PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Camiası Ne Yapacak, BMN Ne Yapacak?

Mollasalihoğlu
25.06.2014, 23:09
Trabzonspor Camiası Ne Yapacak, BMN Ne Yapacak?

Tüm Trabzonspor taraftarlarının malumu olduğu üzere mevcut yönetimin seçildiği kongrenin süresine dair çelişkiler mevcuttu. Olağanüstü kongre gündeminde olmamasına rağmen 6 aylık olan süre kongrede hukuka aykırı biçimde uzatıldı. Bu durum yerel mahkeme tarafından karara bağlanıp kongre kararı verilse de yönetim bunu temyiz ederek Yargıtay'a taşıdı ve ne hikmetse Yargıtay'da dosyanın bozulacağını(!) önceden bilen yönetim, haleni hukuki sürecin devam etmesi sayesinde koltukta kalmaya devam ediyor.

Yönetimden memnun olmayan kitle camiada sanırım çoğunlukta. Bu nedenle de mahkemeden de umudunu kesen bu kitleyi olağanüstü kongreye götürmek için çalışan bir kısım olduğu gibi, mevcut yönetimin devamı için çalışmalarına devam eden başka bir kısım da mevcut.

Demokratik bir ortamda, her iki görüşün de saygıyı hak ettiği kanaatindeyim. Zira kongrede söz sahibi olan herkes mevcut yönetimin devamı ya da yeni bir yönetimin gelmesi yönünde fikir beyan edebilir, kulis yapabilir, imza atabilir. Anca bu hareketleri yapanların hareketlerinin altını irdelediğimizde gördüklerimiz her zaman içimize sinmiyor.

Zira, mevcut yönetimi savunurken objektif biçimde olumlu hareketlerini ön plana çıkarmak yerine, ayan beyan söylediği yalanları ve yaptığı yanlışları savunmaya çalışan zihniyetin Trabzonspor'un geleceğini ve faydasını düşündüğüne asla inanmayacağım gibi, bu yönetimden kurtulmak için yola çıkan tarafsız bir hareketi sahiplenmeye, camianın önderiymiş gibi hareket etmeye çalışan "sonradan Trabzonsporlular"ın samimiyetine de asla güvenmeyeceğim.

BordoMavi.Net olarak 1999'dan beri birlikte hizmetinde olduğumuz Trabzonspor Camiası, her kötü dönemin ardından küllerinden doğmayı başarmış, bütün zorlukların altından kalkmayı bilmiştir. Bu dönemin de gelip geçici olacağından şüphem yok. Ancak önemli olan husus şudur ki, bu dönemi en hafif yaralarla atlatmak ve sistemli bir gelecek için daha sağlıklı bir ortam hazırlamak her Trabzonsporlu'nun amacı ve görevidir. Ancak şunu da söylememiz gerekir ki, bu yolda çalışan herkese sınırsız desteğimiz olacağı gibi, Trabzonspor'u sadece birilerine hizmet ve basamak olarak görenlerle aynı masaya oturacağımız gibi bir hayale ne o çıkar grupları ne de o çıkarcılarla bizi yan yana görme umudu ile yaşayanlar asla kapılmasınlar.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da "Her zaman önce Trabzonspor!" diyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Yeni sezonun ve gelecek günlerin aydınlık olması dileğiyle.

Cangele
25.06.2014, 23:31
Cogunluk izlemeye devam edecek ayni Trabzonun %95,6 gibi. Herkes önce kendisine baksin, tasin altina el attimmi diye. Tas atmasi kolay.

Necmettin ALTUNTAŞ
25.06.2014, 23:44
Trabzon'un önceliği Tarbzonspor değil.Taraftarda siyasallaştı artık.Bağlı bulunduğu siyasi partinin lideri ne diyorsa ona inanıyor.Doğruymuş yanlışmış sorguladığı yok.Aslında umurlarında bile değil.Dolayısıyla oturup ağlamamız gerekir nasıl bu duruma düştük diye.Lanet olsun...

Mollasalihoğlu
26.06.2014, 09:29
Trabzon'un önceliği Tarbzonspor değil.Taraftarda siyasallaştı artık.Bağlı bulunduğu siyasi partinin lideri ne diyorsa ona inanıyor.Doğruymuş yanlışmış sorguladığı yok.Aslında umurlarında bile değil.Dolayısıyla oturup ağlamamız gerekir nasıl bu duruma düştük diye.Lanet olsun...

