PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hakan Şükür'süz Bir Milli Takım İstiyoruz

Sayfa : [1] 2

Sinan Akyıldız
09.10.2006, 01:49
Ya Allah aşkına biri bu Hakan Şükür ' ün namı diğer Torinolu Şaban ' ın bu takımda ne işe yaradığını söliyebilir mi ? Macaristan karşısında bütün maç defans oyuncusunun arkasından çıkmadı adam ya bu adamın işi top indirmek pozisyon yaratmak yada gol atmak ( ! ) değil mi ? Yahu bu adam madem ki bu işe yarıyo neden sen bütün hava toplarını Servet ' le Gökhan ' a indirtiyosun be adam ! Nasıl bi taktik anlayışıdır bu ! Bütün maç gezinen adama tahammül edemiyorum artık ben , adam saklanmış savunmanın arkasına bütün maç yerlerde yatıyo , yahu be adam bi seferde bi değişiklik yap ! bi işe yara . Ama hata onda değil ki 35 yada her kaç ise yaşına gelmiş adamı milli ( ! ) takıma sokanlarda .

Bence şu dakikadan sonra Hakan Şükür milli ( ! ) takıma lükstür ! Madem bu adamdan vazgeçemiyosan sistemini değiştir . Sen teknik adamsın uefa kupasını aldıgın sistemle yüzyıllar boyunca oynıyamazsın ki . Tamam Hakan' ın milli ( ! ) takıma büyük emekleri geçmiştir ama daha önce de bir sürü emeği geçmiş oyuncu vardı ve Hakan' ında bu emektarların arasına karışma vakti gelmiştir artık .

İstediğin takımı çıkart istediğin oyuncuyu al ! nede olsa senden başka yetkili yok . Ama bizlere tv başında yada tribünde işkence çektirme !
LÜTFEN !

Bizler sahada futbol görelim ! Macaristan maçında abartısız sölüyorum uyukladım ! Böyle futbol oynıyan bir takım Türk Milli Takımı ( ! ) olamaz . Herşey bir yana takımımızın Macar milli takımından hiç bi üstünlüğü yoktu ve artık şuna inanmaya başladım bu gruptan çıkamazsak kimse şaşırmasın ! Çünkü bu futbolla biraz zor .

Beğenmediğimiz , ki görecelidir herkes beğenmek zorunda değildir , Mehmet Aurelio bu takımın en aklı başında futbolcusuydu .

Böle de devam edersek Mehmet bu takımın en aklı başında futbolcusu olmaya devam edecektir . Sen bu kadar kötü bi Hakan ' a 90 dakika dayanırsan kenardaki Ümit ' i , kadro ya bile giremiyen Halil ' i nasıl sonraki maçlara motive ediceksin ?

Yani Hakan Moldova maçını da oynasın ki benim bunu bile izlemeye tahammülüm yok ! Soranda emekleri için teşekkür edilsin ve milli ( ! ) takımımız önümüzdeki maçlara baksın !

Saygılar ...

tamuğ yamtar
09.10.2006, 02:56
Doğru söylemişsin. Yazdıklarına (Aurelio dışındakilere tabi) katılıyorum.

Bu konuyu açtığına da sevindim.

Liverpol maçında da Gs'nin başını yemişti, çıldırtmıştı.

Kısacası futbolu tam bir "intihar sebebi".

OFLU
09.10.2006, 04:06
Hakan out...
Ersen in...

TSelif
09.10.2006, 04:54
Hakan zamanında çok katkılar yapmış olabilir milli takıma ama şimdi yaşlandı miadı doldu yani. Hakansız .....TEKKE'li Ersen'li,Nihatlı,Yıldıray'lı bir milli takım ....

sweetrose
09.10.2006, 07:23
Terimle hakanın arasında kan bağı var heralde..

Hekimoğlu
09.10.2006, 08:47
gayseliler torpilli milli takımda.

irfanköse276
09.10.2006, 13:56
Hakan out...
Ersen in...

ersene gelene kadar dolu adam var o formayı hakeden

Sinan Akyıldız
09.10.2006, 14:33

Kusura bakmayın ama eğer Hakan ' lı , yani şişirme futbolu da diyebiliriz buna , topu defanstan iki tane stoper şişerecek ve pivot santrafor dediğimiz adamın indirdiği toplarla hücüm etmeyi düşünüyosanız Hakan ' ın yerine oynıyabilcek başka bir adam var mı senin aklına gelen Ersen ' den başka .

Ama tabi olmadı Crauch ' u Türk yapalım nede olsa alıştık , koyalım hakan ın yerine o oynasın nasıl fikir ??? :mad:

Yada madem Ersen'i de görmüyosun görmezden geliyosun sistem değiştir be adam bana böle milli ( ! ) takım izletme . Bu adam top indiremiyo duvara karşı futbol oynuyoruz . Servet le Gökhan vuruyo topu ileri adamlar alıp üstümüe geliyo . Hadi tamam Macarlar hücüm edemiyo yarın öbür gün Norveç , Yunanistan bunları değerlendirir ama iş işten geçer :mad:

Sinan Akyıldız
09.10.2006, 14:36

Bak aklıma ne geldi bide . Sence şimdi o formayı giyenlerin hepsi o formayı hak ediyolar mı ???

Servet ?

İbrahim Üzülmez ?

Hakan ?

Sabri ?

irfanköse276
09.10.2006, 14:49
bazı tercihleri bırakalım takımın hocası yapsın. ümit ozatı sol bek oynatıo die ersunla dalga geçtiler bu adam da ibrahim üzülmezi aldı. alacak başka kimse de yok o mevkiye. ligi incele, gs de orhan ak, fb de ümitozat, bizde daha belli değil keçeli mi murat ocak mı??

bunlar ayrı konular benm anlatmak istediğim kendi futbolcumuz bize çok şirin görünüyor. hakan şükür oynamasa bile yerine oynayacak adam ersen değildir. halil altıntop gerçeği vardır. hatta ümit karan. benm anlatmak istediğim de budur

Sinan Akyıldız
09.10.2006, 15:17
Bende Diyorum ki eğer Halil le Ümit oynayacaksa ki Ümitin Ersen'den bi fazlası yok ! taktiği değiştirecek bu teknik adam . Bu ikisi oynarsa stoperlerin top şişirmesine gerek kalmaz çünkü bitane hava topu indiremez bu ikili ...

OFLU
09.10.2006, 16:02

Alla alla bak seen kim varmis?Bu durumda Ersen haketmiyo yani?
Sevgili Terim sistemden vazgecmeyeceginden bahsediyo sen dolu adam var diyosun,oyun hakan sukurun uzerine kurulmus milli takimda Senol Hocadada boleydi Terimdede bole sistemden vazgecemiyosan Pivot forvet oynatacamda ısrar ediyosan Hakanın yerine gelecek tek adam Ersen dir koçum tamam mı yoksa elbette forvet var memlekette yok demiyoruz ama aranan forvet değil çok özel bi forvet...

macka61
09.10.2006, 16:16
evet bu konuda herkes haklı neden şu FATİH TERİM inat ediyor anlamadım alıyorsandan maçta çok zor duruma düştüğümüz zaman bari al

vadaa55
09.10.2006, 16:23
Daha önceden de dediğim gibi bu Hakan ŞÜKÜR Fatih TERİM'in askerlik arkadaşı herhalde ki hep onu oynatıyor.

irfanköse276
09.10.2006, 16:30
hadi hakanı geçtik, tekkenin, ümitin, halilin,nihatın olduğu takımda ( ve bu adamların hiç biri daha 30 yaşında bile değil) ersen 23kişilik aday kadroya bile giremez

OFLU
09.10.2006, 16:37
Ya güzel kardeşim hani Tekke(sakat)? Hani Ümit(kadroda yok)?Halil desen tipik forvet değil,Nihatın performansı ortada ve bunlar takımda olsalar bile az öncede söyledim takım Şaban ın üstüne kuruluyor yani Şaban sabit diğer adamlarda çeşitli varyasyonlar yapıyor Terim.Tamam amenna Şabanın sisteminde oynasın ama Şabanın sisteminde görülüyorki kendisi sırıtıyo,bu durumda ya sistemi değiştirecek ki bence en iyisi olur ama acıklamalar belli sistem aynı kalacak.Eee o zaman Şaban titpndeki tek forvet olan Erseni oynatacaksın..2X2 EŞİTTİR 4..

Nebiye
09.10.2006, 16:40
Başlığa istinaden ben de düşüncemi yazmak isterim.Hakan Şükürü severim ben.Elifinde dediği gibi katkıları oldu o kadar milli takımımıza emekleri yabana atılmamalı.Tamam belki diğerlerinin de önü açılmalı ama bence Hakan Şükür 2-3 sene daha oynar milli takımızda.Tamam her zaman çok çok iyi olamayabiliyo ama bizim topçularımızda öyle.Bence Gökdenizde tamam milli takım için ama Ersen Martinin biraz daha olması lazım.

Sonuç olaraktan ben Hakan Şükür ve Gökdeniz yakışıyo bence milli takıma ama onlardan önce başka haketmeyenler var diye düşünüyorıum.Son maçtaki görüntüsüyle Sabri mesela.Yada Servet.

irfanköse276
09.10.2006, 16:45
ümit karan kadroya alındı. halil gerçeğini bu ülke ne zaman görecek merak ediyorum. adam almanya liginde kafaya oynayan takımda oynuyo hala tipik forvet değil diyoruz. halil in tek suçu forma renginin sarı-kırmızı, bordo-mavi, sarı-lacivert vs olmaması. Uzun lafın kısası ersenin milli takıma girmesine daha çoooook var

OFLU
09.10.2006, 16:48
ümit karan kadroya alındı. halil gerçeğini bu ülke ne zaman görecek merak ediyorum. adam almanya liginde kafaya oynayan takımda oynuyo hala tipik forvet değil diyoruz. halil in tek suçu forma renginin sarı-kırmızı, bordo-mavi, sarı-lacivert vs olmaması. Uzun lafın kısası ersenin milli takıma girmesine daha çoooook var

Vermeyince mabud,neylesin sultan mahmut...

Külünkoğlu
09.10.2006, 16:54
Milli Takım performansa göre oluşturulsaydı... Sinyor terim "Ersen formda olabilir gol atabilir ama Hakan ondan daha çok gol atmıştır" mukavilinden bir şeyler söylemişti. Bu mantığa göre elektrik icad edilemezdi.

Misina
09.10.2006, 17:07
hakan şükürün ölüsü oynar objektif olalım lütfen

Sinan Akyıldız
09.10.2006, 17:12

hocam tipik forvetten kasıt bence burda tek forvet olmaz halilden , bilmiyorum anlatabiliyomuyum ?

Erseni tek forvet oynatırsın , Şabanı ek forvet oynatırsın , hatta Fatih ' i bile oynatırsın ama Halil tek forvet oynamaz ! Shalke de de Kuranyi ile beraber oynuyolar , forvet tipleri çeşitlidir bence tipik forvetten kasıt oydu ...

Ayrıca Nebiş Allah aşkına inşallah temennilerin geçekleşmez ve Hakana 2-3 sene daha katlanmayız :)

Sinan Akyıldız
09.10.2006, 17:14

Malesef uzun süredir ölü gibi oynuyo paşamız , ayrıca fikirler görecelidir objektiflikte kişilere bağlıdır !

Ben Hakan Şükür 'ün en kaba tabirle bu takımı 2002 den bu yana baltaladığına inanıyorum :mad:

OFLU
09.10.2006, 17:23

Oynuyo zaten rahat ol...

oskayb
09.10.2006, 17:28
arkadaşlar ne çabuk unuttuk hakan şükür uğruna şu an türkiyedeki en başarılı ve farklı t.direktör olan ersun yanal'ın başının yendiğini.
hakan şükür vakası futbol içi yorumlarla açıklanamaz , onun gücü ve teknik direktörler götüren etkisi ,kökü ve kendi dışarda bir (ismi lazım değil) vaizin(?) politikadan ,ekonomiye,futboldan polis okullarına kadar uzanan örgütlülüğü ve lobisi ile açıklanabilir.
fatih terim de bu durumu çok iyi bildiğinden kariyerini tehlikeye atmak istemiyor ,olay budur.bu olayda futbol konuşmamaktadır.

sweetrose
09.10.2006, 18:04
Hakan şükür 89 dan beri Milli Takıma belki çok şey kattı.. Evet kabul ediyorum çok şey kattı ama bu saatten sonra zorlamanın ne gereği var anlamıyorum. Kimse unutmasın Senegal maçını.... Hayatımda bir insandan bu kadar lanet edildiğini duymamıştım... Artık Fatihin Nihatın Ümitin Ersenin vs... zamanı...Neden bu kadar zorlanıyor bu konu anlmıyorum... Fatih Terimin ne bağı var anlamadım...

h@msi61
09.10.2006, 18:08
adam artık kendini nefret ettirtiyor. sadece kendini ve alacağı primleri (jip olayını unutmadık )düşünüyor, gençlerin önünü açmak gibi bir kaygısı yok beyimin.haliller, gökhan ünallar kadroya alınmamış, yedek kalmış kimin umrunda. ama kabahat onda değil onu oynatan imparatoriçe de. hakan şükür bitmiştir, milli takımda asla ve asla yeri yoktur... ersun yanal zamanındaki gibi inşallah yine görürüz hakanın olmadığı bir milli takımı...

Lapina
09.10.2006, 20:01
Adnan AYBABA aksam diyor ki!
Takimin en iyi HSUKUR : ) Buyur burdan yak.

Sir vancoach
09.10.2006, 20:04
hakan dede diyo ki:
"beni oynatıyolar" ve doğru söylüyo dedemi kadroya alıyolar
sinyör terim :D

sümela61
10.10.2006, 13:31
Hakan Şükür yıllardır beğenilmez... ilk zamanlarından beri... bense ilk zamanlarından şu anki haline kadar çok beğenirim Hakan Şükür'ü... bence bir çok yönden kalburüstü bir futbolcu ve profesyonel... bu kategoriye bir başka örnek vermek gerekirse Bülent Korkmaz'ı ya da Şenol Güneş'i gösterebilirim... ya da şu an bizim için ter döken Fatih Akyel (gerçi Fatih'in ilk üç isim kadar profesyonel olup olmadığı tartışılır ama bu isimler kadar yürekten oynadığı da bir gerçek)... Hakan Torino'ya gideli belki de 10 sene olmuştur, tam olarak hatırlamıyorum... taaa o zamanlardan eleştirilir Hakan... "torinolu şaban" lafı da o zamandan kalmadır... burada bir parantez açmak gerekirse "Şaban" dinimizce (en azından benim inandığım dine göre) kutsal bir ayın adıdır ve saygı gören bir isimdir... yani Hakan'a hakaret/aşağılama amaçlı söylenen bu söz aslında bazı kesimler için değerli bir kelimedir... ama ne yazık ki günümüzde bir aşağılama kavramı olarak algılanmaktadır (bu durumun sebebi de bir dönemin Yeşilçam film yapımcılarının kasıtlı olarak insanların kafalarına bunu kazımak istemeleridir, bkz inek şaban, bkz sütoğlan filmindeki şaban-ramazan karakterleri)...

neyse biz gelelim konumuza, yani Hakan'a... görüyorum ki Hakan yerden yere vuruluyor... kendi oyuncularını (Hüseyin, Fatih Akyel, Jefferson) bile yerden yere vurmakta sınır tanımayanların Hakan'a da farklı davranmalarını beklemezdim, o yüzden şaşırmadım...

Hakan Şükür'le beraber oynamış forvet oyuncularını düşünsenize bi... bir dönem Oktay vardı, nerde olduğunu bilen var mı?... sahi bir de Senegal maçında "altın gol" atan bir İlhan'ımız vardı... gören var mı acaba?... geçen TRT3'te 2-2 lik Macaristan-Türkiye maçı vardı... şöyle bir bakayım dedim nostalji olsun diye... kadroda kimler yoktu ki... kalede Engin, Ogün, Abdullah, Oğuz, Arif, Recep Çetin, Ertuğrul, Orhan, İlker, Bülent Korkmaz... bütün bu isimlerin yanında bir de Hakan Şükür... bakın arkadaşlar Hakan hala top oynuyor... evet belki o diğer isimlere göre gençti o zamanlar ama Hakan'dan sonra nice forvetler çıktı piyasaya, hepsi kayboldu gitti... bunun en büyük nedeni diğerleri futbolu meslek olarak görüp işinin hakkını vermeye çalışmadılar... Hakan bu açıdan tam bir örnek futbolcu... bu adamın gençlerle bir arada olmasında büyük fayda var...

Hakan'ın yaşı sorunsa eğer buna da gülerim... Maldini desem yeter sanırım...

Oyunculuğuna gelince... Hakan gibi bir oyuncunuz varsa maç içerisinde bolca pozisyona girersiniz... bence önemli olan da pozisyon üretebilmektir... bakın G.Saray'a her maç bir dünya pozisyona giriyorlar... ligdeki kötü yerlerini Hakan'a bağlamak olmaz... çünkü bir çok maçı penaltı kaçırarak berabere bitirdiler... diğerlerinde de (ki en son örneği Konya maçıdır) defansif hatalardan puan kayıpları yaşadılar... kaldı ki çok uzağa gitmeye gerek yok, geçtiğimiz sezon şampiyonluklarındaki en büyük paylardan birisi de Hakan'a aittir...

neticede Hakan Şükür bir markadır... geçmişte inanılmaz işlere imza atmıştır, halihazırda da görevini yerine getirmektedir... Milli Takım'ın bir hocası vardır ve tercihini böyle kullanmaktadır... bize düşen ulusça hem teknik ekibe, hem de oyuncularımıza destek vermektir...

sevgilerimle...

FANATIK61
10.10.2006, 14:16
Saban'dan kurtulamiyoruz :D

Olay adam Hakan Şükür’den çarpıcı açıklamalar: “Ayak parmağımı artık hissetmiyorum. Parma’dayken kırılmıştı, hâlâ ameliyat olmadım” “Acımasızca eleştiriliyorum. Kişilik haklarıma saldırıyorlar. Ama ben pes etmeyeceğim...

TSelif
10.10.2006, 15:09
Adnan AYBABA aksam diyor ki!
Takimin en iyi HSUKUR : ) Buyur burdan yak.

Bu adam futbldan anlamıyo ki .Neyin yorumunu yapıyo acaba .Anca bağırır.:D

Naim
10.10.2006, 15:40
Markoyu Terim spora Kazandıran zihniyet
Vestel manisasporlu Nizamettinden sonra
VfB Stuttgart'ta oynayan Serdar Taşçı yıda almanyada kaptırdı
Yürüyedur Terim Efendi
hakan nobre marco yeter sana
olmadı Rafaeli de alırsın
devamedersiniz
Haa baktınki türk olamıyorlar
Verirsin bir kızını Rafaele Hemen türk yaparsın

OFLU
10.10.2006, 15:49
Hakanın yaşına garezimiz yok yaşı ne beni nede kimseyi ilgilendirmez ben oynadığı oyuna bakarım gol varmı kardeşim gol?Forvetsen gol atacaksın bu kadar basit Maldini taşş gibi defans olduğu için hala oynuyo bizim şabanında mal oldugu için oynamamsı gerekir.Heee diyebilirsiniz Hakan gol atmıyo ama çok iş yapıyo bende sana geçeceksin o işleri derim Hakanın zamanında cok emeği geçti doğru Hakanı Hakan yapanda çok iş yapması değildi gool atmasıydı ama artık yetmiyor doldu miladı kardeşim oynayamıyor işte icraat yook o yüzden kimse bana hikaye okumasın burda yok Maldiniymişte yok profesyonel mişte işi gibi görüyomuşta geçeceksin hocaam.İlhanlar Oktaylar yok evet bunun tek sorumlusu değil ama bi sorumlusuda Hakandır benim fikrimce... Zaten en çok gol atan adamsın kardeşim milli takımda GS da oyna benim işime gelir zaten bişey beceremiyosun ama dünyada örnekleri var sadece milli takımı bıraktıgını acıkla şu millet bi ooh çeksin yeter...

sümela61
10.10.2006, 16:00
"ya boşversene" güzelmiş... bunun üstüne bir şey diyemem kardeşim... :cool:

unutmadan;

"geçeceksin o işleri"

"kimse bana hikaye okumasın burda"

"geçeceksin hocaam"

tabirleri ayrı bir hava katmış... beni aşıyorsun değerli kardeşim... :cool:

washko_61
10.10.2006, 16:14
yaw bunlar macı kaybetmek istedıkleri acıkca belli ediyorlar
koysana
başka adam
yok mu başkalari
oarada

bilhan
10.10.2006, 16:40
hakan zamanında takıma katkı yaptı ama sımdıde takıma zarar verıyor macarıstan macında olumlu bır hareketı yoktu şükürde ısrar etmeye devam ederlerse guruptan zor cıkarız

Travelair
10.10.2006, 18:28
Markoyu Terim spora Kazandıran zihniyet
Vestel manisasporlu Nizamettinden sonra
VfB Stuttgart'ta oynayan Serdar Taşçı yıda almanyada kaptırdı
Yürüyedur Terim Efendi
hakan nobre marco yeter sana
olmadı Rafaeli de alırsın
devamedersiniz
Haa baktınki türk olamıyorlar
Verirsin bir kızını Rafaele Hemen türk yaparsın

Malik, Nizamettin, Dortmund'daki diğerleri, Serdar ve daha niceleri. Malik konusunda Fatih Terim pişkin bir açıklama yapmış, "Adını ilk defa sizden duyuyorum" diyebilmiştir.

