PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şimdi Daha Dikkatli Olmalıyız

kutoz
27.09.2006, 21:08
Ali ÖZTÜRK’ün Günebakış gazetesinde 5 gün içinde yayınlanan iki yorumunu, okuyamayan arkadaşlarımız olabilir düşüncesiyle, buraya aktarıyorum. İlk konu ve ardından yapılan çağrı… Evet bu çağrıya kulak vermeliyiz. İki sezon önce yani Papila olayının yaşandığı sezonun başında buna benzer bir çağrı yapmıştım. Sezon başlamadan lobimizi oluşturmalıyız. Trabzon’lu Bürokrat, Sanatçı, Vekil, Doktor, Avukat ve bilimum meslek odaları, bir araya gelip “Trabzonspor’un hakkını yedirmeyiz, yiyen olursa da karşısında bizi bulur” türünden bir cümle kurulacaktı.

Ali ÖZTÜRK’ün de çağrısı bu yöndedir. Bir dev uyandı ve birileri bundan ciddi ciddi rahatsız olmaya başladı. Çünkü trilyonları, yüzüncü yıllarının boşa gitme durumu söz konusudur. Bu yüzden her türlü kirli oyunlara, masabaşı oyunlara başvuracaklardır. Onlar buna başvurmadan, kenetlenmeliyiz…

İşte o iki makale…

"Trabzonspor İçin Sokakta İmza Toplamak"

Trabzonspor 10 yıldır evinde yenemediği Galatasaray müsabakasına hazırlanırken hafta ortasında, yani müsabakaya 72 saat kala önemli bir Sivil Toplum Kuruluşu'nun başkanı kongre için imza kampanyası başlatacaklarını duyurdu. Ahmet Hamdi Bey, Galatasaray müsabakası sonucunu bile bekleyemedi.

Trabzonspor, biri UEFA maçı olmak üzere son 4 karşılaşmasında mağlup olmadı. Henüz UEFA Kupası'ndan dışlanmadı. Galatasaray'ı yenmesi halinde ise çıkış yakalayacaktı. Ama birileri rahatsız oldu. Rahatsızlığın sözcülüğü ise İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan'a kaldı. Gürdoğan, çarşamba günü günebakış’a yaptığı açıklamada "Bir Trabzonlu olarak yapılanlar beni üzüyor. Bunun için mevcut yönetimin bir an evvel kongreye gitmesi için çalışma başlattık. İmza toplayıp yönetimi olağanüstü kongreye taşıyacağız" deyiverdi.

Galatasaray maçı gibi 10 yıldır evimizde yenemediğimiz ve onur mücadelesi vereceğimiz bir müsabaka öncesi Sayın Gürdoğan'ın bu yaklaşımı kendi iradesiyle alakalı değildi! Bu yaklaşım Trabzonspor sevdasıyla da ilgili değildi! Her şeyden önce samimi bir hal olamazdı. Aksine, bize göre Trabzonspor'un toparlanma arefesinde ortaya atılan bu yaklaşım samimiyet testinden geçirilmelidir. Mesela Ahmet Hamdi Bey'e şu sorular yöneltilmelidir.

1- Trabzonspor geçtiğimiz sezonun hemen başında Rum Anorthosis takımına elenirken tarihi bir utanç yaşadık. Siz sivil toplum örgütünün temsilcisi olarak o günlerde ne yaptınız?

2- Geçen sezon ligin ilk 10 haftasında 11 puanımız vardı ve evimizde Manisa'dan 2, Kayseri'den 3 gol yerken İstanbul Ali Sami Yen'de 4 golün yanısıra tribünler "Şikeci Trabzon" diye inledi. Aynı hassasiyeti niye taşımadınız. Niçin sessiz kaldınız? Durumdan niye vazife çıkarmadınız?

