PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor 0-0 şikebahçe | STSL 2. Hafta | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19

Mustafa Gegüç
14.09.2014, 23:27
bu sergen de satılmış köpek

Yiğit SARI
14.09.2014, 23:27
Erciyes'i yensek çok iyi olacakmış

Doğukan Uçan
14.09.2014, 23:28
beyler forvet hattını buldum waris-cardozo çok gol atar

lazibere
14.09.2014, 23:28
Sampiyonlar ligi kivaminda taktik dolu bir macti, 3 tane bilursun boyle maclarda atarsan kazanirsin atamadik olsun ama harika bir disiplinle oynadik. Bu bize basari getirecektir

abbas
14.09.2014, 23:29
Seyirci beni çok şaşırttı ama..tamam çekirdekçi tayfa vardı ama hiç taşkınlık olmadı 3 puan sikebahceye hediye edilmedi..
Ayrıca hala gülüyorum vahid hoca o ofsaytı nasıl tam görmüs ve hakeme saldırmış..çok iyi ayar verdi hakemlere ayağınızı denk alın dedi resmen ve hemen akabinde çok ince bir ofsaytı kör hakemler görebildi
Köşe vuruşlarında bir tane bile yabancı madde görmedim. Acaba gelmeyen tribün gruplarıyla mı alakalı bu olaylar?

Eto'o
14.09.2014, 23:29
Kimsede cevap vermiyor ozer ne zaman donecek takima

SüRMeNe_6161
14.09.2014, 23:30
Solda waris forvet cardozo sağda sefa hucum marşı :)

zx61
bu sergen de satılmış köpek

Aynen sergen çok değisti..acunun eline bakıyorya iş vermesi için sikebahçeyi yalayıp duruyor

lazibere
Sefa yi cok begendim. Waris daha hazir degil. Yatabareye bayildim. Defans hatasiz oynadi. Bu aksam kotu yoktu sahada hepsine tebrikler

lazibere
Kimsede cevap vermiyor ozer ne zaman donecek takima

Ilk yariyi kapadi

ibrahim
14.09.2014, 23:31
Önde Waris, arkasında boş alan manyağı haline getireceğimiz Cardozo. Acaip bir forvet hattımız oldu ya. :)

Gesendet.

Hakan
14.09.2014, 23:31
MRA zamanında daha çok puan toplamıştık öze mi dönsek :D

lazibere
14.09.2014, 23:32
Bu aksam en onemli kazanim, topu hic bamgum oynamamiz. Her sey olumluydu

Muhammet Hacısalihoğlu
14.09.2014, 23:32
Fatihle başlamayalım artık.. Bu adam beni kahrediyor..

Akbaş ve Zeki beni şaşırttı, iiydiler..

Yatabarenin yerinde Cardozo olsaydı maçı 3-0 almıştık..

Mert Oğuzlu61
14.09.2014, 23:33
Köşe vuruşlarında bir tane bile yabancı madde görmedim. Acaba gelmeyen tribün gruplarıyla mı alakalı bu olaylar?

passolig teknolojisi :) sen sahaya bozuk para at yüzünü şak diye çekiyor o kameralar. genel müdürleri ntvspor da söyledi, sahaya at bozuk parayı soluğu polisin yanında alırsın.

insanlar korkuyor.

carolo
Yatabare'yi çok begendim sadece takim arkadaslarini tanimiyor

zx61

Peçete bile atmadık o derece :D hatta caner köse vuruşuna gittiğinde dikkat ettiyseni ıslıktan sonra bi kendini sakındı ama hiç tınlamadı bizimkiler..tabiki gelmeyen taraftar gruplarından kaynaklıdır bu durum..

Taner Uykuçeken
14.09.2014, 23:34
Bu Waris'i yedek bırakamazsın benden söylemesi

Cardozo-Waris-Constant-Medjiani banko oynar gözüken o

5. Yabancı kim olur. Bosingwa mı oynar Yoksa stoperde mi kullanılır

Bu 5 yabancı çok başımızı ağrıtacak bu sene

Bosi lüks kalacak gibi... İyi bir teklif varsa satılmalı dediğimizde kızıyordunuz �� :)

Yapın bakalım o zaman bir kadro görelim ��:)

Öznur61
14.09.2014, 23:35
Ne demişler ;
Trabzonspor sabrı erdem bilenlerin işidir..
Az daha sabırla olacak..

carolo
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/16341-0L4U3B3L.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/16341-6E3Q5Z6C.jpg

Jackdaniels
Bu aksam en onemli kazanim, topu hic bamgum oynamamiz. Her sey olumluydu

Yorumları hayretle okuyorum bu oynanan futbolun nesi olumlu... Bam güm oynamadık diyosun kazanılan topu ileriye şişirdik orta saha evlere şenlıkti organize olunan peşpeşe 4-5 pas bile yapamadı takım adamlar sahamızda pas yapıp durdular bizde çanakkale geçilmezi oynadık bumu olumlu futbol şimdi 3. oyuncu değişikliğini bile ihtiyaç görmedik inanılır gibi diil rezillikti bence maç...

Sefaenes
Bu takim birbirini tanisin rahat maclar seyrediriz

ysngmz
14.09.2014, 23:36
Salih dursun yoruldu ama en savaş ci oydu.
Sakuh gibi bir kazmayı savunuyordu ya helal olsun sari kart görmeliydi firar aydunusa dua edelim

zahido
14.09.2014, 23:36
Bide bando nedir arkadaş??? Baskasının yaptıgını biz niye yapıyoruz?

carolo
14.09.2014, 23:37
sahaya surulecek ilk yabanci Cardozo ve Waris'den once Bosingwa'dir

zaten içim çok rahat çunku Vahid hoca ayni benim gibi dusunuyor açiklamalarindan anliyabilirsiniz

Medjani kesilir

ilzinho61
14.09.2014, 23:38
Persembe günü Metalisti ve Pazartesi günüde Basaksehiri yendikmi moreller tavan yapar insallah

Güzel günler yakinda

Trabzonspor her zaman kazanmaya oynar ama hazir olmayip ofansif ve göze hos futbol oynamaya calissaydik Fener bizi belkide yenerdi. Vahid hoca en yararlisini yapti ve bundan sonra insallah galibeyet serisi baslar

Erdinç Dilek
14.09.2014, 23:38
tek kelimeyle mestoldum..!

Fatih Öztürk
14.09.2014, 23:40
Yorumları hayretle okuyorum bu oynanan futbolun nesi olumlu... Bam güm oynamadık diyosun kazanılan topu ileriye şişirdik orta saha evlere şenlıkti organize olunan peşpeşe 4-5 pas bile yapamadı takım adamlar sahamızda pas yapıp durdular bizde çanakkale geçilmezi oynadık bumu olumlu futbol şimdi 3. oyuncu değişikliğini bile ihtiyaç görmedik inanılır gibi diil rezillikti bence maç...

Ilk defa beraber sahaya cikan kadro bundan ne kadar daha iyi oynayabilirdi anlatinda bilgilenelim.

Terzioğlu
14.09.2014, 23:40
Bu sezon en büyük zaafimiz Medjani'nin orta saha oynamasi olacak. Kötü oyuncu oldugundan degil oranin adami olmadigindan. Ama hocanin vardir bildigi diyelim. Onun disinda sapa saglam bir kadro kurduk.

abbas
14.09.2014, 23:42
Fatihle başlamayalım artık.. Bu adam beni kahrediyor..

Akbaş ve Zeki beni şaşırttı, iiydiler..

Yatabarenin yerinde Cardozo olsaydı maçı 3-0 almıştık..
Yalnız ben Fatih in ortalarını beğendim bu akşam. Duran topları iyi kullanıyor. Önceki maçlara göre iyiydi performansı.

abbas
14.09.2014, 23:44
Peçete bile atmadık o derece :D hatta caner köse vuruşuna gittiğinde dikkat ettiyseni ıslıktan sonra bi kendini sakındı ama hiç tınlamadı bizimkiler..tabiki gelmeyen taraftar gruplarından kaynaklıdır bu durum..
Süpersiniz. Top rakibe geçince tribün baskısı hissedildi. Hep böyle olur umarım. Gerçekten iyi yoldayız.

Kazım Bostan
14.09.2014, 23:44
colman'dı malouda'ydı bi hengameye denk geldi ama forvet hattımız bomba gibi oldu..

az önce trt spor'da izleyince daha net fark ettim, yatabare'nin o topu göğsüyle indirip tek hamlede iyi bir vuruş yapabilmesi bizim yabancı olduğumuz bi durum... biz gol pozisyonunda geriye dönen henriqe'ye alışmış taraftarız...

Fatih Öztürk
14.09.2014, 23:46
Bu sezon zirvelerde dolasacaz.

sasort
14.09.2014, 23:48
ne dersiniz arkadaşlar bence fena oynamadık

tüm olumsuzluklara rağmen fena değildik

bence kadro mühendisliği noktasında bir tek orta sahada yanlışlık oldu

oda sebebi birazda sakatlıklardan kaynaklıydı

özer alex sakatlanması planları bozdu

serdaracıl
Ya ortasahaya şöyle 1.90 boylarında 2 adam alsak, iri kıyım forvette cardozo ve waris süper iş yapar.

delikoyun
yatabare bence çok iyidi ben begendim bekir ve alves e zor anlar yaşattı ben cardozonun onunla çok iş yapıcağını düşünüyrum

kudu_89
belkalemi devre arasında herkes gönderiyordu. şimdi kral oldu. medjiani şimdi hedef. vahid hoca su molasında bile bastı zaten fırçayı. gerçi maç içinde bu tip şeyler futbolcuya yaramıyor. sabredelim. sürekli farklı 11. doğal bir sonuç. 1 gol atsak bütün muhabbet başka olurdu burda.

Adem Akyüz'
14.09.2014, 23:49
Kadroyu görünce bütün moralim ve ümidim sıfırlanmıştı. Ancak takım beni gerçekten çok şaşırttı, özellikle Akbaş ve Zeki.. Neredeyse hatasız oynadılar. İkisini de tebrik ediyorum..

Şu an için Türkiye'nin en oturmuş takımlarından birine karşı uzaktan şutlar dışında tek pozisyon vermedik. Üstüne 3-4 tane pozisyon kaçırdık.

Keşke Constant takımı yönlendirmede biraz daha iyi, Yatabare'de biraz daha becerikli olsaydı.. Ve keşke Fatih'le değil, Sefa ile başlasaydık.

Waris bu performansıyla çok yararlı olacaktır. Yusuf'un artık forma için iki kat daha fazla çalışması lazım..

DURAS
14.09.2014, 23:49
Mourinho ile lucescu yapınca o yea taktik dehaları, Vahit yapınca Ziya doğan yav he he. Bu hoca hepimizden iyi futbolu biliyor, TRabzonu biliyor, TRabzon halkını biliyor. Gerisi boş laf

lazibere
14.09.2014, 23:50

Ne yapmak istedigin onemli. Top onlarda 38 dakka onlarda kaldi bixde 16 dakka ama net 4 tane pozisyon var. Fenerle oynuyorsun ve daha eksik oyuncular ile, gokhan bir kere bindirme yapti mi, caneri gordunuz mu sahada, ya emre ve diego, toplin sutundan baska pozisyon vermedik ve 4 gol kacirdik. Bu eksik takimin bu taktik disiplinine saygi duyacaksiniz. Gol yememek marifettir ve bunu iyi yapiyoruz emin ol gol attigimizda millet bizden it gibi korkacak

Ben hep elestirenim, ama sana sunu ditim 3 senedir biz iskence cekiyorduk su anda umutluyum, cok can yakacagiz. Gol yemeden bitecek en az 15 mac soyleyim

Bu aksam sampiyonlar ligi maci gibi puan a oynadik ve aldik . Keske yenseydik lakin, fenerin kadro kalitesine karsi yenilmemek da basaridir

Hem abartmayalim, ligde bizden cok iyi takimda yok, dun gs yi de izledim

Ahmet Hamza
14.09.2014, 23:51
800k lığı alıcam ben . 1200k lıgı degıl :(

yayının donması gıbı bır sıkıtnı olmayacak ama kalıte olarak sızınkı kadar hd değil malesef

renkdaş 1200k daha ucuzdu en son öyle bir ilginçlik vardı

Adem Akyüz'
14.09.2014, 23:51
Şunu da söyleyeyim; Şikebahçe takımımın bu derece rahat bir biçimde Trabzon'a gelip, maçını oynayıp, puanını alıp dönmesi hiç hoşuma gitmedi. Fazla sakin bir maçtı. Tamam, yakalım, kıralım ben de istemedim bu maç ama sıradan bi maç oynuyoruz gibi bir hava vardı..

Kasım BEKTAŞ
14.09.2014, 23:53
taraftar gruplarının olmayışı takıma ne kadar faydalı olduğunu görmüş gördük
tersi taraftar gruplarının takıma ne kadar zarar verdiğini gördük

sahaya yabancı madde atılması sadece taraftar gruplarının suçu değildir bir birikimin dışa vurumu falan filan bir çok sebebi var ancak;

bir takım kendi sahasında rakibi baskı altına almaya çalışması veya kendi takımı yüreklendirmesi için tek şart
tezahürat yapmak değil
tam tersine tüm taraftarların aynı anda tepki vermesidir.

bu akşam özellikle ilk yarı bunu iyi becerdik, umarım diğer maçlarda da bu süre biraz daha uzar.

zx61
Süpersiniz. Top rakibe geçince tribün baskısı hissedildi. Hep böyle olur umarım. Gerçekten iyi yoldayız.

Süper de hakkımızı yiyen, 3 yıldır maddi manevi yıkılmamıza neden olan sikebahçe bugün elini kolunu sallaya sallaya gitti şehirden..sahaya atlayalım taş çakmak atalım demiyorum ama bugün gördüm ki bu passolig bile sikebahce için çıkmış..türk futbolunu düşündüklerini hiç sanmıyorum..Trabzonsporu tepki manasında bitirdiler ne yazık ki 2011 sezonunu bir şekilde unutturacaklar bize

Alexander
Bide bando nedir arkadaş??? Baskasının yaptıgını biz niye yapıyoruz?

bando güzeldi be kurban.ama bi ara mac 23 nisan senliklerine döndü

memozcan
14.09.2014, 23:54
yorumları okuyunca ben acaba başka bir maç mı izledim diye şüpheye düştüm..

Koray
14.09.2014, 23:54
Yerlilerin hepsi iyiydi.

Yabancilardan Medjani ozellikle ilk yari baya kotuydu ikinci yari biraz toparladi Constant kotuden de ote cildirtti umarim yorgunluktandir.

Berke6198
14.09.2014, 23:55
Takımda herkes kendisine verilen görevi pek alâ yerine getirdi. Vahid hoca fener'i çok iyi analiz etmiş. Hakikaten bir an olsun göz açtırmadık 75 dakika boyunca.

Takımdaki savunmanın başını çeken Belkalem'e ayrı olarak teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca Zeki Yavru gerçekten elinden gelenin en iyisini sergiledi.

Constant sakatlıktan yeni çıkmanın verdiği etki ile hem formsuzdu, hem de dirençsizdi. Eğer formu üst seviyede bir Constant izlemiş olsaydık daha farklı skor çıkabilirdi ortaya.

