PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk Futbolu Kirlidir!

Tayfun
30.08.2014, 11:16
Fenerbahçe yöneticileri 2010-2011 sezonunda şike yapmışlardır. Fenerbahçe yöneticileri, Trabzonspor’un hakkını şike yaparak gasp etmişlerdir.

Futbol Federasyonumuz; şikeyi cezalandırmamak için her türlü usulsüz ve etik dışı uygulamayı yapmıştır. Federasyon, şikeyi yok edemese de, şikenin cezasını ve ahlakı yok etme amacına ulaşmıştır. UEFA Disiplin Kurulu, UEFA Temyiz Kurulu ve CAS’a göre Fenerbahçe şike suçlusudur. Federasyonumuz, CAS kararını uygulamamakta ve UEFA Statüsü’nden doğan üyelik yükümlülüğünü ihlal etmektedir.

ŞİKE DÜZENİ VE DESTEKÇİLERİ

Türk futbol sisteminin tek hedefi şike yapanlara ceza verilmesini engellemek ve masum olanı mağdur etmektir. Bu sistemsel çabanın farklı sacayakları mevcuttur.

Futbol Federasyonu başkan ve yönetimi, özenle (!) atanmıştır. Başkanlığını yaptığı kulübü finansal olarak iflas ettiren ve UEFA turnuvalarına gidememesine neden olan bir şahıs, kulübündeki başarıları (!) nedeniyle ülke futbolunu yönetmektedir.

30 ay önce, sezon sonu konuşacağını söyleyenlerin, neden sustukları ve kendilerine hangi imkânların sunulduğu sorgulanmıştır. Sorgulanacaktır.

Basın etiğini bir kenara bırakarak, hukuksuzluğa ve ahlaksızlığa destek verenler de camiamızca tanınmaktadır. Lig TV ve diğer medya organları; şike yapanları baştacı etmekte, fakat “şike” kelimesine tahammül dahi edememektedir.

KULÜBÜMÜZÜN BAŞVURUSU

Şikeden sorumlu olan Fenerbahçe ve diğer kulüpler hala küme düşürülmemişlerdir. Süper Lig’de bulunmaması gereken kulüpler, gayrimeşru kazançlar elde etmektedirler. Şike yapan şahıslar halen yönetici, futbolcu ve teknik direktör olarak faaliyet göstermektedirler. Bu nedenle, Trabzonspor Kulübü, konu hakkındaki endişe ve taleplerini içeren bir yazıyı dün UEFA ve FIFA ile paylaşmıştır.

Trabzonspor, kökleri Trabzon’da olan, dalları dünyayı kucaklayan bir çınardır.

Trabzonspor popüler olanı değil, doğru olanı yapmakla mükelleftir.

Trabzonspor maddi menfaatleri değil, ahlaklı olanı savunmakla mükelleftir.

Trabzonspor bu yolda bedel ödemiştir, daha fazlasını ödemeye de hazırdır.

Resmi Site / 30.08.2014

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=16244#Icerik

kani6161
30.08.2014, 11:21
Hayırdır acaba kim yaptı bu açıklamayı..BAşkan mı hukuk kurulu mu merak ettim

Yiğit SARI
30.08.2014, 11:25
Of of of Fatih Terim'e bile gönderme yapmışız

Böyle somut adımlarla gelin bize

alone_6161
30.08.2014, 11:26
Kim yaptıysa helal olsun. Akıl edene, yazana, yayınlayana sonsuz teşekkürler. UEFA'ya, FIFA'ya göndermeyi akıl edene, gönderene de sonsuz teşekkürler....

BU DAVA KAPANMAYACAK...

MUSTAFA ABİMİZ İÇİN, SAMET KARDEŞİMİZ İÇİN VE ADINI HATIRLAYAMADIĞIM, BİLMEDİĞİM, HAKETTİĞİMİZ ŞAMPİYONLUĞU KUTLAYAMADAN BU DÜNYADAN GÖÇEN TÜM RENKDAŞLARIMIZ İÇİN BU DAVADAN VAZGEÇMEYECEĞİZ.....

Ertan 51
30.08.2014, 11:28
Açıklama güzel,daha da güzel olanı bir nevi Uefa ve Fifa'ya da ne ayaksınız demiş olunması.

AhmetG.
30.08.2014, 11:33
Atilla Dilaver ve hukuk kuruluna bir kez daha ve yüksek sesle TEŞEKKÜRLER.
Giydirme işlemi devam edecek.

kudu_61
30.08.2014, 11:34
Süper olmuş kim yaptıysa kalemine sağlık böyle de vurulmaz ki

Hüseyin Çümen
30.08.2014, 11:38
Ellerinize saglik

Harun-61
30.08.2014, 11:44
Lig öncesi böyle bir aciklamanin yapilmasi manidar degil mi ?

Yarin Kayseri'de Hakemlerin tutumunu merak etmiyor degilim.