Terim akıllı olmalı. Ne olur onları 2-3 dakika oynatsa kariyeri mi çizilir?
Yeteneksiz olsalar ne ise

Bu konu yeni bir başlık açacak kadar önemli

Bu arada Hakan Şükür'ün ortaya atılmasını doğru bulmuyorum. Hoca çağırdıysa oynamalı. Onun suçu yok. Kanımca Türkiye'nin en büyük futbolcusu, ama kırık parmakla formsuz haliyle Milli Takım'a çağırılıyorsa Hakan Şükür suçlanmamalı

cınar#7
10.10.2006, 18:49
acaba Hakan şükürün Fatih Terimle bir akrabalığı olabilirmi?yoksa gozumu kör?sabriyle hakanla milli takım olmaz Fatih terim gsligini her şekilde belli ediyo,ah bi Ersun Yanal gelse o zaman Hakan milli takım formasını ancak ruyasında gorur

Erbay
10.10.2006, 20:23
Hakan Şükür bir sene daha oynarsa kariyerini tehlikeye atar.Çok çok çok daha önemlisi Milli takımın geleceğini etkiler.Oynatılmasa "Hakan olsa..." diyecekler,oynatılsa "Hakan bırakmalı" diyecekler.Kendisinin bir suçu yok ama çok etkiliyor takımı.Bence onun tek hedefi Tanju'nun rekorunu geçmek.Ben olsam Milli Takımı bıraktığımı açıklarım.Ama adam açıklasa da "Milli takımdan kaçtı" derler.Bence tek suçlu basın.Daha doğrusu Milli Takımı gs-fb kavgasına dönüştüren yazarlar.(Artık nasıl yazarlarsa)
Şimdiki Hakan tanınmayacak halde.Eskiden müthiş koşardı.Şimdi hiç koşmuyor çünkü enerjisi kısıtlı.Ayak parmağı Parma'dan beri kırıkmış.Ne olursa olsun Hakan Şükür sene sonunda futbolu bırakmalı.Yoksa gelecekte kötü günleriyle akılda kalabilir.

Sinan Akyıldız
10.10.2006, 20:50
Hakan Şükür yıllardır beğenilmez... ilk zamanlarından beri... bense ilk zamanlarından şu anki haline kadar çok beğenirim Hakan Şükür'ü... bence bir çok yönden kalburüstü bir futbolcu ve profesyonel... bu kategoriye bir başka örnek vermek gerekirse Bülent Korkmaz'ı ya da Şenol Güneş'i gösterebilirim... ya da şu an bizim için ter döken Fatih Akyel (gerçi Fatih'in ilk üç isim kadar profesyonel olup olmadığı tartışılır ama bu isimler kadar yürekten oynadığı da bir gerçek)... Hakan Torino'ya gideli belki de 10 sene olmuştur, tam olarak hatırlamıyorum... taaa o zamanlardan eleştirilir Hakan... "torinolu şaban" lafı da o zamandan kalmadır... burada bir parantez açmak gerekirse "Şaban" dinimizce (en azından benim inandığım dine göre) kutsal bir ayın adıdır ve saygı gören bir isimdir... yani Hakan'a hakaret/aşağılama amaçlı söylenen bu söz aslında bazı kesimler için değerli bir kelimedir... ama ne yazık ki günümüzde bir aşağılama kavramı olarak algılanmaktadır (bu durumun sebebi de bir dönemin Yeşilçam film yapımcılarının kasıtlı olarak insanların kafalarına bunu kazımak istemeleridir, bkz inek şaban, bkz sütoğlan filmindeki şaban-ramazan karakterleri)...

neyse biz gelelim konumuza, yani Hakan'a... görüyorum ki Hakan yerden yere vuruluyor... kendi oyuncularını (Hüseyin, Fatih Akyel, Jefferson) bile yerden yere vurmakta sınır tanımayanların Hakan'a da farklı davranmalarını beklemezdim, o yüzden şaşırmadım...

Hakan Şükür'le beraber oynamış forvet oyuncularını düşünsenize bi... bir dönem Oktay vardı, nerde olduğunu bilen var mı?... sahi bir de Senegal maçında "altın gol" atan bir İlhan'ımız vardı... gören var mı acaba?... geçen TRT3'te 2-2 lik Macaristan-Türkiye maçı vardı... şöyle bir bakayım dedim nostalji olsun diye... kadroda kimler yoktu ki... kalede Engin, Ogün, Abdullah, Oğuz, Arif, Recep Çetin, Ertuğrul, Orhan, İlker, Bülent Korkmaz... bütün bu isimlerin yanında bir de Hakan Şükür... bakın arkadaşlar Hakan hala top oynuyor... evet belki o diğer isimlere göre gençti o zamanlar ama Hakan'dan sonra nice forvetler çıktı piyasaya, hepsi kayboldu gitti... bunun en büyük nedeni diğerleri futbolu meslek olarak görüp işinin hakkını vermeye çalışmadılar... Hakan bu açıdan tam bir örnek futbolcu... bu adamın gençlerle bir arada olmasında büyük fayda var...

Hakan'ın yaşı sorunsa eğer buna da gülerim... Maldini desem yeter sanırım...

Oyunculuğuna gelince... Hakan gibi bir oyuncunuz varsa maç içerisinde bolca pozisyona girersiniz... bence önemli olan da pozisyon üretebilmektir... bakın G.Saray'a her maç bir dünya pozisyona giriyorlar... ligdeki kötü yerlerini Hakan'a bağlamak olmaz... çünkü bir çok maçı penaltı kaçırarak berabere bitirdiler... diğerlerinde de (ki en son örneği Konya maçıdır) defansif hatalardan puan kayıpları yaşadılar... kaldı ki çok uzağa gitmeye gerek yok, geçtiğimiz sezon şampiyonluklarındaki en büyük paylardan birisi de Hakan'a aittir...

neticede Hakan Şükür bir markadır... geçmişte inanılmaz işlere imza atmıştır, halihazırda da görevini yerine getirmektedir... Milli Takım'ın bir hocası vardır ve tercihini böyle kullanmaktadır... bize düşen ulusça hem teknik ekibe, hem de oyuncularımıza destek vermektir...

sevgilerimle...

Hocam tamam iyi güzel şimdi yazını parça parça ele alayım ;

Öncelikle hakan yıllardır beğenilmiyo diyosun , beğeni görecelidir ben hakanı bursa da da sevmezdim , galatasarayda da sevmedim , torino ,inter , parma , blackburn de de sevmedim sevmek zorunda da değilim , oyun stili bana hitap etmiyo...

Şaban meselesine gelince Şaban'ın yeşilçam filmlerinde hakaret veya komiklik amacıyla kullanılışından değil , sadece Hakan Şükür' ün Kemal Sunal ' a benzerliğinden beri gelen bir lakap , malum halkımızın bir çoğu ve çocuklar Kemal Sunalı halen Şaban ( İnek Şaban ) diye tanır .

Hakan Şükür ile beraber oynayan forvetler derken , ben bir zamanlar çok çok iyi hatırlıyorum Cenk İşlerin o zamanki milli takıma alındıgında bütün yorumcuların artık Hakan a değilde Cenk ' e partner aramalıyız tarzında ki konuşmalarını , ne oldu peki ? neden Cenk İn üzerine gidilmedi ? yada daha sonra gelenlerin , İlhan Japonya macerası ile , Arif ise İspanya macerası ile kendini yakmışlardır , Oktay ' ın da Las palmas macerası ve kız arkadaşıyla ilgisi sorunlar nedeniyle büyük düşüş yaşadıgını bilmiyoruz sanırım ???

Gelelim trt 3 teki nostalji maçına , bizlerde nostalji resimlerine ,Hami ' li Ünal ' lı , Orhan ' lı Ogun ' lu Apdullah' lı kadroya baktıgımızda orda henuz yeni yeni profosyonel olmuş ve gençler avrupa şampiyonasında gelecegin en büyük yıldızlarından biri olacak diye tahmin edilen "FATİH TEKKEMİZİ "görüyoruz ama gözler istediğini görür sen Hakan ı görüyosun ben Fatih TEKKE yi ,

Hakan - Maldini karşılaştırmasına gelicek olursam ,

Maldini : alt yapısından yetiştiği klübünden hiç ayrılmamış , ki bu klüp İnter Milan klübü yani dünyanın en önde gelen 5 klübünden biri , tam sene olarak bilmiyosam da yaklaşık 20 sene aralıksız bu klübüm formasını giymiş , hem tecrube hemde istikrar abidesi deriz ya onun tanımı Maldini den gelir işte . Ki yanlış hatırlamıyosam da son dünya kupasında oynamamıştı

Hakan : galatasarayda uefa kupası görmüş , torino , inter , parma , blackbur ve en son olarak yine kürkçü dükkanı olan galatasaraya geri dönmüş bir hakan şükür , Türkiye ligi tarihinin en iyi golcülerinden biri olabilir fakat artık kabullenelim Hakan şükür milli takıma bu saatten sonra lükstür !!!

Hakanın oldugu takım çok pozisyona girermiş , pardon ama halt etmiş bunu diyen , bu sene galatarasayın bol pozisyona giripte eze eze kazandıgı tek maç pilot takımları Kayseri spor maçıdır ki zaten kayseri cimbomdan ortalama olarak sezon başına 10 gol yer .

Hani Hakan macar maçında sahadaydı bizim kaçtane pozisyonumuz vardı macar maçında ? 2 hadi zorlıyalım son dakikadakini de sayalım 3 olsun . 1. gol ki burda topu servet indirdi ve 100 tane topa öle dokunsan 90 ı gol olmaz , biri Gökdenizin kaçırdığı ilk devre sonundaki pozisyon , diğeride tuncayın son dakikada 7 metreden 7 metrelik kale yerine dışarı attıgı pozisoyon bu kadar

Fazla uzattım ama tekrar sölüyorum Hakan Milli Takıma lükstür !!!

Travelair
10.10.2006, 21:41
Hakan'ın önemini uzun uzadıya anlatmanın manası var mı bilmiyorum

Hakan 2-3 defans oyuncusuyla boğuşur her maçta. Üzerine çektiği defans adamlarının boşalttığı alandan atak yapan takım arkadaşlarıyla takımlarına sayısız gol kazandırmıştır

Tek forvet olarak kullanılabilmesi kalabalık güçlü bir ortasaha demektir. Bu ayrıca taktik çeşitliliği de getirir

Hava toplarındaki hakimiyeti, kapanan takımlar karşısında kanat oyunlarını etkin kılar. Kafasına gelen topun gol olma ya da asist olma oranı yüksektir, yani girdiği pozisyon sayısını katlar

Gerektiğinde hala pres yapabildiğini görüyorum. Yaşı sorun değil gücü hala yerinde

Tekniği vasat olmasına karşın kafası berrak bir Hakan iyi bir golcüdür. İleri hatta bir takımın en büyük silahıdır ve kullanılabildiği sürece bu hala böyle

Burda Hakan'a destek olmamız lazım. Hakan ayak parmağı sakat, eleştirilerden moralman yorulmuş bir şekilde. Fatih Hoca "Ben ona güveniyorum oynatacağım" diyorsa önümüzdeki maça hazırlanan Hakan'ı eleştirip moralini, motivasyonunu bozmanın hali ne?

Hakan'a sahip çıkmak Milli Takımımıza sahip çıkmaktır. En azından şu an için

TSelif
10.10.2006, 22:28
Zaten başka da şansımız yok.Hakan milli takımın heryerinde var....Terim'le birlikte...Umarım yarın akşam TÜRKİYE'm kazanır.

Barış
10.10.2006, 22:45

Hakan 2-3 defans oyuncusuyla boğuşur her maçta. Üzerine çektiği defans adamlarının boşalttığı alandan atak yapan takım arkadaşlarıyla takımlarına sayısız gol kazandırmıştır

Tek forvet olarak kullanılabilmesi kalabalık güçlü bir ortasaha demektir. Bu ayrıca taktik çeşitliliği de getirir

Hava toplarındaki hakimiyeti, kapanan takımlar karşısında kanat oyunlarını etkin kılar. Kafasına gelen topun gol olma ya da asist olma oranı yüksektir, yani girdiği pozisyon sayısını katlar

Gerektiğinde hala pres yapabildiğini görüyorum. Yaşı sorun değil gücü hala yerinde

Tekniği vasat olmasına karşın kafası berrak bir Hakan iyi bir golcüdür. İleri hatta bir takımın en büyük silahıdır ve kullanılabildiği sürece bu hala böyle

Burda Hakan'a destek olmamız lazım. Hakan ayak parmağı sakat, eleştirilerden moralman yorulmuş bir şekilde. Fatih Hoca "Ben ona güveniyorum oynatacağım" diyorsa önümüzdeki maça hazırlanan Hakan'ı eleştirip moralini, motivasyonunu bozmanın hali ne?

kardeşim güzel anlatmışsın gerçekten ama bazı oyuncular artık yarardan çok zarar vermeye başladılarsa olayı tadında bırakmalı artık.avrupada 25-26 yaşında milli takımı bırakan yıldızlar var,hakan olmazsa kazanamaz mı bu takım? fatih terim göreve geldiğinde ümit özatı hala takıma çağırıyor diye çok kızmıştık ama dünya kupası elemeleri bitince yapılanmaya gidecez, takım gençleşecek demişti.e güzel ümit özat yok,gerçi onun yerinde oynayanlar ondan iyi değil ya neyse,hakanın bir çok alternatifi varken o niye hala devam ediyor? 3 senedir gol atamıyor,bu bi şeylerin göstergesi değil mi?avrupadaki milli takımlar ligdeki takımlara benzemiyor fizik gücü de yeterli değil, 35 yaş da sıkıntı yaratıyor.her şey bir yana arkadan gelenler için sıkıntı oluyor,örneğin hakan olunca fatih onunla oynayamıyor görüldü geçen maçlarda,hakan tek forvet olunca da fatih orta saha oynuyor, sonra da formsuz. illa da alacaksan al ama yedek bırak millet işi gücü bıraktı hakan da hakan yeter harbi yeter.

sümela61
11.10.2006, 13:51
Hocam tamam iyi güzel şimdi yazını parça parça ele alayım ;

Öncelikle hakan yıllardır beğenilmiyo diyosun , beğeni görecelidir ben hakanı bursa da da sevmezdim , galatasarayda da sevmedim , torino ,inter , parma , blackburn de de sevmedim sevmek zorunda da değilim , oyun stili bana hitap etmiyo...

ben de bunu demişim zaten, beğenilmiyo demişim... ayrıca kimseye de Hakan'ı beğenmeniz lazım gibi bir yaklaşımda bulunmadım... :cool:

Şaban meselesine gelince Şaban'ın yeşilçam filmlerinde hakaret veya komiklik amacıyla kullanılışından değil , sadece Hakan Şükür' ün Kemal Sunal ' a benzerliğinden beri gelen bir lakap , malum halkımızın bir çoğu ve çocuklar Kemal Sunalı halen Şaban ( İnek Şaban ) diye tanır .

İnek Şaban'ın bir aşağılama tabiri olduğunu düşünüyordum yıllardır, meğerse İnek Şaban, Kemal Sunal demekmiş... :confused: yani iyi bir şey... bunlara başka şeyler de eklemeliyiz o zaman... İnek Şaban, .küz Ramazan, m.l Recep... hem böylece bu 3 kutsal ayın ismini de layık olduğu şekilde anmış oluruz... :cool:

Hakan Şükür ile beraber oynayan forvetler derken , ben bir zamanlar çok çok iyi hatırlıyorum Cenk İşlerin o zamanki milli takıma alındıgında bütün yorumcuların artık Hakan a değilde Cenk ' e partner aramalıyız tarzında ki konuşmalarını , ne oldu peki ? neden Cenk İn üzerine gidilmedi ? yada daha sonra gelenlerin , İlhan Japonya macerası ile , Arif ise İspanya macerası ile kendini yakmışlardır , Oktay ' ın da Las palmas macerası ve kız arkadaşıyla ilgisi sorunlar nedeniyle büyük düşüş yaşadıgını bilmiyoruz sanırım ???

burda da benim demek istediklerimi tekrarlamışsın... yazdığın oyuncuların hepsi kayboldu gitti, tek Hakan ayakta (üstelik yurtdışıysa O'nun dolaşmadığı takım kalmadı, özel hayatsa O da ilk eşinden ayrıldı, sonra bu eşi vefat etti)... :cool:

Gelelim trt 3 teki nostalji maçına , bizlerde nostalji resimlerine ,Hami ' li Ünal ' lı , Orhan ' lı Ogun ' lu Apdullah' lı kadroya baktıgımızda orda henuz yeni yeni profosyonel olmuş ve gençler avrupa şampiyonasında gelecegin en büyük yıldızlarından biri olacak diye tahmin edilen "FATİH TEKKEMİZİ "görüyoruz ama gözler istediğini görür sen Hakan ı görüyosun ben Fatih TEKKE yi ,

Hakan Şükür'ün bu ülkeye yaptığı hizmetlerin değerini bilmek, O'nu beğenmek, O'nun bu vatanın bir evladı olduğunu unutmamak; diğer tüm oyuncuları silmek anlamına geliyorsa buna bir şey diyemem... Hakan Şükür'ü beğenen Fatih Tekke'yi beğenemez mi?... konu başlığı Hakan Şükür olduğu için Hakan'la ilgili yazıyorum... Fatih Tekke'yle Hakan'ı karşı karşıya getirmek, buradaki arkadaşları yanına çekmeye yarayabilir en fazla... bu da çok ucuz bir yaklaşım olur... dediğim gibi seçim yapmak zorunda değiliz, ben ikisini de seviyorum, beğeniyorum... ;)

Hakan - Maldini karşılaştırmasına gelicek olursam ,

Maldini : alt yapısından yetiştiği klübünden hiç ayrılmamış , ki bu klüp İnter Milan klübü yani dünyanın en önde gelen 5 klübünden biri , tam sene olarak bilmiyosam da yaklaşık 20 sene aralıksız bu klübüm formasını giymiş , hem tecrube hemde istikrar abidesi deriz ya onun tanımı Maldini den gelir işte . Ki yanlış hatırlamıyosam da son dünya kupasında oynamamıştı

Hakan : galatasarayda uefa kupası görmüş , torino , inter , parma , blackbur ve en son olarak yine kürkçü dükkanı olan galatasaraya geri dönmüş bir hakan şükür , Türkiye ligi tarihinin en iyi golcülerinden biri olabilir fakat artık kabullenelim Hakan şükür milli takıma bu saatten sonra lükstür !!!

demek ki yaşlı olmak futbol oynamaya engel değilmiş... ben de bunu demiştim zaten... :)

Hakanın oldugu takım çok pozisyona girermiş , pardon ama halt etmiş bunu diyen , bu sene galatarasayın bol pozisyona giripte eze eze kazandıgı tek maç pilot takımları Kayseri spor maçıdır ki zaten kayseri cimbomdan ortalama olarak sezon başına 10 gol yer .

"halt eden" birisi olarak, buna bir şey diyemem... üslubun böyle olduğu yazılara cevap yazmıyorum sevgili kardeşim...

not: bütün bu fikir çarpışmalarını yaparken (bu ya da başka bir konuda), atlamamamız gereken en önemli konu buradaki herkesin aynı safta olduğu... bizi burada bir araya getiren değer de belli... o yüzden üslup çok önemli... ben burayı bir aile ortamı olarak gördüğümden üslubumu da ona göre belirlemeye çalışıyorum... buradan "aile var, küfür etmeyin" anlamı çıkarmayın sakın... aile ortamı derken yani insan ailesinin iyi niyetinden şüphe etmez ya, ben de burdaki kimsenin iyi niyetinden şüphe etmiyorum...

elbette aile içinde fikir ayrılıkları olacaktır, tartışmalar da olacaktır... zaman zaman insan anne-babasıyla bile tartışabiliyor... ama herkes birbirinin sevgisinden emin... bir konuda karşı görüşte olunabilirken, bir başka konuda hemfikir olunabiliyor... burada da göstermemiz gereken tavır bu olmalı... sevgilerimle...

Sinan Akyıldız
11.10.2006, 17:43
Birbirimizin iyi niyetinden tabiki şüphe etmiyeceğiz , dediğin gibi biz birer aileyiz , ailelerde de fikir ayrılıkları olur ,

Şaban konusundaki fikrine tam zıt bi fikirdeyim öncelikle , buradaki "inek" ifadesi tamamen Kemal Sunalla özdeşleşmiştir ve 3 ayların isimleri hiç bir ilgisi yoktur ! Bunu 3 aylarla özdeşleştirende sensin ve daha sonra diğer aylarımızın önüne başka ibareler koyarak burdaki yanlış fikrinizin üzerinde gitmişsiniz,

Fatih Tekke veya Ersen Martin konusunda arkadaşlarımı yanıma çekmek isteseydim konunun başlığında yada içeriğinde Hakan'ın yerine Ersen oynasın ibaresine yer verirdim ! Benim de içimden de Ersenin oynaması geçiyo ama eğer ben bunu buraya yazsaydım duygularımla yazmış olurdum ve at gözlüklü spor yazarlarından hiçbi farkımız kalmazdı o zaman !

Hakan Şükür ve " diğerleri " konusuna gelince diğerleri hataları yaptılar fakat onların üstüne gidilmediğini anlatmak istemişim ama sen onlarla Hakanı tekrar kıyasayıp "hepsi kayboldu ama Hakan hala oynuyo" demişsin. Hakan da kaybolabilirdi ama ne yaptı basın medya
-Aman efendim Hakansız milli takımmı olurmuş , Hakan oynatılmazmıymış falan , filan bir sürü yaygara kopardılar ve Ersun hocanın başını yediler .

