PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Giresunspor

Sayfa : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12

tsmetu
25.05.2008, 19:41
Trabzon-Rize düzeldiyse gerisi kesin düzelir :D

Nasıl düzelmiş arkadaşım bir açıklaya bilirmisin.

tsmetu
30.05.2008, 18:58
Giresunuma önümüzdeki sezon süper lig'te görmek dileğiyle.

Burçak
03.06.2008, 12:18
Gelecek kurtarılmalı

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n3000/n2914/detail/Gelecek_kurtarilmali.jpg

Yeşil-beyazlıların Başkanı Kitapçı; “Belediye Meclisi’nin yarın yapacağı Haziran ayı toplantısına ben de katılayım. Üç projemiz istenildikten sonra bir gün içerisinde meclisten geçer” dedi
Perşembe günü yapılacak genel kurulda şartların iyileşmediği taktirde aday olmayacağını bir süre önce açıklayan Giresunspor Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Kitapçı, kulübün geleceğini kurtaracak olan üç projenin istenildikten sonra bir günde meclisten geçeceğini söyledi.
Belediye Meclisi’nin yarın yapacağı Haziran ayı toplantısına gerekirse kendisinin de çağrılmasını isteyen Başkan Kitapçı; “Kongre kararı aldığımızda benzin istasyonu için yer tahsisi ve eski Bodimeli parkının bulunduğu arazi ile 13 dolmuş hattının Giresunspor’a kiralanması halinde göreve devam edeceğimizi ifade etmiştik. Kulübü kalıcı gelir kaynaklarına kavuşturamazsak, görevde kalmayacağız ” dedi.

Beni De Çağırsınlar
Başkan Kitapçı; “Belediye meclisimiz aylık toplantısını yarın yapacak. Beni de çağırsınlar, projelerimizi anlatayım ve kararı meclis üyelerinin taktirine bırakalım. Profesyonel kulüpler, bugün belediyeler ve valiliklerden maddi yardım alamıyor. Gelirlerimiz kısıtlı. Her yıl maddi sıkıntılarla uğraşıyoruz. Benzin istasyonu, dolgu alanı ve 13 dolmuş hattının kiralanması Giresunspor’un olmazsa olmazlarındandır. Biz kendimiz için değil, Giresunspor’un kendi ayakları üzerinde durabilen bir kulüp olabilmesi için projelerin hayata geçmesini istiyoruz. Günü kurtarabiliriz ama kulübün yarınını da düşünmek zorundayız” diye konuştu

‘Kalıcı Gelir Yoksa Yokum’
Geride kalan sezonda finans yönünden ligin en mütevazı takımlarından birisi olmalarına ve ayaklarını yorganlarına göre uzatmalarına rağmen maratonun bitiminde futbolculara ve bankalara borçlu kaldıklarını anımsatan Başkan Kitapçı; “Borç beni de çok üzüyor. Sezonu borçsuz kapatmayı çok istedik ama başaramadık. Giresunspor kulübü kendi kendini finansa etmelidir. Eğer önümüzdeki günlerde projelerimize sıcak bakılmazsa 5- 13 Haziran’da yapılacak kongrede kesinlikle aday olmayacağım. Görevde kim olursa olsun, kulübümüzün geleceği sağlam temeller üzerine oturtturulmalıdır” ifadelerini kullandı.
Günebakış

tsmetu
07.06.2008, 16:23
Daha takıma sahiip çıkan yok ayıp oluyor ama sene işimiz çok zor ama bilrmiyorum.

Dursun Kaplan
07.06.2008, 16:33
Başkan bu yaptığın oLmadı.. !

Kazım Uzunboy
07.06.2008, 16:36
Trabzon-Rize düzeldiyse gerisi kesin düzelir :D

Nasıl düzelmiş arkadaşım bir açıklaya bilirmisin.

Trabzonspor taraftarı olarak Rizespor taraftarlarıyla aramızın düzeldiğini zaten sen bilmiyorsan açıklama yapmaya gerek duymam ;)

Seyit Hoca
07.06.2008, 16:47
Emrah KOL , Rize'ye atmış imzayı..Pekala bizde de oynayabilirdi.
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=6295&page=26

unique
13.06.2008, 23:52
Giresun'da şu an bir yönetim boşluğu var; oyuncuların çoğu sözleşmesi bittiği için ayrıldı. Umarım düzelir her şey, yoksa iş çok zor.

Kadir
14.06.2008, 00:08
Emrah Kiraz'ı bursa almış .

Efkan Bahadır
14.06.2008, 22:40
Giresun'da görev dağılımı

http://www.spor61.net/images/news/fatih_kitapci.jpg

14 Haziran 2008 14:47

Cuma günü yapılan kongrede göreve gelen Fatih Kitapçı başkanlığındaki yönetim görev bölümü yaptı.

Giresun'da görev dağılımı

Cuma günü kongresini yapan ve mevcut başkan Fatih Kitapçı ile yeniden devam kararı alan Giresunspor'da yeni yönetim görev dağılımı yaptı.Kongrede seçimlere tek liste ili girilirken oyların tamamına yatkının alan mevcut Başkan Fatih kitapçı başkanlığında oluşturulan yeni yönetim kurunda görev dağılımı yapılırken Halit Özkaya futbol Şube sorumluluğuna getirildi. 5 başkan yardımcısının bulunduğu listede Sinan Akgün Genel sekreter Nuri Yılmaz'da Amerika temsilcisi oldu.

Yapılan toplantı sonucu Görev dağılımı şu şekilde oluştu:

Fatih Mehmet Kitapçı : Başkan
Fahri Şahin : Başkan Yardımcısı
Ahmet Külekçi : Başkan Yardımcısı
Mehmet Şehitoğlu : 2. Başkan
Mustafa Temel Bozbağ : 2. Başkan
Hakan Güngör : 2. Başkan
Reşat Bahat : 2. Başkan
Recep Dizdar : 2. Başkan
Cengiz Cindemir : 2. Başkan
Sinan Akgün : Genel Sekreter
Eyüp Kitapçı : Sayman
Fatih Yarkın : Sayman
Fatih Sandal : Basın Sözcüsü
Halit Özkaya : Futbol Şube Sorumlusu
Mehmet Karaahmetoğlu : Federasyon Temsilcisi
Mustafa Önal : Amatör Şubeler Sorumlusu
Fikri Çalcalı : Bölge Temsilcisi
Teoman Murat Özsan : Ankara Temsilcisi
Nuri Yılmaz : ABD Temsilcisi
Şükrü Akkaya : Üye

Giresun Spor Kulübü

Efkan Bahadır
14.06.2008, 22:49
Komite oluşturuldu

http://www.spor61.net/images/news/fahri_sahin.20080614152533.jpg

14 Haziran 2008 15:22

Yeşil Beyazlı ekibin transfer komitesinde 4 yönetici yer aldı.

Komite oluşturuldu

Bank Asya liginde mücadele eden Giresunspor yeni sezon için Transfer çalışmalarına start verdi.

Yeşil-Beyazlı ekibin Yönetim Kurulunun dün akşam kendi tesislerinde gerçekleştirdiği toplantıda ele alınan yeni sezon hazırlıkları kapsamında transfer komitesi belirlendi. Kongrenin ardından kolları sıvayan yönetim kurulu teknik direktörü belirlemeden vakit kaybetmemek için transfer komitesini belirledi. Yeşil beyazlı ekibin 4 kişiden oluşan transfer Komitesinde yöneticiler Fahri Şahin, Hakan Güngör, Halit Özkaya ve Mustafa Önal yer aldı.

tsmetu
28.06.2008, 00:35
Trabzonspor taraftarı olarak Rizespor taraftarlarıyla aramızın düzeldiğini zaten sen bilmiyorsan açıklama yapmaya gerek duymam ;)
seninle düzelmiş olabilir ama bütün trabzonspor taraftarı ile düzelmesi lazım.Sen zaten bana birşey anlatma sen orada şenzonkta yat arkadaşım.

İskender YILMAZ
06.07.2008, 22:33
vayy giresun'um, giresunspor'um benim be.. gerçekten hiç takip etmiyor sayılırım giresunspor'umuzu ama gerçekten süper lige çıkmasını trabzonspor'un şampiyon olması kadar istiyorum.. Lig a ya çıktığında ne kadar çok sevinmiştim.. cani gönülden tüm kalbimle başarılar diliyorum Çotanaklar'a..

İskender YILMAZ
06.07.2008, 22:35
bu transfer sezonunda bi kaç futbolcu takımdan ayrıldı, biri de bursa'ya gitmişti.. inşallah eksiklikleri hissedilmez, yerleri daha iyileriyle doldurulur..

Misina
06.07.2008, 22:36
Artık karadenizden süper lige yeni takımların çıkma vakti geldide geçiyor bile.Samsun ve Ordu yönetim kaosuyla boğuşurken süper lig için Giresun u favori görüyorum.

Harun-61
06.07.2008, 22:37
kan kardesim, Gökhan Özdemir Giresunspor ile anlasmak üzere :)

.

Dursun Kaplan
06.07.2008, 23:17
kan kardesim, Gökhan Özdemir Giresunspor ile anlasmak üzere :)

.

Sevindirici bir haber..

BMN üyeLerinden birinin kardeşi Giresunspor'umuzda... :alkış:

HALİT KARAKAŞ
07.07.2008, 21:23
Bu kez farklı olacak Geride kalan sezonu 11. sırada tamamlayan Giresunspor’un yeni dönemdeki hedefi daha yukarılara tırmanmak. Teknik Direktör Birinci: “İlk altıyı kovalayacağız. Muhteşem taraftarımızın desteğiyle güzel işlere imza atacağız”

Teknik Direktör Mehmet Birinci, yeni sezonda farklı bir Giresunspor izlettireceklerinin sözünü verdi. Yeşil-beyazlı kulüp ile sözleşmesini geçtiğimiz günlerde uzatan Trabzonlu teknik adam; “Geçen yıl başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Yönetim kurulumuzun isteği üzerine Giresunspor ile yeniden anlaştım. Bildiğim tanıdığım bir yönetimle yeniden çalışacağım için mutluyum. Geçen yılki kadromuzda yer alan oyuncularımızın büyük bir çoğunluğunun sözleşmeleri tek yıllıktı. Sezonun sona ermesinin ardından başka kulüpleri tercih eden arkadaşlarımız oldu. Özellikle Metin Aktaş’ın gidici bizim için büyük bir kayıp” dedi.

Üst Düzeyde Futbolcuyu Kim İstemez
İmkânlar doğrultusunda en iyi kadroyu oluşturma çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Teknik Direktör Birinci; “ Her teknik adam üst düzeyde futbolcuların alınmasını ister ama Giresunspor’un verebileceği rakamlar belli. Transferde çok kaliteli oyuncuların alınması benim elimde olan bir şey değil. Ben alınmasını istediğim oyuncuların isimlerini veriyorum, yönetim kurulumuz da bu futbolcular ile temasa geçiyor. Maddi olarak kulübü sarsmayacak oyuncular alacağız. Genç oyunculardan ağırlıklı bir kadro ile yola çıkacağız. Taraftar haklı olarak transferin çok çabuk bitmesini ve en iyi isimlerin alınmasını istiyor. Giresunspor sevdalıları rahat olsunlar, onlara keyif verecek bir takım oluşturacağız” diye konuştu.

Düşme Korkusu Yaşamayacağız
Birinci Hoca yaklaşık 10 oyuncu transferi yapmayı planladıklarını ifade ederek; “Şuanda görüşülen oyuncuların hepsi çok yüksek ücret talep ediyor. Yöneticilerimiz biraz daha bekleme taraftarı. Birkaç gün içerisinde alacağımız oyuncular belirlenir diye düşünüyorum. Kampa eksik bir kadroyla gidebiliriz. Çünkü üst ligdeki takımların bırakacağı oyunculardan takımımıza katkı sağlayacağına inandığımız isimleri kadromuza katabiliriz. Beşiktaş’ın Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ile görüştük. Onlardan bir veya iki oyuncu alabiliriz. Yeni sezon kadrosunda 22 oyuncu ve üç kaleci düşünüyoruz. Geçen sezonu 11. sırada tamamlamıştık. Muhteşem taraftarımızın desteğiyle yeni sezonda her şey çok farklı olacak. Hedefimiz daha yukarılara tırmanmak. Güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. Düşme korkusu yaşamadan ilk altıyı kovalayacağız” şeklinde konuştu.

Dursun Kaplan
08.07.2008, 20:51
Bu sene Süper Lig'i zorLamaLıyız..

Hade Çotanak'Lar... ;)

Efkan Bahadır
08.07.2008, 21:38
Kaleciler ona teslim

http://www.spor61.net/images/news/giresunspor.jpg

08 Temmuz 2008 17:47

Giresunspor Kaleci Antrenörü Bekir Küçükşahan ile anlaştı.

Kaleciler ona teslim

Bank Asya Liginde mücadele veren Giresunspor Kaleci Antrenörü Bekir Küçükşahan ile prensipte anlaşmaya vardı.

Transfer Komitesi Geçen sezon bir dönem Ekibimiz Kaleci Antrenörlüğü yapan Bekir Küçükşahan ile yaptığı görüşmeler sonucunda prensipte anlaşmaya varıldı. Bekir hoca birkaç gün içerisinde Giresun'a gelerek, resmi sözleşmeye imza atacak.

TOLGA TAMAM

Öte yandan Yeşil-Mavililer iç transferde Tolga Çavdar ile yeniden anlaşmaya vardı. Transfer Komitesi Geçen yıl İzmirspor'dan alınan genç orta saha oyuncusu ile yaptığı görüşmeler sonucunda prensipte anlaşmaya varıldı.

Tolga birkaç gün içerisinde Giresun'a gelerek, resmi sözleşmeye imza atacak.

pReN@_61
09.07.2008, 17:49
Bu sene ilk 4 e girmeli Çotanaklar..

HALİT KARAKAŞ
09.07.2008, 20:36
Komite tesislere kapandı Giresunspor’da yeni sezon kadrosunun bir an evvel belirlenmesine çalışılıyor. Transferde bugünden itibaren hareketli günlerin yaşanacağı belirtildi.

Yeni sezon için yarın toplanacak olan Giresunspor’da Transfer Komitesi, kadroyu bir an evvel belirleyebilmek için tesislere kapandı.Dış transferde Hasan Aydınlı ve gurbetçi Aykut’un ardından Trabzon Karadenizsporlu Muharrem’e imza attıran Yeşil-beyazlılar, bu hafta içerisinde önemli bir yol kat etmeyi hedefliyor. Başkan Fatih Mehmet Kitapçı’nın İstanbul’dan dönmesiyle çalışmalarına hız veren Komite, gündemindeki oyuncularla dün ön görüşme yaptı. Futbolcuların talep ettiği rakamlar, dün akşamki yönetim kurulu toplantısında görüşüldü. Basın Sözcüsü Fatih Sandal, bugünden itibaren hareketli günlerin yaşanacağı söyledi.

İmza Günü Olabilir
Transfer konusunun tüm detayları ile dün akşamki toplantıda görüşüldüğünü kaydeden Basın Sözcüsü Sandal; “Giresun’a davet ettiğimiz oyuncular var. Bugün imza günü olabilir” dedi. Listelerinde çok sayıda oyuncunun yer aldığının altını çizen Sandal; “Çalışmalarımızı iki koldan sürdürüyoruz. Çok titiz bir çalışma içerisindeyiz. İç transferi en kısa sürede bitireceğiz, dış transferde ise takımımıza çok fazla katkı sağlayacak isimlerle anlaşacağız. Bugünden itibaren hareketli günler yaşayacağız. Giresunspor Bolu kampına kadrosunu şekillendirmiş olarak gidecek. Kamp dönüşünde hocamızın isteyeceği mevkilere de takviyeler yapıp, sezona sorunsuz gireceğiz” şeklinde konuştu.

Alternatifi Bol Bir Kadro
Alternatifi bol bir kadro ile yola çıkacaklarını söyleyen Basın Sözcüsü Sandal, sözlerine şöyle devam etti. “Geride kalan sezonun son haftalarındaki performansımızı bu seneki tüm maçlarımıza yansıtmak istiyoruz. Ligin ses getiren ekiplerinden birisi olmayı arzuluyoruz. Güçlü bir kadroya sahip olup, bu hedefe ulaşacağız. Takımımızda her mevkiinin alternatifi olacak. Kadro konusunda bir sıkıntı yaşanmayacak. Bütçemize uygun klâs oyuncular peşindeyiz. Genel kurulumuzun ardından heyecanla transferlerimizi beklemeye koyulan taraftarımıza birkaç gün içerisinde mutlu haberler vereceğiz. Giresunspor yeni sezonda keyif veren bir takım olacak”

HALİT KARAKAŞ
10.07.2008, 06:35
Kale yine Metin’in

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n5000/n4332/detail/Kale_yine_Metin’in.jpg

Şanlıurfa Belediyesporlu Mesut ve Göztepeli Enver’in transferinde mutlu sona ulaşan Giresunspor, iç transferde ise milli kalecisi ile yeniden anlaşmaya vardı
Bank Asya Birinci Lig takımlarından Giresunspor, iç transferde tecrübeli file bekçisi Metin Aktaş ile anlaştı.Yeşil-beyazlılar, kaleci transferinde sağ gösterip, sol vurdu. Önce Sakaryasporlu Bora’ya ardından da Sivasspor’un eski file bekçilerinden Vedat’a teklif götüren Transfer Komitesi, tercihini geçen yılki kalecisi Metin Aktaş’tan yana yaptı. Milli kaleci bir süre önce yöneticilerle pazarlık masasına oturmuş ve kendisine sunulan rakamı az bulmuştu. Giresunsporlu yöneticilerle anlaşamayınca Diyarbakırspor’un teklifine ‘evet’ yanıtını veren Metin’in resmi sözleşmeye imza atmaması Giresun yönetimini harekete geçirdi. Metin ile dün yapılan görüşmede anlaşma sağlandı.

Mesut Ve Enver De Tamam

Tecrübeli kalecinin Giresunspor’dan ayrılmamasında Teknik Direktör Mehmet Birinci’nin de etkili olduğu öğrenildi. Kulüp, Metin ile yeniden anlaşma sağlandığını resmi sitesinden duyruldu. Kaleci sorununu Metin’le nikâh tazeleyerek çözüme kavuşturan Giresunspor, dış transferde ise Şanlıurfa Belediyesporlu Mesut ve Göztepeli Enver Işık ile el sıkıştı. Sağ kanat oyuncusu Mesut’un bir iki gün içerisinde Giresun’a gelerek resmi sözleşmeye imza atacağı kaydedildi. Daha önceki yıllarda Yozgatspor ve Kayserispor’da da oynayan Göztepeli Enver’le dün iki yıllık anlaşma yapıldı.

Bu Hafta Bitirecekler

Yönetim diğer mevkilere de transfer yapmak için arayışlarına hız verdi. Önceki akşam kulüp binasında toplanarak haftalık olağan toplantısını gerçekleştiren yönetim kurulu; hafta sonuna kadar görüşme halinde olduğu oyunculara imza attırıp, transferi büyük oranda bitirmeyi hedefliyor. İkinci Başkan Mustafa Temel Bozbağ; “Yeni sezona güçlü bir kadro ile girebilmek için çaba sarf ediyoruz. Arayışlarımız devam ediyor. Ön görüşme yaptığımız oyunculardan olumlu yanıtlar aldık. Birkaç gün içerisinde her şey netlik kazanır. Sezona sorunsuz gireceğiz. Bizlere büyük güven duyan taraftarımıza bambaşka bir Giresunspor izlettireceğiz” dedi.

Dursun Kaplan
10.07.2008, 09:44
Metin Aktaş tecrübeLi kaLemiz sağLamda... :)

Efkan Bahadır
10.07.2008, 10:16
Futbolcular ondan sorulur

http://www.spor61.net/images/news/giresunspor.jpg

10 Temmuz 2008 09:21

Giresunspor A.Sebat’ın eski masörü Osman Zeki Durna İle prensipte bir yıllık anlaşmaya vardı.

Futbolcular ondan sorulur

Giresunspor daha önce A.Sebatspor'da görev yapan ve geçen sezon Mardinspor'da görev alan Masör Osman Zeki Durna ile bir yıllığına anlaştı.

Yeşil Beyazlı ekibin Transfer Komitesi üyelerinin yaptığı çalışmalar sonucu geçen sezon Mardinspor'da görev yapan Masör Osman Zeki Durna ile prensipte bir yıllık anlaşmaya vardı.

Durna önümüzdeki günlerde Giresun'a gelerek resmi sözleşmeye imza atacak.

Atakan
10.07.2008, 10:16
Lig A ya çıkcağımız maça gitmiştim bursaya giresunum yürü be çıksak bari bu yıl

ApoCaN28
10.07.2008, 10:25
Giresunun düşmeden orda kalması 1-2 yıl daha kendileri açısındanda iyyi olur...Yada tecrübe transferiyle çıkabilirler...

mehmet83
11.07.2008, 06:17
Ben sahsen onumuzdeki 1-2 sene icerisinde ligi orta siralarda bitirecegimizi ve sonraki senelerde zirveyi zorlayacagimizi dusunuyorum. Dusme tehlikesi yasamayacagimizdan adim gibi eminim cunku Giresun'da oynadigimiz maclarda, super ligde bile cogu takimda olmayan muthis bir taraftar kitlemiz var. Kadronun zayif olacagini varsaysak bile bu destek bizi ligde tutar. Sonrasida zaten zamanla gelecektir.

HALİT KARAKAŞ
12.07.2008, 06:11
Şampiyonluk hayali kurmayalım’
http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n5000/n4403/detail/‘Sampiyonluk_hayali_kurmayalim’.jpg

Yeşil-Siyahlı ekibin Teknik Patronu Birinci, kulübünün bütçesinin kısıtlı olduğunu söyledi
Giresunspor Teknik Direktörü Mehmet Birinci, kulübünün bütçesinin kısıtlı olduğunu söyleyerek; “Şampiyonluk için hayal kurmayalım” dedi. Teknik patron Birinci; “Kadromuzu tam olarak kuramadık. Biraz geç kalmış gibi görünüyoruz. Geçen sezon başında anlaşılan futbolculara iki yıllık imza attırılsaydı, bugün bu sıkıntılar çekilmezdi. ‘Geldi, olmadı, gitti’ derken Metin Aktaş ile yeniden anlaştık. Bizim için büyük bir kazanç oldu. Kalemizi sağlama aldık. Geçen yılki kadromuzda yer alan Emre, Fırat, Burak, Anton, Sezai ve Tolga da yeni sezonda bizimle beraber olacaklar. Biraz geç kalmamız bazı arkadaşlarımızın başka takımlara gitmesine neden oldu ama onların yerine kaliteli, bütçemize uygun oyuncular düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

“Kaliteli Futbolcuyu Kim İstemez?”
Her teknik adam gibi kendisinin de kadroda kaliteli oyuncular görmek istediğini dile getiren Mehmet Hoca; “Bazen gerek basında, gerekse de taraftarlar arasında ‘Hoca futbolcu istemiyor mu?’ şeklinde laflar dolaşır. Parayı hoca değil, yönetim veriyor. Hangi hoca Süper Lig’den oyuncu alınmasını istemez? Her teknik direktör gibi ben de kaliteli oyuncu transferi yapılmasını isterim ama Giresunspor’un güce belli. Teknik kadro olarak alınmasını istediğimiz oyuncuların isimlerini yönetime sunuyoruz. Alınıp, alınamayacağı bizi aşan konular. Teklif götürülen bir oyuncu kapıyı 300 bin YTL’den açıyor. Çok üst düzeyde futbolcular var ama çok fazla para istiyorlar. Yönetim de haklı olarak geri adım atıyor. Genç arkadaşlarımızı ileriye dönük olarak düşünüyoruz. İskeletimizi oturtturduktan sonra isim yapmış iki veya üç futbolcu alabilirsek güzel işlere imza atarız” diye konuştu.

