PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'da Nelerin Değiştiğini Görmek İsterdiniz?

Ergin Varlibas
08.07.2014, 14:43
Trabzonspor yönetiminden beklentileriniz nelerdir?

Örnek olarak ;

Yeni bir websitesi

Daha güzel bir forma dizaynı.

Yeni sponsor anlaşması

Daha iyi bir scout ekibi

vs gibi

Fikirleriniz nelerdir?

Fatih Kuloğlu
08.07.2014, 14:46
Kesinlikle ilk düşüncesi Trabzonspor olan Trabzonspor menfaatleri için herşeyi göze alabilen siyasetten %100 arınmış bir başkan ve yönetim.

2.olarakta başarılı bir oyuncu bulma ekibi

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yiğit Gayretli
08.07.2014, 14:46
Yönetim :)

salihismet
08.07.2014, 15:42
Sike davasinin bi sekilde Trabzonsporun yakasindan düsmesini düsürülmesini istiyorum, cünkü hak hukuk
ve adalet istiyorsak bunu tüm Türkiye icin istemeliyiz, bu is artik Türkiyenin bir sorunudur. Hukuksuzluk sirf futbolda degil
asagi yukari her alanda vardir.

Ergin Varlibas
08.07.2014, 15:49
Sorumda, Trabzon yönetiminden ne beklerdiniz demiştim. Yani Trabzonspor klübünde nelerin değişmiş oludugnu görmek isterdiniz.

Başka örnekler vereyim;

Ben mesela çok güzel bir video klip hazırlanmasını isterdim, antreman sırasında çekilen, taraftırımıza takımımızı sevdirecek, komik ve gaza getiren tarza bir video. Takımın PR videosu gibi birşey.

Bu tarz şeylerden bahsediyorum. Klasik duyduğumuz şeyler değil.

Tabiki size katılıyorum. Trabzonspor yönetimi gerçek bir Trabzon aşığı ve Trabzonsporlu olup, sadece Trabzonspora değil Trabzona da yatırım yapmalıdır.

Ergin Varlibas
08.07.2014, 15:51
Başka güzel bir deneme söyle olabilir:

Avrupa maçları için şehirimize gelen yabancı taraftarlara özel turlarlar hazırlansın. Trabzon gezdirilsin, tarihi yerler, güzel restoranlar gezdirilsin. Ülkelerine döndüklerinde Trabzon şehirini ve misafirperverliğini unutmasınlar

HOPA'LI TS'Lİ
08.07.2014, 15:53
1- Trabzonspor ile yatıp kalkan bir Başkan ve yönetim

2- Avni Aker'de tüm tribünlerin büyük bir gürültüyle ve ortak tezahürat yapması

artvints
08.07.2014, 16:12
trabzonspor un stat atmosferinin değişmesini isterim.çok garip bir ortam var orda.gruplar bazen kendi arasında bir mücadeleye giriyor.bir taraf çekirdekçi diye suçlanıyor. birincil durum unutuluyor çoğu zaman. oraya maç izlemeye gidiliyor.orda birleşip tezahürat yapmak falan zorunda değilsin.kimse sizin grubu dinlemek zorunda da değil.takımı destekleyecem diye aslında takımdan rol çalıp, ilgiyi kendi üstüne çekmeye çalışıyorsun. bunu değiştirmek için epey bir değişmesi gerekiyor kafaların.

tezahürat bir görev değildir.taraftarın bağırmak takımı ateşlemek gibi görevleri olmaz.bunlar karşılıklı ilişkilerdir.futbolun dili aynıdır, sahada güzel bir hareket gördüğünde taraftar buna tepki verir.veya takım baskı yaptığında taraftar da ayağa kalkar ve bağırmaya başlar.bunlar spontane gelişir.temelde aynı pozisyonlara tepki verileceği için de stadın genelinde benzer atmosferi yakalarsın. ama yok ben illa grup kuracam diiyip.bir de reis seçip, şöyle bağırın ulan diye tribün oluşturursan orda başka şeyler devreye giriyor.üstüne 50 tane de grup var. yaw herkesi rahat bırakın, bireysel bir etkinlik olarak kalsın maç izlemek.

