PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kulübümüzden AKYAZI PROJESİ Hakkında Açıklama! (11.09.2014)

'Enes'
11.09.2014, 21:10
http://i.hizliresim.com/ozQNZQ.jpg

Trabzonspor’a ait olan ve hali hazırda inşaatı süren Akyazı Stadyumu ve Spor Kompleksi’nin isim hakkı Trabzonspor Kulübü için önemli bir gelir kaynağıdır. İsim hakkı ile ilgili tasarruf yetkisi de yalnızca Trabzonspor Yönetim Kurulu’na aittir. Trabzonspor Yönetim Kurulu, isim hakkı ile ilgili çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir.

Böylesi önemli bir müsabaka öncesinde, Akyazı Spor Kompleksi’ni Trabzonspor’a kazandıran Sayın Cumhumbaşkanımız’ın ismini, kendi bilgisi ve izni olmadan bu projede geçirmenin uygunsuz ve zamansız olduğunu düşünmekteyiz. Kaldı ki Sayın Cumhurbaşkanımız, teşrifleri ile onurlandırdıkları Akyazı Kompleksi’nin temel atma töreninde, “Kompleksin adını Trabzonspor kamuoyu belirlesin” diyerek konuya net bir şekilde nokta koymuştur.

Trabzonspor sevdalılarının bu konu ile ilgili farklı açıklamalara itibar etmemesini rica ederiz.

Trabzonspor Yönetim Kurulu

Emirhan Makul
11.09.2014, 21:13
Yönetim üzerinden topu attı.

Olayın özünü bir kenara atarsak OFG'na emir geldi bir yerden FB maçı öncesi ortamı germesi için, kesinlikle bilinçli bir olaydı bu.

Tayfun
11.09.2014, 21:15
Pek beklediğim tarzda bir açıklama değil fakat, Trabzonspor üzerinden siyasi emeller güden belediye başkanına gönderme yapmaları iyi oldu.

mackali_81
11.09.2014, 21:17
Gümrükçüoğlu malum hastahane olayının diyetini kendince ödemeye kalktı başbakana. Trabzonspor'u bile ateşe atacak kadar şehre düşman ve uzak bir insan.

ibrahim
11.09.2014, 21:17
İyide stadyumun isim sponsorluğundan bahsediliyor burda. Stada bir isim verme hakkı bizde diyorlar, komplekse değil...

Gesendet.

Tayfun
11.09.2014, 21:18
İyide stadyumun isim sponsorluğundan bahsediliyor burda. Stada bir isim verme hakkı bizde diyorlar, komplekse değil...

Gesendet.

Siyasi emeller peşinde koşup yalakalık yapan OFG de komplekse isim vermeye çalışıyor zaten hocam.

Çağrı Metin
11.09.2014, 21:20
komplekse isim verme yetkisi kulüpte değil peki kimde?

bakanlık mı gsgm mi belediye meclisi mi karar verici kim?

Ilelioglu
11.09.2014, 21:30

Gesendet.

Trabzonspor’a ait olan ve hali hazırda inşaatı süren Akyazı Stadyumu ve Spor Kompleksi’nin isim hakkı Trabzonspor Kulübü için önemli bir gelir kaynağıdır. İsim hakkı ile ilgili tasarruf yetkisi de yalnızca Trabzonspor Yönetim Kurulu’na aittir.
--

Kompleks de dahil.

Ayrica:
Kaldı ki Sayın Cumhurbaşkanımız, teşrifleri ile onurlandırdıkları Akyazı Kompleksi’nin temel atma töreninde, “Kompleksin adını Trabzonspor kamuoyu belirlesin” diyerek konuya net bir şekilde nokta koymuştur.

