PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen!.. Trabzon'daki Maçlara Forma, Atkı ve Bayrakla Gidelim.

Mustafa Önal
09.10.2006, 15:35
Hüseyin Avni Aker Stadındaki görüntü tüm Trabzonspor Taraftarını rahatsız ederdir kesinlikle. her hangi bir insan TRABZONSPORUMUZN maçını izlerken bursaı TRABZON diyebilmeli bence. bunu yoluda her maça üzerimizde formamız atkımız ve bayraklarımızla . insanlarımız o formayı giyip stada giderken büyük bir haz duymalı. uzun sokakta ,maraş caddesinde formalı bir genç ,bir bayan gördüğümüzde bu vefakar bir tafartar stada takımı desteklemeye gidiyor diyebilmeliyiz.rakip takım nereye , hangi stda çıktığını aklına yer etmeli sahaya çıkınca. süpesiz her Trabzonspor taraftarının bir forması vardır. bu formayı giyip stda gelmek çokmu zor. yada bir trabzonspor taraftarına ne kaybettirir. imajı mı bozulur. liğ tv de bordo mavi programında izledim osasuna taraftarı tek tip formayla maça gelebilcek kadar hassaa. örnegim borissia dortmuntun kale arkasına bir bakın koca bayraklar ve bütün tribün formalı. ben forma konusunda bir kampanya başlatalım diye düşünüyorum. geçen yılki gs maçından önce resmi sitede girişe formalarımızla bayraklarımızla maça gelelim diye başlık koymuşlardı. ve gökdeniz fatih olaylarında 5 yerel gazate aynı başlığı atmıştı. yine aynı şekilde resmi sitemiz ve yerel gazeteler yoluyla böyle bir kampanya başlatabiliriz. bu işe ilk oynıcamız erciyes maçıyla başlayabiliriz. süpesiz maçtan bir iki gün önce ve maç günü gazete ve resmi siteden atılacak güzel bir iki başlıkla taraftarımızın stada formalı ve bayraklı gelmesini saylayabilir özlediğimiz tribün anbiyansını sağlayabiliriz. admin arkadaşlarımız bu konuya gereken duyarlılığı gösterirler inşallah. bu işi denemekten zarar görceğimizi hiç sanmıyorum. böyle bir tribün anbiyansı futbolculara şunu kesinlikle hissettirir. Bu taraftar bu sene bir şeylere inanıyor. gelin o bir şeyin ismini hep beraber taraftarımızla , formamızla , bayraklarımızla , esimizle koyalım. levent kızllar ,mecnunlar, celal doğanlar da sinirlerinden kıskançlıklarından bir birini yesinler.

28TS61
09.10.2006, 15:39
haklisin arkadas nihayet benim gibi dusunen biri cikti burda
benim bide eklemek istedigim konu herkesin 90 dakika tezahurat etmesi tribunlerimiz eski haline geri donmeli o eski tribun kuvvetimiz kalmadi malesef eskiden rakibi bogardik sahamizda ama simdi herkes rahat oynuyor

Faik Yılmaz
09.10.2006, 15:40
Bu Konuda Sana Sonuna Kadar Hak Verİyorum.....

macka61
09.10.2006, 15:58
evet doğru bir konu tam üzerine isabet taraftar dediğin budur

Burçak
09.10.2006, 16:11
önceden bende dikkat etmezdim maça giderken forma giyinmeye. ama sonradan giymeye başladım ve inanın alışkanlık oluyor. artık üzerimde forma yokken maça gidersem sanki bi eksiklik var gibi geliyo. :)

Mert67
09.10.2006, 16:12
evet kesinlikle çok doğru.

galyanlim
09.10.2006, 16:17
son derece haklısınız

CeSS
09.10.2006, 16:19
Sadece Trabzondaki maçlaramı forma ve bayraklamı gitmek lazım ?
Trabzonumuzun her yerindeki maçında uygulanmalı bu. Digitürkte maç seyrederken bile ...

Özge
09.10.2006, 16:26
bu konu çok doğru her yerde formamızı giymeliyiz

Nebiye
09.10.2006, 16:29
aynen öyle cess.Ben şahsen öyle yapıyorumm.Olmadı bazen pazarları mesela formamla dışarı çıkıyorummm.:) Şapkamıda takıyorum tabii
Ama formasız stata gitme işi şiddetle kınıyorummm.:mad:

Mustafa Önal
09.10.2006, 16:43
bende de alışkanlık oldu her nereye gidersem gideyim sırt çantamda kesinlikle trabzonspor forması vardır. bu yüzden zaten szymek yazılı ve yattara fatih tekke imzalı formam çantamla beraber çalındı. bu konuda edebiyatı iyi olan abilerimiz, ablalarımız yada adminler güzel bir metin hazırlasın. kulübe resmi sitede bir hafta boyunca giriş sayfasında duyuru yapsın diye mail atalım. aynı şekilde trabzondaki 5 tane yerel gazete haftada bi kaç gün spor sayfasında ilan seklinde ve maç günüde manşetten olcak şekilde yayın yaparsa. taraftarlarımıza gerçekten güzel bir alışkanlık kazandırmış oluruz. şuna inanıyorum ki taraftarımızın stada giderken formalı olarak gitmesi onları ve çevresindeki insanları son derece mutlu etcektir.sokakta bu insanları gören küçük çoçuklar gerçekten o insanlara özencektir ve hep bir gün forma giyip maça gitmeyi , o formaya sahip olmayı hayel etcektir. trabzon şehrinde bu yolla çok olumlu bir sinerji yaratılacağına inanıyorum. en azından denemeye değer.

Jester
09.10.2006, 16:47
Çok yerinde bir çağrı.
Aslında böyle bir çağrıya hiç gerek kalmadan herkesin zaten formasını giyip maça gitmesi gerekir.
Bu konudaki aşılması gereken sorunları arkadaşlar sıralarsa belki çözüme daha fazla yardımcı oluruz.
Benim de geliştirici bir önerim olacak.
Aslında bu işin tribün/taraftar organizasyon eksikliğimizin yansımalarından bir diğeri olduğunu düşünüyorum.
Ve bu tip konularda yönetimin de organize edici bir rol üstlenmesi gerektiğini düşünüyorum.
Önerim şu, maça formayla gelenlere belli teşvikler uygulanamaz mı? Örneğin bilet fiyatında %10 indirim, örneğin bir içecek ikramı vs.
Ne dersiniz?

Mustafa Önal
09.10.2006, 16:56
ben medyanın daha etkili olcağını düşündüm. bütün taraftar derneklerinin bu konuda özen gösterip ortak bir duyuru yapması daha etkileyici olabilir. birde biraz Trabzonsporlular olarak biraz duygusalız. hazırlanan kısa ve öz bir metini okuyan taraftarlarımız kısa bir düşünmeden sonra kendini yoklayarak formalı maça gelmek mecburiyetinde hisseder kendini.

Murat'
09.10.2006, 17:00
okula gidiyorken bile artık formamı giyiyorum...dil tarihte bi ben birde başka bi arkadaş giyiyor forma zaten şu aralar

k@ndemir
09.10.2006, 17:11
konuyu açan arkadaşa düşüncelerinden dolayı teşekkür ederim!!!

Nytre
09.10.2006, 19:08
bu duruma özen gösteriyorum şahsen... ama hiç olmazsa geçen seneler gibi değil.

Selman
09.10.2006, 19:24
Sadece Trabzondaki maçlaramı forma ve bayraklamı gitmek lazım ?
Trabzonumuzun her yerindeki maçında uygulanmalı bu. Digitürkte maç seyrederken bile ...

Stada giderken forma giymekten bahsetmiyeceğim bile.Zaten doğru olanı budur.Konuyu açan kardeş çok güzel açıklamış.Evet kahvede, lokalde, cafede Trabzonspor'umuzun maçlarını izlerken bile formamızı giyip gitmeliyiz.Bu formanın renklerinin değerini bilmeliyiz.Görüyorumda sarı ve renksiz formaları giyenleri oda giyilirmi birader diyorum.Halbuki bizim formamızın renkleri muhteşem ötesi.Neyle giysen yakışıyor:)

BOZOHAN
09.10.2006, 19:39
biz yıllardır bunu söylüyoruz ama hala takım elbiseyle maça gelenler var.

frango
09.10.2006, 20:57
evet kesınlıkle haklısınız ama ne yalan deyeyım bende çogu maçlara formasız gıdıyorum evet aslında kesınlıkle maça gıdıyosan formanı gıyeceksın ve o şekılde maça ıdeceksın bundan sonra bende her maça forma ıle gıtmeye ozen gostereceğim

Erkin
09.10.2006, 21:07
Mustafa böyle bir başlık açmakla çok iyi düşündün teşekkürler... Bence bu forma,bayrak olayı çok önemli..Birçok Avrupa takımının maçlarına bakıyorum nerdeyse stadın tamamı formalı bizim de taraftarımız artık maça t-shirt sweat veya kazakla gelmesin ben de gittiğim maçlarda formalı oranının çok düşük olduğunu görüyorum dışardan gelen insanların(İst,ank,almanya vs) Trabzon'da olduğu zamanlarda formalı oranı fazla bu benim gözlemim.. Eğer formalı bayraklı kişi fazla olursa o kadar renk katar tribüne ve daha bir güç verir futbolcuya, taraftara.. İnşallah bundan sonra taraftarımız bu forma, atkı vb. şeylerle maç gelmeye özen gösterir.