ayrıca bakıyoruz ki birsürü taraftar grubu var.demek ki biz çok sevmiyoruz grup olmayı.ne gerek var kendini zorlamaya, toplumdaki en küçük azınlık olan bireyde kalalım biz. zaten trabzonspor diye bir çatımız var.bunu ayrıca bölmeye gerk yok.illa grup kuracam diyorsan.internet üzerinden platformunu yaparsın.sonra etkinliklerini de yaparsın.ama statta takımı çoşturucam diye, bir de iyi birşey yaptığını zannederek kenarda garip garip şarkılar falan söylemeye gerek yok. başkanın bu konuda bizim özel amigolarımız olacak ve besteler yapacaklar gibi açıklamaları oldu ki, allah korusun diyebiliyorum başka birşey aklıma gelmiyor.

ilk derdim bu, daha söylenecek çok şey var tabi.

cem1990
08.07.2014, 17:20
Taraftarın değişmesini isterdim
Stat da atmosfer isterdim

Emirhan Makul
08.07.2014, 17:23
Siyasi şeytanların ve tüm eski yönetici ve futbolcuların toplu halde vefat ettiğini görmek isterdim, ecel ile ama yanlış anlaşılmasın.

Yada takımı yabancı bir iş adamının satın aldığını görmek isterdim.

artvints
08.07.2014, 18:10
Siyasi şeytanların ve tüm eski yönetici ve futbolcuların toplu halde vefat ettiğini görmek isterdim, ecel ile ama yanlış anlaşılmasın.

Yada takımı yabancı bir iş adamının satın aldığını görmek isterdim.

kibarca nesil değişsin isterdim diyebilirdin, böyle açık açık beddua olmuş.:)

ayrıca yabancı iş adamı diyince http://www.aljazeera.com.tr/belgesel/artik-yalniz-yuruyeceksin şu belgeseli tavsiye ederim. zaten buaray iş adamı falan gelmez çünkü burdaki klüplerden para falan kazanamazsın.marka değeri düşük.dernek bu klüpler.daha beter orçlandırıp giderler, tabi iş biliyorlarsa farklı olabilir durum.ama o zaman da taraftarlık aidiyetin de sıkıntı oluyor.ben adamın şirketini niye destekleyeyim.bir bordo mavi renk kalıyor geriye. en iyisini almanya uyguluyor.yüzde 51 taraftarda her zaman.

ibrahim
08.07.2014, 18:16
Alt yapıyı komple temizleyip işin ehli hocalarla çalışmalarını isterdim.

Gesendet.

Furkan Özdem
08.07.2014, 19:01
Amatör yönetimler yerine profesyonel bir yönetim. Bu gerçekleştikten sonra gerisi gelir zaten... (forma dizaynı, kulüp ekonomisi, web site, transferler, scout ekibi, sponsorlar vs)

Muhammet YILMAZ
08.07.2014, 19:21
Oyuncu izleme ekibine gerek yok Trabzon zaten oyuncu fabrikası değil mi? Önemli olan alt yapıyı değiştirmek elimde fırsat olsa alt yapıyı geliştirmek isterdim.Oradaki torpilli hocaları,oyuncuları temizlemek geleceğimiz adına en büyük iş olur.

Adem Akyüz'
08.07.2014, 19:40
Taraftarın kafa yapısını değiştirmek isterdim. Rüzgâra göre hareket etmeyen, bir galibiyetle şampiyonluk şarkısı söylerken, bir mağlubiyetle küfürler savurmaya başlayamayan; oyuncunun güzel bir hareketiyle onu göklere çıkartırken, en küçük hatasında yerden yere vurmayan bir taraftar isterim. 50 parçaya bölünmüş, her kafadan ayrı bir ses çıkan, ortak bir karar üzerinde birleşmeyen taraftar değilde " Tek ses " bir taraftarın olmasını isterim.

Derin Trabzon
08.07.2014, 19:43
Şu canlının gitmesini istiyorum, gerisi teferruat

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRuWlUakVNBG9CeHqPvch6emjDn6iFkN hxKHwyd6QVBzbOt1DF-

gökhants1966
08.07.2014, 22:41
Trabzonsporda temel sorun takımın scout ekibinin profesyonel bir ekip olmamasıdır.Son yıllarda yapılan yabancı transferlere baktığımızda bunu net olarak görebiliyoruz.

Salzburg,porto gibi örnekler var dünya futbolunda.Bütün parayı scout ekibine harcamalıyız.Dünyanın en iyi scout ekiplerinden birini oluşturmalıyız.Başarı ancak böyle gelir.

