PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UEFA'dan Eskişehirspor ve Sivasspor'a 1 Yıl Men !

Sayfa : [1] 2 3 4 5

U.Sadıkoğlu
21.05.2014, 21:43
UEFA Disiplin Komitesinden resmi açıklama yapıldı.

UEFA has today opened disciplinary proceedings against Turkish clubs Eskişehirspor and Sivasspor. The UEFA Appeals Body will review each of these cases before communicating its decisions.
Proceedings have been opened against Eskişehirspor and Sivasspor on the basis of Articles 2.07.g), 2.08 and 2.09 of the 2014/15 UEFA Europa League Regulations, regarding the admission criteria for participation in UEFA competitions.
According to Article 2.07.g) of the 2014/15 UEFA Europa League Regulations, to be eligible to participate in a competition a club must "not have been directly and/or indirectly involved, since the entry into force of Article 50(3) of the UEFA Statutes, i.e. 27 April 2007, in any activity aimed at arranging or influencing the outcome of a match at national or international level and must confirm this to the UEFA administration in writing".
Both cases will be heard by UEFA's Appeals Body on Monday 2 and Tuesday 3 June at the House of European Football in Nyon, Switzerland.
UEFA applies a "zero-tolerance" principle as regards the participation of clubs in UEFA competitions which have been involved in match-fixing activities. All hearings will be closed to the media and no access to the UEFA premises will be granted during the proceedings.

http://www.uefa.org/disciplinary/index.html

Tercüme:

https://pbs.twimg.com/media/BoLi6FcIEAAL6ni.jpg

Emre İskender
21.05.2014, 21:47
Yazar burda sivas ve eskisehir e sizi gelsin aziz babaniz kurtarsin diyor

Gökhan ARSLAN
21.05.2014, 21:47
Zamanlama manidar..

seçuk
21.05.2014, 21:48
Waay way way neler oluyor boyle :D çok guzel hareketler Platini reis.

artvints
21.05.2014, 21:49
türkiye nin üzerine oynanan oyunlar bitmedi gitti. yükselen değeri rahat bırakın. platinn sana diyorum :)

Arda'
21.05.2014, 21:49
Biz demiştik uefa sivası almaz diye yerlerine kim gidecek acaba.

artvints
21.05.2014, 21:51
o değilde, trbazonspor için de soruşturma başlatılmalıydı. malum sivasa giden balıklar falan..

Adem Akyüz'
21.05.2014, 21:51
Fenerbahçe bu şikeyi kiminle yaptı ama yeeaaa.. diyenlere gelsin bu haber..

Tayfun
21.05.2014, 21:52
Maç satan şerefsizler UEFA kupasından men edilecek, UEFA'ya giden tek Türk takımı olarak gelirleri bize.. Gelsin paralar .

Emirhan Makul
21.05.2014, 21:57
Şimdi anlamadığım konu şu, adam demez mi ki, kardeş ben şikeyi yapalı yıllar oldu, herkese cezayı bastın da bana neden yıllar sonra avrupaya giderken bastın, verseydin cezayı bitseydi. Ne yani sivas 40 sene sonra avrupa kupalarına gitme hakkı olsa o zaman mı ceza alınacaktı ?

İlker Yazıcıoğlu
21.05.2014, 21:58
Herkes layık olduğu yolu er geç bulacaktır.
Trabzonspor taraftarının sevinçlerini çalan hırsızlar gereken cezaları er geç alacaktır.
Keser döner sap döner,gün gelir hesap döner......

Jackal Wile
21.05.2014, 22:01
abi ozaman karabük hak kazanıcak gitmeye ama onunda adı şike soruşturmasında geçiyordu işler ne karışacak belli değil uefa la bi kaybolun derse TFF ye komple men ederse şaşırmam harbiden

Burçak
21.05.2014, 22:03
Bu olacakları aylar önce söyledik ama anlatamadık..
Çoğu bu gerçekleri biliyor ama kabullenemediği için kafalarını deve kuşu misali gömerek görmezden gelmeye çalıştılar.
Ama gerçeklerden kaçılmaz.
Bu günleri mumla arayacaklar.
Çekecekleri cezalar bir gün bitecek ama bu leke tarih boyu yakalarında kalacak...

Sibel
21.05.2014, 22:03
Böyle komedi görmedim ben.

artvints
21.05.2014, 22:05
uefa bunlar gelemez deyip, tff başka takım göndermeye kalkarsa şikeyi kabul etmiş olur. ama yine kılıfına uydurup, ceza vermez bunlar. böyle ülke mi olur anasını satayım, hiçbir cidddiyet yok.

Cangele
abi ozaman karabük hak kazanıcak gitmeye ama onunda adı şike soruşturmasında geçiyordu işler ne karışacak belli değil uefa la bi kaybolun derse TFF ye komple men ederse şaşırmam harbiden

Eskisehir'e birsey olmaz, olaylarin icinde yönetici varsa men gelir. Sivasspor gidemez.

Kaya
Bu korku ve endişe onlara yeter... :)

Umarım beklediğimiz düzeyde yaptırımlar olur...

U.Sadıkoğlu
21.05.2014, 22:07
Şimdi anlamadığım konu şu, adam demez mi ki, kardeş ben şikeyi yapalı yıllar oldu, herkese cezayı bastın da bana neden yıllar sonra avrupaya giderken bastın, verseydin cezayı bitseydi. Ne yani sivas 40 sene sonra avrupa kupalarına gitme hakkı olsa o zaman mı ceza alınacaktı ?

Hakkı kazanmadan cezayı vermenin ne gibi bir caydırıcılığı olacak? O zaman alt liglerdeki tüm takımlar maç satsın hiç bir zaman ceza almazlar nasıl olsa :)

orti
21.05.2014, 22:07
soruşturma açtık bi sorun görmedik demiyecekler herhalde % 100 ikisinide ceza gelicek

Efsane-1967
21.05.2014, 22:09
Vurdugun gol olsun UEFA. Tek basimiza mi sike yaptik diyen kuslara gelsin.

Arda'
Eskişehir geçen sene uefaya gitmişti ön elemede Marsilya ya elenmişlerdi hatta uefa o zaman nasıl aldı peki satılmışları.

Burçak
EfsaneSpor @SporEfsane · 7 dk.
Sivasspor ve Eskişehirspor'a açılan soruşturmada Trabzonspor Hukuk Kurulu'nun 10 gün önce UEFA'a yolladığı RAPOR büyük rol sahibi.
Şikebahçe Trabzonsporun başını ezemedi.
Biz boşuna Hababam Sınıfı gibi efsane filme konu olmadık.
Bir Mahmut Hocadan bir de Trabzonspordan çektik lafı boş yere söylenmedi.
Belanız olmaya devam edeceğiz.
Şikebahçenin şikeci yardakçıları.
Bu işten kurtulabileceğinizi mi sandınız?
Şikebahçe sizi peçete gibi kullanıp attı.
Tarih sizi bu lekeyle anacak
Ve bugünleri mumla arayacaksınız!

Ogün YAZICI
21.05.2014, 22:11
tolunay bir türlü kabul edemediği şike davası sayesinde uefa'ya gidecek.böyle de bir ironi !

Sibel
21.05.2014, 22:12
Avrupadan men yemişler çok da önemli değil benim için.
Canları cehenneme. Bu ligde bir yaptırım olmayacaksa ne anladım o işten...
Bıktım.

Burçak
21.05.2014, 22:14
Atilla Dilaver @AtillaDilaver · 37 dk.
Dünya Basını Sivaspor'a UEFA'nın ceza vereceğini yazıyor.
Bizim medya ise 2 yıl önce "UEFA bu işi kapattı" demişti

Atilla Dilaver @AtillaDilaver · 33 dk.
Defalarca yazıp söyledik:
UEFA ŞİKE DOSYASINI KAPATMADI.
Buyurunuz Sivas ve Eskişehir.
Sırada diğerleri de var.

Atilla Dilaver @AtillaDilaver · 29 dk.
Şimdi mikrofonlar:
UEFA BU İŞİ KAPATTI DİYENLERDE. Yalan mucitleri buyurunuz

Atilla Dilaver @AtillaDilaver · 28 dk.
10 gün önce UEFA'ya verdiğimiz rapor için:
Her ne kadar medya yeterli ilgiyi göstermediyse de TARİHİ BİR HAMLEDİR demiştik.

Atilla Dilaver @AtillaDilaver · 27 dk.
UEFA'ya verdiğimiz raporda;SİVASSPOR'UN DURUMUNA ÖZEL BİR YER AYRILMIŞTI.

Atilla Dilaver @AtillaDilaver · 26 dk.
Trabzonspor Hukuk Kurulu ne yapıyor diye soran içerideki satılmışlara ve dışarıdaki uzantılara Sivasspor'un hali cevap olmuştur umarım.

Atilla Dilaver @AtillaDilaver · 11 dk.
Maşalar nereye kadar kaçacak.
Yargı görevi kötüye kullanmaktan enselerine yapışacak.
ADALET TESİS EDİLENE KADAR MÜCADELEYE DEVAM.

Atilla Dilaver @AtillaDilaver · 8 dk.
Daha 2 gün önce TVem'de UEFA'ya niçin müracaat ettiğimizi ve görevlerini anlattım.
2,5 yıldır aynı şeyleri yazıp söylüyoruz. https://www.facebook.com/photo.php?v=911416342217423 part2 https://www.facebook.com/photo.php?v=911420988883625&set=vb.510166199009108&type=3&permPage=1
HAKLIYIZ

Bu da fenerbahçeli eski yönetici. Adaleti savunan temiz insan
Recep Özcan @RecepOzcann · 1 dk.
FENERBAHÇE YÖNETİMİNDE GÖREV ALAN YENİ ARKADAŞLAR.
UEFA FUTBOL TAKIMIMIZI DÜŞÜRECEK OLURSA;
O VEBAL'in ALTINDAN KALKAMAZSINIZ.
İSTİFA EDİN !

Kader KORELİ
21.05.2014, 22:14
İki takım da muhtemelen Avrupa'dan men cezası yiyecekler. şikebahçe de aldı, aldığıyla kaldı, başka yaptırıma uğramadı henüz. UEFA'nın bu takımları Türkiye'den Süper Lig'den küme düşürme, şampiyonluğun asıl sahibine iadesi gibi yaptırım taleplerinde bulunması lazım, asıl beklentimiz odur. Bugünkü bu haber zaten yaşamış olduğumuz bir süreç, yeni bir şey değil.

artvints
21.05.2014, 22:15
uefa en sonunda türkçe yazılan tapaleri anlayabilmiş :) ondan erkken davrandılar bu sezon. kolay mı, binküsür sayfalık dosya.türkçeleri de yok, zor tabi.

hodlu
21.05.2014, 22:15
Avrupadan men yemişler çok da önemli değil benim için.
Canları cehenneme. Bu ligde bir yaptırım olmayacaksa ne anladım o işten...
Bıktım.

Katılıyorum. Avrupa'ya gitmiş gitmemiş beni ilgilendirmez. Ben Türkiye sınırlarında verilecek cezayı bekliyorum. Verilecekse tabi...

Jackal Wile
21.05.2014, 22:18
mecnun efendiyi açıklamakla tehdit ettiği bilgileri açıklamaya davet ediyoruz bir açıklasın bakalım öyle demişti tekrar disiplin soruşturması olursa açıklayacaktı

bordolumavi
21.05.2014, 22:19
Eskişehir geçen sene uefaya gitmişti ön elemede Marsilya ya elenmişlerdi hatta uefa o zaman nasıl aldı peki satılmışları.

