PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş Bursaspor'da

Sayfa : [1] 2

TekfurÇayır 61
29.05.2014, 12:55
Bursaspor Kulübü, teknik direktörlük için Şenol Güneş ile anlaşma sağladı.

Yeşil-beyazlı kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla yapılan açıklamada, "Bugün yapılan görüşmeler neticesinde Teknik Direktör Şenol Güneş ile prensip anlaşması sağlanmıştır" ifadesine yer verildi.

Açıklamada, anlaşmanın detayları ve sözleşme töreniyle ilgili bilgilerin daha sonra verileceği duyuruldu.

Güneş'in bugün Bursa'ya gelerek Özlüce Tesisleri'nde sözleşme imzalaması bekleniyor.

Uğur Demircioğlu
29.05.2014, 12:59
Üzüldüm ben açıkçası. Trabzonsporla özdeşleşmiş bir insanın farklı bir takıma teknik direktörlük yapacak olması, ayrıyetten bizim insanımızın Şenol Güneş'e yeterli vefayı göstermemiş olması üzücü bir durum.

Hekimoğlu
29.05.2014, 12:59
Yurt dışında antrenörlük yapması gerekirdi bu bir geri adımdır bu kariyerde bir hocanın yurt dışında kulüp çalıştıramaması üzücü belki menajer eksikliğinden ya da yetersizliğinden kaynaklıdır.Hayırlı olsun diyelim.

HOPA'LI TS'Lİ
29.05.2014, 13:00
Üzüldüm yahu
TS ile özdeşlemişti, hep bizi çalıştırmasını isterdim.

Efsane bir kaleci, kaptan ve 2010-2011 şampiyonu hocamız olarak anacağım onu.

Deniz Tosunoğlu
29.05.2014, 13:02
Senol hoca buyuk bir hata yapti.

arifberkay
29.05.2014, 13:14
Aldırdiği çöpleri oraya toplasada bizim de iki yakamız bir araya gelse...

kudu_61
29.05.2014, 13:15
hayırlı olsun git gel derken bence efsane olarak şampiyonlukla bize veda etti yolu açık olsun inşallah başarılı olur

Armağan Dere
29.05.2014, 13:35
Bakalım Bursaspor kendisine ne kadar sabredecek..

DeAgLeMaNyAq
29.05.2014, 13:57
Hayırlı olsun. Sakarya ve Antalya'da başarılı olamamıştı bakalım Bursa da ne yapacak...

bows over bros
29.05.2014, 14:00
iyi bize gelmedi

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
29.05.2014, 14:04
Bence ne hatadır ne de geri adım,
İstanbul takımlarını geçtiğimiz sezonlarda reddeti.
Bursaspor Hoca için gayet makul bir takım, belki şampiyonluk bile kovalayabileceği bir camia.

Biz adamın kıymetini bilmiyoruz diye adamın çalışmamasını istemek çok makul bir tutum değil.

Ben de yurt dışında çalışmasını tercih ederdim.
"Türkler iyi insanlar" dedirtirdi gittiği yerde.
Lakin bizim medyamız yalama olduğu için düzgün adamlarımız sümen altında kalıyor.

Kendi ülkesinde destek görmeyen bir hocanın PR yapması ve kendini tanıtması mümkün değil.

Kendisine ve Bursaspor camiasına hayırlı olur inşallah.

Her zaman Trabzonspor'un bayrak adamı olacaktır.

Guardiola için kimse "Barcelona'lı değil" diyemeyeceği gibi Güneş için de Trabzonsporluluk bağlamında aynını kimse diyemez.

Sefaenes
29.05.2014, 14:07
Senol Hocayi baska takimda teknik direktor olarak degil Trabzonspora Baskan olarak görmek isterim. Iho kesin daha basarili olur en azindan futbolun icinden geliyor iho gibi sahte kabadayilikdan gelmiyor

Adem Akyüz'
29.05.2014, 14:09
Bir yandan Şenol Güneş'i Trabzonspor'a rakip olarak göreceğim için çok üzüldüm, bir yandan da Şenol Güneş'in tekrar bir takımda görev almasından dolayı çok sevindim. Keşke Avrupa'da bir takımla anlaşsaydı. Ancak Türkiye'de Trabzonspor'dan sonra çalışmasını isteyeceğim tek takım Bursaspor'du, öyle de oldu. Şenol Güneş'e şikecilere karşı dik durmuş, şampiyon bir takımı çalıştırmak yakışır.

Furkan Özdem
29.05.2014, 14:10
Şu 18 takımda içinde Trabzonspor dışında gidebileceği en iyi yere gitti bence. Şikeciler ya da basit takımlara değil iddialı bir Anadolu kulübüne gitti. Hayırlısı olsun...

artvints
29.05.2014, 14:11
bursaspor un iyi yerli kadrosu var. parlatır hepsini. iyi yabancı oyuncu alırsalar, yarışa girerler. bursaspor bizi gibi futbolcularını da satmıyor, elinde tutabiliyorlar. altyapıları da çok iyi.başarısızlığını bekleyen bazı taraftarlarımız hayal kırıklığına uğrayabilir.

Adem Akyüz'
29.05.2014, 14:14
:(
https://pbs.twimg.com/media/BozIm7xIcAEuFLm.jpg

artvints
29.05.2014, 14:16
...........................harun.................. ..
..şener......serdar...........yab. tran.....ozan ipek
...................ozan tufan..belluschi
..yabancı golcü kanat..mehmet ekici..ferhat kiraz
.............................fernandao

hoca kurtuldum zannediyor ama, bursaspora da kadro yaparız, kaçış yok :D

Furkan Özdem
29.05.2014, 14:20
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/10415637_10152279247528859_7063736735483663013_n.j pg

Şenol Güneş'in bizim takımla beraber olmasa da Türk sporunda gündemde olması bizim için önemli.

Bera B.
29.05.2014, 14:21
Fotoğrafı görünce bir garipsemedim değil.

Ama iyi olmuştur. Bu göreviyle hep sorulan bazı soruların da cevaplarını bulacağımızı düşünüyorum. Hayırlı olsun.

Öznur61
29.05.2014, 14:22
Üzülsem mi sevinsem mi bilemedim..
Ama değerini bilemedik Şenol Hocanın o gerçek...

SametKumbasar
29.05.2014, 14:24
Oyuncu ve antrenör olarak şampiyonluklar yaşadığımız Şenol Güneş'in başka bir takımla anlaşması kötü oldu.

Gereken sabır ve saygı bizde olmadığından dolayı , Bursaspor gibi kulüpte kariyerine devam edecek...

ALLAH utandırmasın.

Deniz Tosunoğlu
29.05.2014, 14:25
Cok farkli bir duygu.

Kader KORELİ
29.05.2014, 14:30
Bence iyi bir seçimde bulundu Şenol hoca. Biz değerini, kiymetini bilemedik. Bir gün gelir inşallah başkan olarak Trabzonspor'a döner. Bursaspor'da başarılı olacağından eminim. Yolu açık olsun.

Burçak
29.05.2014, 14:34
Hakikaten enteresan bir duygu bu.
İstanbul takımlarına gitmeyeceğini biliyorduk zaten.
Bursaspor'a gittiği için içim rahat. Şike sürecinde dik duran bir yere gitti en azından.
Umarım kafaya oynar. Avni Aker'de rakip yedek kulübesinde görmek çok tuhaf olacak :)

İskender Çakmak
29.05.2014, 14:37
Başarılar dilerim Şenol Hocaya.. Bizim güneşimiz ve her zamanda öyle olacak.

edimurphy_61
29.05.2014, 14:38
Üzüldüm ya la. Sonucta bizim hocamız, öğretmenimiz, kaptanımız, efsanemiz, değerimiz

uzungöllü
29.05.2014, 14:40
Zamanında istifasını çok istemiştim ama yinede o Şenol Güneş. Tuhaf duygular yaşamaktayım. Hayırlı olsun Türk futboluna.

bordolumavi
29.05.2014, 14:41
Keşke boyle bısey yapmasaydın senol hoca,,,bızım yonetım ne diye senol hocayı getırmedı keşke getırseydıler senol hocayı

Leonadias
Trabzonlu kardeşlerim sizin duygularınızı anlayabiliyorum , Ertuğrul Sağlam'ın da vakti zamanında Eskişehir'e imza attığını öğrendiğimde beynime kan sıçramıştı , ama şu açıdan bakın Anadolu'nun dik duruş sergileyen 2 kulübüyüz ve şampiyonuyuz hocanıza saygı gösterin kararı sebebiyle . Bizde içimizden biri olsun isterdik , Ertuğrul Bey geldiği zaman Beşiktaş'lı olduğunu biliyorduk fakat adamlığı için sahip çıktık Şenol hocada sizlerin çıkardığı bir ADAM ! şimdide ona sahip çıkacağız . Aklınız burda kalmasın .

Ayriyetten bize geldiği için mutlu olmanız için teşekkür ederim.

61trabzonomer
Üzülmedim dersem yalan olur, Allah yolunu açık etsin.

blues
29.05.2014, 14:43
senol günes icin büyük br nurdur bu! Söyle ki su anda ligde trabzonspor kökenli 5 Hoca mevcut (Mandirali, Kafkas, Günes, Aksay, arvaladze) Bu hocalardan ücünü türk futboluna sunan adamdir senol günes.
bakin bir ülkeden demiyorum bir sehirden cikan 5 t- direktör bu yil lige damga vuracak.

ccd6167
29.05.2014, 14:44
Bursaspor için şenol güneş çok büyük bi avantajdır..

Yetenekli genç kadrosu var bursanın..onların hepsi şenol hocadan yararlanacaktır.

ccd6167
29.05.2014, 14:46
Bu arada mra da akhısarda cok ıyı bı bulusma oldu..trafatar baskısını hissetmeden çok iş çıkaracaktır bana göre.ama mra akhisarı genclestiremsi lazım

Sercan Keleş
29.05.2014, 14:46
Şenol güneş keşke Türkiye'den bir takım çalıştırmasaydın. Başarılar.

Zafer Fidan
29.05.2014, 14:49

Mehmet BAŞ
29.05.2014, 14:50
Şenol GÜNEŞ, Bursaspor'a hayırlı olsun.

Trabzon Halkı değerlerine yeteri kadar sahip çıkmıyor!
Zamanında Hami'ye, Fatih'e, Gökdeniz'e, Umut'a, Burak'a, Selçuk'a neler denildi...
Kusura bakmayın ama sen bu tip adamlarını el üstünde tutmazsan yuvadan uçar giderler!

Hala Forumda farklı oyuncularımıza da aynı şeyler yapılıyor.
Bu kafa yapısı ile nereye kadar devam eder bu yapı bilmiyorum
Ama çok uzun gideceğini sanmıyorum...

Murat'
29.05.2014, 14:51
Tam 15 yıl sonra Trabzonspor dışında bir Türk takımı çalıştıracak Şenol hoca, kendisini ispatlamış bir hoca olmasına rağmen bu macera onun için çok büyük sınav olacaktır.

