PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firtina Dizisi

Terzioğlu
06.10.2006, 17:08
Bu Dizi hakkinda ne düsünüyorsunuz? Bence cok güzel bir Dizi ve hicbir Bölümünüde kacirmam...

Sevgi
06.10.2006, 17:10
yayın günü değiştirilene kadar beğenerek izlediğim iki diziden biriydi.Maalesef cumartesi gününe aldıkalrı için maç izlemeyi tercih ediyorum.Kısa özetlerinden anladığım kadarıyla komedi dizisini dramatik aşk dizisine çevirmişler.

Özge
06.10.2006, 17:12
bende izliyordum ama gününü değiştirdikleri çok kötü oldu hep maç saatlerine geliyor tekrarlarını izliyorum gerçekten çok güzel

galyanlim
06.10.2006, 17:13
ben hiç beğenmeyrum bizum gibi konuşamayler

Sevgi
06.10.2006, 17:18
ben hiç beğenmeyrum bizum gibi konuşamayler

bugüne kadar yapılan karadeniz dizileri içinde şiveyi en iyi kullanan dizi.Şivede de başarılar yöremize ait kullandıkları kelimelerde de.

galyanlim
06.10.2006, 17:22
bugüne kadar yapılan karadeniz dizileri içinde şiveyi en iyi kullanan dizi.Şivede de başarılar yöremize ait kullandıkları kelimelerde de.
kelimeler bize ait olabilir ama becerip söleyemeyince osözler hiç bir anlam kazanmıyor zaten ben ilk bölümlerini izledikten sonra daha izlemedim çünkü beğenmedim

OYılmaz
06.10.2006, 17:23
bu diziye gıcık oluom yaa bence oynuyanlar beceremiorlar karadeniz insanının özeliklerini şivelerini ii yapması lazımm mesela ismail türüt erkan ocaklı gibi vb. karadenizli insanlar oynuyabilir fırtına dizisinde oynuyanların yüzde 90 ı karadenizli deil ama bir yönünü seviorum memleket hasreti giderior o yeşillikleri ve 61 plakalı arabaları görünce :):)

Kaya
06.10.2006, 17:27

Katılıyorum...

Gülbeyaz ve ondan sonra gelen bir dizide şive içler acısıydı...

Bunda gayet iyi...

Gürkan
06.10.2006, 17:39
her yapılan dizi o yörenin insanını oynatacaklar diye kural mı olur. böyle saçmalık mı olur.hem şiveyi taklit etmek kolay bir iş de değildir. ayrıca sırf şivesi var diye herkesi de dizide oynatmak olmaz.
ben diziyi beğeniyorum.

atv de kuş dili vardı onuda beğenirdim.hele oradaki nine çok matraktı.ama yayından kaldırıdılar o dızıyı.

furtuna da da hasan dı galıba evın babası o çok matrak.

asıl benım takıldıgım Karedenız dızılerınde Trabzonspora çok az yer verılıyo.Sağolsun bızım dızıdekı tıpler hepsı futbola uzak.

"çocuklar duymasında baba ogul bjk lı ıdı ıkı de bır mac muhabbetı oluyodu."

trapezus61
06.10.2006, 18:13
Bence Karadeniz şivesini bugüne kadar en iyi kullanan dizi... Beğenerek ve hiç kaçırmadan izlemeye çalışıyorum... Hele Hasana bayılıyorum...

macka61
06.10.2006, 22:11
ben severek izliyorum bence güzel bir dizi

Beytullah
06.10.2006, 22:13
ya cumartesi olması kotu oldu seyredemiyorum artık:( ama kardeşim cok kalite dizi:D

SDanışmaz
06.10.2006, 23:24
C.ertesiLeri evde maç izLendiği için izLeyemiyorum artık :(

SaLı günLeri veriLdiği zaman hiç kaçırmazdım haLbuki :(

28TS61
06.10.2006, 23:47
cok süper bir dizi

eren_61
07.10.2006, 00:42
gerçekten çok güzel bir dizi vede bizim köyde çekiliyor.ancak kanal d büyük bi hata yaptı ve gününü değiştirdi.cumartesi maç oluyo tatil günü insan dışarı çıkıyo ne biliyim izlenmiyor.ancak tekrarlarını yakalarsak izliyebiliyoz

mavic
07.10.2006, 00:57
ya ben çok seviyorum ya fırtına dizisini.valla her bölümünü gözümü kırpmadan izledim ama bi geçen haftaki bölümünü kaçırdım ve de sanırım çok şey kaçırdım asıl iplerin koptuğu bölümdü heralde.sanırım bitmesine de az kaldı, hele bu kaybana sevdaluk alacak canumizi parçası çok güzel.velhasıl bence harika bi dizi.e bi de memleketi gözler önüne serince daha da bi güzel oluyo:)

Misina
07.10.2006, 01:17
dizi şive olarak genelde iyi.fakat yıllardır karadeinz dizilerinde yapılan en büyük yanlış orjinak karadeinzli kullanmamaktır.

Fakat özellikle dizideki bir duruma kıl oluyorum.Karadeniz erkekleri biraz kaba ve argo bir tabir olacak ama "Azmış" gibi lanse ediliyor.Kadın delisi gibi gösterilmeye çalışılıyor.

haskiz61
07.10.2006, 02:46
Bilmiyorum ama yine de güzel bir dizi...Ama şöyle bir durum var farkındaysanız tüm kanallarda bir doğu aşiret dizileri yığılması var ama nedense karadeniz dizisi yapmaya cesaret edemiyorlar arada böyle çok naidr yapılıyor bizde başka bir diziyle bunu kıyaslayacak olmuyoruz.Acaba başka bir karadeniz dizisi olsaydı ve karşılaştırma şansımız olsaydı ne derdik.Ayrıca ilginç bir durum var o dizide ufacık çocuk bile şive ile konuşmaya çalışıyor ama başrol oyuncuları diziden anlaşıldığı kadarıyla orada büyümelerine rağmen hemen hemen istanbul türkçesi ile konuşuyor çok nadir bizim kelimelerimizden katıyor...Yine de başta dediğim gibi güzel bir dizi...