Evet atk ın bu soyledıgıne bı acıklama yapacak olan varmı

Sibel
21.05.2014, 22:21
Sayın Hacıosmanoğlu da Mecnun'u arayıp geçmiş olsun diyecek mi?

inadina61_08
21.05.2014, 22:22
mecnun efendiyi açıklamakla tehdit ettiği bilgileri açıklamaya davet ediyoruz bir açıklasın bakalım öyle demişti tekrar disiplin soruşturması olursa açıklayacaktı

Onun elinde belge olsa bu zamana kadar dururmuydu Allah aşkına, çamur, çamur, çamur, en sonunda ellerini yüzüne sürdüğünü farkedecek. Uefa neye göre inceledi...İddianame, 2 etik kurulu raporu, mahkeme ve yargıtay kararı, düşünün ki bunlara bile konu yapmak için o kadar yırtındılar da beceremediler. Mecnunu dinleyecekler elbet ama bizim satılmış medya gibi değil ki her söze bir dedikodu çıksın... gülüyorum. ve diyorum ki haydi kümeye...

Jackal Wile
21.05.2014, 22:22

geçen sene fenerde gitmişti eskişehir elenmeseydi men edilecekti elenip geçen sene hakkını dava bitmeden kullandı bu halde ilk hakkı olan yani bu sene cezasını çekecek

Murat'
21.05.2014, 22:26
UEFA bu takımları kendi organizasyonlarına almıyorlar anladık da neden Türkiye Federasyonu'na bu takımların düşürülmesi için baskı yapmıyor bir türlü anlayamıyorum. Hiç boşuna Tahkimle falan uğraşmasınlar, Karabük ve Kasımpaşa gitsin kupaya.

Jackal Wile
21.05.2014, 22:28
Onun elinde belge olsa bu zamana kadar dururmuydu Allah aşkına, çamur, çamur, çamur, en sonunda ellerini yüzüne sürdüğünü farkedecek. Uefa neye göre inceledi...İddianame, 2 etik kurulu raporu, mahkeme ve yargıtay kararı, düşünün ki bunlara bile konu yapmak için o kadar yırtındılar da beceremediler. Mecnunu dinleyecekler elbet ama bizim satılmış medya gibi değil ki her söze bir dedikodu çıksın... gülüyorum. ve diyorum ki haydi kümeye...

bende merak ediyorum işte ülkenin iyiliği için açıklamıyor heralde buda aziz yıldırım gibi :)

Burçak
21.05.2014, 22:30
https://pbs.twimg.com/media/BoLsl58IEAEupfv.jpg
birbirlerinin arkasına geçmiş eğleniyorlar :D

inadina61_08
21.05.2014, 22:33
fbiklere bir mesaj attım
@Fenerbahce size müjdem var, hep merak ediyordunuz ya, bakın şikeyi tek başına yapmamışsınız hadi iyisiniz

Ali YİĞİT
21.05.2014, 22:39
Mecnun'dan 4abia işareti bekliyoruz efendim.

Burçak
21.05.2014, 22:40
UEFA, Fenerbahçe'nin 'Biz kimle şike yaptık' sorusuna cevabını resmi siteden verdi ;)

Necmettin ALTUNTAŞ
21.05.2014, 22:44
Şu anda sekiz günün sonunda evime ancak gelebildim.Bu şike olayı benim için harika bir karşılama oldu.Ne gece ama...

fanatikdevri
21.05.2014, 22:44
Y.Demirören'in açıklaması var mı konuyla ilgili futbolumuzun büyükbaşı ne buyurur bu konuda ajanaslara haber düşmüş mü?Bizim başkanın kefaletini dikkate almayan Uefa'yı ayrı bir kınıyorum,öyle böyle değil.

Ali YİĞİT
21.05.2014, 22:47
Beyler :(((( http://s14.directupload.net/images/130627/jezctcj5.swf

Adem Akyüz'
21.05.2014, 22:50
Uefa bu kararla kendi organizasyonlarında şikeye karışmış takım istemediğini göstermiş oldu ancak hala ülke içine karışmadılar. Bizim için asıl önemli olan bu..

orhan42
21.05.2014, 22:52
Bir kez daha şampiyonluğumuz tescil edildi arkadaşlar.Buldog daha ne yapar ne eder bilemem..

AhmetG.
21.05.2014, 22:55
Uefa bu kararla kendi organizasyonlarında şikeye karışmış takım istemediğini göstermiş oldu ancak hala ülke içine karışmadılar. Bizim için asıl önemli olan bu..

Evet aynen öyle yoksa çokta umurumda değil kim uefaya gitmiş gitmemiş.

Burçak
21.05.2014, 22:58
Beyler :(((( http://s14.directupload.net/images/130627/jezctcj5.swf

Paralı köpeklerin başkanına (kendi ifadesidir) nasıl inanıyorlar anlamak mümkün değil :)

HAKAN ORHAN ‏@AvHakanOrhan 8 dk.
Yargıtay'a göre Şike ve teşvik primi verilen maçlar
https://pbs.twimg.com/media/BoLyJl5CcAAFOw5.jpg:large

82 puanı kan ile ter ile kazandık. birde şu emek hırsızlarına bakın. Allahsız kitapsızlar

Sibel
21.05.2014, 22:59
Yarın da 22 Mayıs. Gördün mü bak :( Ne güzel çekiyordu ellerini toptan Korcan.

Ali Bektaş
21.05.2014, 23:00
Ooo Maşallah forum şenlenmiş eski günlerine dönmüş

Emirhan Makul
21.05.2014, 23:02
Hakkı kazanmadan cezayı vermenin ne gibi bir caydırıcılığı olacak? O zaman alt liglerdeki tüm takımlar maç satsın hiç bir zaman ceza almazlar nasıl olsa :)

Peki, para, küme düşme gibi bir yaptırım neden olmadı sonuçta bu iki takıma hiç ama hiç dokunmadılar çok saçma. Bence yine kimse bir şey yapamayacak. Hadi sivası belki men ederler ama eskişehiri asla edemezler diye düşünüyorum.

The Ciks
21.05.2014, 23:08
Bi daha fb düştü yazmıycam.... :)

figirm
21.05.2014, 23:12
CASın gerekçeli kararında Eskişehir-Trabzon maçındaki teşvik için FB suçsuz, Sivas-FB maçındaki şike iddiası için suçlu bulundu. Eskişehire ceza vermeleri kendi kararları ile çelişir,belki sıfır tolerans ilkesi ile ceza verirler ama sanmıyorum;Eskişehir dava açarsa elinde kapı gibi CAS kararı var.Sivas için durum farklı, CASın şike teşebbüsü var dediği bir maç var ortada. Sivası çizerler ve yerine de Kasımpaşa gider,çok da iyi olur.

kyodou
21.05.2014, 23:15
zaten uefa, tff nin vereceği avrupa kupalarına katılacak takım listesini aynen onaylasaydı, bu: "trabzonspor için 3 temmuz şike süreci tamamen kapandı" demekti. yani kupadan tamamen umudu kesmiş olacaktık ... şike sadece türkiyede geçerli. dünya bu işin peşini bırakmaz. bu saçmalığa er yada geç biri bir son verecek ...

memozcan
21.05.2014, 23:16
Bi daha fb düştü yazmıycam.... :)

mümkünse:)

F. Yıldırım
21.05.2014, 23:17
CASın gerekçeli kararında Eskişehir-Trabzon maçındaki teşvik için FB suçsuz, Sivas-FB maçındaki şike iddiası için suçlu bulundu. Eskişehire ceza vermeleri kendi kararları ile çelişir,belki sıfır tolerans ilkesi ile ceza verirler ama sanmıyorum;Eskişehir dava açarsa elinde kapı gibi CAS kararı var.Sivas için durum farklı, CASın şike teşebbüsü var dediği bir maç var ortada. Sivası çizerler ve yerine de Kasımpaşa gider,çok da iyi olur.

CAS gerekçeli kararı açıklanmadı ki daha. Sporx'in iddiası sadece.

Emirhan Makul
21.05.2014, 23:17
https://pbs.twimg.com/media/BoL2spCCIAA3LYi.jpg

Burçak
21.05.2014, 23:18
Hiç mi Paranız Yoktu Şerefiniz Kayboldu
Bugün Armayı Satan Anladınız Siz Onu

tamuğ yamtar
21.05.2014, 23:18
Sivas veya Eskişehir 10 yıl sonra Avrupa Kupalarına katılma hakkı kazansaydi, o zaman mı soruşturma açılacaktı?

Ve hala içerisi ile ilgili bir baskısını göremedik UEFA'nın.

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DeAgLeMaNyAq
21.05.2014, 23:20
geçen sene fenerde gitmişti eskişehir elenmeseydi men edilecekti elenip geçen sene hakkını dava bitmeden kullandı bu halde ilk hakkı olan yani bu sene cezasını çekecek

Eskişehir elenmeseydi de men edilmezdi çünkü UEFA henüz 2012 yılında soruşturmayı tamamlamamıştı...

Burçak
21.05.2014, 23:21
şikebahçe taraftarı artık gizlemiyor kutsal ittifak istiyor :D

Bakın;

Aslında UEFA Sivas ve EsEs ´e soruşturma başlatmakla bize çok büyük bir fırsat verdi!..

Örneğin; madem fezlekede adı geçen herkes soruşturmaya tabi tutulup ceza alabiliyorken hamsilerin dışkısında mavi boncuk mu varda UEFA onlara ilişmiyor?..

Gerekirse FB-BJK-EsEs ve Sivas birleşip CAS ´a UEFA ´nın görevi kötüye kullanması ile ilgili dava açmalı!..ÇOK ÖNEMLİ ARTIK BU HAMLELER YAPILSIN!..Bu bir...

Şu esnada gösteriyor ki AYM ´den büyük ihtimal yeniden yargılama kararı çıkacak ve adı geçen bu takımların eli daha da güçlenecek..Bu iki...

Gelelim zurnanın zırt deliğine;

Mecnun başkan gerektiği yerde bildiklerimi anlatırım çekinmem diyordu..Ahanda işte gerektiği yer ahanda fırsat!..Mecnun başkan şimdi takımının hakkını savunmak zorunda!..Tüm bildiklerini kıvırmadan anlatmalı..İşte o zaman o UEFA sopası Ts ´nin nersine girer bilmem..BU DA ÜÇ!..

Ogün YAZICI
21.05.2014, 23:22
http://www.sporx.com/futbol/uefa/avrupaya-kimler-gidecek-cevabi-SXHBQ386418SXQ?frm_page=1#yorumlar haberin içeriği komedi :D

figirm
21.05.2014, 23:23
Bu arada Kasımpaşanın da UEFA lisansı alamadığını unutmuştum,sıra Karabüke geliyor.Eğer olayı sıfır tolerans diye abartırsak Karabük de FB maçı nedeniyle sıkıntıda.Sonraki takım olan Bursasporun da Trabzon maçı ile ilgili dosyası var.Gele gele Gençlerbirliğine kadar geliyoruz.Bu işin biraz sansasyonel kısmı. CAS, Karabük-FB maçını da temiz buldu.Dolayısıyla bence Eskişehir ve Karabük gidecek gibi.

kyodou
21.05.2014, 23:25
öyle bir abarttınızki eufaya katılma hakkı sıra atlaya atlaya küme düşen kayserispora kadar geldi :)

F. Yıldırım
21.05.2014, 23:26
http://www.sporx.com/futbol/uefa/avrupaya-kimler-gidecek-cevabi-SXHBQ386418SXQ?frm_page=1#yorumlar haberin içeriği komedi :D

Türk futbolunun rezaletini anlatmak istesek bu kadar olmazdı:)

Mehmet BAŞ
21.05.2014, 23:27
öyle bir abarttınızki eufaya katılma hakkı sıra atlaya atlaya küme düşen kayserispora kadar geldi :)

Keşke öyle olsaydı.

Türkiye de Futbolun ne kadar kirli olduğunu dünya basını trajikomik bir şekilde görürdü...

kyodou
21.05.2014, 23:35
Keşke öyle olsaydı.

