PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artık Hücum Futbolu Oynayan Bir Trabzonspor İstiyorum!

guera
03.10.2006, 13:58
oynan maclar gösterdi ki ziya dogan ana konseptinden asla ödün vermiyor ve defansif anlayisli hucum futbolu denebilecek bir oyun tarzi gelistirme yolunda emin adimlarla ilerliyor. simdi kimileriniz bu topici elestiri topici falan zannedecek. bunun önne gecebilmek icin bastan yazayim bu bir elestiri topici degildir. evet defansif anlayisli hucum futbolu dedim cogunuz sacmalamissin diyebilir o yüzden konuyu acarak devam edeyim. elinde bizim kadromuza benzer özellikler gösteren oyunculari olan takimlarin en büyük zorlugu sahaya tam anlamiyla kadronun hakkini veren bir takimla cikabilmektir. yillar sonra defansif ve ofansif olarak hatta ortasahamizla dahi tam bir takim olduk diyebilecegimiz bir kadromuz var. ancak anlasilan o ki hocamizin bu kadrodan en iyisini degilde kendi istedigini cikarma ya da yaratma egilimi var.
örnekle aciklarsak hocamiz -diger gelen tüm hocalar gibi hasandan asla vazgecemiyor-oyuncu degisikliklerinde dahi hasani oyundan cikarmayip ondan sag bek yaratarak oyuna devam ediyor. ya da elimizde yeterli sayida sol kanat oyuncusu oldugu halde marcheyi solda tutarak ortasahayi savaskan ancak teknik yönü zayif oyunculardna kuruyor. yine ortasahayi "saglam" tutmak icin huseyindenn her ne sartta olursa olsun vazgecmiyor ve cogu maclarda bir zorunluluk oldugu halde-bkz. ankaragüc maci ikinci yarisi- cift santrafor oynatamiyor takimina!yine savasci kimliginden dolayi hocamiz takima bu yil katlan musa büyükten vazgecemeyecege benziyor! ancak bunlara karsin takimin kkulubesinde symkowiak kiki umut gibi üc tane ilk onbirde oynamasi gereken hadi zorunlulugu birakalim oynayabilecek ofANSIF yönleri de gelismis oyuncu varken sirf kendi taktigine sadik kalacak diye sahaya defans agirlikli bir kadroyla cikiyor ki bu durumda da gol atmamiz kisitli taktik varyasyonlara sikisip kaliyor. yattaranin yoklugunda tüm yük belirli oyuncularin sirtina yükleniyor. ve olasi kaza gollerinde ya da rakibin can havliyle saldirdigi durumlarda-dünkü gibi- iki golu bulmamiza ragmen iki gol yiyoruz. buradan cikacak sonuc; hocam korkunun ecele faydasi yok! yani ne kadar defansif oynarsak oynayalim ne kadar defansif oyuncumuzla sahada yeralirsak alalim gol yiyioruz. bu pek de bizimle ilgili degil futbolun dogasinda varolan bir sey.

biz büyügüz ona göre oynamaliyiz gibi populer ya da beylik laflarin arkasina siginmadan futbol neyi gerektiriyorsa onu yapmak gerekiyor demek zorundayiz. bunu da bir örnekle aciklarsak mesela chelse de kimi zaman tek forvetle sahaya ciksa da oyun anlayisi bu taktigin aslinda cok uzaginda ofansif bir özellik tasiyor. yani bu örnekten yola cikarak hocamizin yapmasi gereken tamamen kendi taktigine sadik kalmak yerine tkaimin oyuncu profilni de takim kurmada gözönüne almasi gerekliliigini görmesidir ve buna göre de takim kurmaya yönelmesi. simdi hicbirimiz iddia edmeeyiz ki bizim kadronun chelsinin kadrosuyla bir karsilastirilmasi yapilabilsin ancak biz de ingiliz liginde oynamiyor ve cl de mucadele etmiyoruz yani haddimizi bilmekle hayal kurmak arasindaki cizgiyi belirleyecek olan bizler yani hocamizdir.
bu sadece takim icin degil kendisi icin de bir zorunluluk haline gelmistir. evet geldiginden bu yana mac kaybetmemis olabiliriz ancak en sonunda puan durumu ve siralamadiki yer futbolun bir sonuc oyunu oldugunu bize hatirlatmaktadir. cok yakinda cicim haftalari bitecek ve icimizden homurtular yavas yaas yükselmeye baslayacaktir. bu taraftatarin futbol bilgisi her ne olursa olsun diger eziklerin taraftarinin futbol bilgisinden genel anlamiyla daha fazla oldugunu hocanin bilmesi gerekmektedir. ve tepkisini de veririken futbol üzerien verdigini en iyi hocamizin bilmesi gerekir.

ben buradan hocamiza daha fazla futbol ve oyun icin sesleniyorum...

gercekci ol imkansizi iste... yani sampiyonlugu...

macka61
03.10.2006, 14:18
hucum futbolu oynadık ama biraz şans biraz kazmalık ve yattaranın olmayışı bunu etkiliyor

Misina
03.10.2006, 14:39
önemli olan gol yememek golü nasıl olsa atarsın gol yemeyeceksin.arkadaşlar yanlış anlamayın 3 lü önliberolu ortasahayı savunuyor değilim.Ama iyi savunma yapmak çok önemli

champions
03.10.2006, 14:42
savunma yapmayı bilmeyen takımlar başarılı olamaz istisnalar hariç önemli olan kaç öçnliberonun değil oynayan oyuncuların kalitesidir 3 tane son derece sıradan oyuncu yerine 2 tane sağlam oyuncu yeterlidir

Ali İhsan
03.10.2006, 14:42
Bizim takım ezik oynamıyo ki .Dünkü maçta ezdik ama yorgunluk ve beceriksizlik, defans hatalarımız yüzünden bedava goller yedik...Ben oyundan memnunum sadece bazı oyuncular biraz daha çeki düzen verse kendine herşey tamam

Erbay
03.10.2006, 14:52
Yeteri kadar hücum oynamasak bile inanılmaz goller kaçırdık.Bazı anlarda duruyoruz.Ankaragücünü bile baskı kuramadık uzun süre.Bu eksiklikleri gidermemiz lazım.

TSunami
03.10.2006, 14:59
valla ben de ortasaha futbolu oynayan takım istiyorum.
en azından ortasaha futbolcusu olan takım istiyorum.

orta sahasız bir takım ne defans yapabilir ne de hücum.

oflu2
03.10.2006, 15:00
takım dün iyiydi...ama eksik çok tabi ki..keşke diyorum adem koçak ı göndermesseydik..neyse ben szymek,yatttar ve kiki hazır olduğunda takımın daha iyi olacağını düşünüyorum..musa sağ bek oynamaz..ilerde takımımızın ilk onbirini yazmak istiyorum..

firidin61
03.10.2006, 15:06
hücüm futbolu gol atmak üzerine kurulan herkesin bildigi bir futbol anlayısdır.yanlız dünyada artık bu anlayıs yerini daha çok 2 önliberolu önce gol yememeyi hedefleyen oyuna bıraktı...ewet 3 ön liberoyle oynuyoruz fakat defasif oyunun kötü tarafı olan gol pozisyonu üretememe gibi bi sıkıntımız yok nitekim savunmasıyla sampıyonluk kazanmıs gese,ve bjk önünde çok gol pozisyonuna girip 3 er tanede gol attık konya karsısında 10 kişi kalmasak yine aynı pozisyonları üretebilicektik ve dünkü ankaragücü maçı....3lü on liberoya karsı deilim benim karsı oldugum şey 3lü on liberonun 3 ününde çift özellikli futbolcu olmayısı(defans hücüm)!!oysa TRABZONSPORumuzun kadrosun 3lü on liberoda oynayabilicek çift yönlü futbolcular var(m.keçeli ferhat musampa szymek gibi)oysa biz bu söyledigim çift yönlü oyuncular yerine 1 yönü bile oldugu mechul hepimizin bildigi ve çogumuzunda böyle bi kadroyla sahaya çıktıgımızdan dolayı kınadıgı futbolcularla hala oynamaktayız...kadro yapımız 3 lü ön liberoyla oynayacak ve bi sıkıntı yasamayacak tipte...fakat yanlıs olan şey kesinlikle ve kesinlikle OYUNCU SEÇİMLERİ!!!!!

oflu2
03.10.2006, 15:06
1. Jefferson
2. Ufukhan
3. Kiki Musampa
4. Fatih
5. Stepanov
6. Hüseyin
7. Szymek
8. Gökdeniz
9. Ersen Martin
10.Marcelinho
11.Musa Büyük

12. Tolga
13. Çağdaş
14. Murat Ocak
15. Umut Bulut
16. Mustafa Keçeli
17. Yattara
18. Ömer Rıza

Yattara ikinci yarılarda yararlanılması gereken bir oyuncu..zamanında lıcescu sergeni nasıl kullanıyosa biz de öyle yattrarı kullanmalıyız...