“Her Şeyin Bir Bedeli Var”
Yeni bir kadro oluşturmak zorunda kaldıklarını ifade eden Teknik Direktör Birinci; “Mali yönden diğer takımlara göre biraz zayıfız. Ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz. Kesemize uygun oyuncular alacağız. Ayrıca iki yabancı oynatma hakkımızı da kullanacağız. Bazı ülkelerden denenmek için oyuncular gelecek. Süper Lig takımlarından ilgilendiğimiz futbolcular da var ama durumları kamp çalışmalarının sonrasında netlik kazanacak. Seyircimiz rahat olsun, geçen yılki sıkıntıları yaşamayacağız ama şampiyonluk hayali kurmayalım. Geçen sezon başarılı olduk ama her şeyin bir bedeli var. İlk iki için kimseyi kandıramam, boşuna heveslendiremem. Çünkü şampiyonluk çok büyük bütçelerle gelir. Biz bu bütçeyle ilk altıyı zorlarız kanaatindeyim” diyerek sözlerini tamamladı.

tsmetu
13.07.2008, 13:16
Evet yukarıları zorlayacak bir takım yapamadık ama elimizdeki kadroyla en iyisini yapacağımıza eminim.

Dursun Kaplan
13.07.2008, 17:07
Evet yukarıları zorlayacak bir takım yapamadık ama elimizdeki kadroyla en iyisini yapacağımıza eminim.

Biraz sabırLa ve çok çaLışmayLa 1-2 seneye kaLmaz bizde Süper Lig'de oLuruz inşaLLah.. :)

Dursun Kaplan
14.07.2008, 12:10
http://www.giresunspor.com.tr/haber/haber_resimleri/hbr1051.gif

Ekibimiz dış transferde Denizli Belediyespor'dan Hasan Demir ile anlaştı.

Ekibimiz 2008-2009 sezonu için transfer çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Dış transferde Denizli Belediyespor'da forma giyen ve Stoper mevkiinde görev yapan Hasan Demir ile iki yıllık anlaşma imzaladı. 1982 doğumlu deneyimli futbolcu bu gün takıma katılarak çalışmalara başlayacak.

giresunspor.com.tr

pReN@_61
14.07.2008, 18:19
hayırlı olsun .

HALİT KARAKAŞ
14.07.2008, 19:18
Önder Giresunspor’da

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n5000/n4486/detail/Onder_Giresunspor’da.jpg

Yeşil-beyazlılar, 30 yaşındaki tecrübeli futbolcu ile her konuda anlaştı. Dün akşam Giresun’a gelen golcü, yeni takımıyla birlikte çalışmalara bugün başlayacak
Bank Asya Birinci Lig’de sezona yepyeni bir kadro ile giriş yapacak olan Giresunspor, golcü Önder ile anlaşma sağladı. Son olarak Gaziosmanpaşaspor’un başarısı için ter döken 30 yaşındaki futbolcu, dün akşam saatlerinde Giresun’a geldi. Teknik Direktör Mehmet Birinci’nin Maltepespor’dan talebesi olan Önder’in bugün resmi sözleşmeye imza atıp, yeni takımıyla birlikte çalışmalara başlayacağı kaydedildi. Önder’in Giresunspor’da başarılı olacağına inandıklarını söyleyen Basın Sözcüsü Fatih Sandal; “Bir süredir ilgilendiğimiz Önder ile anlaşarak gücümüze güç kattık” dedi.

“Klâs Oyuncular Peşindeyiz”
Kadro oluşturma çalışmalarına hız verdiklerini dile getiren Basın Sözcüsü Sandal; “İç transfer görüşmelerini bitirmek üzereyiz. Dış transferde ise klâs oyuncuların peşindeyiz. Yeni sezonda Giresunspor forması giymek isteyen oyuncu sayısı çok ama biz bu konuda hata yapmak istemiyoruz. Kesemize uygun, kaliteli futbolcuları transfer edebilmek için çaba sarf ediyoruz. Takımımızın Bolu’da yapacağı kamp çalışmalarına kadar da kadromuzu büyük oranda şekillendirmiş oluruz. Ayrıca denenmek için gelen yurt içi ve yurt dışından bazı futbolcular var. Teknik Direktörümüz Mehmet Birinci’nin beğeneceği futbolculara imza attıracağız” ifadelerini kulandı.

“Geç Kalmadık”
Transferde geç kalmadıklarını kaydeden Basın Sözcüsü Sandal, sözlerine şöyle devam etti: “Sezona üst sıraları zorlayacak bir kadro oluşturarak girmek istiyoruz. Bu nedenle ince eleyip, sık dokuyoruz. İmkânları kısıtlı bir kulübüz ve sokağa atılacak tek kuruşumuz dahi yok. Ligin başlamasına çok uzun bir süre var. Transferde geç kalmış sayılmayız. Geçen yıl da sezonun başlamasına az bir süre kala transfer yapılmış ve alınan oyuncuların hemen hemen hepsi başarılı olmuşlardı. Ayrıca Süper Lig takımlarının bırakacağı oyuncuları da bekliyoruz. Giresunspor’a katkısının çok fazla olacağına inandığımız futbolculara imza attıracağız. Taraftarımıza keyif verecek bir kadro oluşturacağız”

HALİT KARAKAŞ
15.07.2008, 06:34
Giresunspor ses getirecek

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n5000/n4530/detail/Giresunspor_ses_getirecek.jpg

Yeşil-Beyazlı yönetimde transfer komitesi, kadro oluşturma çalışmalarına devam ediyor
Bank Asya Birinci Lig’de mücadele eden Giresunspor’da Futbol Şube Sorumlusu Halit Özkaya, yeni sezonun ses getiren takımı olacaklarını söyledi. Transfer Komitesi olarak kadro oluşturma çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Özkaya; “Transferi oldubittiye getirmek istemiyoruz. Önümüzde daha zaman var. Bu nedenle çok da acele etmenin bir anlamı yok. Hata yapma lüksümüz olmadığından ince eleyip, sık dokuyoruz. Giresunspor’u başarıya taşıyacak oyuncuları almanın gayretleri içerisindeyiz. Taraftarımız rahat olsun, yeni sezona güçlü bir kadro ile giriş yapacağız. Bundan kimsenin endişesi olmasın” şeklinde konuştu.

Kapı Herkese Açık Değil
Gündemlerine çok sayıda futbolcu isminin geldiğini dile getiren Futbol Şube Sorumlusu Özkaya; “Menajerler aracılığı ile çok sayıda futbolcu isimleri bizlere öneriliyor ama kapımız gelmek isteyen herkese açık değil. Gelmek isteyen her futbolcuyu alamayız. Kadromuza dâhil edeceğimiz oyuncuların Giresunspor’a katkısı çok fazla olmalı. Futbolcuların büyük bir çoğunluğu astronomik rakamlar talep ediyor. Giresunspor’un imkânları belli. Biz çok büyük rakamlar ödeyerek futbolcu transferi yapamayız. Rakamların yüksekliği nedeniyle çoğu kulüp üst düzeyde transfer gerçekleştiremedi. Transferi tamamlayan takım sayısının da ‘yok’ denilebilecek kadar az olması geç kalmadığımızı gösteriyor” dedi.

Zevk Vereceğiz
Kadrolarına klâs oyuncular dâhil edeceklerini belirten Futbol Şube Sorumlusu Özkaya; “Görüşme halinde olduğumuz futbolcuların isimlerini imza aşamasına gelmeden açıklamayacağız. Şuanda denenmek için çok sayıda futbolcu takımımızla idmanlara çıkıyor. Ayrıca başka ülkelerden de denenmek için gelecek oyuncular var” ifadelerini kullandı. Ligin ses getiren ekiplerinden birisi olmayı hedeflediklerini dile getiren Özkaya sözlerini şöyle tamamladı: “Bu sezon her şey farklı olacak. Taraftarımıza zevk veren bir takım izlettireceğiz. İlk altıyı kovalamanın hesapları içerisindeyiz ve kadromuzu bu doğrultuda oluşturacağız. Giresunspor ligin korkulan takımlarından olacak” diye konuştu

Dursun Kaplan
15.07.2008, 08:42
ÇaLışmaLar güzeL gidiyo.. Bu sene inşaLLah güzeL işLer yapacağız.. ;)

HALİT KARAKAŞ
16.07.2008, 06:21
Endişeye gerek yok” Görüştükleri oyuncuların isimlerini imza aşamasına gelmeden duyurmak istemediklerini söyleyen Giresunspor Basın Sözcüsü Sandal: “Sezona güçlü bir kadro ile giriş yapıp, adımızdan başarılarımız ile söz ettireceğiz”

Geçen yılki kadrosundan ayrılan futbolcuların yerini henüz dolduramayan Giresunspor, transferde dün de sessiz kaldı.İlk altıyı kovalayacak bir kadro oluşturulup, sezona başlanacağı açıklanmasına rağmen şuana kadar transferde önemli bir yol kat edilememiş olunması taraftarı tedirgin ederken, Basın Sözcüsü Fatih Sandal endişeye gerek olmadığını dile getirdi. Transfer Komitesi’nin çok titiz bir çalışma içerisinde olduğunun altını çizen Sandal; “Çok sayıda oyuncu ile görüşme halindeyiz. Taraftarlarımızdan biraz daha sabırlı olmalarını istiyoruz. Bolu kampına kadar transferi büyük oranda tamamlayacağız” dedi.

İsimler Gizli Tutuluyor
İmza aşamasına gelinmeden ilgilendikleri oyuncuların isimlerini açıklamayacaklarını kaydeden Basın Sözcüsü Sandal; “Almak istediğiniz oyuncudan son dakikada vazgeçebiliyorsunuz veya söz kesilen futbolcu kararını değiştirebiliyor. Ayrıca futbolcuların taliplileri de çoğalıyor ve bu durumda iki misli rakamlar konuşuluyor. Bu nedenle imza aşamasına gelinmeden hiçbir futbolcunun ismini açıklamama kararı aldık. Sporcu ile her konuda anlaşmaya vardığımızda resmi sitemiz ve basın aracılığı ile kamuoyuna gerekli duyuruları yapacağız. Bizi başarıya taşıyacak kadroyu mutlaka oluşturacağımızın bilinmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Toplantı Düzenleyecek
Yeni dönemde geçen yıla göre daha başarılı olabilmek istediklerini vurgulayan Basın Sözcüsü Sandal; "Genç futbolcuları kadroya kattığımız için taraftardan tepki alıyoruz. Sahada isimler oynamıyor. Başarının parayla gelmeyeceğini üç yılda elde ettiğimiz iki şampiyonlukla gösterdik. Giresunspor sezona güçlü bir kadro ile giriş yapacak ve adından başarıları ile söz ettirecek. Taraftarımız keyif veren bir takım izleyecekler" ifadelerini kullandı. Öte yandan Sandal’ın bugün saat 12’de düzenleyeceği basın toplantısında iç transferde anlaşılan oyuncular ile kadroya dâhil edilen genç futbolcuların resmi sözleşmeye imza atacakları belirtildi.
http://www.avniaker.net/forum/Themes/classic/images/cerceve/mercekarka7kp6.gifhttp://www.avniaker.net/forum/Themes/classic/images/cerceve/mercekarka9jh6.gifhttp://www.avniaker.net/forum/Themes/classic/images/icons/modify_inline.gif

Bahattin Aydın
16.07.2008, 18:06
kaleye merin aktaş alınıyor sanırım..ben bu sene ümitliyim kadro çok sağlam değil ama ilk 6da olacağımıza inanıyorum

Dursun Kaplan
16.07.2008, 18:12
Evet kaLecimiz Metin Aktaş oLdu tecrübesi var en azından.. :)

HALİT KARAKAŞ
17.07.2008, 06:27
Çotanaklar’da imzalar atıldı

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n5000/n4619/detail/Cotanaklar’da_imzalar_atildi.jpg

Yeşil-beyazlılar Metin Aktaş ve Muzaffer Bilazer’le nikâh tazelerken, Muharrem ile Enver Işık da resmen Giresunsporlu oldu
Giresunspor iç transferde Muzaffer ve Metin Aktaş, dış transferde ise Göztepeli Enver Işık ile Trabzon Karadenizsporlu Muharrem’e imza attırdı. Daha önceki görüşmelerde kendisine sunulan teklifi az bulan Muzaffer, önceki akşam Giresun’a geldi ve yöneticilerle pazarlık masasına oturdu. Geç saatlere kadar süren görüşmenin ardından tecrübeli orta saha oyuncusuyla iki yıllık anlaşma sağlandı. Takımla birlikte çalışmalara başlayan Muzaffer ile daha önce anlaşma sağlanan Metin, Muharrem ve Enver dün saat 12’de düzenlenen törende resmi sözleşmeye imza attı. Basın Sözcüsü Fatih Sandal, tecrübeli file bekçisi ile bir, diğer futbolcularla da iki yıllık anlaşma yaptıklarını söyledi.

Hedefe Taşıyacağız
İmza töreninde konuşan Muzaffer, geçen sezon ağır bir sakatlık dönemi geçirdikten sonra Giresunspor’a geldiğini dile getirerek; “Takıma katkımın olduğu maçlar da oldu ama zaman zaman benden beklenen performansı sergileyemedim. Bu sezon iyi bir kamp dönemi geçirip, geçen yıla göre daha fazla katkı sağlamak istiyorum. Takım arkadaşlarımızla beraber Giresunspor’u hak ettiği, arzuladığı yere taşıyacağız” şeklinde konuştu. Kaleci Metin de “Aradığım mutluluğu geçen yıl geldiğim Giresunspor’da buldum. Bana olan güven Giresunspor ile yeniden anlaşmamda etkili oldu. Hedefimiz ilk altı. Giresunspor’u bu hedefe taşıyabilmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Gençler Kendine Güveniyor
Karadenizspor’dan alınan Muharrem ile Göztepe’den kadroya dahil edilen Enver ise Yeşil-beyazlı takımın bankolarından olacaklarına inanıyor. Sağ kanat oyuncu Muharrem; “Daha önce Üçüncü ve İkinci Lig’de forma giydim. Bank Asya Birinci Lig’de top koşturmak Giresunspor forması altında nasip olacak. Kendime güveniyor ve başarılı olacağıma inanıyorum” ifadelerini kullandı. Enver ise; “Hedefleri büyük olan bir sporcuyum. Bu nedenle Giresunspor’u tercih ettim. Çok büyük bir camiaya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Forma yarışını kazanmak için çok çalışacağım. Ortaya koyacağım performansla bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim” diye konuştu.

HALİT KARAKAŞ
19.07.2008, 06:30
Müslüm’de mutlu son

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n5000/n4709/detail/Muslum%E2%80%99de_mutlu_son.jpg

Transferde önceliği forvete veren Giresunspor yönetimi, Elazığspor’un genç golcüsüyle anlaştı. Geçen sezon fileleri 17 kez havalandıran Müslüm’ün Pazartesi resmi sözleşmeye imza atacağı belirtildi
Giresunspor yönetimi, bir süredir peşinde koştuğu Elazığsporlu Müslüm’ün transferinde mutlu sona ulaştı.Transferde önceliği forvete veren Yeşil-beyazlı yönetim, teklif götürdüğü Elazığsporlu 27 yaşındaki golcüden ‘evet’ yanıtını aldı. 2002’de Kocaelispor’un formasını terlettikten sonra Stolborg’a dönen Müslüm, geçen sezon başında Kırşehirspor’a gelmiş ve attığı 11 golle tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Ara dönemde Gakkoşlar’a transfer olan forvet oyuncusu, Elazığspor forması altında da altı gole imza atmıştı. Parasını alamadığı için Elazığ defterini kapatan Karabulut, tercihini Giresunspor’dan yana yaptı.

Pazartesi İmzaya Gelecek
Başarılı oyuncunun Pazartesi günü Giresun’a geleceği ve yöneticilerle yapacağı görüşmeden sonra resmi sözleşmeye imza atacağı kaydedildi. Müslüm’ün çok yetenekli bir golcü olduğunu söyleyen Basın Sözcüsü Fatih Sandal; “Uzun süredir gündemimizde yer alan Müslüm ile tüm şartlarda anlaştık. Kendisi son dakikada bir aksilik çıkmadığı taktirde Pazartesi Giresun’da olacak ve resmi sözleşmeye imza atacak. Müslüm’ün de takımımıza katılmasıyla gücümüze güç katacağız. Bu bölgede ayrıca Anton, Artur ve Emre İncemolla da var. Belki bir golcü transferi daha yapabiliriz. Taraftarımız rahat olsun, Giresunspor’u başarıya taşıyacak futbolcuları alacağız” diye konuştu.

“Nokta Transferler Yapacağız”
Türk Telekomsporlu Hacı’nın transferinde ise bir pürüz olmadığını dile getiren Basın Sözcüsü Sandal; “Hacı’nın da takıma katılmasıyla sol kanattaki sıkıntıyı çözüme kavuşturmuş olacağız. Savunma, orta alan ve sağ kanata nokta transferler yaparak kadromuzu şekillendireceğiz” ifadelerini kullandı. Yeni sezonda ilk altıyı kovalamayı hedeflediklerini de kaydeden Sandal, sözlerine şöyle devam etti: “ Giresunspor ligin ses getiren ekiplerinden birisi olacak. İlk senemizde ligde tutunmayı hedefliyorduk, 34 maçın sonunda başardık. Bu yıl hedefimizi büyüttük. Çotanaklar’dan alacağımız güçle engelleri tek tek aşıp, ilk altı hedefine ulaşacağız”

Emirhan Makul
19.07.2008, 07:37
vay be metin aktaşa bak nereden nereye

Dursun Kaplan
19.07.2008, 08:50
vay be metin aktaşa bak nereden nereye

Ne oLdum demiyeceksin, Ne oLucam diyeceksin her zaman.. :)

Tolpaş61
19.07.2008, 08:58
birkaç yıl daha ligde kalabilirlerse çok büyük ihtimalle önümüzdeki sezonlarda zirveye oynayan bir takım olacaktır.giresunspordada bu potansiyel var.taraftarından gerekli desteğide alırsa süper ligde boy gösterir gibi geliyor bana.

Dursun Kaplan
19.07.2008, 09:03
birkaç yıl daha ligde kalabilirlerse çok büyük ihtimalle önümüzdeki sezonlarda zirveye oynayan bir takım olacaktır.giresunspordada bu potansiyel var.taraftarından gerekli desteğide alırsa süper ligde boy gösterir gibi geliyor bana.

Evet Ağabey.. Zaten teknik direktörde bunun farkında ve yetenekLi tecrübeLi futboLcuLarı takıma kazandırmaya çaLışacak.. Taraftar desteği Giresun'da eksik oLmaz bundan eminim.. ;)

HALİT KARAKAŞ
20.07.2008, 10:48
Çotanaklar ile başaracağız”
http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n5000/n4748/detail/“Cotanaklar_ile_basaracagiz”.jpg

İlk etap çalışmalarını tamamlayan Giresunspor’da Teknik Direktör Birinci: “Nokta transferler yapıp, fırtına gibi eseceğiz”
İlk etap çalışmalarını dün yaptığı çift antrenmanla tamamlayıp, Kartepe kampı öncesinde iki günlük izine ayrılan Giresunspor’da Teknik Direktör Mehmet Birinci, nokta transferler yaparak fırtına gibi eseceklerini söyledi.Günebakış’a konuşan Trabzonlu teknik adam; “İlk etap çalışmalarında denenmeye gelen oyuncular oldu. Yabancı oyuncuların içerisinde Kırgızlı Artur’u beğendik ve resmi sözleşme imzalattırdık. Yaşı çok genç olan bu futbolcu uzun vadede Giresunspor’a çok fazla katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum. İlk etap çalışmalarımız olumlu geçti ama daha yolun çok başındayız” şeklinde konuştu.

Sonuç Değil, Oyun Önemli
Mehmet Hoca; “Geçen sezon kadromuzda yer alan oyuncuların büyük bir çoğunluğu takımdan ayrıldı. Genç futbolcular transfer ettik. Bu oyuncuların takıma tam olarak adapte olabilmeleri için zamana ihtiyaçları var. Yeni katılacak oyuncular da olacak. Gerek Kartepe, gerekse de Bolu’da katılacağımız turnuvada oynayacağımız dokuz maç, uyum sorununu aşmamız için bize yardımcı olacak. Lig öncesindeki hazırlık sınavlarında sistemimize uymayan isimlerde olabilir. Ben hazırlık maçlarında alınacak sonuçlara değil, ortaya konulacak oyuna bakarım. Bu tip maçların sonuçları kesinlikle ölçü olarak değerlendirilmemeli” dedi.

Tecrübeli Oyuncular Alınacak
Teknik patron Birinci; “Genç futbolcularımızın arasına dört veya beş tecrübeli futbolcu katmak istiyoruz. Yönetimle bu konuda sürekli görüş alışverişinde bulunuyoruz. Kadroyu şişirmeden, en fazla hangi bölgeye ihtiyacımız varsa ona göre takviye yapacağız. Kulübün bütçesi doğrultusunda en iyi isimleri Giresunspor’a getirmeye gayret göstereceğiz” diye konuştu. İlk ikiye kalmalarının zor olduğunu yineleyen Mehmet Hoca sözlerine şöyle devam etti: “Giresunspor’un her zaman bir hedefi olmuştur. Bu sezonki hedefimiz ilk altı içerisinde kendimize yer bulabilmek olacak. Çotanaklar’ın desteği ile bu hedefe ulaşmayı başaracağız. Giresunspor ligde fırtına gibi esecek, bundan kimsenin endişesi olmasın” ifadelerini kullandı.

Kazım Uzunboy
20.07.2008, 10:50
5 yıllık imzaladı
Giresunspor Transfer Komitesi 19 yaşındaki Kırgız oyuncu Artur Muladzhanov ile yaptığı görüşmeler sonucu 5 yıllık anlaşmaya vardı. Santrafor mevkiinde oynayan Artur Bişkek doğumlu.

Denenmek için getirilen ve Alton (Alex)'in memleketlisi olan Artur antrenmanlarda gösterdiği performans ile teknik heyetin gözüne girmeyi başardı. Teknik heyetin verdiği rapor üzerine harekete geçen Giresunspor transfer komitesi genç oyuncuya 5 yıllık sözleşme imzalattı.

Öte yandan Transfer çalışmalarını iki koldan sürdüren Giresunspor Transfer Komitesi, son iki sezonda yeşil-beyazlı formayı giyen Levent Demiray ile görüşmelerini sonlandırma kararı aldı.

Transfer Komitesinin sunduğu teklife yanaşmayan sağ kanat oyuncusu Levent ile görüşmeler tamamen bitti. Yönetim genç futbolcunun yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür etti.

spor61.net

a.fındıkoğlu
21.07.2008, 00:48
5 yıllık imzaladı
Giresunspor Transfer Komitesi 19 yaşındaki Kırgız oyuncu Artur Muladzhanov ile yaptığı görüşmeler sonucu 5 yıllık anlaşmaya vardı. Santrafor mevkiinde oynayan Artur Bişkek doğumlu.
insallah iyidir alton gibiyse sorun yok bu sene süperlig insallah

HALİT KARAKAŞ
21.07.2008, 06:09
Çalışmayan gider

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n5000/n4798/detail/Calismayan_gider.jpg

Giresunspor Teknik Direktörü Birinci, mevcut kadrodaki oyunculara da gözdağı verdi: “Burası yan gelip yatma yeri değil. Savaşmayanın benim takımımda kesinlikle yeri yok” dedi
Giresunspor Teknik Direktörü Mehmet Birinci, altı oyuncu takviyesi isterken, mevcut kadrodaki oyunculara da gözdağı verdi. İstedikleri transferleri henüz yapamadıklarını dile getiren Teknik Direktör Mehmet Birinci; “Bugüne kadar bizim bildiğimiz veya önerilen genç futbolcuları kadromuza dâhil ettik. Biz yönetime alınmasını talep ettiğimiz oyuncuların isimlerini sunduk. Yönetici arkadaşlarımız da sporcularla gerekli görüşmeleri yapıyorlar. Nokta transferler yaparak, altı oyuncu daha almalıyız. Transferde kesinlikle hata yapmak istemiyoruz. Stoper, önlibero, orta dörtlünün sağına ve hücum hattımıza takviyeler yapmalıyız. Öncelikli olarak forvet oyuncusu alınmalı” dedi.

