PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Ligden Çekilmeli mi?

kurt61
22.05.2014, 11:00
Durun hemen, kızmayın. Gavura küsüp oruç bozmuyorum, size soruyorum sadece. Yazıyı okuyun, sakince düşünün, görüşünüzü yazın. Şu camiada elle tutulur ender oluşumlardan biri olan BMN'nin bu konudaki tavrı çok önemlidir. Yönetici arkadaşlarımız uygun görürlerse anket açılmasını da rica ediyorum.

3 Temmuz süreci sonrası geçen 3 (üç) koca senenin ardından gelinen nokta mevcut hükümet, meclis, siyasi partiler, medya ve federasyonun fikir birliği içerisinde malum tarafı korumaya devam edeceğini, adaletin sağlanmaması için her türlü ayak oyununun oynanacağını göstermiştir.

Dünya üzerinde malum tarafı suçlu bulmayan yargı organı kalmamasına rağmen yapılması gerekeni yapmayıp, yüzleri kızarmadan ortada gezinen bu organlara karşı koyup dik duracak bir Trabzonspor yerine, tüm değerlerini kaybetmiş, haklıyken haksız duruma düşmüş, siyasetin oyuncağı olmuş, yukarılardan gelen emirlerle yönetilen bir Trabzonspor var elimizde.

Mafyatik, vizyonsuz, plansız, bir duruşu olmayan, kurumsallıktan uzak bu yönetimin, saha dışında olduğu gibi saha içinde de başarısız olduğu hepimizin malumu. Siyasetin emir erliğini yapan bu yönetimi değiştirmek için camianın büyükbaşlarının pek de hevesli olmadığı, son seçimlerdeki oy dağılımı ile Trabzon halkının da şike konusunda siyasetin konuyla ilgisi olmadığını tescillediği de ortadayken "Hasta Adam Trabzonspor"un her geçen gün ölüme yaklaştığını üzüntüyle izlemekteyiz.

Yeni yönetim geldikten sonra sayın başkanın akıllara zarar icraatleriyle kamuoyu ve Anadolu klüpleri arasındaki sempatisini de kaybetmiş, alay konusu olmuş bu hasta adamı kurtarmak için artık ses getirecek radikal birşeyler yapılmalıdır. Bu bağlamda,

"Madem adaleti sağlamıyorsunuz biz de sizin bu pis düzeninizin bir parçası olmak istemiyoruz ve ligden çekiliyoruz" denilebilir mi?

Ligden çekilmekle Trabzonspor ne kazanır, ne kaybeder? Bunları konuşalım, buyrun...

Hüseyin Başoğlu
22.05.2014, 11:05
Ligden çekiliceksek bu ilk sene olmalıydı 3 sene sonra değil.

Ayriyetten ligden çekilme ancak adaletin ve şerefin önemli bir değer kabul edildiği bir ligde güzel bir protesto olur.

Bu ligde sadece ekmeklerine yağ sürmüş oluruz sevindiririz onları.

cem1990
22.05.2014, 11:09
Hiçbir şey kazandırmaz
Tam onların istediği gibi olur.

Trabzon34
22.05.2014, 11:09
Bir şey kazanamaz.. İstanbul basını iki üç gün timsah gözyaşı döker.. Lig Tv ve şike bahçe taraftarları düğün bayram yapar.. Milyonlarca insanın bağlı oldukları değerler zedelenir.. Trabzon Spor lu yapılan çocuklar göz yaşı döker.. Bir kısmı belli bir zaman sonra İstanbul takımlarına döner.. Belki de bir gün Trabzon da başka bir takımın şampiyonluğu kutlanır.. Haklılığımızı ispat etme şansımız kalmaz... Ayrıca çekilme kararı pek de kolay alınamayacak ve dönüşü olmayan bir yoldur..

Emirhan Makul
22.05.2014, 12:24
Bence ligden, hatta avrupa ligiden bile çekilmeli ama bunun zamanı şimdi değil.

2-3 sene içinde RTE ve güçleri, şike dosyasını tamamen kapatıp, suçluları aklayınca, uefa, fifa ve diğer tüm kurumlar yaptırım uygulamaktan vazgeçtiğinde futbol arenasından çekilmelidir. Ama dediğim gibi bunların olmasına uzun süre var, önce yeniden yargılama olsun suçlular aklansın sonra olacak daha bunlar, 2-3 sene daha sürer.

S.ÖZKAN
22.05.2014, 13:28
Hiçbir şey kazandırmaz

+1

Çağatay_
22.05.2014, 14:57
Hiçbir şey kazandırmaz

Aynen öyle, en başta bu yapılsa katkısı olurdu, dünya kamuoyuna sesimizi daha gür duyururduk bence.

Ama şuan hiçbir işe yaramadığı gibi ekmeklerine yağ sürmüş oluruz.

Bence futbol içinde daha farklı tepkiler vermeliyiz.

Tüm oyuncuların sahada oturup maça başlamaması, taraftarların sahaya arkasını dönmesi, oyuncuların bu konuda mesaj veren sade bir pankart ile sahaya çıkması gibi.

Sercan Keleş
22.05.2014, 15:06
Ses getirecek eylemler lazım bize. Trabzonspor Ligden çekilirse onların işine gelir.

AhmetG.
22.05.2014, 15:22
Çok geç artık. Trabzonspor olarak yaptığımız 2 hatadan biridir bu olay. 2.si malum yasaya imza atmaktı.

Öznur61
22.05.2014, 15:38
Bu olay daha öncedende tartışılmıştı diye hatırlıyorum.
Tekrar yenileyim,
Ligden çekilerek düşmanlarımızın sadece istediğini yapmış oluruz.

