PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon Uyuma! Bu kez geçit yok! Pazar sokaktayız!

My
11.09.2014, 18:50
Değerli Trabzonlular, Trabzonsporlular.

Siyasilerin Trabzonspor üzerinden bugüne kadar maddi veya manevi sayısız rantına şahit olduk...

Bu şehrin tek ortak değeri Trabzonspor'u kullananları, siyasete alet edenleri gördük...

Trabzonspor'u oyuncakları haline getirirken Trabzonsporluluğu da yok edenleri şehri, taraftarı bölenleri gördük...

Hakkı yenildiğinde, emeği çalındığında kaya gibi sert ve tek yumruk olan bu camiayı işte tam da böyle, bölerek yıldırdılar.

Şimdi de Rıdvan Dilmen'in deyimiyle "bu süreçte nasıl bir Fenerbahçeli olduğunu gördüğümüz" Recep Tayyip Erdoğan'ın adı sözde "vefa" için Akyazı'ya verilmek isteniyor.

* * *

Trabzon şehrini çok yıprattınız doğru ama Trabzonsporluluk bu şehirde henüz ölmedi!

Değerli Trabzonlular, Trabzonsporlular,
Gün sesimizi yükseltme günüdür.

Trabzonspor'un yeni stadı veya bulunacağı komplekse bu tip siyasi bir isim verilmesi Trabzonspor'un tarihi ve kapanmaz bir yarası olarak kalacaktır.

Eğer yarınlarınızda çocuklarınıza, torunlarınıza "Trabzonspor'un büyük kalması, Trabzonsporlular'ın bir arada kalması için ben de bir şey yaptım" demek istiyorsanız biz Pazar günü 15:00'da Meydan Parkı'nda olacağız.

Siyasi görüşünüz ne olursa olsun "önceliğim Trabzonspor" diyen herkesi, Trabzonspor'u ve değerlerini siyasetin önünde tutan herkesi bekliyoruz.

Düzenlenecek eylemde hiç bir siyasi partinin bayrağını, pankartını, logosunu istemiyoruz.

Tüm taraftar gruplarımızı, sivil toplum kuruluşlarını "Trabzonspor'un ortak değerimiz olarak kalması" adına çok önemli bir yol ayrımı olan bu kararın karşısında durmaya, bu eyleme destek olmaya davet ediyoruz.

Hangi siyasi görüşü benimserse benimsesin, Trabzonspor'un o partinin, bu başkanın, şu liderin Trabzonspor'u olarak değil, hepimizin Trabzonspor'u olarak kalması için "ortak ses" bekliyoruz.

Pazar günü sokakta kazanmak demek; Trabzonsporlular'ı bir kez daha ayrıştıracak, Trabzonspor'a yaşadığı tüm başarısızlıkların, kaybedilen şampiyonlukların ötesinde çok büyük zararlar verecek bu adıma engel olmak demektir.

Trabzonspor'un geleceğini kurtarmak demektir.

Güçlü Trabzonspor yürüyüşünü başlatmak, dirildiğimizi, konu Trabzonspor olunca hala tek yumruk olabildiğimizi göstermek demektir.

bu defa SUSMA!
en azından bir defa!

SOKAĞA!

14 EYLÜL PAZAR
SAAT 15:00
TRABZON / Meydan Parkı

My
11.09.2014, 18:54
Buradan atıp tutmakla olacak iş değil bu. Klavye başında yazma zamanı değil artık. Zaman bu hadsizlere hadlerinin ne olduğunu gösterme günü. Biz yaptık oldu zihniyetini kabul etmiyoruz !

Trabzonspor Trabzonsporlu'larındır.

Trabzon belediyesi istedi diye koskoca Trabzonspor, Trabzon ili belediye başkanının istediğine biat edecek değildir.

Tayfun
11.09.2014, 18:55
Pazar günü oradayım, bu rezilliğe taraftar dur diyecek o kadar !

Ilelioglu
11.09.2014, 18:56
DESTEKLIYORUM...!!!

Haydi Trabzon, uyuma...!!!

..

