PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Sıçrama Tahtası Değildir! Haddinizi Bilin!

mete61bordomavi
11.05.2014, 16:08
Evet!
Başlıktan da anlaşılacağı üzere, bizim güzide klubümüz bir sıçrama tahtası değildir!
Herhangi bir futbolcunun İstanbul rüyasını gerçekleştirmek için bir basamak olmamalıdır! Bu anlayışta olan hiçbir futbolcuyu transfer etmeyiniz!
İlle de edilecekse sözleşmesi ya uzun yapılsın ve serbest kalma koşulları ağırlaşsın ya da iyi bir bonservis getirmesi karşılığında serbest kalsın!

Adam gibi sözleşmeler yapılsın futbolcularla! 2011'deki hatalarımızdan ders çıkarmalıyız! Koskoca takımı göz göre göre dağıttık! Sadri Şener futbolculardan takıma duygusal yakınlık kurmalarını bekledi ama bu işler böyle olmaz! Adam gibi sözleşme yapacaksın! Futbolcu mecbur oynayacak! Oynamazsa yolla paf takımına futbol hayatı bitsin!

Evet beyler, sayın yönetim!
Biz sahada forması için koşup terleyecek ve Trabzonspor'un başarısını asli unsur görecek futbolcuları almanızı istiyoruz sizden! Ama artık adam gibi sözleşmeler yapın!
Avrupadan yaşlı topçuyu yıldız diye alıp da yata yata çuval dolusu para kazanmasına artık tahammülümüz kalmamıştır!

Ayrıca, Trabzonspor'u sıçrama tahtası olarak gören futbolcularla birlikte, aynı amaçla klüp bünyesinde bulunan yöneticileri de istemiyoruz!

Artık bu konuda taraftar olarak birşeyler yapmamızın zamanı gelmedi mi?

28TS61
11.05.2014, 17:32
katiliyorum. madem gitmek istiyorsa ya güzel para getirecek. yada göndermeyip futbol hayatini bitireceksin

fadigaTS
11.05.2014, 17:34
Trabzonspor büyük kulüp olduğunu hatırlatmalı.Bunun için de birlik ve beraberliği sağlamamız lazım.Ne olursa olsun.

Tolga
11.05.2014, 17:38
Daha taraftar olarak birbirimize birşey anlatamıyoruz,

Birlik beraberlik sağlayamıyoruz,

Kendi içimizden düzgün yönetici çıkartamıyoruz,

Yalancıyı başkan yapmak zorunda bırakılıyoruz,

Kısacası kendimize hayrımız yok.

Bunca şeyi yapamazken gelip elin oğluna ne hakla kızıyoruz ? İleri gelenleri satılmış bir camia olduğumuz için düzgün yönetilmek, profesyonellik falan bizlere ters. Bu film bu şehirde izlenmez ne yazık ki . . .

Ogün YAZICI
11.05.2014, 17:41
eğer yönetim malum oyuncuyu istanbul'a satarsa trabzonspor benim için biter.zaten selçuk ve burak'tan sonra imajımız yerle bir oldu artık önünü alamayız bu durumun.oynatmayalım 1 yıl zaten yaş 30 olacak.geleceğini kurtarmak istiyorsan böyle fedakarlıklar yapmak zorundasın klüp olarak.o transferden gelecek 4-5 milyon geleceğimizi kurtarmaz...

Jackal Wile
11.05.2014, 17:53
Allahtan gs ile hükümetin arası pek iyi değil yoksa bir telefonla biterdi bu iş

Tolga
11.05.2014, 18:11
30 yaşındaki futbolcunun önünü kapatmak bu kulübe hiçbirşey kazandırmaz.

Olcan diğerleriyle aynı kefeye konulmamalı.

Sibel
11.05.2014, 18:43
Taraftarımız bile böyle görüyorken yönetim neden görmesin?
Camia olarak oksijene ihtiyacımız var.

anth
11.05.2014, 18:46
Olcan gitmek istiyorsa 1 yıl yan sahada sabah 8'de idman yaptıracak yürekte yönetim istiyorum...