Mehmet_Mercanlı
07.10.2006, 10:44
pek tv izlemem maç harıç hiç birşekilde tv ye bakmam. ama burda yazılanları okudum.
akşam vakıt bulursam izlicem.

Murat'
07.10.2006, 11:08
bence arkadaşlar şive işine pek takılmayın...bu sene bi dizi vardı kuş dili mi neydi onda o kadar yapmacık bi şive vardıki seyredilmiyordu hiç...bu dizide hiç olmazsa biz karadenizlilerin de doğru dürüst konuşabileceğimizi gösteriyorlar

LazAnisT
07.10.2006, 12:02
dizi şive olarak genelde iyi.fakat yıllardır karadeinz dizilerinde yapılan en büyük yanlış orjinak karadeinzli kullanmamaktır.

Fakat özellikle dizideki bir duruma kıl oluyorum.Karadeniz erkekleri biraz kaba ve argo bir tabir olacak ama "Azmış" gibi lanse ediliyor.Kadın delisi gibi gösterilmeye çalışılıyor.
Kanal 7 de ismail türüt bir program yapıyor orda orjinal karadenizliler kullanılıyor.Bilmiyorum izledinmi ama ben izlerken yüzüm kızarıyor.Başkaları oynasın daha iyi.

Murat'
07.10.2006, 12:07
Kanal 7 de ismail türüt bir program yapıyor orda orjinal karadenizliler kullanılıyor.Bilmiyorum izledinmi ama ben izlerken yüzüm kızarıyor.Başkaları oynasın daha iyi.

yaa ben orjinal karadenizli görmek istemiyorum ben oyunculuk görmek istiyorum ismail türüt erkan ocaklı oscarlık oyuncular sanki..benbim de yüzüm kızarıyor arkadaşım o programda

Murat'
07.10.2006, 12:10
bu diziye gıcık oluom yaa bence oynuyanlar beceremiorlar karadeniz insanının özeliklerini şivelerini ii yapması lazımm mesela ismail türüt erkan ocaklı gibi vb. karadenizli insanlar oynuyabilir fırtına dizisinde oynuyanların yüzde 90 ı karadenizli deil ama bir yönünü seviorum memleket hasreti giderior o yeşillikleri ve 61 plakalı arabaları görünce :):)
çok saçma düünüyorsun yok ismail türütmüş yok erkan ocaklıymış onlar türkücü bu iş oyuncu işi...hem dediğim gibi eğer yapamayacaksan hiç yapma bu dizidede öyle yapılmış..karadenizlilerinde düzgün kullanabileceğini göstermiş

Bülent Bayraktar
07.10.2006, 14:01
her bölümünü kaçırmadan izliyorum bu akşamki bölümü çok güzel
ama bi kötü tarafı yakında istanbula gelecekleri orda çekilen her dizi sonunda istanbula geliyo dizinin işi bitiyo

uquR Ayaz
07.10.2006, 14:04
Geçenlerde bir arkadaşım dile getirmişti. Bırakın ya Karadenizin neresinde kızla erkek köyün ortasında öpüşüyor diye. Hak vermedim de değil yani çocuğa. Bu tarz bazı farklılıklar olmasına rağman gerçekten hoş bir dizi...

Terzioğlu
07.10.2006, 15:10
dizide bazi gercek trabzonlular da var

mesela ramazan,ziya,besim öbürlerini bilmiyorum

Mesut AKYILDIZ
07.10.2006, 15:11
Aslında ben sadece bir bölümünü bir kısmını izledim fakat burdada önemli bir eksiklik dikkatimi çekti bizim oralarda kimse hem köyün ortasında öpüşmez hem bayanlarımız köy yerinde o kadar açık şaçık giyinmez.

Bu arada bende yörelerimizin dizilerinde o yörenin şivesini hakkıyla konuşabilecek kişilerin oynaması gerektigi düşüncesindeyim. Çünkü gercekten sonradan ögrenen kişilerin konuşmaları ne kadar özen gösterirlerse göstersinler sırıtıyor. Pekala hem rolünun hakkını verecek hemde şiveyi düzgün bir şekilde konuşabilecek yüzlerce yetenek vardır elbet yöremizde.

mavic
07.10.2006, 22:48
arkadaşlar 'ander kalsun sevdaluk' şarkısı elinde olan var mı veya nasıl ulaşabileceğim konusunda bana yardımcı olursanız çook sevinirim sevgi ve sağlıcakla kalın

Terzioğlu
08.10.2006, 00:42
arkadaşlar 'ander kalsun sevdaluk' şarkısı elinde olan var mı veya nasıl ulaşabileceğim konusunda bana yardımcı olursanız çook sevinirim sevgi ve sağlıcakla kalın

buyur usta upload ettim

Firtina - Gaybana Sevdaluk

Ha bu akan dereler denizlera dolacak
Söylesena güzelum sonumuz ne olacak

Ah duman kara duman sardi dört yanumuzi
Ander kalsun sevdaluk alacak canumuzi
Habu ander sevdaluk da alacak canumuzi

Dere akar taş ile
Gözum doldi yaş ile
( Gurbete mi gideyim )
Nerelere gideyim
Habu garip baş ile
( Bu sevdali baş ile )

Oy gidi karadeniz sardi dort yanumuzi
Ander kalsun sevdaluk
Bu gaybana sevdaluk alacak canumuzi...