Anıl C
11.09.2014, 18:58
Bunu duyan akp il teşkilatı din elden gidiyo, komunistler sokaklarda propangandasi yaparak biat etmis müritlerinin sokağa cikmasini engelleyebilir. Ayrica tg ve gg'nin önemli bi kismi da akpye bağlı. Adamlarin sesi solugu cikmadi galiba bildigim kadariyla
Bakalim katilim ne kadar olucak

boztepeli61
11.09.2014, 19:01
Sokaklardayız!!!

atomantcum
11.09.2014, 19:02
Bunu duyan akp il teşkilatı din elden gidiyo, komunistler sokaklarda propangandasi yaparak biat etmis müritlerinin sokağa cikmasini engelleyebilir. Ayrica tg ve gg'nin önemli bi kismi da akpye bağlı. Adamlarin sesi solugu cikmadi galiba bildigim kadariyla
Bakalim katilim ne kadar olucak

Tabi ki böyle olacak ama zaten bu eylem asıl onlara karşı yapılıyor. Uzun adam bu kadar güçlü bir pozisyona onların sayesinde geldi.

AhmetG.
11.09.2014, 19:12
Ordayız inşallah.

talsuv61
11.09.2014, 19:14
Ordayız inşallah

Tayfun
11.09.2014, 19:15
Tarih boyu bu rezilliği kendine yedirmek istemeyen herkes orada olsun !

Adem Akyüz'
11.09.2014, 19:50
Bişey olacağından değil ama en azından "ben sessiz kalmadım" demek için pazar günü ordayım inşallah..

Murat'
11.09.2014, 19:55
Trabzon'da olmak vardı.

art(w)in
11.09.2014, 19:59
Bu yürüyüş trabzon halkı için bir sınav olacak. Burada ben de rte'ye oy verdim ama bunu istemiyorum yüzde yetmiş ister diyerek trabzon insanına hakaret ediyorsunuz diyenler vardı.

bakalım göreceğiz. Allah aşkına şu rezillige dur deyin. Keşke trabzon'da olabilseydim.

U.Sadıkoğlu
11.09.2014, 20:05
Size saçma gelecek belki ama o yürüyüşe Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermiş ve yarın seçim olsa verecek tonla adam katılacak. Ne yaptığını bilmeden. Aynısı Genel seçimlerden önce yaptığımız yürüyüşte olmadı mı? Kaç bin kişi vardı yürüyüşte ne değişti? AKP %70 oy aldı. Şehir ne kadar yürürse yürüsün bu siyasi iradeyle mücadele etmenin tek yolu Siyasi iradeye posta koyabilecek kuvvette bir Yönetim. Bu kadar basit yoksa 50 Milyon Trabzonsporlu yürüsün yine birşey değişmez.

yaranozlu
11.09.2014, 20:15
şaka mı yapıyorsunuz, hangi eylemden bahsediyorsunuz? amaçsız bir eylem olacaktır. bu onun bunun çocuklarını tanımamışsınız demektir. diyelim toplanıldı;

1- farz edelim 200.000 kişi toplandı. son derece modern şekilde ifade edildi, bildiri yayınlandı ve imza altına alındı. sonra da dağıldık. bunların ciddiye alacağını sanıyor musunuz? köpekleştirmeye çalıştıklarını anlamamışız demektir. bunlar bizi hiçe sayıyor, sizin kafanız basmaz, hadi oradan, kararları biz alırız, bizi de halk seçti. dangalak oğlu dangalak ne bilsin 1 tane Trabzonspor taraftarı bile istemiyorsa onu ikna etmeden stadın ismini koyabileceğini...

2- en ufak bir taşkınlıkta polisten 1 ton dayak,(polislerimizin namını bilmeyen yoktur, yaşlı, çoluk çocuk, kadın ayırmaz, karşılık vermesen bile dayak yersin, belki Trabzonda olmaz dicem ama diyemiyorum, Trabzon eski Trabzon değil, tam uşaklaşmış.) en ufak bir el kaldırmanda dayağın üstüne hakkında yasal işlem, uğraş dur! Senden başka da kimse zarar görmez, eline de bir şey geçmez, hatta yapılırsa işkencede veya kaza vuruşuyla ölebilirsin bile.

