PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jajá - Jackson Avelino de Coelho

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

İlker ToSun
28.03.2011, 23:23
Direksiyon başında elinde şampanya kadehi olması dışında beni gayet mutlu eden bir haberdi

Eğlenmek, hovardalık yapmak, alkol almak (belli düzeyde olması ve araba kullanmaması kaydıyla) ... bunlar çok güzel şeylerdir ve bir insan bunları yapıyor diye eleştirilemez. Bunları yapmak onun en doğal hakkıdır

İzinli oldukları günlerde oyuncularımızın eşleriyle, sevgilileriyle veya bu iki kategoride de olmayan herhangi bir bayan ile birlikte olup eğlenmelerinden doğal bir şey yoktur.

Oyuncularımız mümkün oldukça hayatın içinde olmalılardır. Onlar robot değiller. Onların da herkes gibi ihtiyaçları olduğunu herşeyden önce onların da insan olduklarını unutmayın.

İzin gününü bir futbolcu istediği gibi değerlendirmekte özgürdür.

Ot gibi yaşayan bir adamın sporculuğundan da hayır gelmez çok açık söyleyeyim. Bütün hayatı antrenman sahası - ev arasında geçen, tek sosyal aktivitesi kulüple gittiği yerlerde kurdela kesmek olan bir futbolcudan hayır gelmez. Ayrıca şampiyonluk da sırf her antrenmana tam saatinde gidip tam saatinde ayrılan adamlardan kurulan bir takımla gelmez. Büyük oyuncular, teknik oyuncular farklı oyunculardır ve ruh halleri de değişiktir. Bu tip oyuncular ruhsal veya fiziksel ihtiyaçlarını sosyal hayatlarında yeteri düzeyde giderdikleri müddetçe mutlu olurlar ve daha başarılı olurlar. Bu tip bir sosyal hayatı olan futbolcuların ben saha içini olumlu etkileyeceğini düşünüyorum.

Bir insanın bir yerde iyi hizmet vermesi bekleniyorsa, herşeyden önce o insanın yaşadığı ülkede mutlu olması lazım. Bu mutluluğu sağlamadaki belki de en büyük rol sosyal hayattır. Ve sosyal hayatını (yüz kızartıcı suçlar dışında uyuşturucu vs) dilediği gibi yaşayan sporcunun bu yaşam tarzı sahalara da olumsuzdan ziyade olumlu etki yapar.

antagonist
28.03.2011, 23:34
Ot gibi yaşayan bir adamın sporculuğundan da hayır gelmez çok açık söyleyeyim. Bütün hayatı antrenman sahası - ev arasında geçen, tek sosyal aktivitesi kulüple gittiği yerlerde kurdela kesmek olan bir futbolcudan hayır gelmez.

Alex? Hagi? Hakan Şükür?

Türk futbolunun son on yılına damga vuran üç isim...

antagonist
28.03.2011, 23:46
"Her başarılı futbolcu sosyaldir." görüşüne katılmıyorum. "Sosyal olmak" kavramı objektif bir şey değil subjektif bir şey.

Bir sürü başarılı ama ortalıkta gezinmeyen futbolcu vardır. Emre Belözoğlu, Selçuk İnan, Egemen Korkmaz vs.

Yavuz Hasan
29.03.2011, 00:06
rakı şişesinde balık ol jaja sosyalleş gezülleş

Adem Erdoğan
29.03.2011, 00:26
Sen hayatında Hakan Şükür kadar karakterli futbolcu gördün mü bide adamı molla diyerek dindar olduğu için aşağılıyosun yakıştırıyomusun bu yorumu kendine...

Bir de Fatih Tekke gibi bir asosyal molla vardı. 1 uefa kupası 1 de süper kupa dışında pek bir başarısı yok.

Ha unutmadan Sergen Yalçın vardı bir de yemediği b.k yoktu baya sosyaldi yani. Bir ara ligde kalma mücadelesi veren takımlarda lige çıkma mücadelesi veren takımlarda gösterdiği başarılarla taçlandırdı kariyerini.

Yavuz Hasan
29.03.2011, 00:32
İyi de bundan sanane, banane bizene ?

Bir insan izin gününde istediği gibi davrandı diye bu kadar eleştirilir mi ya ?

Biraz mantıklı düşünün senin patronun tatil gününde sana yaptıklarından dolayı hesap sorabilir mi ? Üstelik ertesi gün işine gelmişsen ?
yaptığın iş performansa bağlıysa hayatına dikket etmesi lazım gerekir diye düşünüyorum

en azından milletin ağzına böyle meze olmaması lazımdı

Serdar Ersoy
29.03.2011, 00:34
yaptığın iş performansa bağlıysa hayatına dikket etmesi lazım gerekir diye düşünüyorum

en azından milletin ağzına böyle meze olmaması lazımdı

Doğru aslında jaja bunu geldiğinden beri yapıyor ve biz bunu tv de görünce ağrımıza gitti dimi...

Gizli yapmaya devam etmeli...

Bu adam ligde 10 gol attığı dönemde de böyle yaşıyordu merak etmeyin.

bangkook_61
29.03.2011, 00:34
İlker'le aynı görüşte olduğuma inanamasamda bu sayfanın ilk mesajında gayet güzel özetlemiş. Hakan Şükür özel yetenekli bir oyuncu değildi. Sadece elindeki kısıtlı yetenekleri üst düzey kullanyordu. Hagi nin böyle olaylarını hatırlamıyoruz da olayları sadece içki, seks ikileminde değerlendirmeyelim. Hagi sahada hakemin ayağına basıp suratına tüküren bir adamdı. Biz Engin'e neler yapıyoruz ne kadar masumken oysa bu konuda.

Her oyuncu mental olarak güçlü değildir. Maradona bunların alasını yapardı ama sahada topunu oynardı. Hem de en kasap ligde. Sanatçılar, müzisyenler, şairler, futbolcular ne derseniz diyin. Bunların iyi olanları farklı olanlardır. Senin benim gibi düşünmezler, yaşamazlar. Murathan Mungan belki homoseksüel olmasaydı o satırları yazamazdı. George Best diye bir futbolcu vardı ne Maradona ne Pele onun gibi değildi. Adam demiştiki, "Çok fazla param var ve ben paramı alkole, kızlara ve hızlı arabalara harcıyorum, geride kalanı da saçıp savuruyorum". Ama Man. Utd tarafarına sorsan onun gibisi daha gelmedi. Öyle taparlar ona.

Bu işler böyledir. Herkes Jaja bu lige fazla diyip duruyor arka sayfalarda. Ee bu lige fazlaysa niye burada ? Sergen Jaja dan daha iyiydi. Dünyadaki bir çok oyuncudan da. 11 askerle şampiyon olunmaz. Biraz yüzbaşı bir tane de komutan olmalı.

Travelair
29.03.2011, 00:36
Meseleye yanlış açıdan bakılıyor. İzin gününde kadehle basıldı, Bilica filan falan değil olay. Olay Jaja'nın yaşam tarzı. Onu Maradona George Best gibi futbolun dahileriyle karşılaştırmak yanlış. Jaja bu hayatı kaldıramadığını aylardır gösteriyor

zahido
29.03.2011, 00:37
İyi de bundan sanane, banane bizene ?

Bir insan izin gününde istediği gibi davrandı diye bu kadar eleştirilir mi ya ?

Biraz mantıklı düşünün senin patronun tatil gününde sana yaptıklarından dolayı hesap sorabilir mi ? Üstelik ertesi gün işine gelmişsen ?

Ben jaja olayini irdelemedim ki?

Arkadasin sosyal hayat kavramini acmasini istedim sadece..

Ayrica Jaja hakkinda konusucak olucaksak.. Sen Trabzonsporun sozlesmeli futbolcususun..

Ne demek bize ne.. Adam gibi egleniceksen eglen kimse sana bisi demez..

Ama disarda bi halt yedin mi ilk yazilicak kelime Trabzonspordur..

Oyuzden birinci dereceden bizi ilgilendiren bir konu bu..

Baska sormak istedigin bi soru var mi?

Serdar Ersoy
29.03.2011, 00:40
Ben jaja olayini irdelemedim ki?

Arkadasin sosyal hayat kavramini acmasini istedim sadece..

Ayrica Jaja hakkinda konusucak olucaksak.. Sen Trabzonsporun sozlesmeli futbolcususun..

Ne demek bize ne.. Adam gibi egleniceksen eglen kimse sana bisi demez..

Ama disarda bi halt yedin mi ilk yazilicak kelime Trabzonspordur..

Oyuzden birinci dereceden bizi ilgilendiren bir konu bu..

Baska sormak istedigin bi soru var mi?

Adam zaten adam gibi eğleniyor bir şey yapmıyor... Kelepçe partileri felan yok her şey usulünce yani ;)

Evet haberlerde Trabzonspor'lu futbolcu Jaja diye geçti zaten. Dediğim gibi magazincilere yakalanmasaydı eğer hiç bir problem yoktu.

Adamın yaşam tarzı bu... İmana gel diyecek halimiz yok...

Başka sorum yok, teşekkürler.

Emirhan Makul
29.03.2011, 00:40
Zahido Abey o zaman kucakta darbuka gözler kaymış bir şekilde şarkı söyleyen başkanımızıda mı eleştirelim yani olay içmekte ve zina etmenin günah olmasında mı ?

Yavuz Hasan
29.03.2011, 00:42
Doğru aslında jaja bunu geldiğinden beri yapıyor ve biz bunu tv de görünce ağrımıza gitti dimi...

Gizli yapmaya devam etmeli...

Bu adam ligde 10 gol attığı dönemde de böyle yaşıyordu merak etmeyin.
cevaben bana söylüyorsan benim ağırıma falan gittiği yok

genel yorumlara bakacak olursan bişey diyemem

gizli kapaklı iş çevirmesine gerek yok ölçüyü kaçırmasa yeterli

milletin uçkur bekçisi değiliz sonuç itibariyle parası var etrafında insanlar olması doğal

Serdar Ersoy
29.03.2011, 00:46
cevaben bana söylüyorsan benim ağırıma falan gittiği yok

genel yorumlara bakacak olursan bişey diyemem

gizli kapaklı iş çevirmesine gerek yok ölçüyü kaçırmasa yeterli

milletin uçkur bekçisi değiliz sonuç itibariyle parası var etrafında insanlar olması doğal

Ağrınıza gitme lafını genel söyledim. Olaya geniş bir şekilde baktığınız için teşekkürler.

Jaja'nın abarttığını düşünmüyorum ayrıca normal bir insan nasıl yaşıyorsa jaja da öyle yaşıyor. Göz önünde olunca sorun oluyor sadece.

Uğurtan
29.03.2011, 00:50
Arkadaşlar ne yazdığımıza biraz dikkat edelim. Lütfen!

İlker ToSun
29.03.2011, 00:53
İlker'le aynı görüşte olduğuma inanamasamda

fazla kafaya takmamak lazım, "bozuk saat bile ..." diyip devam etmek lazım :)

iyi geceler

seyduna_efil
29.03.2011, 00:53
ulem futbolcular piskopos mu da eğlenceden sosyal yaşamdan uzak dursunlar..adam izin gününde istediği gibi eğlenir,önemli olan vaktinde ve zamanında görevinin başında olması..gerisi bizi ilgilendirmez..

Travelair
29.03.2011, 01:01
İzin gününde eğlenmek, Jim Carrey'in SNL'deki tasviri gibi mi oluyor illa?

http://www.mudtrap.com/images/drgd.gif

seyduna_efil
29.03.2011, 01:01
ayrıca yenildiğimiz fenerbahçe maçında sonra istanbulda burak-selçuk eğlenceye aktığında neden problem olmadı da şimdi jaja'nın ki oluyor.nasıl diğer türk futbolcularımızın eğlenmek hakkı ise jaja ve diğer yabancıların da hakkı..olayı büyütüp medyanın oyununa gelmeyelim,psikolojik harp başladı...

yorumsuz6117
29.03.2011, 01:08
Son maçlarda çok kötü iyi oynasın sorun yok.

Paksoy
29.03.2011, 01:28
Biri Jaja'ya Trabzonspor için şampiyonluğun ne kadar önemli olduğunu anlatması ve 8 hafta işine konsantre olması lazım.Top oynasa eyvallah,attığı gollerden yiyor habire.

Mustafa ÖZDEMİR
29.03.2011, 01:39
alemci jaja:D...

boztepeli61
29.03.2011, 01:59
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150132261779771&set=a.382867959770.161485.255338364770&ref=nf
Habuna ne diceksiniz?

Cem Akyüz
29.03.2011, 02:02
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150132261779771&set=a.382867959770.161485.255338364770&ref=nf
Habuna ne diceksiniz?

Büyük Üstad'ın dediği gibi

Haramsa yakıyor helal ise içiyor

İlker ToSun
29.03.2011, 02:06
Habuna ne diceksiniz?

saçmalık,

altına bu yazıyı yazan adam orda ismini verdiği ali kemal'in gece alemlerinden gazetelere yansıyan resimlerine

ve bu resimler şamil ekinciye sorulduğunda da şamil ekinci başkanın verdiği cevaba baksın önce

"Trabzonspor futbolcuları izinli günlerinde istedikleri gibi eğlenebilirler, bizleri sadece saha içindeki performansları ilgilendirir"

bu sözler bana ait değil, şampiyonluk yaşatan efsane başkanımıza ait

r9emre
29.03.2011, 02:07
Bu taraftar topluluğu yani Jaja'yı sürekli hedef alarak konuşan resmen bu takımın damarına girmiş bir virüs gibi.Şampiyonluk giderse sizin gibiler yüzünden gidecek? O paylaştığın resim gibi Zidane'ın Dünya Kupası finalinden önce benzeri var.Rooney günde 5 dal sigara içen bir adam Capello bu konu hakkında sürekli antremanları yapan bir futbolcuya aşırı kaçmamak şartıyla bir etki yapmaz yönünde olmuştu.Hayır doğru bir şey mi değil.Ben 10'larca futbolcu gördüm canlı nargile içerken,sigara içerken şu an hala büyük takımlarda oynayanlarda dahil.Düşün bu adamın yakasından,bu adamın attığı ve attırdıkları sayesinde zirvede bu takım.Gidin siz çok ahlaklı,siz çok büyük alimsiniz ya çok dindar olduğuna kendiniz karar verebildiğiniz Umut'unuzun başlığına gidin sayesinde şu an Fenerbahçe'nin arkasında bulunduğum adama koşun,onu Jaja'nın ve Burak'ın ona attırdığı boş kale gollerini övün.Hadi başka kapıya.

