PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jajá - Jackson Avelino de Coelho

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

pReN@_61
21.03.2011, 00:52
İsteksiz..Topsuz alanda sıfır koşu..Frikik şutu hariç sıfır oyun.

LaZ_KoPaT
21.03.2011, 01:03
Deli etti beni bugün ya adamda pres yok kosu yok en önemlisi istek yok

r9emre
21.03.2011, 01:03
Alex'de hiç koşmuyor hiç top almıyor Cuma günü neredeyse sahada hiç görünmedi ama bir frikikten asist,bir de kafa golü adam profesör diyen aynı arkadaşlar acaba Jaja o frikik golü direk değil de gol yapsa Umut değil de Pawel oynuyor olsa onun paslarından birini değerlendirmiş olsa da asistte yapmış olsa ne yazacaktı? Arkadaş bu adam Alex tipi vereceksin frikikleri bu adama vurulabilecek vuracak.Boş alan yaratıp yeteneklerini sergilemesini sağlayacaksın onu oyundan koparmayacak oyunun içinde tutacaksın daha fazla sorumluluk vereceksin ki bu adam seni şampiyon yapsın tek başına ama kime anlatıyoruz Alex yaptığında aynıların profesör bizim Jaja yaptığında koşmuyor,basmıyor falan filan.Size Jaja yerine bir tane daha Umut Bulut lazım anladım ben.

Bekir
21.03.2011, 01:05
Jaja'yı hiç eleştirmemiş biri olarak,Yattara'ya acımasızca saldıranları bu başlıkta da görmek isterim...

Yattara için önünden geçene pres yapmıyo,kaptırdığını kovalamıyo diyen kişiler Jaja'nın önünden geçen topa ayağını uzatmamasını da eleştirmeli...

Bana göre ikisi de aynı derece vurdumduymaz,Skor olarak eleştiriyosanız ikisi de aynı şekilde skora katkı yapıyor...

İbrahim CİHAN
21.03.2011, 01:07
haftaya golü var istikrarsız biraz kendine çeki düzen verirse bu takımın bence en büyük yeteneği beklentimiz büyük.. hadi jaaaajaaaaa :)

Uğur Ö.
21.03.2011, 01:53
haftaya golü var istikrarsız biraz kendine çeki düzen verirse bu takımın bence en büyük yeteneği beklentimiz büyük.. hadi jaaaajaaaaa :)
Bu tür yorum yazılan hiçbir oyuncu gol atamıyor nedense :)

Enes Ünal Kaya
21.03.2011, 01:55
Frikikde Topu Harika Döndürdü Artık Gol Bekliyoruz Frikikden

Samet Yildirim
21.03.2011, 01:56
Vasati asamadi...Saha sartlarida ona göre degildi.

parlayan
21.03.2011, 02:25
İsteksizlik, lakaytlık... Bunları aşabilse ligin tozunu attıracak bir futbolcu ama...
Böyle devam ettiği sürece kardan çok zarar veriyor bence.
Çekidüzen vermeli kendine.

Alex'le kıyaslanması da ayıp olan futbolcudur.

Yaşar
21.03.2011, 02:52
Jaja başlığına bakıyorum, koşmuyor mücadele etmiyor, önünden geçen topa ayak uzatmıyor yorumlarını okuyorum. Ama aldırdığı 12 puan var takıma.
umut başlığına bakıyorum aynı kişiler gol atamayınca boşuna koşması mücadele etmesi işe yaramıyor yazıyor.
Tutarlı olmak lazım. Futbol 1o tane Umutla da oynanmaz, 10 tane Jaja ile de . umut mücadele ediyor, Jaja atıyor. Birinin eksiğini diğeri kapatıyor.

coren
21.03.2011, 03:15
Alex'de hiç koşmuyor hiç top almıyor Cuma günü neredeyse sahada hiç görünmedi ama bir frikikten asist,bir de kafa golü adam profesör diyen aynı arkadaşlar acaba Jaja o frikik golü direk değil de gol yapsa Umut değil de Pawel oynuyor olsa onun paslarından birini değerlendirmiş olsa da asistte yapmış olsa ne yazacaktı? Arkadaş bu adam Alex tipi vereceksin frikikleri bu adama vurulabilecek vuracak.Boş alan yaratıp yeteneklerini sergilemesini sağlayacaksın onu oyundan koparmayacak oyunun içinde tutacaksın daha fazla sorumluluk vereceksin ki bu adam seni şampiyon yapsın tek başına ama kime anlatıyoruz Alex yaptığında aynıların profesör bizim Jaja yaptığında koşmuyor,basmıyor falan filan.Size Jaja yerine bir tane daha Umut Bulut lazım anladım ben.

Jaja Alex'in yarısı olamaz kendimizi kandırmayalım. Alex Jaja dan kat kat hırslı. Alex top ayağındayken topu ezmiyor,pas atacak arkadaşı yoksa bile fazla top kaybı yapmıyor. Jaja çok top kaybediyor. G.birliği maçın da Jaja'nın top kaybı sonucunda rakibe geçen top gol oldu. Jaja'nın oynadığı mevki bu kadar top kaybını kaldıracak bir mevki değil. Takım hücuma çıkarken kaptırılan her top sonucunda savunmamız dengesiz yakalanıyor. Jaja gol attığı maçlarda bile oyunun büyük bölümünde sahada yürüyor. Bir türk futbolcu bu kadar hata yapsaydı şimdiye taşlanmıştı.

Canberk
21.03.2011, 03:21
Geçen hafta daha iyiydin ne oldu bugün çok top kaçırdın .
Ama olsun kaliten yeter senin Jaja Coelho :cool:

Sefa Murat Dokuz
21.03.2011, 14:13
Birisi Alex koşmuyor demiş :D Güldürmeyin adamı, Jaja dün 5 km zor koştu heralde. Sayısız top kaybedip peşine de düşmedi, bir lakayt ve vurdumduymaz tavırları vardı .
Günü gününe asla tutmayan bir oyuncu. Topla birlikte o kadar hızlı ki aslında ne yapabileceğinin farkında değil.

bASTURk
21.03.2011, 14:46
Jaja'nın koşmama lüksü var.Adam atıyor...Ve maalesef topu içeri sokmayı bilen tek oyuncumuz.

Hasan Şaş'ın görüşlerine genelde katılırım.''Trabzon'da Jaja hariç herkes koşmak zorunda.''

Jaja orta sahada rakibe bassa ne olur?Geri dönse ne olur,ne faydası olur?..Onun etkili olduğu yer orta saha değil,ceza sahası içi ve çevresi.Ha,o bölgede gerekli mücadeleyi göstermezse gerekli tepkiyi görür.

Dün etkisizdi.Arada böyle olabilir ama potansiyeli çok yüksek bir oyuncu ve gerilimin iyice arttığı haftalara girerken onun gibi sahada cool oyunculara çok ihtiyacımız olacak.

Lige verilen arayı iyi değerlendir Jaja.

Jajaa Jajaa Jajaa Jajaa!..

Turgay Atalay
21.03.2011, 15:58
maçta ne yapmak istediğinin kendi de farkında değildi

ugurozturk
21.03.2011, 16:24
kaleye yakin oynamali ki top kayiplarinda golu yemeyelim..selcukla colmanin gerisinde kaldi cogu pozisyonda. bunu anlayamadim.

outoftime
21.03.2011, 19:32
jaja sen tam bir bombasın
küçük takımın büyük oyuncusu olabilirsin
ortanın ortasında bırak oynamayı pozisyon bile alamazsın
kasımpaşa maçında 9, g.birliği maçında 6 top kaybı
attığın 10 gole güvenme umut da 9 tane attı
ama herkes ona sövmekten bıkmıyor
ben de sana sövüyorum
futbolcu değilsin tam bir korkuluksun

Asi Çaykaralı61
21.03.2011, 19:37
Jaja bence ne o kadar çok iyi oynadı ne de o kadar çok iyi oynadı.Ama ben çok daha iyi olabileceğine inanıyorum :)

Reşit
21.03.2011, 19:40
jaja sen tam bir bombasın
küçük takımın büyük oyuncusu olabilirsin
ortanın ortasında bırak oynamayı pozisyon bile alamazsın
kasımpaşa maçında 9, g.birliği maçında 6 top kaybı
attığın 10 gole güvenme umut da 9 tane attı
ama herkes ona sövmekten bıkmıyor
ben de sana sövüyorum
futbolcu değilsin tam bir korkuluksun
obaaaaa cıstaka cıstak dıp tıs dıp tıssssss

outoftime
21.03.2011, 19:42
obaaaaa cıstaka cıstak dıp tıs dıp tıssssss

yazma özrün mü var arkadaş
alındın herhalde laflarıma

Reşit
21.03.2011, 19:47
yazma özrün mü var arkadaş
alındın herhalde laflarıma
evet var öğretmemişler bana yazmayı tepkimi bu sekilde veriyorum . laflarınada alındım aslında jaja benım türkceyi pek sökemedigimden böyle yazıyorum . büyük takımın büyük taraftarı ..

outoftime
21.03.2011, 19:50
önce insan gibi yazacaksın ki karşı taraf seni ciddiye alsın
böyle feminen ağırlıklı sözlerle yazan biri trabzonda yaşıyor demek allah kolaylık versin sana
haa kampa da geç katılma bir daha adam sansınlar...

Ilelioglu
21.03.2011, 19:52
Böyle oynayacaksan yedek bekle daha iyi!

Her mac üst düzey performans olmasa bile belirli bir cizginin üzerinde kalmalisin.

;):)

outoftime
21.03.2011, 19:54
jajayı gözümüzde çok büyüttük
forvet oynayamıyorsa ilk 11 de olmasına gerek yok
yoksa her maçı 1-0 dan çeviremeyiz

Reşit
21.03.2011, 19:56
önce insan gibi yazacaksın ki karşı taraf seni ciddiye alsın
böyle feminen ağırlıklı sözlerle yazan biri trabzonda yaşıyor demek allah kolaylık versin sana
haa kampa da geç katılma bir daha adam sansınlar...
ben diyorum türkcem o kadar iyi degil sen "feminen" felan bir şeyler yazıyosun. beni ciddiye alıp almamanda pek sorun değil . sadece yazdıgın yazılara tepki verdim .sen beni ciddiye alma bosver.

outoftime
21.03.2011, 20:01
ben diyorum türkcem o kadar iyi degil sen "feminen" felan bir şeyler yazıyosun. beni ciddiye alıp almamanda pek sorun değil . sadece yazdıgın yazılara tepki verdim .sen beni ciddiye alma bosver.

seni ciddiye alıp almayacağımı sana sormam
ben jajaya verip veriştirirken maydanoz olma
gayrıciddi biri olduğun için ben de ona uygun kelimeler seçiyorum
bundan sonra seni ilgilendirmeyen yazılara anlamsız saçma sözlerle cevap verme bana da bulaşma dersini alırsın

Reşit
21.03.2011, 20:10
seni ciddiye alıp almayacağımı sana sormam
ben jajaya verip veriştirirken maydanoz olma
gayrıciddi biri olduğun için ben de ona uygun kelimeler seçiyorum
bundan sonra seni ilgilendirmeyen yazılara anlamsız saçma sözlerle cevap verme bana da bulaşma dersini alırsın
ohoo sizde bi karar verin bi ciddiye alıyorsun bi almıyorsun

özellikle sampıyonluga gittigimiz bir dönemde" bana göre" takımın en önemli futbolcularından birine böyle "verip veriştirirsen " banada niye böyle ciddiyetsiz yazıyorsun diyemessin.senın elestirme seklin ne kadar ciddiyse benımde size cevap veriş şeklim o kadar ciddi.

bana verdigin bu dersten dolayıda teşekkürler (insanın gözü nasıl korkutulur)

Erbay
21.03.2011, 20:19
Top kaybetme rekoru kırmıştır dünkü maçta.

outoftime
21.03.2011, 20:21
ohoo sizde bi karar verin bi ciddiye alıyorsun bi almıyorsun

özellikle sampıyonluga gittigimiz bir dönemde" bana göre" takımın en önemli futbolcularından birine böyle "verip veriştirirsen " banada niye böyle ciddiyetsiz yazıyorsun diyemessin.senın elestirme seklin ne kadar ciddiyse benımde size cevap veriş şeklim o kadar ciddi.

bana verdigin bu dersten dolayıda teşekkürler (insanın gözü nasıl korkutulur)

evet sana göre önemliyse mesajında belirtirsin
futboldan anlayan bir insan jajayı bu kadar önemli saymaz zaten
takımını maçlar bitmeden terkeden bir futbolcu ve onu savunan bir taraftar benim için aynı kefededir
jaja takımını benim kadar düşünmezken ben jajayı mı düşüneceğim?
sen ve senin gibiler yüzünden emek hırsızlığı yapılıyor her maç canını dişine takan oyuncular görülmezken orta alanda pinekleyen jaja gibiler prim yapıyor
vah benim büyük takımımın küçük taraftarı...

outoftime
21.03.2011, 20:22
her maçta top kaybetme rekoru kırıyor...

