PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'da Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Uğur Bozoğlu İstifa Etti!

brnclhn
01.06.2014, 14:40
http://www.haber61.net/trabzonsporda-sok-istifa-181585h.htm
açıklamaları aslında çok şeyi anlatıyor...

Trabzonspor'da Yatırım projeler ve Tesisler sorumlusu olarak görev yapan yönetim kurulu üyesi Mehmet Uğur Bozoğlu istifa etti.

Bozoğlu istifa etme nedeni ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

26 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilen Trabzonspor olağanüstü genel kurulunda Trabzonspor’un hakkı olan kupayı şehrimize getirmekte kararlı görünen; seçim öncesi tavrı ve Trabzonspor’un değerlerine saygılı imajı sebebiyle Sayın İbrahim Hacıosmaoğlu’nun yanında yer aldım.

180 DERECE DEĞİŞTİ

Seçimin kazanılmasının ardından Sayın Başkanın 180 derece değişen tüm tavır ve davranışları sonucunda arkadaş ve dost çevremden de oluşan tüm istifa baskılarına rağmen yılardır Trabzonspor’a yönetim dışından yapmaya çalıştığım katkıları “Yönetim Kurulu Üyesi” sıfatı ile bu güne kadar sürdürdüm.

Geçen bir yıllık süreçte “Öze dönüş”, HES projesi, hatalı Malouda transferine tepki, kulübün daha fazla borçlandırılmaması ve son olarak Hami Hoca ile devam edilmesi konularında yönetim kurulu içerisinde görüşlerimi seslendirdim.

Her zaman camianın değerleriyle, eski başkan ve yöneticilerimizle birlik olunması, bu insanların görüşlerinin alınması gerektiğinin altını çizdim.

ÇAĞDIŞI YÖNETİM ANLAYIŞI!

İbrahim Hacıosmanoğlu’nun çağ dışı yönetim şekli ve amatör yapısı, yurt dışında almış olduğum spor yönetimi ihtisasına da ters düşmüştür.

Gelinen noktada Sayın Başkanın tüm bu uyarılara rağmen tek başına hareket etmekte kararlı olduğunu ve Trabzonspor’a telafisi imkansız zararlar verdiğini görmekteyim. Son olarak öğrenmiş olduğumuz Eski Başkanımız Sayın Sadri Şener’in “güveni kötüye kullanma ve belgede sahtecilik” suçu ile dava edilmesinin izahı yoktur.

Yapmış olduğu tüm yanlış transfer, yanlış harcama ve çeşitli hatalara rağmen son başkanlık döneminde Trabzonspor’umuza 1 lig şampiyonluğu, 1 Süper Kupa, 1 Türkiye Kupası kazandıran ekibin başı ve bunlardan da önemlisi Türk futbolunun şikeden geçilmediği bir dönem ile ilgili yapılan yargılama sürecinden başımızı dik çıkaran bir başkan olarak, Sayın Sadri Şener’e bu tür suçlamalar ile dava açmak benim içerisinde bulunduğum bir yönetim kurulunun kararı değil olsa olsa İbrahim Hacıosmanoğlu’nun şahsi kararıdır.

TARİHİ HATANIN BİR PARÇASI OLMAMAK İÇİN İSTİFA EDİYORUM

Tolunay Kafkas, Ünal Karaman, Alper Boğuşlu, Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımın istifa süreçleri ve camiamızı, taraftarlarımızı bölen çeşitli olayları gölgede bırakacak bu tarihi hatanın bir parçası olmama adına bir yıldır gururla sürdürdüğüm Trabzonspor Yönetim Kurulu üyeliği görevimden istifa ediyorum. Büyük umutlarla başladığım bu görevde ben de her bir taraftarımız kadar hayal kırıklığına uğramış durumdayım. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Enes Ünal Kaya
01.06.2014, 14:45
İho 1 yıl önce yaptıklarımın yarısını yapmazdım diyor

seneyede aynı şeyleri söyleyecek... olan bize olacak..

adamın her adımı ofsayt... Trabzonspor Büyük Camia İse Bu Adamı 1dk Koltukda Tutmamalı.