Böylelikle hakan hem gündemde kaldı , hemde kendi takımında şans buldu , Hakanın galatasarayda şans bulmasının bence tek nedeni var imkansızlık , galatasaray kaç senedir forvet oyuncusu almıyo ? En son forvet oyuncuları Çanakkale Dardanel Spordan aldıklar Hasan Kabze bir önce ki ise Adana2dan alınan Necati , yani galatasaray bu imkanlarla Hakandan vazgeçemeyebilir ama milli takım için alternatifsiz değidir Hakan !

Hakan -Maldini ye gelirsek ,

Ben orda Maldinin yaşından çok vefasını , istikrarına vurgu yapmaya çalıştım , yaş futbola engel olmıyabilir ama Hakanla Maldiniyi bi kefeye koymak kesinlikle çok yanlış bi düşünce , Hakan tam bir istikrarsızlık eseri hele ki son senelerinde ( 2002 ' den sonra ) 1 maçı diğerini tutmayan bir Hakanla Maldini gibi dünyada en çok kupa finali görmüş ve oynamış birini aynı kefeye koymak futbolun adaletine sığmaz görüşündeyim ...

Ayrıca son konuda fikrim hala sabit Hakan artık milli takım için lükstür ve onun oldugu takım çok pozisyona girer görüşü son maçlarda tamamen çöküntüye uğramıştır !!!

Ayrıca : halt etmiş sözüm için özür dilerim haddim olmadan sölemiş olabilirim . Fakat o yazı bi bütündü istediğiniz yerlerine cevap verip sadece orayı ayırıp bu usluba cevap vermem demekte son derece yanlış ...

Saygılar :)

Serhat ŞAHİN
11.10.2006, 21:55
3 tane atti ilk yarida...

Lapina
11.10.2006, 21:57
3 tane atti ilk yarida...

Evet utandirdi bizi

firidin61
11.10.2006, 22:00
valla adam sov yapıyor tabi hepsi çok iyi ama oda çok iyi oynuyor bravo valla hakan sana!!!sen böyle oyna biz seni ayakta alkıslamaya devam edelim.....

Serhat ŞAHİN
11.10.2006, 22:01
soktayım desem yerıdır:D öle bi forvette olmayınca mecbur oluyor ama bence fazla da diretmemek lazım.
bi işi zirvede bırakacaksın ki o zaman hep iyi hatırlanasın...

kutoz
11.10.2006, 22:39
Hakan Şükür kesin bu başlığı okudu bugün. Milli forma altında 4 gol ve toplamda 50 gol. Ne desem ki, bilemiyorum... Bu maçtan sonra, istemiyruk demek istemiştuk :)

Misina
11.10.2006, 22:50
hakan şükür her zaman hakan şükür dür.cinconda oynasa bile alın teriyle mücadelesini yapıyor tuncay gibi nobre gibi üçkağıt yapmıyor.

Helal hakan bugünki 4 golle gerekli mesajı çok iyi verdin.

TSelif
11.10.2006, 22:54
Hakan ve Fatih hoca hakkında düşüncelerim değişmedi..
Teşekkürler Hakan ama o golleri mecbur atmak zorundaydın .Çünkü senden başka forvet tanımıyor Fatih bey

sweetrose
11.10.2006, 22:54
Ehe bırakın da atsın artık.... Ben yine tekrarlıyorum... bu adam milli takıma yakışmıyor artık... utanmasa torunu ile birlikte oynayacak...

Orhan_Gazi
11.10.2006, 23:03
böyle hep goller atsin, isterse 40 ya$ina kadar oynasin :D

Travelair
11.10.2006, 23:33
Yaşla ne alakası var? Arkadaşlar ayıp artık adam hakkını veriyor Adamım benim. var mı ötesinde?

Turgut Altun
11.10.2006, 23:38
Yaşla ne alakası var? Arkadaşlar ayıp artık adam hakkını veriyor Adamım benim. var mı ötesinde?

Yaşla alakası şu şekilde var. Hakan'ın artık pres yapacak gücü yok.Eskiden hava toplarından sonra en iyi yaptığı şey pres yapmaktı artık presle uzaktan yakından alakası yok.Hava toplarına eskisi gibi yükselemiyor.Orta alandaki 5liden hem hucum hem defans yapmalarını bekleyen Terim Hoca Hakan Şükür'e sen sadece hava toplarını indir diyor.Bu işi başarıyla yapacak ve yanında bir çok artı özellik barındıran topçularımız var.

Barış
11.10.2006, 23:42
norveçin,yunanistanın defansı moldovanın defansına benzemez. bu adam bitmiş işte,italya maçında görecez büyük hakan şükürü,1.75 lik cannavaro dan ve nestadan top alsın bakalım.

Punisher-61
11.10.2006, 23:44

bu aksam 4 Gol atti iyi güzelde..simdi bu hakan Sükürün mecburen milli takimda oynamasi mi gerekiyor..???

Forvetimiz 3 yil sonra resmi macta Golle Bulustu ne güzel..

Hakan Sükür milli takimdan geri cekilmedigi icin ve fatih terimin inatla hakan sükürü oynatmasi..diger GENC forvetlere karsi BÜYÜK ayiptir..
HALILE karsi ayiptir,nihata karsi ayiptir, HELE ERSEN MARTINE karsi AYIPTIR

Travelair
11.10.2006, 23:46
Hakan Şükür'ün bırakın geçmişini, şu anki yararı takımdaki hiç kimsede yok

okan6161
12.10.2006, 00:25
yaw adam 3 yıldan beri gol atamıyordu bu gün attı ya tamam bu mezara kadar oynar şimdi kaldı başımıza bitti kardeşim senin devrin bitti ama bizdekiler anlamıyor işte

TSelif
12.10.2006, 00:31
FATİH te ERSEN de unutsunlar o formayı

zanoylu
12.10.2006, 00:53
Şimdi 2 yıl daha kurtaramayız yakamızı (Barış'ın)Oflu144 dediklerine katılıyorum.Bu takımlara gol atmak öyle atlan deve değil,arkadan gelen çok iyi bir şenerasyonun önünü tıkıyor.

OFLU
12.10.2006, 01:01
Hakan uzun zamandır yapmadıgı görevini zayıf rakibimiz karsısında yerine getirdi yani anormal bi durum yok beyler Hakanın işi zaten bu ama hala daha milli takımda oynatılmamasından yanayım....Ama bura Türkiye tabi bu maç Hakanı en az bi 3-4 ay idare eder...

galyanlim
12.10.2006, 01:03
tutmayın şabanı 1-2 ay yatar bu adam artık
milli takımdanda daha eksik kalmaz

TSunami
12.10.2006, 10:05
adam bizi iki tane uluslararası turnuvadan etti bişey yok, moldova ya 4 gol atınca kahraman oldu.

MrbLack
12.10.2006, 10:25
Hakan sız bir milli takım için elele:D

Naim
12.10.2006, 11:04
3 yılda 4 gol
güze istatistik olurdu
peki acaba o zaman diliminde tek forvet oynayan bir halil veya Ersen kaç gol atardı??
geçen o süre içerisinde Hakanın milli takımda başını yediği forvetlerin sayısı kaçtır??

Travelair
12.10.2006, 11:31
İnşallah her maçta gol atar. Gerçi gol atsa da yorumlarınız değişmeyecek. Bu çocuğun günahını almayın. Hakan mı turnuvalardan etti bizi? Lütfen. Yarın önemli takıma gol atsa yine bişey bulacaksınız. Ersun Yanal dönemi boyunca Milli Takım'a alınmadı bu çocuk. Kalkmış bu sürede neden gol atamadı diyorsunuz. Elalem futbolcusuna sahip çıkıyor futbolu bırakmasın daha çok yararlanalım diye çırpınıyor. Üst düzey oyuncuları elinin üstünde tutuyor destek veriyor. Bizde her önüne gelen çelme atma derdinde

Hakan gol kaçırmıyor mu? Evet. Ama onun kadar pozisyona da kimse girmiyor

Hami'yi Ankaragücü'ne gönderen bu düşünce yapısıdır. Adama onca sorumluluk yüklediler, tek başına çırpındı durdu forvette. O yetmedi yaşlı yaşlandı diye diye adamı moralman çökerttiler sonunda

Arkadan yetişen jenerasyon ne imiş? Ümit Karan, Fatih Tekke, Halil, Nihat, Ersen Martin?

Bunlardan hangisi hedef forvet görevini tek başına yapabilir. Ancak biraz Ersen, biraz da Fatih. Diğerleri ya forvet yanı ya forvet arkası.

Sistem bu. Şimdi ne yapalım? birkaç maçta üstüste gol attı diye Ersen'i mi görevlendirelim? Başka bir açıdan bakarsak 3 hedef forvet mi çağıralım aday kadroya?

Fatih desen Milli maçlarda çok başarılı değil. Üstelik sakat geldi. Nedir bu anti-Hakan hareketi anlamıyorum. Az biraz değerlerimize sahip çıkalım. Bu adam hala pres yapıyor, hala hava toplarına hakim, hala gol atıyor hala asist yapıyor pozisyon hazırlıyor. Biraz objektif bakın olaylara

Ahmet Taşçı'yı da böyle alaşağı etti milletimiz. Neymiş yetermiş 43 yaşına gelmişmiş, gençlere yol açsınmış. Ne münasebet? Adam gücüyle gençlere taş çıkartıyorsa onu yuhlamanın alemi ne?

Sonuçta bu adam futbol yaşamı boyunca başarılıydı, hala da başarılı ve çok yönlü oluşu ve takıma yararıyla yeri doldurulamaz.

Eğer 35 yaşında bir insan, çıkıp görevi 28-30 yaşındakilerden alıyorsa bunu kayırmaya değil artık biraz da futbolculuk kalitesine bağlamakta zorlanmanın alemi olmadığına inanıyorum

kivancpehlivan
12.10.2006, 12:07
valla dün 4 gol attı ama ben genede gençlere şans verilmesini istiyorum ,hakan katkıların için çok saol ama lütfen artık bırak futbolu :)

Nebiye
12.10.2006, 12:20
Maç sonunda canlı yayında Hakanın verdiği ropartajı görmüşünüzdür.Güzel konuştu her zamanki gibi.Ağladı ağlıycaktı nerdeyse.Düşünün son bi haftadır yattık kalktık Hakan Şükür dedik.Bi tek bura değil,bütün medyaa.Düşünün onunda psikolojisini.
Bırakalım artık Hakan Şükürüde,bırakması gerektiğinde bırakacaktır o.
Ne olursa olsun milli takımımız maçı kazandı,3 puanı aldı.Tebrikler.

sümela61
12.10.2006, 12:36

Eğer 35 yaşında bir insan, çıkıp görevi 28-30 yaşındakilerden alıyorsa bunu kayırmaya değil artık biraz da futbolculuk kalitesine bağlamakta zorlanmanın alemi olmadığına inanıyorum

özellikle ilk cümle "kilit cümle"... bunu görebilmek çok önemli... ben de hep bunu savunurum arkadaşlarımla konuşmalarımda... "Hakan'ın yerinde başka biri olsa atardı" derler, ben de "Hakan'ın yerinde başka biri olsa zaten o pozisyona girememiş olurduk" derim... işte bu noktayı atlamamk lazım, bu bağlamda size sonuna kadar katılıyorum sevgili renkdaşım...

ayrıca alıntı yaptığım ikinci cümlenizdeki tesbitiniz de çok yerinde... ön yargılarımızdan kurtulmalıyız... takdir edileceğim yerde eleştirilmek benim zoruma giderdi, en azından "takdir etmiyorsunuz bari sükut durun :)" derdim...

artı dün akşam Hakan yine gol atamayabilirdi; artık "skor"a dayalı takım yorumlarından, "gol"e dayalı futbolcu yorumlarından sıyrılmalıyız... Hakan'ın sahada neler yaptığını görmek lazım... artık bu konuda çok fazla yazmak istemiyorum...

tebrikler Hakan... tebrikler Terim... tebrikler oynayan oynamayan bütün oyuncu, teknik kadro ve yöneticiler...

Erbay
12.10.2006, 12:39
Bu formuyla oynasın.Hakan Şükür morali yerinde olduğu zaman hep gol atar.Onun moralini bozan da medya.Adam 2002 Dünya Kupasında stres yaptı tek gol atabildi.Herkes ona yüklendi.Belki Dünya Kupasında o hakaretler olmasaydı kupayı bile alabilirdik.
Sonuç olarak kim formdaysa o oynasın.İster 35 yaşında,ister 19 yaşında.

Murat'
12.10.2006, 12:40
Hakn dünyanın şerefli futbolcularının yaptığı gibi bence artık ben miili takımı bıraktım demeliii.bunu kendisi yapmalı yoksa hem onun yerinde oynayacak forvetler hem de milli takım antrönörü zarar görüyor

TSunami
12.10.2006, 12:40
hakan bizi iki turnuvadan etti derken kastettiğim atamatığı gollerle değil her zaman tartışılması ile bu sonucu hazırlaması idi. kendisi ile çalışmak istemeyen hocanın kararına saygı duymadı. olay büyümesin diye hakan sakat denildi maçtan önce sahada ısınıp sakat değilim dedi. önemli maçlar öncesi tartışılmaktan hiç rahatsız olmadı. çıkıpta milli maç var ben önemli değilim takım daha önemli dedi mi. hayır.
işin garip tarafı beyefendinin milli formayı giymedeki hırsını nedense sahada bir türlü göremedik.
sırf oynasın diye yeni bir jenerasyonu harcadık alpaylara ergünlere döndük.
yıllardır aynı masallarla uyutuluyoruz.
-hakan gol atamasa da pres yapıyor(son 2-3 sene hakanın pres yaptığını gören var mı)
-hakan varken hakansız oynanmaz(mübarek sanki futbolun top,kale,saha v.b. unsurlarından. ayrıca onsuz bir sistem denedin mi ki)
-hakan duygusal çocuk çabuk demoralize oluyor.(milli takım millete moral kazandırma, futbola döndürme yeri mi- kim formdaysa kim daha profesyonelse çıkar oynar. peki sen bunu moral kazansın diye oynatırsan diğer formdaki oyunculara kim moral verecek-hemen söyleyim gidip alman milli takımında oynayacak, eminin nuri şahin de bin pişmandır çocuğu bin vaadle aldık takıma yok takımı onun üstüne kuracam falan daha yedek larak bile giremedi hem de emre-yıldıray yokken)
-hakan çağdaş santrofor tipi her takıma lazım (evet torino,parma,inter saymazsak. yada bu kadar avrupa takımı 1-2 milyon verip almayı beceremiyor)
-bunun yanında son 15 yıldır türk futbolunda ikinci bir forvet hatırlıyormusunuz. neden, hepsi çok mu kötülerdi. hiç denendiler mi. denenenlerden hangisi üstünde hakanşükür baskısı olmadan oynayabildi.

---
hepsini geçtim madem bu kadar iyi bir insansın deki ben ne kadar iyi niyetli olsamda birilerinin beni tartışması takım zarar veriyor artık bırakıyorum. o zaman belki senin eksikliğini hissedip çağırırlar. ama böyle olmadığını sen de iyi biliyorsun.

kendinizi hep hakanın değil biraz almanyanın en iyi forveti seçilen halil, en iyi genç yetenek seçilen nuri, gol kralı tekke, villarealli nihat ... ve 15 yıldır yetişe(meye)n onlarca forvetin yerine koyun. hep bir ağızdan bağırıyorlar "biraz da bize sabredin", "biraz da bizi deneyin", "biz de duygusalız"

TS61_NL
12.10.2006, 13:13
Gokdeniz bile Hakana calisti dun aksam (kaleci ile karsi karsiyayken Hakana cikartti). Hakanda bos pozisyonu ancak 3 hamlede gol yapti (daha dogrusu Moldova defansi topu iceriye aldi). Ilk gol 5 metreden bombos kafa vurusu (ne defans var yaninda ne birsey) 2.gol mukemmel, lakin penalti kacirmaka uzerine yok cinconlarin, yani super gol. 3.golu zaten yazmistim. 4.golde alti pasin icinde bir plase. Asil Hakan Hakanligini Hamitin direkten donen topunu 2 metreden bos kale yerine uzaya vurmasi oldu. Moldovaya karsi hangi forvetimiz oynasaydi bu golleri atardi diye dusunuyorum. Hakan zamaninda iyi bir topcuydu fakat onun miladi gecti. Artik cinconlular bile onu istemez oldu...Ben Hakansiz Milli takim istiyorum halen, bu fikrim degismeyecek.

Cafer KILIÇSOY
12.10.2006, 13:36
Kimse kusura bakmasın ama ben Hakan'ın golcülüğünü sevmiyorum. Kücüklüğümden beri futbolu takip ederim. Bu zaman zarfında birtek golcü tanırım. Oda Tanju Çolak. Adam golü sanki kokluyordu.

sümela61
12.10.2006, 15:06
sene 2002, Ağustos ayı... Güney Afrika Cumhuriyeti'nin başkenti Johannesburg'da yaşamaya başladığım dönemin henüz başı... e tabi çarşıda, restoranda, iş yerinde "nerelisiniz, nereden geldiniz?" muhabbetleri...

"Türkiye, biliyormusunuz Türkiye'yi?" dediğimizde aldığımız yanıt hep şu oluyordu: "Tarkan, Milli Takım ve Hakan Şükür"... bu o kadar hoşuma gidiyordu ki... konuştuğum beyazların yarısı Hakan Şükür'ü tanıyordu... sırf bu yönüyle bile yaptığı hizmet tartışılmaz...

neticede daha önce de belirttiğim gibi O bir "marka"dır...

frango
12.10.2006, 17:52
adam milli takımda 40 gol atmış alıkışlamaktan başka yapacak bişeyımız yok misyonunu tamamladımı bencede tamamladı avrupa şampıyonasında forma gıymeyecek bencede ama avrupa şampıyonasına katılmamızda katkısı olacaktır

Sir vancoach
12.10.2006, 19:31
zidane,ronaldo,henry vs..... bunlar tartışılmaz ama hakan'ı tartışırım.....
moldovaya 4 sallamış banane 1 sallasa ne olacaktı gitsin liverpool'a ingilizlere sallasın....
sorun bakalım bu kadar rahat maçı en son ne zaman oynamış....

sweetrose
12.10.2006, 20:02
Hakan Şükür muhtemelen bu kadar tepki neticesinde milli takımı bırakacaktır...

Uğurtan
12.10.2006, 23:36
Kim ne derse desin hakan şükür milli takım misyonunu artık tamamlamıştır futbolu bırakır mı o beni ilgilendirmez ama milli takımı bırakmalıdır tıpkı tugay gibi bir adamın örnek davranışı gibi güzellikle ben milli takımı bıraktım demelidir alternatifi yok diyenler büyük haksızlık yaparlar F.Tekke-Ü.Karan-N.Kahveci-T.Şanlı-H.Altıntop-G.Ünal-E-Martin gibi adamlara..

Erman
13.10.2006, 01:32
Bence Hakan böylesine muhtesem bir kariyeri, muthis bir performansla dört gol attigi bir macla taclandirdi. Milli takimi birakmak icin bundan daha güzel bir zaman olamaz.

irfanköse276
13.10.2006, 02:20
Bence şu an milli takımı bırakması takıma zarar verir. allah etmesin, hakansız bir kadro yunanistan ve norveç maçlarında istenmeyen sonuçlar alırsa başlar yine hakan şükür muhabbetleri. milletçe(basın kadar bizlerde) bayılıyoruz h.şükürü tartışmayı.. Oynatmadı diye ersun yanalı, oynattı diye fatih terimi eleştiriyoruz. bu adam böyle bi adam. kariyeriyle, başardıklarıyla,attıklarıyla unutulmayacak bi insan(!)

söylediklerimi biraz daha açacak olursam, futbolu bırakmamış bir hakan şükür milli takımı bırakmamalıdır. Avrupada 30una dayanan bırakıyor yada tugay ingilterede hala çatır çatır top oynamasına rağmen gençlerin önünü açarak milli takımdan affını istemiştir kasım 2003 de. Hemde mevkisinde kendi kadar kalitelisi olmamasına rağmen. Hatta hakan şükür konusunda bu sıkıntı da yok. Maşallah elimizdeki diğer forvetlerden 3 takım çıkarırız(nihat,halil,fatih,ümit,g.ünal,necati,ers en)

AMA; hakan gs de futbol hayatına devam ederken milli takımı bırakır ve o takım istenmeyen sonuçlar alırsa yine başlar muhabbetler(!) maç sırasında o gün oynayan forvetimiz her kim olursa olsun kaçırdığı bi gol sonucunda yada etkili olamazsa hakan olsaydı şöyle olurdu hakan olsaydı böyle olurdu denilecek.

Milli takımın sağlığı için hakan bırakmamalıdır : )

Punisher-61
13.10.2006, 07:21
Hakan Sükür EGOIST... hakan sükürü Milli Takima cagirmakla Fatih Terim büyük hata yapiyor..
Türkiye 2008 Avrupa Sampiyonasina katilirsa hakan Sükürde gelecek mi??? Hakan o zaman 37-38 yasinda olacak yanilmiyorsam..diyelimki Hakan Sükür avrupa sampiyonasi kadrosuna dahil edilmiyor o zaman Sampiyonada yeni bi sistemle mi oynayacagiz?? cünkü Milli Takimin taktigi Hakan Sükürün üzerine..
Fati Terim zaten baska Taktik tanimiyor o yüzden Hakani cagiriyor ya..
onun bi taktigi var..sagdan soldan orta yapin hakanda insallah Golü atar

Harun
13.10.2006, 09:25
Hakan Şükür muhtemelen bu kadar tepki neticesinde milli takımı bırakacaktır...