Paraya da satılabilir tabi...

GS istiyorsa peşin Amrabat'ın parası; BJK istiyorsa Oğuzhan ile takas...

Yoksa beklesinler 1 sene göbekli Olcan ile sözleşme imzalasınlar...

anth
11.05.2014, 18:48
edit

Sefaenes
11.05.2014, 19:01
olcan ancak ayni esitteki oyunca takas edilirse olur yoksa onun gibi oyuncular 1 sene pafa gitsin ama asla su istanbul köpeklerine yollanmasin 1 sene sozlesmesi olan oyuncumuzu 6 ay onca kafasini karistiriyorlar suc olmasi gerekirken ceza yemiyorlar onun bunun sözde Trabzonlu olupda istanbulu destekliyen yöneticiler ön ayak oluyor bu vesileye

aaahmet61
11.05.2014, 19:22
ne deseniz boş uefa futbolcudan yana.

28TS61
11.05.2014, 19:34
ne deseniz boş uefa futbolcudan yana.

öyle bisey yok. futbolcu ancak serbest kalirsa istedigi yere gider.

alone_6161
11.05.2014, 19:44
Bu konularda yapılması gereken belli. Sözleşmesinin bitmesine bir yıl kala futbolcuyla sözleşmeni uzatacaksın. Uzatmıyorsa da, kendisine özel hoca ayarlayıp, sabah 5 ve akşam 8'de 45'er dakika düz koşu yaptıracaksın. Kendisi düşün gerisini.

Kayseri'nin Ali Turan'a yaptığını yapamıyorsak kapatalım klübü gidelim.

Derin Trabzon
11.05.2014, 20:55
Trabzonspor sıçrama tahtasıdır!!!

Eğer öyle olmasaydı iho yu koltukta hala oturtmazlardı.

Demekki neymiş Trabzonspor SIÇRAMA TAHTASIYMIŞ

mete61bordomavi
11.05.2014, 21:08
Trabzonspor sıçrama tahtasıdır!!!

Eğer öyle olmasaydı iho yu koltukta hala oturtmazlardı.

Demekki neymiş Trabzonspor SIÇRAMA TAHTASIYMIŞ

İyi de hala sıçrayamayanlar var demek ki:)...
Bir an evvel sıçrasalar da biz de kurtulsak...
Böyle bir futbol şehrinde böyle bir potansiyele sahip taraftarda becerip de bir adam gelip şu takımın kolundan tutamıyor ya!

Helal olsun! Ben utancımdan sokağa çıkamazken Ts başkanı gazetelere demeç verebiliyorsa buna yorum yapmak bile anlamsız kalıyor!

Burçak
11.05.2014, 23:10
Kesinlikle çok doğru şeyler.
Sözleşmeleri ağır yapılmalı. Kabul etmeyen gitsin akhisarda oynasın
yanlız bu sıçrama olayı sadece futbolcular için değil yönetici ve başkanlar içinde geçerli!

fanatikdevri
11.05.2014, 23:21
Buna sen karar vermiyorsun,çapsız başkanın ve yöneticilerin,menejerler ve 20 yaşındaki bebeler karar veriyor.

asilhamsi
11.05.2014, 23:23
bu arada sezon ortasında futbolcularımızla görüşenler kesinlikle şikayet edilip transfer cezası alması saglanmalı.

Futbolcularla profesyonel sözleşmeler imzalanmalı.Para kazandırmadan hic bir futbolcunun gitmesine müsade edilmemeli.

mete61bordomavi
12.05.2014, 21:35
Valla kanıma dokunuyor artık!
Artık gerçekten İstanbul takımlarına gitmek için, sıçrama tahtasına dönderdiler takımı!
Bu sene kim gidecek?
Onur mu? Olcan mı? Kim?
Kim kaldı daha!

