PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selahattin Demirtaş: Şike Yasasının Değiştirilmesi Utanılacak Bir Süreçtir

Cihansev
05.08.2014, 11:58
ANADOLU TAKIMLARININ BAŞARISI BENİ DAHA ÇOK MUTLU EDER
Futbolla aranız nasıl?

Gençlik yıllarımda amatör olarak çok oynadım lisede ve üniversitede ama profesyonel bir yaşantım olmadı. Özellikle lise yıllarımda çok takip ederdim futbol ve spor dünyasını. Bütün takımların oyuncularını, isimlerini, gelmişlerini geçmişlerini bilirdim. Bugünlerde gençler sadece ülke takımlarını değil başka ülkelerinin takımlarını da biliyorlar ama ben çok takip edemiyorum. Galatasaray taraftarıyım ama fanatik bir duruşum yok. Mümkün oldukça, fırsat buldukça maçlarını takip etmeye çalışıyorum. Fakat bir Galasatasaray taraftarı olarak şunu savunmuşumdur; Anadolu takımlarının başarısı beni daha çok mutlu eder. Trabzonspor da buna dahildir. Özellikle İstanbul'daki üç büyük kulübün başarısı çoğu zaman Anadolu'daki takımların ezilmesine, haklarının elinden alınmasına vesile olabiliyor ama Anadolu'nun herhangi bir takımının başarısı beni Galatasaray'ın başarısından daha çok sevindirir.

ŞİKE YASASI UTANILACAK BİR SÜREÇTİ
Şike yasasına diğer siyasi partilerden farklı baktınız. Ne düşünüyorsunuz şike süreci hakkında?

Doğrudur. Bence talihsiz bir dönemdi. Parlamentonun kişiler için gece gündüz çalışma yaptığı, halk için değil, halk çıkarları için değil, bir kaç kişinin kurtarılması için çalıştığı utanılması gereken bir süreçti. Bu kadar insan yoksulluk yaşıyor, açlık ve işsizlikle boğuşuyor. Bu kadar insan toplumda sorunlar yaşıyor. Taşeron işçi var; tarlada, bağda, madende çalışıp emeğini alamayan işçiler var. Sendikalı olmadığı için işten atılanlar var. Bunlarla ilgili bir düzenlenme parlamentoya geldiği zaman anında gündemden çıkarılıyor ama şikeden dolayı tutuklanmış birilerini kurtarmak için gece gündüz çalıştılar. Biz bunu ilkesel olarak doğru bulmadık, karşı çıktık, muhalefet ettik ve aleyhinde de oy kullandık ama gücümüz yetmedi bunu durdurmaya. Çünkü biliyoruz bu tür durumlarda Meclis'te de lobiler var. Kimseyi zan altında bırakmak istemiyorum ama bu da gizli kapaklı bir olay değil. Spor sektörünün özellikle futbolun muaazzam bir rantı var. Çok inanılmaz paralar dönüyor. Bunun siyasetle de ilişkisi var. İstedikleri yasayı parlamentoda lobi yaparak, yeri geldiğinde para ilişkisi kullanarak çıkartabiliyorlar. Parlamento, milletin iradesi dediğimiz ve kutsiyet atfettiğimiz bu mekan böyle işlere bulaşmamalı. Biz buna karşı çıktık ve şike yapanları kurtaran yasaya hayır oyu kullandık ve bugün de olsa aynı tavrı sergileriz.

TRABZONLULAR ŞİKE SÜRECİNDE ÖTEKİLEŞMEYİ HİSSETMİŞLERDİR
Trabzonsporlular şike süreciyle kendilerini ötekileştirilmiş olarak hissettiler. Bu konudaki yorumunuz nedir?

Çok haklılar tabii ki. Düşünün sizin ülkenizin parlamentosu, sizin oy verip seçtiğiniz milletvekilleri sizin aleyhinize çalışıyor, size haksızlık yapıyor, sizi ötekileştiriyor. Çaresiz hissederseniz kendinizi. Biz bu ülkeye ait miyiz değil miyiz? Başbakan yanımızda değil, meclis yanımızda değil, savcı-polis yanımızda değil. Bu duyguyu biz çok yaşadık. Yani devlet her şekilde size haksızlık yapıyor ama siz şikayet edecek bir yer bulamıyorsunuz. Yanınızda Allah'tan başka kimseyi bulamıyorsunuz. Trabzonlular da bunları herhalde hissetmiştir. Her Trabzonlu kardeşim yalnızlık ve çaresizlik hissetmiştir ama şundan emin olsunlar Türkiye'nin bütün ezilenleri birbirini anlar. Empati yaparlarsa bunu anlarlar. Trabzon da yaşıyor bunu, Diyarbakır da, Edirne de, İzmir de, Antalya da... Herkes bu duyguyu yaşıyor. O duyguyu birbirimize karşı öfke yerine bir dayanışmaya çevirebiliriz.

FUTBOL KİRLİ BİR ALANA PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR

Siyaset futbol ilişkisinde silah tüccarlarının spor kulübü başkanlığı yapmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Halktan insanlar, sıradan sporseverler spor kulüplerinde olamıyorlar, olamazlar da. Asıl olması gereken tribündeki taraftarların delege olup aday olduktan sonra yönetici olabilmesidir. O futbol kulübünü canı gönülden destekleyen, deplasmana giden, gece gündüz takımına katkıda bulunan taraftar yönetici olamıyor. Şansı yok, eşitlik yok. Kim yönetici oluyor? Parasal gücü kim elinde tutuyorsa, iktidarı kim elinde tutuyorsa, kim Uluslar arası şirketle ortaksa onlar yönetici olabiliyorlar. Size ait futbol kulübü, sevdalısı olduğunuz futbol kulübü o kulüple alakası olmayan kişilerce yönetiliyor. Bu siyasi çıkarlar, ekonomik ilişkilere alet ediliyor ve pazarlanıyor. Dolayısıyla futbol sevgisi dediğimiz ve barışa hizmet etsin dediğimiz o alan kirli bir alana peşkeş çekiliyor. Bundan herkes rahatsız. Biz de rahatsızız eminim ki Trabzonspor taraftarları da rahatsızdır. Ben kişiler üzerinden tartışmayı yürütmüyorum ama büyük futbol kulüplerinden hangisinin yöneticisi işçi, emekçidir. Trabzon'da bir balıkçı, bir emekçi Trabzonspor yöneticisi olabiliyor mu? Ya da çay bahçesinde, fındık bahçesinde alın teri döken emekçi gönül verdiği bir kulübün yöneticisi olabiliyor mu? Mümkün değil olamaz. O yüzden para babaları geliyor parasını koyuyor ve katlarca fazlasını kazanıyor. Büyük bir sektör. İddia sektörü var, şikeler var. Ona göre çok büyük rantlar elde ediliyor. Futbol sektörünün kirlenmiş olması topluma büyük zarar veriyor. Her sokağın başında kumar şeklinde iddia bayisi var. İnsanlar evlerini orada kaybediyorlar. Öylesine insanları sömürüyorlar ki hem kültürel olarak hem de ekonomik olarak çöküntüye yol açıyor. Bu işin servetini de bir kaç kişi kendi aralarında paylaşıyorlar.

http://www.radikal.com.tr/politika/selahattin_demirtas_sike_yasasinin_degistirilmesi_ utanilacak_bir_surectir-1205123

Oğuz ZEYTİN
05.08.2014, 12:05
Eli kanlı bir teröristin insafına muhtaç değiliz.

Ahmet Kuru
05.08.2014, 12:06
sövdüreceksiniz insanı durduk yere... bu şerefsizin görüşüne de desteğine de, söyleşisine de ihtiyacımız yok. Adam yerine koyanda yok...
Başlığın kapatılmasını değil. komple kaldırılmasını İSTİYORUM.!!!

Samet Demir
05.08.2014, 12:07
Şike sürecinde bizimle aynı şeyleri söyleyen sadece BDP vardı. Bölücülük üzerine siyaset yapan bu kişiye oy verecek değilim elbette ama bizim hakkımızı sadece BDP'nin savunması zoruma gidiyor.

My
05.08.2014, 12:21
Vay arkadaş ya doğruları bu ülkede Demirtaş gibileri söylüyorsa bu ülkenin çivisi çıkmış demektir (http://i.imgur.com/zoCvHNq.jpg)

aaahmet61
05.08.2014, 12:22
seçim zamanı herkese bir çiçek atıyor.bayraksızların eline düşmedik.

Kaya
05.08.2014, 12:24
APO da İmralı'da... Onunla da röportaj yapılacak mı? :)

Hotaman
05.08.2014, 12:38
O kadar Trabzon kökenli milletvekili dururken bir Demirtaş konuşmuş. Utanın size oy verip oraya gönderen bu camianın her bir ferdi sizden böyle bir açıklama bekliyordu, umuyordu, elin teröristi tutmuş hakkımızın yendiğin söylüyor siz diyemiyorsunuz!

Kaya
05.08.2014, 12:41
Röportajın tümü başlığa koyulmamış... Kırpılarak Demirtaş'ın sempatik görülmesini sağlayacak yerler foruma koyulmuş... :)

Linke tıklayıp tüm röportajı okuyunca adamın PKK lı olduğu netleşiyor...

Bir hırsızın "Yaşasın Trabzonspor" demesi bir hiçtir... Trabzonsporluluk her şeyi ile "adam" olmayı gerektirir...

30 sene kan dökenlerin şimdi cb adaylık sürecinde ahkam kesmesini yemezler... :)

Hekimoğlu
05.08.2014, 12:50
Söyleyenin kim olduğu benim için önemli değil ne söylediği önemli doğruları söylemiş.

Kaya
05.08.2014, 12:54
Daha yeni 3 şehit verdik... Utanın...

Ahmet Öztürk
05.08.2014, 12:54
demirtaş haklı dimi ?

"Başbakan yanımızda değil, meclis yanımızda değil, savcı-polis yanımızda değil. Bu duyguyu biz çok yaşadık. Yani devlet her şekilde size haksızlık yapıyor ama siz şikayet edecek bir yer bulamıyorsunuz."

Bakın onlarda bizim gibiymiş. Haydi hep beraber silahlanıp dağa çıkalım ve asker öldürelim. Belki kupamız geri gelir.

Önce söyleyene bakın, söylenene değil. Mevcut hükümetin 10 senelik politikası olmasa halen daha dağda askerini şehit edecek olan şerefsizin bizi haklı bulmasına gerek yok. İnanın buna ihtiyacımız yok.