Mesut
08.07.2014, 22:45
Şhota gibi Hami gibi Fatih Tekke gibi Gökdeniz gibi oyuncularımızın son dönemlerinden futbolcu Trabzonspor forması altında bitirmelerini isterdim.
Bunca yıl bu takıma hizmet etmiş futbolcuların bunları hakettiğini düşünüyorum ve bunu yapmıyoruz.

Sibel
08.07.2014, 22:52
Nasıl doğduysa yine o yola baş koysun,
o yolda ona eşlik edecek ekip kurulsun,
o yolda onu asla bırakmayan bir taraftar oluşsun,
Trabzonspor, Trabzonspor olsun isterdim.
...

Colakoglu
09.07.2014, 01:47
Kafa yapisi, yönetiminden taraftarina kadar.

Emirhan Makul
09.07.2014, 01:55
kibarca nesil değişsin isterdim diyebilirdin, böyle açık açık beddua olmuş.:)

ayrıca yabancı iş adamı diyince http://www.aljazeera.com.tr/belgesel/artik-yalniz-yuruyeceksin şu belgeseli tavsiye ederim. zaten buaray iş adamı falan gelmez çünkü burdaki klüplerden para falan kazanamazsın.marka değeri düşük.dernek bu klüpler.daha beter orçlandırıp giderler, tabi iş biliyorlarsa farklı olabilir durum.ama o zaman da taraftarlık aidiyetin de sıkıntı oluyor.ben adamın şirketini niye destekleyeyim.bir bordo mavi renk kalıyor geriye. en iyisini almanya uyguluyor.yüzde 51 taraftarda her zaman.

Bir gün elbet karşı kıyıdan bir rus iş adamı bir baron gelecek ve balya balya para basıp alacak bu karşı kıyıda ki şehrin göz bebeği takımını ve bizi o güzel şehirde ki tüm lanet Trabzonlu kafatasçılardan kurtaracak yerel medyanın yazarlarını patronlarını tüm kene tipli eski futbolcu ve yöneticileri vurduracak ve hükümdarlığınu ilan edip devletten bağımsız siyaset dışı bir takım kuracak, inanıyorum kurtuluşumuz bu.

Ceyhun Dündar
09.07.2014, 01:57
Torpilsiz bir altyapı ve kaliteli hocalar.

Muhteva
09.07.2014, 02:23
Bizde yönetimler değişir,futbolcular değişir ama değişmeyen tek şey zihniyet olur onun için ben zihniyetin değişmesini isterdim..

Cem
09.07.2014, 02:24
Bence taraftar değişmeli. Taraftar değişirse her şey değişir.

Helvacı61
09.07.2014, 02:39
Şu canlının gitmesini istiyorum, gerisi teferruat

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRuWlUakVNBG9CeHqPvch6emjDn6iFkN hxKHwyd6QVBzbOt1DF-

benim tek isteğim İHO ve yönetiminin defolup gitmesi...bitmek tükenmek bilmeyen yalanları,inek şaban modunda sahte kabadayı söylemleri....saymakla bitmez.
hepsini geçtim. şu spastik çocuk fotoğrafını asla affetmeyeceğim bu benim başkanım asla demeyeceğim.

Tolga
09.07.2014, 04:45
Neredeyse herşeyin ...

muratt
09.07.2014, 05:45
Altyapı hocalarının komple kovulmasını, yerlerine hollanda ve almanyadan yabancı hocalar getirilmesini ve adam gibi altyapı kurulmasını isterdim.
Yatılı bir altyapı oluşturup markalaştırılsın, futbolcu fabrikası olup, gs'e değil direk yurt dışına ihraç edelim. Ama futbolcu olamayanlarıda adam eden bir altyapı. Kişilikli, karakterli, yabancı dil bilen, kendine bakan, taktik bilen futbolcuların yetiştiği la masia gibi bir altyapı.
Trabzonspor var olmak için futbolcu yetiştirmek zorundadır, yoksa küçülmeye mahkum...

Külünkoğlu
09.07.2014, 08:17
Ohooo...

bkandil
09.07.2014, 08:31
Ohooo...

Neyin değişmediğini görmek isterdiniz? diye sorulsa daha kolay olurdu galiba...

Emre İskender
09.07.2014, 09:22
Siyasetin ne türlüsü olursa olsun ne kulübün içinde olsun ne de kulüp siyasette

Burak
09.07.2014, 09:25
Akbabaların kulüpten lav edilmesi.

Faik Yılmaz
09.07.2014, 09:41
O kadar çok şey varki :

1-Klübün içine sokulan siyaseti bertaraf etmeyi....