..

atomantcum
11.09.2014, 21:34
Bu açıklama biraz rahatlattı ama yine de emin olamıyor insan. Pazar günü o eylem olmalı, olmalı ki bu konuyu ne kadar ciddiye aldığımızı işgüza ve yalaka kişiler iyice anlasın.

gtem
11.09.2014, 21:36
Benim beklediğimden daha iyi bir açıklama olmuş. Ben bu kadarını beklemiyordum. Daha sert bir açıklama hayal olurdu zaten. Ama devamı nasıl olacak, bakalım...

Emirhan Makul
11.09.2014, 21:36
Gümrükçüoğlu malum hastahane olayının diyetini kendince ödemeye kalktı başbakana. Trabzonspor'u bile ateşe atacak kadar şehre düşman ve uzak bir insan.

Abi o hastane olayını anlatır mısın bildiğin kadarıyla benim hiç bilgim yok konuyla ilgili herkes bir şeyler söylüyor.

Murat'
11.09.2014, 21:40
Yönetim topa girmemeyi tercih etmiş.

Ilelioglu
11.09.2014, 21:43
Sonuc itibari ile siyasi bir isim kompleksin ismi olursa ve bizde orada maca cikarsak Trabzonsporlulugumu askiya alacagim.

Iyi cektik bugüne kadar. Ama birilerinin oyuncagi asla olmam.

..

İ. C. Ertem
11.09.2014, 21:43
http://www.medyatrabzon.com/d/file/aker.jpg

HUZUR İÇİNDE UYU HÜSEYİN AVNİ AKER... SENİ SİLİP KAZIMAYA ÇALIŞSA DA BU YALAKALAR ASLA VE ASLA RUHUN ÖLMEYECEK... SEN, ŞAMİL EKİNCİ, DOZER CEMİL, KAZIM KOYUNCU VE BİZ KOCA YÜREKLİ İNSANLAR BU RUHU TAŞIYOR...

hanzale
11.09.2014, 21:45
Ben bu olayin tamamen sikebahce maçıyla alakali gundeme geldigine inaniyorum zira her mactan once biri bi bok yeyip ortaligi karistiriyor.

Sinan Akyıldız
11.09.2014, 21:45
Özet olarak ; sayın cumhurbaşkanımız , değerli cumhurbaşkanımız , trabzon kamuoyu ,milli irade vs vs

zafer6161
11.09.2014, 21:53
Yani demek istiyorki,isim hakkini halk verecek,halkinda yuzde 70 i akpli,,tepki cekmemek icin topu taca attilar bence

Ilelioglu
11.09.2014, 21:56
Yani demek istiyorki,isim hakkini halk verecek,halkinda yuzde 70 i akpli,,tepki cekmemek icin topu taca attilar bence

"Kompleksin adını Trabzonspor kamuoyu belirlesin" yazdilar.
Trabzonspor kamuoyu ile Trabzon Halki farkli seyler.

..

sakoglu61
11.09.2014, 21:57
Akyazı Arena ‏@AkyaziArena 16 dk.
Akyazı'dan sorumlu Erol Ağaoğlu : "Maçtan sonra isim işine bakacağız. Ona gereken dersi vereceğiz. Geçen sene vali, şimdi bu mahvetti bizi"

Erol Ağaoğlu'nun da böyle dediğini iddia ediyorlar..
İnşallah dediği gibi hesabını sorarlar.

Royal Heart
11.09.2014, 22:11
Böyle bir açıklama yapılması gerekliydi ancak şu nokta da aydınlatılmalı :

''İsim hakkı ile ilgili tasarruf yetkisi de yalnızca Trabzonspor Yönetim Kurulu’na aittir.''

Bir tarafta Yönetim ile görüşüldü haberi çıkıyor, bir tarafta ise Yönetim'in bu açıklaması var ve isim konusunda çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünden bahsediliyor.

Açıklamanın sonunda ise Trabzonspor kamuyoundan bahsedilmiş ki bu da önemli bir nokta. Tüm Trabzonspor camiasının müşterek kararı olmalı anlamı çıkar buradan.

...

Ek olarak, tüm bu tartışmalara sebebiyet veren kararın bugün itibariyle alınması ise oldukça anlamlı.