Salih Dursun'un yetenekleri belli. Hocanın onu oyunda tutmasının çok doğru bir karar olduğunu düşünüyorum ki oyunda tutma nedenini de kendisi açıkladı. Her şeye rağmen orta sahaya kayda değer bir direnç getirdi ve rakibi rahatsız etti. Eğer Mehmet Ekici ile başlamış olsaydık direnci çok daha düşük bir takım izleyecek olabilirdik.

Yatabare'nin bugün bir iki tane gol pozisyonu kaçırmasını ben yorgunluğuna bağlıyorum. Kesinlikle daha yetenekli bir futbolcu Yatabare. Bugün Mert'in bacak arasından geçip ayaklarına takılan top da tamamen şanssızlık. Yatabare o pozisyonda yapabileceğinin en iyisini yaptı.

Sefa'ya geldiğimizde ise arkasında Bosingwa'nın oynamamasının eksikliğini hissederek topla fazla buluşamadı. Zaten en iyi buluştuğu pozisyonda da sarı kartı gördürdü.

Waris zaten izleyen herkesi kendine hayran bıraktı. Defansa yaptığı yardımlar, topu alıp atağa çıkması, nokta paslar atması, rakibine kolay çalım atması ve hızı takdire şayandı.

Musa da çok iyiydi. Mevkiisinde ne gerekiyorsa onu yaptı. Ne bir fazlasını, ne bir eksiğini.

Genel olarak baktığımızda birçok eksiğimize rağmen fenerbahçeyi maçın her dakikasında telaş ettiren ve dara düşüren bir futbol oynadık. Eğer maça tam kadro çıkmış olsaydık daha farklı şeyler konuşuyor olabilirdik.

Takıma şu futbol sonrası aşırı bir özgüven geldiğini düşünüyorum. Ve bu özgüvenin geri kalan büyük maçlarda da devreye gireceğini düşünüyorum.

Maç öncesi karalar bağlayan taraftar profili (ben dahil) maç sonrası beraberlikten memnun olmayıp, kaçan pozisyonların galibiyeti getirmemesine yandı.

Tebrikler çocuklar...

DNA-TS
14.09.2014, 23:56
bence herşey iyiydi tribünden oyunculara kadar hatta vahid hoca bile o nasıl bir posta koyuştur yan hakeme ayağını denk al der gibi akıllı davrandı bence taktik olarak yaptı.
Herkes gibi bende akbaş zeki salih denince acaba dedim ama eldeki adamlarla en akıllı işi yaptı hoca takımda bence gayet iyi uyguladı taktiği savunmada oyunu kurarak çıkabilseydik daha etkili olabilirdik hücuma kalkmada.waris kontralarda ne kadar etkili olduğunu gösterdi belkalem akbaş iyi iş çıkardı fatih te bence işini iyi yapanlardandı.
Oyun disiplinine hayran kaldım kusursuz değildik elbette ama böyle oynanır dedi hoca.
Son söz : kaleci ayı türkiyenin en provakatör oyuncusu olduğu tescillendi bu akşam.

CesurHamsi
14.09.2014, 23:57
Waris ilk macina ragmen iyidi, cok umut verici.
Yatabare cok fazla bise gostermedi, gol pozisyonunda onu kesinlikle atmaliydi ama neyse ilk maci.
Salih sadece kosuyor, ama beyni yok futbol kapasitesi 0.
Medjani bu macta da kotuydu, cok agir oyuncu.
Fatih cok cok cok berbat bir oyuncu sanki 10 kisiyle oynuyoruz.
Zeki normaldi ama asla oynatmam (bosingwa).
Akbasa dogru duzgun top gelmedi, ama asla oynatmam.
Musa nizam HA Rİ KA'idi ve abartmiyorum, emenikeye adeta yapisti ve hic oynatmadi!
Constant eh iyidi paslarida iyidi daha cok gosterebilirdi.
Sefa girdi ve farkini gosterdi.
Ekici 1 dakka bile oynamadi :d

kayseriliyiz
14.09.2014, 23:58
Vahid hoca bu isi biliyor eger kuyusunu kazan çikmazsa bu isi basaracak

Mustafa Ayazoğlu
14.09.2014, 23:58
bosingwa - yumlu -avram - aykut

ekici - yusuf - soner - özer - ishak

cardozo

10 oyuncu yok takımdan 2 iyi 11 kurulur :)

sametaydin
15.09.2014, 00:00
Bu maç açısından düşünürsek bence Trabzon çok iyiydi hatta galibiyeti kaçırdık. Geride hiç pozisyon vermedik ilerde de 3-4 tane gollük pozisyonumuz vardı. Onlardan birini atmış olsak maçı da kazanırdık diye düşünüyorum. Öyle orta sahada top gezdirmeyle topa sahip olmayla bu işer olmuyor, pozisyon bulup gol atmayla oluyor. Pozisyonu bulduk ama golü atamadık. Bu maç açısından taktik işledi ancak gol atamadığımız için şanssızdık diyebilirim.

Ama Trabzonspor her maç taktik anlamında bu şekilde oynayamaz. Daha gole dönük oyun oynamalıyız. Her takıma bu şekilde oynayamayız diye düşünüyorum.

Mert Oğuzlu61
15.09.2014, 00:00
Şunu da söyleyeyim; Şikebahçe takımımın bu derece rahat bir biçimde Trabzon'a gelip, maçını oynayıp, puanını alıp dönmesi hiç hoşuma gitmedi. Fazla sakin bir maçtı. Tamam, yakalım, kıralım ben de istemedim bu maç ama sıradan bi maç oynuyoruz gibi bir hava vardı..

boşver böylesi daha iyi, insanlar da bıktı artık. şahsen ben bıktım, hep aynı nakarat. elimize hiçbir şey geçmiyor, zarar gören hep biz oluyorduk.

hukukçularımız bize bu tarihi davayı kazandıracaktır, artık saha dışını fazla irdelememek lazım. taraftar olarak saha içine yoğunlaşmalıyız. maçta gerginlik olmadı, yatabare biraz becerikli olsa 3 puan alacaktık, birazda bu açıdan bakalım.

Çağatay_
15.09.2014, 00:03
boşver böylesi daha iyi, insanlar da bıktı artık. şahsen ben bıktım, hep aynı nakarat. elimize hiçbir şey geçmiyor, zarar gören hep biz oluyorduk.

hukukçularımız bize bu tarihi davayı kazandıracaktır, artık saha dışını fazla irdelememek lazım. taraftar olarak saha içine yoğunlaşmalıyız. maçta gerginlik olmadı, yatabare biraz becerikli olsa 3 puan alacaktık, birazda bu açıdan bakalım.

Gayet doğru.

Şunu bilmek lazım, taaa bilmem nereden buraya gelen Waris, maç yarım kalsın diye gelmiyor.

Yenip göndereceksin. Tribünde maçı yarım bırakmak yerine, sahada vuracaksın. Bugün iyi tekme attık, ben buna bakarım.

Centilmen maçtı, ama sert maç oldu. Gayet memnunum, bir de yensek tadından yenmezdi.

Kazım Bostan
yumlu - bosingwa - cardozo ---- YOK
waris ve yatabare ---- birbirleriyle ve takımla beraber bırak maçı neredeyse antrenman bile yapmamış
diğer oyuncular desen çok da farklı değil durum.

karşında ligin en hazır ve sevemesen de sağlam oyunculara sahip takımı var

buna rağmen adamların topal'ın şutundan başka tehlikesi yok, bizim kaçırdığımız net 5 pozisyon var...

hala memnun olmayanlar daha ne bekliyor onu da anlamış değilim???

Soner Albayrak
Herşey bir kenara benim en çok sevindiğim şey takımda sahtekar oyuncunun olmaması, herkes bir şekilde görevini yapmaya çalışıyor. bence bu çok güzel bir gelişme.

Çağatay_
15.09.2014, 00:05
Herşey bir kenara benim en çok sevindiğim şey takımda sahtekar oyuncunun olmaması, herkes bir şekilde görevini yapmaya çalışıyor. bence bu çok güzel bir gelişme.

Yalandan koşmak, gölge markaj falan yok. Herkes çatır çatır vuruyor, harıl harıl çalışıyor.

Takım böyle olur.

yavuzbaha
özet linki atabilecek olan var mı

tamuğ yamtar

Geçen sene vukuat çıktı da ne oldu?

Adamlar oynamadan 3 puanı alıp gittiler...

Adamların en çok isteyeceği şey yine olaylar çıksın, maç yarı da kalsın, 3 puanı alıp gidelimdi...

Takım iyi ve doğru oynadı bence...

Eksikleri de göz önünde bulundurursak daha iyi olacağız inşallah...

Adem Akyüz'
15.09.2014, 00:06

Katılıyorum tabiki.. Hepimiz bıktık usandık. Bu işi avukatlara bırakıp sahaya odaklanmamız lazım ama ne bileyim, pek içime sinmedi bu akşamki tablo, biraz şikeyi unutmuş gibi bir hali vardı tribünlerin.. Tabi bütün hafta aman bir şey olmasın, olay çıkmasın söylemlerinin çok etkisi vardır bunda.

uzungöllü
15.09.2014, 00:08
Onur hakkında bilgisi olan var mı? Maç esnasında yaşadığı problem hakkında hiç bilgi bulamadım.

Devran Saka
15.09.2014, 00:08
Bando taraftar grubuna tezahurat yaptirmak için yapılmadı mı ? Mehter marşı çalmasalar da bilinen besteleri çalsalar keşke

GT-S6500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

kncyalcin
15.09.2014, 00:09
Takımın en temel ihtiyacı ortasaha. Medjani ve Salih'in yerine 2 isim şart. Umarım oraya Ferhat ve Özer'i monte edebiliriz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Tahir61
15.09.2014, 00:10
helal olsun vahid hocam büyüksün

onurundan yatabaresine hepsi oynadı savaştı

daha iyi olcaz inşaallah

Kobalas61
15.09.2014, 00:12
İlk 20 dakika heralde hezimet geliyor dedim. Ciddi anlamda cok rahattı fener ancak sonra gayet dengeledik maçı ve 2 puanı kaçıran taraf olduk. Bu kadar eksik oyuncumuza rağmen iyi de oynadık ki 11 imizdeki oyuncuların bir kısmı maçtan önce tanışmış kadar yabancılarken birbirine iyi iş çıkardık ortaya bence.

POYRAZ
15.09.2014, 00:12
Yeni bir takimdan, ülkenin en oturmus takimlarindan birisine karsi bundan daha iyisini istemek simdilik düsünceme göre haksizlik olur.
Keske yenseydik ama olmadi. Trabzonspor taraftari beraberlige sevinmez bu dogru ama ne oyuncularin birbirini tanimadigi, nede hocanin
takimi tam olarak tanimadigi bir takim bana göre iyi oturmus bir takima karsi yinede iyi oynadi. Kaldiki forvette ve defansta tam kadro sahaya cikamadik.
Tam kadro ciksaydik belkide 3 puani almis olacaktik.
Ben 87. dakikaya kadar izledim ve bana göre 87. dakikaya kadar takim disiplinini kaybetmedik. Sistemli oynadigimizi düsünüyorum.
Oyuncularimiz verilen görevin disina cikmamaya gayret gösterdiler. Her ne kadar 3 puani alamamanin verdigi burukluk üzerimde olsada
takim oturmaya basladikca ve oynayamayan as oyuncularin da takima katilmalari ile güzel günlerin bizi bekledigini düsünüyorum.
Tesekkürler.

Bera B.
15.09.2014, 00:13
MRA'nın maç başına 8 ila 10 arasında pozisyon veren, Onur'un her maç yıldız olduğu defansif futbolu ile Vahid hocanın maç başına 1 ila 3 pozisyon veren futbolu.

sasort
15.09.2014, 00:14
arkadşlar

kadroda mustafa akbaş zeki görünce en az 3 yeriz diyordum

ama defansif olarak beni şaşırttılar

ama zeki bek olarak o çıkışları yapamadı

akbaşta defanstan topu oyuna sokamadı

gerçi mustafa yumlu ne kadar becerikli bu konuda derseniz oda ayrı bir konu

bakın fb defanstan topu ne kadar organize çıkarıyorlar

biz pata küte çıkıyoruz

bunun sebebi biraz defans işin çoğu orta saha

özer olsaydı şu salihe kalmasak ne kadar güzel olur

Bud Spencer
Waris geriye çok iyi yardim etti...şaşirdim

Salih çok iyi pres ve mücadele ile oynuyor...keske biraz yetenekli olsa

Ertuğrul_
4 maç oldu bu sezon daha gol yemedik bu olayın iyi tarafı. Aynı şekilde sadece 2 gol attık bu da kötü tarafı. Fakat bunda cardozo'nun olmayışı büyük etken. Savunmayı hallettik sıra hücümda bence

Yasin T.
Vahid hocamızı tebrik ediyorum. Gerçekten iyi analiz etmiş rakibi. Top oynayan takım fb olsa da geride iyi alan savunması yaptık. Kontralarla da etkili olduk. Yakaladığımız net fırsatlar da vardı. Galip gelebilirdik. Ancak şu varki bu oyun anlayışı bir sonraki maçlar için takımı analiz etmede yetersiz. İçerde Eskişehir, Sivas gibi rakiplere bu oyun anlayışıyla çıkamayız. Gerçek oyun anlayışımız bu tip maçlarda belli olur.

edit: Bu arada taraftarımızı çok beğendim bugün.

carolo
15.09.2014, 00:15
Ishak'a çok uzuluyorum

atilan duran toplari gordukce dahada uzuluyorum

lazibere
15.09.2014, 00:16
Birde diger acidan bakalim arkadaslar?

En onemli macimizi oynadik ve geçti, stressiz bir sezon yaşamak için diger fener macina kadar suremiz var

Bir derbi oynadik ve sadece 2 puan gerideyiz

Artik onlar dusunsun)

haas
15.09.2014, 00:18
belkıde kac senedır 90 dk durmayan savasan takım ıstıyorduk ve bugun o takımın baslangıcıydı..

haas
15.09.2014, 00:19
Waris geriye çok iyi yardim etti...şaşirdim

Salih çok iyi pres ve mücadele ile oynuyor...keske biraz yetenekli olsa

salıh ıle velı kavlak ı bırbırıne benzeettım bugun..

Eto'o
15.09.2014, 00:19
Cardozunun sakatligi ciddimi neyi var tam olarak ?

haas
15.09.2014, 00:20
yalnız bugunde gordukkı artık solbek sıkıntımız yok..

ağasarlı
15.09.2014, 00:20
Beyler bu maçta rakibe fazla pozisyon vermedik bu güzel bir şey ama asla takımımız için kriter değil. Hele bir hücum futbol oynayalım o zaman anlaşılır oyuncuların gerçek performansı,hücum,savunma ve geri dönüşleri.

David_LuiZ4
15.09.2014, 00:22
Bu sezon değişen kadromuz ne yapabilir..

1-Mehmet Ekici ve Constant son 3 sezon orta sahasına göre daha teknik daha top tutabilecek adamlar bunlara Sefa'yı da eklersek üçününde iyi olduğunu varsayarsak topu şikeciler değil biz çeviririz..Performansları çok önemli..

