişti, postayı koymuştu yönetime, delikanlı adamdı, mafyaydı,,,iyiydi,,,,bizden biriydi denilip tekrar dönülmesin diye söylüyorum.

Uğur Kalyoncu
28.09.2014, 12:03
Onur sakatlık geçirdi ?

Onur sakatlık geçirdi 1 dk sonra karşı karşıya Viduezin topunu sakat ayağıyla çıkardı yani çok büyük bir sorunu yoktu ayrıca sadece bu maça has bir özellik değil hocanın saçma oyuncu tercihleri..

bahadır2561
28.09.2014, 12:04
-------------------Onur-----------------

Bosingwa--------Belkalem-----Aykut-Musa-Yumlu------- Ishak

-----Sefa--------Ozer--------Ekici---------Constant

------------Cardozo----------Waris------

Kadronu kur oynat ki alissinlar birbirine her hafta 2-3 degisiklikle en az 5-6 ay zaman gerekli

Şablon bu olmali

Leralonde
28.09.2014, 12:05
Tamam takımın yeni olması ve sakatlıkların çok olması büyük dezavantaj ama en büyük dezavantaj sezona Medjani ile başlamak..Şu maçlarda adam gibi bir ortasahamız olsa belki fener maçı dışındaki tüm maçları kazanabilirdik..

Borce ve Özer vardı onlarda sakatlandı.Özer nasıl olsa gelecek diye Mehmet Ekiciden başka transfer düşünmemişlerdir.

ccd6167
28.09.2014, 12:07
Bana göre Şota ve Hami ikilisi bu takımı uçurur....

Mevcut Hoca Vahid'in teknik direktörlük manasında dik duruşu ve takım içinde rotasyon yapması en büyük artıları...ama hepsi bu kadar...6-7 çakılı kemik defans ile kontro futbolu bize göre değil....Anadolu takımları işi...ki Anadolu denilen ( 4 büyük dışı olanlar) takımlar dahi bu tarz futbolu bırakalı 4-5 sene oldu...

bence osman ozkoylu ile sota bu takima bisiler verebilir..bi defans digeri ilerisi..

6 tane cakili defans oyuncusuyla gol yiyorsun bizde hala seni defansif oynatiyosun diye elestiriryoruz..

Leralonde
28.09.2014, 12:07
Beyler unutmayalım , Şenol Güneş , MRA döneminde bile bu taraftar hocaları delicesine eleştirdiler ve hocalar yollandıktan sonra aslında iyidiler dendi bunun tek sebebi sabırsız olmanız biraz sabretseniz Trabzonspor daha iyi yerlere gelecek.

Travelair
28.09.2014, 12:11
Devre arasında uçan, kaçan değil de, "Burası benim bölgem" diyen orta saha göbek futbolcu transferlerine ihtiyacımız olacak. Bu ara dönemde hocanın otoritesinin sarsılmaması gerek. Yoksa ben de oynattığı futbolu beğenmiyorum

Uğur Kalyoncu
28.09.2014, 12:13
Borce ve Özer vardı onlarda sakatlandı.Özer nasıl olsa gelecek diye Mehmet Ekiciden başka transfer düşünmemişlerdir.

Bourceanu Özer Bosingwa bunların üstüne diğer gelenlerin sakatlıkları eklenince hocanın beli büküldü bunu kabul ediyorum ama biz en büyük darbeyi hocanın ortada Medjani tercihi ile yedik..

Şampiyonluğa oynayan Trabzonsporda ortada Medjani stoperlerinde de Belkalem ve Papadoupolos oynamaz..Önde Batuhan stoperde de Yumlu Aykut oynasa burdan geride olmazdık..Bu 3 transfer bizi bir adım ileri götürmedi götürmeyecek inşallah ben yanılırım..

S.Seymen
28.09.2014, 12:13
Ne çabuk karar veriyoruz; 4 maçla karar vermemek lazım; acele etmemek lazım;MRA iyi değildi gitti dendi buralarda, eğer 4 maçla karar verecek olursak adam lig lideri hem de Akhisar ile

Neden beğenmediniz adamı; geri getirelim o zaman

Böyle bir mantık olur mu? Bu kadar aceleci yorum olur mu ? Yapmasak

2 ay izni var, sonra gerekirse eleştirmeye başlarız; yapıcı olmak lazım...

aaahmet61
28.09.2014, 12:19
bu kadar beraberlikten vahid hoca sorumludur.kaliteli futbolcu ilk günden oynar.kimse mazeret üretmesin.böyle giderse yakında kazan başlar kaynamaya.

arifberkay
28.09.2014, 12:28
ulusal basin hemen yaymis kavga haberini dogrumu diye sorgulamadan

Tahir61
28.09.2014, 12:29
1-2 ay daha hocanın arkasındayım

mourner
28.09.2014, 12:32
millet burada ortasaha ortasaha dedikçe vahid defans defans dedi transfer döneminde..takımı da defans ve kanat oyuncularıyla doldurdu..bu kadar defansı ne yapacak,defans o kadar da rotasyona giren bir bölge değil diye düşünürken maçların başlamasıyla gördük ki adam defansları da ortasahaya diziyor. defansı sadece defans oyuncularıyla yapılır zannediyor,hucuma da cardozoyu aldık ,o da hucum yapar,tamam işte diye düşünüyor heralde..ha defansı düzgün mü yapıyoruz,tabi ki hayır,yine Onur'un iyi oyunuyla ayakta kalıyoruz. 11 de altı defans oyuncusuyla oynarsan , maç boyu 250 pas yapamazsın, kendi evinde bile %40 topa sahip olamazsın, organize tek atağın olmaz.

Berat Akçay
28.09.2014, 12:32
Dün 2 kere skoru 2-0 yapma fırsatı geldi Mehmet ve Waris ile. Kötü futbol oynadığında bile kazanacaksın. Biz bunları beceremiyoruz
Tekniğine güvendiğimiz Mehmet bildiğin üstüne vurdu. Yakışmadı

artvints
28.09.2014, 12:42
size tavsiyem biraz başka takımların maçlarını izleyin.ama öyle barcelona r.madrid değil.bundesligadan, fransa liginden daha aşağıda takımların maçlarını izleyin. ne hatalar oluyor, bazen ne kadar sıkıcı oluyor bir görün.beklentileriniz çok yüksek malesef.tamam sorunlar var ama çok üst perdeden dile getiriliyor.

beşiktaş en son şampiyon olurken mustafa denizli 7. haftada geldi takmın başına ve 26. haftayı hedef gösterdi.arada kaç hafta var, ne kadar zaman istemiş bir hesaplayın. tabi bir fark yok.o da çok eleştirildi ama dediği gibi oldu herşey.

vahid hoca da şu ana kadar bize yalan söylemedi.iki ay sonra diyorsa vardır bir bildiği.hem beklemeyip de ne yapacaz? baksan 30 senede 1 kere şampiyon olmuş takım var.ama taraftarı r.madrid taraftarı gibi 4 haftada kelle isteyebiliyor ki onlar bile yapmaz bu kadarını.

HOPA'LI TS'Lİ
28.09.2014, 12:44
85'de gelen golün öncesinde golün sinyalleri gelmişti.

Bosi, Yumlu ve Özer bir an önce dönmeli

6-7 milyon euroluk Waris, Yusuf'un sağ ayakla verdiği mükemmel pasa dokunamayınca eyvah bu kötü oldu demiştim ve şoka girdik.

Hala çok üzgün ve sinirliyim.

TS gibi takım, son 10 dakikada geriye yaslanır mı? Bu ne korkaklıktır? Yap 2-0 biz de rahatlayalım.

Eskişehir'in ofsayttan sayılmayan buz gibi golü görünce, bu ligin tadı kaçtı dedim.

Varsa yoksa 3 büyüklere endeksli ligde oynasak nolur, oynamasak nolur?

BU ŞEHİR SENİNLE YATIP KALKIYOR
4 YILDIR SENDEN TEK ŞEY İSTİYOR
BORDOYLA MAVİ KEFENİM OLSUN
TRABZON'UM BU SENE ŞAMPİYON OLSUN.

HOPA'LI TS'Lİ
28.09.2014, 12:46
Onur da olmasa her maç 3-4 fark yeriz.
2 yıldır bu çocuğa dua etmeliyiz.
Defansı bu kadar kötü görmemiştim.
K.paşa bizden çok gol pozisyonuna girdi.
Geçen yıl Elazığ'dan sonra topla oynama oranı en düşük bizdik.
Dün de %67-33 sahamızda ezildik.

Muhammet Hacısalihoğlu
Hocanın Musa ısrarını anlamak güç.. goldeki hatası cabası..

Adamların her atağı o kanattan geldi..

ishak çok mu iyi bilmem ama musadan daha iyi..

Beraberlikler sorun değil takım yeni ve güzel oynamasını beklemek mucize..

Biz hemen şampiyon olmak istiyoruz..

Bu takım 2. liğe oynamalı seneye yeni statla birlikte şampiyonluğa oynamalı..

7can61
Hala daha takım oturmadı diyenlere diyecek söz bulamıyorum. Tek kelimeyle rezalet bir takım vardı dün akşam sahada.

Courage
28.09.2014, 12:53
hocanın işlerine bazen aklım alıyor,bazen almıyor.

Aklım alıyor ; bu kadar defansif ve tutucu oynatmasının altında yenilgi alıp peşi sıra gelebilecek sıralı mağlubiyetlere kapı açmanın önüne geçmek istiyor. Dile kolay bu takım sene başında bütün kadroyu neredeyse baştan aşağıya yeniledi ve tarhinin en sansasyonel transferlerini yaptı. Beklenti büyük ,sabır az. Şu beraberliklerin yerine mağlubiyetler alaydı bugün daha büyük bir kaos ortamına girecektik.

Aklım almıyor ; Kardeşim ,sen hazırlık kampındaki maç sonrası çıkıp ''en az 10 oyuncu gerekiyor'' dedin mi ? Dedin . Peki isteğin yerine geldi mi ? Evet.

Pekala ,bu adamlar alınırken yönetime çıkıp '' 10 oyuncunun en az 2'si box to box orta saha olmalı'' dedin mi ,öyle bir talebin oldu mu ? Hayır. Olmadı (olmamış) zira geldiğin günden beri içeride ne olduysa çıkıp dandun anlattın.

Elinde iyi kötü bir defans bloğu ,süper lig için yeterli bekler (Bosi -İshak için konuşuyorum) ve bir arada oynatıldığında gayet fazla skor üretebilecek forvetlerin var. Hatırlayınız gs yardmıc teknik direktörüyle şampiyon olduğu sene o berbat orta saha ve defansına karşın Hasan Kabze -Hakan Şükür - Necati Ateş 3'lüsüyle rakipleri sahasından çıkarmamıştı. Yapacağın iş belli bay Halilhodziç.

En azından devre arası Bource ve Özerin dönüşüne kadar kadroda olan hücum oyuncularının pres tempolarını arttırıp rakip sahada olabildiğince baskı kurmak.

Bakın dün Cardozo tek başına 4 adamı yerinde çiviletti. Çıkar çıkmazda Şota stoperlerinden Donk'u sürekli hücumun arasına sokup +1'le oynadı.Golüde o baskı anlarında edik zaten (ondan evvelde kaç pozisyonları var)

....

En iyi savunma hücumdur arkadaş. Bundan daha kötü olmayız,korkmayın bay Halilhodziç!

Adem Akyüz'
28.09.2014, 12:53
Eyvallah takım yeni kuruldu da, bu takım 2008'de de yeni kurulmuştu ama takır takır top oynuyordu. Ğs'de 2012'de sil baştan kurulmuştu ama yeni takır takır oynayıp şampiyon oldular.. Doğru sistemle, doğru oyuncularla yeni takım olsan bile kaliteni sahada belli edersin. Biz de sistem de yanlış, oyuncular da.. Trabzonspor kendi evinde defansif futbol sistemiyle oynamaz, hadi oynadın. Bunu Medjani ile oynayamazsın.. Adam pas atmıyor. Atamıyor değil atmıyor, gelen topu rastgele ileri vuruyor, belki hoca bunu istiyordur bilmiyorum.. Bourceanu olsa bu oyunu oynayabilirsin ama Medjani ile zor..

Kasım BEKTAŞ
28.09.2014, 12:55
Alex borcenau ne kadar süreliğine kiralandı?

Çağatay_
28.09.2014, 12:58

1 yıl olması lazım abi.

Cafer Bulur
28.09.2014, 13:00

1 yilligina kiralandi.