Yönetim kurulundan ziyade :

fatih tekke , tolunay kafkas .. Şenol Güneş , boksörmz Selçuk Aydın.. Eski Başkanımız Sadri Şener gibi isimleri bile takıma küstüren bir adam helal olsun hatta sırada Hami Mandıralı var..

Mert'
01.06.2014, 14:51
Bu nedir böyle herkes istifa ediyor yedek üye kalmamış kulüpte

MaEsTrO
01.06.2014, 14:56
Bu adami, Sadi Sener dönemindeki kombine bilet satisi furyasinda tek seferde yüzlerce bilet almasi ile tanistim. Baya bir taktirimi kazanmisti.

special one
01.06.2014, 15:00
Eeee kaç kişi kaldı yönetimde şuan ? 3-4 kişi daha gitsinde kongreye gidelim...Başka Türlü gitmİcek bu İHO

Mert'
01.06.2014, 15:01
Kongre işi ne zaman belli olacak belli mi ? Mahkeme sonucu yani?

DeAgLeMaNyAq
01.06.2014, 15:02
7 yöneticisi istifa eden bir başkan normalde bu isimlerin yerine yenilerini almak ve güvenoyu tazelemek için kongreye gider. Ama bizim başkan kongreye gittiği takdirde seçilemeyeceğini bildiği için buna gerek duymuyor...

Eeee kaç kişi kaldı yönetimde şuan ? 3-4 kişi daha gitsinde kongreye gidelim...Başka Türlü gitmİcek bu İHO

7 kişi daha istifa ederse ancak yönetim düşüyor. Kesin bilgi yayalım...

Murat'
01.06.2014, 15:02
İHO ile yola çıkan adamın aklından şüphe ederim ben,darısı İHO'nun başına.

İHO kim ki yöneticisi kim olsun.

Uğur Odabaş
01.06.2014, 15:05
İHO istifa etmediği sürece yönetici istifa etmiş banane!

special one
01.06.2014, 15:11
7 yöneticisi istifa eden bir başkan normalde bu isimlerin yerine yenilerini almak ve güvenoyu tazelemek için kongreye gider. Ama bizim başkan kongreye gittiği takdirde seçilemeyeceğini bildiği için buna gerek duymuyor...

7 kişi daha istifa ederse ancak yönetim düşüyor. Kesin bilgi yayalım...

7 üye istifa ettiyse 4 yada 5 tane daha istifa ederse düşmüyor mu

must61
01.06.2014, 15:16
Çağdışı yönetim anlayışı

ne güzel özetlemiş.

Adem Akyüz'
01.06.2014, 15:20
Ha gayret, bi kaç kişi daha istifa ederse düşecek yönetim..

Yavuz Bektaş
01.06.2014, 15:23
tüzüğü okudum şimdi "eğer yönetim kurulu toplantılarında yedek üyeler dahil salt çoğunluk sağlanamıyorsa en geç 1 ay içinde genel kurula gidilmeli yazıyor "
14 asil 7 yedek üye var normalde istifalarla bu sayı 14 e düştü.
eğer 4 kişi daha istifa ederse zorunlu olarak genel kurula gidilecek

special one
01.06.2014, 15:30
tüzüğü okudum şimdi "eğer yönetim kurulu toplantılarında yedek üyeler dahil salt çoğunluk sağlanamıyorsa en geç 1 ay içinde genel kurula gidilmeli yazıyor "
14 asil 7 yedek üye var normalde istifalarla bu sayı 14 e düştü.
eğer 4 kişi daha istifa ederse zorunlu olarak genel kurula gidilecek

Başkan hariç 14+7

Yani başkanıda saymak lazım 5 kişi istifa ederse sanırım

Oğuz B.
01.06.2014, 15:39
Bir yıl içinde 7 yöneticinin istifa ettiği başka bir yönetim var mı tarihimizde?