Gökhan ARSLAN
05.08.2014, 12:56
Söyledikleri bu konu hakkında sıonuna kadar doğru olabilir ama adam baştan aşağıya yanlış bir varlık, adam bile değil !
Allah bunun ve bunun gibilerin bu zihniyette olanların hepsinin belasını versin..

Hekimoğlu
05.08.2014, 13:12
Daha yeni 3 şehit verdik... Utanın...

Ne alakasi var arkadasim bizim soyledigimizden farkli ne demis.

Arrive
05.08.2014, 13:13
Şike süreci aramızdan birçoğunu "bizim ülkemiz adam olmaz", "Türkiye'de doğup büyüyüp yaşıyor olmaktan hiç memnun değilim" dedirtecek noktaya getirdi. Bunu uydurmuyorum, forumda Şike Süreci başlığında gözlerimle gördüm.

9 yıldır üniversite öğrencisiyim. Güneydoğunun neredeyse her ilinden ilçesinden insanla tanıştım. Yine kendi düşüncemi değil, duyduklarımı aktarıyorum (ki çoğunuz bu muhabbetleri aylarca yıllarca yapmıştır) :

- Amcam bir akşam evden markete gitti, bir daha dönmedi.
- Asit kuyuları vardı üzeri kapatıldı
- Akrabam cezaevine girdi, ölüsü geldi.
- Akrabama işkence ettiler, geri geldiğinde akciğer kanseriydi
- Ben çocukken "hepimiz Türküz, Kürt olduğunu söyleyenleri oyunlarınıza almayın, Kürtçe konuşanlarla asla arkadaş olmayın. (Filistinli çocukların masumiyetiyle, anasınıfındaki 6 yaşında Türkçe bilmeyen çocuğun masumiyeti arasında fark yok diye anlatıyor arkadaşlarım)

Bu türden milyon tane muhabbet gördüm. Çoğu da Kürtçe konuştuğu için, Kürtçe şarkı söylediği için, Kürtçe okul istediği için falan bunları yaşadıklarını söylüyor.

"Bir akşam karıncayı bile incitmemiş ama düşünceleri yüzünden işkenceler görmüş ve ölmüş babanı kapının önüne bıraksalar, sen ne yapardın" diyor Kürt arkadaşlarım. Elbette dağa çıkmayı savunmuyor, kendileri üniversite okuyor, rahat yaşıyorlar. Biz hepimiz, dinsel, tarihsel ve adetsel olarak kardeşiz, bir elmanın iki yarısıyız, bunları asla yaşamamalıydık diyorlar. Şunu da ekliyorlar, "orada okul nedir bilmeyen, hayatında 3-5 insandan fazlasını görmemiş, at gözlükleri olan bir gence bunu anlatamazsın, başına birşey gelirse hemen isyan eder ve dağa çıkar".

Bu vesileyle, biz elbette şike vb olaylar yüzünden hadi dağa çıkalım demiyoruz, dağa çıkanı destekleyelim demiyoruz, sadece bizim bu ezilmişliğimizi, bu hak arayamayışımızı, devletten, siyasetten bir adam dile getirince, sempatik buluyoruz, duymak istediğimiz şeyleri birisi söyleyince biraz rahatlıyoruz. Arkadaş da bu vesileyle yazıyı paylaşmış. Hemen yüklenmemek lazım renkdaşımıza. Ben de oy vermeyeceğim kendisine, hayatım boyunca da vereceğimi sanmıyorum o partiye, ama şike konusundaki fikri için teşekkür ederim.

poetricus
05.08.2014, 13:20
demirtaş haklı dimi ?

"Başbakan yanımızda değil, meclis yanımızda değil, savcı-polis yanımızda değil. Bu duyguyu biz çok yaşadık. Yani devlet her şekilde size haksızlık yapıyor ama siz şikayet edecek bir yer bulamıyorsunuz."

Bakın onlarda bizim gibiymiş. Haydi hep beraber silahlanıp dağa çıkalım ve asker öldürelim. Belki kupamız geri gelir.

Önce söyleyene bakın, söylenene değil. Mevcut hükümetin 10 senelik politikası olmasa halen daha dağda askerini şehit edecek olan şerefsizin bizi haklı bulmasına gerek yok. İnanın buna ihtiyacımız yok.

Gözlerinden öpüyorum kardeşim, tebrikler ve teşekkürler.

Emrah Akcagöz
05.08.2014, 13:25
Terör örgütü üyelerine başlık açılması bile utanç verici.

f.akyuz
05.08.2014, 13:30
onlar da bizim gibi bu ülkede dışlanmadı mı? bize şike sürecinde yaşatılanlar gibi

Kaya
05.08.2014, 13:33
Ne alakasi var arkadasim bizim soyledigimizden farkli ne demis.

Bizim söylediğimizden farklı olarak eli gayet kanlı...

Geçmişi ve geleceği PKK çıkarına olan bir kişinin söylediklerine ihtiyacımız yok...

zafer6161
05.08.2014, 13:33
oyum sarıgüle :D

B.Yiğit
05.08.2014, 13:38
Ulkemin icler acisi hali. Bi ara bu sike surecindeki maymunluklar nedeniyle turk olmaktan utandigim anlar oldu maalesef. Keske Turk olmasaydim dedigim anlar oldu Adalet olmayinca hersey anlamini kaybediyor konu sadece futbol icin gecerli degil.

Oğuz ZEYTİN
05.08.2014, 13:39
Toplumumuzun son dönemdeki yeni hastalığı: Ezberlerden sıyrılamamak!

Basın-yayın aracılığıyla, sosyal medyadaki dezenformasyonla rahatlıkla bilgi kirliliği yaratılabiliyor. Hazıra dünden razı insanlarımız da "bu işin doğrusu nedir" diye araştırma zahmetinde bulunmuyor.

Şimdi, forumda da sık sık yazılıyordu fakat, o ki böyle bir başlık açıldı, burada paylaşalım:

Arkadaşlar, "Şike Yasası'na tek başına direndi" diye göklere çıkarılan bu teröristler (BDP) Gazi Meclis'te kaç kişiyle yer alıyor? Güncel olarak 32.

Peki Şike Yasası'na karşı RED oyu kaçtı? 6!

Bunlardan biri de MHP Trabzon Mv. Koray AYDIN'dı.

Hadi diğer partiler, grup kararı aldı, şikeciden yanaydı. Bu terörist, eşbaşkanı olduğu gruba hakim mi değildi? Nerede 32 oy?

"Ötekileştirme", "mazlum", "ezilenlermiş"... Popülizmin dibine vur, sonra emekten bahset!

Hani bunların bir belediye başkanı vardı ya, Baydemir, onun deyimiyle Demirtaş'a:

"Haaaassss......tttiiiirrrr diyorum"!

riv riv riv
05.08.2014, 13:45
Eli kanlı, bebek katili savunucusu,, fazla söze gerek yok,, vereceğin destek olmaz olsun memleket düşmanı demirtaş.

Ertan 51
05.08.2014, 13:48
Ben de yazıyım başlığa bişiler de bulunsun bi köşede:)
daha önce diğer siyasiler bir tarafta demirtaş gibiler bir taraftaydı,
şimdi diğer siyasileri de demirtaşgillerin yanına koydum,koyun koyuna yatıyorlar,
hiç birisinin birbirinden farkı yok,
ama son dönemde şunu daha çok düşünmeye başladım,
demirtaş bizim diğer 3 omurgasızdan daha kötü değil.
O sebeple hiç birisinin de ne söylediği gram önemli değil benim için,
hepsi de kalleş,hepsi de hırsız,hepsi de katil.

nburak
05.08.2014, 13:51
Bu başlığın açılması bile utanç verici

şenol.08.borçkalı
05.08.2014, 13:52
tamamen seçim söylemi..
ama Karadeniz milletinden bir yönelim olmaz biline.
bende Lazım..ülkem benı dışlamadı..benımde ülkemle bir Laz olarak bir problemim yok.
ancak bu ülke Trabzonsporumuza cok buyuk ayıp etti.Ayıp etmeyede devam ediyor...
HEMDE COK ..
işin garip tarafı bizim hakkımızı sadece yurtdışı vermeye calısıyor(oda kısmen )
TARİH BUNUDA YAZAR..
Özetlemek gerekirse
BU ACIKLAMALAR BİZE DESTEK OLARAK GÖRÜNSEDE , BENIM İÇİN GEÇERSİZDİR..

Necat Ulusoy
05.08.2014, 14:02
Söyleyene değil de söylenene bakmak lazım.

Onca inandığımız, güvendiğimiz sanatçı-siyasetçi-yazar-iş adamı kadrosundan nerdeyse tamamı ya şike sevici ya da suskun oldular...

Ne kadar enteresandır ki şike süreci gibi sportif bir haksızlık birçok yargıyı kökünden değiştirecek bir etki yapmıştır !!!

Derin Trabzon
05.08.2014, 14:16
Ulan arkadaş madem pkk ya bu kadar kızgınsınız, onunla olsa da görüşenlere, apoyla masaya oturanlara, habur da eli kanlı teröristleri 1 saatte serbest bırakanlara, k.ırakta kendi elimizle kürt devleti kurduranlara, evet evet sağa sola bakıp anlamamazlıktan gelmeyin size diyorum akp liler kendi partinize neden bu tepkileri göstermiyorsunuz?

Sefa Murat Dokuz
05.08.2014, 14:23
Demirtaş'ın bu açıklamaları oy için yaptığına gram inancım yok, adamlar zaten şike sürecinde de aynı bu şekilde davranmıştı. Bir kaç ay içinde birbirine taban tabana zıt 2 yasa çıkmasına karşı çıkmışardı. Demirtaş'ın bahsettiği önyargılar forumdada mevcut. Yada şöyle diyim Demirtaş içinde bulunduğu oluşuma 2-3 gömlek fazla.

angraf
05.08.2014, 14:30
Şeref yoksunu çokmu umrunda senin Trabzonspor ? Trabzonspor üzerinden siyaset yapma.

Gurpas
05.08.2014, 14:35
Valla ben ötekilşme duygusunu hissettim şike süreci boyunca. Selo haklı yani.

Kaya
05.08.2014, 14:37
Ulan arkadaş madem pkk ya bu kadar kızgınsınız, onunla olsa da görüşenlere, apoyla masaya oturanlara, habur da eli kanlı teröristleri 1 saatte serbest bırakanlara, k.ırakta kendi elimizle kürt devleti kurduranlara, evet evet sağa sola bakıp anlamamazlıktan gelmeyin size diyorum akp liler kendi partinize neden bu tepkileri göstermiyorsunuz?

AK olduğumuzu nereden çıkardın yau... :)

Oğuz ZEYTİN
05.08.2014, 14:38
Sevgi pıtırcığı kürtperver kardeşlerim şu soruya da cevap versin lütfen...