2-Medjani-Belkalem fizikli ve oyunu okuyan adamlar Emenike'yi kontrol altında tutabilirler..Baskı yediklerinde soğukkanlılar topu orta sahayla buluşturabilirler şikecilerin ikinci toplarda hakimiyetini engelleyebilirler..

3-Şikecilerin sağ kanadından sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum ama Caner oynarsa sol kanadından sıkıntı yaşanacağı kesin topla şikecilerin oynadığı dakikalarda özellikle..Şunu da unutmamak lazım golü en rahat bulabileceğimiz tarafı sol kanatları..Caner her ne kadar süreklli bindirse de geriye dönmede ve kademe anlayışında çok iyi değil Sefa gole yakın adamımız olacak..

4-Forvete gelirsek..Şikecilerin stoperleri yüzde 99 Bekir-Kadlec olacak olmadı Alves Kadlec'in yerinde..Bu 3 stoper fizik güçle oynayan adamlar topa hakimiyetleri oyunu okumaları iyi değil..Hamle stoperleri..Cardozo oynamayacaksa Yatabare ve Waris'i sahaya sürmeliyiz..Yatabare fizik kuvvetiyle stoperleri zorlarken Waris hemen gerisinde ani pres ve çabukluğuyla onların hatalarından fırsatlar yaratabilir kendine..

Maç 11'im..

Onur-Zeki-Belkalem-Medjani-Musa-Constant-Sefa-Mehmet-Yusuf-Waris-Yatabere..

(Gökhan ve Kuyt'ın kanadında İshak'dan çok Musa işimize yarar Yusuf adam gibi oynamalı)

Maçtan önce hocayla aynı şeyleri düşünmüşüz fakat hoca tamamen oyunu rakibin oynamasını istediğinden defansın önünü Constant-Salih-Medjani ile kapatarak sadece yana geriye pas yapmak zorunda bıraktı rakibi..Dikine oynayamadılar..Çıkardığı 11'den sadece Fatih yanlıştı bence..Sefa ile başlasaydık golü bulabilirdik..Yusuf adam gibi oynamalı demiştik demekki adam gibi oynayacak durumda değildi..

Tipik Cezayir-Almanya maçını izletti bize hoca fakat Cezayir daha oturmuş birbirini tanıyan adamlardan kurulu olduğu için kontrada Almanya'yı çok zorlamıştı biz henüz takımdaş olamadığımız halde bir çok pozisyona girdik..Cardozo bitiriciliği lazımdı bize bu akşam..

Son olarak bu maç öncesi takımın başında geçmiş 3 hocadan biri olsaydı şikeciler ilk yarıda muhakkak gol bulurdu..Çünkü biz bu hocalarla bu maçlarda adam gibi taktik duruş sergileyemedik ne oynadığımız belli değildi..Şu kesin ki bu takım Vahid ile sahada duruşu belli bir takım olarak oynayacak..Bunu şikecilere karşı son 3 senelik makus talihimizi 1 puan aldık yendik duygularıyla yazmıyorum..Takım hocanın idealist duruşu ve sert tutumuyla rakibe ısırarak basıyor bunu görmek lazım..

Salih Edip
15.09.2014, 00:23
Salihi bugun cok begendim tam istedigim gibi oynadi onune geleni indirdi tatli sert oynadi belki bi sari gorebilirdi ama boylr maclarda normaldir onu da gormedi zaten.

sasort
15.09.2014, 00:23
arkadaşlar adamlar afrika kupasından gelmeleride önemli bir etmen oldu adamlar yorgundu

gerçi bu söylediğim fb içinde geçerli ama bizimkilerin takımda tek idman yapmasına sebebiyet verdiki

bizi daha çok etkiledi

sasort
15.09.2014, 00:25
Ishak'a çok uzuluyorum

atilan duran toplari gordukce dahada uzuluyorum

yok oynatıyor onuda dönüşümlü kullanıyor sanırım

Oruç
15.09.2014, 00:26
Sabır, sabır. Daha Oscar, Bosi, Özer gelecek, takım birbirine alışacak. Yeri gelecek bazıları yine şike yapacak. Bu duruma getireceğiz bazılarını. Az sabredelim.

sasort
15.09.2014, 00:28
geçen seneyi hatırlıyorum mra zamanı

bende dahil bu nasıl kadro şunu niye oynatmadın bunu niye ayundan aldın

bu sene bakıyorum hocaya tek laf yok

bir tek arkadaşlar sefa ile başlamadın demiş

bende diyorum ki fatih daha çok defansa yardım ediyor ve kademe anlayışı daha fazla

ikinci yarı fb gücü düşünce aldı oyuna zaten

haas
15.09.2014, 00:29
sanki bir eski jaja mız olsa çok farklı olacaz..

omondoles
MRA'nın maç başına 8 ila 10 arasında pozisyon veren, Onur'un her maç yıldız olduğu defansif futbolu ile Vahid hocanın maç başına 1 ila 3 pozisyon veren futbolu.

İşte olay budur.

salihismet
Cok güzel mesajlar var, gercekten saha disi olaylari sahaya tasimamak lazim, takimda iyi yolda biraz sabredersek
iyi seyler görecegiz. Tekrar söylüyorum biraz sabredersek artik hirsizlikarida ise yaramayacak.

sasort
15.09.2014, 00:30
sanki bir eski jaja mız olsa çok farklı olacaz..

boşver jajauyı

waris var yeter bize

artvints
15.09.2014, 00:33
.........................onur...............
...bosingwa..belkalem..mustafa..ishak
.......................medjani
.........sefa..........ekici......constant
..................cardozo..waris

net olarak bu kadro. çok rahat bir şekilde şampiyonluk yarışı veririz.medjani yerine türk oyuncu lazım.çok söyledik.zannediyorum tolga için uğraştılar ama almak zordu.ferhat lazım olacak.

haas
15.09.2014, 00:34

Mükemmel tespit..

Soner Albayrak
15.09.2014, 00:34
Kolay teslim olmayan bir Trabzonspor seyredelim bu sezon ben daha başka birşey istemiyorum.

Kazım Bostan
15.09.2014, 00:35

net olarak bu kadro. çok rahat bir şekilde şampiyonluk yarışı veririz.medjani yerine türk oyuncu lazım.çok söyledik.zannediyorum tolga için uğraştılar ama almak zordu.ferhat lazım olacak.

evet aynı kadroyu kuruyorum iş medjani'de ya da belkalem'de tıkanıyor...

Bera B.
15.09.2014, 00:37
Geçen sene de gol atmakta çok zorluk çekmiştik ilk maçlarımızda, tabi bunda ilk 9 maç Olcan'ın sol bek oynamasının etkisi de vardı ama gol atacak ayaklarımızın oldukça kalitesiz olması asıl sorunumuzdu. Bu sene kalite anlamında sorunumuz yok ancak gerek sakatlık, gerek takıma geç katılma gibi nedenlerden dolayı benzer bir zorluk yaşıyoruz. Rostov maçı dışında gol attığımız maç yok maalesef. İnşallah Metalist maçıyla golleri takır takır sıralamaya başlar, Başakşehir'e iyice açılmış olarak gideriz.

Oruç
Koşmayan adamın Vahid'in takımında yeri yok. Ruhsuz adamlardan gına gelmişti zaten. Çok şükür.

demirel
Uefadaki kadroyu dusundukce yuzum guluyor, sakatlar iyilesince avrupa maclari guzel olacak

kncyalcin
---------------Onur-----------------
Boss----Yumlu------Belk---İshak
Sefa----Özer---Ferhat---Costant
-----Cardozo---Wariss-----------
Bu takım böyle bile oynar...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sinan Ayaz
15.09.2014, 00:38
Bu takım deplasmanda daha çok can yakar özellikle waris ve sefa gibi hızlı cardozo gibi bitirici bi oyuncuyla süper olacak suan takımda en çok ozeri arıyoruz hem yaratıcı hemde güçlü bir ortasahaya ihtiyacimiz var

artvints
15.09.2014, 00:39
evet aynı kadroyu kuruyorum iş medjani'de ya da belkalem'de tıkanıyor...

belkalem yerini sağlama aldı.yanında ishak oynasa yine sırıtmaz defans.

Bera B.
15.09.2014, 00:40
Sadece 1 yabancı daha oynatma hakkımız olsaydı elimiz inanılmaz rahatlardı. Önceki bir mesajımda da yazdım, böyle giderse Bosingwa bol bol kesik yiyecek gibi görünüyor. Kötü olduğundan değil ancak kesilmeye pozisyon olarak en müsait oyuncu olduğundan. Yerli sağ bek ısrarını şimdi daha iyi anlıyoruz hocanın transfer döneminde.

A.Ali Karanis
Sonra söyleyeceğimi en başta söyleyeyim,bu takım yine şike yaptırır.

Kadrolar açıklandığında sağ tarafımız otoban olur düşüncesindeydim ancak takımda herkes çok iyi oynadı.Özellikle Zeki-Mustafa Akbaş ve Salih'e görevlerini hatasız yaptıkları için ve bir çoğumuza laflarımızı ağzımıza tıktıkları için teşekkür ediyorum.Salih ofansta pek etkili olmasa da defansta rakibi yıldırdı.Belkalem de geçit vermedi,Emenike ile karşılaştığı pozisyonda 'bu adam oldu' dedirtti.

Yıllar sonra oynamak istediğini oynayabilen bir takım gördüm sahada,beni en çok mutlu eden kısım bu oldu.Vahid hocaya bu konuda minnettarım.Defansif ve kontra atak oynamak istedik ve oynadık,rakibi de kilitledik.Bu kadar eksik ile en güçlü rakibimize karşı tek tehlike verip 4 net pozisyon ile çıktık maçtan.Şans da yoktu,Yatabare'nin vurduğu bacak arası ya da gelen müthiş ortaya yaptığı güzel vuruş girseydi her şey çok daha güzel olacaktı.

Yatabare ve Waris'i izlemeden nasıl bu kadar bel bağlandığını pek anlayamıyordum ancak bu maçta özellikle Waris kendini belli etti.Yattara'dan sonra benzer tipte bir oyuncu izlemeyi özlemişiz.Gökhan beline baktırsın,fıtık falan atmış olması çok doğal :D

Constant'ın ayak dışı ile verdiği falsolu toplara hasta kaldım.Fizik kondisyonunu bulduğu an tutulmaz.

Onur'a çok iş düşmedi,sakatlığı ciddi değildir umarım.Yazmadığım bir kaç oyuncu kaldı,onlar da eksiksiz oynadı.Son olarak Salih ve Medjani yaptıkları yüksek presin üstüne biraz daha mantıklı pas seçimleri yapabilselerdi eksiksiz bir takım izlemiş olacaktık..

Takım kavgacı ve mücadeleci bir yapıya sahip.Tempomuzu bulduğumuz zaman ve Mustafa-Özer-Cardozo ve Bosingwa da bu takıma katıldığında 8 için neden olmasın diyorum..

Onur Akyüz
Yalnız Sefa iyi çocuk. Verilen paraya çok laf ettik ama karşılığını verecek gibi.

Alika87
15.09.2014, 00:42
belkalem yerini sağlama aldı.yanında ishak oynasa yine sırıtmaz defans.

Vahid hoca Ishaki ve Musayi dönüsümlü olarak kullanacak. Hücum gücü yüksek olan takimlara karsi Musa oynar ve kendimiz daha ofansfi oynamamiz gereken maclarda Ishak oynar. Nihayet sol bekte alternatifimiz oldu.

Adem Akyüz'
15.09.2014, 00:43

6 yabancı oldu.. Belkalem yerine Akbaş,Musa,Aykut'tan birini, veya Medjani yerine Salih,Soner'den birisini koymak gerekiyor.. Diğer yabancılar garanti gibi..

carolo
Zeki Musa Constant maçin en iyileriydi
Ozellikle Zeki
Yalan yok ilk defa begendim ama nedenide çok açik Zeki savunmada kalirsa iyi oynar ama çikip orta yapmaya kalkarsa sinir kirizi geçirir taraftar
En iyisimi hiç ileri çikmasin boyle iyi

artvints
sefayı oynadığı surede çok beğendim.iyi pozisyon alıyor. forvetin yanına gidiş, kanadına dönüş hepsini ezbere yapıyor.işi biliyor yani.otomatik olarak doğru pozisyon alıyor.fiziği ve tekniği zaten iyi.geriye girdiği pozisyonları değerlendirme ve top ayağındayken daha rahat ve etkili olması kalmış.

mawro61
15.09.2014, 00:44
Yillardir bir arada oynayan oturmus bir takima karsi cok iyi oynadigimizi dusunuyorum. Pozisyon vermedik ustelik goller kacirdik. Topa sikeciler sahipti ancak taktik olarak ustunduk ve bu baglamda oyunu bilincli olarak kontrol eden taraf bizdik.
Idmana sadece iki defa cikmis oyuncular,cardozo,bosingwa eksik buna ragmen galibiyeti kaciran bizdik.
Ve herseyden onemlisi,acaba kim sacma sapan bir hareket yapacak korkusu yoktu maci izlerken.
Gayet temiz ve saglam bir mac cikardik.
Tebrik ediyorum.

objek
15.09.2014, 00:55
Yillardir bir arada oynayan oturmus bir takima karsi cok iyi oynadigimizi dusunuyorum. Pozisyon vermedik ustelik goller kacirdik. Topa sikeciler sahipti ancak taktik olarak ustunduk ve bu baglamda oyunu bilincli olarak kontrol eden taraf bizdik.
Idmana sadece iki defa cikmis oyuncular,cardozo,bosingwa eksik buna ragmen galibiyeti kaciran bizdik.
Ve herseyden onemlisi,acaba kim sacma sapan bir hareket yapacak korkusu yoktu maci izlerken.
Gayet temiz ve saglam bir mac cikardik.
Tebrik ediyorum.

Acik konusalim bu macta bizmi iyiydik sb,mi kotuydu pek anlayamadik eger sb, nin etkisiz oyunu bizim iyi oldugumuzdan dolayi ise haftaya istanbul basak macinda daha net olarak gorulur

igolka
15.09.2014, 00:56
pravakatör volkan olmayınca şbliler kedi gibi oldu

Nazim Can
15.09.2014, 01:02
Devre arasinda webo taraftarla tartismis ve tükürmüs, alper itide taraftara top atmis cevik kuvvet girmis araya

Sent from my iPhone using Tapatalk

burasıdaTRABZON
15.09.2014, 01:03
artık sağbekte de alternatifimiz var , çok garip bi şekilde bu takım bu ligde normal ve adil şartlar altında şampiyon olabilir

special one
15.09.2014, 01:03
sezon oncesi dusundugum gibi

biz bu sene en fazla 20 gol yeriz

ve 55 golden fazla atarsak 8 inci gelir.

bugun bunu birkez daha gorduk.

Daha iyi olacagiz ins. Atmayada basladikca cosacagiz

omondoles
15.09.2014, 01:05
İsmail kartal k0mik adammış. Maçı hala devam ediyor sanıyordu herhalde açıklamayı yaptığında.