Yıllardır alıyor bu tepkiyi ama hâla oynuyor malesef.

caykarali_erdal
13.10.2006, 10:06
Arkadaslar hakan zamaninda vermis verecegini ama 40 yasina gelmis ve daha oynamasi akil alir degil hic kimse gelibde yok ama 3 atdi 4 atdi evet 3 senede 3 gol atdi ve hangi takima karsi gol atiyor allah korkusu olon artik hakani milli takima cagirmaz dunyada yasayan 70/80 milyon turkden 11 tane adam gibi futbolcu cikartamayanlar utansinlar iki milyon nufusu olan ulkeler bile futbolcu ve sporcu cikariyorlarda 70 milyon nufuslu turkiyede cikartamiyorlarsa bunda bir ip ucu vardir malesef kimse bu konunun ustune gitmiyor yaziklar olsun bizleri senelerdir hakanlarla kandiranlara.

Tansu Onur Erdoğan
13.10.2006, 12:22
maalesef bizim toplumumuzda saygı duymak gibi kavram yok adam istatisliklere bakıldıgında dünyada ilk 20 nin icindedir.

milli takıma yaptıgı hizmetler tartısılmaz yok hakansız milli takım istiyomussunuz
basarıyı alkıslamayı bilin bazen öle yorumlar yapılıyoki insanı futboldan sogutuyolar herkez teknik direktör bence futbol izleyicisi olun gerçeğe dönün yani

cogunuzun acısı ersenin alınmaması milli takıma akabinde hakanın 4 gol atması

oflu2
13.10.2006, 14:35
Ne olursa olsun,hakan şükür milli takımı kendi bırakmalı,benden sonra gelen arkadaşlara güvendiğini söylemeli,HAkansız olmaz diyenler,Fatih e ve ersen martin e yada ümit karan a yada necatiye veya gökhan ünal a hiç güvebniyorlar demektir.
Bense şu an bi takımda hoca olsam bu isimlerden en son alcağım kişi hakan olurdu,,,ama hoca değilim.-)

Murat'
13.10.2006, 14:38
Bu gidişle adama milli formayı şerefle bıraktırtmayacak bu fatih terimle ulusoy..öyle görünüyor...adam bu milli formayı bence çok kötü bir sonla bırakacak maalesef

Terzioğlu
13.10.2006, 16:38
ya birakin Allah askina sacma sacma yorumlari bu adam trabzonsporda oynasa böyle konusmayacaktiniz...adam kendini ispatlamis , türkiye tarihinde bütün rekorlari alt üst etmis , gecin lütfen bos bos laflari , hakanin ölüsü bu takimda is yapar diyorum baska bisey demiyorum

sweetrose
13.10.2006, 18:24
ya birakin Allah askina sacma sacma yorumlari bu adam trabzonsporda oynasa böyle konusmayacaktiniz...adam kendini ispatlamis , türkiye tarihinde bütün rekorlari alt üst etmis , gecin lütfen bos bos laflari , hakanin ölüsü bu takimda is yapar diyorum baska bisey demiyorum
Evet Hakan'ın ölüsü senegal maçında kanser etmişti bizi... Onu çok iyi hatırlıyorum... Sen bu adamın torunu ile aynı sahaya çıkmasını izlersin artık... Bu adam bitti artık...evet doğru olabilir belki, bu adam kendini ispatlamış...Duracell inde ömrü bir yere kadar...ondan sonra doğru çöpe...

HapSi
14.10.2006, 00:21
Eger hakan bundan sonra milli maclarda oynamazsa ona hep saygi duyacagim.. Zira ben düsünüyorum ki o bu zamana kadar belli bi rekoru kirmak icin oynadi.. Ha eger devam edip te genclerin önünü keserse onu allaha havale ediyorum.

Travelair
14.10.2006, 10:24
Gençlerin önünü neden kessin? Kim hak ederse o oynar. Bu konuda bu kadar spekülasyon yapıldığını görünce üzülüyorum. Hakan dünya kupasına idmansız gitti beyler bayanlar. Gol kaçırmasını sevmeyebilirsiniz ama Hakan yine Hakan
Rahat bırakılırsa rahat 2 sene üst düzey futbol oynar

sweetrose
14.10.2006, 10:53
Hakan Milli Takımdaki sorumluluğunu bitirdi bence.. Aslında Katara gidip orada futbola devam etmeli... Biraz para kazanır hiç değilse... Biraz geniş düşünelim arkadaşlar...önümüzde sadece 2008 Avrupa şampiyonası yok...Ondan sonra dünya kupasıda oynanacak...ve şu an o şampiyonada oynayacak takımın altyapısını oluşturmalıyız...

sümela61
14.10.2006, 11:02
gençlerin önünü kesmek...

Hakan sanırım gaspçı... :) sokak aralarında bekleyip, oradan geçen gençlerimizin önünü kesip onlardan haraç alan birisi sanırım... :) terbiyesiz Hakan... :)

ya da Hakan sünnetçi... gençlerin önünü kesip duruyor... :) terbiyesiz Hakan... :)

nedense Arda, Tuncay (zamanında Emre, Gökdeniz) vs. vs. gibi gençlerin önünü kimse kesemiyor, adamlar söke söke, gümbür gümbür gelip giriyorlar kadroya... ama Hakan'ın oynadığı mevki sözkonusu oldu mu gençlerin önü kesiliyor... :) nedense Arif sağ kanatta gençlerin önünü kesemiyor, nedense Orhan sol kanatta gençlerin önünü kesemiyor... bir tek Hakan kesebiliyor... Hakan sen neymişsin be... :)

sweetrose
14.10.2006, 11:14
Hakan'ın yaşı kaç? Bu hakan'a olan muhteşem ilginin nedeni anlayamadım doğrusu. Gerçi gerçekçi konuşmak gerekiyor dimi.. Evet bende gerçekçi konuşayım o zaman; Hakan Şükür'ün fonksiyonu bu takımda bitmiştir.. Öyle Moldova gibi bir takıma 4 gol atıp ondan sonra takıma kendini 2 3 sene daha yapıştırma ile olmaz... toplam 17 sene oldu Hakan bu takımda... yeter artık...

Travelair
14.10.2006, 12:25
Yetmez. Hakan'ın fonksiyonu bitmez. Hakan çok fonksiyonlu. Milli takımın altyapısı Milli takımda olmaz kulüp takımlarında olur. Ben de bu mehteşeem Hakan aleyhtarlığını anlayamadım doğrusu. Adamıma laf yok :)

Cengiz Çubukcu
14.10.2006, 13:18
hakana kişisel olarak antipati duymamama rağmen artık bu adamdan bahsedilmesinden kusasım geldi...15 senedir bu adamdan bahsediyorlar, 30 yaşındayım , ömrümün yarısı bu adamın haberlerini okumakla geçmiş...yuh beee

Terzioğlu
14.10.2006, 14:06
Yetmez. Hakan'ın fonksiyonu bitmez. Hakan çok fonksiyonlu. Milli takımın altyapısı Milli takımda olmaz kulüp takımlarında olur. Ben de bu mehteşeem Hakan aleyhtarlığını anlayamadım doğrusu. Adamıma laf yok :)

ha söyle ya benim gibi düsünen birileride varmis

Zugasi Berepe
16.10.2006, 03:25
ben hakandan geçtim artık bu fatih terim denen adama sinir oldugum için milli takım maçlarını da izlemiyorum kendine tapan nekadar oyuncu varsa topluyo takıma utanmasa arifi bülenti de çagiracak takıma bu ülkede kaliteli topcular var ama bunları öldürende bir adam var fatih terim

fatih terim gençlere hiç sans vermeyen bir adam tamam ardaya sans veriyo genç diye peki fenerdeki can arat var defans oyuncusu ona neden sans vermiyoda kötü gökhan ile serveti oynatiyo
kayseride mehmet topuz var adam iyi oynuyo sabriyi oynatıyo gs lileri topladı

Berk Akçay
16.10.2006, 04:20
artık hakan şükür en son maçta 4 gol attıki daha da rahat bırakmaz milli takımı bence çok zor :(

Zugasi Berepe
16.10.2006, 14:45
birakmasinlar bakalım
bu takım egerki norveç ve yunanistana karşı bu kadro ile çıkarsa işimiz zor
ozamanda hakan şükürü savunurlar zaten yine fatih terimede zaten bişey diyemiyolar nedendirki bilmiyom
ama ersun hoca varken oyuncu bile degiştirse yorum yapıyolardı yazık oldu ersun hocaya

Oruç
16.10.2006, 16:22
Hakan Şükür'ün Milli Takım Kariyeri ; Hakan Şükür, San Marino ve Güney Kore'ye 3'er, İsveç, Slovakya, Azerbaycan ve Macaristan'a 2'şer maçta gol atarken, Danimarka, Bulgaristan, Polonya, İzlanda, İsviçre, Ukrayna, Hollanda, Galler, Almanya, Moldova, Finlandiya, Belçika, Norveç, Avusturya, Şili, Makedonya, Liechtenstein, İrlanda Cumhuriyeti, Letonya, Avustralya ve Belarus filelerini ise 1'er maçta havalandırdı. Deneyimli futbolcu en çok golü 3 maçta toplam 5 kez havalandırdığı San Marino ile 1 maçta 4 kez sarstığı Galler filelerine bıraktı. Son olarak 4 gol de Moldova ağlarına bıraktı...

----------------------

Bunların içerisinde Almanya'dan başka küçük (!) takım yok. Sevgi ve saygılarımı sunarım...

evliya
16.10.2006, 16:53
ya uf allahın şabanı fıtık edio yaaa uyuz herif kırk yılda bir attığı goller tek maça denk gelio kral oluo anasını satiim :mad: ya hele sabriiii :mad: moldova maçnda maçı anlatan adam dedi ya süper orta kesio die ondan sora sabrinin bitane ortası yerini bulmadı allahım hepsi fatih terimciimin salaklıkları gıcık edio yaa adam utanmasa galatasarayı alacak milli takımım bu die yaaa :mad: bıraksn gökdenizide yaa istemiom valla boşu boşuna taşımasn oraya buraya

murat_bayram
16.10.2006, 18:33
yorumlarınız güzel bende yorum yapayım
benim fikrim ahakandan topçu olmaz
trabzonda oynasa da aynı şeyi sölerdim çünkü ersen den de topçu olmaz
aynı tip oyuncular çünkü
sadece kafa golü atarak anca türkiye de topçu olursun avrupa da sana topu göstermezler bile adamın havadan atılan topu önüne alıp şut attığı pozisyon varmı yopu dışa çekip pas atıyo kanata sonra koş içeriye orta gol olacak avrupaya karşıoynarken hiç bir defans tr ligindeki gibi bomboş bırakmaz bırakmadı da
GS uefa aldığında hakanın ne kadar golü var ve kaçı ayakla sadece 2 leeds ve juvenstusa attığı iki gol var ayakla attığı iki güzel gol kariyeri boyunca kaç kere rakibi oyundan düşürmüş
fatih terim gs de ısrarla oynattığı için bende o akadar maçta sahada olsam bende atardım
zor pozisyonda atılan kritik gol ve maç kurtaran gol önemli
türkiye ye göre iyi avrup da adı bile geçmezzzzz
yine de şu anki yaşı ve performansı ile milli takımın yanından bile geçemez
ümit karanb varken
liverpool maçında ümitin attığı gollerin hangisini atabilrdi
şaban hiçbirini
ama medya tükiye de istediğini yapıyo
şenol hoca 3. yaptı neler sölemediler terim ne yapsa doğru laf eden yok
ersunu da beğenmediler ama istanbul eziklerinin 6 puan önünde onlara göre çok daha kötü bi kadroyla

sweetrose
16.10.2006, 22:47
Hakan Şükür'ün Milli takım için yararı kalmamıştır..2 yıl öncesine kadar verilecek doğru bir kararın buralara kadar varması Hakan'ın gençlerinin önünü kesmesine neden olmuştur.. 16 yıldır Milli Takıma hizmet etmesi son 2 yıldır Milli takımda ki prestijini iyice düşürmüştür...son maçta 4 gol atması bence tesadüf ve takımın zayıflığından kaynaklanmakta..

bordox
16.10.2006, 22:49
Hakan Şükür'ün bu kadar gol atması şaşırılacak bir durumdur yani adamın aklımda kalan ve bir golcüye yakışan tek golü var o da Leeds United'e deplasmanda attığı gol,o golü nasıl attı şaşarım hala.

Can52
16.10.2006, 22:59
O kadar olaya ve basarisizliklarina ragmen , bir maca bakip hala Hakan alkislaniyorsa ve durum buysa, bu Ülkede ne Demirel siyaseti ne Hakan Sükür Milli Takimi birakir..........

Ercan Saatci, 12.10.2006 , Milliyet

Zugasi Berepe
17.10.2006, 00:37
adamın en formda zamanı 2002 dünya kupası zamnları idi onda bile bir gol attı bu adamdan daha ne beklerler anlamdım

sweetrose
17.10.2006, 07:12
adamın en formda zamanı 2002 dünya kupası zamnları idi onda bile bir gol attı bu adamdan daha ne beklerler anlamdım
ne kadar gerçek doğrusu:D HALA SAVUNAN VARSA YUH ARTIK...

Travelair
17.10.2006, 09:12

İnşallah her maçta gol atar. Gerçi gol atsa da yorumlarınız değişmeyecek. Bu çocuğun günahını almayın. Hakan mı turnuvalardan etti bizi? Lütfen. Yarın önemli takıma gol atsa yine bişey bulacaksınız. Ersun Yanal dönemi boyunca Milli Takım'a alınmadı bu çocuk. Kalkmış bu sürede neden gol atamadı diyorsunuz. Elalem futbolcusuna sahip çıkıyor futbolu bırakmasın daha çok yararlanalım diye çırpınıyor. Üst düzey oyuncuları elinin üstünde tutuyor destek veriyor. Bizde her önüne gelen çelme atma derdinde

Hami'yi Ankaragücü'ne gönderen bu düşünce yapısıdır. Adama onca sorumluluk yüklediler, tek başına çırpındı durdu forvette. O yetmedi yaşlı yaşlandı diye diye adamı moralman çökerttiler sonunda

Arkadan yetişen jenerasyon ne imiş? Ümit Karan, Fatih Tekke, Halil, Nihat, Ersen Martin?

Bunlardan hangisi hedef forvet görevini tek başına yapabilir. Ancak biraz Ersen, biraz da Fatih. Diğerleri ya forvet yanı ya forvet arkası.

Sistem bu. Şimdi ne yapalım? birkaç maçta üstüste gol attı diye Ersen'i mi görevlendirelim? Başka bir açıdan bakarsak 3 hedef forvet mi çağıralım aday kadroya?

Fatih desen Milli maçlarda çok başarılı değil. Üstelik sakat geldi. Nedir bu anti-Hakan hareketi anlamıyorum. Az biraz değerlerimize sahip çıkalım. Bu adam hala pres yapıyor, hala hava toplarına hakim, hala gol atıyor hala asist yapıyor pozisyon hazırlıyor. Biraz objektif bakın olaylara

Ahmet Taşçı'yı da böyle alaşağı etti milletimiz. Neymiş yetermiş 43 yaşına gelmişmiş, gençlere yol açsınmış. Ne münasebet? Adam gücüyle gençlere taş çıkartıyorsa onu yuhlamanın alemi ne?

Sonuçta bu adam futbol yaşamı boyunca başarılıydı, hala da başarılı ve çok yönlü oluşu ve takıma yararıyla yeri doldurulamaz.

Gençlerin önünü neden kessin? Kim hak ederse o oynar. Bu konuda bu kadar spekülasyon yapıldığını görünce üzülüyorum. Hakan dünya kupasına idmansız gitti beyler bayanlar. Gol kaçırmasını sevmeyebilirsiniz ama Hakan yine Hakan
Rahat bırakılırsa rahat 2 sene üst düzey futbol oynar

ne kadar gerçek doğrusu:D HALA SAVUNAN VARSA YUH ARTIK...

En formsuz zamanı 2002 Dünya Kupası idi. Hatırladığım kadarıyla Hakan o dönem uzunca bir süre idman dahi yapamamıştı. Yanlış mı hatırlıyorum? Hakan'ı sonuna kadar savunurum ve savunacağım. O kadar şey anlattım. Ama ne desem, yine dönüp dolaşıp yaşlandı'ya getiriyorsunuz. "Yuh" kelimesini yakıştıramadım. Ayıp oluyor

Ayşe Aygün
17.10.2006, 09:18
Sorun hakanın oytunculuğu veya karakteri değil sorun Hakanın artık bırakma zamanı geldiğidir. bence ideal yaşındadır ve daha fazla yıpranmadan bırakması onun için en hayırlısıdr. çünkü oynadıkça çok yıpranacak yaptığı hizemtler için teşekkür edeilebilri uzatmanın anlamı yok. alınacak bir yenilgide kimseyi susuturamaz çünkü.

sweetrose
17.10.2006, 12:39
En formsuz zamanı 2002 Dünya Kupası idi. Hatırladığım kadarıyla Hakan o dönem uzunca bir süre idman dahi yapamamıştı. Yanlış mı hatırlıyorum? Hakan'ı sonuna kadar savunurum ve savunacağım. O kadar şey anlattım. Ama ne desem, yine dönüp dolaşıp yaşlandı'ya getiriyorsunuz. "Yuh" kelimesini yakıştıramadım. Ayıp oluyor

Sorun hakanın oytunculuğu veya karakteri değil sorun Hakanın artık bırakma zamanı geldiğidir. bence ideal yaşındadır ve daha fazla yıpranmadan bırakması onun için en hayırlısıdr. çünkü oynadıkça çok yıpranacak yaptığı hizemtler için teşekkür edeilebilri uzatmanın anlamı yok. alınacak bir yenilgide kimseyi susuturamaz çünkü.

Bu durumda Hakan bırakmalı mı? evet Milli takımın kanayan bir yarasıdır artık... Niye bu kadar ısrar ediyorsunuz anlamıyorum. Eğer Hakan bu takım için yaratılmış olsaydı; Milli takım da hakan kadar başarılı olurdu??? Dünya üçüncülüğü ve sonrası....1987 ve sonrası...

sametaydin
17.10.2006, 13:50
hakan şükürü milli takımda istemiyoruz.
son milli maçta 4 gol birden attı ben şahsen acayip üzüldüm. bu maçta 4 gol attıysa artık ölene kadar bırakmaz milli takımı diye düşündüm. zaten fatih terimde onu bırakmıyo.
ama sonra kendisi açıklama yaptı. milli takımı bırakacam havası vardı açıklamada. bi nebze de olsa yüreğime su serpti bu açıklamaları. inşallah bırakır milli takımı.

Travelair
17.10.2006, 14:47
Edit:Yanlış yere atmışım msjı.

Neyse bu vesileyle Hakan Şükür Milli Takım'da oynar diyorum. Eleştirilerinizi çok kişisel buluyorum. Adam gol atsa suç atmasa suç. O zaman suçlu o değil

Zugasi Berepe
17.10.2006, 15:07
bak hakan şükürü norveç ve yunanistan maçinda bir görelim ondan sonra yoruma devam edelim

sweetrose
17.10.2006, 17:27
Bir insanın bir takımda istenmemesine rağmen; hala orada oynaması gerçekten yüzsüzlük... Hakan Şükür Milli takımın gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından fakat bu takımda daha fazla yer alırsa bu ünvan başka mercilere kayacaktır..

empty61
17.10.2006, 21:48
Moldova maçında kahramandı 1 maç sonra gs maçında sahada hayaleti dolaşıyordu..Ve eminim ki bundan sonraki maçların %90 ında hayalet olarak kalacak..Hakan büyük bi topçuydu büyük bi golcüydü itirazımız yok..Ama son cümlemi dikkatli okursanız burdaki "du,dü" geçmiş zaman ekleridir..Hakanın işi bitmiştir..

sweetrose
17.10.2006, 22:40
Moldova maçında kahramandı 1 maç sonra gs maçında sahada hayaleti dolaşıyordu..Ve eminim ki bundan sonraki maçların %90 ında hayalet olarak kalacak..Hakan büyük bi topçuydu büyük bi golcüydü itirazımız yok..Ama son cümlemi dikkatli okursanız burdaki "du,dü" geçmiş zaman ekleridir..Hakanın işi bitmiştir..
bU oyuncunun miadı doldu.. Bu satten sonra ancak fizik egzersizleri ile kendini toparlar... gayse maçında sahada öldü öldü dirildi.. aksini iddia eden var mı....derbi maçı sonrası milli maç olduğunu düşünün!!!??

kutoz
17.10.2006, 22:45
Bugün Milliyet'te Mehmet Demirkol'un bu konuyla ilgili çok güzel tespitleri vardı. Konuya katkısı olması amacıyla, aşağıya yapıştırıyorum...

Halil oynadı da atamadı mı?

Hakan Şükür'ü eleştirmek, "acaba oynamasa mı" demek, 2 yıldır gol yollarında kendi standardının da altında kaldığını söylemek küfür sayılıyor. Yerden yere vurulan Lugano'nun 3 gol attığı ligde 1 gol atmış ama yok, eleştirmeyeceksin. "2 yıldır parmağım kırık. Artık hissetmiyorum" diyor. Yani başvursa askere alınmaz. Ama FIFA sırlamasında 85'inci sıradaki Moldova'ya karşı, 70 milyonluk, Dünya Kupası 3'üncüsü ülkenin Liverpool'da maçı çeviren Ümit'i, Bundesliga'da gol krallığına oynamış Halil'i, Gökhanları, Ersen'i vs'si yokmuş gibi Hakan yine sahada.