Emre B.
08.10.2006, 10:03
buyur usta upload ettim

Dere akar taş ile
Gözum doldi yaş ile
( Gurbete mi gideyim )
Nerelere gideyim
Habu garip baş ile
( Bu sevdali baş ile )

Ander kalsun sevdaluk

Link %30'da takıldı.:o

mavic
08.10.2006, 16:57
çok teşekkür ediyorum ellerinize sağlık

Özge
09.10.2006, 17:15
başka bir şarkı daha söyleniyor dizide ama ismini bilmiyorum o da çok güzel ismini bilen varsa söyleyebilir mi

Mehmet_Mercanlı
09.10.2006, 17:25
gene izleyemedim. uşaklar... bir türlü izleyemedim. herkez cok beyenmiş
özellikle kız arkadaşlarım senin köyünde cekiliyo nasıl izlemezsin. diye dalga geciyorlar.

eren_61
09.10.2006, 17:44
gene izleyemedim. uşaklar... bir türlü izleyemedim. herkez cok beyenmiş
özellikle kız arkadaşlarım senin köyünde cekiliyo nasıl izlemezsin. diye dalga geciyorlar.

pazar günlerei öğleden sonra tam saatini bilmiyorum tekrarı var.hem euro d hem kanal d tekrarını veriyo.bence cumartesi izleyemedim ama pazar izledim

Murat'
09.10.2006, 17:48
Geçenlerde bir arkadaşım dile getirmişti. Bırakın ya Karadenizin neresinde kızla erkek köyün ortasında öpüşüyor diye. Hak vermedim de değil yani çocuğa. Bu tarz bazı farklılıklar olmasına rağman gerçekten hoş bir dizi...
orası biraz doğru işte

Trabzonli_61
12.10.2006, 17:35
oooooooo cook güzel bir dizi her bölümünü seyrettim süper...tvdeki en güzel dizi!!ilk kez dogru bir karadeniz (trabzon) dizisi cekildi hepsinden güzel...hatta bizim avni akeride cektiler dizide ;-) herkes seyretsin bu diziyi yoksa cok sey kacirirsiniz.

A.Hilal Çakıroğlu
12.10.2006, 18:10
buyur usta upload ettim

Dere akar taş ile
Gözum doldi yaş ile
( Gurbete mi gideyim )
Nerelere gideyim
Habu garip baş ile
( Bu sevdali baş ile )

Ander kalsun sevdaluk

şarkı için çok teşekkürler

Hekimoğlu
16.10.2006, 15:27
istanbul'a taşıdılar diziyi yani bu demek oluyor ki artık bizden değil bu dizi.ömrü uzun olmaz.

Murat'
16.10.2006, 15:31
evet dizi gidişattan da anlaşılacağı gibi artık istanbula taşınacak..bence kötü olacak

Naim
16.10.2006, 15:32
istanbul'a taşıdılar diziyi yani bu demek oluyor ki artık bizden değil bu dizi.ömrü uzun olmaz.

Merak Ediyordum Kaç Hafta Dayanırlardı bu şekilde diye
Çok uzun sürmedi anlaşılan ee masraflar falan deyip istanbulun yolunu tuttular bize düşende Kumanda falan deyip başka kanalların yolunu tutmak

Acaba Bu Dizide Fırtına isimli Etmeyelum Sevdalık Müziği varmıdır bir yerlerde yada adı nedir?
bulayım

Berat
16.10.2006, 16:05
3 mesaj yukarıda var ya şarkı:)

Naim
16.10.2006, 16:41
3 mesaj yukarıda var ya şarkı:)

O şarkı ile Beni bahsettiğim Şarkı Aynı Değil
Beratım
Benim bahsettiğim şarkı şöyle Çıkalum furtunaya bir şarkı idi

Emre B.
23.10.2006, 21:38
Dizi İstanbula taşınıyomuş.Kötü oldu eski tadı kalmaz.

Enes Berfin
24.10.2006, 00:22
Ya belliydi zaten, bütün karadeniz dizileri istanbula tasiniyor neden kendi memleketlerinde devam cevirmiyorlar anlamakta güclük cekiyorum bilen arkadaslar varsa lütfen sölesin.

Mesut AKYILDIZ
24.10.2006, 00:39
Ya bu dizilerin yapımcıları anlaşılan tatil zamanı hem tatil hem iş amaçlı olarak farklı yörelerde dizi çeviriyorlar, fakat mevsim değişince işler değişiyor, değişmeyen ise bu tip dizilerin akıbeti oluyor.

kivancpehlivan
24.10.2006, 01:16
valla cumartesi günü trabzonsporumuzun maçı yoksa izliyorum ama varsa pazar günü saat 15:00'de tekrarını izliyorum...

pazar saat 15:00'de tekrarı var bilginize ;)

Berat
24.10.2006, 01:25
ya bu mevsimden sonra Sürmenede -hem de köyde- nasıl dizi çeksinler? Hergün yağmur, çamur. İstnabul'a taşımak zorunda kaldılar bence ve bu da gayet normal..

Serhat ŞAHİN
24.10.2006, 02:18
dizide bazi gercek trabzonlular da var

mesela ramazan,ziya,besim öbürlerini bilmiyorum

zeynep'in annesi emine ve iklima da aslen surmenelidir...

Çebi
24.10.2006, 03:19
Dizi çekimleri Annemin köyünde yapılıyor..Gerçi ekip ayrıldı geçtiğimiz hafta köyden...eski adıyla Aso, yeni adıyla Aksu Köyü...Aksu Çay Fabrikası'nı da görmüşsünüzdür artık:)

Diziyle çok haşır neşir olduk hafta sonları köye çıktığımızda çekimlere falan gidiyoduk...Zaten genelde akrabalarımızın evlerinde yapıldı çekimler...Köyden de yine bolca akrabayı oynattılar sağolsunlar:) hatta ukalalık yapıcam bana da gel dediler gitmedim:))

Senaryoda orjinal metinler yine o bizimle alakası olmayan "ooy uşaam geldum daaa" vb şekilde iticiydi...Bu konuda kendilerine Köyüm halkı çok yardımcı oldu...Çekimler sırasında "öyle denmez böyle denir" vb olaylar da yaşandı...Mesela "Afgur, ander, fuşki yema..." oyuncuların bilmedikleri ve senaryoda da olmayan kelimeler...Bu konuda duyarlı köy halkımız dizinin başarısında da önemli rol oynadılar diye düşünüyorum:)

Özellikle Salih Kalyoncu inanılmaz neşeli bir insan...(Dizide Hasan)...Evimize geliyordu fırsat buldukça, bol bol sohbet etme fırsatı bulduk...Çaykaralı aslen..Dizinin başarısındaki en önemli kişi kanımca...

Oyuncular Öğle yemeğinde bi eve, akşam başka bi eve gidiyolardı köyde kaldıkları süre içinde...İnanılmaz samimileşmişti ortam yani:)

Köye ve ilçemize ekonomik olarak da katkıda bulundu Fırtına...Sürmene Zarha dağı tesislerinde kaldı mesela oyuncular...Bunun dışında köydeki işsiz boş gezen gençlere de sahne, dekor vb belli işler vererek onlara da para kazanma fırsatı sağladılar...Çekim yaptıkları her evin sahibine günlük ücretler verdiler vs...