İsmail Sezgin
15.09.2014, 01:10
3-5 dakkalık özete göre gayet iyiymişiz :D

iyattara
15.09.2014, 01:11
Salih DURSUN yedekte mi tribünde mi gs de mi nerde duruyorsa dursun. Yine 'kapasitesi belli amaaaaaa savasiyor mücadele ediyor' formatlı bir oyuncumuz oldu hayirlisi!!

fanatikdevri
15.09.2014, 01:12
Zemin yüzünden kaleye giden top bacakların arasından kurtulmasına rağmen içeriye doğru gitmedi.

Berat Akçay
15.09.2014, 01:18
Yaklaştık ama olmadı

CesurHamsi
15.09.2014, 01:21
--------------------Onur

Boss--------Belkalem--Yumlu---------İshak/Musa

Sefa----Ozer-----------Ekici-------Constant

---------------Cardozo-Waris

Rahat sampiyon oluruz yeminle :)

salihismet
15.09.2014, 01:27
Iyiki yenmedik, eger yenseydik hirsizlik calismalari erken baslardi.

Anıl C
15.09.2014, 01:28
Bu macta Zeki ve Akbas'a destek olun dedigimde bana laf çakmaya çalışanlara selam olsun

AhmetG.
15.09.2014, 01:29
Bu kadroyla bu kadar eksikle, bize iyi futbol izlettirdiğin için teşekkürler Vahid hoca. Sabır lazım sabır başka birşey değil.

burasıdaTRABZON
15.09.2014, 01:31
--------------------Onur

kadrolarınız da nickiniz gibi :D

Anıl C
Ayrica oyuncularimiz kendilerini daha da gelistirmeli
Boyle defansif oynamis olmamiz hatalarini bir nebze olsun kapadi. Sans oldu onlar icin

haas
yalnız haftaya kesın kazanmamız lazım..

Anıl C
15.09.2014, 01:33
Daha defans icin bekleyen Papa var

Murat 61
15.09.2014, 01:38
Avrupa liginde öttürürüz bu kadroyla.

Tatar Kemal
15.09.2014, 01:41
Biraz gayret ve sabırla bu takım ligin en tehlikeli takımlarından biri olacak gibi. sakatlar en kısa zamanda düzelip takıma katılırsa erken süreçte zirveye ortak oluruz. Vahid hoca mental olarak takıma ciddi manada pozitif etki yapmış bravo.

Anıl C
15.09.2014, 01:45
http://i.hizliresim.com/G1pq7r.jpg
http://i.hizliresim.com/ynAyWk.jpg
http://i.hizliresim.com/Od3Wb4.jpg

salihismet
15.09.2014, 01:55
Ilk kez bir hoca istedigi futbolculari aldirdi, gecekten ben Haciosmanoglundan böyle bir sey beklemiyordum.
Gerci ne ile alindiklarini hala cözemedim, fakat kafada yormuyorum, eger basarili olmak istiyorsan risk alacaksin,
Hacida bu riski aldi. artik secim icin imza toplayanlar ne olursa olsun susup beklemeliler, hatta yönetimin
rahat calismasi icin yardimci olmak zorundalar. Takim olumlu sinyaller veriyor zaten, herkes yardimci olursa
iyi günler bizi bekliyor.

BlackPanther
15.09.2014, 01:57
--------------------Onur

Yatabareyi unutmayalım :D Onun çok golü olacak bu takım için

martinpetrov
15.09.2014, 02:02
sahanda 4 yıldır yenemediğin rakibinle yüzde 30 topla oynama yüzdesi ile oyna ve berabere kal forumda herkeste bir memnuniyet. şikecilerin sitesinde ise matem havası olsun. bu camianın vizyonu bu kadar mı düştü?

Fatih Öztürk
15.09.2014, 02:08
sahanda 4 yıldır yenemediğin rakibinle yüzde 30 topla oynama yüzdesi ile oyna ve berabere kal forumda herkeste bir memnuniyet. şikecilerin sitesinde ise matem havası olsun. bu camianın vizyonu bu kadar mı düştü?

Rakibin 4-5 senedir oturmuş kadroyla sahaya cikarken senin takimin bir arada 3-5 antremanla sahaya cikiyor rakibe tek pozisyon vermeyip 3-4 net pozisyon buluyorsun ne vizyonundan bahsediyorsun renkdas tele vizyondanmi?

salihismet
15.09.2014, 02:10

aglasak vizyonumuzu kurtarirmiyiz acaba? fenerlilerin matem tutmasi korkudandir, senin göremedigini onlar
gördügü icin korku sardi onlari.

BlackPanther
15.09.2014, 02:11
Şunu unutmadan belirteyim...

19. haftada Şükrü Saraçoğlu Stadında oynanacak maçta 17 yıl sonra Fenerbahçeye karşı ilk deplasman galibiyetimizi alacağız.

Yazın bir kenara. Söyledi dersiniz :D

Fatih Öztürk
15.09.2014, 02:12
Aga bu taraftar neyden memnun olur yahu acik oynasan kabak çiçeği gibi arkayi acar kevgire cevirirler adami, bugun şans yanımızda olsa en az 2 farklı galip gelecektik üstelik caki gibi defans yapmışız onca eksige rağmen, bu memnun olmayan taraftarlar ne bekliyorlardi bi bilsek.

kudu_89
15.09.2014, 02:13
topla oynama oranı barcelonada ispanyada var ama gol olmayınca futbol sarmıyor

salihismet
15.09.2014, 02:15
Aga bu taraftar neyden memnun olur yahu acik oynasan kabak çiçeği gibi arkayi acar kevgire cevirirler adami, bugun şans yanımızda olsa en az 2 farklı galip gelecektik üstelik caki gibi defans yapmışız onca eksige rağmen, bu memnun olmayan taraftarlar ne bekliyorlardi bi bilsek.

Onlarin ne beklediklerini bu isin uzmanlarida cözemez.

memmedaga
15.09.2014, 02:17
Belkalem beni mat etti, uzun zaman sonra bir oyuncu beni fazlasıyla şaşırttı

Zeki ileri çıkmadan oynayınca sırıtmıyor.

M.Akbaş ; oyun taktiği en çok ona yaradı

Herşeye rağmen açık ofansif oyunda Zeki ve Akbaş'a güvenemeyiz.

Musa defansif olarak bekte neredeyse mükemmel ama bek dediğin sıfıra inip orta yapmalı bu yüzden

Bosi ve İshak daha ideal.

Waris tam bir wonderkid bruma falan hikaye, forvet arkası veyahut yanında oynarsa daha fazla gol atar.

Yatabereyi beğenmeyen bir tek benim galiba katkı sağlar ama iyiki Cardozo var.

Fatih Atik transferi en kötü transferimiz evet belki garanti oynuyor hoca da bu yüzden oynatıyor ama tam anlamıyla sıradan bir oyuncu,Serdar-Yusuf-Sefa herhangi biri yerine oynar özellikle Serdar ve Yusuf basit oynamayı öğrenmeli...

Waris Majeed aslında başka bir problemi ortaya çıkardı
Bosi ve Cardo dönünce belkalem,medjani,constant'dan hangisini kesebilir hoca?
Waris oynamalı kesin oynamalı Yusuf izlemeli ve öğrenmeli....

Fatih Öztürk
15.09.2014, 02:20
Onlarin ne beklediklerini bu isin uzmanlarida cözemez.

Bencede.

AhmetG.
15.09.2014, 02:20
Bunlar 90+3 de pozisyon bulacakları yerden faul kullanırken, emenikeyi çıkarıp selçuğu neden aldılar ben orda kaldım:D:D

Sefa Murat Dokuz
15.09.2014, 02:22
Fenerbahçede geçen seneki rüzgar ve o patlama gücü zaten bu sene yok. İsmail Kartal ile de havaya giremezler. Bugün bizim %30 top oynama ile onları durdurmamız felan değil de pek hazır olmayan bir takım görüntüsü çizen bizden çok onlardı. Caner zaten sakat sakat oynadı sanırım pek bir şey oynamadı. Diego fizik olarak çok düşük. Rakip o geçen seneki tempolu oyunundan çok uzak bir Şikebahçeydi.

Bize gelirsek, Rakip çok da ısırmadı, bu rakibe de alan bırakmadık takım savunmasını iyi yaptık 3-4 tane de net kontra yakaladık ama değerlendiremedik. Rakibe 1.5 pozisyon dışında kaleyi göstermedik nerdeyse ama dediğim gibi karşıda ısıran bir takımda yoktu. Ayrıca değişikler geç oldu mesela Ekici 10 dk oynayabilirdi en azından.

Onur 6 , Top gelmedi kaptana.
Zeki 6, Sırıtmadı.
Belkalem 7, Fizik gücünü iyi kullandı Emenike'yi iyi kapattı.
M.Akbaş 6, Ortalıkta pek gözükmedi. Hatasını da görmedim.
Musa N. 7, Gayet iyiydi.
Medjani 5, Bu adamdan topu kullanmasını beklememeliyiz bence, stoperden kırma ön libero.
Salih 5.5, Vasat ama hatasız vasat.
Constant 6, Kalitesi belli biraz yanlız kalıyor orta sahada hareketli pas verip verkaç yapabileceği birini bulamıyor.
Fatih 4, Bu adam niye alındı hala anlamış değilim. Cidden Bank Asya topçusu.
Waris 7, Bu çocuk olur.
Yatabare 5, İlk maçı ama 28 yaşında artık belli tecrübede olan bir forvet'in o golü atması lazımdı.
+Sefa 6, Fatih'e göre kat kat iyi zaten söylemeye gerek yok.

Cardozo olsa farklı bir sonuç alabilirdik. Hoca'ya güveniyorum. İyi değiliz ama kötü de değiliz.

Fatih Öztürk
15.09.2014, 02:22
Musa Nizam Emenike'yi resmen harcadı be.Ishak yeter dedik Mevlâm verdi iki göz maşallah.

salihismet
15.09.2014, 02:29
Bunlar 90+3 de pozisyon bulacakları yerden faul kullanırken, emenikeyi çıkarıp selçuğu neden aldılar ben orda kaldım:D:D

yüzde 67 gereksiz topla oynayan ve kaleye 3 sut atan bir takim, bir puani kurtarmak icin zaman gecirmenin avantajini
kullandi. Yada söyle söyleyeyim; hirsiz bisey calamayinca kendi fesini calip cebine koyarmis, bunlarda calacak
bir sey bulamayinca zamandan calmaya ugrastilar.

memmedaga
15.09.2014, 02:30
bazı arkadaşlar ne bekliyor anlamadım gayet güzel akıllı oynadı takım.

5 oyuncumuz sakat takım yeni

karşıda oturmuş açıkları çok iyi değerlendiren bi takım var

daha fazla net pozisyon bulduk bu taktik sayesinde şans yanımızda değildi

salihismet
15.09.2014, 02:36
bazı arkadaşlar ne bekliyor anlamadım gayet güzel akıllı oynadı takım.

5 oyuncumuz sakat takım yeni

karşıda oturmuş açıkları çok iyi değerlendiren bi takım var

daha fazla net pozisyon bulduk bu taktik sayesinde şans yanımızda değildi

Gercekten bunlar aciklari cok iyi degerlendiriyorlar, 2011 de oldugu gibi.

Ertan Artan
15.09.2014, 02:44
Yatabare yorgun dediler, adam macin en çok koşanı oldu.

Adam iyi oynadi, benide namazda bile sasirtti. :)

Yatabare kesmüke dedim ya la... :D

muratt
15.09.2014, 02:46

Geçen sene hep Onur ile puan alıyorduk ama artık pozisyon bile vermiyoruz. Hem kayseride hem bugün iş düşmedi bile diyebiliriz. 4 resmi maçta da gol yemedik hatta çok iyi bir sinyal bu. Hoş bu dört maçın üçünde gol de atamadık ama cardozo bu sorunu çözer.

Takım çok ümit vaadediyor, sabırlı olmak lazım yinede...

memmedaga
15.09.2014, 02:49

gece gece ne güldüm abi milleti uyandıracaktım az kalsın, Allah iyiliğini versin:D

salihismet
15.09.2014, 02:50

Nasil yani namazda sasirtti?

memmedaga
15.09.2014, 02:52
o değilde MRA gompakt futbolun çakmasını öğrenmiş,

Vahid hoca al sana kompakt dedi resmen

Murathan
15.09.2014, 03:19
Hocanın sefayı kesme ihtimali 0.
Hocanın Yatabare ve Warisi birlikte oynatma ihtimali 0.
Warisin kanatta oynama ihtimali 0.

:(

Ertan Artan
15.09.2014, 03:19
Nasil yani namazda sasirtti?

Subhaneke okurken "Ve tebare kesmüke" demek yerine kafam bizim elemana gitti. Yatabare kesmüke demişim... :)

Yasin Altuntas
15.09.2014, 04:43
:(

Zuhahaha valla renkdas güldürdün :D :D :D

nesta61
15.09.2014, 06:31
sakatlar. yumlu-bosingwa-cardozo-ozer- avrupa kupasinda bu takimla ceyrek final hayal deyil!

yenimakale
15.09.2014, 07:13
Volkan yoktu maçta ama pislik Caner ordaydı. yalandan bağırmalar ahlar vahlar. bu ne ya. insanda biraz kişilik olacak. geçen sene maçı bırakıp sürekli taraftara oynamıştı. istediklerinide almışlardı. Kuyt (şike yapan takımda oynamam diyen adam), kendini hiç yere atmayan adam, dün kendini yere atıp penaltı istiyordu. Diego'da takıma çabuk adapte olmuş, o da güzel atladı yere. e kart? kart yok. onlar fenerli. Ortasahada Bekir'in kestiği kontraatak kart ile cezalandırılmalıydı ama o da yok. Vahid hocanın deli gibi yardımcı hakeme gidip bağırdığı pozisyonda adam 1-2 metre ile açık şekilde ofsayt. Vahid görmüş, gördüğünden de çok emin ki gidip oyuncuya gelen topa bile bastı tekmeyi ama yan hakem görememiş. Ya sabır.

Gönül isterdiki Waris'i koy kanada, Yatabare ve Cardozo'yu koy forvete. Bakın bakalım rakip hücum yapabiliyormu. Defansta en az 5 kişi çakılı kalır bir adım bile ileri gidemezler. Ama Fenerbahçe'nin işine yabancı sınırlaması geldiği için hem itiraz ediyorlar, hemde istediklerini yaptırıyorlar. Bu kadar şerefsiz olabilir bir takım. Şimdi söyleyin bu da bir nevi şike değil mi? Al Türk kaliteli oyuncuları, avrupaya zaten gidemeyeceksin, Türkiye'de yarışabilmek için yabancı sınırlaması getirt. Sonra çık biz yabancı sınırlaması istemiyoruz de. Fenerbahçe avrupada oynayacak olsaydı bu kararı çıkarttırmazlardı.