Bu da hocanin vahim yanlislari arasindaki yerini aliyor,elinde borce gibi bir adam varsa o adama sahip cikarsin 3 ay da olsa beklersin.

Borce yi gönderip salih dursunu göbekte oynatmak sadece vahid hocaya ait bir dahilik olsa gerek...

Mert Oğuzlu61
28.09.2014, 13:03
gs nin yeni başkanı prandelli yi kovacak, direk ersun yanal ı takımın başına getirecek ve ondan sonra gs de ayağa kalkacak, canımı sıkıyor bu durum.

koy yunanistan a cezayir e dandik bir milli takıma, turnuvalarda futbol oynatsın ama bizim hoca ne anlar ligde takım çalıştırmaktan... şu adama 25 milyon euro bütçe verdik düşündükçe çıldırıyorum, ersun a versek 25m euro bütçeyi şuan 12 puanımız vardı ve üst üste 5 sene ligi domine edecek kadronun temellerini atmıştık.

Cafer Bulur
28.09.2014, 13:05
4 puandan bahsediyoruz arkadas,4 puan bunu tekrar düsünün ve kendinize gelin.

4 macin 2 sini kazansaydin 6 puanin vardi, bunu yapabilseydik inanin elestirmezdim.

Bir de kazanmayi birakin kazanmayi isteyen bir takim yok sahada bunu sadece yeni takimla aciklayamazsiniz.

Su 4 mac ve hatta avrupa maclari bile benim icin hocanin gitme sebebidir.

Rostov gibi bir takimdan bile baski yedik yahu bunu neden görmezden geliyorsunuz?

Acilen hocanin görevine son verilmesi gerekiyor taze kan sart...

Çağatay_
28.09.2014, 13:08
Takımın 1-0'dan sonra defans yapmasını sorun etmiyorum. Bu taktiksel bir şeydir.

Defans yaparsın, ve rakip üstüne gelir, gol atamadıkça strese girerler, sen de bu stresin onları bocalatması ve daha fazla öne yüklenmeleri ile kontra atakları değerlendirirsin. Bunu her takım yapar.

Ama biz geriye çekildik, öne 1 tane doğru düzgün top atamadık, arada sırada attığımız toplarda bu toplarla buluşan oyuncular yalnız kaldı, ve üstüne üstlük etrafında birileri geldiğinde de iyi paslar yapıp pozisyonları olgunlaştıramadılar.

Olgunlaşan bir pozisyonu ise Waris harcadı. Oyuna yeni girmişti ısınmamıştı oyuna diyebiliriz ama yine de bu pozisyon için oyuna alınmıştı... Atmalıydı.

---

Dün takımı pek beğenmedim, iyi değildik bu açık. Ama yine de kazanma hırsı vardı. Beceremeseler de sahada yürüyen, yerden kalkmayan, uyuşuk adamlar izlemiyoruz. Takım zamanla daha iyi olacak, bu kesin. Ama bu süreyi kısaltarak artık yarışa katılmaya başlamamız gerekiyor, 4 haftada 8 puan kayıp az değil... Tamam şampiyonluk hemen olacak iş değil, çok kolay değil ama en azından şampiyonlar liginde boy göstermeliyiz, yoksa maddi anlamda yoğun sıkıntılar çekeriz. Hem stadyumumuzun ilk yılında Şampiyonlar Ligi'nin ekstra bir katkısı olacaktır.

---

Bir ekleme daha... Garip gelebilir ama, hoca kenarda olsaydı bu maçı alırdık diye düşünüyorum. Yaptığı anlık uyarılar, oyunun içindeki ince noktaları görüp müdahale etmesi ile, 1-0'dan sonra maçı bu skora bağlardı.

Kontraları da daha iyi değerlendirmemizi sağlayacak ince tüyolar verirdi oyun içinde gördüğü durumlara göre.

Hocanın oradaki eksikliği de bizi sıkıntıya soktu diye düşünüyorum.

inadina61_08
28.09.2014, 13:10
Tribünler neden bu kadar boştu, yıldız dedik al sana yıldız, futbol dedik sabır diyorlar al sana sabır, kazanmak diyoruz da biraz da bize bir görev düşmüyor mu? sadece Şampiyon olsun/olacak diye mi sevdik biz. Hadi Trabzon uyan artık, sisteme isyan ediyorsun biliyorum da sistem yine en sevdiğimizi, bizi bitiriyor.

Cafer Bulur
28.09.2014, 13:10
Dünyanin parasi harcandi herkesin gördügü gibi de kaliteli futbolcular alindi bunda herkes hemfikirdi.

Sen ishak gibi adami 1 macta bile oynatmiyorsun,cardozo gibi adama yalnizlari oynatiyorsun orta sahayi yol gecen hanina ceviriyorsun ondan sonra sabirdan bahsedeceksin var mi böyle kolaylik?

Dünyanin neresinde 30 milyon euro harcayip hocaya sabir ediliyormus bana örnek gösterin.

Ligin vasat alti 2 takimi basaksehir ve erciyesi yenemiyorsun yenmeyi birak kazanmayi bile istemiyorsun ondan sonra sabir ,yok öyle bir kolaylik.7

Hami gelsin bu takimi takir takir oynatir,hatta yilmaz vural bile bu takimla cok is yapacaktir...

Cafer Bulur
28.09.2014, 13:13
Takımın 1-0'dan sonra defans yapmasını sorun etmiyorum. Bu taktiksel bir şeydir.

Defans yaparsın, ve rakip üstüne gelir, gol atamadıkça strese girerler, sen de bu stresin onları bocalatması ve daha fazla öne yüklenmeleri ile kontra atakları değerlendirirsin. Bunu her takım yapar.

Ama biz geriye çekildik, öne 1 tane doğru düzgün top atamadık, arada sırada attığımız toplarda bu toplarla buluşan oyuncular yalnız kaldı, ve üstüne üstlük etrafında birileri geldiğinde de iyi paslar yapıp pozisyonları olgunlaştıramadılar.

Olgunlaşan bir pozisyonu ise Waris harcadı. Oyuna yeni girmişti ısınmamıştı oyuna diyebiliriz ama yine de bu pozisyon için oyuna alınmıştı... Atmalıydı.

---

Dün takımı pek beğenmedim, iyi değildik bu açık. Ama yine de kazanma hırsı vardı. Beceremeseler de sahada yürüyen, yerden kalkmayan, uyuşuk adamlar izlemiyoruz. Takım zamanla daha iyi olacak, bu kesin. Ama bu süreyi kısaltarak artık yarışa katılmaya başlamamız gerekiyor, 4 haftada 8 puan kayıp az değil... Tamam şampiyonluk hemen olacak iş değil, çok kolay değil ama en azından şampiyonlar liginde boy göstermeliyiz, yoksa maddi anlamda yoğun sıkıntılar çekeriz. Hem stadyumumuzun ilk yılında Şampiyonlar Ligi'nin ekstra bir katkısı olacaktır.

---

Bir ekleme daha... Garip gelebilir ama, hoca kenarda olsaydı bu maçı alırdık diye düşünüyorum. Yaptığı anlık uyarılar, oyunun içindeki ince noktaları görüp müdahale etmesi ile, 1-0'dan sonra maçı bu skora bağlardı.

Kontraları da daha iyi değerlendirmemizi sağlayacak ince tüyolar verirdi oyun içinde gördüğü durumlara göre.

Hocanın oradaki eksikliği de bizi sıkıntıya soktu diye düşünüyorum.
Yapma be renkdas,erciyes macini izlemedin galiba o maci kazanmak icin ne yapti hoca?

Hocanin kafasinda kazanmak yok ki kazanmak icin taktikler versin direktifler yagdirsin.

Isi gücü sabir istemekten baska bir sey degil ama kimsenin sabri kalmadi artik.

Artik cogu kimse bu isin bu hoca ile gitmeyecegini anladi,yakinda herkes patlayacak ama yönetim daha ne kadar dayanacak merak ediyorum.

Haftaya karabük maci var ama kimse o maci aliriz diyemiyor,bir düsün istersen neden?

Kasım BEKTAŞ
28.09.2014, 13:18
alex ve özer bu takıma ilaç olurdu

Doğukan Uçan
28.09.2014, 13:19
bu özer iyileşse bir an önce

Sezgin Öztürk
28.09.2014, 13:20
Eleştirilecek çok şey var fakat hoca 2 ay süre istedi ve aceleci davranmamak gerekir. İstediği süre sonunda sahada bir şeylerin değişmediğini görürsek o zaman durum vahim.

Fedai 61
28.09.2014, 13:21
Seyirci konusunda zaten mağlup başladık oyuna gelince kendi evimizde oynuyoruz defans futbolu yerine hücum futbolu oynamalıyız yakışmadı 1-0 üzerine yatarsan adamlar seni bunaltır golüde yersin artık hücum futboluna dönmemiz lazım böyle olmaz. Avrupa maçına Yatabare ve Cardozo ile çıksak ne kaybederiz

Cafer Bulur
28.09.2014, 13:22
alex ve özer bu takıma ilaç olurdu

O kadar adam alip eski oyunculardan medet ummak,hayret dogrusu.

Özer ve borce degil vahid hocanin gitmesidir bu takimin ilaci.

Hami gelsin bu takim seri galibiyetler alacaktir buna eminim...

Fedai 61
28.09.2014, 13:22
Alex devre arası istesek geri alabilirmiyiz bilen arkadaş varmı benim bildiğim böyle madde var kulüb geri çağırırsa alırız diye

Courage
28.09.2014, 13:29

O kadar adamın içinde bir tane ortasaha var o da tek başına ,tamamlayıcıları olmadan yapamıyor.

Constant'ın ilacı Bource ve Özer (yada iyi bir Mehmet Ekici)

cem1990
28.09.2014, 13:36
4 hafta da hocayi astik mi dar agacina
Tamamdir Trabzon taraftari görevini yerine getirmistir. Kim gelsin onu tartisalim madem

levithan69
28.09.2014, 13:37
.....................onur... ..........
boss...belkalem...akbaş...ishak
......mehmet........constant......
sefa............................. yusuf
.....waris..............cardozo......

levithan69
28.09.2014, 13:38
küçük takımlara hücum oynayacaksın bu ligde.zor maçlarda dengeli oynaman doğal.yoksa cardozo futbolu bırakır.herşeyin özeti bu.

Oğuzhan
28.09.2014, 13:40
Ya 4 haftada bir galibiyet alamadık bu kadar olmaz ya. 1-0 olana kadar maç maçı muhteşem domine eden pas yapan takım. Golü attıktan sonra adamlar tek kale maç oynadılar bize rezildik resmen.

Emre ÖZTÜRK
28.09.2014, 13:40
Hayatı boyunca 30-40 metrede top oynamış adamı savunma arkasına sarkıtmaya çalışıyoruz.Adamın pestili çıktı.Zaten ofsayta düşüp durdu.Hocam çok yanlış sularda yüzüyoruz.Cardozo gibi oyuncumuz var pozisyona sokamıyoruz.İstediğin süre dolduğunda umarım birşeyler düzelir.

Oruç
28.09.2014, 13:45
4 hafta da hocayi astik mi dar agacina
Tamamdir Trabzon taraftari görevini yerine getirmistir. Kim gelsin onu tartisalim madem

Tam bizim taraftar işte. Vahid gitsin, Hami gelsin. Hami gitsin, Mra gelsin, Mra gitsin ŞG gelsin...

Bu kısır döngüden sıkılmayanlar var hala.

Çağatay_
28.09.2014, 13:47
Yapma be renkdas,erciyes macini izlemedin galiba o maci kazanmak icin ne yapti hoca?

Hocanin kafasinda kazanmak yok ki kazanmak icin taktikler versin direktifler yagdirsin.

Isi gücü sabir istemekten baska bir sey degil ama kimsenin sabri kalmadi artik.

Artik cogu kimse bu isin bu hoca ile gitmeyecegini anladi,yakinda herkes patlayacak ama yönetim daha ne kadar dayanacak merak ediyorum.

Haftaya karabük maci var ama kimse o maci aliriz diyemiyor,bir düsün istersen neden?

Abi istersen hocada memnun olduğum ve olmadığım özellikleri sıralayayım, daha iyi anlaşabiliriz ve çözüm üretebiliriz bu şekilde.

Beğendiğim ve olumlu bulduğum özellikler ;

* Kadrodan memnun olmadığını açıkça söyledi, transfer gerektiğini vurguladı, takıma transferler yaptırarak kalitenin artmasına zemin hazırladı.

* Takımdaki otorite boşluğunu kesin olarak giderdi. Yedek kalan, oyuna giren kimse trip atamıyor, surat yapamıyor. Bunun mutlaka devam etmesi gerekir.