BDiler61
09.10.2006, 21:13
Avni akerde herkes tek renk mavi baya bordo giyinse süper bir görüntü olur

macka61
09.10.2006, 21:17
bu forma gururla giyilmezmi zaten onun için her şeye değer

Volkan Yavuz
09.10.2006, 21:23
agazindan bal damliyor kardesim hele o borussia dortmund dedigin taraftar onlar en kral taraftar herkes davullarlan geliyor.yabanci futbolcularin bayraklarini getiriyor mac baslamadan önce 20 kisi sahada koskoca bayrak salliyor!!!! o dedigin klaearkasi! inin adi SÜDTRIBÜNE!! o südtribüne takimi öyle atesliyorki inanmassiniz 20 bin kisi orda oturuyor!!!!!! 20.000 bizim stadkadar!! ve onlarin taraftari FANATIK HEPSI.bir kac sene önce iyi oynadigi zamanlar evlerinde zor yeniliyordular ama simdi yine idare ediyor!

Erkin
09.10.2006, 21:30
Evet kardeş Borussia Dortmund son 5-6 yıldır yaşadığı birçok soruna rağmen yanlış hatırlamıyorsam 2 sezon önce Avrupa'da maçlarda en fazla taraftar ortalamasına sahip takımdı..

Volkan Yavuz
09.10.2006, 21:37
aynen öyle!! kombineleri 40.000dir en az! bir bakayim

ahan bayralkli taraftarlar

http://www.stadion-live.de/aktuell/bayern/bayern20040417/P4170385%20Kopie.jpg

Tek Kelimeyle Müthis!!

http://www.stadion-live.de/aktuell/bayern/bayern20040417/P4170386%20Kopie.jpg

http://www.stadion-live.de/aktuell/bayern/bayern20040417/P4170389%20Kopie.jpg

ahh ben memlektde olsaydim her maca giderdim kombinemi alirdim!! TS kötü oynasa bile!!!

http://www.schwatzgelb.de/fan/multimedia/fotos.htm

Erkin
09.10.2006, 21:57
Mükemmel görüntüler gerçekten yok böyle organize.. Fotolar için teşekkürler..

Volkan Yavuz
09.10.2006, 22:01
insallah bizdede yakinda böyle olur !

oflu2
09.10.2006, 22:11
kesinlikle formayla bayrakla maçlara gidilmeli,bu görüntü en çok sahadaki futbolcularımızı motive edicektir eminim...

İleli
09.10.2006, 22:55
gurbette olmama ragmen 20 mac izlemisimdir Trabzonda hepsindede formam ustumde olmustur hicbirzamanda eksik etmicem Allahin izniyle..

eren_61
09.10.2006, 23:18
bu gerçekten çok önemli bir konu.daha öncede gündeme gelmişti.hatta yanılmıyosam günebakış gazeteside formanı kap stata koş diye bi haber verilmişti.bence baskı yapılarak yeniden böyle bir kampanya başlıtılabilir.en azından forma olmasada bordo mavi renklerde kıyafetler giyilmeli

cyberentalpi
10.10.2006, 02:57
Sadece forma degil bence atki ve bayrakta mumkunse. bir atki show yapabilmeliyiz. Gerci ben izmirdeyim. Bizde bekliyoruz alacak puma formamizi. gerci forma olmasada bayrak sariniyorduk:)

cIlgInIm
10.10.2006, 10:09
bu konuya dikkat edilmeli evet takım elbise ile maca gelen bir cok kişi var..

erdal6167
10.10.2006, 12:29
sevgili taraftarlar maclara giderken LÜTFEN!!!!!!!!

Emorfo
10.10.2006, 13:03
Trabzon'da taraftar forma ve bayraklarla maça gidecek çok zor bir durum. Formalı taraftar azınlık olmuştur hep, burda yaza yaza dışarda konuşa konuşa bir hal olduk. Trabzon'da maçlar şenlik havasında olmalı takım kötü olsada taraftar formasını bayrağını alıp Avni Aker'i bordo-mavi renklere bürümeli ama malesef o bilinçte bir taraftarımız henüz yok. Mevcut taraftarımız çok iyi küfür eder dellenir taş atar sahasını kapattırır... zor zor..

Mustafa Önal
10.10.2006, 13:35
beni görüntülü bir şekilde destekleyen arkadaşa teşekür ederim. o tribünler önünde kim top oynamak istemez. gerçekten mütiş görüntüler. biz fazlasını istemiyoruz. atkı ve forma istiyoruz. bizim için özel olan 61. dk da maytap yakmamıza ceza veren zihniyet herhalde 61. dk da atkı şov yapmaya ceza vermez. her şeyi yönetim ve futbolculardan beklemeyelim. önce şehrin ve taraftarın eski havasını yakalamasını sağlayalım. bu yolda varız diyorsak bir şeyler yapalım. inanın burdan vestel maçına gittim ögle saatlerinde indim. uzun sokağa çıkarken sırtımda bir sırt çantası ve üzerimde forma insanlar bir garip bakıyordu. şehirde formalı insan gerçekten benim beklediğimin çok altındaydı. o gün gerçekten o coşkuyu heycanı insanlarad görememek beni üzdü. maç saatinde biraz hareketlenme oldu ancak bu haraketliliğin sebebide büyük oranda gurbetçilerdi. artık kahvede sokakta iftaradaş , hasan ve hüseyinden ziyade sadece takımda bir kıpırdanma olduğunda şehre az bir heycan gelmesi üzerine tartışalım. bu şehre her şartta heycanı coşkuyu takımı ateşlemeyi , takımı ve yönetimi havaya sokmayı başarcak çalışmalar içine girelim artık.

frango
10.10.2006, 13:38
evet arkadaşlar bende maçlara genelde forma gıymeden giderdim ama bundan sonra artık bende formamı gıyerek maça gidecem yanı maça gıdıyosun kardeşim giy formanı o şekılde git

süleyman61
10.10.2006, 15:16
Kesinlikle katılıyorum forma ve bayraklarla gidilmeli her taraf BORDO MAVİ olmalı

Atalay
10.10.2006, 15:51
şimdi bu kültür trabzonda ne yazıkki yok!! geçen sene memleketim olan maçkada famagusa maçı öncesi tur atarken herkes bize uzaylı görmüş gibi bakıp alay ediyordu...şimdi bu insanlara forma giydirmek gerçekten... zor en azından mavi bir şey giyde gel be kardeşim!!ama bu konuda bizlerin çok çalışıp bu kültürü trabzonda oluşturmalıyız....

AYYILDIZ
10.10.2006, 18:35
bu maçta gösterelim millete Trabzonspor'un büyüklüğünü.