Geçen seneden ne farklı! Geçen seneden mücadele gücümüz ve inancımız farklı. İlk maçlar bunlar ilk hafta zaten hiç takıma benzer bir halimiz bile yoktu. Ama bu hafta maçın öneminden dolayı herkes konsantre olmuş bir şekilde mücadele ettik. Haftaya kesinlikle galip gelmemiz gerekiyor. Şuan itibariyle şampiyonluk yarışı içinde varız dedik. Henüz tam olarak takım olmamış olsakta alınacak birkaç galibiyet bu takımın şampiyonluk ateşini dahada alevlendirir. Böylece kolay kolay maç kaybetmez, kötü oynasakta maç kazanabilir duruma gelebiliriz. Bu nedenle önümüzdeki 3-4 maç özellikle son derece önemli. Fenerbahçeyi şampiyonluk yolunda rakip olarak görmüyorum. Korkak bir teknik direktörleri var. Yoksa ellerindeki malzeme her türlü iş yapar. Eskisi gibi koşmuyorlar ya da koşmaya zorlanmıyorlar. Galatasaray ilk puan kaybını yaşadı bile. Beşiktaş şampiyonluğun en güçlü adayı. Birkaç iyi sonuç bizi Beşiktaş ile yarıştırır hale getirebilir. Onların artı bir motivasyonu ve gerçekten beğendiğim bir kadroları var. Bizim takımın kadrosu bana göre daha kaliteli ama bizim artı motivasyonumuz yok onlar gibi.

Topla oynama oranımız hep düşük oluyor. Buna alıştık artık. Ancak rakip kim olursa olsun, şu garanti pasları, defanstan paslaşıp çıkmayı, baktın gidemiyorsun geri dönmeyi ya da yana oynamayı yapabilmeliyiz. Çok büyük bir eksiklik bu bizde. Orta sahada bunu yapabilecek şuan tek gördüğüm oyuncu Constant. Onun yanına tamamlayıcı biri gerekiyor. Yoksa defans hücumdan çok çabuk kopabiliyor. Biz alışmışız ya sağ çizgiden gidecen, ya sol çizgiden gidecen, ya defans arkası yüksek top atacan diye. Belli kalıplarla oynanmaz bu oyun. Ortasaha ve kanat oyuncularının yaratıcı özellikte olmaları ve farklı varyasyonlar gerçekleştirebilmeleri lazım. Constant tamam, Waris tamam ama ne Fatih ne Sefa ne de diğerleri bu tipte oyuncular değil. Sefanın kendini bu noktada biraz geliştirmesi gerekiyor. Yusuf var bunu yapabilecek bir oyuncu yine. Ekici'yi hiç izleme imkanım olmadı ama rize hazırlık maçında 2 asist yaptı sanırım. Onda kumaş var ama bilmiyorum şuanki durumu ne. Bunlar zamanla hallolacak şeyler.

İzlemekten çok keyif alacağımız maçlar mutlaka çıkartacaktır bu takım. Olumlu sinyaller alıyoruz takımdan. Şu taraftarda şu stada girip takımı şampiyonluk havasına sokmaları lazım. Yolumuz açık görünüyor. Deplasman haftaya oynayacağımız maçta asıl takımın durumu daha belli olacaktır. O maç çok kritik.

muratt
15.09.2014, 07:19
O değil de fenerin hocasının konuşmasına baktım şimdi adam kısaca koşu yollarımızı kapattılar o yüzden istediğimiz atakları yapamadık demiş. Adam resmen B planımız yok araya koşanilirsek atarız olursa olur olmazsa çay içerize getirmiş lafı. Duruma göre bir taktik geliştiremiyor önceden birşey düşünemiyor. Aziz yıldırım yakında cavcav gibi yapar hocayı kovup kendi yapar takımı yazıyorum buraya.

Tayfun Aydın
15.09.2014, 07:57
Waris i beğendim çok iş yapar. Yusuf un ayaklarına daha hakimi. Yabancı sınırlaması bizi zorlayacak ama Avrupa çok rahat edecez.

HOPA'LI TS'Lİ
15.09.2014, 08:10
Takımı çok beğendim.
Defansı çok iyi yaptık.
Waris pire gibiydi. Çok can yakar.
Belkalem, Musa, Sefa da iyiler arasındaydı.
Cardozo, Bosi, Yumlu ve Yusuf da katılırsa Avni Aker'de puan vermeyen ve şampiyonluk yarışından kopmayan keyifli bir takım bizi bekliyor.

HOPA'LI TS'Lİ
15.09.2014, 08:11
O değil de fenerin hocasının konuşmasına baktım şimdi adam kısaca koşu yollarımızı kapattılar o yüzden istediğimiz atakları yapamadık demiş. Adam resmen B planımız yok araya koşanilirsek atarız olursa olur olmazsa çay içerize getirmiş lafı. Duruma göre bir taktik geliştiremiyor önceden birşey düşünemiyor. Aziz yıldırım yakında cavcav gibi yapar hocayı kovup kendi yapar takımı yazıyorum buraya.

Bu korkak ismail son dakikalarda 2 forvet çıkardı, 1 puana arzı oldu.

Uzun sürmez bunu da kovar azize.

İsmail ürkek

HOPA'LI TS'Lİ
15.09.2014, 08:17
Zeki beklediğimden iyi ve özgüveni yüksek oynadı. Beni utandırdı.

F.ATİK de iyi bindirmeler yaptı.

Maçın yıldızları Belkalem ve Waris'ti. Belkalem keşke kiralık olmasaydı. iyi adam.

Yatabarenin şutunda, top Mert'in sol topuğuna çarpmasa giriyordu. Bu çocuk Avni Aker'de şanslı. 2010'da da Colman beceriksisizinin penaltısını kurtarmıştı.

Ahlaksız Caner, son dakikalarda açık faul yapıyor, hala hakeme el kol hareketleri. Pislik işte değişmez.

B.Yiğit
15.09.2014, 08:17
Yumlu , Bos , Cardozo , Ozer 4 as oyuncumuz olmamasina ragmen.

İskender Çakmak
15.09.2014, 08:21
Yatabare biraz daha dikkatli olsa 2 golü vardı dün. Birincisi bacak arası pozisyonu. İkincisi ise Sefa Yılmaz'ın indirdiği posizyon...

zahido
15.09.2014, 08:22
Vahid Hocanın oynattıgı futbolla MRA'nın oynatmaya çalıştığı futbol aynıydı.

MRA'nın oyunsal anlamda eksiği 20 küsür yapılan transfer ve karizmasıydı.

Vahid hocanın yan hakeme gidip tepki koymasını iyi okumak lazım. O tepkiden sonra yan hakemin tek bir hatası dahi olmadı. O tepkiyi gören futbolcu o adama saygı duyar, duyacaktır.

Bugun gazetelere bakıyorum hocanın orda fenere tacı attırmamasına yoğunlaşılmış. Kabak gibi ofsayta dair tek söz yok! Dünde demiştim maçın adamı Vahid Halilhodzictir. Zira o tepkiyi göstermeseydi o hakemler bizi dograyacaklardı.

HOPA'LI TS'Lİ
15.09.2014, 08:32
Bu seneki en büyük transfer HALILHODZIC'tir.

Onun sayesinde Hacı bu 20 oyuncuyu almak zorunda kaldı.

Türkiyeyi seviyorum, daha ne kadar kalırım bilmiyorum dedi akşam.

Biz de seni seviyoruz Hoca, bırakma bizi.

Daha yapılacak çok işin var, şampiyonluklar, kupalar, UEFA'da final var.

Dünkü tek olumsuzluk passolig denilen ve benim bile hala almadığım bir türlü ısınamadığımız uygulama yüzünden tribünlerin dolmamasıydı.

Emrullah
15.09.2014, 08:33
Dünden beri kadroyu yerden yere vuran, Vahit Hoca'nın hocalığını bile bırakmayan forum yazarlarının biraz dinlenmelerini, sadece okumalarını, ukalalığa biraz ara vermelerini temenni ediyorum.

Birşey bilmediğinizi bari bilin be kardeşim.

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

zafercalikoglu
15.09.2014, 08:33
Vahid Hocanın oynattıgı futbolla MRA'nın oynatmaya çalıştığı futbol aynıydı.

MRA'nın oyunsal anlamda eksiği 20 küsür yapılan transfer ve karizmasıydı.

Vahid hocanın yan hakeme gidip tepki koymasını iyi okumak lazım. O tepkiden sonra yan hakemin tek bir hatası dahi olmadı. O tepkiyi gören futbolcu o adama saygı duyar, duyacaktır.

Bugun gazetelere bakıyorum hocanın orda fenere tacı attırmamasına yoğunlaşılmış. Kabak gibi ofsayta dair tek söz yok! Dünde demiştim maçın adamı Vahid Halilhodzictir. Zira o tepkiyi göstermeseydi o hakemler bizi dograyacaklardı.

Vahid hoca tecrübesini ortaya koydu,2 metrelik ofsaytı göremedi denyo

HOPA'LI TS'Lİ
15.09.2014, 08:34
Yatabare biraz daha dikkatli olsa 2 golü vardı dün. Birincisi bacak arası pozisyonu. İkincisi ise Sefa Yılmaz'ın indirdiği posizyon...

Sefa'nın klas pasına iyi vuramadı. gol olsa jeneriklik olurdu.

Mert'n ayağına çarpan topta açısı daralmıştı, vuruş iyiydi bence. Mert şanslıydı.

HOPA'LI TS'Lİ
15.09.2014, 08:38
Dünden beri kadroyu yerden yere vuran, Vahit Hoca'nın hocalığını bile bırakmayan forum yazarlarının biraz dinlenmelerini, sadece okumalarını, ukalalığa biraz ara vermelerini temenni ediyorum.

Birşey bilmediğinizi bari bilin be kardeşim.

TRTSPOR, LİGTV tüm yorumcular Hoca'nın taktiğini beğendi. Övdü. Galibiyeti kaçıran TS oldu dediler. Bu takım iyi yolda dediler.Nokta.

Serkan OK denen adi, 2 m ofsaytı kaçırırsa Vahıd Hocadan kaçmaz :)

Yiğit Gayretli
15.09.2014, 08:40
http://www.milliyet.com.tr/avni-aker-de-diego-gerilimi--fenerbahce-trabzonspor-1940148-skorerhaber/

Demek biraz becerikli olup galip gelsek, dağılacaklardı...

Emre İskender
15.09.2014, 08:43
Avni aker zemini dün pas yapmamızı engellemiştir. Kevin Constant , Waris , Yattabare dün zemine takılan ayak ve topları yüzünden tek paslarını yapamadılar. Akyazı yapılıyor diye çim e hiç önem verilmemiş...

Vahid hoca bu zemini de değiştirin demezlerse kışın tarlada oynarız...

6Şafak Aydın1
15.09.2014, 08:46
Gol atamadik cünkü seyirci rakibe degil kendi takimi üzerinde baski olusturuyor. Top kaybinda homurdamalar, sut veya pozisyon aninda bagirip cagirmalar ister istemez etkiliyor gerilimi yüksek olan maclarda. Seyirci cool, sogukkanli olsa bu maci kazanirdik. Yetenekten ziyade piskolojik bir sebep. Seyirci nin neticeye yansiyan minnacik destegine sükretmek gerekiyorsa biz bu isi cözmekten hala cok uzagiz demektir. Icerdeki Inter macinida bu yüzden kazanamadik.

aaahmet61
15.09.2014, 08:50
kendi sahanda savunmaya çekilen mi iyi takım ? topla oynama oranı yüzde 70 e otuz mu iyi oyun ?

HOPA'LI TS'Lİ
15.09.2014, 08:53
kendi sahanda savunmaya çekilen mi iyi takım ? topla oynama oranı yüzde 70 e otuz mu iyi oyun ?

senin net pozisyonun 7
onlarınki 1

topla oynama oranı denen kriter hikaye

Tayfun
15.09.2014, 09:02
Dün maçtan öncede dedim beraberlik iyi sonuçtur eksikler dolayısıyla fakat;

Dünkü maçta galibiyete yakın taraf bizdik, doğru düzgün pozisyon vermedik rakibe, iyi de pozisyonlar yakaladık. Bu takım daha da iyi olacak .

delikoyun
15.09.2014, 09:05
orta alanda constantla birlikte pas yaparak ileri çıkacak oyuncumuz maalesf yoktu hoca çok temkinli oynattı bu ilerde değişebilir

onurts61
15.09.2014, 09:06
Trabzonspor un yaşadığı erezyon kaybını gözler önüne seren maç . Trabzonspor un cv si kabarıktır her ne kadar yeni yetme veletler bunu bilmesede ki abilerine ve babalarına sorarlarsa öğrenirler o cv ye uygun oynayamadı .kimse taktik v.b argümanlarla gelmesin veya real madrid bile kendi sahasında barcelona ya kapalı defans yapıyor gibş savunmalarda yapmasın eğer dün ki maç gibi oynayıp Trabzonspor kazanacaksa kapatsınlar kulübü daha iyidir , dün ki oyunu görse dozer cemil in kahrından ölürdü...

İnsanlar İsmail kartal ın maç sonu cümlesine kızılıyor ,bir gol atsaydık trabzonspor ne yapacaktı? Hakikaten Trabzpnspor lu olarak soruyorum karambolden de olsa bir gol yeseydik ne yapabilirdik ki ,resmen aciziyeti oynadık takım yeniymiş , daha antremana çıkmadan maça çıkmışlar lütfen bunların arkasına sığınmayalım , 90 ların ortasına kadar istanbuldaki maçlar korakor geçer , trabzonda ise yarısahaya geçemezlerdi tamam günümüz futbolu değişti ama bu kadar da değil , kabul etmiyorum veya edemiyorum ,

Bu takım ,forma ,şehir müdafa oynayamaz yapısı ve karekteri gereği saldırmak zorundadır yaşadığı şampiyonlukları ,yendiği avrupa devlerini bu mantalite ile yenmiştir , şehrin fıtratında bu vardır ,birilerinin hocaya ve futbolculara empoze etmesi lazım.

Maçın genel değerlendirmesini yapmak zaman kaybıdır , bir tarafta kalesini savunan ve bulursam bir tane atarım mantığı ,diğer tarafta top ayağında ama bal yapmayan arı gibi yana sürekli pas yaparak aykut dönemine dönüş sinyalleri veren takım , belki trabzonspor önümüzdeki aylarda tam kadro ile mücadele ettiğinde daha iyi olacaktır ancak yukarıda bahsettiğimiz zihniyeti hatırlamadığı sürece kaderi hep istanbul takımlarının elinde olacaktır ,eğer trabzonspor tarihe ismini silinmemek üzere yazdıysa kendi kaderini kendi çizdiği içindir , diğer anadolu kulüpleri gibi istanbullulara onlar velinimetimiz deyip onlarla sevişmeyip savaştığı için trabzonlu olmayıp ama bu takım için herşeylerini veren insanların gönlünü kazanmıştır.

Ahmet Kuru
15.09.2014, 09:08
ben dün takımı beğendim...
fener gibi hazır bir takıma açık futbol oynasaydık eğer maç 3-0 biterdi. vay arkadaş yine yenildik derdik...

Ama bu maç 7-8. hafta olsaydı çok daha farklı olurdu. Bunu herkes kabul ediyor zaten...

Bu takıma Bosingwa + Cardozo geldiğinde çok daha farklı şeyler olacaktır...

Ben umutluyum...