Bud Spencer
01.06.2014, 15:41
Bir yıl içinde 7 yöneticinin istifa ettiği başka bir yönetim var mı tarihimizde?

Herhangi bir yönetimde (spor dışı dahil) böyle bir olayin oldugunu duymadim ve olacaginida zannetmiyorum

DeAgLeMaNyAq
01.06.2014, 16:03
Toplantı yeter sayısı yani salt çoğunluk hesabında yedek üye kontenjanın sayısı baz alınmaz. Yani asil üyeler başkan + 14 üye olduğuna göre başkan haricinde 6 üyenin kalması durumunda seçime gidilir. Eğer başkan bu hesaba girmiyorsa 7 üyenin kalma durumu halinde gerçekleşir...

Oğuz B.
01.06.2014, 16:05
Aralık ayına kadar dayansın 8 üye o zaman :) Ne günlere kaldık..

Muhteva
01.06.2014, 16:06
Bu kaçıncı istifa böyle ben artık sayamıyorum bu rezillik yakışmıyor bize camia'nın iho'yu derhal indirmesi şart..!

aaahmet61
01.06.2014, 16:14
birde bakıyorsun bir sene sonra tek başına yönetim kurulunu topluyor haci.tek başına bütün kararları alıyor.adam kafayı yer .gidişat öyle

Tayfun
01.06.2014, 19:50
Bu kadar plansız, amatör insanı istesen bir araya getiremezsin. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş.

Bayraktaroğlu
01.06.2014, 20:08
herkes istifa etti bir tek başkan gitmedi zaten.yalnızların adamı...

memozcan
01.06.2014, 20:15
bazı yöneticilerimiz ismini bir tek istifa ettiklerinde duyuyoaruz.. adamlar o kadar sessiz vederinden çalışıyor ki mübarek:)

ceday99
01.06.2014, 20:28
ihonun istifa kültürü yok. bunu hepimiz biliyoruz.
bari Trabzonspor sevdalısı birkaç üye daha istifa etse de düşse su yönetim.
yok mu içlerinde sizce böyle babayiğitler...

edimurphy_61
01.06.2014, 20:45
Kaç tane adam kaldı yönetimde. 1-2 Kişi daha gitsede zorunlu kongre olsa

alone_6161
01.06.2014, 21:07
Bizim yönetim bu gidişle azalarak yok olacak....

Morpheous61
01.06.2014, 21:09
7 üyesi istifa eden bir yönetim kurulu etik açıdan bırakmalı. Ama dedim ya işte "etik" açıdan.

Burçak
01.06.2014, 21:42
İHO nun durumu tamamen rezalet bir hal almaya başladı.
Her istifa eden aynı şeyi söylüyor.
Artık insanın utanıp bırakması gerekir.

TSemih61
01.06.2014, 21:54
Bu İHO TS'nin Aziz Yıldırım'ı olmaya doğru adım adım ilerliyor. Adama bak ne koltuk sevdalısı çıktı.

dağlıca61
01.06.2014, 22:09
Yönetim kurulunun oluşumu ve görevleri ;

Yönetim kurulu, beş asıl ve beş yedek üyeden az olmamak üzere dernek tüzüğünde belirtilen sayıda üyeden oluşur.
Yönetim kurulu üye sayısı, boşalmalar sebebiyle üye tamsayısının yarısının altına düşerse; genel kurul, kalan yönetim kurulu üyeleri veya denetim kurulu tarafından bir ay içinde toplantıya çağırılır. Çağrı yapılmazsa, üyelerden birin istemi üzerine, sulh hakimi, üç üyeyi genel kurulu toplantıya çağırmakla görevlendirir.
15 kişilik Trabzonspor yönetim kurulunda bugün itibarı ile yedek üye kalmamıştır, toplam yönetim kurulu üye sayısı 15 dir.

