PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Takımımızın Saha ve Seyirci Sorunu

Mehmet SELEN
22.08.2014, 04:57
Milyon Eurolar verilerek oluşturulan takım zeminin kötü olması nedeniyle iyi işler yapamayacak.Acilen bu sorunun çözülmesi lazım.Seyirci olayına gelince bu gün utanç vericiydi.Hiç bir mazereti kabul etmiyorum.Sanırım 7 yüz bin kişlik bir şehirde 20 bin kişi stada gelemiyorsa kulübü kapatalım.

Oğuzhan Turhan
22.08.2014, 07:04
Bence kulübü kapatsınlar artık, insanlar futboldan soğumuş belliki.

salihismet
22.08.2014, 08:17
Gruplar artik bedava mac seyretemiyor, seyircinin azligi ondandir. Artik bu gruplar takimin yakasindan düsmeli,
Zamanla gercek taraftar ortaya cikacakdir. Bu isi dogru takip edenler Sadri Sener zamaninda satilan kompinelerin
sisirme oldugunu bilirler, emniyet amiri, vali veya sahislarin aldigi kompineler bazi gruplara dagitildigindan ortada
bir sisirme taraftar doplulugu olustu. Zamanla gercek taraftar ortaya cikacakdir.
Ben bir Denizli maci izledim, o zamanki bir yöneticinin dagittigi biletlerle iceri giren bir grup, mac basindan sonuna
kadar Ogün Samast lehine tezahürat yaptilar, böyle taraftar gruplarida var, ne kadar Trabzonsporludurlar
bilemeyizde ortadada böyle bir gercek var. yavas yavas taraftar profilide degiemek zorundadir, bunun yaninda
taraftari kullanan eski veya yeni yönetici tiplerinde ortadan kaldirilmasi lazim.

Faik Yılmaz
22.08.2014, 08:25
bu maçta stadyum her şekilde dolardı....

%99 demiyorum %100 sebebi bu passolig saçmalığıdır......

son 4-5 gündür insanlar yoğun biçimde sıra beklemelerine rağmen ancak 5-6 bin kişi passolig alabildi....

yönetim bu maç için zorunlu olmamasına rağmen passoligi zorunlu tutunca çok büyük bir gelirden takımı mahrum etti...

bu inadın bedeli belki 1 milyon tl.....

HOPA'LI TS'Lİ
22.08.2014, 08:26
Bursa maçında ki hazırlık maçıydı, 24000 full

UEFA liginde 7000-8000

vallahi TV başında maça konsantre olamadım, bu kadar çaba, emek, transferler derken stad tam dolmalı ve rakipler boğulmalı, bu konuda BJK taraftarı çok fedakar, olimpiyat gibi çok rüzgarlı ve ulaşım sorunu olan stadı bile dolduruyorlar

Ahmet Kuru
22.08.2014, 08:26
dışarıda kalan çok taraftar olmuş.

maçın spikeri öyle söylüyordu.

HOPA'LI TS'Lİ
22.08.2014, 08:27
dünkü maçta passolig rezaleti yaşandı, böyle önemli maçta zaruri olmasaydı stad dolardı

HOPA'LI TS'Lİ
22.08.2014, 08:28
şikeyi kökten çözmüşler gibi passolig denilen ve tüm futbolseverlerin hiç sıcak bakmadığı bir uygulamaya geçtiler

Necmettin ALTUNTAŞ
22.08.2014, 08:37
Evet burda seyircide de hata var ama yönetim hatasını görmezden gelemeyiz.Ne olurdu yani bu maçlık passoligi es geçseydik.

bariskaratas
22.08.2014, 08:39
zemini her sene 200-300 bin euro verip yenilemek lazım. bir maç kazandırsa kardır.

stada gitmeyen hiç kimseye de tek kelime laf edemezsiniz. futboldan soğudu insanlar şike, ırkçılık, yenen haklar, ve son olarak darbeyi pasolig indirdi. lig maçları daha da az olur. ama olsun. bizim takım az taraftara daha iyi oynuyor. daha akıllı oynuyor.

Tahir61
22.08.2014, 09:36
üç hafta var şikecilerin maçına adam gibi yönetim olsa bu sabah işe koyulur o zemini değiştirirdi ama nerde

Ahmet Öztürk
22.08.2014, 09:51
Bursa maçında ki hazırlık maçıydı, 24000 full

UEFA liginde 7000-8000

vallahi TV başında maça konsantre olamadım, bu kadar çaba, emek, transferler derken stad tam dolmalı ve rakipler boğulmalı, bu konuda BJK taraftarı çok fedakar, olimpiyat gibi çok rüzgarlı ve ulaşım sorunu olan stadı bile dolduruyorlar

Rostov maçından daha 3-4 gün evveline kadar passloligin Avrupa maçlarında geçerli olmayacağı, zorunlu olmadığı biliniyordu. Fakat yönetim keyfi bi kararla bunu zorunlu hale getirdi. 3 gün içerisinde Trabzon'da binlerce insan passolig rezaleti yaşadı. Dün gece stadyumun önünden çekilen fotoğraflar belli ediyor herşeyi.

