PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gani Lawal

Oğuz ZEYTİN
27.08.2014, 18:20
Amerikalı oyuncu 1988 doğumlu ve 206 cm boyunda. Pivot pozisyonunda oynuyor. İtalya şampiyonu EA7 Emporio Armani Milano'dan geldi.

Lise kariyerinin son yılında 18,4 sayı - 8,1 rib - 2,7 blk ortalamalarıyla McDonald's All Ameriac maçına davet edildi.

O maça davet edilen diğer bazı oyuncular şöyleydi: Kevin Love, Derrick Rose, Michael Beasley, Blake Griffin, James Herden, Eric Gordon, Kyle Singler, OJ Mayo, JJ Hickson...

Lawal o maçta 12 sayı 12 rib yapmıştı.

Kolej kariyerinden bahsedeyim:

NCAA'in iyi konferanslarında ACC'de sağlam okullardan Georgia Tech çıkışlı.

3. sınıfta drafta girip erken mezun oldu. İkinci ve üçüncü yıllarında takımın önemli parçalarından biri oldu. Bu sürede şu anda NBA'in en iyi şutörlerinden gösterilen Anthony Morrow, New Yrok Knicks gardı Iman Shumpert, eski Karşıyaka ve Banvit uzunu Alade Aminu, Washinton Wizardslı Glen Rice, ve Enes Kanter'in partneri Utah Jazz'ın yıldız PF'si D. Favors'la birlikte oynadı.

Avrupa'da Polonya, Fransa ve İtalya'da oynadı. Geçen yıl Euroleague deneyimi ve İtalya Ligi'nde şampiyonluk yaşadı.

Euroleague'de 24 maç ort. 15 dk 6,3 sayı 4 rib 1 blk

İtalya Ligi 90 maç 55'i ilk beş ort. 20 dk 10,3 sayı 6,4 rib 1,1 blk

İtalya'daki ilk sezonunda ribaund kralı olurken blok sıralamasında ikinci sırada yer aldı.

Lawal geçen sene 73, önceki sene 49 maça çıkmış. Yani son iki sene toplamı 122 maç yapar.

Bunun yazmamın sebebi, atletik oyuncular sık sık bilek ve diz sakatlıkları yaşayabilir. Lawal'a maşallah demek lazım

122 maçta ortalama 18,7 dk - 9,2 sayı - 5,7 rib - 0,8 blk - 2,0 faul

%62 şut yüzdesi - %54 faul atışı

*

Bu arada geçen Aralık ayında Euroleague'de Milano - Brose maçında Lawal ile Velickovic karşılıklı oynamıştı.

G. Lawal - 28 dk 6/8 Fg 5/5 ftg 17 sayı 10 rib 3 blk

N. Velickovic - 26 dk 5/9 2fg, 0/3 3fg, 4/4 faul, 14 sayı 3 rib 2 ast

Bu maç ikisinin de geçen sene Euroleague'deki en yüksek verimlilik puanına ulaştıkları maç olmuştu.

O maç sonu: http://www.youtube.com/watch?v=X4sQD8IDk0E

Lawal Beyaz forma - #31
Velickovic Siyah forma - #21

*

Sacit
28.08.2014, 01:32
Gani Lawal Trabzon'a gelerek takıma katıldı ve ilk antrenmanına çıktı.
Hayri Gür'de Lawal'ı izlemek muhteşem olacak

OĞUZHAN061
13.10.2014, 01:32
Bu adam bildiğin Cardozo ama kullanamıyoruz :D

Oğuz ZEYTİN
14.10.2014, 13:12
Lig öncesi 9 hazırlık ve 3 Türkiye Kupası maçında:

12 maçın 11'inde ilk beş başladı.

Ort. 22,7 dk - 10,7 sayı - 8 rib - 1,6 top kaybı - 1,8 blok - 2,9 faul

%57 ikilik - %53 faul

Çemberi savunma ve top kesme hevesi, takım savunmasını bir kişi eksiltiyor.