İstanbul takımlarıyla mücadele iddiasındaki bir klüp -ki bu iddia Trabzonspor'un büyüklüğünün tesciliydi!- hiç iyi topçularını bunlara kaptırır mı?
Ya da gitmesine müsaade eder mi?
Valla kanıma dokunuyor artık!

Allah aşkına, ya gerçekten adam gibi ahlaklı topçu bulun alın ya da profesyonel bir şekilde klubün çıkarlarını düşünerek sözleşmeler yapın!
YA DA DEFOLUN GİDİN!!!
Kepaze ettiniz bizi!

Kadir
13.05.2014, 00:58
Ünal Aysal dün bağlamıştır Olcan'ı. Adam Tolga'yı satmıyoruz dedi değerinin altına bıraktı.

cyberentalpi
13.05.2014, 10:31
Ünal Aysal a bir konuda katılıyorum.

Bedeli ödenmek koşulu ile her oyuncu gidebilir. Bedel de Klasik bir anadolu takımı bedeli değildir

Ts nin yıldız futbolcusunu ise Örnegin Onur en az 20 milyon erodur.
Olcan için 8-9 mlyon erodur.

Yonetm in yapacağı budur. Ha Selcuk icinde bedel en az 15 milyondu ama Gs 5 milyona hemde selcuk a vererek işi bitrdi
Burak Yılmaz icin yapacak bir sey yok. Ona hata bedel vermek hatadır

Ha bunu vermiyorsa oyuncuda gidecem derse yan sahada antreman yapsın. Futbol hayatı bitsin banane. essek yuku ile para kazanacaksın yok istanbul ankara diyeceksin

son olarak Özer- colman takası

Özer ile colman bire bir takas edilmez. Özer pasanın gozden cıkardıgı sakatlk konusu soru isareti olan oyuncudur.
Colman oyle yada boyle futbol kulturu bilgisi olan ama disiplinsizdir.

Bu risklerle (rakamlar atmasyon) colman 7 ise özer su a 3 tür

Emre Emiroğlu
13.05.2014, 11:28
Tam aksine Trabzonspor sıçrama tahtasıdır. Bu sebeple tutmamış , sorunlar yaşamış , olgunlaşmaya ihtiyacı olan yetenekli ve/veya genç futbolcuları Trabzonspora davet ediyorum.

5 yılda bir olduğu gibi bizde toplanın. O ara yapabiliyorsanız (!) bizi şampiyon yapın. Yapamıyorsanız 2. olup istanbula dağılın.

Bu durum sizin içinde iyi bizim içinde.

Trabzonspor istanbulda başarılı olmak isteyen her futbolcunun uğramak zorunda olduğu duraktır , basamaktır vs..

Bu yüzden bu ligin olmazsa olmaz takımlarından biriyiz. Önemimiz büyüklüğümüzden değil yetiştiriciliğimizden. Bunu her gelen yönetimimiz kullanmalı. İStanbula futbolcu yetiştirmek bizim için şeref , görevimiz flan demeli. Önemimiz daha da artar bence.

Bitmişi diriltip , olmamışı oldurup , tutmamışı tutturup istanbula ya bedava ya cüzi ücretler karşılığında vereceğiz ki onlarda bize hem istanbulda hem trabzonda çatır çutur çaksın.

Bu iş böyle. Yapacak birşey yok. Öyle bi büyüklük bizimkisi.

alone_6161
20.05.2014, 18:00
Olcan twitter'dan galatasaray diye twit atmış, sonra da menajeri hesabı heklendi vs. demiş. Ey yönetim, Allah aşkına bir olumlu hareket yapın. Hesap heklenmediyse Olcan'ı kadro dışı bırakıp, sene boyunca tek başına düz koşu yaptırın. 1 yıl düz koşu yapmış Olcan'ı bakalım kim alıyor? Allah aşkına Kayserispor'un Ali Turan'a yaptığını bizde yapabilelim.

bahadır2561
20.05.2014, 18:05
Lan olcan senin hesabini kim ne yapsin da hacklesin

Uğur Ö.
20.05.2014, 18:13
Gitmek isteyende para kazanamak ayıp değil.Ama şampiyonluk istiyorsan en iyi adamını satmayacaksın.