Burçak
30.08.2014, 11:46
senaryosu yazılmış bir tiyatro..
bu tiyatroda rol almayacağız.
artık daha ses getirici eylemler yapmak zorundayız.
Dünya öğrendi bunların şikeci emek hırsızı olduğunu.
unutturmamalıyız. hakkımızı eninde sonunda alacağız. doğru tektir.

emre duman
30.08.2014, 11:47
Lig öncesi böyle bir aciklamanin yapilmasi manidar degil mi ?

Yarin Kayseri'de Hakemlerin tutumunu merak etmiyor degilim.

O bunu diyicek şu bunu yapıcak diye ağzımızı kısıcaksak hiç çıkmayalım bu yola bence yanlış düşünüyosun biz hakemide yener geçer gideriz bukadar basit.

Adem Akyüz'
30.08.2014, 11:50
Herkese giydirmişler. Özellikle Fatih Terim'e giydirmeleri çok hoşuma gitti. Çok açık ve net bir açıklama, helal olsun..

Mert'
30.08.2014, 11:55
Fatihe iyi laf giydirmişler çakma imparator konuşacaktı hesapta

Berkan
30.08.2014, 11:58
Sen git hakkını çalanın mitingine sonra böyle açıklama yap. Kendi içimizde çelişiyoruz.

Tayfun
30.08.2014, 11:58
Türkiye'de şike denilince deve kuşu gibi kafasını kuma gömenler, yatacak yeriniz yok

chener
30.08.2014, 12:00
TFF ligi temiz gösterme adina super kupayla başlangıç yapmak istedi(soma ismini kullandi),buradan darbeyi yedi, bakti olmadi süleyman Seba ismini öne sürdü.bu çabalar varken zamanlamasi ve icerigi muhteşem aciklama olmuş.sike mucadelesinde eskiden taraftar önde yönetim gerideydi.simdi yönetim öne gecti,taraftar ve şehir geride kaldi

Bayraktaroğlu
30.08.2014, 12:01
Türk futbolu kirlidir

Doğukan Uçan
30.08.2014, 12:02
tarihin en kapak açıklaması daha önce eşi benzeri yok

emre duman
30.08.2014, 12:02
Sen git hakkını çalanın mitingine sonra böyle açıklama yap. Kendi içimizde çelişiyoruz.

Hatasından döndü başkan artık buralara takılı kalmasanızda tüm enerjimizi ve potansiyelimizi takıma destek ve şike sürücesinde baskanın arkasında dursak daha yararlı olucak gerek yok bu tartışmalara artık birbirmizi yıpratan biziz aslında.

Fatih Öztürk
30.08.2014, 12:07
Hayırdır acaba kim yaptı bu açıklamayı..BAşkan mı hukuk kurulu mu merak ettim

Kulüp başkanının onayı olmadan resmi açıklama olmaz,bu kadarınıda idrak edelim artık.

farozlufatih61
30.08.2014, 12:08
Çok açık ve net ifadeler var kimin emeği geçmişse bu bildiride yürekten kutluyorum....

Berkan
30.08.2014, 12:20
Hatasından döndü başkan artık buralara takılı kalmasanızda tüm enerjimizi ve potansiyelimizi takıma destek ve şike sürücesinde baskanın arkasında dursak daha yararlı olucak gerek yok bu tartışmalara artık birbirmizi yıpratan biziz aslında.

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919754492&postcount=3205

Bende farkındayım bazı hatalarından döndüğüne ama fatih terime bile açıklamada yer verip asıl hakkımızı çalan siyasilere yer vermediği sürece böyle açıklamalar samimi olmuyor. 3 sene oldu acaba kupa neden gelmiyor? fatih terim mi engelliyor :)

farozlufatih61
30.08.2014, 12:25
TRABZONSPOR Tarihinde böyle yürekli Başkan ve yönetim kurulu hiç olmadı.....
Olacağınada hiç ihtimal vermiyorum.......
Şikeci aşşağılık Azize ve yalakalarından önce bizdeki BRÜTÜSLERİN sesi çıkıyor hayırdır bu Başkandan daha ne yapmasını bekliyorsunuz?
Keleşleri kuşanıp azize ve yavş.. tüpcü'yü kurşuna mı dizmesini.....
Allah razı olsun İHO Ve arkadaşlarından ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar AT GÖZLÜKLERİNİ ÇIKARIN ARTIK...
Yardımcı olmayacaksanız bari köstek olmayın bir kenarda durun artık antipati topluyor yanlızlaşıyorsunuz.......

angraf
30.08.2014, 12:37
Çok açık bir yazı ama olayın üstünü kapattılar UEFA ilede anlaştılar seneye hiçbirşey olmayacak ne yazik ki. Ama Allahın adaleti büyüktür.

Kasım BEKTAŞ
30.08.2014, 12:46
hala Başkanın samimiyetinden şüphe eden varmı?

Sadri Şeneri yermek amacıyla söylemiyorum ama
kendi başkan iken şampiyonluğu çalınan Sadri Şener böyle bir açıklama yaptırabilirmiydi?

bu adamın arkasında durun güzel günler yakındır...