Tepkiyi zamanında verecektik, ben kendi adıma 2011 yılında bütün akrabalarıma yalvardım, vermeyin dedim, burda da yazdım ama siyasetmiş vs. silindi, boşa gitti. BMN de eskiden gerekli tepkiyi maalesef veremiyordu. Sporla siyaset tamamen iç içeyken siyaset konuşmayalım deniyor. Trabzon'u engelleyen şey zaten siyaset! Geçmiş olsun arkadaşlar, birçoğumuz soğuduğumuz Trabzonsporluluktan veda edeceğiz, bana en çok koyan; doğduğum, Of/Trabzon, şehrin insanlarına hak etmediklerinden fazla güvenip; 30 yıldır kuru milliyetçilik yapıp, elin Samsunlusuna, Egelisine, doğulusuna, Marmaralısına vs. üstünlük kurmaya çalışmam, halbuki en aşağılık olanlar bizmişiz. Türk milletindeki cehalet bizde katmer katmer! Bu bomboş adamlara(iho, gümrükçü, ince ayarcı vs.) Trabzonda yetki vermek ihanetin kralıdır. 30 yılımı, zamanımı, paramı, zihnimi, evde tuttuğum sayısız çeşitli istatistikleri, formaları, bayrakları, sürekli gurbette tek başıma onlarca kişiyle kavgalarımı düşünerek amma salaklık yaptığımı düşünüyorum.

Trabzonspor efsanesi bitmiştir, efsaneyi yaratanlara teşekkür ederim, öyle veya böyle hep gururlu oldum, bundan sonra aşağılık olmamak için şahsım adına çekiliyorum!

(Görüşlerimin hepsi şahsi kanaatimdir)

Ilelioglu
11.09.2014, 20:17
Kulüp hicbirsey yapmiyor bu konuda;

Toplanan imzalar vardi, artik secime gidilmeli. Siyaseti Kulübün icine kadar soktular.

..

Peleray
11.09.2014, 20:36
türkiyede azınlıktık trabzonsporlular olarak şimdi kendi şehrimizde azınlık olduk gerçek trabzonsporlular olarak. zaten azınlık olduğumuz için güçlülerin iktidarına karşı, haramilerin saltanatını yıktığımız için trabzonspor dedik ama bu kadar da fazla ki ben bu şehrin insanlarına inancımı kaybedeli çok oldu şikeden sonra fb o sahaya çıkalı ilk seçimde koyulamayan tepkiden sonra gitti inancım bu insanlara ama yine de kendimle inat ediyordum trabzon lan bu trabzonspor dozer cemillerin şenol güneşlerin kazım koyuncuların trabzonu diyordum ama kendimi avutuyormuşum trabzon şehri rüzgar nereden eserse orada yer alır diyenler haklıymış. yine de meydanda olacağım ama bşy olmayacağını düşünüyorum inş. yanılırım.
halbuki rte çıksa böyle bşye gerek yok h.avni aker var trabzonda valilik yapmış y.sultan var trabzonlu kanuni var dese onlara layıktır orası dese rte karşıtı kaç kişinin saygısını kazanır.

gurur6134
11.09.2014, 20:51
Gitcek arkadaslar dikkat etsinler aksporlular kefenciler yuzde 70ciler sizi paralelci yada vatan haini ataist ilan edip saldirabilirler aman ha trabzon artik trabzonsporlularin degil aksporlularin tayipsporlularin cogunlukda oldugu bir sehir..

Ilelioglu
11.09.2014, 21:37
Kulüpten tamda destek aldigimiz suan bu eylem dahada anlamli olur.
"Siyaset Trabzonspor'dan Elini Cek" olmali slogan.

..

Emre EFENDİOGLU
11.09.2014, 22:47
Bence gönderilen maillere şu resmi eklemeliyiz

http://i57.tinypic.com/f1y7iv.jpg

Oğuz ZEYTİN
11.09.2014, 23:20
Dün akşam CnnTürk'te Şirin PAYZIN'ın sunduğu "Ne Oluyor" programını seyrettim. Konu, Gezi Hadiseleri sırasında Çarşı oluşumunun eylemleri ve geçen gün hazırlanan iddianameydi. Basına yansıdığı kadarıyla, bu iddianameye göre, Çarşı grubu "hükümeti devirme" girişiminde bulunmuş, darbeciymiş.

Konukların bir kısmı savunma tarafı ve avukatlarıydı. Ankara'dan bağlananlardan biri ise Hukukçular Birliği Vakfı Başkanı Avukat Sinan Kılıçkaya idi. Bu şahıs, iddianameyi okumadan (kendisi kabul etti, "okumadım" dedi) aynen şöyle dedi: "Ukrayna'da, Suriye'de sokak olayları oldu. Oralarda hükümetler devrildi. Gezi'de Çarşı da bunu amaçladı."