Burçak
29.05.2014, 14:53
`ÇİÇEKLERDEN BUKET YAPMALIYIZ`

Özlüce Tesisleri`nde, bazı yöneticiler, kulüp personeli, eski gol kralı ve milli futbolcu Okan Yılmaz tarafından karşılanan Güneş için taraftarlara açık tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Güneş`in Özlüce Tesisleri`nde düzenlenen toplantıdaki sözlerinden satır başları şöyle;

"Görüşmeler sürüyordu ama buraya gelişim çok ani oldu. Takım için gelecek için daha detaylı konuşmalar yaparız. Ama şunu söyleyim, birlik olmalıyız. Bir kişi bir şey yapar, çok kişi çok şey yapar. Ben çiçekleri buket olarak severim. Bu kulübün bütün değerleri bir çiçektir. Futbolcusu, yönetimi, taraftarı, şehir bunlarda buket yapıp, herkese faydalı hale getirmeliyiz.

Ama Bursaspor`un bugün olduğu seviyeden daha ileriye taşımak lazım. Bazen böyle dalgalanmalar olur, düşüşler olur. Ama büyük kulüplerde bunun uzun sürmemesi lazım. Daha iyi olmak için paylaşım duygusuna ihtiyacımız var. Herkesin fikrini alacağız. Potansiyeli olan bir şehir...

Mehmet BAŞ

Abicim kusura bakma ama ayıp ediyorsun Şenol Hocaya...
Sadri ŞENER bile o transferleri bizzat kendi inisiyatifiyle aldığını itiraf etti.
Hala Şenol Hocaya kusur bulmak doğru değil...

Şenol Hocanın kusuru yönetime sert çıkmaması olmuştur.
Tavrını net koymaması olmuştur.

Jackal Wile

aynen öyle abi ama öyle deme o olmazsa trabzonspor olmazmış töbe haşa futbolun ilahıymış Sir Şenol Güneş

Öznur61
29.05.2014, 14:56

Şu ve benzeri fotoğrafları görünce resmen içim yandı..

Umarım başarılı olursun Şenol Hocam..

Jackal Wile
29.05.2014, 14:58
Şu ve benzeri fotoğrafları görünce resmen içim yandı..

Umarım başarılı olursun Şenol Hocam..

yeni takım kuralım 2 seneye gelir geri hazır takımın başına merak etme fazla özlemezsin ;)

Öznur61
29.05.2014, 14:59
Ayrıca demeden de geçemicem Şenol Güneş'i seviyesizce eleştirelenler her şeyden önce teknik adamlığını bi kenara koyup, gerçek ADAMlığını, efsaneliğini göz önüne koyup öyle eleştiri yapsınlar.

Dahada bişey demiyorum.

Ahmet Kuru
Hayırlısı olsun. Şenol Hocama Başarılar Dilerim.

bordo08
Yakışır şenol hocaya futbol dünyasının içinde onun gibi temiz insanlar şart..

Kalbimin bir tarafı artık şenol güneş ve bursasporla..

Veysel
Üzüldüm inşallah başarılı olursun hocam

artvints
29.05.2014, 15:00
yeni takım kuralım 2 seneye gelir geri hazır takımın başına merak etme fazla özlemezsin ;)

Bursaspor da hazır takımdı diye anılacak iki sene sonra, şimdidedn hazırlanalım.

Jackal Wile
29.05.2014, 15:02
Bursaspor da hazır takımdı diye anılacak iki sene sonra, şimdidedn hazırlanalım.

aklı varsa bursanın transferi şenola bırakmaz zaten colman ve girayı istemiş dolanan haberlere göre doğruysa ortada transferden ne kadar anladığı

ayrıca şu adiliğie bakarmısınız

http://kralspor.ensonhaber.com/bursaspor-senol-gunes-ile-anlasti-2014-05-29.html

yakuphoca
29.05.2014, 15:04
İkinci takımımız Bursa oldu artık.. Başarılar Şenol Hoca.. Trabzon - Bursa maçlarını merakla bekliyorum..

bordo08
29.05.2014, 15:05
Colman kendini futbola verdiği taktirde bu ligin en iyi 3 orta sahasından biridir alırlarsa faydasını görürler..

artvints
aklı varsa bursanın transferi şenola bırakmaz zaten colman ve girayı istemiş dolanan haberlere göre doğruysa ortada transferden ne kadar anladığı

http://kralspor.ensonhaber.com/bursaspor-senol-gunes-ile-anlasti-2014-05-29.html

şenol hoca nın suçu değil heralde bu. bursaspor un stopere ihtiyacı var. giray ı deneyebilir çok acayip bir durum değil. colman la uğraşacağını zannetmiyorum.

Erdal DİLEK
Ligte 61 numarali futbolcular yerine 61 numarali hocalarin cok olmasi daha iyi bizim icin. . .

Fatih Çelik
29.05.2014, 15:07
Üzüldüm doğrusu. Çok garip bir duygu gerçekten. Hakkında hayırlısı olur inşallah.

Yiğit Gayretli
29.05.2014, 15:08
Karışık duygular...

Mehmet BAŞ
29.05.2014, 15:09

Hangi mantık Şenol Hoca'nın ''Colman'ı'' isteyebileceğini düşünür pes...

Adamın takımını sabote etmiş. Siz hala Colman falan filan yazıyorsunuz...

Az oturup düşünün ya...

Burçak
29.05.2014, 15:12
http://kralspor.ensonhaber.com/resimler/bursaspor_senol_gunes_ile_anlasti_2.jpg

Şu manşeti atmak atabilmek için ne tür bir şerefsiz olmak gerekir acaba.
Bu manşeti atan kişi kesinlikle istanbul yalaması o kesin.
Trabzonsporun onda açtığı derin yaralar var belliki.
Emareleri alt alta koyunca şikebahçeli olabilme ihtimali hayli fazla.

İşte Türk futbolunda medya böyle yavşakların elinde.

Oğuz B.
29.05.2014, 15:15
İmzasında şike davasına gönderme yapıp Şenol hocaya giydirmeye çalışmak ne kadar samimi?

Kadroya çöp doldurmuşmuş o çöp hikayesinin kokuşmaya yüz tutmuş binlerce sayfa mahkeme tuttanağı var be!

Çağatay_
29.05.2014, 15:16
Buruk bir sevinç diyebilirim. Bursaspor'u severim özellikle şike döneminden sonra daha da ısındım kendilerine.

Bence bir dostluk köprüsü kurulması açısından güzel bir adım olabilir. Anadolu'ya örnek olabilecek iki kulübün güçlü dostluğunu oluşturmak bence keyifli olacaktır.

Şenol Hocamıza başarılar. Umarım biz 1. olurken Bursaspor 2. olur.

artvints
29.05.2014, 15:17
yaw adamların kanalı var. sağda solda trt de ntv de haber kırıntıları arattırmıyorlar taraftarına.birleşip bir tv kuramayan adamlarla dolu bir camia. en son birlikte kurulan şey takım. 1967 de. o da zorla. sonra da tövbe etmişler, birlikte davranmaya.

Çağatay_
29.05.2014, 15:19
...en son birlikte kurulan şey takım. 1967 de. o da zorla. sonra da tövbe etmişler.

Güldüm renktaş :D

Acı ama gerçek.

Jackal Wile
29.05.2014, 15:20
neyse dostlar kırmayalım birbirimizi siz şenol hocaya hayransınız ben değilim

bence sadece düşünür veya yazar olarak hayatını idame ettirmeli o yüzden hakkında hayırlısı diyorum inş. bizi yanıltır trabzonsporlu birinin başarılı olmasını tabiki bende isterim

Ogün'
29.05.2014, 15:21
Ben sevindim şahsen.İnşallah başarılı olur.

Miserable
Bizden uzak olsun da, kimin yolunda olduğunun bir önemi yok.

Efsane-1967
Basin toplantisini izledim biraz gercekten cok farkli duygular icerisindeyim.
Umarim basarili olur Senol hoca bizden basarili olmama kaydi ile tabi.
Burda Senol hocayi acimasiz elestirenleri anliyamiyorum , adam futbolcu olarak sampiyonluklarimzda hepsinde yer aldi.
1984'den sonraki tarihimize bakiyorum en guzel yillari Senol Gunes donemlerinde yasadik.
Calinan sampiyonluklarimiz diyorduk hani 96,2005,2011 hepsinde Senol Hoca vardi.
Kimse burda Senol hocayi ilahlastirmiyor sadece degerlerimize boyle davranmamiz lazim biraz saygi.

sarman61
29.05.2014, 15:23
Twitter da yapılan şu yorum çok hoşuma gitti.

"Şenol Güneşi Trabzonspor harici bir takımın başında görmek, eski sevgilimi yeni erkek arkadaşı ile beraber görmek gibi bir şey"

zafer6161
29.05.2014, 15:23
zoruma gitti la :(

selcuk
29.05.2014, 15:24
senol hoca bu adimi haminin önünü acmak icin yapti
1. elden bu haberi aldim
marttan beri günye amerika ve fransada oyuncu bakmisdi,
iho lanmi ustaylanmi anlasmisdi bilmiyorum ama hayatinda hic bir sey icin bukadar hazirlanmamisdi
senol hocaya göre artik cenerasyon degisiminin trabzonda vakti geldi

en samimi arkadaslarindan biri 2-3 hafta önce anlatmisdi

Arda'
29.05.2014, 15:25
Gidebileceği en iyi takıma gitti umarım başarılı olur hoca. Bu arada ensonhaber sitesinin şerefsiz editörlerine sevgilerimi yolluyorum onun bunun cocugu hepsi şikeci yavşaklar.

Ertan 51
29.05.2014, 15:29
Şenol Güneş=Trabzonspor olan bir spor adamının vitrinde olması mutlu eder beni,
sadece biz Trabzonsporlular değil temiz futbolun temiz adamlarla olacağını bilen tüm ülkem insanı sevinmiştir diye tahmin ediyorum.İnşallah başarılı olur,Allah işini rast getirsin.

Sevda61
29.05.2014, 15:34
Hayırlı olsun. Şenol Hocaya başarılar..

Oğuzhan Turhan
29.05.2014, 15:35
Üzüldüm fakat sevindim de.
Şu ligde gitmesinden hicap duymayacağım tek takıma gitti.
Allah yolunu açık etsin, ligi bizim ardımızdan ikinci bitirsin inşallah:)

Kaya
29.05.2014, 15:36
Şenol hocaya başarılar dilerim...

Trabzonspor'dan başka bir takımı çalıştırmasını istemezdim...

Ama zaten özellikle twitter'daki uzman futbol dehalarına göre Trabzonspor'a az gelen bir hocaydı değil mi... :)

lazapo61
29.05.2014, 15:36
bursa forumlari mutluluktan ucuyor

İlker Yazıcıoğlu
29.05.2014, 15:39
Hayırlı olsun...
Şenol hocayı çok severim ama istifa edip ayrıldığı son sezon istifa etmesi gerektiğini vurgulayanlardan biriyim.
Ama tukaka edenlerden değilim çok şükür.
Hep bir Arsen Wenger sistemi konuşuldu Şenol hocayla birlikte burada ama bu durum ülkemizde hele hele Trabzon'da mümkün değil malesef.

Umarım başarılı olur Şenol hoca Bursa'da ama Trabzon'dan daha başarılı olmaz umarım Bursaspor.

Tekrar hayırlı olsun....

bordomavi1
29.05.2014, 15:42
Bursaspor'u severim ama taraftarlarını sevmem. Siz bilmezsiniz Bursaspor'un ne kadar karaktersiz taraftarları olduğunu. Ertuğrul hocaya neler dedikleri halâ aklımda.

Şenol Hoca'nın başarılı olmasını çok istiyorum ama Bursaspor'un başarılı olmasını istemiyorum. İkisi birden mümkün değil galiba.