6Şafak Aydın1
15.09.2014, 09:09
Bir kez daha. Takimi yeterince atesliyemiyoruz. Pozitif enerji yayamiyoruz. Gününde olmiyan bir takimin performansini iyiye dogru itemiyoruz. Bagirip cagirdiklarimiz zarar. Hele o Trabzon gol, gol, gol tezahürati varya 20 bin piskopatin yapacagi bir tezahürat. Merak ediyorum o tezahürattan hemen sonra futbol tarihinde ve ya türkiye ligi tarihinde gol atan olmusmu?

DNA-TS
15.09.2014, 09:10
Topla oynama kriterse içeride 8jk ye karşı 70-30 oynayıp yenildiğimiz maç var kriter değil topla oynama.
Dün akşam ki mevzu durdur oynatma kontrayla vur anlayışıydı eldeki kadro onu oynamaya itti hocayı, ezildik büzüldük demenin manası yok rakipte yorumlar kilitlediler bizi yönünde yani başarılı oldu vahid hoca ,yakalanan pozisyonlarda cabası.
İster istemez maçın isminden dolayı bir stres oluyor son zamanlarda kazanamadık diye hep galibiyet beklentisinden dolayı beraberlik kaybetmek gibi algılanıyor taraftarların bir kısmında.

demir
15.09.2014, 09:13
Trabzonspor un yaşadığı erezyon kaybını gözler önüne seren maç . Trabzonspor un cv si kabarıktır her ne kadar yeni yetme veletler bunu bilmesede ki abilerine ve babalarına sorarlarsa öğrenirler o cv ye uygun oynayamadı .kimse taktik v.b argümanlarla gelmesin veya real madrid bile kendi sahasında barcelona ya kapalı defans yapıyor gibş savunmalarda yapmasın eğer dün ki maç gibi oynayıp Trabzonspor kazanacaksa kapatsınlar kulübü daha iyidir , dün ki oyunu görse dozer cemil in kahrından ölürdü...

İnsanlar İsmail kartal ın maç sonu cümlesine kızılıyor ,bir gol atsaydık trabzonspor ne yapacaktı? Hakikaten Trabzpnspor lu olarak soruyorum karambolden de olsa bir gol yeseydik ne yapabilirdik ki ,resmen aciziyeti oynadık takım yeniymiş , daha antremana çıkmadan maça çıkmışlar lütfen bunların arkasına sığınmayalım , 90 ların ortasına kadar istanbuldaki maçlar korakor geçer , trabzonda ise yarısahaya geçemezlerdi tamam günümüz futbolu değişti ama bu kadar da değil , kabul etmiyorum veya edemiyorum ,

Bu takım ,forma ,şehir müdafa oynayamaz yapısı ve karekteri gereği saldırmak zorundadır yaşadığı şampiyonlukları ,yendiği avrupa devlerini bu mantalite ile yenmiştir , şehrin fıtratında bu vardır ,birilerinin hocaya ve futbolculara empoze etmesi lazım.

Maçın genel değerlendirmesini yapmak zaman kaybıdır , bir tarafta kalesini savunan ve bulursam bir tane atarım mantığı ,diğer tarafta top ayağında ama bal yapmayan arı gibi yana sürekli pas yaparak aykut dönemine dönüş sinyalleri veren takım , belki trabzonspor önümüzdeki aylarda tam kadro ile mücadele ettiğinde daha iyi olacaktır ancak yukarıda bahsettiğimiz zihniyeti hatırlamadığı sürece kaderi hep istanbul takımlarının elinde olacaktır ,eğer trabzonspor tarihe ismini silinmemek üzere yazdıysa kendi kaderini kendi çizdiği içindir , diğer anadolu kulüpleri gibi istanbullulara onlar velinimetimiz deyip onlarla sevişmeyip savaştığı için trabzonlu olmayıp ama bu takım için herşeylerini veren insanların gönlünü kazanmıştır.

şiirin guzel gercekten etkıleyıcı olmus okurken cok duygulandım samımı soyluyorum bunu .. lakın bu yazıyı yazarken elestırmek ıcın yazmıssınkı ondan basarılı oldugunu dusunuyorum fakat kulubun ve futbolun gerceklerını yoksayıp gecmısımıze bakarak yola cıkamayız malesef.. 2011 ın samoıyon kadrosu dahı 4 yılda ortaya cıktı bu kadronun daha 2. ayı degıl oyuzden beklemek zorundasın haaa ben bekleyemem kardesım dıyorsan bır kac ay baketbol fılan ızle senın ıstedıgın futbol sergılenmeye basladıgında ben sana haber verırım :))

Ünal Er
15.09.2014, 09:22
Çocuk bile bir çok denemeden sonra 9 ayda oluyor...
Barcelona niye barcelona çünkü takımın iskeleti 10 yaşından beri beraber oynuyor...
Biz ne bekliyoruz, hem geçen senelerdeki bütün çöpleri kovmayı, hem acayip transferler yapmayı, hem de gelir gelmez felaket güzel oyun oynamasını...
Biz ya futbolu bilmiyoruz, ya da hayatımızda hiç büyük sahaya çıkıp top oynamamışız...Ya da çok iyi biliyoruz, bizden iyi bilen yok...
Ben çözemedim gitti...

Yiğit SARI
15.09.2014, 09:23

Bu talihsiz bir yorum

Dün sahada topla fazla oynamış gözüken ama boş boş pas yapan kaleye uzaktan bir şut dışında tehlike oluşturamamış yani hücum yapamamış bir şikeci ekip vardı. Tamam ben de süper manyak oynadık demiyorum ama maç kadrosunu biliyosun bu sene ilk defa oynayanlar hatta idmana daha 1-2 kere çıkmış oyuncular.. Bu iş kolay değil yeni bir kadroyla hemen o arzuladığımız pas trafiği ve hücum düzenini sağlamak ama biz dün alırdık maçı çok rahat alırdık hemde

MİSSE_MİSSE
15.09.2014, 09:25
bir sürü transfer yapıldı ama takımda cardozo ve birazda waris hariç iş bitirecek adam yok. warisin de yusuftan fazla bir artısı yok ve 6 milyonluk bir transfer kesinlikle değil. geçen senelerede de defans yapmaya çalışıyorduk ama onur sayesinde becerebiliyorduk. bu sene defans işini gerçekten oturtmuşuz. feneri pozisyona bile sokmadık. belki her maçımızı kazanamayacağız ama çok zor maç kaybederiz. medyani savaşçı bir futbolcu ama pas yeteneği pek yok. hücum varyasyonlarında takımın ritmmini bozar gibi geldi bana. yatabare vasat. videolarda adam yisyiri duruyordu sahada görünce şaşırdım. adam gelirken ufaldımı ne oldu anlamadım. sefa, yusuf, cardozo, bosingwa ve ekicinin katılmasıyla çok daha iyi olacağımız kesin.

Adem CAKIR
15.09.2014, 09:27
Hoca rakibe alın topu kendi sahanızda oynayın, ama bu taraf bizim gelirseniz alırız topunuzu demiş.
Futbolu beğenmesek te, taktik tutmuş, rakibe tek bir pozisyon verilmemiş.
Üstüne 3-4 tanesi çok net 6-7 pozisyon yakalamışız.

Velhasıl hem maçın zamanlaması hemde girmeyen toplar şanssızlığımız oldu.
Bence bu takımda hayat var.

Son olarak maçın yıldızı kalecimiz olmayan maçlar izlemeye alışmamız zaman alacak...

6Şafak Aydın1
15.09.2014, 09:29
Yepyeni bir takim diyorsunuz, uyum diyorsunuz, diyorsunuzda diyorsunuz. Bir an evvel bu takimin futbol oynamasini istiyorsak, basarili olmasini istiyorsak piskopat seyirci olmayi birakmaliyiz. Pozitif seyler üretmeliyizki takimin özgüveni yoksa gelsin varsa artsin. Son vurus saniyelik istir. Özgüveni yüksek takim cok sayida son vuruslar üretir, ister defansif oyna ister ofansif. Golü kacirdiktan saniye sonra iki eli basinda olmaz, yilmaz. Bunlari ögrenip uyugulayalim artik.
Yok efendim ben 2o lira verdim, su kadar forma aldim sunu bunu verdim ile bitmiyor.

PortoDeGalinhas
15.09.2014, 09:30
Geçen sene a.madrid in rakibinden daha fazla topla oynadığı maç sayısı 1 ya da 2 dir. Ama adamlar hem lig şampiyonu oldu hemde sampiyonlar liginde final oynadı. Alex Ferguson un bir lafı var "istatistikler mini etek gibidir. Bir çok şeyi gösterir ama asıl görülmek isteneni gizler". Dünkü maça istatistik olarak bakarsan sikeciler iyi oynadı diyebilirsin ama maçı izleyen biri feneri sahadan sildigimizi rahatlıkla soyleyebilir

A. Aydın
15.09.2014, 09:30
bir sürü transfer yapıldı ama takımda cardozo ve birazda waris hariç iş bitirecek adam yok. warisin de yusuftan fazla bir artısı yok ve 6 milyonluk bir transfer kesinlikle değil. geçen senelerede de defans yapmaya çalışıyorduk ama onur sayesinde becerebiliyorduk. bu sene defans işini gerçekten oturtmuşuz. feneri pozisyona bile sokmadık. belki her maçımızı kazanamayacağız ama çok zor maç kaybederiz. medyani savaşçı bir futbolcu ama pas yeteneği pek yok. hücum varyasyonlarında takımın ritmmini bozar gibi geldi bana. yatabare vasat. videolarda adam yisyiri duruyordu sahada görünce şaşırdım. adam gelirken ufaldımı ne oldu anlamadım. sefa, yusuf, cardozo, bosingwa ve ekicinin katılmasıyla çok daha iyi olacağımız kesin.

Geçen sene fransa liginde 16 maçta 9 gol 1 asistle oynamış.
2011-2012 de hacken da oynarken 35 maçta 26 gol 11 asistle oynamış.
Spartak moskova da oynadığı dönemler verimli olamamış. Ki orda da pek oynamadı.
Yusufla, warisi aynı tutmak ayıp olur.

gtem
15.09.2014, 09:32
Hakikaten bu zemin bizim için de hiç iyi değil. Acilen Halilhodziç'in müdahele etmesi lazım. Sonuçta istediğini yaptırıyor..

Doğukan Uçan
15.09.2014, 09:36
2.yarı galibiyeti biz kaçırdık rakip topla oynadı sadece ben pozisyon felan görmedim onur kaç tane top kurtardı

sedatalis82
15.09.2014, 09:39
en önemli artı takım toplu hücuma çıkıp geri geliyor
bu takımı birde kazanmak zorunda olduğumuz zaman görelim
o zaman yorumu yaparız

samway
15.09.2014, 09:42
bakıyorum da kotu oynanan oyun şikecileri ezemedik tpla oynama düşük gibi cümleler var memnuniyetsizlik de söz konusu ama birşeyi unutuyosunuz bu sezon bu takım iyi oynamıcak zaman zaman ıyı sonuçlar olucak ama bu sene unutun buyuk başarıları daha sezon sonu bu takımdan 10 adam daha gider yerine bu sefer3-4 adam daha gelir ve artık seneye bu takım birşeyler yapar butun yorumlar için bence çok erken

omondoles
15.09.2014, 09:44
Her zaman derim bir futbol mentalitemiz olsun diye. Evet mra nın sistemine benziyor ama maçın yıldızı onur değil. İddia ediyorum bu sistemi adam gibi uygulayalım ligin en çok gol atan takımlarından oluruz.

MİSSE_MİSSE
15.09.2014, 09:45
yusufu kaç liraya satarsın renkdaş?

Çağdaş DENİZ
15.09.2014, 09:46
tam tahmin ettiğim taktikle oynadık
1-0 alırız diyordum 65 den sonra oyuncu değişikliği olur diyordum ama
sefa dışında olmadı..
sanırım hoca metalist maçını düşündü...

Mustafa OK
15.09.2014, 09:49
vahit hoca takımı çok iyi hazırlamış... şikecileri çözmüş ona göre oynattı...

hakemlerden gelecek olumsuz kararları da çok iyi bir kurnazlıkla çözdü...

vahit hocanın hakemin üzerine yürümesi bile taktikti bence...

kadroyu görünce kesin yeniliriz demiştim ama maç sonu nasıl kazanamadık dedim...

bu konuda zeki ve mustafa yı tebrik ederim...

fatih yerine sefa olsa daha iyi olurdu sanki...

ama takım iyi yolda inşallah daha güzel olacak...

Murat Keçeci
15.09.2014, 09:51
Öncelikle A takımı disiplinli ve takım oyununa bağlı futbolundan dolayı u-21 ve u-19 takımlarını galibiyetlerinden dolayı ve son olarak da taraftarımızı sağduyulu görüntülerinden dolayı kutlarım

Maça gelirsek Vahid hoca cezayir modelini tercih ettiği bir maç oldu takım savunmasını iyi yaparak kazanılan topları orta saha da constant ile buluşturup onun ayağından çıkacak klas paslarla açık oyuncularını ve forveti pozisyona sokma planı futbolcular tarafından başarıyla uygulandı maçı kazanmaya yakın olan taraf biz olduk

Maçın en iyi oyuncusu belkalem di havadan,yerden ve ikili mücadelelerde çok sağlam durdu 26 yaşında değilde 30 yaşındaki bir oyuncu tecrübesiyle oynadı

Waris beklediğimden daha iyi görüntü verdi takım savunmasına bu kadar yardımcı olabileceğini tahmin etmiyordum topları da ezmedi doğru zamanda pas tercihleri de var bu mantıkla üstüne koyarak devam ederse ilerisi çok parlak

Yatabare çok yorgun göründü elinden geleni yaptı göğsüyle indirip vurduğu pozisyonda kumaşının kalitesini belli etti

Fatih atik hücumda beklentileri karşılamakta zorlansa da takım savunmasına verdiği katkı çok iyidi Zekiye ve orta saha oyuncularına önemli yardımları oldu

Sefa ise Fatih atikin hücumda yapamadığını girdikten hemen sonra yaptı zor pozisyonda birinci sınıf orta kesti

Constant tekniğini zaman zaman kullansa da oyuna yön vermede daha iyi işler yapabilecek bir oyuncu iyi oynadı takım savunmasına katkısı vardı fakat çok daha iyisini yapabilecek potansiyeli var

Akbaş sahadaki en zayıf halkaydı geriye yaslandığımız için ve herkesin disiplinli şekilde alanını kapatmasından dolayı sırıtmadı fakat bu seviyenin oyuncusu değil zamanlama hataları var,dengesiz atlamaları var,zaman zamanda topu ıskalama sorunu oldu ayrıca kuyt bir çok kez hava topu aldı kendisinden

Zeki ise iyi bir performans gösterdi topun dibine girerek attığı çalım görülmeye değerdi özgüveni yüksekti zayıf halka değildi herkes ne kadar oynadıysa o da o kadar oynadı

Salih dursun mu mehmet ekici mi sorusuna cezayir modelini uygulamak için Vahid Hoca Salihle başladı zeminin yağmurdan dolayı ağırlaşması fizik gücü yüksek oyuncu olan salih için bulunmaz fırsattı o da görevini yaptı ama ben olsaydım biraz daha risk alıp ekici ile başlardım orta sahadan kaliteli pas atma işini sadece constanta bırakmazdım belki daha çok pozisyon verirdik ama daha çok da pozisyon bulurdum

Musa mı ishak mı biraz kafamız karışsa da Musa bu maç için daha doğru bir tercih olduğunu yaptığı yakın,etkili ve agresif savunma ile kanıtladı

Sonuç olarak takım umut veren bir performans gösterdi eğer vahid hoca her rakibi böyle iyi analiz ederse ve her maçı kendi içinde değerlendirip ona göre takım yaparsa galibiyet serisinin başlaması yakın

bazen cezayir modeli bazen ispanya modeli vb kendimize bir kaç rol model seçip bunları sahaya yansıtabilirsek hedeflere daha kolay yürürüz

İlker Yazıcıoğlu
15.09.2014, 09:51
Dün maçı alabilirdik.Korktuğum olmadı.Takımı beğendim desem yalan söylemiş olurum ama bu takım oturunca ve de eksikler gelince çok can yakacağız bu kesin.