İlker Yazıcıoğlu
01.06.2014, 22:12
Rezillik diz boyu.....

Öznur61
02.06.2014, 00:18
Ne kadar amatörler tarafından yönetildiğimiz her geçen gün daha belli ediyor kendini..
Hemde ne rezillik.

Samet Yildirim
02.06.2014, 00:26
Yani anladigim su...1 yönetici daha istifa ederse otomatikmen kongre karari cikacak..

düzeltme: Simdi anladim, Yönetim istifadan sonra tekrar 15 kisi oldugu icin 8 istifa olmali ki Kongre karari olsun.

Bu bari iyi bide kongre ile ugrasmayalim simdi.

DeAgLeMaNyAq
02.06.2014, 00:32
Yani anladigim su...1 yönetici daha istifa ederse otomatikmen kongre karari cikacak..

Üstteki alıntı nereye ait bilmiyorum ama bizim tüzükteki ifadeler şu şekilde:

Toplantı yeter sayısı salt çoğunluk olup, kararlar katılanların oy çokluğu ile alınır.

Yönetim kurulu yedek üyelerinin tümünün göreve davet edilmesine karşın oturum yeter sayısına ulaşamıyorsa, görevini sürdüren üyeler en geç bir ay içerisinde Genel Kurulu olağanüstü toplantıya çağırır.

Sacit
02.06.2014, 00:37
İstifa eden herkes aynı cümleleri kuruyor. Buna rağmen bu şahıs orada duruyor.
Bu kulübü ne zaman profesyoneller yönetecek ???

Her zaman diyorum, tüzük değişmeli ve kulüp yabancı sermayeye satılmalıdır.
Yoksa böyle amatörce çağ dışı yönetim devam eder.

Fatih Öztürk
02.06.2014, 00:50
Yönetici Bozoğlu eski yönetici Hayrettin Hacısalihoğlu'nun damadi.dunki divan toplantisinda Hacisalihoglu Haciosmanoglu'na laf atinca baskanda seninde damadin bizim yonetimde,sen kongreden bir gun once beni aradin damadimi yonetime al dedin bilmek istediklerini damadina sor gibilerinden laf soyledi.akabindede Hacisalihoglu belliki damadina yönetimden istifa et demiş.

Fatih Birinci
02.06.2014, 00:54
Hacisalihoglunun enistesi yönetimde adaş ;)

Fatih Öztürk
02.06.2014, 01:06
Hacisalihoglunun enistesi yönetimde adaş ;)

Yavru ceylanim istifa eden Bozoğlu Hacısalihoğlu'nun damadi.iyi araştır :)

Fatih Birinci
02.06.2014, 07:46
Yavru ceylanim istifa eden Bozoğlu Hacısalihoğlu'nun damadi.iyi araştır :)

Iyi ozaman demek ki boş istifa :) zoruna gitmiş kayinpederine söylenenler

Yiğit Gayretli
02.06.2014, 08:10
Iyi ozaman demek ki boş istifa :) zoruna gitmiş kayinpederine söylenenler

Geri kalan 32542725278635241 kişi de boş istifa etti di mi?

Fatih Birinci
02.06.2014, 08:12
Geri kalan 32542725278635241 kişi de boş istifa etti di mi?

Olabilir veya hakli nedenleri de vardir bekleyip görecegiz kardesim

Yiğit Gayretli
02.06.2014, 09:22
Olabilir veya hakli nedenleri de vardir bekleyip görecegiz kardesim

Pes doğrusu. Diyecek söz yok.

Travelair
02.06.2014, 09:24
Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az. Bu kadar kişi yöneticisi çalışanı futbolcusu neden gitmek istiyor, istifa ediyor başkan? Böyle anlayış Avrupa'nın amatör kulübünde yoktur

zahido
02.06.2014, 09:49
O onun adamı, bu şunun adamı derken yönetimde Trabzonspor'un adamı kalmamış.

Yazık!!!