Murat'
18.10.2014, 15:03
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/1535588_730384763701088_1946578376220501028_n.jpg? oh=6cc166cfa484259ea7b90bae92e28645&oe=54AAFA35

"FENERBAHÇE TRABZON'DAN ÇIKAMAZ"
Trabzonspor Medical Park’ın Amerikalı yıldızı Gani Lawal taraftara böyle mesaj gönderdi
Trabzonspor MP’ın İtalya’nın Olimpia Milano takımından transfer ettiği ve uzun forvet-pivot pozisyonlarında oynayan Birleşik Amerikalı basketbolcusu Gani Lawal ile çok özel bir röportaj gerçekleştirdik. Lawal, muhabirimiz Gökhan KARAKAŞ’ı evinde kabul ederken her soruya samimi cevaplar verdi. İşte Lawal’ın Trabzonspor’a geliş hikayesinden ailesine kadar birçok konuda bilinmeyen yönleri;
“Türkiye’deki Rekabet Beni Cezp Etti”
TAKA: Öncelikle bizi evinde ağırladığın için teşekkür ederiz. İstersen Trabzonspor’a geliş hikayenle başlayalım, transferin nasıl gerçekleşti?
Lawal: “Milano ile sözleşmemin bitmesinin ardından transfer dönemi benim için çok hareketli geçti. Serbest bir oyuncu olunca çok sayıda teklif aldım ama doğru kararı vermek için bekledim.
Şunu söylemeliyim ki, meydan okumayı seven bir yapıya sahibim.
Beni isteyen çok önemli takımlar olmasına rağmen Trabzonspor’un ligdeki güçlü takımlar önünde verdiği mücadele Trabzonspor’u seçmemde en önemli bir etken oldu.
Trabzonspor’u bu yüzden tercih ettim diyebilirim.”
TAKA: Türkiye Basketbol Ligi ve rakipleriniz hakkında ne düşünüyorsun? Örneğin Fenerbahçe ile olan rekabeti duydun mu?
Lawal: “Bana göre Türkiye Basketbol Ligi mücadele açısından Avrupa’da ilk sırada. Sıralamaya baktığınızda en yukarıdaki ve en aşağıdaki takımlar arasında uçurumlar yok. Ligimizdeki 16 takımdan 12’si zirveye oynayan takımlar. Diğer liglerde böyle bir şey göremezsiniz. Yunanistan’da Olympiakos ve Panathinaikos dışında güçlü takım yok, keza Fransa, İspanya ve İtalya gibi Avrupa’da söz sahibi ülkelerde de aynı durum söz konusu. Ama Türkiye bu anlamda beni çok cezbetti.”
Fenerbahçe Mesajı
“Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki rekabeti duydum. Hatta futbolda Fenerbahçe’nin şike ile Trabzonspor’un kupasını aldığını duydum. (Söylerken eliyle para işareti yapıyor) Burada da insanlar bana ayrıntılarıyla anlattılar. Trabzonlular için bu maçların önemini biliyorum. Taraftarımız merak etmesin, ligin üçüncü haftasında kazanan biz olacağız. Fener’in Trabzon’dan çıkma şansı yok.”
TAKA: Trabzonlu basketbol severler, burada oynuyor olmanın Trabzonspor açısından büyük bir şans olduğunu düşünüyor. Peki Lawal’ın şehre ve Trabzonluya bakışı nasıl?
Lawal: “Öncelikle herkes bana çok yakın ilgi gösteriyor. İnsanların bu sevgisini görünce şaşırıyorum çünkü oynadığım diğer takımlarda sokağa çıktığımızda sıradan biriymişsiniz gibi bakarlar. Ama burada herkes yanınıza gelip size bir şeyler söylüyor, sevgisini gösteriyor ve sürekli komşularımdan ikram alıyorum. Başlarda çok şaşırtıcı bir durumdu ama zamanla bu durumdan memnun olmaya başladım.”
Türkçe Öğreniyor
“Trabzon’da futbolun basketboldan daha çok sevildiğini biliyorum ama takım olarak iyi şeyler yaparak taraftarların daha çok ilgisini göstermesini sağlamak bizim elimizde. Bu ilgi nedeniyle Türkçe’ye de merak sardım ve öğrenmeye çalışıyorum. Türkçe deyimler sözlüğü edindim ve her akşam çalışıyorum. Ama diliniz çok zor bir dil, özellikle harflerin yazıldığı gibi okunması çok ilginç. En çok ta ‘c’ harfinde zorlandığımı itiraf etmeliyim.”
“Henüz Hazır Değiliz”
TAKA: Lige dönersek, takım olarak lige çok iyi bir başlangıç yaptığınızı söyleyemeyiz. Zor bir fikstürünüz var ve üst üste zorlu maçlar oynayacaksınız. Torku Konya yenilgisini kimse beklemiyordu. Sana göre yenilginin sebepleri neydi?
Lawal: Konya maçıyla ilgili bana göre en önemli eksiğimiz defanstaydı. Defansımızı daha sert ve daha iyi yapmamız gerekiyor. Sizden daha zayıf bir takımla oynuyorsanız defansa dikkat etmeli ve rehavete kapılmamalısınız. Yeni kurulmuş bir takım olarak birlikte oynamayı öğrenmeliyiz, bu da zamanla gerçekleşecektir. Türkiye Kupası grup maçları ve ligin ilk haftası bu anlamda bizim için önemli bir ders oldu. Sezonun daha çok başı, Ekim ayındayız ve eğer takım uyumunu yakalayabilirsek ligde ses getireceğimize inanıyorum. Mart ve Nisan aylarıyla birlikte takım oturmuş ve daha iyi bir noktada olacaktır.