Şike Yasası'na RED oyu verenler:

Koray Aydın (Trabzon-MHP)
Halil Ürün (Afyon-Akp)
Adil Kurt
S. S. Önder
Erol Dora
Hasip Kaplan

S. Demirtaş adını göremiyorum. Neredeydi kendisi? O ki bu kadar dert edinmiş bu yasayı kendine, eski partisinin adındaki DEMOKRASİ'ye de biraz inanıyorsa, ezilenlerin sesiyse, gidip mecliste oylamaya katılacaktı.

Çanak sorulara verilmiş hamasi cevapları yutanlara üzülüyorum. Bazen Apo'nun bazen Barzani'nin ama her daim Amerika'nın köpeği olan teröristlerin propagandalarına Trabzonspor'u alet etmelerine seyirci kalanlara daha çok üzülüyorum...

Kaya
05.08.2014, 14:38
askere kurşun sıkıyo diyosunuz ancak o coğrafyada hiç bulundunuz mu ordaki insanları dışlayamadan dinlediniz mi , ya da hiçbir laz gelip size lazca türkü kasetlerimiz var diye asker bize işkence yaptı dedi mi ?

,

Merak ettiğin buysa o çoğrafyayı çok iyi bilirim... :)

O yüzden gerçekçi ol... :)

Klişe şiirlere cevap vermem... :)

Derin Trabzon
05.08.2014, 14:42
Valla ben ötekilşme duygusunu hissettim şike süreci boyunca. Selo haklı yani.

Şike sürecinde bende ötekileştirildiğimi hissettim, elbetteki dağa çıkıp askere kurşun sıkmam bu öfkemi vatana bayrağa karşı kusmam ama devlete eskisi kadar bağlı olmadığımda bir geçek.

Sadece şike süreci bile bizi bu hale getirdiyse bu adamların yaşadıklarını yaşasak kim bilir ne hale gelirdik.

Bayraktaroğlu
05.08.2014, 14:43
trabzonsporu övdüğü için destek verdiği için görüşlerimde zerre kadar değişme olmayacak.teröristin açıklamaları buraya yakışmıyor

Emre Özyanık
05.08.2014, 14:43
bu adamdan gelecek destek Allah'tan gelsin...

Mollasalihoğlu
05.08.2014, 14:44
Biz de hakkımız verilmiyor diye kundaktaki bebekler dahil öldürelim yani?

İlkokul 5 seviyesinde IQ'ya sahip olan herkes gibi Demirtaş da 2010-11 Şampiyonu'nun Trabzonspor olduğunu biliyor. Ona oy veren kitlenin spor vs umurunda olmadığı için de diğer tarafa vurabileceği bu konuyu kullanıyor. Olay bundan ibaret.

Katil, doğruları söylediğinde de katil.

Mustafa ÖZDEMİR
05.08.2014, 14:44
helal olsun adama...

Bayraktaroğlu
05.08.2014, 14:47
terörist

Faruk BERBER
05.08.2014, 14:48
Demirtaş şu kimliği ile Trabzonspor taraftarından oy kapma peşinde.

Sanırım bilmiyor çoğunluk tarafından siyasete Trabzonspor'dan daha fazla değer verildiğini ?

Eğer uyguladığı yöntem doğru olsa Trabzon'da hiçbir parti %15'i geçemez.

Yanlış yolda, halk-taraftar bu söylemlere güvenip ona oy vermeyecektir.

Derin Trabzon
Sevgi pıtırcığı kürtperver kardeşlerim şu soruya da cevap versin lütfen...

Şike Yasası'na RED oyu verenler:

Koray Aydın (Trabzon-MHP)
Halil Ürün (Afyon-Akp)
Adil Kurt
S. S. Önder
Erol Dora
Hasip Kaplan

S. Demirtaş adını göremiyorum. O ki bu kadar dert edinmiş bu yasayı kendine, eski partisinin adındaki DEMOKRASİ'ye de biraz inanıyorsa, ezilenlerin sesiyse, gidip mecliste oylamaya katılacaktı.

Çanak sorulara verilmiş hamasi cevapları yutanlara üzülüyorum. Bazen Apo'nun bazen Barzani'nin ama her daim Amerika'nın köpeği olan teröristlerin propagandalarına Trabzonspor'u alet etmelerine seyirci kalanlara daha çok üzülüyorum...

Tasarıya evet diyenlerin isimlerinide yazıp şu sevgi pıttırcığı akp li kardeşlerinede bir kaç soru sorsan.

Tasarıyı hazırlayıp kabul ettiren adam Trabzona gelince tek bir tepki göstermeyeceksin üstüne birde gerdek gecesinden kalma çarşafı kefen diye giyip yollara döküleceksin, oylamaya tepki koyarak katılmamış adamın forumda başlığının olmasına bile milliyetçilik naraları atacaksın.

Hadi ordan, akp oy veren hiç kimse dtp ye kızamaz bu hakkı yoktur!!!

Bundan 10 sene önce bu adamlar başlarını kaldıramıyorken şimdi bayrak indirip devlete meydan okuyolarsa bu akp nin sayesindedir.

Forumdakilerin yüreği havlayan ite kızmaya gelince mangal gibi ama o itin yularını gevşetene gelince herne hikmetse kibrit kadar yürek yok.

Kaya
Şunu belirtmekte fayda var...

Ben bu ülkede haksızlıkğı ilk defa "Trabzonspor" üzerinden yaşamıyorum...

Trabzonspor sevgim üzerinden yaşadığım haksızlık onlarcasından bir tanesi...

İş bulurken,
İş yaptırırken,
Vergi öderken vs. hayatın içinde hep haksızlıklarla karşılaştık. Karşılaşmaya da devam edeceğiz...

Önemli olan sahip olduğumuz ahlak içinde savaşımızdır...

Ahlaksız, namusuz bir adamın 2 lafına tav olmam ben...

Bu vebalin altına da girmem!..

Allah'a bu sebeple hesap vermek istemem!

federer61
05.08.2014, 14:50
Burada yok ama twitter da röportajı yapan arkadaşa ağır ithamlarda bulunmuşlar.Röportajı yapan arkadaş bana göre gazetecilik anlamında başarılı bir işe imza attı.Ama gel gör ki röportaj yapılan vatandaş Trabzonspor u ağzına alması gereken son adam.

Derin Trabzon
05.08.2014, 14:50
AK olduğumuzu nereden çıkardın yau... :)

Burdan :)

http://i.hizliresim.com/onENYo.jpg (http://hizliresim.com/onENYo)

angraf
05.08.2014, 14:51
Gaylerden Lezbiyenlerden Transeksüellerden Alevilerden LGBT den oy istiyen Selo şimdide Trabzonsporlulardan destek istiyor. Amacı oy yükseltmek. Sapık oluşumu BDP Trabzonspora alttan alttan oynamaya başlamış. Uzak durun bizden .

figirm
05.08.2014, 14:52

Al benden de o kadar.Tamamen katılıyorum.Trabzonun milliyetçiliği falan da benim için artık lafta kalmıştır.Trabzonda seçimlerde %54 oy aldıktan sonra ben olsam Apoyu da serbest bırakır,ilk seçimlerde Trabzondaki oylarımı %60a çıkarırım.Nasılsa aslan gibi tepkimizi gösterecek Rizedeki gibi 50 yaşlarında tek başına bir öğretmeni yakalar,3-4 genç delikanlıyla üstüne çullanıp Karadeniz insanının ne kadar mert ve milliyetçi olduğunu kanıtlayacağımız bir gariban buluruz.Şike sürecinde tapeler çıkmış,onları doğru sayarız,diğer tapelere inanmayız.Uzungöl betonlaştırılır,HESler Karadenizin doğasını katleder,onca yolsuzluk hikayeleri okuruz,madende gencecik insanlarımız ölür,sonuç hiç değişmez.Haydi Karadeniz senden 10 ağustosda da rekor bekliyorum.

Kaya
05.08.2014, 14:52
Burdan :)

http://i.hizliresim.com/onENYo.jpg (http://hizliresim.com/onENYo)

İyi de abi, buna ne yapayim ben... :) Ben bu listenin içerisinde yokum ama... :)

Bayraktaroğlu
05.08.2014, 14:53
ya şöyle güzel bir günde şu teröristi konuşup canımızı sıkmayın Söz konusu trabzonspor bile olsa ondan önce şehitlerimizin kemikleri sızlar bu şerefsiz trabzonspor un hakkını yediler dedi diye ben ona sempati duyacağım öyle mi

burasıdaTRABZON
05.08.2014, 14:53
Merak ettiğin buysa o çoğrafyayı çok iyi bilirim... :)

O yüzden gerçekçi ol... :)

Klişe şiirlere cevap vermem... :)

neresidir klişe sayın abim bana belirtin daha extreme hale getirip terar yazayım , bu kürtçe kaset muhabbetleri sana klişe geliyo ama benim bi kardeşim gözünün önünde gerçekleşen olayı bana anlatırken gözleri doluyo

Kaya
05.08.2014, 14:56
neresidir klişe sayın abim bana belirtin daha extreme hale getirip terar yazayım , bu kürtçe kaset muhabbetleri sana klişe geliyo ama benim bi kardeşim gözünün önünde gerçekleşen olayı bana anlatırken gözleri doluyo

Hiçbir haksızlık asker vurmaya, terörist olmaya bir neden değildir...

Derin Trabzon
05.08.2014, 14:56
İyi de abi, buna ne yapayim ben... :) Ben bu listenin içerisinde yokum ama... :)

Vallaha kimle konuşsam bu listede yokum diyor :)

Listeyi kim oluşturdu onu anlamadım :)

Derin Trabzon
05.08.2014, 14:58
Hiçbir haksızlık asker vurmaya, terörist olmaya bir neden değildir...

Doğru sonuna kadar katılıyorum

Ve aynı zamanda hiçbir neden o askeri vuran teröristi AFFETMEYE sebep değildir.

Kaya
05.08.2014, 14:59
Vallaha kimle konuşsam bu listede yokum diyor :)

Listeyi kim oluşturdu onu anlamadım :)

Abi onu ben de anlamadım ama en azından adım gibi biliyorum o listede olmadığımı... :)

burasıdaTRABZON
05.08.2014, 15:00
Gaylerden Lezbiyenlerden Transeksüellerden Alevilerden LGBT den oy istiyen Selo şimdide Trabzonsporlulardan destek istiyor. Amacı oy yükseltmek. Sapık oluşumu BDP Trabzonspora alttan alttan oynamaya başlamış. Uzak durun bizden .

inanılmaz gerçekten inanılmaz , bu yazdıkların insanlık suçu kardeşim

Hotaman
05.08.2014, 15:00
...