144'üncü sıradaki Malta'ya, 59'uncu Macaristan'a atamamış, ne mutlu ki Moldova'ya 4 tane atıyor. Çünkü başka kim olsa atamayacaktı! Bir tek o, sadece o oynamalı. Hayır oynamasın, bıraksın filan da dediğimiz yok. Kötü oynadı, başarısızdı demek bile yasak.

Hakan Şükür futbolu bıraktığında, milli takımı lağvedip, Galatasaray'ı kapatalım. O noktaya gidiyoruz yavaştan.

Ve asıl en acayibi: Bütün gazetelerde "Hakan kendisini eleştirenlere cevabını" verdi. "Kral herkesi mahvetti" başlıkları. Yahu kim bu Hakan'ı eleştirenler peki? Bütün eleştirenler, söylediğini bırakmayanlar, "bak gördünüz mü?"cü oluveriyor. Ne acayip bir millet olduk!

Kazım Kanat doğru söylüyor

Kazım Kanat "Hakan'a o golleri ben attırdım" dedi ya, herkeste muzip bir gülümseme. Halbuki doğru. Bu ülkede maçlar rakibe karşı kazanılmıyor. Galip gelinen içerideki düşmanlar. Varsa sorun yok. Yoksa yaratılıyor.
Dünya Kupası 3'lüğünü Taksim Meydanı'nda "Kıskananlar çatlasın" diye bağırarak kutlamış olmamız bunu anlatmıyor mu? Bir düşman yaratılıyor, maç, kavga, savaş vs. ona karşı kazanılıyor bizde. Bizde bir oyun olarak futbola konsantre olup kazanmak yok. Düşmanlara yani eleştirenlere karşı kazanılıyor maçlar. "Hadi düşmanlarımıza, bize inanmayanlara gösterelim gününü" diye çıkılıyor maçlara.

Fatih Terim maçtan sonra "Şimdi biz de nasıl 4 tane attı Hakan mı diyelim! Bize yakışmaz" diyerek, söylüyor zaten, söylemem diyerek. Sorun değil. Kazanın da, bizi yenip kazanın. Kazım Kanat aslında haklı. Ve ağlanacak halimize gülünecek bir durum bu. Hakan o golleri aslında onu eleştirenlere atıyor.

Zugasi Berepe
18.10.2006, 02:30
Dünya Kupası 3'üncüsü ülkenin Liverpool'da maçı çeviren Ümit'i, Bundesliga'da gol krallığına oynamış Halil'i, Gökhanları, Ersen'i vs'si yokmuş gibi Hakan yine sahada.

bu cümleye tamamen katılıyorum ama diger yazılarda bişeyler söylemeye çalışmış yazar devam lı kazım kanat ı savunuyo babasımı anasımı neyiyse

sweetrose
18.10.2006, 07:07
Dünya Kupası 3'üncüsü ülkenin Liverpool'da maçı çeviren Ümit'i, Bundesliga'da gol krallığına oynamış Halil'i, Gökhanları, Ersen'i vs'si yokmuş gibi Hakan yine sahada.

bu cümleye tamamen katılıyorum ama diger yazılarda bişeyler söylemeye çalışmış yazar devam lı kazım kanat ı savunuyo babasımı anasımı neyiyse
Dünya faydacılar dünyası... Pragmatik düşünmeyi menfaatler ile birleştirme Terim'in sistemi olduktan sonra Ersen'in milli takıma girmesi çok zor.. Çünkü mantıklı bir şey olur o zamana!!!

Zugasi Berepe
20.10.2006, 00:12
ya ben zaten trabzondan milli takıma oyuncu almasını istemiyorum cuma zaten biz sampiyonluga oynayan bir takımız sakatlarımız filan var birde yokdan yere gidecek bizim topcumuz hakan süküre gol attıracam diye sakatlanacak allah korusun diyorum.

sümela61
20.10.2006, 11:27
bu eleştirilerin aynısı Şenol Hoca'ya da yapıldı... hatta Hakan Şükür Dünya Kupası'nda sadece üçüncülük maçında gol atabildi... ama Şenol Hoca da kesmedi Hakan'ı... çünkü Hakan'ın sadece gol atıp/atmamasına endeksli düşünmedi Şenol Hoca... hadi diyelim Fatih Terim, Hakan'ı G.Saray'lı diye oynatıyor (sanki Ümit Karan G.Saray'lı değil?)... Şenol Hoca niye bu kadar ısrar etti Hakan'da?... Şenol Hoca'yı yerden yere vurdular, acımasızca... oysaki Şenol Güneş bu ülkeye şu ana kadar alabildiği en büyük ünvanı kazandırdı... ama yine de yaranamadı birilerine... neden mi?...

çünkü Türkiye'de bir taraftar profili var: bu adamlara deseniz, "Milli Takım'ı sadece sizin taraftarı olduğunuz kulübün oyuncularından kuralım", memnun olurlar... hatta bunların içinde, kendi kulübünde oynamayan bir oyuncu milli maçta gol attı mı; üzülenler bile var... aslında bu adamların dediklerine çok da takılmamak lazım diye düşünüyorum... "tabi tabi, öyledir muhakkak" deyip geçersiniz ya bazen, tavır bu olmalı gibime geliyor... çünkü belirli takıntıları, komplo teorileri, ön yargıları olan kişileri ikna etmeniz zor olacaktır... bunlara göre; bütün dünya, taraftarları oldukları takımın karşısında birleşmiştir... o derece yani... :) bu profil grubuna giren taraftarlar her kulüp de olduğu gibi (az da olsa), maalesef bizde de var... şimdi ülkede böyle taraftar grupları olduğu sürece, Milli Takım'ın başındaki hiç bir teknik adam ya da hiç bir milli oyuncu ülkenin tamamına yaranamaz... birileri çıkar Şenol Güneş'i yerden yere vurur; öbürküleri buna çok kızar, "haksızlık bu, siz nasıl Türk sünüz?" derler... sonra aynı şeyi kendileri yaparlar... neresinden baksanız ortada bir tutarsızlık vardır...

benim bu konuda (gerek Milli Takım, gerek Trabzonspor) bugüne kadar ki bakış açım şu olmuştur ve asla değişmeyecektir:

Milli Takım'ın (ya da Trabzonspor'un) bir hocası vardır... bir teknik kadrosu vardır... ve bu kişilerin seçtiği bir oyuncu kadrosu vardır... bu kişilerin işi bu seçimi yapmaktır ve sahaya inandıkları 11'i sürmektir... oyuncuların işi ise sahada ellerinden geleni yapmaktır... ben ne teknik ekiptenim ne de oyunculardan birisiyim... ben taraftar grubunun içindeyim... taraftarın işi de takımına sonuna kadar destek vermektir...

ben düşünüyorum düşünüyorum, işin içinden çıkamıyorum... yani Milli Takım 3'te 3 yapmış... takımın havası iyi, futbolcular kaynaşık... neden çomak sokmaya çalışıyoruz ki?... aynısı Şenol Hoca'ya yapılmadı mı?... takım Dünya Kupası'nın ilk maçında Brezilya'ya 1-2 yenildi, sonra Kosta Rika ile 1-1 berabere kaldı... Şenol Hoca'yı infaz ettiler, üstelik gruptan çıkma şansımız devam ediyordu ve nitekim çıktık da... hatta Dünya Üçüncüsü olduk... sonra bu infaz edenler yine bir bahane bulup bu üçüncülüğü de "hor" gördüler... neymiş, hiç bir Avrupa takımını elemeden üçüncü olmuşuz (bunu bana çok yakın Fenerbahçeli bir arkadaşım da dedi)... aslında asıl neden Şenol Hoca'nın Trabzon(spor)lu olmasıydı... bu duruma üzüldük, tepki verdik... dedik ki; "yapmayın, Milli Takım'da kulüpçülük olmaz, Şenol Hoca hepimizin değeridir, korkmayın onunla siz de gurur duyabilirsiniz..." şimdi ise aynısı Terim ve Hakan'a yapılıyor... üstelik bunu yapanların içinde, Şenol Güneş'e yapılanları tasvip etmeyenlerden de birileri var... demek ki size yapılınca kötü, ama başkasına yapılınca kötü değil... ne diyebilirim ki daha?...

vatanseverlik sadece eline silah alıp savaşmakla olmaz... vergi vermek de bir vatanseverliktir, ulusal takımın arkasında durmak da bir vatanseverliktir... lafa geldi mi en kral milliyetçi olanlar, Milli Takım'da bölücülük yapmaktan geri kalmıyorlar... yazık, çok yazık...

subay
20.10.2006, 12:22
bu eleştirilerin aynısı Şenol Hoca'ya da yapıldı... hatta Hakan Şükür Dünya Kupası'nda sadece üçüncülük maçında gol atabildi... ama Şenol Hoca da kesmedi Hakan'ı... çünkü Hakan'ın sadece gol atıp/atmamasına endeksli düşünmedi Şenol Hoca... hadi diyelim Fatih Terim, Hakan'ı G.Saray'lı diye oynatıyor (sanki Ümit Karan G.Saray'lı değil?)... Şenol Hoca niye bu kadar ısrar etti Hakan'da?... Şenol Hoca'yı yerden yere vurdular, acımasızca... oysaki Şenol Güneş bu ülkeye şu ana kadar alabildiği en büyük ünvanı kazandırdı... ama yine de yaranamadı birilerine... neden mi?...

çünkü Türkiye'de bir taraftar profili var: bu adamlara deseniz, "Milli Takım'ı sadece sizin taraftarı olduğunuz kulübün oyuncularından kuralım", memnun olurlar... hatta bunların içinde, kendi kulübünde oynamayan bir oyuncu milli maçta gol attı mı; üzülenler bile var... aslında bu adamların dediklerine çok da takılmamak lazım diye düşünüyorum... "tabi tabi, öyledir muhakkak" deyip geçersiniz ya bazen, tavır bu olmalı gibime geliyor... çünkü belirli takıntıları, komplo teorileri, ön yargıları olan kişileri ikna etmeniz zor olacaktır... bunlara göre; bütün dünya, taraftarları oldukları takımın karşısında birleşmiştir... o derece yani... :) bu profil grubuna giren taraftarlar her kulüp de olduğu gibi (az da olsa), maalesef bizde de var... şimdi ülkede böyle taraftar grupları olduğu sürece, Milli Takım'ın başındaki hiç bir teknik adam ya da hiç bir milli oyuncu ülkenin tamamına yaranamaz... birileri çıkar Şenol Güneş'i yerden yere vurur; öbürküleri buna çok kızar, "haksızlık bu, siz nasıl Türk sünüz?" derler... sonra aynı şeyi kendileri yaparlar... neresinden baksanız ortada bir tutarsızlık vardır...

benim bu konuda (gerek Milli Takım, gerek Trabzonspor) bugüne kadar ki bakış açım şu olmuştur ve asla değişmeyecektir:

Milli Takım'ın (ya da Trabzonspor'un) bir hocası vardır... bir teknik kadrosu vardır... ve bu kişilerin seçtiği bir oyuncu kadrosu vardır... bu kişilerin işi bu seçimi yapmaktır ve sahaya inandıkları 11'i sürmektir... oyuncuların işi ise sahada ellerinden geleni yapmaktır... ben ne teknik ekiptenim ne de oyunculardan birisiyim... ben taraftar grubunun içindeyim... taraftarın işi de takımına sonuna kadar destek vermektir...

ben düşünüyorum düşünüyorum, işin içinden çıkamıyorum... yani Milli Takım 3'te 3 yapmış... takımın havası iyi, futbolcular kaynaşık... neden çomak sokmaya çalışıyoruz ki?... aynısı Şenol Hoca'ya yapılmadı mı?... takım Dünya Kupası'nın ilk maçında Brezilya'ya 1-2 yenildi, sonra Kosta Rika ile 1-1 berabere kaldı... Şenol Hoca'yı infaz ettiler, üstelik gruptan çıkma şansımız devam ediyordu ve nitekim çıktık da... hatta Dünya Üçüncüsü olduk... sonra bu infaz edenler yine bir bahane bulup bu üçüncülüğü de "hor" gördüler... neymiş, hiç bir Avrupa takımını elemeden üçüncü olmuşuz (bunu bana çok yakın Fenerbahçeli bir arkadaşım da dedi)... aslında asıl neden Şenol Hoca'nın Trabzon(spor)lu olmasıydı... bu duruma üzüldük, tepki verdik... dedik ki; "yapmayın, Milli Takım'da kulüpçülük olmaz, Şenol Hoca hepimizin değeridir, korkmayın onunla siz de gurur duyabilirsiniz..." şimdi ise aynısı Terim ve Hakan'a yapılıyor... üstelik bunu yapanların içinde, Şenol Güneş'e yapılanları tasvip etmeyenlerden de birileri var... demek ki size yapılınca kötü, ama başkasına yapılınca kötü değil... ne diyebilirim ki daha?...

vatanseverlik sadece eline silah alıp savaşmakla olmaz... vergi vermek de bir vatanseverliktir, ulusal takımın arkasında durmak da bir vatanseverliktir... lafa geldi mi en kral milliyetçi olanlar, Milli Takım'da bölücülük yapmaktan geri kalmıyorlar... yazık, çok yazık...

Ayakta alkisliyorum abi, gercekten cok güzel yazmisin.

TSunami
20.10.2006, 12:58
bu konu ile ilgili biz de görüşlerimizi yazdık ama meseleye hakanı savunanlar üzerinden değil de hakanın futbolu üzerinden gitmeye çalıştık. hakanı yada savunanlarını takım, kulüp, federasyon, milliyet, dil, din, mezhep gözeterek ayırd etmedik. hiç bir Trabzonsporluyu da sen şu düşüncelerinden kurtulamıyorsun diye itham etmedik. merkezimiz hep futbol oldu.
hakanı eleştirdik te alpayı ergünü eleştirmedik mi. yada yıllarca oynayan rüştüye neden bıraksın demedik. ardayı neden alkışladık. gökhanın, selçukun alınmamasını eleştirdik.
evet Trabzonsporlu olduğumuzdan. ama kulüpçülük yaparak değil Trabzonsporlu olduğumuzdan.

Erkan
20.10.2006, 14:06
Hakan iyi oyuncu ama bir seyi unutuyor.. Bu sene oyniyabilecek sonra birakacak. Yeni bir oyuncu gelecek, kaynama sorunu olabilir... Pivot diye israr ediyorsa ERSEN MARTIN diye bir kral var su dunyada..?? Fatih Tekke ye de haksizlik yaptigini dusunuyorum.. Nihat i da oynatmadi goller attiktan sonra genc oyuncu gibi sans veriyim amacla aldi oyuna, sakatladi usagi..

Analyzer
20.10.2006, 23:15
Hakan Şükür'ün Milli Takım Kariyeri ; Hakan Şükür, San Marino ve Güney Kore'ye 3'er, İsveç, Slovakya, Azerbaycan ve Macaristan'a 2'şer maçta gol atarken, Danimarka, Bulgaristan, Polonya, İzlanda, İsviçre, Ukrayna, Hollanda, Galler, Almanya, Moldova, Finlandiya, Belçika, Norveç, Avusturya, Şili, Makedonya, Liechtenstein, İrlanda Cumhuriyeti, Letonya, Avustralya ve Belarus filelerini ise 1'er maçta havalandırdı. Deneyimli futbolcu en çok golü 3 maçta toplam 5 kez havalandırdığı San Marino ile 1 maçta 4 kez sarstığı Galler filelerine bıraktı. Son olarak 4 gol de Moldova ağlarına bıraktı...

----------------------

Bunların içerisinde Almanya'dan başka küçük (!) takım yok. Sevgi ve saygılarımı sunarım...

Avrupa şampiyonluğu yaşamış olan Hollanda ve Danimarka'yı büyükten saymıyosun galiba:D

Can basten
21.10.2006, 04:26
Kendisinden zerre hoşlanmayan biri olarak açık yüreklilikle söyleyebilirim ki Hakan Şükür benim izlediğim dönemdeki en iyi forvet oyuncusudur artı tam da büyük maçların golcüsüydü zamanında, kimse inkar etmesin.

Ancak bugüne gelirsek, Şükür'ün yaşı artık kemale erdi ve eskisi kadar faydalı değil. Eh Milli forma da kimsenin tapulu malı olamayacağına göre, Hakan Şükür konusuna tabu gibi yaklaşmak da mantıksızlıktan başka bir şey olamaz.

Can52
22.10.2006, 01:31
Hakan Sükürün gecmisini herhalde kimse inkar edemez...
Saygimizda sonsuzdur...
Cüneyt Arkininda gecmiste olan Filmleri begeniliyordu ve onada saygimiz sonsuz, ama su anda yeni elemanlarin arasinda ancak bir Baba veya Amca gibi kenar roller alir. Basrolde oynarsa , Film basarili olmaz....

Hakanin yasi isterse 40 olsun ayri konu, ama eski hamleleri artik yapamiyor.
Onunda olumlu yönleri ,
"sisirme Toplari yükselerek tekrar tehlike haline getirmesi" artik yok....

Bazi kisiler diyorki , "Hakanin Golcülügünden fazla oyuna etkisi önemlidir"....Peki Forvet adamin isi nedir??
Hakan Sükürün kac Golü ve kac asisti var??

Düsünün Restaurantiniz var ve gecmiste iyi bir asciyi aldiniz ve adam artik yemek yapamiyor, ama Mutfakta personelle iliskisi cok iyiymis.

O zaman ben Asci degil Piskolok alirim , ama Asci aliyorsam yemek yapmasini isterim.....

duygu_sal
22.10.2006, 21:03
Hakan bence Milli takımda en iyi oynayan oyunculardan biri. Bazen kötü oynayabilir ama bu kadar eleştiriyi haketmiyor.

erdal6167
23.10.2006, 01:24
hakan şükür süz milli takım olmaz. bu konu kapatılsında adam rahat rhat topunu oynasın. sorun adamın futbolumu yoksa yaşam şekli mi. bu çok önemli. . .

Fatih Ay
25.10.2006, 13:44
bence yaşam şeklinin hiç önemi yok. önemli olan bu yaşında takıma faydalı olup olamayacağıdır.ve bence olamıyor.

sweetrose
25.10.2006, 20:15
hakan şükür süz milli takım olmaz. bu konu kapatılsında adam rahat rhat topunu oynasın. sorun adamın futbolumu yoksa yaşam şekli mi. bu çok önemli. . .

yaşam şeklinide biliyoruz...neyin nesi olduğunu tüm Türkiye biliyor ama neyse..

Erdem Keser
25.10.2006, 21:06
onsuz milli takım dusunulemez o bizim kadrolu devlet memurumuz kimse onu bu formadan koparamaz 50 yasına bile gelse takımda o oynayacak

Güneş Avcı
25.10.2006, 21:19
misyonunu tamaladı gitmesi lazım..ölene kadar oynıycakmı çok merak ediyorum..

Zugasi Berepe
16.12.2006, 12:00
milli takım haan şükür gibi öldügünü görmeyen futbolcular yüzünden ilerliyemiyo
adam iyi bir futbolcu olsa gs de oynar yok abi daha bu adamın neresini savunuyosunuz eskiden biraz daha iyi idi bişey diyen yok ama hala bu adam da ne bulunur ben anlamıyorum

Not: TAMAM 2 KEMAL SUNAL BİR HAKAN ŞÜKÜR ETMİYO AMA OLSUN BEN KEMAL SUNALIN BİR TANESİNİ TERCİH EDERİM.
O DAHA İYİ OYNAR

Ayaz
22.12.2006, 15:36
hakan şükür, türkiyenin gelmiş geçmiş en büyük golcülerindendir bu gerçek yadsınamaz illaki, yalnız insanlar yaşlanır ve yetekneleri kısıtlanır, eski gücü olmaz, eski kıvraklığı olmaz, ve bi golcü için bu söylediklerim çok önemlidir, hakan şükür bir Alan Shearer olsaydı belki hala oynayabilirdi, bitiricilik söz konusu olsa evet hakan şükür hiçbirşey yapmasın ama gol atsın durumu olsa oynasın evet, ama bir fatih tekkeniz varsa ve en az 2 maçın birinde gol atıyorsa.. hakan şükür'ün fiziksel özelliklerine sahip ve bundesligada her maçına 11 başlayan bir halil altıntopunuz varsa .. hakan şükür çoktan hikaye olmuş, kitaplarda yerini almış olması gerekmektedir..

maçkaloji
22.12.2006, 17:34
Hakan Şükürün 2008 finallerinde oynamayacağı kesin o zaman daha ne diye milli takıma çağrılıyo ve fatih tekke milli takıma ısındırılmak yerine 20 dakka oynama fırsatı veriliyo. Hakan Şükürün yaşam tarzı bizi ilgilendirmez. Bence tribünler onu kovmadan kendisi emekliliğini istemeli mili takımdan. Fatih terime gelince antrönörlük hayatı bitmiş bence. Hüseyini milli takıma çağıran adama ne demeli. heralde oda ersun yanal gibi laptop da istatistikleri takip ediyo.. sonu hayrola ne diyem

Gürkan
23.12.2006, 11:08
Tugay gibi bir adam gençlerin önü açıldı diye bıraktı milli takımı .

caykarali_erdal
23.12.2006, 14:51

Hakan tukurun oynasa oynasa dede'si oynar hakan ancak at yarislarinda kosar .

