PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Av. Hakan Orhan: Verilen Karar Yeniden Yargılama Kararı Değildir!

Mollasalihoğlu
24.06.2014, 17:41
Trabzonspor Hukuk Kurulu avukatlarından Hakan Orhan, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, aralarında Fenerbahçe kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'da dahil olmak üzere 17 kişinin, "İnfazının durdurulması ve yeniden yargılanması" yönündeki kararının kamuoyuna yanlış aktarıldığını söyledi.

Yazılı bir açıklama yapan Orhan, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararında şok bir ayrıntının yer aldığını belirterek, "Verilen karar, 'Yeniden yargılama kararı' değildir. Ceza Hukukunda yeniden yargılama 3 aşamalı bir işlemdir. Ceza Muhakemeleri Kanununun 318'nci ve devamındaki maddeleri çok açıktır. 1'nci aşama, 'Yeniden Yargılama talebini kabule değer bulmak', 2'nci aşama 'Yeniden yargılama kararı vermek', 3'ncü aşama ise 'Yeniden yargılama' yapmaktır" ifadelerini kullandı.

"İTİRAZ HAKKIMIZI KULLANACAĞIZ"

Orhan'ın açıklamaları şöyle devam etti:

"Yeniden yargılama müessesinin birinci aşamasını; istemin kabule değer olup olmadığını belirlemek için yapılacak inceleme oluşturur. Mahkemenin dünkü kararı, 318. madde gereğince talebin kabule değer olduğuna dair bir karardır. Bu karara karşı itiraz yolu açık olup Trabzonspor olarak İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesine itiraz hakkımızı kullanacağız. İtirazımızın, reddedilmesi halinde 13. Ağır Ceza Mahkemesi 2'nci aşamaya geçecek, yeni olay ve delillerin İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararına hiçbir etkisi olmadığını saptarsa, yargılamanın yenilenmesi istemini esassız olması nedeniyle, reddedecektir. Mahkeme, soruşturma ve araştırmalar ışığında yargılamanın yenilenmesi istemini esaslı ve kabul edilebilir bulursa, yargılamanın yenilenmesine ve duruşma açılmasına karar verecektir. Bu karar da itiraza tabidir. Kısaca İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi henüz, 'Yeniden yargılama kararı' vermemiştir."

Yunus Emre SEL, Trabzon-DHA

Fatih Öztürk
24.06.2014, 17:43
Seviyorum hukuk kurulumuzu...

hodlu
24.06.2014, 17:46
Umarım bu yazılanlar gerçektir. Basın bas bas bağırıyor yeniden yargılama yapılacak diye. Böyle bir ayrıntı var ise erken sevindiler demektir.

Furkan Özdem
24.06.2014, 17:53
Hukuk kurulumuz her işin sonunda haklı çıktı...

Muhammet Hacısalihoğlu
24.06.2014, 17:53
Haberleri öyle bir yapıyorlarki şaka gibi.. Hukukçulara bile güvenemiyoruz.. Allahtan bizimkiler on numara..

Beni en çok ümitlendiren bir olayda bunların bu sene CL ye katılılabiliriz demeleri :)

Fatih Öztürk
24.06.2014, 17:55
Bu itler yine timsaha geliyor galiba.çok değil 3 gün sürmez gibi :)

Jackal Wile
24.06.2014, 17:56
türkçe meali nedir bunun ?? '' yeniden yargılama yolunda bu daha ilk adım diğer adımlara kadar çeşitli itiraz haklarımız var süreç tamamlanmadan yeniden yargılama kararı çıktı demek yanlış olur '' mu ?

Fatih Öztürk
24.06.2014, 17:57
Kısa zamanda baya misafirimiz gelmiş.aranızdaki şikecilere hitaben;

BİZ BİTTİ DEMEDEN BİT-ME-YE-CEK!

Furkan Özdem
24.06.2014, 17:58
Eğer durum böyleyse camia olarak tepkinin tam zamanıdır.