Bir de arkadaş bu takımı ve taraftarını İstanbul takımlarıyla kıyaslamayın artık. Bıkmadınız usanmadınız bi türlü. Göz var izan var. Hiç bir platformda eşit imkanlarla yarışmıyoruz adamlarla. Hala daha onlar çok fedakar, helal olsun vs vs. 4 sene boyunca 3/4'ünün açık olduğu bi stadyumda maç izlesinler önce. Soğuk oluyor diye gitmedikleri olimpiyat stadını şubat ayında tıka basa dolduran da beşiktaş değil Trabzonspor taraftarıdır.

Kamil Çakmak
22.08.2014, 10:00
Passolig massolig şikayetleri boş. Kombine alana bedava zaten. Demek ki kombine bile satamamışız.
Trabzon halkı futboldan soğumuş olması da mantıksız. Türk futbolundan sana ne kardeşim. Sen Şehrinin takımına sahip çık. Takımını sev destekle. Ama nerdeeeeee.?

Kamil Çakmak
22.08.2014, 10:02
Bizim Türk milletinin özelliği maalesef son günlerde hamle haplır herşere. Zamanın da alınmalı müracat edilmeliydi. Bu zıkkım alınacak daa sonuçta.

Ahmet Öztürk
22.08.2014, 10:04
Passolig massolig şikayetleri boş. Kombine alana bedava zaten. Demek ki kombine bile satamamışız.
Trabzon halkı futboldan soğumuş olması da mantıksız. Türk futbolundan sana ne kardeşim. Sen Şehrinin takımına sahip çık. Takımını sev destekle. Ama nerdeeeeee.?

Tribünlerden passolig sebebiyle çekilen taraftar grubumuzun açıklamasını okudunuz mu? Milletin derdi passolige verilecek olan 25 lira değil. Niye anlamak istemiyorsunuz?

Adem Akyüz'
22.08.2014, 10:07
Bazıları hala inatla passolig almama sebebini 25 TL'den kaçmak olarak görüyor.. Çıkarın şu at gözlüklerini yahu..

bariskaratas
22.08.2014, 10:07
Tribünlerden passolig sebebiyle çekilen taraftar grubumuzun açıklamasını okudunuz mu? Milletin derdi passolige verilecek olan 25 lira değil. Niye anlamak istemiyorsunuz?

gurpları bilmiyorum da burda yazılanları okusa herkes kafi.
parayla pulla alakası yok. düzen illa bir bankanın veritabanında olacaksın maçı seyretmek için diyor. hangi düzen. şikeci düzen. bari kendin yap bankaları karıştırma bu işe.

Allah hapishaneye hastaneye bi de bankaların eline düşürmesin kimseyi

Kamil Çakmak
22.08.2014, 10:31
Okumadım. protesto ederek boş bırakalım böyle devam etsinler boş trübünlere maçları oynayalım. Ben boş trübün görmek istemiyorum. Maçlar zevkde vermiyor bu hali ile.

f.akyuz
22.08.2014, 14:46
bu trabzondaki taraftardan birşey olmaz.geçen sene kombine alıp trabzona gönderdim 2 tane adamlar zahmet edip bedava maça bile gitmediler.trabzonda çok sosyal aktivite olduğu için trabzonspora ayıracak vakit kalmıyor malum.Sezon açılışında da fotoğraflara bakıyorum 20 kişiden 1 inde yeni sezon forması var.satılan formalarda hep gurbetçiler almıştır. bu kafa bu zihniyetle bir yere varamayız malesef

Mehmet BAŞ
22.08.2014, 17:19
Arkadaş ''PASSOLİG'' almayacaksanız ''KOMBİNE'' alın!

Hem passolig denen düzene tepkinizi gösterin hem de takımınıza sahip çıkın!

Ama görünen o ki mesele ''Passolig'e tepki'' falan değil...

Mesele taraftarın ilgisizliği...

Gurpas
22.08.2014, 21:00
Her zaman söyledim yine söylüyorum bana kızıyorlar biliyorum. Trabzonspor'umuzun büyüklüğü Trabzon insanının mantalitesini, hayata bakış açısını aşmıştır.

zorpolis
22.08.2014, 22:26
amasyalı'yım, ordu'da çalışıyor ve ikamet ediyorum, işim gereği bir sezonda belki 3 yada 4 maça ancak gelebilirim, bu transferleri görünce bende bişeyler yapmalıyım dedim forma ve TS passolig aldım kulübe azıcık da bi faydam olur diye,şuna inanıyorum dün geceki oyunu gören çoğu taraftar takım hazır olmamasına rağmen eminim passolig lerini alıp bu yıl tribünleri dolduracaktır az zaman ve sabır sadece bize gereken

Anıl C
22.08.2014, 22:35
amasyalı'yım, ordu'da çalışıyor ve ikamet ediyorum, işim gereği bir sezonda belki 3 yada 4 maça ancak gelebilirim, bu transferleri görünce bende bişeyler yapmalıyım dedim forma ve TS passolig aldım kulübe azıcık da bi faydam olur diye,şuna inanıyorum dün geceki oyunu gören çoğu taraftar takım hazır olmamasına rağmen eminim passolig lerini alıp bu yıl tribünleri dolduracaktır az zaman ve sabır sadece bize gereken

Abi profil resmindeki bakislar nedir oyle :)
Burdan tirstim vallahi :)

zorpolis
22.08.2014, 22:37
daha o neki ne bakışlar var bende :))))))) ilahi kardeşim tam çay içerken okumaya çalıştım gerisini tahmin et allah da seni güldürsün

