PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Resmi Site mi yoksa başsağlığı/kutlama yayınlama yeri mi?

kuzey_lee
27.09.2006, 00:21
Trabzonspor klubünün resmi sitesi diye adlandırılan www.trabzonspor.org.tr (http://www.trabzonspor.org.tr) son zamanlarda klup haberlerinden çok klup çalışanlarının (yönetim kurulu üyelerini geçtim,normal çalışanlar) yakınlarının vefatında başsağlığı yayınlamakta,ya da düğün dernek sünnet kutlama haberlerini vermekte..

bizler o siteye girerken futbolculardan,takımdan,sporculardan haber almak için giriyoruz..açıkçası ben dahil bir çok kişiyi ne sayın başkanın bacanağının vefatı ilgilendiriyor (yanlış anlaşılmasın,son haber sadece bardağı taşıran damla oldu..ölen kişilere tabii ki allah rahmet eylesin),ne de herhangi bir çalışanın çocuğunun sünnet haberi..

yapsınlar futbolcularla roportaj okuyalım,versinler stad yapımıyla haber okuyalım,ama her gün bir başsağlığı mesajı okumak artık can sıkıcı olmaya başladı..

ps:topicin öncelikli yerinin burası olmadığını biliyorum.forum adminlerine danışılarak buraya açılmıştır.

Hüseyin Çümen
27.09.2006, 01:34
aslında evet saçma sapan insanların ölüm haberleri düğün sünnet haberleri oraya yazılması bazen komik oluyo oda arkadaşımlar resmi siteyi acarken bugün kimin ebesi öldü acaba bugün k,min amcaoğlunun teyzasinin torunun babasının kızı evlendi diye geyik yapmaa başlamıştık bunlar komik duruyo aslında
bnlardan arındırılsa resmi sitemiz çok ii olur
mesela şuan takım ispanyada napiolar nediolar hiç haberimiz yok asıl oralardan haberler verilse magazinsel haberler verseler ne güsel olur bizde burda keyiflensek
mesela fatih akyel le ersen martinin yaptığı tavla maçını fatih kazandı bikaç foto hoşumuza gider zevkle okuruz bazen 1 gün boyunca haber olmuyo gelen haberde birisinin ebesi ölmüş onu öğreniyoruz resmi sitede revizyon şart
başlık gerekli bi konuya hitap edio bence

tamuğ yamtar
27.09.2006, 01:47
Ölüm, başsağlığı haberleri dışında takımla ilgili haberlerde yetersiz.

Özellikle de içerikleri çok boş.

Yani bakalım neler yazılmış diyorsun 2-3 cümle yazılmış.

Site işi çok önemli. Dikkatlerini çekmek, uyarmak gerekirse de öneride bulunmak lazım.

DeAgLeMaNyAq
27.09.2006, 03:37
Yalnız bu uygulama Nuri Albayrak yönetimine has değil senelerdir var...

Hüseyin Çümen
27.09.2006, 04:14
Yalnız bu uygulama Nuri Albayrak yönetimine has değil senelerdir var...

evet aslında sanki albayrak döneminde azaldı gibi geldi önceden hergün görürdük bu tür şeylerden şimdi haftada 1 2 yi geçmio çok şükür

Cenkhan
27.09.2006, 05:41
Resmi siteden magazin haberi beklemeyin. Site resmi olunca haber yelpazesi daralıyor. Ama bekleneni dahi veremediklerine katılıyorum. Ayrıca trabzonspor.com sitesi mağazanın sitesine yönlendirilse daha iyi olur.

selcuk
27.09.2006, 05:56
ben gayet iyi görüyorum ,camiamizin birlik beraberligini daha kolay olacagini düsünüyorum iyi ve kötü günlerimizde beraber olunca
tabiiki türk medyasi gibi haber olarak herseyi kullanan organa sahibiz buda cogumuza bizim resmi sitemizi cogumuzun gözünde kötü gözüktürüyor
ama yani gecen hep beraber gördük sitemiz en iyi klüb sitesi secildi daha sitemizde bir laf yalan cikmadi , iste resmi site böyle olur oraya girdikmi yazilanin dogru oldugunu hemen biliyoruz
diyelim ezikler sitelerini sizin istediginiz gibi yapiyorlar ve hep beraber biliyoruzki böylece kendilerini bi cok kez rezil ettiler (son olarak tümerle ilgilenmiyordular ) ,
artik bide eskiden cok oyuncularla röportajda konuluyor daha cok aciklamalar..
yani devem haberlerin öz olmasini istiyorsagik öz olmalarinada katlanmaliyiz
yada öbürler gibi yapip kendi kendimizi rezil ederiz

