PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonsporun Simgesi Hamsi Değil KAPLAN dır...

ronaldo5
23.08.2014, 12:04
Arkadaşlar bizans takımlarının hatta bazı anadolu takımlarının taraftarları tarafından hamsi yada hamsi kafalı diye dalga geçilip alay edilmesinden,enzaz benim kadar bıkmış ve tiksinmişsinizdir herhalde.En son fb nin instagram hesabında paylaştığı kanaryanın üzerinde uçtuğu bordo mavi hamsi kılçıklarınıda görmüşsünüzdür.Burda yönetim de artık resmi ürünlerine yok ben bir küçük hamsiyim,falan gibi saçma sapan muhabbetlerden vazgeçmelidir.Trabzonsporumuzun simgesi,bir çok taraftarımız ve taraftar gruplarımız tarafından benimsenen,gücü ve asaleti simgeleyen,KAPLANDIR.Şimdi burada bir çok arkadaş hayır bizim simgemiz kaplan değil fırtına muhabbetlerine girecek,evet arkadaşlar tabiki fırtınada bizim simgemiz ve sembolumuz,vede onuda hep kullanacağız,ama fırtına bildiğimiz gibi resmi çizilebilecek,yada heykeli dikilebilecek,gazete ve internette kolayca görsele dönüştürülebilecek bir nesne değil,O yüzden görsel olarak elimizden geldiği kadar artık KAPLAN simgesini iyice benimseyip ve benimsetip,bu hamsi olayından kulubumuzu bir an evvel sıyırmalıyız.Bu arada şimdiden söyleyeyim bazıları çıkıp trabzonda kaplan mı var diyecekler,sakın sakın,aman aman,gözünüzü seveyim.Sadece şaka olarak kabul ederim bunu :-)

Punisher-61
23.08.2014, 12:06
Biz firtinayiz... hayvan degil...

Adem Akyüz'
23.08.2014, 12:09
Neden bi hayvan simgesi konusunda ısrar ediliyor anlamıyorum. Şart mı yani bir hayvan olması. Karadeniz Fırtınası gayet güzel bir simge/isim benim için..

Adem Erdoğan
23.08.2014, 12:12
Karadeniz Fırtınası değil miydi yahu :)

HOPA'LI TS'Lİ
23.08.2014, 12:16
Simgemiz KARADENİZ FIRTINASIDIR.

Fakat bu yıl KASIRGA GİBİ ESECEĞİZ ligde ve UEFA'da.

Fatih Ç
23.08.2014, 12:22
Kulübün resmi olarak bir simgesi yoktur. Bir kısım taraftar Fırtına olduğunu bir kısım taraftar da Kaplan olduğunu söylüyorlar.

TSezgin61
23.08.2014, 12:26
Bu ne bicim baslik. Kaplan nezamandan beri simgemiz oldu?

Karadeniz Firtinasidir Trabzonsporun simgesi.

Basliga Kilit!

ronaldo5
23.08.2014, 12:31
Arkadaşlar keşke yorum yazmadan önce yukarıda yazdığımız yazıyı okusaydınız,Burada karadeniz fırtınası değil,kaplandır denilmiyor.Fırtına yada karadeniz fırtınası bizim lakabımızdır,bunu kimse değiştiremez,ve başlıkta anlatılan bu değil,görsellerde alay konusu olan hamsinin yerine halihazırda kullanılan kaplanın iyice belirginleştirilmesi

TSezgin61
23.08.2014, 12:35
Öyle birsey yok anlamiyormusunuz !!!!

Kaplan simgesi diye birsey yok !!

Simgede, Lakapta Karadeniz Firtinasidir...

Bu özenti nedir?

Basliga Kilit alay konuu oluyoruz!

ronaldo5
23.08.2014, 12:38
Öyle birsey yok anlamiyormusunuz !!!!

Kaplan simgesi diye birsey yok !!

Simgede, Lakapta Karadeniz Firtinasidir...

Bu özenti nedir?

Basliga Kilit alay konuu oluyoruz!

Arkadaşım ne bu şiddet bu cella,Öyle bişey yok derken halihazırda zaten kullanılıyor bu kaplan simgesi,Edirne kentinin ortasına heykeli bile dikildi.Ve hamsiyle alay konusu olmuyorsun,kaplanla oluyorsun öyle mi

Timur Mikhail
23.08.2014, 12:39
Şimdi o hamsi diyenler, alay etmek dalga geçmek için söylüyorlar. Hamsi bilindiği üzere, küçük sempatik bir balıktır. Böyle bir benzetmeyle bizi küçümsemeye çalışırlar.
Şayet ben hamsi benzetmesinden rahatsız olmam sonuç olarak hamsi bizim bir değerimizdir. Hem en sevdiğim yemek çeşididir.
Simse sorunsalına gelirsek, genelde fırtına veya kaplan denilir tabi bizi bilmeyen veya dalga geçmeye çalışanlar hamsi benzetmesi de yaparlar.
Denildiği gibi klübün resmi bir simgesi yoktur, bana kalırsa en güzeli karadeniz fırtınası, kaplan'da iyi ama bizim bir değerimizi pek yansıtmıyor. Hamsi sempatik ve kültürümüzü pek çok şeyi yansıtıyor.

şikeciler ve bizanslılar istediğini afkursun kendi değerlerine namlarına baksınlar hep dalavere hamsi falan denilince alınmayın gurur duyun, dik durun beyinleri yetmediğinden kendilerince uyduruyorlar ;)

Tayfun
23.08.2014, 12:42
Ne kaplanı ne hamsisi ?