Burası Yatma Yeri Değil
Teknik Direktör Birinci; “Bir oyuncuya tek seneliğine 500 bin YTL verebilecek kulüpler var ama biz veremeyiz. Çünkü her futbolcuyu alabilecek güçte değiliz. Kimse yarın çıkıp ta ‘Mehmet Birinci bize şu sözü verdi’ demesin. Hayalci olmamalıyız. Hem kadro olarak, hem de ekonomik olarak ilk ikiye oynamaya hazır değiliz. Taraftarın şampiyonluk beklentisi olabilir ama ilk iki sözü veremem, Play-Off’u zorlayacağız. Geçen seneki sıkıntıları kesinlikle yaşamayacağız” ifadelerini kullandı. Yeni sezonda savaşan, çok koşan bir takım izlettireceklerini söyleyen Birinci; “Benim takımımda savaşmayanın yeri kesinlikle yok. Herkes çok çalışacak. Çünkü burası yan gelip yatma yeri değil. Çalışmayan olursa gözünün yaşına bakmam, gönderirim” diye konuştu.

Yabancılar Amatörde De Oynayamaz
İlk etap çalışmaları sonrasında gönderdikleri yabancı oyuncuların amatörde bile kendilerine zor takım bulabileceklerini kaydeden Direktör Birinci, sözlerini şöyle tamamladı: “Bank Asya Birinci Lig’de yabancı oynatılmasına geç karar verildi. Daha evvelden bilinmiş olsaydı yurt dışında oyuncu seyredilebilirdik. Menajerler sanırım bizim ligimizi küçük görüyor. Adı yabancı oluyor ve buralara futbolcu diye gönderiliyor. Giresun’a denenmek için farklı ülkelerden beş oyuncu geldi. Bu arkadaşlar bırakın Giresunspor’da oynamayı, mahalli ligdeki takımlarda bile oynayacak kapasitede değiller. Alacağımız yabancı bizim futbolcularımızdan daha iyi olmalı ki transferi gerçekleşsin. Kaliteli yabancı bulursak, transfer ederiz” şeklinde konuştu.

HALİT KARAKAŞ
23.07.2008, 06:04
Müslüm’den Çotanaklar’a çalım

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n5000/n4889/detail/Muslum’den_Cotanaklar’a_calim.jpg

Giresunspor Transfer Komitesi Üyeleri, Elazığsporlu forvet Müslüm’den gelen haberle yıkıldı. Uzun süre peşinde koştuğu ve tüm şartlarda anlaşma sağlandığı açıklanan Beşiktaşlı Kenan Özer’i Kayseri Erciyesspor’a, yine prensipte anlaşıldığı duyurulan Gaziosmanpaşasporlu Önder’i de Şanlıurfa Belediyespor’a kaptıran Yeşil-beyazlılara, Müslüm Karabulut da hiç beklenmedik bir şekilde çalım attı. 27 yaşındaki forvet ile her konuda anlaşma sağlandığı belirtilmişti. Önceki gün Giresun’a gelmesi beklenen tecrübeli forvet oyuncusu Müslüm, kız kardeşinin rahatsızlığı nedeniyle bir gün gecikeceğini yöneticilere iletti. Bu mazeret, Giresunspor yönetimi tarafından da makul karşılandı.

Alanya’yı Tercih Etti
Giresunsporlu yöneticilere ‘Siz içinizi ferah tutun. En geç Salı günü Giresun’da olacağım ve resmi sözleşmeye imza atacağım” dediği öğrenilen Müslüm’ün aynı saatlerde Alanyaspor ile pazarlık masasında olduğu öğrenildi. Yeşil-beyazlıların tek seneliğine 180 bin YTL’ye söz kestiği Müslüm’ün Alanyasporlu yöneticilerin 240 bin YTL teklifine ‘evet’ yanıtını verdiği kaydedildi. Giresun’a gelebilmesi için yönetimin uçak biletini bile aldığı Müslüm’ün bu davranışı Yeşil-beyazlıların büyük tepki göstermesine neden oldu. Basın Sözcüsü Fatih Sandal; “Bizim için söz namustur. Müslüm bize söz verdi, ama gelmedi. Kendisinin bu davranışı etik değil” dedi.

‘Hiç Yakıştaramadık’
Resmi sözleşme imzalaması için Giresun’a davet ettikleri Müslüm’e bu davranışını hiç yakıştıramadıklarını söyleyen Basın Sözcüsü Sandal; “Adam bizim davetimiz üzerine Türkiye’ye geldi ve Alanyaspor’a imza attı. Kimseyi imza için zorlayamayız ama en azından bizlere haber verip; ‘Sizin önerdiğiniz paradan daha fazlasını veren kulüp var. Ben imzamı oraya atacağım’ diyebilirdi. İyi ki de Müslüm’ün Giresunspor’a transferi gerçekleşmemiş. Çünkü takım içerisindeki dengeleri bozabilir, diğer futbolcularımız ile aramızın açılmasına neden olabilirdi. Bize adam gibi adamlığı olan sporcular lazım. Müslüm Giresunspor’u bundan sonra ancak TV’den takip edebilir. Giresunspor Müslüm’den daha kaliteli bir oyuncu
alacak güçtedir” şeklinde konuştu.

Dursun Kaplan
23.07.2008, 09:03
MüsLüm bize yamuk yaptı.. :cool: Neyse hayırLısı oLsun...

Bahattin Aydın
23.07.2008, 15:55
müslümde olmadı ama o kırgız futbolcu iyidir inşallah

HALİT KARAKAŞ
24.07.2008, 19:34
“Giresunspor kimi isterse alır”

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n5000/n4917/detail/“Giresunspor_kimi_isterse_alir”.jpg

Başkan Yardımcısı Bozbağ: “Gündemimize gelen bir oyuncu ile anlaşmadıysak bir sebebi vardır. Biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Kulübümüzün sokağa atılacak 100 YTL’si dahi yok”
Giresunspor Başkan Yardımcısı Mustafa Temel Bozbağ, teklif götürdükleri her futbolcuyu alabilecek güçte olduklarını söyleyerek; “Elimizden kaçırdıklarımız olmaz, vazgeçtiklerimiz olur” dedi.Elazığsporlu Müslüm’ü ellerinden kaçırmadıklarını kaydeden Başkan Yardımcısı Bozbağ; “Forvet için onu düşünüyorduk. Ancak geçen yıldan sakatlığının olduğunu öğrendik. Kendisi her ne kadar ‘sakatlığım yok’ dese de bu futbolcunun belinden ciddi bir sorununun olduğu bizlere ulaştı. Müslüm’e aldırdığımız uçak biletini iptal ettirdik, o da başının çaresine bakarak Alanyaspor ile anlaştı” şeklinde konuştu.

“Kimi İstiyorsak Alırız”

Müslüm’ün Alanyaspor’a gitmesinin ardından kamuoyunda bu oyuncuyu ellerinden kaçırdıkları yönünde hava oluştuğunu ifade eden Başkan Yardımcısı Bozbağ; “Malatyaspor, Boluspor ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor takımları da bu futbolcuyla ilgilendi, ancak sakatlığından dolayı vazgeçti. Giresunspor’un dışında Bank Asya Birinci Lig’de 17 takım var. Bu takımlar dururken, neden İkinci Lige gitti diye düşünülmeli. Alanyaspor’a da söylenildiği gibi çok büyük paralara imza atmadı. Biz bir oyuncu ile anlaşmıyorsak, mutlaka bir sebebi vardır. Altını çizerek söylemek istiyorum, Giresunspor yönetimi kimi isterse alır. Bundan kimsenin endişesi olmasın” ifadelerini kullandı.

“Ne Yaptığımızı Çok İyi Biliyoruz”

Yeni sezonun kadrosunu oluşturmak için çok titiz bir çalışma içerisinde olduklarını dile getiren Başkan Yardımcısı Bozbağ sözlerini şöyle tamamladı: “Biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Adımlarımızı akıllıca atıyoruz. Giresunspor’un transferde sokağa atılacak 100 YTL’si dahi yok. Hata yapmak istemiyoruz. Kimse merak etmesin. Geride bıraktığımız son dört sezonda olduğu gibi yeni döneme de güçlü bir kadro ile giriş yapacağız. Bütçemize uygun klas oyuncuları kadromuza katacağız. Hiçbir şey için geç kalmadığımızın bilinmesini istiyorum. Transferdeki sessizliğimizi en kısa sürede bozacağız ve Giresunspor’u hedeflerine taşıyacak oyuncuları alacağız”

MehmetGÜRSOY61
24.07.2008, 19:39
Artık bu sene giresunspor süper lige cıkar bekliyoruz yanii yakışır

Bahattin Aydın
24.07.2008, 19:43
takımımız maddi sıkıntı çektiği o dönemleri atlattı anlaşılan..Giresun'da stadda Trazonspor maçını izlemek istiyorum :)

macka61
24.07.2008, 20:44
inşallah bu sene çıkacak çotanaklar süper lige

HALİT KARAKAŞ
25.07.2008, 06:15
Klas oyuncuların peşindeyiz

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n5000/n4990/detail/Klas_oyuncularin_pesindeyiz.jpg

Başkan Yardımcısı Güngör: “Görüşme halinde olduğumuz futbolculara her an imza attırabiliriz” dedi
Giresunspor yönetimi, yeni sezon kadrosunu Bolu kampına kadar şekillendirebilmek için çalışmalarına hız verdi.Transferde önceliği forvete veren Yeşil-beyazlılar, orta saha, sağ kanat, savunma ve sol kanata da takviye yapacak. Levent ile bağların tamamen kopmasının ardından sağ kanat için arayışlara başlayan Çotanaklar, sol kanata da Fırat’a alternatif olacak bir oyuncuyu kadroya katabilmek için kolları sıvadı. Ayrıca savunma ve orta alana da takviye yapılacağı ifade edildi. Yönetim transferi 5 Ağustos’ta başlayacak Bolu kampına kadar bitirmeyi hedefliyor. Transfer Komitesi’nin Süper Lig takımlarının bırakacağı futbolcuları da yakın takibe alacağı kaydedildi.

Görüşmeler Sürüyor
Birçok futbolcu ile temasta olduklarını kaydeden Başkan Yardımcısı Hakan Güngör, teknik heyetin raporu doğrultusunda transfer çalışmalarına hız verdiklerini ifade ederek; “Sezona alternatifi fazla bir kadro ile girmeyi planlıyor ve bu doğrultuda transfer çalışmalarımıza devam ediyoruz. Klâs oyuncuların peşindeyiz. İlk olarak santrafor sorununu çözeceğiz. Çok sayıda oyuncu ile görüşme halindeyiz. Transferde son günlerde sessiz kalmamız taraftarımızı karamsarlığa itmemelidir. Görüşme halinde olduğumuz futbolculara her an imza attırabiliriz. Her şey birkaç gün içerisinde netliğe kavuşacak. Sezona güçlü bir kadro ile giriş yapacağımızdan kimsenin endişesi olmasın” şeklinde konuştu.

Ses Getireceğiz
Giresunspor’un yeni sezonda da başarıyı yakalayabilmesi için yönetim olarak ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini dile getiren Başkan Yardımcısı Güngör; “Eski ve yeni oyuncularımız çabuk kaynaştı. Yapacağımız takviyelerle daha güçlü olacağız. Ligdeki ilk maçımızı Karabükspor ile oynayacağız. Kendi sahamızda başlasak çok iyi olacaktı ama deplasmandaki maçtan da puan ya da puanlar çıkaracağımıza inanıyoruz. Takımımız yeni sezonun ses getiren ekiplerinden birisi olacaktır. Geçen yıla göre daha başarılı bir sezon geçireceğiz. Tüm çalışmalarımız bunun için” ifadelerini kullandı.

Bahattin Aydın
25.07.2008, 16:07
inşallah bu sene çıkacak çotanaklar süper lige

inşallah çıkar Giresunspor..1 Trabzonspor'un şampiyonluğubu 2 Giresunspor'un süper lige çıkmasını çok istiyorum

Dursun Kaplan
25.07.2008, 16:15
Hemen Süper Lig'e çıkmak takıma zarar verir bence.. :S Önce en fazLa 2 sene daha tecrübe edinip öyLe çıkmaLıyız.. Ama bu sene çıkarsakta hayır demem.. :)

tsmetu
26.07.2008, 00:16
http://www.giresunileri.net/admin/haberresim/fatihkitapci.jpg

FORVET YABANCI OLACAK!

Daha önce transfer gündemine taşıdığı Kenan Özer, Önder Dalkıran ve Müslüm Karabulut isimlerinden başı ağrıyan Giresunspor’un kaliteli bir santrforun yanı sıra birde yabancı golcü alacağı belirtildi.

Sütten ağzı yanan ve yoğurdu üfleyerek yemenin hesaplarını yapan Giresunspor Yönetiminin, kendi ülkelerinin milli takım formalarını giymiş 2 yabancı futbolcu ile anlaşmaya varacağı ve bu isimlerden birisinin ise mutlaka santrfor olacağı kaydedildi.

Giresunspor’un Fransa’dan getirmeyi planladığı iki yabancının yanı sıra çok kaliteli bir santrfor daha alacağı şimdilik edinilen bilgiler arasında yer alıyor

mehmet83
26.07.2008, 05:45
http://www.giresunileri.net/admin/haberresim/fatihkitapci.jpg

FORVET YABANCI OLACAK!

Daha önce transfer gündemine taşıdığı Kenan Özer, Önder Dalkıran ve Müslüm Karabulut isimlerinden başı ağrıyan Giresunspor’un kaliteli bir santrforun yanı sıra birde yabancı golcü alacağı belirtildi.

Sütten ağzı yanan ve yoğurdu üfleyerek yemenin hesaplarını yapan Giresunspor Yönetiminin, kendi ülkelerinin milli takım formalarını giymiş 2 yabancı futbolcu ile anlaşmaya varacağı ve bu isimlerden birisinin ise mutlaka santrfor olacağı kaydedildi.

Giresunspor’un Fransa’dan getirmeyi planladığı iki yabancının yanı sıra çok kaliteli bir santrfor daha alacağı şimdilik edinilen bilgiler arasında yer alıyor

Uyyyy ne diyo bunlar ya. Eger boyle bisey yaparlarsa super olur. Birde Bank Asya'da 2 yabancidan fazla oyuncu oynatmak yasak degilmi? Boyle bisey varmiydi yoksa benmi uydurdum:D

Bahattin Aydın
26.07.2008, 14:26
Uyyyy ne diyo bunlar ya. Eger boyle bisey yaparlarsa super olur. Birde Bank Asya'da 2 yabancidan fazla oyuncu oynatmak yasak degilmi? Boyle bisey varmiydi yoksa benmi uydurdum:D

benimde bildiğim öyle ama Türk ülkelerine ait oyuncular oynayabiliyor..kırgızistan...kazakistan...vs.

Atakan
26.07.2008, 15:00
Ya şu giresunuma tomas junu verelim:Dyada ergini:D

tsmetu
27.07.2008, 10:35

iki tane yabancı oynatma şansımız vede ikitane türk ülkelerinde oynatma şansımız var yani dört tane bizde zaten yabancı oyuncu var alex.

Atakan
27.07.2008, 11:46
alex fm oyunlarında yok yaw inşallah seneye olur

tsmetu
27.07.2008, 12:35
Adı Soyadı:Barış DurmazOynadığı Takım :GaziantepsporDoğum Yeri :BurhaniyeDoğum Tarihi :14.05.1981Boy :176Kilo :70Mevki :SAĞ BEK A Milli :-Sözl. Bitiş Tarihi:15.06.2009Ülke:TürkiyeOynadığı Takımlar :Turgutlu, Gaziantep Bş.Bld., Gaziantep, Samsun

Barış giresunspor'muzda hayırlı uğurlu olsun.

tsmetu
27.07.2008, 12:36
Barış Durmaz Giresun'da!

Gaziantepspor'un basarili defans oyuncusu Barış Durmaz 2 yıllığına Giresunspor ile anlaştı. Durmaz pazar günü Giresun'un kampına katılacak!
http://www.giresunsporum.com/forum/forum_images/blank.gif

Sezon sonu Gaziantepspor'dan ayrılan sağ bek Barış Durmaz kendisini 2 yıllığına Giresunsporlu yapan sözleşmeyi Giresun'da imzaladı.

Pazar günü Kartepe'ye gececek olan Barış antreman eksikliğinin bulunduğunu ve arayı en kısa sürede kapatacağını söyledi.

tsmetu
27.07.2008, 12:38
GÖKHAN ALTINTAŞ http://www.tff.org/App_Themes/TFF_Default/Images/design/simgeFutbolcu.gifKişisel Bilgiler Doğum Yeri :KAYSERİ Doğum Tarihi :20 Ocak 1984 Uyruk:TC Futbolcu Temsilci:Lisans Bilgileri Lisans No : 696667 Kulüp : NAZİLLİ BELEDİYESPOR Sözleşme Başlangıç T. : 1 Şubat 2007 Sözleşme Bitiş T. : 31 Mayıs 2009

Maç KategorisiToplam MaçToplam GolTürkiye Kupası40TFF 3. Lig356TFF 2. Lig7911Özel Maçlar10Bank Asya 1. Lig30

Bahattin Aydın
27.07.2008, 16:57
transferler hayırlı olsun oldukca iyi transferler yapildi insallah basarili olunur

Atakan
27.07.2008, 17:09
Giresunsporum bu sene çıkıcaz inş.

tsmetu
28.07.2008, 23:27
Giresunsporumuz kartepe de devam eden 2.etap kamp dönemi kapsamında katıldığı kartepe Cup da dün Adanaspor ile oynadığı ikinci hazırlık müsabakısını 2-4 kaybetti.

Giresunspor : İbrahim; Fırat, Hasan Aydınlı, Artur, Cisse, Tayfun, Emre Karaman, Tolga, Anton, Sezai, Enver

Gollerimiz 6.dakikada Anton ve 75.dakikada Cısse den geldi.

tsmetu
28.07.2008, 23:27
Giresunsporumuzda transfer görüşmeleri tüm hızıyla devam ediyor,daha önce görüşülüp anlaşılamayan Sakaryasporlu Stoper Hamza ve Türk Telekomsporlu sol açık Hacı ile görüşmeler son aşamaya geldi ilerleyen günlerde bu futbolcuları kadromuzda görebiliriz.

Erdem Keser
29.07.2008, 00:20
Cisse kimdir yahu:)

Bahattin Aydın
29.07.2008, 00:34
Cisse kimdir yahu:)

Giresunspor, bir süre önce denemeye aldığı Fransız asıllı İbrahim Cisse’ye resmi sözleşme imzalatmak için kolları sıvadı.

Antrenmanlardaki üst düzey performansı ile dikkatleri üzerine çeken ve Adanaspor ile oynanan hazırlık maçında rakip fileleri havalandırma başarısı da gösteren 21 yaşındaki siyahi oyuncunun menajerine; “Kartepe’ye gel. Görüşelim ve anlaşma zeminleri arayalım” denildiği öğrenildi.

hakkında benim ulaşabildiğim bilgi bu :)

HALİT KARAKAŞ
29.07.2008, 06:24
Koray Giresun’a çok yakın

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n6000/n5155/detail/Koray_Giresun’a_cok_yakin.jpg

Yeşil-beyazlılar, Mardinsporlu orta saha oyuncusunun işini büyük oranda bitirdi. 26 yaşındaki futbolcu her an imza atabilir.
Yeni sezon kadrosunu Bolu kampı öncesinde büyük oranda belirlemek için harekete geçen Giresunspor yönetimi, Mardinsporlu Koray’ın işini büyük oranda bitirdi. Geçtiğimiz günlerde Gaziantepspor’un tecrübeli sağbeki Barış Durmaz’a iki yıllık imza attıran, Kayserisporlu Alaattin ile Nazilli Belediyesporlu Gökhan’la da prensip anlaşmasına varan Yeşil-beyazlılar, hız kesmiyor. Çotanaklar, transfer döneminin ilk günlerinde teklif götürdüğü, ancak anlaşma sağlayamadığı Mardinsporlu Koray ile yeniden masaya oturdu. 26 yaşındaki orta saha oyuncusu ile büyük oranda anlaşma sağlandığı gelen haberler arasında. Koray’ın her an resmi sözleşmeye imza atabileceği öğrenildi.

Hız Kesmek Yok
Daha önce Yozgatspor ve Türk Telekomspor’da da forma giyen Koray’ın transferinde mutlu sona çok yaklaşan Giresunspor yönetimi, diğer mevkilere de takviye yapmak için çok titiz bir çalışmanın içerisinde. Savunmanın soluna, orta alanın sağına ve forvete takviye için arayışlar içerisine giren Transfer Komitesi, bazı futbolcular ile temasa geçti. Görüştükleri futbolcuların isimlerini gizli tutma kararı alan Komite, 5 Ağustos’ta Bolu’da başlayacak üçüncü etap çalışmalarına kadar kadroyu büyük oranda şekillendirmek istiyor. Basın Sözcüsü Fatih Sandal; “Son olarak Gaziantepsporlu Barış ile anlaştık. Yeni imzalar çok yakında atılacak. Güçlü bir kadro oluşturacağız” dedi.

HALİT KARAKAŞ
30.07.2008, 22:33
Giresunspor takipte

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n6000/n5191/detail/Giresunspor_takipte.jpg

Geçen sezon Mardinspor’un formasını terleten orta saha oyuncusu Koray ile söz kesen Giresunspor, diğer mevkilere de takviye için birçok futbolcu ile temasta. Sezona güçlü bir kadro ile giriş yapıp, ilk altıyı kovalamanın hesaplarını yapan Yeşil-beyazlılarda yönetim kurulu, transferde hata yapmamaya büyük özen gösteriyor. Önceliği golcü transferine veren Çotanaklar, stoper, sol ve sağ kanata da takviye yapacak. İnce eleyip sık dokuduklarını söyleyen Başkan Yardımcısı Mustafa Temel Bozbağ; “Birçok futbolcu ile görüşme halindeyiz. Yeni sezon kadrosunu en kısa sürede belirleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘Gitmek İsteyen Tutulmaz’
Geçen sezonki kadroda yer alan bazı oyuncuların takımdan ayrıldığını dile getiren Başkan Yardımcısı Bozbağ; “Sözleşmeleri sona eren oyuncularımızdan bazıları başka takımlara gittiler. Bizim de görüşüp, anlaşamadığımız oyuncular oldu. Yönetim kurulu olarak verebileceğimiz en iyi rakamı sunduk. Gitmek isteyeni zorla tutacak halimiz yok. Şu unutulmamalı ki gidenin yeri her zaman dolar. Kaliteli, Giresunspor’a çok şeyler verebilecek oyuncuları kadromuza dahil edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Son olarak Gökhan’ı kadromuza dahil ettik. Yeni imzalar da pek yakında atılacak” şeklinde konuştu.

Gökhan geldi, Alaattin sırada
Giresunspor yönetimi, Nazilli Belediyesporlu Gökhan ile iki yıllık anlaşma sağladı.
Geçtiğimiz Cuma günü Giresun’a gelen ve kendisine sunulan teklife ‘evet’ yanıtını veren 24 yaşındaki forvetin kulübüyle de anlaşma sağlandı. İki yıllık mukaveleye imza atan Gökhan, yeni takımının Kartepe’deki kampına dün katıldı. Genç futbolcu, Yeşil-beyazlı takımda başarılı olacağına inandığını ifade etti. Gökhan, Giresunspor’a transferi gerçekleştiği için mutluluktan uçuyor. Çok büyük bir camiaya geldiğini söyleyen genç futbolcu; “Transferimin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ortaya koyacağım performansla bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim” dedi. Öte yandan transfer komitesine ‘gelirim’ haberi gönderen Alaattin’in kulübü Kayserispor ile de görüşmeler sürüyor.

HALİT KARAKAŞ
31.07.2008, 06:11
Koray ‘Çotanak’ oldu

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n6000/n5245/detail/Koray_‘Cotanak’_oldu.jpg

Orta saha oyuncusu dün şehre geldi ve kendisini Giresunsporlu yapan iki yıllık sözleşmeye imza attı.
Transferdeki çalışmalarını hızlandıran Giresunspor yönetimi, geçen yıl Mardinspor’da forma giyen Koray’a iki yıllık imza attırdı. Karşıyaka’nın da gündeminde yer alan 26 yaşındaki orta saha oyuncusu dün Giresun’a geldi. Yöneticilerin sunduğu teklife ‘evet’ yanıtını veren Koray, kendisini Giresunsporlu yapan iki yıllık mukaveleyi imzaladı. Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Kitapçı; “Bir süredir gündemimizde yer alan Koray davetimiz üzerine Giresun’a geldi. Kendisiyle yaptığımız görüşmede iki yıllık anlaşmaya vardık. Bu anlaşma her iki tarafa da hayırlı uğurlu olsun. Koray’ın da takıma katılmasıyla gücümüze güç kattık” dedi.