* Mesela fb maçı, tam bir taktik maçıydı. Onlar öyle oynadık, böyle oynadık, kontrol bizde dese de, 1 tane uzaktan şut hariç pozisyonları yok. Bizim ise kaçırdığımız tonla pozisyon var. Hocanın taktiksel anlamda iyi ve donanımlı olduğunu düşünüyorum. Bu zaman zarfında bunu gösteremese de, ileride daha iyi göstergeler olacağını düşünüyorum.

* Bana göre en önemlisi, geniş bir ekiple çalışması. Fizyoterapist, Kondisyoner, Kaleci Antrenörü vs herkes kendi işini yapıyor. Bunun sonuçları? Onur'un geçen seneki ve bu seneki fotoğraflarına bakın, Zeki'ye bakın bunu görürsünüz. Takımın çok sıkı çalıştığı ve ciddi kondisyon yüklemesi yaptığı çok açık.

* Ben hocanın oyunculara da bir şeyler katacağını düşünüyorum, mesela İshak'ın defansif eksiği varsa, Yusuf mental olarak zayıfsa, Mustafa çelimsiz ve hataya meyilli ise, hoca zamanla bunları daha iyi duruma getirecek kalibrede diye düşünüyorum. Bu benim şahsi fikrim tamamen.

Beğenmediğim ve olumlu bulmadığım özellikler ;

* Çok transfer yapıldı, ama buna rağmen takımın ciddi eksikleri var. Örneğin Mustafa, Avraam, Belkalem, Medjani, Akbaş, Aykut şeklinde bir defans 6'lısına rağmen, "Bu adam 45 maç oynar ve takımın defansını sırtlar" diyeceğin kalitede bir adam yok gibi. Mesela Donk gibi bir oyuncumuz yok, o oyuncu olsa yanına kimi koysan çok daha iyi oynardı. Hem de geriden oyun kurabilen bir oyuncu. İşte defansa böyle bir yatırım yapmalıydık.

Gelelim orta sahaya. Medjani - Salih ikilisini birçok maçta ilk 11'de gördük. Oysa bizim elimizde Bourcanu gibi iyi bir merkez oyuncusu ve Colman gibi ileri geri oynayan (box-to-box) tipte bir ortasaha vardı. Colman verim sağlamasa da oyuncu yapısı olarak söylüyorum. Bourceanu gibi takımın geçen sezonki kısmen de olsa dirilişinde en önemli iki oyuncudan(Bourceanu ve Özer) birisinden bu kadar kolay vazgeçilip ortasahaya bir stoper monte edilmesi büyük bir hataydı. Oraya oyunun iki yönünü de oynayan, hiç değilse ayağı daha iyi top tutan bir oyuncu düşünülmeliydi. Mehmet ve Soner bu tarz oyuncular değil. İyi top teknikleri var ama mücadele anlamında bizi orta saha merkezinde sıkıntıya sokacak bir oyun yapıları var. Bourceanu orada olsa her şey daha rahat olacaktı. Bibras transferi gerçekleşse belki çok rahat olacaktık. Büyük çoğunluk orta saha diye burada kendini yırtarken, bu mevki es geçildi. Ve bugün oynadığımız bu sıkıntılı futbolun en önemli sebebi orta sahayı toparlayacak oyuncu eksikliğidir.

Kısacası hoca çok transfer yaptırdığı halde takımın ana eksiklerini gideremedi.

* Yabancı sınırı belliydi, ona rağmen çok sayıda yabancı transferi yapıldı. Birçok taraftar, birisi de benim, çok sevdiğim halde Bosingwa'nın gönderilmesini istedim. Sebep "2 yılda 2x2= 4 milyon euro maaş, + muhtemel 3 milyonluk bonservis bedeli = 7 milyon euro" Bu yapılsaydı sağ beke Koray Altınay veya Şener transferleri ile birlikte uzun yıllar düşünmeyeceğimiz bir sağ bek bölgemiz olurdu. Şimdi ise çoğu kişinin memnun olmadığı, zaman zaman iyi performans gösterse de her an hataya açık Zeki Yavru ile orayı kapatmaya çalışıyoruz. Burada bir alternatifsizlik söz konusu. Kısacası hoca burada da geleceği göremedi, ya da Bosingwa'dan vazgeçmek istemedi.

* Cardozo (Kariyeri ve oyunculuğu tartışılmaz) Bizim aradığımız tipte bir santrafor değildi. Hocanın oynattığı stile bakarsak onun düşündüğü oyuncu da Cardozo değil. Aynı fiyata başka transferler yapılabilirdi. Cardozo şu haliyle de bize katkı sağlıyor ve sağlayacaktır da. Ama Trabzonspor'un ekonomisi 31 yaşındaki bir oyuncuya 5 milyon euro verip yılda 2.5 milyondan 4 yıllık kontrat yapmayı ne kadar kaldırır? 25 yaşında bir oyuncu alsaydık 4 yılını düşünmediğimiz gibi, 4 yıl içinde satıp para da kazanabilirdik. Cardozo bize hem bu yıl hem de seneye çok katkı sağlayacaktır bunu ben de kabul ederim, ama daha farklı transfer düşünülebilirdi.

* Kadro istediğimiz gibi olmasa da, takımın bu kadar mahkum olduğu bir oyun oynamak zorunda değiliz. Daha önde oynayıp, daha ofansif anlayış benimseyebiliriz. 1-0'dan sonra defans mı yapıyoruz, eyvallah. Ama defans yaparken hiç kontraya çıkıp rakibi tehdit edememek bize yakışmıyor. Bu kadar defansif oyuncu ile oynadığın zaman rakip tehdit algılamadığı için ailecek senin yarı sahana geliyor, bunu görmesi gerekir hocanın. Bu konuda önümüzdeki haftalarda değişim olmalı ve olacaktır da.

* Bir de beğenmediğim konu Serdar Gürler konusu... Bu çocuk bu kadar kötü oyuncu değil. Mesela dün akşam 70'te oyuna girip rakibi sıkıntıya sokabilirdi. Hem ona yazık, hem bize yazık. Biraz daha adil olunmalı ve ona da hakettiği şans verilmeli. Eminim ki iyi şeyler yapacaktır.

- - -

Sonuç ;

* Hocanın yaptığı en büyük hatanın başta ortasaha olmak üzere kadro kurarken izlediği transfer politikası olduğunu düşünüyorum. Şimdiden sonra bu konuda yapacak bir şey yok ama devre arası gereken yapılacaktır.

* Birçok sıkıntıya rağmen takımdaki disiplin ve hırstan memnunum. Hocanın işaret ettiği 2-3 ayın daha 1 ayı ancak geçti. Kısacası bu süre dolana kadar ne kadar puan toplasak kardır. Bunu yaparken mümkün olduğu kadar kazanmalıyız. Bu kadar defansa da gerek yok, oynadığımız takımlar Real Madrid ayarında değil sonuçta. Hoca biraz daha rahat olmalı. Bu kadar stoper ile maça çıkıp pas yapamazsan elbette pozisyon verip gol yersin.

* 2-3 aylık zaman içerisinde hoca değişirse, göze daha hoş gelen bir oyun oynanabilir, ama sistem takımı olamayız. Ben hocanın bir süre sonra sistemi oturtacağını, ve oturmuş bu sistemde eksiklerin daha iyi ortaya çıkacağını düşünüyorum. Böylece ortasahadaki eksiklik de devre arasında giderilebilir.

* En çok adı geçen Hami Mandıralı'nın, geçen sene kısmen iyi bir performans göstermiş olsa da, takımı böyle bir fizik kondisyon antrenmanına tabi tutabileceğini, ve taktiksel olgunluk sağlayabileceğini düşünmüyorum. Hocanın ekibi ve kendi tecrübesi ile yaptığı katkılarla takımın ilerleyen zamanla daha iyi bir yola gireceği düşüncesindeyim.

Kasım BEKTAŞ
28.09.2014, 13:47

şu anki futboldan ve sonuçlardan kimse memnun değil
ama tamamına yakını değişmiş bir takımdan ilk maçtan itibaren galibiyet serisi beklemek hayalciliktir.

takımın oturması, futbolcuların birbirini iyi tanıması için zamana ihtiyaç var

Alex ve Özer olsa idi bu zaman içerisinde daha iyi sonuçlar alabilirdik...

en ufak sıkıntıda o gitsin, bu gelsin demekle hiç birşey düzelmez.

Timur Mikhail
28.09.2014, 13:48
O golü attığımız sürece kadar ki oyunumuzu 90 dakikaya yayarsak biz bu ligi sallarız, takım kendinin farkında değil bu abuk subuk oyun tarzından vaz geçmesi lazım bu adamların.

Tuğrul
28.09.2014, 13:49
Takımda 4 tane forvet var.

Sen kalkmış tek forvetli sistemle oynuyorsun.

Madem kafandaki anlayışı buydu Waris ve Yatabare'yi niye aldırdın.

Pekala Cardozo, Deniz olmadı Sefa hücumdaki işlevi rahatlıkla görebilirdi.

gurur6134
28.09.2014, 13:53
Musa bek oynamaz. medjani on libero.cordoza tek forvet olmaz.papa stoperde yetersiz.trabzonu elinde bukadar malzeme varken tek forvet ve icerde disarda ezik defansif oynatan hoca sezon sonunu goremez.

umutberna
28.09.2014, 13:56
bu kadro kurulduktan sonra oynadığımız 7 maçın özeti hücum organizasyonlarında , oyun kurmada eksiklerimiz olduğu.
Her ne olursa olsun son 5dk'sına 1-0 önde götürdüğümüz maçı almalıydık burada Scarione'ye o şutu çektiren medjani ve salih'in sorumlulukları olduğunu düşünüyorum. Yazık oldu, 3 puan alınsaydı herşeyden öte iyi bir moral olacaktı.
M.ekici'yi 2 maçtır beğeniyorum topu ayağına aldığında olumlu işler yapıyor, keza Soner'de iyi oynadı oyunda kaldığı süre içerisinde, bence top oynamasını bilen bu 2 oyuncu işlenmeli , takım oyunu daha fazla bu oyuncular üzerine kurulmalı,
trabzonspor 4-2-3-1 ile oynuyor ve defansif bir görüntü ile oynuyor,
bence sistem 4-1-3-2'ye dönmeli,
defansif önlibero malesef Medjani olmak zorunda elde oyun bozacak diğer alternatif salih ki Medjaniden daha kötü bir oyuncu,
3 ortasaha kim olur, sağda Waris solda Yusuf ortada Soner diyorum Constant belki Medjani'nin yerine olur ama Soner'i kullanmak daha uygun olur bana göre
forvet arkası M.Ekici
ve ileride Cardozo.
risk almaya değer Vahit Hoca ömür boyu beraberliklerle yetinemeneyiz maç kazanmayı zorlayan bir takım yapısına geçiş yapmak zorundasın.

ccd6167
28.09.2014, 13:58
bi bursanin hucum organizasyonlarina bakin bide bizim..

adamlarin bi macta girdigi posizyona biz bu seneki maclarin toplaminda giremedik

Cafer Bulur
28.09.2014, 13:59
@Cagatay

Güzel degerlendirmeler yapmissin,eline saglik kaitlidigim ve katilmadigim bölümler var.

Ben senin kadar uzun yazamayacagim,gecmiste gördügüm vahid hocanin oyun anlayisi ve 4 haftalik oyun anlayisi benim icin yeterlidir.

Bu hoca ile zirveye oynayamayacagimizi düsünüyorum,gecen sezon ki takim bile 4.cü oldu eger biz bunca transfere ragmen yine 4.cü olacaksak o zaman bu kadar parayi biz neden harcadik?

Tünelin ucunda isik görmek lazim ben bu isigi göremiyorum bu nedenle hocanin gitmesi kanaatindeyim.

Çağatay_
28.09.2014, 14:04
@Cagatay

Güzel degerlendirmeler yapmissin,eline saglik kaitlidigim ve katilmadigim bölümler var.

Ben senin kadar uzun yazamayacagim,gecmiste gördügüm vahid hocanin oyun anlayisi ve 4 haftalik oyun anlayisi benim icin yeterlidir.

Bu hoca ile zirveye oynayamayacagimizi düsünüyorum,gecen sezon ki takim bile 4.cü oldu eger biz bunca transfere ragmen yine 4.cü olacaksak o zaman bu kadar parayi biz neden harcadik?

Tünelin ucunda isik görmek lazim ben bu isigi göremiyorum bu nedenle hocanin gitmesi kanaatindeyim.