Dizinin tutmasıyla birlikte köyümüzde çekilmesi planlanan bölümleri 6 bölüm daha uzattılar...Dizi gibi Aso da tutmuştu sanırım:)

Sonuç olarak neşe, değişiklik getirmişlerdi başta köyümüz olmak üzere tüm Sürmene'ye...Üzüldük gidişlerine...Tüm köy halkı uğurladı giderken de..Çok memnun ayrıldılar...Dizinin artık eski kıvamı olmıcaktır nerden bulurlar daha Aso gibi yer:)

Çebi
24.10.2006, 03:28
Bu arada taşınma olayıyla ilgil eleştiriler olmuş...

Tabi biz de olmasını istemezdik ama çok büyük maddi külfetleri vardı...O kadar kişiye konaklama, yemek yol masrafları vs...Oyuncuların 3-4 katı kamera arkasında çalışan profesyoneller, dekorcusu sanat ekibi ışıkçıcıs kameramanı o bu...Taşınmada bunun da etkisi oldu sanırım...

Kendilerine çekimlerin günlük 30.000 - 50.000 ytl ye falan mal olduğundan bahsediyorlardı...

geronimo_61
24.10.2006, 21:10
1- dizinin en büyük artısı tiyatro kökenli oyuncular ve mükemmel oyunculuk yeteneğiyle erkan can
2- trabzon kökenli oyuncular ve Trabzonspor ağırlığı..

not: keşke o kızcağızımız biraz daha trabizonlu gibi dursa öyle giyinse

uquR Ayaz
25.10.2006, 00:29
not: keşke o kızcağızımız biraz daha trabizonlu gibi dursa öyle giyinse

Aslında o kızımızın Trabzonlu olduğunu da bilmekte söylemekte fayda var...

Murat'
26.10.2006, 11:52
aslında dizi bence seyir gücünden fazla birşey kaybetmeyecektir...ama şunu da anlamıyorumtvlerde bir sürü ağa dizisi oynayığ duruyor mardinde diyarbakırda falan onlar istanbula taşınmıyorlarda bu dizi neden taşınıyor

Salih61
26.10.2006, 12:48
Aslında o kızımızın Trabzonlu olduğunu da bilmekte söylemekte fayda var...Hangisi Trabzonlu? Daha dogrusu kaç Trabzonlu oynuyor dizide?

YIKILMAZ_61
26.10.2006, 13:09
başlangıç ve bitiş müzikleri güzel hareketli.. 2-3 bölümünü izledim sonraki bölümleri izlemek nasip olmadı bu müzikleri nerden bulabilirim acaba..

Terzioğlu
26.10.2006, 14:17
dizideki kiz benim soyadimi tasiyor

Burcin Terzioglu (Zeynep)
Murat Terzioglu (BEN)

sakin akrabam olmasin:D

macka61
26.10.2006, 15:24
Burcin Terzioglu (Zeynep) trabzonlumu ben bilmiyordum

Enes Berfin
26.10.2006, 17:33
dizideki kiz benim soyadimi tasiyor

Burcin Terzioglu (Zeynep)
Murat Terzioglu (BEN)

sakin akrabam olmasin:D

Olabilir :D ama saka maka güzel bir bayan:)

Trabzonli_61
26.10.2006, 19:24
Benim bildigim kadar dizideki ali trabzonlu. Bunu atvde büyük yalan dizisinde oynadginda biliyorum!

Gürkan
26.10.2006, 19:27
aslında dizi bence seyir gücünden fazla birşey kaybetmeyecektir...ama şunu da anlamıyorumtvlerde bir sürü ağa dizisi oynayığ duruyor mardinde diyarbakırda falan onlar istanbula taşınmıyorlarda bu dizi neden taşınıyor

kesinlikle katılıyorum.

asmalı konak nerde çekildi veya diğer ağa dizileri.hepsi doğuda yada istanbul dısında.

ne yani karadeniz doğudan daha mı pahalıki laf işte.kuş dili de böyle oldu.3 bölüm karadenizde tutunca dön istanbula.ulen ne güzel karadenizi görüyorduk.

uquR Ayaz
26.10.2006, 19:31
Burcin Terzioglu (Zeynep) trabzonlumu ben bilmiyordum

Evet Burçin Terzioğlu Trabzon/Ofludur...

mavic
26.10.2006, 20:16
demek ali de trabzonlu ha,ben de diyorum bu çocuğa kanım bu kadar
niye ısındı:)

Emre B.
26.10.2006, 20:24
Olabilir :D ama saka maka güzel bir bayan:)

Ben yakından gördüm Trabzondan İstanbula uçakla dönerken yan tarafta oturuyodu o kadar güzel değil.

Remzi
26.10.2006, 21:33
zeynepi diyosanız bence güzel kız.Kınalı Kar film çekimlerinde yakından görmüştüm kendisini

trbznspr
26.10.2006, 21:37
Benim bildigim kadar dizideki ali trabzonlu. Bunu atvde büyük yalan dizisinde oynadginda biliyorum!

alakası yok benden kendisinden biliorum adanalı.

