PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Danimarka Uslanmamış

Mesut AKYILDIZ
07.10.2006, 13:59
Danimarka'dan 2. İslam krizi
Danimarka Devlet Televizyonu’nun yayınladığı görüntüler, yine İslam dünyasının tepkisine yol açacağa benziyor. Görüntülerde aşırı sağcı Danimarka Halk Partisi’nin gençlik teşkilatının, Hz. Muhammed’i aşağılama yarışına girdiği görülüyor.

Ağustos ayında çekildiği belirtilen görüntülerde yarışmada Hz.Muhammed’i aşağılamakta kötü puan alan üyelere ceza olarak burka giydiriliyor, en iyi aşağılayan üye de ödüllendiriliyor.

Görüntülerin yayınlanmasının ardından diğer Danimarka partilerinden hükümeti dışarıdan destekleyen aşırı sağcı partiye tepki geldi. Danimarka Halk Partisi’nin gençlik teşkilatı başkanı ise, toplantının kendi izni dışında gerçekleştiğini savundu.

Danimarkalı Jyllandsposten gazetesinin yayımladığı karikatürler geçen yıl Müslümanları sokağa dökmüştü.

Allah bu danimarkaya akıl fikir versin Peygamber efendimiz ne yapmış ki onu aşagılamak, kötülemek için ellerinden geleni yapıyorlar kuyruk acılarımı var ne.Yine bu yapılanlara ifade özgürlüğü kılıfı giydirmeye çalışacaklardır bunlara artık devlet nezninde tepki koymanın vaktinin geldiğini düşünüyorum.

Kaya
07.10.2006, 14:00
Devam etsinler böyle, daha da ağır tepkiler versinler de bunlarla ortak masaya oturulamayacağını anlayalım.

galyanlim
07.10.2006, 14:01
arkadaşlar bunlar hep yapay gündem yine ortalık karışacak yine savaş

Nytre
07.10.2006, 19:27
Allahlarından bulsunlar..

sevmiyorsan bile saygı göster !...

Egemen
07.10.2006, 19:30
la ilaheillellah yaa. demin iftarı açarken haberlerde gördüm kafayı yedim. yok sofradaydım sövemiodum da. bu danimarka ne zannedio kendini. valla yunanistandan başlayıp avrupayı aldıracaklar bize. bu sefer viyanada kalmaz bu iş ama..

Mesut AKYILDIZ
07.10.2006, 19:52
Hz. Muhammed'e hakaret yarışı!
Geçtiğimiz yıl Hz. Muhammed karikatürleri yayımlayarak İslam dünyasını ayağa kaldıran Danimarka'da, bu kez ırkçı bir parti Hz. Muhammed'e hakaretle gündeme geldi.
07 Ekim 2006 Cumartesi 17:33
Danimarka Halk Partisi'nin gençlik örgütü, peygamberi aşağılama yarışması düzenledi.

Ülkenin üçüncü büyük partisi olan ve iktidara dışarıdan destek veren Danimarka Halk Partisi'nin gençlik örgütü, Hz. Muhammed'i aşağılama yarışmasını iki ay önceki yaz kampında düzenledi.

Danimarka televizyonları yarışmanın gizli çekilen görüntülerini yayınladı.

Görüntülerde, bazı üyeler türban takıyor, bazıları da bellerine sembolik olarak bomba asıyor. Ardından da üyeler Hz. Muhammed'i bombalı eylem yapan terörist olarak çizdikleri resimleri gösteriyor.

Yarışmada kazanan grup kaybedenleri de çarşafa sokuyor.

Karikatür krizi

Danimarka'nın Jyllands-Posten gazetesi, eylül 2005'te 12 Hz. Muhammed karikatürü yayımlamış, peygamberi terörist olarak gösteren karikatürler İslam dünyasını ayağa kaldırmış, haftalarca protesto gösterileri düzenlenmişti. Karikatürler daha sonra başka ülkelerde de yayımlanmıştı.

30 eylül 2005:

Danimarka'nın muhafazakar gazetesi Jyllands-Posten 'ifade özgürlüğü' çerçevesinde 12 serilik Hz. Muhammed karikatürleri yayımladı.

10 ocak 2006:

Norveç gazetesi Magazinet de aynı karikatürleri yayımladı. Bu gelişmeler üzerine birçok Müslüman ülke, örgüt ve kurum Danimarka ve Norveç ürünlerini boykot çağrısında bulundu.