Abicim ben de diyorum ki bakalım görelim. Belki 2-3 aylık zaman geçtiğinde, sakatlar form tuttuğunda ve yeniler alıştığında daha iyi olacağız.

Hoca geçiş döneminde tam olarak kendi oyunumuz olmayacak, asıl oyuna hazır olana kadar farklı taktikler olacak demişti. Bakalım bizi nereye götürecek :)

Umarım sonuç Trabzonspor'umuzun lehine olur, sevgiler :)

Tuğrul
28.09.2014, 14:08
bi bursanin hucum organizasyonlarina bakin bide bizim..

adamlarin bi macta girdigi posizyona biz bu seneki maclarin toplaminda giremedik

Josue, Bellushi ve Ozan Tufan çok fark yaratıyor.

Bilhassa Ozan yaptıkları ve yapacakları ile adından çok sözettirecek.

Yani 30 ME'luk takım kurduk orta alanımız Bursa'nın seviyesinde değil !

Hakan
28.09.2014, 14:08
Muharrem Usta'yı çok destekledim ama bu yaptığı açıklamalar fırsatçılık olmuş

Cengizhan Okur
28.09.2014, 14:11
kadro gibi kadro :) yabancı sınırını da aşmıyor

https://pbs.twimg.com/media/BynZw5mIYAEYTwY.png

bysurmeneli
28.09.2014, 14:13
@Cagatay

Hoca icimizdeki Ziya Doğan kabusunu hortlatti 7 defans 4 ofans li gunlere geri döndük yeni Ayman'imiz da Medjani oldu :))

Trabzonsporun oynayamayacagi tek kadro yapisi budur malesef Hoca bizi yeteri kadar taniyamamis

Madem tatktigin buydu Cardozo ve Yatabare yi neden aldirdin hadi Warisi anlarim biraz daha anlayisina uygun ama diger ikisi kesinlikle senin sisteminde futbol oynayamaz. Hocaligina lafimiz yok ama nasil bir akil tutulmasiyla milli takim anlayisinda lig takimi kurarsin yarismaci bir takimi nasil turnuva takimi anlayisiyla hedefe tasimayi dusunursun hic orta sahasiz takim olur mu defansi o kadar şişirecegine orta sahaya en az 2 adam aldirmaliydin bu hata uzulerek goruyorum ki sonunu hazirlayacak !!!

bysurmeneli
28.09.2014, 14:19

Bu kadro guzel ancak orta saha da ki 2 adam hem ofansta hem defansta ayni etkiyi gosterebilir mi tartisilir Costant'in yerinde daha cift yönlü ve cok güçlü bir oyuncu olmaliydi. Ozer"in sakatliklarini da hesap ederek ayni kalite de bir yedegi olmaliydi.

nakzo
28.09.2014, 14:21
size tavsiyem biraz başka takımların maçlarını izleyin.ama öyle barcelona r.madrid değil.bundesligadan, fransa liginden daha aşağıda takımların maçlarını izleyin. ne hata. oluyor, bazen ne kadar sıkıcı oluyor bir görün.beklentileriniz çok yüksek malesef.tamam sorunlar var ama çok üst perdeden dile getiriliyor.

beşiktaş en son şampiyon olurken mustafa denizli 7. haftada geldi takmın başına ve 26. haftayı hedef gösterdi.arada kaç hafta var, ne kadar zaman istemiş bir hesaplayın. tabi bir fark yok.o da çok eleştirildi ama dediği gibi oldu herşey.

vahid hoca da şu ana kadar bize yalan söylemedi.iki ay sonra diyorsa vardır bir bildiği.hem beklemeyip de ne yapacaz? baksan 30 senede 1 kere şampiyon olmuş takım var.ama taraftarı r.madrid taraftarı gibi 4 haftada kelle isteyebiliyor ki onlar bile yapmaz bu kadarını.

Örneklerin tamamen alakasız denizli geldi takımı toparladı ve gelirler gelmez ben şampiyon olcam dedi şampiyon oldu.Senin bu halinle ozamanki bjknin uzaktan yakından alası yok.Sen %35 topla oynayıp şampiyon olan takım gördün mü ?Benim yaşım 32 7 yaşından beri futbolu takip ediyorum Trabzonspor un son 3 senedir düştüğü şu rezil duruma düştüğünü 2002 senesi dahil görmedim hala aklım almıyor gs ile oynamıyorsun FB ile oynanıyorsun bjk ile değil barca ile real ile Milan ile ctiy ile değil sıradan bir k.pasa ile oynuyorsun birisi hesap versin 75 milyon TLharcayıp nasıl %35 topla oynarsın cıldiracam aksamdan beri ben bu rezilligi kabul edemem boyle ooynayacaksak cardozo waris consant gibi para edecekleri satalım alt yapıdaki çocuklar bu futbolu oynar zaten borcumuzu kapatırız bir nebze olsun.

Tuğrul
28.09.2014, 14:23

Sefa'nın yerine pasör, organizasyon yönü ağır basan Ekici olabilir.

Onun dışında çift forvetli sistem.

Defansif olarak rakibin rahat top kullanmasına, risk almasına izin vermez.

Hücum olarak da verimli pas trafiği olmayan takımlarda.

Uzun atılan toplarda sahaya iyi yerleşirseler topa sahip olabilirler.

İki oyuncuyu tutmak zor olduğu için defansın dengesini bozarlar.

Hücumda çoğalamasan bile verkaç yaparak gol atabilirler.

Pas opsiyonunu, ofansif zenginlik yaratırlar.

Ligin en kaliteli forvet hattına sahibiz ama tek forvetle oynuyoruz bu kabul edilemez.

Mustafa Çolak
28.09.2014, 14:29
Bu bıraktığımız puanları çok arayacağız.

nakzo
28.09.2014, 14:42
Su bursa toplasan 3 milyonluk transfer yapmadı başkan karsılastır gereğini yap para harcadıkça dahada rezil oluyoruz bursa bile 6 puan yapacak haftaya karabük de yener bizi 5. haftada 75 milyonluk kkazığı bir güzel yeriz ulan ben hacıya o kadar kızgın olmama rağmen takıma destek adına agızımı kapadım 2 forma bir tişört yine aldım ama haram olsun diyorum bu memur ücretiyle aldıklarım bana bu rezilligi kim reva gördüyse bu hafta bu herifi kov başkan kov senin kuyunu kazıyor bu herif ya ersunu yada yılmaz hocayı şu takımın başına getir.

Onur Akyüz
28.09.2014, 14:51
Hocanın kulübede olmaması da çok olumsuz etkiledi takımı bu bir gerçek.

Yine de ilk 20 dk.'lık oyunu ara ara sergilemeliydik.

Deplasmanda Karabük'ü yenebilirsek birçok şey yerine oturacaktır. Yenemezsek çok kötü olacak.

artvints
28.09.2014, 14:54
Örneklerin tamamen alakasız denizli geldi takımı toparladı ve gelirler gelmez ben şampiyon olcam dedi şampiyon oldu.Senin bu halinle ozamanki bjknin uzaktan yakından alası yok.Sen %35 topla oynayıp şampiyon olan takım gördün mü ?Benim yaşım 32 7 yaşından beri futbolu takip ediyorum Trabzonspor un son 3 senedir düştüğü şu rezil duruma düştüğünü 2002 senesi dahil görmedim hala aklım almıyor gs ile oynamıyorsun FB ile oynanıyorsun bjk ile değil barca ile real ile Milan ile ctiy ile değil sıradan bir k.pasa ile oynuyorsun birisi hesap versin 75 milyon TLharcayıp nasıl %35 topla oynarsın cıldiracam aksamdan beri ben bu rezilligi kabul edemem boyle ooynayacaksak cardozo waris consant gibi para edecekleri satalım alt yapıdaki çocuklar bu futbolu oynar zaten borcumuzu kapatırız bir nebze olsun.

senin sıradan dediğin kasımpaşa nın kadro kalitesi trabzonspor dan aşağı değil.neye göre sıradan oldu? ben o örneği verirken hocanın istediği süreye dikkat çektim. doğru düzgün okumadan ezbere eleştiriyorsunuz. ilk yarı 7.hafta takımın başına geçti mustafa denizli.devre bitene kadar 10 maçta 14 puan toplayabildi. ve en başından beri 26. haftayı bekleyin dedi.istediği süre yaklaşık 5 ay falan. ben neyden bahsettiğimi çok iyi biliyorum.denizli biraz şanslıydı o sene tabi.sivas ve yeni kurulmuş trabzon ile yarıştı.yoksa geri gelmesi kolay olmazdı.

elde o seneki belşiktaşa göre bile yepyeni bir takım var.bu takımla hazırlık kampı yapamadı hoca ve süre istiyor.bu kadar basit.şu an oynanan oyundan memnunum dese hak vericem size ama kazandığımız metalist maçından sonra bile kötü oynadık diyen bir hoca var.iyi oynadık diyeceği maçı beklemek ve görmek lazım.

Kamil Çakmak
28.09.2014, 15:02
Bu kadronun değil 2 ay 12 beklesen bundan bir basamak farklı olur. Daha ötesi olmaz. sakatların bir anca düzelip kadrodaki yerini alması lazım. Hocanında bu kadar korkak futbol oynatmaması lazım. İyiye gitmiyoruz. 2-3 haftsa sonra çoktan havluyu atmış olacağız yazık valla yazık

hanzale
28.09.2014, 15:08
Ooo bi bok olmazcilar burdalar devam böyle, hakli da ciktiniz mis gibi.

outoftime
28.09.2014, 15:09

özer ve constant adam mı karşılayacak sanki

outoftime
28.09.2014, 15:15
ONUR
BOSİNGWA BELKALEM MUSTAFA İSHAK
MEDJANİ(yeterli değil ama mecbur)SONER
YUSUF M.EKİCİ WARİS
CARDOZO
ön liberoda oyuncu sıkıntısı var Constant m.ekici değiştirilebilir ama ben adamı pek yeterli bulmadım yetenek var ama henüz yattaranın son dönemlerini hatırlatan bir havası var

outoftime
28.09.2014, 15:17
defansın önü çok sırıtıyor
melo gibi bir adam gerekirdi
zaten transfer dönemi bağırıyorduk
ön libero diye medjani tek başına çokyetersiz

Çakıroğlu İhsan
28.09.2014, 15:17

karşilayanlari oynatinca noluyo sanki?bu arkadasin yazdigi kadroyla en azindan gol atariz ayrica waris ortasahanin onunde yardim de eder ozerle constantta hadi buyrun gol atin diyecek halleri yok..

su anki sistemimizde Xabi Alonsonun tek basina topla oynamasini bizim tum takim oynamiyor..

outoftime
28.09.2014, 15:18
onur
mustafa
yusuf
m.ekici
soner
bundan sonra banko oynar

outoftime
28.09.2014, 15:19
karşilayanlari oynatinca noluyo sanki?bu arkadasin yazdigi kadroyla en azindan gol atariz ayrica waris ortasahanin onunde yardim de eder ozerle constantta hadi buyrun gol atin diyecek halleri yok..

su anki sistemimizde Xabi Alonsonun tek basina topla oynamasini bizim tum takim oynamiyor..

benim derdim gol atmak değil maç almak

outoftime
28.09.2014, 15:21
constant ve özer nasıl defansın önünde oynar anlamadım
kim kesici olacak constant mı?
adam 10 numara pozisyonundan çakma solbek olmuş
orta alanda duvar olacak isimler lazım
özer ve constant fiziki açıdan hiç uygun değil
görünen köy...

Ilelioglu
28.09.2014, 15:26
Taraftari elestirenleri anlamiyorum acikcasi. Maca gelmeleri icin sadece bir neden var, oda yapilan Transferler.
Gelmemeleri icin ise onlarca neden var.

1) Passolig
2) Yönetimin şike sürecinde sergiledigi samimiyetsiz tavirlar (En son Basaksehir macinda takilan atki)
3) Belediye'nin Trabzonspor'un degerlerini hice sayarak sundugu isim önerisine yine celiski dolu aciklamalar ile karsilik veren bir Yönetim
4) Hoca'nin oynattigi Futbol

Insanlar artik Futboldan sogudu, o kadar sogudu ki yapilan Transferler bile bizi havaya sokmaya yetmedi.
En son yapilan isim önerisi zaten iyice sogumamiza neden oldu. Birde Basaksehir macinda takilan atki.