Trabzonspor’un mevcut yönetiminin başarılı olduğunu iddia etmiyoruz. Tam aksine başarısız olduklarını kabul ediyoruz. Ancak sahada 1996 benzeri bir hava yakaladığımızı düşünüyoruz. Son anda kulübü ve takımı rezaletten kurtaracak ve belki şampiyonluğa taşıyacak Ziya Doğan gibi bir büyük transferin üstelik hatalarını gözden geçirmiş olarak Trabzonspor’a kazandırıldığına inanıyoruz. Ne Ziya Doğan'a ne diğerlerine yeteri kadar şans tanımadan bir yerlerden düğmeye basıldığına ve Hamdi Bey'in olağanüstü kongre çığlıklarıyla görevlendirildiğine inanıyoruz.
Trabzonspor bir sivil toplum kuruluşu... Elbette olağanüstü kongre yöntemleri onun içinde geçerli. Lakin bugüne kadar hiç denenmeyen bir yöntem bu yönetime de layık görülmemeli.Trabzonspor’un hiçbir yönetimi lanetli ilan edilmemelidir. Trabzonspor’un bu yönetimi de sokakta imza dağıtılarak gönderilmemeli.

Gelelim bugüne...Trabzonspor son 4 lig maçının ikisini derbi oynadı. Aldığı sonuçlar ve oynadığı oyunla bu yıl Büyüklerin Efendisi olduğunu kanıtladı. Elimize son yılların en büyük şansı geçti. Tek sorun Derin Trabzonspor’un etkisinden kurtulup birlik ve beraberliği sağlamak.

Derin Trabzonspor'un panzehiri kamuoyu önündeki sivil toplum örgütleri...Yani Ahmet Hamdi Gürdoğan ve diğer STÖ temsilcileri. Onlar aynı zamanda kentin vicdanı... Böyle bir sorumluluk ortamında A. Hamdi Gürdoğan kimin adına açıklama yaptı? Ya da A.Hamdi Bey'i hangi karanlık köyün kurtları kaptı?

Ali ÖZTÜRK-Günebakış-(25.09.2006)

"Trabzonspor ve Hazır Olmak"

Trabzonspor'un yükselişe geçmesi camiada yeni bir heyecan dalgası yarattı. Trabzonspor yıllardır yapamadığını yapar olarak derbi maçları almaya başladı.Ziya Doğanlı Trabzonspor'un geçmişteki başarıları da hafızalarda canlanınca bazı yürekleri korku sardı.

Önceki akşam ulusal bir TV kanalında Kartalgiller'in Kazım'ının Gökdeniz'e yönelik öfkesi ve iftira dolu sözleri gerçekten ayıplarla doluydu. Kartalgillerin utanmaz sözcüsü Gökdeniz'in halen Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılandığını iddia edecek kadar da cahildi. Gökdeniz'e yapılan saldırının faillerinin halan Erzurum DGM'de yargılanmasını manüple eden Kartalgiller'in Kazım'ı 70 milyona Gökdeniz yargılanıyormuş mesajı verdi.

Gökdeniz Karadeniz'in erken gelen şöhreti taşıyamayarak büyük bir hata yaptığı doğru. Ancak hatasının bedelini de ödedi. Aynı hatayı Gökdeniz gibi yapanlar da vardı.Lakin o dönemdeki yönetim becerip Gökdeniz'i koruyamadı. Herkes biliyor ki bu işlerin arkasında Aziz Yıldırım vardı. Atay Aktuğ'un ise haberi bile olmadı! Gökdeniz Karadeniz işlediği suçun bedelini aldığı hak mahrumiyeti cezasıyla ödedi. Kendisi hakkındaki hukuk davası ise takipsizlikle sonuçlandı. Bir diğer ifadeyle süreç tamamlandı.

Şimdi ulusal televizyonlarda yargının tamamladığı süreci çarpıtanlar yeni bir kampanya başlatıyorlar. Olayı tam bir psikolojik havaya büründürüp toplum gözünde Gökdeniz'in başarılarını küçümsemek ve Gökdeniz'i moralmen çökertmek istiyorlar.
İstanbul Dükalığı Anadolu'nun başarısına hiçbir şekilde tahammül edemiyor. Ellerinde tuttukları medya gücünü Anadolu'ya sopa olarak gösteriyorlar. Bu noktada bütün mesele bize düşüyor. İki ayrı tehlikeyle karşı karşıyayız.