Hekimoğlu
03.10.2006, 15:14
3 ön libero ile oynuyoruz ama yine salakça goller yiyoruz ve pozisyon veriyoruz.en iyi savunma hücumdur.

abbas
03.10.2006, 15:17
_______________jefferson_________________

__musa___fatih____stepanov____m.keçeli____

________szmkoviak____gattuso hasan________

___gökdeniz____marcelinho______musampa___

______________ersen martin________________

şu an için bundan daha iyi bir ilk 11 sahaya sürülemeyeceğini düşünüyorum.. önliberosuz taktik kalmadı artık.. çift forvet hakeza oda öyle.. çift forvetle oynayamayız buda bi gerçek.. ki zaten marcelinho gökdeniz hatta sakatlığı bitince yattara da forvet sayılır..
yattara iyileşene kadar en ideal 11 budur... ama yattara iyileştikten sonra ziya hoca ne yapar ne eder hiç tahmin yürütemiyorum açıkçası...:rolleyes:

champions
03.10.2006, 15:20
nicotine61
musadan sağbek olmaz feridun oynar ama o oynamaz onun dışında herhalde en iyi kadrodur

abbas
03.10.2006, 15:25
biliyorum hemşerim haklısın.. defansif yönü cok zayıf.. ama gs maçında adam bütün sağ alan boyunca oynadı.. gitti geldi... yani sana hak veriyorum.. ama elimizdekilere bakınca bende ziya hoca gibi musa yı tercih ediyorum açıkçası...

frango
03.10.2006, 15:32
bencede musadan sağ bek olmaz evet bende saldıracak hucum oynayacak bı takım ıstıyorum 1 tanbe yesekde 2 tanbe atıp kazanmalıyız bende 95 tekı gıbı saldıran bı takım ıstıyorum o gunden beri malesef ıyı takım gorduk belkı ama saldıran bı takım goremedık

#10 Fietra
03.10.2006, 16:03
Hücum futbolu oynamak istiyorsunuz ha.Ziya Hoca var takımın başında alooo.3 ön libero!

Nytre
03.10.2006, 16:11
hüseyini çıkarsın hoca hücum futbolu otamatik olarak oynarız zaten...
hüseyine ileri vermesi için çıkarılan paslar ortasaha gelmeden boğuluyorlar..

ozcan_asanoglu
03.10.2006, 16:12
3 ön libero ile daha yarım saatte 3-0 öne geçebilirdik. ferhat, düz adam gibi duruyor ama bence daha fazla ofansif görev verilse başarılı olur. hasan zaten sürekli ceza sahasına inen, yoklayan bir adam.

hoca 3 ön libero için eleştirilebilir ama bu adamlarla fark da atabilirdik, bence yılda bir veya iki kez yenebilecek saçma goller yedik.sonuçta hocanın seçimi böyle. 2+2 de 4 eder, 3+1 de..yani iki ön libero ile oynasaydıkta aynı sonucu alabilirdik.

hocanın kadrosuyla hiç pozisyona girmeseydik, inanılmaz goller kaçırıp (direkler de cabası) saçma goller yemeseydik ben de hocayı kadro konusunda eleştirirdim.

15 günlük arada defans elemanlarına kademe anlayışını, nerde durmalarını gerektiğini, altı pasın içinde boş adam bırakmamaları gerektiğini anlatsın yeter.

oguzkoc
03.10.2006, 16:44
ziya doğanı en çok biz istedik burada en çok biz tartıştık. bilmiyormuyduk ziya doğan defansif oynatıyor. hepimiz biliyorduk. ozaman susup bekleyecez. olay defansif oynamakta değil zaten. 3 önliberoyla çıkmak başlı başlına bir hata. 2 önlibero çıkarakta defansif oynarsın ve maç kaybetmeden namağlup şampiyon olursun. ziya hocanın tek hatası bu önliberodan kaynaklanıyor, defansif oynamaktan değil. 2 önliberoyla oyna gene defansif oyna...

Jester
03.10.2006, 17:37
Hocanın bu takımı defansif oynattığı yönündeki yaygın kanıya katılmıyorum. Bugün dünyada sürekli rakibi yarı alanına hapsedip sağlı sollu ortalarla baskı altına alan hiçbir takım yok (Bizim taraftarımız bunu istiyor). Eğer yeterince gol pozisyonuna giriyorsan yeteri kadar hücüm oynuyorsun demektir. Ziya hoca dönemindeki tüm maçlarda olduğu gibi dün de bolca gol pozisyonuna girdik, ama atamadık. Bunda da en önemli sebep yorgunluktu.

Ziya Hoca defansif oyuncularla sahaya çıkmıyor, savaşan oyuncuları tercih ediyor. Çıkan oyunculardan da savaşmalarını, adama basmalarını istiyor. Bu yüzden Murat Ocak oynamıyor, bu yüzden Marce sürekli gerilere gelip bize göre üzerine vazife olmayan işlere giriyor, bu yüzden HHF oynuyor.

Evet bence de HHF yanyana oynamaz ama söyler misiniz dün siz olsanız ilk onbirde sahaya sürebileceğiniz hangi çift yönlü orta saha oyuncunuz vardı? Mevcut kadroda bu tanıma uyan ve ilk onbirde olmayan iki tane adam var: Szymek ve Musampa. Her ikisi de hazır değil. Eğer Szymek'in gücü kuvveti yerinde olsa ben Ziya Hoca'nın onu gözü kapalı ilk onbirde başlatacağını düşünüyorum. Zaten bu özelliğinden dolayı Szymek'i Trabzona isteyen de oydu. Ama henüz öyle değil işte.

Dahası transfer mevsiminde burada bas bas bağırdık, orta sahaya üst düzey bir veya iki adam şart diye. Sonuçta Szymek(ki dün iyi oynadı) ve Musampa toparlansa bile hala en az bir tane böyle adama ihtiyacımız da devam ediyor. Ne zaman gerek içeriden gerek dışarıdan alternatifler çoğalır, o zaman HHF'ı birer birer yedek kulübesine giderken görürüz.

Eleştirmek çok kolay ama hadi deyince o kadar kolay değil işler. Ziya Hoca bilmiyor mu Musa'dan sağbek olmayacağını? Düne kadar rakip hocaların salaklığı yüzünden sorun olmuyordu ama dün ilk kez Hikmet hoca bu eksiği tespit ederek atakları oraya yönlendirdi ve sonucu da aldı. Ziya Hoca da sıkıntıyı gördüğü için Gökdeniz'i sürekli geriye yardıma çekti. Baktı olmayacak, ikinci devre Hasan'ı oraya çekti. Bu değişiklik bile eleştiriliyor, gerçekten anlamak mümkün değil, ya ne yapsaydı söyler misiniz?

Sonuç itibarıyla takım iyi yolda; devre arasına kadar idare edebilirsek arada yapılacak 3 doğru transferle hala herkes kadar şansımız mevcut.

Ama lütfen sahada ne olup bittiğine biraz daha dikkat edelim, her olumsuz sonuçtan sonra körü körüne yıkıcı eleştiri yapmayalım.

sweetrose
03.10.2006, 17:58
Bu konuda defaten yazmıştım.. Şimdi bu konu üzerinde detaylı bir şekilde tartışılmasını istiyorum.. Çünkü bu takım defansif futbola mağlup olmamamlıdır..

diskus
03.10.2006, 18:00
ya arkadaslar bizim takimda dün jefferson haric gol pozisyonuna girmeyen futbolcu kalmadi hala burada hucüm futbolu istiyoruz diye yakiniyoruz.ilk 25 dakikada 3-0 olabilecek bir mactan zor la berabere ayrildik hoca ne yapsin buna.olmadimi olmuyor iste.

Selman
03.10.2006, 18:41
Vahid geldi gitsin dedik savunma oynatıyor.Lazaroni geldi ondan beter çıktı.Son çare bizi ve Türkiye'yi tanıyan bir teknik adama sarıldıK.Eldeki kadroya bakarsan hücumun hücumunu oynar ama nerdeee?Yattara ve Musampa tam hazır olduğunda nereye kaçacaksın Ziya Doğan çok merak ediyorum.