Volkan Yavuz
10.10.2006, 19:25
evet simdi hemen herkes gelecek macta formayla gidemez mactan maca fazla kisi formalan gelir! almanya da taraftarlara stad cami gibidir!! biz herzaman cuma günü cuma ya giderken onlarda cumartesi günü camiisine(stada) gider! taraftar olmak onlar icin inanc!

tamam yater simdik almanya masallari ;)

zafercalikoglu
10.10.2006, 19:28
erciyes ve bundan sonraki maclarda herkezi stadda bordo mavi görmek istiyoruz hadi trabzon,giy formanı al bayragını git maca

Volkan Yavuz
10.10.2006, 20:13
stada formalan giden taraftar ! formalan gitmeyen seyirci! giyinelim lütfen utaniyormusunuz giyinmeye formayi?? cok mu pahali sahte bitane alin 5 milyona ! oda coksa en azinda bordo mavi bisey giyin :D

sweetrose
10.10.2006, 21:03
Bence bu konuya bakarken bir konuya daha incelikle!! değinilmelidir... Son dönmelerde, özellikle Ktü nün açılmasıyla İl dışından Trabzona gelen bazı öğrenciler Ya Trabzonun kimliğini tam olarak tespit edememişler ya da ispatlanacak cesaretlerini sergilemek istiyorlar. Gayse veya beyje forması ile rahatça uzun sokakta dolaşanlardan bahsediyorum... Bu konuda taraftarımızın tahammülsüzlüğünü kırmaya çalışan bazı girişimlerin sonucuna varmadan önünün kesilmesi gerekmektedir... Bu konuda gerekirse bazı olay-rapor sisteminin devreye girmesi gerekmektedir... Her şey demokratik yollardan ama tahammülsüzlükleri kırmadn...

eren_61
11.10.2006, 12:35
bu kadar önemli bir konu bu kadar az konşulmuş.heralde biz takımın şampiyon olacağına inanmıyoruz.kesinlikle bi kampanya yapılmalı.ya forman yok mu yoksa evde mavi yada bordo bi kazağın gömleğin yok mu?elbette vardır o zaman giyde gel be kardeşim takımımıza bu havayı bizim vermemiz lazım bizim inandığımızı anlamaları görmeleri lazım.onadn sonra bakın neler oluyo ligde

Erbay
11.10.2006, 13:29
Yöneticeler de hep bu konuyu vurguluyorlar.İbrahim Hacıosmanoğlu'nun her açıklamasında Avni Aker'i tekrar cehenneme çevirmeyi planladıklarını söylüyor.Biz de desteğimizi esirgemeyelim.Her yer Bordo Mavi olsun.

Hüseyin Çümen
11.10.2006, 15:00
trabzonun kanayan yaralarından bitanesi de trabonspoun renkklerinş taşımama maça gelen birisnide en azından bi atkı olmalıdır ya renklikik olur insanı maçın havasına sokar

trapezus61
11.10.2006, 15:02
Trabzonda son yıllardaki en büyük kanayan yara... Tribünlerimiz...Avni Aker cehennemini tekrar canlandırabilir miyiz? Avni Aker cehennem değil rakip takımlar adına cennet mi oldu? Çok üzülerek söylemeliyim ki bugünkü görüntüsüyle maalesef öyle görünüyor...Ve yine üzülerek söylemeliyim ki Trabzondaki bu görüntü devam ettiği sürece ne kadar iyi kadrolar kurarsak kuralım ŞAMPİYONLUK sadece bir söylemden öteye gitmeyecek asla...Şampiyonluk yaşamanın olmazsa olmaz kuralı yönetim-takım ve taraftar bütünleşmesinin doruğa ulaşmasından geçer.Özellikle de Trabzonspor gibi bir şehir takımının olmazsa olmazıdır bu. Benim gibi geçmişte yaşanan şampiyonlukları az çok tadan herkes çok iyi anlar ne demek istediğimi...
Bir kere herkes oturup düşünmeli... Trabzonsporumuzu gerçekten seviyor muyuz? Bu sevginin karşılığında yapabileceklerimiz nelerdir? Biz şampiyonluk için takımımıza yeterli desteği sağlıyor muyuz? Yoksa 96 yılından beri küsüp köşemize mi çekildik... Çok değil 20 yıl önce bu şehirde maç kuyrukları bir taraftan Fatihe , diğer taraftan Trabzon lisesine kadar uzarken şimdi ne oldu da elimizi kolumuzu sallaya sallaya rahatça stada girebiliyoruz? Kaç tane fener maçına yer bulabilmek için bir gece önceden gizlice, Yavuz Selim tarafındaki parmaklıkların arasından sızarak stada girdiğimi, geceyi o soğukta üşüyerek çocuk yüreğimle ve heyecanla ertesi günkü maçı beklediğimi (tabii arkadaşlarımla beraber) söylesem ne hissedersiniz? Bu Trabzonspor sevgisi, bu ruh hala var mı benim şehrimde acaba??? Elbette var diyen sesleri duyar gibi oluyorum... Zaten bu sesleri duymasak tamamen bitmişiz demektir. Peki o zaman nerededir bu sevgi? Bu coşku, bu heyecan nerede gizlenmektedir? Bu güç 10 yıldır yatmış olduğu uykudan nasıl uyandırılacaktır? Avni Aker ne zaman gelin gibi süslenecek, ne zaman cehenneme dönecektir?...
Hepsinden önemlisi uyuyan bu devi uyandırmak kimin görevidir? Bölünmüş, parçalanmış tribün gruplarını bir araya toplayıp tek yumruk haline kim getirecektir tekrar? Yaratıcılığıyla övündüğümüz Karadeniz insanının yıllardır aynı tezahüratlarla çat pat takımını desteklemeye çalışmasına kim son verecektir? Kim girecektir bu yükün altına? Solan yürekleri kim yeşillendirecek, Trabzon insanının inanç ışığını kim parlatacaktır gözlerimizde...
İşte bu sorulara vereceğimiz cevaplar bizi yeniden o parlak tarihimize, tribünlerimizi de tekrar Avni Aker cehennemine taşıyacaktır kuşkusuz... Şimdilik daha fazla yazmak istemiyorum ama ilerleyen zamanlarda bu konuya daha da geniş olarak değineceğim...
Her zaman söylüyorum ki bizler Trabzonspor taraftarı olarak Levent Kızılın ne söylediğiyle, istanbul medyasının safsatalarıyla uğraşacağımıza bütün beyin gücümüzü bu konulara yoğunlaştırmalıyız... Çünkü başka şansımız yoktur. Aksi takdirde Anadolunun diğer şehirlerinden hiçbir farkımız kalmayacaktır...
Saygılar.

ÇaGaTaY
11.10.2006, 17:41
dortmund fotoları gerçekten harika...

bizim tribünleri öyle hayal ettimde bi an.. Heralde o telegoldeki adilere en iyi cevap böyle verilirdi...

sweetrose
11.10.2006, 18:12
Aslında forma ve atkı kampanyası ile çok kolay aşılabilecek bir durum... avniakerin şanına yakışır bir tablo yaratmalıyız...

OFLU
11.10.2006, 18:14
ya maca formasız gidilirmi kardeşşşimmm...

POYRAZ
11.10.2006, 18:14
şimdi bu kültür trabzonda ne yazıkki yok!! geçen sene memleketim olan maçkada famagusa maçı öncesi tur atarken herkes bize uzaylı görmüş gibi bakıp alay ediyordu...şimdi bu insanlara forma giydirmek gerçekten... zor en azından mavi bir şey giyde gel be kardeşim!!ama bu konuda bizlerin çok çalışıp bu kültürü trabzonda oluşturmalıyız....
Haklisin birader. Alay eden insanlar aslinda kendileri ile alay ediyorlar. Aslinda onlar kendi kücüklükleri ile alay ediyorlar.
Lütfen elden geldigi kadar forma giyip stada gidelim.

Volkan Yavuz
11.10.2006, 20:14
formasiz kisileri stada sokmasinlar :D biletleri olsa bile :D hehe

Hüseyin Çümen
13.10.2006, 06:18
insanlar nasıl rahat edio anlamıyorum orenkleri seyretmeye gidiosun ve sen o renklere bürünerek o heyecandan mahrum kalıyosun
bence tuzsuz bi yemek gibi formasız maça gitmek byük bi ziyafettesin ama tuz yok neden tuzu koymuyosun be kardeşim

Nytre
13.10.2006, 07:46
bu konuda kış aylarını sevmiyorum... adamlar kaban-kazak-mont giyiyorlar.. simsiyah bir taraftar kitlesi ortaya çıkıyor..

Gürkan
13.10.2006, 08:16
bu konuda kış aylarını sevmiyorum... adamlar kaban-kazak-mont giyiyorlar.. simsiyah bir taraftar kitlesi ortaya çıkıyor..

Bu yüzden taraftara yonelık bütçelere uygun formalar atkılar montlar yagmurluklar uretılıp satılmalı.

Şentürk
13.10.2006, 11:45
aslında çok önemli bir konu, daha henüz Trabzonda bu anlayış yerleşmemiş ama burdan ne kadar olur bilmem.
mesela anarthosis maçı bu konuda örnektir, o maçta ben etrafımda formasız ve ya da filamasız insan bulamıyordum.
o maçta özellikle yerel basın bu olayın çok üstünde durmuştu, bence bu yolla yani her maçtan önce hafta boyu yapılan programlarda ve gazetelerde bu konu sürekli dile getirilmelidir.

Gürkan
13.10.2006, 17:27
Bu konuda telkın cok onemlı yerel basın olsun yonetım olsun buna dıkkat edılıp.her mac oncesı bu konuda taraftarlara cagrıda bulunulabılır.