Jade
27.10.2006, 09:18
alakası yok benden kendisinden biliorum adanalı.

adanalı mı bilmem ama künyesinde doğum yeri konya yazıyor.

ayrıca dizideki "hasan emice" de aslen çaykaralıymış. taka gazetesine verdiği röportajda okumuştum..

saglam
27.10.2006, 09:33
http://www.trabzondt.gov.tr/pics/kadri_ozcan2.jpgKadri Özcan - Sanatçı-Müdür

D.T. 13.10.1974 Trabzon
Erzurum Atatürk üni. G.S.F. Tiyatro Oyunculuk Ana Sanat Dalı bölümü mezunu
03.01.2000 tarihinde TDT da sanatçı olarak göreve başladı.
1998 yılından 2000 yılına kadar sözleşmeli sanatçı olarak görev yapmıştır.
Rol aldığı oyunlar:
YUNUS EMRE (1997) BİR ŞEHNAZ OYUN (1998) 72.KOĞUŞ (1999) EŞEĞİN GÖLGESİ (1999)SEVGİYE YOLCULUK (1999) BİRİMİZ HEP İÇİN (1999) YAŞAR NE YAŞAR NE YAŞAMAZ (1999) KADINCIKLAR (2000) BENİMLE OYNARMISIN (2000) NAFİLE DÜNYA (2000) DİREKLER ARASINDA (2002) İSLİ SİSLİ PİS PUSLU (2003) KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN (2003) HAYVAN ÇİFTLİĞİ (2003) ÖYLE BİR AKIL Kİ (2003) KÜÇÜK KARA BALIK (2004) FEHİM PAŞA KONAĞI (2004-2005) HEPSİ OĞLUMDU (2004-2005) MUTLU PRENS (2004-2005) AYYAR HAMZA (2005-2006) ŞİDDET MARKET (2005 - 2006) Ayrıca HAYVAN ÇİFTLİĞİ , ÖYLE BİR AKIL Kİ ,KÜÇÜK KARA BALIK ,HEPSİ OĞLUMDU ,MUTLU PRENS ve ŞİDDET MARKET adlı oyunlarda reji yardımcılığı yapmıştır.

http://www.trabzondt.gov.tr/pics/sebnemkoctepe.jpgŞebnem Dokurel - Sanatçı

DT 12.04.1973 Trabzon Ankara Üni. DTCF Tiyatro bölümü mezunu 1997-2000 yılları arasında sözleşmeli sanatçı olarak TDT da göreve başladı.
Rol Aldığı Oyunlar : LYSİSTRATA (1997) MASAL MASAL İÇİNDE (1998)GOL KRALI SAİT (1998) EŞEĞİN GÖLGESİ (1998) HASAN SABBAH (1998) SIRÇA KÖŞK (1999) BİRİMİZ HEP İÇİN (1999) YAŞAR NE YAŞAR NE YAŞAMAZ (1999) BENİMLE OYNARMISIN (2000)KURBAN (2001) KARAR KİMİN (2001)HAYVAN ÇİFTLİĞİ (2003-04) SÖZ VERİYORUM (2002-03) KÜÇÜK KORKU DÜKKANI (2004) ONİKİNCİ GECE (2004-05) ÜÇ HAYAT SONRA (2004-05) ÖDENMEYECEK ÖDEMİYORUZ (2005-2006) BAHAR NOKTASI (2002) Ayrıca ANTİGONE Adlı oyunda reji asistanı olarak görev almıştır.

http://www.trabzondt.gov.tr/sanatcilar.asp

İkisi de Tiyatro kökenli oyuncular ve beğeniyorum.

Naim
27.10.2006, 10:30
Yaw yokmu bir müslüman şu dizinin Çıkalum Furtunaya diye başlayan Hızlı parçasını verecek :(

saglam
27.10.2006, 10:35
Yaw yokmu bir müslüman şu dizinin Çıkalum Furtunaya diye başlayan Hızlı parçasını verecek :(

Ben de o atma türküyü aradım taradım bulamadım :( Onun harici ne varsa ulaştım ama o yok.

Enes Berfin
27.10.2006, 16:08
Ben yakından gördüm Trabzondan İstanbula uçakla dönerken yan tarafta oturuyodu o kadar güzel değil.

Yapma yaa, ama tvde cok güzel görünüyor özellikle gözleri harika, vAlla o kadini bana verseler ts'yi birak deseler birakmam :D ama 1 hafta zindanda kalmaya razi olurum :D

YIKILMAZ_61
28.10.2006, 15:42
şu anda geçen bölümün özetini izliyorum.. bi arabayla benzincidelerdi 61 plaka nası içim gitti valla..:) görmeyeli çok olmuş:) ..yeni bölüm bu akmaş saat 20'de heralde aliyle zeynep ayrılıyolar finish buraya kadarmış..dizi devam eder inşallah ramazanda naz'a yazılıyor:) naz da güzel kız ama..alilerin evi yanıyor..dahasını izleyerek görcez

YIKILMAZ_61
28.10.2006, 15:44
Yaw yokmu bir müslüman şu dizinin Çıkalum Furtunaya diye başlayan Hızlı parçasını verecek :(giriş müziği heralde dimi abi ben de arıyodum ama bulamadım..

Nytre
28.10.2006, 17:45
Sanatçılarımız
Birkan Görgün - Sanatçı

08.07.1978 TRABZON HACETTEPE Ü.ANKARA DEVLET KONS. OYUNCULUK SANAT DALI MEZUNU 2005 TRABZON DEVLET TİYATROSUNA TAYİN OLDU.

--------------------------------------------------------------------------------
KLAKSON,BOROZAN VE BIRTLAR,KIRIK BOYNUZUN HİKAYESİ,TOPİK NASIL ADAM OLUR GULYABANİ,ASALAK , HORTLAK , YILDIZCI KRAL VE AKILLI SOYTARISI , AYYAR HAMZA (2004-2005) AYAK BACAK FABRİKASI (2005-2006) OCAK (2006-2007) Ayrıca DON KİŞOT (2005-2006)Adlı Oyunu Yönetmiştir

ismail değil mi bu :)

fanatik_zuzu
28.10.2006, 17:47
şu anda geçen bölümün özetini izliyorum.. bi arabayla benzincidelerdi 61 plaka nası içim gitti valla..:) görmeyeli çok olmuş:) ..yeni bölüm bu akmaş saat 20'de heralde aliyle zeynep ayrılıyolar finish buraya kadarmış..dizi devam eder inşallah ramazanda naz'a yazılıyor:) naz da güzel kız ama..alilerin evi yanıyor..dahasını izleyerek görcez
alilerin evi yine mi yanıyo:eek: geçen yandı ya:)

Serhat ŞAHİN
28.10.2006, 19:05
link veriliyorsa veriyim yuklemeniz için
müzikleri...

galyanlim
28.10.2006, 19:08
ver tabi ki

Serhat ŞAHİN
28.10.2006, 19:16
-Forum dahilinde mp3 linki vermek yasaktır-

sesini acmayi ihmal etmeyin 2. sarkida...

sevgilerle...