İnşAllah Bursa sokakların da denk geliriz hocamla.

Adem Erdoğan
29.05.2014, 15:44
Hayırlı uğurlu olsun, Bursaspor ve Şenol Güneş, yakışır.

Samet Yildirim
29.05.2014, 15:45
Yakisir Hocama...Insallah cok basarili olur...

Büyük Insan ve Hoca...Biz gerizekaliyiz Hocam..

artvints
29.05.2014, 15:46
Bursaspor'u severim ama taraftarlarını sevmem. Siz bilmezsiniz Bursaspor'un ne kadar karaktersiz taraftarları olduğunu. Ertuğrul hocaya neler dedikleri halâ aklımda.

Şenol Hoca'nın başarılı olmasını çok istiyorum ama Bursaspor'un başarılı olmasını istemiyorum. İkisi birden mümkün değil galiba.

İnşAllah Bursa sokakların da denk geliriz hocamla.

yeni stada kombine almayı bile düşünüyorum.şöyle güzel bir statta maç izlemek iyi olurdu.

bkandil
29.05.2014, 15:47
Kendisine ve Bursaspor'a hayırlı olsun...

Celal Demir
29.05.2014, 15:48
Hayırlı olsun Allah yolunu açık etsin Şenol Hocam...

ertan arikan
29.05.2014, 15:49
Hayırlı olsun..
Şenol Hocaya başarılar dilerim,başarılı olacağına da inanıyorum.

tslionur
29.05.2014, 15:55
Hayırlı olsun Allah yolunu açık etsin

bordomavi1
29.05.2014, 15:55
yeni stada kombine almayı bile düşünüyorum.şöyle güzel bir statta maç izlemek iyi olurdu.

Bu seneki gibi ucuz olursa bende alabilirim yeni stadda.

Koray Böyük
29.05.2014, 16:02
Şenol Güneş, hep doğruları konuşan ve her zaman doğru lafı anında soyliyen insandır. Trabzonspor a 3 şampiyonluk yaşatıp hala da adam gibi muamele görmeyen ve her zaman bizden gelen teklifleri şartsız kabul eden insandır. Seul de neler başardığını ve o başarılarla burak , selcuk , Ceyhun, egemen, jaja, teo, umutu adam gibi topcu yapan insandır. Şenol Güneş bir hocadan daha fazlasiysi aslında. Her hocanin inişleri de çıkışları da olabilir. Bi Menchester United veya Dortmund olamadık ne yazıkki. Bizim insanımız hep iyi olsun hep güzel olsun istiyor anlayış yok..
Bu da senol hocayı iyice yıprattı. Şenol Güneş demek şike de baş kaldırmak demekti, Şenol Güneş demek güçlüye ezilmemek demekti, şenol güneş demek haksızın değil her zaman haklının yaninda olmak demekti. Ne yazıkki İstanbul medyası bize bir oyun kurdu ve o oyuna bizde geldik. Yeşil sahalara dönmesi iyi bence aama yurt içi olacaksa bu takim kesinlikle Trabzonspor olmalıydı hocam...

Yine kalbim bursada olmasada şenol hocayla kesinlikle..

CamilloVillegas
29.05.2014, 16:04
Çok iyi oldu. Ligde rekabet ve temiz adamları yayma açısından. Umarım başarılı olur.
Tuhaf dugular içinde olanlar için (bende dahil): Ne yani? Emekliye mi ayrılsaydı? :)

(Bize karşı yenerse ne sövcem ama:))

f.akyuz
29.05.2014, 16:06
adamın hasıdır ŞENOL GÜNEŞ.hala başarısız diyen gitsin BAŞKA TAKIMI TUTSUN. 2010-2011 de şampiyon yaptı 1996 da sampiyonluktan döndük istanbulun parasına gücüne hakem desteğine ragmen

angraf
29.05.2014, 16:09
Hayırlı olsun sonucunda kendisinin mesleği Teknik Direktörlük FB GS BJK nin başına geçmediği sürece sorun yok

artvints
29.05.2014, 16:09
aslında ligi temizlemek, adil yapmak için iyi bir yöntem. her yerde şikecilerin t.direktörü olacağına, trabzon un yenilgiyi kabullenmeyen hocaları olsun. sözlerime trabzonspor yenilebilir ama asla mağlup olmaz diyerek son veriyorum :)

Courage
29.05.2014, 16:10
Üzülmedim desem yalan olur. Şenol Güneşi başka bir forma ve bayrak altında görmek çok rahatsız edici.

Ama içim yana yana ''başarılar'' dilemekten başka seçeneğim yok. Herşey istediğin gibi olur hocam inşallah.

Mehmet BAŞ
29.05.2014, 16:12
Şenol Güneş, hep doğruları konuşan ve her zaman doğru lafı anında soyliyen insandır. Trabzonspor a 3 şampiyonluk yaşatıp hala da adam gibi muamele görmeyen ve her zaman bizden gelen teklifleri şartsız kabul eden insandır. Seul de neler başardığını ve o başarılarla burak , selcuk , Ceyhun, egemen, jaja, teo, umutu adam gibi topcu yapan insandır. Şenol Güneş bir hocadan daha fazlasiysi aslında. Her hocanin inişleri de çıkışları da olabilir. Bi Menchester United veya Dortmund olamadık ne yazıkki. Bizim insanımız hep iyi olsun hep güzel olsun istiyor anlayış yok..
Bu da senol hocayı iyice yıprattı. Şenol Güneş demek şike de baş kaldırmak demekti, Şenol Güneş demek güçlüye ezilmemek demekti, şenol güneş demek haksızın değil her zaman haklının yaninda olmak demekti. Ne yazıkki İstanbul medyası bize bir oyun kurdu ve o oyuna bizde geldik. Yeşil sahalara dönmesi iyi bence aama yurt içi olacaksa bu takim kesinlikle Trabzonspor olmalıydı hocam...

Yine kalbim bursada olmasada şenol hocayla kesinlikle..

:alkış:

DeAgLeMaNyAq
29.05.2014, 16:15
Şenol Güneş'in Trabzonspor'a karşı karnesi:

Trabzonspor 1 - 1 Boluspor
Boluspor 0 - 0 Trabzonspor
Trabzonspor 1 - 1 Boluspor
Boluspor 2 - 0 Trabzonspor
Boluspor 0 - 1 Trabzonspor
Trabzonspor 0 - 0 Boluspor
Trabzonspor 2 - 2 MP Antalyaspor
MP Antalyaspor 1 - 1 Trabzonspor
Trabzonspor 2 - 1 Sakaryaspor

1 galibiyet 6 beraberlik 2 mağlubiyet

Muhteva
29.05.2014, 16:17
Şampiyonluk belki hayaldir ama Bursayı üst sıralara taşıyıp başarılı olacağını düşünüyorum..

Mollasalihoğlu
29.05.2014, 16:17
Allah mahcup etmesin.

gabriel omar
29.05.2014, 16:22
Bursanın güçlü olması bizim işimize gelir,bu açıdan iyi oldu diyorum.

cem1990
29.05.2014, 16:38
Trabzonspor: Hami Mandıralı
Bursaspor: Şenol Güneş
Kasımpaşa: Shota Arvaladze
Karabükspor: Tolunay Kafkas
Akhisarspor: Mustafa Akçay

Birleşsek iyi bir çete oluruz aslında :D

Hakan
29.05.2014, 17:25
Şampiyon olur inşallah.Biz olmuş kadar sevinirim

Alika87
29.05.2014, 17:26
Sevindim Senol hoca adina, insallah orada hak ettigi saygiyi ve degeri görür.

zafercalikoglu
29.05.2014, 17:30
Bursayı ilk sezon ilk 5 e girip Avrupaya giderse iyi bir başarıdır.Başarılar Hocam ,yolun açık olsun

kudu_61
29.05.2014, 17:45
Trabzonspor: Hami Mandıralı
Bursaspor: Şenol Güneş
Kasımpaşa: Shota Arvaladze
Karabükspor: Tolunay Kafkas
Akhisarspor: Mustafa Akçay

Birleşsek iyi bir çete oluruz aslında :D
bu yukarıda ismi geçen teknik direktörlerin hangisine sorsanız TRABZONSPOR ŞAMPİYON OLSUN der inşallah takımlarında başarılı olurlar onların başarısı TRABZONSPOR un başarısıdır yukarıda ismi geçen bütün teknik direktörlerin de TRABZONSPORLULUĞUNA kefilim ah başkan bu ggerçeği görebilse de biraz güçlü bir kadro kurabilse bu isimlere bjk kalecisi TOLGA yıda ekledik mi 5 takım yapar ŞAMPİYONLUĞA OYNAYAN BİR TRABZONSPORUN RAKİPLERİNE PES ETMEYECEK ADAM BUNLAR

Aydın Danış
29.05.2014, 17:50
Argadaş ne olursa olsun Şenol Güneş'i o temiz adamımızı efsanemizi başka atkı başka renkler altınca birden görünce inme indi tabiri caizse bir anda çökdüm ben kabul edemiyorum böyle birşeyi hiç hemde...Yurt dışında da olabilirdi..!!

Trabzon34
29.05.2014, 17:55
Hocamızı yeniden görebileceğim, onu yeniden görebileceğim için mutluyum. Onun türk futboluna hala katkı yapabileceğini düşünüyorum. bu katkıyı da varsın Bursa da versin.. Bizde vereceğini verdi.. Nasılsa biz olamayacağız.. O bakımdan Bursa şampiyon olsun istiyorum.. Ya da en azından iddialı olsun, potaya girsin.. ha bizi milim payıyla geçip mesela ikinci veya dördüncü falan olurlarsa üzülür müyüm.. üzülürüm tabii ama birde işin mantık tarafı var.. bizimkiler de oynasın geçsin.. mücadele etsin.. geçemiyorsa da helal i hoş olsun..

Alihan Ertürk
29.05.2014, 18:14
Insallah bol bol gorusecegiz Senol hocamizla, Bursa tam anlamiyla Gunes acti simdi hayirli olsun

Bera B.
29.05.2014, 18:28
Yalnız hoca gider gitmez özlediğimiz demeçlerinden bir kuple sunmuş :D

"Öncelikle hepinize saygılarımı sunuyorum. Gelişim ani oldu. Başkan birden bire 'Gideceğim' deyince ani oldu. Helikopterle geldik, kulaklarım daha yeni açıldı. Güzel oldu. Durum tespiti yapmak lazım, anailiz yapmak lazım. Bunları yapacağız, şimdi anı yaşamak gerekiyor. Tesis çok mükemmel. Orada bir resim vardı, o tabloyu kimse yapamaz. Ne parayla, ne güçle olmaz. Bir kişi bir şey yapar ama çok kişi çok şey yapar. Birlikte yola çıkmamız gerekiyor"

"BAŞARIYI DA GÖRDÜ, BAŞARISIZLIĞI DA..."
"Yani taraftarın kalabalık, sahada olduğu kupanın sahada olduğu kucaklaştığımız anların gerçekleşmesi gerekiyor. Bursaspor'un tecrübesi var. Başarıyı da gördü başarısızlığı da. Birçok kulüpte görüyorsunuz gücü var, parası var ama taraftar gücü yok. Bu kulübün iyi olması için ne yapmanız gerektiğini düşünmeniz gerekiyor. Ben de düşüneceğim. Küçük hesaplar büyük camiaları yaralar. Şu gün itibariyle ne olursa olsun Bursaspor'un 3 maç cezası var. Fair-Play içerisinde olsaydık daha iyi olmazmıydı? Maddi zararı saymıyorum bile"

Sibel
29.05.2014, 18:29
Dünyanın bir ucuna da gitse Şenol Güneş Trabzonspor'dur.
Benim Trabzonsporumdur.
Gördüğüm tek şampiyonluktur.
Çok ağır geliyor bazı şeyler belki, ama elden bir şey gelmiyor. :( :( :( :(
Trabzonspor'a karşı oynamak onun için de bizim kadar zor olacaktır.
Yolun açık olsun hocam. Yolun açık olsun...