Maça giden taraftarlar hiçbir şekilde kavga gürültüye mahal vermesinler, yalnızca takımı desteklesinler aksi takdirde maç esnasında ortaya çıkan gruplaşmalar hiçbir katkı sağlamayacak. Trabzonspor bunu hakketmiyor.

farozlufatih61
11.09.2014, 22:11
Aklı Selim Bir Açıklama

Erkan SÜNGER
11.09.2014, 22:12
Helal olsun valla açıklama hoşuma gitti

A.Ali Karanis
11.09.2014, 22:30
Açıklama güzel olmuş.

Trabzonspor ve Trabzon şehri için spor ve futbol adına bu kadar önemli isim varken hak çalan şikeci federasyon başkanıyla ter atma maçı yapan ve fenerbahçeli olan bir cumhurbaşkanının adının komplekse verilmesinin tartışılması bile şehrin durumunu gözler önüne sermekte artık.

Şu isim işi bir an önce çözülse de kurtulsak bu kabustan.

kani6161
11.09.2014, 22:31
Açıklama iyi beğendim. Makul bir açıklama olmuş.

bordolumavi
11.09.2014, 22:32
Yonetım dılı dondugunce soyleye bılecegı en mantıklı şeyı soylemış,ofg yalakalık yapmak ıcın bu işi actı başımıza yok yere yonetımıde zor durumda bıraktı pıslık

Oğuz ZEYTİN
11.09.2014, 23:05
Keşke bu yönlendirici açıklama, tartışmalar ortaya çıktığı ilk zaman yapılıp önü kesilseydi.

U.Sadıkoğlu
11.09.2014, 23:11
Kulübün yapmış olduğu açıklama gayet makul ve yerinde olmuş.

Teşekkürler.

Adem Akyüz'
11.09.2014, 23:34
Eh işte dediğim bir açıklama. Daha sert olabilirdi belki. Belediye başkanına o öneriyi yedirmeleri güzel.

şenol.08.borçkalı
11.09.2014, 23:37
Bende katılıyorum gayet yerinde bir açıklama olmuş..kısaca Belediyee sen karışma bu işe demişiz..

f1bekir
11.09.2014, 23:39
Keşke bu yönlendirici açıklama, tartışmalar ortaya çıktığı ilk zaman yapılıp önü kesilseydi.

Açıklamayı maçtan sonra yapmayı düşünüyorlardı ama baskılar artınca mecbur kaldılar. BMN'nin parmağı var bu işte sanırım :)

şenol.08.borçkalı
11.09.2014, 23:40
Bence 5 kilo şeker yaptıralım gönderelim belediyeye

f1bekir
11.09.2014, 23:41
Buraya da yazayım, belki karmaşada herkes görmemiştir.

Erol Ağaoğlu; sen canını sıkma, o öneri Ankara'ya bile gitmeyecek, maç nedeniyle fazla konuşamıyoruz, maçtan sonra gereken ders verilecek dedi.

memmedaga
11.09.2014, 23:45
Yönetim üzerinden topu attı.

Olayın özünü bir kenara atarsak OFG'na emir geldi bir yerden FB maçı öncesi ortamı germesi için, kesinlikle bilinçli bir olaydı bu.

aynen kardeşim aynen, fanatik fbli herşeye ama herşeye el atan birinden

hodlu
11.09.2014, 23:47
Öneriyi her kim gündeme getirdi ise ona yazıklar olsun bu maç öncesi.....

28TS61
12.09.2014, 00:03
birde faruk özak lehimize konussa dicem ama nerdeeee

AhmetG.
12.09.2014, 00:05
Önüne gelen siyasete malzeme yapmaya çalışıyor kulübü. Çekin lan elinizi kolunuzu takımın üzerinden. Git belediyecilik işlerini yap sanane Trabzonspor'dan.

umitkaragoz1988
12.09.2014, 00:39
açıklama çok güzel. bir nebzede içimizi rahatlattı.