Reşit
21.03.2011, 20:26
evet sana göre önemliyse mesajında belirtirsin
futboldan anlayan bir insan jajayı bu kadar önemli saymaz zaten
takımını maçlar bitmeden terkeden bir futbolcu ve onu savunan bir taraftar benim için aynı kefededir
jaja takımını benim kadar düşünmezken ben jajayı mı düşüneceğim?
sen ve senin gibiler yüzünden emek hırsızlığı yapılıyor her maç canını dişine takan oyuncular görülmezken orta alanda pinekleyen jaja gibiler prim yapıyor
vah benim büyük takımımın küçük taraftarı...
size göre futboldan anlamanın kıyası nedir jaja yı begenen anlamaz jajayı begenmeyen futbol ilahıdır şeklinde mi ?
jajanın takımı düşünmediğini nerden cıkarıyorsun. aynı ortamda bulundunda agıznda mı kacırdı . heralde futbolcuları bilgisayar gibi olmadıgını biliyorsundur sürekli üst düzey olunamayacagını arada bir form düşüklükleri olunacagınıda bilirsin. büyük taraftarsınız ya bir görüşte anlarsınız futbolcunun hasını. emek hırsızlıgı demişken kim yapıyor bu hırsızlıgı 20 seneyi gecen teknik adamlık kariyeriyle şenol güneşmi ki sizin gördüklerinizi neden o göremiyor acaba ?

r9emre
21.03.2011, 20:47
Jaja Alex'in yarısı olamaz kendimizi kandırmayalım. Alex Jaja dan kat kat hırslı. Alex top ayağındayken topu ezmiyor,pas atacak arkadaşı yoksa bile fazla top kaybı yapmıyor. Jaja çok top kaybediyor. G.birliği maçın da Jaja'nın top kaybı sonucunda rakibe geçen top gol oldu. Jaja'nın oynadığı mevki bu kadar top kaybını kaldıracak bir mevki değil. Takım hücuma çıkarken kaptırılan her top sonucunda savunmamız dengesiz yakalanıyor. Jaja gol attığı maçlarda bile oyunun büyük bölümünde sahada yürüyor. Bir türk futbolcu bu kadar hata yapsaydı şimdiye taşlanmıştı.

Umut ile Tayfun kaç kere taşlandı?

Alex ile aynı mevkide oynatılmadığı için bu kadar top kaybediyor Jaja resmen orta saha göbeğe kadar geliyor top alabilmek için.Umut ile pas yapmaya çalışıyor duvar pası yapmayı deniyor 5 metre ileriye atıyor Umut tek pası adam artık futboldan soğuyor kendim oynayayım moduna giriyor.Pas atmaya yanaşmıyor bir süreden sonra.Jaja'nın önünde bir Niang ya da Semih oynasa Alex kadar olamasa inanılmaz işler yapar.Ayrıca Alex kesinlikle ne yetenek ne fiziksel olarak Jaja'dan üstün değil tek fark aralarındaki zeka ile oynama futbolu o kadar Alex'te bu özelliği belli bir olgunluğa geldikten sonra kazandı ki kendi de dillendiriyor bunu. :)

munzevil
21.03.2011, 21:07
Teofiloyla iyi bir ikili olabilirdi ama o çatlak gitmeyi seçti.:)

güneyli
21.03.2011, 21:10
gençler oyuncuları boyları ve bacakları kısa olduğu için jajanın ayaklarına dolandılar...Bol top kaybı oldu..Jaja nın maçları geliyor..

Yavuz Hasan
21.03.2011, 23:17
toparla kendini şampiyon

Sezgin Öztürk
22.03.2011, 00:19
Çok bilmiş futbol ulemaları ortalığa çıkmış Jaja ya futbolcu değilsin diyecek kadar hem de belki bunu söyleyenler Alanzinho formsuzluk yaşarken boyuyla posuyla dalga geçen, Burak Avni akerdeki maçta ıslıklayan zihniyettekiler... Biraz kendinize gelin kendinize takım şampiyonluğa gidiyor sen gelip burada yok o oyuncu değil bu oyuncu değil eleştirininde dozunu ayarlamak lazım evet Jaja bu hafta kötüydü ama geçen hafta da maçı alan isimdi ama bazı zihniyetde olanlar işine geleni görüyor...Başka biryerde varmıdır acaba takımı şampiyonuğa oynarken oyuncusunu böylesine eleştiren? Çok merak ediyorum ama bizim taraftar kadar futbolu çok bildiğini sanıp da futbolu hiç bilmeyen bir topluluk yoktur heralde sözüm meclisden dışarı...

Turgay Atalay
22.03.2011, 09:21
Adamın sağında solunda pas atılacak adam olmayınca mecburen kendisi birşeyler yapmaya çalışıyor. Hoş Umuta pas atsa ne olacak, adamı futboldan soğuttu neredeyse, nasılsa o topun Umut tarafından harcanacağını biliyor, işini kendisi halletmeye kalkıyor.

Murat SİSMAN
22.03.2011, 20:57
Yok ağabey ya daha önce söylemiştim sebekesi gidip geliyor bazı maçlarda.

Koray Yiğit
22.03.2011, 21:46
Risk alan, üreten adam tabiki top kaybedecek.
Jaja'dan top almaya hevesli ve boşa kaçan adam olmuyor.
Burak ve Umut'ta yetenekleri kısıtlı. Colman çabuk ve diri bir oyuncu değil.
Selçuk'ta defansın önünde topu dağıtmakta yükümlü olduğu için Jaja yalnız kalıyor.

GB maçındaki performansı düşüktü. Kaygan zemin, krampon seçimi ve ruh hali de buna etken olabilir ama maçlardaki genel bir grafiğine bakarsak takımın en önemli oyuncusu.

Cafer Bulur
22.03.2011, 21:49
Risk alan, üreten adam tabiki top kaybedecek.
Jaja'dan top almaya hevesli ve boşa kaçan adam olmuyor.
Burak ve Umut'ta yetenekleri kısıtlı. Colman çabuk ve diri bir oyuncu değil.
Selçuk'ta defansın önünde topu dağıtmakta yükümlü olduğu için Jaja yalnız kalıyor.

GB maçındaki performansı düşüktü. Kaygan zemin, krampon seçimi ve ruh hali de buna etken olabilir ama maçlardaki genel bir grafiğine bakarsak takımın en önemli oyuncusu.
Jaja nin cok üretken oldugunu söylemek yanlis olur,sorun kendisini maca verememesinde hatta bazi pozisyonlarda herseyi bosvermesinde.

Jaja oyunun cogu bölümünde oyundan kopuk ve bu durum diger takim arkadaslarini da olumsuz etkiliyor.

Gb macinda bir jaja nin bir de alanzinho nun coskusuna temposuna bakin herseyi göreceksiniz.

MehmeTS_ADANA
22.03.2011, 22:43
ya ben jaja nın performansına değinmicemde dikkatimi çeken bi durum var her maçta rakipler jaja ya diğer oyunculardan çok daha fazla önlem alıyor ya sanki karşılarındaki messi ne yaptıda bu adaam herkesi bu kadar korkuttu anlamıyorum.bence performansının bazı maçlarda diğer ofansif oyunculardan daha kötü görünmesinin sebebi bu

Samet Yildirim
23.03.2011, 00:26
Jaja topsuz oyunda ve zaman zaman bosver havasinda oldugu bir gercek ama elestirmemek lazim cünkü o yönleride iyi olsa inanin Türkiyede olmazdi...

Yattara istikrarli olamadi bir türlü derler ula adam istikrarli olsa Türkiyede ne isi var...
Alex kosmuyor topsuz oyunda yok yahu adam kossa topsuz oyunda iyi olsa Türkiyede ne yapacak..
Jaja da öyle...

Yorumlarken düsünerek yorumlamak lazim...

r9emre
23.03.2011, 00:31
Jaja senin bize gelmen hata kardeşim bu taraftar sana layık değil.Seni eleştirirken nasıl üstün yeteneklere sahip bir futbolcuya sahip olduklarını bilmeyip acımasızca eleştiren belli bir kesim var ya işte onlar Umut'a Tayfun'a Tolga'ya Cale'ye layık ne bir artı ne bir eksiğine tam bu futbolcu tipleriyle kurulu bir 11'e.Hüseyin'li Hasan'lı Adem'li Ayman'lı Adnan'lı İbrahim'li orta sahalara layık.Sana Selçuk'a Colman'a layık değil.Nereden nereye geldiğinin farkında olmayıp hala uçlarda yaşıyor bazıları bu takım Barça sanıyor ve senin bu üstün yeteneklerine rağmen senden çok daha fazlasını yapmanı istiyorlar.

Arkadaş azıcık zeki bir insan durur düşünür sonra der ki ya bu adam zaten benim istediklerimi yapsa Barça'da Real'de ManU'da oynuyor olurdu.Trabzon'da böyle küçük denilebilecek bir şehirde Avrupa'da oynamayan bir takımda ne işi var?

ThePatriot61
23.03.2011, 01:38
Jaja ilerde bir Tottenham, Ac Milan, Sevilla gibi takimlarda oynarsa görürsünüz kim kimin iyi oldugunu.

FC-ST-PAULI-61
23.03.2011, 02:46
Jaja Ligin en iyi Oyuncusu

demir
23.03.2011, 03:07
jaja benım bekledıgımden cok daha ıyı cıktı ....

bir kere uyum sorunu yasamadı gıbı bısey takıma hemen adapte oldu ve as kadroya girdi

bıze kazandırdıgı maclarda baya var ortlama 10 gol atmıs teknıgı cok ıyı suratlı bir oyuncu pekı ne ıstıyorsunuz ?? jaja olmasaydı suanda kacıncı sıradaydık hıc dusundunuzmu acaba ?? engın takıma dondugunde jajanın performansı dahada artacak fakaaaaaaaaaaaaaaaaaattttttttttt

taraftarın performansını arttırıp takımı ve takımın ıcındekı oyuncuları sevdırmek ıcın ne yapmak lazım onu bılmıyoruz ıste oyuncuyu begenmezsen satarsın yada hıc almazsın ama taraftarda bu sansın yok her zman kalıtelı ınsanlar olmuyor malesef simdi ben acıkca sunu soylemek ıstıyorum ıstersenız futbol dehası olun ne olursanız olun ıstersenız senol gunes sızden futbol egıtımı almıs olsun lıg bıtene kadar kımseyı elestırmeyın ve susun sadece destek olun cunki bize göre

ŞAMPİYON OLMAMIZA 61 GUN VAR İNANMAYAN GOLGE ETMESIN....

Tolga
23.03.2011, 04:01
90 dk içinde 10 dk taş çatlasın istikrar sağlıyor.Oda pas hatası yapmama da falan.Attığı goller olmasaydı ikinci yarıda kendisi şimdiden idamını bekliyordu.Ama bilemiyorum Kasım ve Aralık aylarından sonra Jaja eski Jaja değil.Bişey Yapmalı ? ? ?

ilhan
23.03.2011, 10:41
Jaja en çok top kaybeden futbolcu.
Jaja en çok topla buluşan futbolcu.
Jaja ligde en çok faule maruz kalan ama bir türlü düdük çalınmayan oyuncu.
Jaja ligde kendi kalıbresinin altında adamlarla hücum hattında oynayan futbolcu.
Jaja topla buluşup arkadaşlarıyla ver-kaç yapamayan, duvar paslarına girip kendine şut alanı bulamayan futbolcu.
*
Evet Jaja gerçekten çok top kaybediyor. Ama her ne olursa olsun top bu adamın ayağına geldi mi bir şekilde netice alacağını biliyor. Çıkıyor en kritik dönemde sorumluluk alıyor.