“Ayları telaffuz etmemdeki sebep benim basketbol anlayışımda her sezon 4 ayrı bölümden oluşur. Bunları da aylara göre ayırıyorum. Eylül-Ekim-Kasım ayları sezona hazırlık ve takımın birbirine alışması için geçen bir bölüm. Takip eden aylardan sonra da Mart-Nisan gibi taşlar yerine oturmuş ve oyuncuların birbirini daha iyi tanıdığı bir döneme girilir. Sonraki bölümde ise takım olarak artık siz meydan okuyabilen bir takımsınızdır. Önemli olan bu seviyelere en az hasarla ulaşabilmektir.”
TAKA: Peki Lawal kimdir? Nelerden hoşlanır, boş zamanlarını nasıl geçirir? Bize biraz kendinden ve ailenden bahseder misin.
Lawal: Tabii ki. Ailemi her şeyden çok severim. Onları çok önemsiyorum. Amerika’nın Georgia eyaletinde Atlanta’da yaşıyorlar. Onlardan uzak olmak üzücü ama sürekli birbirimizi arıyoruz ve internet üzerinden görüntülü olarak görüşüyoruz. Birlikteyken onlarla vakit geçirmeyi severim. Bir erkek ve iki kız kardeşim var. Arkadaşlarımla zaman geçirmeyi, gençlere ve takım arkadaşlarıma bir şeyler öğretmeyi, onlardan bir şeyler öğrenmeyi, kitap okumayı ve yüzmeyi çok seviyorum.
“Basketbola Başlamam Bir Aşkın Başlangıcıydı”
TAKA: Basketbola nasıl başladın, o kararı nasıl verdin biraz bahseder misin.
Lawal: Bu sporu yapan birçok insandan daha geç başladığımı itiraf etmeliyim. 12-13 yaşında ilk kez basketbolla tanıştım. Annem sporu çok severdi ve o yaşlara kadar birçok sporla uğraşmamı sağladı. Amerikan futbolu, beysbol, yüzme gibi sporlar yaptım ama okul arkadaşlarımla bir gün basketbol oynamaya gittiğimde hayatımın değişeceğini bilemezdim. Bu kesinlikle bir aşkın başlangıcıydı ve ilgilendiğim diğer sporları bir kenara bırakıp sadece basketbola odaklandım.
“Gece Hayatı Bana Göre Değil”
TAKA: Eğer senin için özel bir soru ise cevaplamayabilirsin, gece hayatın var mı? Örneğin antrenmanların olmadığı günlerde daha önce birçok oyuncuda gördüğümüz gibi büyük şehirlere eğlenmeye gidiyor musun?
Lawal: Tabii ki gidiyorum. Farklı yerler görmek, farklı insanlar tanımak en büyük hobilerimden biridir. (Gülümseyerek devam ediyor) Ancak bu seyahatlerim bahsettiğiniz anlamda değil. O tarz gece hayatı bana göre değil. Çok değer verdiğim bir kız arkadaşım var, Atlanta’da yaşıyor ama New York’ta çalışıyor. İtalya’dayken fırsat buldukça beni ziyarete geliyordu. Türkiye’ye geldiğimden beri henüz görüşemedik ancak önümüzdeki ay Türkiye’de olacak.
TAKA: Son olarak, Amerikan Kolej Ligi’nde oynadığın yıllarda Georgia Tech forması giyerken, Duke ile yaptığınız bir maçta Duke oyuncusu Miles’ın üstüne çıkıp, havadayken top yerine onun yüzünü tokatladığın bir pozisyon var. Sıçrama mesafen inanılmazdı, bize bu pozisyonu anlatır mısın.
Lawal: (Kahkaha atarak cevaplıyor) Aman tanrım! Siz de mi öğrendiniz bunu? Ben savunmadaydım ve amacım sadece topa müdahale etmekti ama Miles’tan müthiş bir fake yiyince kendimi havada buldum. Potayı korumaya devam ediyordum ama havadayken ikinci fake’i yeyince top yerine Miles’ın yüzüne tokat attım. 2.08’lik bir oyuncuya blok vurmak istiyorsanız yükseğe sıçramalısınız. Ben de bunu yaptım. Sonrasında birbirimize sarıldık, pozisyon gereği gelişen bir şeydi aramızda herhangi bir sorun olmadı.
TAKA: Bu hoş sohbet ve samimi cevapların için teşekkür ederim. Hem sana hem Trabzonspor’a ligde başarılar dilerim. Son olarak söylemek istediğin bir şey var, taraftarlara bir mesajın var mı?
Lawal: Ben teşekkür ederim. Buraya geldiğimden beri bana yakın ilgi gösteren yöneticilerimize de teşekkür ediyorum. Hem idari organizasyon hem de yönetim kurulu kusursuz. Neye ihtiyacımız varsa hemen karşılıyorlar. Antrenmanlara ulaşımımızdan tutun da mutfak ihtiyaçlarımıza kadar her şeyimizle yakından ilgileniyorlar. Büyük ve profesyonel bir takım olmanın en önemli göstergesi bunlar. Bu anlamda beklentilerimin çok üzerinde bir ortam var burada, tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Taraftarlarımıza da bize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum, bize biraz zaman versinler her şeyin çok daha güzel olacağını görecekler.