1- İç ayrılıklar ve aykırılıklar
2- Dış baskılar ve maniplasyonlar

Hepiniz ve hepimiz biliyoruz ki Trabzonspor'da başarının yolu kendi içinde oluşturacağı birlik ve bütünlükten geçer. Bunu sağlayamadığımız müddetçe başarılı olmamız mümkün değil. Aykırılıklarımıza saygı göstererek ayrılığı yenmemiz gerekiyor.

Dış baskılara, oyunlara ve maniplasyonlara karşı durabilmek de yine içteki birliktelikle alakalı. Trabzon ve Trabzonspor'un dinamizminin bunu sağlayacak güçte olduğunu herkes biliyor.

Evet... Trabzonspor'un sahadaki yükselişi saha dışındaki olgularına da birtakım keyfiyetler yüklemektedir. Başarıyla birlikte dışardan gelen taciz ve atraksiyonlar karşısında elbirlik olmak gerekiyor. Bugün kent içinde kendi yönetimlerindeki Trabzonspor’un başarılı olmasını isteyenler elbette bu birlikteliğe aykırı davranacaktır. Lakin ister bu birlikteliğe destek verilsin, ister dışında gezinilsin, samimiyetin ölçüsü zararsız olmaktır.

Ya Trabzospor'a fayda sağlamak veya zararsız kalmak...
Trabzonspor'un başarıları karşısında herkes durumdan vazife çıkarıp kendini samimiyet testine tabi tutmalıdır.

Hedef: Elbirlik olmak... Omuz omuza dayanmak... Hataları bir kenara koyup Trabzonspor'un arkasına takılıp 25 yıllık hayali yaşamak... Hazır olanlar Osasuna maçına takılmasın.

Ali ÖZTÜRK-Günebakış-(27.09.2006)

akdin
27.09.2006, 21:39
Kanımca; şu ana kadar bu forumda açılan en önemli konu;yukarıda yazılanlardır.Bugüne kadar birlik,beraberlik konularını çok tartıştık,bazı eylemlerde oldu.Bundan böyle sempati yaratmak için,büyüklüğümüzün bilincinde davranmak zorundayız.Mevcut yönetimle kişisel,siyasal,ekonomik,sosyal hesapları olanlar çıkacaktır.Biz taraftarların bu türlü oluşumların dışında ve üstünde kalarak,alet olmayarak yapmamız gerekenler vardır.Trabzonspor'un ifade ettiği değerlerin çoğalarak,örnek olarak devam etmesi bizlerin elindedir.Bunun böyle olduğunu bilerek,hesaplı davranmak,yönetime bu yönde yardımcı olmak gereklidir.Güçlü olmak;bu gücü olur olmaz şekilde,plansız kullanmak değildir.Aksine bunu hissettirmek,olacakları,olmadan önlemektir.Trabzonspor'un büyüklüğü bir iki saha sonucuyla elde edilmemiştir,kaybedilmez de.....Sakin olmak,kararlı olmak zorundayız.Dost kazanamadığımızda,düşman kazanmanın anlamı da yoktur.Yapıcı olursak, istediğimiz sonuçlara ulaşacağımızı düşünüyorum......

Beytullah
27.09.2006, 21:39
erkan abi bu konuyu tasıdıgın için tşkler..evet artık rahatsız olmaya basladılar lıgdeki ezıkleri ezdigimiz için..korkmaya basladılar gene TRABZON'umuz fırtınalar estirmesinden ve basladılar tv'lerde agızlarınla degilde baska yerlerine konusmalara. evet dikkatlı olmalıyız tv izledigimiz bazı adamların laflarından etkilenip destek olcagımız yerde kostek olmamız lazım..

bu arada kazım kanat denen haysiyetsiz yeter artık bizim takımımız hakkında yorum yapmayı bırak kendi eziklerine bak!!!!