Emre B.
28.10.2006, 19:28
Çok teşekkürler.

saglam
28.10.2006, 19:31
Son jenerik hızlı olanı...

Epeydir arıyordum, ümidi kesmiştim gerçekten süpriz oldu ;) Çok sağolasın

Serhat ŞAHİN
28.10.2006, 19:38
Biz sizler icin buradayiz sayin renkdaslarim...:D
baska varsa istediginiz muzik bulmaya calisiriz...
sevgi ve saygilarla...

saglam
28.10.2006, 19:54
Biz sizler icin buradayiz sayin renkdaslarim...:D
baska varsa istediginiz muzik bulmaya calisiriz...
sevgi ve saygilarla...
Bu türkünün uzun versiyonunu bulabilir misin?

Serhat ŞAHİN
28.10.2006, 19:56
ona bi bakiyim bulursam buraya koyarim...
dizi basladi diziye donus zamani...

Kaya
28.10.2006, 20:13
Şu dizinin sadece müzikleri ve mekanları güzel...

Hikaye ruhumu sıkıyor. Hep aynı. Sevenler buluşamaz, başkaları aralara girer, kimi batar, kimi çıkar. Bu ne yaaa...

Ola izleyenleri biraz mutlu etseler ölürler sanki. :)

karaca
29.10.2006, 01:31
bence yokolmaya mahkum atv deki gibi dizi ekibi istanbula döndü,
tılsım trabzon il sınırları içinde bunu unutuyorlar
bence yakında yayından kaldırılır

Tuğba ÖZTÜRK
29.10.2006, 02:23
bencede hangi dizi trabzon sınırlarından çıktıysa kayboldu bu da kaybolmaya doğru ilerlio

İslam Sezer
29.10.2006, 02:30
dizideki yanlış anlamalar 70 li yıllardaki filmler gibi sinir bozucu.esas oğlan bir türlü net bir şekilde açıklayamıyor esas kızın gördüklerinin bir yanlış anlama olduğunu ,sadece birgün haklı olduğumu anlayacaksın gibi yuvarlak cümleler kuruyor.birgünde ne zaman?ölünce mi anlayacak gördüklerinin yanlış olduğunu adam gibi açıklasana.her ikisini yüz yüze getirsene,bu kadar mı zor,resmen saçmalık...

Enes Berfin
29.10.2006, 05:54
Valla Istanbula tasindiklarindan sonra dedim dizi simdi düsüs yakalar, ama bugünki yeni bölümü izledikten sonra tutulmamasi imkansiz gibi görünüyor benim acimdan, güzel gidiyor dizi devam ha boylee hade dursun emice :D

Sarkinin hizli versionu harika birde bunun uzun versionu olsa süper olur, insallah smrnl renkdasimiz onida bulur, Saol abim türkülerin icin.

Cengiz Çubukcu
29.10.2006, 11:49
daha önce bu konuda birşeyler söylenmişse beni affedin. sorum bu şarkıyı kimin söylediği

macka61
29.10.2006, 13:50
ikinciyi indiremedim başka linkleri koyabilirmesiniz

Serhat ŞAHİN
29.10.2006, 14:36
Son jenerik müziğinin dosya üzerinde görünen isimler:
Aytekin G. Ataş-Soner Akalın...

yükleyemeyennler için son jeneriği alternatif link:

61viya
29.10.2006, 15:13
gülbeyaz da istanbula gitmişti ancak gülbeyaz gülbeyazlığından birşey kaybetmemişti..trabzon hasretiyle sadece o yemyeşil güzellik için izleyenler de var tabii diziyi,o ayrı :) ama kaliteli bi ekip,umarım ilgi devam eder :)

Jade
31.10.2006, 12:31
ben bu dizinin kadrolu izleyicisiyim...valla çok ciddiyim, haftasonu programımı ona göre ayarlıyorum.. yalnız en sinir olduğum şey tam dizi saatinde birisinin arayıp "evde misin sana geliyorum" demesi...:D napiim ama ben sohbet etmek değil sadece diziyi izlemek istiyoruuuuummmmm:p

* bu arada, tekrar bölümlerinin ne zaman olduğunu bilen var mı?

Özge
31.10.2006, 15:17
pazar günü 15:00 de veriliyolar tekrarını

Jade
31.10.2006, 15:45
pazar günü 15:00 de veriliyolar tekrarını

evet ama iki haftadır bekliyorum vermiyorlar..değştiğini düşümdüm.(euro D değil mi?)

Özge
31.10.2006, 15:47
hayır kanal d

Jade
31.10.2006, 16:25
hayır kanal d

tamam sağol.

Gürkan
31.10.2006, 16:28
yine söylüyorum.doğu dizleri oldukları yerde çekilirlen neden karadeniz dizileri 3-5 bölüm sonra tutunca istanbula tasınıyo.:mad:

göçe göndermemi yapılıyo:)

Jade
01.11.2006, 09:00
yine söylüyorum.doğu dizleri oldukları yerde çekilirlen neden karadeniz dizileri 3-5 bölüm sonra tutunca istanbula tasınıyo.:mad:

göçe göndermemi yapılıyo:)

yaza doğru dizinin tekrar karadeniz'e döneceği söyleniyor ama bu arada söylediğin çok doğru.. hemen bütün dizilerde (özellikle karadeniz) istanbul'a göç ediliyor.. sanki başka kurtuluş yolu yok.. göç etmenin çok normal ve kolay bir şeymiş gibi düşünülmesine sebep olunuyor.

legend
02.11.2006, 18:07
gülbeyaz da istanbula gitmişti ancak gülbeyaz gülbeyazlığından birşey kaybetmemişti..trabzon hasretiyle sadece o yemyeşil güzellik için izleyenler de var tabii diziyi,o ayrı :) ama kaliteli bi ekip,umarım ilgi devam eder :)

gülbeyaz dizisi kazımın müzikleri hariç iğrençti.Hele bjk hastası hami isimli karakterden sonra söve söve kanalı değiştirmiştim.Bir daha da izlemedim o diziyi zaten. Fırtına dizisi senaryosu sıradan. Trabzonspora çok az yer veriliyor.Ama en azından Trabzon dizisinde bizans takımlarının probagandasını yapmıyorlar. Gülbeyaz dizisinin senaryosunu yazan kayısı beyinli malatyalı senariste selam ederim.!

