PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hakkımızı yiyen adam!!!

Özsu
01.10.2006, 17:45
Ewt arkadaşlar fener-Trabzonspor maçında şampiyonluğu elimizden alan adamdan kurtulduk.. fenerliler bu habere çok üzülecek ama uğruna yürüyüşler düzenlediğimiz, hakkımızı her yerde herzaman arayan biz Trabzonsporlulara müjde....

Cem Papila hakemliği bıraktı
01 Ekim 2006 14:45

Beşiktaş-Samsun maçında gösterdiği 5 kırmızı kart sonrası müthiş bir popülarite sağlayan Papila, FİFA'dan düşürülünce hakemliği bırakma kararı aldı...

Son hazırlanan listede Yusun Yıldırım'la birlikte FIFA'dan düşürülen Cem Papila, resmi açıklamasını yarın yapacak. Özellikle Beşiktaş-Samsunspor maçında gösterdiği 5 kırmızı kart sonrası müthiş bir popülarite sağlayan Papila, iki yıldır FIFA kokartı taşıyordu.

Henüz 40 yaşında olan ve bu yıl içinde Avrupa'da üç maçta görev yapan Papila, Türk hakemliğinin önemli isimleriden biri olarak dikkat çekiyordu. FIFA listesinden çıkartılması sürpriz olarak değerlendirilen Cem Papila, karizması ve otoritesi ile ön plana çıkıyordu.

Bilindiği gibi FIFA listesinden Cem Papila ile birlikte Yunus Yıldırım çıkartılmış, yerlerine ise Bülent Yıldırım ve Kuddusi Müftüoğlu alınmıştı. Çıkartılan hakemlerin, yılbaşına kadar da FIFA kokartı takma hakkı bulunuyordu. Papila'nın bırakması ile Turkcell Süper Lig'deki hakem sayısı 28'e düştü..

Bu kararı bekliyordum...
A Klasmanı futbol hakemlerinden Cem Papila, ''FIFA listesinden çıkartılmam benim açımdan sürpriz olmadı, özel sebeplerden dolayı böyle bir kararın alınacağını tahmin ediyordum'' dedi.

Soruları yanıtlayan Papila, Merkez Hakem Kurulu Başkanı'na hakemliği bıraktığına yönelik sözlü bilgi verdiğini, yazılı olarak ta yarın kararını sunacağını söyledi.

İstifasıyla ilgili basın toplantısı şeklinde açıklamalarda bulunmasının söz
konusu olmadığını anlatan Papila, şöyle konuştu:

''Her zaman hedefli hareket eden biriyim, hedeflerim de vardı.
Beklentilerim, FIFA'da yükselmekti. Bir kademe yükselmiştim, dördüncü kademeye yükselmeyi hedeflerken böyle bir karar alındı. Ben de hedef kalmayınca istifa etmeyi uygun gördüm. FIFA listesinden çıkartılmam benim açımdan sürpriz olmadı, özel sebeplerden dolayı böyle bir kararın alınacağını tahmin ediyordum. Spor hukukçusu veya spor adamı olarak bu camianın içinde kalmak istiyorum. Camia derken de spor camiasını kastediyorum. Kısmet olursa ileri ki günlerde gözlemcilik gibi düşüncem var.''

Berat
01.10.2006, 17:47
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=480859#post480859