sweetrose
27.09.2006, 23:00
Devin uyanışı... Kovuklarında ligin bütün hak sultalarını kendilerince kullanan istanbul takımları devin uyanılını biraz terddüt biraz korku ile beklemektedirler.... herşey gerçek... herşey aşikar....

since1967_
27.09.2006, 23:47
Abi ne gerekiyorsa yapalım. kanımızın son damlasına kadar trabzonspor için çalışmaya ve savaşmaya hazırız. müthiş bir konu açmışsın. teşekkür ederiz. şimdi bize ışık ol ne yapalım o bir şekillensin bakalım. saygılarımla. iyi geceler.

doctorsurgeon
27.09.2006, 23:57
Bu Kazım Kanat denen acınası zavallı vatandaş oldum olası Trabzonspor düşmanıdır. Kendisi defalarca kansere yakalanmış bir zavallıdır. O yüzden fazla kızamıyorum ama haddini de bilmelidir.

poetricus
28.09.2006, 02:46
O iki makaleyi ben de okudum. Ama buraya taşıma konusunda tereddüt ettim. Ali Öztürk, şahsen tanıdığım, hem kalemine hem de Trabzonsporluluğuna güvendiğim bir insan. Endişe ve ikazlarında da yerden göğe kadar haklı. Asıl tehlike şimdi başlıyor. Trabzonspor başarısını istikrarlı hale getirebildiği takdirde bu takım, kulüp ve camia üzerinde oynanacak oyun çok daha acımasız, kirli ve tabiri mazur görün, çok daha şerefsiz olacaktır. "Düşman uyumaz!"

Yalnız ben bir detaya değinmek istiyorum: Kanatlı Kazım ve onun gibi, bir yerlere angaje satılık kalemlerin yaptıkları ile İhracatçılar Birliği Başkanı'nın çıkışları farklı sebeplerden ortaya çıktı. Ahmet Hamdi Gürdoğan, Trabzonspor'u siyasi bir fraksiyona indirgemek ve daima yandaşlarının idaresi altında görmek isteyen bir grubun güdümünde hareket etti. Kanatlı Kazım ise aralarındaki rekabet kin ve husumete dayalı olmasına, hatta can ve kan düşmanlığı haline gelmesine rağmen bize karşı her zaman birleşen bir şer odaklarının, fitne ve fesat güruhlarının sözcülüğünü yaptı. Birbiriyle alakasız gibi görünen bu iki hareket ne yazık ki aynı amaca hizmet ediyor. Trabzonspor’a zarar vermeye.

Bu tip durumlarda aklıma hep Keçecizâde Fuat Paşa ile ilgili o meşhur anekdot gelir: Keçecizâde Fuat Paşa'nın da bulunduğu bir diplomatik ortamda en güçlü devletin kim olduğu konusunda tartışma çıkar. Fuat Paşa gür sesiyle araya girer: "Cihanda en güçlü devlet Devlet-i Ali Osman'dır. Münakaşa abestir." Salondaki herkesin kendisine şaşkın şaşkın baktığını görünce ilave eder:"Cihanda en güçlü devlet Devlet-i Ali Osman'dır. Zira siz dışardan biz içerden var gücümüzle uğraştığımız halde bir türlü yıkılmadı."

Kutoz kardeşime konuyu buraya taşıdığı için çok teşekkür ediyorum. Artık dışımızdaki şer ittifakına karşı, özellikle de içimizdekilere karşı çok ama çok dikkatli olmamız gerek!

Fuzûlî'nin de dediği gibi:

Dost bî-vefâ, felek bî-rahm, devrân bî-sükûn;
Dert çok, hem-derd yok, düşman kavî, tâli' zebûn!