İlk gediğindeki gibi taraftar bağırdıktan sonra Yattara'yı oyunu alırsan ömrün ilkinkinden kısa olur.

Yamaç
03.10.2006, 18:47
Bence dün akşamki maçda iyi oynadık. oyunun büyük bir bölümünü rakip sahada oynamamıza rağmen galibiyet golünü bulamadık. ama yattara iyileşince
ve musampa hazır oldugunda nasıl bir kadro sahaya sürecek merakla bekliyorum.
İnşallah bir daha konya maçına başladığı kadro gibi bir kadro çıkarmaz...

irfanköse276
03.10.2006, 19:04
konu sadece dün akşamki maçla sınırlı kalmamalı. bence eleştirilmesi gereken nokta defansif oynaması değil, defansif oynarkn ligin kalbur altı takımlarından olan a.gücünden 2 tane yemesi

cyberentalpi
03.10.2006, 19:17
Ya huseyinle kalakmiyoruz hucuma.Musa bence defans onunde oynamali oynarsa kardom
Jefi
??* Fatih Stephanov Murat Ocak

Syzmek
Gokdeniz Marcelinho Musampa
Umut Ersen
Ya biz Cem denen Usagi unuttuk:(

coolank
03.10.2006, 20:23
ziya hoca bence kendini aşmış gene korkak ama eskisi kadar değil ... eski ziya dogan dan iyi ... eger hüseyini satarsak ki umarım satarız o zaman çok sorun çözülür .. bence ön libero da şimek ve musabma oynarsa takım çok daha iyi görünür ... ziya dogan asla ama çift forvet oynamaz ... kendini keser gene oynamaz maglup olursak hariç ..3 ön libero hemde hucum güçleri sıfır ...oha yani oha ... gerçi çok da kızmak gereksiz kimi koyacak formsuz şimek ve musabma yı koysa şu an için daha kötü olur .. ah yattara ah gene yoksun

poetricus
03.10.2006, 20:36
Ne savunması Allah aşkına? Savunma yapmak sahanın 70-80 metrelik kısmını rakibe bırakıp ceza sahası civarında kümelenmekten mi ibarettir. Doğru yerlerde durulsa ona da razı olacağım ama nerde? Trabzonspor'un son 10 senedir yediği gollere bir bakın! Büyük bir kısmı savunma yaptığımızı iddia ettiğimiz anlarda yenmiştir. Modern futbolda savunmanın ana felsefesi topu kendi kale ve ceza sahandan mümkün olduğunca uzak tutmaktır. Bizim müdafaa oyuncularımız topu kendilerinden uzak tutarak bu prensibi bayağı çarpıtıyorlar.

Ayrıca savunma en ileri uçtaki adamdan başlar. Kendi kaleniz önünde kapılan topla bir adamınızın 80 metre depar atarak ya da ileri vurulan topları yakalayıp tek başına bütün rakip defansla boğuşarak gol pozisyonu üretme ihtimali çok zayıftır. Rakibi çıkarken bastırma, orta sahada top dolaştırma gibi olmazsa olmaz meziyetler bizde maalesef yok. Hoca Osasuna'nın nasıl savunma yaptığını da mı görmedi.

Bu arada Szymkowiak'ın akşamki performansı hiç de fena değildi. İnşallah daha da iyiye gider.

Ziya Hoca'nın bir önceki döneminde derbi başarısızlığından şikâyet edenler vardı. Şimdi de derbi dışında maç kazanamıyoruz. Bunun ortasını bulmak için Hoca'yı bir daha gönderip geri çağırmamız mı gerekiyor? Ya o zaman hepsini kaybedersek?!...Resmen TrCell Süper Ligi'nin Köroğlu'su olduk. Zenginden alıp fakire veriyoruz. Bu gidişatla şampiyonluk büyük hayâl olur.

61hikmet61
03.10.2006, 21:56
ben dün akşam canlı olarak izledim takımı. tek diyeceğim bu takımı bu kadar defansif kafalı adamla oynatmak bu kadroya ve seyirciye ihanettir.
not:szymek, son 1 seneden beri gördüğüm en istekli szymekti...

sweetrose
03.10.2006, 22:28
Hüseyin ile bu takım nasıl hücuma kalkacak anlamıyorum doğrusu. Bu adamın maç boyunca ilerideki oyuncuya verdiği pas 1 veya 2 dir... Kağnı gibi ilerleyen bir orta saha ile nasıl olacak o da başka bir mesele..

kuzey_lee
03.10.2006, 22:33
Hüseyin ile bu takım nasıl hücuma kalkacak anlamıyorum doğrusu. Bu adamın maç boyunca ilerideki oyuncuya verdiği pas 1 veya 2 dir... Kağnı gibi ilerleyen bir orta saha ile nasıl olacak o da başka bir mesele..

önlibero mevkiine ümit karanın transfer edilmesi için talepte bulunalım..çok hücüm ederiz manyak olur dimi..

onurkaradeniz
03.10.2006, 22:38
fatih manyakmısın olum bence oraya titayı alalım !

kuzey_lee
03.10.2006, 22:49
fatih manyakmısın olum bence oraya titayı alalım !

bazen diyorum acaba çok mu şey bekliyoruz insanlardan..elimize kalem kağıt alıp futbol oyun sistemini,bu sistemde farklı tarzda oyunculara ihtiyacımız olduğunu,o oyuncuların hepsinin göze hoş gelen futbol oynayamayacağını anlatmamız mı lazım acaba?

firidin61
03.10.2006, 23:12
bazen diyorum acaba çok mu şey bekliyoruz insanlardan..elimize kalem kağıt alıp futbol oyun sistemini,bu sistemde farklı tarzda oyunculara ihtiyacımız olduğunu,o oyuncuların hepsinin göze hoş gelen futbol oynayamayacağını anlatmamız mı lazım acaba?

sana tugay KERİMOGLUNU öneririm arkadasım yok o olmadı dersen EMRE BELÖZOGLUnu öneririm(hüseyinin oynadıgı mevkide)İngiltere liginde oynayan topçular ki bence Türkiyenin yetiştirdigi ender futbolculardan biridirki(emre) bak sen su tesadüfe hüseyinin oynadıgı yerde oynuyor demekki oluyomus dimi kardesim oluyomus!!!!!!göze hos gelen futbol her mevkide oynanıyormus!!!sadece hücümcular iyi futbol oynamaz(göze hos gelen futbol)tamam kabul ediyorum defans futbolcusunda o kadar iyi bi teknik olması sart degil ama oyunu geride kurucak futbolcunun teknik kapasitenin yüksek olması grekmiyormu?zira oyunu geriden KURMAKTAN bahsediyoruz!!!ayrıca bilmem farkındamısın önliberodaki adamın atamadıgı topun daha zorunu(kaleci kalesinde varken)setepanov(DEFANS OYUNCUSU)attı.

saygılarımlaaa.......

Hüseyin Çümen
03.10.2006, 23:24
defansif oynamıyoruz biz ama çok defansif oyuncu var sahada şu 3 ün 1 tanesini oynatmaması lazım artık bence ferhat ı oynatmamalı en ii defans hücumdur die boşuna demediler hasan ve ferhat çıktıktan sonra biz defans gücümüzü kaybetmiş görünmememize ramen atak yemedik ziya hoca bunu düşünmeli benim umudum çok fazla takımdan

coolank
04.10.2006, 03:03
şimek toparlanıyor sanırım

Hüda Topaloğlu
04.10.2006, 03:10
ATAK OUT, DEFANS IN ==> ben demiyorum kupa kazananlar diyor

sweetrose
04.10.2006, 07:06
hangi kupa kazananlar diyor bilmiyorum ama şu ana kadar defansif futbolla bir lazaroni şampiyon olmuştur... Forvetsiz bir takımı şampiyon yapmak ütopya olsa gerek

kudu_61
04.10.2006, 15:22
Tamam bu söyledikleri doğru olabilir ama bunu söyleyenlerin takımlarındaki oyunculara bakmak gerekir Trabzon şu anda elindeki futbolcularla sadece hücum oynayabilir hemde mükemmel hücum bu silah elinde iken rakibe hasan-hüseyin-ferhat silahını vermek tamamen yanlış bir taktiktir eğer elinde apiah ve aurello var ise defans dörtlüsünün önüne koy bunları gözün kapalı şampiyon olursun ama hasan ile hüseyin ile ferhatla bu sistem tutmaz tutmaz tutmaz...