Fatih Öztürk
Şuraya bir kaç tane şemsiye koyun misafirler çoğalıyor hadi beyler.

cewat
Şükür ALLAH'ıma, azcık ta olsa bir ferahlık geldi.

Muhammet Hacısalihoğlu
24.06.2014, 17:59
türkçe meali nedir bunun ?? '' yeniden yargılama yolunda bu daha ilk adım diğer adımlara kadar çeşitli itiraz haklarımız var süreç tamamlanmadan yeniden yargılama kararı çıktı demek yanlış olur '' mu ?

Yeniden yargılamaya değer bulunmuş, ikinci aşamada delil bulmaları gerekiyormuş, bulabilirlerse dava yeniden olacakmış.. Bu aşamaların hepsinde de bizim itiraz hakkımız varmış..

Furkan Özdem
24.06.2014, 18:01
Yeniden yargılamaya değer bulunmuş, ikinci aşamada delil bulmaları gerekiyormuş, bulabilirlerse dava yeniden olacakmış.. Bu aşamaların hepsinde de bizim itiraz hakkımız varmış..

kiğılının "yeni deliller var, ortalık karışacak" diye bir açıklaması vardı.

kyodou
24.06.2014, 18:04
bunu bekliyodum bende, ohh bee !

Jackal Wile
24.06.2014, 18:05

saolasın aydınlattığın için

eğer delili ayarlamışlarsa CB seçimine kadar sonuçlanır yeniden yargılanır eğer delil yoksa seçimden sonra mahkeme redder şu ülkenin seçimleri gibi seçim yok bizim bakkal bile ulan bakkalı kapatıp binayı mütahide verecem ama dur şu seçimler bitsin diyor çok değişik ülkeyiz

Muhammet Hacısalihoğlu
24.06.2014, 18:06

3 senedirde Şampiyonlar ligine katılıyorlar ona kalsa :)

kyodou
24.06.2014, 18:06

bu dava aziz yıldırımın davası. kiğılının yeni delilleri başka takımlar hakkında olabilir. buda aziz yıldırım davasını etkileyemezki.

Jackal Wile
24.06.2014, 18:07

ona kalsa şampiyonlar ligine gidiyordular mecnunun saçmalıklarını tekrar gündeme getirecekler işte zamanında mahkeme reddetti ama şimdi hangi kılıfla tekrar sokacaklar gündeme merak ediyorum.

Furkan Özdem
24.06.2014, 18:09
3 senedirde Şampiyonlar ligine katılıyorlar ona kalsa :)

Bunu söylememdeki amaç o delil şartını da bir kılıfına uydurup sorunu çözebilirler yani... Neler neler oluyor bu mu olmayacak..

bordomavi1
24.06.2014, 18:11
Bu süreç UEFA'nın 17 Temmuz'da açıklayacağı soruşturmayı etkiler mi?

Furkan Özdem
24.06.2014, 18:11
bu dava aziz yıldırımın davası. kiğılının yeni delilleri başka takımlar hakkında olabilir. buda aziz yıldırım davasını etkileyemezki.

ona kalsa şampiyonlar ligine gidiyordular mecnunun saçmalıklarını tekrar gündeme getirecekler işte zamanında mahkeme reddetti ama şimdi hangi kılıfla tekrar sokacaklar gündeme merak ediyorum.

Ben bahsettiği delilin bizimle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Şu "paralel yapı" bahanesi üzerinden bir şey üretebilirler.

Muhammet Hacısalihoğlu
24.06.2014, 18:12
Bunu söylememdeki amaç o delil şartını da bir kılıfına uydurup sorunu çözebilirler yani... Neler neler oluyor bu mu olmayacak..

Yeni delilin eski delili örter nitelikte olması lazım.. Günü kurtarma söylemlerinden başka bir şey değil..

Haklısın bi yandan da şu dosya buraya kadar gelmemeliydi bile..

Muhammet Hacısalihoğlu
24.06.2014, 18:15

UEFA'nın takımlarda yöneticilik yapmış kişilerin şikeye karışması halinde affı yok..