Külünkoğlu
27.09.2006, 08:38
İnsan hayatında dönüm noktası sayılabilecek önemli olaylar vardır ve bu olayların muhatabları hayatları boyunca bu olayları asla unutamazlar. Eğer biz bir camia isek camiamızın ve kulübümüz önde gelen isimlerinin yaşadığı önemli olayların resmi sitemizde yer alması kadar doğal bir şey yoktur.

Resmi site Kulubümüzün ve camiamızın resmi sitesidir, sadece futbolcularımızın değil.

Emre B.
27.09.2006, 08:46
Başkanımız Sayın Nuri Albayrak’ın Of İlçesi Çataldere Köyü’nde doğan 62 yaşındaki değerli bacanağı Abdullah Ersoy İstanbul’da vefat etmiştir.

Cenazesi yarın (27 Eylül Çarşamba) öğle namazını müteakip Fatih Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Zeytinburnu Kazlıçeşme Aile Kabristanlığı’nda toprağa verilecektir.

Merhuma Yüce Allah’tan rahmet, başta Başkanımız Sayın Nuri Albayrak olmak üzere kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Baş sağlığı haberi bu.Vefat eden kişi sınıf arkadaşımın akrabası.Resmi sitede başsağlığı haberleri görmek istemiyorum.

Naim
27.09.2006, 09:15
İnsan hayatında dönüm noktası sayılabilecek önemli olaylar vardır ve bu olayların muhatabları hayatları boyunca bu olayları asla unutamazlar. Eğer biz bir camia isek camiamızın ve kulübümüz önde gelen isimlerinin yaşadığı önemli olayların resmi sitemizde yer alması kadar doğal bir şey yoktur.

Resmi site Kulubümüzün ve camiamızın resmi sitesidir, sadece futbolcularımızın değil.

camianın Resmi sitesi Başkanın bacağının ölümünü veya As başkanın kaynanasının ölümü konularını pek ilgilendirmese gerek
bir yönetim kurulu üyesi
bir profesyonel Çalışan
Eski bir Trabzonspor Duayeni
bir futbolcu veya bunların en birinci derece yakınlara bir şey olursa iki satırla yazılabilir bunu anlarım
ama başkanın Bacanağı kapıcının annanesinin vefatları veya doğumları bu kadar sık haber olmamalı
Bu kadar sık haber olunca ne kadar yerel düşünüldüğü anlaşılıyor

Külünkoğlu
27.09.2006, 09:23
Naim benim yazımı alıp "Bacanağı kapıcının annanesinin vefatları " şekline sokarak terbiyesizlik etmişsin. Seviyesizliğin lüzumu yok.

Bir futbolcunun bir yakını vefat etseydi ve vefat haberi resmi sitede yer alsaydı tepkinizin böyle olmayacağını adım gibi biliyorum. Egolarınızı bir kenara bırakın.

Tekrar ediyorum Resmi site futbolcuların değil Trabzonspor kulübü ve Camia'sınındır.Trabzonspor kulübüne hizmet etmiş veya etmekte olan kişi yada kişileri ilgilendiren sevinçli ve hüzünlü haberin yer almasında hiçbir sakınca da yoktur.

stichus
27.09.2006, 09:31
gerginliğe gerek yok arkadaşlar.. başkanın bacanağının vefatı eğer gazetelerin hepsinde yer alırsa o durumda neden resmi sitede duyurulumuyor bile denir.. ama eğer resmi siteden haber yapılan duyurular varsa hakikaten gereksiz olabiliyor. cenaze için konuşmak hassasiyetleri kaşıyor aniden ama mesela sünnet düğünü duıyurusunu ele alırsak, kimseyi kızdırmadan da tartışabiliriz.
bugün cenazeye katılacağım ben inşaallah, resmi siteden duymadım ama haberim var. benim haberim olduğuna göre haber değeri var demektir. trabzonspor başkanının cenazesi var bugün.. cenazeye saygı açısından konuyu tehir edelim, sonra tartışırız diyorum ben.
resmi sitemiz daha cazip olmak zorunda.. mutlaka tartışmalıyız.

