PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Kahraman Çıkarmak

Tayfun Aydın
17.06.2014, 09:05
Çocukken sokakta top oynarken bizim için en iyi futbolcular Hami Ünal Abdullah Ogün Orhan dı. Hepimiz bir tanesi olurduk. Kimse tanju aykut feyyaz olmak istemezdi. Gerekte yoktu. Önümüzde bir Kara Boğa bir bombacı bir rüzgarın oğlu bir sarı fırtına vardı. Abdullah la cuma namazında saf tutmak büyük bir olaydı. Hami yi tesislerde görmek Orhan la konuşmak Ünal ın oturduğumuz siteye gelmiş olması inanılmaz hadiselerdi. Bir nevi yeni tabirle rol modeldiler bizim için. Bizim kuşaktan eskiler için Şenollar Turgay lar Ali Kemaller aynıydı.

2 akşam önce dünya kupası maçı seyrederken oğlum baba Drogba dünyanın en iyi futbolcusu dimi diyince bir yerde bir yanlışlık yaptığımı farkettim. Daha da acısı oğlumun önüne koyup bak oğlum bu da bizim kahramanımız diyebileceğim tek bir isim vardı. ONUR RECEP KIVRAK...

Ganzilis in muhteşem videolarından birini açtım ve oğluma seyrettirdim ve çocuk ağzı açık seyretti o muhteşem kurtarışları. Onun için şimdi Onur dünya nın en iyi kalecisi. Onur demek Trabzonspor demek. Artık onun Onur abisi.

Bu kadar girişten sonra varmak istediğim nokta şu. Her takımın bir yüzü vardır. O futbolcu o takımla anılır. Totti Roma Gerrard Liverpool Messi Barcelona Casillas Real Madrid John Terry Chealse... daha da artırIlabilir bu örnekler. Her takım bunu paraya çevirir daha da önemlisi bu yüzleri taraftar sadakatinde kullanır.

Elimizde bana göre dünyanın en iyi 5 kalecisinden biri var ama kabuğunun içinde bıraktık orda büyüyor. Ne yazıkki ona yakın hiç kimse de yok takım da.

Eğer çocuklarımızın Trabzonspor aşkıyla büyümesini istiyorsak bir kahramana ihtiyacımız var. Bu konuda okul ziyaretleri yapılıyor ama yeterli değil. Daha ciddi çalışmalar yapılmalı. Onur bu anlamda mutlaka kullanılmalı. Her türlü. Rakibe korku salmada. Takımın yüzü olmada ki maşallah yakışıklı çocuk. Pazarlama konusunda her konuda.

Belki çok iyi anlatamadım ama özetle BİZİM BİR KAHRAMANA İHTİYACIMIZ VAR.

muratali
17.06.2014, 14:09
Bu konuyu birkaç kere daha dile getirmiştim. Tayfun arkadaşım çok haklı, bence de takımın şu anki tek kahramanı Onur Recep Kıvrak.

Ve ben Onur oynamaya başladığı günden beri TS Clublarda oğluma Onur'un kaleci formasını arıyorum. Yok arkadaş.

Nasıl bir kafadır ki bu takımın en büyük yıldızının formasını yapmıyorsun.

Korsanını üretip satsam zengin olmuştum şimdi.

Mollasalihoğlu
17.06.2014, 14:16
Onur gibi çokça adam katmamız lazım kadromuza.

Bu da ancak şampiyonluğa oynamakla mümkün oluyor. Bu sefer de hırsızlar devreye giriyor!!!

Ama bizim fıtratımızda pes etmek diye bir şey yok. Yine rol model olacak oyunculardan kurulu kadrolar göreceğiz. Yeter ki kulübe siz gibi bunu dert edenler sahip çıksın, yeter ki bu kulüp iyi yönetilsin.

Tayfun Aydın
17.06.2014, 14:30
2010 da takım teniden kurulurken herkese bir lakap takılmıştı. Çok dağılmıştı bence o kadar çaplı olmasına gerek yok. Elimizde Onur Yusuf Özer gibi eli yüzü düzgün sempatik adamlar var. Bossingwa gibi sert görünüşlü kaya gibi bir dünya yıldızımız da var.

Azıcık pazarlama yahu. Çok bişeye gerek yok. Ganzilisin muhteşem videoları olmasa sıfıra yakın bu yöndeki çalışmalar.

Evet doğru Onur formasını almak istesek yok.

Ne kadar çok taraftar o kadar maddi güç demek.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
17.06.2014, 17:07
Bence Onur'un yanına rahatlıkla Yusuf da yazılabilir, Borceanu da bence örnek bir isim.
Tablo o kadar karamsar değil,
Birazcık başarı bu güzel adamları parlatır, ışıl ışıl olurlar.

Ertan 51
17.06.2014, 17:29
Küçük oğluma karşı verdiğim en büyük savaşlardan birisidir bu başlığa konu olan olay,
Drogba bir,şikecilerin golcüleri iki,
Onurumuz yeteneği,adamlığı,karizması,söylemleri ile 10 numara bir rol model ama bilinçli taraftarın kahramanı Onur,çocukların değil.Çocuklar daha ziyade forvet hattından kahraman istiyorlar.Kalede duran bir çocuk hava atamıyor,kendisi oynuyor ve Drogba olmak istiyor.Bizde de ileri uca şöyle Hami-Şota kalitesinde bir golcü bulabilsek hayatımdaki en büyük sorunlardan birini halletmiş olacağım:)
Bazen acıyorum valla Kürşatıma. Boş ver oğlum onları bizde de Henrike var demek olmuyor,8 yaşında da olsa gülüyor,inanmıyor.
Bende anlatamamış olabilirim ama Tayfun'u anladım,
derdi benim de derdim,inşallah bunları düşünecek vizyonda yöneticilerimiz olur.

Birde şunu söylemeden edemeyeceğim,
başlığın samimiyetine bakıyorsun,arkasından gelen 2. mesaja bakıyorsun,sıfatına tükürdüğüm bir kolpayı getirmiş paylaşmış,sayfanın içine etmiş,gerçekten çok tuhaf insanlarımız var.

salihismet
17.06.2014, 18:34
Kahraman mi degil mi bilmiyorumda, basligi okuyunca aklima Ekmeleddin geldi.

Öznur61
18.06.2014, 14:13
Onur var, onada şükür.Ya olmasaydı ? :)

Ama yeterli olmuyor denildiği gibi dahada çoğalması lazım Onur gibi futbolcuların..

Ama "genel olarak" yönetimle anca bu kadar olabiliyor.

Birazda kahraman olmak için heves ve fedakarlık lazım.

Cyzio
18.06.2014, 22:40
Boşa konuşuyorsunuz.

Onur'un doğum yeri neresi? Efendim? Trabzon değil mi? Gerisi teferruat.

İşe yaramaz.

.