Türkiye de Futbolun ne kadar kirli olduğunu dünya basını trajikomik bir şekilde görürdü...

bence türkiye haricinde tüm ülkeler türkiyede futbolun ne kadar kirli olduğunu zaten görüyor. 3 temmuz süreciyle ilgili farklı ülkelerde yüzlerce makale yayımlandı. kitap bile yazıldı.

bu tüp kafanın hala tff başkanı olma saçmalığını ben eski yeşilçam filmlerindeki saçma kötü karakterlere benzetiyorum. herkes ne mal olduğunu biliyor ama kimse birşey yapamıyor, ne yazık ...

biride çıkıp demiyorki; 2010 da şike yaptığı tescillenen beşiktaş külübünün o zamanki başkanının şimdi şike cezalarını verecek tek yetkili kurum olan tff nin başında ne işi var ? bu adam kendi kendine mi ceza verecek ? diye ... çok komik bir ülkede yaşıyoruz malesef ...

artvints
21.05.2014, 23:36
http://inciswf.com/osmantamburaci.swf

Ugur Kurucelik
21.05.2014, 23:37
Gençlerin de Serdar Kulbige olayı var. MRA'ya piyango vurdu desenize.

angraf
21.05.2014, 23:39
Neden Fener hakkında açmadılar ? çünkü UEFA nezlinde Fener şike suçunu işlemiştir. Uefa 2011 sezonununda bizi Avrupaya alarak bizi şampiyon kabul ettiğini gösterdi zaten.

Burçak
21.05.2014, 23:44
Tertemiziz gidip rahat bir uyku çekeyim sabah erken kalkacağız iş güç..

Şikeciler emek hırsızları askerden kaçmak için sahte çürük rapor alan vatan hainleri uefa ne yapacak diye sabahlara kadar kıvranın uykularınız kaçsın..

inadina61_08
21.05.2014, 23:49
Türkiye Futbol Federasyonu ve UEFA’nın ilk defa uygulamaya koyduğu ağır "Mali Fair-Play" ve lisanslama koşulları, kulübümüz tarafından eksiksiz yerine getirilerek, UEFA Lisansının alındığı, daha önceki bir tarihte kamuoyuna duyurulmuştu.
Lisanslama aşamasında, Türkiye’de yaşanan şike olaylarında, kulübümüzde o dönemde görev alan bazı kişilerin şike sürecinde adlarının geçmesi nedeniyle, konuya ilişkin gerekli açıklama, bilgi ve belgeler TFF aracılığı ile UEFA’ya sunulmuştur. 19 Mayıs 2014 tarihinde UEFA tarafından kulübümüze gönderilen yazıda, şike sürecinin incelenmesine yönelik UEFA Disiplin Talimatı kapsamında kulübümüzün incelemeye alındığı bilgisi tarafımıza ulaşmıştır.

Bugün akşam saatlerinde, UEFA Tarafından gönderilen bir başka yazıda, UEFA Genel Sekreterliği ve UEFA Disiplin Müfettişliğinin talebi üzerine konunun UEFA Temyiz Organına intikal ettirildiği ve mevcut durumun 02 Haziran 2014 tarihinde karara bağlanacağı; disiplin birimlerine, varsa gerekli belgelerin 01 Haziran 2014 Tarihine kadar gönderilmesi gerektiği tarafımıza bildirilmiştir. Kulübümüzün, şike olayları ile ilgili yapılan tüm soruşturmalarda müdahil olmadığı ve herhangi bir ceza almadığı kamuoyunun malumudur.

UEFA tarafından yapılan inceleme, Yönetim Kurulumuz tarafından dikkatle takip edilecek ve istenilen ilave bilgi ve belgeler de, işbirliği içinde sunulacaktır.

Yönetim Kurulumuz, kulübümüzün hak ve menfaatlerini korumaya yönelik dikkatli ve duyarlı bir şekilde çalışmaktadır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

ESKİŞEHİRSPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU

Uğur Demircioğlu
21.05.2014, 23:56
Valla adamlar verecekleri cezayı veriyorlar. Bizim ülkemizdeki futbol fukaraları da halen verilen cezalara rağmen gereğini yapmıyor.

Harun-61
21.05.2014, 23:59
UEFA neden bu kadar bekledi.?

Bera B.
22.05.2014, 00:02
http://s14.directupload.net/images/130627/jezctcj5.swf

My
22.05.2014, 00:39
Bu işten yırtmaları mümkün değil. Eninde sonunda ceza alacaklar. Aksi mümkün değil. Yeter ki kulübün hukukçuları yapılması gerekeni yapsınlar.

MaEsTrO
22.05.2014, 00:49
Bir-iki sene ile yirtarlar, daha da bir cacik olmaz.

Samet Türkmen
22.05.2014, 00:50
UEFA Vanspor'u bile düşüremez. Öyle Juventus'a ona buna benzemez bu iş.

Hüseyin Başoğlu
22.05.2014, 00:54
bakalım bjk ye ne zaman açıcaklar soruşturma.

sonuçta onlarda temiziz kağıdı veremezler

A.Ali Karanis
22.05.2014, 01:00
Çatırdadı sanki :(

Muhteva
22.05.2014, 01:01

O dönemde Uefa'nın soruşturma yaptığını açıkladı Atilla Dilaver..

Mollasalihoğlu
22.05.2014, 01:03
Bu habere kadar "şikeyi kiminle yaptık?" diyorlardı. Bu takımların ceza almamasına binaen. Bu haberle bu kozları gitti.

Bundan sonra "Milan nasıl ŞL'ye gitti de bizi almadılar?" diyecekler.

Milan puan silme cezasına rağmen, silinmiş puanıyla ŞL'ye gidecek sırada olduğu için ŞL'ye gitti.

artvints
22.05.2014, 01:06
böyle yanar dönerli top ve uefadan şok... haberi görmeyeli uzun zaman olmuştu, iyi geldi.

Hüseyin Başoğlu
22.05.2014, 01:23
böyle yanar dönerli top ve uefadan şok... haberi görmeyeli uzun zaman olmuştu, iyi geldi.

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQQXxfz9GVBvc0ASASpP0sq2tqDLapHi h6tLpCHoF8wE1KTesAczv8aGmcB

:D

artvints
22.05.2014, 01:29
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQQXxfz9GVBvc0ASASpP0sq2tqDLapHi h6tLpCHoF8wE1KTesAczv8aGmcB

evet tam olarak bu, altta da uefa'dan şok karar üç nokta yazacak. biz de sırıtaracak tıkayacaz habere. tez zamanda tekrarını yaşamak dileğiyle :)

Muhteva
22.05.2014, 01:47
Top yerine Uefa amblemi olsun daha Şoksu duruyor :D

http://yenidonem.com.tr/wp-content/uploads/2013/09/fft104mm2350439.jpg

selcuk
22.05.2014, 04:52
sikevasin yiyecegi ceza belli

satilmissehire ne tür yaptirim yapabileceklerini bilmiyorum
adamlar sikenin alasini yapti ama yönetici karismadi
ama temiz kagidinda temiziz yazdiysalar yinede men cezasi yerler
yalan beyandan

Ibrahim Gaygusuz
22.05.2014, 05:41
Bu 6ivassporun ne degisik model taraftarlari var.

Gulmek istiyorsaniz gezinin forumlarinda :)

bızım yonetım de harbı iş yok ..geçen hafta oynanan antalyaspor trabzon maçında dıa bom boş kaleye 2 tane atmadı .yap suç duyurusu gonder o goruntulerı uefa ya fedarosyana .bakalım neler oluyor

Trabzon Kendi ülke takımını uefaya şikayet edecek kadar aşağı düşmüş hayırlı olsun

:D:D:D

selcuk
22.05.2014, 06:25

bızım yonetım de harbı iş yok ..geçen hafta oynanan antalyaspor trabzon maçında dıa bom boş kaleye 2 tane atmadı .yap suç duyurusu gonder o goruntulerı uefa ya fedarosyana .bakalım neler oluyor

Trabzon Kendi ülke takımını uefaya şikayet edecek kadar aşağı düşmüş hayırlı olsun

renkdas linkini verde eglenelim biraz

Oğuz ZEYTİN
22.05.2014, 06:36
Şu tabiri kullanacağım aklıma gelmezdi: "Yetmez ama evet!"

Hani İBB?
Hani Ankaragücü?
Hani Bursaspor?
Hani Karabük?

zekeriyya
22.05.2014, 08:09

şu topu yakıp yakıp haber resimi olarak kullanmalarını
bize sağlayan şikebahçeye ....... ederim

ha bide o iş bitti
medya şu an başka yalan dolan peşinde
daha büyük pasta var onu yiyecek sürüngenler

Ertan 51
22.05.2014, 08:18
mecnun insanının kendisinin meşhur ettiği o meşhur özlü sözünü yeniden yorumlamasını istiyorum;)maç satan kimi satıyordu sayın (!) başkan:D:dansmuz:

Hukuk kurulumuza bir kez daha sonsuz teşekkürler,
süreç daha sonlanmayacak çünkü ülkemde adam yok ama olsun,
biz tadını çıkaralım,

dımı dımı dım da dım dım yar,
gözlerimi yumdum yar,
yassıya kadar bekledim,
uefa ya gider sandım yar :D:dansmuz:

Yiğit Gayretli
22.05.2014, 08:24
Ula dün akşam neler olmuş :)

Ayda yılda bir erken uyuduk iyi ki :) :) :)

Burak
22.05.2014, 08:26
http://s14.directupload.net/images/130627/jezctcj5.swf

Adnan Özkan
22.05.2014, 08:36
UEFA bu süreci acaba bu iki şikeci takım Avrupa ya gitmeseydi başlatırmıydı? Nerdeydin bugüne kadar uefa ve ne iş yapardın?
Neyse bu iki şikeci takımın Avrupa hakkı kzanamasını istemiyordum ama iyi olmuş çok iyi olmuş.En azından UEFA iş avrupa kupaları olunca olaya şemsiye açtı.. Her şeyde bir hayır vardır..

Burçak
22.05.2014, 08:40

yahu ne saf taraftarları var bunların. aslında taraftar bile değiller.
daha düne kadar istanbul takımın destekleyen tipler. zaten onlardan arta kalan vakitlerde sivassporluyuz diyorlar.
futbolun f sinden anlamayan tipler ya. öyle komik saçma şeyler yazmışlar ki :))))

Burak
22.05.2014, 08:53
http://i.hizliresim.com/27O8Zd.jpg

Zuhahahahahaha

ozturk
22.05.2014, 08:55
Dün güzel haberler gelmiş. :)

İlker Yazıcıoğlu
22.05.2014, 09:01
Bir taraftar topluluğunun alayı da mal olabilir mi?
Alayı da embesil olabilir mi?

Okuyor musunuz bu sayfaları misafir sixvaslılar.

Ulan ne mal insanlarsınız prematüre kafalılar sizi....

Sözlerim aklı başında sivas taraftarına değildir tabi ki....

Ne olup bittiğinin farkında sivas taraftarına az da olsa rastladım ama.....

:)

Burak
22.05.2014, 09:04
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/s526x395/984093_502155576577589_4328436155641093885_n.jpg

İlker Yazıcıoğlu
22.05.2014, 09:05
Bu arada günaydın arkadaşlar.....

Celal Demir
22.05.2014, 09:07
bu iş bitmedi sivas avrupaya gidemez demiştik günler öncesinden :)

Burçak
22.05.2014, 09:11
http://i.hizliresim.com/27O8Zd.jpg

Zuhahahahahaha

vayyy gerizekalıya bakın siz yaaa :))))
aklı başında adam bi kendileri. hamido loy loy loy krrrooo :D

Adnan Özkan
22.05.2014, 09:21
Sivaslılar başkanınızın yakasına yapışııınnn....