cIlgInIm
04.10.2006, 17:25
valla ben de ortasaha futbolu oynayan takım istiyorum.
en azından ortasaha futbolcusu olan takım istiyorum.

orta sahasız bir takım ne defans yapabilir ne de hücum.

bunun başka bir izahı yok...

hucuma kalkacagız orta sahayı havadan hüseyine topu carptıramdan gecmek zorundayız ne yazık kii.. rakip atak yapacak orta alanı yürüme gececekk.. bu takım bunca eksikle cok iyi yerlerde valla

oskayb
05.10.2006, 11:44
konuyu savunma futbolu-hücüm futbolu gibi kesin çizgilerle birbirinden ayırıp bütün yorumları bu ayrım üzerinden yapmak baştan yanlış bence. çünkü futbolda artık ne savunma eski klasik savunma ,ne de hücum eski klasik hücum anlayışı ile yapılıyor. futbol daha çok basketbola benzemeye başladı ,yani top sizde iken herkes toplu olarak hücumda ,top kaybedildiğinde kaybedildiği yerde ve kaybedildiği andan itibaren herkes savunmada . bu anlayışta yine klasiğin dışında savunmacılar ve forvetler gerektirmekte , çok yönlü ,çok koşan , oyuncu tipi.
bence takımımızı , oyuncularımızı ve oyun sistemimizi (hocalarımızı)bu mantalite üzerinden eleştirmek ve değerlendirmek daha doğru.

Bülent Bayraktar
05.10.2006, 14:08
fanatikte yazan habere göre ibrahim akınla tekrar ilgileniliyomuş
inş. bu sefer almayı başarırlar

oguzkoc
05.10.2006, 14:20
hangi kupa kazananlar diyor bilmiyorum ama şu ana kadar defansif futbolla bir lazaroni şampiyon olmuştur...

yunanistan...

ozcan_asanoglu
05.10.2006, 14:26
bizim oyunumuzun defansif futbolla ilgisi yok..hüseyin ve milan pozisyona girip gol atıyor..bu nasıl defansif anlayıştır. yunanistan pozisyona girmeden kornerlerle şampiyon oldu, o ayrı..bizim sorun, defansın önünde oynayanların teknik kapasiteleri.ikisi farklı şey...

sbay
05.10.2006, 14:46
.ziya hoca geldiğinden beri defans oynatmadı bence.defansif özelliği olan oyuncularla oynamak defans oynamak değildir..orta sahayı kalabalık tutmak bugünün oyun anlayışlarında olmazsa olmazdır.orta sahaya hakim olana rakip dayanmaz.

BDiler61
05.10.2006, 18:55
bence ferhat-hüseyin-hasan 3lüsünden 2 si kesilip yerlerine szymek ve musampa oynamalı böyle oynarsak sorun kendiliğinden hallolur zaten

Özgür Yazıcı
05.10.2006, 19:00
Hüseyin olmasın her zaman atak futbol oynarız biz
Ne zaman atağa kalksak ve hüseyin e top gelse geri oynuyor...
Bunu anlamış değilim hala

Hüseyin Çümen
05.10.2006, 19:51
defansif oynamıyoruz defansif oyuncularımız ın sayısı fazla sadece ankaragücü maçında kim diyebilirki defansif oynadık defansif oynayan takım 10 dan fazla gol pozisyonuna girmez
birde defansif anlayışla şampiyon olan italya ve yunanitan var

poetricus
05.10.2006, 22:00
4-3-2-1 Sistemi defansiftir. Özellikle de genelde sabit olan dürtlünün önünde oynayan üç kişi Ferhat Hüseyin ve Hasan gibi top kesmekte maharetli ama kullanmakta aciz iseler. Zaman zaman 4-2-3-1'e döndüğümüz oluyor ama değişen bir şey olmuyor.

Özsu
06.10.2006, 12:34
Arkadaşlar panik yok. Ziya hoca gelenden beri him maç kaybetmedik, ama gereksiz beraberlikler alarak puan kaybına uğradık. Ankaragücü maçındada çok şanssızdık. Her şeye rağmen Ziya Hocanın biraz daha ofansif çıkmasını bekliyoruz. En azından tek önlibero ile çıkmasını bekliyoruz. Her şey çok daha güzel olacak inşallah..

Egemen Yılmaz
06.10.2006, 16:22
hocamız defansif oynatıyor. onun tercihi. saygı duymalıyız. herkesin anlayışı farklıdır, ziya hoca böyle başarılı olacağına inanıyor ki öyle oynatıyor. istese 3 forvetle de oynayabilir. önemli olan elindeki malzemeyi optimum düzeyde kullanmaktır. bence bunu en azından ofansif anlamda yapabiliyor ve başarılı oluyor.

Jester
06.10.2006, 16:43
Bütün mesele 4-3-2-1 yerine 4-2-3-1'e geçebilmek ve orta sahada belli kapasitesi olan oyuncularımızın 90 dk adam gibi oynayabilecek fizik güce ulaşabilmelerinden ibaret.

Bu arkadaşlar(Marce-Szymek-Musampa) sezon başından beri o fizik güçte olmadıklarından dolayı sürekli HHF kombinasyonları izliyoruz.

Yoksa hoca da herhalde gücü kuvveti yerinde bir MMS'i oynatmayacak kadar geri zekalı değil.

Ayrıca defansif falan da oynamıyoruz, sürü sepet gol pozisyonuna giren bir takıma defansif oynuyor denemez, çünkü hucüm oynamanın da amacı zaten mümkün olduğunca gol pozisyonuna girmektir.

Ayrıca açıkçası defansif oynamışız ofansif oynamışız benim hiç umrumda değil. Önemli olan sahaya çıkan her futbolcunun o formaya layık olacak şekilde yapabileceğinin en iyisini yapması ve takımın da maç kazanmasıdır.

Sanki her sene şampiyon oluyoruz da 'hadi bu sene biraz daha ofansif oynayalım' falan gibi fantaziler peşindeyiz.

Sizleri bilmem ama ben şampiyonluk görmek istiyorum...

coolank
06.10.2006, 18:15
yani şöyle diyorsun sanırım ....

kaleci ( olmayan bir şey bizde .)

musa fatih stephanov murat

şimek keceli

gökdeniz marcelinho musampa

ersen ...

yattara gelince bakılır artık ..... ne güzel oldu hasan hüseyin yok ...

coolank
06.10.2006, 18:16
keceli ile musampa nın yeri değişecek .. oruç vurmuş kafaya ... ama hasanla hüseyini koymam asla ...

Özsu
06.10.2006, 19:15
Jefferson

Musa Stephanow Fatih Akyel Murat Ocak

Miroslaw Symkowiak

Gökdeniz Karadeniz Kiki Musampa

Marcelinho

Umut Bulut

Ersen Martin

Özsu
06.10.2006, 19:16
Biraz fazla ofansif oldu ama Symkowiak ın defansif oynayacağını düşünürsek , Marcelinho zaten sık sık orta sahaya katılıyor buda bir artı. Ayrıca iyi defans fazla adamla değil sağlam adamla yapılır diye düşünüyorum..

saglam
06.10.2006, 20:04
Jefferson

Musa Stephanow Fatih Akyel Murat Ocak

Miroslaw Symkowiak

Gökdeniz Karadeniz Kiki Musampa

Marcelinho

Umut Bulut

Ersen Martin

Fantezi futbol! hatta Ömer Rıza ve Cem'i de stoper oynatalım oldu olacak?

sweetrose
06.10.2006, 20:30
Bu takımı sınama dönemi bitti bence... Bu takım defansif futbolu oynayamıyor. kanat oyuncularımız geçen senelere nazaran kaliteli ve iyi. Bu takımın sağdan ve soldan atakları golü kolay bulmamızı sağlayacaktır. nitekim bunuda gördük...