Şimdi, bu kadar sığ düşünen, dünyadaki gelişmelerden bihaber adamlar varken ve bunlar anlı şanlı vakıfların başkanlığını yapan avukatlar iken tabii ki haklı hakkını alamaz, hukuka da guguk derler.

Pazar günü kalbim sizinle.

(Adettendir, kendimi tanıtayım: Hükümete muhalifim - Gezi olaylarını ise desteklemedim. - Çarşı veya başka bir takımın taraftar grubuna sempati beslemiyorum. - Trabzonspor'un hiçbir taraftar grubuyla yakın uzak ilişkim yok.)

brnclhn
11.09.2014, 23:25
vira gibi bi grubumuz oldugu için gururluyum ama şu trabzonlu gençler gibi sistem kölesi grubumuz kadar çok sayıda olamadıkları ve tribünde olmama kararı aldıkları için de çok üzgünüm...pazar ordayız...

ibrahim
11.09.2014, 23:29
Tek korkum bu yürüyüşün siyasi bir kimliğe bürünmesi. Öyle bi durumda karşı tarafta inatlaşır, alırız bu belayı başımıza...

Gesendet.

memmedaga
11.09.2014, 23:32
Size saçma gelecek belki ama o yürüyüşe Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermiş ve yarın seçim olsa verecek tonla adam katılacak. Ne yaptığını bilmeden. Aynısı Genel seçimlerden önce yaptığımız yürüyüşte olmadı mı? Kaç bin kişi vardı yürüyüşte ne değişti? AKP %70 oy aldı. Şehir ne kadar yürürse yürüsün bu siyasi iradeyle mücadele etmenin tek yolu Siyasi iradeye posta koyabilecek kuvvette bir Yönetim. Bu kadar basit yoksa 50 Milyon Trabzonsporlu yürüsün yine birşey değişmez.

tam aynısı yazacaktım baktım kardeşim özetlemiş

çok acaip işler bunlar...

SADECETRABZON61
11.09.2014, 23:55
Trabzondaki herkes katılmalı..

leviathan_-1461
12.09.2014, 00:21
Her fırsatta Trabzon şehrine b.k atmaya kalkan mahkükat takımı bu sayfaya yazmamış. İşlerine gelmedi herhalde, gerçi onlar istanbulda büyük eylemler yapacaklardır bunu beğenmezler..

6Şafak Aydın1
12.09.2014, 00:25
imkanimiz olsada katilsak...

AhmetG.
12.09.2014, 10:12
Katılım bir hayli fazlaymış burada:rolleyes::rolleyes:

atomantcum
12.09.2014, 14:45
up

S.ÖZKAN
12.09.2014, 14:49
Haydi arkadaşlar biz orada olamayacağız ama kalbimiz sizinle

UğurB
12.09.2014, 20:01
Ben yürekten Trabzonsporluların gereken tepkiyi göstereceğin inanıyorum.
Kalbim sizlerle...

Fatih Birinci
12.09.2014, 20:19
Orda olacagiz

Kasım BEKTAŞ
12.09.2014, 20:24
bence yürüyüş bu zamanda yapılmamalı çünkü;

kulübün açıklamasından sonra tansiyon düştü
katılım az olacağına hiç olmasın

bu tepki öyle sıradan bir tepki olmamalı verdik mi sağlam tepki vermeliyiz
tepki bumu öyle ise devam edelim derler mazallah

yine de yürüyüş olacaksa umarım sağlam bir katılım olur ve sağlam bir tepki verilir.

HOPA'LI TS'Lİ
12.09.2014, 21:40
3,5 yıllık haksızlığın haykırışı olsun, ah be gurbet, şimdi orada olup TS aşkına bağırmak vardı.

Adem Akyüz'
12.09.2014, 21:45
Kulübün açıklaması sonrası ortam biraz sakinleşti. Çok büyük bir kalabalık olmayacaktır ama maç günü olduğu için çok da az bir sayı olmayacaktır illaki..

Adem Akyüz'
13.09.2014, 10:42
İlginç olan yarın saat 15:00'da Vira'nın öncülüğündeki komlekse verilecek ismi protesto etmek için eylem yapılacak. Aynı gün 16:00'da Temiz futbol Eylemi yapılacak.. Ve bu ikisi birbirinden ayrı..