Hqmi
12.09.2014, 02:09
açıklama tam beklediğim gibi. ne şiş yansın ne kebap. neyse hiç yoktan iyidir bir nebze de olsa içimizi rahatlattı.

Berke6198
12.09.2014, 02:26
Açıklama geldi ancak yönetim yine arada RTE'yi yağlamayı unutmamış.

memmedaga
12.09.2014, 03:58
Açıklama geldi ancak yönetim yine arada RTE'yi yağlamayı unutmamış.

Bunun zorunlu bir manevra olduğunu düşünüyorum.

İHO'nun bir yakın akrabası bana dün IHO'nun bu işe çok sinirlendiğini söyledi ve

hatta rte'ye yakın gözükmesinin mitinge falan çıkmasının klüp menfaati

adına yaptığı bir siyaset olduğunu söyledi,bunun sebebinide bu adama karşı

olma ihtimali olan adamların bile ciddi bedeller ödediğini söyledi.

Tabi ilk kısmına inanırım belki ama ikinci kısmına inanmam çok zor, her ne kadar yanlış bir

stratejide olsa dediklerinin doğru olduğunu temenni ediyorum,beterin iyisi

olarak en azından bunu sevdiği icin değilde yanlışda olsa kendince klüp

menfaati için yapması beterin iyisi oluyor ama aslında daha

büyük bedeller ödeme riski doğuyor; klüp siyasetin kucağına oturmuş durumda.

Gerçi her ne olursa olsun klüp başkan ve yönetimlerinin siyasete karşı onurlu

ve haysiyetli bir duruş sergilemesini isterim ama mevcut şartlarda %69 oy

alınan bir şehirden bahsediyoruz yani eğer ileride bu adım çıkıp taraftarın

çoğunluğunda haysiyet mi kalmıştı ki biz onlara güvenip bir duruş

sergileyebilelim dese kızamam.

Kimse bana dik dursaydı siyasete karşı falan arkasında olurduk falan filan demesin, bir azınlık kalırdık.

Burada İHO'yu savunmuyorum sadece siyasetin bir kez daha Türkiye de nasıl değerleri yok etme insanları ahmaklaştıran bir mekanizmaya döndüğüne dikkat çekmek istiyorum.

Siyaset derken her türlüsünü geçmişin yanlışlarıni yok etmeye gelenler daha büyük yanlışları kullanarak bizi yok ediyorlar...

must61
12.09.2014, 05:27
Akyazı Spor Kompleksi’ni Trabzonspor’a kazandıran Sayın Cumhumbaşkanımız,

Sayın Cumhurbaşkanımız,

Teşrifleri ile onurlandıran Sayın Cumhurbaşkanımız.

Efendimiz efendimiz efendimiz.Önünde eğiliyoruz.

Kişilerle kurumları ayıran sayın cumhurbaşkanımız ?

Şikeyi şikeciyi koruyan kollayan cumhurbaşkanımız ??

Kanunları çiğneyerek fenerbahçe'nin küme düşmesini engelleyen saygıdeğer cumhurbaşkanımız ???!

Gerekirse 5 yıl avrupa'ya gitmeyiz diyen şahımız kralımız !!

Yıldırım Demirören'i Tff başkanı atayan saygıdeğer, pek hürmetli haşmetli cumhurbaşkanımız...

Kaypaklığın tanımını yapsın biri bana.

only ts
12.09.2014, 06:41
bu aciklama icinde bir suru kelime oyununu barindiriyor.. her iki tarafada yaranma pesinde olan bir yazi.. ama kim yazdiysa Turkce dilinin nimetlerinden sonuna kadar yararlanip ortaya bombayi birakmis. Daha sert bir yazi, akyazinin durmasina bile neden olabilir di.