TekfurÇayır 61
02.06.2014, 09:54
O onun adamı, bu şunun adamı derken yönetimde Trabzonspor'un adamı kalmamış.

Yazık!!!

Hay yaşa, sen kimin adamısın, ben kimin adamıyım, adam olan kimsenin adamı olmaz, kendi değerleri ile kendi fikirleri ile hareket eder. Ona buna yaslanmaz.

Fatih Birinci
02.06.2014, 09:59
Pes doğrusu. Diyecek söz yok.

Kardeşim noldu bişey mi dedim de pes diyosun? Haklidir veya haksizdir napiyim simdi? Senin gibi mi düşüneyim? Iho simdi defolup gitse elimize ne gececek?ben beklemekten yanayim, en azindan atilla dilaverin dedigi gibi sadri senere yakin olanlarin istanbul medyasina ve sike lobisine yaptigi yalakaligi iho yapmiyor

Emre Emiroğlu
02.06.2014, 10:07
Kardeşim noldu bişey mi dedim de pes diyosun? Haklidir veya haksizdir napiyim simdi? Senin gibi mi düşüneyim? Iho simdi defolup gitse elimize ne gececek?ben beklemekten yanayim, en azindan atilla dilaverin dedigi gibi sadri senere yakin olanlarin istanbul medyasina ve sike lobisine yaptigi yalakaligi iho yapmiyor

Şimdide kupa başbakanda diyip bir yandan da yalamaya devam ediyor. Onu ne yapacağız ?

Fatih Birinci
02.06.2014, 10:14
Şimdide kupa başbakanda diyip bir yandan da yalamaya devam ediyor. Onu ne yapacağız ?

Öyle demedi ...kupa başbakanda söylentisine katilmiyorum dedi....sikeciler gibi dezenformasyon yaratmayin

Veysel
02.06.2014, 10:21
Öyle demedi ...kupa başbakanda söylentisine katilmiyorum dedi....sikeciler gibi dezenformasyon yaratmayin

Ban mı yedin aga neredeydin sen ya

Fatih Birinci
02.06.2014, 10:23
Ban mı yedin aga neredeydin sen ya

Napiyim kardesim beni cok seviyolar 3 hafta cezaliydim ...baksana yigit kardesim hemen saldiriyo :D

Yiğit Gayretli
02.06.2014, 10:35
Napiyim kardesim beni cok seviyolar 3 hafta cezaliydim ...baksana yigit kardesim hemen saldiriyo :D

Terbiyesizlik etme. Ne demek saldırıyor? Üsluba bak sen yahu...

Fatih Birinci
02.06.2014, 10:39
http://img.tapatalk.com/d/14/06/02/asatedy7.jpg

Fatih Birinci
02.06.2014, 10:40
Terbiyesizlik etme. Ne demek saldırıyor? Üsluba bak sen yahu...

Bak kardesim bana söyleyecej söz bulamiyosun ! Pes diyosun ! Ben saka anlaminda saldiriyo diyorum arkasina gülme smiley koyuyorum...simdi bana terbiyesiz diyosun? Yazik sana

Emre Emiroğlu
02.06.2014, 10:41

Anlıyorum. agzıma s... ki yanlış anlamışım.

Bende ki de mallık. İho yalaması öyle şey dermi hiç. Gaflete düştüm valla.

Fatih Birinci
02.06.2014, 10:42
Anlıyorum. agzıma s... ki yanlış anlamışım.

Bende ki de mallık. İho yalaması öyle şey dermi hiç. Gaflete düştüm valla.

Kardesim estagfurullah video ya bidaha bak...kupa basbakanda söylentisi diyor...yalaka oldugu dogru

Ahmet Kuru
02.06.2014, 10:46
istifalar ve demeçleri samimi bulmuyorum...
zaten eski Asbaşkanın damadıymış...

Fatih Birinci
02.06.2014, 10:49
istifalar ve demeçleri samimi bulmuyorum...
zaten eski Asbaşkanın damadıymış...

Aynen öyle