Hadi ordan, akp oy veren hiç kimse dtp ye kızamaz bu hakkı ...
Çok siyasi olacak ama bu kısma özellikle katılıyorum. Suriye ile savaş çıkarmak için kendi karakolumuzu vurmayı düşünen zihniyet Demirtaş'dan daha az terörist değil !

Estragon
05.08.2014, 15:01
Bu ülkeden hiç bir halt olmaz. Herkesin içi nefret dolu, neden nefret ettiğini bile tarif edemiyor, o kadar uzaklaşmış konudan. Kürtler terörist, eline silahı alıp dağa çıkmışlar da filan. Her zamanki ezberler.
Bakın bakalım Karadeniz'in dağlarına, yok muydu orada ellerinde silahlarla, kaçakçılar. Terörist miydi onlar da? Herşeyin tarihsel bir sebebi , sonucu var.
Ha ama bunları umursamayabilirsiniz, yok sayabilirsiniz. O zaman Karadeniz'e, otobanın arkasından bakmaya devam edin ve neden bütün dünya bana düşman demeyi sürdürün.
Yok çok mutluysanız zaten sorun yok.
Demirtaşın söylemi doğrudur, bence fazla popülist değildir. "Kupa Trabzon'a gelecek diyen" çok milliyetçi, yüce Türkçü(o neyse) ve de Tayyip'ci İbrahim Hacıosmanoğlu'nun ve onun gibilerin söylemlerinden çok daha samimidir.

Oğuz ZEYTİN
05.08.2014, 15:02
Tasarıya evet diyenlerin isimlerinide yazıp şu sevgi pıttırcığı akp li kardeşlerinede bir kaç soru sorsan.

Tasarıyı hazırlayıp kabul ettiren adam Trabzona gelince tek bir tepki göstermeyeceksin üstüne birde gerdek gecesinden kalma çarşafı kefen diye giyip yollara döküleceksin, oylamaya tepki koyarak katılmamış adamın forumda başlığının olmasına bile milliyetçilik naraları atacaksın.

Hadi ordan, akp oy veren hiç kimse dtp ye kızamaz bu hakkı yoktur!!!

Bundan 10 sene önce bu adamlar başlarını kaldıramıyorken şimdi bayrak indirip devlete meydan okuyolarsa bu akp nin sayesindedir.

Forumdakilerin yüreği havlayan ite kızmaya gelince mangal gibi ama o itin yularını gevşetene gelince herne hikmetse kibrit kadar yürek yok.

Oku

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919647962&postcount=9076

Oku

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919649703&postcount=9079

Oku

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919650890&postcount=9085

Oku
http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919686565&postcount=9105

Oku

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919688815&postcount=9110

Oku ey ahlaksız!

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919700515&postcount=96

Oku

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919703666&postcount=97

*

Yaşar
05.08.2014, 15:03
Biraz vatansever olsalar, bundan başkasına oy vermem. Adam en azından dediğini arkasında duruyor, haktan , hukuktan vazgeçmiyor.

angraf
05.08.2014, 15:05
inanılmaz gerçekten inanılmaz , bu yazdıkların insanlık suçu kardeşim

suç işlicek bişe yapmadım biz azınlık değiliz onu kastettim.

burasıdaTRABZON
05.08.2014, 15:07
suç işlicek bişe yapmadım biz azınlık değiliz onu kastettim.

allahın yarattığı dünyada kimse azınlık değildir

angraf
05.08.2014, 15:09
allahın yarattığı dünyada kimse azınlık değildir

aksini iddaa etmiyorum kardeşim. Onlar kendilerine biz farklıyız azınlıgız diyorlar. Bizide bu statüye sokmaya çalışıyorlar.

Oğuz ZEYTİN
05.08.2014, 15:18
Mesajım, muhatabının dışında başkalarının da canını yaktı galiba. Silen kişi, altına imzasını atıversin, göreyim kim düzeltmiş.

*

Hepsini sil, uğraşma.

Kaya
05.08.2014, 15:24
Şahsi olarak benim vurduğum kesim PKK ve Demirtaş'tır...

Kürtler'e bu konuda genelleme yapmak suretiyle söz etmem, edemem...

PKK farklıdır, Kürt Milleti farklıdır...

Nice Kürt arkadaşımızın sofrasına oturduk, suyunu içtik, yemeğini yedik...

İlişkilerimizi devam ettireceğiz...

Bizim ayrımımız iyi ve kötü arasındadır...

Pkk kötü taraftadır ve Demirtaş iti yıllarca ona hizmet etmiştir...

Kürtler iyi taraftadır zira içlerinde Pkk ya küfür eden, bu durumda mutsuz olan niceleri vardır...

İşimiz ne mezhep ne de millet ayrımıdır...

Her milletin içinde kötü örnekler vardır... Kimse kusursuz değildir...

Bu açıdan Demirtaş bir teröristtir! Benim gözümde bir Kürt değildir...

sb2421
05.08.2014, 15:31
3 gün susuz kalsam da o vatan haininin elinden su içmem.Bu yüzden ne dediği umrumda değil.Röportajı gerçekleştirenleri de kınıyorum

bthnbyrktr
05.08.2014, 15:37
Maalesef ülkemizde bizimle ilgili adaleti Avrupa'dan desteği bu adamdan alıyoruz.

Seçimlerden çok önce ilk üç parti Aziz Yıldırım'ı desteklerken bu adam susmuştu.
Trabzon gibi bir yerden sıfır oy potansiyelini arttırmaya çalışmış. Lakin Şanlıurfa
gibi şehirlerimizde yaşayan Trabzonspor taraftarlarının kalbini alabilecektir tek.

Benim oyum Trabzonspor'a. "2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor"

Ahmet Kuru
05.08.2014, 15:41
hala niye açık saklanıyor bu başlık çok merak ediyorum?
la bu adam bizim hakkımızı savunsa ne olur savunmasa ne olur.

ibrahim
05.08.2014, 15:41
O ağzın dert görmesin delikanlının önde gideni! 6222'de tavrın neyse kıvırmadan devam ediyorsun. Futbolda güçlünün yanında saf tutanların karşısında yüzde yüz haklının yanındasın. Siyasi görüşü beni zerre ilgilendirmiyor. Koray Aydın benim için ne kadar değerliyse Selahattin Demirtaşta o kadar değerlidir. Dünyaya sadece Trabzonspor penceresinden bakan bir Trabzonspor taraftarı olarak görüşüm budur, kimsenin siyasi görüşüde beni ilgilendirmiyor. Söyleyeceklerim bu kadar.

Gesendet.

Ahmet Kuru
05.08.2014, 15:44
yorumları okurken küfür etmemek için zor tutuyorum şuan kendimi...
daha doğrusu ediyorum da buraya yazmamak için zor tutuyorum...

a d bacan
05.08.2014, 15:49
bana hakkımım kimin vereceğide önemli ben uefaya bile başvurmayı içime sindirremiyorken böyle birinin benim hakkımı aramasını istemiyorum
istemiyorum o kupayı
bana o yılın şampiyonluğu yeter
varsın kupasız şampiyon olayım

Kaya
05.08.2014, 15:51
O ağzın dert görmesin delikanlının önde gideni! 6222'de tavrın neyse kıvırmadan devam ediyorsun. Futbolda güçlünün yanında saf tutanların karşısında yüzde yüz haklının yanındasın. Siyasi görüşü beni zerre ilgilendirmiyor. Koray Aydın benim için ne kadar değerliyse Selahattin Demirtaşta o kadar değerlidir. Dünyaya sadece Trabzonspor penceresinden bakan bir Trabzonspor taraftarı olarak görüşüm budur, kimsenin siyasi görüşüde beni ilgilendirmiyor. Söyleyeceklerim bu kadar.

Gesendet.

Umarım, hayatının her anında dünyaya Trabzonspor penceresinden bakarsın...

Ben senin kadar Trabzonsporluyum, sen de benim kadar Trabzonsporlu...

Ama söylemine sadece ilginç diyebileceğim... :)

Kazım Bostan
05.08.2014, 15:51
şu adamların insafına kadar düştü ülkemizdeki adalet ne yazık...

Ahmet Kuru
05.08.2014, 15:53
kupa gelsinde nasıl olursa olsun gelsin hemi? vay anasını...
gidip demirtaşın elinide öpün...

o kupa böyle yavşaklık yaparak gelecekse, eli kanlı teröriste kucak açılıp gelecekse , o kupanında o şampiyonluğunda taaa içine sıçayım....

ayrıca burada bu pezevenke mehdiyeler düzenleride dağa saflarına katılmalarını bekliyorum...!

hadi koşun,, safınızıda yerinizide belli edin..

Zurawski
05.08.2014, 15:54
3 partinin şikecileri savunmak için uzlaştığı yerde Selahattin Demirtaş çıkıp adam gibi hakkı yenilenin yanında yerini almış.

trabzonspor taraftarından oy almak için yaptığını iddia etmek cahillikten başka bişey değil.

gerçekleri bir kürtten duymak neden zorumuza gidiyor bu kadar.

kürt sorununa, PKK ,terör vs. konularına hiç girmeyeceğim ama bu ülkede hakkı yenenler,adaletsizliğe uğrayanlar,ezilenler bile birbirine destek çıkmak bir tarafa birbirini aşağılamaya , yaftalamaya çalışıyorsa , bunlara müstehakız demektir.

Cihansev
05.08.2014, 15:56
En başta Terörü lanetliyorum.. Hemde her türlü terörü ve şiddeti.. Eline silah alıp dağa çıkan kürt'leride kınıyorum.. Eli kana bulaşmış her teröristi de lanetliyorum.. İnsan hayatından daha değerli hiç bir şey yoktur bana göre.. kimse özgürlükmüş şuymuş buymuş uğruna kimsenin yaşam hakkını elinden alamaz.. Bu konuyu açtım diye bazı renktaşların tepkisine şahit oldum.. Ben inanmıyorum ki selahattin demirtaş Trabzon'dan oy almak için bu demeci verdi.. Genel olarak türkiyede sistem tarafından dışlanan yok sayılan her kesimle empati yapmaya çalışıyor.. evet Trabzonspor da bunlardan biri.. şike sürecinde senin kendi millet vekilin ne söylemiş bi dönüp bakmak lazım.. Bu seçime de kazanmak için girmediği aşikar.. İki halk arasında sürekli pompalanan nefreti azaltmak amacıyla trabzonspor üzerinden Karadeniz bölgesi insanı ile empati kurmaya çalışıyor.. Nefret PKK yı güçlendiren bir olgu.. İki halk birbirine ne denli neftert duyarsa pkk nın varlığı o kadar sağlamlaşır.. eğer pkk nın tamamen ortadan kalkmasını istiyorsak bizde kürt halkına empatiyle yaklaşmalıyız.. kürt kelimesine tahammülü olmayan insan kardeşlikten söz etmesi abesle iştigaldir.. ayrımcılığın ta kendisini yapmaktadır.. Kürt siyasetinin apo denilen katilin peşinden gitmesinden ziyade demirtaşın peşinden gitmesi Türkiye'nin bütünlüğü için çok daha sağlıklıdır.. eğer çözüm sürecinde eline kan bulaşmamış bir kürt ile pazarlık yapmak istiyorsa bu devlet demirtaş gibilerini dışlamamalıdır.. aksi halde bu terör çok daha can alır ve ülkemizin ilerlemesinin önünde kambur olmaya devam eder..

