PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kızıl'a Alkışlanacak Cevap

CAFER ÖZER
10.10.2006, 13:59
levent Kızıl denen kendini bilmez Adam her çıktığı arenada Trabzonspor aleyhinde konuşuyor,Trabzonsporu Büyük takımdan saymıyor,
Bu adamın Mail adresini bulalım haddini bildirelim,
İbrahim hacıosmanoğlu gerekli cevabı vermiş verneyede devam edecek,
Bence bizde Boş durmayalım.

http://www.bursaspor.org.tr/iletisim.asp
Bu sayfadan gerekli tepkiyi gösterebilriz.

Trabzon Levent Kızıl'a ateş püskürdü
10 Ekim 2006 13:40

Trabzon Bşk Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Bordo-mavili kulübün büyüklüğünü tartışmanın kimsenin haddine olmadığını belirterek, Levent Kızıl'a ateş püskürdü!

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Bordo-mavili kulübün büyüklüğünü tartışmanın kimsenin haddine olmadığını belirterek, "Biz kimseden büyüklük almadık, Trabzonspor ligde ve Avrupa'da aldığı başarılarla büyük takım olmuştur" dedi.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde sabah idmanını izleyen Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Bursaspor Kulübü Başkanı Levent Kızıl'ın Trabzonspor Kulübü ile yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi. Büyük bir camianın fertleri olduklarını kaydeden Hacıosmanoğlu, "Bu tür küçük konuşanlar kendi camialarına yakışır şekilde konuşmadılar. Bursaspor memleketimizin güzide bir kulübü. Onun başkanının daha seviyeli konuşması lazım. Ağzından konuşması lazım. Birçok insan ağzından çıkan kelimelere dikkat eder, birçok insan da işkembesinden konuşur. Bazılarına baktığınız zaman görsel olarak işkembesi geniştir. Onların da bu tür konuşmaları yapmaları doğaldır. Ama bu arkadaşımızın Trabzonspor'u böyle ağzına alması haddine değildir. Önce kendi kulübünü asansör bir takım olmaktan çıkartıp Süper Lig'de kalıcı takımlar arasına sokmalıdır. Bursaspor'un başarısı için mücadele etsinler. Trabzonspor'u ağızlarına almak hadlerine değildir. Trabzonspor'un büyüklüğünü tartışmak kimsenin haddine değildir" diye konuştu.

"Biz kimseden büyüklük almadık, Trabzonspor ligde ve Avrupa'da aldığı başarılarla büyük takım olmuştur" diyen Hacıosmanoğlu, "Şimdi Trabzonspor'un aldığı gelirleri konuşmak cahil insanların yaptığı birşeydir. Bu tip açıklama yapan insanlara cevap vermek ve muhatap olmak hiç istemediğim birşey, ama camiamızın bizden beklentileri var. Onun için cevap verdim. Trabzon şehrinde başka kulüplerin lokal binaları ve mağazaları yoktur. Onlar önce kendi kulüplerini korusunlar, kendi şehirlerinde başka takımların lokallerini ve mağazalarını açtırmasınlar. Kendi camialarına güven versinler. 39 puan ile şampiyon olduğumuz dönemde Fenerbahçe 29 puan ile küme düşme mücadelesi veriyordu. Beşiktaş 13 yıldır şampiyon olamıyor. Galatasaray ise geçen sezon çok uzun bir aradan sonra şampiyon oldu. Bunlar neden konuşulmuyor da Trabzonspor'un 23 yıldır şampiyon olamadığı konuşuluyor. Yoksa onlara karşı konuşmaya yürekleri mi yetmiyor. Ben Levent Kızıl'a gerekli ikazı, gerekli yerlerde yapacağım. Bunun yeri de Kulüpler Birliği toplantısıdır. Ama anlamazlarsa çok ağır bir konuşma yaparız ve buna da cevap veremezler. Altında kalır, ezilirler. Onun için dikkat etsinler" dedi.

Havuz sisteminin ortadan kalkmasına da hazır olduklarını kaydeden Hacıosmanoğlu, "Havuz sistemi ortadan kalktığı zaman biz aldığımız paranın çok daha fazlasını alacak güçteyiz. Ama bu havuz sistemi kalktığı zaman şimdi aldıkları parayı acaba Anadolu kulüpleri alabilecek midir? Bunu bir düşünsünler. Onlar şimdi aldıkları parayı alamazlar. Onun için bu tür konuşmalara girmesinler" açıklamasını yaptı.

Trabzonspor'da Aralık ayında yapılacak Mali Genel Kurul'un Olağan Genel Kurul'a dönüştürüleceği şeklinde basında çıkan haberlerle ilgili olarak ise Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor yönetimi görevinin başındadır. Bizim böyle bir düşüncemiz yoktur. Başarısız olduğumuz zaman da burada duracak değiliz. Trabzonspor sezon başında bir sıkıntı çekti, ancak şu an yükseliş trendi içinde. Trabzonspor her çıkışa geçtiği zaman genelde bunu Trabzonspor düşmanları yapardı, ama şimdi bakıyoruz ki bizim camiamızın içindeki insanların da bu tür entrikalara bulaşması bize üzüntü veriyor" ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 237 defa okunmuştur.

metehan
10.10.2006, 14:05
Dün başkalarıydı, bugün Levent Kızıl. Yarın da başkaları çıkar aynı şeyleri söyler. BUnlara çok takılmadan, Hacıosmanoğlu'nun yaptığı gibi gerekeni söyleyip geçelim. Biz kendi işimize bakalım. Her zaman söylüyorum, TS'a bu ünvanı birileri vermedi, bu toplum verdi. O nedenle ne Levent Kızıl ne de başkası "TS'un büyüklüğü" geri alamaz. Bu ünvanı bu ülke verdi, kimse haddini aşmasın.

frango
10.10.2006, 14:27
hacıosmanoğlu gereken cevabı vermiştir bakalım kızıl hacıosmanoğlunun soledıklerıne ne cevap verecek bazıları hacıosmanoğlunun uslubunu elestırebılır ama levent kızıl gıbıler ancak bu şekılden anlar çunku onların derdi başka

ben şahsen hacıosmanoğlunun açıklamalarını çok beğendim

KuĞu
10.10.2006, 14:33
"Şimdi Trabzonspor'un aldığı gelirleri konuşmak cahil insanların yaptığı birşeydir. Bu tip açıklama yapan insanlara cevap vermek ve muhatap olmak hiç istemediğim birşey, ama camiamızın bizden beklentileri var. Onun için cevap verdim.

işte konuşmanın bu kısmı önemli günlerce içimizi kemiren neden birşey yapılmıyor dediğimiz anda açıklama geldi demek ki takip ediliyoruz yada sıkıntılarımız ulaştırılıyor.Güzel.

Hekimoğlu
10.10.2006, 14:38
kızıl kendini adam sanacak.cevap vermeye değmez.

ts_fan
10.10.2006, 14:45
Günahıyla-sevabıyla, hatalarıyla-doğrularıyla tipik bir Hacıosmanoğlu demeci.Bence başkan yardımcımız gerekli cevabı konuyla ilgili olanlara tokat gibi yapıştırmış.Bu açıklamaların ışığında daha fazla birşey söylemeye gerek yok.Anlayana davul zurna saz, anlamayana sivri sinek az.

Muhammet_61
10.10.2006, 14:53
Helal olsun sana büyük insan. Her zaman en iyi, en yürekli cevabı kimseden korkmadan sen veriyorsun. Teşekkürler.

Gürkan
10.10.2006, 15:01
Yanlış hatırlamıyorsam Lucescu soyle bır laf etmıs ıdı.Bu Bir atasozuydu.

"Köpekler istedi diye atlar ölmez."

sweetrose
10.10.2006, 15:06
Eh gereken cevap biraz gç geldi ama yerinde geldi.. herkes haddini bilsin.şampiyon olmadan büyüklük tartışmalarına girenlere tek söz; uzanamadığın ciğere mundar deme...

Ömer SEVİNÇ
10.10.2006, 15:07
Yalnız bir kaç hatası var. Beşiktaş ve Gs daha yeni şampiyon oldular ya Lucescu ile. 13 yıl falan demiş de. Ben mi yanlış anladım?

oskayb
10.10.2006, 15:10
çıkarız sahaya, bursada tokatlarız haddini bilmezleri ,en güzel cevap olur.onursuz bursa ,liglerin ilk yarıları orta sıralarda kendine rolanti yer bulur , 2.yarıları maçları satar ,küme düştüklerinden beri kime çamur atacaklarını bilemediler ,hala sağa sola sataşıyorlar ,iyi bir tokatlamak lazım

ozcan_asanoglu
10.10.2006, 15:14
gs. ve bjk. geçmişlerinde 10-15 yıl şampiyon olamadılar. ondan bahsediyor. şu andan veya yakın geçmişten değil...

macka61
10.10.2006, 15:54
helal olsun hacıosmanoğluna o levent kızılda kendi takımının büyüklüğüne baksın

Murat'
10.10.2006, 15:55
hacıosmanoğlu gerçekten iyi konuşmuş haddini bileceksin levent kızıl

sametaydin
10.10.2006, 15:55
bursa ya bi 5 tane sallayalımda anlasınlar büyüklüğümüzü.

Muhammet_61
10.10.2006, 16:14
bursasporun resmi sitesindeki iletişim bölümüne ağzımı geleni yazdım. Oruçlu oruçlu bi ton günaha girdik ama hakettiler.

Muhammet_61
10.10.2006, 16:15
Arkadaşlar boşverin aslında bi el hareketi vardır bur-sa-lı-yız:D Levent Kızıl da o harekete birebir uyuyor zaten.

Burçak
10.10.2006, 16:17
yaa kardeşim biz sizin şeftalinize laf söylüyomuyuz . sizde bizim kupalarımıza dil uzatmayın. töbe töbee

İleli
10.10.2006, 16:26
baskanlik kolktugunda oturan adamda boyle konussa ama nerdeeee..