Yalnız şunu da göz ardı etmemek lazım,bu skorun sebebi bizim çok iyi olmamız değil,fener iyi değildi dün.

Evet topa hakim taraftı fener.Bizden çok daha iyi pas yaptıkları aşikar.Ama sonuç ???

Bir kere bu takımda Medjani denen adamın işi yok.Boşuna yabancı hakkı israfından başkası değil.

Yatabare eleştirildi ama bu adam iş yapar arkadaş.Uzun boylu ve de sandığımdan daha hızlı bence.Yalnız şu bir gerçek ki,Cardozo ve de Yatabere kesinlikle ve kesinlikle birlikte oynamalı.

Waris umarım bizi şaşırtmaz.

Çünkü Maluda da ilk ma.larda hayran bırakmıştı bizi kendine ama sonradan sadece ismini duyduk adamın,bir halta yaramadı.

Bu takıma Özer gelecek,Yumlu'm geri dönecek
Yusuf da aklını başına alır da kendi egolarından kurtulursa bu takım iş yapar.

Bu konuda Vahid hocaya güveniyorum.

Bakalım zaman ne gösterecek...

nizo61
15.09.2014, 09:52
Birkaç şeyde ben diyeyim mi;

Bu takım (Zeki-Bosi), (Salih-Özer veya Ekici), (Fatih-Sefa), (Mustafa A-Mustafa Y) değişikliği ile genelde bu şekilde oynar, Musa- İshak rakibe göre değişir. Cardozo? diyeceksiniz, ama sakatlığı düzeldiği birkaç hafta oynar, sonra Janko'nun biraz iyisi olur, sakatlığı normal değil veya o sakatlık korkusu eski Cardozo olmasına engel ve ayrıca bizim oynayabileceğimiz oyun yapısına pek uymayacak gibi... Yalnııızzz bazı maçlarda çok işimize yarayacak, ceza sahasına bol top taşıdığımız maçlar. Belkalem, çok vasat beklediğim bir oyuncuydu ama önceki maçlarda ve özellikle dün en fazla onun ismini duydum, hatta bir pozisyonda M.Akbaşa faul yaptılar o ana kadar oyunda olduğunu unuttum (pardon autlarıda kullandı), kötü oynamadı ama ona pek iş düşmedi. Takım oynadıkça süper olacak... Yalnız içimde bir his var, bu kadar güzellik bir arada olması bana, bize iyi gelmeyecek gibi, ya TFF, ya ücreti ödenmezse oyuncular, ya yönetim, ya hoca... bir terslik olacak gibi. İnşallah yanılırım

Murat'
15.09.2014, 09:55
4 resmî maçta gol yemedik bu iyiye işaret, yalnız dört maçta yalnızca iki gol atabildik.

Bence orta sahada yaratıcı bir oyuncuya ihtiyacımız var, Mehmet Ekici'nin kendisini bulması bu eksikliği giderebilir.

İlker Yazıcıoğlu
15.09.2014, 09:55
Bu arada Salih Dursun dün bence iyi mücadele etti,çok koştu ama fener gibiydi.O kadar pas yap,topa sahip ol ama bir bok yapama.

Salih de aynen öyle.Ben,bize bir katkısı olacağını zannetmiyorum.

Onun yerine zaman zaman kızdığımız Soner'i tercih ederim.

Konstan iyi adam ama bazen ince oynayacağım diye bokunu çıkarıyor be gereksiz yere geri pasları var,anlam veremedim.

Dün çok iyi paslar atmasına rağmen bir çok kez gereksiz yere geri pas verdi hiç gerek yokken.

Ama bitirici bir forvet hattı ve Constant bir araya geldi mi tadından yenmez.....

İlker Yazıcıoğlu
15.09.2014, 09:56
Ayrıca Sefa'yı da beğendim.Bence iş yapar....

SEDER
15.09.2014, 09:56
bence yabancılarda en zayıf halka: medjani... oyuna ciddi bir katkısını dün hiç görmedim desem yeridir..

Erkan Inan
15.09.2014, 09:57
önliberoda sikinti var bence, medjani ve salih cok kosuyorlar savasiyorlar ama kesinlikle hucum oyuncularina pas atamiyorlar
Tolgay bu takima cok iyi otururdu, yada keske alexi bu kadroda izleme imkanimiz olsaydi diye düsünüyorum. sikebahce gibi Hazir bir takima karsi bence iyi oynadik, 3 veya dört mac sonra bambaska bir trabzonspor izleyecegimize inaniyorum

Mustafa OK
15.09.2014, 09:58
takımın duran topları daha iyi kullanması lazım... dün en çok buna kızdım... uzun boylu adamlarımız var artık içeriye orta yerine hep olmayacak yerlerden şut çektiler... duran toplar bizim için önemli idi ama yanlış tercih yaptılar... hoca bu konuda uyarır umarım...

The Legend
15.09.2014, 10:00
güya şikeciler % 70 topla oynamış daha adamların doğru düzgün pozisyonu yok. 2 tane uzaktan şut biri balına direkten döndü. Galibiyete yakın taraf bizdik ve cardozo olsa maçı almıştık.

İlker Yazıcıoğlu
15.09.2014, 10:00
Fatih Atik ve Ekici isimli arkadaşlar yedek bile olamaz ayrıca......

İlker Yazıcıoğlu
15.09.2014, 10:02
Constant'ın ayağının dışıyla attığı paslar,televizyondan çok şık gözüküyor yalnız:)

Fatih Öztürk
15.09.2014, 10:14

90'lı yıllardaki kadroların temelleri 80'li yılların sonlarında atıldıda 90'larda meyvelerini verdi.daha dün kurulan kadrodan rakibi ezen geçen oyun beklemek sadece biz Trabzonspor'lulara has bir durum olsa gerek.devir akıllı futbol oynama devri.önde oynamaya çalışsak fener arkada 3 tane forvetle kurt gibi bekliyor maçın başında 2 tane yedikmi boyumuzun ölçüsünü alsaydık daha bir hoş olurdu öyle değilmi?bu işler televizyondan bakınca çok kolay görünüyor ama öyle değil işte.

serdar
15.09.2014, 10:16
Ferhat Medjaninin isini görmezmi? Sonucta adam birsey yapmadi... Bossingwayi orada oynatsan bile daha iyi

Hasan Cubukcu
15.09.2014, 10:17

Yusuflan warrisi kiyaslamak komik geldi bana , yusufun akli baska yerlerde kendini bir türlü veremedi futbola anlayan anlar ne demek istedigimi .

Travelair
15.09.2014, 10:18
Maçı izlemediğim için fazla yorum yapmayacağım. Özeti izledim. Öncelikle takımı tebrik ederim. Takımın ve camianın yeniden inşa aşamasında yaralayıcı darbe almaması önemliydi. Özellikle feybe maçında. Allah'ın izniyle ilerde daha iyi takım olabileceğimizi düşünüyorum. 1-2 çekincem var. Birincisi hızlı ve çabuk oyuncu eksikliği. Örneğin Medjani ve Belkalem'de bu sıkıntı var diye düşünüyorum. Orta sahada ise üretmede eksiklik olduğunu düşünüyorum. Burda daha komple futbolculara ihtiyaç var. Basan, ikili mücadele kazanan ama aynı zamanda top dağıtan gol ve asist yapan. Çünkü böyle olmazsa orta saha ile forvetin bağı kopuyor ve forvetin işi çok zorlaşıyor. Buraya transfer lazım

Hasan Cubukcu
15.09.2014, 10:19
birde zemin berbatdi kendi !

Stad görevlileri ne yaparlar !

artvints
15.09.2014, 10:21
medjani hayal kırıklığı yarattı bu maçta.topu kaldırma sevdası da bir garip.pas hataları da yaptı.bourceanu çok önemli bir oyuncuydu bizim için.geç bulduk, erken kaybettik.

50, 70 arası fenerbahçe çok top kaybetti ve dönen topta iyi baskı yapamadı.orda kaptığımız toplarda hucuma atılan ilk pas çok önemliydi.ne yazıkk ki bu topların çoğunu salih kullanmak zorunda kaldı.tabi çoğunu iyi kullanamadı.o aralarda da yorgun gözüktü. ekici girebilirdi belki ama hoca erkenden risk almak istemedi.

ortasahada constantı tamamlayacak bir oyuncu gerekiyor. constant çok değişik bir oyuncu.tam olarak bir kalıba sokamıyorsunuz. normalde fiziği iyi, tempolu oynayacak çevikliği ve hızı var ama öyle oynamıyor. daha çok topla ortasahanın gerisinde rahat yerlerde buluşup hücumu şekillendirmeyi düşünüyor. zaman zamanda yeteneğini kullanıp ani çıkışlar yapıyor. ama öyle dolu dolu oynamıyor.bu yüzden yanındaki oyuncuyu iyi seçmek lazım. hem mücadeleye girecek hem de costanta alternatif olarak hücumu şekillendirecek teknik becerisi olacak. bu oyuncu profiline uyan oyuncu özer. ekici nin tempo ve hırs sorunu var. onu hallederse o da oynayabilir.

malesef ortasaha adına çok şansız bir dönem geçirdik.normalde takıma oturmuş bourceanu ve özer in yanına costantı ekleyip kamp dönemini öyle geçirseydik, çok başka bir takımımız olurdu.muhtemelen 6 puanımız vardı şimdi.böyle oturmuş, oyuncu profili bakımından uyumlu ve çok yetenekli bir ortasaha ile alışma dönemini çok erken atlatabilirdik. büyük talihsizlik.

Hasan Cubukcu
15.09.2014, 10:22
Maçı izlemediğim için fazla yorum yapmayacağım. Özeti izledim. Öncelikle takımı tebrik ederim. Takımın ve camianın yeniden inşa aşamasında yaralayıcı darbe almaması önemliydi. Özellikle feybe maçında. Allah'ın izniyle ilerde daha iyi takım olabileceğimizi düşünüyorum. 1-2 çekincem var. Birincisi hızlı ve çabuk oyuncu eksikliği. Örneğin Medjani ve Belkalem'de bu sıkıntı var diye düşünüyorum. Orta sahada ise üretmede eksiklik olduğunu düşünüyorum. Burda daha komple futbolculara ihtiyaç var. Basan, ikili mücadele kazanan ama aynı zamanda top dağıtan gol ve asist yapan. Çünkü böyle olmazsa orta saha ile forvetin bağı kopuyor ve forvetin işi çok zorlaşıyor. Buraya transfer lazım

Transfer gerekmiyor bence , topun dagitacak cok futbolcu var neredeyse hepsinde o kapasite var ama zemin cok kötü , tam isabetli pas yapilicagi zaman top sekiyor buraya messiyde koysan ronaldoyuda koysan top sektigi zaman isabetli pas cikmaz .

Tatar Kemal
15.09.2014, 10:27
ligin en iyi hücum hattına sahip bir takıma karşı pozisyon vermemek sevindirici bir gelişme. defans organizasyonlarında gösterilen bu başarı gol yollarında da gösterilebilirse bu takım çok can yakar.

Doğukan Uçan
15.09.2014, 10:36
bu hafta şanslıyız bütün maçlar berabere bitti neredeyse

Taner Gündoğdu
15.09.2014, 10:38
sadece bir transferler sezona başlayan geçen senenin açık ara şampiyonuna karşı 22 transfer yapan, geçen seneki kadrodan sahada sadece iki isim olan bir Trabzonspor izledik dün gece. lütfen eeştrirken bunuda düşünelim. evet çok transfer yapıldı bir çoğu çok geç yapıldı. üç tanesi antremana çıkmadan maça çıktı vs. kabul edilebilir şeyler değil ama ortada bir gerçek varki akşam dişe diş oynadık ve pozisyonlara giren de bizdik. bu takım iş yapacak, sinyalleri verdi.

waris ve musa nizam harika işler yaptılar. hele waris gökhan gönülü adeta kilitledi, adım attırmadı

katre-i.matem
15.09.2014, 10:39
bu maç bazı gerçekleri gün yüzüne çıkardı.. gerilimin bize yaramaması gibi.. ama asıl onemlı olan ise sefa nın cezalı olmadığını gördük :)

figirm
15.09.2014, 10:40
Maçtan önce herkes 3 yeriz 5 yeriz derken GS-Eskişehir maçında cimbomun Eskişehirin sakatlardan dolayı tamamen bankasya topçularından oluşturduğu yedek defansına gol atamamasını örnek göstermiştim.Artık kadrolar oynamıyor.Mücadele eden,ısıran,akıllı oynayan takım,puan ya da puanları alıyor.Sonuçta galibiyeti o çok büyütülen FB kadrosu değil,biz kaçırdık.Bu aynı zamanda bizim için de hem uyarı hem ders.Yaptığımız onca transfer tek başına birşeylerin garantisi değil.Çıkmak ve mücadele etmek lazım.

ysngmz
15.09.2014, 10:46

Ben de senin gibi düşünuyorum takim yeni olsa da bu kadar acziyet içinde oynamamaliydi.gelecek adina bana umut vermedi

Fatih Öztürk
15.09.2014, 10:49
Keşke dün akşam bazılarının istediği gibi fenere saldırsaydıkta arkada Emenike,Sow önüne geleni yazsaydı tabelaya.bunu isteyen aramızda çok.

Emrullah
15.09.2014, 10:55
Keşke dün akşam bazılarının istediği gibi fenere saldırsaydıkta arkada Emenike,Sow önüne geleni yazsaydı tabelaya.bunu isteyen aramızda çok.