FATSALI_NL
13.10.2006, 18:02
yaa onu zaten yapiyoruzda.. gidebilme konusu onemli:D

Volkan Yavuz
13.10.2006, 18:54
yaa onu zaten yapiyoruzda.. gidebilme konusu onemli:D

hehe bende da ayni problem var abi

Egemen
13.10.2006, 18:56
ehehhe bende de :D:D

FATSALI_NL
13.10.2006, 19:00
sizdemi yurtdisindan? :)

Hüseyin Çümen
14.10.2006, 12:10
bu konun burda aslında pek bi muhattabı yok çünkü bmn bünyesindeki taraftarlarımızdan bordo mavi yi üstüne taşımayan kişi yoktur die düşünüyorum bu konunun çekirdekçi kesme ulaştırılması lazım

eren_61
14.10.2006, 12:20
bu konun burda aslında pek bi muhattabı yok çünkü bmn bünyesindeki taraftarlarımızdan bordo mavi yi üstüne taşımayan kişi yoktur die düşünüyorum bu konunun çekirdekçi kesme ulaştırılması lazım

kesinlikle öyle bizde burda bunu yapmalıyız bir organizasyon.gazateden olabilir en mantıklısıda bu bence.geçen senelerde günebakışta formanı kap stata koş gibi bir başlık vardı buna benzer bir organizasyon olmalı

macka61
14.10.2006, 14:10
hadi maça gidecekler avniakeri bordomaviye donatın

Hüseyin Çümen
14.10.2006, 17:06
bu maç soğuk olmasına ramen baya bi forma giyen vardı aslında yavaş yavaş trabzon başladı bordo mavi ye bürünmeye

hamibasoglu
14.10.2006, 17:08
Oldu GÖzlerİm Doldu.taraftar MaÇa Mi Gİdİyo Kİ Bİde Bayrak Alsin!!!
Adamlar 2 Hafta GeÇmİŞ Takim MaÇa Çikiyo MaÇa Bİle Gİtmekten Acİz.gİdenler De Tİyatroda Gİbİ.yok ArkadaŞ Bİz Hep Takim Hep Takim Dİyoruz Ama Taraftar Olarak Ta Çok KÖtÜyÜz Be KardeŞİm.
Gol Atana Kadar Ancak KÜfÜr Etmesİnİ Bİlİr Bİzİm Taraftar Attiktan Sonra 5 Dak.İŞte Taraftar İŞte Şampİyon Dİye BaĞirirlar.
Yazik

Emre B.
14.10.2006, 17:13
İlk başta taraftarlarımız maça gitsin.Ondan sonra forma, bayrak işini hallederiz.

ÇaGaTaY
14.10.2006, 17:27
Oldu GÖzlerİm Doldu.taraftar MaÇa Mi Gİdİyo Kİ Bİde Bayrak Alsin!!!
Adamlar 2 Hafta GeÇmİŞ Takim MaÇa Çikiyo MaÇa Bİle Gİtmekten Acİz.gİdenler De Tİyatroda Gİbİ.yok ArkadaŞ Bİz Hep Takim Hep Takim Dİyoruz Ama Taraftar Olarak Ta Çok KÖtÜyÜz Be KardeŞİm.
Gol Atana Kadar Ancak KÜfÜr Etmesİnİ Bİlİr Bİzİm Taraftar Attiktan Sonra 5 Dak.İŞte Taraftar İŞte Şampİyon Dİye BaĞirirlar.
Yazik
Aynen katılıyorum...Gol gelene kadar tribünde taraftar varmı yokmu anlaşılmıyo,o derece kötü...Ne rakip takımı ne hakemi baskı altına almak var..Anca bizim takımı baskı altına alıyolar.Resmen hata yapmasını bekliyo gibiler bizimkilerin..Maç beraberken takımın ateşlenmeye ihtiyacı varken ses yok tribünden gol attıktan sonra maç 3-1 ooooo trabzon...3-1 den sonra zaten takımın buna ihtiyacı yokki..zaten kopartmış maçı..Diğer eziklerin çok gerisindeyiz bu konuda.Adamlar kendi sahalarındaki maçlarda ciddi bir güç oluşturuyorlar...Ayrıca tribünlerde boş.. Ne günlere kaldık....

h@msi61
14.10.2006, 22:23
başlığın Trabzondaki maçlara gidelim şeklinde değiştirilmesini talep ediyorum...

Volkan Yavuz
15.10.2006, 02:03
yaw gercekten bizim taraftarda hic organizasyon yok gercekten! ama Trabzonda cok kisi yasamiyor oda problem!! 500.000 kisi ancak! istanbulu düsünün 15.000.000 eziklerin de maci hic dolmuyor biz yine idare ediyoruz

Gamze
15.10.2006, 02:16
gözüne sokacaksın herkesin TSu...yürürken tüm halinle Trabzonsporluyum diye bağıracaksın sesin çıkmasa da...her zaman girdiğin ortamlarda bilecekler ki bu TSlu..yerleştireceksin kafalara takımını...''helal olsun her zaman destek veriyor '' dedirteceksin...yapacaksın arkadaş!!!stada giderken değil yalnız forma günlerin olacak mesela...cuma-pazartesi gibi...giyeceksin arkadaş!!yaşayacak yaşatacaksın bu takımı!!!

Egemen
15.10.2006, 02:23
+ imza....

Hüseyin Çümen
15.10.2006, 02:29
baya bi forma ihtiyacı doğmaya başlıy artık bunadan sora formasız çıkmayacam hergün formamızı değiştirerek çıkacaz dışarı bundan sora

Gürkan
15.10.2006, 12:05
formasız gıtmeyın dedık galıba bu hafta forması olmayan gıtmedı maclara.

heryerde forma gıymeye gelınce bazı patronların buna musade edecegını sanmam.özellıkle buyuk sırketlerde. dusunsenıze bankada memur forma ıle oturmus ıslem yapıyo "baska bır arzunuz" .:D :D :D

Atalay
15.10.2006, 15:22
yahu hakikatten bırakın formayı bu hafta millet maça bile gitmiyor yahu bu taraftar adamı iki vakte kadar fıtık eder!! ayıptır kardeşim sonra şampiyonluk falan..

Faik Yılmaz
16.10.2006, 14:50
artık bu başlığı lütfen maçlara gidelim olarak değiştirmek lazım........ maalesef....

Hüseyin Çümen
16.10.2006, 14:57
bordo mavi giyinelim i geçtik bari eziklerin renklerini taşımsalar üstlerinde :D

zafercalikoglu
22.11.2006, 17:31
kesinlikle bu hafta bayragımız atkımız bol olsun

TSelif
22.11.2006, 17:36
Olucak zaten .....

Lokman
22.11.2006, 17:51
Aman diyorum dikkat edinde maça bir kova çekirdekle gelen muhteremlerin kovalarıda bordo mavi olsun. Ne olacak forma ile gelince millet bağırmayacakta formamı bağıracak. Yanlış anlaşılmasın tabiki güzel olur iyi bir ambians oluşur fakat bu imkansız. bizim taraftar anca 25 lira para verir 10 liralık çekirdek yer 15 liralık söver ve gider.

Gürkan
22.11.2006, 18:03
mutlaka ama mutlaka

forması olan forma ile

olmayan mavi mont olur vs giysi ile ama mutlaka bordo yada mavi giysi ile.

o tribünler iki renkten beşka renkle süslenmemeli.

coskun0661
22.11.2006, 18:17
yaa arkadaşlar fb macına ankaradan organızasyon yomu varda benmı göremıyom biri sölesın

macka61
22.11.2006, 18:31
evet maça gidecek arkadaşlar lütfen forma ve atkı ile gidin

Gürkan
22.11.2006, 19:06
aaa evet atkıyı unutmusum.herkesin yanında tıkısıda olmalı.

atkısız çıkmayın abi.:D

sweetrose
22.11.2006, 19:19
Bu konuda gereken hassasiyeti göstermemiz gerekiyor. Nedense bu konuda bazı aksaklıklar göze çarpmaktadır. Bu konu hakkında güzel bir kampanya iyi olur aslında..

Canİlker
22.11.2006, 19:36
yerinde bir çağrı geröekten fener maçında istediğimixz gibi olur inşallah

Çebi
22.11.2006, 19:43
bordo mavi giyinelim i geçtik bari eziklerin renklerini taşımsalar üstlerinde :D

sen ne rahatsız bir adamsın ya sinir bozmaktan başka birşey yapmaz mısın sen

eren_61
22.11.2006, 20:21
lar lütfen bu maç gerçekten farklı olcak.ben inanıyorum.bu maçta takımımızı sonuna kadar destekleyelim.tribünde herkez ya bordo ya mavi olsun.Trabzonsporumuzu ve bizim takımızın arkasında ne kadar olduğumuzu sadece ii günde değil her zaman yanında olduğumuzu gösterelim herkeze arkadaşlar

sweetrose
22.11.2006, 20:49
Maç için Trabzonda ne gibi organizasyonlar düzenlenecek tam olarak bilmiyorum fakat bu maçın farklılığı gerçekten düşündürücü. Taraftarımızın anlık fevri davranışları kötü bir sonucun başlangıcına varabilir. Taraftarımızın forma ve atkıları ile gereken cevabı ve taraftarlık görevlerini en iyi şekilde yerine getireceğine inanıyorum..