MDanışmaz
29.05.2014, 18:44
Hayırlı olsun Bursa gibi bir camiada göreve başlaması olumlu inşallah iyi işler yapar başarılar dilerim..

Oruç
29.05.2014, 19:10
Allah yolunu açık etsin. Şikeye karşı dik duran bir takıma gitti. Bir yanım Bursaspor artık.

Jackdaniels
29.05.2014, 19:12
Bu kadarmı hedefsizleştin Şenol hoca pes doğrusu hiç yakışmadı...

zaferyıldız
29.05.2014, 19:16
bir pankart vardı ya ,
bir arkadaş koyabilirse buraya...
sırf onun için değerdi hocam,
başarılar ,yanımızdasın bizde senin inşallah

macka61
29.05.2014, 19:17
Şenol hocama başarılar inşallah başarılı

zaferyıldız
29.05.2014, 19:23
bence stad kötü gidiyor bu yıl zor
en çok istediğim şey stadın açılışıyla bursasporun yaşayacağı sinerjiyi şenol hocanın yaşaması
çünkü kesin işe yarayacak ve bursa bir hava yakalayacak diye düşünüyorum
o da bari şenol hocaya nasip olsun madem gelmiş :)
ancak daum tarzı bir durum yaşama ihtimali var
bursa da yönetim tam bir muamma
onlar da kendilerini şenol hoca kurtaracak gözüyle bakıyorsa ! yandılar

Öznur61
29.05.2014, 19:28

İstanbul takımınamı gitseydi ? Ya da şikeyle itham edilmiş bi takıma ?

Ayrıca Bursaspor Şike sürecinde dik kalmayı başaran bi takımdır.
Diğer olumsuzlukları göz önüne alırsak en doğru olanı yaptı.

fanatikdevri
29.05.2014, 19:49
Başarılar dilerim ama keşke yabancı bir takıma gitseydi,efsanemizdir,tüm şampiyonluklarımızda vardır ve bize rakip olmuştur.Bursaspor gibi rahmetli ibrahim Yazıcı'nın takımı bile olsa insanın garibine gidiyor.

drose61
29.05.2014, 19:53

Bursa'nın hedeflerinin bizden küçük olduğunu sanmıyorum.

Şehir ,taraftar ve yeni stadı ile gayet makul bir kulüp.

Bursa'nın üstü zaten istanbul takımları,oraya mı gitseydi?

h@msi61
29.05.2014, 20:11
Insallah bol bol gorusecegiz Senol hocamizla, Bursa tam anlamiyla Gunes acti simdi hayirli olsun

Bursa taraftarinin tepkisi nasil Senol hocamizin takimlarinin basina gelmesine?

Bizim taraftar ne yazik ki kiymetini bilemedi, insallah onlar bilirler...

nizo61
29.05.2014, 20:13
Şenol Güneş Bursa'da dan daha kötü bir haber, Gökdeniz de Bursa'da dır herhalde.

ahmetto
29.05.2014, 20:20
Hayırlı olsun .Umarım başarılı olursun Şenol Hocam.

Sefa
29.05.2014, 20:27
Millet gidiyor Mersin'e biz gidiyoruz tersine..

AiCKRGL
29.05.2014, 20:36
[ımg]https://pbs.twimg.com/media/bozım7xıcaeuflm.jpg[/ımg]

hııyııır ����

Hürgün Aygün
29.05.2014, 21:02
Bana en büyük mutlulukları yaşatan, babam kadar sevdiğim en büyük efsane, hayırlı olsun. Onu başka bir takımın başında görmeye bu gözler nasıl dayanacak, bilmiyorum.

A.Ali Karanis
29.05.2014, 21:20
Yolun açık olsun hocam.Arkasına alacağı taraftar desteği ve rahat çalışma ortamıyla tekrardan üst sıraları zorlayan bir Bursaspor izletebilir.

Bugün Bursaspor atkısıyla imza atarken gördüğümde kendimi çok kötü hissettim.2011 yılında atılan her golden sonraki sevinçleri,sevinçlerimiz gitmiyor gözümün önünden.

özgür6161
29.05.2014, 21:40
Şenol Güneş hocamıza Bursaspor'da başarılar dilerim.

Cyzio
29.05.2014, 21:56
Hayırlısı olsun.

Hem kendisi, hem Bursapor, en çok da bizim için.

İnşaallah Bursapor'un Alex Ferguson'u olur (Bu da bana kapak olur :D)

.

Cafer Bulur
29.05.2014, 22:03
Hayırlısı olsun.

.

Bursaspor ve senol günes icin hayirlisi olsun,senol günese transfer yetkisi verirlerse bizim gibi iflas etmeleri yakindir ama kadroyu ona sormadan olustururlarsa basarili olabilirler.:)

Soner Albayrak
29.05.2014, 22:05
Bir daha teknik adamlık yapmaz diyordum ama neyse Allah yolunu açık etsin.

Sacit
29.05.2014, 22:46
Şenol hocanın bursaspor'a gitmesi yerinde bir karar. Trabzonsporlu bir teknik direktörün bursaspor'da görev yapması bizim açımızdan güzel oldu. bursaspor şike davasında en dik duran kulüptü. İki şehrin bir arada olması için bu görev şık oldu. yeni sezon öncesi bu sıcak hava iki kulüp içinde hayırlı olsun

Sefa Alış
30.05.2014, 00:43
Öncelikle başından beri "Şenolcu tayfa"nın içinde yer almaktan gurur duydum :)
Biz kıymetini bilemedik, umarım başka takımlar bilir.
Bizim bu yönetimden kurtulursak, tekrar Şenol Güneş'i teknik direktör olarak görmek isterim bu takımda. Trabzonspor ruhunu canlandıran tek onu gördüm, 21 yaşındayım: tek şampiyonluğumu onunla yaşadım. Umarım başarılı olur.
Ancak bu durumu tam da kabullenemiyorum. Biz Şenol Hocayla aynı anda sevinen, aynı anda üzülen insanlarız :) Avni Aker'de gol attığımızda binlerce taraftar sevinirken, karşı klübedeki Şenol Güneş'in yerinde öylece duracağını bilmek içimde burukluk yaratıyor. Hayırlısı artık :)

Yaşar
30.05.2014, 01:02
Hayırlı olsun.
Colman, Janko, Bamba gibi adamları transfer listesine alsa da, bize de bir faydası dokunsa keşke.

calavera
30.05.2014, 01:05
En iyi dileklerim seninle Şenol Hoca. Şu ülkede insanlık ve başarı olarak parmakla gösterelicek 3-5 adamdan birisin.

61viya
30.05.2014, 01:43
Bursa'da olmasam, bu habere nasıl bir tepki vereceğimi tahayyül edemiyorum.

Ama şimdi Bursa'dayım ya. Bursa öyle güzel ki bugün...

Ben Bursa'dayım diye ağzım kulaklarımda karşıladım haberi. Sırf yaşadığım şehre gelecek diye.Çok bencilce, ama öyle.

Şampiyonluğun çok ötesinde bir şey başaran bir adamın, adalet hala tecelli etmemişken, herhangi bir takım çalıştıracağını sanmıyordum açıkçası. "Ne için mücadele edeceğim ki?" düşüncesi baskın çıkar diyordum kendi kendime. Şike sürecinde dik durabilen bir takım Bursaspor. Ve sanırım başında olmasını en makul karşılayabileceğim takım şu an ligde.

Diyorum ya, haberi aldığımda , şehir güzelleşti. "Kırk yıllık beton , çayır çimen"di şimdi. Sonra eve geldim . Nete baktım ve onu yeşil beyaz atkıyla gördüm. Cız etti içimde bir yer. O kadar garip bir görüntüydü ki ekrandaki.

Sonra düşündüm. Hani Trabzonspor, her şeyin üstünde bir takım ya bizim için. Bambaşka bir yerde ya. O formayı , hiç tasvip etmediğimiz, en karaktersiz adamlar giyse de, baştacımız ya. Bu adam da futbol üstü bir adam benim için. Nerde olursa olsun, tek isteğim mutlu olması, huzurlu olması, kıymet bilenlerle olması.

O, Trabzonspor'un başındayken, ben saha sonuçlarını hiç en ön plana almazdım. O vardı takımmın başında. Ömrünü Trabzonspor'a adamış bir adam. Kafiydi benim için. Ondan gelen başarısızlığa da razıydım ben. "Biz de mutsuz oluruz, ne var?"dı benim için o. Huzur...

Buna rağmen Trabzonspor'umuzun başında olmasını o kadar istemiyordum ki artık. O huzurlu, sağlıklı olsun. Yeterdi benim için. Kıymetini mi bildik sanki böyle bir insanın?

Sevgi ya da saygı o kadar yavan kalıyor ki hislerimin yanında. O kadar anlamsız.

Bir insanı her gördüğünde mi dolar bir başkasının gözleri?

O güzel yüreğinden, ellerinden öpülesi hocam..
Bursaspor tribünlerinde, seninleyim artık bordomavi formamla.

Sefa Murat Dokuz
30.05.2014, 02:27
Şu ligde adam akıllı takip edeceğim 2.bir takım oldu, inşallah çok başarılı olur.

Kadir
30.05.2014, 06:26
İnşallah başarılı olur, Allah utandırmasın hocam.

Tolga
30.05.2014, 06:55
Başarılı olsa da başarısız olsa da Şenolgüneşspor'luyuz :) Farketmez.

UğurB
30.05.2014, 07:26
Insallah her zaman oldugu gibi alninin akiyla cikar Senol Gunes Hocam...
Trabzon'da Avni Aker'deki ilk macta tribunlerin yikilircasina onun adina tezahurat yapmasi, alkislara bogmasi, futbolcularimizin tek tek onu kucaklamasi ve mac oncesinde onurlandirilmasi en buyuk dilegim.
Boylece en azindan vefamizi gosterebilmis oluruz.

omondoles
30.05.2014, 07:59
Bursaspor, özelliklede Trabzonspor adına çok sevindim.

Loading.. %61

zafer6161
30.05.2014, 08:06
o değilde bursaspor çok taraftar kazandı............

alone_6161
30.05.2014, 08:37
Şenol Hoca'ya tebrikler. İnşallah çok başarılı olur. Artık Bursaspor'u da yakından takip edeceğim. Yeter ki, transferlerde sorumluluk alsın.

ozturk
30.05.2014, 09:48
Hayırlı olur inşallah..

Kenan Berber
30.05.2014, 10:01
Bursa'da olmasam, bu habere nasıl bir tepki vereceğimi tahayyül edemiyorum.

Ama şimdi Bursa'dayım ya. Bursa öyle güzel ki bugün...

Ben Bursa'dayım diye ağzım kulaklarımda karşıladım haberi. Sırf yaşadığım şehre gelecek diye.Çok bencilce, ama öyle.