Yaşar
29.03.2011, 02:22
Bence de Selçuk ile birlikte takımın en önemli oyuncularından. Tabii kafayı futbol oynamaya verince.

Çağatay_
29.03.2011, 02:26
Çok garip yorumlar okuyorum..Kültürümüzde yokmuş falan..Tamam kültür iyi güzel de her koyun kendi bacağından asılır..Şu foruma yazan xxx üyesinin nerelerde takıldığını, alkol-sigara kullanım durumunu, hayat tarzını bilebilir miyiz ? Bizim dinimizde yokmuş onun dininde varmış falan yorumları da ilginç..Adamın Tanrı inancı olup olmadığını bile bilmiyorsunuz ki.. Din herkesin kendi içinde yaşadığı bir şeydir..Müslüman olduğunu varsayalım, islam inancında takva Allah'ındır ve kimse kimsenin sevabını günahını yorumlayamaz.Kısacası Jaja'yı yargılamak size düşmez..

Gelelim Trabzonspor boyutuna..Jaja 'nın bunları yaptığı az çok belliydi ama performansındaki düşüklük bu işi iyi yapamadığını gösteriyor.Biraz daha dikkat edip işini daha ciddiye almalı.Eğer performansı iyi olursa bu görüntüler zaten sorun olmayacaktır..Sanki Şenol Hoca, Sadri Başkan bunları bilmiyordu..Arkadaşlar emin olun İstanbul takımının oyuncularının yarısından çoğu bu alemlerde zaten.. Ama başkanlarının basına olan tesiri sebebiyle bunlar pek gündeme gelmiyor örtbas ediliyor..Sergen'in gördüğünü gazeteciler görmüyor mu sanıyorsunuz..

Bana göre burada yanlış olan alkollü bir şekilde araba kullanmasıdır..Onun dışında ister 3 kadınla olur ister 13, kimle cinsel ilişki yaşadığı, hangi alkolü kullandığı bizi ilgilendirmez.Bir çok futbolcunun paket paket sigara kullandığını da biliyoruz..Bilmediklerimiz de oldukça fazladır.

Bizi ilgilendiren tek şey idmana gelmesi, ardından sahada yapacaklarıdır..Umarım bu tip şeylerin dozunu ayarlar ve performansını etkilemesine izin vermez..

Onun dışında, Jaja biz yapamıyoruz sen yap :D

coren
29.03.2011, 05:16
Tamam herkesin izin gününde eğlenmeye hakkı var ama dozunu kaçırmayacaksın. Tamam Jaja iyi oyuncu ama ilk yarıda ki İ.B.B. maçından beri gözle görülür bir gerileme var futbolunda. Jaja'yı savunanlar son maçları 90 dk izliyor mu acaba? Jaja ayağına gelen çoğu topu kaptırdığında ne düşünüyolar. Top kaybediyor takım dengesiz yakalanıyor. Attıcağı pasları zamanında atmıyor pozisyon yok oluyor, pres yapmıyor. Aman neymiş Jaja'nın koşmasına gerek yokmuş.Uyanın artık uyanın. Dünyada koşmayan oyuncuya ekmek yok artık. Koskaca Barcelona da koşmayan oyuncu yok bizde var. Tabi Barcelona kim? Bizde Jaja var yeter de artar di mi? Yetmiyo işte. Kaç haftadır zoraki kazanıyoruz hep son dakikalarda.Takımda ilk yarıdan eksik olan taraflar; pres ve pas trafiğinin aksaması.(Umut her zaman gol kaçırıyordu, o yüzden Umut'u saymıyorum ). Tabi bunun için bir tek Jaja'yı suçlamak haksızlık olur ama bu takımda kim çok top kaybediyor,pas hatası yapıyor bir düşünmek lazım.

Bazı arkadaşlar Jaja'yı Alex ile kıyaslıyor. İnanın gülüyorum. Jaja, Alex kadar yarar sağlasaydı şimdi farkla liderdik. Bunu görmek için gol ve asist krallığına bakmak yeterli. Bu arada Trabzon düşmanı ilan ettiğimiz Yattaranında asist sayısı ve oynadığı süreye de bir göz atın.

Bir Maradona, Best gibi örnekler verilmiş. Bu oyuncuların zamanında ki büyüklükleri tartışılmaz ama birde sonrasına bakın,düzensiz hayatları onları nerelere sürüklemiş. Yattara ilk sezonlarında muhteşemdi değil mi? Yattara da gece kluplerinde geziyodu. Onun da arkasından "helal olsun,aferim koçum,götür,biz yapamıyoruz sen yap" diyen insanlar şimdi Yattara'nın halini görüyor değil mi?

Paksoy
29.03.2011, 06:59
Trabzonspor’a geldiği günden bu yana saha içindeki başarılı performansıyla tribünlerin sevgilisi haline gelen Jaja, özel hayatındaki tavırlarıyla da yönetime ve teknik kadroya zaman zaman sıkıntılı anlar yaşattı. Hafta sonunda Fenerbahçeli oyuncu Bilica’nın da içinde bulunduğu arabayı şampanya kadehiyle kullanırken görüntülenen, yandaki taksiyle kadeh tokuşturmayı da ihmal etmeyen Brezilyalı futbolcunun görüntüleri medyaya yansıyınca hem kendisi hem de kulübü zor durumda kaldı.
Her fırsatta soluğu İstanbul gecelerinde aldığı öğrenilen Sambacı’nın bu düşkünlüğü teknik heyetle arasına da kısa bir süre önce soğukluk girmesine sebep olmuştu. “Ben böyleyim” diyen Jaja’nın hocasıyla yaşadığı bir diyalog aslında o gecenin Güneş tarafından aylar önce tahmin edildiğinin göstergesi. Yer Trabzonspor Tesisleri... Başkan Şener ile sohbet eden Şenol Güneş, karşısında bir anda Jaja’yı görüyor.
‘Kötüysem oynatma’
Brezilyalı, Başkan’dan özel konuşmak için izin istiyor ama Güneş, “Kalın başkanım” dedikten sonra Şener de bu görüşmeye dahil oluyor. Jaja dertli; “Hocam bana tavırlı olduğunuzu görüyorum” diyor, olayın İstanbul kaçamaklarından kaynaklandığını bilerek...
Sonra Güneş rahatsızlığını anlatıyor ama Brezilyalı özel hayatından taviz vermemekte kararlı şekilde devam ediyor: Böyle yaşamayı seviyorum. Eğer beni bu konularda sıkarsanız bu hiç olumlu yansımaz ruh halime. Eğer bu yaşantım futboluma yansırsa o zaman istediğiniz kararı verin. Ancak iyiysem de oynatın. Bir de lütfen oyundan çıkarmayın. Bana sabredin ki ben de sizin bu sabrınıza karşılık vereyim...

@Fanatik

Erol Koç
29.03.2011, 10:56
Direksiyon başında elinde şampanya kadehi olması dışında beni gayet mutlu eden bir haberdi

Eğlenmek, hovardalık yapmak, alkol almak (belli düzeyde olması ve araba kullanmaması kaydıyla) ... bunlar çok güzel şeylerdir ve bir insan bunları yapıyor diye eleştirilemez. Bunları yapmak onun en doğal hakkıdır

İzinli oldukları günlerde oyuncularımızın eşleriyle, sevgilileriyle veya bu iki kategoride de olmayan herhangi bir bayan ile birlikte olup eğlenmelerinden doğal bir şey yoktur.

Oyuncularımız mümkün oldukça hayatın içinde olmalılardır. Onlar robot değiller. Onların da herkes gibi ihtiyaçları olduğunu herşeyden önce onların da insan olduklarını unutmayın.

İzin gününü bir futbolcu istediği gibi değerlendirmekte özgürdür.

Ot gibi yaşayan bir adamın sporculuğundan da hayır gelmez çok açık söyleyeyim. Bütün hayatı antrenman sahası - ev arasında geçen, tek sosyal aktivitesi kulüple gittiği yerlerde kurdela kesmek olan bir futbolcudan hayır gelmez. Ayrıca şampiyonluk da sırf her antrenmana tam saatinde gidip tam saatinde ayrılan adamlardan kurulan bir takımla gelmez. Büyük oyuncular, teknik oyuncular farklı oyunculardır ve ruh halleri de değişiktir. Bu tip oyuncular ruhsal veya fiziksel ihtiyaçlarını sosyal hayatlarında yeteri düzeyde giderdikleri müddetçe mutlu olurlar ve daha başarılı olurlar. Bu tip bir sosyal hayatı olan futbolcuların ben saha içini olumlu etkileyeceğini düşünüyorum.

Bir insanın bir yerde iyi hizmet vermesi bekleniyorsa, herşeyden önce o insanın yaşadığı ülkede mutlu olması lazım. Bu mutluluğu sağlamadaki belki de en büyük rol sosyal hayattır. Ve sosyal hayatını (yüz kızartıcı suçlar dışında uyuşturucu vs) dilediği gibi yaşayan sporcunun bu yaşam tarzı sahalara da olumsuzdan ziyade olumlu etki yapar.

Anlamlı yazılar yazmışsın sana katılmamak mümkün değil ama Jaja'nın performansı bu sıralar ortada gençbirliği maçında adam önünde gidiyo hiç müdahale etmiyo. Özet olarak sahada iyisen saha dışında yaptıklarına kimse abes karşılamaz. Konya maçında kötü performans gösterirse daha çok eleştri alacaktır.

ilhan
29.03.2011, 11:10
Metalist'te oynarkende böyleydi bu adam. Henüz 24-25 yaşında. Her zamanda söylüyor 'eğlenceye düşkünüm' diye. Bu adam alındığında da aynıydı, bizden sonra gideceği takımda da aynı olacak.

Alex bu ülkeye 26-27 yaşında gelmişti ve evliydi.
Hagi bu ülkeye 29-30 yaşında gelmişti ve evliydi.

Rio Karnavalı gibi dünyanın en gösterişli eğlencesinin yaşandığı bir iklimin insanlarında bu tip şeyler çok normal. Türk futbolcularla kıyaslama olayı ise afedersiniz ama; saçma. Bizim örf ve adetlerimize uygun hareket etsinler istiyoruz. Ama onlar bunu yapmak zorunda değiller. Ona göre yabancı oyuncu seçeceksin ve ona göre adamlar oynatacaksın.

Bu adamı kadrodan kes, yine izin gününü eğlenerek geçirir. Hep böyleydi, hep böyle devam eder. Taaa ki evlenip düzenli bir hayata geçiş yapıncaya kadar.

İlker Akçay
29.03.2011, 11:10
Harbiden Ali Kemal örneği saçma olmuş :) Beşiktaş maçı gecesi çilingir sofrasında kalkıp yarınsı gün 3-0 aldığımız maçı anlatır Ali Kemal :)

Jaja böyle arkadaş..Yapacak bişey yok,bu adam böyle...Bunların hepsini bilerek aldı yönetim ama yok biz bilmiyorduk diyorsalar harbiden tombala çeker gibi transfer yapıyoruz demektir..

GERONIMO35
29.03.2011, 11:33
Yahu adam kırk yılın başı istabulda alem yapmış Ne var bunda sanki sürekli oralarda mı Herşeyi abartmakta üstümüze yok Takım İstanbul da olsa demek her futbolcunun başına bir adam dikip nöbet tutturacaksınız

bASTURk
29.03.2011, 11:44
Metalist'te oynarkende böyleydi bu adam. Henüz 24-25 yaşında. Her zamanda söylüyor 'eğlenceye düşkünüm' diye. Bu adam alındığında da aynıydı, bizden sonra gideceği takımda da aynı olacak.

Alex bu ülkeye 26-27 yaşında gelmişti ve evliydi.
Hagi bu ülkeye 29-30 yaşında gelmişti ve evliydi.

Rio Karnavalı gibi dünyanın en gösterişli eğlencesinin yaşandığı bir iklimin insanlarında bu tip şeyler çok normal. Türk futbolcularla kıyaslama olayı ise afedersiniz ama; saçma. Bizim örf ve adetlerimize uygun hareket etsinler istiyoruz. Ama onlar bunu yapmak zorunda değiller. Ona göre yabancı oyuncu seçeceksin ve ona göre adamlar oynatacaksın.

Bu adamı kadrodan kes, yine izin gününü eğlenerek geçirir. Hep böyleydi, hep böyle devam eder. Taaa ki evlenip düzenli bir hayata geçiş yapıncaya kadar.
Jaja'yı dizginleyecek hükümet gibi kadın lazım öyleyse.:)

--

Jaja'sız düz bir takım olduğumuzu düşünüyorum.Ekstra işler yapabilecek tek oyuncumuz.Güney Amerikalı'ların yaşam tarzları ortada.Öyleyse ya sade o kalacak takımda ya da hepsi birden gidecek.

Ama bence ortada abartı bir durum yok.Biz İstanbul takımı değiliz ki..Jaja senede kaç sefer İstanbul'a gidecek, bu tür davranışlarda bulunacak.Varsın izin günlerinde yapsın alemini.Ki bu olaydan sonra bu çapta bir vukuatın içinde olacağını zannetmiyorum.

Şunu ayrıca söylemek gerekir:

Elindeki bardakta su bile olsa trafikte bu şekilde dikkatsiz davranmamalı.Hem kendi canına ve malına hem de başkalarınınkine tehdit oluşturabilecek hiç bir davranışta bulunma hakkı yok.

Kulağı çekilmeli.

İlker Akçay
29.03.2011, 11:47
Jaja konusunda açıklama

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6898-5D2O4Y5A.jpg

Oyuncumuz Jackson Avelino Coelho’nun 2 gündür yazılı ve görsel medyada yer alan görüntüleri formasını giydiği kulübümüzün geleneklerine ve hassasiyetlerine yakışmamıştır.

İzin günlerinde eğlenmek elbette tüm oyuncularımızın hakkıdır ancak bunun ölçüsü hiçbir zaman kaçırılmamalı ve sporcularımız taşıdıkları kimliğin gereğine göre davranmalıdırlar.
Bu düşünceler ışığında futbolcumuz Jaja’ya gereken uyarılar yapılmış, kulüp iç tüzüğümüzün ilgili maddeleri uygulanmış ve bundan böyle kendisinden daha dikkatli davranması istenmiştir. Kamuoyunun ve değerli taraftarlarımızın bilgisine sunulur.