Emre GÜRDAL
30.08.2014, 12:53
Izleyelik gorelim cocuklar....

gurur6134
30.08.2014, 12:54
http://m.haberturk.com/futbol/haber/985346-suleyman-seba-sezonu yuzsuzlukde son nokta

Burçak
30.08.2014, 12:57
Yalama lick tv haberi halen paylaşmamış. karakter yoksunu ahlaksızlar

gurur6134
30.08.2014, 12:59
TRABZONSPOR Tarihinde böyle yürekli Başkan ve yönetim kurulu hiç olmadı.....
Olacağınada hiç ihtimal vermiyorum.......
Şikeci aşşağılık Azize ve yalakalarından önce bizdeki BRÜTÜSLERİN sesi çıkıyor hayırdır bu Başkandan daha ne yapmasını bekliyorsunuz?
Keleşleri kuşanıp azize ve yavş.. tüpcü'yü kurşuna mı dizmesini.....
Allah razı olsun İHO Ve arkadaşlarından ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar AT GÖZLÜKLERİNİ ÇIKARIN ARTIK...
Yardımcı olmayacaksanız bari köstek olmayın bir kenarda durun artık antipati topluyor yanlızlaşıyorsunuz.......

Baskandan mitinglerde secim otobuslerinde gezmeye devam etmesini istiyorum ben rte ye laf etmemesinide oldumu yuzde 70

Doğan KARATAŞ
30.08.2014, 13:42
Ntvspor bile haber yapmış ligtvden ses yok...

Tayfun
30.08.2014, 13:47
Lig Tv'nin adı geçiyor yayınlanan metinde. Yayınlamazlar gibi :)

kudu_61
30.08.2014, 14:00
Taraftar sen de uyuma ilk avrupa maçında sağlam bir protesto pankartlı da olabilir ama büyük bir pankart bu açıklamanın üstüne tuz biber olacak bir pankart legia yapmış 10 numara biz bu kadar da mı beceremiyoruz

Erinç
30.08.2014, 14:02
Helal olsun bu yazıda emeği geçenlere.
Özellikle aşağıda son paragrafta bulunan TRABZONSPORUMUZUN misyonunu okuyunca gözlerim doldu ve gurur duydum kendimle Trabzonlu olmadan, hayatında sadece bir kez Barcelona maçı için Trabzon'a giderek Trabzonspor'u gönülden sevmenin anlamını tekrar bana hatırlattığı için...

bordo08
30.08.2014, 14:03
Açıklama iyi hoş unuttulmak istenen gerçekler bir kez daha gündeme getirmiş oldulk..Uefaya yapılan şikayette yerinde bir hamle olmuş..Yalnız ne yazıkki bunlar yetmiyor ses getirecek eylem icraat lazım..Şikeciler maçına çıkartma takımı bu rezil hırsız takım benim rakibim değil de görelim samimiyetini..O zaman bir ömür bu kulübün başkanı ol..

AhmetG.
30.08.2014, 14:07
Yeri değil zamanı değil ama abartmayı seven bir taraftar kitlemiz var. Ya hu yönetim-başkan güzel açıklama yaptı de geç. Neden başkanı eleştiren adamları kendi çapında hor görmeye çalışıyorsun.

Madem öyle bende şunu diyeyim.
Başkan, bordomavi.net'in açtığı stantta orada duran arkadaşlara bi nevi hakaret sayılabilecek sözler söyledi.
Şimdi bazı aklıevveller başkanı eleştirenlere hain diyecek utanmasa.
Ulan hem bu sitede yazıyorsun hem başkanı eleştirenleri dışlamaya çalışıyorsun.
Bu nasıl bir çelişkidir.

Tamamen acizlik başka birşey değil. Anlayan zaten anlar.

Uğur Kalyoncu
30.08.2014, 14:10
Sporx te haberle ilgili herhangi bir şey yok bunlar..Trabzonspor çok ağır bir açıklama yapıyor ama haber değeri yok. Neyse günaha girmeyelim..

HOPA'LI TS'Lİ
30.08.2014, 14:14
Of of of Fatih Terim'e bile gönderme yapmışız

Böyle somut adımlarla gelin bize

En çok da ona sevindim.

2012 Mayıs'ında Süper final sonrası şampiyon olunca konuşmamıştı düzenin adamı.

Bu arada TOROĞLU ile Sergen, TRT SPOR'a transfer olmuşlar. Bu gece 22.30'da FUTBOL ARENASI var. Göktuğ SEVİNÇLİ de oraya gelmiş, o sunacakmış.

HOPA'LI TS'Lİ
30.08.2014, 14:16
YD, AY, TERİM, PİSLİGTV başta olmak üzere hepsine iyi giydirilmiş.

Bugün bu yazıyla çok mutlu oldum.

Hayırlısı olsun.

İŞTE BÖYLE.
UNUTMAK YOK. YILMAK YOK. DEVAM, DEVAM, DEVAM.