Sir vancoach
06.10.2006, 23:43
gökdeniz ve yattara geriye ziya hoca kalıyor
taktik orta-gol iş biter gs maçı gibi ligde kimsenin tutabileceğini sanmıyorum
arkada zymmek

eren_61
07.10.2006, 00:10
Jefferson

Musa(ufuk) Stephanow Fatih Akyel Murat Ocak

Kiki Musampa

Gökdeniz Symkowiak mustafa keçeli

Marcelinho

Ersen Martin

bece takımın elindeki en iyi kadro bu böyle ofansif bir futbol oynamalı

Sir vancoach
07.10.2006, 00:38
imzamı basarım kardeşim

AtalaY_BuğrA
07.10.2006, 00:47
CM çıktı mertlik bozuldu :)

Egemen Yılmaz
07.10.2006, 12:46
Jefferson

Musa(ufuk) Stephanow Fatih Akyel Murat Ocak

Kiki Musampa

Gökdeniz Symkowiak mustafa keçeli

Marcelinho

Ersen Martin

bece takımın elindeki en iyi kadro bu böyle ofansif bir futbol oynamalı

musampa ön libero OY-NA-MAZ arkadaşım... orada hüseyin oynamalıdır.

maskeli61
07.10.2006, 12:53
bence tam taktik anlayışıyla oynuyoruz ben ziya doganın bütün kararlarının arkasındayım yanlış yapıcanı sanmıyorum ve maçı çevirmek için 5 tane 6 tane forvetle oynadıgını biliyorum yani bu atak futbol anlamına gelir bence gayet atak bi futbol oynuyoruz herkes bizin gibi oynamak için çok çaba sarfediyo ama bi tane TRABZONSPOR var....

Erdinç Dilek
07.10.2006, 14:09
günaydın herkese...hücum futbol oynamak için iyi oynamak şart, bende dolaylı olarak iyi futbol oynamaları istiyor ve bunu hep dile getiriyor ama bunu için konu açmıyordum madem açıldı konu.. günaydın herkese:)

h@msi61
07.10.2006, 14:36
Hasan ve Hüseyinsiz hele hele her 2 sinin birden olmadığı kadrolardan vazgeçin , böyle kadrolar hayalden öteye geçmez. benim tek istediğim 4-3-2-1 yerine bjk maçındaki gibi 4-2-3-1 oynamamız...

eren_61
07.10.2006, 23:41
musampa ön libero OY-NA-MAZ arkadaşım... orada hüseyin oynamalıdır.

arkadaşım bu benim fikrim ben hüseyini bu takımda bu futboluyla yedek kulubesinde bile oturtmam.he sen oynatırsın bişe demem.ben hüseyini beyenmiyorum.bir futbolcu nasıl oluyorda 6,7 sene aynı takımda top oynuyorda kendini hiç geliştirmiyor.aklım bunu almıyor.

#10 Fietra
08.10.2006, 03:03
CM çıktı mertlik bozuldu :)
Sorma abi bu işler bilene yaf:)

keles76
08.10.2006, 13:09
Daha öncede yazdım Ziya doğan ne yazıkki bizden sonra kendini geliştirmemiş artık yeni futbol anlayışı hakim takım halinde hucum takım halinde defans ama hala 7 tane defansif oyuncuyla çıkıp üzerimize çektiğimiz takıma kontra atan bir trabzonspor oynatmaya çalışıyor ben takım yense bile bu tarz futbolu çok kaliteli rakipler hariç oynanmasını istemiyorum küçültücü sen iyisin deniyor adama ve ben haddimi bilirim şimdi ankaraya tek forvetle çıktı halbuki ofansif çıkması lazım yenmek için gerçi oradada herşey hocanın istediği gibi gitti erken gol saldıran ankara bu sefer gol gelmedi ben avrupada özellikle ispanyada olduğu gibi seyir zevki veren takım görmek istiyorum .Ziya artık elinde iyi takım var geçen geldiğin gibi değil bunun farkına varıp ona göre takımı oynat

Mehmet Aksu
05.01.2007, 21:07
ziya doğan ve hücum asla yan yana kullanamadık:(

macka61
05.01.2007, 21:09
keşke öyle olsa ne kadar özledim hücum futbolu oynayan trabzonumu

Osman Yavuz
05.01.2007, 21:14
bence bi oyun sistemimiz yok şu anda en azından bi sistemi koyabilsek mesela lyon gibi bence bu kadroya birkaç takviyeyle başarı gelir.Ayrıca bende hücum futbolu oynayan bi takım istiyorum

Gürkan
05.01.2007, 23:20
ziya doğan ve hücum asla yan yana kullanamadık:(

ben bir iki deneme yapayım.

ziya dogan hücum futbolunu dusunmez.
ziya dogan hucum futbolundan anlamaz.

Halit Aydın
05.01.2007, 23:30

ses ses bir iki bir iki...
ziya doğan ve hücum
ziya doğan ve hücum

olur aslında neden olmasın:D

sefa_61
05.01.2007, 23:32
hücüm futbolu ve trabzon ilginç bayadır yan yana görmemiştim bu isimleri. şöyle bi hesaplama yaparsak abi bi daha ki nesil görür inşallah reankarnasyona inanıyorsanı şamslısınız sizde görebilirsiniz

sefa_61
05.01.2007, 23:33

abi sen de çok şey istiyon hele bi dur futbolu çözecek sora ikinci devre bi olsun:D

Kasım Hilal
05.01.2007, 23:36
Mesele hucuma dayalı oynamak değildir bence..
Elbette atak yapan bir takım seyretmek daha hoştur ama asıl öncelik oyunu yönlendirmekte..
Oyunu kuran ve şekillendiren takım olmakta..
İtalya Milli takımının oyunu gibi..
Ya da UEFA'yı aldığında geysenin yaptığı gibi..

BDiler61
05.01.2007, 23:55
öle demeyin ama çok ofansif oyunculardan kadro kurulduğu için defansif manteliteyi oturtamadık :mad:

ts_fan
06.01.2007, 00:19
guera'nın konu başlığı her Trabzonspor'lunun olmasını istediği bir dilek ama Doğan'la bu dilek ZİYAn olur, gider ve görünen o ki biz daha çoook bekleriz, adam hala ön libero alıyor.Ben hücum futbolundan vazgeçtim, sahada futbol oynama isteğinde olan bir TS'a bile razıyım:(

keles76
06.01.2007, 01:54
ben olası tüm durumlara baktım ikinci yarı yine saldıran ve gol bulamayan takım olacağız ya tekke döner yada istediğimiz hucumu görürüz ama gol umut ve ersenle zor gibi yoksa orta müthiş yattara gökdeniz marce musampa ayman dönerse syzmek .

Sönmez Özlü
06.01.2007, 02:00
İşin aslı dünyada hücum futbolu terk ediliyor artık.. Ama defans futbolu da eskisi gibi "korkak futbol" demek değil. Yürekli bir oyun istiyoruz.

poetricus
06.01.2007, 12:49
Ben öncelikle futbol oynayan bir Trabzonspor istiyorum. Hücum mu defans mı ona sonra karar veririrz.

A.Alper
06.01.2007, 12:53
bence takım garanti futbol oynamalı ayağa çok pas yapan ve enerjisini ekonomik kullanan bir takım olmalı.mücadele gücü yüksekfutbolcuları teknik futbolculara tercih ederim yani marcelinho yerine dayanıklı biri mesela 90 dakika ayakta kalabilen bişe :)

champions
06.01.2007, 13:06
başlık artık futbol oynayan bi trabzonpor istiyorum diye değiştirilse daha mantıklı olur bence

önce futbol oynayalım sonra hücum futbolunu düşünürüz daha ne oynadığımız belli değil

Salih61
06.01.2007, 13:27
başlık artık futbol oynayan bi trabzonpor istiyorum diye değiştirilse daha mantıklı olur bence
Hücum oynayan başlıgı bence mantıklı burda tek mantıksızlık ziya dogan :(

erdal6167
07.01.2007, 13:17
hüseyinl ve ferhatlamı, hı! bu imkansız

h@msi61
07.01.2007, 14:46
ligdeki konumumuz malum, ben artık içer de dışarıda maç kazanan bir Trabzonspor istiyorum....

Onur
07.01.2007, 17:42
Bence de hücum futbolu izlemek isterim fakat o hocanın tercihidir. Karışılmaz.

Tmm savunma futbolu oynayalım. Ama ne yazık ki onu hiç beceremiyoruz. Futbol oynayalım artık savunma futbolu olsa da futbol oynayalım yeter...

bordo_mavi_
07.01.2007, 18:07
Ben tam aksini istiyorum. Ben gol yemeyen bir takım istiyorum. Eğer yenildiğimiz maçları berabere bitirseydik şimdi daha iyi yerde olurduk. Ayrıca bizim kaptanımız hüseyinle hücum futbolu hayaldir. Merak edenler ispanyadaki osasuna maçını bir daha izlesinler...

