PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 13. Ağır Ceza Mahkemesi Göreve! Binlerce Suçlu Aziz Yıldırım Kararını Bekliyor.

U.Sadıkoğlu
13.05.2014, 20:02
Şike amaçlı örgüt kurup, liderliğini yapan ve bu suçtan hüküm giyen fenerbahçe kulübü başkanı aziz yıldırım’ın 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yaptığı ve yeniden yargılanmasını talep ettiği başvuru şikecileri olduğu kadar diğer suçluları da yakından ilgilendiriyor.

13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin reddetmesini beklediğimiz bu hukuka aykırı talep, kabul edildiği takdirde hapishanelerde bulunun binlerce suçlu için de emsal teşkil edecek ve onların da yeniden yargılanmasının önü açılacaktır. Böyle bir durumda da adalet kavramı büyük yara alacak ve toplumun can ve mal güvenliğini tehlikeye atmış kişiler de bir şikecinin kurtarılması için atılan hukuk dışı adımlardan faydalanacaktır.

Bu noktada bizler de halkın vicdanını yaralayıcı bir hukuksuzluğa imza atılmayacağını düşünüyor ve 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin de bundan önceki başvurularda olduğu gibi suçu ve suçluyu cezalandırma yoluna gitmesini bekliyoruz.

Tuğrul
13.05.2014, 20:52
13. ağır ceza mahkemesi üyeleri geçenlerde afaroz edilip, tayini çıkarılmıştı.

Yeni gelen yargıçlara hiç itimadım yok.

Büyük olasılıkla şikecibaşı kumpas, sahte delil, yasadışı dinleme ve adil yargılanma gibi abuk subuk gerekçelerle yeniden yargılaması yapılacaktır.

Şikeciler için 17 aralık milat oldu.

Umarım hakkaniyetli bir karar verilir ama benim hiç ümidim yok.

Mollasalihoğlu
13.05.2014, 21:01
13. ağır ceza mahkemesi üyeleri geçenlerde afaroz edilip, tayini çıkarılmıştı.

Yeni gelen yargıçlara hiç itimadım yok.

Büyük olasılıkla şikecibaşı kumpas, sahte delil, yasadışı dinleme ve adil yargılanma gibi abuk subuk gerekçelerle yeniden yargılaması yapılacaktır.

Şikeciler için 17 aralık milat oldu.

Umarım hakkaniyetli bir karar verilir ama benim hiç ümidim yok.

Böyle bir ihtimal yok.

O zaman binlerce dosyaya tekrar bakmak zorunda kalırlar ki bunun altından kalkamazlar.

Tuğrul
13.05.2014, 21:26
Böyle bir ihtimal yok.

O zaman binlerce dosyaya tekrar bakmak zorunda kalırlar ki bunun altından kalkamazlar.

Minareyi çalan, kılıfı hazırlar sen hiç merak etme.

Toplumun ve medyanın kulak kabarttığı, 2007 yılından beri gelen davaları bir torbanın içine koyabilirler.

Ergenekon, KCK, Balyoz, 17 aralık vs...

Bu davalarda hükümet ve sanık yakınları yargının ve polisin içine yuvalanan bir çeteden sözediyor.

Öte yandan şike lobisi de kendisine yapılan bu davayı bir siyasi mühendislik, tertip ve kumpas olarak değerlendiriyor. Bknz. Mahmut Uslu.

Dolayısı ile bu HSYK ile bizim umduğumuz ve beklediğimiz kararların çıkması imkansız.

Muhtemelen sütten ağzı yanan çevreler şu son olaylardan sonra kamuoyuna yansımasa da bir gizli anlaşma yaptığını düşünüyorum.

Mollasalihoğlu
13.05.2014, 22:32
Minareyi çalan, kılıfı hazırlar sen hiç merak etme.

Toplumun ve medyanın kulak kabarttığı, 2007 yılından beri gelen davaları bir torbanın içine koyabilirler.

Ergenekon, KCK, Balyoz, 17 aralık vs...

Bu davalarda hükümet ve sanık yakınları yargının ve polisin içine yuvalanan bir çeteden sözediyor.

Öte yandan şike lobisi de kendisine yapılan bu davayı bir siyasi mühendislik, tertip ve kumpas olarak değerlendiriyor. Bknz. Mahmut Uslu.

Dolayısı ile bu HSYK ile bizim umduğumuz ve beklediğimiz kararların çıkması imkansız.

Muhtemelen sütten ağzı yanan çevreler şu son olaylardan sonra kamuoyuna yansımasa da bir gizli anlaşma yaptığını düşünüyorum.

Ben de diyorum ki, aynı mahkemelerden ceza yiyen, örneğin bir uyuşturucu kaçakçısına da aynı muameleyi yapmazlara AİHM'den dünyanın tazminat cezasını yerler. Yaparlarsa altından kalkamazlar. Biz takipçisiyiz işin, keyifleri bilir.

realist07
13.05.2014, 23:21
onlar işini bilirler, siz hiç kafanızı yormayın. Aziz'i kurtaracak gerekli ne varsa yaparlar olur biter, defalarca yazdım ama yazmaktanda bakmayacağım, şu ana kadar olmaz dediğimiz neler oldu? hatırlayanınız yok mu hiç, Aziz içeri girmez %100 emin olarak yazıyorum.

Mollasalihoğlu
13.05.2014, 23:56
onlar işini bilirler, siz hiç kafanızı yormayın. Aziz'i kurtaracak gerekli ne varsa yaparlar olur biter, defalarca yazdım ama yazmaktanda bakmayacağım, şu ana kadar olmaz dediğimiz neler oldu? hatırlayanınız yok mu hiç, Aziz içeri girmez %100 emin olarak yazıyorum.

fb'nin şampiyonlar ligi'nde şutlanmasını bekliyor muydunuz?

Ya da Ağır Ceza'dan onların tamamının ceza alıp bizimkilerin beraat etmesini?

Ya da Yargıtay'ın cezalarını onamasını?

Bud Spencer
14.05.2014, 00:14
Trabzonspor düsmani rte cumhurbaskani seçilir... o zamana kadar azizi içeri almazlar....ondan sonra 17 aralik..paralel...hastalik vs uydurmalariyla af çikar....cumhurbaşkanin böyle bir yetkisi var herhalde

Zaten m.uslu şerefsizi diyordu rte den garanti aldil içeri girmeyecek diye

Yeni yargilama yapmadan bu sekilde çözer adi herifler