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
05.08.2014, 16:00
Şirinlik yapması diğer taraftan zaten bir çıkarı olmamasındandır.
İki doğru kelam etti diye eli kanlı PKK'nın borazanlığını yapan birini adam yerine koymak hatadır.

Tüm siyasiler gibi bu da samimi olmayan, reklam amaçlı bir harekettir.

PKK bu ülkenin gerçeğidir diye başlayan bir cümlenin sonunu dinlemek benim açımdan gereksizdir.

Evet PKK bir gerçektir, acı bir gerçektir ama bunun bizzati sorumlularının kucağına oturup barış mesajları vermek de kaypaklıktır, başka şey değildir...

Kaya
05.08.2014, 16:01
En başta Terörü lanetliyorum.. Hemde her türlü terörü ve şiddeti.. Eline silah alıp dağa çıkan kürt'leride kınıyorum.. Eli kana bulaşmış her teröristi de lanetliyorum.. İnsan hayatından daha değerli hiç bir şey yoktur bana göre.. kimse özgürlükmüş şuymuş buymuş uğruna kimsenin yaşam hakkını elinden alamaz.. Bu konuyu açtım diye bazı renktaşların tepkisine şahit oldum.. Ben inanmıyorum ki selahattin demirtaş Trabzon'dan oy almak için bu demeci verdi.. Genel olarak türkiyede sistem tarafından dışlanan yok sayılan her kesimle empati yapmaya çalışıyor.. evet Trabzonspor da bunlardan biri.. şike sürecinde senin kendi millet vekilin ne söylemiş bi dönüp bakmak lazım.. Bu seçime de kazanmak için girmediği aşikar.. İki halk arasında sürekli pompalanan nefreti azaltmak amacıyla trabzonspor üzerinden Karadeniz bölgesi insanı ile empati kurmaya çalışıyor.. Nefret PKK yı güçlendiren bir olgu.. İki halk birbirine ne denli neftert duyarsa pkk nın varlığı o kadar sağlamlaşır.. eğer pkk nın tamamen ortadan kalkmasını istiyorsak bizde kürt halkına empatiyle yaklaşmalıyız.. kürt kelimesine tahammülü olmayan insan kardeşlikten söz etmesi abesle iştigaldir.. ayrımcılığın ta kendisini yapmaktadır.. Kürt siyasetinin apo denilen katilin peşinden gitmesinden ziyade demirtaşın peşinden gitmesi Türkiye'nin bütünlüğü için çok daha sağlıklıdır.. eğer çözüm sürecinde eline kan bulaşmamış bir kürt ile pazarlık yapmak istiyorsa bu devlet demirtaş gibilerini dışlamamalıdır.. aksi halde bu terör çok daha can alır ve ülkemizin ilerlemesinin önünde kambur olmaya devam eder..

Ağabey,

Kürtler kardeşimizdir... Dediğim gibi sofralarına oturmaya devam edeceğiz...

Ancak, Demirtaş'ın terörist olduğu gerçeğini kabul etmez isek burada gönüller kırılır...

Zurawski
05.08.2014, 16:16
Demirtaşa terörist dersek geriye elimizde hiçbişey kalmıyor farkında mısınız.

Kan dökülmüyor gençlerimiz ölmüyor.Adam adaylığını koymuş cumhurbaşkanlığına siyasetini yapıyor oyunu istiyor, ister verirsin ister vermezsin. allah razı olsun kan dökülmemesini sağlayan her bi kuldan, bize düşen dinimizin de adı olan barışa(islam) destek vermektir .

Ahmet Kuru
05.08.2014, 16:17
bu başlığın sonu çok boktan bi yere çıkıyor şimdiden söyleyeyim ben...
ama kapanmasın, kapanmasın ki içimizdekileri bi görelim... kim kimdir ne ne dir.. Görelim ki kimi adam yerine koyacağız kimi koymayacağız öğrenelim...

şahsi yada kurumsal çıkar doğrultusunda kucaktan kucağa otururum derler buna... bu da bunun en iyi kelimelerle seçilmiş tanımıdır...

U.Sadıkoğlu
05.08.2014, 16:18
Kimse size üzerinde yaşadığınız toprak parçasını sevin ya da sevmeyin diye bir baskı yapmıyor. Milli-manevi değerlere saygınız yoksa insani değerlere saygınız olsun. Ben burada Yaşasın Hitler yazsam barbar olurum ama aynı minvalde politika izleyen BDP'nin adayı demokrat.... Hassssssss...

Ceyhun Dündar
05.08.2014, 16:19
keske bolucu bir gorusun olmasaydı.

Ahmet Kuru
05.08.2014, 16:21
Ağabey,

Ancak, Demirtaş'ın terörist olduğu gerçeğini kabul etmez isek burada gönüller kırılır...

adamların yaratmak istediği algıda bu zaten abi...
Bu röportaj da bunun bir parçasıdır... sen Trabzon da bunları kovala, şehrinin kapısından içeri girmeye korksunlar, sonra git onlarla söyleyi yap, bide gel burda ''delikanlı adam '' diye bahset...

Bu adama oy vereninde iyi şeyler diyeninde gelmişini geçmişini.................

Not : bu laflarım cezaysa ona da eyvallah...

Külünkoğlu
05.08.2014, 16:21
Ama ortada kesin olarak bir şey var ki olayın iki tarafı son derece samimiyetsiz.

Kürt ırkçılığını ilke edinmiş siyasetin spor konusunda kaybedebileceği hiçbir şey yoktur. Şuan siyasi hayatın en etkili 10 isimden birine şunu sormuştum. "Kürtler, Din, Siyaset ve Kürtçülük konusunda bir tercih yapmak zorunda kalırlarsa hangisini seçerler ?" tereddütsüz "kürtçülük" diye cevap vermişti. "Vakti zamanında Erbakan hocamıza bile çoğu kereler bu yapılmaya kalkışılmıştır" diye de eklemişti.

Demirtaş samimiyetsiz çünkü biliyor ki oy alabilecek kitlesi belli ve bu kitle herhangi bir spor olayından dolayı onları asla terk etmez.

Bugün bağlı olduğu sözde siyasi hareket bir kitle partisi olsaydı asla bu lafları edemeyeceğini biraz zekası olan herkes anlayabilir.

Trabzonspor taraftarı da iki türlü samimiyetsiz. Birincisi başka bir siyasi parti lideri olsaydı çoktan ortalığı yıkacak olanlar şimdi alkış tutuyor bu çok net ikiyüzlülüktür.

İkincisi, daha düne kadar seçim çalışmaları nedeniyle "Trabzon'a gelecek olan siyasi liderlerin boynuna Trabzonspor atkısı takılmasın" diye birlikte feryat ettiklerimiz şimdi bir siyasinin boynuna atlıyor. Bu da yüzsüzlüktür.

Cihansev
05.08.2014, 16:23
Ağabey,

Uzaktan gözüktüğü gibi değil.. Pkk yı lanetleyerek o bölgede kürt siyaseti adına bir şey yapmak gerçekçi bi yaklaşım değil.. malesef orada devletten ziyade insanlar pkk dan daha çok korkar.. terör örgütü bu insafı adaleti yok. bdp çizgisi pkk nın yörüngesinde evet .. o yörüngeden kurtulabilme imkanları olsa inanıyorum ki kurtulmak isterler.. bi çok kere kendi iradelerinin dışında siyaset yapmak zorunda kalıyorlar.. pkk nın ve apo nun etkinliği azalsa bdp nin şiddetle araya mesafe koymak isteyen tarafı daha da sivrilir.. bence bu manada demirtaş silahlı değil siyasi mücadelenin tarafında olmaya çalışıyor.. ama silahın gölgesinde bu kadar oluyor.. bide bizim şerefsiz medyayıda hesaba katınız..

U.Sadıkoğlu
05.08.2014, 16:23
BDP'nin siyasi ortağı AKP'ye oy verenlerinde gözümde Demirtaş'tan farkı yok hepiniz aynı yolun yolcususunuz...

Ve başlığa yorum yazan/yazacak arkadaşlara tavsiyem babanızı,ananızı, çok sevdiğiniz bir kardeşinizin şehit düştüğünü bir saniye olsun düşünerrk yorum yazın.

Erbay
05.08.2014, 16:25
Demirtaş ne derse desin gözümüzde yerin dibinden başka bir yere gelemez.

ibrahim
05.08.2014, 16:32
adamların yaratmak istediği algıda bu zaten abi...
Bu röportaj da bunun bir parçasıdır... sen Trabzon da bunları kovala, şehrinin kapısından içeri girmeye korksunlar, sonra git onlarla söyleyi yap, bide gel burda ''delikanlı adam '' diye bahset...

Bu adama oy vereninde iyi şeyler diyeninde gelmişini geçmişini.................

Not : bu laflarım cezaysa ona da eyvallah...

Evet futbol konusunda senin siyasi parti liderinden dahada delikanlıdır. Benim gelmişimi geçmişimi tartışacak son kişi senin gibi partizanlardır. Lafını bilde konuş, babamın oğlu değilsin.

Gesendet.

Kaya
05.08.2014, 16:33
Uzaktan gözüktüğü gibi değil.. Pkk yı lanetleyerek o bölgede kürt siyaseti adına bir şey yapmak gerçekçi bi yaklaşım değil.. malesef orada devletten ziyade insanlar pkk dan daha çok korkar.. terör örgütü bu insafı adaleti yok. bdp çizgisi pkk nın yörüngesinde evet .. o yörüngeden kurtulabilme imkanları olsa inanıyorum ki kurtulmak isterler.. bi çok kere kendi iradelerinin dışında siyaset yapmak zorunda kalıyorlar.. pkk nın ve apo nun etkinliği azalsa bdp nin şiddetle araya mesafe koymak isteyen tarafı daha da sivrilir.. bence bu manada demirtaş silahlı değil siyasi mücadelenin tarafında olmaya çalışıyor.. ama silahın gölgesinde bu kadar oluyor.. bide bizim şerefsiz medyayıda hesaba katınız..