HAYDİ UEFA/FIFA
Sıra sizde
Bitirin şikecilerin işini
Bu iş çok uzadı.

odyseuys
30.08.2014, 14:39
çok güzel bir açıklama olmuş.
yönetimin birilerinin dümen suyuna girip oradan nemalanıp şikeyi unutturmaya çalışacağıydı en büyük kaygım. böyle açıklamalar güven de tazeliyor.

Sefa
30.08.2014, 14:41
Lig TV bu haberi görüp kudurmuştur ya o bile yeter.. Akşama Şansal'ın kudurmasını izleyebiliriz..

F. Yıldırım
30.08.2014, 14:49
ligtv şike ile ilgili haberleri yayınlamıyor, sadece UEFA şunu şu kadar yıl men etti diye son dakika haberi veriyorlar. Şikebahçe'nin kaset skandalından dahi bahsetmediler. Böyle rezil bir türk futboluna da ligtv gibi medya organları yakışır. Çok görmüyorum.

Yalnız açıklama baştan sona çok güzel kaleme alınmış. Düşünenler ve yazanlara teşekkürler.

GÖLONSA
30.08.2014, 14:51
Açıklama güzel de tüpçüıü oraya atayanı da açıķ açık söyleseymiş tadından yenmezmiş.

erolizmts
30.08.2014, 15:22
hala Başkanın samimiyetinden şüphe eden varmı?

Var birader. Ben şüphe ediyorum.

Açıklamada "Futbol Federasyonu başkan ve yönetimi, özenle (!) atanmıştır." diyor. Şimdi arkadaş, o TFF başkanını o koltuğa atayan adamın mitinglerinde cirit atan kişi İHO değil mi? Bu nasıl bir şark kurnazlığıdır. Bu adam bütün suçu TFF ve tüpçü üzerine attığı sürece yaptıklarının hiçbir samimiyeti olmayacaktır. Gerçekten samimiyet isteniyorsa kupa cumhurbaşkanında. Dizginler kimin elinde biliyoruz. TFF'ye laf atıp hedef saptırmanın alemi yok. Biraz gaz verelim taraftara demiş bizimkiler. TFF ve yönetimi oraya bizzat siyasiler tarafından atanmıştır. Yani bu adamlar kukla. Dizginleri ise İHO'nun mitinglerinde cirit attığı partinin elinde.

mashal61
30.08.2014, 15:32
Sadri Şener zamanında pısırıkça davranmasaydı şimdi başka şeyler konuşuyor olabilirdik. Resmi siteden taraftarı sakin olmaya çağırmaktan başka yaptığı bir açıklama hatırlamıyorum.

Kasım BEKTAŞ
30.08.2014, 15:48
Var birader. Ben şüphe ediyorum.

Açıklamada "Futbol Federasyonu başkan ve yönetimi, özenle (!) atanmıştır." diyor. Şimdi arkadaş, o TFF başkanını o koltuğa atayan adamın mitinglerinde cirit atan kişi İHO değil mi? Bu nasıl bir şark kurnazlığıdır. Bu adam bütün suçu TFF ve tüpçü üzerine attığı sürece yaptıklarının hiçbir samimiyeti olmayacaktır. Gerçekten samimiyet isteniyorsa kupa cumhurbaşkanında. Dizginler kimin elinde biliyoruz. TFF'ye laf atıp hedef saptırmanın alemi yok. Biraz gaz verelim taraftara demiş bizimkiler. TFF ve yönetimi oraya bizzat siyasiler tarafından atanmıştır. Yani bu adamlar kukla. Dizginleri ise İHO'nun mitinglerinde cirit attığı partinin elinde.

miting meselesine takılıp kaldınız adam niye mitinge gittiğini açıkladı ama anlamak istemiyorsan yapacak bir şey yok.

eğer samimiyetsiz olsaydı o koyu yazdığın cümleyi oraya hiç koymazdı.

eğer arkasında duracağınızı bilse adını bile açık açık yazardı.
ama hemen çark edeceğinizi bildiğinden bu kadarını yapabiliyor

sizinki neye benziyor biliyormusunuz
işçiler zam istiyor, aralarında konuşuyorlar çıkalım patronla konuşalım
gerekirse işten çıkarız tehdit ederiz, falan anlaşıyorlar
aralarından birini sözcü seçiyorlar
gün geliyor sözcü patronun karşısına çıkıyor
tam konuşmaya başlayacak
bir bakıyor arkasında kimse yok.

(ha burada siz derken üstüne alınma, ne demek istediğimi düşününce anlarsın)

My
30.08.2014, 15:50
Allah başkandan, hukuk kurulumuzdan ve bu ağır davaya sahip çıkan herkesten razı olsun. Elimizden geldiğince bu şerefsizlerle savaşıyoruz. Sonuç alıncaya kadar ne unuturuz ne de unuttururuz.