Hüseyin Çümen
22.11.2006, 20:51
bu başlığın aslında bmn bünyesindeki üyeler için fazla bişe ifade ettini düşünmüyorum bu siteye üye olupta bordomavi taşımayan yoktur sesimizi diğer kısım taraftara duyurmak gerekir

Hüseyin Çümen
22.11.2006, 20:53
sen ne rahatsız bir adamsın ya sinir bozmaktan başka birşey yapmaz mısın sen

çılgınlara söylemiyorum bunu yıllarca maraton da maçlara gidip durdum hiç memnun kalmadım trabzonspor un en önemli destekçisi çılgınlar ben onlara laf söylemiyorumki herzman benim kastettim kısım maraton ve numaralı sende hep üstüne alınıyosun böle anlaşılıyosam özür dilerim ama benim kastettim maraton grubudur lütfen dikkat edin buna amacım sinir bozmak değil bu iş bölece kapansın

meltem taş
22.11.2006, 21:37
ama birde şöyle bi durum var tamam elbette formalarımız giyip gelelimde forma çeşitliliğide fazla bizde bi yanda gecen seneden kalma turuncu bi yanda kappadan kalma yeşil mi dersin ne derseniz artık bi yanda bu seneki beyaz bi yanda bordo bi yanda mavi bi yandada çizgili bence formaylada gelse insanlar tribünlerde sadeliği yakalamak zor olacak gibi..Saygılar

ttrabzonsporr
22.11.2006, 22:09
herkesin stada gelirken maça gittiği anlaşılsın da ne giyip giymediği önemli değil o kadar...

Egemen
22.11.2006, 22:28
taraftar yapamıo bari yönetim yapsın bişeyler.. maça gelen herkese atkı versin.. maç anında da herangi bi tezahüratta herkes atkıları kaldırsın vb.. bişeyler yaplıması lazım artık. ama basiretli bi yönetimimiz yok malesef.. kıyafet alırken bile 2 renkten başka renk kullanmamaya özen gösteriyorum.. herkes özen gösterse en azından maça giderken.. hiçmi bordo kazagı yok kimsenin veya mavi. ne biliim birsürü şey yazılabilir mont mu giycen illa çek üstüne de formayı... amaan ne anlatıyoz.. burayı okumayan binlerce insan var.. ama görev bize düşüyo. gözlerine gözlerine sokmak lazım o formayı...

Erdogan
22.11.2006, 23:18
ankete katilalim lütfen,

http://www.fotomac.com.tr/

Recep Çaltepe
22.11.2006, 23:20
ankete katilalim lütfen,

Kardeş motoru soğut ya, her başlığın altına da aynı şey yazılmaz ki!

Erdogan
22.11.2006, 23:27
herkes bilsin kardes, öne gecmemiz lazim...

Emre B.
22.11.2006, 23:38
Herkes maçlara formayla ve atkıyla gidilmesi konusunda hemfikir.Peki bunları neden gerçekleştiremiyoruz?

Gürkan
23.11.2006, 09:02
Herkes maçlara formayla ve atkıyla gidilmesi konusunda hemfikir.Peki bunları neden gerçekleştiremiyoruz?

hem fikir olan sadece Bmn üyeleri.maça gidebilen Bmn üye sayısı da belirli.Hepsi gidemediği için. stadta ağırlık (kışın tabii) montlardan dolayı siyah oluyo.

Emre B.
23.11.2006, 09:20
hem fikir olan sadece Bmn üyeleri.maça gidebilen Bmn üye sayısı da belirli.Hepsi gidemediği için. stadta ağırlık (kışın tabii) montlardan dolayı siyah oluyo.

TS Clup uygun fiyatamont yapsın.Maçlata onlarla gidelim.

oskanonur
23.11.2006, 09:28
Aslinda daha aktif ve etkin olmak adina burda fikir birligine varmis oldugumuz organizasyon ve aktiviteleri bir cok ortamda duyurmak lazim.Aksi halde biz soyleyip biz isitecegiz.

Sakin olun arkadaslar, hemen tepki gostermeyin, bende fikirbirligine varmis oldugumuz konularin ne kadar az oldugunun farkindayim:)

Faik Yılmaz
23.11.2006, 09:51
herkesin bordomavi bi forması atkısı filan vardır... ben anlamıyorum insanlar maçta giymeyecekse o formayı ne zaman giyecek..... avrupada kelli felli adamlar formayla maç izliyor bizim gençlerimiz bile formayla gelmiyor... maçtan ziyade miting habvasında oluyor maçlar....

Burçak
23.11.2006, 10:09
bu birazda alışkanlık. çok eskiden bende forma giymeden giderdim. ama alışkanlık oldu artık. maça gidiyosam ve üzerimde forma yoksa inanın bişeyler eksik oluyo. kış geldi şu sıralar pek giyemiyoruz ama en azından bordo mavi oluyo üzerimizde atkı yada BMN Poları :)

Gürkan
23.11.2006, 10:15
TS Clup uygun fiyatamont yapsın.Maçlata onlarla gidelim.

tabiki de.
klübünde buna destek olması lazım.
her sorun tek taraflı değil beraberlikle çözülür.

sweetrose
23.11.2006, 10:29
Aslında kötü fikir değil. Ts-club uygun bir fiyatla yapacağı kışlık montlar ile maça gidilebilir..

Erdogan
23.11.2006, 14:21
arkadaslar bide ankete katilalim, Lütfen

sweetrose
23.11.2006, 14:25
Arkadaşım; her konu başlığına yazmaya başaldın ama anketlerle ilgili bir konu başlığı var zaten. Oraya yazsan daha olumlu olurdu..;)

Erdogan
23.11.2006, 14:31
ben herkes görsün diye her yere yaziyorum, trabzonsporumuz icin ne kadar zamanimi ayiriyorum,

kötü mü ediyorum ???

Hüseyin Çümen
23.11.2006, 21:07
gese maçındaki tribün şov süperdi belkide takımı atşeleyen o oldu ve busene tribünler ilk defa ful olcak burda muhteşem bi şov yapılabilir ve yapılacakta daha fazlası yapılmalı taraftarlarda bu şova(maratoncular) üstlerine giyicekleri bordo mavi kıyafetlerle katkıda bulunsunlar

sweetrose
23.11.2006, 21:10
Erdoğdu grubundan yine mükemmel bir pankart bekliyorum..

Emre B.
23.11.2006, 21:57
Erdoğdu grubundan yine mükemmel bir pankart bekliyorum..

Gailba böyle bir çalışma var.Ayrıntıları öğrenmeye çalışırım.

sweetrose
26.11.2006, 07:44
Maçı izlerken bordo-mavi renk şaşası görmek istiyorum...

ttrabzonsporr
26.11.2006, 10:31
Gailba böyle bir çalışma var.Ayrıntıları öğrenmeye çalışırım.

bu konu arkadasların arasında gecti.. acıkcası bizde bekliyoruz güzel bir yazı

ilhan
11.08.2008, 11:16
Bu başlığı hortlatmanın zamanı geldi.

Sadece Trabzon'daki maçlar için geçerli değil tabiî ki bu durum. Her maça formamızla gitmeliyiz.

Mustafa Önal
11.08.2008, 11:22
ilhan ÇOK HAKLISIN bu başlığı sanırım ben açmıştım 2 yıl kadar önce. kendi adıma son 2 yılda formasız maça gittiğimi bilmiyorum. talihsiz şekilde rakip tribüne girmek zorunda kaldığım bir maçta bile forma iLE GİTMİŞ ancak formayı tshrt altına giymiştim stada girmeden.

forma ile maça gitme bir kültür meselesidir. tamamen bir futbol kültürüdür. tribünlerinden sıkça söz ettiren tüm takımlar tribünlerini takımlarının renkleriyle donatıp bayraklarıya stad da görsel şov yaparlar.
aynı şeyin bir futbol şehri olan TRABZON İÇİNDE geçerli olması gerektiği ap açık bellidir.

ilhan
11.08.2008, 11:27
Lisanslı forması olmayanların formalarını çıkarmak lazım stadın girişinde. Açıkcası normal hayatta forma kültürü olan birisi değilim. Ama Trabzonspor İzmir'e maça gelsin giyerim formamı giderim. Trabzon'da yaşayan arkadaşlar çevrelerini de teşvik ederse bu sene herkesi formasıyla tribünde görebiliriz.