Nytre
28.09.2006, 08:18
yazıları okudum ve cümlesi cümlesine doğru şeyler....
dediğiniz gibi şimdi daha dikkatli olmalıyız.. ve çevremizden gelen tepkileri daha iyi analiz etmeliyiz.. kim dost kim düşman bilmeliyiz.

sarman61
28.09.2006, 08:52
Arkadaşlar yazınlar doğru hemde her noktası virgülüne kadar. Şimdi benim en büyük korkum takımımız olurda uefadan elinirse takımımzı yerden yere vuracaklar bundan korkuyorum. İnşallah bizler buna engel olacağız. Yenilsekdek yensekdek bu takımın sahipsiz olmadığını cümle aleme gösterelim. O kazım kanat denen 2 yüzlü ne konuştuğunu bilmeyen mahluk ada gerekli tepkimizi verelim. Ama nitekim gökdenizi bizim içimizden kişilerde kötülüyor. Ne acıdır dimi düşmanlarımız ile aynı düşüncede taraftarımız var ( taraftar denirse tabi)

İslam Sezer
28.09.2006, 09:14
Allahım açıkça Trabzonspora düşmanlık yapanlarla,ne yaptığını bilmeden zarar veren saflara fırsat verme,bu takımı her alanda şampiyon yap...

zeki gursoy
28.09.2006, 09:40
kanserli kazım naapsın...kendi takımıda kanserli tuttuğu yer elinde kalıyor. ve adamın en büyük kozu ortaya bi saçmalık atmak ve ordaki yorumcularında onu tartışması..sen kimsin trabzonu ağzına lıyosun? abdestin varmı trabzonu konuşmak için haysiyetsiz utanmaz...tamamen yalan dolan adamın işi gücü . gökdeniz dgm de derken eve davası dgm de ama yargılanan gökdeniz değil..şimdi ona sorsanız böyle diyecek. ama adamın içi kara kapkara...cerahat...yırtarı bu işte: ben öyle demek istedim diyecek..jcbcuj *^3kll

eren_61
28.09.2006, 10:01
eski başkanlardan syn Mustafa Günaydın ın Trabzonspor dergisindeki bir yazısını okumuştum.aynı ifadeleri hatırladığım kadarıyla buraya yazmak istiyorum.bizim düşmanlarımız Trabzonlu gs liler fb liler bjk lılar.Trabzonspor önce bu üstündeki kenelerden kurtulmalıdır.bu insanlar Trabzonsporun başarısını istemeyen işler iyi gittiğinde çomak sokan insanlardır. diye konuşmuştu.bende aynen katılıyorum

frango
28.09.2006, 11:48
yapılacak iş çok basit omuz omuza vermek ve takımımıza sonuna kadır sahip çıkmak

macka61
28.09.2006, 13:07
bencede yapılmalı her türlü kurulda lobimiz olmalı

maskeli61
28.09.2006, 13:21
Her Zaman Her Yerde Yanindayiz Trabzonsporum.....

pReN@_61
28.09.2006, 13:29
seni bırakan ezikbahçeli olsun...

Badaloğlu
28.09.2006, 14:23
Arkadaşlar, sapla samanı karıştırmayalım.Kazım Kanat hakkında yorumlarınıza sonuna kadar katılmakla birlikte; kendisinin zamanında geçirmiş olduğu kanser hastalığını bahane ederek dalga geçilmesi,aşağılanmaya kalkılması ya da kanser olduğu için bir suç işlemiş bir insan muamelesini bırakalım.Bu tarz bir Trabzonlu'ya,Karadenizli'ye yakışmaz.gerçek ve mert Karadenizli belden aşağıya vurmaz.Adam kanser oldu diye onu aşılama gayretlerinden vazgeçelim.Zira bu hastalıktan en çok çeken Karadeniz bölgesidir.
Lütfen konuştuklarınıza,yazdıklarınıza tekrar bakın.Size yakışıyormu?

Ali Öztürk'ün yazılarına sonuna kadar katılıyorum.Çok daha dikkatli olmak zorundayız.Ayrıca şu Hamdi efendinin faks numarasını,e mail adresinide bir verseydi tam olurdu.İçimizdeki İrlandılar dışardakilerden daha tehlikelidir.Ne yapılacaksa hep beraber yapalım, tepkimizi verelim.