Kalan 8 haftada kazandıracağı maçlar olacak. Çünkü Jaja bunu yapacak ve yapmak zorunda.

Turgay Atalay
23.03.2011, 13:36
Jaja ilerde bir Tottenham, Ac Milan, Sevilla gibi takimlarda oynarsa görürsünüz kim kimin iyi oldugunu.

O tür maçlarda Jaja yı ağzımız açık izleriz ben sana söyleyeyim.Adamın yanına onun dilinden anlayacak bir forvet koyabilseydik sürekli çalım atmak yerine daha güzel işlere imza atabilirdi.

Misal Jaja Umuta kaleciyle karşı karşıya bırakacak durumlar hariç haybeye pas atmaz, duvar pası yapmaz, çünkü biliyor ki vereceği top geri gelmeyecek

Cihad Varlı
23.03.2011, 13:54
Duvar pası nedir bilen ,
Ver kaç yapmak nedir bilen ,
bir eşi olsa ,
Jaja'dan 2 kat daha fazla verim alırız ,
çok açık ve net .

Travelair
23.03.2011, 16:32
Jaja gevşedi. Kendini yeniden disiplin altına alması lazım

Paksoy
23.03.2011, 16:37
Alex2in yanında Gerard,Lampard var ya,Jaja top kaybı yapıyor bunun yanındaki futbolculara bağlamakda çok yanlış

Sezgin Öztürk
23.03.2011, 19:08
Yahuuu anlamış değilim bu bizim büyük taraftarımızı... Yok Jaja şöyle yok böyle arkadaş bekle daaaaa lig bitsin yap eleştirini kötü oynadı gençler maçında ama ondan önceki maçta iyi oynadı takımın en iyisiydi konya maçında da çıkıp çatır çatır oynayacak Alex le kıyaslıyorlar da gülüyorum Alex futbolun son baharına gelmiş artık şurda 1-2 senesi var futbolu bırakmak için belli olgunluğa erişti ancak Jaja henüz 24 yaşında ve üstüne koyacak çok şey var. Jaja nın bu takımda ilk senesi ve iyi bir istatistiği var arkadaş anlamıyorum koşan adama koşmasın bana gol atsın deriz koşmayana da koşsun gol atmakla olmuyor ilginçiz ilginç :D

GULER
23.03.2011, 21:00
Jaja kotu oynayabilir buna hakki var, cunku bize cok mac kazandirdi. Ama adam cok disiplinsiz, bu yonde cok calismasi lazim.. Seneye Jaja dahada iyi olacaktir bundan emin olabiliriz.

Bu kalan haftalarda ona cok ihtiyacimiz olacak, onun bilincinde olmasi lazim ve artik her maca final olarak bakmasi lazim.

cahana
23.03.2011, 21:21
umutun koşmayan teknik bitirici dikine oynuyan pasör versiyonu yani her zaman arayıpta bulamadığımız satrofor tipi jajaaaaaaaaaaa

çok gevşek umursamaz ve laubali oynuyor kabul ama burası ŞENOL GÜNEŞ atölyesi burada ne odunlar ne kütükler tesviye edildi bırakında jajada nasibini alsın ve gözümüz futbolcunun kralını görsün

Uğur Ö.
23.03.2011, 22:48
Balotelli ile ikiz olacak kadar benziyorlar.Herşeyiyle... :)

Travelair
24.03.2011, 11:05
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6866-7Q7W3B0I.jpg

Chiko
24.03.2011, 11:17
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6866-7Q7W3B0I.jpg
Bu ne tip böyle, Jackson? :D

Mustafa Yılmaz.20
24.03.2011, 11:25
Şöyle birkaç sayfa okudum da hayretler içerisindeyim. Bu takımı şampiyon yapacak oyuncu asla Umut değil, başta Jaja ve Onur olmak üzere takım oyunu.. Sezonun geri kalanında Onur yok, takım oyunu desen muamma, geriye bir tek Jaja kalıyor..

Jaja için attığı goller olmasa idamlıktı gibi bir mantık nerden çıkıyor anlamadım. Bu adam değil mi en kritik maçlarda Burak'la birlikte tek başına gol yükünü çeken. Şu takımda Burak ya da Jaja olmasa iç sahada gol nasıl atacağız diye bir düşünün bakalım. Umut mu atacak golü? İkinci yarıda defans oyuncularımız kaç gol atmış, forvet oyuncumuz kaç gol atmış bir bakın bakalım.

Ayrıca top kaybı yapmasının en büyük nedenlerinden birisi de oynadığı bölge ve yanındaki oyuncular. Alex'le kıyaslamaya gerek yok çünkü fenerde Alex'i diğer oyuncular rahatlatıyor, bizde de tam tersi Jaja diğer oyuncuları rahatlatıyor. Etkisiz kalınca da suçlu Jaja oluyor.

Erbay
24.03.2011, 12:11
Jaja takımda en önemli oyuncu benim için. Bu yüzden eleştirirken ona göre eleştiriyorum. Beklentilerime göre eleştiri seviyesini belirliyorum. Cale'den normal olmasını beklerken Jaja'dan muhteşem olmasını bekliyorum mesela. Ama son maçlarda, hatta Olimpiyat Stadı'ndaki maçtan beri iyi oynamıyor. Gol atmak başka şey. Asist yapmak da. Maçı kurtarmak da farklı şey. Alanzinho geçen sene gol atmadığı zamanlarda çok beğeniyordum mesela. Kendi başına bir sürü atak başlangıcı oluşturuyordu. Çabukluğu ile 1-2 adam geçiyor ve paslı çıkamayan takımı ileri yaşıyordu. Jaja da ilk zamanlarında top saklıyordu, pas dağıtıyordu, az top kaybı yapıyordu. Ancak git gide bu yok oldu. Son maçta ikili her sıkıştırmada topu kaybetti. Rakip oyuncu ona değdiği anda mücadeleyi kaybediyor. Top kayıplarının artmasının veya ilk maçlardaki gibi top saklayamamasın en önemli nedenlerinden biri artık rakiplerin Jaja'ya ciddi önlem almaları. İnanılmaz formsuz oluşunun da payı büyük tabii ki. Hem de bu kadar formsuzken saçma sapan artistik hareketler yapabiliyor. Kaybettiği toplar direkt rakibe atak şansı veriyor. En son yediğimiz gol net bir örnek. Alex ile kıyaslanması mümkün değil bence. Alex mental anlamda çağlar ötesinde. Alex kendini kanıtlama ve şov peşinde değil. Ceza sahasına kadar düz oynuyor, orada işi bitiriyor. gs maçında baktı olacak gibi değil, bir de Semih de oyuna girdi onunda etkisi var, geriye geldi orada pas yaparak topun kendilerinde kalması sağladı, atak olgunlaştırdı. Topu saklama konusunda o zayıf vücudu ile Jaja'dan önde. Bunun tek nedeni teknik. Jaja dribling yaparken topu o kadar iyi saklayamıyor, anca topu soluna alıp vücudunu araya koyarak ilerleyebiliyor. Tabii boyunun 1.89 olması da bu konuda dezavantaj. Yüksek tekniği olsa yaklaşamaz rakibi ona. Mesela bir uç örnek verirsek; Zidane. Suat Kaya'ya sormuşlardı oynarken en çok zorlandığınız oyuncu kim diye. Zidane demişti. Yaklaşılmıyordu ki adama diyordu. Umut ile pas alışverişi yapamadığı doğru. Zaten Umut ile o konuda iletişim sağlayan bir oyuncu görmedim.

ysfemr
24.03.2011, 14:26
adamı kasımpasa macında ızlıyorum ve sampıyonluga ınanmıs bu adam bızı bu sene sampıyon yapacak dıyorum sonra gencler macı ve dıyorum takımı durduran ve yıne kaptırdıgı topta mucadele etmeyıp yenen bır gol daha ne olur nasıl yapılır da bu adam bu ıse konsantre edılır anlamak mumkun degil..

Sefa Murat Dokuz
24.03.2011, 17:56
Jaja ya kimse yeteneksiz oyuncu yada bu tarz birşey demiyor. Alex gibi bu lige gelmiş en hayrı dokunmuş yabancı oyuncu ile kıyas ediliyorsa ne güzel ama Alex'in bu tarz silik maçlarını pek izlemedik onun kötü oyunu al ver al ver yaptığı sahne alamadığı maçlar oluyordu. Jaja isteksiz , top kaybedince geriye dönmeye hali yokmuş gibi davranan, sadece yürüyen tavırlar içinde. Halbuki topla birlikte ne kadar hızlı gidebildiğini biliyoruz. Yeteneklerini tam sergilemiyor psikolojik olarak. Mesela Ligin 2.devresine böyle başlamıştı attığı 1 gol onu kendine getirmişti. Bu ara çok silik, toparlamalı. Kimsenin Jajayı savunmaya geçmesi gereken bir durum yok ortada.

Tolga
24.03.2011, 18:13
Şöyle birkaç sayfa okudum da hayretler içerisindeyim. Bu takımı şampiyon yapacak oyuncu asla Umut değil, başta Jaja ve Onur olmak üzere takım oyunu.. Sezonun geri kalanında Onur yok, takım oyunu desen muamma, geriye bir tek Jaja kalıyor..

Jaja için attığı goller olmasa idamlıktı gibi bir mantık nerden çıkıyor anlamadım. Bu adam değil mi en kritik maçlarda Burak'la birlikte tek başına gol yükünü çeken. Şu takımda Burak ya da Jaja olmasa iç sahada gol nasıl atacağız diye bir düşünün bakalım. Umut mu atacak golü? İkinci yarıda defans oyuncularımız kaç gol atmış, forvet oyuncumuz kaç gol atmış bir bakın bakalım.

Ayrıca top kaybı yapmasının en büyük nedenlerinden birisi de oynadığı bölge ve yanındaki oyuncular. Alex'le kıyaslamaya gerek yok çünkü fenerde Alex'i diğer oyuncular rahatlatıyor, bizde de tam tersi Jaja diğer oyuncuları rahatlatıyor. Etkisiz kalınca da suçlu Jaja oluyor.

Bu mantık heryerden çıkıyor.Çok açık değilmi herkesin yazdıklarından anlaşılan.Çok gereksiz yerlerde gereksiz hareketlere girip rakibin kontratağa çıkmasını sağlayan pas hatalarından çıkıyor bu mantık.

Herkes Kasım ayında Jaja'yı öyle gördükten sonra sıradanlaşmasını kabul etmiyor.Bu mantık buradan çıkıyor.Yani bir problem var ve yaklaşık 2 ay oldu bu problem ciddileşeli.

Çıkıp takımın gol yükünü çekiyor buna bende değindim attığı goller olmasaydı diye.Ama Jaja ilk Jaja gibi durmuyor.Bu konu hakkında görüşümü paylaşmak istedim sen kötülüyorum manasında bir cevap yazmışsın . . .

mk.esen35
24.03.2011, 18:13
jaja gibi topçuların ölüsünü bu ligde 90 dakika sahada tutarım.

Necmi6161
24.03.2011, 18:19
Biraz Daha Ciddi Oynarsa Takımı Uçurur Ama Bir Maç Oynamasıda Yetiyor.