Evet aramızda çok fazla gerizekalı olduğu muhakkak. Insan biraz akıllı olur yaa. Bizim milletin genel karakteristiği böyle herhalde. Kendimizi dev aynasında görürüz, koca devletlere kafa tutacak gücü kendinizde görür gaza geliriz, hele hele gururu okşayıcı lafları çok sever, abartır, çocuk gibi büyüklük taslarız. Gelir geçmişi olmayan bir terör örgütüne karşı mücadeleye ve bir bildiriye imza dahi atamayız. Milletimizin karakterinde var bu afedersiniz ahmaklık.

gtem
15.09.2014, 11:01
Arkadaşlar bu maçta 61. dakika sovu neden yapılmadı??

selcuk
15.09.2014, 11:04
Arkadaşlar bu maçta 61. dakika sovu neden yapılmadı??

sesi kistilar

61dk sikecilere ilani asklan gecti

Tahir61
fatih de medjani de iyi topçular

yüzde yetmiş topla oynamış rakip ne bizi yarı sahamıza mı hapsettiler pozisyon üstüne pozisyon mu verdik onur mu maçın yıldızı

sağdan sola soldan sağa çaresiz yapılmış paslaşmalar

75 te yatabare-cardozo değişikliği imkanımız olaydı keşke

avni akerdeki son şikebahçe maçıydı 13 şubat 1974 0-0 la başlamış 0-0 la bitirdik

Bayundur Han
güya şikeciler % 70 topla oynamış daha adamların doğru düzgün pozisyonu yok. 2 tane uzaktan şut biri balına direkten döndü. Galibiyete yakın taraf bizdik ve cardozo olsa maçı almıştık.

Toplama oynamak esit degildir poziyona. Isterse 80% oynasinlar. Biz bir gol atalimda :-)

gtem
15.09.2014, 11:06
sesi kistilar

61dk sikecilere ilani asklan gecti

:) :)

Bayundur Han
Ben de senin gibi düşünuyorum takim yeni olsa da bu kadar acziyet içinde oynamamaliydi.gelecek adina bana umut vermedi

Kusura bakmada bu takim oturmus fenere karsi umut vermediyse umut bulutu alsakta sende umut olmaz.

Enes Ünal Kaya
çok güzel bir oyun tarzı ile oynadık.

Vahid hocayı tebrik ediyorum.. Ayrıca ofsayt tepkisi hakeme bu hırsla devam eder inş mücadelesine

dekker61
15.09.2014, 11:11
İşte Trabzonspor'un yeni Yattara'sı... >>> http://bit.ly/ZmlwD7

AdemS
15.09.2014, 11:18
Ben takımı çok beğendim. Özellikle takım savunmasını çok iyi yaptık. Bu takım kolay gol yemeyecek anlaşılan.

Medjani pek iyi değildi onun dışındaki tüm oyuncular görevlerini layıkıyla yaptılar.

LG-P880 cihazımdan gönderildi

Tahir61
15.09.2014, 11:19
ismail kartal: bir gol atsak merak ediyorum Trabzon ne yapacaktı

böyle açıklama mı olur lan vasıfsız herif

duyurukcu
15.09.2014, 11:19
ofansif anlamda bu takım kimseyi memnun etmese de şikecilere karşı alınacak bir yenilgiye daha katlanamazdı bu taraftar ..yeni kurulmuş birbirini tanımayan hatta 1 idmanla maça çıkan oyunculardan oluşan bu takımın dünkü aldığı skor ve oyun tarzı sevindirmedi ama en azından üzülmemize engel oldu ayrıca şikeciler topla çok oynamış gözükseler de onlarında çok ofansif bir oyun oynadığını düşünmüyorum..yıllardır avni akerde defans yaparak kazanan şikeciler yine harra hurra hücüm eden bir trabzonsporu tercih ederlerdi 96 da 1-0 önde iken bu tarz oynamalıydık..dikkat edin son yıllarda istanbulda defans yaptık belki maç kazanamadık ama son 7 maçın dördünde kaybetmedik aksine Trabzondaki maçlarda hücum yaptıkça yenildik sadece 1 galibiyet 1 beraberliğimiz var o yüzden stratejik oynamak bazen daha mantıklı ,tabi ki herkes ofansif oynayan bir Trabzonspor istiyor umarım zamanla öyle de olur ama bazı maçlar stratejik kazanılır dün yeni kurulmuş bir takım için bu strateji için çok da kötü diyemeyiz..

Serdar A
15.09.2014, 11:26
http://i.hizliresim.com/G1pq7r.jpghttp://i.hizliresim.com/Od3Wb4.jpghttp://i.hizliresim.com/ynAyWk.jpg

UğurB
15.09.2014, 11:26
Oncelikle takim futbolu bilen oyunculardan kurulu.
Bu cok onemli. Dun aksam kadroda yer alan her oyuncu pozisyonunda ne yapmasi gerektigini biliyordu ve bu gorevi eksiksiz yerine getirmek icin cok calisti.
Bu kadroda Bourceanu'nun buyuk fark yaratacgi bir gercek. Umarim bir yolunu bularak kadroya geri kazandirmamaiz mumkun olabilir devre arasinda.
Takim tam kadro olarak yer aldiginda oylesine cok secenekli bir kadromuz olacak ki...
Bu arada buraya bir not duseyim, ozellikle Istanbul'da oynayacagimiz uc macta Yatabare ilk 11 baslar, rakibin fizigi dustukten sonra Cardozo girip tozunu atar...

Tahir61
15.09.2014, 11:27
fırat efendi topu elle kesen bekir ve kendini çok açık atan sov ve kuyt ın sarılarını unuttu bunun dışında iyiyydi

Samet GÜVEN
15.09.2014, 11:31
İsmail Kartal ın o sorusuna neden kızıyorsunuz?

Bu soruyu siz maç içerisinde hiç düşünmediniz mi? Ben düşündüm. Tamamiyle durdurmak ve kontradan işi bitirmek üzerine kuruluydu takım. Bu düşünceyi mükemmel uyguladık ve gol yemeyince sonuna kadar sadık kaldık. Saçma bir gol yeseydik, bir yerden sonra bu mantaliteden vazgeçmek zorunda kalacaktık. Salihin yerine Mehmet girecek ve ileriye çıkmaya çalışacaktık. En fazla Warisi Yatabarenin yanına alıp forveti ikileyip Yusufu da sol açığa alıp gemileri yakarak gol arayacaktık. Şikeci hocasının demek istediği gol atsaydık TS açılır, duman ederdik. Bunu şimdi bilemeyiz elbette. Ama orta sahada tamamiyle defansif elemanları görünce sınırlı zekasıyla öyle demiş işte.

S.Seymen
15.09.2014, 11:31
52 yaşındayım görmeyen bilmeyen eski takımımız hakkında ahkam kesmesin;

Eski takım aynen böyle oynardı

Turgay sağ Dozer sol Kadir Necati stoper Şenol ile ve orta sahada deli Bekir ki Salih'in bir tık üstüdür

ligdeki en iyi müdafaya ısıran oyunculara sahiptik

o takım bu defansı baskı da iken yapabiliyordu ve o 2. lig ve 1. ligin ilk yılında otutrulmuştu

aynen böyle pozisyon vermiyorduk işte

bu takım da baskıyı oturtacak defansı ileri çektiklerinde de rakibi boğacağız

üstelik Turgay ve Dozer'de olduğu gibi bek bindirmeleri de gelecek üstüne üslük

%70 e 30 topla oynama istatisliği yanlış

biz %30 un neredeyse 30unuda aktif alanda oynadık fb yi bıraktık kendi sahasında top çevirdi

fb aktif alan topla oynaması % 10 u geçmez

bazılarınızın söylediğinin aksine emre ve topal dün mükemmele yakın oynadılar ona rağmen kaleye gelinemedi

caner ve gökhan'da da yemedi çıkamadılar keşke çıksaydılar Waris Fatih ve Sefayı görürdük o zaman

ayrıca Medyaninin bölgesi çok koşmayı gerektiren bölgelerden biri ve Cezayirde de baya bir koştu

yapmayın çok kolay eleştiriyorsunuz

takımın gidişi çok iyi değil çok çok iyidi

seyriciye özel teşekkürüm de var

bazılarınız gölge etmeyin yeter

eski takımın baskılı ounu rakibi çok iyi kapatmasından geliyuordu

bunu unutmasak iyi olur

bu takım o havayı veriypor

hep dedik

2 ay

duyurukcu
15.09.2014, 11:32
İsmail Kartal ın o sorusuna neden kızıyorsunuz?

Bu soruyu siz maç içerisinde hiç düşünmediniz mi? Ben düşündüm. Tamamiyle durdurmak ve kontradan işi bitirmek üzerine kuruluydu takım. Bu düşünceyi mükemmel uyguladık ve gol yemeyince sonuna kadar sadık kaldık. Saçma bir gol yeseydik, bir yerden sonra bu mantaliteden vazgeçmek zorunda kalacaktık. Salihin yerine Mehmet girecek ve ileriye çıkmaya çalışacaktık. En fazla Warisi Yatabarenin yanına alıp forveti ikileyip Yusufu da sol açığa alıp gemileri yakarak gol arayacaktık. Şikeci hocasının demek istediği gol atsaydık TS açılır, duman ederdik. Bunu şimdi bilemeyiz elbette. Ama orta sahada tamamiyle defansif elemanları görünce sınırlı zekasıyla öyle demiş işte.

peki ismail efendi ve sen kardeşim Trabzonspor golü atsa ne olacaktı onu düşündünüz mü ?

selcuk
15.09.2014, 11:34
ismail kartal: bir gol atsak merak ediyorum Trabzon ne yapacaktı

böyle açıklama mı olur lan vasıfsız herif

halil hoca adami hertürlü dün zaten rezil etti

ilk olarak kadroyu mactan 1 gün önce yayinladi

sahada her türlü taktiksel üstünlük kurdu, 0 takimlan maca cikmasina ragmen
3 degisiklik hakkini kullanmayi gerek görmedi

en son olarak takimimizi her mac dogriyan hakemleride baski altina aldi

ve son olarak ropörtajda 7 sansimiza karsi bütün mac boyunca kalemizde 30 metreden sadece 1 sut gördük diyerek amatör kartali yerle bir etti

adam okadar sasirmiski ancak varsayimlara kafayi takmis
ah milli piyangoyu vursam, ronald ve messi bizde oynasaydi, abramovic elimizden tutsaydi..... tüüüüüt uyan herif

koca mac kaleyi bulan 1 sutun var, nasil gol atacaktin
g.gönül g.t korkusundan 20 dk. dan sonra 1 bindirmesi yoktu, hatirlatirim

kopeli
Kadro oturmus olsa, fb'yi gömerdik. Gecen seneye oranla cok iyi yoldayız. Gecen sezonki enkazı kaldırıp yerine kaliteli bir takım kurduran Halil Hoca'ya simdiden tesekkürler.

Samet GÜVEN
Şu anda merakla beklediğim iki şey var.

Favori olduğumuz maçlarda hucüm varyasyonlarımızın nasıl olacağı. Erciyes maçında çok eksiktik ancak ne hücumumuz ne kazanma isteğimiz vardı. Korktuk.

Bir de maçlarda yenik duruma düştüğümüzde nasıl bir tepki koyacağımız.

Vahid hoca boş adam değil, inşallah sorun yaşamayacağız.

Tahir61
15.09.2014, 11:35
tribünlerde çok sayıda yeni forma vardı daha da artması dileğiyle

istabuldaki u19 maçında bizim çocuklara saldırmış koduğumun köpekleri

Samet GÜVEN
15.09.2014, 11:37
peki ismail efendi ve sen kardeşim Trabzonspor golü atsa ne olacaktı onu düşündünüz mü ?

İsmaili bilmem de ben çok düşündüm. Noldu ki ?

Serdar A
15.09.2014, 11:37
-Şikebahçe'nin en önemli özelliği ; şişirdikleri, öne oynadıkları topların ardından 3. alanda , yani rakip ceza sahası önünde 2. toplara baskı kurmasıdır. Ersun Yanal takımlarının tamamında bu tipik özelliği görürsünüz. Dün akşam , şikebahçe bu yolla sadece bir top kazanabildi , Topal'ın direkten dönen şutu ile son buldu.

-Şikebahçe'nin ilk kaleyi bulan şutu devrenin bitimine 5 dakika kala geldi.

-Takımlarının en etkili silahı olan ofansif bekler ise maç boyunca isabetli uzun top yapamadı. Bilhassa Gökhan Gönül , Waris tehdidi nedeniyle , neredeyse yarı alanı geçemedi.

-Şikebahçe'nin ikincil önemli silahı olan , forvetlerin araya ve arkaya sarkmasında ise maç boyunca bir kritik pas dahi atılamadı. Şike bahçe 3 kez ofsaytta kaldı , forvetlerin koşuyolları tamamen tıkalıydı ve araya bir top dahi atamadılar.

http://i.imgur.com/R8oHAuo.jpg

Burçak
15.09.2014, 11:41
tribünlerde çok sayıda yeni forma vardı daha da artması dileğiyle

istabuldaki u19 maçında bizim çocuklara saldırmış koduğumun köpekleri

2-1 koyduk ya zorlarına gitmiş :)
rövanşı Trabzonda oynanacak bunu hesaba katmamış yavşak oğlu yavşaklar

İlyas Özdemir
topla oynama yüzdesine aldanmayalım bir bjk maçında top %80 bizdeydi ama maçı 2-0 kaybetmiştik

Faik Yılmaz
Evet çok iyi oynamadık.....

Rakibi ezemedik ama

Unutmayalım

son 4 resmi maçta hiç gol yemedik....

defansif yapıyı oturtursak ofansı bir şekilde hallederiz diye düşünüyor sanki Vahid Hoca....

Vede bence başarılı oluyor....

sabır azıcık daha sabır lütfen...

kopeli
Şu anda merakla beklediğim iki şey var.

Favori olduğumuz maçlarda hucüm varyasyonlarımızın nasıl olacağı. Erciyes maçında çok eksiktik ancak ne hücumumuz ne kazanma isteğimiz vardı. Korktuk.

Bir de maçlarda yenik duruma düştüğümüzde nasıl bir tepki koyacağımız.

Vahid hoca boş adam değil, inşallah sorun yaşamayacağız.

Erciyes macına santraforsuz cıktık sayılır. Waris ile Yatabare o macta oynasa sonuc cok farklı olurdu.

Tahir61
15.09.2014, 11:45
Futbolda, 19 Yaş Altı Elit Ligi'nin 2. haftasında, Fenerbahçe ile Trabzonspor'un karşı karşıya geldiği müsabakanın devre arasında olaylar yaşandı.

Fenerbahçe Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'nde oynanan ve Trabzonspor'un 2-1 üstünlüğüyle sona eren karşılaşmanın ilk yarı bitiminde, sarı-lacivertli taraftarlar ile konuk takımın oyuncuları arasında gerginlik çıktı.

İlk yarı sonunda soyunma odasına yönelen bordo-mavili futbolculara tribünden küfür edildi. Bir sporcunun, buna formasını öperek karşılık vermesinin ardından bazı taraftarlar sahaya girmeye çalıştı.

Tribünden atlayarak oyuncuların üzerine gitmek isteyen taraftarlar, güvenlik önlemi alan polisler tarafından engellendi. Trabzonsporlu oyuncular herhangi bir saldırıya maruz kalmadan soyunma odalarına girdiler.

Mücadelenin ikinci yarısında güvenlik önlemleri artırıldı ve müsabaka başka bir olay yaşanmadan noktalandı. Trabzonspor'un 2-1 üstünlüğüyle tamamlanan maçta her iki takımda birer oyuncu kırmızı kart gördü.
http://i.hizliresim.com/G1EkX6.jpg (http://hizliresim.com/G1EkX6)
http://i.hizliresim.com/kYAgaA.jpg (http://hizliresim.com/kYAgaA)