PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gökhan BİRBEN Fan Clup

Sinan Akyıldız
08.10.2006, 03:35
Gökhan BİRBEN Fan Clup

http://www.milliyet.com.tr/2003/05/22/sanat/resim/san09.jpg

Biyografi

Rize’nin Pazar ilçesine bağlı Subaşı Köyünde doğdu. 12 yaşına kadar köyünde yaşadı. Daha sonra İstanbul’a gitti. İki-üç sene sonra değişik işyerlerinde çalışmaya başladı. Fenerbahçe genç takımında 2 yıl futbol oynadı. Bir dönem Kadıköy Kuşdili Musikî Cemiyetinde müzik eğitimi aldı. İstanbul’dan köyüne döndüğünde radyo programları yapmaya başladı. Radyo programlarında söylediği şarkılar çok güzel tepkiler alıyordu ve bir albüm çıkarması noktasında istekler geliyordu. Çocukken annesinden ve köyündeki yaşlı kadınlardan duymuş olduğu şarkıları tulumun tınısına çok yakın bir tonla söyleme yeteneğine sahipti. Daha önceden de tanıdığı Kazım Koyuncu ve Kemal Sahir Gürel ile bir araya gelerek bir demo kayıt yaptılar. Ardından “Hey Gidi Karadeniz” albümü piyasaya çıktı. Albüm hazırlıkları sürerken Kazım Koyuncu’ya “Gülbeyaz” dizi filminin müziklerini yapması teklifinde bulunulduğunda, yine bestesi Kazım Koyuncu’ya ait olan “Hey Gidi Karadeniz” adlı şarkıyı Gökhan Birben’in seslendirmesi ve dizinin yayınlanmasıyla bu şarkının büyük ilgi görmesi de albümün piyasaya çıkmasıyla büyük satış rakamlarına ulaşacağının önceden bir göstergesi gibiydi. Gökhan Birben özellikle 4.albüme kadar yöresinde unutulmaya yüz tutmuş şarkıları derleyip, yok olmalarını engellemek çabası içinde olduğunu belirtiyor. Her albümünde bir lazca ve bir hemşince şarkıya mutlaka yer vermek istediğini söyleyen Gökhan Birben, yöresine tek kelimeyle aşık ve tam bir doğa tutkunudur ve her fırsatta İstanbul’un kalabalığından kaçıp soluğu köyünde almaktadır. Özellikle Karadeniz’de büyük bir patlama yapan ilk albümünden sonra şuan 2.albüm hazırlıklarını da köyünde yapan Gökhan Birben’in yeni albümünün mayıs ayında çıkması bekleniyor. 16.11.2003

Alıntıdır...

Ben şahsım adına söliyim son zamanlarda Kazım abi dışında dinlediğim tek Karadeniz sanatçısı Gökhan BİRBEN ve şahsi görüşüm Gökhan abi şu anda piyasada bulunan ve Karadeniz müziğini en iyi temsil eden 1-2 kişiden biri hatta bence 1.si . Birde Volkan KONAK var onu da görmezden gelemeyiz ama şahsi görüşüm Gökhan abinin ses rengi ve yorumuyla şu anda Karadeniz müziğinin en önde geleni olduğudur . Gökhan abinin hak ettiği değeri görmediğine inanan biri olarak illaki değerini anlamamız için birilerinin ölmemesi lazım bence . Bir seferde birilerinin değerini ölmeden anlıyalım ve sahip çıkalım. Sahip çıkalım derken Gökhan abi tabiki sahipsiz değildir ama bence gereken değeri görmüyor. Ama birazda hak veriyorum çünkü Gökhan abi günümüz müziğine pek ayak uyduramıyor , düşünsenize tekno yok , bilgisayar işi yok . Tamamen gerçek enstürmanlarla müzik yapıyor , doğal olarakta günümüze hitap etmiyo ama gerçek müzik yapıyor , mükemmele yakın bi ses rengi var ve inanılmaz güzel müzik yapıyo tekrar sölüyorum bu gibi değerlerimizin kıymetini bilelim ben Kastamonu'lusuna da dinlettim Tekirdağ'lısına da gerçekten verdikleri tepkilere inanamazsınız böyle değerlerimiz kolay yetişmiyor ve ben ölmeden de değerlerimize sahip çıkabileceğimize inanıyorum .