Hadi Azizi kurtardılar diyelim..

Şekip Mosturoğlu'nu ne yapacaklar..

Bu asbaşkan için yeniden yargılama zırvalığı çıkmadı..

Karar kesin..

Sanmıyorumki 17 Temmuz'u etkilesin..

Jackal Wile
24.06.2014, 18:15
Ben bahsettiği delilin bizimle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Şu "paralel yapı" bahanesi üzerinden bir şey üretebilirler.

hocam adamlar bir günde borsadan yine milyonlar kaldırdı yanılmıyorsam 15 dakki içinde dip yapıp sonra tekrar zirve yaptı dün fenerbahçe hisseleri ne para kaldırdılar belli değil utanmasalar trabzonspor şikeden ceza alacak bile der bunlar

Heeee gel gelelim SPK neden bunlara birşey demiyor belki onun içinde birileri söz vermiştir

U.Sadıkoğlu
24.06.2014, 18:16
Meali şudur; Yeniden Yargılama kararı alındı fakat Yeniden Yargılama kararına ilişkin hukuki bazı itiraz haklarımız var bunları kullanacağız demek istemiş Avukatımız.

Emir yukarıdan olduğu için sonucun değişeceğini düşünmüyorum.

cenk52
24.06.2014, 18:25
sevgili dostlar hala ne hukukundan bahsediyoruz? hukuk olsa şimdi şikeciler pttye çıkmaya çalışıyorlardı. hangi hukuka güveniyoruz, karar verilmişse o aşamaları da geçerler. Benim için bu işin akibeti 17 temmuz da belli olacak, şikecilere çok güzel bir tokat bekliyorum.

bahadır2561
24.06.2014, 18:53
Sonuc degismez isredigimiz kadar itiraz edelim

Kazım Bostan
24.06.2014, 18:59
Meali şudur; Yeniden Yargılama kararı alındı fakat Yeniden Yargılama kararına ilişkin hukuki bazı itiraz haklarımız var bunları kullanacağız demek istemiş Avukatımız.

+1...

Ilelioglu
24.06.2014, 19:20
Bende rahatladim suan, yalniz azize resmi siteden herkese tesekkür etmis, demekki itirazlarin kabul görmeyecegini önceden biliyor adam(!). Onada tahminen ridvan söylemistir.

..

calypso
24.06.2014, 19:36
Eğer doğruysa bu da medya üzerinden algı yönetiminin bir parçası, UEFA nin 17 Temmuz kararını etkilemeye yönelik bir hamle. Daha dün fener avukatları UEFA ya 100milyonlui dava açacaklarını vs bağırıp duruyorlardı, UEFA umarım bu kuru gürültüye pabuç bırakmaz.
Bizim hukuk kurulu da derhal UEFA iLE GiZLİ SAKLI DEĞİL AMA GÖRÜŞMELİDİR!

metinulusoy
24.06.2014, 21:34
Biz bitti demeden bitmez rahat olun renktaşlar..,

Sibel
24.06.2014, 21:42
Padişah fermanı verilmiş.
Umudum yok.

Erdal DİLEK
24.06.2014, 21:54
MiSafire kapatın şu formu, şikeci şerefsizler girmesin. . .

Colakoglu
24.06.2014, 22:25
Edit

Colakoglu
24.06.2014, 22:26
MiSafire kapatın şu formu, şikeci şerefsizler girmesin. . .

Serefsiz kelimesi kullandin mesajin silinmesin !!

ceday99
24.06.2014, 22:30
Biz bitti demeden bitmez rahat olun renktaşlar..,

ne zaman diyeceğiz peki?
bu biz şöyleyiz böyleyiz havaları da beni öldürecek...