Ibrahim abi baskanliga adayligini koymali elini masaya vuran baskan istiyoruz ulan!

mahmuter61
10.10.2006, 16:35
Ya beyler bu levent seftalisi yarma cinsinden olup camiasıda ....dir.Bunlar hala daha taaaaa o kupadalar akıllarınca ula i...ler siz kimsiniz heeee!sümüklü macır bozuntuları levent efendi sen önce bursasporunu tut Fenerbahçeli olarak anılma.Türübünündeki soytarılarınında %85i başka takım tutuyor enbaşta AMİGOLARIN.Düne kadar federasyondaydın orda ki karakterini Türkiye biliyor şimdi bursaya sevimli ayıcık rolünü üstlenme!bursasporun nekadar şikeci takım olduğunu bursalılar dışında tüm Türkiye biliyor bide adam oldunuzda bjk ye çamur atıyonuz niye bursaya taktı diye!bursa düştü; son 5 maçta milan oldu şerefime bursaa ula nerdeydiniz levent efendi?Şimdi boka düşmüş gibi sağa sola saldırmayın ayıptır ayıp!!!37 yılda bir bitakım yendiniz diye kıçınız kalkmasın,2 yada 3 sene sonra lig A sizi bekliyor!!!By bursa byyyyy...

mahmuter61
10.10.2006, 16:44
Evet Trabzondaki maçta şu şerrrrrr....sizlere bi 5 kodddddukkkmuuu levent oturduğu yerden kalkamaz.Bide bu kepazeler Trabzona geldimi yemek falan vermesin yönetim zıkkım yesin ler!!!pis herif!!!ben hiç sevmem kendisini de....

zisinoli
10.10.2006, 16:47
Ağzına yüreğine sağlık/HACIOSMANOĞLU/Ama dediğini gibi bu/ 'e/cevap vermeye bile değmez/

zisinoli
10.10.2006, 16:48
Evet Trabzondaki maçta şu şerrrrrr....sizlere bi 5 kodddddukkkmuuu levent oturduğu yerden kalkamaz.Bide bu kepazeler Trabzona geldimi yemek falan vermesin yönetim zıkkım yesin ler!!!pis herif!!!ben hiç sevmem kendisini de....

Yemek muhabbetine, güldürdün beni/ALLAH/Seni güldürüsün...

Nytre
10.10.2006, 17:40
"""Trabzon şehrinde başka kulüplerin lokal binaları ve mağazaları yoktur. Onlar önce kendi kulüplerini korusunlar, kendi şehirlerinde başka takımların lokallerini ve mağazalarını açtırmasınlar. """"

Tunga
10.10.2006, 17:45
yaa kardeşim biz sizin şeftalinize laf söylüyomuyuz . sizde bizim kupalarımıza dil uzatmayın. töbe töbee

Bir de kestaneleri meşhur...:)

irfanköse276
10.10.2006, 17:46
baskanlik kolktugunda oturan adamda boyle konussa ama nerdeeee..

Ibrahim abi baskanliga adayligini koymali elini masaya vuran baskan istiyoruz ulan!

son dönemde bu moda.. sakin başkan, masaya yumruk vuran 2. başkan... asıl konuya dönersek, son derece gerekli ve amacına ulaşan bi açıklama oldu

BDiler61
10.10.2006, 18:22
gereken cevap verilmiş

AYYILDIZ
10.10.2006, 18:34
Hacıosmanoğlu helal sana..

OFLU
10.10.2006, 18:44
Yanlış hatırlamıyorsam Lucescu soyle bır laf etmıs ıdı.Bu Bir atasozuydu.

"Köpekler istedi diye atlar ölmez."

ATLAR,KÖPEKLER İSTEDİ DİYE ÖLMEZ...

virgüle dikkat...yoksa anlam falan kalmıyor...ama orjinali buydu galiba abi..

OFLU
10.10.2006, 18:50
Bir de kestaneleri meşhur...:)

Kestaneyi çizdirdiler abi o yüzden bahsi geçmemiştir kestanenin.Şimdi sadece şeftali kaldı o da tüysüz...:D

Selman
10.10.2006, 19:10
Kestaneyi çizdirdiler abi o yüzden bahsi geçmemiştir kestanenin.Şimdi sadece şeftali kaldı o da tüysüz...:D

Hacıosmanoğlu'nun eğer anlamazlarsa daha ağır konuşacağız dediği bu sözler olsa gerek:D

AYYILDIZ
10.10.2006, 19:31
ya varya sadece Bmnsporu kursak yine daha büyük takım oluruz bunlardan

zafercalikoglu
10.10.2006, 19:40
bence zamanında ve gerekli kişi tarafında yapılmış açıklama ,hiç kimse TRABZOnsporun büyüklüğünü tartışamaz,

Semih GÜL
10.10.2006, 19:50
İy ürür kervan yürür pardon kızıl :D

Remzi
10.10.2006, 19:52
bunların topu 0o0o0o0o0o böle:D

OFLU
10.10.2006, 19:58
http://www.bursaspor.net/forum/forum_posts.asp?TID=2975&PN=1&TPN=3

Bi bakin silerler zaten hemen...

Emre B.
10.10.2006, 20:02
İbrahim Hacıosmanoğlu en güzel cevabı vermiş.Tebrikler.

firidin61
10.10.2006, 20:17
http://www.bursaspor.net/forum/forum_posts.asp?TID=2975&PN=1&TPN=3

Bi bakin silerler zaten hemen...

ben baktım ama pek bişi göremedim veya bulamadım neler yazıldıgını kısaca yazabilirmisin?

laz_hayri_61
10.10.2006, 20:39
güzel bir cevap olmuş..biz havuzdan çekilir ve aldığımız paranın fazlasını alırız fakat anadolu takımları o paraları alacak mı....tabiki alamayacak.birde anlamıyorum bursa kimdir nedir ya levent midir nedir kimdir bu adam üç kağıtçının teki kalkmış TRABZONUMA laf uzatıyo..

bu bursalıların hepsi ooooooooooooooooooooooooooo

OFLU
10.10.2006, 20:48
ben baktım ama pek bişi göremedim veya bulamadım neler yazıldıgını kısaca yazabilirmisin?

Abi-kardes neyse artik bizden biri yani TRABZONSPORLU olan bi kardesimiz aynen sunlari yazmis birebir alinti yapiyorum:

Süper ligden çekileceklermiş yok yaa vallahımı? Çıkana kadar *** deliğiniz 5 cm büyüdü kıçı yırtmaktan şimdide Ligden çekilicklermiş alla allaaa komikler sizi..
Delikanlı olun delikanlı dicemde Bursa forumundayız bi ara unutur gibi oldum..
Gelelim TRABZON meselesine...Adama sorarlar siz kimsiniz diye o ayı yavrusu başkanınız bunu düşünemedimi..Tarihinizde Avni Aker galibiyetiniz yok gelmiş TRABZON la aynı haklara sahip olmak isTiyosunuz..Büyüklük ezikbahçeyi 1-0 yenmek olmuyo eyy bursalılar.... Şampiyonluksa olduk..Türkiye Kupasıysa bi dönem bize çalıstı..Basbakanlık-Cumhurbaskanlıgıda epey var ee biraaz da siz bahsedin bakalım müzeden ne haber?
O yüzden akıllı olacaksınız takımınıza sahip cıkacaksınız..ama forumunn yüzde 85 i farklı takımı tutarsa bi takımın o takımdan bi cacık olamayacıgı örnekte görüldüğü gibi işte...
Son olarak o ayı yavrusu başkanınız akıllı olsun çünkü bursaspor anadolu takımıdır bişey demek istemedik bu zamana kadar ama yaptıgı son hareket haddini aştı...Dikkat edin Hamsi kaçar şeftalinize YAZIK OLUR...

firidin61
10.10.2006, 20:58
Abi-kardes neyse artik bizden biri yani TRABZONSPORLU olan bi kardesimiz aynen sunlari yazmis birebir alinti yapiyorum:

Süper ligden çekileceklermiş yok yaa vallahımı? Çıkana kadar *** deliğiniz 5 cm büyüdü kıçı yırtmaktan şimdide Ligden çekilicklermiş alla allaaa komikler sizi..
Delikanlı olun delikanlı dicemde Bursa forumundayız bi ara unutur gibi oldum..
Gelelim TRABZON meselesine...Adama sorarlar siz kimsiniz diye o ayı yavrusu başkanınız bunu düşünemedimi..Tarihinizde Avni Aker galibiyetiniz yok gelmiş TRABZON la aynı haklara sahip olmak isTiyosunuz..Büyüklük ezikbahçeyi 1-0 yenmek olmuyo eyy bursalılar.... Şampiyonluksa olduk..Türkiye Kupasıysa bi dönem bize çalıstı..Basbakanlık-Cumhurbaskanlıgıda epey var ee biraaz da siz bahsedin bakalım müzeden ne haber?
O yüzden akıllı olacaksınız takımınıza sahip cıkacaksınız..ama forumunn yüzde 85 i farklı takımı tutarsa bi takımın o takımdan bi cacık olamayacıgı örnekte görüldüğü gibi işte...
Son olarak o ayı yavrusu başkanınız akıllı olsun çünkü bursaspor anadolu takımıdır bişey demek istemedik bu zamana kadar ama yaptıgı son hareket haddini aştı...Dikkat edin Hamsi kaçar şeftalinize YAZIK OLUR...

saol renkdasım ilgilendigin için....bursa sporluların bu yazıya tepkisi büyük olmustur sanırım.....

OFLU
10.10.2006, 21:01
Valla yaklasik 15 dakika bekledim surekli refresh yaptim sayfayi ama yorum gelmedi ama adminler okusa yinede yeter...Az once baktim kaldirmislar yaziyi dallamalar...