Kasım BEKTAŞ
30.08.2014, 16:20
hala daha bir cevap yok dimi karşı cenahtan :)

adamların yüzüne baka baka hırsızsın, onursuzsun, şerefsizsin diyorsun ama cevap yok...

acaba bu iş hiç bitmese de
bunları mazlum niyetine kullansak mı ne yapsak :)

Yiğit Gayretli
30.08.2014, 16:58
Resmi siteden, "... atanmış federasyon..." ifadesini okuyabilmek büyük haz.

bordo08
30.08.2014, 17:38
Milli takım kadrosu açıklanmış bizden bir tek onur var göndermeyelim bu tff ve o teknik adamın o milli takımın gözümde zerre kıymeti yok..

Hem tff ye hemde çakma imparatora tokat gibi cevap olur biz vatan haini ilan ediliriz ama olsun zaten bu takım bu taraftar her zaman üvey evlat olmuştur :)

DeAgLeMaNyAq
30.08.2014, 17:48
Yıldırım Bey provokatör futbolcuları temizleyeceğiz diyor ama Emre Belözoğlu hâla milli takıma alınıyor... :)

Adem Akyüz'
30.08.2014, 17:54
Türk futbolunun ne kadar kirli olduğunu Milli takım kadrosundan da anlayabiliriz..

Ibrahim Gaygusuz
30.08.2014, 18:04
Fatih'ten cevap gelmedimi halen ?

Gorelim ne kadar delikanli oldugunu

mashal61
30.08.2014, 18:06
11'de olması gereken Mustafa Yumlu'nun kadroya bile alınmaması, milli takımın kimlere hizmet ettiğinin göstergesidir.

Oruç
30.08.2014, 18:19

Cevabı milli takım kadrosunu açıklayarak verdi ya.

28TS61
30.08.2014, 18:24
güzel aciklama olmus

Doğan KARATAŞ
30.08.2014, 18:28
Bağışlayın renktaşlar terime olan göndermeyi anlayamadım, açıklayabilir misiniz?

irfanb
30.08.2014, 18:33
http://up.picr.de/19363806og.jpg

Cyzio
30.08.2014, 18:37
Bağışlayın renktaşlar terime olan göndermeyi anlayamadım, açıklayabilir misiniz?

2011-2012 sezonunda ligi Galatasaray çok büyük puan farkıyla önde bitirmişti. Yani lig her sezonki gibi normal oynansa, Galatsaray şempiyon olacaktı.

Play-off'da işler biraz ters gidince, Fenerbahçe'nin şampiyon olma ihtimali doğmuş, iş son maça kalmıştı. Son maçı Fener kazanırsa, şampiyon olacaktı. Bunun üzerine Fatih Terim de

-"Çok önemli şeyler biliyorum, sezon bitince açıklayacağım.."

diye bir tehdit savurdu. Ama o maç 0-0 bitti ve Galatasaray şampiyon oldu.

O gün bugün hâlâ o açıklamayı bekliyoruz.

.

Cyzio
30.08.2014, 18:38
İrfan Bey kardeşim, hoş geldiniz. Özlemiştik :).

.

Doğan KARATAŞ
30.08.2014, 18:43
2011-2012 sezonunda ligi Galatasaray çok büyük puan farkıyla önde bitirmişti. Yani lig her sezonki gibi normal oynansa, Galatsaray şempiyon olacaktı.

Play-off'da işler biraz ters gidince, Fenerbahçe'nin şampiyon olma ihtimali doğmuş, iş son maça kalmıştı. Son maçı Fener kazanırsa, şampiyon olacaktı. Bunun üzerine Fatih Terim de

-"Çok önemli şeyler biliyorum, sezon bitince açıklayacağım.."

diye bir tehdit savurdu. Ama o maç 0-0 bitti ve Galatasaray şampiyon oldu.

O gün bugün hâlâ o açıklamayı bekliyoruz.

.

Aydınlattığınız için teşekkürler.
Yazıda emeği geçen herkesin aklına, yüreğine sağlık ancak bence medyada beklenen ilgiyi maalesef görmedi.
Afedersiniz şikeciler osursa manşet oluyor.

irfanb
30.08.2014, 18:45
İrfan Bey kardeşim, hoş geldiniz. Özlemiştik :).

.

Teşekkür ederim Hocam hoş bulduk. :)
Nasılsınız ?

Furkan
30.08.2014, 18:49
Bugünkü açıklama gerçekten çok iyiydi. Onlar görmezden gelse de biz unutmuyoruz, unutturmuyoruz davamızı...

Cyzio
30.08.2014, 18:51
Aydınlattığınız için teşekkürler.

Rica ederim.

Teşekkür ederim Hocam hoş bulduk. :)
Nasılsınız ?

Çok şükür iyiyim. İnşaallah siz de sıhhat ve afiyettesinizdir.

.

irfanb
30.08.2014, 18:58
Rica ederim.

Çok şükür iyiyim. İnşaallah siz de sıhhat ve afiyettesinizdir.

.

Hamdolsun biz de iyiyiz.
Allah cümlemize saglik ve sihhat versin.