İlker Yazıcıoğlu
22.05.2014, 09:23
Ulen armut!! senin ne mal olduğun plakandan belli. 34 ve 58 koymuşsun plakana. Hem İstanbul takımı tutarsın hem sivası ondan da var zorun. Hamsi yemiyormuş vah vah vahhh.. Hamsi nasıl üzüldü şimdi :) Hakkımızı arıyoruz diye kötü olan biz.
Sen git mecnuna küfret hesap sor lazlara laf edeceğine Allah ın döneği..

Hahaaayyyy:)

Süpersin Adnan abi....

Hamsi ne üzüldü şimdi:)

İlker Yazıcıoğlu
22.05.2014, 09:24
La muammer,meşhur oldun ha yiğidim:)

Celal Demir
22.05.2014, 09:24
Sivaslılar başkanınızın yakasına yapışııınnn....

başkanıda taraftarıda aynı kafadalar abi samanla beslenmenin sonucu :D

Adnan Özkan
22.05.2014, 09:26
34 muammers 58 sağa çek :) takımın radara girdi..
Yav adam lazlardan hamsiden nefret ediyormuş!! Hamsinin suçu ne başkanınız şike yaptıysa..
Sen önce plakana bak .. 34-58 demek ki bir İstanbul takımı da tutuyorsun sen..
Bence hamsi yede kafan çalışssın o zaman kim haklı kim haksız anlardın armut!!
Git mecnunun yakasına yapış bir hamsi kadar beynin yok..

Celal Demir
22.05.2014, 09:29
34 muammers 58 sağa çek :) takımın radara girdi..
Yav adam lazlardan hamsiden nefret ediyormuş!! Hamsinin suçu ne başkanınız şike yaptıysa..
Sen önce plakana bak .. 34-58 demek ki bir İstanbul takımı da tutuyorsun sen..
Bence hamsi yede kafan çalışssın o zaman kim haklı kim haksız anlardın armut!!
Git mecnunun yakasına yapış bir hamsi kadar beynin yok..

hamsiye kurban olsun onlar :)

Adnan Özkan
22.05.2014, 09:31
Ah ulen hamsi hepsi senin suçun.. Platini hamsimi yedi ne? yeyince kafası çalıştı galiba sivas ve es ese soruşturma başlattı..
Eyyy yüce hamsi sen nelere kadirsin.. Senin çükünü şikeciler yesuuunnnn... Seni yemeyen de ölsüünn..
Kahrolsun hamsi :) kahrolsun lazlar ve onalrın bitmeyen inadı :)
UEFA ya bir kasa hamsi yollayalım Vallahi Billahi.. Güzel bir mesaj olur ve yılın bombası olur.. Hepsi yerse hamsiyi federasyonu bile kovarlar başımızdan yollayalımmı uşaklar.. Hem güzel mesaj olur yanına da mısır ekmeğiyle kara lahana oy nenem bir uyanırlar ki hemda nasiiiii...

Celal Demir
22.05.2014, 09:34
Ah ulen hamsi hepsi senin suçun.. Platini hamsimi yedi ne? yeyince kafası çalıştı galiba sivas ve es ese soruşturma başlattı..
Eyyy yüce hamsi sen nelere kadirsin.. Senin çükünü şikeciler yesuuunnnn... Seni yemeyen de ölsüünn..
Kahrolsun hamsi :) kahrolsun lazlar ve onalrın bitmeyen inadı :)
UEFA ya bir kasa hamsi yollayalım Vallahi Billahi.. Güzel bir mesaj olur ve yılın bombası olur.. Hepsi yerse hamsiyi federasyonu bile kovarlar başımızdan yollayalımmı uşaklar.. Hem güzel mesaj olur yanına da mısır ekmeğiyle kara lahana oy nenem bir uyanırlar ki hemda nasiiiii...

mısır ekmekli ayran yeter onlarya abi fazla şımartmamak lazım :D

Adnan Özkan
22.05.2014, 09:35
Bilinçli bir Sivas taraftarı..kendisini alkışlıyorum.. TFD 5858 bravo..
UEFA'dan Sivasspor'a Soruşturma
Bir yerden patlak verilecekti verildi yönetim şike yaptı veya yapmadı demiyecem(?) ama şu aziz yıldırım denilen şahsiyetin derhal Türkiye topraklarına ayak basamaz cezası verilmeli futbolu kirleten bir adam soyunma odasına girmeler tff baskı kurmalar şike Allah Sivasspordan başka takım tutturmadığı için ne kadar şükretsem azdır Ölümüne Sivasspor avrupa gitsek de gitmesek de düşsek de düşmesek de

Sibel
22.05.2014, 09:37
Hamsinin kılçığı yiğidonun boğazında kalmış.

Celal Demir
22.05.2014, 09:38
Hamsinin kılçığı yiğidonun boğazında kalmış.

bide bunun çıkışı var :D

S.ÖZKAN
22.05.2014, 09:41
Bu arada günaydın arkadaşlar.....

Günaydın :)

S.ÖZKAN
22.05.2014, 09:42
vayyy gerizekalıya bakın siz yaaa :))))
aklı başında adam bi kendileri. hamido loy loy loy krrrooo :D

Hamsi sevmeyenlere Şefin tavsiyesi 'Kalkan'

Adnan Özkan
22.05.2014, 09:42
UEFA' dan Şok Soruşturma !
Yav arkadaş adamın yazdığına bak yav.. Bu kafada olduğu için bunalr ne bu ülke futbolundan ne de böyle taraftardan bir .ok olmaz...
Biz hakkımızı aradık diye aşağılık olduk.. bak bak kafaya bak.. Yemin ediyorum bunlar Bursa taraftarı kadar olamadı.. Yuh yani yuh.. Anadolu da bir tek Bursa taraftarını seviyorum Vallahi.. Bu sivası tuttuğumuz yerde .... ki görsünler ne oluyor diye..

Adnan Özkan
22.05.2014, 09:47
Hele bakın lafa hele bakın savunmaya hele bakın fenevi yalamaya.. hele bakın 3,5 atmaya.. hele bakın kendini kurtarmak için neye sığınmaya.. Güleyim mi küferedeyim mi ne edeyim.. Düşmeyin lan bu kadar ayağa ayıptır ayıııpp.. Şu sivaslının yazdığına bakın;
O degilde benim aklimi karistiran bir baska soru daha var, Egerki biz aklanirsak ki, Insallah aklanacagiz. Bu birde demektirki Fenerbahce sike yapmamistir.*Eger yapti dersek, zaten kendimizide suclamis oluruz*. Ama Fenerbahce itiraz eder ve sike yapilmadigi kesinlesirse bu sefer onlar Sampionlar ligine katilip bizimde Avrupa ligine katilmama gibi bir durum da söz konusu.

Adnan Özkan
22.05.2014, 09:50
PLATİNİ VE UEFA ya kaslar dolusu hamsi yollama kampanyası başlatalım.. :)

Travelair
22.05.2014, 09:51
Günaydın. Kupamızın, adaletin derdindeyiz ama defalarca belirttiğim gibi benim endişem halkı bize düşman etmeleri. Sanki içlerinde bulundukları durum bizim eserimiz gibi yanlış bir tavır içerisine girebilirler. Karadeniz'i de böyle bize düşman etmeye çalıştılar. Bu yüzden adımlarımızı dikkatli atmalıyız

Kader KORELİ
22.05.2014, 09:52
Şike yapan küme düşürülüyor mu düşürülmüyor mu, UEFA şike yapanın küme düşürülmesi için baskı yapıyor mu yapmıyor mu, ben ona bakarım, tamam iyi bir gelişme, ama bizim hiçbir talebimizi karşılamıyor. Ben 2014-2015 sezonunda şikebahçe'siz bir lig istiyorum, şikeye hangi takımlar karışmışsa onların yaptırıma uğramalarını istiyorum, Avrupa'da oynayamamaları benim bir işime yaramıyor.

AhmetG.
22.05.2014, 09:52
Muhatap almaya gerek yok bunları bırakın yalasınlar, sevenleri tutmamak lazım salıverin gitsinler.

Kader KORELİ
22.05.2014, 09:58
UEFA sadece kendi düzenlediği turnuvalardan sorumlu değil, üye federasyonların da kurallara uymasından sorumlu, ama bugüne kadar attığı tüm adımlar sadece kendi turnuvaları ile ilgili oldu. ''Kendi ülkende istediğin kadar şike yap, ülkende yaptırıma uğruma, beni ilgilendirmez, ama benim turnuvalarıma alamam seni'' tavrı sergiliyor UEFA ki bu kabul edilemez ve biz haklıyız, kendilerinin de CAS'ın da aldıkları kararların nedenleri ortada ve aynı nedenler Türkiye'de de yaptırım gerektiriyor. Avukatlarımızıa güvenimden sabrımı koruyabiliyorum. İnşallah asıl beklediğimiz hamleler de gelir önümüzdeki günlerde.

Adnan Özkan
22.05.2014, 10:01
Açıldı birden yine uefa şemsiyesi,
Tatmin olacakmış sivası ve es esi
Uefa nın uzaktan bir hoş geliyor sesi.,
Tek suçlu sensin,zalimsin Hain Hamsi :)

Aydın Danış
22.05.2014, 10:13
Uefa çatıvdıyoov :))

Ali Bektaş
22.05.2014, 10:14
Mecnun başkanları rahat olun biz temiziz mesajı yayınlamış, hepsine bir ferahlık bir rahatlık gelmiş. Sanki mahkemeden bilmem kaç yıl hapis cezası alan kendisi değil

Gamze
22.05.2014, 10:16
Şikeyi kendi başlarına yapmamışlar demek ki...

bordomavi1
22.05.2014, 10:21
Sivas ve eskişehirin yerine başka takım gidebilecek mi?

Celal Demir
22.05.2014, 10:31
Sivas ve eskişehirin yerine başka takım gidebilecek mi?

kasımpaşa ve karabük ün gitmesi gerekir fakat kasımpaşanın mali açıdan sıkıntısı var diye biliyorum...

Çağrı Metin
22.05.2014, 10:37
uefaya gönderdiğimiz rapor da etkili olmuşa benziyor.

Ceyhan61
22.05.2014, 10:41
Valla şikebahçe düşürülmedikten sonra kupa gelmedikten bu ceza bizi alakadar etmiyor bu yaz da bu şekilde bizim gazımızı alacaklar bizi oyalayacaklar kaşla göz arasında ligi başlatıp bu işin üzerini kapatacaklar şimdilik görünen bu,, seneye bu sıralar şikebahçe avrupaya gidince artık sürecin resmen bittiğini görecez ama çok geç olacak.

Biz kupa bekliyoruz ama şikeciler diego transferiyle ilgileniyor düşecek ceza alacak olsalar haberi ilk bunlar duyar transferde yaprak kımıldamazdı ama ortada böyle bi durum yok üstüne üstlük hırsızlıktan şikeden sahtekarlıktan hüküm giyenlerin biri şikebahçenin diğeri de tffnin başında olduğu bi ortamda mı kupayı verecekler bize? kim verecek kupayı bize tüpçü mü? şikecileri bu tüpçü mü düşürecek?

Kupa için şikecilerin ceza alması için herşeyden evvel tüpçünün ve azizin gitmesi lazım adil bi federasyonun göreve gelmesi lazım ortada böyle bi durum varmı? sahtekar tff yönetimini devirmek için kim uğraşıyor? aha ağustos ayında lig başlıyor hadi görecez bakalım kupa gelecek mi gelmeyecek mi?

Derin Trabzon
22.05.2014, 11:17
Atilla Dilaver @AtillaDilaver · 37 dk.
Dünya Basını Sivaspor'a UEFA'nın ceza vereceğini yazıyor.
Bizim medya ise 2 yıl önce "UEFA bu işi kapattı" demişti

Atilla Dilaver @AtillaDilaver · 33 dk.
Defalarca yazıp söyledik:
UEFA ŞİKE DOSYASINI KAPATMADI.
Buyurunuz Sivas ve Eskişehir.
Sırada diğerleri de var.