31 ocak 2006:

Jyllands-Posten gazetesi özür diledi. Norveç gazetesi Magazinet de 'üzüntülerini bildirdi'. Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen ise karikatürlerin yayımlanmasını şahsen kınadığını söyledi, ancak gazete adına özür dilemeyi reddetti.

Fransa, Almanya, İspanya, İsviçre, Ürdün ve Macaristan'daki bazı gazeteler, Jyllands-Posten gazetesindeki karikatürleri yayımladı.

10 şubat 2006:

31 ocakta karikatürler nedeniyle üzüntülerini iletmekle yetinen Norveç gazetesi, baskı ve tepkilerin ardından özür diledi.

14 şubat 2006:

Finlandiya Başbakanı Matti Vanhanen de, Finlandiya'daki aşırı sağcı bir internet sitesinin İslam dünyasını rahatsız eden karikatürleri yayımlaması nedeniyle özür diledi.

16 şubat 2006:

İslam dünyasını rahatsız eden karikatürleri basan Danimarka gazetesi Jyllands Posten'in kültür editörü Flemming Rose, amacının Müslümanları test etmek olmadığını söyledi.

17 şubat 2006:

Danimarkalılar, internet aracığıyla Hazreti Muhammed karikatürleri nedeniyle İslam dünyasından özür diledi. (CNN)

Emre B.
07.10.2006, 21:11
:mad: Şerefsiz herifler.Bizde hala bunların birliğine girmeye çalışıyoruzya.:mad: :mad:

macka61
08.10.2006, 01:00
şerefsizler öbür dünyada görecez peygamber efendimiz (S.A.V) yalvarırken ben sizi görcem CENAB-I ALLAH size neler yapacak bunlar acı acı çıkacak

Misina
08.10.2006, 01:04
allah belalarını versin.

Kaya
08.10.2006, 01:09
Umarım daha da azıtırlar. Bir millet uyanacak!..

sheva
08.10.2006, 01:17
la valla yunanistandan başlayıp avrupayı aldıracaklar bize. bu sefer viyanada kalmaz bu iş ama..

gece gece hiç güleceğim yoktu yaa. gerekirse 100 bin şehit daha veririz Yunanistan'ı alırız diyenlerden misiniz :)

Adem Erdoğan
08.10.2006, 01:31
Çoğunuz biliyodur gizlenen bir gerçek var.O karikatürleri çizen adam yanarak ölmüş.Bunların akıbeti daha kötü olur inşallah.Fetetme işine gelince şu doğuyu bi halledelim sıra batıyada gelecektir.

Mesut AKYILDIZ
08.10.2006, 01:44
Çoğunuz biliyodur gizlenen bir gerçek var.O karikatürleri çizen adam yanarak ölmüş.Bunların akıbeti daha kötü olur inşallah.Fetetme işine gelince şu doğuyu bi halledelim sıra batıyada gelecektir.

Biz zaten batıyı halletmeye fırsat bulamayalım diye doguyu başımıza sardılarya

Sinan Akyıldız
08.10.2006, 03:41

Bu yanarak ölem hadisesine bence pek inanmasanız daha iyi edersiniz çünkü bu internette rant peşinde koşanların bi oyunu olabilir , tabiki ölümlerin en kötüsünü hak ediyo Sevgili Peygamberimize hakaret edenler fakat yinede siz ölüm olayına hatta yanarak ölme olayına pek inanmayın ki ben resmi bi açıklama duymadım ve bana gelen mailleri başka arkadaşlarıma iletip bunlar üzerinden rant elde edeceklere hizmet etmedim ...

Adem Erdoğan
08.10.2006, 04:01
Yandımı yanmadımı bilmem ama dünyanın öteki tarafı da var.Hemde ebedi...

Mesut AKYILDIZ
08.10.2006, 09:33
Burda yanmadıysa öbür tarafta yanacak zaten.

Kobalas61
08.10.2006, 14:56
serefsizler yine kendilerini göstermeye başladı

Erdogdu61
08.10.2006, 19:13
sirf giciklik olsun diye yapiyorlar. görüyorlar nasil bi tepki olusuyo. tek amaclari müslümanlari uyuz etmek. tahriklere kapilmamak lazim. sadece sövmek serbest :)

Kobalas61
09.10.2006, 10:59
ya boykot falan başlatılmadı mı bu konuda