Mehmet BAŞ
30.08.2014, 19:13
Arkadaşlar artık ''KAPAK'' yapmaktan çok fazlasını yapmamız gerek!

Fenerbahçe'ye ceza verilmediği sürece hiç bir Fenerbahçe Maçına çıkmayacaksın!

Asıl yapılması gereken budur.

Bunun dışında yapılan sözlü açıklamalar bu ahlaksız adamların umurunda değil...

Adamlar da yüz yok, şeref yok, utanmaz arlanma yok...

Siz istediğiniz kadar kapak yapın. Umurlarında mı sanıyorsunuz?

Onlar için varsa yoksa bu düzen böyle devam etsin!

Gerçekten bir şey yapmak istiyorsak belli takımları organize edip hiç bir Fenerbahçe maçına çıkılmamasını sağlamamız lazım!

Mert Oğuzlu61
30.08.2014, 19:26
Arkadaşlar artık ''KAPAK'' yapmaktan çok fazlasını yapmamız gerek!

Fenerbahçe'ye ceza verilmediği sürece hiç bir Fenerbahçe Maçına çıkmayacaksın!

Asıl yapılması gereken budur.

Bunun dışında yapılan sözlü açıklamalar bu ahlaksız adamların umurunda değil...

Adamlar da yüz yok, şeref yok, utanmaz arlanma yok...

Siz istediğiniz kadar kapak yapın. Umurlarında mı sanıyorsunuz?

Onlar için varsa yoksa bu düzen böyle devam etsin!

Gerçekten bir şey yapmak istiyorsak belli takımları organize edip hiç bir Fenerbahçe maçına çıkılmamasını sağlamamız lazım!

Kusura bakmayin ama bende fb macina cikmayalim! Diyenleri anlayamiyorum, maksat ne tam olarak, bu eylemin getirisi götürüsü ne olur, bunlari dusunmeden fb macina cikmayalim! Eee cikma, bedavadan 3p alirlar fb ye yarar, olay cikmaz federasyona yarar. 3 puandan olursun dalga konusu olursun herkes seni elestirir, en basitinden sunlari dusunmeden hemen fb macina cikmayalim!

Tamam oldu, cikmayalim cok ses getirir cok aglarlar arkamizdan. Hayret birsey.

ibrahim
30.08.2014, 19:56
Maça çıkmama değil, bu godoşları Avni Akerde rehin alacaksın. Anca öyle bi şey yaparlar.

Gesendet.

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 21:11
Bursaspor Başkanı: "Bazen Trabzonspor Başkanı çıkıp konuşuyor, haklı, ondan başka konuşan da yok. Bundan sonra ben de konuşacağım."

Adem Akyüz'
30.08.2014, 21:31
Bursaspor Başkanı: "Bazen Trabzonspor Başkanı çıkıp konuşuyor, haklı, ondan başka konuşan da yok. Bundan sonra ben de konuşacağım."

Şu tür açıklamaları bir de kazanılan maçlardan sonra duysak keşke..

AhmetG.
30.08.2014, 21:35
Ulan canı yanan yeni çıkıp konuşuyor. Nerdeydiniz lan 4 senedir. Senden önceki başkanın TS'de şaibeye bulaştı kupa bursaya verilmelidir demişti.
Beter olun beter.

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 21:36
Şu tür açıklamaları bir de kazanılan maçlardan sonra duysak keşke..

http://www.forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919609396&postcount=208

Nihat Günay
30.08.2014, 22:14
Bence güzel açıklama olmuş.

Şeytan diyor kazan UEFA kupasını ama koy tepkini terket kupa törenini :)

GULER
31.08.2014, 06:20
Ulusal medyadan cok uluslararasi medyaya yansimasi lazim bu yazi. Boylece fifa ve uefaya baskiyi arttirabiliriz. Yazanlarin ellerine saglik.

emre duman
31.08.2014, 07:12

Fatih terim zaten hiç bir zaman trabzon ve rizeyi sevmemiştir buna emin olabilirsiniz.

AntiŞike
31.08.2014, 16:08
Şu TFF nin başındaki TÜPBAŞ ın konuşmalarına illet oluyorum;
Türk futbolunu çirkinliklerden ve futbol dışı çirkin olay ve davranışlardan kurtaracak uzak tutacakmış!!!
ULAN TüPBAŞŞŞ, onun için senin ordan acilen uzaklaşman lazım buu biiirrrrrr,
Şikeciler azizinin her tarafını yalamaktan vaz geçmen lazım bu ikiiii.,
Ulusal ve uluslararası mahkemelerin verdiği kararları hemen uygulamaya koyman lazım bu üüüüüçççç,
Federasyonun pfdk, nın tahkim kurulunun MGK nın yanlı ve art niyetli kararlarından hemen uzaklaşması lazım bu döörrrrtt,

Bunlar olmadıktan sonra istediğin kadar afkur dur........

Ceyhan61
01.09.2014, 17:19

Al sana açıklama;
http://www.ligtv.com.tr/haber/oyuncularim-cok-suclu-degil

"Konuşacak çok şey var ama..."