Bu arada sandıktaki bayraklarınızı çıkarın bu akşam tur akşamı Osasuna'yı Allahın izni ile 1-2 yenip tur atacağız.İrlandalılarda çatlayacak...:)

Kobalas61
28.09.2006, 14:30
evet cok güzel bir konu yalnız Trabzonspor lu devlette belirli bir yerlere gelmiş insanlarında seslerini cıkarması lazım artık

Naim
28.09.2006, 14:59
Daha ciddi Yaklaşarak Bu Çağrının irdelenmesi ve Sahip çıkılması Taraftarıyım
Yönetime En karşı çıkanlardan birisiyim burada
Tamiyle Yapmış oldukları Hatalar veya Yaptıkları bazı doğruları Yapış biçimleri sebebiyle
Yönetimle Ne kişisel bir husumetim var
nede Kişisel bir beklentim var yöneticilerden
Burada ki bir çok arkadaşında benim gibi düşündüğüme inanıyorum
Yönetime Kendini düzeltirse Yönetimede Sonuna Kadar Sahip çıkarız
Ama şu anda bir kongre lafının dillendirilmesini tamamiyle hatalı buluyorum
Devre Arasına Kadar Takımın üstüne cam Vazoya titrer gibi titrememiz Gerekiyor

Gürkan
28.09.2006, 15:02
Arkadaşlar, sapla samanı karıştırmayalım.Kazım Kanat hakkında yorumlarınıza sonuna kadar katılmakla birlikte; kendisinin zamanında geçirmiş olduğu kanser hastalığını bahane ederek dalga geçilmesi,aşağılanmaya kalkılması ya da kanser olduğu için bir suç işlemiş bir insan muamelesini bırakalım.Bu tarz bir Trabzonlu'ya,Karadenizli'ye yakışmaz.gerçek ve mert Karadenizli belden aşağıya vurmaz.Adam kanser oldu diye onu aşılama gayretlerinden vazgeçelim.Zira bu hastalıktan en çok çeken Karadeniz bölgesidir.
Lütfen konuştuklarınıza,yazdıklarınıza tekrar bakın.Size yakışıyormu?

Ali Öztürk'ün yazılarına sonuna kadar katılıyorum.Çok daha dikkatli olmak zorundayız.Ayrıca şu Hamdi efendinin faks numarasını,e mail adresinide bir verseydi tam olurdu.İçimizdeki İrlandılar dışardakilerden daha tehlikelidir.Ne yapılacaksa hep beraber yapalım, tepkimizi verelim.

Bu arada sandıktaki bayraklarınızı çıkarın bu akşam tur akşamı Osasuna'yı Allahın izni ile 1-2 yenip tur atacağız.İrlandalılarda çatlayacak...:)

yazdıklarına katılıyorum.

bize en çok zararı veren Trabzonlu gsli fbli bjklilerdir.

en çarpıcı iki örnek

ergün gürsoy ve haluk ulusoy dur.

bu tip asalaklara arkamızı dönmemeliyiz.

Naim
28.09.2006, 15:07

Buyur Ahmet abi İrlandalının Telefon numarası
Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı
Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN
3261601 santral
3216689 işyeri
3222208

3269401 FAX
3269402 FAX

grandiose
28.09.2006, 15:14
üzerinde sıklıkla durulması gereken, bağlayıclığı en fazla olan konu... saha sonuçları zaten bir şekilde kazanımlarla dolu olacak... asıl önemli olanın bir an önce farkına varmalı, tepkileri buna göre şekillendirmeliyiz...

grandiose
28.09.2006, 15:15
Buyur Ahmet abi İrlandalının Telefon numarası
Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı
Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN
3261601 santral
3216689 işyeri
3222208

3269401 FAX
3269402 FAX

herhangi ortak bir protesto metni mutlaka olacaktır tahmin ediyorum... beklemeden vira deyip faksı gönderiyorum... sonrasında yine ortak metini de göndereceğim inşallah.