Badaloğlu
27.09.2006, 09:51
Bence anlamsız bir başlık olmuş...Trabzonspor başkanının yakınlarının bir tanesinin ölmesi haber niteliği taşımaktadır.Eğer Nuri Albayraki, Trabzonspor'un başkanı olmasaydı bu ölüm haberi resmi siteden verilmeyecekti.
Camiamızın birlik, beraberlik içerisinde olunması açısından bu tip ilanların verilmesi doğaldır.Bu konunun gündem olmasını çok yersiz buluyorum.

Unutmayın...
SEVİNÇLER PAYLAŞILDIKÇA ÇOĞALIR, ACILARDA PAYLAŞILDIKÇA AZALIR...

Mehmet_Mercanlı
27.09.2006, 09:59
Bence anlamsız bir başlık olmuş...Trabzonspor başkanının yakınlarının bir tanesinin ölmesi haber niteliği taşımaktadır.Eğer Nuri Albayraki, Trabzonspor'un başkanı olmasaydı bu ölüm haberi resmi siteden verilmeyecekti.
Camiamızın birlik, beraberlik içerisinde olunması açısından bu tip ilanların verilmesi doğaldır.Bu konunun gündem olmasını çok yersiz buluyorum.

Unutmayın...
SEVİNÇLER PAYLAŞILDIKÇA ÇOĞALIR, ACILARDA PAYLAŞILDIKÇA AZALIR...

cok teşekkür ediyorum.. aynen katılıyorum

olayı bencede bu yönünden bakılmalı . bencede gereksiz bir konu

Sevgi
27.09.2006, 09:59
Konu başkanın yakınının vefat haberi yapıldığı için açılmamıştır.Resmi siteye baktığımızda hergün bir vefat, bir düğün, bir sünnet düğünü haberi görüyoruz hatta olayı abartıp doğum günü haberi bile vermişlerdi , bilmem kimin kızı bir yaşına girmiş doğum gününe futbolcularımızdan Gökdeniz'de katılmıştır diye :) SEVİNÇLER PAYLAŞILDIKÇA ÇOĞALIR, ACILARDA PAYLAŞILDIKÇA AZALIR da bu kadar abartmayada gerek yok :)

Külünkoğlu
27.09.2006, 10:15
Son 100 haberde 2 (yazıyla iki )başsağlığı mesajı var. Yardımcı antrenörün ( kesinlikle aşağılamak gibi bir derdim yoktur) cenazesinde açılmayan başlık her nedense şimdi açılabiliyor. Yine son 100 haberde 2 'de (Yazıyla iki) kutlama mesajı var. İlk mesajda Türk takımlarına avrupa kupalarında başarılar demişiz. İkincisinde ise Ramazan Ayımız mübarek olsun demişiz.

Malum takımların futbolcuları bilmem ne kolejinin açılışına giderken, saç jölesi reklamına gidip paraları da cebe indirirken spor haberlerinde seyretmek zorunda kalacağız, gözümüze sokulacak !

Bir futbolcumuzun bir doğum gününe iştiraki bize zul sayılacak.

Ne diyeyim bilmem ki...

sweetrose
27.09.2006, 10:18
ancak bu süreç senelerdir devam ediyor. dediğiniz doğru; çok fazla bireysel bazda ve klubün yönetici ve çalışanları hakkında habere yer veriliyor...

Travelair
27.09.2006, 10:36
Öncelikle ölenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Aslında bir sakıncası yok bence de, işin magazin kısmına kaçılmadığı müddetçe

Burda tartışmamız gereken konu kulüp haberlerinin, aktivitelerinin resmi sitemizde neden daha fazla yer almadığıdır. Böyle olunca bu tip haberler göze çarpıyor

İslam Sezer
27.09.2006, 10:50
Trabzonspor camiasına ait her türlü haber olabilir,yeter ki sportif haberlerde geri kalınmasın,yeterli ve kaliteli bir sunumla futbol ve diğer spor dallarından güncel haberlerimiz verilebiliyorsa sorun yok derim...