Trabzonspor.org.tr

Dursun Kaplan
29.03.2011, 11:47
Ah be Jaja, bi dublede benim için kaldırsaydın adamım. :)

metehan
29.03.2011, 11:54
Bence kulüpten yapılan açıklama gayet kısa ve net olmuş. Daha fazla söyleyecek birşey yok bu konuda.

magicyattara
29.03.2011, 12:19
Ali Kemal Denizci örneğinden yola çıkalım..ilk 2 şampiyonluğun ardından,hiç bir futbolcusunu satmayan Trabzonspor,77-78 sezonunda şampiyon olamadı..şampiyon kulüpler kupasında Kopenhang gibi sıradan bir takıma elendi o sezon başı..ve o sezonu toplama fener takımının ardından 2. olarak tamamladı..kadro olarak açık ara önde olan bir takım neden şampiyon olamamıştı..
O sezon sonu 4 futbolcuyla yollar ayrıldı..Ali Kemal,Bekir,Kadir ve Dozer Cemil..düzensiz hayat tarzları bu futbolcuların takımdan uzaklaştırılmarıyla sonuçlanmıştı..
Bu futbolcuların ayrılmasından sonra,öldük bittik edebiyatı yaptı taraftarımız,yürüyüşler falan yapıldı ama o sezondan sonra Trabzonspor üst üste 3 kez daha şampiyon oldu..

Ali Kemal Denizci,örnek bir profesyonel olarak hep Şenol Güneş'i gösterdi..şampiyonluğu kutladıkları bir gecede Şenol Güneş'in saat 10'da mekandan ayrıldığını anlatır durur hep..nedeni ise uyku vaktinin gelmesiymiş..
Ne kadar saçma geliyor değil mi şimdilerde..böyle bir düzen,böyle bir irade şimdilerde bulmak imkansız..
6 kez şampiyon olmak kolay değil tabii ki..böyle iradeler olmadan olmuyor..ama o eller 22 kupa kaldırdı dile kolay..

Umarım söylemek istediğim anlaşılmıştır..

Harun-61
29.03.2011, 12:23
Olay cok büyütüldü, Kulübe zarar verme durumuna geldi.

Aciklama yapilmis, umarim birdaha bu hata'yi yapmaz.

Not: Elinde Alkol Bardagi ile Araba kullanmak ve ayni zamanda görüntüllenmekde ahmaklik'dir.

Son!

exelans_25
29.03.2011, 12:33
ya basın sanane adam içer de içmez de golünü atıyor mu atıyor hadi başka kapıya

tigin
29.03.2011, 12:35
Demek ki futbolcu olana eğlenmek, içmek yasak.
Sahada gollerini attıktan sonra özel hayatında yaptıkları kimseyi ilgilendirmez. Dünyanın parasını kazanıyor bu adamlar. Yaşı 24-25. Ne yapacaktı yani. Trabzon'da uzun sokakta volta atıp sümelaya falan mı gidecekti. Siz bu yaşta bu kadar para kazansanız acaba ne yapardınız?
Şahsen ben Jaja'nın yaptıklarını yapardım.

Armağan Dere
29.03.2011, 12:37
''Bu düşünceler ışığında futbolcumuz Jaja’ya gereken uyarılar yapılmış, kulüp iç tüzüğümüzün ilgili maddeleri uygulanmış ve bundan böyle kendisinden daha dikkatli davranması istenmiştir."

içtüzüğümüzün ilgili maddeleri neler oluyor acaba?..Para cezası falan mı yoksa başka bişey de mi var...

apachi61
29.03.2011, 12:42
Allahtan jaja türk degil türk olsa yazık etmiştik çoktan

Oğuz ZEYTİN
29.03.2011, 12:44
Kriz yönete yönete hayatımızı normal sürdüremez olduk. Ve zaman içerisinde bünyemiz bağışıklı kazandı; kendiliğinden kriz üretir olduk.

Evet, şartlar ve bulunduğumuz konum bizi sağduyulu olmaya itiyor. Peki hırsızın hiç mi suçu yok? Yani "şampiyon olacağız, aman takıma zara gelmesin" diye olayların üstünü örte örte sorunlar son bulmuyor. Sağduyu da bir yere kadar! Biz sabrediyoruz fakat oyunculardan bazıları pek oralı değil galiba... Ne yazık ki bunu profesyonellik olarak ambalajlayıp güzelce yutuyoruz.

Yere batsın profesyonellikleri!

İş yine bize, BÜYÜK TRABZONSPOR TARAFTARINA düşüyor. Yıksalar da biz yapıcı olacağız. Bozsalar da biz toparlayacağız.

Yani Allah futbolculardan çok biz taraftarlara güç ve sabır versin.

Söylemeden edemeyeceğim: 10 gol atacağına 10 numaralık duruş sergileseydi daha değerli olurdu (bence).

*** Duygu ve mantığın en yoğun çatışmasını yaşıyorum. Kazanan Trabzonspor olsun!

Erbay
29.03.2011, 13:00
George Best mi? Adam ölürken ne demişti? Don't die like me.

Cagdas Topal
29.03.2011, 13:15
Size ne kardeşim bırakın adam eğlensin boş zamanlarında .

Keramettin
29.03.2011, 13:23
İzinini dışarda,arkadaşıyla içerek,gezerek her nasıl yaptıysa bizi ilgilendirmez.Bana garip gelmedi sonuçta açıklamıştı eğlenceye düşkün olduğunu..

Bu olay çok büyültüldü.Disiplinle de alakası yok,öyle görmüş öyle yapıyor. Bu Arjantinliler,Brezilyalılar zaten eğlenceye düşkünler.İzinsiz yapmasın,antremandan kaçmasın isterse üst üste şampanya patlatsın...

Deniz Tosunoğlu
29.03.2011, 13:30
Ya bu adamin cocugu yokmuydu? Devre arasinda ''cocugu'' hastalanmisti ve bahane olarak bunu kullanmisti?

ilhan
29.03.2011, 13:33
Ya bu adamin cocugu yokmuydu? Devre arasinda ''cocugu'' hastalanmisti ve bahane olarak bunu kullanmisti?

Çocuk sahibi olmak için evlilik şart değil. Tabii bizim adetlerimize göre aykırı, ahlak kuralları dışında kalıyor. Ama onlar için öyle değil. Avrupa'da yaşayan birisi olarak bizden daha iyi bilirsin bu konuları.

Harun-61
29.03.2011, 13:36
Demek ki futbolcu olana eğlenmek, içmek yasak.
Sahada gollerini attıktan sonra özel hayatında yaptıkları kimseyi ilgilendirmez. Dünyanın parasını kazanıyor bu adamlar. Yaşı 24-25. Ne yapacaktı yani. Trabzon'da uzun sokakta volta atıp sümelaya falan mı gidecekti. Siz bu yaşta bu kadar para kazansanız acaba ne yapardınız?
Şahsen ben Jaja'nın yaptıklarını yapardım.

abi, sorun eglenmesi v.s. degil....
Alkol Bardagi ile Araba kullanip Medya'ya malzeme olmasi.

neyse...

.....
29.03.2011, 13:39
Yahu tabi ki eğlenecek gezecek tozacak.Ona kimsenin bir şey dediği yok ki.

Ama elinde şişeyle yanında kızlarla gazetelere haberlere manşet olamazsın.Sen TRABZONSPOR un oyuncususun. Kendine dikkat edeceksin abicim.

Yaptığın şeyler gizli olursa kimse karışamaz. Zaten bizi kışkırtmak istiyor medya.Malzeme olmayalım lütfen...

bahadır2561
29.03.2011, 13:47
Adam istedğini yapar beyler bize ne isterse 3545 kadınla yanyana görüntülenir isterse 8 tane büyük bitirir bize düşmez kimin ne yaptıgı..

Sahada işini yapıyorsa sorun bitmiştir son zamanlarda formsuzmuş bilmem neymiş tek formsuz o mu yani herkes takır takır futbolunu mu oynuyor?

Formsuzsa begenmiyorsan gönderirsin gider( sonra da ağlar durursun)

Adam rahibe Teresa mı onla görülmüş bunla görülmüş bize ne yani . .

O karede eleştirilecek tek yan alkollü araba kullanmasıdır, gelir bunu yazar eleştirini yaparsın ama bazıları ne yapıyor gönderin gitsin

son zamanlarda zaten bişey yaptıgı yok falan filan bel altı çalışıyorlar ki bu da yakışmıyor

Enes Ünal Kaya
29.03.2011, 14:05
Fanatik'in Son 5 Haberinden 4 ü Jaja iLe İlgili :)

Deniz Tosunoğlu
29.03.2011, 14:19
Çocuk sahibi olmak için evlilik şart değil. Tabii bizim adetlerimize göre aykırı, ahlak kuralları dışında kalıyor. Ama onlar için öyle değil. Avrupa'da yaşayan birisi olarak bizden daha iyi bilirsin bu konuları.

Ben burdaki durumu iyi biliyorum ama bir cocuk sahibiysen bence cocugunu Brezilyada annesiyle birakamazsin. Hollandalilar bile cocuklarini yanlarina alir ve baska kadinlarla gezmez. Ama ben inaniyorumki Jaja cocuk sahibi degil. Ama bu Jajanin sorunu, ben karisamam. Ben sadece Jajanin cocugu olmadigina inaniyor ve bizi devre arasinda kandirdigini soyluyorum.

ilhan
29.03.2011, 14:30
Ben burdaki durumu iyi biliyorum ama bir cocuk sahibiysen bence cocugunu Brezilyada annesiyle birakamazsin. Hollandalilar bile cocuklarini yanlarina alir ve baska kadinlarla gezmez. Ama ben inaniyorumki Jaja cocuk sahibi degil. Ama bu Jajanin sorunu, ben karisamam. Ben sadece Jajanin cocugu olmadigina inaniyor ve bizi devre arasinda kandirdigini soyluyorum.

Roberto Carlos'un 4 çocuğu var ve evli değil. Çocukların hepsi tek bir kadından değil. Çocuklarıyla beraber yaşamıyor. Güney Amerikalılar o kadar üstüne düşmüyor demek ki.

Ha belki Jaja yalan söylüyordur orası ayrı, ama çocuğu olması demek bir kadınla aynı evi paylaşıyor anlamı taşımıyor. Dikkat çektiğim nokta orasıydı.

apachi61
29.03.2011, 14:32
Roberto Carlos'un 4 çocuğu var ve evli değil. Çocukların hepsi tek bir kadından değil. Çocuklarıyla beraber yaşamıyor. Güney Amerikalılar o kadar üstüne düşmüyor demek ki.

Ha belki Jaja yalan söylüyordur orası ayrı, ama çocuğu olması demek bir kadınla aynı evi paylaşıyor anlamı taşımıyor. Dikkat çektiğim nokta orasıydı.

Ne kadar geniş mezhepliymiş bu güney amerikalılar

Mustafa Yüksek
29.03.2011, 14:33

Yapı meselesi.Ayrıca bu geniş meshep olayına nereden baktığına bağlı. Misal bize batıdan bakarsan, çok tutucu oluruz. Doğudan bakarsan geniş meshepli oluruz.

ilhan
29.03.2011, 14:34

Elbette öyle olmayanlarda var. Alex gibi mütevazi yaşantıları olanlar da var. :)

limpb82
29.03.2011, 14:42
eğlenmeyi bile bilmiyor adam.fb nin brezilyalıları niye çıkmıyor da bizim brezilyalı böyle önemli bir durumda şampiyonluğa giden bir durumda böyle bir habere konu oluyor.eğleneceksen de düzgün adamlarla eğlen be kardeşim...

Mollasalihoğlu
29.03.2011, 14:50
Basına malzeme verdi diyenler olayı abartarak asıl malzemeyi verdiklerinin farkına varabilse biraz..

Harun-61
29.03.2011, 14:51
Basına malzeme verdi diyenler olayı abartarak asıl malzemeyi verdiklerinin farkına varabilse biraz..

o yüzden bu konuya kocaman bir NOKTA koyma vakti gelmedi mi ???

kapatalim artik su mevzu'yu.

. !

Tayfun
29.03.2011, 14:55
Eğlenmek sorun değil, sporcu ve alkol bir arada olmaz...

Asi Çaykaralı61
29.03.2011, 14:59
Beyler olmuş bir keşke olmasaydı bende olmasını istemezdim böyle olayların.Kulübümüz gereğini yapar :D

Mustafa Yılmaz.20
29.03.2011, 15:03
Eğlenmek sorun değil, sporcu ve alkol bir arada olmaz...
Sigarayı anlarım da, alkol kullanmayan sporcu mu kaldı? -alt ligler de dahil-

Bu hafta 2 gol atar herşeyi unutturur. Zaten bana göre bizim problemimiz elinde kadehle araba kullanması değil, bunu yaparken kameralara yakalanması.. Bir daha ki sefere yakalanmaz olur biter. :D

Tayfun
29.03.2011, 15:06
Sigarayı anlarım da, alkol kullanmayan sporcu mu kaldı? -alt ligler de dahil-

Bu hafta 2 gol atar herşeyi unutturur. Zaten bana göre bizim problemimiz elinde kadehle araba kullanması değil, bunu yaparken kameralara yakalanması.. Bir daha ki sefere yakalanmaz olur biter. :D

Futbol hayatı fazla uzun sürmez içsin sorun değil :)

magicyattara
29.03.2011, 15:10
Tv'den görüntüleri izleyince gördüklerime inanamadım..bir insan ömründe bir kaç kez gittiği,büyük ve trafiği karmakarışık bir şehirde direksiyon başında..neden direksiyon başında,çünkü eşlik ettiği arkadaşı,büyük bir trafik suçu işlemiş ve ehliyeti elinden alınmış..
Yanda,içinde kim olduklarını bile bilmedikleri bir taksinin içindekilerle karşılıklı kadeh tokuşturuyorlar..kadehler arabadan veriliyor..trafiği kesmişler..sonra kameraları fark ediyorlar ve hızla uzaklaşıyorlar oradan..burda da bitmiyor..elde kadehle otelin giriş kapısı önünde görüntü vermeye devam ediliyor..
Brezilyada karnavallarda yakalanabilecek bir görüntü..

Hadi hepsi normal diyelim..sizce bu adamın aklında maç kazanmak falan var mıdır..umurunda mıdır..

Üstüne gitmeyelim,olayı kapatalım..kapatalım da böyle futbolcularla mı şampiyon olacağız biz..