Emre GÜRDAL
12.09.2014, 07:30
Rte sevmedigimi facemdeki yazilardan gorebilirsiniz....ama su bit gercekki sevsekte sevmesekte o bu ulkenin cumhurbaskani trabzonspor kulubu nasil bir aciklama yapaydi hosunuza giderdi burda bazi akp dusmanlari tayyip dusmanlari kulubun cumhurbaskanimiz demesine pek hazetmiyor galiba biz TRABZONSPOR' uz insanlik milliyetcilik kisilik adap bizde kalsin bir cumhurbaskanimiz dedik diye hic birsey kaybetmeyiz....aciklama yerinde olmustur birda ofg yalama kampanyasina dahil olmustur ve sehri resmen satmistir....bana gore hic bir siyasetin ismi verilmemesi lazim hele cigeri 5 para etmeyenlerin hic....kompleksin adi senol gunes veya kadir ozcan komleksi olsun stadimizin ismi gne huseyin avniaker stadi olsun....

HOPA'LI TS'Lİ
12.09.2014, 07:40
Gümrükçüoğlu istifa!

Yiğit SARI
12.09.2014, 07:58
Ben açıklama üslubuyla da içeriğiyle de tam yerindedir. Burda RTE'yi yağlıyor yine falan yazılmış da kamuoyuna açık bi platformda cumhurbaşkanı hakkında nasıl bir üslupla yazılması gerektiğini düşünüyodunuz? Bunlar resmi işler sistem bizim forumda yazdığımız gibi işlemiyor yazılırken ki fikrini bilmem ama başkanın da günahını almayın

O kompleksin ismi RTE olmayacak!

Yiğit Gayretli
12.09.2014, 08:10
Şimdiki iş, OFG'yi istifa ettirmektir.

Böyle bir kendini bilmezin Trabzon sınırları dahilinde görev alması kabul edilemez...

Emre İskender
12.09.2014, 08:17

Böyle bir kendini bilmezin Trabzon sınırları dahilinde görev alması kabul edilemez...

Bu tarz zihniyetlerden bana bir tane istifa etmiş örneği verebilir misin ?

Çok zor Yiğit çok... Başka beklentiye girelim...

Yiğit Gayretli
12.09.2014, 08:23

O hiç belli olmaz. Kendi güruhundan da tepki gördü. Tüm Akp sempatizanı Trabzonsporlular'ı ezip geçmek de doğru değil. Süreç içerisinde başbakana her ne kadar sırt çeviremediyseler de böyle uç noktada bir durum hasıl olunca Trabzonsporlu dürtülerine hakim olamadılar... Olamayan bir çoğunu gördüm daha doğrusu. Hepsi için söylemek mümkün değil tabi...

Celal Demir
12.09.2014, 08:32
güzel bir açıklama olmuş daha sert bir açıklama doğru olmazdı bence.

Gurpas
12.09.2014, 08:55
Gümrükçüoğlu İngiliz ajanımısın. Terbiyesiz adam böyle bir maç öncesi o Dupon suratınla ortamı gerdin irlandalı

Beypba
12.09.2014, 09:00
Eğer o Kompleksin ismi RTE olmaması için gösterilem tepkilerden dolayı inşaatın durursa yada yavaşlarsa varsın yapmasınlar o stadı..Keza o trabzon halkına verilmiş bir emziktir..hayır gelmez o statdan..

SEDER
12.09.2014, 09:18
gümrükçüoğlu illa bir yere isim vermek istiyosa yapılacak(!) şike anıtına o muhteremin adını versin..hepimiz detsekleyelim ama nerdee o yürek...

alone_6161
12.09.2014, 10:06
Yönetimin açıklaması açık konuşmak gerekirse beklentilerimin üzerinde. Ben bu kadarını da beklemiyordum.....

memmedaga
12.09.2014, 11:43

istifa akp parti tüzüğünden kaldırılmış :)

halil ibo
12.09.2014, 11:56
OFG denilen kötü niyetli,futbol cahiline,bu tarihten sonra tek bir oy verene Trabzon şehri hakkını helal etmeyecektir.