Atilla Dilaver @AtillaDilaver · 29 dk.
Şimdi mikrofonlar:
UEFA BU İŞİ KAPATTI DİYENLERDE. Yalan mucitleri buyurunuz

Atilla Dilaver @AtillaDilaver · 28 dk.
10 gün önce UEFA'ya verdiğimiz rapor için:
Her ne kadar medya yeterli ilgiyi göstermediyse de TARİHİ BİR HAMLEDİR demiştik.

Atilla Dilaver @AtillaDilaver · 27 dk.
UEFA'ya verdiğimiz raporda;SİVASSPOR'UN DURUMUNA ÖZEL BİR YER AYRILMIŞTI.

Atilla Dilaver @AtillaDilaver · 26 dk.
Trabzonspor Hukuk Kurulu ne yapıyor diye soran içerideki satılmışlara ve dışarıdaki uzantılara Sivasspor'un hali cevap olmuştur umarım.

Atilla Dilaver @AtillaDilaver · 11 dk.
Maşalar nereye kadar kaçacak.
Yargı görevi kötüye kullanmaktan enselerine yapışacak.
ADALET TESİS EDİLENE KADAR MÜCADELEYE DEVAM.

Atilla Dilaver @AtillaDilaver · 8 dk.
Daha 2 gün önce TVem'de UEFA'ya niçin müracaat ettiğimizi ve görevlerini anlattım.
2,5 yıldır aynı şeyleri yazıp söylüyoruz. https://www.facebook.com/photo.php?v=911416342217423 part2 https://www.facebook.com/photo.php?v=911420988883625&set=vb.510166199009108&type=3&permPage=1
HAKLIYIZ

Bu da fenerbahçeli eski yönetici. Adaleti savunan temiz insan
Recep Özcan @RecepOzcann · 1 dk.
FENERBAHÇE YÖNETİMİNDE GÖREV ALAN YENİ ARKADAŞLAR.
UEFA FUTBOL TAKIMIMIZI DÜŞÜRECEK OLURSA;
O VEBAL'in ALTINDAN KALKAMAZSINIZ.
İSTİFA EDİN !

UEFA bal gibide bu işi kapattı!!!

Sivas ve eskişehir men cezalarını daha almadıkları için soruşturuluyorlar, onlarada 1 er yıl men verir olur biter, çok ta umrumdaydı men cezası hani küme düşme hani kupa. Kodumun UEFA sı, TFF den farkı yok

Celal Demir
22.05.2014, 11:23
felaket tellallarına inanmayın kupa gelmeden bu iş kapanmaz...

Emrah Akcagöz
22.05.2014, 11:27
UEFA bal gibide bu işi kapattı!!!

Sivas ve eskişehir men cezalarını daha almadıkları için soruşturuluyorlar, onlarada 1 er yıl men verir olur biter, çok ta umrumdaydı men cezası hani küme düşme hani kupa. Kodumun UEFA sı, TFF den farkı yok
UEFA' nın belli başlı talimatları var. Bu talimatlara uymayanların bu yanına kalır mı ? Var mı örneği ? Yoksa kendi kafanıza göre mi yazıyorsunuz.

Herkes bir an önce bu iş bitsin diyor ancak malum nedenleri belli. Şikenin cezası küme düşmektir ve şikeciler de düşecek. Biraz daha sağduyu, biraz daha sabır. Lütfen.

Sercan Keleş
22.05.2014, 11:41
UEFA' nın belli başlı talimatları var. Bu talimatlara uymayanların bu yanına kalır mı ? Var mı örneği ? Yoksa kendi kafanıza göre mi yazıyorsunuz.

Herkes bir an önce bu iş bitsin diyor ancak malum nedenleri belli. Şikenin cezası küme düşmektir ve şikeciler de düşecek. Biraz daha sağduyu, biraz daha sabır. Lütfen.

Ne sabırı üstad. Biz istemez miyiz kupa bize gelsin. Ama Kaç yıl oldu Beklemeleri için neden ne ?

Sivas kupalara katılır katılmaz Sivası hemen men için işlem başlatan uefa ? Fenerbahçe'ye yaptırım için neden bu kadar bekler ? Kaç yıl oldu. Hala bekliyoruz. Günler su gibi akıyor.

Travelair
22.05.2014, 11:43
Heves kırıcı yazılar yazılmasın lütfen.

Jackal Wile
22.05.2014, 11:45
şimdi yeni düzenlemeyle uefa küme düşürün bunları dermi acaba işte ozaman seyrele cümbüşü fenerbahçeye maç satmayı bu takımlar teklif etti fenerin suçu bile yok der bunlar

TekfurÇayır 61
22.05.2014, 11:45

Ki UEFA sivas ve eskişehir hakkında disiplin soruşturması başlatarak şiketarlanın şikeci ve teşvikçi olduğunu bir kez daha ilân etti. Bu aynı zamanda UEFA'nın TFF'yi bir kez daha ikâz edişi anlamını da taşıyor. Biz burada sivas gider mi, eskişehir gider mi diye tartışırken UEFA bu kulüplere soruşturma yazısını göndermiş de haberimiz yokmuş. Aynı şekilde UEFA ile TFF arasında neler yaşanıyor haberimiz yok. Aynen dediğin gibi, sağduyu ve sabır.

Sibel
22.05.2014, 11:47
Ne sabırı üstad. Biz istemez miyiz kupa bize gelsin. Ama Kaç yıl oldu Beklemeleri için neden ne ?

Sivas kupalara katılır katılmaz Sivası hemen men için işlem başlatan uefa ? Fenerbahçe'ye yaptırım için neden bu kadar bekler ? Kaç yıl oldu. Hala bekliyoruz. Günler su gibi akıyor.

İşte cevabını merak ettiğim en büyük soru.
Uefa neyi bekliyor?
Hayır kapandıysa da de kapanmadıysa da. Böyle belirsiz bekleyiş insanım canına okuyor.

Travelair
22.05.2014, 11:47
İnsan kalbi durduğu zaman değil unutulduğu zaman ölürmüş. Biz de inancımızı koruduğumuz sürece haklı davamız ölmeyecek

Travelair
22.05.2014, 11:48
Biz ısrar ettiğimiz sürece kararı ancak geciktirebilirler. Fakat bu esnada milleti bize düşman etmelerine izin vermemeliyiz

Necat Ulusoy
22.05.2014, 11:52
* Haber sevindirici fakat esasa dair bir gelişme olmadıkça bir işe yaramayacak.

* Şurda 1-1,5 ay içersinde Uefa veya Fifa'dan herhangi bir yaptırım veye zorlama gelmezse bu iş o kurumlarca gerçekten kapatılmış demektir.
(Kişilere verilecek men cezaları zaten yakın zamanda gelecektir.)

* Böyle bir durumda da elbette kendi işimizi kendimiz çözeceğiz. Yani gerekçeli karar çıktıktan sonra Uefa-Fifa harekete geçmezse bizim hukuk ekibimiz çok titiz bir çalışmayla Cas'a başvuracaktır.. İnşallah bu süreci iyi bir şekilde yönetmeyi başarabiliriz...

Oğuz ZEYTİN
22.05.2014, 11:55
Bilmediğim için soruyorum:

1) Benzer şike soruşturmaları ne kadar sürede tamamlanıyor? Mesela Yunanistan'da, Romanya'da...?

2) Üç yıl böyle bir olay için uzun mu, normal mi?

3) UEFA'nın yaptırımlarına, ülke federasyonları nasıl yaklaşıyor?

UğurB
22.05.2014, 11:56
Bence UEFA TFFye yazi yazmadan once ic hukuk yollarinin tamamen bitmesini bekliyor. Bunun da nedeni TFF'nin kalacak tek dayanagi kendi tahkim kurulunun verdigi karar olacak. O zamanda UEFA diyecek ki, sen bana bagli bir kurumsun yabir yaptirim uygula ya da ben sana bir yaptirim uygularim... UEFA esegini saglam kaziga baglamadan tuvalete gitmez...

cakalkerem
22.05.2014, 12:00
beter olsunlar

Celal Demir
22.05.2014, 12:01
gerekçeli karar çok önemli hele bir açıklansın...

Kader KORELİ
22.05.2014, 12:09
Önemli de bu nasıl bir yazıdır ki 9 ay geçti hala yazamadılar? Normal mi bu?
Karar zaten verilmiş, yani gerekçesi 9 ay önce zaten belliydi, sadece bir yazıya dökecekler bunu, 9 ay nedir?

Celal Demir
22.05.2014, 12:10
Önemli de bu nasıl bir yazıdır ki 9 ay geçti hala yazamadılar? Normal mi bu?
Karar zaten verilmiş, yani gerekçesi 9 ay önce zaten belliydi, sadece bir yazıya dökecekler bunu, 9 ay nedir?

işte bunu bende merak ediyorum...

Emrah Akcagöz
22.05.2014, 12:13
Bilmediğim için soruyorum:

1) Benzer şike soruşturmaları ne kadar sürede tamamlanıyor? Mesela Yunanistan'da, Romanya'da...?

2) Üç yıl böyle bir olay için uzun mu, normal mi?

3) UEFA'nın yaptırımlarına, ülke federasyonları nasıl yaklaşıyor?
Burada sorularınız ile ilgili yazı var.

http://majurani.blogspot.com.tr/2012/09/2000li-yllarda-sike-ve-cezalar.html

MaEsTrO
22.05.2014, 12:15
Isin aci tarafi, hukukcularimizdan biri gecenlerde; "telefonla görüstüm, Cas bir hafta sonra gerekceli karari acikliyor" dedi.

Böyle kesin aciklamalar yapilmamali, her noktaya umutlaniyoruz yoksa.

Emrah Akcagöz
22.05.2014, 12:16

Koç'un sponsorluğu bunda etken olabilir. Tabi bir de siyasetin spora karışması. Ayrıca yancı medya haberleri doğru servis etmiyor ve müthiş bir bilgi kirliliği söz konusu.

Emrah Akcagöz
22.05.2014, 12:18
Isin aci tarafi, hukukcularimizdan biri gecenlerde; "telefonla görüstüm, Cas bir hafta sonra gerekceli karari acikliyor" dedi.

Böyle kesin aciklamalar yapilmamali, her noktaya umutlaniyoruz yoksa.
Düzeltmekte fayda var. CAS sekreteryası dedi. Sekreterya yanlış bilgi vermiş olabilir.

Courage
22.05.2014, 12:18
Hani nerede o goygoycu medya,şaklaban yorumcular ,parayla satılmış kravatlı p....kler neredeler?

Şikeyi kimle yaptık ,bir tek biz mi yaptık ,kendi kendine şike mi olur diye akıllarınca mantık yürütüp savunma yapanlar nerede?

Pisliğinizde boğulacaksınız!

MaEsTrO
22.05.2014, 12:21
Düzeltmekte fayda var. CAS sekreteryası dedi. Sekreterya yanlış bilgi vermiş olabilir.

Sonucta Cas'tan bilgi alinmis, kesin süre vermek yerine "yakinda" denebilirdi.

Emirhan Makul
22.05.2014, 12:24
Medya haberleri "ŞOK" kelimeleri ile veriyor yine :D

Şahinoğlu
22.05.2014, 12:37
Çoğumuzun olumsuzluğa kapılması normal yaşananlardan ve geçen süreden dolayı, fakat tek bir gerçek var haklıyız ve hakkımızı eninde sonunda alacağız , karşımızda ülkenin ve dünyanın en şerefsiz insanları var ve bu adamların içinde ülkemizin önde gelen ve maddi manevi en güçlü siyasetçileri iş adamları var ve takdir edersinizki bu adamların çevreleri çok geniş ve parada onlarda olduğundan dolayı işleri aksatıyorlar, özellikle Koç ailesinin Şenes Erzik üzerinden Uefa'yı etkilediği hatta sponsorluk adı altında para yolladığı herkesçe biliniyor, benim endişem yeniden yargılama safsatası başlamadan bu işten bir sonuç alamamız olur eğer yeniden yargılama yaparsa Aziz kesin affedilecektir ve buda sürecin en az 5 yıl daha uzamasına neden olacaktır adeleti saraylarda arayan güzel ülkemde, yeniden yargılama olmadan bu işi bitirmemiz lazım yoksa süreç çok uzayacak ve soğuyacak.