Ah be Lawal Konya'yı bile güle oynaya yolladınız evlerine.

Oğuz ZEYTİN
21.10.2014, 18:15
Hücumda da savunmada da etkili olduğu alan yarı çember civarı. Savunmada top kesmek için, hücumda da smaçlamak için...

Hücumda;

1) Pick and roll sonrası hareketliyken aldığı topları bitiriyor.

2) Sol dipte post up oyununu kendi sağından dönüp bitiriyor (Topu çembere yakın alırsa... Yoksa savunmacısını itemediği için top elinde patlıyor).

Trabzonsporking
21.10.2014, 19:52
Çok iyi oyuncu

AdemS
23.10.2014, 10:56
Az önce Lawal'in Milano'dayken Euroleague maçında fener'e karşı oynadığı birkaç dakikalık performansını izledim.. Bu Lawal bizdeki Lawal mı dedim.. Çok fark vardı.
İnşAllah yine o günlerine döner. Formda bir Lawal bu takımı yukarıya taşır.

Oğuz ZEYTİN
26.10.2014, 08:38
Ligin ilk iki maçında kendisi gibi atletik uzunlar Sean Williams ve S. Lasme'ye karşı varlık gösteremedi. Fb Ülker'in bu tarz uzunu yok. Eğer faul sorunu yaşamazsa ön plana çıkacaktır.

Ufuk
26.10.2014, 21:07
https://vine.co/v/OhlmF6r06uD

AdemS
27.10.2014, 12:00
Ligin ilk iki maçında kendisi gibi atletik uzunlar Sean Williams ve S. Lasme'ye karşı varlık gösteremedi. Fb Ülker'in bu tarz uzunu yok. Eğer faul sorunu yaşamazsa ön plana çıkacaktır.

Aynen öyle oldu Oğuz.

Peki bu performansı maçtan maça değişecek mi yoksa artık kendini buldu, bundan sonra böyle devam edecektir diyebilir miyiz?

https://vine.co/v/OhlmF6r06uD

Bu smaç harikaydı gerçekten...

Oğuz ZEYTİN
27.10.2014, 13:47
Aynen öyle oldu Oğuz.

Peki bu performansı maçtan maça değişecek mi yoksa artık kendini buldu, bundan sonra böyle devam edecektir diyebilir miyiz?