Bende 3 senede tek bir macda 3 gol atarsam benim icinde galiba ayni seyi yazacakdin "caykarali erdal'in ölüsü oynar objektif olalım lütfen"

ne diye bilirimki Turkiyenin ne mazide kalan maclarini hatirliyorsunuz nede gelecekde oynayacagi maclari dusune biliyorsunuz.

Hatirlatma avrupa sampiyonlugu ve turkiye 3 macda 0 puan almisdi hatirliyormusunuz arkadaslar ingilterede oynamisdik.
simdi bu 3 macda bir gol bile atamiyan hakanimi savunuyoruz yoksa Turkiyenin geleceginimi.

A.Alper
23.12.2006, 15:41
trabzonlu oyuncuların ya da andolulu oyuncuların oynaması bazı kesimlerin zoruna gidiyor bu yüzden hakan sukur gibi sonmus yanardağlardan her daim lav püskürtüyormuş gibi korkulur

h@msi61
23.12.2006, 17:29
Fatih Tekke, Ümit Karan, Halil Altıntop, Nihat Kahveci, Gökhan Ünal klübede ya da tribünde oturuyor, yaş haddinden emekliliği yaklaşmış, günümüzün gol fakiri Hakan Şükür 20 numaralı formasıyla sahada. ya sabır!!!

A.Alper
23.12.2006, 19:58

neymiş yaşam şekli bakiim???haddini bilmeyen kimselerin sarfettiği sözler amacını aşmakla kalmaz sahibinin seviyesini de gösterir...

h@msi61
24.12.2006, 00:13

neymiş yaşam şekli, bu hangimizi ilgilendirir? burda adamın futbolunu tartışıyoruz başka şeylerini değil, lütfen seviyeyi düşürmeyelim....

61kraltekke61
24.12.2006, 00:15
yaa artık terim sayesinde milli takımın maçlarını izlemek istemiyorum. paso cimbomluları oynatıyor. sıkıldım artık yaa. gökdenizi kesip sabriyi oynatıyor. Fatih Sultan TEKKE yi kesip Hakan Şükür ü oynatıyor adam resmen cimbomun ..'i

Hüseyin Çümen
24.12.2006, 04:08

neyin nesiymiş bi söylede bizde öğrenelim burda haddini aştın ya açıklarsın ne olduunu yada hakaten haddini aşmış olursun
hakan şükür ün bugün bukadar elştirilmesinin tek nedeni yaşam şeklidir dini inaışları yüzünden inanılmaz şekilde üstüne gidiliyor bence çok başarılı bi futbolcu misyonunu falan da tamamladı yok adam hala daha gollerini atıyor top indiriyıor savaşıyor zamanın da bizde alay ettik torinolu şaban dedik ama bunlar biraz sanırım bizde de böle bi futbolcu olmadıından kaynaklanan sözlerdi
hakan şükür milli takımda herzman olmalıdır zamanı gelince merak etmeyin bırakır gider

Uğurtan
24.12.2006, 11:17
Zamanı çoktan geldi ama malesef Türkiye'de yuhalanmadan ne koltuk bırakılır ne forma..Avrupa avrupa diyenler biraz oralarda bu tip şeylerin nasıl yapıladına bakması lazım..2 önemli erdem vardır istifa müessesesi ve jubile..2 sini de beceremiyoruz..Hakaşn şükür artık bı-rak-ma-lıdır..Tugay'dan örnek alsın biraz! Tugay'dan daha mı formda Hakan Şükür?

S@K@RON_61
24.12.2006, 13:13
Hakan Şükürün 2008 finallerinde oynamayacağı kesin o zaman daha ne diye milli takıma çağrılıyo ve fatih tekke milli takıma ısındırılmak yerine 20 dakka oynama fırsatı veriliyo. Hakan Şükürün yaşam tarzı bizi ilgilendirmez. Bence tribünler onu kovmadan kendisi emekliliğini istemeli mili takımdan. Fatih terime gelince antrönörlük hayatı bitmiş bence. Hüseyini milli takıma çağıran adama ne demeli. heralde oda ersun yanal gibi laptop da istatistikleri takip ediyo.. sonu hayrola ne diyem

Çok güzel belirtmişsin abi....

sametaydin
24.12.2006, 15:13
abi bu hakan şükür zarar ya milli takıma türk futboluna zarar veriyyo. çeksin gitsin artık rahat bıraksın. geçen milli maçta 3tane mi 4 tanemi ne o kdara gol attı ben üzüldüm valla. şimdi bu kadar gol attı bikaç sene daha milli takıma alınır diye üzüldüm. allahın şabanı ya.acayip kızıyorum bu adama.fatih terimde tam adamını buldu. gerçi onun da ne yaptıgı belli. bütün eski oyuncularını yok sabri. kendi keşfettiği oyuncuları getiriyo. işte can arat falan. adamlar kendi kulüplerinde yedek milli takımda banko oynuyolar anlamadım valla.türkiye li,ginde servetten daha iyi defans oyuncucu yokmu.? senol güneşi eleştirenle kıyafetine kadar eleştirenler fatih terime niye bişe diyemiyolar? fatih terimin basına karşı takındıgı mahallle kabadayısı üslup çok hoşlarına gidiyo heralde. bunların hepsi terbiyesiz bence bu futbol basını futboldan 1gram anlamıyo. zaten futbolun türkiyede hala gelişememesinin nedenlerinden biride bu bence. 75 milyon nüfuslu türkiyede en iyi forvet hakkan şükürse bu futbol gelişmez.

sweetrose
24.12.2006, 17:52
Hakan Şükür'ün tabutu ile gidilecek nerdeyse maçlara ama Fatih Terim büyük bir evrim peşinde galiba; neyi kanıtlayacaksa!:mad:

Tansu Onur Erdoğan
24.12.2006, 19:40
nasıl biz hami abi bizim icin efsaneyse hakan sükürde türk futbolu icin efsane

adamın oynicak gücü varki oynuyo

sametaydin
24.12.2006, 20:21

ya bırak ya. türk futbolunun aşama kaydetmesini istiyosak hakan şükürün futbolu bırakması gerekiyo.

h@msi61
24.12.2006, 20:51

bence nasıl Hami bizim için efsaneyse, hakan şükürde cimbom için efsanedir....
ayrıca adamın oynıyacak gücü var evet ama nasıl bir güç bu tartışılır. kendisini oynatmayan Ersunu kovdurmayı başardı, cimbomda yedek kaldığı hermaçtan sonra ben yedek kalıcak adam değilim, ben bu takımda oynarım diye açıklamalar yapıyor. hakketen çok güçlü bu hakan şuker...

Travelair
25.12.2006, 11:32
Şunu anlamıyorsunuz. Yaş yeterli ölçüt değil. Hakan da golcü (Striker) değil, forvet oyuncusu. Katma değeriyle, yaptığı fayda ile değerlendirmemiz lazım. Bunun için de taktik zenginliğe ve disipline yaptığı katkıyı görmek lazım. Hakan doğru kullanıldığı zaman her zaman takımı için açılımdır. Çünkü onun kadar yönlü ; değişik taktiklere adaptasyon gösterebilen, gol atan, asist yapan, çarpraz koşularla alan açan, koşan, defansı çıkartmayan, hava toplarına hakim olan başka bir Türk forvet yoktur, dünyada da fazla olduğunu sanmıyorum. Biraz saygı diyorum. ve evet Hakan bu yaşta oynar. Sebep: Yukarda anlattıklarım. ve evet yaş sorun değil. Sebep: Yukarda anlattıklarım. ve evet yaşlanmış olması sorun değil, az gol atması da. Sebep kattığı katma değer, yukarda açıkladıklarım. Yaş mı? Yaş sorun değil çünkü yaşla ilgisi yok işe kattığı fayda ile ilgisi var. Yaş konusuna geri dönecek olursanız derim ki yaş futbolu etkileyen onlarca faktörden sadece bir tanesidir, futbol yeteneği bu faktörün çok daha önündedir. Yaş out fayda in

Adem Erdoğan
26.12.2006, 00:53
Hakan şükürde takılıp kalmayalım.Adamın oynayıpta gol atttığı maçları hep kazandık(isveç maçı hariç).Bence oynasın en azından kadroda bulunsun.

Gürkan
26.12.2006, 09:09
şu laf hep kafamı kurcalamıştır.gol atıgı her macı kazandık.
acaba tam tersi olabilirmi yani sadece kazandıgımız maçlarda gol atmış.

Hakanın en büyük eksisi onu savunanlar.sen adamı golcü diye savunursan millet te sana 1 metreden boş kaleye sokamadığı 50 pozisyonu 20 net gol pozisyonunua girip 2 tanesini atmasını gösterir.

diğer meziyetleri evet hepsinde başarılı ama yok golcü diyorsan,

ceza sahası içine direk diksen hakana gelen toplaar ona çarpsa o kadar gol olur zaten.

Tansu Onur Erdoğan
26.12.2006, 09:49
ya bırak ya. türk futbolunun aşama kaydetmesini istiyosak hakan şükürün futbolu bırakması gerekiyo.
asıl sen ve sizin gibiler bıraksın hakan sükür trabzonsporlu olsa milli takıma alınmasa yırtınırsınız niye alınmıyo diye

birazcık objektif olun hakan sükürün tecrübesi bile yeter

sametaydin
26.12.2006, 14:19
asıl sen ve sizin gibiler bıraksın hakan sükür trabzonsporlu olsa milli takıma alınmasa yırtınırsınız niye alınmıyo diye

birazcık objektif olun hakan sükürün tecrübesi bile yeter
yok be abicim bence hakan şükürün futbolunun yani elle tutulur bi tarafu yok. öyle bi futbolcunun trabzonsporda olmasını da istemem açıkçası. yani kişiliğine bişey demiyorum ama futbolu bence beş para etmez.

Eyüphan
26.12.2006, 15:43
Hakan Şükür iyi bir futbolcuydu lakin şimdi değil. Geçmişteki başarılarının sayesinde Milli takımda oynatılıyor. Yoksa onun yerini doldurabilecek bir sürü oyuncu mevcut Türkiye'de...
İlaveten kendi takımında oynatılmayan bir oyuncu neden Milli takımda oynatılır bunu da anlamış değilim. İstanbul Dükası iş başında her zaman ki gibi

TSelif
26.12.2006, 15:46
Dimi ama bırakalım adamı da dinlensin :)

Nebiye
26.12.2006, 15:50
Daha önceden de yazmış olmalıyım.
Ben kendisini seviyorum ve daha bi müddet oynayabilir diye düşünüyorum.Bazı saha içinde turlayanlardan iyidir kendisi.Boyu posu olupta bi topa zıplayamayanlardanda işyidir.Azimli,çalışkan.
Bırakalım iyi oynayan oynasın,forma şansı bulan oynasın.Zaten oynayamıyacak kapasitesede olsa çağrılmaz.
Benim düşüncelerimde böle işte.:yattara:

Eyüphan
26.12.2006, 15:54
Ya madem iyidir diyorusunuz, Gs neden oynatmıyor onu takımda. onun yerine 2 tane daha Türk oyuncu oynatıyor. Onlar oynasın milli takımda

sümela61
26.12.2006, 18:47
Zamanı çoktan geldi ama malesef Türkiye'de yuhalanmadan ne koltuk bırakılır ne forma..Avrupa avrupa diyenler biraz oralarda bu tip şeylerin nasıl yapıladına bakması lazım..2 önemli erdem vardır istifa müessesesi ve jubile..2 sini de beceremiyoruz..Hakaşn şükür artık bı-rak-ma-lıdır..Tugay'dan örnek alsın biraz! Tugay'dan daha mı formda Hakan Şükür?

http://img165.imageshack.us/img165/9034/tugisa4.png

“40’a kadar oynarım”
Tugay, İngiltere'deki yaşantısından Türk futboluna kadar tüm bilinmeyen gerçekleri anlattı. 18 Aralık 2006 13:07

Futbolu ne zaman bırakmayı düşünüyorsun?

* Belki şaka olarak algılanabilir, ancak ben futbolu bırakmayı düşünmüyorum! 40 yaşına kadar ‘devam’ diyorum. Neden olmasın? Bu güç bende var. Herkes de beni takdir ediyor. Gençlerden daha yetenekliyim, futbolu daha iyi biliyorum ve onlardan daha çok koşuyorum. Belli mi olur; belki de bir kulüpte menacer-oyuncu görevini üstlenirim.

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=186973

Tugay böyle demiş, ki bence oldukça haklı... keşke Milli Takım'ı da bırakmasaydı... çünkü çok hayati (ve Milli Takımımızın iyi oyuncu bulmakta zorlandığı) bir mevkiide oynuyordu... "gençlerin önü açılsın" diye bir mantık olamaz, kabul etmiyorum bunu... iyi olan gelen alır formayı büyüğünden... bir sürü örneği var bunun (Emre, Okan, Tuncay vs.), son örneği de Arda'dır... çıksın Hakan'dan daha iyi bir genç yetenek, o zaman O da kapar formayı merak etmeyin... Hakan'ı sadece attığı ya da atamadığı gollerle değerlendirenler, O'nu Şenol Hoca'ya sorsunlar bi... malum, Dünya Kupası'nın son maçına kadar gol atamamıştı; ama hiç kesik yememişti... ;)

Adem Erdoğan
26.12.2006, 20:08
Hakan şükür gibi top indiren kaç tane futbolcu var türkiyede.Ersen martin keser dedik ama ersen topu indirmeden önce rakibini indirmeyi alışkanlık haline getirmiş.
Gençlerin önü açılsın diyiliyo buda yabancı kontenjanını sınırlamayla olur ancak.

sametaydin
27.12.2006, 17:03
ya ondan sonrada türkiyede futbol niye ilerlemiyo dersiniz. hakan şükür lemi ilerlicek türk futbolu?:) ya sorusu bile komik geldi ya.:)

Mayls
27.12.2006, 19:50

“40’a kadar oynarım”
Tugay, İngiltere'deki yaşantısından Türk futboluna kadar tüm bilinmeyen gerçekleri anlattı. 18 Aralık 2006 13:07

* Belki şaka olarak algılanabilir, ancak ben futbolu bırakmayı düşünmüyorum! 40 yaşına kadar ‘devam’ diyorum. Neden olmasın? Bu güç bende var. Herkes de beni takdir ediyor. Gençlerden daha yetenekliyim, futbolu daha iyi biliyorum ve onlardan daha çok koşuyorum. Belli mi olur; belki de bir kulüpte menacer-oyuncu görevini üstlenirim.

Tugay böyle demiş, ki bence oldukça haklı... keşke Milli Takım'ı da bırakmasaydı... çünkü çok hayati (ve Milli Takımımızın iyi oyuncu bulmakta zorlandığı) bir mevkiide oynuyordu... "gençlerin önü açılsın" diye bir mantık olamaz, kabul etmiyorum bunu... iyi olan gelen alır formayı büyüğünden... bir sürü örneği var bunun (Emre, Okan, Tuncay vs.), son örneği de Arda'dır... çıksın Hakan'dan daha iyi bir genç yetenek, o zaman O da kapar formayı merak etmeyin... Hakan'ı sadece attığı ya da atamadığı gollerle değerlendirenler, O'nu Şenol Hoca'ya sorsunlar bi... malum, Dünya Kupası'nın son maçına kadar gol atamamıştı; ama hiç kesik yememişti... ;)

Hakan ve Nihat forvette görev aliyor genelde. Yedekte Halil ve Fatih abi var. Hakan milli takimda 3 senede 4 gol atabilmis efsanevi (!) golcümüz. Tamam Halil belki sirti dönük futbol oynayamiyor yada en azindan Hakan kadar iyi oynayamiyor ama Kaptan Hakan Sükür'den cok daha iyi bence

Enes Berfin
27.12.2006, 23:17
Oynamasinda fayda var, hakan sükür türk futbolunun unutulmaz oyunculardan biridir, ve milli takimdada oynamasini gönülden isterim.

Gamze
27.12.2006, 23:34
Hakan Şükür artık milli takıma yük olmaktadır!''vefalılık'' mantığıyla Hakan'ın ''banko'' oynatılması garip...evet kuşkusuz Hakan Şükür bu takıma çok fazla şey kattı.Ancak her şeyi tadında bırakmak,kariyeri zirvedeyken noktalamak gerek.Tugay gibi oyuncu hala daha Avrupa'da top koşturmasına rağmen ince düşünüp milli takımı bırakmıştır.Belki onunki biraz erkendi ama zannımca Hakan Şükür çok geç kaldı!!lütfen Hakan...

Tansu Onur Erdoğan
28.12.2006, 08:54
hakanı işe yaramaz diyosunuzda son 5 yıl icinde mehmet yılmaz ı hakanın veliahtı olarak gösterdiniz 2-3 gol attı diye ersen martin varken neden hakan sükür alınıyo dediniz

kısacası hakan tipinde forvet oyuncusu yok yürkiyede pivot santrafor olarak

caykarali_erdal
29.12.2006, 19:33
hakanı işe yaramaz diyosunuzda son 5 yıl icinde mehmet yılmaz ı hakanın veliahtı olarak gösterdiniz 2-3 gol attı diye ersen martin varken neden hakan sükür alınıyo dediniz

kısacası hakan tipinde forvet oyuncusu yok yürkiyede pivot santrafor olarak

pivot santrofor Ya birakin bu ayaklari hakanin isi bitmis yedeklerde oturuyor .
hakan milli takimda oynamali diyen her kez vatan hayinidir diyorum.isterseniz beni banlayin yeter artik yok neymis entel mentel dentel lerden konusmayi birakin be o formanin hakkini veremiyen birini nasil savunursunuz yeter yeter yeter.

Turk futbolunun gelecegini dusunuyorsaniz hakanlari gondermesinide bilirdinzi ama hakan bir kere adam degilki kendi cikip gitmiyor fatih terim denen dangalakda vatan hayiniki 80 liklerle devam ediyor cunku 80 likler gelecegin takimi ve sayre........

Travelair
29.12.2006, 19:36
Laftan ve futboldan anlamıyor olmak vatan hainliği mi oluyor? Bence ne yazdığının farkında değilsin. Düzelt bir an evvel yazını. Buraya gelip millete hakaret edemezsin

Özsu
29.12.2006, 21:33
GaMZe61 : Hakan Şükür artık milli takıma yük olmaktadır!''vefalılık'' mantığıyla Hakan'ın ''banko'' oynatılması garip...evet kuşkusuz Hakan Şükür bu takıma çok fazla şey kattı.Ancak her şeyi tadında bırakmak,kariyeri zirvedeyken noktalamak gerek.Tugay gibi oyuncu hala daha Avrupa'da top koşturmasına rağmen ince düşünüp milli takımı bırakmıştır.Belki onunki biraz erkendi ama zannımca Hakan Şükür çok geç kaldı!!lütfen Hakan...

+1967

Mayls
29.12.2006, 22:10
Hakan Şükür artık milli takıma yük olmaktadır!''vefalılık'' mantığıyla Hakan'ın ''banko'' oynatılması garip...evet kuşkusuz Hakan Şükür bu takıma çok fazla şey kattı.Ancak her şeyi tadında bırakmak,kariyeri zirvedeyken noktalamak gerek.Tugay gibi oyuncu hala daha Avrupa'da top koşturmasına rağmen ince düşünüp milli takımı bırakmıştır.Belki onunki biraz erkendi ama zannımca Hakan Şükür çok geç kaldı!!lütfen Hakan...

:alkış: :alkış: :alkış: :alkış:
Valla bize söyleyecek söz birakmadin

isaret parmagi
05.01.2007, 20:56

Hakan Sukur konusundaki israr sebebinin sirf ona duyulan vefa oldugunu zannetmiyorum...Özellikle Fatih Terim gibi birinin bu düşünceyle hareket edeceğine ihtimal dahi vermiyorum...Milli takımın oyun şablonu pivot santrofor diye tabir edilen bir oyuncu üzerine kurulu...Takım bunda da çok başarılı...Bu oyun yapısı içinde oynayabilecek tek adam Hakan Şükür...Şu an için Hakan dan vazgeçilebileceğini düşünmüyorum ama ilerde ne olur bilemem...

Erdem Keser
06.01.2007, 00:36
bu kadar yuzsuz bi adam gormedim artik iyice kendisinden tiksindiriyor herkesi bu kadar forma yalakasi bi adam yok ya birak git artik istemiyoruz seni birazda geriden gelenleri dusun 60 yasina kadar sen mi oynayacan bu takimda yauu

Mayls
06.01.2007, 12:18
bu kadar yuzsuz bi adam gormedim artik iyice kendisinden tiksindiriyor herkesi bu kadar forma yalakasi bi adam yok ya birak git artik istemiyoruz seni birazda geriden gelenleri dusun 60 yasina kadar sen mi oynayacan bu takimda yauu

Kendi degisiyle genclere tas cikartiyor bu adam. 60 yasina gelince birakmak biraz erken olur. Ölmeden birakmaz bu

Ba®ış
06.01.2007, 12:21
acaba futbolu bırakınca ne yapacaklar , maçlara çıkmayız herlade (tabi futbolu bırakırsa):D

Fatih Efe
06.01.2007, 16:35
futbol federasyonundan kulubumuze gönderilen yazıda genç milli takımımızn 14,3,2007 salı günü saatt 13,30. da ve 16.3.2007 perşembe günü 13.30da çek çumhuriyeti ile yapacağı maçların H AVNİ AKER stadında yapılmasına karar verdi.
yazıda söz konusu müsabakalar için tahsisi edilmesi talebinde bulunuldu

caykarali_erdal
06.01.2007, 16:42
Hakan Sukur konusundaki israr sebebinin sirf ona duyulan vefa oldugunu zannetmiyorum...Özellikle Fatih Terim gibi birinin bu düşünceyle hareket edeceğine ihtimal dahi vermiyorum...Milli takımın oyun şablonu pivot santrofor diye tabir edilen bir oyuncu üzerine kurulu...Takım bunda da çok başarılı...Bu oyun yapısı içinde oynayabilecek tek adam Hakan Şükür...Şu an için Hakan dan vazgeçilebileceğini düşünmüyorum ama ilerde ne olur bilemem...