OnurKul
20.05.2014, 18:13
Hack işi yalan ben size olanı yazıyorum:

Olcan, gs'nin teklifini beğendi sonra da açık açık Twitter'a yazdı. Menajeri geldi "Ulan BJK vesaire daha çok para verirse ne yapacaksın? Sil o yazdığını."

Olcan yazdığını sildi menajer de hack yalanını çıkardı.

Miserable
20.05.2014, 18:20
Sıçrama tahtası olarak gören adamın hedefi vardır, çalışır, hakkını verir ve hem kazanır hem de kazandırır. Asıl korkulması gereken bizi yan gelip yatma yeri olarak görüp ilerisi için hiçbir hedefi olmayan futbolcu tipleri.

alone_6161
20.05.2014, 18:20
Ya da beşiktaşın fiyatta zam yapmasını isteyen Olcan gs twiti attı, beşiktaşa korkuyu saldı, sonra da hesabı heklendi vs diye menajeri açıklama yaptı....

Punisher-61
20.05.2014, 19:01
Bizim yönetimde kabahat.. Futbolcu gitmek isteyebilir bu cok dogal..

Yönetime düsen görev oyuncuyu ikna etmek..

1. paraylar
2. projelerle
3. vizyonla

Ikna edeceksin ...

Ama bizim yönetim ( yönetim demek icin 1000sahid lazim) bunkarin hic birini beceremiyor

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

dağlıca61
20.05.2014, 19:20
gitmek isteyene yolun açık olsun deyip göndereceksin ama kulübünde menfaatini düşüneceksin Olcan ADIN gitmek istiyorsa 3,5 milyon Euro bonservis bedeli + oynadığı sürede verilen 2 milyon Euro transfer ücreti karşılığı parayı getirir bonservisini alır, yok ben kalmak istemiyorum, parada veremem diyorsan o zaman 2015 Mayıs ayına kadar çıkarsın tribüne, bakalım sözleşmen bittiğinde aklını çelenler o zaman arkanda dururmu, .

yargıç
20.05.2014, 19:32
Arkadaş kafayı yemek üzereyim trabzonun son şampiyonluğunu gördüm deli gibi aşık oldum ve o sene karadenizde birlik beraberlik vardı karadeniz takımları bir birini desteklerdi futbolcular karadenizden çıkıp trabzonun kadrosunda olurlardı şimdi birlik yok berberlik yok neyin peşindesiniz kulübün başına gelen ya galatasaray yada fenerbahcenin kongre üyesi bu nasıl iştirben bir ordulu ve koyu trabzon taraftarı olarak utanıyorum bizi salak yerine koyanlardan ve onlardan nefret ediyorum oğlumu trabzon taraftarı yaptım adam 3 tarsfer yapsa şikeyle işimiz olmaycak derdine düşmeyecek fenerle puan farkını açacağız adam transfer yapmıyoryetr artık bırakın bizi kandırmayı şimdi oğlum bana sorduğundan ne zaman şampiyon olacağız dediğinde hangi yalanı söyleyip avutacağım ey yönetenler sizlere soruyorum yeter artık karadenizde birliği sağlayın düşman değil dost olalım içimizdeki çevheri çıkartalım tek yumruk olalım istanbul hegomanyasına son verelim doyasıya şampiyonluğumuzu yaşayalım futbolcularla uğraşmayı bırakalım adamların hayatlarına değil futboluna bakalım artık her maçı seyrettiğimde isyan etmek istemiyorum yeter artık kandırmayın bizileri elindeki futbolcuyu verme futbolcunun hakkını ver yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Tayfun
20.05.2014, 19:54
Sorun futbolcunun gitmesinde değil, giden futbolcunun yerini uzunca bir süre dolduramamızda. Yoksa Mahmut gs'ye gitmiş, Hasan fb'ye gitmiş umrumda değil.

Futbolcumuzu iyi paraya satıp yerine daha kaliteli olanı az paraya alabilmek mesele.