Abi sen ben hala dert ettiğimize göre umut var demektir. Önemli olan insanları bilinçlendirebilmek ve Trabzonsporluluk bilincinde olanların önünü açabilmek.

must61
26.06.2014, 10:53
Temennilerden ziyade , somut bir adım veya mesaj açıklaması gibi duruyor başlık. İçerik için aynı şeyi söyleyemeyeceğim yada alt metni ben anlayamadım.

winner
26.06.2014, 11:07
En çok eleştirenlerden birisi olarak Hacıosmanoğlu ile ilgili eleştirilerime ara veriyorum.

Son günlerde fb,medya ve hükümet cephesinden topyekün bir saldırı altında.İşin içinde kara propoganda da var belki kamuoyuna yansımayan tehdit,şantaj gibi şeylerde.

Ve bu saldırı ona Trabzonspor başkanı sıfatıyla yapılıyor.En büyük nedeni de uefa'ya yapılan başvuru ve içeriği.

Uefa'nın 17 Temmuz'da alacağı söylenen karar ve sonrasındaki gelişmelere kadar camianın bütünlük içerisinde başkan ve yönetime destek olması gerektiğini düşünüyorum.Bütün yaptıkları hatalara ve rezaletlere rağmen şu anda bir başkan veya yönetim değişikliğinin şike çetesinin ekmeğine yağ sürmek olur ve bize hiç faydası olmaz.

Şu iş birkaç aya olumlu olumsuz sonuçlanır.Sonrasında zaten genel kurul kararını verir.

Erhan Atalay
26.06.2014, 11:59
Abi sen ben hala dert ettiğimize göre umut var demektir. Önemli olan insanları bilinçlendirebilmek ve Trabzonsporluluk bilincinde olanların önünü açabilmek.

Hiç kimseyi bilinçlendiremezsiniz, çünkü bilmediklerinden değil, karaktersizliklerinden yapıyorlar.

Kimse bu kadar salak olamaz. Herkes her şeyin farkında ama işlerine gelmiyor.

Boşuna bilinçlendirmeye çalışmayın Trabzonluları , gidip te şeytana "yaptığın yanlış Allaha isyan etme" deyip dini tebliğ etmenin manası yok! şeytan sizden benden iyi bilir Allahın varlığını ama hain haindir.

Eğer elinizde insanları bilinçlendirecek değilde şereflendirecek bir formül varsa onun üstüne ağırlık verin, çünkü sorun bilinçli olmamak değil.

Cem Zırıh
26.06.2014, 12:48
Aileleri tarafindan Trabzonspor sana para mi kazandiriyor diye ogutlenen bir nesil degilmiyiz ? Siyaset Trabzonspor'dan onde suan Trabzon'da.

f.akyuz
26.06.2014, 12:58
010-2011 futbol sezonunda şike yaparak Trabzonspor’un elinden kupasını haksız bir şekilde çalan Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım’ın yeniden yargılama talebinin mahkemede kabul edilmesinde Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Feridun Yenisey ile birlikte verdiği mütalaa ile başrolü oynayanlardan biri Trabzonlu hukukçu Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof Dr Ayşe Nuhoğlu oldu...

f.akyuz
26.06.2014, 13:01
Ayşe NUHOĞLU (Dekan)
Prof. Dr.
+90 212 381 0387
ayse.nuhoglu@bahcesehir.edu.tr

Lisans: 1986 Marmara Üniversitesi
Y. Lisans: 1988 Marmara Üniversitesi
Doktora: 1996 Marmara Üniversitesi

İLETİŞİM BİLGİLERİNİ VERDİM SEKRETERİNİ ARADIM NÜFÜSÜNÜ ALDIRSIN DEDİM. UTANMADAN BU İŞE KARIŞTI GİTSİN HOCALIĞINI YAPSIN DEDİM KAPATTIM

SEDAT
26.06.2014, 13:19
* Gereğinin yapılacağından şüphemiz yok, herşeyin hayırlısı

oflubektas
26.06.2014, 15:34
Ayşe NUHOĞLU (Dekan)
Prof. Dr.
+90 212 381 0387
ayse.nuhoglu@bahcesehir.edu.tr

Lisans: 1986 Marmara Üniversitesi
Y. Lisans: 1988 Marmara Üniversitesi
Doktora: 1996 Marmara Üniversitesi

İLETİŞİM BİLGİLERİNİ VERDİM SEKRETERİNİ ARADIM NÜFÜSÜNÜ ALDIRSIN DEDİM. UTANMADAN BU İŞE KARIŞTI GİTSİN HOCALIĞINI YAPSIN DEDİM KAPATTIM

Beyuk iş ettun :) Kendisi benim eski hocam. Kadın Oflu veya Hayratlı değil, Erzurumlu :)