Ersun Yanal'da bu konuda çok demeç verdi. Herkesi formasıyla stadyumda görmek istiyoruz diye. Bu rakip takımıda etkileyecektir. Adam kafayı bir kaldırıyor her yerde Trabzonspor formalı insanlar var :) Kafayı yer valla.:D

Mustafa K. Demirbaş
11.08.2008, 11:31
Bu başlığı hortlatmanın zamanı geldi.

Sadece Trabzon'daki maçlar için geçerli değil tabiî ki bu durum. Her maça formamızla gitmeliyiz.

başlığı canlandırdığın için sağol İlhan

kanayan yaralarımızın nerdeyse en başında yer alan bır konu bu tribün için çok önemli bir konu artık bu konuları çoktan aşmamız gerekıyordu diye düşünüyorum artık tv gol sevinçleri ve tribünleri gösteriirken orda bulunanların sıyah takım elbise siyah bereli olmasını ıstemıyoruz ya lutfen dıyoruz rica edıyoruz artık maçlara formasız kaşkolsuz hatta bayraksız gelmeyelim bu sene tribünlere de bir çeki düzen verelim her taraf bordo mavi olsun bunun için şimdiden bişeyler yapılmalı

ilhan
11.08.2008, 11:43
Bayrağı, koşkolu, atkıyı geçtim önce forma diyorum. Karnaval yeri gibi olsun yahu :) Ben şundan eminim arkadaşlar; lige fırtına gibi girersek o stadda formasız kimse kalmaz. Takımın performansı böyle olayları çok etkiliyor ve tetikliyor.

61viya
11.08.2008, 11:47
Artık stada baktığımız zaman,her tarafında renk bütünlüğünü sağlayabilmiş bir taraftar profili çizelim.Ve tabi,o renklere uygun davranışları sergileyecek bir taraftar profili...-Turunculu arkadaş benzerlerine ithafen :)-

Cihad Varlı
11.08.2008, 11:50
Bayrak ve formadan ziyade trübünde görsel şovlar yapılmalı..Tabi ki forma da giyilip bayraklada gelinmeli..Bir kaç görsel şov örneği :

http://img257.imageshack.us/img257/6923/palermo32pr8.jpg
http://img64.imageshack.us/img64/3446/firma1my9.jpg
http://www.samanyoluhaber.com/images/resim/2702gs_fb12.jpg

ve en önemlisi topluca bağırmak tabi : ( B.Dordmund )

http://img412.imageshack.us/img412/4213/philvflbvb042ru.jpg
http://img356.imageshack.us/img356/7713/panaaaaaaaaa1wf.png

yavuss
11.08.2008, 12:05
Bu sene kombınesı alan taraftarlar formalarınıda almıslardır zaten ve stadda buyuk bı cosku olucak gusel bır ambıyans oluşucak buna inanıyorum kımse cekırdek yemıcek sonuna kadar destek verıcek...

Tolpaş61
11.08.2008, 12:14
forması olmayan tarafatar pek kalmadı gibi.olmayanlarda mutlaka bu sezon alacaklardır.herkeste forma olması çok çok iyi.takımı havaya sokabilir.en önemli olan hep bir ağızdan tezahürat yapmak.

Berk
11.08.2008, 12:17
Bu sene ben çok umutluyum.O beklenen heyecanı uzun bir aradan sonra yakaladık çünkü.İstersek neler yapabileceğimizi Olimpiay Stadı'nda göstermiştik.Yavaş yavaş aşağıdaki görüntüleri stadımızda göreceğimize inanıyorum.Yalnız tribünde gruplar birleşirse birlikte hareket edilip daha güzel şeyler ortaya çıkabilir..

http://www.fmscreenshots.com/images/sxsfrq46dqu5efbhucz.jpg (http://www.fmscreenshots.com/)

http://www.fmscreenshots.com/images/qmygn0xly0fh1uy3f1x1.jpg (http://www.fmscreenshots.com/)

http://www.fmscreenshots.com/images/mihr9shrzm6agj6rofz.jpg (http://www.fmscreenshots.com/)

http://www.fmscreenshots.com/images/wmtkl6lgfpag4447kx9c.jpg (http://www.fmscreenshots.com/)

http://www.fmscreenshots.com/images/v0jdknna5juhsu0r0u.jpg (http://www.fmscreenshots.com/)

H.A.Y
11.08.2008, 12:37
hollanda tribünleri hep hoşuma gitmiştir..herkesin üzerinde formayla gelmesini sağlamak zor..ancak yönetim bazı maçlarda tribünlerin yarısna bordo yarısına mavi tişört dağıtsa ciddi manada güzel görüntüler oluşur..biraz maddiyat olacak ama..

Koray
11.08.2008, 12:40
http://www.fmscreenshots.com/images/mihr9shrzm6agj6rofz.jpg (http://www.fmscreenshots.com/)

Şu güzelliğe bak...

Murat GENEL
11.08.2008, 12:42
Taraftar gruplarında sorun yok arkadaşlar..3 grupda kale arkasında yer alacak..

Great White
11.08.2008, 12:45
Ne oluyoruz yahu?

Sanki bizim taraftarımız yok..

Gören de İstanbulspor gibi 50 kişiye oynadığımızı sanacak:D

Bu sezon taraftarın hemen hemen istediği her şey oldu. Mazeret yok artık:)

Koray
11.08.2008, 12:48
Ne oluyoruz yahu?

Sanki bizim taraftarımız yok..

Gören de İstanbulspor gibi 50 kişiye oynadığımızı sanacak:D

Bu sezon taraftarın hemen hemen istediği her şey oldu. Mazeret yok artık:)

Taraftarımız var olmasına varda,bu görüntü varmı ?

Mustafa K. Demirbaş
Taraftarımız var olmasına varda,bu görüntü varmı ?

bu sene olacak inşallah Koray

Great White
Bu arada herkes forma ile gitse bile sonuç aşağıdaki gibi olabilir:)

http://img295.imageshack.us/img295/3835/ts271tshm8.jpg (http://imageshack.us)
http://img295.imageshack.us/img295/3835/ts271tshm8.7e846aa214.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=295&i=ts271tshm8.jpg)

Sacit
11.08.2008, 12:51
bana her zaman uyar hocam.. kışın soğuğunda bile forma giyerim ben.. bu aşk anlatılamaz ;)

:sevinç: :tsbayrak: :meşale2: :atki:

Great White
11.08.2008, 12:54
Bu arada komplekse girmeye, ezilip büzülmeye gerek yok:D

Bizim de aslanlar gibi taraftarımız var; yeter ki seyredeğer bir takım olsun ortada:)

http://img353.imageshack.us/img353/5236/ssshz3.jpg (http://imageshack.us)
http://img353.imageshack.us/img353/5236/ssshz3.af4beaaac9.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=353&i=ssshz3.jpg)

Cihad Varlı
11.08.2008, 13:43
Taraftar gruplarında sorun yok arkadaşlar..3 grupda kale arkasında yer alacak..
Bu konu hakkında kesinlik yok henüz ama öyle olacağı düşünülüo..
Bence kale arkası yetmez maratonda yer alınmalıydı ama ö.değil yeterki tüm gruplar bir araya gelsin..

Bu arada aradaki farka bide siz bakın inşallah bu sene bu görütüleri görürüz.. :

http://img295.imageshack.us/img295/3835/ts271tshm8.jpg (http://imageshack.us/)

Gökhan ÖZDEMİR
11.08.2008, 14:35
erdoğduaaar gene yapacaklar bomba bi pankart bence

Fatih Solmaz
11.08.2008, 14:38
bir maçtan bir kare ile değerlendiriyor yanlış yapıyorsunuz. üstteki gibi olmasada ona yakın çok güzel görüntüler var bizim tribunlerimizde ama yakalamak mesele işte. Adam gibi foto çeksinler muhabirlerde ne yapalım yani.

Mertcan
11.08.2008, 19:24
aslında kalearkasını her maç çeken polis kamerasının kayıtlarının kopyasını maçtan sonra alsak çok güzel oluır:D:D:D:D:d harbi adamlar 90 dakka + maç öncesi ve sonrası paso çılgınları çekiyo:D

Emo91
11.08.2008, 22:13
bayrak hade neysede forma sart bence.... ama bazi arkadaslarin dedigi gibi "formasiz taraftar istemiyoruz" diye bir sey cikmamali, bu bence ayibin en büyügü....
belki adamin durumu yok??? ister istemez herkese gidiyor bu laf ve insanlarin böyle bir konu yüzünden kirilmalari cok üzücü...

ama durumu olan elbetteki formasini almali ve maca gitmeli...

logitech
11.08.2008, 22:15
takımın başındaki teknik adam söyledi başkan söyledi daha kimlerin söylemesi lazım formasız gelinmemesi lazım artık.