Muhammet Hacısalihoğlu
22.05.2014, 12:47
Biz şikeyi kendi başımıza mı yaptık diyenlere ithaf olunur..

Satılmışşehir bülent uygun sebebiyle gidemeyebilir, yönetici değil ama teknik direktör..

Uyumuş numarası yapmaya devam TÜRKİYE..

Emrah Akcagöz
22.05.2014, 13:04
Sonucta Cas'tan bilgi alinmis, kesin süre vermek yerine "yakinda" denebilirdi.
O konuda haklısın. Vardır bir nedeni herhalde.

Ibrahim Gaygusuz
22.05.2014, 14:06
Otyakmaz: Maç satan, karısını satar.

sonuna kadar arkandayiz Baskanim. Sivassporumuzu kirletmeye çalisanlara izin vermeyecegiz.

duyurukcu
22.05.2014, 14:09
Sivasspor İkinci Başkanı Erdal Sarılar, takımın UEFA'ya katılacağını belirterek, "Bizim durumumuzla ilgili incelemeyi UEFA'dan istedik. Sivasspor hak ettiği Avrupa Ligi'ne katılacaktır" dedi.

Sivasspor İkinci Başkanı Erdal Sarılar, basına yansıyan Sivasspor'un şike soruşturması nedeniyle Avrupa kupalarına katılamayacağı yönündeki iddialarla ilgili DHA'na açıklamada bulundu. Böyle bir gelişmeyi beklediklerini anlatan Sarılar, şöyle konuştu:

"Daha önce CAS'ta görüşülen davalarda Sivasspor şike konusunda suçsuz bulundu. Bu sezon UEFA lisansı için başvuru yaptığımızda, Sivasspor olarak Türkiye'deki şike soruşturmasından geçtiğimizi, federasyondan da bir ceza almadığımızı belirttik. Avrupa Ligi'ne sorunsuz ve temiz katılmak için durumumuzla ilgili gerekli inceleme yapılmasını istedik. Bu süreçte CAS'tan çıkan kararı da UEFA'ya ilettik. Bu süreçten bir şey çıkacağını sanmıyorum. Bizimle ilgili olarak soruşturmada zaten şu ana kadar netleşmiş hukuki bir karar da yok. Türkiye'de yeniden yargılanma da gündemde. Bütün bunları göz önüne aldığımızda Sivasspor hak ettiği Avrupa kupalarına katılacaktır."

suçsuz bulunmuşlar dağılın beyler gözgöre göre yalan söylüyolar kime çekmişler aceba :)

Muhammet Hacısalihoğlu
22.05.2014, 14:13
adam orda sıfır tolerans yazmış, bunlar hala biz masumuz ayakları yapıyor :D

Satılmış köpekler..

bordo08
22.05.2014, 14:26
Bjk uefadan bir yıl ceza almıştı bunu mali fair play e uymadığındanmı yoksa şikedenmi almıştı? Ne yalan söyleyim fener yalaması başkanları yüzünden ceza almalarını istiyorum..Birde bjk yerine ş.ligine gidersek asıl eglence o vakit başlar:D

duyurukcu
22.05.2014, 14:45
Bjk uefadan bir yıl ceza almıştı bunu mali fair play e uymadığındanmı yoksa şikedenmi almıştı? Ne yalan söyleyim fener yalaması başkanları yüzünden ceza almalarını istiyorum..Birde bjk yerine ş.ligine gidersek asıl eglence o vakit başlar:D

kim istemiyo ki :) o fikret orman o mete düren o demirörenden dolayı en az diğer şikeciler kadar istiyoruz ceza almalarını

Hürgün Aygün
22.05.2014, 15:29
Arkadaşlar başka forumlardan alıntı yapmak yasaktır. Dikkat edelim lütfen.

figirm
22.05.2014, 16:35
kasımpaşa ve karabük ün gitmesi gerekir fakat kasımpaşanın mali açıdan sıkıntısı var diye biliyorum...
Kasımpaşa bu sene UEFA lisansı alamadı.Kesin olan tek şey Kasımpaşanın gidemeyeceği.

cem1990
22.05.2014, 16:58
kasımpaşa gidemezse Bursa gider
İyi bursa gitsin gene

Oğuz ZEYTİN
22.05.2014, 17:00
Trabzonspor - Bursapor maçı teşvikli maçlardan değil miydi?

Vederson?

Bursa niye gidiyor?

Adem Akyüz'
22.05.2014, 17:10
Trabzonspor - Bursapor maçı teşvikli maçlardan değil miydi?

Vederson?

Bursa niye gidiyor?

Futbolcu kulübü bağlamıyor galiba.. Teknik direktör veya yöneticinin şikeye karışmış olması gerek..

Gökhan Uzun
22.05.2014, 17:17
ooooh valla t... serinledi haberleri okuyunca :D

Çağatay_
22.05.2014, 17:18
Atilla Dilaver kulübümüz bünyesinde bulunduğu ve desteklendiği sürece umudumu yitirmeyeceğim.

HOPA'LI TS'Lİ
22.05.2014, 17:30
Işte bu çok şükür allah'ım.
Adalet yavaş yavaş güzel güzel tecelli ediyor.

AKSOY_61
22.05.2014, 18:19
Bazı yerlerde Trabzonsporlu hukukçuların sayesinde böyle bişey olduğu yazıyor.
Allahım inşallah ya. Bu şerefsizlerin ceza almasını canı gönülden isterim ama
bizim sayemizde almaları çok daha güzel olur.

Bir de türk futbolu zarar görecek diyorlar! Türkiyede sayenizde futbol mu kaldı lan
satılmış yalakalar! Türk futbolu için susacaksak, hırsızların kol gezdiği adaletsiz sisteme uyacaksak
yerin dibine baktın öyle türk futbolu.

Adaleti yabancılar sağlıyor bu işin türklüğü almanlığı kalmadı artık.

selcuk
22.05.2014, 20:08
Futbolcu kulübü bağlamıyor galiba.. Teknik direktör veya yöneticinin şikeye karışmış olması gerek..

normalde teknik direktörde baglamiyor

ama bülent uygun mahkemede yaptigi bi kac isden ve imzasi olan idari islerden yönetici sifatinda yargilandigindan satilmissehire sucun izafe edilmesi mümkün görünüyor

F. Yıldırım
22.05.2014, 21:06
Geçtiğimiz hafta Futbol Federasyonu'ndan UEFA Kulüp Lisansı alamayan lacivert-beyazlı kulüp, Tahkim Kurulu'na başvurmuştu. Kasımpaşa'nın gönderdiği dosyayı inceleyen kuruldan, kulüp yönetimine kötü haber geldi. İtirazı reddeden Tahkim Kurulu, gelecek sezon Kasımpaşa'ya Avrupa yolunu tamamen kapadı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-kasimpasa-ya-avrupa-yolu-acilmadan-kapandi-6060515/?m=0

Tuğrul
22.05.2014, 21:35
normalde teknik direktörde baglamiyor

ama bülent uygun mahkemede yaptigi bi kac isden ve imzasi olan idari islerden yönetici sifatinda yargilandigindan satilmissehire sucun izafe edilmesi mümkün görünüyor

UEFA'nın mevzuatlarında sadece yöneticinin suça karışıp, karışmadığına bakılması. Yaptırım, ceza-i müeyyide uygulanması saçma değil mi.

Ne yani futbol direktörü, teknik direktör istediği biçimde kirli ilişkilere girecek, maç alıp, verecek ama bu '' kulübü '' bağlamayacak. Böyle birşeyin vuku bulması. Her şeyin yanına kar kaldığı için. Teşvik ve şike'nin futbolcular ve teknik adamlar eliyle yürütülmesini sağlar.

jetair
22.05.2014, 21:56
'Karı satanlar' taraftar sitelerinde bize küfür kıyamet gidiyor.Şikeden nemalanan vatan haini TS vb.gibi Allah bunlara akıl fikir versin.......Güya FB şike teklif etmişte sivas kabul etmemiş ulan başkanınız 2011 yaz tatilini cezaevindemi geçirdi...

Burçak
22.05.2014, 23:18
ya alayı fenerbahçeli. yada bir istanbul takımı yalaması.
daha dün lige çıkan hamidosporlu krolar futbolu öğrenmişlerde yorumda mı yapıyorlar.
köpeğiyle meşhur şehirden çokta bir şey beklenemez..

AhmetG.
23.05.2014, 00:24
Abi bırakın eğlensin zavallılar adamların tribünlerine bile fener formasıyla girilebiliyorsa o takım zaten satılmıştır.

selcuk
23.05.2014, 00:51
UEFA'nın mevzuatlarında sadece yöneticinin suça karışıp, karışmadığına bakılması. Yaptırım, ceza-i müeyyide uygulanması saçma değil mi.

Ne yani futbol direktörü, teknik direktör istediği biçimde kirli ilişkilere girecek, maç alıp, verecek ama bu '' kulübü '' bağlamayacak. Böyle birşeyin vuku bulması. Her şeyin yanına kar kaldığı için. Teşvik ve şike'nin futbolcular ve teknik adamlar eliyle yürütülmesini sağlar.

futbolcu veya td ler yakalandilarmi ömür boyu spordan men yediginden bu cezanin yeterince caydirici oldugunu düsünüyorlar
yani mesleklerinden men yediklerinden ekmek parasindan oluyorlar

yöneticiler gönül bag yüzünden bu ise girisiyorlar ve gözleri karardimi gelecekleri icinde büyük bir ceza olarak gözükmüyor futboldan men
cünkü ekmek paralarini ordan kazanmiyorlar
onlara verebilecegin en büyük ceza her seyi göze aldiklari klübü cezalandirmak
en caydirici ceza bu

Kubilay ŞAHİN
23.05.2014, 11:10
Durun bakalım bu daha fragman. Show başlasın da o zaman göreceğiz "Kümeye" diye anıranların halini.

Gökhan Uzun
23.05.2014, 12:49
Bakalım maç satmış mısın? yavrufener mecnun seni

Bayraktaroğlu
23.05.2014, 17:15
Eskişehir sivas şikeyi tek başına yaptı zaten karşısında bir takım yoktu.bu fenerasyon bu durum karşısında nasıl böyle adi bir şekilde kalıyor.uefa soruşturma açıyor takımlara demek ki karşısında fenerbahçe şike yaptı.

Haluk DAĞ
23.05.2014, 18:13
biz sivas uefa falan diyince gülüyodu fenevin köpekleri şimdi hepsi küfrediyor forumlarında bazıları da ağlıyor nedir bizim Trabzonspor'dan çektiğimiz diye :))

TekfurÇayır 61
23.05.2014, 18:56
Şu ligin düştüğü hâle bak, şaka gibi:

UEFA'nın Süper Lig ekipleri Sivasspor ve Eskişehirspor için açtığı soruşturmalar; önümüzdeki sezon Avrupa'da ülkemizi temsil edecek kulüplerimizi de iyice belirsiz hale getirdi. SABAH.COM.TR olarak, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Spor Hukuku Komisyonu üyesi Mert Yaşar'dan durumla ilgili görüş aldık. İşte spor hukuku uzmanı Yaşar'ın görüşleri:

"UEFA'nın Sivasspor ve Eskişehirspor ile ilgili soruşturma başlatması, UEFA'nın TFF kurullarına güvenmediğini tekrar ortaya koydu. UEFA, kendi turnuvalarına şike ve teşvik primine karışmış kulüpleri almak istemiyor. TFF'nin yönetici ve kulüpleri aklamasının UEFA için hiç önemi yok. Eskişehirspor'un yöneticilerinin ismi şike soruşturmasında yer bulmadı. Eskişehirspor'un cezalandırılacağını sanmıyorum. Sivasspor'un yerine Kasımpaşa'nın gitmesi lazımdı ama bu kulübün de UEFA Kulüp lisansı yok. Karabükspor'un yöneticileri ise Emenike ile ilgili şike görüşmelerini TFF'ye bildirmedikleri için Karabükspor da ceza alabilir. Büyük ihtimalle Bursaspor, Sivasspor'un yerini alacak. Eskişehirspor da cezalandırılırsa, G.Birliği'nin de Avrupa Ligi'ne katılması zor. Eski genel müdürleri Zafer Önder İpek şike ve teşvik primi görüşmelerinde aracılık yapmıştı. Bu durumda Bursaspor'un yeri garanti diyebiliriz. Eskişehirspor da ceza alırsa, Akhisar'ın Avrupa Ligi ön eleme turuna katılma şansı olabilir."