Yüksek Dağlara Kar Var Güzelum
Daha Dememki Yar Var Tatliyum
Öyle Kirdun Kalbumi Güzelum
Şimdi Yalvar Da Yalvar Tatliyum

Ben Sevduğum Sana Söyliyemedum
Oy Canum Gizli Gizli Severum
Hem Sever Hemda Seni Özlerum
Oy Canum Yollarını Gözlerum

Evvel Seni Severdum Güzelum
Petekteki Bal Gibi Tatliyum
Şimdi Gönlüm Soğudi Güzelum
Dağlardaki Kar Gibi Tatliyum

Çiçekli Yayları Güzelum
Gülüm Sen Severmisun Tatliyum
Bende Çiksam Yaylaya Güzelum
Beni Da Severmisun Tatliyum

macka61
08.10.2006, 14:07
ben beğeniyle dinliyorum iyi bir sanatçı

Berat
08.10.2006, 14:12
Bir de beşiktaşlı olmasa..

Remzi
08.10.2006, 14:16
Yöresine aşık olduğu her halinden belli zaten:mad: beşiktaşlı..

Sinan Akyıldız
08.10.2006, 14:16
Bir de beşiktaşlı olmasa..

Beşiktaş lı mı :)

Olsun canım o kadar kusur :D

Misina
08.10.2006, 15:35
beğenerek dinliyorum sayın birben i fakat bjk li olması işin gıcık yanı

galyanlim
08.10.2006, 15:46
ilk kasetini almıştım hani gülbeyaz da çıkan kaseti sesi harika ama beşiktaşlı ama o kadar fanatik diil biraz üstüne gidersek bizden olabilir mesela konser maçlardan önce trabzonda

macka61
08.10.2006, 15:48
sesi güzel evet ama bjkli olduğunu bilmiyordum bu kötü oldu

Sinan Akyıldız
08.10.2006, 16:05
Açıkcası beni bjk li olması o kadarda enterese etmedi :) çünkü ben çok beğeniyorum ;)

sweetrose
08.10.2006, 16:18
En son "asa" isimli bir kasedini almıştım yanlış hatırlamıyorsam... Gerçekten kazımla hemen hemen aynı düzeyde bir şarkıcı. Geçen senede ankarada ki konserinin bir bölümüne iştirak edebilmiştim...

mavic
08.10.2006, 17:04
evet gökhan birben'in değişik güzel bir ses tonu var.ben de asa sevdam kasetini almıştım,valla beğenerek dinliyorum.ama az sayıda konser organizyonu düzenliyor bu yüzden de ona sevgi ve ilgimizi pek fazla gösteremiyoruz,ekranlarda da göremiyorum sanatçıyı

Sinan Akyıldız
08.10.2006, 18:06
Ben son albümü " Asa sevdam " ve bi önceki albümü " Hey gidi karadeniz " i severek dinledim , bundan sonraki albümlerininde en yakın takipçilerinden biri olmaya çalışıcam :)

balek
22.04.2009, 16:06
arkadaşlar TrabzonSpor Derqisinin qeçen ayki (mart ayı) sayısında Gökhan Birben'in de röportajı wardı we kendisi TrabzonSpor'lu olduqunu söylüyor.. TrabzonSpor'lu olma sebebi olarak da Kazım Koyuncu'yu qösteriyor.. galyanlim'in dediqi qibi çok fanatik deqilmiş demek =) doqru yolu o da qörmüş :)

bu arada 2 mayıstaki trabzon konserirnin bilet fiyatlarını bilen war mı ?

Emirhan Ömeroğlu
22.04.2009, 16:09
8jkli ise hakkatten bitmiştir benim için..

Alihan Ertürk
22.04.2009, 16:42
sesinde ayrı bir güzellik var gerçekten ;)