Anıl C
22.08.2014, 22:41
daha o neki ne bakışlar var bende :))))))) ilahi kardeşim tam çay içerken okumaya çalıştım gerisini tahmin et allah da seni güldürsün

:) Eyvallah abi. Mesleginde de Allah yardimcin olsun abi

zorpolis
22.08.2014, 22:42
allah razı olsun neyse konumuza dönelim atılmayalım forumdan :))))

61baron61
22.08.2014, 23:10
bu pasolig olayini cikartan tff mi yoksa klüplermi ?
ve zemin hakkinda hala cikip birileri bisey söylemicekmi...lig basliyacak ve zeminine bak

Öznur61
23.08.2014, 00:08
Seyirci olmamasına çok madde eklenebilir fakat 'başlıca' sebebi passoligtir bana göre

Ilelioglu
23.08.2014, 00:15

Kombine alinca, Passolige gerek yok mu yani?
Edit: Kombine alana Passolig bedava

..

Adem Akyüz'
23.08.2014, 00:23
Kombine alınca passolig kartını kulüp kendisi veriyor. Kart için verilen 25 TL size kalıyor. yoksa kombine de olsa, normal bilet de olsa passolig almak gerekiyor.

Mehmet_Tavsanli
23.08.2014, 00:34
Arkadaşlar Ben Kütahya'lıyım...Trabzon ile en ufak bir bağlantım yok.Dün gece seyircinin gelmemesi tam rezalet...Millet Pasolig alamıyoruz. falan demesin...bu güne kadar Trabzon'da tek maç seyretmiş adam değilim....Ama ufak katkım olsun dedim pasolig aldım....dün gece hacıosmanoğlu'Nun yerinde olsam ararım o CEO Burak Gürdal'ı transferi mransferi bırak gel kardeşim....yazıklar olsun...bir de burda herkes yok şu alınsın yok bu alınsın...bırakalım bu işleri....

AhmetG.
23.08.2014, 00:38

Kardeş sen olayı anlatırken bile kendinle çelişiyorsun. Savunacağım derken daha beter örnek verdin resmen.

Passoligi protesto eden parası yüzünden etmiyor(40.000 defa yazıldı bu halen anlamak istemeyenler var), dayattığı sistem için ediyor.

Kombine alın dedin ya doğal olarak passo lige dahil oluyorsun BEDAVAda olsa. Ne farkeder.

Mesele taraftarın ilgisizliği değil o işin %10'luk kısmı, asıl mesele siyasi görüşü ne olursa olsun kurulmuş olan yeni bir bankaya müşteri temin etmek. Bir insan maç izlemek için neden banka odaklı kart almak zorunda olsun? esas eleştiri bunun için.

Edit: şbde banka ile anlaşmış.

se_mah
23.08.2014, 01:18
Elin hırsız,şikeci,ırkçı takımı şb, passolige dahil oldu ama yaptığı anlaşma ile bankayı devreden çıkardı. Biz o arsızlar kadar olamıyoruz mu?
Bankayı devreden çıkarmadı abi. şikeciler kendi payından feragat etti. Klübe gidecek olan 17TL yi istemedi sadece 8TL ye kart istedi. 8TL bankaya gidecek.
http://ekonomi.haberturk.com/para/haber/981756-kredili-karti-fenerbanka-sakladi

AhmetG.
23.08.2014, 02:11
Bankayı devreden çıkarmadı abi. şikeciler kendi payından feragat etti. Klübe gidecek olan 17TL yi istemedi sadece 8TL ye kart istedi. 8TL bankaya gidecek.
http://ekonomi.haberturk.com/para/haber/981756-kredili-karti-fenerbanka-sakladi

"Anlaşmanın en önemli noktası iseşikebahçe taraftarı bu kartı sadece maç bileti olarak kullanabilecek. Kartta, diğer kulüp taraftarlarınınkilerde olan kredi kartı, ön ödemeli kart ya da debit kart özelliği bulunmayacak."

Renktaş üstteki yazıya dikkat lütfen. Haberden alıntı. Devamında ise azizin kredi kartını kuracağı banka için faaliyete geçireceği ıvır zıvırı yazıyor.

Ama sonuç olarak bankaya ödeme yapılacak o noktada haklısın. Ben eksik biliyormuşum doğrudur.

Ceyhun Dündar
23.08.2014, 02:39
Passolig gercekten sacmalıga dogru ilerliyor.
Yönetim daha da sacmaladı,iktidarın k...nı yalamak ıcın maca 1 hafta kala pasolig diye tutturdu.
ben 8 agustosta basvurdum daha bugun geldı adrese,ve ben iste olunca ese dahil teslim etmiyorlarmıs.
Adama telefonda tamam sen sole nerdeysen ben geleyim diyorum bulamazsınız diyor.
Tamam bir subeye bırak gelip alayım diyorum,yasak diyor.
Bu nasıl bir sacmalık nasıl bir eziyettir.
Babam senede 1 maca gider 3.5 saat passolig almak icin beklemis 60 yasında adam,sonra da taraftar maca nıye gelmedı.
Yanı Trabzonspor'u kosulsuz sevıyoruz da ezıyette bi yere kadar.
İnsanlarin işi gucu yokta sadece bu sacmalıklar ıcın yasıyoruz sanıyorlar.

guci 29
23.08.2014, 02:41
Bunlar hep passolig...