Bu smaç harikaydı gerçekten...

Adem, bu tarz oyuncuların performansı tamamen diğer arkadaşlarının oyunuyla ilişkilidir. Ne demek bu dersen...

Şöyle: Son yıllarda popüler olan SPACING diye bir kavram var. Yarı sahadaki yerleşim olarak kısaca açıklayabiliriz. Rakip yarı sahada doğru yerleşimleri, alan paylaşımlarını yapıp, toplu/topsuz katlara/driplinglere imkan sağlarsanız, koridorlar açarsanız, penetreci kısalar ve mobil uzunların çembere gitmesi kolaylaşır. Hele karşılarında ayak çabukluğu olmayan rakipler varsa...

Dün Lawal bunu kullandı.

Hazırlık maçlarındaki fast breakler ve alley-oopları henüz seyredemedik. Ama o da başta doğru ikili oyunlarla gelişecektir. Özellikle pnr savunmasında zorlanan rakiplere karşı... Dün Fener buna pek izin vermedi aslında. Velickovic'in ritmini düşüren de bu oldu.

Bir de Lawal henüz toy. Savunmada bir blok vurunca onu hücumda besleyip ödüllendirmek lazım ki havaya girsin...

Necmettin ALTUNTAŞ
27.10.2014, 13:49
Bu adam alındığında çok iyi olduğu söylenmiyor muydu?

AdemS
27.10.2014, 14:08
Adem, bu tarz oyuncuların performansı tamamen diğer arkadaşlarının oyunuyla ilişkilidir. Ne demek bu dersen...

Şöyle: Son yıllarda popüler olan SPACING diye bir kavram var. Yarı sahadaki yerleşim olarak kısaca açıklayabiliriz. Rakip yarı sahada doğru yerleşimleri, alan paylaşımlarını yapıp, toplu/topsuz katlara/driplinglere imkan sağlarsanız, koridorlar açarsanız, penetreci kısalar ve mobil uzunların çembere gitmesi kolaylaşır. Hele karşılarında ayak çabukluğu olmayan rakipler varsa...

Dün Lawal bunu kullandı.

Hazırlık maçlarındaki fast breakler ve alley-oopları henüz seyredemedik. Ama o da başta doğru ikili oyunlarla gelişecektir. Özellikle pnr savunmasında zorlanan rakiplere karşı... Dün Fener buna pek izin vermedi aslında. Velickovic'in ritmini düşüren de bu oldu.

Bir de Lawal henüz toy. Savunmada bir blok vurunca onu hücumda besleyip ödüllendirmek lazım ki havaya girsin...

Anladım Oğuz, yani saha paylaşımını dengeli bir şekilde yaparsan ve biraz da hareketli hücum tarzına sahipsen potaya gitmek daha da kolaylaşıyor.

Lawal henüz 25 yaşında, inşAllah daha iyi olur.. İyi bir Lawal'ı seyretmek gerçekten çok zevkli..

Oğuz ZEYTİN
27.10.2014, 14:11
Bu adam alındığında çok iyi olduğu söylenmiyor muydu?

Yine iyi Necmettin Abi ama doğru kullanamadık.

Anladım Oğuz, yani saha paylaşımını dengeli bir şekilde yaparsan ve biraz da hareketli hücum tarzına sahipsen potaya gitmek daha da kolaylaşıyor.

Lawal henüz 25 yaşında, inşAllah daha iyi olur.. İyi bir Lawal'ı seyretmek gerçekten çok zevkli..

Bunun için de statik değil hareketli setler oynamak lazım. Örneğin Lawal tepeye çıktığında, içeri devrilirken onun adamına perde getirmek lazım. Böylece içeride boş kalma ihtimali yükselir. Ataman'ın Bonsu'ya oynattığı set gibi...

Ufuk
27.10.2014, 14:58
Valla ben dün bi Lawalin oyunundan bide Caner di sanırım peşpeşe basket top calma felan yapti ondan etkilendim. Bi ara öyle sıkıldım ki chelsea maçına geçecektim Lawal geçme dedi :)

Oğuz ZEYTİN
04.11.2014, 21:09
Son üç maç:

Ort 19 dk

21/28 --- %75 Fg

16 sayı 5 rib 2,6 blok

exelans_25
07.12.2014, 18:13
mükemmelsin be adam

Oğuz ZEYTİN
08.12.2014, 14:59

Dün Lawal bunu kullandı.