Transferler Sürecek
Transferde bütçeleri doğrultusunda en iyi isimleri kadroya katmak istediklerini söyleyen Başkan Kitapçı; “Teknik Direktörümüz Mehmet Birinci ile yapacağımız görüşmenin ardından hangi mevkilere takviye yapacağımız tam olarak netlik kazanmış olacak. Transferlerimiz sürecek” ifadelerini kullandı. 163 maçla Bank Asya Birinci Lig’in tecrübeli oyuncuları arasında gösterilen Koray ise; “Yimpaş Yozgatspor ve Türk Telekomspor’da oynadıktan sonra Mardinspor’a transfer oldum. Giresunspor’a karşı geçen sene iki maçta da forma giydim. Yeni takımımın muhteşem bir taraftara sahip olduğunu biliyorum. İnşallah ortaya koyacağım performansla bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim” şeklinde konuştu.

Başarıdan Emin
Giresun’da oynadıkları maçta öne geçmelerine rağmen sahadan puansız ayrılmalarında taraftar desteğinin çok etkili olduğunu dile getiren orta saha oyuncusu; “Giresunspor dokuz kişi kalmış ama maçı kazanmıştı. Giresunlu taraftarların takıma muhteşem bir destek verdiklerine şahit oldum. Mardin’deki karşılaşmaya bile gelip, Giresunspor’a destek verdiler. Ben onların huzuruna çıkacağım günü heyecanla bekliyorum. Çok çalışarak Giresunspor’un elde edeceği başarıda önemli pay sahibi olmak istiyorum” ifadelerini kullandı. Kulüp tesislerinde bir süre dinlendikten sonra İstanbul’a uçan Koray, akşam saatlerinde Kartepe’ye ulaştı. Orta saha oyuncusu yeni takımıyla ilk idmanına bugün çıkacak.

Dursun Kaplan
31.07.2008, 08:58
Takımımıza hayırLı oLsun.. ;)

HALİT KARAKAŞ
01.08.2008, 06:17
Giresun korku salacak!

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n6000/n5276/detail/Giresun_korku_salacak!.jpg

‘Giresunspor’da her mevkiinin alternatifi olacak’ diyen Başkan Yardımcısı Bozbağ: “Kimse bizi hafife almasın” diyerek gözdağı verdi
Giresunspor Başkan Yardımcısı Mustafa Temel Bozbağ, ligin korkulan ekiplerinden olacaklarını söyledi. Kadrolarını büyük oranda yenileyerek sezona giriş yapacaklarını dile getiren Başkan Yardımcısı Bozbağ; “Kamp çalışmalarımıza şuanda 30 futbolcu katılıyor. Birkaç transfer daha yapacağız. Maddi yönden ligin en mütevazı ekiplerindeniz. Buna rağmen en iyisinin peşindeyiz. İhtiyaç duyduğumuz mevkilere klas oyuncular alıp, sezona güçlü bir kadro ile giriş yapacağız” ifadelerini kullandı.

Sokağa Atılacak Para Yok
Giresunspor’un transferde sokağa atılacak parasının olmadığını vurgulayan Başkan Yardımcısı Bozbağ; “Taraftarımızın isim yapmış oyuncu transferi gerçekletirmemizi beklemesini doğal olarak karşılıyorum ama şu unutulmamalıki sahada isim oynamıyor. Biz geçmiş yıllarda olduğu gibi yıldız değil, yıldız adayı peşindeyiz. Kadroya dahil edeceğimiz oyuncular kulübede veya tribünde benim yanımda oturmamalı. Bu nedenle kesinlikle hata yapma lüksümüz yok. Giresunspor’da her mevkiinin alternatifi olacak. Takımımızda forma yarışı yaşanacak ve kazanan da Giresunspor olacak. Son olarak Koray’ı kadromuza dahil ettik, diğer mevkilere de takviye yapmak için çalışmalarımıza hız verdik” şeklinde konuştu.

Hedef Üst Sıralar
Çıtayı yükselttiklerini ve hedefi üst sıralar olarak belirlediklerini ifade eden Başkan Yardımcısı Bozbağ sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçen yıl ligin yenilerindendik. Yeni sezonda her şey çok farklı olacak. Diğer takımların hangi futbolcuyu aldığı bizi ilgilendirmiyor. Biz kendi işimize bakıyoruz. Kardemir Karabükspor maçıyla başlayacağımız maratonda elde edeceğimiz başarılı sonuçlar ile konuşulacağız. Kimse bizi hafife almasın. Çok canlar yakacağımızın ve ligin korkulan ekiplerinden birisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Giresunspor taraftarı her şeyin en iyisine layık. Onların yüzünü sürekli güldüreceğiz” Bozbağ, Giresunlular’dan destek beklediklerini de sözlerine ekledi.

HALİT KARAKAŞ
08.08.2008, 21:16
Ali Kemal Giresunspor’da

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n6000/n5553/detail/Ali_Kemal_Giresunspor’da.jpg

Yeşil-beyazlılar, İskenderun Demir Çeliksporlu orta saha oyuncusunu kadrosuna kattı. İki yıllık sözleşme imzalayan 29 yaşındaki futbolcu, yeni takımıyla ilk idmanına bugün çıkacak
Giresunspor transferdeki sessizliğini İskenderun Demir Çelikspor’dan Ali Kemal’i alarak bozdu. Geçen sezonun ilk yarısında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor formasını giyen, ara dönemde ise İskenderun Demir Çelikspor’a giden orta saha oyuncusu dün Giresun’a geldi. 29 yaşındaki futbolcu kendisine sunulan teklife ‘evet’ yanıtını verdi ve iki yıllık sözleşmeye imza attı. Daha önceki yıllarda Amasyaspor, Ceyhanspor, Uşakspor’un başarısı için de ter döken Ali Kemal, yeni takımıyla birlikte ilk idmanına bugün çıkacak. Başkan Yardımcısı Mustafa Temel Bozbağ, Ali Kemal’i geçen sezon birçok maçta takip ettiklerini vurgulayarak; “Giresunspor’da çok başarılı olacağına inanıyoruz” dedi.

‘Mahçup Etmem
Giresunspor’dan aldığı teklifi hiç düşünmeden kabul ettiğini dile getiren Ali Kemal; “Profesyonelliğe ilk adımımı attığım Amasyaspor ve geçen yıl formasını giydiğim Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’dayken Giresunspor’a karşı oynamıştım. Daha önce Karadeniz takımlarının hiç birinde forma giymek nasip olmadı ama Giresunspor’un çok büyük bir camia olduğunu biliyorum. Atatürk Stadı’nda iki kez maça çıktım. Bu maçlarda taraftar tek kelimeyle muhteşemdi. Her karşılaşmasını binlerce taraftarının desteğini arkasına alarak oynayan Giresunspor’a hizmet edeceğim için çok mutluyum. Ortaya koyacağım performansla bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim” diye konuştu.

‘Başarılı Olacağım’
Bonservisinde her hangi bir pürüzün olmadığı öğrenilen orta saha oyuncusu; “Tatildeyken sürekli idman yaptım ama tam olarak hazır olduğumu söyleyemem. Bolu kampında çok çalışarak arkadaşlarımla aramdaki idman açığımı en kısa sürede kapatacağım. Ligin ilk karşılaşmasında hocam şans verdiği takdirde sahada olurum. Giresunspor hedefleri büyük bir kulüp. Buraya başarılı olabilmek için geldim. İnşallah çok güzel bir sezon geçireceğiz. Giresunspor’u ilk altı hedefine ulaştırabilmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Giresunspor taraftarına kendimi çok sevdireceğim” ifadelerini kullandı. İmzayı attıktan sonra Bolu’nun yolunu tutan Ali Kemal, ilk idmanına bugün çıkacak.

tsmetu
10.08.2008, 11:55
Aydın Çetin !
http://www.giresunspor.com.tr/haber/haber_resimleri/hbr1085.gifEkibimizin dış transferde Aydın Çetin ile Prensipte anlaşmaya vardı.

Ekibimiz Transfer Komitesinin yürüttüğü görüşmeler sonucunda Karşıyakaspor'un tecrübeli golcüsü Aydın Çetin ile prensipte 2 yıllık anlaşmaya varıldı. Tecrübeli ve başarılı golcüümüzdeki günlerde sözleşmasini imzalayacak ve Ekibimizin kamp yaptığı Bolu'ya geçerek Kampına dahil olacak. Almanya doğumlu Tecrübeli golcü daha önce Sakaryaspor A.Ş. ve Altay formaları da giymişti.

tsmetu
10.08.2008, 11:57
http://www.futbolig.com.tr/resim/futbolcular/4557.jpg Bende arattım google dan ve eğer gerçekten Giresunspor anlaşmışsa o zaman büyük iş yaptığı kanaatine vardım çünkü Beşiktaş bile bir dönem ilgilenmiş bu kaleciyle. Aşağıda ilgili linkleri veriyorum sizde bakın

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiId=1020083 (http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiId=1020083)

Bir dönem Beşiktaş ile antrenmanlara da çıkımş
http://www.webhatti.com/besiktas/205702-goksuyu-deniyoruz.html (http://www.webhatti.com/besiktas/205702-goksuyu-deniyoruz.html)

Ayrıca aynı kaleciyi geçen sene Samsun da istemiş fakat sonradan anlaşamışlar

http://www.halkgazetesi.com.tr/news_detail.php?id=5112 (http://www.halkgazetesi.com.tr/news_detail.php?id=5112)

Ve en son Ocak 2007 de ara transfer sezonunda Fenerbashçe de denenmiş fakat...
http://www.pcforumlari.com/goksu-icin-karar-ziconun-t33675.html?amp (http://www.pcforumlari.com/goksu-icin-karar-ziconun-t33675.html?amp);

http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=29&go=49672 (http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=29&go=49672)

pReN@_61
10.08.2008, 11:58
hayırlı olsun Giresunspor'a..

tsmetu
10.08.2008, 11:58
Yönetim yavaş yavaş ağır topcular almaya başladı. Devamı vede süper lig tecrübesi olan topcular da Giresunsporumuza kazandırılır inşallah.

Turan Bebek
10.08.2008, 12:07
Trabzonsporu tutan bir Giresunlu olarak takımımızı süper ligde görmek istiyoruz

Bahattin Aydın
11.08.2008, 21:14
hayde bakalım inşallah Giresunspor bişeyler yapacak bu sezon

Dursun Kaplan
11.08.2008, 21:21
İnşallah bende ümitliyim bakalım...

HALİT KARAKAŞ
12.08.2008, 06:40
Giresunspor savunmacı peşinde

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n6000/n5722/detail/Giresunspor_savunmaci_pesinde.jpg

Yeşil-beyazlı yönetim, savunmaya takviye yapmak için çok tiziz bir çalışma içerisinde. Başkan Yardımcısı Bozbağ: “Her mevkiinin alternatifi olsun ve hiçbir bölgede sıkıntı yaşanmasın istiyoruz. Birkaç gün içerisinde müdafaaya da oyuncu almış oluruz”
Aydın ve Ali Kemal’in de takıma katılmasıyla kadrosundaki oyuncu sayısı 26’ya çıkan Giresunspor’da yönetim kurulu, savunmaya da takviye yapabilmek için çok titiz bir çalışma içerisinde. Emrah Kiraz’ın Bursaspor’a gitmesi, Kemal’in de Kasımpaşaspor’a dönmesinin ardından stoper arayışlarına başlayan Transfer Komitesi, bu sorunu en kısa sürede çözüme kavuşturmak arzusunda. Sezona alternatifi bol bir kadro ile giriş yapmayı hedefleyen Çotanaklar’ın bazı futbolcular ile temasa geçtiği öğrenildi. Yönetim, görüştükleri futbolcuların isimlerini gizli tutuyor.

Tecrübeli Savunmacı Aranıyor
Yeşil-beyazlılar, stoper transferindeki tercihini Bank Asya Birinci Lig tecrübesine sahip oyuncudan yana yapmayı düşünüyor. Forvet ve orta alanına takviye yaptıklarını söyleyen Başkan Yardımcısı Mustafa Temel Bozbağ; “Kadromuza kaliteli bir savunma oyuncusu da dâhil edeceğiz. Bu mevkide görev yapan oyuncuların performansından son derece memnunuz ama lig 34 hafta. Bu nedenle her mevkiinin alternatifi olsun ve hiçbir bölgede sıkıntı yaşanmasın istiyoruz. Birkaç gün içerisinde savunmamıza da oyuncu almış oluruz. Arayışlarımız devam ediyor. Bütçemiz doğrultusunda en iyi ismi Giresunspor’a getireceğimizden kimsenin endişesi olmasın” şeklinde konuştu.

“Hazırlık Maçları Işık Olacak”
Stoper transferinin gerçekleşmesinden sonra transferi tamamlayacaklarını kaydeden Başkan Yardımcısı Bozbağ, sözlerine şöyle devam etti: “Takımımız lig öncesindeki hazırlıklarını sürdürüyor. Patalya Cup2’de hazırlık maçları oynuyoruz. Bu müsabakalar bize ışık olacak. Turnuvanın sonunda kadromuza takviye ihtiyacı duyarsak, başka transfer yine yapabiliriz ama şuan itibariyle savunmaya oyuncu alabilmek için çaba sarf ediyoruz. Giresunspor’da transferin hiçbir zaman bitmeyeceğini herkesin bilmesini istiyoruz. Takımımıza çok yararlı olacağını düşündüğümüz bir oyuncu gündemimize gelirse gerekirse son günde bile oyuncu transferi yaparız.”

mehmet83
12.08.2008, 06:49
Bu sene baya bi transfer yaptilar. Hic birisi hakkinda bilgim yok ama insallah hayirli olur hepsi. Play-offlara kalsak bu sene muhtesem olur. Haydi cotanaklar, bize super lig yakisir. Giresun- Bolu elele hep beraber super lige...

Dursun Kaplan
12.08.2008, 08:55
Giresun-Bolu kardeşliğini herkes bilir..

Hep beraber inşallah bizde süper ligde oluruz..

mehmet83
13.08.2008, 06:23
Bu sene iyi haberler bekliyorum Giresun'umdam. Bizdeki bu taraftar kapasitesi ve destegi, hic bir Anadolu kulubunde yok(Trabzonsporumuz haric). 4 buyuk takimi cikarin, ondan sonra Giresunspor taraftari gelir. Her mac stad full doluyor. Eger Super Lig'e cikarsak, Giresun deplasmani rakip takimlar icin tam bir kabus olur. Bu sene daha bi dikkatle takip edicem Giresun'umu.

Burçak
14.08.2008, 08:11
Giresunspor yine üzdü: 2-3

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n6000/n5798/detail/Giresunspor_yine_uzdu:_2-3.jpg

Yeşil-beyazlılar iki kez öne geçtiği maçtan yenik ayrıldı. Mehmet Birinci savaşan bir ekip olduklarını söyledi...
Giresunspor hazırlık maçlarında aldığı sonuçlar ile taraftarını üzmeye devam ediyor.
Daha önce oynadığı dört hazırlık maçının ikisini kaybeden, ikisinden de beraberlikle ayrılan Çotanaklar, dün Şanlıurfaspor’a 3-2 yenildi. Karşılaşmaya hızlı başlayan Mehmet Birinci’nin talebeleri 14. dakikada Muzaffer’in golüyle öne geçti. Şanlıurfaspor bu gole 24’te Murat Bayraktar ile karşılık verdi. 75. dakikada Hasan Demir’in golüyle ikinci kez üstünlüğü yakalayan Yeşil-beyazlılar, 79’da Murat, 90’da Murat Tanburacı’nın gollerine engel olmayınca sahadan 3-2 yenik ayrıldı.

SAHA: Gerede
HAKEMLER: Muhammet Albayrakoğlu (***), İdris Albayrak (***), Ramazan Günoğlu (***)
GİRESUNSPOR: Metin Aktaş (**) (Dak. 46 Göksu ?), Muharrem (*), Hasan Aydınlı (*), Emre Karaman (**), Hasan Demir (**), Koray (**) (Dak. 74 Ali Kemal *), Tolga (**), Cisse (*) (Dak. 74 Artur), Muzaffer (***) (Dak. 61 Sezai *), Aydın (**) (Dak. 54 Sergey *), Anton Aleks (*)
ŞANLIURFASPOR: Vedat (**), Abdullah (**) İsmail (**) (Dak. 46 Barış **), Murat Bayraktar (**), Gökhan (**) (Dak. 46 Necati **), Mustafa (**), Necati (**), (Dak. 46 Atilla **), Halil (***), Alparslan (**) (Dak. 74 Mustafa Durmuş **), Murat Tanburacı (***), Önder (**), (Dak. 61 Murat Kasapoğlu **)
GOLLER: Dak. 14 Muzaffer, Dak. 75 Hasan Demir (Giresunspor), Dak. 24 Murat Bayraktar, Dak. 79 Murat, Dak. 90 Murat Tanburacı (Şanlıurfaspor)

Birinci: “Savaşan bir ekip olduk”

Üçüncü etap çalışmalarını Bolu’da sürdüren Yeşil-beyazlılarda teknik patron Mehmet Birinci, savaşan bir ekip olduklarını ifade etti. Aydın ve Mehmet Yılmaz’ın da transfer edilmesiyle kadrolarını büyük oranda şekillendirdiklerini kaydeden Mehmet Hoca; “ En az iki transfer daha yaparız diye düşünüyorum. Eksiklerimizin olmasına rağmen kamp çalışmalarımızın çok olumlu geçiyor. Çok koşan, savaşan bir ekip olduk. Ligde başarılı sonuçlara imza atacağız” diye konuştu.

HALİT KARAKAŞ
16.08.2008, 07:37
Giresunspor yeni sezondan umutlu

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n6000/n5877/detail/Giresunspor_yeni_sezondan_umutlu.jpg

Yeşil-beyazlıların Başkan Yardımcısı Mustafa Bozbağ; “Güzel bir kadro oluşturduk. Taraftarlarımıza koltuklarında rahat ve keyifli maçlar izlettireceğiz” dedi
Giresunspor Başkan Yardımcısı Mustafa Temel Bozbağ, güzel bir kadro oluşturduklarını ve yeni sezonda taraftarlara keyif verecek bir takım izlettireceklerini söyledi.Kaliteli ve gelecek vadeden oyuncuları kadrolarına dahil ettiklerinin altını çizen Başkan Yardımcısı Bozbağ; “Yeni transferlerimizin isimsiz olduğu söyleniyor. Futbolu isim oynasaydı Fenerbahçe’nin her yıl şampiyon olması gerekirdi. Tecrübeli futbolcuların yanı sıra genç oyuncular da aldık. Kadromuzda bulunan tüm sporcuların Giresunspor formasını başarıyla terleteceğine inanıyoruz. Taraftarımızın beklentilerine cevap verecek bir takım oluşturduk” dedi.

“Sonuçlar Lige Yansımaz”
Hazırlık maçlarında elde ettikleri neticeleri önemsemediklerini dile getiren Başkan Yardımcısı Bozbağ; “Adı üzerinde hazırlık maçı. Kadroyu büyük oranda yenilemişiz. Uyum sorunun çabuk aşılabilmesi ve taşların yerine oturması açısından hazırlık maçları yapıyoruz. Aldığımız beraberlikler ve yenilgiler kimseyi karamsarlığa itmesin. Bu sonuçlar lig maçlarına kesinlikle yansımayacak. Giresunspor taraftarı rahat olsun, özlenen takım geliyor. Atatürk Stadı’na veya dış sahadaki maçlarımızı takip etmeye gelecek taraftarlarımıza rahat ve keyifli maçlar izlettireceğiz. Hedefimiz ilk altı içerisinde kendimize yer bulmak. Bunu başaracak oyuncu kadrosuna da sahibiz” diye konuştu.

“İyi Başlayacağız”
Yönetim kurulu olarak en iyisini yapabilmek adına çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Yardımcısı Bozbağ; “Giresunspor’un başarılı olabilmesi için çalışıyoruz. Genç, koşan, savaşan bir ekip olduk. Oyuncu transferi yaparken hata yapmamaya büyük özen gösterdik. Doğru transferler yaptığımızı lig başladığında herkes görecek. Takımımız bir süre daha hazırlıklarını Bolu’da sürdürecek ve ardından şehre dönecek. Her gün daha iyiye gidiyoruz. İlk haftada Kardemir Karabükspor ile deplasmanda oynayacağımız maçtan bize yakışan sonuçla dönüp, sezona iyi bir başlangıç yapacağız ve devamını da getireceğiz” ifadelerini kullandı. Bozbağ, transfer çalışmalarının da sürdüğünü sözlerine ekledi.

Sonunda güldük: 1-0

SAHA: Petro
GİRESUNSPOR: Metin Aktaş (***), Barış (**) (Dak. 85 Tayfun *), Fırat (***), Emre Karaman (***), Hasan Demir (*) (Dak. 46 Mehmet Yılmaz **), Aykut (*), Enver (**) (Dak. 46 Tohmson *), Koray (**) ‘Dak. 46 Tolga **), Sergey (***) (Dak. 75 Eren *), Emre İncemollaoğlu (**) (Dak. 46 Aydın **), Sezai (***)
KARTALSPOR: Süleyman (**), Yasin (**) Mehmet Türkmehmet (*) (Dak. 46 Sedat *), Süleyman Varlık (*), Özkan (*), Abdullahaye (*), (Dak. 63 Furkan *), Mehmet (*) (Dak. 46 Emre *), Gökhan (**), (Dak. 62 Yaser *), Emirhan (**), (Dak. 62 Kenan), Cristian (***), İskender (**) (Dak. 70 Yemen *)
GOL: Dak. 72 Sergey (Giresunspor)

Oynadığı beş hazırlık maçında da galibiyet sevinci yaşayamayan Giresunspor, şansızlığını dün karşılaştığı Kartalspor’u 1-0 yenerek kırdı.
Petro Sahası’nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısında gol sesi çıkmazken, ayağına darbe alan Hasan Demir ikinci bölümde görev yapamadı. İkinci yarıda daha etkili bir oyun ortaya koyan Yeşil-beyazlılar 72. dakikada Sergey’in kafa golüyle öne geçti. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca Giresunspor sahadan 1-0 galip ayrılmış oldu. Çotanaklar bu sonuçla hazırlık maçlarında ilk kez sevinmeyi başarmış oldu.

Dursun Kaplan
16.08.2008, 09:23
Hazırlık maçlarında skor önemli değil ama,sürekli mağlup olmakta yakışmıyor..

Neyse ki sonunda kazanmışız.. İnşallah ligde de bu şekil galibiyetler alırız..

HALİT KARAKAŞ
17.08.2008, 11:56
Şampiyonluğu kim istemez?

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n6000/n5926/detail/Sampiyonlugu_kim_istemez?.jpg

Giresunspor Başkanı Kitapçı: “İmkânları kısıtlı bir kulübüz, buna rağmen kaliteli isimleri kadromuza katmaya çalışıyoruz.”
Giresunspor Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Kitapçı, camia olarak kenetlenmeleri halinde Süper Lig’in kendilerine uzak olmayacağını söyledi. Mali açıdan çok güçlü takımların bulunduğu Bank Asya Birinci Lig’de başarılı bir sezon geçirmek istediklerinin altını çizen Başkan Kitapçı; “Beş yıldır başkanlık görevini yürütüyorum. Her yıl bütçemiz doğrultusunda kendimize hedef belirliyoruz. 30 Ağustos’ta başlayacağımız maratondaki hedefimiz kendimize ilk altı içerisinde yer bulabilmek. Bunun için de maddi konularda sıkıntılar yaşamamız gerekiyor. İmkânları kısıtlı bir kulüp olmamıza rağmen kadromuza kaliteli isimleri katmaya çalıştık” dedi.