Emorfo
07.01.2007, 22:02
Digital'de SüperSpor kanalı bazı maçları çevirip çevirip veriyor. Gs Trabzon maçı denk geldi. İzleyeyim dedim biraz. İlk yarı ve i,kinci yarıda Abdullah kırmızı karttan atılana kadar GS'yi madara ettik. Teknik Direktör Özkan Sümer, takım şok pres uygulaması yapıyor. Deli gibi her yerde pres yapacağına adam markajı yapıp ani preslerle Gs'yi top oynatmadılar. Şimdiki gibi salakça paslar atmak yok pas hatalarımız çok az ayağa pas. O kadrodan bu gün bir tek Hüseyin var. Hüseyin'de harika bir maç çıkardı. Bize Ünal gibi bir adam lazım. Güçlü kuvvetli teknik aldığı topları dikine kullanacak depar atacak, takımı hücuma kaldıracak bir adam. O zamanki futbolu şimdiki futbolumuzla kıyaslıyorum da durumumuz gerçekten içler açısı futbol adına bir şey ortaya koyamıyoruz.

zafer6161
07.01.2007, 22:04
hucum futboluna bu hoca yetersiz

Ali Özcan
07.01.2007, 22:23
95-96 daki gibi saldıran bir takım olalım...şampiyon olmasak da olur...

grigandalf1967
07.01.2007, 22:34
95-96 sezonunda TRABZONSPOR defansının önünde tek önlibero bulunmaktaydı(tolunay).Topu kazanışı ve hücuma katkısını hatırlayalım.Bu gün ne yazık ki takımda oyunu defanstan hücum bölgesine taşıyamıyoruz.

bordo_mavi_
07.01.2007, 23:45
95-96 sezonunda TRABZONSPOR defansının önünde tek önlibero bulunmaktaydı(tolunay).Topu kazanışı ve hücuma katkısını hatırlayalım.Bu gün ne yazık ki takımda oyunu defanstan hücum bölgesine taşıyamıyoruz.

Vermiş olduğu yan ve geri paslarla olumlu pas kullanma istatistiklerini alt üst eden hüseyin ile bu iş olmaz.Hüseyin gel Trabzonspora bir iyilik yap futbolu bırak. Nuri albayrak ile sana güzel bir iş ayarlayalım. Mutlu mutlu yaşayın:)

vse61
08.01.2007, 01:08
Sawunma futbolunu becerebilsek içim yanmayacak... kazmalar bol olduğu için öbür takım rahat geliyo kalemize...

Kasım Hilal
08.01.2007, 02:25
Ben öncelikle futbol oynayan bir Trabzonspor istiyorum. Hücum mu defans mı ona sonra karar veririrz.
Düşündüm de şimdi..
Ben de aynısından bir tane istiyorum!

Vegas
08.01.2007, 13:37
Cavcav'dan diger defans oyuncusunu da alalim o zaman hucum oynariz.

Faik Yılmaz
08.01.2007, 14:06
ziya hocanın başına bir şey çarpıp beyin sarsıntısı geçirömezse bu takım hücum futbolu oynayamaz....

hüseyin1975
08.01.2007, 15:01
Bu basliga verilecek tek ve net cevap budur kardes:

COK BEKLERSIN COOOOOOOOOOOOOK

S@K@RON_61
08.01.2007, 15:13
İlk önce bize Hami gibi bir bazukacı lazım.....

Enes Berfin
08.01.2007, 16:00
Ziya Doganin böle bi anlayisi olmadigi icin bu takim hucüma dönük futbol oynayarak göremeyiz, bu sadece onun futbol anlayisi böledir olabilir ama hücumdan önce netice daha önemli.

Sacit
08.01.2007, 16:27
ziya bu takımın başında olduğu sürece çok zor :mad:

Harun-61
08.01.2007, 17:07
ayman gelmedigine göre belki hucum futboluna döneriz :-)

poetricus
08.01.2007, 23:20
Ziya Hoca'nın başına bir şey çarpıp beyin sarsıntısı geçirmezse bu takım hücum futbolu oynayamaz....

Dediğin rahatsızlığı geçirmesi tıbbî olarak mümkün değildir.

BOZOHAN
08.01.2007, 23:28
ziya hocada hucum anlayaşı diye birşey yok. eminim antalyada futbolculara nasıl gol yemeyizi öğretiyordur. 2.yarıdada gol az yiyecez ama gol atamıycaz.

eren_61
09.01.2007, 00:49
ya bi insan inat olur anlarım.at gözlüklü olur anlarım ama sonunda görür be kardeşim kör olmaz bu hoca tam kör.geldiğinden beri takım defansif oynuyo ne oluyo.4 defans yetmedi 3 ön libero oynattın ne oldu hep yenilgi.bide azcık yaa fazla değil azcık ofansı düşün.4-1-3-1-1 oynat gene defansif sayılır ama bari böle oynat beee yeter da biz sinir krizleri geçirmek zorundamıyız tv karşısında stadda

Mehmet Fırat
09.01.2007, 00:51
bundan sonra ziyayla hoca kelimelerini yanyana kullanmayalım..hoca demek bilgili insan demek..ziyanın futbol bilgisi yok ki..hem gerçek hocalara ayıp oluyor...

eren_61
09.01.2007, 00:52
bundan sonra ziyayla hoca kelimelerini yanyana kullanmayalım..hoca demek bilgili insan demek..ziyanın futbol bilgisi yok ki..hem gerçek hocalara ayıp oluyor...

aslında yazarken düşündüm ama neyse dedim takımımızın başında biraz daha üslüplü olsun:D:D:D

Rasim YILMAZ
09.01.2007, 00:56
Ankaraspor a karşı hazırlık maçında bile denemeyi düşünmedi bu futbolu?
ne hucumu ne futbolu...??

celilmuhcu
09.01.2007, 01:12
HÜCUMA DÖNÜK FUTBOLCU ARAMAGEREĞİ DUYMAYAN ZİYA EFENDİ AKRABASI OLAN AYMANI ALMAYA ÇALIŞIRKEN ZOR DOSTUM ZOR ZİYA HOCAYLA ZOR.:confused:

Salih61
09.01.2007, 11:18
Ziya dogan kendini saglama almaya çalışıyor be adam 7 hafta maglup ettin bizi seni orta oturtan göremiyorsa veya görmek istemiyorsa biz görüyoruz ve birgün unutma birgün bu taraftar senin yüzüne tükürecek ve o şekilde bu şehirden defolup gideceksin

Erdinç Dilek
09.01.2007, 13:28
biz istesekte pek olacağa benzemiyor bu iş, mecmuadan takip etiğimize göre futbolcuların demeçleri hep umut dolu, çok çalışıp kendimizi affettireceğiz yönünde...ama bakın son ankara maçının özetine değişen bir şey varmı Allah aşkına, yine defanstan şişirilen toplar yine ersen martinin kendini yere bırakmaları değişen hiç ama hiçbirşey yok hırs yok.. birde siz seyredin buyrun:

http://www.trabzonspor.org.tr/videolar/080107ankara.wmv

pReN@_61
09.01.2007, 13:32
ziya ile biraz zor ....:(

Ba®ış
09.01.2007, 13:36
Allah o günlere yetiştirir inşallah bari çocuklarımız görsün o günleri

Hüseyin Çümen
09.01.2007, 20:58
hucum futbolu olmasada çağdışı oynamayan bi trabzonspor istiyoruz en azından 7 defansla mücadele etmeyen bir trabzonspor ama ziya yla bu mümkün deil

Bartuğ13
09.01.2007, 23:10
ya ilk zamanlarda bu başlığa sonuna kadar katılıyordum.ama artık yalnızca arada sırada el alemin ikinci üçüncü lig takımlarını yenebilen bir takımım olsun istiyorum.hani sahaya bizim sınıf takımı çıkacak olsa çok ciddiyim ize bile yenilirler.beyin gömçürmesi var bunların hepsinde

Lapina
09.01.2007, 23:12
ya ilk zamanlarda bu başlığa sonuna kadar katılıyordum.ama artık yalnızca arada sırada el alemin ikinci üçüncü lig takımlarını yenebilen bir takımım olsun istiyorum.hani sahaya bizim sınıf takımı çıkacak olsa çok ciddiyim ize bile yenilirler.beyin gömçürmesi var bunların hepsinde

Hemso sen OSS icin hucuma hazir misin ? Pesindeyim bak !! Bizim gibi surunme sonra.. :D

eren_61
10.01.2007, 01:32
ya ben hücum istemicem artık bu ziya beyefendiden.hani biz bi tane yıldız aldık takıma.adı marcelinho bilmem tanırmı kendisi.ziya bey marcenin orta sahada oynatılıcağını anlamış ama nersi onu çıkartamıyo bir türlü.yeter artık vazgeç şu inadından ve bıark adamı serbest ortada oynasın bakalım bi kaç maç sonra neler oluyo.