Sezon bitmemiş veya sezonun ortasında değilsin..en kritik anındasın sezonun..şu anda yaşayacağın bir formsuzluğun telafisi de yok..

Son maçlarda adeta sahada yürüyorsun..yanından geçen adama kafanı çevirip bakacak dermanın yok..bu kadar insan sana bel bağlamış..hadi onu da geçelim,profesyonel futbolcusun..bu senin ekmek paran..bu kadar saftiriklik bir arada olur mu..

Kalmış 8 maç ve ben şahsım adına jajayı gözden çıkarmış vaziyetteyim..gelecek sezon için bir şey diyemem ama bu sezonu kafasında bitirdiği belli adamın..kalan maçlarda yarardan çok zarar verir..umarım hoca da olayı en akılane biçimde değerlendirip,en doğru kararı verir jaja için..

İlker Akçay
29.03.2011, 15:20
İlhan az söylemişsin :) Carlos'un 8 çocuğu var :)

Chiko
29.03.2011, 15:44
Senol Hoca cok kizmis Jaja'ya. Hatta sezon sonu göndermeyi düsünüyormus. - LigTV/Futbol Gündemi

Bu arada Sinan Engin, Jaja ve Alanzinho'yu Istanbul'da erken saatlerde icerken yakalamis. :D

Uyarilsin ama cokta abartmayalim.

sametaydin
29.03.2011, 15:45
Sezon sonuna kadar sabredelim az kaldı. Trabzonsporda şu an eli güçlü olan Selçuk, Egemen ve Burak var onun haricindeki oyuncular bana göre gözden çıkarılabilir konumda buna jaja da dahil. Sezon sonu şampiyonluğa filan bakılmamalı böyle jaja, alanzinho gibi oyuncular takımdan yollanmalı bu oyuncuların yerine oyun disiplinine sadık yetenekli daha mücadeleci oyuncular alınmalıdır. Jaja çok yetenekliymiş de bilmem ne. Yattaradaki yenetek dünyada sayılı ama adam çalışmıyor oynamıyor.

Ilelioglu
29.03.2011, 15:59
Bos zamanlarda eglenmek herkesin hakki bence, ama tabi medyaya bu sekilde yansimasi üzücü ve bu dogal olarak kulübü zor durumda birakiyor.

Yanliz ben acikcasi Jaja'nin performansindan her zaman memnun degilim, cünkü bazen cok vurdumduymaz oynuyor ve bu benim hic hosuma gitmiyor.

Istikrar denen sey Jaja'da olmasa gerek.

:)

Ilelioglu
29.03.2011, 16:00
Son 8 hafta Jaja'nin kalip kalmayacagi yönünde belirleyici olacak diye düsünüyorum.

Insallah son 8 hafta üst seviyede bir performans sergiler.

;):)

Çağdaş DENİZ
29.03.2011, 16:12
vay arkadaş ya hemen millet gönderiyo jaja yı
fenerli pislik medya zaten karışalım birbirimize girelim diye bu haberleri çıkarıyo
siz de alet oluyosunuz
adam atıyo gollerini boşverin içmesini bizi şampiyon yapsın da ne yaparsa yapsın...

TS-Tiryaki
29.03.2011, 16:16
Özel hayatinda ne yapiyorsa yapsin umrumda degil. Yeterki sahada döktürüp gol atmaya devam etsin.

Chiko
29.03.2011, 16:16
Medya takti Jaja'ya.
Fanatik.com'da Trabzonspor kategorisinde Jaja'yla ilgili 5 manset var.

"Jaja'ya sert uyari!"

"Yerel basindan Jaja tepkisi"

"Ben böyleyim!"

"Yönetim Günes'e soracak"

"Jaja ve Bilica'nin olayli gecesi"

---

Fenerbahce kategorisinde Bilica ile ilgili tek haber bile yok!

---

Tuzak!

---

Senol Hoca cok kizmis Jaja'ya. Hatta sezon sonu göndermeyi düsünüyormus. - LigTV/Futbol Gündemi

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=89827 -

el_conquistador
29.03.2011, 16:24
Vallahi burda Almanyada hangi futbolcular alkollü sekilde direksiyonun basinda yakalanmis, bir anlatsam... Kariyerli milli futbolcularda buna dahil. Birde daha gecen gün burda St.-Pauli'nin forveti Asamoah'iyi kendi karisi iki tane bayanla yakaladi diye, ne yazilip ne cizilmisti...

Hoca, yönetim, onla konusup,bir daha böyle olaylarin yasanmasini istemeyecek. Jaja, bir dahaki macta iki gol atacak, bizim hepimizi deli gibi sevindirecek ve biz bunlarin hepsini unutmus olacagiz...

agahozlu
29.03.2011, 16:27
Arkadaş Guti içer kaza yapar bir günde olay biter, Emre trafik kazası yapar çocuğa çarpar biter, Bizimkisi arabada içer (yasak eyvallah ) yer yerinden oynar. Biz bu konuyu konuşmayı bıraklım bari de prim yapmasınlar.

Mustafa Yüksek
29.03.2011, 16:30
Medya takti Jaja'ya.

"Jaja'ya sert uyari!"

"Ben böyleyim!"

---

---

Tuzak!

---

13. saniye ile 17. saniye arasına dikkat edin:) Kelimeler özenle seçilmiş.

ilhan
29.03.2011, 16:33
Arkadaş Guti içer kaza yapar bir günde olay biter, Emre trafik kazası yapar çocuğa çarpar biter, Bizimkisi arabada içer (yasak eyvallah ) yer yerinden oynar. Biz bu konuyu konuşmayı bıraklım bari de prim yapmasınlar.

Bilica adamı ezdi, medyada 1 gün haber oldu bir daha çıkmadı.
Guti, Kazım Kazım trafik kazaları yaptı medyada 1 gün haber oldu bir daha çıkmadı.

Tamam tasvip edilecek şeyler değil, taraftar olarak kendi aramızda da konuşabiliriz. Ama medya? Medya neden sanki daha önce hiç olmamış bir şey gibi davranıyor?

nesta61
29.03.2011, 16:33
buranin yonetici kim??? MSJLARIM neden siliniyor biri acikliyabilir mi????
istedigimizi de yazamiyacaksak burda niye bosuna yaziyoruz ki????

CEMEFKER
29.03.2011, 16:35
Medyada bir suç bulamıyorum, çünkü adamların işleri bu. Muhabirler böyle bir haber için balıklama atlarlar. Aynen de bu şekilde olmuş.
Jaja'nın yaptığı da bana göre normal. Klupten 2 gün izin vermişler , o da Türkiye'de eğlenceye tavan yaptıracak İstanbul'da soluğu almış. Bilica denen adamla da yakalanması bir yere kadar hazmedilir.
Ancak kabul edilemeyen ve edilmemesi gereken yarın Konya maçında ortaya koyacağı performans. Yukarda da yazılmış zaten, atacağı 2 gol herşeyi unutturur.

Travelair
29.03.2011, 16:36
Bir rivayete göre Jaja'nın Lakabı Caca'ymış. Alkollü bir haldeyken lakabın ne diye sormuşlar dili dönmemiş Jaja demiş. O gün bu gün böyle

UğuR
29.03.2011, 16:48
buranin yonetici kim??? MSJLARIM neden siliniyor biri acikliyabilir mi????
istedigimizi de yazamiyacaksak burda niye bosuna yaziyoruz ki????

Silinen mesajlarınızı kontrol edildi ve forum ve ahlak kurallarına uymadığı için silinmiş olduğunu bildiririm.

Saygılarımla,

güneyli
29.03.2011, 17:36
Hatunlarda fenerli miydi? (Soru Trabzonspor düşmanı gazetelerin araştırması için sorulmuştur)

LaZ_KoPaT
29.03.2011, 17:37
simdi arkadaslar kim ne yazdi ne etti onu bilmiyorum okumadimda jaja ile ilgili yazilanlari.

sunu soyliyeyim ilk once yaptigi iyi bir sey degil elinde sampanya araba kullanmak hic kimsenin hakki degil.

yanliz iste kizlarla eglendi felan filan o kimseyi ilgilendirmez.

hatirlayin 2002 dunya kupasini.

brezilya milli takimi bekarlari komple genelev'e gitmislerdi evli olanlarda karilarinla vakit gecirmisti.

yani brezilyalilar sex hayatina duskun insanlar.

jaja gitmis eglenmis biraz dozunu kacirmis ama basin oyle bir anlatiyor ki bizi nereden vuracaklarini sasirmislar.

jaja antremana gec mi kaldi yada antremani kacirdi mi o olaydan sonra? hayir. her idmana katildi yuzu guluyor keyfi yerinde.

adam kendide diyor bu hayati seviyorum diye demekki adam boyle motivasyon oluyor.

her hafta golunu atiyor yada asistini yapiyor adam.

bu tur seylerle bizi vurmaya calisanlara koz vermiyelim arkadaslar kaybeden biz oluruz.

Fatih
29.03.2011, 17:40
Jaja yapılan haberlere gerekli cevabı sahada verecektir.

Emirhan Makul
29.03.2011, 17:59
Şimdi herşey olmuyor tabi ki bizim ülkemizde olsa zaten dünya basınında genişçe yer buluruz.

Mesela ben şimdi isterim ki aga madem istanbul basınının bu abartma olaylarını görüyor musun Al Jajayı bir başkan olarak kurdur çilingir sofrasını kadeh kaldırarak fotoğrafını çektir sonra def et tüm medya mensuplarını , bir tek demeç dahi verme bildiğin kapak olacaktır ama tabi bu italyada felan olur buralarda olmaz.

Olay insani bir olaydır ahlak bekçiliğine gerek yoktur adam kadehi ağzına götürmemiştir bile arabadayken.

Paksoy
29.03.2011, 18:42
Jaja 'nın yaptıklarını ayıplıyorum,sanki bu olaylar Konyaspor için hiç iyi olmadı,Bence bu maçı tek başına götürebilecek performans sergileyecek.

Alihan Ertürk
29.03.2011, 18:44
Bence de performansında bir artış olacak.. Adamın morali yerine geldi, kendini buldu.. Sahada resital sergileyecek göreceksiniz.

Birtan Karaman
29.03.2011, 19:04
Jaja bu yazılanların altında kalmaz. ;)

Halmanli
29.03.2011, 19:21
Jaja yapılan haberlere gerekli cevabı sahada verecektir.

veriyor zaten, hiç oynamayarak uzunca bir süredir. Gereksiz hareketler yapıp tehlikeli yerlerde kaybettiği toplardan sonra dilini çıkarıp laubali laubali gülerek cevabını veriyor sahada.

Necmi6161
29.03.2011, 19:33
veriyor zaten, hiç oynamayarak uzunca bir süredir. Gereksiz hareketler yapıp tehlikeli yerlerde kaybettiği toplardan sonra dilini çıkarıp laubali laubali gülerek cevabını veriyor sahada.

Evet Gerçekten Hiç Oynamıyor :D:D Yapmayın Bunu Ya Nankörlük Etmeyin.Adam Olmasa Çoktan Fener Arayı Açmıştı.

mda61
29.03.2011, 19:42
Jaja'cım..
Konya maçında kötü oynayayım deme, tüm Trabzon üstüne çöker kabus gibi. Haberin olsun :)

Yavuz Hasan
29.03.2011, 22:25
Medya takti Jaja'ya.

"Jaja'ya sert uyari!"

"Ben böyleyim!"

---

---

Tuzak!

---

bilicanın fener ve süperlig için bir anlam ifade etmiyor olmasından dolayı bence

Enes Ünal Kaya
29.03.2011, 22:30
Medya takti Jaja'ya.

"Jaja'ya sert uyari!"

"Ben böyleyim!"

---

---

Tuzak!

---

Evet İşin İlginç Yanı
Jaja Bekar.
Bilica Evli Asıl Bilica nın Üstüne Düşülmesi Lazım Değilmi

bordoylamavi
29.03.2011, 22:45
tartışıyoruz ama şu anda jaja bir suç işlemiş oldu. ülkemizde alkollü araba kullanmak yasaktır ve cezası bellidir. üstelik trafiği tehlikeye düşürecek hareketler de yapmıştır. bu işin ahlaki yönünü bir kenarı bırakıp işin bu yönünü düşünelim biraz da.

İlker ToSun
29.03.2011, 23:53
ben medyaya hiç ama hiç kızmıyorum, alemde iki oyuncu yakalanıyor biri fenerbahçeli biri Trabzonsporlu

fenerbahçeli oyuncunun başkanı çıkıyor televizyonda spor müdürlerini karşısına oturtuyor ve hepsinin gözlerinin içine baka baka "ben inşaattan anladığım kadar futbolu da sizden daha iyi bilirim" diyor

Trabzonsporlu oyuncunun başkanı "bizim bu medyayla baş edecek gücümüz yok, onlara da hak veriyoruz onlar da tirajlarını düşünüyor" diyor

bu iki hedeften hangisinin üstüne gider gazeteci?

tabiki bizim oyuncumuzun üstüne, bundan doğalı yok.

bizim yönetimimiz ve teknik heyetimiz kadar kendi oyuncusunu (eğer yabancı ise) çakalların önüne yem atan bir idare anlayışı daha futbol tarihinde görülmemiştir. Resmen kendi başkanımız ve hocamız hem davranışlarıyla hem de demeçleriyle bizim oyuncularımızı açık hedef haline getiriyorlar

Jaja tipi oyuncular özel oyunculardır, farklı insanlardır. Bu tip oyuncuları mutlu tutmak ve oynatabilmek maharet ister. Dünyanın her yerinde (bir elin parmağını geçmeyecek istisnalar dışında ki o kadar istisnası da bizde oynamaz) yeteneksiz oyuncular her antrenmana saatinde gider saatinde çıkar ve antrenmandan dışında da evinden dışarı çıkmaz çünkü o bilir ki zaten yeteneksizdir ve diğer açılardan kusursuz olmalıdır. ancak Jaja ve benzeri oyuncular farklıdır, hatta onlar için "sanatçı ruhlu" da diyebiliriz. Aykırı olmak, farklı olmak zorundadırlar. Hiç olmadık bir anda maç çevirmebilme özellikleri bile bu aykırılıklarının bir sonucudur.

Bu tip oyuncuları kaybetmek dünyanın en kolay işidir. Maharet kazanmaktır, onları mutlu etmektir, onlardan mümkün olduğunca verim alabilmektir. Bu da yönetmeyi iyi bilen insanlar elinde olur ancak biz bu vizyonun eksikliğini hep çektik, hala daha çekiyoruz.