Giresunspor Sahiplenilmeli
Başkan Kitapçı sözlerine şöyle devam etti: “Giresunspor’un Süper Lig’de boy göstermesini, Fenerbahçe’nin, Galatasaray’ın Beşiktaş’ın ve Trabzonspor’un buraya maç oynamaya gelmesini kim istemez? Hepimizin gönlünden bir üst lige terfi etmek geçiyor ama bu hedefe ulaşılabilmesi için de camia olarak kenetlenmemiz gerekiyor. Biz az parayla çok iş yapmaya çalışıyoruz. Giresun halkının desteğini arkamızda görürsek aşamayacağımız engel, varamayacağımız hedef olmaz diye düşünüyorum. Kimliklerinde Giresunlu yazan herkesten Giresunspor’u sahiplenmelerini ve ‘Bu takım benim takımım’ demelerini bekliyoruz. Belediye’nin sırtını döndüğü Giresunspor’a Giresunlular’ın destek vermesini istiyoruz”

Play-Off’tan Çıkarız’
Takımın yeni sezon hazırlıklarını Bolu’da sürdürdüğünü anımsatan Başkan Kitapçı, birbirinden güçlü takımların yer aldığı ligde geçen yıla göre daha iyi bir derece yapmak istediklerini belirterek; “Geçen yıl ilk yılımızdı. Artık acemilik dönemi bitti. Yeni sezonda gözümüzü üst sıralara diktik. Kadromuzu da bu doğrultuda oluşturduk. Hocamızdan takviye talebi gelirse bir veya iki oyuncu transferi daha yapabiliriz. 34 haftalık periyodun zaman zaman sıkıntılı günlerde yaşayabiliriz ama ben sonunun güzel olacağını düşünüyorum. Eğer kendimize ilk altıda yer bulursak, Play-Off maçlarında gülen taraf biz oluruz. Binlerce Giresunlu’nun desteğiyle büyük bir zafere imza atarız” diye konuştu.

Sencer Bulut
17.08.2008, 17:19
Giresunada Tam destek....

Uğur GEMİCİOĞLU
17.08.2008, 17:52
bu sene inşallah Giresun süper lige çıkar .

HALİT KARAKAŞ
18.08.2008, 18:46
“Bambaşka bir Giresunspor”

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n6000/n5963/detail/“Bambaska_bir_Giresunspor”.jpg

Basın Sözcüsü Sandal: “Birkaç gün içerisinde kadromuza takviye yapacağız. Yeni sezonda taraftarımızın beklentilerine en iyi şekilde karşılık vereceğiz. Yerimiz yukarılar olacak”
Giresunspor Basın Sözcüsü Fatih Sandal, Transfer Komitesi’nin çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek; “Hangi mevkiye oyuncu almamız gerekiyorsa, gereğini yapacağız” dedi. “Kulübeye değil, ilk 11’de oynayabilecek kapasitede oyuncular arıyoruz’ diyen Basın Sözcüsü Sandal; “Daha önce de ifade ettiğim gibi telefonla oyuncu almıyoruz. Transfer ettiğimiz futbolcular, Giresunspor’a çok şeyler vermeli. Hata yapmamaya büyük özen gösteriyoruz. Adı üzerinde hazırlık dönemindeyiz. Takımımızda başarılı olamayacağını düşündüğümüz oyuncu olursa da gönderiyoruz. İmkanlar doğrultusunda en iyi kadroyu kurmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Takviye Yapılacak”
Bugüne kadar altı hazırlık karşılaşmasına çıktıklarını ve son maçlarını da yarın oynayacaklarını ifade eden Basın Sözcüsü Sandal; “Hangi mevkilere takviye yapmamız gerektiği bu müsabakaların sonunda belli olmuş oldu. Transfer Komitemiz şuanda çok sayıda futbolcu ile temas halinde. İhtiyaç duyduğumuz mevkilere birkaç gün içerisinde takviye yapacağız. ‘Sezon başlamak üzere, hazır futbolcuyu nerden bulacaksınız’ şeklindeki söylemlere de katılmıyoruz. Görüşme halinde olduğumuz futbolcuların hepsi şuanda takımlarının kamp çalışmasına katılıyorlar. Dolayısıyla alacağımız futbolcular hazır oyuncular olacak” ifadelerini kullandı.

“Yerimiz Yukarılar Olacak”
Kendilerine üst sıralarda yer bulmayı hedeflediklerinin altını çizen Basın Sözcüsü Sandal, sözlerini şöyle tamamladı: “Bunu başaracak bir kadromuz var. Geçen yıl kadrosunda yıldız futbolcular barındıran takımların ligde yaşadığı sıkıntıları hepimiz gördük. Sahada isim oynamıyor. Artık acemilik dönemimiz bitti. Yeni sezonda ilk altıyı kovalayacağız. Maratonun bitiminde sıralamadaki yerimiz yukarılar olacak. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Çalışmalarımızın semeresini de ligde alacağız. Giresunspor taraftarından oynayacağımız tüm maçlarda takımımızı yalnız bırakmamalarını istiyoruz. Onların beklentilerine en iyi şekilde karşılık vereceğiz. Yeni sezonda bambaşka bir Giresunspor izlettireceğiz”

mehmet83
19.08.2008, 02:45
Soyle Giresun'um bi Super Lig'e ciksa. Her sezon 5-8 arasi ligi bitiren bi takim olsa ne guzel olurdu ya. Icimde 2 ukde var. Bir Trabzonspor'un sampiyonlugunu gorememek, birde Giresunspor'u Super Lig'de gorememek. Insallah ikiside gerceklesir.

HALİT KARAKAŞ
19.08.2008, 21:04
Gözler Trabzonspor’da

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n7000/n6010/detail/Gozler_Trabzonspor’da.jpg

Yeşil-beyazlılar stoper, önlibero, sağ kanat ve forvet alarak transfer defterini kapatacak
Sezonun başlamasına çok az bir süre kalmasına rağmen kadrosuna son şekli henüz veremeyen Giresunspor’un gündemindeki isimlerle görüşmelerini sürdürürken, diğer yandan da Trabzonspor’un bırakacağı oyuncuların kesinleşmesini beklediği öğrenildi. Bordo- Mavili takımın teknik patronu Ersun Yanal’ın kadroyu 23 veya 24’e indirmeyi düşündüğünü açıklaması Çotanaklar’ın komşunun bırakacağı oyuncuları beklemesine neden oldu. Yanal’ın İsmail Özeren, Sami Büyüktopaç ve Fatih Altındağ ile birlikte Buğra Erdoğan’ı bırakacağı sanılırken, isimlerin netleşmesinin ardından Trabzonspor’un kapısının çalınacağı öğrenildi.

Alternatifsiz Kadro
Bolu’ya giderek kamp çalışmalarını takip eden Başkan Yardımcısı Fahri Şahin ile Mustafa Temel Bozbağ’ın takımın son durumu hakkında bilgi aldıkları Teknik Direktör Mehmet Birinci ile transfer konusunu da görüştükleri kaydedildi. Savunma, orta dörtlünün sağı ve hücum hattına oyuncu alınmasını talep eden Mehmet Hoca’nın Ali Kemal ile yolların ayrılmasının ardından önliberoya da transfer yapılmasını istediği öğrenildi. Mehmet Hoca’nın; “Tüm oyuncularımın performansından son derece memnunum ancak alternatifsiz bir kadroya sahibiz. 34 maçlık periyotta sıkıntı yaşamamamız için sezona geniş bir kadro ile giriş yapmalıyız” dediği edinilen bilgiler arasında.

Başka İsimler De Var
Trabzonspor başta olmak üzere Süper Lig takımlarının bırakacağı oyuncuların kesinleşmesini bekleyen Yeşil-beyazlıların gündeminde başka isimlerin de olduğu öğrenildi. Yeşil-beyazlı yönetim, kadrosuna katmak istediği futbolcuların isimlerini imza aşamasına gelinmeden duyurmak istemiyor. Başkan Yardımcısı Bozbağ; “Transfer çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmekte. Takımımıza katkısı çok fazla olacak oyuncular almak istiyoruz. Görüşme halinde olduğumuz futbolcular var. Transferde birkaç gün içerisinde sona yaklaşmış oluruz düşüncesindeyim. Kaliteli oyuncuları Giresunspor’un kadrosuna katacağımızın bilinmesini istiyoruz” diye konuştu.

HALİT KARAKAŞ
20.08.2008, 06:41
Buğra ve İsmail gündemde

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n7000/n6043/detail/Bugra_ve_Ismail_gundemde.jpg

Yeşil-beyazlılar, Trabzonspor’un iki genç oyuncusunu kiralık olarak kadroya katmak için harekete geçti. Giresunspor’un yanı sıra Manisaspor da bu iki futbolcunun peşinde.
Süper Lig takımlarının bırakacağı oyuncuları alarak kadrosuna son şekli vermeyi planlayan Giresunspor Transfer Komitesi’nin Trabzonsporlu Buğra ve İsmail ile ilgilendiği öğrenildi. Bordo- Mavililerin toplam bir milyon 200 bin YTL bonservis bedeli karşılığında Çanakkale Dardanelspor’dan aldığı her iki futbolcunun da kiralık olarak verilmesinin gündeme gelmesi Çotanaklar’ı harekete geçirdi. Savunmanın solu için düşünülen 23 yaşındaki İsmail ile orta dörtlünün sağında görev yapan Buğra’nın ara takım Karadenizspor’a gitmek istemedikleri öğrenildi. Transfer Komitesi’nin her iki oyuncunun kiralık olarak gönderilmesinin kesinleşmesinin ardından Trabzonspor’un kapısını çalacağı edinilen bilgiler arasında.

Manisa Da Peşlerinde
Buğra ve İsmail’in Trabzonsporlu yöneticilerle yaptıkları görüşmede, Süper Lig ve Bank Asya Birinci Lig takımlarında top koşturmak istediklerini ilettikleri öğrenildi. Bir yıl aradan sonra Süper Lig’e dönüş yapmak isteyen Manisaspor’un da bu iki oyuncu için devreye girdiği kaydedildi. Manisasporlu yöneticilerin, Bordo –mavili takımın hocası Ersun Yanal’ı arayarak Buğra ve İsmail’in transferinde kendilerine yardımcı olmasını istediği iddia edildi. Her iki futbolcunun da Giresunspor’a mı, yoksa Manisaspor’a mı veya ara takım Karadenizspor’a mı verileceği önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. İsmail ve Buğra’nın transferinin gerçekleşmeme ihtimalini de göz önüne alan Giresunspor yönetiminin gündeminde başka oyuncuların da olduğu belirtildi.

HALİT KARAKAŞ
22.08.2008, 06:14
Çotanaklar elini çabuk tutacak

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n7000/n6125/detail/Cotanaklar_elini_cabuk_tutacak.jpg

Giresunspor Basın Sözcüsü Sandal: “Transfer çalışmalarımıza hız verdik, gündemimizde birçok isim var. Transfer defterini en kısa sürede kapatacağız
Dört oyuncu daha alarak transfer defterini kapatacak olan Giresunspor, elini çabuk tutacak.Kadrosuna önlibero, sağ ve sol kanat ile stoper takviyesi yapmayı planlayan Yeşil-beyazlılarda Basın Sözcüsü Fatih Sandal; “Çok kaliteli oyuncularımız var ama sezona geniş bir kadro ile giriş yapmak istediğimizden transfer çalışmalarımızı henüz sonlandırmadık. Eksiklik gördüğümüz bazı mevkilere takviye yapacağız. Transfer döneminin sonuna yaklaştık. Elimizi çabuk tutarak, Giresunspor’a katkısı çok fazla olacak oyuncuları renklerimize katacağız. Transferde hata yapmamaya büyük özen gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Gündemde Çok İsim Var
Çok sayıda futbolcu ile temasa geçtiklerini dile getiren Basın Sözcüsü Sandal; “Transfer Komitemiz yoğun bir çalışma temposu içerisinde. Gündemimizde çok sayıda oyuncu var. Kulübümüzün bütçesi doğrultusunda en iyi isimleri getirmenin gayretleri içerisindeyiz. En kısa süre içerisinde transfer defterini kapatacağız” ifadelerini kullandı. Yeni sezonda ilk altı yarışının içerisinde olmayı hedeflediklerini de kaydeden Basın Sözcüsü Sandal; “Genç, koşan, savaşan bir takım olduk. Ligde çok canlar yakacağımıza inanıyoruz. 12. adamımızdan alacağımız güçle bize yakışan sonuçlara imza atarak, ligi iyi bir sonuçla bitireceğiz’ dedi.

tsmetu
26.08.2008, 00:14
Anton Alex bu maçta olmayacak. Bolu kampi sonrasi ayagini burkup ve çikik tespit edilmis...http://www.giresunsporum.com/forum/smileys/smiley5.gif Karabük maçı
Geçmis olsun Anton

lazooo28
29.08.2008, 03:01
Karabüke bi merhaba diyelim haydi Giresunum

lazooo28
31.08.2008, 01:38
1:0 yenilmisiz , neyse canimiz sag olsun toparlaniriz Insallah,maci izleyen arkadslar takim nasil ?

macka61
31.08.2008, 13:54
ilk maç kaza oldu diyelim

tsmetu
31.08.2008, 14:16
<P>Maça gittim çeşke gitmeseydim sadece orada karabük taraftarının terbiyesizliğini izledik birde emniyetin olaya müdahale etmemesini otobüsümüzün çamlarını taşladılar arabalarımızı taşladılar,nerede kardeşlik nerede spor olmadı karabük olmadı,GİRESUNA GELENE BİLET BEDAVA ama gele .</P>

tsmetu
31.08.2008, 14:17
Takımımızda ümit var çok iyi oynadık ama olmayınca olmuyor yapacak birşey yok.

unique
31.08.2008, 14:45
Kaza oldu diyelim, Karabükspor taraftarına da yakışmamış olanlar.

lazooo28
01.09.2008, 20:51
Muzaffer penalti kacirmis

tsmetu
02.09.2008, 22:28
Muzaffer penalti kacirmis

Penaltı kaçırsa iyi bir metreden kaleye topu vuramadı tafayı yersiniz yüz yılın kaçan golü diye biliriz.

tsmetu
03.09.2008, 22:16
http://www.sporx.com/images/galeri/30/6655/O_afa5a6cae3cf65e57088ef8e5bf091c6.jpg (javascript:wopen3%28/rGalerisi/bImage.php?a=30&b=6655&jsessionId=27f530e5c352ebe53aacba5c0c7cb146&img=afa5a6cae3cf65e57088ef8e5bf091c6&sira=1&total=8&,450,500,bigimage%29)http://www.sporx.com/images/galeri/30/6655/B_2b7b65b2d7f85a1e6800632e06331c8f.jpg (http://www.sporx.com/rGalerisi/bImage.php?a=30&b=6655&jsessionId=27f530e5c352ebe53aacba5c0c7cb146&img=2b7b65b2d7f85a1e6800632e06331c8f&sira=3&total=8&#)

tsmetu
03.09.2008, 22:18
http://www.sporx.com/images/galeri/30/6655/B_a7b3dc5a766e4c5be0d84e6e09ac82e1.jpg (http://www.sporx.com/rGalerisi/bImage.php?a=30&b=6655&jsessionId=27f530e5c352ebe53aacba5c0c7cb146&img=2b7b65b2d7f85a1e6800632e06331c8f&sira=4&total=8&#)

http://www.sporx.com/images/galeri/30/6655/B_ad954cee71ca71b6f10eb739eccb0bef.jpg (http://www.sporx.com/rGalerisi/bImage.php?a=30&b=6655&jsessionId=27f530e5c352ebe53aacba5c0c7cb146&img=2b7b65b2d7f85a1e6800632e06331c8f&sira=5&total=8&#)

tsmetu
03.09.2008, 22:20
http://img50.imageshack.us/img50/1373/bulumaan2lw8.jpg

İşte biz karabüğe maça gidiyoruz.

tsmetu
03.09.2008, 22:22
http://img50.imageshack.us/img50/5378/bakanveynetimtr3.th.jpg (http://img50.imageshack.us/my.php?image=bakanveynetimtr3.jpg) http://img89.imageshack.us/img89/9968/bulumaannk0.th.jpg (http://img89.imageshack.us/my.php?image=bulumaannk0.jpg) http://img214.imageshack.us/img214/5459/dsc03101oq2.th.jpg (http://img214.imageshack.us/my.php?image=dsc03101oq2.jpg)
http://img50.imageshack.us/img50/6079/dsc03102vv6.th.jpg (http://img50.imageshack.us/my.php?image=dsc03102vv6.jpg) http://img214.imageshack.us/img214/7812/dsc03103yn7.th.jpg (http://img214.imageshack.us/my.php?image=dsc03103yn7.jpg)

İşte karabük oteldeyiz ve başkanımla fotoraf çektirdik bütün yönetim orada ve arkada gözüken otobüs istanbuldan geliyor taraftarlarımızın otobüsü.

tsmetu
03.09.2008, 22:25
http://img241.imageshack.us/img241/1244/getattachmentsy0.jpg (http://imageshack.us/)

Ve otobüsün maç sonundaki hali bu eser karabük taraftarının kendini bilmezlerin eseri utansınlar ne diyeyim birde karadenizliyiz diye dolaşırlar terbiyesizler.

tsmetu
03.09.2008, 22:30
http://www.imagewaiter.com/images/6evvfabjpi9so2nj2af3.jpg (http://www.imagewaiter.com/)

İşte taraftar işte şampiyon.

FANATIK61
03.09.2008, 22:37
Giresunspor 3 Ofspor 2

Giresunspor Fortis Türkiye Kupası birinci kademe maçında Ofspor’u 3–2 yenerek tur atladı.

Dursun Kaplan
03.09.2008, 22:40
Helal olsun Giresunspor'uma..

Karabükspor taraftarlarına da söylenecek laf yok.. Bazı hayvanlar var aralarında demek ki..

pReN@_61
03.09.2008, 23:41
tebrikler Giresun'a..

lazooo28
06.09.2008, 04:16
Adidas'da yakismis cotanagima bee :)

İskender YILMAZ
06.09.2008, 10:59
http://www.sporx.com/images/galeri/30/6655/B_ad954cee71ca71b6f10eb739eccb0bef.jpg (http://www.sporx.com/rGalerisi/bImage.php?a=30&b=6655&jsessionId=27f530e5c352ebe53aacba5c0c7cb146&img=2b7b65b2d7f85a1e6800632e06331c8f&sira=5&total=8&#)

Yav bu kadroyu sayabilecek biri var mı? :) bi Metin Aktaş'ı seçtim..

chotonaq
06.09.2008, 16:47
ayaktakiler
mehmet yılmaz,metin aktaş,enver ışık,hasan aydınlı,emre karaman,tolga çavdar
oturanalar
koray karagözoğlu,muzaffer bilazer,barış durmaz,sezai demircan,fırat sezer

koyu yazılanlar busene gelenler.

Dursun Kaplan
06.09.2008, 17:28
Giresun'da bi forma bulamadım ya.. Bulabilen varmı acaba.?:)

Burçak
06.09.2008, 17:44
yukarda ki fotoda havada uçan Murat bölükbaşı mı? karabüksporda ki?

tsmetu
07.09.2008, 02:13
yukarda ki fotoda havada uçan Murat bölükbaşı mı? karabüksporda ki?
Ta kendesi.

lazooo28
07.09.2008, 17:15
1-0 öndeyiz altay karsisinda mac devam ediyor dinlemek isteyen akadaslar icin

http://www.tvgiresun.com/

lazooo28
07.09.2008, 17:16
2-0 oldu dakika 57. gol yine aydin

28TS61
07.09.2008, 17:58
malesef 3-2 yenildik, son 15 dk 3 gol yedik, 89 ve 90 da yikildik :(

Berk
07.09.2008, 17:59
Giresunspor 2-0 öne geçtiği maçta son 15 dakikada 3 gol yiyerek maçtan 3-2 mağlup ayrıldı..

Mustafa Önal
07.09.2008, 19:02
2-0 dan maç mi verilir kardeşim . hemde kendi sahanda olacak iş değil

lazooo28
07.09.2008, 19:56
yok böyle bisey

Cafer Bulur
07.09.2008, 20:02
giresunspora yakismadi.
2-0 önde götürdügün bir maci son 15 dakikada kaybetmemelisin.rakip kim olursa olsun.
2 macta 0 sifir cekti giresun.umarim bir an önce kendilerini toparlarlar.

lazooo28
07.09.2008, 20:52
75. dakika saha nin en iyisi antonu cikarmis ..birinci yle olmicak bu is galiba, metin yine 3-4 gol pozisyonu cikarmis

kudu_61
07.09.2008, 22:28
böyle saçmalık olmaz 75 dakika 2-0 önde gir son 15 dakika maç ver çotanaklar artık gelecek haftalara inş.

unique
07.09.2008, 22:49
Bu kadar olmaz yaa, umarım en kısa zamanda toparlanırız, çok kötü başladık çok...

tsmetu
10.09.2008, 01:08
Anlamsız bir yenilgi.

Hotaman
10.09.2008, 03:08
Biran önce kendilerine gelmeleri lazım. Giresunspor'dan bu yıl çok ümitliydim ama malesef kötü başladı umarım iyi gider.

Dursun Kaplan
10.09.2008, 17:00
Çotanakların toparlanması lazım.. Böyle gitmez..

Haydi uşaklar..

tsmetu
11.09.2008, 01:28
Giresun beyaz sayfa açacak

Bank Asya 1. Lig takımlarından Giresunspor'da Altay yenilgisinin şoku atlatıldı. Deplasmanda oynanacak olan Samsunspor maçına odaklanan yeşil - beyazlı takımda Teknik Direktör Mehmet Birinci, acil olarak üç puana ihtiyaç duyduklarını söyledi.
Geçtiğimiz hafta Altay karşısında şansız bir mağlubiyet Giresunspor'da Teknik Direktör Mehmet Birinci, bu hafta oynayacakları Samsunspor maçında tek hedeflerinin galibiyet olduğunu söyledi. Birinci, çok şansız iki haftayı geride bıraktıklarını ifade ederek, "Gerçekten çok şansızız, ilk hafta penaltı kaçırdık ve mağlup olduk. Onu atsaydık oradan farklı bir skorla dönecektik. Yine içerdeki ilk maçımızda bütün oyun üstünlüğü bizde olmasına rağmen bir anlık gaflet ve dalgınlık 90. dakikadan sonra mağlup olduk. Mağlubiyetin ardından taraftarların tepki göstermesi oldukça normal. 89. dakikaya kadar her şey iyi, ama bir bakıyorsunuz bir dakikadan sonra yönetici, oyuncu ve hoca kötü. Tabi bu da futbolun kaderi. Seyirci her zaman haklıdır. Ancak şunu tekrarlıyorum. Giresunlu takımına destek versin, çünkü biz iyi bir takımız ve iyi şeyler yapacağız" diye konuştu.
Birinci, çok acil olarak 3 puana ihtiyaçlarının olduğunun da ifade ederek, "Kendimize gelmemiz için Samsunspor maçında 3 puan almamız şart. İnşallah başlangıcımız Samsun maçı olur ve bu maçtan alacağımız 3 puan ile biraz olsun kendimize geliriz" şeklinde konuştu. Oyuncuların üzerindeki moral bozukluğunu iki antrenmanda atmaya çalıştıklarını ve bunda da başarılı olduklarını söyleyen Birinci, "Oyuncuların moral bozukluğunu üzerlerinden atmaları için antrenmanları değişik havada yapmaya çalıştık ve başarılı olduk. Tabi geçmiş geçmişte kaldı. Önümüzde çok önemli maçlar var. Lige baktığımızda çok iyi kadroları olan takımlarda puan alamamış veya yenilmişler. Ama ben yine iddia ediyorum ki çok iyi bir takımız. Bunu herkes görecek. Anlık hatalara artık yer vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.
Altay maçında takımının attığı iki golünde altına imzasını atan Aydın Çetin, Altay karşısında aldıkları mağlubiyetin çok tatsız olduğunu ifade ederek, "Uzun süredir futbol oynuyorum ama böyle maç görmedim. 89. dakikaya 2 -1 önde giriyorsun ama maçın sonunda puan dahi almadan sahadan ayrılıyorsun. Bu çok üzücü. Bizim için artık bu maç bitti. Lig bizim için şimdi Samsun'da başlıyor. İlk galibiyetimi alıp lige Samsun'da başlayacağız. İyi oyunumuzun karşılığı olan puanı alacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
Defans oyuncularından İbrahim Çelik ise Samsunspor maçını kazanmak istediklerini ifade ederek, "Altay maçında istemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Maç içinde skor avantajını yakalamıştık ve taraftarımıza galibiyet hediye etmek istiyorduk. Ancak ilk kendi saha maçımızda bunu elde edemedik. Samsun maçında bunu telafi edip yolumuza 3 puanla devam etmek istiyoruz" dedi.