Her ne olursa olsun sonuna kadar direnmeye DEVAM.

artvints
22.05.2014, 16:13
ne çekilmesi şimdi, aksine ligden el ayak çektirecez.

şenol.08.borçkalı
22.05.2014, 20:14
:) bence Böyle soru olmaz.Bu soru gerçekten inanılmaz infial yaratıyor bende samimiyetle söylüyorum..

eğer hakkımız verilmez ise;bu ligte oynamanın anlamı ne ??
GASPa eyvallah demek öylemi ?
Kesinlikle çok net cevabım.
bence Herseyden Önce Onurumuz gelir
HAKKIMIZ İADE EDİLMEZSE BU LİGTEN SONSUZA KADAR CEKILELİM.
kına yakan kına yaksın ,

28TS61
22.05.2014, 20:17
ligden cekilme gibi bir sey asla söz konusu olamaz. ligden cekilmek öyle kolay degil.

Pshycologist41
22.05.2014, 20:19
o kadar sene geçti hala yeni birşeymiş gibi konular açılıyor. 3 temmuz süreci bize zarardan başka birşey vermedi. Tabi ki bu demek değildir sineye çekelim boşverelim. Gereken kişiler gereken neyse yapmalı ama 3 sene geçmiş 4 sene olcak hala 3 temmuzda saplanıp kalmak bize kaybettirmeye devam edecek. Hala daha bu konuları buralarda konuşmamız bile zarar. Şikeyi yapanların kendileri bu kadar dert etmıyorken bir türkü tutturup onun peşinde 3-4 sene kaybettık. Ne bakmamız gerektiği gibi bakabildik ne görmemiz gerektiği gibi görebildik. Çıkın arkadaşlar artık bu kafadan takımın peşine düşün. Bu takım nasıl ayağa kalkar sorusunun peşinde koşun.

selcuk
22.05.2014, 20:29
borsada oldugumuzdan imkani olmiyan bir öneri

bu karari alan yönetim kurulu borsadaki yatirimciya kayiplarini tazmin etmeye zorunda kalir

bir 100 milyon eurodan konusuyoruz

dolandirmadan hapis cezasina varacak cezalara kadar varabilir

28TS61
22.05.2014, 21:28
borsada oldugumuzdan imkani olmiyan bir öneri

bu karari alan yönetim kurulu borsadaki yatirimciya kayiplarini tazmin etmeye zorunda kalir

bir 100 milyon eurodan konusuyoruz

dolandirmadan hapis cezasina varacak cezalara kadar varabilir

sonunda benim anlatmak istediklerimi buraya yazan biri cikti :alkış:

A.Ali Karanis
22.05.2014, 21:32
Ligden çekilirsek istedikleri gibi at koştururlar bu ligde ve istediklerini vermiş oluruz.Bu hasta halimizle bile onların en büyük korkusuyuz.Şikeci başkanlarının dediği gibi 'Bu Trabzon galatasaraya benzemiyormuş yahu' :)

Ligden çekilmek yerine bu hasta adamı nasıl ayağa kaldırabiliriz,onu tartışmamız çok daha mantıklı olur bence.

Ali Bektaş
22.05.2014, 23:14
Onlar için kaymaklı ekmek kadayıfı olur. Başbakan iho ya Türk futbolu için göstermiş olduğu fedakarlıktan dolayı teşekkür eder. Nesil karakterini kaybetmezse torunlarımız bize küfreder. Şikeciler büyüklüğümüz bir kere daha ortaya çıktı diye bayram eder. Sivrilen başkaları olursa çok konuşmayın sonunuz hamsiler gibi olur diyerek bizi aşağılar

cakalkerem
22.05.2014, 23:24
neden çekilelim ki kalıp savaşmak varken

salihismet
22.05.2014, 23:56
Bence takim ligte kalsin, haciosmani baskanliktan cekelim....

Sefa Murat Dokuz
23.05.2014, 00:31
Maddi olarak ne götürür ne getirir bilmiyorum , 100 de 1 bile adaletin olmadığı bir ligde tiyatro seyretmek + bizim yöneticilerin her yılki rezil yönetimi ile taraftarımızın sağlığı için bile ligden çekilmek gayet mantıklı. Böyle rezil bir ligde olmak beni mutlu etmiyor.

cakalkerem
23.05.2014, 00:58
önemli olan ayakta durmak sabretmek savaşmak ve kazanmak..

kaçmak kolay olanı

bize yakışmaz....

muratali
23.05.2014, 10:00
Ligden çekilmeyelim. Ama sezonun en anlamlı ve en kazanmamız gereken maçında takımı fiilen ligden sahadan çekelim. Sahaya her şeyi atıp, emek hırsızlarının ekmeğine yağ sürelim.

Bu ligde kalmamızın tek sebebidir belki de malum takımı sahada yenmek.

Ama biz uğradığımız haksızlık karşısında 3 yıldır bu maçlara bile motive olup kazanamadığımız gibi, son maçta adamlara terlemeden 3 puan verip gönderdik.

Herşey boş.

Kubilay ŞAHİN
23.05.2014, 11:08
Ligden çekilmek kabullenmektir. Hangi olayı neden kabulleniyorsun.
Sözde bir çaba gösteriyorsun sonra ligten çekilelim diyorsun. Olmaz herşey biter yapacak bir şeyin kalmaz çekip gidersin hiç gelmemek kaydıyla.

Gerçi 3 senedir oynanan oyuna futbol diyenin gözü çıksın.

3 senedir bir tarafını yırtan bu olayı çözmek için uğraşan taraftara nankörlük yapanın gözü çıksın..