Bundan 30 sene öncesinin başkanı Şamil Ekinci'nin o yıllarda ortaya koyduğu vizyonu 2011 yılında ortaya koyacak bir adam bulamıyoruz. Ne yönetimde ne teknik heyette.

pReN@_61
30.03.2011, 00:00
Jaja reis :)
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6899-8T5F7O8R.jpg

DeAgLeMaNyAq
30.03.2011, 00:11
Bilica olayında Aziz yıldırım faktörü ortaya çıktı. Hem medyayı susturdu hemde kulübün sponsoru olan Aras Kargo kuryesine sus parası verildi...

MuratJ
30.03.2011, 00:41
uzunca bir süredir lafa bak en son bi önceki maçı kasımpaşa maçını tek başına alan adamdı jaja. çok iddialı konuşacağım Trabzonsporlunun en az son 10 yılda gördüğü en yetenekli en kaliteli en yüksek potansiyelli oyuncu jaja dır. ilk senesinde takıma yaptığı katkıda ortada. bundada çok iddialıyım katkısıda mükemmel. eksik olan yanları da var tabiki. oyun içi disiplini gibi eksik yanları var. ama pozitif yanları o kadar fazla ki. sahayı dümdüz topla rahat rahat yarabilen adam büyük topçudur. sizin gibi taraftar böyle topçuları değilde yıllardır izlediği hasan üçüncüleri aymanları hüseyinleri hakediyor bence. gelişen trabzonspora ayak uyduramıyorsunuz. neyse ki bu düşüncedeki taraftar sayımız az.

bu arada son görüntüler evet hoş görüntüler değil. araba kullanırken elinde alkol olmasından bahsediyorum. geri kalan kimseyi ilgilendirmez. bir sorunda olmadı. antrenamanada zamanında katıldı adam. yani işini yapıyor. bunu istanbul kökenli olan kesimlerin sürekli kurcalamasını anlarımda burada trabzonsporlu olupta bu olayı hala kurcalayanlar jaja yı mı kıskandı? başka bir açıklama bulamadım da?

bu başlık hakkında konuşacak çok şey var. mesela mükemmel futbolculuğunu konuşun. uzun yıllar takımımız kendisinden daha fazla nasıl katkı alabilir bunları konuşun bence.

Samet Metin
30.03.2011, 00:47
trabzonspor taraftarının saygısını yitirirsen işin çok zor jaja
bu olayların üzerine hele bir de kötü futbol oynarsan sezon sonu sessiz sedasız terkedersin ülkeyi
gidişat iyi değil...

MuratJ
30.03.2011, 00:58
bu olayların üzerine hele bir de kötü futbol oynarsan sezon sonu sessiz sedasız terkedersin ülkeyi
gidişat iyi değil...
bi önceki sayfada yazdığım cevap bu mesajada cevap olabilir.

" uzunca bir süredir lafa bak en son bi önceki maçı kasımpaşa maçını tek başına alan adamdı jaja. çok iddialı konuşacağım Trabzonsporlunun en az son 10 yılda gördüğü en yetenekli en kaliteli en yüksek potansiyelli oyuncu jaja dır. ilk senesinde takıma yaptığı katkıda ortada. bundada çok iddialıyım katkısıda mükemmel. eksik olan yanları da var tabiki. oyun içi disiplini gibi eksik yanları var. ama pozitif yanları o kadar fazla ki. sahayı dümdüz topla rahat rahat yarabilen adam büyük topçudur. sizin gibi taraftar böyle topçuları değilde yıllardır izlediği hasan üçüncüleri aymanları hüseyinleri hakediyor bence. gelişen trabzonspora ayak uyduramıyorsunuz. neyse ki bu düşüncedeki taraftar sayımız az.

bu arada son görüntüler evet hoş görüntüler değil. araba kullanırken elinde alkol olmasından bahsediyorum. geri kalan kimseyi ilgilendirmez. bir sorunda olmadı. antrenamanada zamanında katıldı adam. yani işini yapıyor. bunu istanbul kökenli olan kesimlerin sürekli kurcalamasını anlarımda burada trabzonsporlu olupta bu olayı hala kurcalayanlar jaja yı mı kıskandı? başka bir açıklama bulamadım da?

bu başlık hakkında konuşacak çok şey var. mesela mükemmel futbolculuğunu konuşun. uzun yıllar takımımız kendisinden daha fazla nasıl katkı alabilir bunları konuşun bence. "

rahat ol böyle topçu taraftarının saygısını yitirmez. çok şükür futbolu bilen taraftarlarımız çoğunlukta. evde bilgisayar başında sabahlayıp jaja ne yapmış ne etmiş diye bakıp onu kıskananlar burada anlamsızca jaja ya istanbul medyasından beter yüklenmesin. uzatmanın anlamı yok. o adam jaja ve brezilyalı sizin gibi yaşamıyordur heralde. bide komik olan şu öyle tepkiler geliyor ki sanki bu görüntülerden önce jaja nın evden tesislere tesislerden eve şeklinde bir hayatı olduğuna inanıyorlardı.

yöneticilere önerim. son 8 haftada takım adına da daha iyi olacağı kanaatindeyim. istanbul medyasını geçip takımımıza onlardan daha çok zarar verebilecek jaja nın eğlencesine dayalı mesajlara izin vermemeliyiz. konuşacak saçma olmayan anlamlı olan şeylerde var.

OYılmaz
30.03.2011, 01:18
Tamam arkadaşlar sakin :) Jaja şu an bu olayın o'sunu kafaya takmıyordur. Sadece medyanın şişirmesi o kadar biz futbolcuları 24 saat takip etsek kim bilir neler buluruz. Trabzon'a gittiğimde, Yattara'yı yakından tanıyan kişilerle muhabbet etmişliğim var adamların söylediklerine kulaklarınız inanmaz. Yanlız trafikte kadeh tokuşturması hoş değil o ayrı bir konu :) Bu olay nerde oldu Brezilya'da mı ?

Enes Ünal Kaya
30.03.2011, 01:44
Tamam arkadaşlar sakin :) Jaja şu an bu olayın o'sunu kafaya takmıyordur. Sadece medyanın şişirmesi o kadar biz futbolcuları 24 saat takip etsek kim bilir neler buluruz. Trabzon'a gittiğimde, Yattara'yı yakından tanıyan kişilerle muhabbet etmişliğim var adamların söylediklerine kulaklarınız inanmaz. Yanlız trafikte kadeh tokuşturması hoş değil o ayrı bir konu :) Bu olay nerde oldu Brezilya'da mı ?

istanbul maslakda : ) sen onca şişirmeye rağmen uzak kalmışın ama xD

Tunga
30.03.2011, 11:31
Jaja'nın da diğer pek çok Brezilyalı oyuncu gibi belirli disiplinsizlikleri var. Ben açıkçası Brezilyaıları futbolcu olarak sevmiyorum. Yetenekleri üst düzeyde ama iş ahlakları sıfır seviyesinde. İstisnaları var. Mesela bu görüşümü bende değiştiren öncelikli Brezilyalı Tafarel'di. Şimdi Alex de iş ahlakı bakımından Tafarel kadar olmasa da örnek sayılabilir. Başka da vardır illa ki; ama bence ortalamaları örneğin bir Polonyalı'nın çok gerisinde.

Bununla birlikte yaratıcı oyuncu denildiğinde ilk akla gelen de yine onlar oluyor. Bulundukları her takımda onların görevini yapabilecek başkası olmadığından bir seviyeye kadar vazgeçilmez oluyorlar, ya da kendilerini öyle görüyorlar. İşte bu sebeple onları beğenmiyorum. Ama benim beğenmem gerekmiyor; sonuçta beğenen beğeniyor ve takımlarda yer buluyor, ihtimam görüyorlar.

Şimdi bu adamları takımında bulundurup da bu tür hareketlerini şikayet konusu yapmak çok doğru değil bence. Zaten nelerle karşılaşabileceğinizi baştan biliyorsunuz. Kampa geç katılmaktan, alkolle araba kullanmaya kadar yaptıklarından ziyade elinde kadehle sokakta görünmekten çekinmemesi ve umursamaması benim Trabzonsporlu futbolcu anlayışıma terstir. Ama bu futbolcu tüm bu özellikleriyle paket halindedir ve sizin / bizim şu özelliklerini alalım, bunlar kalsın demek mümkün / akıllıca değildir.

Ben sadece dua ediyorum ki sokakta masum bir insanın canına malına zarar vermesinler bu halde gezerken.

Ama işin matrak tarafı da şu bence. Onu da söyleyelim de tebessümle bitirelim bu işi. Geçenlerde Aziz Yıldırım'ın bir paşaya p...lik yaptığı ortaya çıkmıştı. Demek ki bunların içinde var bu :) Bilica da başkanına uymuş. Yalnız aman Jaja dikkat! Bilica'nın başka yollarda da gözü var. Brezilya'da ayyuka çıkmıştı onun ters yoldaki vukuatı :)

Ahmet Başkaya
30.03.2011, 13:02
Gol attıktan sonra kadeh kaldırarak sevin :D :D

HIRCINBEY
30.03.2011, 14:00
Belki iyi yazıyorsun diyeceksiniz ama olmayacak bir şey değil, Aziz yıldırım şu anki yarışta bizi geçmek takımımıza zarar vermek için vukuatlarıyla ünlü bilicayı kullanarak jajayı ayartmış olabilir. İlk yarıda aykutu kullandığı gibi.

Samet Yildirim
30.03.2011, 15:30
Şakar, Radyospor'da yaptığı açıklamada, Jaja ile ilgili fotoğrafların bilinçli olarak ortaya çıkartıldığını söyledi.

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Nevzat Şakar, Radyospor'da yaptığı açıklamada, Jaja ile ilgili fotoğrafların bilinçli olarak ortaya çıkartıldığını söyledi.

Şakar, "Jaja ile ilgili fotoğrafların bilinçli yapılmış bir yayın olduğunu düşünüyorum. Bu izin gününde yapılmış olan bir şey; fakat tabiî ki oyuncumuzun da kendisine dikkat etmesi gerekir. Şampiyonluk yolunda ilerleyen bir takımın bu gibi davranışlarını tasvip etmiyoruz. Bu nedenle dikkatini çekeceğiz" dedi.

ŞENOL GÜNEŞ İLE ÖZEL BİR GÖRÜŞME YAPTI
Nevzat Şakar, Şenol Güneş'in Jaja ile özel bir görüşme yaptığını belirterek, "Hocamızı kendisine bir daha böyle bir şey yapmaması gerektiğini söyledi. Jaja da hatalı davrandığını ve bir daha böyle bir şey yapmayacağını beyan etti. Hatasını kabul ediyor. Artık önümüze bakacağız" şeklinde konuştu.

oflubektas
30.03.2011, 15:31
Yahu Ali Kemal bile Faroz mahallesinde deli gibi içiyordu. İstanbul'a geldiğinde "fiski"ye döndü. Hatta fenerbahçe yıllarında en yakın viski arkadaşı, hocası Todor Veselinoviç idi :) Ali Kemal dışında o efsane kadroda içki, hatta esrar içen birkaç oyuncu daha sayabilirim. Adamlara kızımızı vermeyeceğiz (Jaja'nın babası istemeye gelirse vermezsiniz, olur biter) cami-ev-tesisler arasında mekik dokumalarını değil, futbol oynamalarını istiyoruz. HEPSİ BU !

limpb82
30.03.2011, 16:28
istanbul medyasının yapmak istediğini biz yapıyoruz burda olmuş bitmiş bir olayı uzatmaya gerek yok bence ..fener bilicayı ortaya attı onlar için bir değeri olmayan bir futbolcuyu..sezon sonuna kadar bu konuları konuşmamak lazım sene sonu oturup konuşulması daha mantıklı...

ziyaretci
30.03.2011, 16:33
gidişat iyi değil...

birileri oltayi atar bazilari da o oltaya takilmaz ATLAR!!! yuh ya bu kadar zormu anlamak i s t e n i l e n i

Selçuk Aydın61
30.03.2011, 16:36
jaja nın asi tarafı bilindigi için külüp ve taraftarın üstüne haber yapıyorlar oyuna gelmeyelim ... şenol hoca konunun uyarılması gereken tarafı varsa zaten eniyi şekilde iletir kendisine buna inanmaklazım....

limpb82
30.03.2011, 16:38
birileri oltayi atar bazilari da o oltaya takilmaz ATLAR!!! yuh ya bu kadar zormu anlamak i s t e n i l e n i

bu kadar basit işte fenerli medya attı biz de burda yedik...

LazEkrem61
30.03.2011, 16:43
fenerliler Jajanin trafikde kadeh tokustiúran fotosunu emniyete email ile yolluyarak sikayetde bulunuyorlarmis :mad::mad:

magicyattara
30.03.2011, 17:41
Yahu Ali Kemal bile Faroz mahallesinde deli gibi içiyordu. İstanbul'a geldiğinde "fiski"ye döndü. Hatta fenerbahçe yıllarında en yakın viski arkadaşı, hocası Todor Veselinoviç idi :) Ali Kemal dışında o efsane kadroda içki, hatta esrar içen birkaç oyuncu daha sayabilirim. Adamlara kızımızı vermeyeceğiz (Jaja'nın babası istemeye gelirse vermezsiniz, olur biter) cami-ev-tesisler arasında mekik dokumalarını değil, futbol oynamalarını istiyoruz. HEPSİ BU !

Veselinoviç Ali Kemal'in hocalığını yapmadı ama fener Ali Kemal'le hiç şampiyon olamadı..fenerde oynadığı süre içinde(3 yıl) biz üst üste şampiyon olduk..

Onur Civelek61
30.03.2011, 18:43
fenerliler Jajanin trafikde kadeh tokustiúran fotosunu emniyete email ile yolluyarak sikayetde bulunuyorlarmis :mad::mad:

:) Hiçbir işe yaramaz şikayetleri.

Mollasalihoğlu
30.03.2011, 18:51

Ehliyeti olmazsa gol atamayacağını mı düşünüyor Kanarya beyinliler acaba?

Haa unutmadan, Barbaros Bulvarı'nda kırmızı ışıkta duran gariban motorcuyu biçen Bilica için bir girişimde bulunmuş mu trafik gönüllüsü bu febeliler?

POYRAZ
30.03.2011, 18:57
Bu görüntülerin üzerine eger Konyaspor macinda
iyi bir performans sergilemez ise büyük baski yer.
Ilk ciktigi Trabzonspor macindan beri onun iyi bir futbolcu
olduguna inaniyorum.