Sinan Akyıldız
10.10.2006, 21:05
Trabzon şehrinde başka kulüplerin lokal binaları ve mağazaları yoktur İ.E. Hacıosmanoğlu

10 numara söz bravo İbrahim bey :)

Muhalif
10.10.2006, 22:05
''Biz sivas olarak havuzdan Trabzonspor un yarısı kadar pay alıyoruz, haksızlık yapılıyor biz daha çok istiyoruz''

Bu sözleri de Sivasspor başkanı söylemişti.. Hacıosmanoğlu neden bu açıklamaya değinmedi acaba?
Ayrıca Hacıosmanoğlu diyor ki;
''Trabzon şehrinde başka kulüplerin lokal binaları ve mağazaları yoktur. Onlar önce kendi kulüplerini korusunlar, kendi şehirlerinde başka takımların lokallerini ve mağazalarını açtırmasınlar.''
Bursaspor kulübünün bu tür mağazaları açtırmama gibi bir hakkı olduğunu sanmıyorum.. ve hatırladığım kadarıyla -ki forumda da sanırım son dakika haberlerinde yazılmıştı bir ara- Fb mağazasına Bursaspor'lu taraftarların saldırısı olmuştu, açılmaması için de direnmişlerdi epey.. Bu sözü Sivasspor için söyleseydi daha bir anlamlı olurdu bence..
Şimdi domuzdan yana mısın bizden yana mı demeyin ama böyle yani...

Lapina
10.10.2006, 22:10
Helal olsun 2.baskanimiza..

Cafer KILIÇSOY
10.10.2006, 22:19
Ya Rabbim Şükürler olsunki yönetimde Hacıosmanoğlu gibi bir adam var. Yoksa halimiz yamandı

Bartuğ13
10.10.2006, 22:22
cevap çok güzel de en büyük cevap şampiyon olunarak verilir bunu da unutmamak lazım

AYYILDIZ
10.10.2006, 23:13
bu sene belki bu açıklama futbolcuları gaza getirir ve şampiyon oluruz.

GolaMTuRi
10.10.2006, 23:18
arkadaslar baskani bu konuda elestirmeyin, eminim haciosmanoglu bu cikisi baskana danisarak yapmistir..koca trabzonspor baskaninin levent kizil gibi 5 para etmez adamlara sidik yaristirmasi beklenemez..onlarin baskani bizim yoneticilerle esdeger..

Özgür Öztürk
10.10.2006, 23:31
İbrahim amcanın sözlerine ne eklenir ki. Gereken cevabı vermiş. Helal olsun İbrahim Hacıosmanoğlu... Bu tavrınla her zaman arkanda olduğumuzu hatırlatmak isterim...

Tunga
10.10.2006, 23:49
Trabzonspor Anadoluludur; bu bir gerçek.
Şampiyon olan tek Anadoluludur; bu da bir gerçek.

Anadolulular kendinden görmez, kendine destek ister,
İstanbullular kendinden görmez, kendine hürmet ister.

Peki nerededir Trabzonspor?

Yeni asker olan Temel'e komutanı sormuş: - "Savaşta siperdesin, sağ taraftan düşman askeri geldiğini gördün. Peki ne yaparsın?" Temel heyecanla cevap verir: - "Hemen çevirir silahımı üzerlerine ateş açarım komutanım." Komutan tekrar sormuş. - "Peki, karşıdan geliyorsa?" - "Karşıya ateş açarım, komutanım." - "Arkadan geliyorsa?" deyince komutan, Temel dayanamamış: - "Komutanım, bu ordunun benden başka askeri yok mu?"

erol-61
10.10.2006, 23:53
Trabzonspor Anadoluludur; bu bir gerçek.
Şampiyon olan tek Anadoluludur; bu da bir gerçek.

Anadolulular kendinden görmez, kendine destek ister,
İstanbullular kendinden görmez, kendine hürmet ister.

Peki nerededir Trabzonspor?

Yeni asker olan Temel'e komutanı sormuş: - "Savaşta siperdesin, sağ taraftan düşman askeri geldiğini gördün. Peki ne yaparsın?" Temel heyecanla cevap verir: - "Hemen çevirir silahımı üzerlerine ateş açarım komutanım." Komutan tekrar sormuş. - "Peki, karşıdan geliyorsa?" - "Karşıya ateş açarım, komutanım." - "Arkadan geliyorsa?" deyince komutan, Temel dayanamamış: - "Komutanım, bu ordunun benden başka askeri yok mu?"

bu ordunun başka askeride varda onlar torpilli ( yalka ) hemşerim

Beytullah
10.10.2006, 23:58
reis gerekli cvp vermis zaten ama bizimde biseyler soylemeye hakkımız var o yüzden gereken tepkiyi verecegiz

sadman
11.10.2006, 00:57
ikinci başkanımızın açıklamaları gayet yerinde olmuş fakat şahsen ben daha küçümseyici bir açıklama istiyordum ama sanırım bunları bu kadar bile ciddiye almak yeter. neyse kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş diyelim fazla da uzatmayalım kendilerini bi b.. sanmasınlar. herkese saygılar...

argentina
11.10.2006, 02:17
fazla söze gerek kalmadi

zaten onların başkanı başkan olsa (domuz kafalı herif) telegol gıbı denyo bir programa çıkmazdi
boşverin önümüze bakalım bu sene hertlü şampiyonuz ve buna sonuna dek inanıyorum

Uğurtan
11.10.2006, 03:23
Bazıları inansa da inanmasada şampion olacaz susacaklar okadarrr!!! şimdilik bu açıklama yeterli sezon sonu esas hesap tümüyle kapatılır..

zeki gursoy
11.10.2006, 09:39
niye cevap vermiyo kulüp buna dediklerinde yazmıştım: belki muhatabım değilsin demek içindir diye...
bak açık açık yazmışlar, muahatabımız değil ama taraftar istediği için diye..
budur..

"Şimdi Trabzonspor'un aldığı gelirleri konuşmak cahil insanların yaptığı birşeydir. Bu tip açıklama yapan insanlara cevap vermek ve muhatap olmak hiç istemediğim birşey, ama camiamızın bizden beklentileri var. Onun için cevap verdim.

işte konuşmanın bu kısmı önemli günlerce içimizi kemiren neden birşey yapılmıyor dediğimiz anda açıklama geldi demek ki takip ediliyoruz yada sıkıntılarımız ulaştırılıyor.Güzel.

My
11.10.2006, 10:39
...Ayrıca Hacıosmanoğlu diyor ki;
''Trabzon şehrinde başka kulüplerin lokal binaları ve mağazaları yoktur. Onlar önce kendi kulüplerini korusunlar, kendi şehirlerinde başka takımların lokallerini ve mağazalarını açtırmasınlar.''
Bursaspor kulübünün bu tür mağazaları açtırmama gibi bir hakkı olduğunu sanmıyorum.. ve hatırladığım kadarıyla -ki forumda da sanırım son dakika haberlerinde yazılmıştı bir ara- Fb mağazasına Bursaspor'lu taraftarların saldırısı olmuştu, açılmaması için de direnmişlerdi epey.. Bu sözü Sivasspor için söyleseydi daha bir anlamlı olurdu bence..
Şimdi domuzdan yana mısın bizden yana mı demeyin ama böyle yani...

Bursaspor kulübünün bu tür lokallere ve mağazalara müdahele etme şansı olmadığı gibi Trabzonspor'un da böyle bir şansı yok. Ama Trabzon'da böyle birşeye rastlanmazken Bursa şehrinde neredeyse Bursaspor'luya dahi rastlamak zor. HACIOSMANOĞLU'nun bahsetmek istediği Bursa'nın İstanbul takımları yerine kendi şehrinin takımlarına ilk başta sahip çıkmaları gerektiği sonra zırlamaları :) Bir iki münferit karşı harekette bunu değiştirmez maalesef. Ligtv'yi izliyorum, Bursa'dalar. Kime sorsalar ya febe ya GAY-se yada beceke diyor. En sonunda röportajı yapan adam bile dayanamadı ya burada Bursalı yokmu dediydi.

Muhalif
11.10.2006, 11:14
My konu sapacak alakası da yok ama Bursa'da Bursaspor'luya rastlamak zor demek iyi bir şey değil:) yani sezon başından beri seyirci ortalamalarını koyuverirler önümüze öyle bakar kalırız!

Sevgi
11.10.2006, 11:17
My konu sapacak alakası da yok ama Bursa'da Bursaspor'luya rastlamak zor demek iyi bir şey değil:) yani sezon başından beri seyirci ortalamalarını koyuverirler önümüze öyle bakar kalırız!

hani şu Bursa'lı zenginlerin alıp dağıttığı biletlerle maça giden seyircilerin ortalamasını mı ?

Muhalif
11.10.2006, 11:19
Efendim Trabzonlu zenginler de alıp dağıtsın :) neyse konu uzayacak.. zaten konu bu değil.. Ama Sivasspor başkanına niye hiç değinmemiş ben ona şaşırdım asıl?? bir açıklama da Sivasspor başkanı için isterüz:)

Sevgi
11.10.2006, 11:23
Bu sivas başkanına bu bursa başkanına mı deseydi konuşma esnasın da ,her iki başkana da hitap ediyor açıklama.Sivasspor başkanı benim adımı kullanmadı demez herhalde.Der mi yoksa ?

mahmuter61
11.10.2006, 11:26

Banada dağıtılan biletlerden geldi 1kuruş verip te gitmem o rezillerin maçına ama stadları öyle yada böyle doluyor dolmasına.Şuda önemli 2 sene 2.ligde süründükten sonra horasansporda süperlige çıksa ve beleş bilet olsa stadı dolar.bursasporun maçına gidenlerin %80-85 i bu takımın gerçek taraftarı değil!Bu takım hep onların 2.yada 3.takımı olmuştur bi bursada yaşayan biri için bende sıralaması yok sadece günümü geçirme yeri bursanın maçları.Bunlar bu kafayla bi y....k yiyemezler ama TRABZONSPORUN bursada oynayacağı ilk maçta ağızlarından kudurmuş itten akan salya gibi küfürle birlikte macır tükürükleri akacak bu kesin!Bu şerefsizler bize kaybettikleri Türkiye kupasıyla yatıp kalkıyorlar hala.

Muhalif
11.10.2006, 11:27
''Hacıosmanoğlu, "Bu tür küçük konuşanlar kendi camialarına yakışır şekilde konuşmadılar. Bursaspor memleketimizin güzide bir kulübü. Onun başkanının daha seviyeli konuşması lazım.'' diye başlıyor haber..
Acaba Sivas Başkanına cevap vermeye çekindi mi derler mi? diye dedim ben yoksa bana ne..

ts_fan
11.10.2006, 11:31
Bu şerefsizler bize kaybettikleri Türkiye kupasıyla yatıp kalkıyorlar hala.