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu 4. hafta maçında Trabzonspor'la 0-0 berabere kalmalarıyla ilgili olarak, beklemedikleri bir kayıp yaşadıklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Fatih Terim, ''Açıkçası beklemediğimiz bir puan kaybıydı ama Trabzonspor iyi bir takım. Her zaman her şeyi sahanın içinde yapabilecek bir ekip. Golü bulamayınca, bu tip maçlarda telaş başlıyor. Kısa sürede bu kadar büyük maçı kaldırmak da kola değil. Golü bulamayınca maalesef böyle bir hal gördük oyuncularımızda'' ifadelerini kullandı.
Karşılaşmanın hakemiyle ilgili görüşünün sorulması üzerine, bu konuda konuşmayacağını ancak sezon sonunda bir çok konu hakkında görüşlerini açıklayacağını aktaran Terim, şunları söyledi:

''Sezon başından beri dayandık ama bir insan nereye kadar dayanır bilemiyorum. Söyleyeceklerimi sezon sonuna bırakmak istiyorum. Muhakkak çok şey söyleyeceğim, söyleyecek çok şey var. Kişilere, kurumlara, daha önceden belirlenmiş stratejilere, daha evvelden yapılan planlamalara söyleyecek çok şey var. Hepsine biraz sert ve ağır olacak ama sabredip, sezon sonunda muhakkak paylaşacağım herkesle bunları. Hakikaten söylenecek çok şey var. Bugün için söyleyeceklerim, içinden çıkılmaz gibi görünen bu ortamda daha fazla derin yara açabilir. 'Ya sabır' diyerek ve sezonu konuşmanın sözünün vererek gideceğim. Biraz sabredin, az kaldı.''

Aykut Kocaman'a gönderme
Fatih Terim, Trabzonspor'la ilk oynadıkları maçla ilgili olarak Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın ifadelerinin sorulması üzerine, sarı-lacivretli teknik adama göndermede bulundu.

Büyük bir camianın teknik adamı olmanın ve o yükü taşımanın zorluğuna değinen Terim, ''Üstelik 1 yıldır da çok zor, stresli günler yaşıyorlar. İnsanın onu kaldırması çok kolay değil. Biz de o günlerde böyle hatalar yaptık, hala da yapmaya devam ediyoruz. Hoşgörülü, saygıyla yaklaşmayı bilmeliyiz. Bir insan kendi emekleri için saygı istiyorsa, önce bu saygıyı diğer insanların emeklerine göstermelidir. Büyük camialarda böyle çalkantılar kolay olmuyor ama sonuç itibariyle, hem hoşgörüyü hem saygıyı göstermeyi bilmek lazım'' diye konuştu.

Bu sezonda şampiyonluğun ayrı bir değeri olup olmadığı yönündeki soruya tecrübeli teknik adam, şampiyonluğun değerinin hep aynı olduğunu vurgularken, ''Artı bir değeri yok ama ne zaman oluruz onu bilmiyoruz. Artık her gün başka bir futbol dışı gündemle oyuncuların da konsantre olması kolay değil. Herkes kendi kafasına göre bir şeyler yapıyor, futboldan bir şeyler almaya çalışıyor. Vermeyi düşünen çok az. Her gün yeni bir gündemle uyanıyoruz. Oyucuların bu kadar işin arasında çıkıp oynamaları bile mucize bence. Tarifi imkansız, daha önce görülmesi mümkün olmayan bir kategori oynuyoruz. Bakalım, Allah nasip ederse şimdilik 2 maç kaldı. Bu sizim tahminiz. Sonra 3 maç daha konulup, hatır kupası eklenebilir'' ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın PFDK'ya sevk edilmesi
Türkiye Futbol Federasyonu'nun Galatasaray'ı PFDK'ye sevk etmesine değinen tecrübeli teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Onun için işlerimizin zor olduğunu söylüyoruz hep. Şu an söylemek istediğimiz tonlarca şey var ama söyleyemiyorum. Söylemek istemiyorum. Federasyonun böyle bir tasarrufu var. 10 aydır niye yoktu- Ceza verebilecek mi- Verecek mi diye sormuyorum. Bu ülke ne zarar gördüyse, 'Desinlerciler'den gördü. Galatasaray Kulübü ve camiasının, hafızalarımız iyi tazeleyin, bundan 1,5-2 ay önce, hiç birleşmediği kadar birleşmesi gerektiğini burada söyledim. Şimdi anladınız mı ne demek istediğimi. Futboldan başka her şeyle uğraşıyoruz. Kazanalım, kaybedelim, oynayalım ama hayır. Hep kavga dövüş içindeyiz. Uzak kalmaya çalışıyoruz ama bize de sirayet etti. Böyle bir söylemden oyuncuların da etkilenmemesi mümkün değil. Okuyorum kulüplerin deklarasyonlarını. Ceza vermeleri gerekir ama veremezler. Bir Galatasaraylı olarak da çok üzgünüm, futbola bu kadar emek vermiş bir insan olarak da. Kazanıp kaybetmekte sorun yok. Ama işin başka boyutuyla ilgilenmekten, sahaya bir türlü inemiyoruz. Bugünkü maçın sonucuyla ilgili söylemiyorum bunu.''