Cihan abi,

Olaya çok uzak olduğumu düşünmüyorum esasen...

Demirtaş, "APO nun heykelini dikeceğiz" diyen bir adamdır... Özellikle 1 sene geriye gittiğinizde göreceğiniz çok net terör söylemleri bulunmakta...

Dilersen bunun ölçümlemesini zamana bırakalım...

Benim Kürt kardeşim tanımlamasının içerisine Demirtaş giremez... :)

Ancak, dediğim gibi ne mezhep ne de millet ayrımı yapmayacağız...

Kınadığımız ve tiksindiğimiz tek gerçek PKK dır...

Kürtler değildir... Kürtler'e tek laf etme hakkımız yoktur.. Birlikte PKK yı yokedebiliriz... Ama bunu BDP ile değil gerçek Kürtlerle yapabiliriz...

:)

Sibel
05.08.2014, 16:34
Başlık ve bu zihinler umarım kaybolup gider.
Çok şeyler yazardım ama kalsın. Bu vatan bazılarına çok fazla.
Bu arada Trabzonspor forması da evrenselmiş.
İsrail ordusuna kampanya için başlık açacağım. Forma yollayalım adamlara.
Öcalan çıkınca bir tane de ona veririz.
Nasıl olsa şike sürecinde dik durdular. Katiller bize destek verdi alkış!
Sizinle aynı takımı tutmuyor, aynı vatani duyguları taşımıyorum.
Utanıyorum. Hem de çok.

Cihansev
05.08.2014, 16:38
BDP'nin siyasi ortağı AKP'ye oy verenlerinde gözümde Demirtaş'tan farkı yok hepiniz aynı yolun yolcususunuz...

Ve başlığa yorum yazan/yazacak arkadaşlara tavsiyem babanızı,ananızı, çok sevdiğiniz bir kardeşinizin şehit düştüğünü bir saniye olsun düşünerrk yorum yazın.

bu adama terörist deyince.. bu partiye oy veren 2 milyona terörist deyince bu savaş bitiyor mu.. kendini bu ülkenin bi parçası hissetmeyen bi topluluğa elimizi uzatsak onlara bu ülkeyi sevdirsek ve terör örgütünün yörüngesinden kurtarsakta legal zemine çeksek ne kaybedeceğiz.. aksi durumda hep şehitler verilecek.. devletin gücü olsa o kadar senedir bu örgütü bitirirdi.. malesef devletimiz o kadar güçlü değil ki sınırımızdaki bi bölgede bunlar yuvalanıyor..

must61
05.08.2014, 16:45
Bir çok konuda olduğu gibi yine en mantıklı açıklama bir kez daha bdp, hdp yada diğer bir deyişle pkk'nın siyasi ayağından geldi.

Bazen bunlar hakkında kendimi , fikirlerimi sorgulama ihtiyacı duyuyorum.Çok uzun sürmeden masum insanların katledişi geliyor aklıma.

Algılarla oynuyorlar resmen.

oksoholu
05.08.2014, 16:45
TRABZONLULAR ŞİKE SÜRECİNDE ÖTEKİLEŞMEYİ HİSSETMİŞLERDİR
Trabzonsporlular şike süreciyle kendilerini ötekileştirilmiş olarak hissettiler. Bu konudaki yorumunuz nedir?

Çok haklılar tabii ki. Düşünün sizin ülkenizin parlamentosu, sizin oy verip seçtiğiniz milletvekilleri sizin aleyhinize çalışıyor, size haksızlık yapıyor, sizi ötekileştiriyor. Çaresiz hissederseniz kendinizi. Biz bu ülkeye ait miyiz değil miyiz? Başbakan yanımızda değil, meclis yanımızda değil, savcı-polis yanımızda değil. Bu duyguyu biz çok yaşadık. Yani devlet her şekilde size haksızlık yapıyor ama siz şikayet edecek bir yer bulamıyorsunuz. Yanınızda Allah'tan başka kimseyi bulamıyorsunuz. Trabzonlular da bunları herhalde hissetmiştir. Her Trabzonlu kardeşim yalnızlık ve çaresizlik hissetmiştir ama şundan emin olsunlar Türkiye'nin bütün ezilenleri birbirini anlar. Empati yaparlarsa bunu anlarlar. Trabzon da yaşıyor bunu, Diyarbakır da, Edirne de, İzmir de, Antalya da... Herkes bu duyguyu yaşıyor. O duyguyu birbirimize karşı öfke yerine bir dayanışmaya çevirebiliriz. ..

aynen katılıyorum şike sürecinde Tff nin kürtleri olduk ödekileştik

Cihansev
05.08.2014, 16:52
Çalıştığım yerde kürt bir arkadaşım var.. bi gün dengesizin biri onunda bulunduğu ortamda kürler şöyle hain böyle şerefsizdir falan dedi.. hatta ölsünler gibi bişey dedi arkadaşın kürt olduğunu bilmeden.. müdahale etmeye çalıştık anlamadı.. sonra baktım kızın gözünden yaş geldi.. üzülme falan dedim dengesiziz biri dedim .. bana dediki " Kürt olmayı ben seçmedim ki" .. Hala o laf beynimde yankılanır.. Yani ben şunu biliyorum ki bu sistem bu medya Türklere Kürtlerden nefret etmeyi öğretiyor.. Kendi köyümde kürt kelimesini duyan en iyi kürt ölü kürttür diyor.. sonra bizde kürtlerden vatanı sevmesini bekliyoruz.. bunlarıda göz önüne almanızı isterim

Estragon
05.08.2014, 16:57
Ya hakkaten merak ediyorum.
Vatan toprağını biz/yani sizin gibi düşünmeyen azınlıklardan daha çok sevdiğini iddia eden, siyaseti filan daha iyi bilen, bizden çok daha cesur, milliyetçiğiyle gurur duyan ama asla ırkçılığı faşistliği kendine konduramayan , hatta biz azınlıklardan daha bir hümanist olan , çok samimi insanlardan oluşan ÇOĞUNLUK!

Siz nasıl çözüyorsunuz kürt sorunu? Kürtler mi yönetiyordu Türkiye'yi onlarca yıldır? Ya da bugünkü AKP hükümeti azınlığı mı temsil ediyor? Neyin korkusunu yaşıyorsunuz, çoğunluksunuz adı üzerinde. Siz ne derseniz o oluyor.
Savaşlar ve terör her zaman çoğunluğun ya da güçlünün, azınlığa tahammülsüzlüğünden gelir meydana. Olaylara iki taraftan da , objektif olarak bakamıyorsanız, hiç bakmayın daha iyi bence.

Tabi ki, benden farklı düşününlerin fikirleri asla değişmez, çünkü sizler güvenli limanlarınızı terk etmekten korkuyorsunuz. O kadar ki kafanızda kötü olarak kodlanmış, değer yargılarınıza uymayan bir insan Günaydın bile dese işkilleniyorsunuz.

Yani en azından yorumlardaki nefret kusma biçiminiz bunu gösteriyor.

Sakin olun! Ne istiyorsanız aynen o oluyor.

Estragon
05.08.2014, 16:59
Çalıştığım yerde kürt bir arkadaşım var.. bi gün dengesizin biri onunda bulunduğu ortamda kürler şöyle hain böyle şerefsizdir falan dedi.. hatta ölsünler gibi bişey dedi arkadaşın kürt olduğunu bilmeden.. müdahale etmeye çalıştık anlamadı.. sonra baktım kızın gözünden yaş geldi.. üzülme falan dedim dengesiziz biri dedim .. bana dediki " Kürt olmayı ben seçmedim ki" .. Hala o laf beynimde yankılanır.. Yani ben şunu biliyorum ki bu sistem bu medya Türklere Kürtlerden nefret etmeyi öğretiyor.. Kendi köyümde kürt kelimesini duyan en iyi kürt ölü kürttür diyor.. sonra bizde kürtlerden vatanı sevmesini bekliyoruz.. bunlarıda göz önüne almanızı isterim

Aynen katılıyorum, nefret etmemiz öğretildi. Çok feci bir durum bu. Şurada bile nasıl fena bir şekilde ortaya çıkıyor.

Cihansev
05.08.2014, 17:03
Ekşi sözlüğe baktım.. fenerli bi çok kişi Selahattin demirtaşa oy vermekten vazgeçmiş.. Yani bu demeci oy için verdiğni düşünen arkadaş.. emin ol ki trabzonsporludan 50 oy aldıysa fenerbahçelilerden 50000 oy kaybetmiştir.. hala trabzondan oy beklentisi olduğunu savunmayın.. adam sadece düşüncesini söylemiş

Sibel
05.08.2014, 17:07
Masum Kürt halkı ile terör örgütünü bağdaştırmak mükemmel bir iş.
Vatan bölmeyi barışla bağdaştırmak daha mükemmel bir iş.
Şike var dedi diye terör liderlerini delikanlı yapmak ise paha biçilemez.

Bir karış toprak için bile 15 yaşındaki çocuklar kan verdi bu topraklara.
İçinde Türkü de vardı Kürdü de.
Ama içlerinde vatanı bölmek isteyenler yoktu. Tarihten süregelen doğuyu bölme ideası barış olmuş.
Peki.

Siz kolay gelsin.

Kaya
05.08.2014, 17:12
Hala PKK ve Kürt ayrımını yapamıyorsunuz...

Kürtlere laf etmek kimin haddine... Adam vatanına bağlı ise kim ne diyebilir...

Devletin başına pek çok dönem Kürtler geçmedi mi? Yönetmedi mi?

Daha niceleri de üst düzey görevlere gelecektir...

Zira, Demirtaş'ın "APO nun heykelini dikeceğiz" sözünü ben unutturmayacağım arkadaş... Kimse kusura bakmasın...

Her şeyden önce insanız. Hepimiz eşitiz... Ama maalesef ki iyi ve kötünün ayrımını yapamıyoruz...

Bir millet komple iyi olmayacağı gibi kötü de olamaz... Bu bağlamda Türk ve Kürt her zaman eşittir ve eşit olmaya devam edecekir...

Benim Kürt arkadaşım Demirtaş'ı ve benzeti itleri söverken burada sahip çıkanları görmek beni bir hayli şaşırtıyor... :)

Adem Akyüz'
05.08.2014, 17:27
Ben mi yanlış okuyorum diye tekrar tekrar okudum ama hep aynı şeyi anlıyorum.