Şampiyonluğun çok ötesinde bir şey başaran bir adamın, adalet hala tecelli etmemişken, herhangi bir takım çalıştıracağını sanmıyordum açıkçası. "Ne için mücadele edeceğim ki?" düşüncesi baskın çıkar diyordum kendi kendime. Şike sürecinde dik durabilen bir takım Bursaspor. Ve sanırım başında olmasını en makul karşılayabileceğim takım şu an ligde.

Diyorum ya, haberi aldığımda , şehir güzelleşti. "Kırk yıllık beton , çayır çimen"di şimdi. Sonra eve geldim . Nete baktım ve onu yeşil beyaz atkıyla gördüm. Cız etti içimde bir yer. O kadar garip bir görüntüydü ki ekrandaki.

Sonra düşündüm. Hani Trabzonspor, her şeyin üstünde bir takım ya bizim için. Bambaşka bir yerde ya. O formayı , hiç tasvip etmediğimiz, en karaktersiz adamlar giyse de, baştacımız ya. Bu adam da futbol üstü bir adam benim için. Nerde olursa olsun, tek isteğim mutlu olması, huzurlu olması, kıymet bilenlerle olması.

O, Trabzonspor'un başındayken, ben saha sonuçlarını hiç en ön plana almazdım. O vardı takımmın başında. Ömrünü Trabzonspor'a adamış bir adam. Kafiydi benim için. Ondan gelen başarısızlığa da razıydım ben. "Biz de mutsuz oluruz, ne var?"dı benim için o. Huzur...

Buna rağmen Trabzonspor'umuzun başında olmasını o kadar istemiyordum ki artık. O huzurlu, sağlıklı olsun. Yeterdi benim için. Kıymetini mi bildik sanki böyle bir insanın?

Sevgi ya da saygı o kadar yavan kalıyor ki hislerimin yanında. O kadar anlamsız.

Bir insanı her gördüğünde mi dolar bir başkasının gözleri?

O güzel yüreğinden, ellerinden öpülesi hocam..
Bursaspor tribünlerinde, seninleyim artık bordomavi formamla.

Abi agzina saglik ne hissediyorsam aynisini yazmissin :) Bir yanim artik Bursaspor

reisoğlu61
30.05.2014, 10:02
sadece 1 yillik anlasma imzalanmis ???

Hunk
30.05.2014, 10:17
Gelmis gecmis en iyi teknik direktor, en iyi insan. Bu sene artik 2. takimim Bursaspor olacak.

Ufuk
30.05.2014, 10:26
Iyi oldu bursa ile aramızda yakınlaşma olur belki.

Ertan 51
30.05.2014, 10:30
Abi agzina saglik ne hissediyorsam aynisini yazmissin :) Bir yanim artik Bursaspor
Abla ;)

Viya iyi insanların hissettiklerini hisseder zaten,
sağolsun var olsun,
tek sıkıntısı az yazıyor olması :)

Kenan Berber
30.05.2014, 11:31
Abla ;)

Viya iyi insanların hissettiklerini hisseder zaten,
sağolsun var olsun,
tek sıkıntısı az yazıyor olması :)

Çok etkin olmadığım için forumda bu ayrıntıyı bilmiyordum kusura bakmayın,
daha sık yazması dileğiyle o zaman.. :)

Mustafa Ayazoğlu
30.05.2014, 11:51
bursa karakter ve duruş olarak çok iyi bir hamle gerçekleştirdi

gudoz81
30.05.2014, 11:57
hoca bursada iş yapar

Tayfun
30.05.2014, 12:13
Bursaspor ilk 4'e belki girer ...

Nihat Günay
30.05.2014, 12:31
1996'da kaçan şampiyonluk sonrası Şenol Hoca Trabzonspor'un başından hiç ayrılmasaydı şimdiye kadar 2-3 şampiyonluk sıkıştırmıştık araya.

Biz kıymetini biliyoruz.

Başarılar hocama....

Gamze
30.05.2014, 12:35
Hoca değil, adam aldılar...

orti
30.05.2014, 12:37
anlaşma 1 yıllık, muhtemelen bir sonraki sezon yeni stada yeni başkan ile çıkılacak ve hoca şenol güneş yardımcı fatih tekke olucak.

Sacit
30.05.2014, 14:33
Şampiyonluk için Bursaspor ile yarışmayı çok isterim.
Bursaspor'un maçları da bizim için önemli artık..

ccd6167
30.05.2014, 14:46
çimşir ile tekke de gidiyomus

Kader KORELİ
30.05.2014, 14:56
Enes Ünal ve Ozan Tufan'a ne kadar şans verir, nasıl geliştirir, bunları takip etmek güzel olacak.

Bayraktaroğlu
30.05.2014, 15:06
inşallah bu camiada görmediğin değeri saygıyı bursa da görürsün.Allah yardımcın olsun Şenol Hoca...

exelans_25
30.05.2014, 17:11
Şenol hocama başarılar

Alexander
30.05.2014, 17:54
Bursaspor un yönetimi bizden iyi

matalar
31.05.2014, 00:35
canı gönülden başarılar hocam.
İnşallah bursada yeniden tarih yazarsın.

Semih58
31.05.2014, 09:34
Başarılar Şenol Hocam

Bayundur Han
31.05.2014, 09:37
Senol hocayi aldiklari gibi Maxi Lopezide aliyorlar. Helal olsun.

TSezgin61
31.05.2014, 10:20
Tamam senol hocayi severiz, basarili olur insallah...

Ama sonucta rakip takimin hocasi artik. Okadar "ooooo senin dedigindende basarili olsun", "hayiiiirrr insallah 2 kat daha fazla olsun", "okadarcikmi benden 10 kat" gibi cosmaya gerek yok diye düsünüyorum...

Mustafa ÖZDEMİR
31.05.2014, 12:39
başarılar...

artvints
31.05.2014, 12:48
bursa nın yerli kadrosu iyi, altyapıdan da iyi adamlar geliyor, bizim gibi değil.

harun, ethem, bekir, ozan tufan gibi yetenekli genç oyuncular var. hepsi takıma katkı yapacaktır seneye.

şener, serdar aziz, ferhat kiraz, ozan ipek gibi hazır oyuncular var, sadce doğru bir kadro yapılanmasıyla potansiyellerini tam olarak sahay yansıtmaları bekleniyor. şenol hoca nı iyi olduğu konu da bu. bir kaç iyi transfere bakıyor yani başarı. volkan ın geri dönmesi şansızlık olmuş.yasin ve şamil ggibi kazmaları göndermesini bekliyorum.

My
31.05.2014, 12:49
Biraz içim buruk. Bizden başka takım çalıştırması felan değil mesele. Bizim için futbol 3 temmuzda durmuşken sanki Şenol hocam için durmamış gibi, biraz da kendimi aldatılmış hissettim.

Tuğrul
31.05.2014, 12:58
Trabzonspor'un bayraktarlığını yapmış, simgesi olmuş bir hocanın.

Başka bir kulübü çalıştırması tuhaf olacak. Neyse ki bu takım Bursaspor oldu.

Ezeli rakiplerimizden birinde görev alsaydı benim nazarımda bir efsaneliği kalmayacaktı.

Öte yandan Şenol hoca başarılı olur mu.

Şahsen eline iyi imkanlar, kaliteli malzeme verilirse herşeyin üstesinden geleceğini düşünüyorum.

Üstelik bizim takımın aksine. Bursa gibi tribünleri doldurabilen ve ateşli taraftarla itici bir destek bulacaktır.

Hayırlı olsun.

artvints
31.05.2014, 13:00
Biraz içim buruk. Bizden başka takım çalıştırması felan değil mesele. Bizim için futbol 3 temmuzda durmuşken sanki Şenol hocam için durmamış gibi, biraz da kendimi aldatılmış hissettim.

abicim yapma allah aşkına, nasıl durmuş futbol? şenol hoca takım kötü gittiği için istifa etmek zorunda kalmadı mı? pek de durmuş gibi gözükmüyordu o zamanlar, hoca sessiz sedasız giderken, tolunay hoca işe başlarken.herkes işne bakıyordu.

Hami_41
31.05.2014, 13:01
Madem hamiyi göndericektiniz şenol hocayı neden bursaya kaptırdınız ey yönetim

Uğur Kalyoncu
31.05.2014, 13:04
Biz olamayacaksak Şenol Güneşli Bursaspor inşallah şampiyon olur..Her ne kadar çok beğenmeyip kızsamda saygıyı hakediyor inşallah başarılı olur.

cakalkerem
31.05.2014, 13:13
hayırlı olsun mu yazık oldu mu diyeyeim bilemedim

My
31.05.2014, 13:33
abicim yapma allah aşkına, nasıl durmuş futbol? şenol hoca takım kötü gittiği için istifa etmek zorunda kalmadı mı? pek de durmuş gibi gözükmüyordu o zamanlar, hoca sessiz sedasız giderken, tolunay hoca işe başlarken.herkes işne bakıyordu.Valla sizleri bilmem ama benim için bu mesele çözülünceye kadar futbol bitmiştir. Ben futbol maçı (Türkiye'de) gördümmü boğazım düğümleniyor. Zaten kendi açımdan yazdım onlarıda. Hissettiklerimi yazdım yani.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ogün YAZICI
31.05.2014, 13:36
gönüllerdeki bursaspor ! ile şenol güneş birleşince birilerine ikinci takım fırsatı çıkmış ortaya.bursa-trabzon maçında tribünler hep bir ağızdan "burası leş gibi kokuyor" tezahüratına başlayınca gönülleri de hoş olur bunların.sivas neyse bursa o da odur benim için.inşallah başarısız olurlar...

AhmetG.
31.05.2014, 16:02
Hiç sportmen değilim bu konularda. İnşallah Şenol Hoca ve bursaspor başarısız olur.
Yok arkadaş benim takımımıma dost takım yokken ben başkasının başarısını neden isteyeyim.

Fatih
31.05.2014, 16:11
Hayırlı olsun.

TekfurÇayır 61
31.05.2014, 16:37

Ben de ilk başta epey şaşırdım doğrusu. Sanırım yıllardan beri sportif rekâbet içinde yaşamaya alışmış hoca rekâbetten uzak kalamadı. Iyi de oldu, böyle insanlar ligin içinde olmalı, mümkün olduğunca çoğalmalı. Başında Şenol Güneş'in olduğu bir takım ne Trabzonspor'a ne başka takıma yatmaz. Bunu bilmek güzel.

Uğur Gündüz
31.05.2014, 17:11
Bence başarılı olma ihtimali çok az. Iyi takımların iyi hocası, vasat takımların kötü hocası maalesef.

orhan42
31.05.2014, 17:30
Başka takımın başında görmek içimi burktu,ama o da haklı..İnşallah biz 1. Onlar da 2. olurlar..

Yaşar
31.05.2014, 17:38
Ben de ilk başta epey şaşırdım doğrusu. Sanırım yıllardan beri sportif rekâbet içinde yaşamaya alışmış hoca rekâbetten uzak duramadı.

Bu onların işi ve her zaman işleri , renklerine önce gelir. Bu futbolcu için de öyle, hoca için de. Iyi bir teklif gelse her takıma giderdi, gelmedi , en iyi teklifi Bursaspor yapınca oraya gitti. Bu olaya böyle bakmamız lazım.