Çetocan
24.03.2011, 18:34
Neden Duran Topların Basına Jaja Gemiyor Anlamıs Degilim Sizlere Bir Kac Video Sunayım...
http://www.youtube.com/watch?v=Rh7ejkUppiY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=gOSJ9rL16gA&feature=related

Mustafa ÖZDEMİR
24.03.2011, 19:00
jaja gibi topçuların ölüsünü bu ligde 90 dakika sahada tutarım.
son maçtaki görüntüsüyle bunu hak etmiyor bence...

mk.esen35
24.03.2011, 19:58
son maçtaki görüntüsüyle bunu hak etmiyor bence...
son fb gs maçında kavedeki fenerliler alexe 75.dakikaya kadar ana avrat küfür ediyordu.75 ten sonra olanlar malum.jajanın neleri yapabileceğini bilmem bana umut veriyor.son maçta dahil

Bilal Karadeniz
24.03.2011, 22:09
hocam jaja orta sahadan bile gol atıordu metalistte ama trabzon burak selcuk bırakmıor jajada eskişehirli sezer gibi kavga edercesine istemior bi bıraksalar adam alışır frikilerin başına geçmeyi ama burakı kötülemiom ama frikik atmasını bilmior her frikik başına burak atlıor sonuş hüsran

Yaşar
25.03.2011, 01:04
Takıma bundan önceki maçlarda puan bazında, Burak ile birlikte en çok katkı yapan adam. Tartışılması normal fakat bundan sonra yapabilecekleri olduğunu da düşünüyorum. Kalan 8 maçta çok ihtiyacımız olacak.

r9emre
25.03.2011, 01:10
Kalan 8 maçta en az 5 gol atacağına inanıyorum Jaja'nın yazın bir kenara. :cool:

Necmi6161
25.03.2011, 10:24
Neden Duran Topların Basına Jaja Gemiyor Anlamıs Degilim Sizlere Bir Kac Video Sunayım...
http://www.youtube.com/watch?v=Rh7ejkUppiY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=gOSJ9rL16gA&feature=related

Selçuk La Burak Fırsat Verse Atacakda.

Mustafa Yılmaz.20
25.03.2011, 11:17
Bu mantık heryerden çıkıyor.Çok açık değilmi herkesin yazdıklarından anlaşılan.Çok gereksiz yerlerde gereksiz hareketlere girip rakibin kontratağa çıkmasını sağlayan pas hatalarından çıkıyor bu mantık.

Herkes Kasım ayında Jaja'yı öyle gördükten sonra sıradanlaşmasını kabul etmiyor.Bu mantık buradan çıkıyor.Yani bir problem var ve yaklaşık 2 ay oldu bu problem ciddileşeli.

Çıkıp takımın gol yükünü çekiyor buna bende değindim attığı goller olmasaydı diye.Ama Jaja ilk Jaja gibi durmuyor.Bu konu hakkında görüşümü paylaşmak istedim sen kötülüyorum manasında bir cevap yazmışsın . . .
Ben genel olarak yazdım. Dikkat edersen senin mesajını da alıntılamamışım. Hatta mesajın başında da son sayfalaları okuyunca diye belirtmiştim.

Ayrıca gol atmasa bile idamlık olacak ne yaptı, onu merak ediyorum. Her maç istikrarlı olarak 3 tane karşı karşıya 1 tane de boş kaleye gol kaçıran, aldığı topların çok büyük bir bölümünde pas hatası/top kaybı yapan oyuncu idamlık olmuyor da, Jaja mı gol atamadığı için idamlık olacak?

İsterse önümüzdeki 5 maç gol atmasın, bu takımın en büyük kozunun Jaja olduğu gerçeği değişmeyecek. Eğer bu adam 2 ay önceki gibi değil diyorsan da tek sorun motivasyon olabilir. E bu adamı motive edecek olan da ben değilim, teknik heyet. Her hafta arası 100'ler kulübüne girecek golcümüze "performansından memnunuz, sana güveniyoruz" mesajı verirken, bu adama "kendine çeki düzen ver, savunmaya yardım et" demek işe yaramıyor anlaşılan...

Tolga
25.03.2011, 11:56
Ben genel olarak yazdım. Dikkat edersen senin mesajını da alıntılamamışım. Hatta mesajın başında da son sayfalaları okuyunca diye belirtmiştim.

Ayrıca gol atmasa bile idamlık olacak ne yaptı, onu merak ediyorum. Her maç istikrarlı olarak 3 tane karşı karşıya 1 tane de boş kaleye gol kaçıran, aldığı topların çok büyük bir bölümünde pas hatası/top kaybı yapan oyuncu idamlık olmuyor da, Jaja mı gol atamadığı için idamlık olacak?

İsterse önümüzdeki 5 maç gol atmasın, bu takımın en büyük kozunun Jaja olduğu gerçeği değişmeyecek. Eğer bu adam 2 ay önceki gibi değil diyorsan da tek sorun motivasyon olabilir. E bu adamı motive edecek olan da ben değilim, teknik heyet. Her hafta arası 100'ler kulübüne girecek golcümüze "performansından memnunuz, sana güveniyoruz" mesajı verirken, bu adama "kendine çeki düzen ver, savunmaya yardım et" demek işe yaramıyor anlaşılan...

Yazını alıntılayıp büyüttüğüm yeri güzelce oku ve bu görüşü bu şekilde belirten başka biri varmı gör ?

İkincisi Umut Bulut başlığında yorumlarımı okuyup Jaja'da birşeyler var dememin nedenini görürsün kardeşim. Saygılar . . .

antagonist
26.03.2011, 21:48
Alex'e göre Türkiyedeki en iyi yabancı futbolcu. En iyi yerli oyuncu olarak da "Selçuk İnan" dedi.

karayel_5461
26.03.2011, 21:49
şota ve simkovyak tan sonra trabzonspor a gelen en kaliteli yabancı

Yaşar
26.03.2011, 23:01
Bence Türkiyedeki en kaliteli yabancı değil. Queresma var, Guti var, Niang var, Baros var. Ama kalitesi Türkiye standartlarının üstünde bir adam.

el_conquistador
27.03.2011, 01:29
Bence Türkiyedeki en kaliteli yabancı değil. Queresma var, Guti var, Niang var, Baros var. Ama kalitesi Türkiye standartlarının üstünde bir adam.

Sanirim birazda vatandasi olmasindan dolayi öyle birsey demis olabilir... Ama Ligin en iyilerinden birisi. Ama bu Ligin en iyi yabancisi kesinlikle Alex.

cyberentalpi
27.03.2011, 02:40
Sanirim birazda vatandasi olmasindan dolayi öyle birsey demis olabilir... Ama Ligin en iyilerinden birisi. Ama bu Ligin en iyi yabancisi kesinlikle Alex.

Bu ligin en iyi yabancisi kesinlikle alex.
Bizim jaja ise oynadigi zaman cok etkili durdurulmasi zor bir adam

Sinan Ayaz
27.03.2011, 05:13
türkiyenin en iyi yabancısı değil ama en istikrarsız yabancısı olduğu kesin insanın bi maçı bi maçına tutmaz mı yaa

My
27.03.2011, 06:19
Jaja kesinlikle çok çok kaliteli bir futbolcu.
Bursa'ya attığı o muhteşem gol, o vuruş tekniği kaç futbolcuda var.
Bilekleri çok yumuşak.
Fizik olarak çok iyi.
Futbolu bilyor kardeşim.

Bence en büyük handikapı disiplinsizliği ve hep işin fantastik tarafına kaçması. Oysa biraz daha basit oynasa.. Zaten bu handikapını aşarsa onu daha Türkiye'de kimse tutamaz diye düşünüyorum.

is_mail61
27.03.2011, 07:42
arkadaşlar alex kaç yıldır türkiyede jaja daha yeni geldi ve kalitesi ortada bence jaja bu lige çok fazla bir oyuncu

Hüseyin Hatırlı
27.03.2011, 14:51
Kalite başka şey, bunu sahaya yansıtabiliyor olmak verimli olabilmek daha farklı bi şey, şöhret olmak tanınıyor olmak hepsinden başka şey...

Ligin en verimli oyuncusu yerli/yabancı açık ara AlexDeSouza,
Lİgin en yetenekli oyuncuları Q7, Yattara, Alanzinho ve Jaja,
Ligin en şöhretli oyuncuları Q7, Niang, Baros

Bu da benim görüşüm :)

Jaja'nın asıl yeri Trabzonsporlular arasında konulduğu yerdir..

61_Hasan_69
27.03.2011, 18:08
açıklamalarına baktığımda biraz gaza gelmiş bir hava sezdim onda yani son 8 hafta müthiş bir Jaja izleyebiliriz...

r9emre
27.03.2011, 19:45
Guti ve Quaresma takımlarına ne vermiş? Ligde durumları ortada.Şu an hepsinden daha formda Jaja ve gol atmasa,asist yapmasa dahi istediği her an etkili olabiliyor.Ki yetenek olarak Rivaldo'dan farksız olduğunu düşünüyorum ama maça kendini toplam 15-20 dakika verebiliyor o süre zarfında yapacağını yapıyor zaten 90 dakika maça odaklanabilse Türkiye'de değil şu an en kötü Ac Milan'da oynuyor olurdu. :cool:

Sencer Bulut
27.03.2011, 22:27
Şunu söylüyorum ki Jaja Kapasitesinin cok altında oynuyor şuan ve istikrarsız.Ben Jaja'yı Ukraynada 4 kere canlı izleme fırsatı bulmuştum bircok macınıda tv den izlemiştim.Jaja uzaktan şutları ve frikikleriyle ünlü bir adamdı verimsiz oynadıgı zaman bile bi frikikten maçı çevirebiliyordu.Şuan bu özelliklerini daha yansıtamadı ve biliyosunuz ki ilk geldigi zamanlar top saklamasıyla paslarıylada ünlüydü nerdeyse hic top kaptırmıyordu ama şimdi en cok şikeyetci oldugumuz konu bu.Metaliste oynarken verkac yaptıgı arkaşları vardı.Kesinlikle bu takımda Jaja ya partner şart duvar pası yapıcak önünü boşaltacak daha dogrusu Jaja'yıda rahatlatacak biri.En büyük problemi ise disiplin.Metalist taraftarı disiplin yönünden çok şikayetciydi.Kısaca Jaja özel bir oyuncu.Şenol hoca Engin Baytarı , Burak'ı bile disiplin ederek bu günlere getirdi.Jaja'nın da üstüne düşülmesi gerekiyor.Dedigim gibi partner bulunursa ritmini yakalayıp istikrar sorununada cözüm olunacaktır...

Bera B.
27.03.2011, 22:31
Jaja her maça sadece 30 dakika verse kazanamayacağımız maç yok. Sadece 30 dakika.

Serdar Ersoy
27.03.2011, 22:36
Jaja her maça sadece 30 dakika verse kazanamayacağımız maç yok. Sadece 30 dakika.

Haklısın. 30 dakika ne uzun ne kısa bence çok ideal. İlk 30 dakika olması tercihimizdir tabi...

Emirhan Makul
27.03.2011, 22:37
düşünüyorumda belkide futbolcularımıza çok yükleniyoruz

izzet
27.03.2011, 22:42

30 dakikamı, böyle özellikli, yetenekli futbolcuların 5 dakikalık performansları bile mac kazandirabilir...

pReN@_61
27.03.2011, 23:08
Konya'ya da sallar bir adet.

Sezgin Öztürk
28.03.2011, 00:44
Biraz disiplin Jaja biraz disiplin...

Reşit
28.03.2011, 00:47
fox da alt yazı gördüm flas flas flas ts lı ve fb li futbolcu yakalandı ula kimdur o dedim. adiler 45 dakika sonra yayınladılar . jaja reyiz 4 tane bayanla birlikte elinde alkoluyle yakalanmıs yanındada bilica. öyle bir haber yapıyolarkı milleti galeyana getirecekler . ula adam genc parası var dinide buna müsade ediyor e ne etsin bu herif :)

burdan jaja ya sesleniyorum yakısır reyizzz :D ama baska adammı bulamadın la bilica da ne olıy kankan alanzinhoyu alda dolandır biraz.

yorumsuz6117
28.03.2011, 00:50
Sonra çocuğum hasta diyip kaçıyor. Bunlardan da yapar 3-5 tane sonra onlarda hasta olur al başına belayı. :D

Celil Köse
28.03.2011, 00:53
İzinli günün de gerçekleşen bir olay ise olağandır...

Ama antremandan çıkıp İstanbul'a uçup sabahında tekrardan antremana çıkacaksa yakışmamış...