Gürkan
02.11.2006, 18:44
bjk li dizi yapar.baş karakter futbol hastasıdır bjk lidir.
gs li dizi yapar.baş karakterin oğlu gs lidir.
fb li dizi yapar.baş karakterin odası baştan aşağı fb ürünleri doludur.
ve bu karakterler belirli zamanlarda maça giderler.

Trabzonlu veya Trabzonsporlu dizi yapar.

baş karakter veya dizideki hiç bir karakterin futbolla uzaktan yakından alakası yoktur olanlarında Trabzonsporlan alakası yoktur.Trabzonda geçen dizide maç muhabbeti hiç yapılmaz maça gidilmez,evde forma bayrak olmaz.Şehirde Trabzosporla ilgili en ufak şey olmaz.halkın futbolla alakası yoktur.

ve denirki diziler bizi yansıtıyor.

Murat'
02.11.2006, 19:01
bjk li dizi yapar.baş karakter futbol hastasıdır bjk lidir.
gs li dizi yapar.baş karakterin oğlu gs lidir.
fb li dizi yapar.baş karakterin odası baştan aşağı fb ürünleri doludur.
ve bu karakterler belirli zamanlarda maça giderler.

Trabzonlu veya Trabzonsporlu dizi yapar.

baş karakter veya dizideki hiç bir karakterin futbolla uzaktan yakından alakası yoktur olanlarında Trabzonsporlan alakası yoktur.Trabzonda geçen dizide maç muhabbeti hiç yapılmaz maça gidilmez,evde forma bayrak olmaz.Şehirde Trabzosporla ilgili en ufak şey olmaz.halkın futbolla alakası yoktur.

ve denirki diziler bizi yansıtıyor.

gürkan abi çok haklısın her trabzonlu ve trabzonsporlu insanlar oturup trabzonsporu tartışır...Otobüsten ankaraya her gelişimde yanımda oturanla bile satlerce trabzonsporu konuşuyoruz evde akrabalarımız geldiğinde ....

Emre B.
02.11.2006, 19:22
Haklarını verelim son bölümde TS atkıları baytakları gösterdiler.

Murat'
02.11.2006, 19:26
son bölümünde yolda olduğum için izleyemedim

Enes Berfin
03.11.2006, 17:39
Bu haftada mutalaka bakacam, insallah bu bölümde güzel gecer, su zeynep ne güzel ama :D

Jade
04.11.2006, 12:26
gürkan abi çok haklısın her trabzonlu ve trabzonsporlu insanlar oturup trabzonsporu tartışır...Otobüsten ankaraya her gelişimde yanımda oturanla bile satlerce trabzonsporu konuşuyoruz evde akrabalarımız geldiğinde ....

diğer karadeniz dizilerine göre bu dizi trabzonbspor'a fazlasıyla verdi.. fatih tekke falan zikredildi..ama açıkçası bi maça gitmelirini çok bekledim ama nedense olmadı.. belki istenbul'dayken böyle bir konu işlenir, belki de trabzon'a maça gelirler.. nedersiniz hoş olmaz mı:)

Sevgi
04.11.2006, 12:42
Avni Aker'de futbocu seçmeleri bile yaptılar :)
Biraz daha Trabzonspor işlenseydi daha güzel olurdu elbette ama diğer karadeniz dizileriyle kıyaslanmayacak kadar iyi Fırtına.Bana göre tek kusuru köyde ki kıyafetleriydi.

Burak
04.11.2006, 13:00
zaten bellıydı dızının ıstanbula gelecegı ... tum dızıler kendı sehırlerınde cekılırken karadenız dızılerı neden hep ıstanbula tasınıyor bunu anlayamıyorum

KuĞu
04.11.2006, 14:02
buralarda yaşamak kolay mı...

kivancpehlivan
04.11.2006, 14:13
ya bugün maç var izleyemicem ama eskiden pazar saat 15:00 gibi tekrar verirlerdi baktım yayın akışına vermiyorlar :(

Enes Berfin
04.11.2006, 15:50
ya bugün maç var izleyemicem ama eskiden pazar saat 15:00 gibi tekrar verirlerdi baktım yayın akışına vermiyorlar :(

Sende gece saat 4 civari tekrarina bakarsin, ben hep öle yapiyorum nasil olsa yarin pazar öle degilmi?

Emre B.
25.11.2006, 21:52
Dizinin sonunda çalan Kazım Koyuncu'nun İşte Gidiyorum şarkısını yollayabilcek var mı?

Cafer KILIÇSOY
25.11.2006, 23:27
Ali ve Zeynep

Cafer KILIÇSOY
25.11.2006, 23:42
http://forum.bordomavi.net/attachment.php?attachmentid=672&d=1164489935

Kaya
26.11.2006, 00:31
Aşk teması baydığı için diziyi seyretmeyi bıraktım. Sanırım 5-6 bölüm olmuştur. Evlenebildiler mi bari?

Çelikts
26.11.2006, 00:45
dizi mükemmel ama kadro pek iyi seçilmemiş arkadaşların dediklerine katılıyorum oyuncular karadenizli olabilirdi en azından bir kaçı olsa fena olmazdı haklarını verelim ama şiveyi en iyi kullanan karadeniz filmi bence

Cafer KILIÇSOY
26.11.2006, 08:32
Aşk teması baydığı için diziyi seyretmeyi bıraktım. Sanırım 5-6 bölüm olmuştur. Evlenebildiler mi bari?

Yok Kaya ya. O kadar uğraşıyorum, Televizyon başından taktik veriyorum bir türlü ikisini bir araya getiremiyorum. Biri dama girmiyor, biri damdan çıkmıyor

macka61
26.11.2006, 11:18
fırtınanın hızlı müziğini koyabilirsiniz

Kaan Dilek
03.12.2006, 02:24
slm arkadaslar bana firtina müzigin tüm müzikleri lazim bana yardimci olursaniz cok sevinirim

pReN@_61
03.12.2006, 15:21
Haklarını verelim son bölümde TS atkıları baytakları gösterdiler.

evet gösterdiler..