Kim ne ceza almıştı?
UEFA'nın savunma istediği iki kulüpten 3 Temmuz soruşturmasına karışanlar şu cezaları almıştı:
Ümit Karan (2010-2011 sezonu Eskişehirspor futbolcusu):
PFDK, Eskişehir-Trabzon maçında teşvik primine teşebbüs ettiğini belirleyerek 2 yıl hak mahrumiyeti cezası verdi. Tahkim Kurulu, bu kararı 2 yıl müsabakalardan men şeklinde düzeltti. 16. Ağır Ceza Mahkemesi, teşvik primi suçunu işlediğine hükmetti. Yargıtay ise suçu sabit bulup cezanın ertelenip ertelenmeyeceğinin tartışılması gerektiğini belirterek kararı bozdu.

Bülent Uygun (2010-2011 sezonu Eskişehirspor Teknik Direktörü):
PFDK disiplin suçu işlemediğine kanaat getirdiği Uygun'a ceza vermezken, 16. Ağır Ceza Mahkemesi Eskişehir-Trabzon maçında teşvik primi suçunu işlediğini kabul etti ancak Aziz Yıldırım liderliğindeki suç örgütüne üye olduğu suçlamasını kabul etmeyip beraat verdi. Yargıtay ise Uygun'un suç örgütüne bilerek ve isteyerek yardım ettiğinin anlaşıldığı için eksik ceza verildiğini belirtti. Mahkeme, Yargıtay'ın tespitlerini dikkate alarak dosyayı yeniden değerlendirecek.

Mecnun Otyakmaz (2010-2011 sezonunda Sivasspor Başkanı):
PFDK'dan ceza çıkmadı. Ancak Mahkeme, Sivas-Fenerbahçe maçında şike yapmaktan mahkum oldu. Aziz Yıldırım liderliğindeki suç örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek suçundan da mahkum oldu.
Ahmet Çelebi (2010-2011 sezonu Sivasspor yöneticisi):
PFDK'dan, F.Bahçe-İstanbul BŞB maçında sonuca etki etmekten 2 yıl hak mahrumiyeti aldı. Mahkemede ise İstanbul BŞB-Fenerbahçe ve Sivas-F.Bahçe maçlarında şike yapmaktan mahkum oldu. Yargıtay verilen cezayı onarken; cezanın ertelenip ertelenmeyeceğinin tartışılması gerektiğini belirterek kararı bozdu.

bows over bros
23.05.2014, 19:06
bu sivaslılar hangi yuzle küfür ediyor

AKSOY_61
23.05.2014, 19:41
bu sivaslılar hangi yuzle küfür ediyor

Adamlar yüzsüz olunca böyle oluyor.
Havlama olarak kabul edebilirsin yaptıklarını:D

h@msi61
23.05.2014, 19:44
Unal Karaman nerdesin? Konussana...

Mellih
24.05.2014, 20:18
eskişehirspor mevzusunda, anladığım kadarıyla o dönemde bülent uygun değilde ümit karan futbolcu ve sportif direktör olarak görev alıyormuş. Uefanın incelemesi muhtemelen bunun üzerine olacak..

Burçak
25.05.2014, 02:01
UEFA diyor ki http://inciswf.com/2702incii1835111.swf :)

Necmettin ALTUNTAŞ
25.05.2014, 12:23
UEFA diyor ki http://inciswf.com/2702incii1835111.swf :)

Harika!

Talat YAVUZ
02.06.2014, 11:40
bugun sivas ile ilgili kararmı açıklanıcak?

Tahir61
02.06.2014, 12:20
bugun sivas ile ilgili kararmı açıklanıcak?

karar bugün değilmiydi nerde bu millet cümbüş olmalı bugün hadi uefaa ver coşkuyuu

TekfurÇayır 61
02.06.2014, 12:44
karar bugün değilmiydi nerde bu millet cümbüş olmalı bugün hadi uefaa ver coşkuyuu

UEFA 2-3 haziran diyor, bugün veya yarın.

Yiğit Gayretli
02.06.2014, 12:47
UEFA 2-3 haziran diyor, bugün veya yarın.

Önce Eskişehir sonra Sivas şeklinde değil miydi?

Sibel
02.06.2014, 12:47
Mecnun ne yapıyor acaba?

Muhammet Hacısalihoğlu
02.06.2014, 13:02
Önce Eskişehir sonra Sivas şeklinde değil miydi?

Bugün eskişehir, yarın sivas olması lazım..

5 Haziran'da da karar verilecek..

Sivas 2, Eskişehir 1 yıl men alması muhtemel..

Ibrahim Gaygusuz
02.06.2014, 13:04
Uefa'dan faks gelse bile hemen servis etmez sikeciler :) mecbur Uefa aciklayacak

Tahir61
02.06.2014, 14:17
eskişehirspor başkanı mesut hoşçan: edindiğimiz bilgilere göre süreç fıfa veya casta sona erecek...

şemsiyenin ucunu göstermişler bence :)

since1967_
02.06.2014, 15:02
Şikecilerin tek başıma mı şike yaptım sözüne bağıra bağıra dur daha uefa ya katılmaya hak kazanmadılar, adamlar sadece kendi turnuvalarını izliyorlar yerel liglere girseler alayınızı düşürürler diye söyledik inanmadılar. Halen Azizenin yalanlarına inananlar varmı acaba merak ediyorum. Varsa onların hepsi gerizekalı andaval olmalı diye düşünüyorum.

Cangele
02.06.2014, 16:14
Zafer Tüzün Teknik Danışman 17 haziran 2011 (göreve gelme)
Ümit Karan Sportif Direktör 23 mayis 2011

Bu iki isimden dolayi Eskisehire yaptirim gelmez bence.

Bulent Uygun'un imza yetkisi/temsil etme hakki vardisa Eskisehirspor men alir.

bordo08
02.06.2014, 17:47
Savunma heyetinde Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, 2. Başkan Ahmet Yalçın'ın da bulunduğu 4 isim, UEFA heyetine 540 sayfalık raporu teslim etti. Sözlü savunmada da tüm kozlarını kullanan Hoşcan ve heyeti şehre moralli ancak temkinli dönüyor.

İşte hoşcan'ın savunma sonrası açıklaması!
Hoşcan, ""Daha evvel yaşanan olaylardan dolayı Avrupa kupalarından iki yıl men ve ağır para cezasıyla ilgili bir soruşturmamız vardı. Çok iyi hazırlandık, geldik. Burada hukukçularımız güzel bir savunma yaptılar. İnanıyorum ki UEFA Tahkim Kurulu anlattıklarımızın doğruluğunu inandı. UEFA Tahkim Kurulu'nun kararlarını bekleyeceğiz. Bu hafta sonu açıklayacaklarını belirttiler" ifadelerini kullandı.

UEFA kesin kararını ise 5 Haziran'da açıklayacak.

540 sayfalık savunma vermişler biz mahsumuz herşey bilonun bok yemesi deyip çıksalardı daha etkili olurdu..:D

Tahir61
02.06.2014, 18:05
Savunma heyetinde Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, 2. Başkan Ahmet Yalçın'ın da bulunduğu 4 isim, UEFA heyetine 540 sayfalık raporu teslim etti. Sözlü savunmada da tüm kozlarını kullanan Hoşcan ve heyeti şehre moralli ancak temkinli dönüyor.

İşte hoşcan'ın savunma sonrası açıklaması!
Hoşcan, ""Daha evvel yaşanan olaylardan dolayı Avrupa kupalarından iki yıl men ve ağır para cezasıyla ilgili bir soruşturmamız vardı. Çok iyi hazırlandık, geldik. Burada hukukçularımız güzel bir savunma yaptılar. İnanıyorum ki UEFA Tahkim Kurulu anlattıklarımızın doğruluğunu inandı. UEFA Tahkim Kurulu'nun kararlarını bekleyeceğiz. Bu hafta sonu açıklayacaklarını belirttiler" ifadelerini kullandı.

UEFA kesin kararını ise 5 Haziran'da açıklayacak.

540 sayfalık savunma vermişler biz mahsumuz herşey bilonun bok yemesi deyip çıksalardı daha etkili olurdu..:D

:D:D

eskiden maçın sonucunda mikrofon uzatılan her futbolcunun soluk soluğa önümüzdeki maçlara bakıyoruz yendik mutluyuz demesi gibi uefa binasından kim çıkarsa aynı şekilde havlıyoo :D

Ceyhan61
02.06.2014, 18:28
Zafer Tüzün Teknik Danışman 17 haziran 2011 (göreve gelme)
Ümit Karan Sportif Direktör 23 mayis 2011

Bu iki isimden dolayi Eskisehire yaptirim gelmez bence.

Bulent Uygun'un imza yetkisi/temsil etme hakki vardisa Eskisehirspor men alir.
O değil de şiketaşa ceza gelecekmi o daha önemli.:)

F. Yıldırım
02.06.2014, 19:23
O değil de şiketaşa ceza gelecekmi o daha önemli.:)

sivas'a 2 yıl istiyorlarsa bjk 1 yıl daha alır kesinlikle.

metehan
02.06.2014, 20:09
BJK'ya ek ceza çıkmaz bence. Zaten şu anda öyle bir soruşturma da yok.

Eskişehir için, Bülent Uygun'dan dolayı ceza gelir mi? Ceza gelmiş zaten. 2 yıl men cezasından bahsediyor Eskişehir başkanı. Anladığım kadarı ile disiplin kurulu bu cezayı vermiş, onlar da bugün tahkim kuruluna savunma yaptılar. Tahkim bozabilir veya azaltabilir. Bence 1 yıl verecekler Eskişehir'e.

Sivas ise 2 yıl alır.

Varlıbaş61
02.06.2014, 21:08
Bunların cezası yarın mı açıklanacaktı ?

Mustafa Ayazoğlu
02.06.2014, 21:18
CAS'a gideceğimizden de herkesin haberi var. Süreci bu şekilde devam ettireceğiz.

Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan

Cezayı almış gibi konuşmuş :)

Mustafa Ayazoğlu
02.06.2014, 21:19
Bunların cezası yarın mı açıklanacaktı ?

Bu hafta sonu açıklayacaklarını belirttiler

Mesut Hoşcan

Varlıbaş61
02.06.2014, 22:32
Bu hafta sonu açıklayacaklarını belirttiler

Mesut Hoşcan

Teşekkür ederim ..

memozcan
02.06.2014, 22:51
bülo uygun savunmasına ofli mehmet atalayı çağırsın bence.. düğününde şahitlik yaptığına göre oradada şahitlik eder muhtemelen.. e..k değilya..

Mustafa Ayazoğlu
02.06.2014, 23:32
sedat peker in bu bizimkileri etkileme olasılığı var mı

mecnun odyakmaz adamı sonuçta iho onun için mi kefil oldu

yusuf reha alp ler vs

bunlar korkuyor olabilir mi

Fatih Birinci
02.06.2014, 23:37

yusuf reha alp ler vs

Korkarsalar adam degiller.net

Sibel
03.06.2014, 11:02
Mecnun'a Trabzon'dan bir kasa Hamsi.