Reşit
28.03.2011, 00:54
bu arada takım 2 gün izinli izin gününde adam istedigini yapar dediğim gibi yakışır jaja ya :)

yorumsuz6117
28.03.2011, 00:55
Asıl bomba Bilica adam evli :D

Alptekin Akyazı
28.03.2011, 00:57
fox da alt yazı gördüm flas flas flas ts lı ve fb li futbolcu yakalandı ula kimdur o dedim. adiler 45 dakika sonra yayınladılar . jaja reyiz 4 tane bayanla birlikte elinde alkoluyle yakalanmıs yanındada bilica. öyle bir haber yapıyolarkı milleti galeyana getirecekler . ula adam genc parası var dinide buna müsade ediyor e ne etsin bu herif :)

burdan jaja ya sesleniyorum yakısır reyizzz :D ama baska adammı bulamadın la bilica da ne olıy kankan alanzinhoyu alda dolandır biraz.

http://www.habershow.com/v4/18639-fenerbahceli-bilica-ve-trabzorsporlu-jaja-gece-aleminde-yakalandi-alkolle-ve-kadinlarla-yakalandi

görüntüler bizim kültürümüze göre ters ama onlara göre normal...
Şampiyonluğa giderken böyle malzemeler verilmemeliydi yinede basına...

Armağan Dere
28.03.2011, 00:57
Helal Olsun Koçuma!!..Topunu oyna sen kulak asma herşeye...Önündeki 100 gol stresi diye takımı yakarken Sen,Burak,Alanzinho takımı sırtlıyorsunuz...

Emirhan Makul
28.03.2011, 00:58
Gol kaçıranların kopmaya hakkı yok mu yani Armağan ? :D

Reşit
28.03.2011, 01:01
http://www.habershow.com/v4/18639-fenerbahceli-bilica-ve-trabzorsporlu-jaja-gece-aleminde-yakalandi-alkolle-ve-kadinlarla-yakalandi

görüntüler bizim kültürümüze göre ters ama onlara göre normal...
Şampiyonluğa giderken böyle malzemeler verilmemeliydi yinede basına...
adam izin günen de oldugundan kımse zaten bir şey diyemez benim tepkim la bilicalan ne işin var birak o kanalizasyoncuyu :D

futbolunu oynadıktan sonra ne ederse etsin kımse karısamaz :)

Travelair
28.03.2011, 01:03

Yazmak istemiyordum ama Jaja'nın sorunu zaten buydu. Hayatı düzensiz ve sağlıksız. Bilica'yı da klavuz edinmiş. Sahadaki performansını ve form düşüklüğünü açıklıyor. Teknik heyet diyalog kurmasına rağmen sonuç alamıyor. feybe her koldan çalışıyor işe bak

Ali Özcan
28.03.2011, 01:04
Ahlaki anlamda çökmüş futbolcu istemiyorum...Messi olsa istemiyorum...

FC-ST-PAULI-61
28.03.2011, 01:05
Ne yaparsa yapsin ama bizi Sampiyon yapsin

Miraç Atalay Çiftçi
28.03.2011, 01:10
Yazmak istemiyordum ama Jaja'nın sorunu zaten buydu. Hayatı düzensiz ve sağlıksız. Bilica'yı da klavuz edinmiş. Sahadaki performansını ve form düşüklüğünü açıklıyor. Teknik heyet diyalog kurmasına rağmen sonuç alamıyor. feybe her koldan çalışıyor işe bak

Yani fb diyor ki bilica'ya; "Oğul biz seni takıma almayacağız ama dışarıdan şampiyonluk yarışına büyük katkıda bulunabilirsin. Al bu Jaja'yı yedir, içir, gönlünü hoş tut." :) :eek:

Emirhan Makul
28.03.2011, 01:15
Yeşil sahalarda 3 kişiyi geçtiğini gördük ancak nevresimli sahalarda 3 kişiyi geçebildiğini ilk defa görüyoruz enteresan , gerçekten yetenekli.

Paksoy
28.03.2011, 01:16
En küçük başarısızlıkda bunlar Jaja'nın önüne gelir.

Mustafa Yüksek
28.03.2011, 01:17
Ahlaki anlamda çökmüş futbolcu istemiyorum...Messi olsa istemiyorum...

Evvet. Nasıl bir futbolcu istersiniz? Çünkü ahlaklı sandığınız bir çok futbolcu, bu tip şeyleri yapıyor. Kendi hayat görüşüne göre bir sorun teşkil etmiyor. Takıma katkı yaptığı sürece sorun yok demektir.

Biz bu oyuncuların yaşam haklarını satın almıyoruz. Sadece saha içinde hizmet etmeleri için para veriyoruz. Saha içinde yaptıkları değerli, izin günü ne yapıyorsa kendine. Sadece onu ilgilendirir.

yorumsuz6117
28.03.2011, 01:22
En küçük başarısızlıkda bunlar Jaja'nın önüne gelir.

Aynen öyle Konya maçında kötü oynasın bakalım hele de puan kaybedersek ondan sonra gör cümbüşü. :D

Ibrahim Gaygusuz
28.03.2011, 01:34
Adam izinli gununde yapar :)

Armağan Dere
28.03.2011, 01:38
Sonuç olarak işini yaptığı sürece problem olacağını sanmıyorum...maça 5 gün var daha Jaja kendini toplar...Adam bekar,bizim gibi yaşamasını isteriz ama yaşamadığı için adamı darağacına asmaya gerek yok...

Yaşar
28.03.2011, 01:43
Gayet normal bunlar. guti 1 gün sonra antremanı varken gecenin 3ünde trafik kazası yaptı. Bu adam izinli ve eğlenmeye hakkı var. Yalnız elinde içkiyle araba kullanması güzel olmamış. Ama 3 kadın olayına takıldım. 3 kadın olayı irdelenmeli.

bangkook_61
28.03.2011, 01:44
Elindeki kadeh dışında hiç sıkıntı yok.

DeAgLeMaNyAq
28.03.2011, 01:52
Telegol'de de yayınladılar. Barda falan içse neyse de elinde kadehle arabdaki halleri hoşuma gitmedi. Birde Trabzon'da yaşayan adam ne diye İstanbul'da araba kullanır ki? Taksi denen bir şey var. 3 bayanla otele girmesine ise yorum yok. Açıkçası Jaja'nın saha içi performansındaki kopukluğun, özel hayatında large takılmanın da etkisi var...

Yaşar
28.03.2011, 02:00
Bilica da kendisine verilen görevi çok iyi yapmış. Görüntülendikten sonra hemen tüydü.

Fatih Öztürk
28.03.2011, 02:15
jaja 3 hatunla haa.lan oglum konyayada 3 tane salla haa.

yattarinho61
28.03.2011, 02:24
sacmalamayin ya adam mactan bi hafta önce icmizse bu nasil etkiler onu konya macinda ?? mantiksiz.. mactan 2 gün önce icse bile bisey olmaz

Enes Ünal Kaya
28.03.2011, 02:26
Takıma Antremana ve Oyununa Negatif Etki Görmediğim Sürece Kimsenin Özel Yaşamı Beni İlgilendirmez..

Ama Daha Dikkatli Olmalı.. Sonuca Büyük Bir Camiyanın Oyuncusu

DeAgLeMaNyAq
28.03.2011, 02:46
sacmalamayin ya adam mactan bi hafta önce icmizse bu nasil etkiler onu konya macinda ?? mantiksiz.. mactan 2 gün önce icse bile bisey olmaz

Yalnız kimse Jaja'nın sadece tatil günlerinde içtiğini söylemiyor. Evine içki sokmayı yasaklamadık sonuçta. Kaldı ki Facebook'ta ne kadar fotoğrafı varsa elinde mutlaka kadeh ya da şişe oluyor. Ama kamuoyunda yabancı futbolcudur olur böyle şeyler denilip üstüne gidilmeyecektir. Aynı görüntüler de Jaja yerine Tolga Zengin olsa bir daha Trabzon sınırları içerisinde dolaşamazdı... :)

yattarinho61
28.03.2011, 02:49
Yalnız kimse Jaja'nın sadece tatil günlerinde içtiğini söylemiyor. Evine içki sokmayı yasaklamadık sonuçta. Kaldı ki Facebook'ta ne kadar fotoğrafı varsa elinde mutlaka kadeh ya da şişe oluyor. Ama kamuoyunda yabancı futbolcudur olur böyle şeyler denilip üstüne gidilmeyecektir. Aynı görüntüler de Jaja yerine Tolga Zengin olsa bir daha Trabzon sınırları içerisinde dolaşamazdı... :)
facebookda o resimleri bende gördüm ama ordada ne zaman cekilmis resimler falan biliyormuyuz ?? hayir.. o yüzden problem yok ..ictigi de icki olsa, sampanyadan ne olur.. ;)

yigits
28.03.2011, 09:18
Ben de diyorum habu uşak çok zayıf ama bu göbek niye var meğer bundanmış :D Gençsin olm yapma demiyoruz yapacaksın ama Bilica'yla yapma :D

Ömer Yüce
28.03.2011, 09:20
Jaja bu konuda gerçekten çok büyük hata yaptı. Çünkü Jajayı bizim küçük taraftarlarımız örnek alıyor. Bu davranışıyla çok kötü örnek oldu. Hadi bişe demiyorum gezmesine tozmasına bi kadınla otele girmesine! ama burda ihlal var hata var suç var. Alkollü araç kullanmak hiçbir tpçunun haddine değil. Ahlak dışı ve Türk'ü geçtim bizim geleneklerimize aykırı... Hakkında hayırlısı olsun

Dursun Kaplan
28.03.2011, 09:36
Jaja, Trabzonspor'da oynuyorsan yaşamayacaksın o kadar !

Mehmet Ç.
28.03.2011, 09:54
Allah belani vermesin Jaja

Hadi yaptim o belediye iscisi ne diye var arabada?

Ali ilen git, stress attilar derdik, yanindaki kel ne is?

Yakismadi!

Sezon sonunda kadar her mac en az 1 gol atacagini söz ver oynatalim :rolleyes:

bASTURk
28.03.2011, 09:57
Haberde Jaja Bilica'yla falan diye geçince tırstım bir an.Bilica'nın ikinci Popescu vakası mı diye.:)Neyse ki bağyanlar varmış arkada.

Demek ki bize kalsaydı Maradona'yı da harcarmışız.Adam şarabı varille içiyordu.Alemin ortamın dibine vuruyordu.Gel gelelim dünyanın en büyük futbolcusu.

Ben bu zamana kadar Trabzonspor'da Jaja gibi klas bir oyuncu izlemedim.Adam her an,mesafe tanımadan topu içeri sokabiliyor ya da ölümcül paslar atabiliyor.Tam bir hücumcu.

Trabzonspor,her şeye rağmen tecrübesiz bir takım.Öyle maçlar oluyor ki bizimkilerin ayakları birbirine dolanıyor.Hep o anlarda ortaya çıkıyor Jaja.Sahada ne yaptığını bilen,soğukkanlı tek oyuncumuz.Buna kalan maçlarda her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olacak.

Travelair
28.03.2011, 10:27
Hala işin farkında değilsiniz. Performans olarak ilk geldiği zamanın dibine vurmuş. Hala deniyor ki sahada kötü olursa. Adamın sorunu var

Necmi6161
28.03.2011, 10:29
Guti İçkili Halde Ters Şeride Girip Kazaya Sebep Oluyordu Az Daha.Hatta Polisleri Falan Tartakladı.İnşallah Basının Gazına Gelip Şenol Hoca Ceza Vermez.

agahozlu
28.03.2011, 10:35
Araba kullanırken alkol alması dışında yaptığı hareketlerde kendi kültürüne ve yaşayış biçimine göre bir sorun yok arkadaşlar. Olaylara bakarken Jaja'yı bir müslüman gibi düşünmeyin. Eğer izin günüyse bu adam ülkemizde yasal olan her şeyi yapabilir.Parayı kazanıyor ve istediği gibi harcar,istediği gibi yaşar.Bu hareket ben dahil çoğumuza hoş gelmedi ama bu adamlar böyle arkadaşlar. Basında böyle yakaladı mı affetmez.

Mollasalihoğlu
28.03.2011, 10:39
Jaja bundan sonra İstanbul'a gelince Bilica gibi hıyarları arayacağına beni ara.

Siz ondan sonraki maçta izleyin Jaja'yı :D

Misina
28.03.2011, 10:41
Sahada görevini layıkıyla yaptığı müddetçe saha dışında ne yaparsa yapsın.

bASTURk
28.03.2011, 10:43
Jaja bundan sonra İstanbul'a gelince Bilica gibi hıyarları arayacağına beni ara.