BOZOHAN
28.09.2006, 15:49
kazım kanat denen o felçlli şerefsize bir ders vermeliyiz ve protesto etmeliyiz. atvdeki o programı bende seyrettim. gökdenize her türlü hakareti yaptı ben yöneticilerden biri bağlanır telefonla diye umdum hiç kimse aramadı. trabzonsporumuzun futbolcusuna elin yazarı herşeyi söylüyo bizim yönetim uyuyo

eys_61
28.09.2006, 16:26
Yazıların üzerine eklenecek birşey yok,herşey açık seçik yazılmış.Her Trabzonsporlu'nun okuyup kendince ders çıkarması gerekir,bilmeliyiz ki Trabzonspor kişiler ve kurumlar üstüdür ve menfaatleri herkesin menfaatinden daha önemlidir.

BOZOHAN
28.09.2006, 16:31
arkadaşlar biri bir metin hazırlasında şu kazımın kanadını kıralım.

Kobalas61
28.09.2006, 18:56
bir öğrenci olarak ne yapabilirsem
buyrun

poetricus
29.09.2006, 00:47
Arkadaşlar LÜTFEN!
Puanlar kaybettik, prestij kaybettik, şampiyonluklar kaybettik. Üstelik bunların bir çoğunu haksızlığa uğrayarak uabettik. Ama ne olur insanlığımızı kaybetmeyelim! İnsanların bedenî eksiklikleri ya da geçirmiş oldukları hastalıkları onları aşağılamak için kullanmak ne Trabzonsporluluğa ne de insanlığa sığar! Medeni insanlar gibi tepkimizi verelim, sağ duyu ve sükûnetle mücadele edelim ama bu tip şeylere tevessül etmeyelim!
LÜTFEN!

Analyzer
29.09.2006, 01:24
Arkadaşlar LÜTFEN!
Puanlar kaybettik, prestij kaybettik, şampiyonluklar kaybettik. Üstelik bunların bir çoğunu haksızlığa uğrayarak uabettik. Ama ne olur insanlığımızı kaybetmeyelim! İnsanların bedenî eksiklikleri ya da geçirmiş oldukları hastalıkları onları aşağılamak için kullanmak ne Trabzonsporluluğa ne de insanlığa sığar! Medeni insanlar gibi tepkimizi verelim, sağ duyu ve sükûnetle mücadele edelim ama bu tip şeylere tevessül etmeyelim!
LÜTFEN!

Trabzonspor'a laf edenler kanser olsun gebersin makatları şöle böle olsun diye uzuuun uzun şiir döşenen sen değil miydin yahu:)

poetricus
29.09.2006, 02:50
Trabzonspor'a laf edenler kanser olsun gebersin makatları şöle böle olsun diye uzuuun uzun şiir döşenen sen değil miydin yahu:)

Sakin olmalıyım... Sakin... O yazıyı yazan bendim yahu! Hatta daha detaylısını yazmaya niyetliyim. Ama o yazı hakkında bir iki açıklama yapmama müsaade et:

1. Yaşını, bilgi seviyeni, sanat ve edebiyattan ne kadar anladığını da bilmiyorum. Yalnız bahsettiğiniz yazım şiir değil, mizahî bir dille kaleme alınmış bir nesir yazısıydı. Böyle yazılara nesir ya da düz yazı denir. İlle de bir edebî türe dâhil etmek gerekirse biraz zorlama ile deneme de denebilir. Ama asla şiir denmez.

2. O yazı satır satır aklımda. Orada beddua ettiğim doğru ama insanların bedenî arazlarıyla dalga geçmiyordum. Kötü niyet ve emellerinin karşılığı olarak musibet diliyordum. Tescilli Trabzonspor düşmanlarının -laf edenlerin değil- ıslah olmaları, olmayacaklarsa el, bel, dil, makat ya da penis kanserine duçar olmalarını dilemiştim. Eğer öyle temennilerin doğru olmadığını söylersen sana hak verebilirim. Ama bahsettiğini gibi; "Gebersin... Vs." tarzı bir ifadem yok.

Beni anlamadın ya; ben ona yanıyorum!

Bilmem anlatabildim mi?