EyüpKILIÇ61
10.01.2007, 02:17
Anadolu kulüplerine karşı tek forvetle oynayan bir takım haline geldik...Yeter ziya aş artık bu defansif futbolu

emre81
11.01.2007, 13:34
Bu saatten sonra kaybedilecek bişey kalmadı bütün yetenekler sahaya sürülmeli tek önlibero yeter bu takıma şu haliyle;

..................................Jeferson

Ufukhan (Feridun).....Stephanov.....Çağdaş.......M.Keçeli

...............................Hüseyin

Yattara....................Gökdeniz............... ...Musampa

................................Marce............. .....................

..............................Umut (Ersen)

Erdem Koltuk
16.04.2007, 00:44
Ne kadar uzak bu düşünce artık.....

attagümüshane
16.04.2007, 00:56
başlıkta hücum oynayan bir takım isteniyor ben o kadar çok şey istemiyorum..allah rızası için top oynayan bir takım istiyorum.ve ondan sonra da bize niye "büyük" denmiyor diye yaralayıcı tartışmalara girmeyelim..hepsi bu

Gürkan
16.04.2007, 09:18
hücum futbolu....

oda ne ?

pReN@_61
16.04.2007, 10:17
hücum futbolu için YaTTaRa şart...ama görüyoruz ki Yattara oynatılmıyor

asimavi
16.04.2007, 10:42
zıya doğan varken imkansız .........

adam trabzonsporun doğasına aykırı bir taktikle çıkıyor tüm maçlara ....

yaa arkadaş bi takımın taktiği içeride dışarıda hiç değismez mi hep defans hep defans......

bari gol yemesek ...ama oda yok hermaç yiyoz 2 3 tane......

kadrosunda sanki kaliteli defans oyuncuları varda defans yapıyor .....

7 tane futbol özürlüsüyle defans yaparsan ceza sahasında birbirlerine çarpıp düşerler rakip de gelir atar golünü ....sonra bakarsın aptal aptal......

elindeki kadronun kalitesine göre takım kuracaksın hucum oyuncuların kaliteli ve yetenekli ise hucum oynamak zorundasın ...

ama defansif oyuncuların kaliteli olduktan sonra defansif oynasan sana kimse bise demez sonuçta oda bi taktik ama ......

dünyada 7 defans la oynayan takım yokk....

en fazla 3 5 takım vardır çift ön libero oynayan onların ön liberolarıda dünyaca ünlü yıldızlardır ...

zaten bu taktiğe avantajlı iken geçilir ....maça çift önlibero ile başlanmaz hele 7 defansla hiç başlanmaz .......

başlarsan ne mi olur herkese rezil olursun .....

erciye bizi nasıl yendi .....bu hafta neden kaybettiler madem o kadar iyi oynuyodular....
demekki onlar yenmedi ziya maçı hediye etti........

POYRAZ
16.04.2007, 14:33
Hücuma dayali oyun oynamak istiyorsaniz mutlaka Yattara ve Musampa'yi ilk 11 e almalisiniz. Eh, bu da bizde yapilmadigina göre simdilik hücuma dayali oyun hayal arkadaslar.

aysegul61
30.04.2007, 10:03
Hucüm futbolumu daha neler:eek:
Ziya'nın takımdakilere sahaya çıkmadan önce verdiği taktik:
Z.D:Bakın iyi dinleyin beni bizim yarı sahadan çıkmak yok çıkan kadro dışı anlaşılmışımdır umarım
T:K:Ama hocam gol nasıl atıcaz
Z.D:Orasını da siz düşünün sahaya ben çıkmıyorum ya!!!!

denizgrsy
30.04.2007, 10:52
ersun yanal gelirse o zaman hucumun alasını görürüzde ben geriyi düşünüyorum,defans yaparken bu kadar gol yiyiyoruz hucum yaparken ne yaparız bilmiyorum :confused:

ama en iyi savunma önde topa basmak olduğunu düşündüğüm için her zaman akıllı hucum

Murat Altun
30.04.2007, 11:40
ersun yanal gelirse o zaman hucumun alasını görürüzde ben geriyi düşünüyorum,defans yaparken bu kadar gol yiyiyoruz hucum yaparken ne yaparız bilmiyorum :confused:

ama en iyi savunma önde topa basmak olduğunu düşündüğüm için her zaman akıllı hucum

en iyi defans hücumdur :)

Mustafa
30.04.2007, 11:47
3 ön libero ve 4 savunma oyuncusuyla hucum biraz zor oluyor yada orta sahayı silip sadece defans oyuncularıyla oynayıp sahaya 5 forvet cıkardım buna korkaklık mı diyorsunuz diyen bir teknik traktörle bu iş zor bi gol atar saavunmaya yatarız rakip kim olursa olsun

FcTRABZONSPOR
30.04.2007, 11:58
kel gitmeden istediğimiz futbolu göremicez malesef:(

POYRAZ
30.04.2007, 16:49
Eskiye nazaran sanki biraz daha hücum oynuyor gibiyiz ama yeterli degil. Bir macta kameradn Ziya Dogan'i görüyorum. Ziya ileriye cikin seklinde isaretler yapiyor ama oyuncular dinlemiyordu. Takim pisirik oyuna öylesine alismis ki.

Oemer61
30.04.2007, 18:00
Stttt Ziya duymasin, öyle sey mi olur!!! Cagimizin mantalitesini yakalamisken birakabilirmiyiz? Yasasin mantalite:mad:

61OKTAY
30.04.2007, 19:10
Nerde Oyniyacak??

yns61
30.04.2007, 19:12
üzgünüz.. yapılan arastırmalara göre teknik direktörümüzün beynindeki mantelizede öyle bir duygu bulunmamaktadır

POYRAZ
30.04.2007, 20:01
Stttt Ziya duymasin, öyle sey mi olur!!! Cagimizin mantalitesini yakalamisken birakabilirmiyiz? Yasasin mantalite:mad:
Bir gün Ziya Dogan seni bir yerde yakalayacak ama dur bakalim nereye denk gelecek.:D

rotofinish
30.04.2007, 20:10
artık hücum futbolu oynatan bi teknik direktör istiyorum!!!!!!!!!!!!

highlander
30.04.2007, 23:25
Hücum futbolu oynamak pek kolay bir iş değil.Teorisyen bir hoca,ciddi bir çalışma,sabır,top tekniği yüksek ,hızlı oyuncular gerekir.Eğer oyun felsefemiz hücum futbolu olacaksa(bence olmalıdır) oyuncuları da ona göre belirleyip almalıyız.Ama önceki senelerde yapıldığı gibi gelişigüzel şekilde oyuncular alınacaksa o kadro bırakın hücum futbolu oynamayı çok adamlı defans futbolu dahi oynayamaz.ancak perişanları oynar.tıpkı bu sene olduğu gibi.

BDiler61
30.04.2007, 23:47
ziya ve hucüm birbirine ne kadar uzak iki kelime

Fatih Ersoy
01.05.2007, 00:01
Zor dostum zor.. Ziya lugatından ofansif kelimesini çıkaralı çok oldu !..

Vegas
01.05.2007, 09:52
Artik hucum futbolu oynayan bir Trabzonspor icin, Ersun Yanal'i istiyoruz:)

6Şafak Aydın1
01.05.2007, 10:24
Hücum futbolu veya Catenaccio oynatman icin yani futbol oynatman icin ne kadro müsait, ne yönetim, ne hoca, ne kurullar,ne medya, nede taraftar.

POYRAZ
01.05.2007, 15:08
Eskiye nazaran daha bir hücum oynatiyor bence. Eskiden neydi öyle.

Oemer61
01.05.2007, 15:09
Eskiye nazaran daha bir hücum oynatiyor bence. Eskiden neydi öyle.

Evet abicim haklisin, 8 kisilik defans sayisini 7 ye indirdi, bunada sükürler olsun:D

POYRAZ
01.05.2007, 15:15
Evet abicim haklisin, 8 kisilik defans sayisini 7 ye indirdi, bunada sükürler olsun:D
2 Sezon öncesini hatirliyorum da...... Hücum oynamamamiza ragmen Fatih Tekke vardi. 30 ar 30 ar atiyordu golleri kisisel becerisi ile. Tekke gitti ve korkak oyun oynamamizin bedelini bu sezon agir ödedik.