Atakan
11.09.2008, 08:29
Yürü be Giresun.İnşallah çıkacağız bu sene.

tsmetu
13.09.2008, 01:59
Fortis Kupasındaki Rakibimiz MKE Ankaragücü (http://www.giresunsporum.com/wordpress/index.php/2008/09/12/fortis-kupasindaki-rakibimiz-mke-ankaragucu/)

http://www.tff.org/Resources/TFF/Images/TSLKulupLogolari/ankaragucu.jpg
Fortis Türkiye Kupası 2.Turunda Ankara’da mücadele edeceğimiz MKE Ankaragücü

http://www.tff.org/Resources/TFF/Auto/94a5d4d4d8f6477884758384398750aa.jpg

tsmetu
13.09.2008, 02:03
Sinan’dan kötü haber. (http://www.giresunsporum.com/wordpress/index.php/2008/09/09/sinandan-kotu-haber/)

http://www.yesilgiresun.com.tr/resimler/haber/sinanozkan.jpg
Giresunspor’un Manisaspor’dan aldığı futbolcumuz Sinan Özkan’ın iki ayak parmağının kırıldığı öğrenildi.

lazooo28
13.09.2008, 02:05
Sinana gecmis olsun dileklerimi iletiyorum Insallah en kisa zamanda iyilesir. Insallah Gruplara kaliriz

Dursun Kaplan
13.09.2008, 11:52
Ankaragücü maçı zor olucak.. İnşallah turu atlarız..

İskender YILMAZ
13.09.2008, 12:57
Ankaragücü.. :S inşallahh geçeriz..

Atakan
13.09.2008, 13:21
Ankara zor yahu.Ama inşallah geçeriz.

Fatih
13.09.2008, 20:18
Giresunspor Samsun karşısında Anton'un golüyle 1-0 öne geçti

Ahmet Faruk
13.09.2008, 20:22
Hey gidi samet aybaba zamanı orta okul uşakları okuldan kaçıp Giresun-Trabzon hazırlık maçına gitmiştik okul kıyafetlerimizle.
Az kalsın polisler almayacaktı bizi ama Giresunda Trabzonlu polis çok, ordan yırtmıştık :D

28TS61
13.09.2008, 20:26
haydi giresunum :)

Atakan
13.09.2008, 20:27
Yürü be Giresun.

Fatih
13.09.2008, 20:50
ilk yarıyı Giresun 3-0 önde tamamladı:)

Fatih
13.09.2008, 21:18
dakika 59 4 oldu :)

otuken55
13.09.2008, 21:35
samsun pert
bu sene düşer artık bizi transfer eder:D

Dursun Kaplan
13.09.2008, 22:06
Helal olsun Çotanak'larıma...:alkış:

tsmetu
14.09.2008, 00:44
Giresun Samsun'u 4'e katladı

Bank Asya 1. Ligi'nde 3. hafta maçları bu akşam oynanan dört mücadeleyle başladı. Günün önemli maçında Samsunspor kendi sahasında Giresunspor'u konuk etti. Giresunspor'un baştan sona üstün oynadığı maçı misafir takım Giresunspor 4-0 kazanmayı başardı ve ligdeki ilk galibiyetini Samsunspor gibi zor bir deplasmanda aldı.

Maça iyi başlayan Giresunspor 16. dakikada Anton Zemlianukhin ile 1-0 öne geçti. 34. dakikada Tolga Çavdar'ın penaltıdan kaydettiği gol ve 40. dakikada Barış'ın golüyle maçın ilk yarısı Giresunspor'un 3-0 üstünlüğüyle sonuçlandı. İkinci yarıda da Karadeniz ekibinin fırtınası dinmedi. 54. dakikada Aydın Çetin deplasmanda takımını 4-0'lık üstünlüğe taşırken aynı zamanda perdeyi kapatan golü kaydetti. Samsunspor sahasında şok bir yenilgi alırken, Giresunspor ilk puanlarıyla tanıştı. Bu sonuçla Samsunspor 3 puanda kaldı. 17. dakikada Tolga'nın ara pasında ceza sahasında topla buluşan Anton, kalecinin sağından meşin yuvarlağı ağlara gönderdi. 1-0
23. dakikada ceza sahasına yapılan ortada kaleci Metin Aktaş'ın elinden kaçırdığı topa gelişine vuran Sercan, bomboş pozisyonda topu üstten auta attı.
34. dakikada Fırat, Turgay tarafından ceza sahası içinde düşürüldü. Hakem tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi. Penaltıyı kullanan Tolga, topu ağlarla buluşturdu. 2-0
39. dakikada Hasan'ın sol taraftan ceza sahasına gönderdiği topla buluşan Barış, plase bir vuruşla takımının 3. golünü kaydetti. 3-0
48. dakikada sağ çaprazdan ceza sahasına giren Turgut'un sert şutu Metin Aktaş da kaldı.
54. dakikada Giresun atağında ters bir vuruş yapan Mesut, topu kendi kalesinde attı. 4-0
63. dakikada sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Veysel topu indirdi, Hakan vurdu; ancak Metin Aktaş topu önledi.
STAT: 19 Mayıs
HAKEMLER: Gökhan Güneşer, İsmail Şencan, Emin Yıldırım,
SAMSUNSPOR: Eray, Turgay, (Veysel dk. 57,), Hakan, Kenan, Mesut, Turgut, Ömür, Zafer, Sercan (Volkan dk. 42,), Serkan, (Murat dk. 43,), Burhan,
YEDEKLER: Cengiz, Gökhan, Oktay, Can
TEKNİK DİREKTÖR: Hayrettin Gümüşdağ
GİRESUNSPOR: Metin Aktaş, Barış, (Sezai dk. 45), Fırat, Mehmet Yılmaz, İbrahim Çelik, Koray, Tolga, Muharrem, Hasan, (Aykut dk. 82 ), Aydın (Hasan dk. 78,), Anton
YEDEKLER: Harun, Ibrahıma, Emre, Taner
TEKNİK DİREKTÖR: Mehmet Birinci
GOLLER: Anton (dk. 17), Tolga (dk. 35 pen.), Barış (dk. 39) Mesut (dk. 54.k.k.)
SARI KARTLAR: Muharrem (Giresunspor), Sercan, Burhan, Mesut, Ömür (Samsunspor)

13.09.2008

Sami Kuk
14.09.2008, 00:47
Hahaa:D Bukadar fazla yuksekden ucarsanız bole cakıLırsınız:D Bank Asyada En büyük Rize sonra Giresun:D..

Samsun Kümeyeee

iso_4939
14.09.2008, 01:37
helal olsun size be su samsunu yendınız ya ıns.kume duser su fb taraftarları her zaman arkanızdayız trabzonspor dan sevgılerle...özellıklede metu kardesıme ankara degerını bılsın kardesım...ılerde senı baskan yapacaz bu gıresunspor a...şampiyon trabzonspor...

zaman bir yanılsamadır...

tsmetu
14.09.2008, 01:40
helal olsun size be su samsunu yendınız ya ıns.kume duser su fb taraftarları her zaman arkanızdayız trabzonspor dan sevgılerle...özellıklede metu kardesıme ankara degerını bılsın kardesım...ılerde senı baskan yapacaz bu gıresunspor a...şampiyon trabzonspor...

Kardeşim bunları burada açıklama yavvv evet haklısın bir 6-7 sene sonra inşallah.

tsmetu
14.09.2008, 01:50

http://img50.imageshack.us/img50/5378/bakanveynetimtr3.th.jpg (http://img50.imageshack.us/my.php?image=bakanveynetimtr3.jpg) EEE Kardeşim baksana başakanın yanına boşunamı oturdum azıcık sürtüneyimde şimdiden birşeyler kapayım diye.

lazooo28
14.09.2008, 02:57
ha söyle be giresunum at su ölü topragini üzerinden. Insallah samsun en kisa zamanda toparlanir.

en büyük Karadeniz takimlari

Atakan
14.09.2008, 11:04
4-0 yendik be.Yürü Giresun.

Kazım Uzunboy
14.09.2008, 11:07
Böyle devam eder umarım.

Sevimdim galip geldiklerine. :)

pReN@_61
14.09.2008, 15:46
Giresun bu sene inşallah çıkacak süper lige

Burçak
15.09.2008, 14:45
Giresunspor lige başladı

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n8000/n7009/detail/Giresunspor_lige_basladi.jpg

Yeşil-beyazlılar, ilk iki haftanın hıncını önceki akşam konuk olduğu Samsunspor’dan çıkardı
Sezonun ilk iki haftasında puan yüzü göremeyen Giresunspor, önceki akşam konuk olduğu Samsunspor’a patladı. 4-0. 19 Mayıs Stadı’nda oynanan karşılaşmaya fırtına gibi başlayan Yeşil-beyazlılar, 17. dakikada Anton Aleks’in golüyle 1-0 öne geçti. 34’te Tolga’nın penaltıdan attığı golle farkı ikiye çıkaran Çotanaklar, 40. dakikada Barış’ın ayağından bulduğu golle devreyi 3-0 önde tamamladı. Yeşil-beyazlılar, 53. dakikada Samsunsporlu Mesut’un kendi kalesine attığı golle dört farklı üstünlüğü yakaladı. Giresunspor üç puanı dört golle hanesine yazdırıp, ligdeki ilk galibiyetini elde ederek ilk iki haftada üzdüğü taraftarının gönlünü aldı.

STAD: 19 Mayıs
HAKEMLER: Gökhan Güneşer (***), İsmail Şencan (***), Emin Yıldırım (***)
SAMSUNSPOR: Eray (*), Turgay (*) (Dak.56 Veysel *), Mesut (*), Hakan (*), Kenan Yelek (*), Zafer (*), Burhan (*), Turgut (*), Ömür (*), Serkan (*) (Dak. 42 Murat *), Sercan (*) (Dak. 42 Volkan *)
GİRESUNSPOR: Metin Aktaş (***), Muharrem (***), Fırat (***), Mehmet Yılmaz (***), İbrahim Çelik (***), Koray (***), Tolga (***), Barış (***), (Dak. 46 Sezai **), Hasan Aydınlı (****) (Dak. 81 Aykut **), Aydın (**) (Dak. 78 Hasan Demir **), Anton Aleks (***)
SARI KARTLAR: Sercan, Burhan, Mesut, Ömür (Samsumspor), Muharrem (Giresunspor)
GOLLER: Dak. 17 Anton Aleks, Dak. 34 (pen) Tolga, Dak. 40 Barış, Dak. 53 Mesut (kendi kalesine) (Giresunspor)

unique
15.09.2008, 20:53
İlk altıya girecektir Giresun, inanıyorum. Biraz da futbol şansı yanımızda olursa bekle bizi Süper Lig:)

HALİT KARAKAŞ
17.09.2008, 06:05
Sadece takımı destekleyin”

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n8000/n7089/detail/Sadece_takimi_destekleyin.jpg

Giresunspor Basın Sözcüsü Sandal: “Taraftar tezahüratlarının amacını aşmaması gerektiğini savundu
Giresunspor Basın Sözcüsü Fatih Sandal, taraftarlardan sadece takımı desteklemelerini istedi.Dün basının karşısına geçen Sandal; “Maçlarımızda fındık fiyatı için tezahüratlar yapılıyor. Fındık için stat dışında yapılacak her türlü etkinliğe katılmaya hazırız. Bu sorun hepimizin sorunu ama tepkimizi dile getirmenin yeri stadyum değil. Kadromuzda Giresunlu oyuncu sayısı az, dolayısıyla fındık sorununu çoğu bilmiyor. Tezahürat yapılırken siyasetten uzak olunmasını istiyoruz. Her zaman destekleriyle takımımıza güç katan Çotanaklar, karşılaşmanın ilk düdüğünden son dakikasına kadar tezahüratlarıyla oyuncularımızı motive etsinler. Onlardan ricamız sadece takımı desteklesinler” dedi.

“1 Kuruş Bile Değerli”
İlk haftadaki Kardemir Karabükspor maçında yakılan meşalelerden dolayı beş bin YTL ceza aldıklarını anımsatan Basın Sözcüsü Sandal; “Aynı cezayı Samsunspor maçından da yiyebiliriz. Bizim için bir kuruş bile çok değerli ama kulübümüz her hafta para cezası alıyor. Yakılan bir meşale kulübümüze beş bin YTL ceza olarak geri dönüyor. Zamanından, cebinden fedakarlık yaparak iç ve dış sahadaki karşılaşmalarımıza gelen taraftarımızdan bu konuda sağduyulu olmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı. Kombine bilet satışlarına ilginin az olmasının da kendilerini üzdüğünü ifade eden Sandal; “Diğer takımlar şuana kadar kombinelerin tamamına yakınını satarken, biz 150 bilet satamadık. Giresun’u seven her bireyden kombine ve piyango bileti alarak takımına sahip çıkmasını bekliyoruz” diye konuştu.

“Bilet Alarak İzleyin”
Basın Sözcüsü Sandal; “Maraton ve kale arkası tribünlerinde karşılaşmayı takip eden taraftarlarımız bilet alarak stadyuma giriyor. Ancak aynı sözleri protokol tribünü için söyleyemeyiz. Protokol tribününde 150’den fazla kişi maç takip ediyor. Burası için 45 kişilik yer ayrılıyor, bizim de sattığımız VIP tribün bileti sayısı 10’u geçmez. Dolayısıyla diğer kişiler bilet almadan buraya giriş yapıyorlar. Gittiğimiz her deplasmanda protokol haricinde kimsenin bu bölüme alınmadığını görüyoruz ama bizde böyle değil. ‘Giresunspor’u gerçekten seviyorum’ diyorsanız, bilet alarak karşılaşmaları izleyiniz” şeklinde konuştu. Sandal, Pazar günü konuk edecekleri Kasımpaşaspor karşısında üç puan hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

HALİT KARAKAŞ
18.09.2008, 05:10
Giresunspor çekinmiyor

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n8000/n7117/detail/Giresunspor_cekinmiyor.jpg

Hafta sonu ligin en güçlü takımları arasında gösterilen Kasımpaşaspor’u misafir edecek olan Yeşil-beyazlılarda tüm hesaplar üç puan üzerine kuruluyor.
Samsunspor karşısında elde ettiği farklı galibiyet ile ilk iki haftadaki şanssızlığını kıran Giresunspor, ligin en güçlü takımları arasında gösterilen Kasımpaşaspor ile oynayacağı maçtan da üç puanla ayrılmanın hesaplarını yapıyor. Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Kitapçı yaptığı açıklamada, geçen hafta konuk oldukları Samsunspor karşısında güzel bir futbol ortaya koyduklarını ve üç puanı hanelerini beklediklerinden daha kolay yazdırdıklarını ifade ederek; “Ligde sadece bir karşılaşma kazandık. Daha çok maç oynayacağız. Samsunspor müsabakasını kafamızdan tamamen çıkardık ve kendi sahamızdaki sınavı düşünüyoruz” dedi.

“Hedef Üç Puan”

Rakiplerinin Süper Lig’deki mücadele ettiği kadrosunu koruduğunu kaydeden Başkan Kitapçı; “İhtiyaç duydukları mevkilere çok tecrübeli isimler aldılar. Kadro olarak bakıldığında gerçekten çok iyi isimlere sahipler. Ligin en az gol yiyen takımları arasındalar ancak futbolu sahada isim oynamıyor. Rakibin güçlü ve Süper Lig deneyimine sahip olması gözümüzü korkutmuyor. Bizde iyi bir ekibiz. Kasımpaşaspor ile kendi evimizde oynayacağımız müsabakadan üç puanla ayrılabilirsek çok iyi olacak. Pazar günkü mücadelede iyi bir oyun ortaya koyarak kendi seyircimiz önündeki ilk galibiyetimizi almayı arzuluyoruz. Giresunlular’dan da bu maçta tribünleri doldurmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Şimdilik Susuyor

Başkan Kitapçı ayrıca il dışından bir güvenlik şirketi ile anlaştıklarını ifade ederek; “Ancak nedendir bilemiyorum şirket son günde vazgeçti. Giresun’dan bir baskı mı gördüler, bunun araştırmasını yapıyoruz. Kimseyi töhmet altında bırakmak istemiyor ve şimdilik susuyorum. Gerekirse bu konuda açıklama yapacağım. Daha önce çalıştığımız güvenlik şirketinden memnun değildik. Biz stadyuma biletsiz seyircinin alınmasını istemiyoruz. Geçen dönem görev verdiğimiz arkadaşlarımız bu işi beceremediler. Bu sorunu şimdilik çözdük. Giresunspor bundan böyle bu işi kendi kadrolu elemanlarıyla görecek. Orası kimsenin birilerine kıyak yapacağı yer değil” ifadelerini kullandı.

HALİT KARAKAŞ
18.09.2008, 18:16
Olmayan paramızı cezaya vermeyelim!Giresunspor’da Sandal, taraftara çağrıda bulundu....http://www.karadenizgazete.net/images/haber/39111_b.jpg

DUYARLI OLUN
Maddi anlamda sıkıntılı günler yaşadıklarını hatırlatan Giresunspor Kulübü Basın Sözcüsü Fatih Sandal, camiadan bu yönde yeterli destek göremediklerini hatırlatarak, “Bu şartlar altında bir de sahaya meşale atıp ceza yiyoruz. Önce Karabük, şimdi de muhtemelen Samsunspor maçları için ceza yiyeceğiz. Olmayan paramızı federasyona vermeyelim, bu konuda taraftarlarımızın daha duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.
DESTEK ÇAĞRISI
Tribünlerde fındık ve diğer konularda sınırları zorlayan tezahüratlar yapıldığını da dile getiren Sandal, “Taraftarlarımız maçlarda siyaset yapmayı bıraksınlar” ifadesini kullandı. Sandal, hafta sonunda kendi sahalarında oynayacakları Kasımpaşa maçı için de, “Mutlaka kazanacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yeter ki sağduyulu taraftarlarımız yanımızda bulunsun” diye konuştu.

Selçuk Yılmaz
18.09.2008, 19:56
SANDAL karaya vurdu!

http://giresunspor.net/haber/resimler/haber/160908.jpg 17 Eylül 2008 00:11 Giresunspor Basın Sözcüsü Fatih Sandal, son yaptığı haftalık olağan basın toplantısında çelişkili sözler söyledi.
Basın toplantısındaki sözlerine son oynanan Samsunspor maçında alınan farklı galibiyetle başlayan Sandal, hafta sonu oynanacak olan Kasımpaşa maçına dair temennilerini dile getirdikten sonra bombalarını patlattı!
HEM SORUMLU, HEM ŞİKAYETÇİ
Protokol tribünündeki beleşci kitleden şikayet eden Sandal, sözkonusu tribün için satmış oldukları cüzi miktardaki bilet sayısını bildiklerini, buna rağmen bu tribünün nasıl dolduğunu da anlayamadıklarını belirtti. Fakat bunu söylerken bu kulüpte yönetici olduğunu, stadyumda meydana gelen bu gibi gelişmelerin önüne geçecek kişi olma sorumluluğunun kendisinde olduğunu da sanırız unuttu!

KOMBİNE BAŞARISIZLIĞI
Daha sonra sözü kombine biletlere getiren yönetici F.Sandal, yöredeki diğer takımların çok sayıda kombine satmış olmalarına rağmen Giresunspor'un sadece 150 adet satabildiğini söyleyerek kombine bilet satışı konusunda yönetim olarak başarısız kaldıklarını itiraf etti. Hatırlanacağı üzere belirlenmiş olan kombine bilet fiyatları maç başına vurulduğunda, maç günleri gişelerden satılan bilet fiyatlarına eşit düşüyor. Bu durumun da kombine bilet mantığına tamamen aykırı bir durum teşkil etmesi sebebiyle bu fiyatlara kimsenin kombine bilet alacağı sanılmıyor.

FINDIK PROTESTOLARINDAN DA RAHATSIZ
Yönetici F.Sandal'ın basın toplantısındaki açıklamalarının en garip olanı ise iç saha maçlarında tribünlerden yükselen 'fındık fiyatlarını protesto edici' tezahüratlar üzerine oldu. Bu türden tezahüratların sahadaki futbolcuları motive etme konusunda herhangi bir etkisi olmadığı tespitinden yola çıkan F.Sandal, sorunun şehirdeki herkesin sorunu olduğunu belirttikten sonra bu sorunların dile getirilerek tepki ve protestoya dönüşmesini "siyasi" olarak niteleyerek kendi içerisinde çelişkiye düştü. Protestolara siyasi gözlükleriyle baktığı anlaşılan ve bunun stadyumda yeri olmadığını savunan yönetici F.Sandal, buna karşılık stadyum dışında yapılacak olan organizasyonlara yönetim olarak destek verebileceklerini söyleyerek ikinci bir çelişki daha yarattı.

Kulüpte siyasetin yeri olmadığını dile getiren yönetici Fatih Sandal, hatırlanacağı üzere 3 sezon önce yine F.Kitapçı başkanlığında kurulmuş olan yönetim kurulunda da yer almış fakat yönetimde o dönem yaşanan ve kamuoyunca siyasi temelli olduğuna kanaat getirilmiş olan istifa furyasında yer alarak yönetim kurulundan istifa etmiş, son yapılan kongrede başkan Fatih Kitapçı'nın yönetim kurulu listesinde yer alması da taraftarlar arasında büyük şaşkınlık yaratmıştı.

Gökhan Öz
18.09.2008, 20:55
Giresunspor'daki Anton çok etkili bir oyuncu gerçekten.

Bahattin Aydın
19.09.2008, 16:51
Giresunspor bundan sonra daha iyi olacaktır..bu haftada kasımpaşa maçındayız inşallah

Selçuk Yılmaz
19.09.2008, 19:32
Giresunspor bundan sonra daha iyi olacaktır..bu haftada kasımpaşa maçındayız inşallah

Kardeşim inşaallah misafirimsin valla..:rolleyes:

Selçuk Yılmaz
19.09.2008, 19:39
6, 7 ve 8. hafta programları açıklandı

http://giresunspor.net/haber/resimler/haber/bankAsya1LigLogo.jpg 19 Eylül 2008 18:55 Bank Asya 1. Lig'de 6-7 ve 8. haftaların programları açıklandı.
Ligin 6. haftasında Giresun'da Sakaryaspor ile oynanacak olan karşılaşma, 4 Ekim Cumartesi günü saat 15.00'da başlayacak. 7. hafta Adana deplasmanına çıkacak olan Giresunspor, rakibiyle 12 Ekim Pazar günü karşılaşacak ve karşılaşma saat 20.00'da başlayacak. Giresunspor 8. haftada ise iç sahada Erciyesspor'u ağırlayacak ve bu karşılaşma da 18 Ekim Cumartesi günü oynanacak. Bu karşılaşmanın başlama saati de yine saat 15.00 olarak açıklandı.

Giresunspor maçları, 6-7 ve 8. haftalarda DSpor'un canlı yayın programında bulunmuyor.

tsmetu
20.09.2008, 02:57
Çotanağım bu maçıda alır inşallah.