Burçak
23.08.2014, 02:49
Passolig gercekten sacmalıga dogru ilerliyor.
Yönetim daha da sacmaladı,iktidarın k...nı yalamak ıcın maca 1 hafta kala pasolig diye tutturdu.
ben 8 agustosta basvurdum daha bugun geldı adrese,ve ben iste olunca ese dahil teslim etmiyorlarmıs.
Adama telefonda tamam sen sole nerdeysen ben geleyim diyorum bulamazsınız diyor.
Tamam bir subeye bırak gelip alayım diyorum,yasak diyor.
Bu nasıl bir sacmalık nasıl bir eziyettir.
Babam senede 1 maca gider 3.5 saat passolig almak icin beklemis 60 yasında adam,sonra da taraftar maca nıye gelmedı.
Yanı Trabzonspor'u kosulsuz sevıyoruz da ezıyette bi yere kadar.
İnsanlarin işi gucu yokta sadece bu sacmalıklar ıcın yasıyoruz sanıyorlar.

bu pasolig iyi yada kötü diye yorum yapmayacağım... fakat bizim ülke olarak daha yapmamız gereken çoook daha önemli işlerimiz varken , boka batmış dünyaya rezil olmuş şikecilerin cirit attığı ligde zaten taraftar sıkıntısı varken inatla bu işe girişmek tam bir saçmalıktı.

bu kuralları koyanlar kanun yapanların parkta kavga eden çocuklardan ne farkı var. ne alaka demeyin. mecliste yumruk yumruğa birbirine girip sonra bizlere akıl öğretmiyorlar mı?
tribünde uslu durun. siz önce kendinize bakın.
bu adamlarda meclise passoligle girsin ozaman.

Fatih Kuloğlu
23.08.2014, 06:01
Her zaman söyledim yine söylüyorum bana kızıyorlar biliyorum. Trabzonspor'umuzun büyüklüğü Trabzon insanının mantalitesini, hayata bakış açısını aşmıştır.

Hiç aklıma gelmezdi ama ilk kez katılıyorum size.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

EmreSAĞLAM
23.08.2014, 08:54
Bizim insanımız Özellikle de trabzondakilerm takımın değerini bilmiyor. Evet sıraya girip bilet - Passolig almak bazen eziyet olabilir.

Ancak bizde hazırcılık ve bedavacılık çok yüksek. İstiyoruz ki biri stada götürsün, biri bileti versin, bizde girip çekirdek yiyelim :)

Taraftar kitlemiz değişiyor,bu durumlar daha azaldı. Taraftar kültürümüzü ancak yeni nesil oluşturacak.

bariskaratas
23.08.2014, 09:30
Ben Trabzonspor u sadece şampiyonlukları için sevmiyorum. Sadece şampiyon olsun maç kazansın diye sevmiyorum.
Güce karşı dik duruşundan seviyorum. Diğer şehirlerden arkadaşlar da ondan sevdi yıllarca. Ama neden sevdiklerini unuttular.
Bir kaç transfere tav olup ruhumuzu kaybetmek istemiyorum ben.
Hatırlatayım herkese şampiyonluğa giderken ki yılları. 1996- 2004- 2011. Sonuç? Aynı. Almasın başkan ya da ceo kimseyi. Ordaki amacı takımın illa ki başarılı olması için sağa sola para saçmak değil. Yeter ki değerlerimizden taviz vermeyelim.

Uğur Gündüz
23.08.2014, 09:52
Statın hınca hınç dolduğu , en az 30.000 kişinin bulunduğu ortadayken biletli seyirci sayısı 9000 diye açıklanan bir gelenekten geliyoruz. Bilet yok, kombine yok ama stat dolu!!
Bu insanlara zorlan da olsa 25TL verdirmek çok zor!
Futbol endüstrisi diyerek Avrupa kulüplerinin gelirlerini ballandıra ballandıra anlatacağız, sıra kıytırık bir bilet kartına gelince anarşizim , isyan teorileri yazacağız!
Bu sadece bir bilet, GS,BJK,fb'lisi alıp stadı dolduracak, biz peşkeş teorileriyle son senesinde Avni Akeri boş bırakacağız.
Hadi canım sende!

#10 Fietra
23.08.2014, 09:57
Şahsi fikrim o stadın dolu olmasından ziyade boş olmasıyla övüneceğiz bu sezon.

bariskaratas
23.08.2014, 10:04
Ben size futbolun içine eden şımarıkların Trabzonspor hakkında düşündüklerini yazayım. Haksızsın deyin bana.
- Şampiyonluklarını 3 kere çaldık geldiler gene stada. Ama 3. cü de yakalanınca biraz azaldılar.
- Bizim düzene biraz daha katkı olsun diye banka kartı çıkardık. Hala geliyorlar.
- Bunlardan ne istersek alırız. Bir kaç seneye unutuyorlar nasılsa.