Ne mutlu Bursaspor'lulara yatıp kalktıkları bir şeyleri var:)

ts_fan
11.10.2006, 11:37
Bu arada bence Hacıosmanoğlu Sivasspor'u kaile almamış.Sivasspor; taraftarları ile, başkanı ile kısaca camiası ile şimdiye kadar ne yapabilmiş?Sivasspor başkanının arkasında kimler olduğunu çok iyi biliyoruz ama unutmasın o muhterem başkan, ağzına aldığı camia arkasındakilerininde arkasındadır.Çömez bir çıkıştır sayın Odyakmaz'ın lafları, sanırım tekrarıda olmayacaktır;)

Jester
11.10.2006, 11:57
İlla alkışlayacak cevap arıyorsanız bugünkü Sedat Tunalı'nın yazısını öneririm.

Hüseyin Çümen
11.10.2006, 12:06
süper ada ya hazıosmanoğlu her konuştuğunda inletiyo yaa
vur vur inlesin diğerleri dinlesin..

Burak
11.10.2006, 12:10
bunu da ben yazdım (:

Trabzonspor'un reklama ihtiyacı yoktur TRABZONSPOR MARKADIR TRABZON FUTBOLUN BAŞKENTİDİR ... Bunu öğrenemediyseniz 40 senede sıze bırsey demıyorum ... Bizim Büyüklüğümüzü tartışanlar bizim başarılarımız yanında sadece ağızları acık bakanlardır ... Bu yorumu "bursaspor.net" kuralllarına uygun olmadıgı ıcın yayınlamayacaksınız ... AMA BUNLAR GERÇEKLER VE GERÇEKLER ACIDIR ...

Ayşe Aygün
11.10.2006, 12:13
Ya Bunlar bizi yendiklerinde kendilerini 4. büyük ilan eden köstebekelr değilmi kaydeye bile almaya gerek yok bence.

sametaydin
11.10.2006, 14:05
Levent Kızıl'dan geri adım geldi
11 Ekim 2006 13:55

Bursaspor Başkanı Levent Kızıl, Star TV’de yaptığı açıklamalarının Trabzonspor yönetimi tarafından yanlış anlaşıldığını belirterek geri adım attı:

Levent Kızıl, Star TV’de yayınlanan Telegol programında yaptığı açıklamalarının Trabzonspor yönetimi tarafından yanlış anlaşıldığını belirterek, “Trabzonspor ile hep dost bir kulübüz. Benim açıklamalarımı üzerlerine almışlar'' dedi.

Trabzonspor Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Star TV’de yayınlanan Telegol programında, Trabzonspor’un havuz gelirlerinden fazla pay almasını eleştiren Levent Kızıl’a sert tepki göstermesinin ardından Kızıl’dan bugün yanıt geldi. Kızıl, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Trabzonspor ile şu ana kadar hiçbir problemimiz olmamıştır. Şimdiye kadar Trabzonspor deplasmanda oynadığımız her maçta bizi iyi ağırlamış, biz de onları Bursa’da en iyi şekilde misafir etmişizdir. Trabzonspor bizim dost kulübümüzdür ve Türkiye’nin önde gelen camialarından biridir. Trabzonspor’un Avrupa Kupası maçında Hapoel’i elediğinde nasıl bir Türk olarak sevindiysem, Osasuna’ya de hakem hatasıyla elenmesine bir o kadar üzüldüm.'' Kızıl, “Star TV’de katıldığı Telegol programında kendisine kulüplerin havuzdan gelirleriyle ilgili sordukları soru üzerine, “Nasıl küme düşen takımlar havuzdan para alamıyorsa, 7 sene şampiyon olamayan takımlar da bundan pay almasın açıklamasını yaptım. Bu açıklamama Trabzonspor yönetimi üstüne alınmış. Havuzda yeni kriterler oluşturmalı. Ben iğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batıran biriyim'' dedi.

ŞÜKRÜ ŞANKAYA ANILDI

Hayırsever işadamı, Bursaspor’un eski başkanlarından merhum Şükrü Şankaya vefatının 1. yıldönümünde mezarı başında anıldı. Ahmetpaşa Mezarlığı’nda düzenenlenen anma törenine kardeşi Kadri Şankaya, oğlu Şenol Şankaya, yeğeni ve işadamı eski milletvekili Cavit Çağlar, Şankaya ailesi, Bursaspor Başkanı Levent Kızıl ve Yönetim Kurulu Üyeleri, teknik direktör Raşit Çetiner, futbolculardan Kaptan Egemen Korkmaz ve İsmail Güldüren’in yanı sıra Bursaspor eski başkanları, tanınmış işadamları, eski milletvekilleri çok sayıda seveni katıldı.

Kabri başında tekbir ve dualar okunurken, kardeşi Kadri Şankaya ve ailesinin göz yaşlarını tutamadıkları görüldü. Bursaspor Başkanı Levent Kızıl ve yönetim kurulu üyeleri de geçen yıl sağlığında Bursaspor’un şampiyonluğunu göremeyen merhum Başkan Şükrü Şankaya’nın kabrine Lig A Şampiyonluk kupasını götürerek ruhunu şad etti.

sametaydin
11.10.2006, 14:06
hep öyle olur zaten konuşulur sonra yanlış anlaşıldım denir.

Jester
11.10.2006, 14:06
Bursaspor Başkanı Levent Kızıl, Star TV’de yaptığı açıklamalarının Trabzonspor yönetimi tarafından yanlış anlaşıldığını belirterek geri adım attı:

Levent Kızıl, Star TV’de yayınlanan Telegol programında yaptığı açıklamalarının Trabzonspor yönetimi tarafından yanlış anlaşıldığını belirterek, “Trabzonspor ile hep dost bir kulübüz. Benim açıklamalarımı üzerlerine almışlar'' dedi.

Trabzonspor Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Star TV’de yayınlanan Telegol programında, Trabzonspor’un havuz gelirlerinden fazla pay almasını eleştiren Levent Kızıl’a sert tepki göstermesinin ardından Kızıl’dan bugün yanıt geldi. Kızıl, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Trabzonspor ile şu ana kadar hiçbir problemimiz olmamıştır. Şimdiye kadar Trabzonspor deplasmanda oynadığımız her maçta bizi iyi ağırlamış, biz de onları Bursa’da en iyi şekilde misafir etmişizdir. Trabzonspor bizim dost kulübümüzdür ve Türkiye’nin önde gelen camialarından biridir. Trabzonspor’un Avrupa Kupası maçında Hapoel’i elediğinde nasıl bir Türk olarak sevindiysem, Osasuna’ya de hakem hatasıyla elenmesine bir o kadar üzüldüm.'' Kızıl, “Star TV’de katıldığı Telegol programında kendisine kulüplerin havuzdan gelirleriyle ilgili sordukları soru üzerine, “Nasıl küme düşen takımlar havuzdan para alamıyorsa, 7 sene şampiyon olamayan takımlar da bundan pay almasın açıklamasını yaptım. Bu açıklamama Trabzonspor yönetimi üstüne alınmış. Havuzda yeni kriterler oluşturmalı. Ben iğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batıran biriyim'' dedi.

Sandığımdan da zayıfmış..

Uğurtan
11.10.2006, 14:09
uahu ilahi kızıl sen çok yaşa emi biz yanlış anlamışız! seni pardon..Neyse ama aklın başına geliyo daha duurr adam etcez alayınızı ayı yavrusu seni:D :p

atlantis
11.10.2006, 14:13
bursaspor başkanının Trabzonspor alehinde yapmış olduğu açıklamalar çok rahatsız edici , neyseki Sayın Hacıosmanoğlu gereken cevabı verdiği için bizi taraftar olarak çok rahatlatmıştır.
Daha dün 1. lige çıkmış rakiplerin kafalarında Trabzonsporun büyüklüğünü yok saymak gibi bir düşünce varsa onların beyinlerinden şüphe duyarım. Trabzonsporun ismini ağzına almasınlar . dünkü b... lar
En büyük Trabzonspor Yönetime teşekkürler.

İHSAN
11.10.2006, 14:46
Ula bursada oturduğum için Bursaspora biraz sempatim vardı.... Ama Bu İ::::ler yü<zünden oda kalmıyor insanda yaşa Hacıosmanoğlu........

frango
11.10.2006, 15:14
kızıl bey kıvırma sanatına başlamış hep bole olur zaten once işkembeden konusurlar sonrada gerı adam atarlar madem gerı adım atıp tukurdugunu yalayacan nıye konusursun işkembeden ey kızıl

sbay
11.10.2006, 15:34
buna trabzonspor üzerinden reklam yapmak denir.çok sinsice ortamı geriyolar.beşiktaşlılarla da araları bozuk bizlen bozulmasınlar.bizimle arası bozulanların 1 sene sonra nerde oldukları bellidir.

Şahinoğlu
11.10.2006, 15:38

Kardeş Bursa'daki maça gidip tribünleri dolduran taraftarların % 95'i de önce İstanbul takımlarını tutar sonra Bursa'yı tıpkı kardeş takımları Ankaragücü taraftarı gibi ikisininde tribünlerdeki gerçek taraftarı %5'dir geri kalanlar istanbul'un 3 takımını tutar.

macka61
11.10.2006, 16:38
şu bursaya bi maçta 6 tane atmıştık bursada yine şöyle bursada bi yensek şunları süper olur

BOZOHAN
11.10.2006, 17:27
işlem tamam gönderdim. yazarken kendimden geçtim hatırlamıyorum nedediğimi

Muhammet_61
11.10.2006, 19:42
Hacıosmanoğlu'nun dediği gibi havuz sistemi kaldırılsın, takımlar maçlarını kendileri satsın. Bakalım gerçekten o zaman Anadolu klüpleri şimdi kazandıklarını kazanabilecekmi. Bizim her zaman belli bir taraftar potansiyelimiz vardır. Türkiye'nin heryerinde. Bizi İstanbul takımlarından ayıran özelliğimiz Anadolu'nun bağrından kopup gelmemiz, diğer Anadolu klüplerinden ayıran özelliğimiz ise yaşadığımız sayısız başarının yanında kendi takımımızı bir ist. takımından sonra "ikinci" takım olarak değil ilk takım olarak tutmamızdır.