Selçuk Yılmaz
20.09.2008, 15:08
1. LİGİN ESKİ DOSTU GİRESUNSPOR

Şimdilerde Bank Asya 1. Ligde alt sıralarda yer alan, 70’li yılların Birinci Lig takımı ya da Birinci Ligin çok eski bir dostu Giresunspor. İlk kez 1925 yılında öğretmen Fevzi ve Faruk Beyler tarafından kurulmuş ve amatör olarak futbol, atletizm ve su sporlarında faaliyet göstermiştir. Ancak; kulüp 1941 yılında çıkan bir yasayla kapatılmış ve geçen 26 yıl sonra 31 Mart 1967 tarihinde profesyonel olarak tekrar kurulmuştur. Profesyonel ligde takımın kurucu başkanlığını Yaşar Turhan yapmış ve daha sonra yapılan kongrede Hasan Gürel başkan seçilmiştir. Giresunspor, Türkiye 2. Milli liginde ilk karşılaşmasını 20 Nisan 1967’de İstanbul ekibi Beylerbeyispor ile yapmış ve 0-0 berabere kalmış. Takımın o maçtaki kadrosu ise şöyle: Mehmet, Hüseyin, Sadettin, İsmet, Erol, Fevki, Servet, Küçük Şükrü, Ünal, Muhlis, Büyük Şükrü. Profesyonel liglerdeki mücadelesine başladığı tarihten dört sezon sonra 1970-71 yılında Türkiye 1. futbol ligine yükselmiş Giresunspor. Bu, takıma Doğu Karedeniz’in 1. ligde oynayan ilk takımı olma ünvanını da kazandırmış. Yani ülkenin Anadolu’dan çıkan tek şampiyonu Trabzonspor’dan bile daha önce 1. ligde mücadele etmiş Çotanaklar…
Devam eden yıllarda Türkiye 1. futbol liginde 6 sezon tutunabilen Giresunspor ligde mücadele ettiği yıllarda taraflı tarafsız herkesin sempatisini kazanmış. Temsil ettiği Giresun ilinin de en büyük reklam kaynaklarından biri olmuş. İlin diğer bir reklam kaynağı fındık takımın armasında da yerini almış ve taraftarlar da “Genç Çotanaklar” diye adlandırılmışlar. Çotanak ikiden daha fazla sayıda fındığın bağlarının toplu halde tek uçta toplanmış hali. Yani ilin her alanda reklam kaynağı olan fındık başka önemli bir reklam kaynağı takımına da etki etmiş. 1. ligde oynadığı yıllarda üç büyüklere karşı evinde çok iyi maçlar çıkaran Giresunspor ligin en zor deplasmanlarından biri haline gelmiş. Ligde oynadığı altı sezonda evinde Galatasaray ile altı karşılaşma yapan takım hiç yenilmemiş mesela. 1. ligde oynadığı altı sezonun sonunda 2. lige düşen Giresunspor adeta belini bir daha doğrultamamış. Art arda iki sezon küme düşüp taraftarın deyimiyle tam bir bataklığın içine girmiş. Burada Giresun şehrinin maddi sorunlarla boğuşan bir il olmasının da etkisi büyük. İstihdam olanaklarının sınırlı olması, aşırı göç vermesi, lobisizlik ve şehrin siyasilerinin takıma gereken özeni göstermemesi takımın bataklığın içine girmesinin ve bu bataklıkdan uzun yıllar kurtulamamasının ana nedenleri.
Takımın 3. ligde mücadele ettiği yıllarda her türlü olumsuzluğun üst üste geldiği zamanlarda bile tribünde 7- 8 bin taraftar ortalamasıyla mücadele etmiş. Yani hiç kimsenin sahip çıkmadığı dönemde başarı adına hiçbir şey beklemeyen taraftarı Giresunspor’u yalnız bırakmamış. İşte son 4-5 yıla kadar bu sıkıntılarla boğuşan Giresunspor içinde bulunduğu 3. lig bataklığından 2004-2005 sezonunun ardından play-off mücadelesinde karşılaştığı Ceyhanspor’u 2-0 yenerek kurtulmuş. Artık, Giresunspor yapılan doğru işlerle yıllardır özlemini duyduğu yerlere gelmek için büyük adımlar atmaya başlamıştır. 2. ligde mücadele etmeye başladığı 2005-2006 sezonunda orta sıralarda bir grafik çizen takım asıl sürprizi ise Türkiye Kupası’nda gerçekleşmiştir. Önce evinde seyircisiz oynadığı karşılaşmada Sivasspor’u penaltılarla geçmiş, sonra yine evinde ve yine penaltılarla ancak bu sefer seyircisinin de desteğiyle Sakaryaspor’u kupanın dışına itmiş ve kupada gruplara kalmayı başarmış. Yıllar sonra gelen bu başarı takımın peşinde cefa çeken taraftarının yüzünü biraz da olsun güldürmüş. Kupada gruplarda Galatasaray’la oynanan maçın Ali Sami Yen’de 5-0 kaybedilmesine rağmen ortaya koyduğu futbolla ve dolu tribünleriyle tüm dikkatleri üzerine çeken takım izlenilen doğru politikalarla bir sezon sonra 2. ligde şampiyonluğa oynayan bir kadro kurmuş. Burada dikkat edilmesi gereken husus; takım bir çok Anadolu takımının ayakta kalmasında da büyük rol oynayan siyasi destekten yoksun bir ortamda ve bir çok maddi sıkıntının kulübün yakasını bırakmadığı bir dönemde bu işleri başarmış olmasıdır. 2. ligde şampiyonluğa oynadığı 2006-2007 sezonuna çok iyi bir başlangıç yapamayan takım ligin ilk devresini 3. sırada tamamlamış ve yükselme grubuna kalamamıştı.
Sezonun 2. devresine lider olarak başlayan takım bu ünvanını sezon sonuna kadar sürdür müş ve haftalar öncesinden play-off’a gitmeyi garantilemiştir. Artık şehir de tamamen havaya girmiş ve herkes Bursa’da oynanacak olan play-off karşılaşmalarını beklemeye başlamıştır. İlk maçı Kahramanmaraşspor önünde rahat bir futbolla 3-1 kazanan takım play-off’da oynadığı ikinci karşılamada Marmaris Belediyespor karşısında çok zorlanmasına rağmen son dakika golüyle maçı uzatmalara taşımış ve penaltılarla sahadan galip ayrılan taraf olmuştur.Finalde Giresunspor yükselme grubundan gelen Adana Demirspor’la karşılaşacaktır. Karşılaşma için Türkiye’nin her yerinde bulunan Giresunlu’lar Bursa’ya akın eder. Maçın ilk devresi herkesin beklediği gibi zor bir karşılaşma oldu ve 1-1 bitti. İkinci yarı da yine aynı heyecanla başlamış ancak maçın favorisi olarak gösterilen Adana Demirspor kadar Giresunspor taraftarını da şok eden bir sonuçla bitmişti maç. 2. yarı art arda bulduğu gollerle farkı açan Giresunspor karşılaşmadan 5-1 gibi bir sonuçla ayrılarak şampiyonluğunu ilan etti.
Takım, neredeyse bir hafta süren ve karnaval havasında geçen kutlamalarla Giresun halkına da büyük bir mutluluk yaşatmış oldu. Yıllardır ülkede adından çok fazla söz ettiremeyen takım deyim yerindeyse küllerinden doğdu ve spor medyasında kendine yer bulmaya başladı. Yine burada takımın şampiyonluğunda çok büyük emeği bulunan ve büyük zorluklara rağmen takımın arkasında duran Giresunspor yönetimine değinmek gerektiğini düşünüyorum. Özellikle şehirde etkin siyasi güçlerden hiçbir destek almadan hatta destek almamışken bu güçler tarafından muhalefete maruz kalan yönetim her şeye rağmen kıt imkanlarla doğru işler yapmayı becermiş ve takıma 3 sezonda 2 defa şampiyonluk yaşatarak elde edilmesi güç başarılara imza atmıştır. Bu başarıların şehirdeki futbol kültürünü artırmasının yanı sıra yeni yetişen nesillerin de üç büyükler olarak adlandırılan İstanbul takımlarının hegemonyasından sıyrılıp kendi şehrinin takımını tutmaya başlamasının nedeni olmuştur.
Giresunspor 45 yıllık lig tarihinde 1. ligde oynadığı 6 sezonda 180 karşılama yapmış, bu karşılaşmalarda 47 galibiyet, 57 beraberlik ve 76 mağlubiyet alan takım attığı 156 gole karşın kalesinde 209 gol görmüş ve topladığı 151 puanla 45 yıllık lig tarihinde 43. sırayı almıştır.
Umarız, Türk futbolunun bu kadim dostu yeniden futbolun vitrini olan Süper Ligde arz-ı endam eder…

geçtiğimiz mayıs ayında futbol extra dergisinde yer alan bir yazı...

HALİT KARAKAŞ
20.09.2008, 15:28
Varsa yoksa galibiyet

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n8000/n7188/detail/Varsa_yoksa_galibiyet_.jpg

Yarın ligin güçlü ekiplerinden Kasımpaşaspor’u ağırlayacak olan Giresunspor’un gözü üç puandan başka bir şey görmüyor
Kendi saha ve seyircisi önündeki ikinci maçını yarın Kasımpaşaspor ile oynayacak olan Giresunspor’un gözü üç puandan başka bir şey görmüyor.
Yeşil-beyazlılarda Başkan Yardımcısı Hakan Güngör, karşılaşmadan üç puanla ayrılmayı hedeflediklerini belirterek; " İlk üç maçta sadece üç puan toplayabildik. Kaybettiğimiz puanların telafisini yaparak, sıralamada yukarılara çıkmak istiyoruz. Evimizde Kasımpaşaspor ile oynayacağımız müsabakada puan kaybını aklımızın ucundan dahi geçirmiyoruz” dedi.

Rakipten Çekinmiyoruz
Oturmuş bir kadroya sahip İstanbul temsilcisinin Süper Lig hedefini kovalamasının gözlerini korkutmadığını kaydeden Başkan Yardımcısı Güngör, zirve iddialısı rakiplerinden çekinmediklerini kaydederek sözlerine şöyle devam etti: “Biz de hedefleri olan bir ekibiz ve kendimize güveniyoruz. Futbol parayla oynanmıyor. Bunu daha önceki dönemlerde gördük. Kasımpaşaspor’u gözümüzde büyütmüyoruz. Galibiyet için varımızı yoğumuzu ortaya koyacağız. Taraftarımızdan alacağımız güçle sahadan istediğimiz neticeyle ayrılacağımıza inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Acemilik Dönemi Bitti
Geçen yıl ligin yenilerinden olduklarını ve iyi bir oyun ortaya koymalarına rağmen sezonu ateş hattına yakın bir yerde tamamladıklarını vurgulayan Başkan Yardımcısı Güngör; “Artık acemilik dönemi bitti. Bu sezon ilk altı yarışının içerisinde olmak ve adımızdan başarılarımız ile söz ettirmek istiyoruz. Bu hedefe ulaşabilmemiz için de özellikle kendi evimizde çok fazla puan kaybı yaşamamamız gerekir. İlk üç maçta yenilgi yüzü görmeyen yarınki rakibimizi Giresun’dan puansız uğurlayacağız” diye konuştu. Güngör, ayrıca Giresunlular’dan Giresunspor için yarın iki saatlerini ayırmalarını istedi.

lazooo28
20.09.2008, 20:15
cok güzel bi yaziydi selcuk tesekkür ederiz

tsmetu
21.09.2008, 14:03
Yazıların ve uraşın iççin teşekkürler selçuk.

28TS61
21.09.2008, 19:16
90.dakikada yine gol yiyip yenilmisiz :(

mac sonucu giresun 0-1 kasimpasa

Dursun Kaplan
21.09.2008, 20:06
Artık bişe demiyorum geçen haftada kendi sahamızda yine böyle oldu..

Dk. 89 ya yemişiz golü.. :S

lazooo28
21.09.2008, 20:10
demek ki ciddiyeti 90 dakika saha ya yansitamiyoruz..
giresunspor - kasimpasa macinin gözlemcisi ordu da trafik kazasi gecirip vefat etmis galiba..
Allah rahmet eylesin

Selçuk Yılmaz
21.09.2008, 20:36
http://www.spor28.com/admin/haberresim/manset21_eylul_08_1.jpg

YİNE HÜSRAN: 0-1

STAT: Giresun Atatürk

HAKEMLER: Hakan Ceylan ***, Adil Sinem ***, Serkan Olguncan ***

GİRESUNSPOR: Metin Aktaş ***, Muharrem **, (Dk.78 Hasan Demir ?), Mehmet Yılmaz **, İbrahim **, Fırat **, Tolga *, Koray ***, (Dak.83 Taner Yapağıcı ?), Hasan Aydınlı *** (Dak.57 Sezai Demircan *), Barış, Aydın **, Anton Aleks **

KASIMPAŞA: Tolga **, Ömer ** , Fatih Akyel **, Evren **, Alpaslan ***, Yekta ** (Dak.71 Erhan **), Rıza **, (Dak.46 Murat Akın **), Mertan **, Sertan ***, Mertol ** (Dk.53 Andre Moritz ***), Özgür **

SARI KARTLAR: Dk. 62 Muharrem, Dk. 80 Koray (Giresunspor), Dk. 46 Evren
(Kasımpaşa)

GOL: Dk. 89 Moritz (Kasımpaşa)

Giresunspor durdu durdu Kasımpaşa’ya oyunun bitmesine dakikalar kala vuruldu.

Altay yenilgisi ile taraftarlarını kahreden ancak geçen hafta deplasmanda oynadığı müsabakada Samsunspor’u 4 golle geçerek bir anlamda gönül alan Çotanaklar, sahasında oynadığı Kasımpaşa maçını 1-0 kaybetti.

Yaklaşık 10 bine yakın taraftarının desteği altında sahaya çıkan Giresunspor, 89. dakikada kalesinde gördüğü golle bu sezon kendi evinde ikinci yenilgisini aldı.

Müsabaka boyunca rakibiyle başa baş bir futbol sergileyen Giresunspor’u yıkan golü ise karşılaşmanın 89. dakikasında Andre Moritz kaydetti.

Karşılaşma öncesi önceki akşam trafik kazasında yaşamını kaybeden maçın temsilcisi Enver Üstündağ anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

MAÇTAN DAKİKALAR:

Maça Kasımpaşalı oyuncuların vuruşu ile başlanıldı.

Dak. 3: Kasımpaşa sağ kanattan etkili geldi. Yekta’nın ortasına Merthan vurdu. Metin Aktaş başarılı idi ancak daha sonrasında yan hakem ofsayt bayrağı kaldırdı.

Dak. 7: Anton sağ kanattan Giresunspor’u atağa kaldırdı ve Evren’in müdahalesi ile bir anda yerde kaldı. Atışı Hasan Aydınlı kullandı. Savunma tehlikeyi uzaklaştırdı.

Dak. 9: Rıza’nın yaklaşık 30 metreden sert şutunu kaleci Metin Aktaş kurtardı.

Dak. 22: Hasan Aydınlı'ya yapılan faulü İbrahim kullandı. Kaleci Tolga çıktı ve topun sahibi oldu.

Dak. 42: Giresunspor mutlak bir golden oldu. Aydın soldan ortaladı Anton kafayla Tolga'ya çıkardı. Tolga'nın sert şutu savunmadan döndü. Dönen topu bu kez Fırat kaleye yolladı. Kaleci Tolga topu köşeden çıkartıp kornere yumrukladı.

Dak. 44: Kasımpaşa bu kez Sertan ile soldan etkili geldi. Sertan’ın ortası Metin’i geçti. Arka direkte Rıza’dan önce savunmasına yardım eden Hasan Aydınlı topu kornere yolladı.

Dak. 46: Evren’in Anton’a yaptı sert hareket sonrasında hakem serbest vuruşu kararı verdi. Atışı Koray kullandı ancak sonuç çıkmadı.

İlk yarı golsüz eşitlikle sona erdi.

Dak. 67: Giresunspor’da Anton’un sol çaprazdan sert şutunda top yan ağlarda kaldı.

Dak.: 70: Kasımpaşa yine çok etkili geldi. Sağ kanattan Özgür’ün yaptığı ortaya arka direkte Moritz vuramayınca Çotanaklar büyük bir tehlike atlattı.

Dak. 74: Giresunspor Anton ile mutlak bir golden oldu. Anton iki savunma oyuncusundan kurtulduktan sonra sol ayağı ile vurdu. Kaleci Tolga’yı geçen top direğe çarparak auta çıktı.

Dak. 77: Gelişen Kasımpaşa atağında Özgür’ün pasıyla ceza alanı içerisinde topla buluşan Erhan’ın sert vuruşunu kaleci Metin Aktaş güçlükle ayakları ile çıkardı ve kornere çeldi.

Dak. 89 (GOL): Ve Kasımpaşa’nın golü geldi. Sağ kanattan gelişen Kasımpaşa atağında ceza sahasına yapılan ortayı savunma uzaklaştırdı ancak top kısa düştü. Gerilerden gelen Andre Moritz takımını 1-0 öne geçirdi ve maç bu skorla sona erdi.

http://www.spor28.com/admin/haberresim/giresunspor_kasimpasa_1.jpg http://www.spor28.com/admin/haberresim/giresunspor_kasimpasa_2.jpg

Dursun Kaplan
22.09.2008, 11:09
Görevli olduğu Giresunspor–Kasımpaşa maçı için Giresun'a giderken Samsun-Ünye Karayolu'nda geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Futbol Federasyonu Üst Klasman Temsilcilerinden Enver Üstündağ'a Yüce Allah'tan rahmet, aynı kazada yaralanan Üstündağ'ın eşi ve oğluna acil şifalar diliyoruz.

Resmi Site..

Cengiz Çubukcu
22.09.2008, 11:15
Enver Üstündağa Allahtan rahmet diliyorum, kasımpaşa yenilgisi kötü olmuş üstelik son dakika golüyle ama teselli edici yanı Kasımpaşanın ligin en güçlü ekiplerinden biri olması....

tsmetu
22.09.2008, 20:26
Yazık ya yazık kendileine hiçmi acıöıyorlar.Nerese samsun maçı nerede karabük maçı.

İskender YILMAZ
22.09.2008, 20:54
Yazık yaa.. :S

ApoCaN28
22.09.2008, 22:50
Bizim bu son dakikalara bi çare bulmamız lazım...

TolgaTopçu61
23.09.2008, 14:24
GİRESUNSPOR'DA İSTİFA!...

Bank Asya 1. Lig takımlarından Giresunspor'da, teknik direktör Mehmet Birinci görevinden istifa etti.

Birinci, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, yönetim ile yaptığı görüşme sonrasında görevinden istifa etme kararı aldığını belirterek, ''Buraya kadarmış, devam etmek nasip değilmiş'' dedi.

Ligde çok şanssız mağlubiyetler aldıklarını ifade eden Birinci, şunları söyledi:

''Ligin ilk karşılaşması olan Kardemir Karabükspor maçında, futbol hayatında hiç penaltı kaçırmamış olan oyuncumuz, penaltıyı değerlendiremedi ve 1-0 mağlup olduk. Sahamızda oynadığımız Altay ve Kasımpaşa karşılaşmalarından, son dakikada ve uzatmalarda yediğimiz gollerle yenik ayrıldık. Futbol karşılaşmaları 88 dakika oynansaydı, şu an ligde en üst sırada olurduk. Şansızlık bir türlü peşimizi bırakmadı. Başarılı olmamız nasip değilmiş. Taraftarlara ve herkese teşekkür ediyorum. Taraftarlar takımlarını sonuna kadar desteklemeye devam etsinler.''

Bu arada, Fortis Türkiye Kupası'nda yarın deplasmanda Ankaragücü ile karşılaşacak yeşil-beyazlı ekibin bugün Ankara'ya hareket ettiği, takımın başında kaleci antrenörü Bekir Küçükşahin'in bulunduğu bildirildi.

Dursun Kaplan
23.09.2008, 14:29
Çok önemli bir kupa maçı öncesinde istifa etmek hiç yakışmadı..!

Bahattin Aydın
23.09.2008, 17:50
mehmet birincinin istifası iyi olmuş..giresunspora zarar verecek herkes bu takımdan gitmeli...bu seyirciye yazık...stad tıklım tıklım doluyor..taraftar 90 dakika müthiş tezahürat yapıyor ancak birileri bu takımı kullanıyor...Giresunspor'umuz için hayırlı olsun

Dursun Kaplan
24.09.2008, 11:41
Ankara'da ki Çotanakları nerdesiniz.? Bu akşam Ankaragücü ile maçımız var.. :)

Bahattin Aydın
24.09.2008, 21:23
dakika 67 ankaragücüne 4-1 yeniliyoruz :(

Dursun Kaplan
24.09.2008, 21:34
Bu sonucu beklemiyordum.. :S

must55
25.09.2008, 12:21
geçmiş olsun giresun...

HALİT KARAKAŞ
28.09.2008, 10:30
Giresun huzur arıyor

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n8000/n7501/detail/Giresun_huzur_ariyor.jpg

Başkan Yardımcısı Güngör: “Bu sıkıntılı günleri en kısa sürede geride bırakıp, ligde iyi yerlere geleceğiz”
Giresunspor Başkan Yardımcısı Hakan Güngör, sıkıntılı en kısa sürede geride bırakarak, ligde iyi yerlere geleceklerini söyledi. Şans faktörünün sezonun ilk dört haftasında kendilerinin yanında hiç olmadığını kaydeden Başkan Yardımcısı Güngör; “Dördüncü haftanın sonunda puan cetvelinde daha iyi yerlerde olmalıydık. Altay maçında son iki dakikada iki gol, Kasımpaşaspor karşılaşmasında da 90. dakikada yediğimiz gollerle dört puan bıraktık. Karabükspor maçında da biz oynadık ve bir de penaltı kaçırdık. Kazanan rakibimiz oldu. Lige şanssız bir başlangıç yaptığımız için üzgünüz” dedi.

Telafisi Mümkün
Ligde daha 29 karşılaşmaya çıkacaklarını ve ilk dört maçta kaybettikleri dokuz puanın telafisinin mümkün olduğunu seslendiren Başkan Yardımcısı Güngör; “Daha yolun başındayız ama hedefleri üst sıralar olan bir takım olarak bu kadar fazla puan kaybı yaşamamalıydık. Geçmişten gerekli dersleri çıkarıp, daha fazla çalışacağız. Bizi arzuladığımız noktaya taşıyacak oyuncu kadrosuna sahibiz. En kısa sürede lige ağırlığımızı koyarak sıralamada hedeflediğimiz yere geleceğiz. Yarın akşam deplasmanda Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile yapacağımız karşılaşmaya dönüm maçı olarak bakıyoruz. Evimize üç puanla dönersek kimse şaşırmasın” diye konuştu.

Kazanmak İstiyor
Çok zor bir dönemden geçtiklerini belirten Başkan Yardımcısı Güngör; “Sezona başlarken hem lig, hem de kupada başarılı olmak istiyorduk. Kupaya veda etmek zorunda kaldık. Artık önümüzde sadece lig var. Kendimize yeni bir sayfa açacağız. Yarın Gaziantep’te Büyükşehir Belediyespor ile çok önemli bir karşılaşmaya çıkacağız. Tek düşüncemiz var o da üç puanla sahadan ayrılmak. Rakibimiz ligin iyilerinden ama onlardan kesinlikle çekinmiyoruz. Üç puana bizim onlardan daha fazla ihtiyacımız var. Futbolcularımızın yüreklerini ortaya koyarak, elde edecekleri sonuçla güzel günlere ilk adımı Gaziantep’te atacaklarına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

pReN@_61
28.09.2008, 22:23
bu fark yakışmadı Giresun'a..

Mustafa Önal
29.09.2008, 22:12
bank asya ya çıkaran hocayla tekrar anlaştık. aslında ilk çıktığımızda cengiz hocayla devam etseydik çok daha iyi yerlerde olacaktık.

bugün deplasmanda ligin çok iyi takımlarından gaziantep belediyeyi yendik. haftaya sakaryayı da yenersek kendimize geliriz.

lazooo28
30.09.2008, 01:50
altay ve kasimpasa ya son dakika golleriyle yenildik..gaziantep bld. son dakika golüyle yendik, tebrikler cotanaklarima
0-1

28TS61
30.09.2008, 01:51
bu galibiyet iyi geldi :)

macka61
30.09.2008, 03:48
moral olmuştur bu galibiyet giresuna tebrikler giresun

HALİT KARAKAŞ
30.09.2008, 08:54
90+5’te gelen zafer

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n8000/n7581/detail/905te_gelen_zafer_.jpg

Giresunspor son saniyede Hasan Aydınlı’nın attığı nefis golle adeta Bayram yaptı
İlk Yarı Golsüz
Geçen hafta Kasımpaşa’ya son dakika golüyle mağlup olan Giresunspor dün Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’la deplasmanda karşılaştı. Kasımpaşa mağlubiyetiyle Mehmet Birinci’ye yol verilmesinin ardından çıkılan ilk maçta ilk yarıda temkinli bir görüntü ortaya koydu. 20. Dakikada Aydın’ın pasında topla buluşan Anton Alex, Gökhan’ın müdahalesiyle yerde kaldı. Meşin yuvarlak auta çıkarken Giresunsporlular penaltı bekledi ama hakem vermedi. 22. Dakikada Giresunspor savunması arkasına atılan topta Sylva, Metin’le karşı karşıya kaldı. Vuruşunda top auta gitti. 27. Dakikada Aydın’ın şutu Sezai’ye pas oldu. Ceza alanı üzerinden bu oyuncunun şutu Eser’in üzerine gitti. İlk yarı golsüz sona erdi.