Doğru kullanılınca MVP oluyor.

TBL 9. Hafta'nın en iyi oyuncusu oldu.

26 min - 10/14 fg - 25 pts - 16 rebs - 3 blks

Oğuz B.
08.12.2014, 20:37
Son maç inanılmaz mücadele etti.

Murat'
09.12.2014, 10:16
Karşıyaka maçında gözümüzün pasını sildi, bir de alley-oopu kaçırmsaydı süper olacaktı.

Oğuz ZEYTİN
09.12.2014, 22:59
Blok yapıyor, tamam. Ama net kötü savunmacı!

Dışarı çıkan uzuna çıkmıyor.
Blok kovalamaktan pozisyon kaçırıyor.
Ribaund konsantrasyonu ve box out becerisi düşük (Box demişken, artık Lawal klasiği loose ball faullerden bahsedebiliriz. Her maç 2-3 tane yapıyor).

Ha, etkili mi? Çember civarında evet.

Harun-61
10.12.2014, 13:05
Trabzon Hava Kuvvetleri...

Oğuz ZEYTİN
12.12.2014, 14:09
Trabzon Hava Kuvvetleri...

Bu yakıştırmayı pazarlamada kullanabiliriz.

Gani "Trabzon Hava Kuvvetleri" Lawal yazılı ve bununla alakalı desenlerin basıldığı t-shirtler hemen tasarlanmalı, üretilmeli ve uygun fiyatlardan satışa sunulmalı.

Örneği var mı? VAR! Uşak Justin Carter t-shirtleri satmıştı.

(Yurt dışındaki hayranları için Trabzon Air Force şeklinde de basılabilir. Türkçe'ye olan hassasiyetimiz bu girişime engel olmaz.)

Tunç Tosun
12.12.2014, 14:58
kaçırdığı smaçların istatistiğini tutan var mı??

Oğuz ZEYTİN
12.12.2014, 15:09

Güzel nokta. Onun sebebi (bence) ellerinin küçük oluşu: 8,5 inç (Resmi ölçümdür).

Tunç Tosun
12.12.2014, 15:57
Güzel nokta. Onun sebebi (bence) ellerinin küçük oluşu: 8,5 inç (Resmi ölçümdür).

?? ?? Topu tek elle tutması bile başarı o zaman.

Çift el dışında smaç denemesin arkadaş, insan kendini biraz tanır ona göre oynar. Oğuz kardeş bile biliyor elinin boyunu sen mi bilmiyorsun ey Gani paşa.

Elini yorganına göre uzat!!

Oğuz ZEYTİN
12.12.2014, 16:10
?? ?? Topu tek elle tutması bile başarı o zaman.

Çift el dışında smaç denemesin arkadaş, insan kendini biraz tanır ona göre oynar. Oğuz kardeş bile biliyor elinin boyunu sen mi bilmiyorsun ey Gani paşa.

Elini yorganına göre uzat!!

http://www.nba.com/2010/news/05/25/combine.measurements/index.html

O el, genelde gard ve forvetlerde var. Lawal'dan uzun olup eli Lawal'dan küçük sadece H. Whiteside var.

Çok önemli değil ama paylaşmak istedim.

Trabzonsporking
13.12.2014, 18:09
İnşallah sakatlamamıştır

Murat'
22.12.2014, 12:25
Babaannesi vefat ettiği için ülkesine gitmiş Lawal, inşallah TED maçına yetişir.

Murat'
27.12.2014, 17:32

Bugün de iki tane kritik smaç kaçırdı, formu yerlerde maalesef, Karşıyaka maçından sonra pek görünmedi.

Oğuz ZEYTİN
26.01.2015, 15:42
Markovic'ten önce TBL ve EC

Ort. 18,6 dk - 11,1 sayı - 6 rib (2,8 Hücum rib) - 1,6 blk - 2,3 faul

Maç başına 7,2 şut (%64) ve 4,0 faul atışı (%48)

Markovic'le birlikte TBL ve EC'de

Ort. 13,9 dk - 7,3 sayı - 4,8 rib (2,6 Hücum Rib) - 0,7 Blk - 2,9 faul

Maç başına 4,6 şut (%63) ve 2,9 faul atışı (%49)

Pınar KSK maçını saymazsak, düşüşü gösteren veriler...