Bunlari cözmesi gereken Yönetimdir. Yönetim yetersizdir. Bugüne kadar yaptiklari iki dogru sey var;

1) Gecikmelide olsa şike süreci icin Hukuk Kurulu olusturmalari
2) Hocanin istedigi Transferleri yapmalari, genel olarak Transferde basarili olmalari

..

carolo
28.09.2014, 15:31
demin bir yazida gordum Vahod kimin hocasiydi Cezaiyirin
Cezair ne yapiyor oyun bozuyor
Trabzonspor oyun bozmaya oyniyamaz bu kadar basit
Ayrica hoca'nin ilk geldiginde dedigim gibi yabanci hocayla basarili oldugumuz tarihimizde yok

Fatih Birinci
28.09.2014, 15:33
Trabzonspor saldirmalidir...defansa cekilip kontra atak oynamamalidir. Ayip be

Furkan Dündar
28.09.2014, 15:36
ben ilerleyen zaman 1-2 tık daha iyi olacağımızı düşünüyorum lakin
cidden cardozoya dikkat eden var mı ?
adam hayatında oynamadıgı sekilde oynatılıyor perişan oldu ilerde koşmaktan pres yapmaktan ..
bu adam ile oynuyorsak en azından yardımcı forvet(imsi) oyuncular ile oynatmamız lazım
biz tek basına koyuyoruz ileriye de ooo

allah var dikkat edin yine golün baslangıcı ondan orda baskası olsa öyle tak diye sonerin ayagına topu indiremezdi.

biz artık taktik mi değişiriz baska birşey mi yaparız bilmiyorum ama böyle olmuyor

----------------------------------------Onur------------------------------

zeki(salih)-----------belkalem-----------------yumlu---------------ishak

sefa------------------constant----------------BOSİNGWA-----------yusuf

----------------------waris----(yatabare)
--------------------------------------------cardozo--------------------------

bosingwayı orta saha da deneyelim .. yapacak başka işlem kalmadı
zeki yada salih ile o sağbek tutulur da bu orta sahaya birşey yapacaz baska care yok
bosingwa takım ile çalısmaya baslamış

Ertan1982
28.09.2014, 15:39
3 Lig maci daha sabredelim.Ondn sonra yol nereye gider hep beraber görürüz.Vahid Hoca hep buydu ve millet ne bekledi anlamiyorum.Ha IHO büyük kumar oyadi ve su an kaybeden tarafta görünüyor.Söyledi birsey vardi Vahid giderse bizde gideriz diye cok dogru söyledi.Bu sezon en kötü ihtimal 2. olmaliyiz yoksa ekonomik olarak 3-4 yil belimizi dogrultamayiz.Akyazi da ilac olmaz.Zaten Basari yoksa zor sponsor bulursun bulsan bile ölmüs esek fiyati vermek ister.

Adem Akyüz'
28.09.2014, 15:43
Taraftar konusunda söyleyeceğim tek şey var. Nasıl yeri gelince "taraftarın takımı ateşlemesi gerekiyor" diyorsak, şimdi de takımın 3 yıldır futbola buz kesmiş olan taraftarı ateşlemesi gerekiyor.. Bunu da iyi, göze hoş gelen futbolla yapacak. Hiç kimse para verip dünkü rezil futbolu(ilk 20 dakika hariç) izlemek istemez..

nakzo
28.09.2014, 15:45
Ohhhhh bursada yendi vallaha cıldıracam 3 milyonluk transfer yapmayan bursanın 2 galibiyeti var bizim tek bir galibiyetimiz yok şekere kalbe gerek yok bu takımı yönetenler bizi sağlığımızdan etti ben başkan olcam bu kadar para harcayacam boyle rezil olcam o herifte orda hoca diye duracak vallaha karakterini anlatmamıza gerek yok ama tartışmasız en iyi başkan aziz gerektiğinde soyunma odasına giriyor gerekirse kadroyu kendi yapıyor yapamayan adamıda kapının önüne koyuyor .

Ilelioglu
28.09.2014, 15:56
Maca gelecek olursam. Maci izlemedim, ki bundan önceki hicbir maci da izlemedim.
Herzaman oldugu gibi yine macin özetine baktim, ki yorum yapmam icin ona bile gerek yok aslinda.

Hoca'nin oynatmak istedigi Futbol, tamda Taraftarin istemedigi Futbol. Biz baskili, coskulu oynayalim istiyoruz. Organize ataklar istiyoruz.
Rakibi baski altina alalim istiyoruz. Oyunun kontrolü daima bizde olsun istiyoruz. Simdi bunlari yapmak oldukca fazla zaman alir. Ama elinde gereken malzeme olmali tabii. Var mi?

Yok, cünkü takimda orta saha yok. Bizim istedigim Futbolu oynayabilmek icin bir kere Hoca da bunu istemeli. Ikincisi ise takimda cok iyi bir orta saha olmali. Constant alindiginda ne demistik? Bir tane daha böyle bir oyuncu alin oraya. Ama Hoca gerek görmedi, cünkü zaten oynatacagi oyun bizim istedigimiz degildi.

Ama Hoca en azindan iki tane orjinal ön libero isteyebilirdi. Önceligi o bölgeye verebilirdi mesela. Simdi Salih ve Medjani o bölgenin isimleri degil, ayaklari top yapmayinca oldukca zorlaniyoruz. Tüm mesele bu, digerleri zamanla olur zaten. Sakatlarin gelmesi ile bircok sey düzelir, ama Hocanin bu sistemini sevebilirmiyiz onu bilemiyorum iste. Hersey rayina oturunca olabilir. Suan icin beklemekten baska care yok. Bu ligde bizi zaten Sampiyon yapmazlar, onun icin bu sezonu unutun. Avrupa Ligine konstantre olun, Trabzonspor'un gelecegi Avrupa'da basaridir.

Avrupa'da saglanacak bir basari baska bir deviri beraberinde getirir. Türkiye'de bircok seyi bu basari ile yikabiliirz. Önümüz acilir. Ama herseyden önce ne lazim; Profesyonel ve bagimsiz bir Yönetim..

..

Çakıroğlu İhsan
28.09.2014, 15:58
benim derdim gol atmak değil maç almak

Gol atmadan mac alinmiyor..yediginden 1 fazlasini at kazan.. bu sistemle oynayip 4 mac berabere kalcagmza risk alip oynayip 2 maglubiyet 2 galibiyet alsak daha iyiydi..

6Şafak Aydın1
28.09.2014, 16:03
Gol atmadan mac alinmiyor..yediginden 1 fazlasini at kazan.. bu sistemle oynayip 4 mac berabere kalcagmza risk alip oynayip 2 maglubiyet 2 galibiyet alsak daha iyiydi..

4 maglubiyette var isin icinde.

Çakıroğlu İhsan
28.09.2014, 16:12
4 maglubiyette var isin icinde.

O zaman 4 galibiyette var isin icinde ben olasiligi yariya dusurdum işte..

Gerci burda boş geyik yapmaya gerek yok hocanin kendi sistemi var ve ne bizim kadromuzu kurar ne bizim istedigimiz sistemi oynatir..hayirlisi..

volkan_627
28.09.2014, 16:14

şu kadrodan waris i çıkart, mehmet i cardozo nun arkasına koy... ya da illa waris olacaksa yusuf un yerine sol a koy... en azından orta sahan kalabalık olursa bir nebze rakibi durdurabilir...

selcuk
28.09.2014, 16:27
yasamin tadi kakmadi resmen

lazzz61
28.09.2014, 16:27
bu takımın forvet yatabaredır cardozoyla cıft forvet denenebılır evımızde dısarda farklı bır 11 cıkarabılır

lazzz61
28.09.2014, 16:36
haftaya karabuk macıda berabere kesın ve kesinnn

Adem Köse
28.09.2014, 16:50
Rakibi takım karşılayacak. Ön libero istemiyorum takımda, Yusuf'da koşacak Ekici'de koşacak Constant da koşacak Sefa da koşacak. Hem koşacaklar hem top kapacaklar hem de rakibi karşılayacaklar. Yapabilirler mi, yapıları buna müsait mi!!! Bal gibi de yaparlar. Ee Ön liberoya ne gerek var.

Mert'
28.09.2014, 16:54
Konyaspor da yeniyor şuan. Yeni stadlarında taraftar desteği de iyi durumda bizden iyi top oynadıkları kesin.

carolo
28.09.2014, 16:57
Ishak oynasin artik ne buluyorlar bu Musa'da duz topcu! Zeki'nin solagi!

sasort
28.09.2014, 17:00
arkadaşlar sanki hep berabere kalacakmışız gibi bir his var içimde :)

sasort
28.09.2014, 17:01
sağ bekte zeki orta sahadada salih olmasın düzelir işler

bosigwa bu hafta oynayacaktır inş

Mustafa Ayazoğlu
28.09.2014, 17:08
cardozo - yatabare - waris

bu üçlüden 2si sahada olmalı ve kanatlarda değil

sefa ve yusuf beklerden destek almalı

ekici, özer , kevin, medjani uyum sağladımı işler yola girecektir

Furkan Dündar
28.09.2014, 17:08
O kadar dedim fatih atik yedeğe geldi sıra musa da
musanın kaçırdığı adamları gördünüz mü :) ?

Mustafa Ayazoğlu
28.09.2014, 17:10
fener - başakşehir ve kasımpaşa sonuçları normal

geçen yıl 5 attığımız erciyes ile 0-0 kalmak olmadı

şuana kadar kayıp sadece 2 puan

Hakan
28.09.2014, 17:11
fener - başakşehir ve kasımpaşa sonuçları normal

geçen yıl 5 attığımız erciyes ile 0-0 kalmak olmadı

şuana kadar kayıp sadece 2 puan

Ben bile senin kadar iyimser olamıyorsam bir sorun var burda :)

Fatih Çelik
28.09.2014, 17:12
henrique bile tek forvet oynar ama waris asla tek forvet oynayamaz, kaybolup gider. hem cardozo yu niye yedek bıraktın ki ?

__________________onur_____________________

____zeki______belkal_____avrağm______ishak

_______________ekici____soner

________sefa__________________yusuf

________________cardo__waris

çıkarsın şu kadroyu... ekici ve soner güçsüz kalacakta sanki kasımpaşa nın merkezinde pogba, toure felan var.

O orta saha dizilişiydi Cardozo banko zaten :D

Napoli
28.09.2014, 17:17
Yatabare,cardozo,Kevin,bosingwa,Belkalem bu yabancıları once tahtaya yaz sonra üzerine yerli

Mustafa Ayazoğlu
28.09.2014, 17:19
şuan takımda bjk olcay gibi biri olsa takım uçar

B.AKDEMİR
28.09.2014, 17:49
Yabancı transferi dediğin şey ilk 11 e yapılır kulübeye değil. Özellikle de iyi paralar vererek Cardozo , Waris ve Constant'ı almışsan bu oyuncular bu takımın ilk 11 inin değişmezi olmalı. Takım cesur oynamalı. Rakiplerimiz Almanya milli takımı değil , biz de Cezayir değiliz. Vahid hoca acilen kafayı değiştirmeli. Bosingwa ve Özer iyileşse de bari biraz itici güç olsalar. Cardozo gibi bir adamımız var ve biz onu Burak Yılmaz gibi kullanmaya çalışıyoruz.

sasort
28.09.2014, 17:54
Ishak oynasin artik ne buluyorlar bu Musa'da duz topcu! Zeki'nin solagi!

yok musada fena değilde

tabi ishak olsa daha iyi ileri çıkışları var şut çekiyor

anlamıyorum neden oynatmıyor acaba

sasort
28.09.2014, 17:57
cardozonun kasımpaşa maçında yedek külübesine alınması bence mantıklı

çünkü adam daha 90 dk oynayacak durumda değil vahid hocada oynayabileceği kadar oynatıyorum diyor

ama onun yerine yatabare oynamalı waris forvet oynamaz bence heleki tek forvet oynayamaz

anca forvet arkası oynar ondada süpeliyim

Mustafa Ayazoğlu
28.09.2014, 17:57
cardozo 4-2-3-1 sisteminin golcüsü

zeki -- avram- belkalem - musa
--- ----medjani --- ekici -------
sefa --------waris-------- yusuf
------------ cardozo -------------

kevin, medjani ile ekici henüz uyumsuz özer sakat

yavaş yavaş olcak işler

Mustafa Ayazoğlu
28.09.2014, 17:59
cardozonun kasımpaşa maçında yedek külübesine alınması bence mantıklı