Mustafa Ayazoğlu
31.05.2014, 17:44
bursa bir daha şampiyon olamaz

başarı sadece şampiyonlukta değildir

bursa şenol güneş ile 1 yıllık hamlesi ile vizyon kazandı

TekfurÇayır 61
31.05.2014, 17:49
Bu onların işi ve her zaman işleri , renklerine önce gelir. Bu futbolcu için de öyle, hoca için de. Iyi bir teklif gelse her takıma giderdi, gelmedi , en iyi teklifi Bursaspor yapınca oraya gitti. Bu olaya böyle bakmamız lazım.

Bence Istanbul takımlarına gitmezdi, kendi hayatını toptan reddetmek olurdu bu.

alperrr
01.06.2014, 12:07
Bursa dik duran bir camia şike sürecinde
Şenol GÜNEŞ futbolda en çok hakkı yenilen isim türkiyede

inşallah başarılı olur inşallah şampiyon olur

TekfurÇayır 61
01.06.2014, 13:12

Bence Bursa şike sürecinde dik durmadı, sâdece taraf olmadı. Dik durup taraf olsaydı Galatasaray'ın yaptığı gibi federasyonda bizi yanlız bırakmazdı.

O dönem bizim başkan da dâhil hiçbir kulüp başkanının şiketarla ve şiketaşın düşmesini istediklerine inanmıyorum. Bunun açık kanıtı da federasyonda yanımızda olan hiçbir kulübün olmaması.

Bizim başkan da bu takımların düşmesi için değil, kupa için federasyondaydı.

Hiçbir takım bize kupa için bile destek vermedi.

ESER
01.06.2014, 13:42
Bence Bursa şike sürecinde dik durmadı, sâdece taraf olmadı. Dik durup taraf olsaydı Galatasaray'ın yaptığı gibi federasyonda bizi yanlız bırakmazdı.

O dönem bizim başkan da dâhil hiçbir kulüp başkanının şiketarla ve şiketaşın düşmesini istediklerine inanmıyorum. Bunun açık kanıtı da federasyonda yanımızda olan hiçbir kulübün olmaması.

hepsine katiliyorum ve ayrica biz kulup ve camia olarak cok mu dik durduk ki bursaspor yada bir baska takimi dik durus sergilemedi diye elestirebilelim..

artvints
01.06.2014, 15:50
şenol hoca ne bereketli geldi bursaya, kaçgündür yağmur durmadı. hoca da hazırlık yapıyor şu aralar, yağmur durunca güneş açacak.

memmedaga
01.06.2014, 16:14
Ula adam gitti başka takıma ne diye rahat bırakmıyorsunuz, bu nasıl bir içigeçmişliktir,nasıl bir kin nefrettir

TekfurÇayır 61
01.06.2014, 16:15
Ula adam gitti başka takıma ne diye rahat bırakmıyorsunuz, bu nasıl bir içigeçmişliktir,nasıl bir kin nefrettir

:)

memmedaga
01.06.2014, 16:26

bitmediniz

memmedaga
01.06.2014, 16:28

ciddi manada yanılıyorsun
birinci ağızdan dinledim
istanbuldan gelen ciddi rakamlı teklifi reddetti

cyberentalpi
01.06.2014, 21:15

Biz den dik durdular. İbrahim Baskan ın toprağı bol olsun. Bizim destek verdiğimiz tüpçü ye destek vermediler.

Yaşar
01.06.2014, 21:30
ciddi manada yanılıyorsun
birinci ağızdan dinledim
istanbuldan gelen ciddi rakamlı teklifi reddetti

Onu biliyorum, geçen yıl Bjk dan gelmişti o teklif ama dinlenme döneminde olduğu için kabul etmediği açıklanmıştı.
Aynı teklif bu sene gelseydi bence kabul ederdi.

nakzo
01.06.2014, 22:53
Ayrıca Trabzonspor dısındaki buna igrendigim anadolu takımlarıda dahil basarısı beni zerre alakadar etmiyor dauma ana avrat soven ,hikmet karanamanı tukurukle kovan erturulun arkasindan hala soven bursa taraftarı senol gunes icinde cik guzel bir ugurlama yapar .

TekfurÇayır 61
01.06.2014, 23:17
Biz den dik durdular. İbrahim Baskan ın toprağı bol olsun. Bizim destek verdiğimiz tüpçü ye destek vermediler.

Peki kime destek verdiler? :)

AhmetG.
01.06.2014, 23:45
Bursa mı dik durmuş ta şampiyon olsunmuş.
Şu örneği vereceğim sadece,
09-10 senesinde şampiyon olduklarında malum son maçta bizim fener ile berabere kalmamız sonucu şampiyon oldular. Peki bunun sonucunda vefalarını nasıl gösterdiler onu da söyleyeyim. Sonra ki sezon Trabzona gelirken taraftarlarının otobüsünde satır dahil olmak üzere birçok kesici ve delici alet yakaladı polis Trabzon girişinde.
İşte bu taraftar bu kadar düşman Trabzona.
Ama bazı arkadaşlar istesin halen şampiyon olmalarını ne diyeyim.

nakzo
02.06.2014, 00:02

Bursa mı dik durmuş ta şampiyon olsunmuş.
Şu örneği vereceğim sadece,
09-10 senesinde şampiyon olduklarında malum son maçta bizim fener ile berabere kalmamız sonucu şampiyon oldular. Peki bunun sonucunda vefalarını nasıl gösterdiler onu da söyleyeyim. Sonra ki sezon Trabzona gelirken taraftarlarının otobüsünde satır dahil olmak üzere birçok kesici ve delici alet yakaladı polis Trabzon girişinde.
İşte bu taraftar bu kadar düşman Trabzona.
Ama bazı arkadaşlar istesin halen şampiyon olmalarını ne diyeyim.

Dedimya renktas ben kucuktum bursa kumeye oynuyordu tam 20 yil kuemeye oynadillar ve bir onceki sezon kumeden gelen takım ne hilmetse hicbir palan brogram olmadan sampiyon oldu ondan sonra ortadan yok oldu olacagıda bu zaten taraftari varmis ulan devlet memuruyum isim icabı ist.sirnak simdide erzurumda calisiyorum zonguldakliyim bu illerde bir tane bursasporluya rastlamadim ama sirnagin idil ilcesinde uzerinde ts formasi olan iki couk gordum bursanin ntaraftari felan yok sampiyonluktan sonra turemis birbkac zibidisi var okadar.

bordomavi1
02.06.2014, 00:07
Dedimya renktas ben kucuktum bursa kumeye oynuyordu tam 20 yil kuemeye oynadillar ve bir onceki sezon kumeden gelen takım ne hilmetse hicbir palan brogram olmadan sampiyon oldu ondan sonra ortadan yok oldu olacagıda bu zaten taraftari varmis ulan devlet memuruyum isim icabı ist.sirnak simdide erzurumda calisiyorum zonguldakliyim bu illerde bir tane bursasporluya rastlamadim ama sirnagin idil ilcesinde uzerinde ts formasi olan iki couk gordum bursanin ntaraftari felan yok sampiyonluktan sonra turemis birbkac zibidisi var okadar.

Bursa'da da gerçek Bursaspor taraftar sayısı çok az. Bursa şampiyon olunca Bursa'da yaşayan İstanbul takım taraftarlarının çoğu Bursaspor'a döndüler. Bu döneklerin çoğu da baş şikeciler. Bursa'nın anca 4de 1i Bursaspor'u tutar. Tutanların da 4de 3ü şampiyonluktan sonra Bursaspor'lu oldu.

Sacit
02.06.2014, 00:15
Bursaspor'un şikeci fener ile oynadığı maçta açtıkları pankartı hepimiz biliyoruz ve bunu ömrüm boyunca unutmayacağım. bursaspor'u bu yüzden hep takdir ediyorum

Adem Erdoğan
02.06.2014, 00:18
Kulüp düzeyinde bakarsak biz bile daha yamuk durduk Bursa'dan şike sürecinde.

Burçak
02.06.2014, 00:25
bence eskileri boş verin...
eskiden istanbul yalaması olup şampiyonluktan sonra bursasporlu olan varsa da onların sorunu.
böyle tipler yarın yine başka takım taraftarı olabilir..

biz gerçek bursasporluları muhatap alalım.
benim için gerçek bursasporlular o pankartı açanlardı.
bukalemunlar yüzünden gerçek bursasporlularla aramıza nifak tohumu ekmelerine izin vermeyelim. oyunlara gelmeyelim.

Yaşar
02.06.2014, 01:17
Bursa daki taraftar ve basın baskısı nın bizden aşağı kalır yani yok. Adamlar kendilerini ilk ve son kez şampiyon yapan hocayı bile gonderttiler, Şenol Güneş başarılı olamazsa o baskıya dayanamaz, 1 yılı bile göremeyebilir. Şampiyonluk görmüş bir takımın çıtası da yüksektir. Bursaspor'un imkanları ile beklenen o başarıyı sağlayıp sağlayamayacağı konusu bir muamma.

OnurKul
02.06.2014, 02:48
Canım yandı lan...

Öznur61
02.06.2014, 13:53
Dün hocanın doğum gününü Bursalılar Güneşimiz diye kutladılar ya.
Özgünde olamıyolar.Tam komedi .s.s

memmedaga
02.06.2014, 21:07
Kulüp düzeyinde bakarsak biz bile daha yamuk durduk Bursa'dan şike sürecinde.

çok fena tespit

Kadir Yeter
02.06.2014, 21:09
Allah, işini rast getirsin...
Şenol Güneş'in Trabzonspor'a yeniden geleceğini ve kendisi için söylenenleri bağışlayacağını ümîd ediyorum...

Altın'a ve Şenol Güneş'e pas yapışmaz!.

kadiryeter

tp://forum.bordomavi.net/

cakalkerem
02.06.2014, 22:05
bakalım Trabzon-Bursa maçında ne olacak

Nazim Can
02.06.2014, 22:22
Hayırlısı olsun.

.

İlk sayfalarda bekliyordum, ama yinede Hocamizi ihmal etmemissiniz:)

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
03.06.2014, 11:35
Elim varmadı uzun zamandır ama yazmak lazım.

Allah yolunu açık etsin.

Murat 61
03.06.2014, 11:50
Başarılar hocam.
Allah yolunu açık etsin.

aaahmet61
03.06.2014, 11:52
acaba bursaya bizim başkanı, bursa'dan da şenol güneşi üzerine bir miktar para vererek takas yapabilirmiyiz ? bursa kabul eder mi?

Tayfun Aydın
03.06.2014, 13:15
Bursa ya geçmişler olsun. Bir zahmet aldırdığı çöpleri de Bursa ya yanına alsın.

Mehmet BAL
05.06.2014, 08:24
Hayırlı olsun

Oğuz ZEYTİN
09.06.2014, 21:22
Bursaspor baskani: "Sivas ve Eskisehir Avrupa'ya gitmeyi hakediyor. CAS basvurulari umarim olumlu sonuclanir. Gonlumden gecen onlarin aklanmasi."

Gunes ne diyecek baskaninin sozlerine?

Ömer SEVİNÇ
09.06.2014, 21:25
Çıksa böyle bir başkanla çalışmam mümkün değil diyip istifa etse ya keşke. nerde?

İlker Yazıcıoğlu
10.06.2014, 08:39
Hayırlısı olsun.

.