Murat'
26.01.2015, 16:19
Yeterince faydalanamıyoruz Lawal'dan, çok erken faul problemine giriyor, kendisi bu kadar geri planda kalmayı içine nasıl sindiriyor anlayamıyorum, Karşıyaka maçındaki gibi bir patlama daha yapması lazım.

Oğuz ZEYTİN
26.01.2015, 17:06
Yeterince faydalanamıyoruz Lawal'dan, çok erken faul problemine giriyor, kendisi bu kadar geri planda kalmayı içine nasıl sindiriyor anlayamıyorum, Karşıyaka maçındaki gibi bir patlama daha yapması lazım.

Murat,

Erken faul problemine değinmişsin, görüyor ve arttırıyorum: Erken ve lüzumsuz faul problemi.

Hücumda screende gereksiz diz veya kalça çıkarmalar...
Savunmada ribaund mücadelesinde pozisyon alamadığı için rakibi kolundan çekmek...

26 maçta toplam 437 dk. oyunda kalmış (Ort. 16,8 dk) ve yaptığı faul 67 (Ort. 2,6).

Yani 6,5 dakikada 1 faul.

Lawal'ın bir başka dikkat çeken istatistiği...

26 maçta toplam/sadece 4 asist ve 2 (İki) top çalma!

Mons-Hainaut maçı tam Lawal'a göre... İstediği kadar at koştursun pota altında.

recdodo
29.01.2015, 19:39
Yolun açık olsun kara sinir.

Mehmet Fatih Silik
29.01.2015, 19:40
61saat'de sözlesmesi fesh edildi deniliyor...dogru mu acaba?

Adem Akyüz'
29.01.2015, 19:43
Çok iyi ama bir o kadar da dengesiz bir oyuncuydu. Yolu açık olsun.

Yiğit Gayretli
29.01.2015, 20:52
Takımdaki en sevdiğim isimdi. NBA takip ettiğim dönemde de uzun ve savruk forvet/pivotları severdim. Ondandır Lawal'i ayrı seviyordum.

Yolu açık olsun...

axelman
29.01.2015, 20:55
Güle güle Airforce.Yolun açık olsun

Oğuz ZEYTİN
29.01.2015, 21:53
Markovic'ten önce TBL ve EC

Ort. 18,6 dk - 11,1 sayı - 6 rib (2,8 Hücum rib) - 1,6 blk - 2,3 faul

Maç başına 7,2 şut (%64) ve 4,0 faul atışı (%48)

Markovic'le birlikte TBL ve EC'de

Ort. 13,9 dk - 7,3 sayı - 4,8 rib (2,6 Hücum Rib) - 0,7 Blk - 2,9 faul

Maç başına 4,6 şut (%63) ve 2,9 faul atışı (%49)

Pınar KSK maçını saymazsak, düşüşü gösteren veriler...

+++++++

Oyuncularımızın Eurochallenge'daki +/- Verileri (Maç Başına)

Hardy 10,7
Velickovic 9,7
Bost 9,4
Stipanovic 8,5
Marshall 7,8
Alper 5,1
Can Altıntığ 5,0
Nusret 3,9
Yunus 3,6
Lawal 1,8

Şu veriler neden gönderildiğinin nicel göstergeleridir. Bir de burada görünmeyen box out ve screen beceriksizliği kaynaklı loose ball fauller, pas akışını tıkaması, savunma tembelliği...

Yine de geleceğini öğrendiğimde heyecanlanmıştım. Seyretmek de keyifliydi. Acıbadem Turnuvası'nda biraz sohbet etmiştik, dilerim PAO fırsatını iyi değerlendirir.

KSK maçını unutmayacağız.

* Bu yaz Stipanovic'in Bosna-Hersek milli takımında birlikte çalıştığı Dusko Ivanovic, PAO'da Lawal'ı çalıştıracak. Lawal için büyük şans...

Murat'
29.01.2015, 23:14
Karşıyaka maçındaki performansıyla hatırlanacak hep.

Bir türlü yararlanamadık Lawal'den.

Yolu açık olsun.

Tunç Tosun
30.01.2015, 22:23
Hic isinamamistim sana. Pana da da takip edecegim seni, yolun acik olsun.