Tunay ERDEM
30.03.2011, 19:04
Gol attıktan sonra kadeh kaldırarak sevin :D :D

bence şampanya patlatma hareketi yapsın. iyi gider olur. :)

inadına_Trabzon
30.03.2011, 19:09
jaja nın berbat oynadığı bir dönemde böyle yakalanması göze batar. berbat derken gol dışı aşırı etkisizliği,top kaptırmaları.

oyunu güzel olsaydı ,elinin kiri derdik

Halmanli
30.03.2011, 19:14
Ama işin matrak tarafı da şu bence. Onu da söyleyelim de tebessümle bitirelim bu işi. Geçenlerde Aziz Yıldırım'ın bir paşaya p...lik yaptığı ortaya çıkmıştı. Demek ki bunların içinde var bu :) Bilica da başkanına uymuş. Yalnız aman Jaja dikkat! Bilica'nın başka yollarda da gözü var. Brezilya'da ayyuka çıkmıştı onun ters yoldaki vukuatı :)

Kulüp olarak böyle bunlar :rolleyes: çaycısından başkanına malzemecisinden futbolcusuna antrenöründen temizlikçisine hepsi böyle bunların :rolleyes:

nesta61
31.03.2011, 02:53
OLASI bir konya macinda puan kaybi bilica sana bir mezar acar takma kafana jaja :D

Cem Zırıh
31.03.2011, 02:56
Ehliyeti olmazsa gol atamayacağını mı düşünüyor Kanarya beyinliler acaba?

Haa unutmadan, Barbaros Bulvarı'nda kırmızı ışıkta duran gariban motorcuyu biçen Bilica için bir girişimde bulunmuş mu trafik gönüllüsü bu febeliler?

yabanci ehliyete el konulamaz!

bangkook_61
31.03.2011, 06:53
Yine gecelerde haberleri okudum. Yahu ötekinde izinli diye bir şey demedik. Hakkıdır. özel hayatta ne yaparsa yapsın. Ama eğer bu haber tazeyse ayıp bu yaptığıda. Heralde bugün izinli falan değildi. Günübirlik İstanbul' a mı gidilirmiş alem yapmaya hemde 2 gün sonra maç varken ?

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/17413830.asp?gid=383

ispiroğ61
31.03.2011, 08:37
Yine gecelerde haberleri okudum. Yahu ötekinde izinli diye bir şey demedik. Hakkıdır. özel hayatta ne yaparsa yapsın. Ama eğer bu haber tazeyse ayıp bu yaptığıda. Heralde bugün izinli falan değildi. Günübirlik İstanbul' a mı gidilirmiş alem yapmaya hemde 2 gün sonra maç varken ?

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/17413830.asp?gid=383

http://www.habershow.com/v4/18639-fenerbahceli-bilica-ve-trabzorsporlu-jaja-gece-aleminde-yakalandi-alkolle-ve-kadinlarla-yakalandi

Haber eski haber büyük ihtimal.. Çünkü milliyette yine yaptı haberi fakat resimlerde Jaja nın yanında görünen beyaz bereli bi adam önce ki haberde de otele girerken aynı kıyafatlerle Jaja nın yanındaydı.. Üstte ki linkte 01:50 ye dikkat..

ispiroğ61
31.03.2011, 08:43
http://www.milliyet.com.tr/Magazin/SonDakika.aspx?aType=SonDakikaGaleri&ArticleID=1371374&PAGE=5

Bu da milliyetin haberi..

Mustafa Ayazoğlu
31.03.2011, 09:06
alex in en iyi yabancı açıklaması gerçkci değildi.
kendi takımında niang, dia, lugao, santos varken jaja demesi ilginçti. bu oyuncunun kendisini bi ... sanmasına yol açacaktır.

Serdar Ersoy
31.03.2011, 09:27
alex in en iyi yabancı açıklaması gerçkci değildi.
kendi takımında niang, dia, lugao, santos varken jaja demesi ilginçti. bu oyuncunun kendisini bi ... sanmasına yol açacaktır.

Ne alaka ?

Adam iyi ise iyi demiştir gerçekçiliğini mi tartışıyoruz bir de :)

Jaja'nın tek söylediği beni onurlandırdı oldu.

Abartmadan yaşamak lazım ;)

sarman61
31.03.2011, 09:35
Benim anlamadığım şey bu adam takımla birlikte idmana çıkmıyor mu, istanbul'a gelip dönecek vaktide ayırıyor kendine buda tabi adamda kondisyon yapıyor :)

Fatih Öztürk
31.03.2011, 11:13
jajanın şov maçı konya ile.en az 2 gol bekliyorum jajadan.

limpb82
31.03.2011, 11:57
bunca yıldır avrupada oynamasına ve bu kadar yetenekli olmasına rağmen hala adından söz ettirememesinin nedeni bu kişiliği belli oldu

Miraç Atalay Çiftçi
31.03.2011, 11:59
Düşüncesiz, saygısız. O uyarılmanın ardına bu işe devam ediyorsan, daha çok sözü de hakediyorsun.

Armağan Dere
31.03.2011, 12:28
Düşüncesiz, saygısız. O uyarılmanın ardına bu işe devam ediyorsan, daha çok sözü de hakediyorsun.

Topunu oynadığı sürece kim,neye karışabilir?...Önünde düzgün bir forvet olsaydı ondan daha fazla yararlanacaktık...

Gökhan KAN
31.03.2011, 12:31
Konya maçında Arda gibi bunuda yazın hareketi bekliyorum..

Harun-61
31.03.2011, 12:33
Trabzon'dan Istanbul'a direk Ucak seferlerinin iptalini talep ediyorum :)

Süleyman Eruyar
31.03.2011, 12:37
Görmüyorum, Duymuyorum, Konuşmuyorum ..

Miraç Atalay Çiftçi
31.03.2011, 13:02
Topunu oynadığı sürece kim,neye karışabilir?...Önünde düzgün bir forvet olsaydı ondan daha fazla yararlanacaktık...

Ahlak'i bosuna savunmuyoruz. Bence de topu oynaması önemli ama uyarı aldığı gunün hemen ardına bunu yapması saygısızlıktir Armağan.

Fatih Öztürk
31.03.2011, 13:02
vay arkadaş ya.

beyler jajaya bu kadar saldırmanın alemi nedir?

adam gibi oynamazsa o zaman ne derseniz deyin.

adamın sosyal yaşantısı bu.napalım adamı Asosyalmi yapalım.

Miraç Atalay Çiftçi
31.03.2011, 13:12
Jaja'nın gezmesi değil sorun.
Uyarıları ve şampiyonluk yarışını ciddiye almaması...
Anlayana!

Travelair
31.03.2011, 13:15
Yattara vol. 2

İlyas Salman'ın "Ya ya ya şa şa şa" filmi bu tip futbolcuları iyi tasvir ediyor

Bu kafayla Ukrayna'dan öteye geçemez. 2 ay daha sabır, sonrasında Ukrayna'ya hediye paketi yapmak lazım yaldızlısından

coren
31.03.2011, 13:17
vay arkadaş ya.

beyler jajaya bu kadar saldırmanın alemi nedir?

adam gibi oynamazsa o zaman ne derseniz deyin.

adamın sosyal yaşantısı bu.napalım adamı Asosyalmi yapalım.

Adam gibi oynamıyor zaten attığı gol gözünüzü boyamasın!
Sosyal hayatla alakası yok bu işin. İş ahlakı diye bişey var.

Fatih Öztürk
31.03.2011, 13:24

:confused:

20 maç 10 gol 4 asist.

adam gibi oynamıyor?

işin ahlak tarafı bizim değil, kulubun disiplin kurulunun işi.

Armağan Dere
31.03.2011, 13:43

peki gol atamayana 3 puan veriyorlar mı..pozitif bilimle uğraşıyorsunuz imzanızdan belli ancak bu yazdığınızın duygusallıktan öteye gitmeyeceğini düşünüyorum..futbolda gol attıkça varsın..jajaya kız vermeyeceğimiz için ahlakı onu ilgilendirir

Mustafa Yüksek
31.03.2011, 13:57
8 maç arkadaşlar. Sabırlı olmak durumundayız.

Paksoy
31.03.2011, 13:57
Jaja'nın gezmesi değil sorun.
Uyarıları ve şampiyonluk yarışını ciddiye almaması...
Anlayana!
Aynen olay bu, Jaja'yı savunan arkadaşlar Trabzonspor geleceğini belirleyecek kritik 8 haftaya giriyoruz.Elin Brezilya'lısı şampiyonluğu kaçırırsak yine elinde şişelerle gezecek umurnda olmayacak,biz ağlayacağız.

Celil Köse
31.03.2011, 14:04
Fotoğraflar görüntülerin çekildiği geceden bence...

Çünkü Jaja'nın kıyafeti aynı. Hadi Jaja aynı kıyafet de olabilir araba da yanında oturan bayan da resimlerde gözüküyor o da aynı kıyafeti giymiş. Bide yanlarında bulunan eleman da aynı kıyafetle bu kadarı da tesadüf olamaz heralde.

Fatih Öztürk
31.03.2011, 14:05
lige 15 gün ara verildi.kulup Arabistana özel maç için gitti.bir dünya eleştiri.vay efendim nasıl gider.
adamlara ekstradan 2 gün izin verildi.jajanın yaptığını kimse tasvip etmiyor orası ayrı olay.ama jajanın bu takımdan gitmesi gerektiğini bile söyleyen bazı arkadaşlarıda anlamak zor değil.

adam brezilyalı,yani sosyal yaşantıları çalkantılı toplum.hayatını bu şekilde yaşadığını bile bile alındı bu adam.

bize cale gibi 8 tane yabancı lazım.alayına kazma dalacak.

bizim neyimize jaja.

dimi yaa!

Yunus Emre AYAZ
31.03.2011, 14:07
adam sahada işini yapıyorsa isterse maç akşamı aleme gitsin banane erkek adam akacak ortamlara tabi :)

Paksoy
31.03.2011, 14:10
Sahada işini yaptığını söyleyemem.II.Yattara olur ancak 1 maç oyna 3 maç yat.performansı tam bir papatya falı

-Konya maçını tek başına alacağını düşünüyorum.Kendini aklamasının en iyi yolu bu maça asılacaktır.

Mustafa Yüksek
31.03.2011, 14:14
Fotoğraflar görüntülerin çekildiği geceden bence...

Çünkü Jaja'nın kıyafeti aynı. Hadi Jaja aynı kıyafet de olabilir araba da yanında oturan bayan da resimlerde gözüküyor o da aynı kıyafeti giymiş. Bide yanlarında bulunan eleman da aynı kıyafetle bu kadarı da tesadüf olamaz heralde.

Olabilir renktaş. Ben de baktım şimdi. Kıyafetler falan aynı. Gerçekten aynı görüntüleri farklı haber diye servis ediyorlarsa büyük şerefsizlik yapılıyor.

Tolga_61
31.03.2011, 14:26
Araçta içki içmesi pek hoş olmamış ama futbolcunun futboluna bakmak gerektiğinden yanayım.Yılmaz Özdil'in bu konuda bir yazısı aklıma geldi.
''Futbolcu oyununu oynadıktan sonra isterse kerhanede sabahlasın, takıma futbolcumu alıyorsun, damatmı'' bunun gibi birşeydi :))

Miraç Atalay Çiftçi
31.03.2011, 14:27
@CelilKöse & @MustafaYüksek

Şimdi inceliyorum, eğer fotoğraf fxif bilgilerine ulaşırsam günleri anlayabiliriz. Ama zor gibi. Bir çok sitede baktım olmadı. Ama bence de daha dikkatli bakınca foto'lar aynı geceyi işaret ediyor.

bangkook_61
31.03.2011, 15:09
Fotoğraflar aynı geceden gibi kıyafetler hep aynı. Basın dizlerine kadar şerefsizlik içinde. Dikkatli renkdaşlarımız teşekkürler.

DeAgLeMaNyAq
31.03.2011, 15:59
Bu fotoğrafların o geceden kalma olduğunu bile bile basına servis edenlerin amacı gayet açık. Belden aşağı vurup takıma zarar vermeye çalışıyorlar...

Cem Akyüz
31.03.2011, 16:02
Asıl zararı bu haberleri yapanlar görecek.Jaja belden aşağı vuracak bunlara

r9emre
31.03.2011, 16:28
Jaja olmasa Umut Bulut sayesinde Kasımpaşa maçını bile yenemeyecektik aldırdığı diğer maçları sayamıyorum bile.Umut gibi 7 - 0 biten maçın 5 ve 6. gollerini atmıyor adam.Hadi başka kapıya sene sonu şampiyon yaparsa Jaja gidip dersiniz hadi git bu takımdan ve Umut gitmeyip Jaja giderse işte o zaman bu takımın taraftarının %90'ı kafayı yer.

Celil Köse
31.03.2011, 16:48
Her olayın dönüp dolaşıp Umut'a bağlanması da sıktı artık yeter ya...

Batuhan
31.03.2011, 16:57

Mide bulandırıyor artık..

Mollasalihoğlu
31.03.2011, 17:20
yabanci ehliyete el konulamaz!

Konumuz değil ama :D
Diyelim ki yabancı burada bir daha araba kullanmasını yasaklayan bir suç işledi. Ama kendi ülkesinden aldığı ehliyetin de uluslararası geçerliliği var normal şartlarda. Engelleyemeyecek miyiz Türkiye'de araç kullanmasını?

Biz Jaja'nın ehliyetini bile düşünelim, o bizi sallamasın peeeh :D

r9emre
31.03.2011, 17:31

Umut Bulut'u yan başlıkta öve öve bitiremeyip gelip aynı adamlar Jaja'ya demediğini bırakmadığı sürece aynen böyle devam edecektir.Ben Onur'un sakatlığının vebalinin de Umut'un üzerine olduğunu hiç söylemedim bu forumda fakat ben de onu söyleyenlere katılıyorum.Zarar veriyor takıma ama Umut'u suçlamıyorum Şenol Hoca'nın tek hatası olmuş durumda Umut'u oynatmak kaç haftadır.

Celil Köse
31.03.2011, 18:04
Umut Bulut'u yan başlıkta öve öve bitiremeyip gelip aynı adamlar Jaja'ya demediğini bırakmadığı sürece aynen böyle devam edecektir.Ben Onur'un sakatlığının vebalinin de Umut'un üzerine olduğunu hiç söylemedim bu forumda fakat ben de onu söyleyenlere katılıyorum.Zarar veriyor takıma ama Umut'u suçlamıyorum Şenol Hoca'nın tek hatası olmuş durumda Umut'u oynatmak kaç haftadır.