Ahaaaaa:)

Ben de diyorum Cyzio hocam neden yazmadı bir şeyler diye:)

Mehmet
10.06.2014, 22:26
Şenol Hoca Trabzonspor da ki Şampiyonluk emeğinin hala karşılığını görüyor.. Bursaspor ile Avrupa da mücadele edecek, Şenol hocanın takımını da takip etmek zorun da kalacağım bu sene. Üzülsem de istemesem de başarı dilemek zorundayım, yolu açık olsun.

İlker Yazıcıoğlu
10.06.2014, 22:28
Bazı arkadaşlar gerek bu konu başlığında gerekse de diğer konu başlıklarında anlam veremediğim bir şekilde Bursa'nın,şike sürecinde bizden daha dik durduğunu yazdılar buraya,ne demekse bu!!!

Bursa başkanının açıklamalarından sonra fikirleri aynı mı acaba???

Sevsinler.....

6Şafak Aydın1
10.06.2014, 23:56
wtf moment bu olsa gerek

melekcilingir
11.06.2014, 01:43
Bursaspor baskani: "Sivas ve Eskisehir Avrupa'ya gitmeyi hakediyor. CAS basvurulari umarim olumlu sonuclanir. Gonlumden gecen onlarin aklanmasi."

Gunes ne diyecek baskaninin sozlerine?

Hah ağzına sağlık kardeş!
Nasıl bir hafızamız varsa, standartlarımız öyle düşmüş ki Bursaspor'un şike sürecinde oynadığı esnaf kurnazlığını dik duruş diye okumak istiyoruz, öyle hatırlıyoruz.

Şenol Güneş her yerde hep güzel karşılansın, hep mutlu olsun isterim. O konuşsun, insanlar onun dediklerini duysun isterim. Ligdeki takımlar renklerini değiştirseler, bordo-mavi yapsalar bile, yok öyle bile olsa başka bir armanın atkısını onun üzerinde görmeye dayanamıyorum.

Anıl C
11.06.2014, 01:53
Nasıl bir hafızamız varsa, standartlarımız öyle düşmüş ki Bursaspor'un şike sürecinde oynadığı esnaf kurnazlığını dik duruş diye okumak istiyoruz, öyle hatırlıyoruz.

Şenol Güneş her yerde hep güzel karşılansın, hep mutlu olsun isterim. O konuşsun, insanlar onun dediklerini duysun isterim. Ligdeki takımlar renklerini değiştirseler, bordo-mavi yapsalar bile, yok öyle bile olsa başka bir armanın atkısını onun üzerinde görmeye dayanamıyorum.

şike sürecinde dik duran bursaspor değildi; rahmetli başkanları idi

melekcilingir
11.06.2014, 03:05

Şimdi gidenin arkasından konuşmak olmaz. O yüzden üstü kapalı söyleyeceğim. O dönem Bursaspor'a başkanlık yapan zat, Aziz Yıldırım'ın bir türevidir. Ailesi bir çeşit güç organizasyonudur ve tuhaf bir geçmişe sahiptirler. O dönemde oynadıkları esnaf kurnazlığı oyunu da bu kültürden gelir zaten. Haktan hukuktan değil, durumdan en çok nasıl fayda sağlarız zihniyetinden hareket ettiler ve hiç kusura bakmayın hiç de dürüst bir duruş sergilemediler.

Her taraftarda olduğu gibi Bursaspor taraftarında da saygı duyacağımız nitelikler vardır. Şikecilerle oynadıkları maçta açtıkları pankart da bunun bir göstergesidir. O dönemde yalnızlığımızı paylaştılar mı peki? Hayır.

Oğuz ZEYTİN
11.06.2014, 07:56

Şimdi gidenin arkasından konuşmak olmaz. O yüzden üstü kapalı söyleyeceğim. O dönem Bursaspor'a başkanlık yapan zat, Aziz Yıldırım'ın bir türevidir. Ailesi bir çeşit güç organizasyonudur ve tuhaf bir geçmişe sahiptirler. O dönemde oynadıkları esnaf kurnazlığı oyunu da bu kültürden gelir zaten. Haktan hukuktan değil, durumdan en çok nasıl fayda sağlarız zihniyetinden hareket ettiler ve hiç kusura bakmayın hiç de dürüst bir duruş sergilemediler.

Her taraftarda olduğu gibi Bursaspor taraftarında da saygı duyacağımız nitelikler vardır. Şikecilerle oynadıkları maçta açtıkları pankart da bunun bir göstergesidir. O dönemde yalnızlığımızı paylaştılar mı peki? Hayır.

(Öncelikle düşüncelerime kaynak olan çevrenin BordoMavi.Net, eksisozluk ve yakın arkadaşlarım olduğunu belirteyim.)

Bu çerçeve dahilinde edindiğim izlenimlerin başında (nicel verilerle kuvvetlendiremesem de) büyük bir grubun, Trabzonspor camiasının yapamadıklarını başka takımlar yaptı ve/veya yaptı görünüyor diye onlara karşı içten içe sempati duyması geliyor (Bunu zaman zaman farklı konularda ben de yapıyorum). Örneklendireyim:

Bursaspor'un televizyonu var, bizim yok: Helal olsun.

Bursaspor Demirören'i desteklemedi, biz destekledik: Helal olsun.

Bursaspor Şenol Hoca'yla anlaştı, biz eşofmanlı çakma filozofla az kalsın düşüyorduk: Helal olsun.

Bu psikolojiyi anlıyorum. Aslında Şenol Hoca'ya olan hayranlık kadar (ki bende o gruptan sayılırım) Bursaspor'u yüceltme ya da kendimizi aşağılama sezgisi barındırıyor. Nedenlerini detaylıca açıklayabilecek sosyal değerlendirme gücüm yok şimdilik. En azından siz söyleyin, yanlış mı bu tespit?

Bursaspor'un şampiyon olduğu gece... Adamlar forumu bastı. Daha dakikasında "beşinci büyük" sloganları atılıyordu. Kraldan çok kralcı, Bursasporlu'dan daha Bursasporlu içimizdeki İrlandalı bazı dostlarımız da onlarla şerefine kadeh kaldırıyordu. "Hoop ne oluyor" dedim, adam (Trabzonsporluğunu ölçtürmeyecek derecede Trabzonsporlu) özelden adresimi sordu, evden aldıracakmış beni :) Klavye delikanlılığı yapmamalıymışım ona göre. Bursaspor büyükmüş. Anadolu'nun gururuymuş. Ve daha neler... Şaka değil gerçek. Mesajı saklıyorum.

Gelelim dik duruş meselesine... Bu ülkede en sevdiğim duruş Beşiktaşlı duruşudur. :)

Hani asi, halkın (acıların) takımı... Hep "mağdurum da mağdurum"... (Yersen)

Hani bir zamanlar benim de kahramanım olan Tolga'nın kaçıp sığındığı liman, öve öve bitiremediği Beşiktaş ve onun eşsiz duruşu :)

Ya bırakın Allah'ınızı severseniz: Adamlarda sahtecilik var, şike var. Rol model bu işte bu ülkede... Hırsız olacaksın, oy alacaksın. Şike yapacaksın, milyonlarca koyun yedirtmeyiz diye meydanlara dökülecek. Evrakta sahtecilik yapacaksın, federasyon başkanlığına terfi ettirileceksin. Bunların hepsi dik duruş. Aksi durumlar (duruş da diyebiliriz) marjinal-hain-provokatör olarak tanımlanır canım ülkemde.

Bursa çok mu farksız!? Dolmabahçe tünelinden ağaçlı yolda yürüyen çocuklu ailelerin üstlerine bira şişesi atan adamlar iki pankart açtı diye mi tüm bu şenlik? İyi valla, ABD basın sözcüsü Türkiye ile ilgili her açıklamasında olumlu şeyler söylüyor, sonuç? Diplomatik dil dedikleri şey bu olsa gerek...

Klasik hale gelmiş o felsefeyi hatırlamakta fayda var: "Uluslararası ilişkilerde dostluklar yok, menfaatler vardır." Bu sözün, ABD'nin yayılmacılığına bahane oluşturmak için beyinlere kazıdığı bir mesaj olduğu iddia edilse de diğer kutupların da aynı düsturu kabul etmesi genel bir doğruya erişmemize kolaylık sağlıyor. Lisedeki felsefe dersinden aklında tek kalan akım/jargon/kavram olan ve fayda kelimesini görür görmez anında yapıştırılan PRAGMATİZM sanıldığı kadar boş bir akım değildir. Trabzon şehrinde mutlu zengin esnaf/tüccar ailelerin esaretinden sıyrılıp şehrin geneline yayılamadığı için pek haşır neşir değilizdir kendisiyle.

Temiz futbol paydaşları ütopyasından uyanıp Trabzonspor'un menfaatlerini (kendimizin/grubumuzun değil) düşünebilecek olgunluğa erişemediğimiz için Bursaspor'un, Kayserispor'un dağıttığı iki sahte öpücükle mutlu olan saf aşık olmaktan bıkmadık mı? "Bursa destek verdi". Zaten haklısın, Bursa destek verse ne olur vermese ne olur? Senin Bursa'nın desteğine ihtiyacın mı var ey mecnun? Bursa senin gül yüzün için mi sana güller dağıttı? Yoksa Fener şikeye battı, Trabzon'un da ayağı kaysın, aradan ben sıyrılayım demiş olamaz mı; ki aynen öyle dedi!

Aaa, ne tesadüf, Bursaspor'un menfaatleri!!! Şimdi kimse onlara çakal diyemez, çünkü onlar beşinci büyük, onlara laf edeni evinden aldırırım... Hahaha (O mesajı yazan bu satırları okuyorsa, bekliyorum hala, adresim ara sıra değişse de aradan geçen o kadar senede tanışma şerefine erişemedik. :) )

Bursaspor yönetim kurulu toplantısı biteli ve yeni başkanları yukarıda paylaştığım açıklamaları yapalı 24 saatten fazla oldu. Sayın Güneş duymadı sanırım. Belki de yönetimin transfer edeceği hangi futbolcuya ne zaman "ben istememiştim" açıklaması yapacağını planlıyordur. Eee profesyonel dünya. Bir ben beceremedim profesyonel olmayı içine yandığım dünyasında...

Demek ki neymiş: Şahısları (hak etmeyenleri) asla ama asla kendine yolbaşçı bellemeyeceksin. Çıkar derse ki "sayın başkan, o ki benim 3 yıl önce hakkımı yiyenler hak ediyor Avrupa'ya gitmeyi, ben yokum" helal olsun derim.

Yok, "duymadım, görmedim, yemişim paraya karşı emeğin savaşını, şimdi mühim olan banka hesabım, eee boşuna demedi fötrlü Ispartalı: Dün dündür, bugün bugündür" derse de, çok şey kaybetmem.

Zaten benim efsanem, her ne kadar ismi hep Şenol'dan sonra sayılsa da Turgay Semercioğlu'dur ;)

Cyzio
11.06.2014, 09:03
Oğuz bey kardeşim, siz ne yaptınız öyle? Ben Şenol Güneş'in sadece teknik yetersizliğini bile gündeme getirdiğimde dünyanın tepkisini üzerime çekerken, siz karakter tahliline inip, yaklaşık 1 saattir hiç tepki almamışsınız.

Bence adresinizi çok gizli tutmakta çok fayda var, vesselâm :D.

.

Tansu Onur Erdoğan
11.06.2014, 09:19
Bursa ya geçmişler olsun. Bir zahmet aldırdığı çöpleri de Bursa ya yanına alsın.
Hala o futbolcuları ,senol güneşin aldığını sananlar var yazık...

