PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kemençe kursu aranıyor

Adem Erdoğan
02.10.2006, 12:19
İstanbul anadolu yakasında(kadıköy üsküdar civarı) kemençe kursu aranıyor.Alakalı bi yer Gören duyan bilen varsa buraya yazarsa sevinirim.

Emorfo
03.10.2006, 10:02
Kemençe Üstadımız Yusuf Cemal Keskin'in Ümraniye'de kemençe kursu açacağını duymuştum... Net bilgi alırsam haberdar ederim seni.

Adem Erdoğan
03.10.2006, 22:58
Kemençe Üstadımız Yusuf Cemal Keskin'in Ümraniye'de kemençe kursu açacağını duymuştum... Net bilgi alırsam haberdar ederim seni.

Hadi yaa.Yusuf cemal keskin bizim bi arkadaşın akrabası.neyse hocam haberin olursa yazarsın.

sümela61
14.10.2006, 11:47
arkadaşlar ben de "horon" kursuna başlamak istiyorum... bildiğiniz ya da tavsiye edebileceğiniz bir "kurs" var mı?... ayrıca BMN'den başka arkadaşlar da "horon" öğrenmek isterse beraber de gidebiliriz...

tabi İstanbul'dan arkadaşlarla... :)

Uğur Aydın
14.10.2006, 19:11
Vallahi aslında bende çok istiyorum,haberleşiriz...

bahadiroglu
15.10.2006, 00:05
İstanbul/Üsküdar Çayeliler Derneğinde; Kasımın ilk haftası başlayacak bir kemençe kursu açılıyormuş.

bahadiroglu
15.10.2006, 00:11
arkadaşlar ben de "horon" kursuna başlamak istiyorum... bildiğiniz ya da tavsiye edebileceğiniz bir "kurs" var mı?... ayrıca BMN'den başka arkadaşlar da "horon" öğrenmek isterse beraber de gidebiliriz...

tabi İstanbul'dan arkadaşlarla... :)

İstanbulda Topkapıda Maçka Sevinç (Soldoy) Köyü derneğinde Aclan Sezer Genç horon kursu veriyor.Ama şu an başladı mı bilmiyorum.Her sene yeni ekipler yetiştiriyor ve bu insanlar gerçekten horona aşık,aşırı ilgileri var anlayacağınız.Bence derneğe gidip bilgi almanız yeterli olacaktır.

Aynı dernekte birde kemençe kursu bulunmaktadır.Kursun Hocası TRT devlet sanatçısı NACİ KESKİNdir.

Derneğin adresini tarif edeyim :

Topkapı Eresin otelin hemen arkasında iki katlı ufak bir bina...

Hatta tam o hizada SERANDER CAFE var.Onun sağındaki merdivenlerden devam edince hemen karşınıza çıkar.Zaten yoldan gözüküyor dernek.Ben arada sırada bu derneğe uğruyordum geçen sene İstanbula geldiğim vakitler.

A.Hilal Çakıroğlu
15.10.2006, 01:21
Yusuf Cemal keskin'in böyle bir kursu yokmuş. Ancak Oğlu Yaşar abinin kurs verme ihtimali var ama o da henüz kesin değilmiş

Tunga
15.10.2006, 01:31
Kısmetse ben Ramazan'dan sonra kemençeye başlayacağım. Daha netleştirmedik. Netleştiği zaman sizlere haber vereceğim.

Kurs Topkapı tarafında olacak. Horon kursu da var üstelik ;)

bahadiroglu
15.10.2006, 02:20
Kısmetse ben Ramazan'dan sonra kemençeye başlayacağım. Daha netleştirmedik. Netleştiği zaman sizlere haber vereceğim.

Tamam işte o kesin Soldoylular derneğinde olacaktır.Kursuda Naci hoca verir.
Horonuda aclan bey öğretir.
Yani büyük ihtimal hatta kesinde diyebilirim orda olacak diye.

galyanlim
15.10.2006, 02:23
gel samsuna gel çalmasini bilmeyruk ama fena oynaruk o horoni hhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaa

Adem Erdoğan
15.10.2006, 02:30

hangi günler olacak acaba haftasonu olursa bizim için çok iyi olur.

Adem Erdoğan
30.10.2006, 17:52
eee uşaklar yokmu bi ses seda..

bahadiroglu
31.10.2006, 00:45
eee uşaklar yokmu bi ses seda..

haftasonu Naci Keskin hocayla görüşme imkanım oldu.

Topkapı soldoylular derneğinde kurs vereceğim dedi bana.

Derneğin nerde olduğunu zaten tarif ettim.Telefonunu da bulup buraya yazarım.Gerekirse telefonla da bilgi alırsın.

AYYILDIZ
31.10.2006, 09:56
anadolu yakasında yokmu kardeşler

sümela61
01.11.2006, 16:28
@bahadıroğlu

horon kursu konusunda da görüşebildiniz mi?... ya da bir bilginiz var mı?...

bahadiroglu
01.11.2006, 18:32
Horon kursu da mutlaka açılacaktır.

Hatta belkide şu an başlamıştır bile.Ben eylül-ekim gibi horon kursu başlayacak diye biliyordum.

AtalaY_BuğrA
01.11.2006, 23:13

Bekliyoruz abi haberini 1999 da aldık bitane hala evde boş boş duruyor garibim. Azıcık ses gelsin da tellerinden :D

#10 Fietra
01.11.2006, 23:15
İSMEK'de de Kemençe kursları olabiliyor.

Adem Erdoğan
03.11.2006, 02:03
İSMEK'de de Kemençe kursları olabiliyor.

ismek nedur nerdedur.

sümela61
21.11.2006, 17:39
ismek nedur nerdedur.

http://www.ismek.org/portaltest/default.asp

sümela61
21.11.2006, 17:40
nedir son durumumuz bu arada?... var mı bir gelişme?... kursa başlayan var mı?...

ozcan_asanoglu
21.11.2006, 18:02
uşaklar, anadolu yakasında kemençe kursu veren bir yer varsa ben de gitmeyi düşünüyorum. (tabi uzmanlarınca, kabiliyet düşmanı olmadığımız kanısına varılırsa):)

var mı bildiğiniz bir yer...

Burçak
21.11.2006, 18:08
yaw bi tuhaflık var sanki. herkes kursa öğrenci arar bizde kurs arıyoruz :)

sümela61
21.11.2006, 18:22
aslında var ya, BMN organizatörlüğünde bu tip kurslar düzenlenebilse ne hoş olurdu değil mi?...

kemençe, horon, lazca gibi (kültürümüzü korumaya ve gelecek nesillere aktarmaya yönelik) kurslar...

Adem Erdoğan
21.11.2006, 19:07
aslında var ya, BMN organizatörlüğünde bu tip kurslar düzenlenebilse ne hoş olurdu değil mi?...

kemençe, horon, lazca gibi (kültürümüzü korumaya ve gelecek nesillere aktarmaya yönelik) kurslar...

lazcaya gerek yok türkçe yeterde bize diğerleri için düşünce çok güzel.

bahadiroglu
25.11.2006, 20:07
beyler kurslarla ilgili ayrıntılı bilgiyi www.serander.net ten okuyabilirsiniz.

İletişim adresleri ve telefonlarda bulunmaktadır.