Elektrikler Gitti
İkinci yarıda da görüntü değişmedi. 55. Dakikada Sezai’nin pasında Aydın topla buluştu vuruşunda top Eser’de kaldı. 58. Dakikada Fırat’ın hatalı geri pasında Metin Aktaş topu son anda kornere yolladı. Bu atakta Antep’te elektrikler gitti. Oyun yaklaşık iki dakika durdu. 64. Dakikada soldan gelişen rakip atağında Cafer Can’ın ortasına arka direkteki Efecan vurdu ancak Metin Aktaş başarılıydı. Giresunspor zafere ise hakem İlker Coşkun’un verdiği 6 dakikalık uzatmaların sonunda ulaştı. 90+5’te Barış’ın uzun oynadığı topu önünde bulan Hasan Aydınlı iki oyuncuyu pasif duruma düşürdü. Yaklaşık 30 metreden nefis vurdu. Kaleci Eser’in müdahalesine rağmen top filelerle buluştu (1-0).

HALİT KARAKAŞ
30.09.2008, 08:58
Giresunspor Demir’e emanet

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n8000/n7565/detail/Giresunspor_Demire_emanet.jpg

Giresunspor’da Mehmet Birinci’den boşalan teknik direktörlük görevine Cengiz Demir getirildi. Kasımpaşaspor maçı sonrasında Birinci ile karşılıklı görüşüp, yollarını ayırdıktan sonra teknik direktör arayışlarına başlayan yönetim, tercihini eski çalıştırıcılarından Cengiz Demir’den yana yaptı. Kulüp başkanı Fatih Kitapçı, Demir'in takıma yararlı olacağına inandıklarını ifade eden Kitapçı, ''Giresunspor, ligin her zaman hedefi olan ve iddialı takımı olmuştur. Yeni teknik direktörümüz Cengiz Demir ile bunu sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.

“Çok Mutluyum”
Başkan Kitapçı; “Artık geride kalan maçları unutup, yeni bir sayfa açmayı düşünüyoruz. Teknik kadromuzda yaptığımız kan değişikliği camiamıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Çotanaklar’ın yeni teknik patronu Demir ise; “Giresunspor benim yuvam. Yıllarca bu kulübün formasını giydim. Futbolu bıraktıktan sonra da Giresunspor’a teknik adam olarak hizmet ettim. Bu takımın başında şampiyonluk sevinci yaşadım. Yönetim kurulumuzdan teklif alınca hiç düşünmeden ‘evet’ yanıtını verdim. Giresunspor’a yeniden hizmet edecek olduğum için çok mutluyum. Giresunspor’un başarılı olabilmesi için gecemi gündüzüme katacağım. El ele vererek Giresunspor’u hak ettiği yere taşıyacağız” dedi.

“Kadro Kaliteli”
Kadrolarında kaliteli oyuncuların olduğunu dile getiren yeniz teknik patron Demir; “Emre, Fırat, Harun ve Cem Sinan eski talebelerim. Diğer oyuncularla daha önce birlikte hiç çalışmamış olmama rağmen hemen hemen hepsini tanıyorum. Giresunspor kaliteli bir oyuncu kadrosuna sahip. Daha ligin çok başındayız. Önümüzde uzun bir süre var. Bu süreçte başarıyı yakalayabilmek için çok çalışacağız. Giresunlular’dan her zaman büyük destek gördüm. Onları yine mutlu edecek sonuçlara imza atacağız. En kısa zamanda lige ağırlığımızı koyarak, korkulan bir ekip olacağız. Başarı Giresunspor’un çok da uzağında değil” diye konuştu.

Burak_52
03.10.2008, 21:02
Yönetim’den maça davet
Türkiye Banka Asya 1. liginde mücadele veren Giresunspor yarın kendi evinde oynayacağı Sakaryaspor maçına tüm taraftarları ve Giresunluları maça bekliyor. Gaziantep galibiyetini evinde oynayacağı zoru Sakarya maçıyla pekiştirmek isteyen yeşil-beyazlı yönetim kurulu taraftarlarına çağrıda bulunarak takımlarını yalnız bırakmamalarını isteyerek”, Taraftarıyla, Fanatiğiyle, Kadınıyla Erkeğiyle, Yaşlısıyla Genciyle, 7'den 70'e tüm Giresunluları yarın Atatürk Stadını doldurarak bir Futbol şöleni yaşatmaya çağırıyoruz. Unutmayın sizler olmazsanız bizlerde olmayız.

Kasımpaşa maçında turnike sorunu nedeniyle taraftarlardan özür diyen yönetim kurulu bu konuda yaptıkları açıklamada”Bilmelerini istiyoruz ki bizden kaynaklanan bir sorun değildi. TFF Gözlemcisinden izin çıkmadığı için diğer turnikeler açılamamıştır ve de akıbetinde bu üzücü olay gerçekleşmiştir. Yönetim ve ekip olarak bu olayın bir daha yaşanmaması için gerekli önlemlerimizi almış bulunmaktayız” diye konuştu

tsmetu
03.10.2008, 23:46
Evimizdeki ilk galibiyetimiz olsun haydi çotanaklar.

Dursun Kaplan
03.10.2008, 23:47
Kendi evimizde neden kazanamıyoruz anlayamadım..

Yeni teknik direktörümüzle, inşallah alacağız bu maçı..

HALİT KARAKAŞ
04.10.2008, 08:37
Giresunspor’da zafer çığlığı

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n8000/n7708/detail/Giresunsporda_zafer_cigligi.jpg

Bugün Sakaryaspor’u konuk edecek olan Yeşil-beyazlılar iç sahadaki ilk galibiyetini almak istiyor. Saat 15.00’da başlayacak karşılaşmaya taraftarın büyük ilgi göstermesi bekleniyor
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor deplasmanından üç puanla dönerek taraftarına çifte bayram sevinci yaşattıran Giresunspor, bugün Sakaryaspor’u konuk edecek. Hafta içerisinde teknik direktörlük görevine eski çalıştırıcılarından Cengiz Demir’i getiren Yeşil-beyazlılarda galibiyetten başka bir sonuç düşünülmüyor. Perşembe günü yaptığı taktik ağırlıklı çalışmanın ardından tesislerde kampa giren Çotanaklar, dün saat 11’deyaptığı ter idmanının ardından maç saatini beklemeye koyuldu. Cezalı oyuncunun bulunmadığı Giresunspor’da sakalıkları bulunan Cem Sinan ve Muzaffer bugünkü karşılaşmada formalarından uzak kalacaklar.

15.00’da Başlayacak
Evindeki ilk üç puanını Tatangalar’a karşı almak isteyen Yeşil-beyazlılarda moraller en üst seviyede. Ligin ilk beş haftasında galip gelme başarısı gösteremeyen rakibini Giresun’dan eli boş göndermeyi kafasına koyan Giresunspor’un karşılaşmaya kalede Metin Aktaş, savunmada Barış, Mehmet Yılmaz, İbrahim, Fırat, orta dörtlüde Koray, Tolga, Sezai, Hasan Aydınlı, ileri uçta ise Anton Aleks ve Aydın Çetin’den oluşan 11’le başlayacağı sanılıyor. Atatürk Stadı’nda saat 15.00’da start alacak müsabakaya Giresunlu sporseverlerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Maçı üst klasman hakemlerinden Kuddusi Müftüooğlu yönetecek. Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Kitapçı, Sakaryaspor karşısında üç puan hedeflediklerini söyleyerek; “Puan kaybını kesinlikle düşünmüyoruz. Oyuncularımızın bizleri mutlu edecek sonucu alacaklarına inanıyoruz” dedi.

Dursun Kaplan
04.10.2008, 15:39
Dk. 38 0-1 yenik durumdayız yine.. :S

ApoCaN28
04.10.2008, 15:48
Golü 15.dakikada yemişiz ve ilk yarı 0-1 bitti...

ApoCaN28
04.10.2008, 16:14
dk 60 oldu... hala 1-0 sakarya önde...

ApoCaN28
04.10.2008, 16:32
dk 76 sakarya 2-0 yaptı

Offf Giresun OFFFF...ki ne OFffffffff

ApoCaN28
04.10.2008, 16:40
dk 85 3-0 oldu...

ApoCaN28
04.10.2008, 16:49
Giresunspor 0 - 3 Sakaryaspor

Maç sonucu...

pReN@_61
04.10.2008, 16:51
olmadı bu sonuç..

Dursun Kaplan
04.10.2008, 16:54
Nedense kendi evimizde kazanamıyoruz....

lazooo28
04.10.2008, 17:44
vay anasini yaa

Bahattin Aydın
04.10.2008, 18:51
böyle birşey olamaz :S deplasmanda yeniyoruz evimizde yeniliyoruz :(

Mustafa Önal
04.10.2008, 19:07
GEÇEN SENE kafaya oynayan sakaryaya iki maçtada çelme tak . şimdi bu haftaya kadar 2 puan ve 2 gol atabilen sakryadan giresunda 3 ye olacak iş değil.

macka61
04.10.2008, 21:17
futbolun cilvesi inşallah düzelir

tsmetu
05.10.2008, 01:47
Bu nedemek takımın ezilmesi demek.

tsmetu
05.10.2008, 01:48
Ayıp ayıp ayıp samsun sakrya'dan iyi bir takımmı.

HALİT KARAKAŞ
07.10.2008, 08:43
Giresunspor şaşırttı

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n8000/n7814/detail/Giresunspor_sasirtti_.jpg

Geçen yıl 11 puan toplayan Yeşil-beyazlılar, bu sezon ise altı maçta altı puanı hanesine yazdırabildi
Sıralamada ilk altı hedefiyle yola çıkan Giresunspor, geride kalan ilk altı haftada umduğunu bulamadı. Bank Asya Birinci Lig’deki ilk sezonundaki ilk altı maçında 11 puan toplayarak kendisine dördüncü sırada yer bulan Yeşil-beyazlılar, bu sezonki ilk altı maçtan sadece altı puan alarak taraftarını hayal kırıklığına uğrattı. Geçen sezonki kadrosunu büyük oranda yenileyen Giresunspor, üç deplasman maçının ikisinde gülmeyi başarırken, dört karşılaşmada da ise sahadan puansız ayrıldı. Dış sahada en çok puan toplayan ekipler arasında yer alan Giresunspor aynı başarıyı kendi evinde gösteremeyince altı haftada altı puanla 15. sırada yer aldı.

Evinde Puanı Yok
Evindeki ilk lig maçında Altay’a üç puana son dakikalarda yediği gollerle hediye eden Giresunspor, Atatürk Stadı’ndaki bir sonraki sınavında da Kasımpaşaspor’a son dakika golüyle boyun eğdi. Bu mağlubiyetin ardından faturayı teknik heyete kesen Yeşil-beyazlılar, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor karşısında aldığı üç puanla moral bulmuştu. İç sahadaki üçüncü müsabakasına Cengiz Demir yönetiminde çıkan Çotanaklar, ilk beş haftada üç puanı bir arada göremeyen Sakaryaspor karşısında kötü bir oyun ortaya koyarak, sahadan farklı yenilgi ile ayrıldı. Altıncı haftası geride kalan Bank Asya Birinci Lig’de iç sahada puan alamayan tek takım Giresunspor. Evinde filelerini sadece iki kez havalandırabilen Giresunspor, iç sahadaki üç maçta kalesinde ise yedi gol gördü.

Taraftar Şokta
Altay ve Kasımpaşaspor yenilgisinin ardından Sakaryaspor maçından da puan çıkmaması Giresunspor taraftarının moralini alt üst etti. Sakaryaspor karşısında alınan farklı yenilginin yanı sıra ortaya konulan kötü oyununun da kendilerini çok üzdüğünü ifade eden Giresunspor sevdalıları; “Kendi sahanızda kaybedebilirsiniz ama takımımızdan bu kadar kötü bir oyun beklemiyorduk. Sakaryaspor karşısında aldığımız farklı mağlubiyetle inşallah Atatürk Stadı’nda bir daha karşılaşmayız. Taraftarlar olarak Giresunsporumuz’un her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Takımımızdan bu sıkıntılı günleri en kısa sürede geride bırakmasını bekliyoruz” şeklinde konuşarak memnuniyetsizliklerini dile getirdiler.

Dursun Kaplan
07.10.2008, 08:56
Evimizde çok kötüyüz çok.. Bir an önce önlem almamız lazım..

tsmetu
07.10.2008, 23:39
Bu takımı anlamak gerçekten zor.

Bahattin Aydın
08.10.2008, 14:21
inşalllah bu hafta adanayı yeneriz..biz bu sene süper lig kapısını açmayı beklerken 2. lig kapısını kapatmaya çalışcaz gibi duruyor..inşallah bu takım düzelir özlenen günler geri gelir

lazooo28
09.10.2008, 23:25
http://www.spor28.com/admin/haberresim/grstore_1.jpg

GRSTORE GELİYOR!

Giresunspor’un lisanslı ürünlerinin satılacağı GRS Store çok yakında hizmete girecek.

G-City alıveriş merkezinde taraftarların hizmetine sunulacak olan mağazada, Giresunspor’un lisanslı tüm ürünlerinin yanı sıra; maç biletleri, kombine biletler ve eşya piyangosu biletleri de satılacak.

Giresunspor, yeni alılacak store de özel, taraftarlar için hazırladığı yeşil-beyaz formaları da satışa sunacak.

Giresunspor Yönetimi store den hem yıllık önemli bir kazanç elde etmeyi hedeflerken, hem de taraftarlara daha iyi hizmet verebilmeyi amaçlıyor.

tsmetu
11.10.2008, 00:55
Bu hafta yenmemiz lazım.

HALİT KARAKAŞ
12.10.2008, 08:28
Yine şen dön Giresun 3 deplasman maçının 2’sini kazanan Yeşil-Beyazlılar, Adanaspor ile karşılaşıyor http://www.karadenizgazete.net/images/haber/40317_b.jpg

ZOR DEPLASMAN
Bu sezon kendi sahasında oynadığı 3 maçta puan alamayan ve topladığı 6 puanı da deplasmanda kazanan Giresunspor, yine zor bir deplasman maçına çıkıyor. Yeşil-Mavililer, Adana 5 Ocak Stadı’nda Adanaspor ile karşılaşıyor. Saat 20.00’de başlayacak olan karşılaşmayı Zafer Demir yönetecek. Teknik patron Cengiz Demir, 3 puan hedeflediklerini kaydetti.
3 PUAN SESLERİ
Puan tablosundaki yerlerinin kadro kalitesi ile ters orantılı olduğunu ifade eden Demir, “Bu takımın çok daha iyi yerlerde olması gerekirdi. Ama bir türlü üzerimizdeki şanssızlığı atamadık. Adanaspor da iyi bir ekip ama kesinlikle korkmuyoruz, maça kazanmak için çıkacağız. Buradan alacağımız 3 puanla üst sıralara doğru tırmanışa geçeceğimize inanıyorum” dedi.

HALİT KARAKAŞ
14.10.2008, 08:44
Erciyes hazırlıkları başlıyor

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n9000/n8082/detail/Erciyes_hazirliklari_basliyor.jpg

Sezonun ilk yedi haftasında ortaya koyduğu oyun ve aldığı sonuçlarla geçen yılki performansını aratan Giresunspor, Kayseri Erciyesspor maçını kazanarak kendisine yeni bir sayfa açmak istiyor. Önceki akşam Adanaspor ile kozlarını paylaşan ve doksan dakikanın sonunda puan almayı başaramayan Yeşil-beyazlılar, dün 07.00 uçağı ile Adana’dan ayrıldı. Trabzon’a aktarmalı olarak gelen Çotanaklar, saat 11.30 sularında Giresun’a döndü. Teknik Direktör Cengiz Demir, oyuncularına bir gün izin verdi.

Mesai Başlıyor
Saat 12.’de toplanacak olan Giresunspor, ardından yapacağı antrenmanla hazırlıklarına başlayacak. Genel Sekreter Sinan Akgün, Adanaspor maçını unutup, Kayseri Erciyesspor müsabakasına yoğunlaşacaklarını dile getirdi. Akgün; “Son haftalarda bize yakışmayan sonuçlar aldık. Kötü gidişimize Erciyesspor maçını kazanarak ‘dur’ demek istiyoruz. İç sahadaki şansızlığımıza Kayseri Erciyesspor müsabakasında son vereceğiz. Taraftarımızı bu zor dönemimizde yanımızda görmek istiyoruz. Onların desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var” dedi.

Dursun Kaplan
14.10.2008, 08:46
Maç deplasmanda ise alırız.. :)

Burçak
14.10.2008, 09:02
Store güzel olmuşa benziyor. daha detaylı fotolar var mı mağazayı gösteren ?

Dursun Kaplan
14.10.2008, 09:10
Burçak abi mağaza küçük bir mağaza olacak galiba.. :)

Fazla fotoğraf yok şimdilik..

http://www.giresungundem.com/resimler/haber/giresunspor-store.jpg

http://www.giresunekspres.com/images/haberresim/id7864.jpg

Burçak
15.10.2008, 10:24
Tek hedef var: 3 Puan

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n9000/n8131/detail/Tek_hedef_var_3_Puan.jpg

Giresunspor Başkanı Fatih Mehmet Kitapçı, cumartesi konuk edecekleri Kayseri Erciyesspor karşısında üç puandan başka bir şey düşünmediklerini dile getirdi. Son haftalarda hesapta olmayan puan kayıpları yaşadıklarını kaydeden Başkan Kitapçı; “Özellikle kendi sahamızda bu sonuçları beklemiyorduk. Üç maçtan da puansız ayrılmamız bize yakışmadı. Deplasmanda oynadığımız Adanaspor karşılaşmasını da kaybederek alt sıralarda kaldık. Oyun olarak baktığımızda iyiydik. Özellikle ikinci bölümde çok iyi bir oyun ortaya koyduk ama bulduğumuz pozisyonlarda son vuruşlarda başarılı olamadık. İyi oynayana puan vermiyorlar” dedi.

Erciyes Maçı Önemli
‘Adanaspor deplasmanından en az bir puanla dönmeyi başarabilseydik çok iyi olacaktı’ diyen Başkan Kitapçı, iç sahada Kayseri Erciyesspor ile oynayacakları maçın hazırlıklarına dün başladıklarını belirterek; “Adanaspor karşılaşması artık geride kaldı. Lig devam ediyor ve birbirinden zorlu karşılaşmalar bizi bekliyor. Cumartesi günü bu ligin iyi ekiplerinden Kayseri Erciyesspor’u konuk edeceğiz. Son iki maçında dört puan almanın getirdiği moralle sahaya çıkacak olan rakibimizi evine eli boş göndermek zorundayız. Futbolcularımız da elden edilen başarısız sonuçlar sonrasında çok üzülüyorlar. Bizim kendilerine güvenimiz tam. Giresunspor’u en kısa süreçte hak ettiği yere taşıyacaklardır” diye konuştu.

“Bu Dava Hepimizin”
Giresunlular’dan Cumartesi günü oynanacak maçta Atatürk Stadı’nı doldurmalarını isteyen Başkan Kitapçı, sözlerini şöyle tamamladı: “Taraftarımızı üst üste aldığımız başarısız sonuçlarla çok üzdük. Yenilgilerin getirdiği moral bozukluğunu üzerimizden atmak ve yukarıdaki takımları yakalayabilmemiz için Kayseri Erciyesspor engelini kayıpsız geçmeye mecburuz. Yedi maçın beşini kaybederek kredilerimizi kullanmış olduk. Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Giresunlular’dan bu dönemde de yanımızda olmalarını bekliyoruz. Giresunspor tüm Giresunlular’ın takımı, dolayısıyla bu dava hepimizin olmalı. Cumartesi günü Atatürk Stadı’nda boş yer kalmamalı. Kazanmaktan başka bir sonucu düşünmediğimiz Erciyes maçını Çotanaklar’ın desteği ile alacağız.”
Günebakış

macka61
15.10.2008, 11:42
helal giresuna inşallah kalıcı gelir sağlar çotanaklara

HALİT KARAKAŞ
15.10.2008, 18:05
Giresunspor’da Erciyes alarmı Yeşil-Beyazlılar zorlu maça kilitlendi http://www.karadenizgazete.net/images/haber/40454_b.jpg

Adanaspor’a mağlup olarak ligin alt sıralarında kendine yer bulan Giresunspor’da Kayseri Erciyesspor ile oynayacakları maçta tüm yollar galibiyete çıkıyor. Zorlu maç öncesi Yeşil-Beyazlılar’da alarm verilirken Teknik Direktör Cengiz Demir, kazanmaktan başka çarelerinin olmadığını söyledi. Demir, “Kayseri maçında alınacak kötü bir sonuç bizim için işleri zorlaştırır. Bunu göze alamayız. Oyuncularım bu maçta tüm her şeylerini ortaya koyarak ihtiyaç duyduğumuz 3 puanı almamızı sağlayacaklardır” dedi.

Vkgz
15.10.2008, 18:38
gidici gibi memleketimin takımı bu sene, bakalım hayırlısı

pReN@_61
15.10.2008, 18:40
GRStore hayırlı olsun bakalım:)

Misina
15.10.2008, 18:58
Geçen sene kovulan cengiz demir bu yıl tekrar Takımın başına getirildi.

Anlaşılan o ki bu hoca değişiklikleri sadece değişiklik olsun maksatlı yapılıyor.

Burçak
15.10.2008, 19:05
nöbetçi hoca dolu piyasa. gönder yenisi gelsin. her takım aynı şeyi yapıyor ne yazık ki.

ApoCaN28
15.10.2008, 19:07
Bu Giresun 1. ligde kalsa bari...

Misina
15.10.2008, 19:34
nöbetçi hoca dolu piyasa. gönder yenisi gelsin. her takım aynı şeyi yapıyor ne yazık ki.

evet doğru bir tabir

hadi diyelim hocalar işe ekonomik gözle bakıyor defalarca kovulduğu yere tekrar gidiyor.Peki yönetimler bir hocayı kovarken doğru yaptıklarını söyleyip aynı hocayı 1 yıl sonra tekrar takıma getirdiklerinde doğru yaptıklarına nasıl inanıyor?

çok ilginç

Bahattin Aydın
15.10.2008, 20:27
bu yönetimden hiç bir taraftar memnun değil...bu sene giresundaki maçlara gidenler görmüştür..inşallah en kısa zamanda bu takım düzelir

ugurTS1989
16.10.2008, 17:41
sakarya macında stad taydım resmen amatorce oynuyolar sonuc 0-3 sakarya galıp 61 numara vardı sahada gresundan o bıraz bı seyler yapmaya calıstı ama olmadı gresun store yı de gordum gcıty ıcınde kucuk bı dukkan yakında acılacakmıs:alkış:

lazooo28
16.10.2008, 21:59
alt yapimiz ve paf takim hakkinda nerden bilgi ala bilirim acaba ,bilen varmi

POYRAZ
17.10.2008, 01:17
Giresunspor'a basarilar dilerim.

Cem Balcı
18.10.2008, 01:28
giresun bu sene de kaldı sanırım...gidişat bunu gösteriyor...

Dursun Kaplan
18.10.2008, 08:41
Evet gidişat öyle.. Bari kötü gitmesekte bu senede burda kalabilsek..

28TS61
18.10.2008, 12:04
bugun maci alcagimizi düsünüyorum, hatta iddaada bile giresunumuza verdim

Dursun Kaplan
18.10.2008, 18:14
Maçı 1-0 kazandık..

Uzun bir aradan sonra evimizde galibiyet aldık.. :)

ApoCaN28
18.10.2008, 18:14
Oley Be Bugün Hep Güzel haber alıyoruz...