Murat'
11.06.2014, 10:15
Bursa'da Güneş krizi!

Timsah'ta Şenol Güneş dönemi krizle başladı. Tecrübeli çalıştırıcının yardımcıları için yönetimden talep ettiği para kabul görmedi. Bu duruma çok sinirlenen Güneş, ayrılığın eşiğine geldi. Araya başkan Recep Bölükbaşı girince sorun şimdilik tatlıya bağlandı.

11 Haziran 2014, Çarşamba Yorum Yaz (http://www.fanatik.com.tr/2014/06/11/bursada-gunes-krizi-373231#) A+ A-

http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/658x370/2014/06/10/fft104mm2972956.jpg?v=2014-06-10
Recep Bölükbaşı ve ekibinin bir yıllığına yönetimi devralmasının ardından takımın başına getirilen Şenol Güneş, çalışmaya başladığı ilk günlerde krizle karşı karşıya geldi. Avrupa yolu açıldığı için sezonu erken açmak zorunda kalan Timsah’ta, deneyimli hoca transferlerin bir an önce yapılmasını istemişti. Güneş, Aydın ve genç Emre dışında somut bir adım göremeyince rahatsızlığını dile getirdi. Bunun yanı sıra Güneş’in yardımcıları için yönetimden talep ettiği ücret de kabul görmeyince kriz çıktı. İdarecilerle ters düşen Güneş, istifa eşiğine kadar geldi. Ancak devreye başkan Recep Bölükbaşı girdi. Tecrübeli hocayla bir görüşme yapan Bölükbaşı, krizi şimdilik tatlıya bağladı. Fakat Güneş’in mevcut tablodan ötürü son derece rahatsız olduğu konuşuluyor.

Sinan Bolat bitti bitiyor

Bursa, Sinan Bolat’ı kadrosuna katmak üzere. Kayseri’den ayrılan tecrübeli kaleci için Porto’yla yapılan görüşmelerde büyük ölçüde anlaşma sağlandı, imzalar birkaç güne kadar atılacak.

Cyzio
11.06.2014, 10:31
Tamaaammm... Malum senaryo gene oynanmaya başladı.

En geç Kasım'da maalesef gene bizim başımızda olacak. "Demedi" demeyin.

.

Faik Yılmaz
12.06.2014, 15:49
Dakika 1 , gol 1.....

Ordada başlamış istifa ederim söylemlerine.....

Vahid Hoca güzel bir kadro kursun...... Takımı azıcık toparlasın....

Alırız yine Şenol Hocayı sorun değil.....

Yahu hep aynı senaryo bıkmadılarmı kabak tadı verdi artık.....

alperrr
12.06.2014, 19:59
http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursaspor/senol-gunes-yeniden-mesaisine-basladi-54910.html

bakın dün kriz vardı bugün hemen çalışmaya başlamış

kriz haberleri gerçekmi yalan mı Bizans oyunumu diye düşünmek yok

Trabzonspor Şenol Güneş Bursaspor hakkında bol bol kötü haber olumsuz haber verebilirler

lütfen onların oyununa gelip sevinmeyin ve buna katkıda bulunmayın derim

şb ve diğer İstanbul takımları hakkında ise şike haberini dahi müjdeli haber verirler

Burçak
12.06.2014, 21:02
haberlere hemen inanmayın.
malum medyayı hepimiz çok iyi biliyoruz.
buna rağmen her habere inananlar var.
Şenol hocanın huzurlu olmasından rahatsız olan bir istanbul medyası var.
Unutmayın. her şeye inanmayın..

özgür6161
12.06.2014, 21:13
Tamaaammm... Malum senaryo gene oynanmaya başladı.

En geç Kasım'da maalesef gene bizim başımızda olacak. "Demedi" demeyin.

.

Kendisine teşekkür ettik ya bitmedi mi daha o iş? :)

Şenol Güneş bir daha Trabzonspor'a gelirse başkan olarak gelir diye düşünüyorum.

Yoksa Kasım Masım aman diyeyim abi aman :)

Seviyoruz kendisini az-çok ama bazı şeyler tadında kalmalı...

Aman...

Oğuz ZEYTİN
20.06.2014, 16:02
Bursaspor baskaninin sikecilerin aklanmasini dileyeli 10-15 gun oldu. Temiz futbol paydaslarindan cit yok.

Paraya karsi emegin savasini verdik sozu de unutuldu galiba...

Cyzio
25.07.2014, 01:31
Hayırlısı olsun.

Heh, heh, heee...

Bursaspor için hayırlı olmaya başladı :D:D:D.

Aman hocam, sen orada çok güzelsin; sakın kıpırdama :).

.

artvints
25.07.2014, 01:37
Heh, heh, heee...

Bursaspor için hayırlı olmaya başladı :D:D:D.

Aman hocam, sen orada çok güzelsin; sakın kıpırdama :).

.

ne çok uğraştın abi ş.güneşle. bilmediğimiz bir husumet mi var?

Cyzio
25.07.2014, 01:41
ne çok uğraştın abi ş.güneşle. bilmediğimiz bir husumet mi var?

Evet, yıllarca Trabzonspor'u hep ben çalıştırmak istedim ama Trabzon doğumlu olmadığım için, her seferinde onu seçtiler.

Onu bırakın da, Anorthosis Famagusta, Videoton ve Chikhura Sachkhere isimli köy takınlarının ortak özelliklerini bana söyleyebilir misiniz?

.

artvints
25.07.2014, 01:44
Evet, yıllarca Trabzonspor'u hep ben çalıştırmak istedim ama Trabzon doğumlu olmadığım için, her seferinde onu seçtiler.

Onu bırakın da, Anorthosis Famagusta, Videoton ve Chikhura Sachkhere isimli köy takınlarının ortak özelliklerini bana söyleyebilir misiniz?

.

ş.güneş in çalıştırdığı takımların avrupada karşılaştığı ve elendiği takımlar. ne var yani, futbol bu olur böyle şeyler.

Cyzio
25.07.2014, 01:49
ş.güneş in çalıştırdığı takımların avrupada karşılaştığı ve elendiği takımlar. ne var yani, futbol bu olur böyle şeyler.

Bir olur, iki olur. Üç olması (hele hele sonuncusunun adını bir türlü ezberleyemediğim için hep kes-yapıştır yapıyorum) sizi rahatsız etmiyorsa, hâlâ bu hocanın yüksek seviyeden biri olduğunu düşünüyorsanız...

O zaman size iyi bir haberim var: Halilhodzic takımı biraz düzeltsin, hemen eski hocanıza kavuşacaksınız.

.

Cyzio
25.07.2014, 01:51

Bu arada, galiba Bursa'da yaşıyorsunuz. Bence bugünlerin değerini iyi bilip, kendisiyle bol bol hasret giderin. Her an o şehirden ayrılmak zorunda kalabilir.

.

worldmaster
25.07.2014, 01:51
Tek isimiz " ben hakliyim" olmus maalesef. Bu bir ozelestiri cumlesidir.

Cyzio
25.07.2014, 01:52
Tek isimiz " ben hakliyim" olmus maalesef. Bu bir ozelestiri cumlesidir.

Yılların mücadelesinde bu kadarcık bir hakkım yok mu :D?

.

artvints
25.07.2014, 01:59
Bu arada, galiba Bursa'da yaşıyorsunuz. Bence bugünlerin değerini iyi bilip, kendisiyle bol bol hasret giderin. Her an o şehirden ayrılmak zorunda kalabilir.

.

inşallah bol bol görürüm, çok şey öğrendim ondan. sayesinde futbol hakkında doğru, dürüst düşüncelere sahibim :)

Cyzio
25.07.2014, 02:03
inşallah bol bol görürüm, çok şey öğrendim ondan. sayesinde futbol hakkında doğru, dürüst düşüncelere sahibim :)

Amiiiiiinnnn :D:D:D.

Ama hep Bursa'da görün :D.

.

ibrahim
25.07.2014, 02:06
Bir olur, iki olur. Üç olması (hele hele sonuncusunun adını bir türlü ezberleyemediğim için hep kes-yapıştır yapıyorum) sizi rahatsız etmiyorsa, hâlâ bu hocanın yüksek seviyeden biri olduğunu düşünüyorsanız...

O zaman size iyi bir haberim var: Halilhodzic takımı biraz düzeltsin, hemen eski hocanıza kavuşacaksınız.

.

Parantez güldürdü beni gece gece efkarlandım derken. Allah razı olsun senden hocam. :)

Gesendet.

memmedaga
25.07.2014, 02:08
üzüldüm ama böyle dandik takımlara karşı ne olursa olsun yenilgi almamalı Şenol Hoca

Cyzio
25.07.2014, 02:09
Parantez güldürdü beni gece gece efkarlandım derken. Allah razı olsun senden hocam. :)

Allah sizden de razı olsun :). Haksız mıyım? Bakmadan bir yazmaya çalışın bakalım :D.

.

Cyzio
25.07.2014, 02:10
üzüldüm ama böyle dandik takımlara karşı ne olursa olsun yenilgi almamalı Şenol Hoca

Hangisu :D?

.

memmedaga
25.07.2014, 02:11
Hangisu :D?

.

Pek keyiflisiniz ?

Cyzio
25.07.2014, 02:16
Pek keyiflisiniz ?

Eh, Trabzonspor'u tutan biri olarak Bursapor'un hezimetine üzülecek değilim.

Siz niye üzüntülüsünüz :D?

.

memmedaga
25.07.2014, 02:19
Eh, Trabzonspor'u tutan biri olarak Bursapor'un hezimetine üzülecek değilim.

Siz niye üzüntülüsünüz :D?

.

ne diyebilirim ki haklısınız...

AYYILDIZ
25.07.2014, 02:20
Bursaspor'un elenmesinin hiçbir gerekçesi olamaz. Büyük başarısızlık.

Cyzio
25.07.2014, 02:20
ne diyebilirim ki haklısınız...

Teşekkürler :). İşte biraz da bundan dolayı sevinçliyim. Yıllarca süren bir haklılık.

.

artvints
25.07.2014, 02:24

.

çok yanlış fikirler. sanki kulis yapıyormuş gibi.zorla getiriyorlar. o da gel diyorlar geliyor.canımız sıkılınca da kovuyoruz. hatta ne kovması ona yüzümüz yetmiyor. o kadar bezdiriyoruz ki, kendi istifa etsin de suç bize kalmasın istiyoruz.

Hakan
25.07.2014, 02:25
Şenol Güneş için üzülürüm ben.Efsanemizdir

Cyzio
25.07.2014, 02:29
çok yanlış fikirler. sanki kulis yapıyormuş gibi.zorla getiriyorlar. o da gel diyorlar geliyor.canımız sıkılınca da kovuyoruz. hatta ne kovması ona yüzümüz yetmiyor. o kadar bezdiriyoruz ki, kendi istifa etsin de suç bize kalmasın istiyoruz.

O zaman kabul etmeyecek, bu kadar basit. En azından benim gibi düşünen adamları konuşturmamak için kabul etmeyecek.

.

Cyzio
25.07.2014, 02:30
Ben çıkyorum, hepinize iyi sahurlar :).

.

artvints
25.07.2014, 02:33
O zaman kabul etmeyecek, bu kadar basit. En azından benim gibi düşünen adamları konuşturmamak için kabul etmeyecek.

.

en son kabul etmedi işte, bir daha da edeceğini zannetmiyorum, iyi sahurlar abi.