Hangi cagda yasiyoruz vede futbol bilincin bu kadarmi . Birakin Bu Ayaklari.

Hakan Insan olsaydi kendi Birakirdi demekki...

sümela61
06.01.2007, 16:57
Erdal Abi, bu ülke için ter döken bir futbolcuya duyduğun böylesi kin ve nefretin kaynağı nedir, çok merak ediyorum abi?... kaldı ki bir çok oyuncuya örnek teşkil edecek bir ahlağa sahip... Hakan'ın 25 kişilik kadronun içinde yer alıp, ceket-pantolonla bile orada oturması Milli Takım için faydalıdır kanımca...

"Hakan insan olsaydı" diye söze başlamak çok ağır ve insaf içermeyen bir yorum abi, yakışmamış...

"eğer Hakan Trabzonspor'un futbolcusu olsaydı yine böyle mi davranırdın acaba?" diyecem ama Hüseyin hakkındaki yorumlarını düşününce sanırım değişen fazla bir şey olmazdı... ;)

forum sayfalarında yöneticilik yapmış birisinin üslup konusunda çok daha sağduyulu olmasını beklerdim kendi adıma... burada Hakan'ı (ya da herhangi başka bir futbolcuyu) eleştirebiliriz ama "insan"lığını sorgulayamayız...

Erdem Keser
06.01.2007, 23:42
hakanda azicik haysiyet olsaydi bu kadar lafi yemeden birakirdi hala amaci nede inatla devam ediyo neden geriden gelenlerin onunu kesiyo turk futbolunda golcu yetismiyo diyorlar hani firsat mi veriyolarda yetismeyecekbir mac degisik bir adam oynatsalar ardindan yine hakan sukur yine hakan sukur yeter artik hakanin adini duymak istemiyoruz ayrica bu is trabzonlu galatasarayli isi degil bu yasa kadar gelmis basarilida olmus bi insanin arik b.kunu cikarmadan birakmasi gerekirdi ama dedigim gibi hakanda bu haysiyet yok o formayi hic cikarmasin tepe tepe kullansin
malta macinda bir kac pas hatasi yapan fatihi oyundan alma curretini gosteren fatih terim efendi her ne hikmetse hakan denen e dokunmuyor neden cunku o torpilli bu zihniyetle bizde aglayip dururuz bizden neden forvet yetismiyor die
son sozum senden igreniyorum hakan

caykarali_erdal
07.01.2007, 04:19
"eğer [B]Hakan Trabzonspor'un futbolcusu olsaydı yine böyle mi davranırdın acaba?" diyecem ama
forum sayfalarında yöneticilik yapmış birisinin üslup konusunda çok daha sağduyulu olmasını beklerdim kendi adıma... burada Hakan'ı (ya da herhangi başka bir futbolcuyu) eleştirebiliriz ama "insan"lığını sorgulayamayız...

Sumela kardesim ben yoneticilik degil , su an bir sitenin adminligini bile yapiyorum bu hic bir sey anlamina gelmez bende bir insanim benim fazlam yok.

Ha hakan Trabzonsporda(Trabzonlu/Karadenizli) olsaydi boylemi yapardim EVETTTT.
Torpillerle gol kralligina oturan en kotu zamaninda bile oynayan bir futbolcu gosterin bana.
Hic bir zaman Trabzonspor oyuncusuna Hakana ve'yatda her hangi bir istanbul takimin'dan secilmis milli futbolculara taninan tahamul taninmamisdir kimse kimseye dunyanin kac bucak oldugunu anlatmasin...

Yeri geldimi karanlik guclerden konusuyoruz Trabzonsporumuza yapailan haksizliklardan konusuyoruz ama neden futbolcularimiza yapailan haksizliklar'dan konusmuyoruz vede torpilli kisileri savunuyoruz.

Ve sunu unutmayin Ben Trabzonsporluyum bana kisiler (futbolcular) bir sey ifade etmiyor nedeni onlar kalici degiller ama Trabzonspor her zaman var olacak.

hakan in yeri yaslilar bakim evidir milli takim degil gs'de bile yedeklerde oturan vede son senesi olan bir kisiyi nasil olurda daha savunuruz anlamis degilim.

4 senede 3 gol oda tek bir macda oda kime karsi ahiz sahim takima karsimiydi yoksa sizlerde o posizyonlarda o golleri atarmiydiniz.

Hakan ALLAH ASKINA artik birak ,yeter senden ve senin gibilerden bu Ulkenin cekdigi.

Travelair
07.01.2007, 11:11
İnşallah Hakan devam eder. Hakan'ı destekliyorum

Sacit
07.01.2007, 16:52
İnşallah Hakan devam eder. Hakan'ı destekliyorum

kesinlikle haklısın kardeşim hakan'ı istemeyenler gerçegi görmek istemeyenlerdir gibi geliyo bana ama böyle bi topçu kolay kolay göz ardı edilemez

caykarali_erdal
07.01.2007, 18:08
kesinlikle haklısın kardeşim hakan'ı istemeyenler gerçegi görmek istemeyenlerdir gibi geliyo bana ama böyle bi topçu kolay kolay göz ardı edilemez

AHHH ahhh Dedemi'de goz ardi ediyorlar...
terim olsaydim demedide cagirir oynatirdim ne olcak 4 sene gol mol yok ama bol bol dolarlar vede eurolar var helal olsun gercekleri goz ardi edenlere.

Hakan vede hakanlardan kurtar bizi allahim dualarimizi kabul eyle.

Erdem Keser
07.01.2007, 18:23
AHHH ahhh Dedemi'de goz ardi ediyorlar...
terim olsaydim demedide cagirir oynatirdim ne olcak 4 sene gol mol yok ama bol bol dolarlar vede eurolar var helal olsun gercekleri goz ardi edenlere.

Hakan vede hakanlardan kurtar bizi allahim dualarimizi kabul eyle.
amin ABI AMIN ALLAH KABUL ETSIN DUALARIMIZI

Travelair
07.01.2007, 22:04
10 senedir gol atamıyor bu adam hatta gördüm çim üzerinde yatmış güneşleniyordu?? Abarttım sanki. Neyse :)

Hakan inşallah 40 yaşına kadar milli takımımıza layığıyla hizmet verirsin değerini anlamayanlara inat

LazAnisT
07.01.2007, 23:13
Bu saaten sonra hakan dan fayda gelmez.İleriye yönelik bir kadro kuracaktı fatih hoca.Ama hakanın yaptıklarınıda unutmak bizlere yakışmaz.

THoR
09.01.2007, 20:08
Hakanın önceden oynadığı oyunla şimdiki oyun çok farklı eskiyi tabiki unutmuyoruz ama şuanki oyununu eskiye bakarak görmemezlikten gelmek düşünülemez..Ha bu arada bence Fatih Terim tam bi fiyasko Hakanla devam ediyo hala, seneye Hakan yok bari şimdiden Ersen Martini al bi dene hakanın daha doğrusu eski hakanın alternatifi olabilecek bir futbolcu
---- NO HAKAN ---- :P
Hakan Şükür daha fazla oynayarak hem kendini rezil ediyo hemde gerek milli takımı gerekse Gsyi başarısızlığa sürüklüyor.. Bence bu sene bıraksın futbolu hiç olmazsa onu iyi bi futbolcu olarak hatırlayalım daha fazla kasarsa şaban ismi kalıcı olacak :D

Fatih
11.01.2007, 13:50
hakan şükür türkiyenin gelmiş geçmiş en büyük golcüsüdür kim ne derse desin

Erdem Keser
11.01.2007, 23:41
hakan şükür türkiyenin gelmiş geçmiş en büyük golcüsüdür kim ne derse desin
golcusuydu ama artik degil turkiyenin gelmis gecmis en yetenekli en buyuk futbolcusu fatih tekkedir

Sinan Akyıldız
17.01.2007, 13:33
hakan büyük futbolcu ardı gelmez diyenler hiç kusura bakmasınlar ama halt etmişler , sözüm meclisten dışarı ama sen hakanın yenisin gelmiyeceğini hakanı 35 yaşına kadar oynatarak göremezsin ki , hakanın yanına istikrarlı bi forvet koydun mu ki bu zaman kadar ama hakan bilmem kaç sene gol atamayınca ısrarla onu oynatıyosun neden hakanı kazanıcaksın ya !!! hakanı kazanamaya harcanan enerji başka bir dorvet oyuncusuna harcansaydı belkide Türk milli takımı bu kadar sıkıntı çekmezdi , hakanı desteklemek demek günü kurtarmak demektir , hakanı desteklemek gençlerin önünü kapatmak demektir

Kişisel görüşümdür , kimse aynı görüşte olmak zorunda değil , ayrıca hakanla hiçbir alıp veremediğimde yok , kişilik olarak çok iyi insan olabilir ama artık futbolcu olarak milli takıma bi yararının olabileceğini zannetmiyorum ,

Örnek : bakınız Tugay ingilterede kendi takımının hemen her maçında neredeyse maçın oyuncusu seçiliyor fakat yaşı geldiğinde gençlerin önünü açmak için milli takımdan affını istedi ...

Ertan 51
18.01.2007, 10:59
bide istediği kadar başarılı olsun herşeyin bi sonu ve yakışanı var sevilirkin zirvedeyken bırak git arkadaş yeter artık.tüm emeklerine teşekkür ederiz ama artık gına getirmeye başladın ayrıca tok gönüllü görünüpte işi hep paraya getirmen hala transfer düşünmen takım içindede olsa çok garip allah gözünü doyursun.
sonuç:oldu hakancığım biz seni fazla tutmayalım müsade senin.

Sacit
18.01.2007, 11:09
bu konunun kapatılması gerek

Sinan Akyıldız
18.01.2007, 14:04
kapatılırsa saygı duyarız , ama kapatarak bi yere ulaşamayız gerçi açıkkende ulaşamıyoruz ya neyse :)

sümela61
19.01.2007, 23:04
hakan büyük futbolcu ardı gelmez diyenler hiç kusura bakmasınlar ama halt etmişler , sözüm meclisten dışarı ama sen hakanın yenisin gelmiyeceğini hakanı 35 yaşına kadar oynatarak göremezsin ki , hakanın yanına istikrarlı bi forvet koydun mu ki bu zaman kadar ama hakan bilmem kaç sene gol atamayınca ısrarla onu oynatıyosun neden hakanı kazanıcaksın ya !!! hakanı kazanamaya harcanan enerji başka bir dorvet oyuncusuna harcansaydı belkide Türk milli takımı bu kadar sıkıntı çekmezdi , hakanı desteklemek demek günü kurtarmak demektir , hakanı desteklemek gençlerin önünü kapatmak demektir

Kişisel görüşümdür , kimse aynı görüşte olmak zorunda değil , ayrıca hakanla hiçbir alıp veremediğimde yok , kişilik olarak çok iyi insan olabilir ama artık futbolcu olarak milli takıma bi yararının olabileceğini zannetmiyorum ,

Örnek : bakınız Tugay ingilterede kendi takımının hemen her maçında neredeyse maçın oyuncusu seçiliyor fakat yaşı geldiğinde gençlerin önünü açmak için milli takımdan affını istedi ...

Örnek bir önceki sayfada kalmış... ;)

“40’a kadar oynarım”

Erdem Keser
20.01.2007, 01:52
nedense fatihin eniyi oldugu donemlerde bile o formayi hep hakan giydi ama biz goremiyoz kimse kusra bakmasin bir adam nekadar iyi olursa olsun eger hakan varsa oynayamaz bu adam ytuzunden ersun hocanin da basini yedik yeter artik hakan nefret ettirdin kendinden birak gitt

Hüseyin Çümen
20.01.2007, 04:04
nedense fatihin eniyi oldugu donemlerde bile o formayi hep hakan giydi ama biz goremiyoz kimse kusra bakmasin bir adam nekadar iyi olursa olsun eger hakan varsa oynayamaz bu adam ytuzunden ersun hocanin da basini yedik yeter artik hakan nefret ettirdin kendinden birak gitt

bencede tarihin en büük golcüsü hakan şükür dür bencede hatta dünya da da önemli bir yere sahiptir hakan şükür ün milli takım a verdiği kattığı şeyler i tartışmak bile hata bu adam hala daha milli takım için olumlu işler yapmakta isviçreye karşı oynadıımız maçta hakanın gösterdiği olağan üstü performans nerdeyse maçı bize çeviriodu o yaşına ramen nekadar güçlü olduunu gösterdi 2 li mücadelelerde rakibine hep üstünlük sağladı ve attığımız bir golü resmen kendi fiziksel gücüyle attırdı

ondan ii olduunu idda ettimiz fatih tekke en ii döneminde milli takıma ne verebildi fatih TRABZONSPOR la muhteşem milli takımda açıkçası hiç bişe yaptıı yok dandik maçlarda gol attı okadar kabul etmek lazım

Sinan Akyıldız
21.01.2007, 12:29
bencede tarihin en büük golcüsü hakan şükür dür bencede hatta dünya da da önemli bir yere sahiptir hakan şükür ün milli takım a verdiği kattığı şeyler i tartışmak bile hata bu adam hala daha milli takım için olumlu işler yapmakta isviçreye karşı oynadıımız maçta hakanın gösterdiği olağan üstü performans nerdeyse maçı bize çeviriodu o yaşına ramen nekadar güçlü olduunu gösterdi 2 li mücadelelerde rakibine hep üstünlük sağladı ve attığımız bir golü resmen kendi fiziksel gücüyle attırdı

ondan ii olduunu idda ettimiz fatih tekke en ii döneminde milli takıma ne verebildi fatih TRABZONSPOR la muhteşem milli takımda açıkçası hiç bişe yaptıı yok dandik maçlarda gol attı okadar kabul etmek lazım

tarihin en büyük golcusu dedik mi bence orda bir duralım !!!

forumda ki bilmem kaç bin arkadaşa soralım bakalım tarihin en önemli gölcüleri yada futbolcuları dediğimizde hakan kaç kişinin ilk bin kişi içinde sayacağı kişilerden biridir ???

forumdan geçtim madem dünyada da önemli bir yere sahip olduğunu söyluyosunuz ki bu çok iddialı bi yorum dünyada hakan dediğinizde kafasında bi ışık beliren evet bu adam dünya golcüsüdür diyebilir ???

ayrıca fatih ile hakan bu forumda kıyaslanmamalı bence çünkü bir çoğumuz duygularımızla yorum yapacağımız için sağlıklı yorumlar çıkmayabilir , yani olayı fatih-hakan tartışmasına çevirmemekte fayda var diye düşünüyorum ...

Erdem Keser
21.01.2007, 12:45
ridvan dilmen bir yorumunda fatih tekke rauldan bile daha yetenekli demisti ben kesinlikle ve kesinlikle fatihle hakani kiyaslamam bile dunyada fatihin orneginde bir futbolcu kolay kolay sayamazsiniz

isaret parmagi
22.01.2007, 16:39
Öncelikle şunu söylemek isterim ki forumda benim futbol anlayışımı garip bulan bazı abilerimiz olabilir..Bu normal...Ama yaşı gerektiği kadar olgunlaşmış bir insanın bunu ifade ediş biçimi yaşına uygun olmalı...

Herneyse...Sonuçta ifade ettiği bu düşünceleri saygıyla karşılarım...Ama beni ya da diğer insanların yazdıklarını eleştirirken en azından kalıplaşmış cümlelerden kaçınabiliriz sanırım...

Yok Hakan Şükür torpille formayı giyiyormuş,yok bilmem kaç sened,ir 3 gol atmış...
Hele bi de gençlerin önünü açması gerek gibi yorumlara hep gülüyorum...Hangi genç oyuncunun önünü açacak anlamadım...Tabi iki gol attı diye Ersen diyenler oldu bi ara...Hiç kimse Fatih Terim'den şapkadan tavşan cıkarmasını beklemesin...Elinde ne varsa onu kullanır...Belki şu an eski formunda değil ama elde olanların en iyisi....

Nokta...Bİtti...

Saygılar....

Sinan Akyıldız
22.01.2007, 20:02
hocam herkes istediği yorumu istediği gibi yapabilir , kelime seçme özgürlüğüde kişinin kendine kalmıştır , onun için buranın adı forumdur , yani herkes aynı düşüncede olsaydı böyle bir platforma gerek kalmaz tek bir kişi çıkıp bizim yerimize konuşur bizde ardında ki koyunlar gibi afersin me lerdik ...

biz konun ilk açıldıgında ad söledik ne Ersen-Hakan , ne de Fatih-Hakan tartışması olmasın , çünkü burda yapacagımız yorumlar duygusal olacagından lehimizde yapılacak yorumlar olacağından objektif olamayız bunun için konuyu çekmeye çalıştığınız mecra tamamen yanlış Hakan'ı beğenmediğimiz , iyi olmadıgı ve artık bırakması gerektiği için burada bu konuyu paylaşıyoruz herkesin yorumu kendisinin ve saygıyla karşılarız

önü açılacak genç oyuncumu arıyoruz ???

hakanın yaptıgı işi en az onun kadar ( ve daha iyi ) yapıcak bir sürü genç oyuncu var ...

Gökhan ( son birkaç senedir Türkiye liginin en iyi golculerinden birisi )
Hasan Kabze ( Hakan kadar sabredilse çok iyi işler çıkartabilir)
Umut ( Hakan kadar sabredilirse bence daha iyisini bile yapabilir )
Halil ( daha ne yapması gerekiyo anlamış değilim almanyanın en iyi klüplerinedn birinde oynuyo )
Hatta
Semih ( neler yapabildiğini eziklerde biraz olsun gösterdi )

ilk bakışta aklıma gelenler bunlar bence hakan kadar ( yani 3-4 sene ) sabredilirse bu fıtbolcularında bişeyler yapabileceklerine inanıyorum ...

caykarali_erdal
23.01.2007, 07:13
40 yasinda bir adami bordo mavide baslik olarak tartisilmasi vede bu saatden sonra hakandan dahada isler goller bekliyenlerler olursa, allah askina Bmn Yoneticileri kilidi vurun bu basliga yeter artik biz 40 lik adamlarla ugrasirken dunyada ne analardan ne futbolcular yetisiyor biz takildik kaldik hakanlara makanlara belirli kisilerin renkleri ciksin ortaya lutven Turkiyeye hic bir yarari olmayan bu sihniyetlerle 120 senedir bir yerlere gelemedigimizin farkina varmiyanlar sizler artik lutven Turkiyeyi birakin gidin kendi kendisine yeter Turkiyem.

Hüseyin Çümen
23.01.2007, 19:51
tarihin en büyük golcusu dedik mi bence orda bir duralım !!!

forumda ki bilmem kaç bin arkadaşa soralım bakalım tarihin en önemli gölcüleri yada futbolcuları dediğimizde hakan kaç kişinin ilk bin kişi içinde sayacağı kişilerden biridir ???

forumdan geçtim madem dünyada da önemli bir yere sahip olduğunu söyluyosunuz ki bu çok iddialı bi yorum dünyada hakan dediğinizde kafasında bi ışık beliren evet bu adam dünya golcüsüdür diyebilir ???

ayrıca fatih ile hakan bu forumda kıyaslanmamalı bence çünkü bir çoğumuz duygularımızla yorum yapacağımız için sağlıklı yorumlar çıkmayabilir , yani olayı fatih-hakan tartışmasına çevirmemekte fayda var diye düşünüyorum ...

bence tarih in en önemli golcüsüdüe dedim dikkat kendi fikrim die bu tamam dünyaca ünlü dür diorum dünyada sor bakalım hakanı tanımayan çok az kişi çıkar inter de oynamış altın ayakkabı kazanmış milli takımla bir çok ünlü takıma golü olan ve birçok ünlü takımla adı geçmiş bir futbolcu dünyanın tanıması kadar normal bişey yok kareşim ama bizim foruma sorarsan fatih tekke çıkacakçünkü objektif deiliz duygularımızla hareket edriz sadece

EyüpKILIÇ61
23.01.2007, 20:53
Hakan Şükür hala top oynuyor mu :D

Erdem Keser
23.01.2007, 21:56
Hakan Şükür hala top oynuyor mu :D
oynuyormus baksana yau herif dunyanin en onemli golculerinden birsiymiste haberimiz yokmus bu adam yasinin eniyi oldugu 2002 dunya kupasinda takimi sabote ederek bisey yapamadiysa biz hala sabanin neyinden medet umuyoruz anlamis degilim

ayrica bizler duygusal insanlariz hakanin fatihten daha iyi oldugunu ne yazikki kabul etmiyoruz kabul eden degerli zatlar futboldan cok iyi anladiklarini sanan profesyonel insanlar toplulugu

Egemen Yılmaz
23.01.2007, 22:56
hakan şükür yarım metre yanından geçen topu kontrol etmekten aciz bir futbolcudur. isteyen milli takımın yaptığı son 3 maçı izleyebilir. Fatih Tekke ise Türkiyenin yetiştirdiği en yetenekli golcüdür..

ama hakan şükürün sadece varlığı 3-5 hatta bazı maçlarda 7-8 kişiyi oyundan düşürür. Ama rakip defans Fatih'e 1 oyuncu bile vermez(!) o yüzden bütün defanslar boşta kalır kimse gol atamaz....

varın gerisini siz düşünün

Sinan Akyıldız
23.01.2007, 23:45
bence tarih in en önemli golcüsüdüe dedim dikkat kendi fikrim die bu tamam dünyaca ünlü dür diorum dünyada sor bakalım hakanı tanımayan çok az kişi çıkar inter de oynamış altın ayakkabı kazanmış milli takımla bir çok ünlü takıma golü olan ve birçok ünlü takımla adı geçmiş bir futbolcu dünyanın tanıması kadar normal bişey yok kareşim ama bizim foruma sorarsan fatih tekke çıkacakçünkü objektif deiliz duygularımızla hareket edriz sadece

Hocam interde oynıyan her futbolcuyu dunya tanısaydı afersin ama inter senede 20 tane futbolcu değiştiriyo ve bunların hepsi tarihe geçicek futbolcular olsaydı işimiz vardı yani bu bir , ikincisi altın ayakkabıyı bizim deneyip begenmediğimiz tarme neemeloda aldı yanlış hatırlamıyosam , birçok ünlü takımın hangileriyle ismi geçmiş bi ikitane yazabilirmisin rica etsem ( mesela "torino'mu ? kovuldugu küme düşmekten kurtulan parma'mı yoksa kaç maç oynadığı belli olmayan blackburn mu ( ayrıca bi parantez souness sayesinde) birde ezik cincon ben başka hatırlamıyorum ya sen? ) fatih ile hakanın kıyas yapılmamasını belki 1 milyon sefer söyledim bu konuda kesinlikle objektif olamayız o konuda hemfikiriz ...