Özgür Öztürk
11.10.2006, 19:48
Bırakın şu kakalakları yaa. Kendileri ötsün kendileri dinlesin.

Mehmet
11.10.2006, 19:58
Bravo gereken açıklama yapılmış. Bize de desteklemek düşer.
Trabzonspor'un büyüklüğünü tartışacak ezik kimmiş öyle.

hay1699
11.10.2006, 20:12
KIZIL GERİ ADIM ATTI!!!

Bursaspor Başkanı Levent Kızıl, Star TV’de yaptığı açıklamalarının Trabzonspor yönetimi tarafından yanlış anlaşıldığını belirterek şu açıklamalarda bulundu:

mahmuter61
12.10.2006, 09:46
» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

zeki gursoy
12.10.2006, 10:21
Terbiyesizlik etme, yakma kendi canını,

Boyuna bosuna bak, kendini iyi tanı.
Elini yıkamadan hamur açmaya bakma;
Ticareti bilmeden dükkân açmaya kalkma.
Kendi denginle yaşa, kendi denginle uğraş;
Kedi isen kediyle, itsen itlerle dalaş.
Kul isen kulluğu bil, sultanlığa yeltenme,
Denizi görmemişken kaptanlığa özenme.
Boyunu aşan işe haddini bil, bulaşma,
Sorumlu olmadığın işlerle de uğraşma."

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

CAFER ÖZER
12.10.2006, 10:30
Lig radyoda geçen gün sabah Bu konu ile ilgili Mehmet Ayan aynen şöyle dedi.
"Levent Kızılın yaptığı yanlış,Hacıosmanoğlunun cevabı bazı yerlerde biraz ağır olmuş ama Ey Anadolu takımları Şampiyon olarak adını 4.büyük yazdırmış,Avrupa kupalarında Ülkeyi başarı ile temsil etmiş Trabzonsporun Kusura bakmayı ama o kadarda farkı olsun,Keşke Vestel şampiyon olsa adını 5.büyük yazdırsa da o da havuzdan fazla pay alsa,Keşke başka anadolu takımıda başarılı olsa Şampiyon olsa onlarda fazla pay alsa,10 YILA 6 ŞAMPİYONLUK sığdırmış,Bir çok kupa almış Trabzonspor Tabiki farklı olacak."
Yani işin özeti bu Tabiki farkımız olacak,
Levent Kızıl aldığı cevap sonrası kızarınca yanlış anlaşıldım diyor,Kastettiğin takım tabiki Trabzonspordu Kızıl surtlı adamı ne zaman seyretsem saçma sapan konuşup Hep Trabzonspor alyehinde konuşuyor,Anadolu takımları dost diyoruz bakıyoruz işleri güçleri Trabzon,
A.gücü maçında A.GÜCÜ yöneticilerinden birisi Galiba Adı AYHAN dı.Taraftar protostosu üzerine lig TV de canlı yayında.
"3.büyüklerden sonra en çok taraftarı olan takım A.GÜCÜ........." vs gibi saçmalar yapıyordu.
Trabzonsporla uğraşanların sonu amatöre kadar uzanıyor benden söylemesi
Örnek VANSPOR

serseerii
12.10.2006, 10:45
Trabzon şehrinde başka kulüplerin lokal binaları ve mağazaları yoktur. Onlar önce kendi kulüplerini korusunlar, kendi şehirlerinde başka takımların lokallerini ve mağazalarını açtırmasınlar. Kendi camialarına güven versinler

burası gerçekten harikautansınlar biraz ist takımı tutanlar eminim başkalarıda ist takımı tutuyodurr

bahadiroglu
12.10.2006, 11:13
Bursaspor ve kocaelispor başta olmak üzere marmara bölgesndeki klüplere her zaman soğuk olmuşumdur.Ligde bu takımları görmek bile istemiyorum.

Bu takımlar afedersiniz ama ligin fahişesidir.

FB GS BJK nın altına yatmaktan başka hiçbir işe yaramazlar.Futbolcu yetiştirip istanbula pazarlarlar.

Taraftarları tinerci ruh hastası akli dengesi bozuk parayla ailesini satın alabileceğin insanlardır.

Burçak
12.10.2006, 11:56
işin kötü tarafı bunlarla muhatap olduğumuzda reklam yapmış oluyolar. öyle yada böyle gündem oluşturdular. bursasporun adı duyuldu. ama zamanı geldiğinde bu şekilde gündem yapmanın karşılığını alacaklar. Trabzonspora çamur atmak nedemek görecekler. Herkes Haddini Bilecek.

zeki gursoy
12.10.2006, 12:10
dostum ya bursanın adı duyulsa ne olacak duyulmasa ne olacak....
bursalının duyulmuş duyulucaa kadar zaten...:D
adamlarda acı var acı...bu ne demek biliyomusun?
sanayileşmede ve büyümede çok önemli bi yeri olan bursanın, tek geçimi tarım ve deniz olan vede devamlı göç veren bi Trabzondan her maçta ağzının üstüne bi tokat yemesi, amale sümüğü gibi duvara yapışması ne demektir biliyomusun?
konuşacaklar tabi...başka bi icraatları yoksa devreye ağız girer vıdı vıdı için...gerçi ağzıylada konuşmuyo bunlar ama...

işin kötü tarafı bunlarla muhatap olduğumuzda reklam yapmış oluyolar. öyle yada böyle gündem oluşturdular. bursasporun adı duyuldu. ama zamanı geldiğinde bu şekilde gündem yapmanın karşılığını alacaklar. Trabzonspora çamur atmak nedemek görecekler. Herkes Haddini Bilecek.

Burçak
12.10.2006, 13:08
doğru bunlar işkembeden konuşuyolar. :) ;)

Çetin
12.10.2006, 19:55
Trabzon şehrinde başka kulüplerin lokal binaları ve mağazaları yoktur. Onlar önce kendi kulüplerini korusunlar, kendi şehirlerinde başka takımların lokallerini ve mağazalarını açtırmasınlar. Kendi camialarına güven versinler

burası gerçekten harikautansınlar biraz ist takımı tutanlar eminim başkalarıda ist takımı tutuyodurr

güzel bir nokta tebrikler

Selman
12.10.2006, 20:30
İlk takımım bjk, fb veya gs diyen şahısları kaale bile almam.Bursa'da saysan kaç tane Bursaspor'a gönül vermiş taraftar vardır ki?Aynı şeyler Sivas içinde geçerli.

En yakın arkadaşımdan biliyorum.Kendisi Sivaslı ama Feneri tutar.Sivas galibiyet aldımı konuşur durur cevabınıda alır.Sivas-Fener maçında veya Bursa- Fener maçında Sivas'lı ve Bursa'lı insanların yenmesini istedikleri takım her zaman İstanbul ezikleridir.Boş boş konuşup dursunlar.

OFLU
12.10.2006, 20:53
Ben saydim kardes toplasan adam gibi bi tane cikmaz..Anladin sen anladin:D

coach
12.10.2006, 21:42
Bu kişi ve kurumlara verilebilecek en büyük ders şampiyonluktur.

oguzkoc
12.10.2006, 22:19
Bu kişi ve kurumlara verilebilecek en büyük ders şampiyonluktur.

oda güzel olur tabi ama şampiyonluğa bile gerek yok... ilk önce bursaspor 6 tane şampiyonluk yada en azından bi kaç tane lig ikinciliği alsın ona bile razıyım genede çıkıp konuşsunlar... ama şimdi trabzonun t sini bile anamazlar...

TameRHan
12.10.2006, 22:28
istanbul takımlarına yalakalıp yapıp,dişlerini trabzonspora geçirebileceklerini sanan küçük zihniyet ürünlerinden biri olan bursaspor başkanına süper bir cevap verilmiş. helal olsun

Nytre
13.10.2006, 07:49
biz anadolu takımlarının taraftarlarını uyandırmak isteriz.. bütün anadolu takımları taraftar temsilcileri bir araya gelip şehirlerindeki 3 eziği sindirmeye çalışması için çalışma yapmak isteriz ama böyle DENSİZ kulüp yöneticileri çıkıp insanın hevesini kursağında bırakıyor... bazı anadolu takımları eziklerden beter olmuş. neden mi? çünkü onlarda zamanında ezik içlerinde hala eziklik olduğu için..

Kobalas61
13.10.2006, 12:12
cok güzel bir cevap verilmiştir tbrk ediyorum

nemo_61
13.10.2006, 12:26
Ergun ATA da bugünkü yazısında çok güzel değerlendirmiş olayı

Tartışmaya gerek yok!

Bir televizyon programında izledik, Bursaspor, Sivasspor ve Gaziantepspor başkanlarını. Levent Kızıl diyordu ki; “.... Bu takım (Trabzonspor) 25 yıl evvel şampiyon olmuş (yanlış, doğrusu 23 yıl olmalı), hala havuzdan şampiyonluk payı alıyor. Olur mu böyle şey? Bunu 7 yılla sınırlamak lazım. Bu takımın büyüklüğü kalmamış ki, ayrıcalığı olsun. Zaten 2008’de kalkacak bu olay...” Sonra Mecnun Odyakmaz: “Sivas olarak havuzdan Trabzonspor’un yarısı kadar pay alıyoruz, haksızlık yapılıyor, daha çok istiyoruz....”
Kayserispor Başkanı Recep Mamur da bir sohbetimizde benzer şeyleri söylemiş ve eklemişti: “Bunları Kulüpler Birliği toplantısında da söyledim, Nuri Albayrak sesini çıkarmadı.” Onun iddiasına göre Albayrak suskun kalmış olsa da, Lig Tv yorumcusu Serdar Bali’yle verdiğimiz bazı örnekler, Mamur’un hızını kesmişti.
Hedefleri küçük olan, büyük düşünmeyen diğer Anadolu takımları her ne hikmetse ellerine geçen her fırsatta, sadece Trabzonspor’un büyüklüğüyle uğraşıyor. Yani 5. büyük olmak, ya da ondan daha büyük olmak yerine, Trabzonspor’u başarılarını önemsizleştirmeye çalışıyorlar.
Peki biz neden “4 büyük belli” diyoruz, verilerle açıklayalım:

Kupalar müzede...
Kupalar: 6’şar lig şampiyonluğu ve Cumhurbaşkanlığı, 7 Türkiye Kupası, 5 Başbakanlık Kupası. Avrupa Kupaları’nda ciddi başarılar. En iyi dönemlerinde Liverpool, Dinamo Kiev, İnter, Barcelona, Lyon, Aston Villa galibiyetleri. Toplam 37 rakipten 14’ü elenerek bir üst tura çıkılmış.
Levent Kızıl’ın başarısız bulduğu 1984’ten beri Trabzonspor’a bir bakalım: 4 lig ikinciliği (birinde Ali Şen bir taşı kullanarak, diğerinde de malum hakemin gayretiyle şampiyonluk Trabzonspor’un elinden alınmış), 6 lig üçüncülüğü, 5 lig dördüncülüğü, 6 kupa finali, 4 Türkiye Kupası, 2 Başbakanlık, bir de Cumhurbaşkanlığı Kupası.
Trabzonspor’un büyüklüğünü tartışanlarla, sadece işçi sayısı neredeyse Trabzon’un şehir nüfusuna eşit sanayi kentlerinin temsilcisi takımlara bakalım: Sivasspor ve Vestel Manisaspor daha yeniler. Kayserispor tarihinde ilk kez UEFA’ya katılmış, birkaç kez küme düşmüş, çıkmış. Gaziantepspor, 3-0’dan maç verip yeni bir büyük olma şansını kaybetmiş, küme düşmüş çıkmış, Bursaspor da düşmüş çıkmış, bugünlerde 34 yıl sonra Fenerbahçe’yi yenmekle övünüyor. Adana’nın, Kocaeli’nin ligde temsilcisi yok. Bu takımlar çok önemli maçlarda bile tribünlerini dolduramıyor, Trabzonspor 65 bin kişiyi Olimpiyat Stadı’na topluyor. Trabzonspor’un üye sayısı 18 bine dayandı, büyüklüğü tartışanların üye sayılarının toplamından fazla.

Reytinglere bakın!
Son UEFA Kupası maçlarıyla ilgili reyting raporu: Kayserispor, zorlu AZ Alkmaar maçıyla bile ilk 100’e girememiş. Osasuna-Trabzonspor maçı, Randers-Fenerbahçe maçıyla çakıştığı halde CSK Sofya Beşiktaş maçını geride bırakmış.
İHA’nın haberine göre Süper Lig takımlarımızın değeri: Fenerbahçe: 89.250 milyon Euro, Galatasaray: 71.965 milyon Euro, Trabzonspor: 65.165 milyon Euro, Beşiktaş: 61.988 milyon Euro, Kayserispor: 21.450 milyon Euro, V. Manisaspor: 21 milyon 120 bin Euro.
Bir haber ajansı kadar detaylı hizmet veren resmi internet sitesinin aylık ziyaretçi sayısı ortalama 3 milyon.
Şimdi gelelim, bunca yaygaraya neden olan havuz gelirleri dağılımına: Levent Kızıl burada demagoji yapıyor. Kendisinin de içinde bulunduğu federasyon yönetim kurulu döneminde havuz gelirleri dağılımında “Başarı Esaslı Statü” geliştirildi ve ilki geçen sezon uygulandı. 51’er puanlı Kayserispor ve Gençlerbirliği ile 52 puanlı, 6 kez şampiyonluk yaşamış, reyting düzeyi ve taraftar sayısı ortada olan Trabzonspor arasındaki fark 7 milyon YTL. “Son 7 ya da 10 yıldan önceki şampiyonluklar dikkate alınmasın” diyenlerin tek hedefi Trabzonspor bu durumda. 7 milyon YTL’lik farkı 14 takıma bölün, 500 bin YTL düşer bir kulübün payına. O da Trabzonspor’un 2-3 maçlık prim miktarıdır. Bunun için bozun bakalım havuzu hadi!

En ‘Sağlam’ yanıt
Bakın size en iyi yanıtı, “Anadolu’dan yeni bir şampiyon çıkar mı?” sorusuna karşılık yeni jenerasyonun en başarılı teknik direktörü Ertuğrul Sağlam nasıl verdi: “...imkansız olarak görmüyorum ama çok zor. Çünkü Anadolu’da ‘TRABZON’ haricinde hakikaten camia olmuş, takımını gönülden destekleyen, kendi şehrindeki takımın birinci takım olduğu başka bir şehir yok. Bugün Kayseri’de 100 kişiye sorun, yüzde 80’i, bir büyük takımın adını verir, “Sonra Kayserispor’u tutuyorum” der. Manisa’ya git orada da aynı şey vardır... Gidin Trabzon’da da böyle bir soru sorun bakalım, ne yanıt alacaksınız?
Küçük değil, büyük düşünün ve Anadolu’dan bir büyük daha çıkarın. “4 büyük” belli yani. Trabzonspor’u geri çekmeye değil, geçmeye çalışın, çekemezsiniz, tarih yazmış onu bir kere, silemezsiniz. Gidip bir müzesini gezseniz göreceksiniz.

Ergun ATA

Ayşe Aygün
13.10.2006, 12:30
:D :D :D Tberikler başka nasıl anlatılrı bilemme Ergün ATA

Ayşe Aygün
13.10.2006, 12:34
Bursa lılarda 5-1 acısı demekki halen daha geçmemiş. cavit çağlara sormak lazım aslında acı devam ediyormu demek bunlarda ediyo .

OFLU
13.10.2006, 12:36
Hakkaten 10 numara derler ya aynen öyle bir cevap olmuş sağolsun...

Sevgi
13.10.2006, 12:40
Ergun ATA gayet net konuşmuş :)

tiglat
13.10.2006, 12:48
kesinlikle çok iyi bir cevap vermiş Ergun ATA.
Bunlara müzenin fotoğrafını çekip yollamak lazım

OLCAY ÇAKIR
Tebrikler Ergun Ata'ya...

Bursa'ya bi' 6(altı) tane daha farz oldu........

Yada 5-1...

yok yok 6-1

Kul
Trabzonspor’u geri çekmeye değil, geçmeye çalışın, çekemezsiniz, tarih yazmış onu bir kere, silemezsiniz. Gidip bir müzesini gezseniz göreceksiniz.

Ergun ATA

Gidin Antep'e, Sivas'a, Bursa'ya;değil müze kupa bile göremezsiniz. Hala laf olsun diye konuşuyorlar..

metehan
13.10.2006, 12:52
Ergun ATA'nın yazısı çok güzel. Olayın püf noktası ise son paragrafta saklı. Ertuğrul Sağlam'ın analizi son derece yerinde, diğer şehirler buna hazır değil. Antep'in 3-0'dan FB'ye 4-3 verdiği maçtan sonra Antep sokaklarında FBlilerin tur attığından şikayet eden Celal Doğan, "Futbol takımı şampiyonluğa hazır ama şehir buna hazır değil" demişti. Hoş şehrin böyle bir isteği ve arzusu var mı, o da tartışılır ya !

Burçak
13.10.2006, 12:55
Birde Sedat TUNALInın yazısını okuyun. mutlaka.
http://www.internetspor.com/v3/yazar.php?yaziID=2165

My
13.10.2006, 12:57
Vay be :D Ergun ATA züper bir yazı çakmış. Ellerine, aklına, klavyesine sağlık :)

eata@fanatik.com.tr

Ben teşekkür ve tebrük yazısı attım bile ;)

Yazının altına da yorumumu eklemişim;

Benim bir önerim var. Bahsi geçen başkanlar bu yazıyı çerçeveletip duvarlarına assınlar, hergün esasduruşta en az 10 kere okusunlar. İşkembeden sallamakla büyük olunmaz. Kendi değerine sahip çıkaraktan, korkmadan, cesaretle mücadele ederekten büyük olunur. Şampiyonluklar da bu işin süsüdür. Unutmasınlar başkanlar. Anadolu'unun uyanması dileğiyle...

Miraç Atalay Çiftçi
13.10.2006, 15:37
Ergun Ata
eata@fanatik.com.tr (eata@fanatik.com.tr) http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gifYazarımız Ergun Ata, belgeleriyle Trabzonspor’un büyüklüğünü bir kez daha gözler önüne serdi, karşı iddialara önemli mesajlar gönderdi: Dört büyük bellidir. Bu ekipler tarihi silemezler. Onun yerine daha iyilerini yapmaya uğraşsınlar.

Bir televizyon programında izledik, Bursaspor, Sivasspor ve Gaziantepspor başkanlarını. Levent Kızıl diyordu ki; “.... Bu takım (Trabzonspor) 25 yıl evvel şampiyon olmuş (yanlış, doğrusu 23 yıl olmalı), hala havuzdan şampiyonluk payı alıyor. Olur mu böyle şey? Bunu 7 yılla sınırlamak lazım. Bu takımın büyüklüğü kalmamış ki, ayrıcalığı olsun. Zaten 2008’de kalkacak bu olay...” Sonra Mecnun Odyakmaz: “Sivas olarak havuzdan Trabzonspor’un yarısı kadar pay alıyoruz, haksızlık yapılıyor, daha çok istiyoruz....”
Kayserispor Başkanı Recep Mamur da bir sohbetimizde benzer şeyleri söylemiş ve eklemişti: “Bunları Kulüpler Birliği toplantısında da söyledim, Nuri Albayrak sesini çıkarmadı.” Onun iddiasına göre Albayrak suskun kalmış olsa da, Lig Tv yorumcusu Serdar Bali’yle verdiğimiz bazı örnekler, Mamur’un hızını kesmişti.
Hedefleri küçük olan, büyük düşünmeyen diğer Anadolu takımları her ne hikmetse ellerine geçen her fırsatta, sadece Trabzonspor’un büyüklüğüyle uğraşıyor. Yani 5. büyük olmak, ya da ondan daha büyük olmak yerine, Trabzonspor’u başarılarını önemsizleştirmeye çalışıyorlar.
Peki biz neden “4 büyük belli” diyoruz, verilerle açıklayalım:

Kupalar müzede...
Kupalar: 6’şar lig şampiyonluğu ve Cumhurbaşkanlığı, 7 Türkiye Kupası, 5 Başbakanlık Kupası. Avrupa Kupaları’nda ciddi başarılar. En iyi dönemlerinde Liverpool, Dinamo Kiev, İnter, Barcelona, Lyon, Aston Villa galibiyetleri. Toplam 37 rakipten 14’ü elenerek bir üst tura çıkılmış.
Levent Kızıl’ın başarısız bulduğu 1984’ten beri Trabzonspor’a bir bakalım: 4 lig ikinciliği (birinde Ali Şen bir taşı kullanarak, diğerinde de malum hakemin gayretiyle şampiyonluk Trabzonspor’un elinden alınmış), 6 lig üçüncülüğü, 5 lig dördüncülüğü, 6 kupa finali, 4 Türkiye Kupası, 2 Başbakanlık, bir de Cumhurbaşkanlığı Kupası.
Trabzonspor’un büyüklüğünü tartışanlarla, sadece işçi sayısı neredeyse Trabzon’un şehir nüfusuna eşit sanayi kentlerinin temsilcisi takımlara bakalım: Sivasspor ve Vestel Manisaspor daha yeniler. Kayserispor tarihinde ilk kez UEFA’ya katılmış, birkaç kez küme düşmüş, çıkmış. Gaziantepspor, 3-0’dan maç verip yeni bir büyük olma şansını kaybetmiş, küme düşmüş çıkmış, Bursaspor da düşmüş çıkmış, bugünlerde 34 yıl sonra Fenerbahçe’yi yenmekle övünüyor. Adana’nın, Kocaeli’nin ligde temsilcisi yok. Bu takımlar çok önemli maçlarda bile tribünlerini dolduramıyor, Trabzonspor 65 bin kişiyi Olimpiyat Stadı’na topluyor. Trabzonspor’un üye sayısı 18 bine dayandı, büyüklüğü tartışanların üye sayılarının toplamından fazla.

Reytinglere bakın!
Son UEFA Kupası maçlarıyla ilgili reyting raporu: Kayserispor, zorlu AZ Alkmaar maçıyla bile ilk 100’e girememiş. Osasuna-Trabzonspor maçı, Randers-Fenerbahçe maçıyla çakıştığı halde CSK Sofya Beşiktaş maçını geride bırakmış.
İHA’nın haberine göre Süper Lig takımlarımızın değeri: Fenerbahçe: 89.250 milyon Euro, Galatasaray: 71.965 milyon Euro, Trabzonspor: 65.165 milyon Euro, Beşiktaş: 61.988 milyon Euro, Kayserispor: 21.450 milyon Euro, V. Manisaspor: 21 milyon 120 bin Euro.
Bir haber ajansı kadar detaylı hizmet veren resmi internet sitesinin aylık ziyaretçi sayısı ortalama 3 milyon.
Şimdi gelelim, bunca yaygaraya neden olan havuz gelirleri dağılımına: Levent Kızıl burada demagoji yapıyor. Kendisinin de içinde bulunduğu federasyon yönetim kurulu döneminde havuz gelirleri dağılımında “Başarı Esaslı Statü” geliştirildi ve ilki geçen sezon uygulandı. 51’er puanlı Kayserispor ve Gençlerbirliği ile 52 puanlı, 6 kez şampiyonluk yaşamış, reyting düzeyi ve taraftar sayısı ortada olan Trabzonspor arasındaki fark 7 milyon YTL. “Son 7 ya da 10 yıldan önceki şampiyonluklar dikkate alınmasın” diyenlerin tek hedefi Trabzonspor bu durumda. 7 milyon YTL’lik farkı 14 takıma bölün, 500 bin YTL düşer bir kulübün payına. O da Trabzonspor’un 2-3 maçlık prim miktarıdır. Bunun için bozun bakalım havuzu hadi!

En ‘Sağlam’ yanıt
Bakın size en iyi yanıtı, “Anadolu’dan yeni bir şampiyon çıkar mı?” sorusuna karşılık yeni jenerasyonun en başarılı teknik direktörü Ertuğrul Sağlam nasıl verdi: “...imkansız olarak görmüyorum ama çok zor. Çünkü Anadolu’da ‘TRABZON’ haricinde hakikaten camia olmuş, takımını gönülden destekleyen, kendi şehrindeki takımın birinci takım olduğu başka bir şehir yok. Bugün Kayseri’de 100 kişiye sorun, yüzde 80’i, bir büyük takımın adını verir, “Sonra Kayserispor’u tutuyorum” der. Manisa’ya git orada da aynı şey vardır... Gidin Trabzon’da da böyle bir soru sorun bakalım, ne yanıt alacaksınız?
Küçük değil, büyük düşünün ve Anadolu’dan bir büyük daha çıkarın. “4 büyük” belli yani. Trabzonspor’u geri çekmeye değil, geçmeye çalışın, çekemezsiniz, tarih yazmış onu bir kere, silemezsiniz. Gidip bir müzesini gezseniz göreceksiniz.

evet bu yazı konuyu kapattırır.Şimdi varmısınız bu bahsi gecen kulüplere bu yazıyı mail le faks ile iletmeye biz gözlerine sokmazsak onlar görmezler-görmek istemezler...

Egemen Yılmaz
13.10.2006, 16:17
bu adamlar trabzonsporun büyüklüğünü senden benden iyi biliyorlar. bırakın kıskançlıktan kudursunlar. istanbul takımlarına karşı kazanmayı bile beceremeyen adamlar, ne kadar uğraşsalar, 6 kere şampiyon olmuş takımımızı küçültemeyecek, aksine çirkin saldırılarıyla daha da yücelteceklerdir.

CAFER ÖZER
13.10.2006, 16:17
evet bu yazı konuyu kapattırır.Şimdi varmısınız bu bahsi gecen kulüplere bu yazıyı mail le faks ile iletmeye biz gözlerine sokmazsak onlar görmezler-görmek istemezler...

Bence Pazar günü spor proğramlarına bu yazıyı mail atmak lazım.Hatta BMN girişine bu yazıyı Ortak bildiri diye koymak lazım.
Bu ara Bursaspora Özel bir liste yapmak lazım,
Kupada bakan cavit çağların yardımı ile bizi ilk maçta 3-0 yenip artık kupayı aldık diyenlere Trabzonda hemde 1-1 olmuş maçta nasıl 5 tane attığımızı,Maçtan sonra ŞEHMUZ un o meşhur lafını göndermek lazım
HAKEMEDE CAVİT ÇAĞLARADA G.......DİK diyerek ceza aldığı sözleri anımsatıp,Bursa da Bursapor a 6-0 lık tarihi yenilgiyi kimin tattırdığını hatırlatmak lazım.

immortal_TS
13.10.2006, 16:41
Ergun Ata çok güzel bi yazı yazmış, bazen yazılarına katılmasamda tebrik ediyorum kendisini, medyada böyle yazarlarımızın bilinçli olması ve çoğalması dileğiyle...

ozcan_asanoglu
13.10.2006, 16:51
iki tokat...

ergun ata'yı bazen çok eleştiriyoruz ama bu yazısı çok güzel..bir çırpıda herşeyi özetleyip yüzlerine çarpmış...

ben bir tebrik de ertuğrul sağlam'a göndermek istiyorum, Trabzon ve diğer Anadolu şehirleri ile ilgili (bizim buralarda çok yazıp çizdiğimiz ve Türk futbolunun temel sorunu olan) tespiti güzel yapmış ve o da suratlarına çarpmış.

61viya
14.10.2006, 15:19
Ergun ATAnın yazısından sonra holiganlık damarım azdı..Sivas bursa maçı falkan olsa,maça gidip,ikisinin ortasına bi yere dikilip elimde trabzonsporumun bayrağıyla tezahürat yapasım geldi...Kim olduğunuzu bilin de konuşun...!!! ve en önemlisi kimin hakkında konuştuğunuuzu bilin de konuşun!!!!!!!

Emorfo
14.10.2006, 19:51
Bu gün ki Fanatik gazetesinde Metin Tükenmez'in konuyla ilgili yazısını okuma şansınız oldu mu? Gerçekten 10 numara bir yazı olmuş... Buyrun..

Büyük olmak

Geçen yıl Trabzonspor ile İstanbul ve özellikle de Fenerbahçe arasında yaşanan rekabetin boyutlarını anlatmak için bir vurgu yapmıştım. Demiştim ki, “Türkiye Ligi’nde takımı olup da imparatorluklara başkentlik yapmış iki şehir var. Biri İstanbul diğeri ise Trabzon.
Bu rekabetin kökeni bu denli eskiye dayanıyor.” Bunu, uzun uzun düşünerek söylememiştim. Bir sohbet sırasında söyledim; ama sonra da üzerinde düşünülmesi gerekecek kadar değerli olduğuna kendimi inandırdım. Evet Trabzon Pontus’a, İstanbul ise Doğu Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorlukları’na başkentlik etmişti. Dünya’da üç imparatorluğa başkentlik etmiş tek şehir İstanbul’dur sanırım.
Trabzon böyle bir şehirle rekabet etmeyip de etrafındaki küçük şehirciklerle mi rekabet edecekti. Bu tarihi gerçeği bilmeyenlerin Trabzonspor’un büyüklüğü üzerine yorum yapmaları doğaldır. Onları da anlamak gerekiyor. Büyüklüğü salt şampiyonlukla sınırlandıranların anlayacağı bir durum değildir büyük olmak. İstanbul, Trabzon ve İzmir bugünkü sınırlarımızın içindeki toprakların spordaki merkezidir. 1900’lü yılların başında İstanbul’da üç büyükler kurulurken, Trabzon’da da İdman Ocağı ve İdman Gücü takımları vardı. Hatta Trabzon’un ilçesi Akçaabat’ta kurulan Sebatspor bile Cumhuriyetimiz ile yaşıttır. Örneğin; Trabzon’da hentbol varken İstanbul bu spor fazla bilinmiyordu.
Kulüpleri büyük yapan üyelerinin ülkeye yaptığı hizmet ve yetiştirdiği sporculardır. Geçtiğimiz yıllardan biliyorum; bir ara Türkiye 1. ve 2. liginde oynayan 200’ü aşkın profesyonel futbolcu vardı Trabzon doğumlu. Kupalarda büyüklüğe değer katar; ama aslolan yerleşik sportif gelenektir. 100 yıllık spor geleneği olan bir şehri temsil eden takım, 100 yıl da şampiyon olmasa büyüktür.
Aslında bu büyük takımlarımızı küçülten son yıllarda kulüplerin başına gelen, ne futbolu ne de kulüplerin tarihini bilen yöneticilerin olur olmaz konularda ahkam kesmeleridir. Oysa hiç konuşmasalar kulüplerimizin büyüklüğüne daha uygun davranmış olacaklar. Bunu bilmemek ne kadar acı.
Yeri gelmişken büyük Atatürk’ten bir alıntı aktarmak isterim. Büyük Atatürk demiş ki: “Büyük olmak için hiç kimseye iltifat etmeyeceksin: Hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için gerçek amaç ne ise onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır, fakat sen buna karşı direneceksin. Önüne sonsuz engeller de yığacaklardır. Kendini büyük değil, küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana büyük derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin.”