Yiğit Gayretli
12.09.2014, 12:05
OFG denilen kötü niyetli,futbol cahiline,bu tarihten sonra tek bir oy verene Trabzon şehri hakkını helal etmeyecektir.

Sonraki seçime kadar unutulur...

ibrahim
12.09.2014, 21:57
Trabzonspor�a ait olan ve hali hazırda inşaatı süren Akyazı Stadyumu ve Spor Kompleksi�nin isim hakkı Trabzonspor Kulübü için önemli bir gelir kaynağıdır. İsim hakkı ile ilgili tasarruf yetkisi de yalnızca Trabzonspor Yönetim Kurulu�na aittir.
--

Kompleks de dahil.

Ayrica:
Kaldı ki Sayın Cumhurbaşkanımız, teşrifleri ile onurlandırdıkları Akyazı Kompleksi�nin temel atma töreninde, �Kompleksin adını Trabzonspor kamuoyu belirlesin� diyerek konuya net bir şekilde nokta koymuştur.

..

Al işte, tam kasdettiğim gibi...

Akyazı Spor Kompleks içerisinde yapılacak stadın isminin Recep Tayip Erdoğan olsun şeklinde ortaya atılan düşüncesi sonrası çıkan tartışma için ise Yakup Aslan şunları söyledi:
"Biz henüz stadın kullanım hakkını almadık. Bu aşamada konuşmak yersiz bence. Belediye Başkanı bu konuya açmış ama stada böyle bir isim vermek gibi bir düşünceleri yok. Orası büyük bir alan, içerisinde otellerin, yat limanlarının olduğu bir kompleks. Kompleks nasıl adlandırılır, bilmiyorum ama stat bize verildikten sonra, stadın isminin ne olacağıyla ilgili konu sadece Trabzonspor�un iradesindedir. Stadı teslim aldığımızda ne yapacağımızı görecekler. Trabzonspor�a rağmen kimse bir şey yapamaz. Belediye Başkanı zaten stat ismi vermemiş. Kompleksin tamamının ismi için bir öneride bulunmuş. Stat için bir şey dememiş. Gereksiz bir gerilim, önemli bir maç öncesi bu tartışmanın çıkarılması çok yanlış. Maçın önüne geçmemeli.

mawro61
13.09.2014, 00:15
Yonetimin aciklamasi gayet yerinde. Cumhurbaskaninin sozundende alinti yaparak kibarca bu onerinin sadece ofg'ye ait bir isguzarlik oldugunu ima yollu dile getirmis.
Daha rijit bir cikis zaten pozisyon itibari ile aşiriya kaçan bir açiklama olurdu.

poetricus
13.09.2014, 15:16
Yonetimin aciklamasi gayet yerinde. Cumhurbaskaninin sozundende alinti yaparak kibarca bu önerinin sadece OFG'na ait bir isguzarlik oldugunu ima yollu dile getirmiş.
Ben de aynı kanaatteyim.

AhmetG.
14.09.2014, 01:57
Yakup Aslanın sözleriyle bu açıklama ancak bu kadar çelişebilirdi.
Kulüp açıklama yapıyor, Yakup Aslan aciklamadan farklı konuşuyor.
Nereye doğru gidiyoruz :o

Ilelioglu
28.09.2014, 15:35
Yine ne kadar amatörce yönetildigimiz buradan belli. Yapilan tüm aciklamalar birbiriyle celisiyor. Resmi siteden zaten bir aciklama yapilmis, sonra neden yine aciklama yapma geregi duyulur?

Yakup Aslan hic öyle kompleksin isim hakki bizde degil felan bu islere girmesin. Komplekse siyasi ve fenerli bir isim verilemez. Hakki bizde veya degil farketmez. Sonucta stadyum orada yer alacak. En yakin örnekte Galatasaray'dir.

Bu isin cözümü de gayet basittir. Trabzonspor Kulübü cikacak ve "BEN OYNAMIYORUM" diyecek. O isim oraya verilirse biz yokuz diyecek.

..