Not : Ödül konusu açılmışken Fatih Tekke değilmiydi Almanya ' da dünyanın en iyi gölcüsü ödülünü alan ? yada benmi yanlış hatırlıyorum ??? Hakan daha önce bu ödülün yakınından geçmişmi ? kıyas için sölemiyorum sadece altın ayakkabı dedin onun için söyluyorum ...

Hüseyin Çümen
24.01.2007, 04:27
Hocam interde oynıyan her futbolcuyu dunya tanısaydı afersin ama inter senede 20 tane futbolcu değiştiriyo ve bunların hepsi tarihe geçicek futbolcular olsaydı işimiz vardı yani bu bir , ikincisi altın ayakkabıyı bizim deneyip begenmediğimiz tarme neemeloda aldı yanlış hatırlamıyosam , birçok ünlü takımın hangileriyle ismi geçmiş bi ikitane yazabilirmisin rica etsem ( mesela "torino'mu ? kovuldugu küme düşmekten kurtulan parma'mı yoksa kaç maç oynadığı belli olmayan blackburn mu ( ayrıca bi parantez souness sayesinde) birde ezik cincon ben başka hatırlamıyorum ya sen? ) fatih ile hakanın kıyas yapılmamasını belki 1 milyon sefer söyledim bu konuda kesinlikle objektif olamayız o konuda hemfikiriz ...

Not : Ödül konusu açılmışken Fatih Tekke değilmiydi Almanya ' da dünyanın en iyi gölcüsü ödülünü alan ? yada benmi yanlış hatırlıyorum ??? Hakan daha önce bu ödülün yakınından geçmişmi ? kıyas için sölemiyorum sadece altın ayakkabı dedin onun için söyluyorum ...

en iyi golcü ödülünü aldığını hatırlamıyorum gerçekten dediğin gibi her interde oynayan dünyaca tanınamaz altın ayakkabı alanda başarılı sayılmaz belki ama bunlar biaraya geldimi biraz bişiler çıkıyo sanki ortaya ben öle düşünüyorum
milli takımda açık ara en çok gol atan bu adam bu oyuncunun milli takıma yaşattığı başarılara saygı duymak lazım ve bence hala daha yeri doldurulamıyor malesef bende fatih in çok istiyorum milli takımda direk oynamasını goller atmasını ama malesef yeterli olamıyor

champions
24.01.2007, 11:54
hakan şüküre milli takıma yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz kendisine halı saha maçlarında başarılar diliyoruz fatih bu ülkenin şuan ki tartışmasız en iyi forvetidir hakanla karşılaştırma yapmak bile ona haksızlık olur .

Travelair
24.01.2007, 12:04
Fatih bildiğim kadarıyla "Dünyanın o sezon en çok gol atan 2. futbolcusu" ödülünü aldı.

Arkadaşlar kavramları karıştırıyorsunuz. Hakan Şükür'ün golcülüğünü tartışıp Milli Takım'ı bıraksın diyorsunuz. Hakan Şükür golcülüğü yüzünden Milli Takım'da değil, forvet özellikleri yüzünden Milli Takım'da. İnşallah 40 yaşına kadar oynar dediğim gibi. Onun gibisini daha zor izleriz. Değerini de sonradan anlarız anlamaya niyetimiz varsa tabi

Sinan Akyıldız
24.01.2007, 12:52
Değerini de sonradan anlarız anlamaya niyetimiz varsa tabi

Abicim çok doğru bi yere değindin bizim diğerlerini anlamaya niyetimiz yok , ama yazınla biraz çelişiyo sanki , yani hakanı 40 yaşına kadar oynatırsak diğer 20 küsür yaşında Almanyanın en iyi takımlarından birinde oynayan ve kariyerinin en iyi dönemlerinde olan gencecik futbolcularımızı nasıl anlıyabiliriz ??

Yada formunun zirvesindeyken milli takıma göstermelik 1-2 sefer çağırılan ve bir daha da esamesi okunmıyan genç oyuncularımıza bu durumu nasıl açıklıyacağız peki ?

Daha kötüsü daha yetişmekte olan cocuklarımıza nasıl anlatıcağız bu adaletsizliği ? 40 yaşına merdiven dayamış formsuz birinin neden hala milli dediğimiz ve bizi temsil eden yerde olduğunu diğerlerinin neden orda olmadığını nasıl açıklıyacağız ?

Travelair
24.01.2007, 13:11
Tartışmaya girmek istemiyorum. Ama şunu söylemek isterim çelişki konusunda. Hakan Şükür 40 yaşında değil 36 yaşında. Milli Takıma çağrılma sebebi gol olmayabilir onu anlatmaya çalışıyorum. Evet Tugay bıraktı Milli Takımı... Kaç sene önce? Herhalde 4 sene olmuştur. Kaç yaşında? 37. Peki İngiltere'de nasıl hala 4 sene bu üst düzey performansını devam ettirip Milli Takım'ı bırakırsın? Gücün varsa oynasana. Ama "Gençlerin önünü açtı" klişesiyle el üstünde tutuluyor. Bence Milli Takım'ı bırakması yararlı değil zararlı oldu. Bu da bir çelişki. Tugay artık sadece takımına gücünü vermek isterken el üstünde tutuluyor ama Hakan Şükür kırık parmakla tüm taktik görevlerini en iyi şekilde yaparken ve hala yanına yaklaşılamazken tukaka ilan ediliyor. Ve sorun kişiselleştiriliyor: Efendim Fatih daha iyi, daha çok gol atıyor, renk verin, Fatih daha genç vesaire. Ardından Dünya Kupasında başarısız deniyor. Adam oraya sakat geldi, idmansız geldi bunu kimse demiyor. Efendim gelmeseydi? Demek ki yerini dolduran yok ki oynamaya devam ediyor. 2002'de teknik direktör Fatih Terim de değildi, Şenol Güneş'ti.
Onun için Hakan Şükür'ü bir izleyin, defansı nasıl oyaladığını, fizik gücünü, çarpraz koşularını, hava hakimiyetini, kondisyonunu, çıkarttığı asistleri, herşeye rağmen gollerini, taktik zekasını, tecrübesini, mücadelesini, hareketliliğini, sonra karar verin Milli Takım'a neden geliyor hala diye. Yani Milli Takımdaki onca teknik direktörler, onca otorite aptal, bir biz uyanığız? Fatih Tekke ile kıyas olayına girmek istemiyorum. Ama bazı yazılardaki tavırlar hiç hoş değil. Eğer birbirimizi yargılayacaksak bu iş yürümez

Badaloğlu
24.01.2007, 15:56
chovy (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=3107) ve husolee61 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=3008),

Arkadaşlar siz ne yaptığınızı zannediyorsunuz?Yahu aynı takım taraftarları hemde BMN çatısı altında karşılıklı konuşmayı,fikirlerinizi tartışmayı beceremiyorsanız burada işiniz ne?

Biz yıllardır bunun mücadelesini vermiyormuyuz?Tribünde bir taraftarımız bıçaklanınca hepimiz avazımız çıktığı kadar bağırmıyormuyuz?Bu olanlara tepki vermiyormuyuz?Peki siz şimdi niye eyyamcılık yapıyorsunuz?Yahu ne zaman karşımızdaki insanları fikirlerine saygı göstermeyi öğreneceğiz?

Trabzonspor taraftarı bumu yani?Nasıl örnek olacağız biz burada insanlara?...Ben ikinizinde fikrine katılmıyorum ne olacak şimdi...Bundan sonra mesajlarınızı alıntı yapıp,birbirinize gider yaparsanız ikinizede ceza veririm.Ayıp yahu koca koca adamlarsınız!...

Sinan Akyıldız
24.01.2007, 22:19
Abicim amacımız tabiki tartışmak değil , sadece fikirleriizi çatıştırıyoruz ;) kişilerin görüşlerinin farklı olması dünyadaki en doğal olaydır , bunu belki birmilyon kere söyledim yine söyliyim bu konunun açılmasındaki sebep kesinlikle Hakan ve Fatih ' i kıyaslayıp , vay efendim Fatih Trabzonun futbolcusudur milli takımda oynaması gerekiyor gibi birşey değildi , sadece Hakan' a ben kendi adımda milli takımda tahammül edemiyorum ve oynamamasının kısa vade de değilse bile uzun vadede bizler ve milli takım için iyi olacağıdır ( bizler için sinir - milli takım için oyun olarak :) )

Bizimkisi sadece fikir alışverişi olabilir ancak , hatta maksadını aştıysa kapatılsın bile ...

Badaloğlu
25.01.2007, 10:41
Abicim amacımız tabiki tartışmak değil , sadece fikirleriizi çatıştırıyoruz ;) kişilerin görüşlerinin farklı olması dünyadaki en doğal olaydır , bunu belki birmilyon kere söyledim yine söyliyim bu konunun açılmasındaki sebep kesinlikle Hakan ve Fatih ' i kıyaslayıp , vay efendim Fatih Trabzonun futbolcusudur milli takımda oynaması gerekiyor gibi birşey değildi , sadece Hakan' a ben kendi adımda milli takımda tahammül edemiyorum ve oynamamasının kısa vade de değilse bile uzun vadede bizler ve milli takım için iyi olacağıdır ( bizler için sinir - milli takım için oyun olarak :) )

Bizimkisi sadece fikir alışverişi olabilir ancak , hatta maksadını aştıysa kapatılsın bile ...

Arkadaşlar, bir şeyi artık anlayalım.Burada tabikide tartışacağız ama fikren tartışacağız.Bunuyaparkende forum kurallarını unutmayacağız.Tamam fikrinizi sonuna kadar savunun size katılanlar olur, ya da olmaz.Ama ne zaman burada insanlar fikir çatışmasını bir kenara bırakıp olayı kişiselleştirip çatışma zemini hazırlamaya başladığında o zaman bu başlık amacından sapmış oluyor.

BMN'nin tarzı bu değil, tabiki Hakanı'da, Fatihi'de kendi oyun anlayışımıza göre değerlendirmeler yapacağız.Ama birisi sizin fikrinize katılmıyorsa bunu saygıyla karşılamanızı bekliyoruz.Trabzonspor taraftarının başka takım taraftarlarından farkı olmalı...Bu farkı burada görmek istiyoruz.Yoksa maksatımız çiş yarışına dönmesin...

kelkitli29
28.01.2007, 08:34
Su durumda bile onun yerini alacak oyuncu yok bence. Ben milli hoca olsam kesinlikle vazgecmem su anlik.

caykarali_erdal
09.02.2007, 01:45

Him dedemde oynar Rahmetli yatdigi yer Nur olsun.

Erdem Keser
19.02.2007, 18:27
saban gol gol gol

WERTHeR
19.02.2007, 20:09
Hakan yüzünden Fatih Tekke'ye kıyılıyor. Bu yüzden oynamasın. Gitsin torunlarını sevsin. Onun yaptığı işi Fatih yapar. 3.dünya ülkelerine 3-4 gol atmayla topçu olunmuyor.(geçmişini kimse tartışamaz bugünü söylüyorum)

gilimalı
19.02.2007, 20:17
sabrinin oynadığı milli takımda hakan şükürün oynaması çok normal türk futbolunu tekeline alan fatih terim istediğini yapıyo gese de topa iki vuran futbolcu milli oluyor bunların hepsi oç

Fatih Efe
19.02.2007, 20:51
hakan şükür emekliye de ayrılsa terim alır onu gene oynatır.menfaatlerin bu denli sahada zuhur edeceği tek ülkede türkiye olsa gerek.Fatih'in önünü de kestiği su götürmez bir gerçek.benim anlayamadığım bu kadar tezatlık nasıl olur da dünya 3.sü olmuş bir takımda olabilir.birilerinin bu olaya el koyacağı günü beklemekse ne kadar mantıklı o da ayrı bir mevzu.bu karın ağrısı hala devam edeceğe benziyorya neyse..

Mustafa AYDIN
20.02.2007, 12:11
Fatih Tekke-Umut Bulut alın milli takıma forvet.

atabaş
20.02.2007, 18:51
hakan şükür ün fubolculuğu tartıslmaz ama artık emeklı olma zamanı geldi yol ver genclerde gecsin

murseltaskin
21.02.2007, 12:32
ne senle yaşanıyor.ne de sensiz oluyor bu milli takım

Sönmez Özlü
07.03.2007, 03:03
Hakan bu takımda oynayacaksa beni de en azından bir Sebat'a falan alsınlar. Gençliğinde bile golcüydü ama futbolcu değildi. Şimdi tamamen bitmiş..

61viya
07.03.2007, 15:32
Onsuz bir milli takımı torunlarımın göreceğini bilem sanmıyorum:D:D

Sacit
07.03.2007, 16:36
Bu adam kime ne yaptıysa artık bu kadar eleştiriliyor.utanmasalar başka bişi yapacaklar.adamın kariyeri belli ve daha da milli takım da oynaya bilecek kapasite de bi topçu.bu tartışılmaz tabii.1 yıl daha gerekli görüldüğün de daha fazla da olabilir bu milli takım da olması gereken bi insan

isaret parmagi
10.03.2007, 17:19
Hakan Şükür süz bi milli takım isteyenler ve gerekceleri arasında gençlere yer verilmesi gerektiğini vurgulayıp Tugay ı örnek gösterenler şimdi ne diyecek acaba...Artık baslıgın adını Hakan sız ve Tugay sız bi milli takım olarak değiştirirler...

nesta61
16.03.2007, 18:27
Yahu bu adamin hic bir munferit hareketi yok. Gs de oynasin ama milli takimdan emekli olsun. bak Tugay zamandinda nasil emekli olmustu. Hala kulubunde futbol oynuyor.

Hakan artik kendini rezil ediyor, tesekkur edelim bir plaket, bir buket cicek verelim, opelim yanaklarindan gonderelim artik. Kendi takiminda ne yerse yesin.

3-0, 4-0 olacak macta 1 kisi eksik oynadik, ilk 80 dakika her degdigi topu da rakibe verdi. Yani karsi defans gibiydi. 10'a 12 oynadik resmen.

antagonist
16.03.2007, 18:29
Bkz:
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=4717
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=4194

Misina
16.03.2007, 18:37
hakanın bir alternatifi yok.hakan konusunda terim e saygı duyuyorum.ancak 35yaşındaki bu sezon 3-4 maç oynamış emre aşık ı çağırıyor ikinci yarı süper performans gösteren erdinç i çağırmıyor.

bu ne zihniyet.

Cengiz Çubukcu
16.03.2007, 18:59
erdinçi ben de çağırmamasına üzüldüm ama emre aşık hem çok tecrübeli hem de bu tür maçları iyi oynayan bir ouncu...ayrıca mehmet yıldızı almasına da çok sevindim, çünkü hakikaten hakediyor ..

Misina
16.03.2007, 19:13
erdinçi ben de çağırmamasına üzüldüm ama emre aşık hem çok tecrübeli hem de bu tür maçları iyi oynayan bir ouncu...ayrıca mehmet yıldızı almasına da çok sevindim, çünkü hakikaten hakediyor ..

tecrübe önemli ama tecrübenin yanında devamlılıkta önemli.son 3 senede emre aşık üst üste 5 maç oynamış mı?

Cengiz Çubukcu
16.03.2007, 19:21
Erdinç oynamış mı?

Lapina
16.03.2007, 21:42

Tecrübe mi ? Peki Erdinç milli takım tecrübesini nerede kazanacak! Uganda milli takımında mı ? Farkındayız Fatih TERİM hoca(!) arkadan yeni jenerasyon getiremiyorsun.Bu gidişlede getiremeyeceksin !!

isaret parmagi
16.03.2007, 23:38
Haka Şükür için açılan dier başlık dururken gerkesiz olmus ben ce...

Misina
17.03.2007, 01:08
Erdinç oynamış mı?

bu erdinç in bu sezonki karnesi
http://img409.imageshack.us/img409/8847/45911722to8.jpg (http://imageshack.us)

bu da emre nin

http://img253.imageshack.us/img253/810/14008682yp0.jpg (http://imageshack.us)

erdalkilicoglu
23.03.2007, 05:09
hakan siz milli takimmi allah korusun hakan giderse milli takim biter .

gelmis gitmis en buyuk futbolcu hakan sukur oohhhooo hakan sen bizim her seyimizsin.;)

ilhan
23.03.2007, 09:05
Biz Türk futbolseverlere göre Hakan Şükür artık bitti. Milli takımda oynaması intihar gibi birşey. Ama Milli maçlardaki rakipler bunu düşünmüyor. Rakipler Hakan Şükür'ün nesinden korkuyorlar bilmiyorum ama çekiniyorlar ondan. Kornerlerde hemen iki kişi yanına geliyor. Tek artısı bu zaten.
Ama Hakan Şükür , Türk futbolunun amacı milli takıma yükselmek olan forvetlerin önün kesen büyük bir engeldir. Bu engel kaldırılmalı. Bizim Umut'umuz şuan milli takımı sonuna kadar hakk ediyor. Yunan savunmasını paramparça eder presiyle. Ama bunları Görmek istemeyen bir zihniyet (!) var. Milli takımımıza Yunanistan maçında başarılar.

Milli takımı gençleştirme muhabbetleri yapan adamada ( F. Terim ) sevgiler.. Hakan Şükür 36'ye merdiven dayadı.

TSelif
23.03.2007, 10:15
Bende kendi adıma Hakan'a bir an önce teşekkür edip elini ayağını milli takımdan çekmesini diliyorum. Çünkü yerine gelebilecek çok daha faydalı olabilecek adamları en-gel-li-yooooor. Ama bunu o Terim olacak adam görmüyor ..görmüyoooooooorr.....
Şuan Umut'un milli takıma çağırılması gerekmektedir.
Fatih TEKKE ise eminim ki Hakan olmasa ilk 11 de banko oynayacak tek forvettir milli takımda.
Çünkü Fatih Türkiye'nin en kaliteli en iyi forvetidir.....

TSelif
23.03.2007, 10:18

Fatih TEKKE yi sayın!!!!! Terim ne zaman ilk 11 de Hakan'ı kesip 90 dakika oynattı.... Dandik maçlarda gol attı demek..ilginç:confused:

Selman
23.03.2007, 11:58
Daha çok istersin Sinan.:) Hakan Şükür efsunlu mudur nedir?Forvetlerden biri sakat, biri formsuz forma yine onun.Ne yazık ki.

TSelif
23.03.2007, 12:00
Ne ballı adam ya .... İyiki attı bi maçta 4 tane gol .Hatırlamıyorum ben hangi maçtı o ...Dandik değildi ama dimi .....

Yeliz
23.03.2007, 12:06
Ne ballı adam ya .... İyiki attı bi maçta 4 tane gol .Hatırlamıyorum ben hangi maçtı o ...Dandik değildi ama dimi .....
yanlış hatırlamıyosam dandik bir maçtı;)

Fatih Tekke dandik maçlarda goller atmıyo Terim onu dandik maçlarda oynatıyo sonrada ortaya böyle bi sonuç çıkıyo işte.

Sinan Akyıldız
23.03.2007, 13:34
Daha çok istersin Sinan.:) Hakan Şükür efsunlu mudur nedir?Forvetlerden biri sakat, biri formsuz forma yine onun.Ne yazık ki.

Vallaha bu gidişle ben Şaban'sız bi milli takım göremiyecem :) Artık bizim çocuklar görür kısmet :p

Murat'
23.03.2007, 13:42
bırakın hakan şükürün yakasını yaaa

lutfu61
23.03.2007, 15:40
milli takım kafa vuracak adam olmadığı halde ısrarla kanatlardan bindirmeler yapıyor, yunanistanda kapalı ve kalabalık savunma yapan bir takım, yine bu maçtada kanatlardan bir sürü orta yapılacak, belki hakan işe yarayabilir