Bu pkk sevicisi terörist, bu yasa değişikliği için hayır oyu kullanacağız derken(kendi dahil partisinin çoğu kullanmadi) bunun sebebini "ilgilenilmesi gereken daha önemli şeyler var, onlar dururken şikecilerle uğraşmaya gerek yok" diye açıklıyor. Yani ne şikecilere kızıyor veya laf söylüyor, ne de bu yasa değişikliğinin yanlış olduğunu belirtiyor. Sadece bu gereksiz bir konu, bunu geçelim demek için hayır oyu kullanacaklarını söylüyorlar. Burada bizim söylediklerimizle aynı olan, Demirtaş'ın bizi savunan, haklı gören kısmı neresi ben anlamadım.

Ki bu pkk sevicisi Trabzonspor'a haksızlık yapıldı, o sezonun şampiyonu Trabzonspor'dur vs. tarzında cümleler de söylese bu onun terörist olduğu gerçeğini değiştirmez. Ona karşı sempatiyle bakmamı sağlamaz. Umarım diğer taraftarlarımız için de öyledir.

Külünkoğlu
05.08.2014, 17:38
Bu başlığı mümkünse silmenizi rica ediyorum.

Daha fazla kardeşim arkadaşım renkdaşım dediğim insanların bu hallerini görmek bilmek istemiyorum.

Bayraktaroğlu
05.08.2014, 17:46
bu platformda bu tartışılmasın kapatın bu başlığı biz bu teröristin bizi savunmasına ihtiyaç duymayız.bu vatan için toprağa düşenlerin hatırına kapatın bu konuyu

Sefa Murat Dokuz
05.08.2014, 17:50

o üstte saydıkların kötü bişey mi ? Aleviler yada diğerleri tü kaka mı ? Ayrıca bir siyasetçi toplumdaki herkesten oy talep etme hakkı var

U.Sadıkoğlu
05.08.2014, 17:53
bu adama terörist deyince.. bu partiye oy veren 2 milyona terörist deyince bu savaş bitiyor mu.. kendini bu ülkenin bi parçası hissetmeyen bi topluluğa elimizi uzatsak onlara bu ülkeyi sevdirsek ve terör örgütünün yörüngesinden kurtarsakta legal zemine çeksek ne kaybedeceğiz.. aksi durumda hep şehitler verilecek.. devletin gücü olsa o kadar senedir bu örgütü bitirirdi.. malesef devletimiz o kadar güçlü değil ki sınırımızdaki bi bölgede bunlar yuvalanıyor..

İsrail'e de katil demek yok o zaman...

Elimizi uzatalım :)

Özgür Hacıosmanoğlu
05.08.2014, 18:17
Karadeniz'den nasıl oy toplarım arayışları... Bu karaktersizin adı bu foruma olmaz beyler, kaldırılmalıdır başlık.

Fatih Kuloğlu
05.08.2014, 18:17
Herzaman söyledim halihazırda Türkiyedeki en iyi siyaset yapan kişidir .

Ancak gelgelelim ki mitinginde bebek katili aponun bayrağını dolaştıran kişi babam olsa fark etmez.

agahozlu
05.08.2014, 18:37
Kusura bakmayın arkadaşlar ama bebek katilinin adamı olan birisini ben savunamam destekleyemem. Destekleyene de saygım sonsuzdur.

Barış için, islamiyet için desteklememiz gerekildiği söyleniyorsa da, Allah'ın verdiği canı Allah'tan başkası alamaz. Bir insanı öldürmenin cezası Kur'an da yazıyor. Binlerce kişiyi ortada haklı bir sebep yokken gençlerden yaşlılardan kundaktaki bebeklere kadar kurşuna dizerken yok pahasına öldüren bir yapı, sistem, görüş adını ne derseniz deyin benim işime gelen bir açıklama yapması bana hiç inandırıcı gelmez.

Biri hak hukuk yiyor, insan öldürenler de hak hukuk yiyenlere sözde laf atıyor. Trajikomik bir durum. Allah'a şükür insanın en büyük özelliği düşünebilmesi...

Badaloğlu
05.08.2014, 18:37
APO da İmralı'da... Onunla da röportaj yapılacak mı? :)

Haklısın Kaya, acaba apo piçinin şike konusunda düşünceleri ne? Bende dört gözle bu röportajı bekliyorum! Entel, dantel takılacağım diye maskaralığın alemi yok :(

Bencede bu başlık kapatılsın. Rezilliğin alemi yok!

burasıdaTRABZON
05.08.2014, 18:38
:alkış:

Gesendet.

kyodou
05.08.2014, 18:53
şu konuya hala kilit vurulmaması ayıp gerçekten. bir pkk lının Trabzonsporumuzu oy için (olmasa bile) savunmasına ihtiyacımız mı var ?

Oğuz ZEYTİN
05.08.2014, 19:08
Başlıkta adı geçen teröristin Şike Davası üzerinden Trabzon(spor)'u kirli siyasetine alet etmesini tartışıyorduk.

Ama mesele o değil galiba, gelen mesajlara bakıyorum da bölücü kürtleri ve açılımcı islamcıları şirinleştirme çabası var. Trabzonspor'u aradan çıkaralım o zaman.

*

İsteyen istediği pisliğe, katile, hırsıza, yalancıya oy versin... Cehenneme kadar yolunuz var.

Dün Hrant'ı andılar, bugün Demirtaş'a güzellemeler diziyorlar, yarın Kato'ya veya Kandil'e çıksınlar. Dedelerinizi kovmadık ama sizinle kavgamız var!

Mustafa Ayazoğlu
05.08.2014, 19:14
demirtaş popülizm peşinde

artvints
05.08.2014, 19:24
ne peşinde olduğu önemli değil.adam doğruyu söylemiş. bunları söylemeyen bir sürü türk! ve önemli biri olduğu söylenen insan var bu ülkede. onlar doğruyu söyleseydi, yapsaydı da bu adama kalmasaydı bu işler. bu adamdan daha tehlikeli insanlar, atatürk laiklik falan diye ortalıkta dolaşıyorlar.

Gökhan Topsakal
05.08.2014, 19:29
Birçok trabzonlunun ve malesef Trabzonspor'lunun "ırkçılığa karşı olmak"tan anladığı malesef zenci sevmek..

yazılanlar çoktan "benim kürt arkadaşım da var" a bağlanmış..

ne karadenizin derelerini ağlatan, ne denizinizi kurutuan... ne parasını vererek ege ve akdenizin kıyılarını parsellenmesine müsade eden.. ...ne de bir Trabzonsporlu olarak yıllardır hakkın olanı senelerdir senden sakınan kürtler değil..bdp de değil...selahattin de değil..

seçim öncesi oy çalışması diyen arkadaşıım, o gece mecliste "bu yasa bi saçmalk diyen tek partninin Bdp olduğunu gerçekten hatırlamıyo musun?

cyberentalpi
05.08.2014, 19:29
demirtaş karadenizlilere şirin görünme peşinde
ekmelettin abarttı

yahu
bahçeli ne peşinde peki
klıçdaroğlu ne peşinde peki

daha da önemlisi Erdoğan peşinde
hadi bu adam eli kanlı katil
bu katillerle şu an pazarlık halinde değil miyiz. bu adam hain kabul. peki pazarlık edenler milli kahraman mı ?
kabul edelim ki adam kesinlikle doğruları demiş. Koray aydın dahil kaç kişi bu denli Konuşmuş. 6-7 Trabzon milletvekili hattabaşkan bizim HacıOsmanoğlu ve Şener konusşmuş mu. Bir tane başkan adayımız utanc verici diyebilmilmiş mi ?
Faruk Özak Konusmuş mu ?
Erdoğanb Bayraktar konuşmuş mu ?
volkan canalioğlu ne demiş.

geri kalanların isimlerini bile bilmezsiniz.

Bu adamın söyledikleri gözümüze batıyorsa yazıklar olsun diyip size haksızlık yapanlara oy vermeyi kesecek misiniz ?

Oğuz ZEYTİN
05.08.2014, 19:47
demirtaş karadenizlilere şirin görünme peşinde
ekmelettin abarttı

yahu
bahçeli ne peşinde peki
klıçdaroğlu ne peşinde peki

daha da önemlisi Erdoğan peşinde
hadi bu adam eli kanlı katil
bu katillerle şu an pazarlık halinde değil miyiz. bu adam hain kabul. peki pazarlık edenler milli kahraman mı ?
kabul edelim ki adam kesinlikle doğruları demiş. Koray aydın dahil kaç kişi bu denli Konuşmuş. 6-7 Trabzon milletvekili hattabaşkan bizim HacıOsmanoğlu ve Şener konusşmuş mu. Bir tane başkan adayımız utanc verici diyebilmilmiş mi ?
Faruk Özak Konusmuş mu ?
Erdoğanb Bayraktar konuşmuş mu ?
volkan canalioğlu ne demiş.

geri kalanların isimlerini bile bilmezsiniz.

Bu adamın söyledikleri gözümüze batıyorsa yazıklar olsun diyip size haksızlık yapanlara oy vermeyi kesecek misiniz ?

1) Teröristin alternatifi olarak onlarla görüşen, pazarlık eden açılımcıları gösteremezsiniz. Çünkü ikisi de aynı saftadır. Fakat bu işbirlikçilere karşı Türklüğün gururunu yaşayan ve yaşatan Üçüncü Yol her zaman vardır.

2) Bu terörist konuştu, iyi aferin, sarılın boynuna! Peki ilgili yasa mecliste oylanırken tavrı/tercihi ne oldu? 550 vekilden 6 tanecik (4'ü bunlara ait) RET oyu çıkmış, bu aslan parçası nerelerdeymiş?

Bunun gibi ortalıkta efe efe dolaşan Şamil Teyyare'si o gün niye meclise giremedi?

Kaya
05.08.2014, 19:47
ne peşinde olduğu önemli değil.adam doğruyu söylemiş. bunları söylemeyen bir sürü türk! ve önemli biri olduğu söylenen insan var bu ülkede. onlar doğruyu söyleseydi, yapsaydı da bu adama kalmasaydı bu işler. bu adamdan daha tehlikeli insanlar, atatürk laiklik falan diye ortalıkta dolaşıyorlar.

Ya arkadaş etmetin eylemeyin!

Haksızlık eden Türk diye kimi koruduk yau!

Haksızlık edenin hangi milletten olduğunun ne önemli var...

Uydurma ve gerçel dışı sallamayınız lütfen!

Bugün kendisi ile görüşülen kişi bir pkk lı, bir terörist, 30 yıl kan dökülmesine imkan sağlayan bir kişi ve tüm vatanına bağlı Kürtleri zor duruma düşüren itin tekidir...