Siz ondan sonraki maçta izleyin Jaja'yı :D
:DŞu meşhur Maslak'taki otel dediği Sheraton mı? 50 metre aşağısındayım şu an.Mesaiyi 4 te bitirip okula gidiyorum ama Jaja reis bizi de görürse yerim okulunu takılırız beraber.:D

Halmanli
28.03.2011, 10:51
Takıldığı arkadaşı adam olsa yine birşey demezdim ama topoşlarla takılma be JAJA

Mehmet Ç.
28.03.2011, 11:01
Hala işin farkında değilsiniz. Performans olarak ilk geldiği zamanın dibine vurmuş. Hala deniyor ki sahada kötü olursa. Adamın sorunu var
Hocam, Senol Hoca nasil olsa ceza verecek :D

Biz biraz takilalim :)

Yaptigi yanlis. Cezasini kesin cekecetir.

Serdar Ersoy
28.03.2011, 11:03
Şampanya ile araba kullanması hariç hiç bir yanlışı yoktur. Tek yanlışı içkili araba kullanmaktır. Gerisi ne beni ne de sizi ilgilendirir.

corleone
28.03.2011, 11:05
gönderilsin

TuAF2007
28.03.2011, 11:07
Saha dışında ne yaparsa yapsın ama o Bilica denen kazma ve trafik canavarının ne işi var yanında... Adam kırmızı ışıkta vuruyor sonra kaçıyor hiç ceza verildimi verilmedimi bilmiyoz başkası yapsa direk cezaevi... En nefret ettiğim topçu şu bilica bide lugano...

İlker Akçay
28.03.2011, 11:08
Asalım !!!

Hatta taşlayıp teşhir edelim..

oktay61
28.03.2011, 11:12
Adamın oynadığı topa saygım var ancak profesyonelliğine söyleyecek çok sözüm var.
Evliyim karım çocuğum var deyip yönetimi kandırıp kaçıyorsun burada da hem karını hem çocuğunu aldatıyorsun hadi o bizim kültürümüz diyorsun
Elinde şarap araba sürüyorsun kaza yapsan ayağın kırılsa ne olacak nerede profesyonellik
Hemşerin Bilica ya bakacağına hemşerin Alex'e bak adamın hem kendisinin hem de karısının bütün akrabaları brezilyada olmasına rağmen adam tatil yapmadı millet eğlenirken devre arasında o samandırada tek başına çalıştı... Alex kadar profesyonel olsan o kendini benzettiğin Rivaldo olabilirsin o yetenek var ama profesyonellik yok

Erbay
28.03.2011, 11:12
Ben de diyorum niye öyle sert şut çekemiyor :D Ula Bilica'yla ne takılıyorsun adamın 10 tane çocuğu var ççç

Mollasalihoğlu
28.03.2011, 11:26
:DŞu meşhur Maslak'taki otel dediği Sheraton mı? 50 metre aşağısındayım şu an.Mesaiyi 4 te bitirip okula gidiyorum ama Jaja reis bizi de görürse yerim okulunu takılırız beraber.:D

:D

Şaka bi yana, performansında düşüklük olursa başı ağırır bu mevzudan ötürü.

İlker Akçay
28.03.2011, 11:34
Elbette düzenli bir hayatı olsa hem kendisi hem de bizim için çok daha iyi olur..Yukarıda arkadaşların söylediği gibi Alex buna güzel bir örnek ama bu adam sorunlu..Açık ve net sorunlu ve de biz bunu bile bile aldık..Jaja'nın disiplinli,düzgün bir hayatı olsa zaten çok daha iyi seviyede futbol oynuyor ve çok daha büyük bir ligde olurdu...Jaja'yı bu durumları bilerek aldık...

Gökhan Döner
28.03.2011, 11:41
Stres boşalmasındalar herhalde yakışırrrrrrrrrrrr.
Sadece yanında ki vatandaş yakışmadı.

Yasin T.
28.03.2011, 11:45
Trafikte şöför koltuğunda elinde içki bardağıyla yakalanması size nasıl normal geliyor.belki alkolden kaza bile yapabilirdi.Takımımızda oynamasa zerre kadar umrumda değildi bu yaptığı.her ne kadar özel hayatı olsada sonuçta takımı şampiyonluğa oynuyor ve kendine dikkat etmesi gerekir.ayrıca son maçlarda da çok isteksiz ve vasat bir performans gösteriyor.bunda özel hayatınında etkisi olduğunu görebilliyoruz

Mehmet Ç.
28.03.2011, 11:48
Jaja'ya köyden bir kiz bulalim, basini baglayalim, olmayacak bu böyle.

Daha dün geri döndün kutsal topraklardan, yaptigina bak, olcak is mi bu?

Bilica kim ya? O Kazdigi cukura düsme sakin!?!

Deniz Tosunoğlu
28.03.2011, 11:50
Valla Alanzinho ve Colmani tebrik etmek lazim, Jajanin yeniden gazina gelmedikleri icin.

Mesut
28.03.2011, 11:57
Jaja'ya köyden bir kiz bulalim, basini baglayalim, olmayacak bu böyle.

Daha dün geri döndün kutsal topraklardan, yaptigina bak, olcak is mi bu?

Bilica kim ya? O Kazdigi cukura düsme sakin!?!
yazık değilmi o köydeki kıza??

Alika87
28.03.2011, 12:11
konyaya karsi jaja'nin gölü, bundan eminim, adam simdi iyice rahatladi ve kendisini bir kac hafta tamamen futbola verebilir, insallah yani :D

zafer6161
28.03.2011, 12:11
yattara nın boşuna günahını aldık.bu adamın yanında mülayim kalır :D

golleri atsın bizi şampiyon yapsında gerisi bizi ilgilendirmez,adamın özel hayatı nede olsa

Celal Demir
28.03.2011, 12:16
jaja bizi diskoya götür :D

Trabzon34
28.03.2011, 12:26
Bu fenerli lerden her şey beklenir.. bunu da onlar planlamış bile olabilir.. blica nın alkollü yakalanması çok dert değil.. nasılsa adam fenerde forma giymiyor.. Giyse bile basın üstüne gitmez örter tıpkı Guti gibi..
Bizde ise durum farklı.. Trabzon un şehir olarak örf ve aedetlere daha bağlı bir şehir olduğu da gerçek.. Burda her ne kadar aklı başında yorumlar olsa da maçta yapacağı sorumsuz hareketlerin müsamaha ile karşılanacağını sanmıyorum..Elbetteki izin dönemindeki oyuncu dilediğini yapar ama sağlığına dikkat etmek zorundadır..
Etmezse cezasını sadece o değil , takımı da çeker.. Muhtemelen alan a kaptıracağı formasını tekrar kazanması için bence kendine çeki düzen vermelidir.. Zira basın her bulduğu yerden bize vurmaya, güçsüzleştirmeye çalışıyor..
Yine heryerde selçuk fener de haberleri var.. Tek amaç oyuncuların kafasını karıştırmak...
Umarım oyuncular oynanan bu oyunun farkındadır..

Yunus Emre SEYHAN
28.03.2011, 12:28
Bu tip sorunlarını bile bile aldık zaten.

Süleyman Eruyar
28.03.2011, 12:30
Sahada görevini layıkıyla yaptığı müddetçe saha dışında ne yaparsa yapsın.

kesinlikle katııyorum,

ancak söylediğin sahada görevini tam olarak yapan için söylenir..

Misina
28.03.2011, 12:36
kesinlikle katııyorum,

ancak söylediğin sahada görevini tam olarak yapan için söylenir..

İnişli çıkışlı bir grafik çiziyor ama yabancılarımız arasında en çok katkı yapan Jaja

Fatih Öztürk
28.03.2011, 13:08
jajaaaaaaa jajaaaaaaaaaaa

Özge
28.03.2011, 13:13
Her şeyi geçtim de Bilica ile ne işin var ya?:D:D

Ahmet Başkaya
28.03.2011, 13:19
Ben bu hayatıı seviyoruumm :D:D

Jajaaa , mülayim bi tipin var la oysa :D

Birtan Karaman
28.03.2011, 13:24
Bu hayatı seviyorum arkadaş!

izzet
28.03.2011, 13:25
Senden beklemezdim Jaja, daha güzel Hatunlara layiksin sen !

Mollasalihoğlu
28.03.2011, 13:27
Yahu örneğin Sezer Badur dünya nimetlerinden elini ayağını çekse, Jaja kadar faydalı olamaz bize. Adamın dışarda değil sahadaki durumuna bakın.

Jaja olmazsa şampiyonluk ihtimalimiz % kaç olur sizce, şimdi ise kaç?

Ahmet Başkaya
28.03.2011, 13:32
Senden beklemezdim Jaja, daha güzel Hatunlara layiksin sen !

K.Bakmada o para olmasa arabaya ne Bilica Ne Jaja 3 kadını geçtim 3 tane dişi kuş atamazlar :D

Neyse çirkinleşmeden Jaja'nın adı Jafer olsaydı ? Neler yazardık acep ? :D

Halil Atalay
28.03.2011, 13:47
hadi çapkınlık yapdın ama ne öyle kadeh tokuşdurmak filan hele bilica hiç değinmeyeceğim

Samet Yildirim
28.03.2011, 13:48
Yapmamasi gereken bir olay.

Muhammed Ayaz
28.03.2011, 13:49
yazık be jaja takıldığın adama bak blica o adam seni bile bozar ki bozmuş bile :D:D

Süleyman Eruyar
28.03.2011, 13:51
Birde maç başlığında arkadaşlar ya kaza yapsaydı, sakatlansaydı diyor,

Çevreye ve diğer insanların bir kılına zarar verebilme ihtimalini konuşan eden yok,

Ahmet Başkaya
28.03.2011, 13:54
Birde maç başlığında arkadaşlar ya kaza yapsaydı, sakatlansaydı diyor,

Çevreye ve diğer insanların bir kılına zarar verebilme ihtimalini konuşan eden yok,

Evet bazen futbolu abartıyoruz binlerce insan ölüyor şu alkollü araba kullanmaktan .

Arkadaş git otelinde iç ne anlıyorsun arbada içmekten .

Ali Tunahan Güllü
28.03.2011, 13:56
Neyse birşey demeyeceğim ama son sözüm JAJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA:D

werg
28.03.2011, 14:00
Bazı arkadaşlar sahada ki performansına bakarım demişler iyi demişlerde trafikteyken kadeh mi tokuşturulur.

eminbayram
28.03.2011, 14:07
Aziz Yıldırım git bi işe yara diyip Bilica'yı Jaja'ya musallat etmiş olmasın.:rolleyes: :)

Murat Erdem
28.03.2011, 14:15
Arabayı kendi sürecek kadar İstanbul trafiğine alıştığına göre bu seanslar uzun süredir devam eden bir ritüelmiş gibi gibi geldi bana...

LazAnisT
28.03.2011, 14:21
Bazı işleri yapmanında bir şerefi var.Bırakacam bu işleri arkadaş

karayel_5461
28.03.2011, 14:26
şerefsiz blica kasıtlı yapılıyor bunlar
aziz yıldırımın parmağı yoksa bende adam değilim

Arda'
28.03.2011, 14:33
Adam king ya :D

Ali YİĞİT
28.03.2011, 14:36
Jaja bilicayla içmiş olaya aziz yıldırım'ı katmışız te allahım ya:Dtoplumca paranoyaklaşıyoruz, adam izinli gününde kaldı ki bir iki maç dışında tüm maçlara direkt katkı yapan bi adam 10 gol ve yaptıgı asistler gözler önünde neyse diyeceğim o ki biz bir tane bulamıyoruz jaja 3 tanesini birden götürüyo :/ Birde o kadeh hiç yakışmamış

mkmoglu
28.03.2011, 14:40
ben böyle futbolcuları trabzonsporda görmek istemiyorum..şampiyonluk pahasında..

mustebaTS
28.03.2011, 14:42
bunda harbiden fenerin parmağı vardır.. biraz paranoyakça ama kesin vardır..

Fatih YAZICI
28.03.2011, 14:43
Sussak, sadece desteklesek ne güzel olur-du.

Berkedogan
28.03.2011, 14:44
sanki türk topçularından içen kumar oynayan sigara tüttüren adam yok gibi bütün gazeteler jajayı yazmışlar. İstanbul takımdaki bütün topçular her zaman bu halde daha geçen aylarda guti 300 küsür promille kaza yaptı.