OFLU
03.12.2006, 18:05
Evet Burçin Terzioğlu Trabzon/Ofludur...

Neeee,OF lu mu:D Egilmeli bu konuya.......

Şentürk
03.12.2006, 18:08
Dizi dün yine totaldede,A/B de de en çok izlenen program oldu.

Burak
09.12.2006, 13:21
2 bolumdur dızı bıtımınde Kazım Koyuncu'nun sarkısı calıo onu bulsam cok guzel olacak ... dınlerken dıken dıken oldu tuylerım

Murat'
09.12.2006, 14:30
2 bölümdür bende seyredemiyorum yaaaa

hamsinaz
09.12.2006, 14:38
bende o şarkıyı arıorum gerçekten çok güsel ister istemez insanın tüyleri diken diken oluo

pReN@_61
09.12.2006, 14:57
bakalım bu akşam neler olacak....:D

Murat'
09.12.2006, 15:32
Benim en çok ısındığım karadeniz dizisi oldu.....Çoğu arkadaşta benim gibi düşünüyordur herhalde...

Enes Berfin
09.12.2006, 18:23
Istanbula tasindiktan sonra dedim artik bu dizininde kalitesi kalmaz, ama hala zevkle izliyorum, müthis bir dizi.

Özge
09.12.2006, 19:29
2 bolumdur dızı bıtımınde Kazım Koyuncu'nun sarkısı calıo onu bulsam cok guzel olacak ... dınlerken dıken dıken oldu tuylerım
şarkının adı işte gidiyorum

sheva
09.12.2006, 19:43
gıcıklık gibi olmsın ama bende var o şarkı:D

Özge
09.12.2006, 19:46
gıcıklık gibi olmsın ama bende var o şarkı:D
bende de var:D:D

Berberoğlu
11.12.2006, 10:41
Dizinin yeni bölümlerinde ana karakterlerin çalıştırdığı kafe nerededir, adı nedir? Bilen varsa bir zahmet yazarsa sevinirim. Çok güzel Haliç ve Galata manzarası var kafenin...

Erdinç Dilek
13.12.2006, 16:35
trt 1 de bu akşam 00:25 de Trabzonspor-ankaraspor maçının tekrarı var

Dursun Kaplan
13.12.2006, 16:43
ya önce karadenizde çekiyolar daha sonra istanbula taşınıyolar.. neden böyle yapıyolar anlam vermiyorum ki..

okan6161
13.12.2006, 16:58
kardeş havalar soğuyor ya dayanamıyorlar bizim oriya ondandır ama süper bir dizi ya bu kadar olmaz hele hasan :D:D:D

Armağan Dere
23.12.2006, 19:31
bu akşam saat 20'de yarım saat var kaçırmayın...

Enes Berfin
23.12.2006, 19:36
bu akşam saat 20'de yarım saat var kaçırmayın...

Ben tekrari gece saat 3 sularinda bakiyorum :)

Ogün'
04.04.2013, 04:53
Trabzonsporlu ünlüleri araştırırken buraya geldim.İyi de oldu.Bu dizinin hastasıydım.Bir kaç ay önce tekrarlarını yayınlıyorlardı gece 5.30 da kalkıp izliyodum.Bu dizide aşk kadar ızdıraplı ve saçma bir aşk görmedim zaten saçma sapan aşk hikayeleri yüzünden bitti.Velhasıl Gülbeyaz'dan sonra en iyi karadeniz dizisidir.Her izlediğimde içimi bir neşe kaplar.İklima diye bir karakter vardı.Onun kadar saf ve güzel bakan birini görmedim.Hastasıydım :)

Terzioğlu
04.04.2013, 21:46
Vay anasini sayin seyirciler bu basligi zamaninda ben acmisim :) Tam 7 sene olmus..

ibrahim
04.04.2013, 22:13
Firtina dizisi sirf sivesinin güzelligi yüzünden Gülbeyazi 129237849723997'ye katlar.

7 senedir bu güzellikte bir Karadeniz dizisi izlemedim.

Misina
04.04.2013, 23:38
Firtina dizisi sirf sivesinin güzelligi yüzünden Gülbeyazi 129237849723997'ye katlar.

7 senedir bu güzellikte bir Karadeniz dizisi izlemedim.

Karadeniz dizileri arasında çığır açan Mahsun Kırımızıgül'ün şuan oynayan dizisidir.Gülbeyaz ve Fırtınada 3-5 bölüm Karadenizde çekilip sonra İstanbuldan devam edilmişti.Sırf Karadenizde çekiliyor olması bile diğerlerinden artı bir özelliktir benim gözümde.Senaryo olarak tartışılabilir ancak Çekim mekanları ve şive şuana kadarkiler arasında en iyisi.

Zerre kadar sevmediğim Mahsun Kırmızıgül'ün Karadenizli yapımcıların yapmaya cesaret edemediği bir diziyi böylesine doğallıkla yapmasını takdir ediyorum.

ibrahim
05.04.2013, 00:02
Karadeniz dizileri arasında çığır açan Mahsun Kırımızıgül'ün şuan oynayan dizisidir.Gülbeyaz ve Fırtınada 3-5 bölüm Karadenizde çekilip sonra İstanbuldan devam edilmişti.Sırf Karadenizde çekiliyor olması bile diğerlerinden artı bir özelliktir benim gözümde.Senaryo olarak tartışılabilir ancak Çekim mekanları ve şive şuana kadarkiler arasında en iyisi.

Zerre kadar sevmediğim Mahsun Kırmızıgül'ün Karadenizli yapımcıların yapmaya cesaret edemediği bir diziyi böylesine doğallıkla yapmasını takdir ediyorum.

O diziyi izlemedigimden yorum yapamiyorum.

Su yamuk gözlü kocamanin konusmasini duyunca tepem atiyo. Bu kadar sacma bi tip olamaz..

Royal Heart
05.04.2013, 00:47
Gülbeyaz bir baslangicti ama esas kizin kardesinin bjk'li olmasi bir sakatlik unsuruydu basli basina.