''Galatasaray, şampiyonluğun en güçlü adayıdır''
Bu yılki gibi bir sezonda Galatasaray'ın başına dönmekten pişman olup olmadığı sorusu üzerine Terim, ''Hayır değilim. Trabzonsporla berabere kaldık diye dünyanın sonu değil. Galatasaray takımı bunu telafi edecek güçtedir, şampiyonluğun en güçlü adayıdır ve gerektiği yerde istediğini alacak güce sahiptir. Herkesin beğendiği bir takım ortaya çıktı. Galatasaray'ın ihtiyacı vardı geldim. Burnunuzdan getirdiler mi- derseniz, evet ama burası benim kulübüm ve elimden geleni yapıyorum. Galatasaray'ın duruşunun ne olduğunu da iyi bilirim. Bazılarına da öğreteceğiz'' sözleriyle toplantıyı tamamladı.

Cafer KILIÇSOY
01.09.2014, 21:46
Artık daha gür eylemler lazım bize. Mesela fenerbahçe maçına çıkabiliyormusun ''2010 - 2011 Sezonu Şampiyonu Trabzonspor'' ve ya ''Adalet hırsızları kalkındırmaz'' pankartıyla..

Aleme , dünyaya ibret olsun diye bir Avrupa ligi maçının başında 2-3 dakika oturma eylemi yapabiliyor musun?

Oğuz ZEYTİN
04.09.2014, 18:26
Fenerbahçe yöneticileri 2010-2011 sezonunda şike yapmışlardır. Fenerbahçe yöneticileri, Trabzonspor’un hakkını şike yaparak gasp etmişlerdir.

Futbol Federasyonumuz; şikeyi cezalandırmamak için her türlü usulsüz ve etik dışı uygulamayı yapmıştır. Federasyon, şikeyi yok edemese de, şikenin cezasını ve ahlakı yok etme amacına ulaşmıştır. UEFA Disiplin Kurulu, UEFA Temyiz Kurulu ve CAS’a göre Fenerbahçe şike suçlusudur. Federasyonumuz, CAS kararını uygulamamakta ve UEFA Statüsü’nden doğan üyelik yükümlülüğünü ihlal etmektedir.

ŞİKE DÜZENİ VE DESTEKÇİLERİ

Türk futbol sisteminin tek hedefi şike yapanlara ceza verilmesini engellemek ve masum olanı mağdur etmektir. Bu sistemsel çabanın farklı sacayakları mevcuttur.

Futbol Federasyonu başkan ve yönetimi, özenle (!) atanmıştır. Başkanlığını yaptığı kulübü finansal olarak iflas ettiren ve UEFA turnuvalarına gidememesine neden olan bir şahıs, kulübündeki başarıları (!) nedeniyle ülke futbolunu yönetmektedir.

30 ay önce, sezon sonu konuşacağını söyleyenlerin, neden sustukları ve kendilerine hangi imkânların sunulduğu sorgulanmıştır. Sorgulanacaktır.

Basın etiğini bir kenara bırakarak, hukuksuzluğa ve ahlaksızlığa destek verenler de camiamızca tanınmaktadır. Lig TV ve diğer medya organları; şike yapanları baştacı etmekte, fakat “şike” kelimesine tahammül dahi edememektedir.

KULÜBÜMÜZÜN BAŞVURUSU

Şikeden sorumlu olan Fenerbahçe ve diğer kulüpler hala küme düşürülmemişlerdir. Süper Lig’de bulunmaması gereken kulüpler, gayrimeşru kazançlar elde etmektedirler. Şike yapan şahıslar halen yönetici, futbolcu ve teknik direktör olarak faaliyet göstermektedirler. Bu nedenle, Trabzonspor Kulübü, konu hakkındaki endişe ve taleplerini içeren bir yazıyı dün UEFA ve FIFA ile paylaşmıştır.

Resmi Site / 30.08.2014

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=16244#Icerik

Şike yapmanın cezası yok, şikeciye şikeci demek 30 gün hak mahrumiyeti!

Bir de "sportmenliğe aykırı açıklama" demişler...

Ama kabahat bizde... Yakıp yıkmadan, çalıp çırpmadan, vurup kırmadan kim istediğini alıyor bu ülkede!? Hırsızın, teröristin, tecavüzcünün, katilin, şikecinin elini kolunu sallayarak dolaştığı yerde biz hukuk diyoruz.

Affedersiniz ama kişilere göre işleyen hukuk yere batsın!

atomania
04.09.2014, 23:11
Belki tam konu ile baglantili degil ama hep gördügümde cildiriyorum. Dün gibi hatirliyorum bu pozisiyonu. Kirli ne demek.

https://tr-tr.facebook.com/video/video.php?v=159942864055114