çünkü adam daha 90 dk oynayacak durumda değil vahid hocada oynayabileceği kadar oynatıyorum diyor

ama onun yerine yatabare oynamalı waris forvet oynamaz bence heleki tek forvet oynayamaz

anca forvet arkası oynar ondada süpeliyim

waris ile alanzinho arasında fark göremedim

HOPA'LI TS'Lİ
28.09.2014, 18:06
Bu sezon hedef 2.olup şampiyonlar ligine katılmak olmalı

HOPA'LI TS'Lİ
28.09.2014, 18:07
Ekicinin fizik kapasitesi her maç artıyor

Ah o boş şutu nasıl gol yapamadı, ah ah

HOPA'LI TS'Lİ
28.09.2014, 18:08
İshak'a hiç şans verilmiyor

Bosi, Yumlu ve Konstant olmazsa olmaz bu takımda

memmedaga
28.09.2014, 18:16
waris'in son vuru;lari yusuftan daha kötü,

HOPA'LI TS'Lİ
28.09.2014, 18:19
Yaktın bizi Waris
Hafta sonumuzu ve umutlarımızı mahvettin

inadina61_08
28.09.2014, 18:21
İshak'a hiç şans verilmiyor

Bosi, Yumlu ve Konstant olmazsa olmaz bu takımda

maçtan önceki düşüncelerim;
bu maç ishak oynar musayı dinlendirir,
yatabare kesin oynar
constantın oynamayacağından emindim,
medjaniyi de dinlendirir yerinde ferhatı oynatır,
cardozo son 30 dakika bir ter maçı yapar, performansı otursun diye warisle başlar legia maçını düşündüğü için bu şekilde davranır diye düşünmüştüm.
sorun oyuncularda değil bence, düzelteyim; sorun formları konusunda çok az oyuncularda.
sahaya çok kötü dağılıyoruz. defans hattımız ama 4 değil 5 kişi ceza sahamıza çok yakın karşılıyor rakibi, çok geride kalıyoruz top rakipteyken ve bizdeyken de biraz çıkabiliyorlar, güven eksikliği mi sorun acaba? orta sahamız birşeyler yapmaya çalışıyor ama 5 kişi çok geride olduğu için zorlama paslar atmaya çalışıyorlar, böyle olunca da ortaya dünkü maç çıktı BENCE.
belki defans hattımızın korkaklığı belki ağır oldukları için hoca çıkmayın dedi,

geçen başakşehir maçından önce yazdım düşüncem; hoca zaman istiyor ancak çok kötü gidersek hoca o zamanı tatilde geçirebilir şeklindeydi.

zaman konusunda unutacağımız bir sezon olmasına tek şekilde razı olur bu taraftar kütür kütür top oynayacak bunun sinyallerini verecek, milli takım arasından sonra hala değişen birşey yoksa vahid hoca 7 yada 8.haftayı göremez.maalesef yapımız bu.
Ayrıca belki dün taraftar desteği takımı galibiyete zorlayabilirdi. artık mevzu transfer değil, orta saha hiç değil, oyun anlayışı, oyuncuların formu, sakatlar ve taraftar.en önemlisi form ve oyun anlayışı galiba.

sasort
28.09.2014, 19:06
waris'in son vuru;lari yusuftan daha kötü,

wariste potansiyel var

ancak daha çok ham heleki son vuruş ve pozisyon bilgisi sıfır

kafayı yedim yusufun ortasına sağdan gelelen topa sağ ayakla vurulurmu kanatta yusufun oynamaması hataymış bu çok açık

sasort
28.09.2014, 19:09
Ben bu fatihten bir şey anlamadım sadece koşuyor tecrübe desen eh biraz başka bir numara yok

asilhamsi
28.09.2014, 19:12
macı izledim takım gitgide üzerine koyacagına geri gidiyor.
Hocanın sistem ve oyuncu konusundaki takıntılarından vazgecmesi gerekli.

zeki,musa,medjani cok formsuz kesinlikle dinlendirilmeli.
yabancı stoperlerden birisi kontenjan icin yedek bırakılabilir.

özer iyileşene kadar

------------------onur--------------------
boss--------belkalem----------akbaş------------ishak

yusuf-------ferhat------------ekici------------constant

------------yatabare-----------cardozo-----------------

bu kadroda ısrardan yanayım.

ferhat izledigim maclarda olumlu goruntu verdi.

Dikine oynuyor.medjani den cok daha verimli olacaktır.

Anıl C
28.09.2014, 19:59
macı izledim takım gitgide üzerine koyacagına geri gidiyor.
Hocanın sistem ve oyuncu konusundaki takıntılarından vazgecmesi gerekli.

zeki,musa,medjani cok formsuz kesinlikle dinlendirilmeli.
yabancı stoperlerden birisi kontenjan icin yedek bırakılabilir.

özer iyileşene kadar

------------------onur--------------------
boss--------belkalem----------akbaş------------ishak

yusuf-------ferhat------------ekici------------constant

------------yatabare-----------cardozo-----------------

bu kadroda ısrardan yanayım.

ferhat izledigim maclarda olumlu goruntu verdi.

Dikine oynuyor.medjani den cok daha verimli olacaktır.

Ben Medjani, Zeki ve Musa'nin formsuz olduklarina inanmiyorum
Cunku maksimumlari bu
Bundan daha da iyi oynayamazlar
Belki Medjani
Ya oynatir bu performanslarini izlersin
Ya da oynatmazsin

Soner Albayrak
28.09.2014, 20:04
Yenemiyorsan yenilme anlayışını biraz abarttık sanırım.

Mustafa ÖZDEMİR
28.09.2014, 20:46
bu kadar korkak oynamamalıyız.ve cardozo bu sistemde eriyip gidecek .böyle olmaz bu iş...

alone_6161
28.09.2014, 20:52
Yenemiyorsan yenilme anlayışını biraz abarttık sanırım.

Böyle giderse bizim anlayış yenebiliyorsan da yenme olacak.....:)

x_man
28.09.2014, 21:05
Sikebahceyle berabere kaldik diye basari sayiyoruz Akhisar darma duman etti biz avunmaya devam edelim

Doğukan Uçan
28.09.2014, 21:06
aynen öyle yoksa o maçta şikecilerde bi halt yoktu

Murat Acar
28.09.2014, 21:11
Sikebahceyle berabere kaldik diye basari sayiyoruz Akhisar darma duman etti biz avunmaya devam edelim

Ben ve benim gibi düşünen çok kişi ne şikebahçe maçı nede diğer maçlardaki beraberliğe sevinmiyor.Bilakis üzülüyoruz.Lakin şuda bir gerçekki takım takım değil henüz yada hocanın istediği gibi oynamıyor.Bize sorarsan hiç istediğimiz gibi oynamıyoruz. Bize yırtıcı saldırgan bol pozisyon bulan saldıran bir takım gerek.Lakin hocaya göre takım kendi istediği futbolu oynayana kadar minimum puan kayıplarıyla idare etmek. Eğer bu takım birbirini tanıyıp oyun düzenini oturttuktan sonrada böyle defansif oynamaya devam ederse işte ozaman eleştirelim yada bu takımın beraberliğine seinelim diyeceğim.Şu kadro aslında çok kaliteli kadro lakin bir türlü tam kadro çalışamadık tam kadro hiçbir maça çıkamadık.Umarım bu milli ara bir işe yararda sakatlarda düzelir.Birisi şu dr lara diplomasını nerden aldığını sorsun asıl konumuz bu bence...

Ayhan Yüksek
28.09.2014, 21:36
Ben ve benim gibi düşünen çok kişi ne şikebahçe maçı nede diğer maçlardaki beraberliğe sevinmiyor.Bilakis üzülüyoruz.Lakin şuda bir gerçekki takım takım değil henüz yada hocanın istediği gibi oynamıyor.Bize sorarsan hiç istediğimiz gibi oynamıyoruz. Bize yırtıcı saldırgan bol pozisyon bulan saldıran bir takım gerek.Lakin hocaya göre takım kendi istediği futbolu oynayana kadar minimum puan kayıplarıyla idare etmek. Eğer bu takım birbirini tanıyıp oyun düzenini oturttuktan sonrada böyle defansif oynamaya devam ederse işte ozaman eleştirelim yada bu takımın beraberliğine seinelim diyeceğim.Şu kadro aslında çok kaliteli kadro lakin bir türlü tam kadro çalışamadık tam kadro hiçbir maça çıkamadık.Umarım bu milli ara bir işe yararda sakatlarda düzelir.Birisi şu dr lara diplomasını nerden aldığını sorsun asıl konumuz bu bence...

Öyle sinirliyim ki hala kendime gelemedim,yahu ben inanmıyorum Vahit Halilodziçin kendi sistemine kendi istediği oyunu oynatana kadar laflarına onun oynatacağı sistemde bu futbolda bu aşağı yukarı,bu takımın orta sahası yok,pas özürlü olmayı bırak futbol özürlü 2 önliberomuz var bunlar bırak 2 ayı 2 asırda geçse değişmez,bakıyorum izliyorum maçları 2 pas üstüste yapamayan tek takımız,öyle acemice şeyler yapıyoruz ki inanılır gibi değil inşaallah ben yanılırım ama bunlar 2 ay içinde düzelecek şeyler değil,tek avuntu Bosingwa ve Özerin dönmesi ve takıma katkılarının olması,daha erken olabilir bu benim yapılan hataları eleştiremeyeceğim anlamına gelmez,son iki haftadır net açık bir şekilde Teknik Adam hatalarından kaybediyoruz,Akçaylı dönemdeki defansif ağırlıklı oyun ve akabinde bol pozisyon verenli görüntüzüme döndük resmen bu hafta,yine Onur faktörüyle puanı aldık bence,geçen seneden farklılık olmayacaksa neden girdik bu külfetin altına ki ben tranferde tercih hatalarının yapıldığına inanıyorum hem mevki hem isim olarak,burda karamsar tablo çizmek istemiyorum felaket tellallığıda yapmıyorum,sadece gördüklerimi söylüyorum bu şin erkeni geçi yok,geçen yılda Reşit Akçaya sabredelim diye diye koca ilk yarıyı heba ettik ne değişti,Vahid Halilhodziç kndine çeki düzen vermeli bu sistem bizim kimyamıza aykırı yazık yahu,istanbul takımları tel tel dökülüyor diyoruz tam fırsatı diyoruz biz onlardan daha beter oluyoruz,kahroluyorum ya maç izlemeye hevesim kalmadı daha 4. haftada.

Tahir61
28.09.2014, 21:39

eline sağlık hocam

kötü oynadığımızda hemfikiriz ama şunda da hemfikir olalım bu takım hazır değil transferlerin yüzde sekseni kamp hazırlık maçları bittikten sonra yapıldı üstüne sakatlıklar geldi milli takıma giden futbolcular oldu takım tam olarak doğru düzgün bir arada bir hafta antrenman yapamadı

sabır ve destek şart

bu lanet düzene bir kez daha çomak sokacağız

lazibere
28.09.2014, 21:56
MEDJANI

Dunku macta, bu oyuncunun sahada var olmasi ile alakali olumlu birsey soyleyin

Takim bu adamla 10 kisi oynuyor bunu gormuyorlar mı, savunma yapiyor desen habire onur kalde devlestigine gore oda yok
Top kesiyor mu hayir
Pas atiyor mu hayir
Dripling yapiyor mu hayir

Eeee

memozcan
28.09.2014, 21:59
defansif önliberon varsa beklerin vızır vızır ileri çıkacak. yok beklerin çakılı oynuyorsa önliberon olabildiğince hücuma destek verecek bunun orta yolu yok..

takımımızın şifresi budur..

hem beklerin hücuma destek veremez, hem defansif önlibero kullanırsan bizim gibi kıvranıp durursun boyuna..

İlker Yazıcıoğlu
28.09.2014, 22:00
Takım ne zaman hazır olur arkadaşlar?

İkinci yarıyı mı bekleyelim?

Yahu arkadaş yeni mi öğreniyorlar futbolu,8 maç oldu,daha ne kadar zaman lazım?

BUraya gelmeden önce Vahid hocaya dünyaca ünlü taktisyen sıfatını uygun gören arkadaşlar bir zahmet açıklasın.

Her maç geriye yaslanarak hangi taktiği hayata geçirmeye çalışıyor acaba ünlü taktisyen?

Ne komik adamlar var yahu!!

Siz kendinizi kandırmaya devam edin....

lazibere
28.09.2014, 22:02
Hoca bu takima top oynatmayacak, o hala cezayir~ Almanya macinda kalmıs , bizim takima cezayir, rakip her takima da Almanya muamelesi yapiyor.