"Fırtına,İhtilal,Efsane"

atomantcum
23.08.2014, 12:43
1- Böyle bir hayvanlı simgeye ihtiyacımız yok
2- Böyle bir simge olsa bile kaplanın bizle özdeşleşmiş hiçbir şeyi yok. İlla bişey olacaksa hamsidir bu. Eyof'ta da semboldü, gayet güzeldi.
3- Her kuşu öptük bir leylek kaldı, derdimiz bu mu şimdi yani?
4- Derdini seveyim butonu olsa keşke
5- Kaplan nedir allahaşkına ya?

ronaldo5
23.08.2014, 12:49
1- Böyle bir hayvanlı simgeye ihtiyacımız yok
2- Böyle bir simge olsa bile kaplanın bizle özdeşleşmiş hiçbir şeyi yok. İlla bişey olacaksa hamsidir bu. Eyof'ta da semboldü, gayet güzeldi.
3- Her kuşu öptük bir leylek kaldı, derdimiz bu mu şimdi yani?
4- Derdini seveyim butonu olsa keşke
5- Kaplan nedir allahaşkına ya?

Sen, hamsi simgesinden ben memnunum arkadaş dedikten sonra,bizim herhangi bir cevap yazmamıza gerek yok sanırım

Tayfun
23.08.2014, 12:50
Konuyu açan renkdaş Resmi Sitede bulunan 7. Maddeyi okumanı öneriyorum

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=TSPatent

Ali İhsan
23.08.2014, 12:50
Kaplan olacağına hamsi olsun :)

Trabzonspor'un simgesi elle tutulmaz, gözle görülmez adamı yer yutar :)

TURHAN
23.08.2014, 12:53
Konu başlığı gerçekten şaka gibi,

Artık gülüp geçmek istiyorum bu kaplan meselesinede bazı arkadaşlar ciddi ciddi savunuyorlar ona üzülüyorum.

Adem Erdoğan
23.08.2014, 12:58
Kaplan sembolü Fanatik gazetesinin bize itelemesi olarak hatırlıyordum.

Google amcada ufak bir araştırmayla alttaki yazıyı buldum.

http://www.zaman.com.tr/spor_takimlarin-simge-ve-sembolleri-nereden-geliyor_1170080.html

-TRABZONSPOR'UN KAPLANI

Trabzonspor'un kaplan simgesi ise Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ''Kartal', ''Kanarya'' ve ''Aslan'' simgelerini kullanmalarının ardından gazeteler tarafından yapılan bir yakıştırmanın ardından ortaya çıktığı biliniyor.

sakoglu61
23.08.2014, 13:02
Valla hamsi olmasın da ne olursa olsun.

Mert Oğuzlu61
23.08.2014, 13:06
kapatın şu başlığı saçma sapan başlıklar açıyorsunuz ne kaplanı yok kedidir bizim simgemiz, gs ile iyice içli dışlı olalım hamsi den beter malzeme veriyorsunuz millete.

ne hamsi ne kaplan, bizim simgemiz ''FIRTINA'' dır, hayvan değiliz biz, ne kediyiz nede küçük güçsüz komik bir balık..!

bordo08
23.08.2014, 13:06
Tövbe tövbe başlığa bak yaa yahu kapatın şunu ele güne kendinizi güldürmeyin arkadaşlar..:D

atomantcum
23.08.2014, 13:07
Kaplan sembolü Fanatik gazetesinin bize itelemesi olarak hatırlıyordum.

Google amcada ufak bir araştırmayla alttaki yazıyı buldum.

http://www.zaman.com.tr/spor_takimlarin-simge-ve-sembolleri-nereden-geliyor_1170080.html

-TRABZONSPOR'UN KAPLANI

Trabzonspor'un kaplan simgesi ise Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ''Kartal', ''Kanarya'' ve ''Aslan'' simgelerini kullanmalarının ardından gazeteler tarafından yapılan bir yakıştırmanın ardından ortaya çıktığı biliniyor.

Aynen öyle. Hiçbir mazisi, anlamı, özelliği olmayan, zorla yapılmış bir yakıştırma. Bazıları da bunu canla başla savunuyor.

Neymiş kaplan güçlü hayvanmış da bilmem ne. Hayır istanbul taraftarları güce tapıyor onu anladık da, bizim taraftarımız niye aynısını yapıyor orası garibime gitti. Hamsinin nesi kötüymüş? O da hayvan o da hayvan. Eğer bizi simgeleyecekse, kültürümüzde bir yeri varsa kokarca bile olsa bana farketmez. Bu kadar aşağılık kompleksine girmeyin yahu.

Muhteva
23.08.2014, 13:09
Hamsiyi de, Kaplanı da hakaret sayarım Firtina, Kasirga, Tayfun, Hortum ideal lakaplardır.

F.Tütüncü
23.08.2014, 13:10
bize hamsi diye isim takıp aklı sıra dalga geçenlerin simgesi de kanarya. kanarya ne lan?

A.Ali Karanis
23.08.2014, 13:11
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=TSPatent

Resmi sitemize göre alınan patentlere bakıldığında 7. maddede 'KARADENİZ FIRTINASI' var.Başka da bir simge aramaya gerek yok.Rakiplerimizin hayvanlar aleminden takılması onların problemi.Biz Karadeniz Fırtınası'yız.

Tescil edilmiş bir simge varken konuyu daha da uzatmak hepimizi yorar.

My
23.08.2014, 13:11
Belli ki arkadaşımız bu kaplan meselesini takıntı haline getirip kendisine misyon edinmiş :)

Bir de korkuluk mantık hatasını kullanarak (hamsi) kaplanını doğrulattırmaya çalışıyor :)