Mehmet Yusuf
23.08.2014, 10:07
Trabzonun aşkına herkes ayaga...!

se_mah
23.08.2014, 12:22
Ben size futbolun içine eden şımarıkların Trabzonspor hakkında düşündüklerini yazayım. Haksızsın deyin bana.
- Şampiyonluklarını 3 kere çaldık geldiler gene stada. Ama 3. cü de yakalanınca biraz azaldılar.
- Bizim düzene biraz daha katkı olsun diye banka kartı çıkardık. Hala geliyorlar.
- Bunlardan ne istersek alırız. Bir kaç seneye unutuyorlar nasılsa.
Sistemin eksikliklerini gidermek için passoligi eleştirebiliriz abi, bilet almak için taraftarın çektiği sıkıntıları gündeme getirip daha kullanışlı ve hızlı bir şekilde bilete ulaşmak için baskı kurabiliriz. Ancak bu sistemin havuz sistemi ile hiç bir farkı yok, ha yayın gelirileri hakkını TFF satmış sana pay vermiş, ha TFF organizasyonlarındaki biletleri TFF satmış sana pay vermiş. 15 yıldır Lig Tv yi alıp kimleri zengin etmedik ki kaldı ki Digiturkten alacağımız para Trabzonspor taraftarı Lig Tv abonesi olsada aynı olmasa da aynı. Ancak ben passolig almayıp stada gitmiyorum dersen hem satadın boş kalıyor hemde klübüne yapacağın direkt maddi katkı düşüyor.

Bence Passoligin bilete ulaşma ve stada girme sorunlarını çözmesi, sistemini oturtması için baskı kurmalıyız. Biletix diye bir şirket var 12 yıldır Trabzonspor taraftarlarının cebinden milyonları götüren, kestiği her biletten %10 pay alan, internet şubesinden bilet alınca (kendi işimi kendim halletiğim halde) %10'un haricinde hizmet bedeli adı altında her biletten 4TL kesen.

Yani demem o ki, passoligin kurduğu bilet satış ağının Rostov maçında ihityacımıza cevap vermemesini, altyapı eksikliğini sonuna kadar eleştirelim ama ben filancayı şu kadar, falancaya şu kadar para kaptıracak kadar aptal değilim diye protesto edenlerin çoğunu samimi bulmuyorum. Çünkü ben maç biletlerinin satışa çıktığı gün bilet almaya gittiğimde TS Bonus ya da TS World kartın var mı diye sordukları günleride biliyorum. Bu bankalarla anlaşma yaparken bize mi sordular. Bu gerekçe bugünün problemi değil ki yıllardır üzerimizden ne paralar kazandılar, futbol spor olmaktan endüstriyel bir alana kaydıkça da bu durum artarak devam edecek. Kendi yayın hakkımı, kendi biletimi kendim satarım deyip sistemini kendin kurabilirsen belki çözüm olur.

Passoligin fişleme mevzuuna gelince tonlarca yere kimlik numarandan anne kızlık soyadına kadar her bilgini vermişsin sosyal paylaşım siteleri üzerinde siyasi eğilimlerinden giydiğin d.nun markasına kadar herşey kayıt altında, devlet seni fişlemek istese bunu her şekilde yapar.

cakalkerem
23.08.2014, 12:26
takım başarısız olunca sorun taraftar olacaktır...

bu takıma tam destek şart..

gerek forma gerekse ombine ve maçlara taraftar alınması....

bariskaratas
23.08.2014, 14:22
Sistemin eksikliklerini gidermek için passoligi eleştirebiliriz abi, bilet almak için taraftarın çektiği sıkıntıları gündeme getirip daha kullanışlı ve hızlı bir şekilde bilete ulaşmak için baskı kurabiliriz. Ancak bu sistemin havuz sistemi ile hiç bir farkı yok, ha yayın gelirileri hakkını TFF satmış sana pay vermiş, ha TFF organizasyonlarındaki biletleri TFF satmış sana pay vermiş. 15 yıldır Lig Tv yi alıp kimleri zengin etmedik ki kaldı ki Digiturkten alacağımız para Trabzonspor taraftarı Lig Tv abonesi olsada aynı olmasa da aynı. Ancak ben passolig almayıp stada gitmiyorum dersen hem satadın boş kalıyor hemde klübüne yapacağın direkt maddi katkı düşüyor.

Bence Passoligin bilete ulaşma ve stada girme sorunlarını çözmesi, sistemini oturtması için baskı kurmalıyız. Biletix diye bir şirket var 12 yıldır Trabzonspor taraftarlarının cebinden milyonları götüren, kestiği her biletten %10 pay alan, internet şubesinden bilet alınca (kendi işimi kendim halletiğim halde) %10'un haricinde hizmet bedeli adı altında her biletten 4TL kesen.

Yani demem o ki, passoligin kurduğu bilet satış ağının Rostov maçında ihityacımıza cevap vermemesini, altyapı eksikliğini sonuna kadar eleştirelim ama ben filancayı şu kadar, falancaya şu kadar para kaptıracak kadar aptal değilim diye protesto edenlerin çoğunu samimi bulmuyorum. Çünkü ben maç biletlerinin satışa çıktığı gün bilet almaya gittiğimde TS Bonus ya da TS World kartın var mı diye sordukları günleride biliyorum. Bu bankalarla anlaşma yaparken bize mi sordular. Bu gerekçe bugünün problemi değil ki yıllardır üzerimizden ne paralar kazandılar, futbol spor olmaktan endüstriyel bir alana kaydıkça da bu durum artarak devam edecek. Kendi yayın hakkımı, kendi biletimi kendim satarım deyip sistemini kendin kurabilirsen belki çözüm olur.