Konunun başlığı burası olmadığı için konuyu uzatmak istemiyorum...

Ama en azından şu çok kritik 8 haftaya girerken biraz daha hoşgürülü olsak daha iyi olur kanımca...

İlker ToSun
31.03.2011, 18:14
takımda forma giyen herkes formanın hakkını verdi de sanki saha içi eleştiriler bitti saha dışı eleştiriler başladı.

yahu takımda saha içindeki en yararlı, en önemli futbolcumuz Jaja

onun saha dışı hayatını eleştirene kadar, arkadaşlarının saha içi halini eleştirelim

bir futbolcunun saha içinde başarısı varken saha dışında da "istenilen" hayatı sürüyor olması işin kremasıdır, o kadar da gerek yoktur ama saha içindekilerin işini iyi yapması ekmektir, sudur.

siz önce ekmeği suyu arzulayın, ekmek su girmeyen mide kremayı da kabul etmez

bu takımın "golcüsü" böyle bir sezonda 14 maçta 1 gol atıyorsa ve hala daha baş tacı ise, bu takımın en kritik anlarında ortaya çıkan ve takımın tartışmasız en yetenekli futbolcusu varsın her türlü hovardalığı yapsın

helaldir, haktır

kızmayın alkışlayın

adam hem evi hem işi idare ediyor fenamı, az bulunur böylesi

Erkin Ekşi
31.03.2011, 18:27
adam sahada isini yapiyorsa isterse her gece alemden aleme aksin isterse sahaya sarhos ciksin kimseyi baglamaz.

Erbay
31.03.2011, 18:32
Sonuç ne o fotoğraf önceki akşamdan mı kalma? Eğer öyle değilse Jaja'nın gidişatı hiç iyi değil. Adriano'ya bağlamasa bari.

Necmi6161
31.03.2011, 18:49
Ya Geçen Günki Akşamdan Kalma Resmi Almışlar Jaja Alemde Diye Haber Yapmışlar Yine.En Kötüsüde Bunun Yerel Basınımızda Yayınlanması.

Ha Bide Jaja Gitsin Sezon Sonu Adam Gibi Oynamıyor Diyenler Var.

Bir Arkadaş Demiş Yukarda

BİZİM NEYİMİZE JAJA!

Onur Şeref
31.03.2011, 20:38
Fotoğraflar eski fotoğraflara benziyor ama orası Reina' nın önü. Gittim biliyorum. :D

.....
31.03.2011, 21:05
Konya maçındaki performansı önemli.

Sefa Murat Dokuz
31.03.2011, 21:25
Maçlara asılsa , ligin en iyi oyuncusu olur, bu şekilde kaliteli oyuncu ama isteksiz diyoruz.

coren
31.03.2011, 22:27
:confused:

20 maç 10 gol 4 asist.

adam gibi oynamıyor?

işin ahlak tarafı bizim değil, kulubun disiplin kurulunun işi.

peki gol atamayana 3 puan veriyorlar mı..pozitif bilimle uğraşıyorsunuz imzanızdan belli ancak bu yazdığınızın duygusallıktan öteye gitmeyeceğini düşünüyorum..futbolda gol attıkça varsın..jajaya kız vermeyeceğimiz için ahlakı onu ilgilendirir

Ben Jaja gol atamıyor demiyorum. Tamam gol atıyor ama sonrasın da ne yapıyor? Takıma sıfır yarar sağlıyor demiyorum. Maç izlerken Jaja'nın umursamaz hareketleri karşısında tepkiniz ne oluyor? Bu adam yetenekli adam ama yeteneğini düşük verimle kullanıyoruz. Çünkü futbolu adam gibi oynamıyor. Trabzonspor taraftarının şampiyonluğa hasret olduğunun farkında değil. Bu tip oyunculara adam edemezsek her maç son dakikalara kadar kafayı yiyerek maç izleriz. Jaja istese şimdiki futbolunun üstünde oynayabilir. Videolardan falan görüyoruz.

Neyse. Şimdi de duygularımı bir yana bırakıyım. Matematik kullanalım.
İstatistikleri transfermarkt.de den alıyorum. Ne kadar doğrudur bilemem.

Jaja

1582 dakika 10gol 2 asist.yani 12 golde payı var. dakika başına takıma yararı: 0,00758

Yattara

921 dakika 3 gol 6 asist.yani 9 golde payı var.dakika başına takıma yararı: 0,00977

:eek::eek::eek::confused::confused::eek::eek:

Çok saçma oldu di mi? Ne yani Yattara daha mı yararlı? Matematiği bu işe karıştırırsam yanılırım. Futbolda pozitif bilimin yeri yok. Futbolun içinde taraftar olarak varız dolayısıyla duygularımız olmadan yorum yapmak saçma olur. Ben bu takımı sevdiğim için Jaja'yı eleştiriyorum. Zamanında ne kazmalar gördü bu takım hiçbirini bu kadar eleştirmemiştim.

Emirhan Makul
31.03.2011, 22:28
Asıl zararı bu haberleri yapanlar görecek.Jaja belden aşağı vuracak bunlara

Şutları yerden atacak diyorsun yani :D

Cafer Bulur
31.03.2011, 22:49
Jaja nin gezmesi tozmasi degil saha icinde bircok kez umursamaz tavirlaridir daha endise verici olan.

Tabiiki ortaya cikan görüntüler hic hos degildi,savunulacak tarafi da yoktu.

Umarim jaja artik dikkatini sampiyonluk yoluna verirde sezon sonunda eglenmesine bakar.

Herseyin bir zamani vardir,su anda cok calismak ve üretmek zamani jaja da bunu rahatlikla yapabilecek klasa sahip.

Yaşar
31.03.2011, 22:54
Jaja'nın umursamaz olduğuna inanmıyorum. Oyun stili bu ve tavır olarak soğuk bir insan. Ama kesinlikle umursamaz değil. Bu sene 3 maçını izledim takımın staddan. Selçuk ile beraber takımı organize etmeye, futbolculara yapmaları gerekeni söylemeye çalışan diğer futbolcu da Jaja.

Cafer Bulur
31.03.2011, 22:56
Jaja'nın umursamaz olduğuna inanmıyorum. Oyun stili bu ve tavır olarak soğuk bir insan. Ama kesinlikle umursamaz değil. Bu sene 3 maçını izledim takımın staddan. Selçuk ile beraber takımı organize etmeye, futbolculara yapmaları gerekeni söylemeye çalışan diğer futbolcu da Jaja.
Öyle bir oyun stili olmaz,olmamali.

Jaja son maclarda umursamaz degilse de istek olarak kötüydü,kasimpasa macinda bile.

Yaşar
31.03.2011, 23:06
Alex de topun peşinden gitmiyor oda mı umursamaz şimdi? Dünya'nın hiç bir takımında 11 kişi de topun peşinden koşmaz, rakip kovalamaz. Jaja da böyle bir adam. Kabul etmek zorundayız. Hani Cem yılmaz'ın bir lafı var ya David Coupperfield ile ilgili'' Adam önümde uçuyor. Rakamdakiler diyor ki kesin ip vardır. Adam hem uçup, hem de biletle gösteri yapıyor olabilir mi? Uçsa zaten peygamberliğini ilan ederdi.'' Biz de bu mantıkla bakıyoruz futbolculara. Hem koşacak, hem adam kovalayacak, hem gol atacak, hem defanstan top çıkaracak. Böyle bir futbolcu olsa zaten Trabzonspor'da ne işi var ki, Barcelona da oynar.

Cafer Bulur
31.03.2011, 23:10
Alex de topun peşinden gitmiyor oda mı umursamaz şimdi? Dünya'nın hiç bir takımında 11 kişi de topun peşinden koşmaz, rakip kovalamaz. Jaja da böyle bir adam. Kabul etmek zorundayız. Hani Cem yılmaz'ın bir lafı var ya David Coupperfield ile ilgili'' Adam önümde uçuyor. Rakamdakiler diyor ki kesin ip vardır. Adam hem uçup, hem de biletle gösteri yapıyor olabilir mi? Uçsa zaten peygamberliğini ilan ederdi.'' Biz de bu mantıkla bakıyoruz futbolculara. Hem koşacak, hem adam kovalayacak, hem gol atacak, hem defanstan top çıkaracak. Böyle bir futbolcu olsa zaten Trabzonspor'da ne işi var ki, Barcelona da oynar.
Jaja dan sadece ofansif aksiyonlarda yani alex tarzi seyler bekliyor herkes,kimse kosmasini, rakibi kovalamasini beklemiyor.

Yaşar
31.03.2011, 23:14
Bence ilk senesine göre başarılı. Ligin ilk 10 maçında yedek başladı genelde. İlk Galatasaray maçında 11de oynadı yanlış hatırlamıyorsam. 10 gol 3 asisst yanlış bilmiyorsam. Son 10 yılın en iyi yabancı performanslarından birisi ki daha sezon sonu gelmemesine rağmen. Ama daha iyisini de yapabilecek kapasitesi olduğunu ben de düşünüyorum.

maxim
31.03.2011, 23:27
Umut gibi 7 - 0 biten maçın 5 ve 6. gollerini atmıyor adam.

7-0 biten Kasımpaşa maçının 5. ve 7. gollerini atmış Jaja..

Umut da 3. ve 6. gollerini...

Ne diyorsun bu işe?

Terzioğlu
31.03.2011, 23:30
Jaja olmasaydi su anda Fenerbahce'nin en az 6 puan gerisindeydik bu kadar basit. Daha neyin tartismasini yapiyorsunuz Allah askina? Bu adamin kiymetini bilelim. Saha disinda ne yaptigi bizi alakadar etmez.

Samet Yildirim
31.03.2011, 23:50
Jaja yi tartismak inanilmaz gülünc bir olay.

mit_o
01.04.2011, 01:20
gollere devam jaja ;)

Armağan Dere
01.04.2011, 01:24

Ne diyorsun bu işe?

2 tane boş kaleye atamaması yüzünden 4 puan gitti sen ne diyorsun bu işe...Umut'u savunmak için kılı kırk yaran arkadaşlar var ve şuan savunulacak hiçbir tarafı yok

Yaşar
01.04.2011, 01:27
Jaja sayfası burası.

Ünal Cumhur
01.04.2011, 01:32
jaja tartısmasız son 10 yılın en iyi yabancılarından biri. colman- symek-jaja ücü bence son 10 yılın en iyi yabancıları

r9emre
01.04.2011, 02:02
jaja tartısmasız son 10 yılın en iyi yabancılarından biri. colman- symek-jaja ücü bence son 10 yılın en iyi yabancıları

Bence Trabzonspor tarihindeki en yetenekli,en komple futbolcu diyorum ben de.En faydalı olmuş olan demiyorum yanlış olmasın.Bizi 2 kere şampiyon yapsın gitsin başka bir şey istemiyorum.Şu son 8 hafta en az 5 gol bekliyorum. :p

orkun kır
01.04.2011, 09:24
sen 22-23 yaşında tam da çağında adama deli gibi para yağdır...cebi şişsin şişsin..trabzona gelsin..eeee ? napacak bu adam bu kadar parayı genç adam..heralde yiyecek içeçek aleme gidecek..o konumda kim olsa yapardı..herkesin stres atmak için belli yöntemler vardır..jaja da en klasik olanını seçmişiyi de etmiş :) adamın dediği doğru sahada topunu oynuyosa sorun yok kimse karışmasın...önümüzdei haftalar gollere devam edecek ama perdeyi uzaktan bi golle kapatsa süper olur..

Mustafa Yılmaz.20
01.04.2011, 10:32

Ne diyorsun bu işe?
Doğal olarak. Zaten Jaja oyuna girdiğinde skor 4-0 değilmiydi. O girdikten sonra attığımız 3 golün 2'sini atmış işte..

Birtan Karaman
01.04.2011, 11:05
Diğer bölgelerdeki oyunculardan söz edecek olursak da Selçuk ve Jaja bana göre Türkiye'deki en kaliteli oyuncular arasında yer alıyor.

Glowacki

TS57
01.04.2011, 11:19
Ya jajayı böyle kabul etmek zorundayız arkadaş bu adam ilk geldiğinde de zaten konuşuyoluyordu gece hayatı var diye o yoksa biz den başka sı bilmiyordu metalistte luce adamı biz 10 milyon euro ya alamadık diyor ben onu bunu bilmem tamam içkide içebilir ama direksiyon başında araç kullanırken yapması yanlış yoksa içki içmiş şunu yapmış bunu yapmış dersek oho vay bizim halimize yani saha golleri asistleri yaptığı sürece sıkıntı yok burdan da doğan medya grubunu tebrik ediyorum jaja ile blica yapıyor bu adamlar sadece jaja yı eleştiriyor adam ama ıstanbul takımlarının futbolcularına saklamaya .... Yemiyor tabiki

Mustafa ÖZDEMİR
01.04.2011, 11:28
konyayada atacak...

Paksoy
01.04.2011, 11:44
Jaja çok yetenekli,maçın skorunu istese değiştirebilecek bir oyuncu,ama çok top kaybediyor laubali oynuyor,E hırslı olsa zaten Barcelona'd aoynardı.

ispiroğ61
01.04.2011, 13:23
Bilyorum Jaja Konya maçı senin maçın olacak.. Bilirsin işini Kral..

maxim
01.04.2011, 16:28
Doğal olarak. Zaten Jaja oyuna girdiğinde skor 4-0 değilmiydi. O girdikten sonra attığımız 3 golün 2'sini atmış işte..

Zaten bana göre bir futbolcunun 7-0 biten maçın son gollerini atmasında sorun yok ki... Arkadaş Jaja'nın böyle birşey yapmadığını söylemiş ben de sadece yaptığını söyledim.Yapacak tabi maç farka gittikten sonra kaliteli oyuncular gol atmayı mı bırakır? Elbette Umut da Jaja da 4.5.6. golleri atacaktır. Komik olan durum Jaja başlığında Umut'u eleştirmek için atılan gollerin sırasından çıkarım yapmaktır bana göre... Yoksa Jaja kral topçu zaten mevzu o değil...