umraniye34
27.09.2006, 10:58
gereksiz konu biz ögrenince ne oluyoki ben bu haberi bilmesemde olur

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
27.09.2006, 12:23
Ayıp ki ne ayıp...
o sizin sallamadığınız "kimin ebesi" dediğiniz insanlar birilerinin Annesi, Babası, Kardeşi, Oğlu ve sonuç olarak kulübe hizmet etmiş birileri kiş adları orada geçiyor...
kestiğiniz ahkamın altında ezilirsiniz yarın bi aile büyüğünüz vefaat edince birisi onun için "amaaaan kime ne bilmem kimin ebesi mi ki..." gibi bişeyler söylerse...

Her kulüp başsağlığı yayınlıyor, inanmayan girsin baksın.
burada yazan bazı arkadaşalr sadece olmasa iyi olmuş ddemişler, eyvallah bu bi fikir.
ama vefaatlara saygısızca yaklaşan arkadaşlar için söyleyecek söz bulamıyorum...
Allah ıslah etsin, size acı zamanlarınızda böyle terbiyesizlikler yaşatmasın diyorum....

Gürkan
27.09.2006, 12:28
bence sorun daha dogrusu benim dikatimi çeken "vefat haberleriğ dışında" önemli bir açıklama beklendiğinde yani tarafatar birgelişe beklerken mesela yeni bir transfer bakıyorum bu tip haberler sanki daha da artıyo.birde klube yapılan ziyaretler veya baskanın veya yonetımın yaptıgı zıyaretler.

yapılması gereken "bence" bu konular baslıklara ayrılsın.
vefat ,düğün,cenaze kutlama haberleri bu baslık altında yazılsın merka eden girer okur.istemeyen bakmaz.

firidin61
27.09.2006, 12:30
ya bas saglıgı yayınlasınlar tabi sonuç olarak kulube hizmeti geçen insanların akrabaları veya kendileri ama idman görüntüsü olarak 4 tane resim koymaları büyük terbiyesizlik koskoca idmanda 4 tanemi resim çekebildiniz bu kadar insan sevdigi oyuncuları idamanda izleyemiyor bari fotograflarını dogru düzgün yayınlayın!!!!!!!!!

Naim
27.09.2006, 12:35
Ayıp ki ne ayıp...
o sizin sallamadığınız "kimin ebesi" dediğiniz insanlar birilerinin Annesi, Babası, Kardeşi, Oğlu ve sonuç olarak kulübe hizmet etmiş birileri kiş adları orada geçiyor...
kestiğiniz ahkamın altında ezilirsiniz yarın bi aile büyüğünüz vefaat edince birisi onun için "amaaaan kime ne bilmem kimin ebesi mi ki..." gibi bişeyler söylerse...

Her kulüp başsağlığı yayınlıyor, inanmayan girsin baksın.
burada yazan bazı arkadaşalr sadece olmasa iyi olmuş ddemişler, eyvallah bu bi fikir.
ama vefaatlara saygısızca yaklaşan arkadaşlar için söyleyecek söz bulamıyorum...
Allah ıslah etsin, size acı zamanlarınızda böyle terbiyesizlikler yaşatmasın diyorum....

Kimsenin Vefatına Saygısızca yaklaştığımız yok
Metin abi Saygısızlık demiş
bizde Metin abiye Saygımızdan dolayı Yazdığına cevap vermemişiz
Herkesin doğanıda ölenide kendisi için çok kıymetli bunu anlıyor Saygıyla karşılıyorum
ama Trabzonspor Kulubu ile bire bir ilgili olmayan bir vefat veya doğum haberinin Kulubun sitesinde böyle birinci haber gibi yayınlanmasını doğru bulmuyorum

Ne kimsenin Meftasına Ne de başka bir şeyine laf ettiğimiz yok
Metin abiye Saygımızdan Cevap vermememizde herkese bu konuda saygıszca itham etme hakkı vermez

Külünkoğlu
27.09.2006, 12:45
Defalarca tecrübe edildiği üzere bu hikayenin geri kalan kısmını biliyoruz. bu yüzden kilit

İsteyen "kulüp" bölümünde yer alan ilgili başlıkta devam edebilir.
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=159&page=18