Passoligin fişleme mevzuuna gelince tonlarca yere kimlik numarandan anne kızlık soyadına kadar her bilgini vermişsin sosyal paylaşım siteleri üzerinde siyasi eğilimlerinden giydiğin d.nun markasına kadar herşey kayıt altında, devlet seni fişlemek istese bunu her şekilde yapar.

aynı şey değil. bir bankaya mecbur kalmak ile aynı şey değil
Allah bankaların eline düşürmesin kimseyi

Sefer A.
23.08.2014, 15:15

Kombine alana da passo mecburi

whisper
23.08.2014, 18:54
Her zamanki hastalığımız yine nüksetti anlaşılan, yine bilip bilmeden herkes oturduğu yerden en kolay yolu seçip sadece eleştiri yapmakla yetiniyor maalesef. Kendimi bildim bileli Avni Aker'deyim, 32 yaşına geldim, tüm uğraşlara rağmen hala inatla staddaki yerimi her sene alıyorum. Bu sene de pasolig felan demedik yine 10 kişilik bir grupla maratonun orta bölümünden adam başı 720 tl verip aldık kombinemizi. Hatta bununla da yetinmeyip dünya kadar da deplasman maçına gitmişliğim vardır, o meşhur İBB maçında işim gereğiyle geçici de olsa bulunduğum Hopa'dan kalkıp olimpiyat stadına bile gittim. Yani biraz da olsa bu konuya yorum yazma hakkına sahibim diye düşünüyorum.

Gelelim gerçekte yaşananlara, herkesin bilmesi gereken gerçeklere. Maçtan günler önce Ziyabey sitesindeki bürodan elden Pasolig kartımızı aldık, aynı gün kombine işini de hallettik. Maç günü rahat rahat stada gider maçımızı izleriz diyorduk ki, yine başımıza gelmedik kalmadı. Stada vardığımızda maraton tarafındaki yaklaşık 10 kapıdan polisin sadece en baştaki kapıya geçiş izni verdiğini gördük, o kapı da sistem hatası nedeniyle çalışmıyordu. O nemde yaklaşık 15 dakika 2-3 bin kişi balık istifi şeklinde birbirimizi ezdik. Trabzon'u bilen arkadaşlar o ortamda beklemenin ne demek olduğunu iyi bilirler. İnsanlar en sonunda dayanamayıp cinnet noktasına gelip Polise doğru hücuma kalktıkları sırada, hala anlamadığım bir şekilde polis tarafından oluşturulan sözde güvenlik duvarından birbirimizi ite kalka diğer tarafa geçmeyi başardık. Maçın başlamasına 10 dakika kadar vardı ve tabi ki eziyet daha yeni başlıyordu. Önce hep beraber savaştan kaçan insanlar gibi bulduğumuz kapılara hücum ettik, kapıların bir çoğu açılmadı, hatta en baştaki kapıda yarım sattir bekleyen taraftarlarda ümidi kesip bizim kapılara gelmeye çalışıyordu. Bu sırada görevlilerin; "Ya az sabır kardeşim herkes girecek, nedir bu!!" serzenişlerine verilen ve her biri ayrı bir atasözü niteliğindeki:) cevaplar eşliğinde kapılara ulaşabildik. Ne pasolig vardı ne bilet hiçbir şeye bakılmadan içeriye alındık, tabi yine ite kalka. Neyse zor da olsa yerimize pineklemiş arkadaşları oranın bizim yerimiz olduğuna ikna edip yerimizi aldığımızda maçın başlama düdüğü çalındı. Daha kendimize gelemeden ilk yarı bitmiş, yağan yağmurla da sırılsıklam olmayı başarmıştık. İçeriye girip o küçücük alanda binlerce kişi hep beraber sauna da terlemeye başlamıştık ki, tribünün altındaki alanın en sonundaki küçük bir pencereden yağmurluklar dağıtılmaya!! başlandı. O nasıl bir izdiham, o nasıl bir keşmekeş yaşamayan bilemez, sanırsın savaştan kaçıp günlerce açlıkla boğuşan insanlara yemek dağıtılıyor. Neyse biz alamadık yağmurluğu ama sağolsun taraftarlar birbirlerine destek olup, fazla alan alamayana dağıtarak bu sorunu da hallettik. İkinci yarıda yine yağmuru yiyip staddan ayrıldık.

Cepheden dönen erler misali maçtan çıktığımızda herkesin aklında aynı soru vardı: "Suçumuz ne arkadaş, daha ne kadar sürecek bu eziyet?"

Onun için arkadaşlar neden stad dolmuyor, neden kimse bağırmıyor, maçlar İstanbul'da oynansın diyenler lütfen ama lütfen bir kez daha düşünsün eleştiri yaparken. Hiçbir aklı başında insan helede üstüne para vererek bu eziyeti çekmez, çekmemeli. Saygılarımla...