TheCrow
11.08.2008, 23:27
Forma almaya durumu olmayan bordo veya mavi bir tişört giysin.Mühim olan niyet.

Oğuzhan Turhan
12.08.2008, 09:26
bayrak hade neysede forma sart bence.... ama bazi arkadaslarin dedigi gibi "formasiz taraftar istemiyoruz" diye bir sey cikmamali, bu bence ayibin en büyügü....
belki adamin durumu yok??? ister istemez herkese gidiyor bu laf ve insanlarin böyle bir konu yüzünden kirilmalari cok üzücü...

ama durumu olan elbetteki formasini almali ve maca gitmeli...

Yahu durumu yoksa Puma formalarından alır; 19 Türk Lirasına
Kimse kimseye zorla 50 tl lik formalardan aldırmıyor...
Zaten 19 tl formaya veremeyecek adamın maçada gelebileceğini zannetmiyorum

Emirhan Ömeroğlu
12.08.2008, 09:37
Arkadaşlar ya ben bayrak arıyorum haznedarda 1 metrelik bayrak varmış bu benim neyime yeticek sağlam güzel bayragı olan ve bana satabilcek var mı çok ciddiyim 2*3 veya 3*5 ?? yada nerede bulabilirim bayrak ?? yardım lütfen

Semih
12.08.2008, 09:40
güney amerika taraftarına hayranım. harikalar!

bariskaratas
12.08.2008, 10:00
http://img142.imageshack.us/img142/9642/southterracenf5.jpg

işte bole olmalı. forma + bayrak
müthiş
yukardaki bazı resimlerde olan formaların cıkartılması sekline karsıyım bu arada.

Ahmet Faruk
12.08.2008, 10:24
İlk önce çekirdeksiz gitmeyi öğrenelim de, formalı gitmeyi daha sonra öğreniriz.
Heşey bir anda öğrenilmiyor ki...

İsmail Alkan
12.08.2008, 17:53
hollanda tribünleri hep hoşuma gitmiştir..herkesin üzerinde formayla gelmesini sağlamak zor..ancak yönetim bazı maçlarda tribünlerin yarısna bordo yarısına mavi tişört dağıtsa ciddi manada güzel görüntüler oluşur..biraz maddiyat olacak ama..
Bunu ciddi olarakmı söylüyorsun,yoksa bizimle geyikmi yapıyorsun ?
Kulübün bize forma dağıtmasına gerek yok biz kendi formamızıda alırız,kendi formamızlada maça gideriz.
Bizi kendini büyük sanan kulübün taraftarlarıyla karıştırdın sanırım...

Murat61
13.08.2008, 09:02
Bunu ciddi olarakmı söylüyorsun,yoksa bizimle geyikmi yapıyorsun ?
Kulübün bize forma dağıtmasına gerek yok biz kendi formamızıda alırız,kendi formamızlada maça gideriz.
Bizi kendini büyük sanan kulübün taraftarlarıyla karıştırdın sanırım...

Bence havalar sogudugu zaman mavi bordo yagmurluk dagıtılmalı su ambalaj gibi olanlardan zaten onların fiyatı yok gibi bisey 2 3 ytl ye tanesi bakıldıgında bence cok guzel durur

calypso
13.08.2008, 11:23
hollanda nin turuncu tribunleri gibi bizimde bordo tribunlerimiz olsa..mesela kale arkaları..

zafercalikoglu
13.08.2008, 11:28
olcak bu sene inşallah bu görüntüler,yöentim görevini yaptı şimdi sıra bizde şova hazırlanalım bunun üzerinde konuşalım

Sacit
13.08.2008, 11:33

hocam bizi başka takımlarla karıştırdın galiba..

yönetimin taraftara forma dağıtmasına gerek yok, biz alırız.. maddiyat önemli ama forma ya da tişort alacak kadar herkes duyarlıdır ve herkes de takımına gereken desteği verir.

ayrıca zor denen bişi yok, herşeyin çözümü vardır. yapmak istemez isen zor olur..

TaraftaR
18.08.2008, 04:29
FC Brugge macinda mavi formalar carpti gözüme. Zannedersem "mavi" olayini kavramak ve halletmek üzereyiz. Bazi arkadaslarinda belirttigi gibi ille de forma olmasi gerekmiyor. Maca giderken renk tercihini maviden yana kullanmasi yeterli.

Bu arada, yeni formalarimizin en ucuzu 49 YTL ve mavi renkli. Zannedersem yönetim bunu taraftar formasi olarak düsündü.

Muhammed
18.08.2008, 12:49
Bence bu kötü filan değil aslında bir tişort cıkartılacak sadece stadta giyilmesi için giymeyenlerde alınmıcak stada. Bir sıra bordo bir sıra mavi giyecek harika bir görüntü olur. Ancak yakalanması zor gibi.

Mustafa K. Demirbaş
08.09.2008, 13:43
bu başlığı uyandıralım bjk maçı geliyor herkesten ricamız lütfen ama lütfen maça formamızla atkımızla gelelim

Recep Alkan
08.09.2008, 14:05
forma bulabılse mıllet forma ıle gıdecekde. forma yok kı pıyasada

Akif Gür
08.09.2008, 14:09
forma bulabılse mıllet forma ıle gıdecekde. forma yok kı pıyasada

Trabzon da forma var abi...gurbette bulunmuyo formalar:D

Emo91
08.09.2008, 16:03
herkez forma ve bayraklan gelsin diyoruz ama forma hic bir yerde satilmiyor...
insallah en kisa sürede cikar artik....

türkiyeye tatile geldim, bir hafta önce almanyaya döndüm, trabzondan forma alamadan döndüm, düsünün yane.... ne büyük kayip!

Samet Yildirim
08.09.2008, 16:25
25 bin forma ile stad dolmali...bayraklari unutmayalim tabiki..

:sevinç::tsbayrak::tsmeşale::atki::ts::dvl:

Recep Alkan
08.09.2008, 16:55
Trabzon da forma var abi...gurbette bulunmuyo formalar:D

ıyı o zaman burdan trabzondakı arkdaslara duyrulur. herkes formasını alsın maca oyle gıtsın :D

Akif Gür
08.09.2008, 17:24
:sevinç::tsbayrak::tsmeşale::atki::ts::dvl: :sevinç::tsbayrak:

colman
08.09.2008, 21:29
ya ben anlamıyorum futbolu seven insanlar futbolu bütün herşeyiyle yaşarlar formasız maça gidilmez tezuaratsız maçın zevki olmaz çekirdek çıtlamayla maç izlenmez bazıları futbolu tiyatromu sanıyorlar...

Recep Alkan
08.09.2008, 22:00
ya ben anlamıyorum futbolu seven insanlar futbolu bütün herşeyiyle yaşarlar formasız maça gidilmez tezuaratsız maçın zevki olmaz çekirdek çıtlamayla maç izlenmez bazıları futbolu tiyatromu sanıyorlar...

ne dıyelım kardesım sezonluk parasını veren adama bagırmayacaksan cık dısarı denmıyor ıste.

Cafer Bulur
08.09.2008, 22:06
bjk macina forma ,atki ve bayraklarla gidilmenin cok önemli bir olay oldugunu düsünüyorum.
ayrica tezahüratlarla da avni aker inletilmeli ve rakibe bir baski ortami olusturulmaldir.
bence takimimiz kadar taraftarimizda bu macta cok büyük bir sinav verecek.
takimimizin sinavi gecmesinin taraftarimiza bagli olduguna inaniyorum.
12.adamimiz görevini yaparsa isimiz cok daha kolaylasacaktir.

Recep Alkan
08.09.2008, 22:09
valla bu konuda ornek olrak bjk taraftarını gosterebılırım. adamların lıverpool macını hatırlayın. stad oldugu gıbı sıyah beyazdı.

samway
08.09.2008, 23:07
ya ben kapalıyı pardon artık üstü açık : ) yanı eskı maraton u gectım numaralıyı da gectım ne güzel kale arkası yaptı yonetım orayı festıval yerıne cevırsek yaaa damalı bayraklar falan ıtalya da kı ınter taraftarı modelı super uyar oraya ıkı kale arkası coşsa yeter bırakın dıyerlerı naparsa yapsın bole bı sansınız var trabzondakı ark lar nasıl yerınızde oturup macı ızlıyosunuz bence artık taraftarın bır lıdere ıhtıyacı var malesef o trıbunlerı organıze edecek hazırlıcak falan fılan yoksa bole gorsel eksıklık ve sessizlik ve mac ıcındekı o sacma sapan ıslıklı melodi sürüüüüüüp gidiceltir...

delfino
08.09.2008, 23:09
yaaa anlamadığım şeyy milletin forması çıktığı zman aynı anda sitelerinden satışa sunuluyoo vee storelerindee satışş yerlerini alıyo bizim isee nee storelerde forma bulabiliyoruzz ne sitedee yakında diyipp duruyoo sezon sonumu alıcaz formalarııı :(:((:(

bekir61
08.09.2008, 23:16

yalan yok sevkli oluyor cekirdek citlatip mac bakmak ama sadece böye basit takimlara karsi heycansiz maclarda
güzel oluyor

Fatih Ersoy
08.09.2008, 23:18
Sadece trabzondaki değil tüm maçlara forma ile gidilsin...