Muhabbetle...

erdal6167
29.09.2006, 15:35
Bu Kazım Kanat denen acınası zavallı vatandaş oldum olası Trabzonspor düşmanıdır. Kendisi defalarca kansere yakalanmış bir zavallıdır. O yüzden fazla kızamıyorum ama haddini de bilmelidir.
bu kans.. devamlı gökdeniz gökdeniz deyip duruyor peki;

neden TÜMER METİNİN DOPİNG KONROLÜNDEN KACTIĞINI ANLATMIYOR. BU TÜRK FUITBOL TARİHİNİN EN KARA SAYFASIDIR. BİR FUTBOLCU DOPİNG TESTİNDEN APAR TOPAR KACIRILIYOR AMA KİMSE DE TIK YOK. HA HA HA. ACIK VE NET SÖYLEYEYİM AVRUPDA TRABZONSPOR HARİÇ HİÇ BİR TÜRK TAKIMININ BAŞARILI OLMASINI İSTEMİYORUM. ZATENDE BU KAFAYAL HİİİİÇ BİRİ OLMAZ. . .

Ali İhsan
29.09.2006, 16:11
bu kans.. devamlı gökdeniz gökdeniz deyip duruyor peki;

neden TÜMER METİNİN DOPİNG KONROLÜNDEN KACTIĞINI ANLATMIYOR. BU TÜRK FUITBOL TARİHİNİN EN KARA SAYFASIDIR. BİR FUTBOLCU DOPİNG TESTİNDEN APAR TOPAR KACIRILIYOR AMA KİMSE DE TIK YOK. HA HA HA. ACIK VE NET SÖYLEYEYİM AVRUPDA TRABZONSPOR HARİÇ HİÇ BİR TÜRK TAKIMININ BAŞARILI OLMASINI İSTEMİYORUM. ZATENDE BU KAFAYAL HİİİİÇ BİRİ OLMAZ. . .

Sadece Tümerin dopingden kaçması değil bu hafta bi garip olay vardı çok aradım ama bulamadım. Ümit Özatın dışardan girip gol kurtarması. Hıncal da diyodu ama kimse bahsetmedi. Hıncal mı atıyo yoksa fener oldu bittiyle gene bi gol mü kurtardı...

Cafer KILIÇSOY
29.09.2006, 16:14
Arkadaşlar herşey birlik beraberlikten geçiyor. Biz takımımızın sonuna kadar arkasında olursak kimse bişey yapamaz. Artık şu Hasan Hüseyin muhabbetini bırakıp takımı ALLAH'ına kadar desteklemeliyiz. Bu adaletsiz arenada önümüze taş koymak isteyenler olacaktır. Bunlarıda ancak birlik ve beraberlikle yıkarız.

Artık herkes elini taşın altına koyup Takımın her maçına gitmeli. Yenmek yenilmek, berabere kalmak bunlar doğal şeyler. Önemli olan her zaman her yerde tam destek

Artık şehir Ziya Doğan'ın dediği gibi şampıyonluğa hazır. Futbolcularda canlarını dişine takıp oynamalı.

Artık ok yaydan cıktı. Tek hedef şampiyonluk. Baş koyduğumuz bu yolda ALLAH yardımcımız olsun. Haydeeeeeennnnn.

Gürkan
29.09.2006, 16:36
Sadece Tümerin dopingden kaçması değil bu hafta bi garip olay vardı çok aradım ama bulamadım. Ümit Özatın dışardan girip gol kurtarması. Hıncal da diyodu ama kimse bahsetmedi. Hıncal mı atıyo yoksa fener oldu bittiyle gene bi gol mü kurtardı...

ben macı ızledım.hıncal uluc haklı.umıt kale arkasından oyuna dahıl oldu.atak yapan oyuncunun atagını kestı.hayatımda ılk kez oyun oynanırken ve kale arkasından oyunucu oyuna daldıgını gordum.

oskanonur
29.09.2006, 16:51
iste bu yuzden hep destek tam destek

Gürkan
29.09.2006, 17:35
yakında sunu gorursenız ssasırmyın.tam bır takım fenere karsı kontra ataga kalkmıs o sırada fener oyun durmadan oyuncu degısıklıgı yapıyo kalenın arkasında ısınan ıkı adam oyuna gırıp golu onluyo.