Yavuz Bektaş
23.08.2014, 19:05
Yeni stadyumla avni akerde çekilen eziyet sona erecektir bu sene son sezon A.Akerde

tekinonline
23.08.2014, 19:31
yeni stadyumda çilenin biteceğini düşünmüyorum yine aynı iş bilmez insanlar olacak aynı yerlerde. @whisper ile aynı çileleri çekmişiz bende bişeyler anlatayım.

sırf kıramayacağım insanlar olduğu için aldım passo lig rezilliğini yoksa yakınından bile geçmezdim ya neyse. normalde merkeze 5 6 gibi gelecektim ama forumda takılırken baktım adamlar diyor çok kalabalık diye meydan da passo lig fotosu atmışlardı neyse bindim otobüse 2 gibi geldim meydana orta da hiçbişey yok ts club'e sordum stadyuma yönlendirdi. gittim gitmesine de 16'dan 20:30 a kadar kuyrukta bekledim. herkes akraba oldu orda zaten bi giren 15 20 tane kimlikle girdiği için bekle ki sıra sana gelsin haaa bir de canına yandığımın sistemi çöküp durdu. o eziyeti çeken bilir.

saat oldu 20:30 hala sıradayım o kadar saat beklemesem çekip gidecem ama yok inat ettik bekledik. sonra bi polis çıktı dedi ki taraftarımız mağdur olmasın diye maratonu açıyoruz diye. hem verdiğimiz para hem beklediğimiz süre boşa gitti. üstüne tonlarca küfür ettik günaha girdik.

bak yine sinirlendim.

Adem Akyüz'
23.08.2014, 19:52
Bi TS Clup'a girip çıkmakla bile 25 TL'den daha fazla veriyoruz Trabzonspor'a. Bi formaya 120 TL veren adam mı kaçacak 25 TL'den ? Öğrenci halimle ayda bir, iki ayda bir TS Clup'a giden, futbol basketbol hentbol elimden geldigince her maça gitmeye çalışan ben mi kaçıyorum 25 TL'den ? (bunları kendimi övmek için değil, 25 TL'den kaçmadığımı göstermek için yazıyorum) Çıkarın artık şu at gözlüklerini yahu ! Sayfalarca yazıldı niye almak istemediğimizin sebepleri..

Alana da, almayana saygıyı duymayı öğrenin artık. Her iki tarafında kendine göre "haklı" sebepleri var. Bırakın şu insanlara saçma sapan yakıştırmalar yapmayı ! Almayanlar çok mutlu sanki Trabzonspor'u yalnız bırakmaktan !

Kasım BEKTAŞ
23.08.2014, 19:56
Bi TS Clup'a girip çıkmakla bile 25 TL'den daha fazla veriyoruz Trabzonspor'a. Bi formaya 120 TL veren adam mı kaçacak 25 TL'den ? Öğrenci halimle ayda bir, iki ayda bir TS Clup'a giden, futbol basketbol hentbol elimden geldigince her maça gitmeye çalışan ben mi kaçıyorum 25 TL'den ? (bunları kendimi övmek için değil, 25 TL'den kaçmadığımı göstermek için yazıyorum) Çıkarın artık şu at gözlüklerini yahu ! Sayfalarca yazıldı niye almak istemediğimizin sebepleri..

Alana da, almayana saygıyı duymayı öğrenin artık. Her iki tarafında kendine göre "haklı" sebepleri var. Bırakın şu insanlara saçma sapan yakıştırmalar yapmayı ! Almayanlar çok mutlu sanki Trabzonspor'u yalnız bırakmaktan !

eğer yorucu olmazsa madde madde yazarmısn
neymiş çok sevdikleri (!) Trabzonsporu yalnız bırakacak kadar büyük sıkıntıları?

Adem Akyüz'
23.08.2014, 19:59
eğer yorucu olmazsa madde madde yazarmısn
neymiş çok sevdikleri (!) Trabzonsporu yalnız bırakacak kadar büyük sıkıntıları?

Bu başlıkta ve e-bilet başlığında sayfalarca yazıldı zaten. Eğer yorucu olmazsa açın okuyun. Uzun uzun anlatıldı sıkıntılar.

Kasım BEKTAŞ
23.08.2014, 19:59
mesajlar neye göre siliniyor
silen arkadaş bir bilgilendirme yapabilirmi?

Kasım BEKTAŞ
23.08.2014, 20:09
Bu başlıkta ve e-bilet başlığında sayfalarca yazıldı zaten. Eğer yorucu olmazsa açın okuyun. Uzun uzun anlatıldı sıkıntılar.

diğer başlıkta @Cenkhan isimli kişinin yazısına "söylenecek başka bir şey kalmamış" diye yorum yapmışsın

yani tüm sıkıntı passolig kartını elde edemek mi? onun yazısının özeti bu.

yani bu teknik sıkıntılar giderilirse taraftar kombinelerini alacak mı?
alacaklar diyorsan hemen hemen aynı şeyleri söylüyoruz
yok hala almayacaklar diyorsan yazıları fazla uzatmayalım

Adem Akyüz'
23.08.2014, 20:22
diğer başlıkta @Cenkhan isimli kişinin yazısına "söylenecek başka bir şey kalmamış" diye yorum yapmışsın

yani tüm sıkıntı passolig kartını elde edemek mi? onun yazısının özeti bu.

yani bu teknik sıkıntılar giderilirse taraftar kombinelerini alacak mı?
alacaklar diyorsan hemen hemen aynı şeyleri söylüyoruz
yok hala almayacaklar diyorsan yazıları fazla uzatmayalım

O renktaşımızın yazdığı sıkıntılar sadece Rostov maçı için yaşanan sıkıntılarla alakalıydı ve o maç için söylediklerine yazdım onu. Dediğiniz gibi onlar teknik sıkıntılar ve halledilir. Benim almak istememe sebebim ondan önce ve sonraki mesajlarda bir çok kez yazıldı. O sebepleri gerçekten anlamak istemediğiniz için almayanları kolayca "25 TL'lik taraftar bile değilsiniz" diye suçlayabiliyorsunuz. İlk mesajımda dediğim gibi, alana da almayana da SAYGI duymak gerek. Çünkü her iki tarafında kendince "HAKLI" sebepleri var.