Cem Zırıh
08.09.2008, 23:41
aynen öyle!! kombineleri 40.000dir en az! bir bakayim

ahan bayralkli taraftarlar

http://www.stadion-live.de/aktuell/bayern/bayern20040417/P4170385%20Kopie.jpg

Tek Kelimeyle Müthis!!

http://www.stadion-live.de/aktuell/bayern/bayern20040417/P4170386%20Kopie.jpg

http://www.stadion-live.de/aktuell/bayern/bayern20040417/P4170389%20Kopie.jpg

ahh ben memlektde olsaydim her maca giderdim kombinemi alirdim!! TS kötü oynasa bile!!!

http://www.schwatzgelb.de/fan/multimedia/fotos.htm

butun linkler olu

leventturksoy
09.09.2008, 01:32
arkadaslar bjk macın da

kaplan goll goll goll yuksek
kaplan goll gol goll daha yuksek
kaplan goll gol goll cok daha yuksek
kaplan goll gol goll en yuksek

desibele bak bee

avni akeri yıkar bu ses rakibi bunalıma sokar

bu tezavrat mutis takımı havaya sokar kısa ve sık soylendigi icin
mütis bir desibel cıkıyor bunu forma yayalım maca giden arkadaslar
sizlerden bekliyorum

hsnkrcdg
09.09.2008, 01:35
ya forma olsunda orjinal olsun bu arada! hadi forma olmadı bordo yada mavi giyinelim abi! En azından bu da bir başlangıçtır.

28TS61
09.09.2008, 01:35
kaplan yakistirmasini birakalim lutfen, ezik medyasinin bize uydurmak istedigi lafi biz kendimize yakistirmayalim

leventturksoy
09.09.2008, 01:38
kaplan yakistirmasini birakalim lutfen, ezik medyasinin bize uydurmak istedigi lafi biz kendimize yakistirmayalim

kaplan gayet guzel bir yakıstırma neden begenmiyorsun anlamadım ?

TS-FAN
09.09.2008, 01:39
gerçekten artık bu alışkanlığı kazanmanın zamanı geldi de geçiyor.
başlıkta denildiği gibi herkese sesleniyorum :
artık formasız maç izlemeyelim.
çok zor değil.
lütfen..

28TS61
09.09.2008, 01:41
kaplan gayet guzel bir yakıstırma neden begenmiyorsun anlamadım ?

onlar kendilerine hayvan ile animsamayi begeniyor olabilirler ama biz hayvan degiliz

biz KARADENIZ FIRTINASI yiz okadar

leventturksoy
09.09.2008, 01:43
onlar kendilerine hayvan ile animsamayi begeniyor olabilirler ama biz hayvan degiliz

biz KARADENIZ FIRTINASI yiz okadar

avatarındaki ham si yazısıda bir hayvan :) onla övunuyorsun ama avatar yapmıssın::)))))))

28TS61
09.09.2008, 01:46
avatarındaki ham si yazısıda bir hayvan :) onla övunuyorsun ama avatar yapmıssın::)))))))

hamsi karadenizden cikan bir balik türü, ayrica hamsi dendimi karadeniz akla geliyor

Yeniklasör
09.09.2008, 01:58
Şehir dışından avrupadan kulübe destek olsun diye kombine alanların yerleri boş kalıyor. ilk maçta ondan dolayı yeryer boşluklar vardı galiba. beşiktaş maçındada öyle olacak galiba. buna bi çözüm bulmaları lazım. en azından stadın son yarım saatte haline bakıp bilet satsınlar mesela yada açsınlar kapıları coluuk cocuk girsin boş kalmasın tribünler..

Ahmet Faruk
09.09.2008, 02:10
Aldığım ilk formayı dolabımda bir süre asacağım.
Bu kadar ulaşılamaz bir forma, benim için maçta giyilmeyecek kadar önemlidir :D

lazooo28
09.09.2008, 02:13
formayla maca gitmek bu kadar zor olmasa gerek lütfen 90 dak. sivil elbiselerimizi evde birakalim..bu bu kadar zor mu ??

Hüseyin Çümen
09.09.2008, 04:14
ben formayı bayrağı geçtim
lütfen maçlara en azından ezeli rakip takımların renklerini andıran koyafetlerinizle gelmeyin nolursunuz

ÖmerFarukYılmaz
09.09.2008, 09:04
Birde lisanslı olurlarsa süper olur:cool:

Burçak
09.09.2008, 09:56
tribün kültürü bambaşka bişi.
eskilerden bende hiç dikkat etmezdim forma olayına.
ama forma giymedimmi statta brşeyler eksik hissediyorum . :)

Recep Alkan
09.09.2008, 09:58
tribün kültürü bambaşka bişi.
eskilerden bende hiç dikkat etmezdim forma olayına.
ama forma giymedimmi statta brşeyler eksik hissediyorum . :)

trıbun kulturu ıste. herkeste bulunmuyor ne yazıkkı ?

ismail tüfekçi
09.09.2008, 12:15
arkadaşlar formasız maça gidilmez artı lütfen herkez atkılarıda getirsin atkı şovunu birtek bizler yapmıyoruz bursa sakarya ankaragücü bile çok güzel yapıyor herkez atkılarını b.j.k maçına getirsin üşenmeyin ya ben 1100 k.m den getiriyorum

Recep Alkan
09.09.2008, 12:17
Şehir dışından avrupadan kulübe destek olsun diye kombine alanların yerleri boş kalıyor. ilk maçta ondan dolayı yeryer boşluklar vardı galiba. beşiktaş maçındada öyle olacak galiba. buna bi çözüm bulmaları lazım. en azından stadın son yarım saatte haline bakıp bilet satsınlar mesela yada açsınlar kapıları coluuk cocuk girsin boş kalmasın tribünler..

balıkesırden kombıne alıp da kımseın hakkını yemek ıstemem dedıgım zaman herkes bana alırsın kombıneyı trabzonda bırılerıne yollarsın senın yerıne onlar ızler macı demıstı. boyle bır cozum bulunsun o zaman???

Mesut AKYILDIZ
09.09.2008, 17:00
Anlaşılan Bjk maçınada elimizde olmayan nedenlerden ötürü formasız gidicez çünkü ne Nıke'ın nede Pumanın formalarının bedenleri Tsclub'da kalmış değil, maç günü eğer bulabilirsem forma yerine güzel bir tişört alırım...

Emo91
09.09.2008, 18:25
bende trabzonspor.org.tr ye mail atmisdim, cevap geldi....
eylülün ikinci yarisinda formalarimiz ve diger ürünlerimiz piyasaya cikacakmis bol mikdarda!
en az 40 bin forma cikmaliydi simdiye kadar bana sorarsaniz!

Engenius
10.09.2008, 09:02
Öncelikle bu konuyu gündemem getiren arkadaşa teşekkürlerimi belirteyim.

Burada konuşulanlardan ve alınan kararlardan belirli sayıda insanın haberi oluyor. Bu kampanya/organizasyonun tüm kente yayılması için bir çalışma yapılması gerekir bence. Billboard'lar yerel televizyon kanalları ve yerel basın bunun için kullanılabilir. Nihayetinde BMN'yi bilen ve internete giren insan sayısı maalesef sınırlı. Biraz kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz. Sonra da kızıyoruz neden hiç kimse forma almıyor ve/veya giymiyor diye.

Alınan kararların tüm Trabzon'la paylaşılması için bir yol çizilmedikçe bu tür kararların başarıya ulaşma olasılığı çok düşük. Önemli olan bizim alınan kararlar değil bu kararların uygulayacaklar tarafından ne kadar anlaşıldığı ve uygulandığı.

Çetin
10.09.2008, 12:06
yağmurluğumuz olsa şölyle güzel bir bordo mavi renk uyumunda ne güzel olur :)

Gökçebey
10.09.2008, 12:24
Eve yahu bizim yağmurluklardan ses yok.