MDanışmaz
28.03.2011, 14:44
Hadi eğleniyon anladık da Bilica ne ayak yakıştıramadım..:)

Murat Erdem
28.03.2011, 14:51
yapma demiyorum, hobi olarak yine yap:D

Hasan Nasrallah
28.03.2011, 15:15
jajaaaa jajaaaaaaa jajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa jajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
bursaya ne koydu ama peh peh peh .

Seyfi_B
28.03.2011, 15:21
Babam hep derdi ve halen diyor, 'BREZİLYALI ALMAYACASUN HA BU TAKIMA'. Acaba haklı mıydı?

Benim kendi görüşüm: Bu tarz ahlaksız futbolcuları takımımda görmek istemiyorum, ister ise her maç 3 gol atsın.

Çakıroğlu İhsan
28.03.2011, 15:24
Çoğu kişinin de söylediği gibi sorun olan tek şey elinde içkiyle araba kullanması hem çevresine hem kendine büyük zararı dokunabilirdi.Neyse ki olmamış öyle bişey.Diğer yaptıklarınıda şahsen futbolcu olsam bende yapardım yani izin var ve önündeki maça daha süre var :D

Selman
28.03.2011, 15:35
Yakışır aslanım.Araba kullanırken içme yeter.

Lazman
28.03.2011, 15:45
Hemde 2 tane birden :D

bu performansi sahada gosterde varyaaaaa :D:D

ApoCaN28
28.03.2011, 15:59
Yahu ligin tepesinde ki takım biziz uğraşacaklar tabi :)

Ula Jaja sende araç kullanırken içme len :D

nesta61
28.03.2011, 16:02
i$in ilginc yani alex cikip turkiyenin en iyi yabancisi jaja diyor sonra fenevin en rezil , kazmasi , kasapi , kadroya giremeyen topcusuyla istanbulda alemlerde gozukuyor kari kiz , arabayla seyir halindeyken elinde sampanya ,, fenevin basini ve fenevbahce cok guzel birlikte calisiyor ve psgolojiii baski yapiyorlar goreceksiniz jaja konya macinda tel tel dokulecek demede demeyin.

SEDER
28.03.2011, 16:08
abartmaya gerek yok.konuyu kapatarak gündeme getirmeyerek, topçumuza destek vermek gerek. sezon sonunda uygun bir dille kulağını çekip böyle bir manzara ile bir daha karşılaşmak istenilmediği belirtilmelidir.

T.B_1461
28.03.2011, 16:43
"Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim."

Kaan
28.03.2011, 16:49
Sahada oyununu oynasın, özel hayatı bizi ilgilendirmez diyeceğim de bu tür olaylar futbolunu da etkiliyor bir nebze olsa da.

Sahada adam gibi topunu oyna, 10 tane verelim onlardan Jaja. :D

Serdær
28.03.2011, 16:51
Araba kullanırken içmesi dışında herşey gayet normal.

Ne kadar benliğine sahip bir ülkeyiz ya herşeyi anormal görüyoruz.

Müge Anlıyı izledikten sonra Jaja'nın yapmış olduğu devede tırnak kalır. :o

Bilmem anlatabildim mi :rolleyes:

r9emre
28.03.2011, 17:02
Ben anlamıyorum arkadaş milletin futbolcusu inanılmaz derecede sarhoş ters yönde gider bir yerlere çarpar,ligin en pahalı defans oyuncusu karakola düşer içkiliydi diye,yıllarca gece aleminden çıkmayan Pascal Türkiye'nin sevgilisi olmuş.Siz ne ahlakından bahsediyorsunuz? Bu adam senin kültürünle mi yetişmiş bir futbolcu? Sen bu kafayla ne şampiyon olursun,ne Avrupa'da başarı beklersin.Messi yapmıyor,alasını yapıyor Jaja'nın yaptıklarının magazine boy boy ne resimleri düştü.C.Ronaldo gece hayatında yeşil sahalardan daha hızlı.Ama ikisi de dünyanın en iyi 2 futbolcusu diye geçiyor şu an.Adam genç,tonla parası var.Dini yaşamı da çok umrunda olmayan biriyse istediğini yapar görüldüğü gibi.Ben Umut Bulut,Tayfun Cora,Sezer Badur gibiler yerine her türlü eğlencesini,şamatasını yapan ama bu takımı da şampiyon yapacak futbolcuları istiyorum arkadaş sizin aksinize.Bana ne özel hayatından adam bu takımı hala ligde kafada tutuyorsa sorun yok demektir.Ayrıca yaptığının ahlaksızlıkta olduğunu düşünmüyorum adam eğleniyor alan razı veren razı size ne adamın özel hayatından? Tek kötü görüntü elinde şampanya araba kullanıyor olmasıydı başka her şey normaldi.Böyle bu kadar konuşup karakter tahlili yapanların gerçek hayatında zamanında neler yaptığını ya da hala neler yapıyor olduğuna çok rastladım.O futbolcuya insan değil o robot,sen yaparsın ama.

Helal olsun Jaja bu takım şampiyon olacaksa senin ve Burak'ın sayesinde olacak zaten başka değil.Resmen sadece ikiniz hücum gücünü çekiyorsunuz forvet olmamanıza rağmen.Umut Konya'ya 15 haftada 2. golünü atar kahraman ilan ederler.Böyle bir dünya kardeşim ne yaparsın.

zekeriyya
28.03.2011, 17:11
jaja nın davranışları doğrudur demiyorum
amma doğrular herkeze göre aynı olmalıdır.
istanbul takımlarının topçuları şarhoş kaza yapar adam ezer polis ile kavga eder
tek satır kaza ile ufacık bir haber hooop sümen altı bizim ki
sabahtan beri ana sayfalardan renkli renkli puntoları ile haber olur.

zekeriyya
28.03.2011, 17:13
Aziz Yıldırım git bi işe yara diyip Bilica'yı Jaja'ya musallat etmiş olmasın.:rolleyes: :)

muhtemelen dediğin gibi olmuştur :)

marcusjava
28.03.2011, 17:19
benim tanıdığım bilica, adamın gazozuna doping maddesi bile atabilecek bir tip.

yakışmadı jaja.

ThePatriot61
28.03.2011, 17:30
Bilica ile gezme Jaja bu adam kazma senide yoldan cikartir bak.

Ekrem D.
28.03.2011, 17:36
Jaja, sen Trabzonspor'a, hocanın belirlediği mesai içerisinde hizmet etmek için para alıyorsun.

Mesai dışındaki zaman (hoca aksini belirtmediği sürece) sana aittir. Kimsenin ahlak bekçisi kesilmesine gerek yoktur.

coren
28.03.2011, 17:36
Jaja'nın bu yaptığı hareketi nasıl olağan görüyosunuz? Profesyonel bir futbolcunun 3 tane bayanla otele gitmesi, elinde şampanyayla araba kullanması ne kadar doğru? İzin günü olsa dahi bir futbolcu bu kadar kendini salmamalı. Bazı arkadaşlar Jaja'nın dini inancına göre olayın normal olduğunu söylüyor. Hangi dini inançta gece boyu içki içip 3 bayanla otele gitmek var? Jaja'yı Alex ile karşılaştıranlar şimdi dönüp Alex'in özel yaşamına baksınlar. Alex devre arasında erken gelip çalışırken Jaja'nın Brezilya da ne yaptığını şimdi tahmin edebiliyoruz.

Bu olay Yattara'nın başına gelse yine olayı bu kadar olağan görcekmiydiniz. Aferim Yattara dicekmiydiniz. Jaja'nın önünde Umut var diye hatalarını görmezden geliyosunuz, Yattara Umut ile Ömer Rıza ile Ayman ile Celaleddin ile birlikte oynarken harikalar yaratıyodu zamanında. Şimdi Yattara'ya kızdığımız kadar Jaja'ya kızamıyoruz.Neden? Sırf takım başarısız olacak korkusuyla çok taviz vermeye başladık. Trabzonspor Ruhu bu değildir.

ilhan
28.03.2011, 17:37
Bir futbolcu izin gününü istediği gibi değerlendirebilir. Sahadaki performansıdır önemli olan. Onur'da Gökhan Ünal'la beraber manşetlere çıkmıştı, Onur'u resmen bitirmeye çalışıyordu hem medya hem de bazı kesim taraftarlar. Şimdi aynını Jaja'ya yapmaya başlamışlar. Jaja Metalist'te de böyleydi. Jaja'nın hayatı bu, facebookta arkadaş listesindeyim, eklediği fotoğraflarıda görebiliyorum. Gecenin bir yarısı fotoğraf ekliyor.

Bu adam hep böyleydi. Hep böyle gider.
*
Sahada ne yaptığıyla ilgileniyorum. Saha dışı özel hayatları onları ilgilendiriyor. İsterse 11 tane kızla halı saha maçı yapsın, umurumda değil. Sahaya çıktığında maç aldırsın bana yeter.
Şampiyonluk kutlamalarında değil 2, 20 tanesi ona feda olsun. Ama önce şampiyonluk.

-Samet
28.03.2011, 17:55
Hürriyetten Allah razı olsun ya bugün ne gördüm başkana bazen hak veriyorum da bu kadar olmaz 10*10 bi alan ayırmıslardı bize . Jaja haberine.

Fatih
28.03.2011, 17:57
Yakışır aslanım.Araba kullanırken içme yeter.
Bence de.:)

Mesut
28.03.2011, 18:04
normal birşey değil.
normal olarak karşılanmamalı
anormal derecedede büyütülmemeli
makul bir para cezası bu olayı kapatır.
Veya çıkar konya maçında 3 puanı aldırır tamam sorun kapatılır.
Jaja türkiye kupasındaki manisa maçında devre arasındaki cezadan yırtmıştı
Gene çıkar maçına resital sunar kapanır
Ha eğer maçda dökülürse para cezası verilir

Mollasalihoğlu
28.03.2011, 18:04
Jaja, ara beni lütfen :D

h@msi61
28.03.2011, 18:10
Eglence hayati bizi ilgilendirmez fakat trafikte alkol almasi hos karsilanacak bir durum degil tabi ki, hem kendi hayatini, hem de baskalarini riske atiyor....

Serdar Ersoy
28.03.2011, 18:13
Jaja hadi 1 anlarım 2 kişi ile de gördüm fakat 3'ü ile birden ilk defa gördüm :)

Dur bakalım daha neler görüceğiz :D

güneyli
28.03.2011, 18:15
Jajanın piyasası bu alemde bayağı zirve yaptı..Feneri tutan ne kadar piyasa malzemesi varsa işe koyulacaklar şimdi..Malzemenin hasını verdi jaja..Tepe tepe kullanırlar...Cadde de arabadan arabaya şampanya..Akıl herkese lazım..jajaya da..

ilhan
28.03.2011, 18:19
Alkollü araç kullanması affedilir bir şey değil. Ama bu yandaş medya Guti'nin kazasını, Bilica'nın kazasını gündemde bir gün bile tutmadı. Jaja'yı düşürmezler manşetten.

*

Facebook vb. paylaşım platformlarında futbolcuların kendi özel fotoğraflarını lütfen forumda paylaşmayalım arkadaşlar.

Oğuzhan İnce
28.03.2011, 18:58
takdir ettim helal olsun :)
herkesin söylediği üzere trafikte alkol kullanmasan 3 değil istersen 5 kızla git otele kardeşim bize ne...
o kadar para kazanıp köfte yiyerek bitiremezsin tabi :D

mk.esen35
28.03.2011, 19:02
sahaya yansımadıktan sonra ne halt ediyorsa etsin.alkollu araba kullanması hariç.ama 8 haftada sahaya faydası dokunmassa en ağırından ceza

Emirhan Makul
28.03.2011, 19:04
Ayrıca videoda içtiğine dair bir görüntü yok sadece elinde tutuyor ve kadehide yanında ki cariyesine veriyor yoluna devam ediyor. İndiğinde alıyor kadehi orda bir komiklik şakalar yapmışlar içtiğine inanmıyorum ayrıca kısa mesafeden geçiş yapmışlardır otele problem olmaz.

Kimsenin özel hayatına karışmaya hakkımız yok.

Ömer Faruk61
28.03.2011, 19:22
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/11847300.asp?gid=229

Jajann özel hayatı kimseyi ilgilendirmez.Fakat haberde ismi geçen Bilica ismindeki insan olmayan şahısla takılması beni üzmüştür..