Koray
01.05.2007, 15:15
--------------------------martinez--------------------------

adnan----------------stepanov-----risp------------------celo

-------------------------hüseyin---------------------------

yattara--------ceyhun-------carlos alberto--------------gökdeniz

-----------------------umut bulut--------------------------------

şu kadroyu görmek nasip olumu acaba..buraya bak ziyaaa bnde tek forvetli bi takım yaptım..

not:celo nun yerine türkiyede adam bulamadım..

ceserdar
01.05.2007, 15:46
Hücum? Evet güzel birşey olsa gerek.

A.Alper
02.05.2007, 11:35
bizim sorunumuz gol atmak değil gol yiyoruz geçen bir baktım ligin en çok gol atan bilmem kaç takımından biriyiz beşiktaştan çok gol atmışız ama çok gol yemişiz

gurkankyildiz
02.05.2007, 12:20
bizim sorunumuz gol atmak değil gol yiyoruz geçen bir baktım ligin en çok gol atan bilmem kaç takımından biriyiz beşiktaştan çok gol atmışız ama çok gol yemişiz
Tabi ya 7 hafta üst üste galibiyet alamayan 2 goldü galiba atan da biz değildik

tskolik34
02.05.2007, 12:28

kaç maçı 1-0 kazandılar beşiktaş az gol atıyo ama toplu defans yapıyo forvetleri ilerde basıyo bitirici adamları fazla az pozisyon yakalıyolar ama skor yapıyolar biz yapamıyoruz defans yapmak topu dan dun vurmak değildir defansda hucumda 11 kişiyle yapılır sağ sol bekin girecek orta yapacak ön liberon şut atacak pas dağıtacak stoperlerin kornerlerde serbest vuruşlardan kafayı vuracak 10 numaran öldürücü paslar atacak bizde olmayan şeyler bunlar işte:mad:

ubuntu
02.05.2007, 12:36
Artık futbol oynayan bir takım istiyorum!

POYRAZ
02.05.2007, 16:17
Önümüzdeki sezon saldiran, rakiplerin bir türlü defansini ileriye cikartabilecek cesarete sahip olmasini engelleyecek, rakibi bunaltacak bir oyun sistemi istiyoruz. Gerektigi yerde elbette geriye cekilmesini bileceksin. Bunu yapmayan hoca zaten hoca degildir. Ancak gerekli gereksiz her macta pisirik futbol oynamaktan biktik. Gerci eskiye nazaran biraz düzelme varya.

ceserdar
02.05.2007, 16:22
Yalan bunların hepsi yalan. Bırakın gelecek sezonu Trabzonspor'un bundan sonraki bütün sezonları yalan olacaktır. Eğer birileri çıkıp birşeyler yapmazsa ya da birisi çıkıp Kurtuluk Savaşı başlatmazsa.

A.Alper
02.05.2007, 16:27
http://img463.imageshack.us/img463/1659/adszhx1.png (http://imageshack.us)

abi bu takım 46 gol atmış ben rakama bakarım 10 kişi de defans olsa farketmez sanki ziya doğan'a çok sey verilmiş gibi br izlenim var ama onun da yeterli kadrosu yoktu bu arada ziyacı deilim peşinen soylemek isterim =)

Erkut Ay
02.05.2007, 16:57
hücum oynarız keçelimiz varya maradonamız oda 10 numara olur forvetede abdulkadiri alırız bu iş tamamdır....

OFLU
03.05.2007, 05:05
Basalim ezelim rakibe top gostermeyelim biz bunu istiyoruz he olur atamazsin bide ustune son dakika frikik golu yersin kaybedersin belki ama o 1 mac olur 2 mac olur TRABZONUM yeterki rakibi perisan etsin baska bisey istemiyoruz...

Hüseyin Çümen
03.05.2007, 23:55
perişan etmek için güreşçi değil futbolcu lazım ziya doğan güreşçileri seviyor o yüzden ziya doğan la devam ettiğimiz sürece herzaman bu oyun tarzı hayal olacaktır bizim için

irfanb
04.05.2007, 00:18
http://img463.imageshack.us/img463/1659/adszhx1.png (http://imageshack.us)

abi bu takım 46 gol atmış ben rakama bakarım 10 kişi de defans olsa farketmez sanki ziya doğan'a çok sey verilmiş gibi br izlenim var ama onun da yeterli kadrosu yoktu bu arada ziyacı deilim peşinen soylemek isterim =)

Sadece attigimiza degil yedigimize de bakiver bir zahmet 10 kisiyle defans yapmamiza ragmen. Bu kadar golü eskiden iki senede zor yerdik.Üstelik en fazla 4 defans oyuncusuyla :)

hüseyin1975
04.05.2007, 08:17
Sadece attigimiza degil yedigimize de bakiver bir zahmet 10 kisiyle defans yapmamiza ragmen. Bu kadar golü eskiden iki senede zor yerdik.Üstelik en fazla 4 defans oyuncusuyla :)

Vallahi Lider 57 bis ise 46 Gol atmisiz.
Aradaki Puan Farkini görünce inanilir gibi degil.

Bizim sorun demekki Defansda:rolleyes:

Yada ofans oynatmayan Ziyada :rolleyes:

Suc kimde ve Hata nerede simdi yaw;)

Saka bir yana. Ziya bu Takimi biraksa simdiye en az 60 Gol atmisdik ve cok daha fazla Puanimiz olmusdu:tsbayrak:

Doğukan Uçan
09.02.2024, 13:29
avcı kulübün kapısından girdiği günden beri trabzonspor her maç rakiplere eziliyor ne oynadığımız belli değil kazandığımız maçların hepsi şansa bala neredeyse. şampiyon olduğumuz sene lig üç beş hafta daha sürse kaloriferciye ligi teslim edecekti. adamın hiç bir taktik bilgisi yok. eskiden de öyleydi. bir tane pivot santrafor aldırır kanatlara orta açabilen oyuncu aldırır. orta kafa gol taktiği dışında hiç bir şey bilmiyor. rezil herif ya. bu adama bu ülkede ekmek yediriyorlar halen daha.

Anıl C
10.02.2024, 01:41
Vay be neler yaşanmış zamanında. Ama değişen birşey yok.

Erhan Sezer
28.03.2024, 13:35
Şampiyonluk sonrası 2 sezon bomboş geçti.. Önümüzdeki sene, çok güçlü kadro ve çok güçlü oyun bekliyoruz. İstanbul takımlarıyla mücadele edeceksek çok güçlü kadro şart.

HOPA'LI TS'Lİ
28.03.2024, 14:04
Şampiyonluk sonrası 2 sezon bomboş geçti.. Önümüzdeki sene, çok güçlü kadro ve çok güçlü oyun bekliyoruz. İstanbul takımlarıyla mücadele edeceksek çok güçlü kadro şart.

Nasıl olacak?
Cezalar kapıda.
Dünya kadar borç var.
Kadronun en az yarısı çöp.
Evet şampiyonluğun tadı damağımızda kaldı. Son iki yılı hiç etti bu yönetim.
Bu kulüp şampiyonluk sonrası sezonları neden hiç yönetemez?
Örnek: 1995-1996, 2010-2011, 2021-2022

fadigaTS
28.03.2024, 15:56
Maçları kazanan bi trabzonspor istiyorum.Oyun umurumda değil.Tarihe güzel oyun değil başarılar geçiyor :) Leş gibi oynayıp 3 puan almayı tercih ederim

smart
28.03.2024, 16:12
Maçları kazanan bi trabzonspor istiyorum.Oyun umurumda değil.Tarihe güzel oyun değil başarılar geçiyor :) Leş gibi oynayıp 3 puan almayı tercih ederim

Maçları da radyodan takip edelim

fadigaTS
28.03.2024, 16:17
Maçları da radyodan takip edelimNostalji güzel olur :)

HOPA'LI TS'Lİ
28.03.2024, 16:22
Nostalji güzel olur :)

Merkezdeki spiker, "mikrofonlarımız Trabzon Avni Aker stadında" deyince kalbimiz heyecandan hızlı atardı.

Ne güzeldi o günler

Bağlantıda eğer ses şiddeti fazlaysa bizim gol attığımızı, ses çıkmıyorsa gol yediğimizi anlardık.

Rahmetli Necati Karakaya diye sesi güzel bir spiker vardı. Evet sayın dinleyiciler, kaleci Şenol topu plonjonla kontrol etti derdi :)