Togrul
24.06.2014, 22:32
"Eğer bir millet iktidarda bulunan kişilerin şerefsizliğini, alçaklığını, hırsızlığını, yalnızca kendi siyasi görüşünden olduğu için görmezden geliyorsa, o millet erdemini yitirmiştir. Erdemini yitiren millet bir gün vatanını yitirir."
Nicollo Machiavelli

S.ÖZKAN
24.06.2014, 22:33
Eğer doğruysa bu da medya üzerinden algı yönetiminin bir parçası, UEFA nin 17 Temmuz kararını etkilemeye yönelik bir hamle. Daha dün fener avukatları UEFA ya 100milyonlui dava açacaklarını vs bağırıp duruyorlardı, UEFA umarım bu kuru gürültüye pabuç bırakmaz.
Bizim hukuk kurulu da derhal UEFA iLE GiZLİ SAKLI DEĞİL AMA GÖRÜŞMELİDİR!

Bugün Radyspor'a canlı bağlandı Atilla Dilaver

Sunucu : UEFA bu karadan ÜRKER mi ?

Atilla Dilaver : UEFA GÜLER :)

Uğur Gündüz
24.06.2014, 23:18
Bu karar hukuki değil ki hukuk yollarından medet umalım!
Kıçıkırık mahkemenin kesinleşmiş Yargıtay kararını bozduğu nerede görülmüş!
Yeniden yargılama olacak ve beraat edecekler. Şimdiden kararın gerekçesi hazır bile olabilir!

Samet Yildirim
24.06.2014, 23:51
Insallah güzel olacak.

Hukuk Kurulumuz saglamda ülkemizin hukuku fiyasko.

F. Yıldırım
24.06.2014, 23:57
Haber umutlandırsa da bu ülkede adalet olmadığı ve herşeyin olabileceği gerçeği var.

Hamdi Karamahmutoğlu
25.06.2014, 04:17
Sike surecinde bircok kez timsaha geldiler, bir kez gelmeleri icin bir mani goremiyorum.

HOPA'LI TS'Lİ
25.06.2014, 07:35

Etkilemez bence.

HOPA'LI TS'Lİ
25.06.2014, 07:36
Sonuçta padişah, cumhurbaşkanı olabilmek için balyoz, şike gibi davalarda emirle olayları kapatıyor.

Ali İhsan
25.06.2014, 09:29

Ben de katılıyorum, itiraz filan hikaye, padişahtan emir geldi, bir tane muhalefet bile noluyor demiyor, bu iş bağlanmış belli, tek yol uefa

Ilelioglu
25.06.2014, 11:36
Ben de katılıyorum, itiraz filan hikaye, padişahtan emir geldi, bir tane muhalefet bile noluyor demiyor, bu iş bağlanmış belli, tek yol uefa

Sanirim biz haric herkes biat ediyor azize'ye. Bizim disimizda tek kisi yokki cikip desin "Sen kimsin lan?"

Bu kadar korkak ve bir okadarda cikarci bir millet. Zaten ülke gelisim konusunda bundan dolayi Avrupa'nin cok gerisinde.

..

buserkan61
25.06.2014, 12:27
Yok yeniden yargilninca aklanacaklarinimi zannediyor bu kusbeyinliler.

XT910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muhteva
25.06.2014, 13:21
Bu kararı aldıktan sonra ikinci ve üçüncü aşamaları gerçekleştirmeleri zor olmayacaktır benim ümidim yok..

bthnbyrktr
25.06.2014, 14:02
Sosyal medyada ve yazılı görsel medyada yapılan Fenerbahçe kampanyasının bir sonucu olduğunu düşünüyorum bu kararın. Sayın Kiğılı'nın zaten önceden de mahkemede sunduğu delilleri ısıtıp tekrar getirecek. Ellerinde yeni delil ise zaten yok. Ben sanmıyorum yeniden dava açılsın. Zaten elde bulunan kanıtlar hala geçerli olup kumpas iddiaları reddedildi.

HOPA'LI TS'Lİ
25.06.2014, 14:12
Yatacak yerin kalmadı rte

Mustafa Ayazoğlu
25.06.2014, 15:21
4 ay öncesinden böyle bir karar çıkacağını

mahmut uslu belirtmişti, başbakan söz verdi

ilk defa hukuksuzluk mu yapılıyor hayır

hakimi bul istediğini al ülkesi