Oyuncu tercihleri konusunda da sıkıntılı, Ona gore MEDJANI iyi oyuncu ama ZOKORA kotu oyuncu oldugu icin tercih ediliyorsa maalesef futbolculari da bilmiyor demektir. Elestirdigi ve gonderilsin dedigi Serdar gurler ve Sonere kaldiysa, o zaman Emre de gonerilmemeliydi diyorum

ysngmz
28.09.2014, 23:21
bu vahid bu kafayla kendini de bitirir tüm camiayıda.daha futbolcuları tanımıyor medyani ve sefa kaç maçtır sırıtıyor hala ısrar ediyor.bu adam futboldan anlamıyor nerdesin hamiiiiiiiiiii

artvints
28.09.2014, 23:23
ekici nin bir iki haftada katettiği yola bakalım bir de. bunu da hocanın antreman programına bağlarım ben.

devran
28.09.2014, 23:38
MEDJANI

Dunku macta, bu oyuncunun sahada var olmasi ile alakali olumlu birsey soyleyin

Takim bu adamla 10 kisi oynuyor bunu gormuyorlar mı, savunma yapiyor desen habire onur kalde devlestigine gore oda yok
Top kesiyor mu hayir
Pas atiyor mu hayir
Dripling yapiyor mu hayir

Eeee

Tamamen katılıyorum.

Bera B.
28.09.2014, 23:48
Millet diyor ki hoca futbolu yeniden oynatmayı mı öğretiyor. Ben de diyorum ki geçen sene açık ara birinci olmuş şikeciler bu sene futbol oynamayı mı unuttu ki kadroda yalnızca 1 değişiklik olmasına rağmen bu hale düşüyor. Anlayış değişikliği bile kadrosu değişmeyen takımın elini kolunu hareket ettiremeyecek hale gelirken bizim sık sık bocalamamızı çok normal karşılıyorum. İşin iyi yanı hala zirveden kopmuş değiliz. Mutlaka senelik bir plan vardır şu kadar galibiyet bu kadar beraberlik diye. Eğer ileride telafi edecek galibiyetler alacaksak bu beraberlikleri ben sıkıntı yapmıyorum. İnşallah en kısa sürede galibiyet serimize başlarız tabi. Bu hafta yaklaştık, olmadı. Önümüzdeki hafta inşallah.

gerenimo
29.09.2014, 00:22
vahid hocanın oyun anlayışı bu.önce defans. takım alıştığında da özer döndüğünde de böyle oynayacağız. saldıran baskı kuran rakibi çıkarmayan bir oyun beklemeyin. iddaa oynayanlar maçlarımıza alt ve bol bol beraberlik oynayabilir.

Gurpas
29.09.2014, 08:11
Ben 2-3 maç daha sabrediyorum.

serdar61
29.09.2014, 08:19
Onur Kıvrak arena olsun.

Alika87
29.09.2014, 08:22
Başaklara karşı takım cok iyi oynadı ilk yarı, Kasımpaşa'ya karşı ilk 20dk şampiyon olabilecek takım gibi oynadılar. Metaliste karşı ikinci yarı tamamen oyundan düştü. Güzel futbolu 90 Dakika'ya yaramıyoruz. Bir cok oyuncu bize hazır gelmedi. Takımın kondisyon problemi kalksın ve 45dakikalık oyunu en az 75 Dakika'ya yayabilirsek cidden şampiyonluğu kovalarız.

Faik Yılmaz
29.09.2014, 08:23
Takım yeni diye her maç rezil bir futbol oynamak zorundamıyız Allah aşkına....

2 top çevirmeyi unuttuk....

Daha kaç maç bekleyeceğiz iyi futbol için ve galibiyet için....

yoksa bu sezonu böyle heba mı edeceğiz.....

Kimse kusura bakmasın ama ben Hami'nin o kısıtlı kadro ile oynattığı hücum futbolunu daha şimdiden özledim.....

asilhamsi
29.09.2014, 08:26
burada özellikle genc arkadaşların dalga gectigi Mustafa Reşit Akcay ın dar kadroyla yaptıklarını gorunce selam soylemek istiyoru.

Mustafa Hoca sisteme inanır dedik,elindeki malzemeden en iyisini cıkartır dedik dinletemedik.

Yok incil okuyormus,yok felsefe yapıyormus diye dalga gecip durdunuz.

Hayırlısı bakalım.

Vahid hocayı severim lakin bu kadar geniş imkanlarla bu kadar kötü skorlar almaya hakkı yok.

Takm günden güne uzerine koyacagına geri gidiyor.

Gidişat kesinlikle olumlu değil.

onur ve iki stoper in insan üstü oyunları olmasa kevgire dönecektik.

Hatalarından ve takıntılarından vazgecmeli.

DNA-TS
29.09.2014, 08:36
Mra nın neyini savunuyorsunuz anlamadım geçen sene ilk 4 hafta ne yapmıştı mesela? Bu sene 4 maçta 10 puan yapması onu başarılı olduğu anlamına gelmez sizin dediğiniz gibi kısıtlı kadroyla başarılı bir takım kurabiliyorsa geçen sene ki rezilliği neye yoracağız geçen seneki kadroda kısıtlıydı ama abuk subuk oyun oynadıktan sonra memnunum falan diyordu içerde akhisardan 4 yemedik mi onun yönetiminde.
Küçük takımların büyük hocası olarak kariyer yapmaya devam edecek.

asilhamsi
29.09.2014, 08:50
Mra nın neyini savunuyorsunuz anlamadım geçen sene ilk 4 hafta ne yapmıştı mesela? Bu sene 4 maçta 10 puan yapması onu başarılı olduğu anlamına gelmez sizin dediğiniz gibi kısıtlı kadroyla başarılı bir takım kurabiliyorsa geçen sene ki rezilliği neye yoracağız geçen seneki kadroda kısıtlıydı ama abuk subuk oyun oynadıktan sonra memnunum falan diyordu içerde akhisardan 4 yemedik mi onun yönetiminde.
Küçük takımların büyük hocası olarak kariyer yapmaya devam edecek.

gecen sene dort macta 6 puan yapmıs.

elindeki kadroyu hatırlatmak isterim.

Ama kime ne anlatıyorum.Bu yabancı hayranlıgından kurtulamadık gitti.

asilhamsi
29.09.2014, 08:51
su kdaro mustafa hocanın elinde olsa neler yapardı gormeyi cok isterdim.

Tamda onun istedigi gibi bir kadro.

DNA-TS
29.09.2014, 08:55
Ben sorduğum sorunun cevabını alamadım içerde 4 dışarda 3 gol yemedimi akhisardan?
Geçen sene dillere pelesenk olan kompakt futbol ile neyi becerebildi ligde?
Yabancı hayranlığım falan yok kendiniz yazmışssınız sabırlı olun diye sabırlı olmaya çalışıyoruz.

UĞUR DURTAŞ
29.09.2014, 09:00
gerçekçi olalım...

bizim takıma devamlı destek ve sabır gösteriliyor.

değişen hiç bir şey yok...

2 yıldır takımın oyunundan utanıyordum.

bu sezon yine utanıyorum

yine her maç
onur
onur
onur.....

mourner
29.09.2014, 09:05
halilhodziç'ten şikayet edip akçay'ı beğenmek nedir ya.. akçay akhisarda, konyada,balikesirde başarılı olur,her maç kapanan kompak futbolu ile yeterince kontra bulur..ama trabzonda olmaz,olmadı da..trabzonspor kapansa da kimse öyle kontrolsüz üstüne gelmez.akçay inş. bu kompak futboluyla bir daha trabzonun başına gelmez.vahd'in de şu an oynattığı oyunu beğenmiyorum ayrı.

UĞUR DURTAŞ
29.09.2014, 09:11
Kasımpaşadan golü yedik.

golü yedikten sonra takım halinde yapmış olduğumuz bir pres vardı..

demekki bu pres yapıla biliniyormuş

niçin 89 dakika boyunca bu presi yapmadınızda

golü yedikten sonra 90 dakikada yapıyorsunuz.

arkadaşlar çok komik duruma düşüyoruz.

bilmem farkındamısınız...
şu anda çağ dışı futbol oynuyoruz.

dünya yıldızı golcü alıyorsun
takımı defans oynatıyorsun.

Ertan1982
29.09.2014, 09:43
Bosuna kimse kendini kandirmasin.defansif futbolu gücsüz cezayir güclü rakiplerine veya ayni gücte takimlara karsi oyniya bilirsin belki biraz basarili olursun ama Anadolu takimlara karsi öyle oyniyamasin oyunu sen yapmalisin.3 lig maci daha var.adam gibi oynamasalar birisi bunun hesabini verecek.

Hem kadro mühendislinde sinifta kalindi hem taktik anlaminda.MRA ve Senol Güneste bu hatayi yaptik devre arasi transferi basarisiz bir Hoca yapmamali.

Süleyman50
29.09.2014, 09:43
1-0 iken golü yiyeceğimiz tahmin etmiştim, en iyi savunma hücumdur ama biz tersini yapmaya çalıştık onuda beceremedik onur olmasa maç en iyi ihtimalle 1-3 filan biterdi...

Travelair
29.09.2014, 09:53
Uyum süreci devam ediyor. Bu süreçte direnç kırılmalı ve futbolcuların hocalarına tümüyle itaat etmesi sağlanmalı

Ertan1982
29.09.2014, 10:00
Ne uyum süresi mis.Görende Türiye ligini BL veya EPL sanacak.Bariz sekilde Kadro Mühendislinde sinifta kalinmis.Onca para heba olacak.3 Mac bekliyorum belki biraz toparlanirlar en azindan o kadar baski yemeyiz diye.Bariz bir sekilde Ortasaha harcandi onun yüzünden dogru düzgün ata kalkamiyoruz.Ortasaha yüzünde de defans o kadar baski yiyor.adamlar elini salliyarak 2 pas ile ortasahamizi geciyorlar.

Defansif oynatmak Trabzonsporu ligte büyük maclar haric rezil eder.Senelerce cogu antönörlerde takimi böyle heba etmediler mi SG,MRA simdi Vahid.

Defansif avrupa liginde oyniya bilirsin ama lig ten sonra eleme turlarinda öyle oynarsan elenip gidersin.

Ertan1982
29.09.2014, 10:00
edit fazla gitmis

Travelair
29.09.2014, 10:10
Orta sahanın eksik bırakılması büyük hata. Fakat transfer sürecini hep beraber yaşadık. Yaşananları hatırlayın. Şu anda transfer sezonunda değiliz, transfer yapamayız. Yapılacak şey hocanın otoritesinin sarsılmaması ve güçlendirilmesi. Eğer futbolcular pas yapamıyorsa bunun arkasında futbolcuların kafalarının net olmaması, rahat olmaması da var. Sadece taktikle açıklanamaz. Dolayısı ile kafalarının netleşmesi açısından hocanın otorite olduğunun tespiti ve güvenin tazelenmesi lazım. Bu konuda yönetime görev düşüyor.

Tolga_61
29.09.2014, 10:13
En büyük eksik bence ortada oyunu kuracak bir oyuncuya ve dönen topta atağı karşılayabilecek güçte oyuncu eksiğimiz var. Bu oyunda Cardozodanda çok daha fazlasını beklemiyorum . Zaman neyi gösterir bilimez ancak ortaya bir Özer katlırsa Bosingwa takıma katılırsa daha farklı olur düşüncesindeyim

~UniCef~
29.09.2014, 10:17
Bana göre orta sahada bir oyuncu eksik. Box to Box olarak nitelendirdigimiz oyuncu bize gerekiyor

Engin Koltuk
29.09.2014, 10:18
Orada Waris yerine Cardozo olsaydı şimdi galibiyetimizi kutluyorduk. Çok yazık oldu. Orta saha problemli. Pasla çık(a)mıyoruz. Uzun toplarda da orta sahanın ortası boş ve dönen toplar rakiplerde kalıyor. Tek forvet ile pozisyona girmekte zorlanıyoruz. Açık top oynayan Kasımpaşa'ya karşı anca defans arası atılan toplarla pozisyon bulabildik. Kapanan takımlara karşı hiç bir şey üretemiyoruz. Bu avantajlı sezon da kayıp olacak gibi gözüküyor.

İlker Yazıcıoğlu
29.09.2014, 10:21
Bazı arkadaşlar hocayla ilgili eleştirileri sanırım yanlış anlıyorlar ya da biz tam olarak anlatamıyoruz sanırım.

Kendi adıma konuşma gerekirse,takımdan şu aşamadaki beklentim şu değil:

Yok efendim takım süper oynasın,atak üstüne atak yapsın vesaire...