Çok başlılık burada bile kendini gösteriyor.. Şu iki eylemi de aynı anda yapmanın kime ne zararı olabilir anlamıyorum ki !

Erhan Atalay
13.09.2014, 11:51
Bir avuç insan ya gelir ya gelmez, hiç bir hat ta olmaz kimse tınlamaz olur biter

Fatih Birinci
13.09.2014, 11:58
Ne hale gelmiş bu şehir....neyse yarin kendi gözlerimle görürüm artik

Sibel
13.09.2014, 13:27
Duyulmamış bir eylem planı. Kalabalık bile denilemeyecek kadar az katılım olur. Benim bile şimdi haberim oldu. Üstelik ikiye bölünmüşler.

Emirhan Makul
13.09.2014, 13:31
Polis linç eder protesto edenleri. OFG, Emniyet Müdürü, Vali el ele hep beraber linçe.

AhmetG.
13.09.2014, 14:29
Bugün hava güzel. Yarın yağışlı olur ise zaten katılımın az beklendiği bu yürüyüşe rağbet baya azalacaktır.

Ahmet Hamza
13.09.2014, 14:32
Trabzon'da olan renkdaşlar nolur gitsin şu eyleme,Allah rızası için siyasete dur deyin

HOPA'LI TS'Lİ
13.09.2014, 14:39
Maç öncesi dünyaya bir kez daha sesimizi duyurma fırsatı.
Bağurun, yıkun ortaluği, goreyim sizi uşaklar...

Courage
13.09.2014, 14:55
Bence gönderilen maillere şu resmi eklemeliyiz

http://i57.tinypic.com/f1y7iv.jpg

:D
güzelmiş ya.

Adem Akyüz'
13.09.2014, 15:13
Hiç kimse yarın çok büyük bir yürüyüş beklemesin.

Eylemin duyurusu hiç yapılmadı, çoğu kişinin haberi bile yok.

Ayrıca bu eylemin siyasi bir eylem olduğunu düşünenlerin sayısı da az değil..

Yani Vira'nın kendi üyeleri gelir, maçı meydanda bekleyen bireysel taraftarlardan katılan olur, o kadar.. Fazlası olmaz..

poetricus
13.09.2014, 15:13
İğrençsiniz...

Soner Albayrak
13.09.2014, 17:56
Biz taraftar olarak hiçbir zaman tek bir düşünce ve eylem altında toplanamıyoruz.

İstanbul takımlarının taraftarlarına bu yönden gıpta ediyorum gerçekten, onlar öyle ya da böyle birlik olmayı beceriyorlar her zaman olmasa da.

alperrr
13.09.2014, 20:51
siyasete bu kadar batan bir taraftar topluluğu daha varmıdır

bu forumunda üyelerinin de çoğunluğuda dahil

bırakın artık hesapları gidin şu eyleme

kulüp bence dönüm noktalarını yaşıyor

ya Trabzonspor siyasetin oyuncağı olacak

yada bu krizden daha güçlü çıkıp siyaset üstü ve daha değerli olduğunu ispat edecek

ts_ezer
14.09.2014, 00:27
İlginç olan yarın saat 15:00'da Vira'nın öncülüğündeki komlekse verilecek ismi protesto etmek için eylem yapılacak. Aynı gün 16:00'da Temiz futbol Eylemi yapılacak.. Ve bu ikisi birbirinden ayrı..

Çok başlılık burada bile kendini gösteriyor.. Şu iki eylemi de aynı anda yapmanın kime ne zararı olabilir anlamıyorum ki !İHO bugün trt de konuştu. iki üç defa eylem yapmasınlar süreci bekliyoruz dedi. demekki temiz futbol eylemi ile kompleks eyleminin birleşmemesini istiyor. rte yi kızdırmak istemiyor.

hodlu
14.09.2014, 00:37
Destekliyorum. Yapılması gereken bir eylem ama sorun taraftarlarımızda değil şehirde. Şehir Trabzonspor'u önemsemiyor maalesef. Oysa ki Trabzonspor o şehir için can damarı demek. Siyasete yenildik topyekun. Parti ismi, yönetici ismi, başkan ismi önemli değil. En büyük sevdamızı elimizden aldılar...

art(w)in
14.09.2014, 16:47
Kaç kişi vardı? Bin mi? Iki bin mi?