Fatih ÖZDEMİR
28.03.2011, 19:23
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/11847300.asp?gid=229

Jajann özel hayatı kimseyi ilgilendirmez.Fakat haberde ismi geçen Bilica ismindeki insan olmayan şahısla takılması beni üzmüştür..

Obaa. O zaman Jaja olayında Bilica yanlış arabaya binmiş :D

Atakan
28.03.2011, 19:31
Jaja yapmayacak da kim yapacak. :)

Kereşenli
28.03.2011, 19:45
Ne b.k işin var Bilica'yla ya? Başka Brezilyalı mı yok Türkiye'de? Git takıl işte Alanzinho'yla. Terbiyesiz herif. :D

Mustafa
28.03.2011, 19:46
Aynı olayı Umut yapmış olsaydı şuan forum yıkılıyordu.Hatta tesisleri basıp Umut'u aramaya başlamıştık.

İlker ToSun
28.03.2011, 19:51
İçki içerek araba kullanmak dışında sana herşey helaldir haktır Jaja.

Zaten alkollü olduğuna dair de kesin bir şey yok (kadeh tokuşturması demek içtiği anlamına gelmez) ki alkollü de olabilirsin bu çok doğal zira hepimiz içiyoruz ama alkollü araba kullanmamalısın.

Tek bir konuda eleştiriyorum o da alem yaparken yanına aldığın insan :)

sen bana takıl, masraflar senden gerisine karışma pişman olmazsın ;)

İlker ToSun
28.03.2011, 19:52
Aynı olayı Umut yapmış olsaydı şuan forum yıkılıyordu.Hatta tesisleri basıp Umut'u aramaya başlamıştık.

Umut onu da yapamaz. İyi niyetle çalışır ama beceremez :D

malum dalya stresi varmış ya

etkiliyordur :)

Mert Oğuzlu61
28.03.2011, 19:53
izinlidir istediğini yapsında bilica ile takılması üzücü, başka arkadaş bulamadın mı be jaja.

sahada son haftalarda pek iyi değil ancak kalan haftalarda bize daha çok puan kazandıracak jaja, mesela konya karşısında iyi bir oyun bekliyorum ondan.

Mustafa
28.03.2011, 19:54
Umut onu da yapamaz. İyi niyetle çalışır ama beceremez :D

malum dalya stresi varmış ya

etkiliyordur :)

Umut örnekti zaten.Şuan formsuz ya en büyük düşmanımız birkaç gol atınca canım cicim olur.Tam tabela taraftarıyız.

Semih Aydın
28.03.2011, 19:55
Seviyorum disiplinsiz futbolcuları. :)

Sahada elinden geleni yapsın gerisi önemli değil.

İlker ToSun
28.03.2011, 19:59
Umut örnekti zaten.Şuan formsuz ya en büyük düşmanımız birkaç gol atınca canım cicim olur.Tam tabela taraftarıyız.

ben de zaten gol attğı zamanlar bile umuta karşı canım cicim yapmıyor olmanın rahatlığıyla söyledim :)

Onur Şeref
28.03.2011, 20:01
Adam izin gününde ister evde playstation oynar ister dışarda hatunlarla oyun oynar aynı şey.

Ben şimdi çalışıyorum bir pazarım var diyelim. Onda da gittim gönül eğlendiriyorum. Tesadüfende Televole'nin kamerasına denk geldim ve patron gördü. Napıyosun oğlum sen mi diyecek? Hadi dedi diyelim. Cevabımda aynen şu olur; "Eğleniyorum ama eğlendiklerim senin akrabansa kusura bakma."

Jaja oğlum, reisim benim. Çık aynen bunu söyle haberi yapanlara. Kan bağınız varsa özür dilerim de.

PS: Aferin sana verdiğim taktikleri uyguluyosun. Uyguladığın zaman aldığın sonuçlarıda görüyoruz. Durmak yok nevresimli sahalarda gol atmaya devam. Yeter ki şampiyon yap reis.

İlker ToSun
28.03.2011, 20:07
Aziz Yıldırım Bilicayı Jaja'yı sakatlasın diye yollamıştır yanına.

Zaten eğer bayanlarla arada profesyonel bir bağ var ise gecenin organizatörünün Aziz Yıldırım olduğu şüphesizdir. Kendisinin bu konudaki maharetini duyuyoruz mağlum :)

.....
28.03.2011, 20:10
Özel hayatı kendine ben oynadığı topa bakıyorum.

Trabzon-Spor-61
28.03.2011, 20:34
Aziz Yıldırım Bilicayı Jaja'yı sakatlasın diye yollamıştır yanına.

Zaten eğer bayanlarla arada profesyonel bir bağ var ise gecenin organizatörünün Aziz Yıldırım olduğu şüphesizdir. Kendisinin bu konudaki maharetini duyuyoruz mağlum :)

Bilica ile Jaja önceden beri iyi arkadaslar

pReN@_61
28.03.2011, 20:40
Alemci Jaja Reis :D

SAFA
28.03.2011, 20:42
Adam tam golcü :D Saha içindede saha dışındada :D Gollerini bekliyoruz Jaja Reis :)

Murat SİSMAN
28.03.2011, 20:58
Jaja keyifler hoşe :D

-Samet
28.03.2011, 21:01
Ah ulan Jaja , bi uzaktan asmadın rakip kaleye :) Hade da bekliyorum senden uzaktan bi gol :D :)

Mustafa
28.03.2011, 21:01
ben de zaten gol attğı zamanlar bile umuta karşı canım cicim yapmıyor olmanın rahatlığıyla söyledim :)

Bende genel söylüyorum zaten İlker öylesin demiyorum.Trabzonspor oyuncusuna düşman oldugunu biliyorum zaten

İlker ToSun
28.03.2011, 21:04
NBende genel söylüyorum zaten İlker öylesin demiyorum.Trabzonspor oyuncusuna düşman oldugunu biliyorum zaten

Trabzonspor'a yararından çok zararı olan herkese düşmanımdır. Hep öyle oldum

Zamanında bu bir teknik adam yada bir başkan da olabilir sadece futbolcuyla da sınırlı kalmaz

Zira onların hepsinden daha önemli benim için Trabzonspor

Ayrıca bu da ayıp değildir, gurur vesilesidir çünkü düşmanı olduğumu söylediğin insanlar sözleşme süreleri kadar Trabzonsporlu. Ben ise sözleşmesiz Trabzonsporluyum. Onlar gelmeden de burdaydım, onlar gittikten sonra da burda olucam

Alihan Ertürk
28.03.2011, 21:21
Beşiktaş maçından sonra da Burak gece Show Tv kameralarınca görüntülenmişti, bu kadar büyütülmemişti hatta farketmeyenler bile olmuştur. Sırf motivasyonumuzu, bütünlüğümüzü bozmak adına bu kadar büyütülüyor Jaja'nın olayı.

Adam izinli istediğini yapar..:) Ama o dallamayla gezmesi yakışmamış.

playa
28.03.2011, 21:44
adam sahada oynuyor izinli gününde gayet doğal

Bera B.
28.03.2011, 21:59
Bu basına yansıdığına göre Konyada Jajadan öldürücü bir performans gelecektir diye düşünüyorum. Kulakları azıcık çekilirse kendini affettirmek için vs patlatır iki tane Manisa maçındaki gibi.

Bera B.
28.03.2011, 22:01
Ben de herkes gibi Bilicaya takıldım yalnız başka biri yok muydu lan git bari andre santosla, baroniyle takıl onların performansı düşsün bilica kim :D

Mustafa Ayazoğlu
28.03.2011, 22:01
Bilica'nın işin içinde olması bana Fenerbahçe bu işte parmağı var, tezgah gibi geldi.

JaJa ile takımı etkisizleştirme.

Devre arasında çocuğum hasta diyerek kampa geç gelen birinin alem yapması hiç ahlaki değil.

Mustafa Ayazoğlu
28.03.2011, 22:03
Bu basına yansıdığına göre Konyada Jajadan öldürücü bir performans gelecektir diye düşünüyorum. Kulakları azıcık çekilirse kendini affettirmek için vs patlatır iki tane Manisa maçındaki gibi.

Sahada yürüyemez :)

90 dk hiç !

bahadır2561
28.03.2011, 22:06
yakışır Jaja sıkıntı yok devam bi kaç golde bu hafta atarsın inş . .

İlker ToSun
28.03.2011, 22:09
Sahada yürüyemez :)

90 dk hiç !

yürür

ayağına gelen toplarla gol veya asist yaptığı sürece yürür

dünyada her takımda ayağına top servis edilen, top kapmak için gereken mücadeleden azad edilen daha doğrusu azad edilmesi gereken futbolcular vardır. Bizde de bu isim Jaja'dır.

Bu konuda hatta en güzel yorumu Hasan Şaş yapmıştır ve şöyle demiştir "Trabzonspor'da Jaja dışında herkes koşmak zorundadır".

Kelimesi kelimesine aynı fikirdeyim, Trabzonspor'da Jaja dışında herkes koşmak zorundadır. Jaja ise sadece üretken olmak zorundadır.

Ali Tunahan Güllü
28.03.2011, 22:16
Jaja her türlü iş yapar.
Adamın özel hayatı böle seviyi ne yapalım:D

Alihan Ertürk
28.03.2011, 22:16
Jaja adamdır ya, neyi tartışıyoruz.. Adam bizi şampiyon yapsın en kral mekanlara biz yollayacağız onu zaten, şimdi yaptıkları hiçbir şey..:D

Emirhan Makul
28.03.2011, 22:19

Keşke yapsa ben başarısızlığının birazda bu yalnız hayatından kaynaklandığını düşünüyorum adam evlendi boşandı hatta boşanamadı öyle tek başına sıkıcı bir yaşam tarzı bak bunları yapsa her maç 2 gol atar mevki :D

Mustafa Ayazoğlu
28.03.2011, 22:23
O değilde sen kutsal topraklara ayak bas, dön gel karılarla alem yap !

Serdar Ersoy
28.03.2011, 22:25
O değilde sen kutsal topraklara ayak bas, dön gel karılarla alem yap !

Jaja müslümanda biz mi bilmiyoruz ?

Kader KORELİ
28.03.2011, 22:37
Sezon başında ben yazacağımı yazmıştım, ceza da yemiştim bunun yüzünden. Kısa ve net: Trabzonspor'a yakışmıyor, sezon sonunda gönderilmeli, yerine Tunay Torun alınmalı.

DeAgLeMaNyAq
28.03.2011, 22:56
Daha fazla uzatmaya gerek yok ama Jaja'nın içmediği iddia etmekte fazla iyimserlik olur. Adamın içkili olduğu her halinden belli. İlla Bilica ya da Guti gibi kaza yapmasına gerek yok...

Ömer Yüce
28.03.2011, 22:57
Alkolü hiç sevmem hele araçla bu şekilde asla... Kim olursa olsun allah değil! Cezası en fazla şekilde verilmeli

mk.esen35
28.03.2011, 23:00
belki kadehteki zemzemdi.karıları doğru yola davet ediyordu.bu kadar önyargılı olmamalıyız

bordoylamavi
28.03.2011, 23:06
burda kimsenin özel hayatını yargılayacak değiliz. ama jaja nın son maçlarındaki performansına ve bu olaya bakıp bağlantı kurmak zor değil. jaja nın en iyi arkadaşı alanzinho değil mi. peki o nerde. niye jajayla değil. belli ki alanzinho 11 e girebilmek için çalışıyor çabalıyor ve son dakika golleriyle trabzonu ipten alıyor. istese jajayla takılmazmıydı. jaja maalesef görmemeiş brezilyalıların yaptığını yapıyor. iki sarışın içki ve eller havayayı görünce aynen böyle oluyor. bakın alex e adamı bi gün bi yerde gördünüz mü. işte o yüzden bu feneri buralara kadar taşıyor. jaja cım lig bitene kadar sabret sonra istediğini yap canım

Serdar Ersoy
28.03.2011, 23:15
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6895-9D6P8Y9B.jpg

Adam antremana gelmiş :)

Mustafa Yüksek
28.03.2011, 23:20
Olmaz, yaptı bir kere edepsizlik, Messi olsa acımayacaksın:D