He ben bunları söylüyorum, şiddetle bu sisteme karşı çıkıyorum ama iptal edilmedigi sürece(ki tepki az olduğu için iptal olmaz) en geç 5-6. hafta ben de almak zorunda kalacağım. Çünkü ben de sizin gibi Trabzonspor yalnız kalmasını istemiyorum. Ama benim bu sevgim üzerinden rant sağlamaya çalışanlara da hemen teslim olmak istemiyorum.

Kasım BEKTAŞ
23.08.2014, 20:50
A.Akyüz

benim de bazı hoşuma gitmeyen tarafları var passoligin ancak;

değişmeyeceğini bile bile vereceğin tepki takımını yalnız bırakmakla sadece takımına zarar veriyor

yoksa bizde bayılmıyoruz bu sisteme

yani sevdiğin takıma verdiğin değer egondan yüksek olsun...

Adem Akyüz'
23.08.2014, 21:00
A.Akyüz

benim de bazı hoşuma gitmeyen tarafları var passoligin ancak;

değişmeyeceğini bile bile vereceğin tepki takımını yalnız bırakmakla sadece takımına zarar veriyor

yoksa bizde bayılmıyoruz bu sisteme

yani sevdiğin takıma verdiğin değer egondan yüksek olsun...

Üstte de yazdım. Böyle giderse( yani herkes bu kartı almaya devam ederse) 2-3 maç sonunda mecbur ben de alacağım. Çünkü boş tribünler benim de hoşuma gitmiyor. 15-20 dakika mesafede Trabzonspor'um maç oynarken evde oturmam da hoşuma gitmiyor.

Ben bu işe tepki veriyorum. Eğer toplu bir tepki verilebilseydi belki büyüklerimiz(!) dayatılan bu sistemden vazgeçebilirdi diye düşünüyordum ancak görünen bu olmayacak. O yüzden bu düşüncem baya zayıfladı ve dediğim gibi eninde sonunda bu kartı ben de alacağım.

Yanlış bir şey söylediysem veya kalbinizi kırdıysam özür dilerim. Selametle..

Kasım BEKTAŞ
23.08.2014, 21:04
Üstte de yazdım. Böyle giderse( yani herkes bu kartı almaya devam ederse) 2-3 maç sonunda mecbur ben de alacağım. Çünkü boş tribünler benim de hoşuma gitmiyor. 15-20 dakika mesafede Trabzonspor'um maç oynarken evde oturmam da hoşuma gitmiyor.

Ben bu işe tepki veriyorum. Eğer toplu bir tepki verilebilseydi belki büyüklerimiz(!) dayatılan bu sistemden vazgeçebilirdi diye düşünüyordum ancak görünen bu olmayacak. O yüzden bu düşüncem baya zayıfladı ve dediğim gibi eninde sonunda bu kartı ben de alacağım.

Yanlış bir şey söylediysem veya kalbinizi kırdıysam özür dilerim. Selametle..

yukarıda da dediğim gibi
bu sisteme herkes bayılmıyor
ama değişmeyeceğini bile bile takımı yalnız bırakmamak gerekir

bence sen de vakit kaybetmeden takımının yanında ol...

benim kalbim kırılmadı, ben kalbinizi kırdıysam özür dilerim...

bariskaratas
24.08.2014, 00:11
bu sene ağzına parmak çalarlar sonra tekrar çalmaya devam ederler.
italya ya bak örnek al. onlar da bize çok benzer ama her dayatılana teslim olmuyorlar.

zafercalikoglu
24.08.2014, 01:40
Sorun Pasolig , duyarlı olalım...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Mehmet SELEN
09.01.2015, 22:07
Bu taraftar eksikliği sadece pasolige bağlanamaz.Trabzon şehri Trabzonsporu 1. önceliğinden çıkarmış.

dağlıca61
10.01.2015, 00:37
Bu taraftar eksikliği sadece pasolige bağlanamaz.Trabzon şehri Trabzonsporu 1. önceliğinden çıkarmış.

Çok doğru bir yaklaşım özellikle Trabzonspor üzerinden nemalanan, menfaat çevrelerinin musluklarının kesilmesi(bedava veya indirimli bilet, kombine) Trabzonspor'u şehirde 2.plana atmaya sebep olmuş.Özellikle taraftar gruplarının bu yöndeki kaybı seyirci sayısındaki azalmanın temel nedeni.

signal
23.01.2015, 22:12
Bugun tvden gördüğümüz kadarıyla taraftar sayısı ve takıma verdikleri destek de iyiydiler. Onları da tebrik etmek gerek.

Serdar A
23.01.2015, 22:24
Sezon başından bu yana gereken destek verilseydi , takım 5-8 puan daha yukarıda olurdu.
Bu da çok şeyi değiştirirdi...

İlkhan
24.01.2015, 12:14
2 hafta sonra mağlubiyetle A.Aker'e dönünce boş bırakmayacaksınız ama?

Sibel
24.01.2015, 12:31
Bu sorun da böylece bitti.