Kürtler bu şerefsizlerin yüzünden bu vatanda zorluk çekerken siz pkk ya destel veren, uyuşturu - kadın ticareti yaparak maddi imkan sağlayan bu şerefsizlerin 2 şike lafına tav oluyorsunuz...

Bu büyük bir vebaldir...

Kötüye kötü dememektir...

Ahirette bu işin çok sert hesabı olacaktır...

Kocaman yazık...

Memleket akıl tutulması yaşıyor...

Pkk ve demirtaş tayyip sayesinde en iyi dönemini yaşarken siz tayyip küfür edin bir de demirtaş a helal diyin...

Nasış bir çelişkidir bu!

kudu_89
05.08.2014, 19:50
bişe peşinde değil adam doğruyu söylemiş

altinkaya08
05.08.2014, 19:52
Bu adamı sırf pkk yanlısı diye sevmem ama bu söylediği beyan sürecin başından beri söylediği ve arkasında durduğu beyanı. Oy için şirin gözükmektedir fikirleri ise bastırılmış duyguların bir nevi yansımasıdır. Adam oy için uğraş saydı şike yoktur derdi. Fener ve bjk camiasının düşünürsek 30-35 milyon kişiye karşılık bizim camia.gerisini siz düşünün.

Uğurtan
05.08.2014, 20:11
Mesajım silinecek ne yazmıştım?

Ha tabii "kin ve nefret" kusmamıştım.

Doğrudur.

İlker Yazıcıoğlu
05.08.2014, 21:07
Kusura bakmayın da şike süreci bazı duygularımızı zedelemiş,eski hassasiyetimizi biraz törpülemiş olabilir(kendi adıma konuşuyorum) ama bir bölücünün daha doğrusu teröristin lafı beni alakadar etmez....

Şunu da ifade etmek isterim.Benim gözümde erdoğan da aynıdır,demirtaş da aynıdır....

O kadar demokrat olamadım malesef!!!

Bir siyasetçi tabi ki de herkesten oy isteyebilir,şirin gözükmeye çalışabilir.Bu anormal değil.Zaten ezelden beri de yapılan budur.

Ama bu şahsın varsayalım samimiyetine inandık.Sonra ne olacak?

İkili tartışmalar girmeye gerek de yok.

Hayatta iki şeyi tartışmaktan nefret ederim..

Biri din,diğeri siyaset....

Hassas konular....

Öznur61
05.08.2014, 21:18
Vay be demek yarın bi gün Öcalan CB adaylığını koysa aynı şeyleri söylese iyi demiş sonuna kadar haklı demiş olup oyunu ona verecek.

Tartışmaya felan gerek yok, belkide sen konuşma başlığı terket diyenlerde olacak ama sonuna kadar değersiz ve olmaması gereken bi başlık.
Kimse kusura bakmasın.

Şuan oy kullanacak yaşta değilim ama oyumu verirken önce askerimi şehidimi düşünür ondan sonra veririm oyumu.
Hem Trabzonsporun böyle adamların lafına sözüne ihtiyacı yok.

Önce Vatan, Sonra Trabzonspor.

İlyas Özdemir
05.08.2014, 21:23
bu zatın söyledikleri umrumda bile değil zira kendisi ve savunduğu fikirlerini sevmem hatta seveninide sevmem kısa ve net

aksamvakti
05.08.2014, 21:38
Şike sürecinde bizimle aynı şeyleri söyleyen sadece BDP vardı. Bölücülük üzerine siyaset yapan bu kişiye oy verecek değilim elbette ama bizim hakkımızı sadece BDP'nin savunması zoruma gidiyor.

Sadece pkk partisi değildi Büyük Birlik Partisi genel başkanı çok net ifadelerle şikeci demiş. Bizimle hatta bizdende ağır cümleler kullanmıstır biz ne yaptık % 1.5 oy verip yolladık

http://www.youtube.com/watch?v=7QoLpDhHIqg

buyrun dinleyin..

cyberentalpi
05.08.2014, 21:58

ne kadar güzel söyledininiz.

adamların görüşüne saygı göstereceğiz. halletmemiz gereken şeyler bunların vatandas olmasını sağlamak.
değilse adamlara zaten bir şey yapmıyorsun. birde tonla oy hesabı yüzünden imtiyaz tanıyorsun

selahattin demirtaş ı zaten Milletvekili yapmışız. Adam oldukça güzel konuşmus. neymiş hesabı varmıs. he gülüm sikebahçelisi, gs lisi, bjk lisi ile hesaplarını gördü. ha adam gider yarin fb nin hakkı yendi edebiyatı yaparsa ilk serefsiz ben derim

Hotaman
05.08.2014, 22:14
Sadece pkk partisi değildi Büyük Birlik Partisi genel başkanı çok net ifadelerle şikeci demiş. Bizimle hatta bizdende ağır cümleler kullanmıstır biz ne yaptık % 1.5 oy verip yolladık

http://www.youtube.com/watch?v=7QoLpDhHIqg

buyrun dinleyin..

Fazla bile vermişiz bizim millet adam olana oy vermez zaten.
Bu arada umarım başlık kapatılmaz, bence tartışma çok yönlü fikir veriyor. Gerçi olay artık Trabzonsporla ilgili değil gibi...

Konuya tekrar dönersek Herhangi bir şekilde Apo'yu referans gösteren biri benim gözümde siyaset değil tehtit üretiyordur. Ancak bdpye bu kadar karşı olup mevcut iktidarı övme çabaları çakışmaktadır. Daha önce de yazdım, demirtaş Suriye ile savaş çıkarmak için kendi karakolumuzu vurmayı düşünen/tartışan zihniyetten daha terörist değil.

ibrahim
05.08.2014, 22:19
...

selahattin demirtaş ı zaten Milletvekili yapmışız. Adam oldukça güzel konuşmus. neymiş hesabı varmıs. he gülüm sikebahçelisi, gs lisi, bjk lisi ile hesaplarını gördü. ha adam gider yarin fb nin hakkı yendi edebiyatı yaparsa ilk serefsiz ben derim

Aynen. Daha öncede söyledim, Trabzonspor penceresinden bakıyorum tüm siyasi kişi(liksiz)lere. Hakkımıza tecavüz eden akp chp mhp benim için tukaka ise bdp ve diğer haklıya hakkını verenler tam tersidir.

Gesendet.

bodozlama
05.08.2014, 22:57

Diyecek başka bir şey yok. Yorumlara bakınca bizim millet için aklıma nedense bir atasözü geldi.

"Tutmayın küçük enişteyi"

Kaya
06.08.2014, 00:42
Demirtaş ve Tayyip arasındaki büyük işbirliğini göremeyenler kördür...

Ve inatla dioyorum ki;

Bizim tepkimiz Pkk ve pkk lılaradır...

Kürtler'e deildir. Onlar bizim kardeşimizdir. Öyle kalacaktır.

Siz farklı göstermeye çalışasanız bişe bu böyledir...

Muhteva
06.08.2014, 01:56
Her zaman söylediğim gibi Türkiye'de benim gördüğüm hayatta olan en olgun ve zeki siyasetçi Demirtaş ama karşı safta onun için yuhalanacaktır :)
Oy kaygısı güden adam hiç kusura bakmayın ama feneri yalayabildiği kadar yalar yok eğer adaletse düşüncesi doğruyu açıkça söyler kimseden çekinmez..!
Hayat felsefesi ve davası çok farklı olabilir ben buna bakmam söylediğine bakarım doğruyu kim söylerse söylesin doğrudur..

Muhteva
06.08.2014, 02:04

Cinsel tercih ne zamandan beri sapıklık oldu..? Alevi olmakta size göre sapıklık sanırım :)

Bu çağda hala bu tür söylemler de bulunmak komik gerçekten..

Bu insanlar bu ülkenin vatandaşıysa doğal olarak oy haklarıda var onları yok sayamazsınız..

Tabi Tayyip çıkıp benim lezbiyen kardeşlerim,benim gay kardeşlerim bu seçimde inşallah mührü bize basacaklar diyemiyor tabandan tepki yağar sonra :)

Uğurtan
06.08.2014, 03:37
Lağım diyen aynaya baksın.

Klavyeden kendine kişilik oluşturmasın.

İnsanların yüzüne diyemeyeceği şeyi yazmasın.

1 numaralı beşeri ilişki kuralıdır.

melekcilingir
06.08.2014, 04:06
Arkadaşlar hakikaten olmuyor ama. Tamam itinalı yazıyor birçok kişi ama, sinirler gerilince yine Hrant lafı sıkışmış araya. Yapmayın şunu lütfen. Gerçekten aklım çıkıyor yerinden. Ben Hrant'ın komşusuyum. Birçok Ermeni arkadaşım da kardeşimdir. Şu nefret söyleminden arının artık lütfen. Kendiniz için arının. İnsan olabilmek için yapın bunu. Anlamıyorsunuz çok belli. Anlasanız böyle konuşamazsınız.

Ben geçen sene ırkçılık üzerine bir başlık açmıştım. Hiç de öyle siyaset konuşmak için değil, dilde saklı ırkçı ifadeleri bulup çıkarmak için. Çok da keyifli bir tartışma gidiyordu. Bence bizim foruma çok gerekli. Çünkü kimseyi incitmeden (çünkü hiçbir siyasi tartışmaya girmeye gerek kalmadan yapılabilecek bir tartışma) neyi daha doğru ve özenli ifade edeceğimizi konuşabiliriz.

Son olarak siyasi bir şey yazacağım. Barış iyidir, insanı iyileştirir. Barış yaralarımıza en iyi gelecek şeydir.

Sevgiler...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
06.08.2014, 04:58
Değerli arkadaşlar;

Bu konu fazlasıyla bizim konumuzun ve amacımızın dışına çıkmıştır.

Birbirimizi kıracak ve rencide edecek seviyeye gelen bu ve benzer nezaketteki konuların tartışma yeri BMN değildir.

Bu başlıkla görülmüştür ki asıl önceliği asla Trabzonspor olmayan ve olmayacak olan siyasileri elimizden geldiğince futboldan ve Trabzonsporumuzdan uzak tutmaya çalışmamız gerekirken tam da meclisimizin göbeğine yerleştirmemiz zaman ve emek kaybından başka bir getirisi olmayan bir tutumdur.

Şahsi kanaatimce başlangıçta BMN Forumlarına taşınması hata olan bu konuyu anlayışınıza sığınarak kilitliyorum.

Siyasileri, hiç birini diğerinden ayırmadan kendi "kirli çıkarlar tiyatrosuna" terketmeyi öneriyorum.

Saygılar, sevgiler.