2-Menejerlere para kazandıran değil klübe kazandıran bir sistemi.....

3-Dergimizi 3 ay geç çıkaran zihniyeti.....

4-Sayıları onlarca ile ifade edilen taraftar gruplarını bir potada eritebilmeyi.....

hayal oldukları için gerisi yazmıyorum bile......

demir
09.07.2014, 11:07
1- trabzonspora gonul veren butun ısadamı ve sıyassetcılerı tek bır catı altında bırbırlerının kuyularını kazmadıkları bir yonetım ( ornek ıstanbul)
2- onlarca degıl tek bır sesle ve tek bır yurekle sahada bulunacak taraftar gurubu kendı bestesını kendı ruhunu yansıtabılecek duzeyde..bırlestırılen taraftar gurupları ıcın ortak bır sıte kurulup her mactan 4 -5 gun once yapılacak tezuharatlara kadar gorsellı bır sekılde yayınlanmalı kı taraftarlar hazırlıklı olmalı
3- altyapı oyuncularının kalıtelı bır sekılde yetıstırılmesı sadece futbol olarak degıl karakterden tutun yabancı dıle kadar
4- trabzonspor tv gelecek nesıllerımız ıcın bu cok onemlı ıs adamlarımızıda bırlestırebılırsek sponsor ve reklam sıkıntısıda cekmeyeceklerdır..
5- yerel basınımız okadar dagınık ve taraflıkı tamamen ıstanbulun kolesı durumunda basını bu sıstemden kurtarmalı ıstatıstık yorumculuk gıbı konularda kendı genclerımızı kullanmalıyız
6- tsclub urunlerımız tam bır fıyasko.. cok kalıtesız, urun cesıtlılıgı cok az ve kesınlıkle profesyonelce yonetılmıyor . yonetımde bır tanıdıgın varsa sadece urun bedelını odeyerek dahı tsclub acabılıyorsun ısı nekadar bıldıgının hıc bır onemı yok...
7- trabzonsporun sıyasetten uzaklasması cok zor cunkı sıyasetı en basta taraftar yapıyor sıyasetı sevebılırız ama trabzonspor konu oldugunda sıyaset dın gıbı kavramlardan uzaklasmalıyız

benımkısı gormek ıstemekden zıyade hayal bu acıkca bellı ama ımkansızda degıl sadece bunları gercekten ısteyecek taraftara ıhtıyacımız var buda bırlesmekle mumkun

HOPA'LI TS'Lİ
09.07.2014, 15:01
Eylül 1990'da Avni Aker'de Barcelonaya nefes aldırmayan, her saniyesi heyecan veren Trabzonspor'umu yaşamak istiyorum.

Ergin Varlibas
10.07.2014, 01:35
Sorumu güzel soramamışım demekki cevaplar hep yönetimin değişmesiyle ilgili :)

Ben yeni yönetim gelseydi Trabzonsporda ne değiştiğini görmek isterdiniz onu merak etmiştim.

Örnek;

Yeni dergi
Trabzonspor TV
Scout ekibi
vs vs

Ama olsun, çıkarın içinizdekileri :))

Anıl C
10.07.2014, 02:11
Taraftar profilinin...
çünkü taraftarın değişmesi demek seçmenin değişmesi demek
bu da daha iyi bir yönetim demek...
yoksa her dönem o gitsin, bu gelsin deriz...

Yiğit SARI
10.07.2014, 08:59
Saymakla bitiremem üzgünüm

Cyzio
10.07.2014, 09:54
Öz Evlat Fetişzmi bitsin, yeter. Gerisi zaten buna bağlı olarak düzelecektir.

.

Hunk
11.07.2014, 12:41
Formalarımız ve TS Club ürünleri tamamen değişsin!

Öznur61
11.07.2014, 13:23
Saymakla bitiremem ama başta yönetim değişsin adam akıllı bi yönetimle herşey yoluna girer diye ümid ediyorum..

Samet Türkmen
11.07.2014, 13:43
En az 60 ile gezmemiş olup hâla daha Trabzon'da ikâmet etmekte olanların takımı desteklemesinin,stadyuma girmesinin,kombine ve forma almasının yasaklanmasını isterdim.

Aslında bu standartın yurtdışını gezmemiş olanları da kapsaması gerekiyor ama kendimi maçların dışına atmak istemedim. http://cdn-frm-eu.wargaming.net/wot/eu/4.1/style_emoticons/wot/Smile_trollface-3.gif