eys_61
14.10.2006, 19:58
fanatik yazarları Ergun Ata ve Metin Tükenmez ile Sedat Tunalı gereken cevabı "gereken" dille vermişler,hepsine teşekkürler.

since1967_
15.10.2006, 00:16
sayın levent kızıl,

hafta içi televizyon programında yapmış olduğunuz seviyesiz ve bir o kadarda futbol cahili açıklamalarınızı önce gülerek, sonra halinize acıyarak seyrettim. siz bir anadolu takımı olarak kendinizi istanbul medyasına şirin göstermekmi istiyorsunuz. bunun için iyi hedef seçmişsiniz kutlarım sizi.

trabzonspor sizin veya türkiyede olsun dünyada olsun bir kaç kişinin demesiyle büyük değildir. trabzonspor türkiyede 4.büyük te değildir. tek büyüktür. yüz yıllık takımların aldıkları şampiyonluklar ortada. nasıl olduklarıda ortada. trabzonspor bugüne kadar mücadele ettiği her platformda dürüstlüğü temel ilke edinmiş ve bu konuda her türlü uğraşıda vermektedir.

yani daha yazacak çok şey var sayın kızıl ama, yolunuz bir gün trabzona düşerse şöyle bir müzeyi gezin lütfen. sonra kalan diğer 14 anadolu klübüyle birlikte birleşin, kupalarınızı bir araya getirin ve ne kadar ciddi olduğunuzu görün. bu faciya karşısında sadece gülebilirsiniz o kadar.

trabzonspor taraftarı büyüktür, istanbul taraftarına benzemez. notunu bir kenara alır. adisyona yazar fatura eder. gün gelir tahsilata gelir, karşılığını alır gider. lütfen terbiyenizi takının yoksa bizde terbiyemizi bozarız. bursaspor klübü babanızın malı değildir. klübe saygımız sonsuz. ama siz sıradan bir vatandaşsınız ve trabzonsporumuza saldırmaya devam ederseniz büyük taraftar sizden hesap sorar. bunu unutmamanız dileğiyle,

saygılar sunarım....

benim levent kızıl denen adama ve bursaspor klübüne yolladığım mailin bir kopyası. sizde boş durmayın haddini bildirelim şu adamın.

Nytre
15.10.2006, 00:41
la levo aç cnnturkude izle ...

Sir vancoach
15.10.2006, 00:44
yazar=Ergün ATA
futbolcu=pele
bu adam bir doğayen yauwww....

hamibasoglu
16.10.2006, 16:12
http://www.bursaspor.org.tr/iletisim.asp
biraz ağır ama iyi bir mail attım.
haydeeeeeeee
herkez bişeyler yazsın.
bizim büyüklüğümüzü tartışan soysuz fareler aldığımız şampiyonluk kupalarını...................................
tarihi silemezsiniz,geri de alamazsınız.
istanbul saltanıtını yıkan tek takım biziz.
bu gibi soysuz herifler eleştireceğine örnek alsınlar.sorsunlar kendilerine bir avuç toprak nasıl şampiyonluklar doğurmuş diye......
it ürür kervan yürürrrrrrrrrrrrrrr

oskayb
16.10.2006, 17:16
Levent Kızıl'ın söylediklerinin türkçe meali;
baş parmağınızla küçük parmağınızdan başlayarak sıra ile işaret parmağınıza kadar şu şekilde heceleyiniz ;bur-sa-lı-yıız . bakın ne çıkıyor ortaya.

adam ne olduğunu itiraf etmiş sadece.

Sacit
17.10.2006, 15:35
Ergun ATAnın yazısından sonra holiganlık damarım azdı..Sivas bursa maçı falkan olsa,maça gidip,ikisinin ortasına bi yere dikilip elimde trabzonsporumun bayrağıyla tezahürat yapasım geldi...Kim olduğunuzu bilin de konuşun...!!! ve en önemlisi kimin hakkında konuştuğunuuzu bilin de konuşun!!!!!!!

adamlara hangi dil den konussak bilmem ki :mad:

Burçak
18.10.2006, 10:41
Şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. özellikle büyüklük kısmı ile ilgili olanı.
http://www.internetspor.com/v3/yazar.php?yaziID=2183

TSunami
18.10.2006, 11:25
akşam bizim stadyumda(cine5) İbrahim Hacıosmanoğlu vardı.
ihsan kalkavan 3büyük dedi. dediğine diyeceğine pişman oldu.
-sen de inançlı adamsın, tek büyük var o da Allah
-eğer kastın güncel başarı ise VestelManisa lider
-geçmiş ise söz konusu 22 senede 4 ikincilik x üçüncüük x 4.lük. emek hırsızlarınca çalınan 3 şampiyonluk...

Burçak
18.10.2006, 11:31
Harika yaa. lafları öyle oturtuyoki. keşke izleseydim yaa. haberim yok tuki.

http://smilies.sofrayt.com/%5E/aiw/ok.gif Bursa sporda Bize attıkları çamura pişman olacaklar. http://smilies.sofrayt.com/%5E/8/awink.gif

TSelif
18.10.2006, 12:00
-geçmiş ise söz konusu 22 senede 4 ikincilik x üçüncüük x 4.lük. emek hırsızlarınca çalınan 3 şampiyonluk...

Şu laf ona 22 yıl yeter sanırım...adi heriiiiif

Sana helal olsun HACIOSMANOĞLU.....Bir numarasın valla.;)

Mustafa AYDIN
18.10.2006, 12:33
Trabzonspor'a yeni bir başkan yetişiyor,Hemide ne başkan.

Mollasalihoğlu
18.10.2006, 15:42
Hastasıyız !! :)

salikudra
19.10.2006, 21:53
yerel kanallara bakıyorum özellklede TTV de bi program var İbrahim Hacıosmanoğlunu patavasız diyecek kadar hakaret içeren laflarla eleştiriyolar...
konuşsa patavatsız sussa korkak...
nasıl bi medya bu ya...

bordo_mavi_
07.01.2007, 08:40
Konu epey önceye ait ama bu adamın tavrı senelerdir böyle. Büyüklüğümüzü tartışıyor duruyor. Buna antep gençler gibi kulüplerde dahil oluyor. Hatta son 2 yıldır kayseri çıkışa geçti dördüncü büyük biziz söylemleri ortalıkta dolaşıyor. Sırada dördüncü büyük biziz demek için vestel manisa var. Bunları susturmanın tek çaresi şampiyon olmak. Büyüklüğü şampiyonluk olarak görüyorlar. Ne yazıkki bizim takım bu anlayışla şampiyon olamaz. Hayırlısı neyse o olsun....

Hüseyin Çümen
07.01.2007, 10:10

eski olduunu biliorum ama okumamışım bu msj ı hakkaten ne cvp olmuş tebrik ederim

Berk Eren
07.01.2007, 11:58
kurtlar kocayınca köpeklere maskara olurmus misali..

ama kurt yeniden dogunca,kopekler kacacak yer bulamaz..

CAFER ÖZER
07.01.2007, 13:15
Levent Kızıl federasyon başkanlığına oynuyor,Şu andaki bütün çabaları o yönde eğer öyle bir şey olursa seyreyle gümbürtüyü
Trabzonsporun naklen yayından alacağı paya el atmak ilk icratı olacaktır.Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.
Bu tehlikeye dikkatli olmak gerekir.
Şu an belki kimse bu konuyu düşünmüyor ama eğer KIZIL federasyon başkanı olursa ortalık çok karışır.Bıçakçı dönemi bile aranır olur.

Recep Çaltepe
07.01.2007, 14:55
Geçen günlerde (30/12/2006 Cumartesi) Fanatik gazetesinin birinci sayfasında bir haber vardı. Levent Kızıl ile azize arasında geçen bir diyaloğun haberiydi bu. Aynen gazetede aktarıldığı şekliyle haberi koyuyorum aşağıya:

http://img412.imageshack.us/img412/1471/gazeteoa1.jpg (http://imageshack.us)

Levent Kızıl ile febe camiası arasında, daha doğrusu azize arasında yakınlaşmalar başlıyor son zamanlarda. Bu yakınlaşmanın sebebi, "düşmanımın düşmanı dostumdur" prensibine de dayanıyor olabilir ki ben başka bir sebep bulamıyorum. Bursaspor'un bejeke düşmanlığının alevlendiği nokta ise, Bursaspor'un bejeke yüzünden küme düştüğünü düşünmesiydi. Olaylar o noktadan itibaren gelişti... diye düşünüyor Bursasporlular ama bir önceki sezon Altay'ın nasıl düştüğüne hala bir açıklık getiremiyor sözkonusu "büyük" camia.

Trabzonspor ile uğraşanların sonu hazin oluyor genelde. Eğer Levent Kızıl'ın gözü Trabzonspor'un "haklı" bir şekilde aldığı paradaysa, unutmasın, değil bizim aldığımız paradan pay kapmak, yakında kendi parasını da bulamaz konuma gelir.

Yazımın en başına dönecek olursam şunu söyleyeyim, yakın zamanda febe ile Bursaspor arasında çok ilginç ortakliklar göreceğiz, ki görmeye de başladık zaten. Türk futbolu yakın gelecekte çok büyük olaylara gebe.

Hayırlısı diyelim...