Tamam,takım kolay olunmuyor arkadaşlar bu konuda hem fikiriz ama sürekli olarak oynadığın her maçta defansa yaslanarak kontradan gol aramaya çalışmanın, takımın hazır olup olmamasıyla bir alakası yok.

Takım 90 dakika hücum yapsın da demiyoruz.Futbola aykırı zaten bu durum.

Benim şu ana kadarki gözlemin şu,eleştiren arkadaşların da sanırım gözlemi bu:

Bu takım anlaşıldı ki defans futbolu oynayacak.Ben bunu kabul edemiyorum.
Kim ne derse desin,son maçta gole ihtiyacın var,Cardozo'yu çıkaramazsın arkadaş.Cardozo'yu çıkarıyorsun Waris'i sokuyorsun.
Kanattan kim besleyecek Cardozo'yu?

Yahu akıl mantık var.Cardozo sahada bir şey yapmasın,en az 2-3 Kasımpaşa'lı adam yanında dikilmek zorunda zaten bu adama top gelmesin diye.İşte bu noktada hızlı bir Waris fırsatlar yakalayacak.Gideceksin Kasımpaşa'nın üstüne.Ben mi hayal kuruyorum acaba?

Yahu takım her maç hücuma kalksa da bundan dolayı gol yesek bu kadar eleştirmeyceğim.En azından hoca takımı hücum oynatıyor ama futbolcular hazır olmadığından zamansız yakalanıyoruz diyeceğim.Ama bu defans futbolu ne arkadaş....Yapmayın.....Göz var nizam var....

Şu defansa yatma olayı hocanın futbol anlayışıdır,takımın hazır olup olması değil.

Lütfen aradaki farkı anlayalım.Eleştirilen nokta da budur....

ysngmz
29.09.2014, 10:40
Şampiyonluktan kopmadik diyoruz ilk 10 hafta sonunda koparsak bunun hesabini kim verecek erken teşhis kanseri önler.zeki ortada oynamali musa değişme zamanki geldi yusuf'un üzerinde durulmali yardimci antrenör ne ise yarar

Çağdaş DENİZ
29.09.2014, 10:49
Bazı arkadaşlar hocayla ilgili eleştirileri sanırım yanlış anlıyorlar ya da biz tam olarak anlatamıyoruz sanırım.

Kendi adıma konuşma gerekirse,takımdan şu aşamadaki beklentim şu değil:

Yok efendim takım süper oynasın,atak üstüne atak yapsın vesaire...

Tamam,takım kolay olunmuyor arkadaşlar bu konuda hem fikiriz ama sürekli olarak oynadığın her maçta defansa yaslanarak kontradan gol aramaya çalışmanın, takımın hazır olup olmamasıyla bir alakası yok.

Takım 90 dakika hücum yapsın da demiyoruz.Futbola aykırı zaten bu durum.

Benim şu ana kadarki gözlemin şu,eleştiren arkadaşların da sanırım gözlemi bu:

Bu takım anlaşıldı ki defans futbolu oynayacak.Ben bunu kabul edemiyorum.
Kim ne derse desin,son maçta gole ihtiyacın var,Cardozo'yu çıkaramazsın arkadaş.Cardozo'yu çıkarıyorsun Waris'i sokuyorsun.
Kanattan kim besleyecek Cardozo'yu?

Yahu akıl mantık var.Cardozo sahada bir şey yapmasın,en az 2-3 Kasımpaşa'lı adam yanında dikilmek zorunda zaten bu adama top gelmesin diye.İşte bu noktada hızlı bir Waris fırsatlar yakalayacak.Gideceksin Kasımpaşa'nın üstüne.Ben mi hayal kuruyorum acaba?

Yahu takım her maç hücuma kalksa da bundan dolayı gol yesek bu kadar eleştirmeyceğim.En azından hoca takımı hücum oynatıyor ama futbolcular hazır olmadığından zamansız yakalanıyoruz diyeceğim.Ama bu defans futbolu ne arkadaş....Yapmayın.....Göz var nizam var....

Şu defansa yatma olayı hocanın futbol anlayışıdır,takımın hazır olup olması değil.

Lütfen aradaki farkı anlayalım.Eleştirilen nokta da budur....

bu takım defans oynamayacak ve oynamıyor arkadaşlar anlamıyorsunuz
takım kontrollü futbol oynuyor.oyuncular birlikte fazla oynamadığından pas alışverişi iyi olmuyor.dolayısıyla hoca da bunu bildiği için çok fazla top kaybı olacağından ve ileride çok top kaybı olduğunda defansta problem olacağını bildiğinden geride kontrollü futbol oynatıyor
hala defansif futbol oynatıyor hoca diyen varsa 4-5 hafta sonra ben burdayım kesinlikle oyun sistemi değişecek
benim tahminim ileride takım halinde pres uygulayan çok koşan bir takım olacağımız yönünde haydi hayırlısı

İlker Yazıcıoğlu
29.09.2014, 10:51
bu takım defans oynamayacak ve oynamıyor arkadaşlar anlamıyorsunuz
takım kontrollü futbol oynuyor.oyuncular birlikte fazla oynamadığından pas alışverişi iyi olmuyor.dolayısıyla hoca da bunu bildiği için çok fazla top kaybı olacağından ve ileride çok top kaybı olduğunda defansta problem olacağını bildiğinden geride kontrollü futbol oynatıyor
hala defansif futbol oynatıyor hoca diyen varsa 4-5 hafta sonra ben burdayım kesinlikle oyun sistemi değişecek
benim tahminim ileride takım halinde pres uygulayan çok koşan bir takım olacağımız yönünde haydi hayırlısı

Umarım dediğin gibi olur....

Bekleyip görelim.....

İlker Yazıcıoğlu
29.09.2014, 10:53
Çağdaş,

AyrıcA defanstaki her adamın gelen her topa dam dum vurmasının oyunu kontrollü oynamakla bir alakası olduğunu da düşünmüyorum açıkçası.

Kontrollü oynayan takım,topu ayağında tutmaya çalışır.Biz böyle yapmıyoruz ya da yapamıyoruz.
Yapamıyorsak ,bunun sebebinin uyumsuzluk olmadığının da farkındayız sanırım..

Belkalem ve de Medjani'nin şu ana kadar ki futbol tavırları pek kontrollü futbol oynama havası vermedi açıkçası.....

Travelair
29.09.2014, 10:57
Bir de oyunu ilerde oynamak için orta saha göbekte hakimiyetinizi ilan etmeniz gerek. Buna uygun futbolcularımız yok. Belki de en önemli mevki ama bomboş. Dolayısı ile devre arasında bu bölgeye (Orta saha göbeğe) hem direnç katacak, hem de kalite katacak 2 futbolcu lazım. Elimizdekiler göbeğe uymaz. Ayrıca takıma giremeyenler de bu transferler karşılığı yollanabilir, kiralanabilir, bir sakıncası yok. Hakim futbolcular lazım. Kaliteli futbolunu sürekliliği ile birleştirebilen futbolcular lazım ki şampiyonluğa oynayabilelim. Yoksa bir varmış bir yokmuş futbolcularla, sünepe futbol oynayanlarla ilerleyemeyiz. Bu süre içinde ise transfer yapamayacağımıza göre hocanın otoritesini sarsmamak önemli. Tabiki alacağımız galibiyetler moral için çok önemli

İlker Yazıcıoğlu
29.09.2014, 10:59
Bizim defans tamamen kaçak güreşiyor......

Alika87
29.09.2014, 11:07
Bence en büyük sorun takımın kondisyonu. Son 4 maçta takım bariz şekilde ikinci yarı oyundan düştü.

Takımın pas trafiği fena değil, sadece belediye Yada Kasımpaşa maçların ilk yarısını izleyin. Nedense ama takım kolay oyundan düşüyor ikinci yarıdan sonra ve buna kondisyon eksikliğinden başka açıklaması olamaz.

Buna acil bir çözüm bulunması lazım. Belli ki gelen transferlerin çoğu hazır olmayarak geldi. Zaten gelenlerin çoğu takımlarında kalmayacakları belliydi ve ona göre çalıştılar.

Murat Keçeci
29.09.2014, 11:16
Golü yiyene kadar ki düşüncelerimiz skor yeterli futbol yetersiz şeklinde olacaktı eğer maç öyle bitseydi ama skoru koruyamadık dolayısıyla hem skor hem de futbol olarak yetersiz bir maç çıkardık

Maça çıkan kadromuz tercih edilebilecek bir onbir idi maça da hızlı başladık fakat bu etkinliğimiz 20 dakika kadar sürdü sonra yine orta saha kaynaklı problemler ortaya çıkmaya başladı Soner oyundan düştü,Cardozo ve ekici nin fizik gücü olarak eksiklikleri olduğu için yük iyice defansımıza bindi dolayısıyla oyun kontrolü rakibe geçti ve maçı kazanmaya yakın olan taraf kasımpaşa oldu

Maçın adamı Onur oldu,ekici de zaman zaman güzel sinyaller verdi,yusuf un gol vuruşu birinci sınıfı idi bunlar bizim adımıza güzel olan noktalardı eksiklere gelirsek orta sahaya soner gibi bir oyuncu lazım fakat 20 dakika da enerjisi bitmeyecek 50-60 dakika tempolu oynayacak bir oyuncu olmalı bu

Cardozo için yorum yapılacak bir durum olmadı fizik olarak yeterli görünmese de saha da olması gerekiyor sonuç olarak forvet kimliği olan bir oyuncu ve rakipleri tedirgin ediyor ama görünen şey yatabare oynadığında daha çok katkı verecek gibi duruyor

bu maçta attığımız gol aslında bizim en iyi oynayacağımız oyun şablonunu gösteriyor neydi bu orta sahadan ani ve hızlı paslarla kanatlarımızı rakip defansın arkasına kaçırmak ve taç çizgilerinde teke tek bırakacak paslar atmak

bizim asıl yatırım yapmamız gereken yer orta saha idi bu alanda salihi kullanınca düz bir takım oluyoruz soneri kullanınca devamlılığı olmayan bir takım oluyoruz,constantı kullanınca da acaba oynama isteği var mı diye kendimize sormak durumunda kalıyoruz kısacası bu alanda kullandığımız oyuncular geçen sezon bu mevkide kullandığımız bourceunu,zeki ve özer üçlüsü kadar verim vermiyor bizim ihtiyacımız ise bu üçlüden bile daha fazla katkı verecek o mevkileri dolduracak bir oyuncu grubu şuan için medjani,salih,constant,soner,ferhat ve ekici nin defans ile forvet arasında kalan 3 kontenjanı dolduramadığı şeklinde

Son puan durumuna bakarsak hala yarışın içindeyiz ama yerimizde saymaya devam edersek daha fazla bu yarışın içinde kalamayız artık 3 puanları toplamak gerek

Mesut
29.09.2014, 11:17
Medjani'nin de yerine geçmesi gerek.Orta saha da olmuyor işte.

Samet GÜVEN
29.09.2014, 11:19
Bence en büyük sorun takımın kondisyonu. Son 4 maçta takım bariz şekilde ikinci yarı oyundan düştü.

Takımın pas trafiği fena değil, sadece belediye Yada Kasımpaşa maçların ilk yarısını izleyin. Nedense ama takım kolay oyundan düşüyor ikinci yarıdan sonra ve buna kondisyon eksikliğinden başka açıklaması olamaz.

Buna acil bir çözüm bulunması lazım. Belli ki gelen transferlerin çoğu hazır olmayarak geldi. Zaten gelenlerin çoğu takımlarında kalmayacakları belliydi ve ona göre çalıştılar.

Hangi pas trafiği ?

İlker Yazıcıoğlu
29.09.2014, 11:20
Pas trafiği hakikaten komik olmuş kusura bakma...
Hangi pas trafiği yahu?

Faik Yılmaz
29.09.2014, 11:22
Kasımpaşa maçındaki gözlemlerim :

1-Orta sahamız çok dirençsiz rakip rahatça girip çıkıyor. Defans bloğu 4 kişiyler beklemesine rağmen hızlanan rakip karşısında yetersiz kalıyor...

2-daha 4 hafta ama kondisyon sorunumuz var rakiplerin hızına ayak uyduramıyoruz....

3-çok kolay çalım yiyoruz değil 1 e 1 lerde 1 rakip oyuncuya karşı 3 kişi ile bile mücadele edemiyoruz....

4-rakibe pres ya-pa-mı-yoruz....

5-bloklar arasında bağlantıyı kuramıyor pas trafiğini oluşturamıyoruz....

sonuç olarak rakiplerimize karşı ezici değil basit futbol bile oynamıyoruz oynayamıyoruz.