Bera B.
01.04.2011, 22:25
Konyaya atmasın da cimboma atsın. Konyaya atacak biri elbet bulunur. Hadi Jaja

Birtan Karaman
01.04.2011, 22:33
İlk senesinde şu haftaya kadar 10 golle katkı yapan Jaja önümüzde ki sezon gol krallığına oynar. Bu adam bu takım için tartışılmaz.

Yavuz Hasan
02.04.2011, 00:24
Konyaya atmasın da cimboma atsın. Konyaya atacak biri elbet bulunur. Hadi Jaja
her ikisine de atsın

r9emre
02.04.2011, 00:28

Ne diyorsun bu işe?

Jaja'nın ilk oynadığı sonradan oyuna alınması gibi saçmalıkların yapıldığı zamanlardı.Kasımpaşa maçı,Gençlerbirliği maçı,Bursaspor maçları gibi maçlar hatırlıyor musun Umut'un bu sene? Attığı golleri mesela benim hatırladığım 3 maçta 3.golünü attı takımın Kasımpaşa maçında 3. ve 6. goller.Zaten toplam 9 golünün 5 tanesi böyle diğerleri de Jaja gibi galibiyeti getiren goller değil.Ya tamam golün iyisi kötüsü olmaz da Jaja bu takımda en son yedek bırakılacak futbolcu demek istediğim o 5 dakika maça kendini verdi mi maçı alıyor adam Umut 90 dakika maça kendini verse sadece bize kafayı yedirtiyor.

GULER
02.04.2011, 00:29
İlk senesinde şu haftaya kadar 10 golle katkı yapan Jaja önümüzde ki sezon gol krallığına oynar. Bu adam bu takım için tartışılmaz.

Forvetde en ucta oynayip ve Umut kadar kosup pres yaparsa 100de 100 gol krali olur :)

r9emre
02.04.2011, 00:34
Forvetde en ucta oynayip ve Umut kadar kosup pres yaparsa 100de 100 gol krali olur :)

Ya kardeşim işte ben bunu anlamıyorum Allah aşkına bakın Alex koşuyor mu? Gerek yok sadece oyuna kendini biraz daha versin yeter koşma işini geri kalan takım yapsın.Bu adam Alex gibi el üstünde tutulması sorumluluk verilmeli Alex gibi bu adam bu takımı sırtında taşır isterse yetenekleriyle.

Murat SİSMAN
02.04.2011, 00:35
Diğer bölgelerdeki oyunculardan söz edecek olursak da Selçuk ve Jaja bana göre Türkiye'deki en kaliteli oyuncular arasında yer alıyor.

Glowacki

bunun aynısını alexde soylemıstı

GULER
02.04.2011, 00:37
Ya kardeşim işte ben bunu anlamıyorum Allah aşkına bakın Alex koşuyor mu? Gerek yok sadece oyuna kendini biraz daha versin yeter koşma işini geri kalan takım yapsın.Bu adam Alex gibi el üstünde tutulması sorumluluk verilmeli Alex gibi bu adam bu takımı sırtında taşır isterse yetenekleriyle.

Mesajimi yanlis anlamissin, ben illaki kossun pres yapsin demek istemedim. Senin dedigin gibi kendisini tam olarak futbola verirse zaten bu adami kimse durduramaz, ben bunu demek istedim aslinda:)

r9emre
02.04.2011, 00:41
Mesajimi yanlis anlamissin, ben illaki kossun pres yapsin demek istemedim. Senin dedigin gibi kendisini tam olarak futbola verirse zaten bu adami kimse durduramaz, ben bunu demek istedim aslinda:)

O zaman aynı düşüncedeyiz renktaş yanlış anlamışım kusura bakma. :) Ben hani koşmadığı için futbolcuyu eleştirenler gibi bir anlam çıkardım yıllarca Alex'i o yönde eleştirdiler şimdi herkes önünde eğiliyor.Bu adama sabredersek ona sorumluluk verirsek aynı verimi alırız bence bir de evlense her şey daha güzel olur. :D

GULER
02.04.2011, 00:48
O zaman aynı düşüncedeyiz renktaş yanlış anlamışım kusura bakma. :) Ben hani koşmadığı için futbolcuyu eleştirenler gibi bir anlam çıkardım yıllarca Alex'i o yönde eleştirdiler şimdi herkes önünde eğiliyor.Bu adama sabredersek ona sorumluluk verirsek aynı verimi alırız bence bir de evlense her şey daha güzel olur. :D

Hahaha haklisin ona bir rahibe bulmak lazim:P Gerci bir lafi vardi Jajanin kameralara yakalandigi gece; 'I LOVE THIS LIFE' , yani bir rahibeyle evlense bile bu adam alem bir adam :)

r9emre
02.04.2011, 00:51
Hahaha haklisin ona bir rahibe bulmak lazim:P

Saha dışında harcadığı enerjinin %50'sini yeşil sahada harcasa %100 şampiyonuz. :D

GULER
02.04.2011, 00:54
Saha dışında harcadığı enerjinin %50'sini yeşil sahada harcasa %100 şampiyonuz. :D

Insallah renkdas, beklentilerimiz yuksek bu adamdan. O beklentileri karsilayacagindan (ki bu sezon STSL'de kendini zaten ispatladi) suphem yok:)

Semra
02.04.2011, 11:48
Umarım sorumluluklarını yerine getirir.
Çok şey istemiyoruz ki kupada Manisaspor maçındaki oyununu olmadı Bursaspor maçındakini!
Şansın açık ol.

Paksoy
02.04.2011, 19:53
Jaja yoksun yine.

Harun-61
02.04.2011, 19:57
dalga mi geciyorsun Dostum ???

Chiko
02.04.2011, 19:57
Berbat......

Fatih
02.04.2011, 19:58
Adamın sevdiği hayat farklı beyler...

Paksoy
02.04.2011, 19:59
dalga mi geciyorsun Dostum ???
Ben mi? .

Ömer Yüce
02.04.2011, 20:00
Çok ezdi be. Engin daha verimli olur bence...

Harun-61
02.04.2011, 20:02
Ben mi? .

estf.
JaJa tabii ki.

Ali İhsan
02.04.2011, 20:05
Maalesef sahada da sarhoş gibi.

Paksoy
02.04.2011, 20:08
Jaja kenarda,Ceyhun oyunda İsabet olmuş.

guyus
02.04.2011, 20:11
Dışarda fazla mesai harcamış hali kalmamış :) Bizim içinde yapsaydın diyenlere selam olsun...

DeAgLeMaNyAq
02.04.2011, 21:24
İyi değildi ama bildiğimiz Jaja'dan da çok farklı değildi. İkinci yarıda çok kritik goller atmasına rağmen hâla ilk yarıdaki performansından uzak. Bu Rıdvan'da az değil. Devre arasında oyundan çıkmasının sebebi acaba geçen hafta yaşadığı olaylar mı diye bahane arıyor...

Birtan Karaman
02.04.2011, 21:25
Jaja çok rahat nedense.

Adam ben ne yapsam yinede yerim garanti diyor. Jaja'yı çok sevmeme rağmen durumu böyle yorumlattı bana malesef bugün ki oyunu ile.

Ali Tunahan Güllü
02.04.2011, 21:27
İstanbul gezisi yormuş belli!
Neyse 1-2 maçlık kötü oyun normal karşılanabilir.

ilhan
02.04.2011, 21:30
Oyun içerisinde 3-5 dakika kendini gösteriyor o da fazlasıyla kalitesini belli etmesine yetiyor. Ötesi yok zaten. 20 dakika oynasa maç kopacak. Ama ileride daha fazla pas alışverişi yapabileceği bir adama ihtiyaç var. Duvar pası yapamıyor. Veriyor alamıyor, aldımı vermiyor.

T.B_1461
02.04.2011, 21:32
Cevabı sahada verdin. Ayakta duramayarak.

Enes Ünal Kaya
02.04.2011, 21:35
Medya'ya Paralel Bir Oyun Sergileyerek Güven Kırdı .. Çok Yormuşlar Seni Anlaşılan Ee 3 Tane İdare Etmek Zor Tabi :)

Samet Metin
02.04.2011, 21:42
yüz ifadesine bile bakarak şunu söyleyebilirim ki bu adam şampiyonluğun "ş"sine bile inanmıyor....
ayrıca bugün ayakta bile duramıyordu...

Sibel
02.04.2011, 21:44
Cevabı sahada verdin. Ayakta duramayarak.
Katılıyorum.

Batuhan
02.04.2011, 21:48
Kötüydü, yerine giren Ceyhun da kötüydü. 10 kişi oynadık yani direk :)

bordo(61)mavi
02.04.2011, 21:49
Malum 3 maç üst üste yapınca konya maçı ağır geldi,,, İnşallah haftaya düzelirsin,, malum cincon maçında lazımsın...

bordoylamavi
02.04.2011, 21:56
"i love this life" demek ha jaja. yalnız o sevdiğin hayatın geleceği pek iyi değil örnekleri çok. adam gibi kafanı futbola verirsen ingiltereye de gidersin yoksa sana brezilya ligi görünür

Uğurtan
02.04.2011, 22:13
Kötü oynadı. Ama zaman zaman herkes kötü oynayabiliyor.

Çıkması doğru karardı. Umarım performansı artar.

ozturk
02.04.2011, 22:15
kendine çekidüzen vermeli...

sifuni
02.04.2011, 22:16
kötüydü cikmasi dogruydu sadece bukadar.baska konulara deginmemek gerekir.

dimsag
02.04.2011, 22:18
oyundan alınması doğru karardı oyunda kalmak için bi çabası olmadı haftalardı sürekli değişsn bi performans sergliyor

r9emre
02.04.2011, 22:18
Kötü oynadığı doğru ilk yarı ama doğru olan bir şey daha var o da Jaja çıktı takım ikinci yarı boyunca 2 pas yapamadı.Topla oynama Konyaspor %61 Trabzonspor %39'lara yükseldi.Toplam isabetli pasda Konyaspor gibi bir takım bizde 40-50 pas üstündü ikinci yarı sonlara doğru.Bu adam sahada sürünse bile takım 3 pas yapıyorsa bu adam sayesinde yapıyor.Artık birileri bunu kalın kafalarına sokmalı.Ne hallere düştük ikinci yarı.

Osman Pervaneli
02.04.2011, 22:20
Kötü oynadığı doğru ilk yarı ama doğru olan bir şey daha var o da Jaja çıktı takım ikinci yarı boyunca 2 pas yapamadı.Topla oynama Konyaspor %61 Trabzonspor %39'lara yükseldi.Toplam isabetli pasda Konyaspor gibi bir takım bizde 40-50 pas üstündü ikinci yarı sonlara doğru.Bu adam sahada sürünse bile takım 3 pas yapıyorsa bu adam sayesinde yapıyor.Artık birileri bunu kalın kafalarına sokmalı.Ne hallere düştük ikinci yarı.

aynen macin ikinci yarisi böyle düsündüm bende, ceyhun girdi pas trafigi azaldi...

Mollasalihoğlu
02.04.2011, 22:22
Jaja çıkınca Konya'nın Alanzinho dışında korkacağı kimse kalmadı sahada..

Asi Çaykaralı61
02.04.2011, 22:23
Haydi Jaja toparla kendini sen bize lazımsın.Haydi senin beklentilerimizi karşılayabileceğina inanıyoruz.

r9emre
02.04.2011, 22:28
aynen macin ikinci yarisi böyle düsündüm bende, ceyhun girdi pas trafigi azaldi...

İşte millet Jaja çok kötü diyor tamam çıktı o zaman niye ikinci yarı mükemmel oynamadık? Sorusunu sormuyor kendilerine.Jaja'nın ölüsü pas trafiğini canlı tutuyor resmen.Peşine orta sahadan 2 eleman takıyor,anlamıyor millet.

mavituğ
02.04.2011, 22:43
alemlerin kralımı yoksa futbolun kralımı olmak istiyor karar vermeli,bu şekilde devam ederse en büyük kayıp kendisi için olur.

mk.esen35
02.04.2011, 22:46
bu biirrr.iki ve üç olursa hemen postalanmalı.oyunculuğuna lafım yok.dışarıda ne b.k yersen ye.ama bu takıma sahada bişeyler ver.

LazAnisT
02.04.2011, 23:05
Çok kötüydü çıkması doğru diye düşündüm ama Ceyhunu görünce keşke çıkmasaydı dedim.

Deniz Tosunoğlu
02.04.2011, 23:07
He loves this life.

Mustafa Ayazoğlu
02.04.2011, 23:20
Aklı sahada değildi, kendisine atılan topları takip edemedi. Top kaptırdı. Skora etki edemedi.

Sahada cevap verecekti ama pırt oldu.

Samet Yildirim
02.04.2011, 23:21
Cikacagini benden tahmin ettim ama ceyhunu izliyince ah dedim keske cikmasaydi :)

Atakan
02.04.2011, 23:30
Çıkması doğru karardı ama Ceyhun gireceğine çıkmasaydı daha iyidi. Jaja'nın nasıl bir oyuncu olduğunu bildiğim için içim rahat. İnşallah eski günlerine döner.Zira bugün çok kötüydü.

Sefa Murat Dokuz
02.04.2011, 23:56
11 de başlamasın demiştim, aklı başına gelmeli.

Ali İhsan
02.04.2011, 23:56
Bugün öyle kötüydü ki çıkması bile başka zarar verdi.

Alihan Ertürk
03.04.2011, 00:05
Kötü olmasının gece kulübü mevzusu ile alakası yoktu bence.. Jaja çünkü inişli çıkışlı bir performans sergiliyor, bugün de kötüydü. Ama klasik Jaja'ydı yani o olaylarla bir alakası yoktu.

Sinan Ayaz
03.04.2011, 00:06
canımı sıkmaya başladı insan bu kadar mı ruhsuz olur herkes savaşırken onun seyirci kalmasına tahamül edemiyorum

Mustafa ÖZDEMİR
03.04.2011, 00:08
sen ne işe yararsın dostum...

Mert Oğuzlu61
03.04.2011, 00:12
tamam sorun yok, haftaya telafi eder inşallah.

Birtan Karaman
03.04.2011, 00:15
Jaja bu takımın yıldızıdır. Ersun Hocanın tabiri ile performanslarda dalgalanmalar olur ve şuanda Jaja'nın başına geldi bu durum. Gs maçını tek başına alır herkese affettirir kendini.

Özge
03.04.2011, 00:41
Kötüydü fakat Ceyhun oyunuyla Jaja'nın kötü performansını unutturdu resmen.Jaja toparlan kritik maçlar önümüzde.