(not: kılçıklidur)

Ibrahim Gaygusuz
03.06.2014, 11:05
Alacaklari cezaya gore Ingiltereden paket yolliyacagim 6ivasin tesislerine :)

Jackal Wile
03.06.2014, 11:15

yusuf reha alp ler vs

Mehmet Ali Yılmazın lafını sayar diye biliyorum Sedat Peker ama Mehmet Ali Yılmazın Fenerbahçeye karşı bir girişimde bulanabileceğine pek ihtimal vermiyorum.

Courage
03.06.2014, 11:28

yusuf reha alp ler vs

Sedat Peker ve İHO ne alaka anlamadım :confused:

Ibrahim Gaygusuz
03.06.2014, 12:01
Korcan savunma yapiyormus Uefa merkezinde :)

HOPA'LI TS'Lİ
03.06.2014, 12:45
Şu balıkçı sivas zokayı yer inşallah

HOPA'LI TS'Lİ
03.06.2014, 12:47
Korcan savunma yapiyormus Uefa merkezinde :)

ablası aracılığıyla ona verilen cooper'dan bahsediyordur ya da slow-motion'da şikebahçeden yediği gollerin izahını.

Sibel
03.06.2014, 13:26
Yemin ederim elimden kaydı top yemin ederim:(

oflubektas
03.06.2014, 13:56
Uefa da bu işlerde kulağının üstüne yatıyor, neticede lobi vs. meseleler oralarda da var. Ayrıca yurtdışında -bildiğim kadarıyla- şubesi olmayan Yapı Kredi'nin verdiği 20 Milyon €'luk sponsorluk görünümlü avanta yeni bitti :) Yargıtay'ın onamasından sonra kişilerle ilgili karar açıklanabilirdi, hala açıklanmadı.

Yine de Sivas ve Eskişehir'e ceza çıkması, sonra olası 17 Temmuz kararı ortalığı bayram yerine çevirir.

Cüneyt Canlıca
03.06.2014, 13:57
Sedat Peker ve İHO ne alaka anlamadım :confused:

Hepsi Sedat Peker in yeğenleri. Sedat Peker de fb bin eski amigosu. Disiplinli çalışması ile mafya babalığına yükselmiş

Tayfun
03.06.2014, 14:41
Eurosport.com TR ‏@EurosportCom_TR (https://twitter.com/EurosportCom_TR) 54 sn. (https://twitter.com/EurosportCom_TR/status/473791299519537153) FLAŞ! UEFA, Sivasspor ve Eskişehirspor hakkındaki kararını 5 Haziran'da açıklayacak...

TekfurÇayır 61
03.06.2014, 14:54
Haydi hayrlısı.

Tayfun
03.06.2014, 14:59
Goal Türkiye ‏@goalcomtr (https://twitter.com/goalcomtr) 1 dk. (https://twitter.com/goalcomtr/status/473795914122149889) Mecnun Otyakmaz: Bir şey söylemeye gerek yok. Kararı bekleyeceğiz. 5 Haziran'da açıklanacağı söylendi.

Öpecekler sizi haberiniz yok :)

Ali Bektaş
03.06.2014, 15:07
Goal Türkiye ‏@goalcomtr (https://twitter.com/goalcomtr) 1 dk. (https://twitter.com/goalcomtr/status/473795914122149889) Mecnun Otyakmaz: Bir şey söylemeye gerek yok. Kararı bekleyeceğiz. 5 Haziran'da açıklanacağı söylendi.

Öpecekler sizi haberiniz yok :)

Var haberleri varda yapacak bir şeyleri yok Nnnhahahaaa !!!

Mustafa Ayazoğlu
03.06.2014, 16:28
dünya kupasını katar'a vermek için 5 milyon dolar rüşvet alan

şike dosyasını kapatmak için kaça anlaşır?

fener 50 milyon dolar verir

Fatih Birinci
03.06.2014, 22:07
Uefa dan goller bekliyoruz

objek
04.06.2014, 00:38
Uefa sb,ye sikeden dolayi ceza verdigi icin bu ise alet olanlarada ceza vermek mecburiyetinde eger bu takimlar aklanirsa sb,nin durumu ne olur!!! Uefa cezayi kesemezse sb,nin eli kuvvetlenirmi?

HOPA'LI TS'Lİ
04.06.2014, 07:51
Hafta sonu satılmışşehir ve sivasın kararları verilecek.
Büyük ihtimalle Avrupa kupalarından men edilecekler.

HOPA'LI TS'Lİ
04.06.2014, 07:52
Eurosport.com TR ‏@EurosportCom_TR (https://twitter.com/EurosportCom_TR) 54 sn. (https://twitter.com/EurosportCom_TR/status/473791299519537153) FLAŞ! UEFA, Sivasspor ve Eskişehirspor hakkındaki kararını 5 Haziran'da açıklayacak...

Kaldı 16 saat :)

AhmetG.
04.06.2014, 08:26
Uefa sb,ye sikeden dolayi ceza verdigi icin bu ise alet olanlarada ceza vermek mecburiyetinde eger bu takimlar aklanirsa sb,nin durumu ne olur!!! Uefa cezayi kesemezse sb,nin eli kuvvetlenirmi?

Büyük ihtimal şb şikeden değil yalan beyandaö ceza yedi. En azından bizim hukukçulara göre böyle.
Şikeden ceza yedi noktasına gelmek için tffden ceza yemesi gerekiyor.
Diğer şikeci kardeşlere ceza vermek zorunda çünkü yerel mahkeme kararlarına göre şike sabit.

Bu olayı Atilla Dilaver şöyle anlattı geçen:
şb yerel ligte şike yaptı ve mahkemece onaylandı bu durum. Uefaya baskı oldu ve şb için 2013te soruşturma başlattı. şb Uefaya biz temiziz raporu verince, Uefa buna madem temizsin ülkende ki mahkeme kararları ne o zaman dedi ve 2+1 i yapıştırdı.
Şimdi aynı durum diğer şikeci kardeşler için de geçerli. Onlarda temiziz raporu vermek zorunda ama mahkeme kararları da ortada.

Atilla Beyin anlattığı ve benim anladığım bu.

HOPA'LI TS'Lİ
05.06.2014, 08:30
Bugün ya da en geç pazar günü şu 2 takımın biletini kes artık UEFA.

Tayfun
05.06.2014, 08:59
Bugün günlerden şemsiye ...

Trabzon34
05.06.2014, 09:54
Transfer bile önemini yitiriyor bugün.. Şu şemsiyeyi gene açsınlar.. Şemsiye is coming...

Bu arada alakasız bir soru.. karabük ü alırlar mı dersiniz Avrupa ya.. dosyada onların da adı geçiyor ama şikecilerin "aklandığı maçlar" diye bir liste görmüştüm.. şikespor - karabük maçı da onlardan biriydi.. suçlandıkları 2 maç sixvas ve satılmışşehir maçları.. biri de bizim gençler birliği maçı..

Burçak
05.06.2014, 09:56
http://www.haber61.net/d/news/118995.jpg
http://www.haber61.net/otyakmaz-trabzonsporu-sikayet-etmemis--181913h.htm

Tayfun Aydın
05.06.2014, 10:04
http://www.haber61.net/d/news/118995.jpg
http://www.haber61.net/otyakmaz-trabzonsporu-sikayet-etmemis--181913h.htm

Ön yargılı bir grubun karşısına çıkmışlar:)))))))

Şemsiye geliyorrrrrrrrrrrrrrrrr

serkanholep
05.06.2014, 11:10
Ön yargılı bir grubun karşısına çıkmışlar:)))))))

Şemsiye geliyorrrrrrrrrrrrrrrrr

hep aynı palavra

azize de aynı şeyler söylüyordu ilk yıllar

insanda bu kadar yüzsüzlük olmuyor

acıyorum vallahide billahide

başvurmadıkları mahkeme kalmadı hepsinde suçlular

kendi adamlarını koydukkları tff akladı!!! diye temiziz diyorlar

hadi türkiyede paralel var uefa da fifa da cas da ne var

gidin isviçreye papua yeni gine ye

bunlara inanan taraftarlar da karakter yoksunu

türlü türlü fbli var çevremde

adam şikeyi aklamak için paralel yaptı diyor ama yanındaki fb li o paralellerden!!!!

ne desin başbakanı suçluyor

ama diğeri chp li paralellin yanında

ne taraftaysa orada tutunacak yer arıyorlar

halbuki zorlamaya gerek yok

bütün taraflı!!!!-tarafsız mahkemeler seni suçlu bulmuş ve onanmış

kaç mahkeme var suçlu bulunup onaylandıkları bilmiyorum ama hala çırpınıyorlar

aklım almıyor

Adem Akyüz'
05.06.2014, 11:15
Düşünülen; Adam(!) ne yiğit (!) çıktı ama.. Şikayet etmemiş bizi.. İşte vatanını seven ve ülkesinin takımını koruyan örnek bir insan (!)

Aslında olan; Uefa'dakiler, kuş beyinliler gibi bu benim bu delilsiz saçmalıklarıma inanacak kadar salak değiller.. Kısacası "yemedi"

Tolga
05.06.2014, 11:19
Ben toplamda 3 yılın üstü bir ceza gelir üst olur beklerim ama UEFA son cezalarında çok kasmıyor. Toplamda 1'er yıldan 2 verir alt biter :)

Onur Akyüz
05.06.2014, 11:34
EE biz UEFA'ya mail attığımız için, şikayet ettiğimiz için vatan haini( Onur Belge) oluyorsak,

Mecnun da Avrupa kapılarında bizi şikayet etmediği için vatansever oluyor.

Aslansın yiğido, sayende yırttık(!).

Murat GENEL
05.06.2014, 11:51
İki klüpte ceza alsa dahi başka Türk takımının yerine alınacağını sanmıyorum.Kararı CAS'a götürür iki klüpte.CAS kararına kadarda Uefa'da maç yaparlar elenirlerse elenirler elenmezlerse diğer Türk takımları yerine eledikleri takım devam eder kupada.geçen seneki Trömsö gibi

Mustafa OK
05.06.2014, 11:52
ne hallere geldik yaa koca klüpleri yönetenlere bak yaa... şaklabanlıkta üstlerine yok...

yoksa sorun bizdemi hayata farklı gözle mi bakıyoruz acaba ... kendimden şüphe etmeye başladım :D

Ibrahim Gaygusuz
05.06.2014, 12:23
Karar tam hava kararmadam ciksada sunlarin aksam yemegi yemeye istahi kalmassa

HOPA'LI TS'Lİ
05.06.2014, 12:34
Bugün şemsiyenin sonuna kadar girdiği güzel bir gün olsun :)

bkandil
05.06.2014, 12:40
Burada hava yağmurlu, UEFA bir şemsiye açsa da ıslanmasak :D

Murat'
05.06.2014, 12:46
Saat kaçta açıklanacak karar bilen var mı?

Jackal Wile
05.06.2014, 13:04
Saat kaçta açıklanacak karar bilen var mı?

4 5 gibi açıklıyorlar genelde kararları ama bu adettenmidir öylemi denk geliyor bilemem :)

art(w)in
05.06.2014, 13:45
Hadi ama uefa....

Muhteva
05.06.2014, 14:02
Ceza listesi çok uzun olmalı hala açıklayamadı Uefa :D

Emre GÜRDAL
05.06.2014, 14:05
Bi cacaik cikmicak orasi kesin

Muhammet Hacısalihoğlu
05.06.2014, 14:15
Ceza almazlar diyen şike sürecini takip etmiyor demektir..

UEFA velevki ceza vermedi, 5 yıl şikeye bulaşmadım yazısı nasıl verecek bu iki kulüp ?

Kendi kendine çelişemez UEFA..

İki takıma da 2 yıl men kararı bekliyorum..