Kader KORELİ
20.05.2014, 20:19
Sorun futbolcunun gitmesinde değil, giden futbolcunun yerini uzunca bir süre dolduramamızda. Yoksa Mahmut gs'ye gitmiş, Hasan fb'ye gitmiş umrumda değil.

Futbolcumuzu iyi paraya satıp yerine daha kaliteli olanı az paraya alabilmek mesele.

Atletico Madrid buna bir örnek:

Fernando Torres 38 milyona satılır
Agüero 21 milyona transfer olur
Agüero 45 milyona satılır
Falcao 47 milyon euroya transfer olur
Falcao 60 milyon euroya satılır
Vaktinde çok cuzi bir paraya satın alınıp kiralanan Diego Costa 39 milyon euroya satılacak.

Baktığında sıçrama tahtası, ama Şampiyonlar Ligi finalisti.

semih6161
20.05.2014, 20:23
olcan derhal satılmalı bize onur gibi bosingwa gibi oyuncular lazım gol atınca sevinmeyen bir oyuncuya ihtiyacımız yok milli takıma gittiği zaman babası iyileşiyor sanırım bu tip karaktersizler derhal gönderilmeli kulüpten.

Ogün'
20.05.2014, 20:26

Vaktinde çok cuzi bir paraya satın alınıp kiralanan Diego Costa 39 milyon euroya satılacak.

Sorun da tam olarak bu.Tolga gibi bir kaleciyi 2.750'e sattık.Sonra gittik 3'e Aykut'u aldık.Sen Olcan'ı 3'e satmak için can atarsın ama Erkan için 5'den kapıyı açarlar.Kendi futbolcularımızı neden bu kadar küçük görüyoruz anlamıyorum.Bazılarına kalsa Onur için de 5 milyon çok iyi para.Gelmiş geçmiş en iyi Türk kaleci bence ama onu da satmak için can atıyoruz.

Arif Timurcioğlu
20.05.2014, 20:36
Atletico Madrid bir sıçrama tahtası yazmış arkadaş doğrudur bunlara porto ajax gibi takımlarıda örnek verebiliriz fakat yukarıda verdiği örnekteki futbolcuların hiç biri kendi rakibine değil farklı ülkelerine satılmış futbolcular. Yerini doldurduğun sürece satmak problem değil yeterki satacağın yeri bil.

tristram
20.05.2014, 20:38
yonetimin yerinde olsam sayet olcan gitmek istiyorsa saniye dusunmez bir sene boyunca kadro disi birakirdim.bugun olcan yarin onur sonra yusuf.
bu devran boyle donmemeli artik.kaybedecegimiz uc kurus para olsun ama artik bu kulubun itibariyla oynayamasinlar..

nakzo
20.05.2014, 21:42
Ey gidi iho kupayı alacam dedin kulpunu alamadın ,Trabzonspordan kimse artık adam alamayacak dedinn olcanı gsye peßkeş cekiyorsun eminim onuruda satarsın.Trabzonspor sıçrama tahtası degil demiş bir arkadaş hayır bilhakis Trabzonspor istanbul takımlarına ulaşmak için ucuş rampası Trabzonsporla adı anılmaması gereken adamları sectiginiz surece bırakın gsyi g.birligi bile gelir adamlarımızı alır elimizden.

muratt
20.05.2014, 21:43

Satılmasına karşı değiliz, ezeli rakibe satılmasına karşıyız.
Olcan çıksın ben Liverpool'a gidiyorum desin kim itiraz eder ?
Ama gs bjk fb diyorsa işin rengi değişir.
Bu yukarıdaki adamların hangisi Real Madrid'e veya Barcelona'ya gitmiş mesela ?
Çok farklı yani.
Bu basşlık bu anlamda çok önemli. 2011 kupasından veya önümüzdeki sezon şampiyon olmaktan daha önemli.
Marka değerinden bahsediyoruz.
Olcan mesela. Transfer başlığında da çok tartışıldı. Satarak alacağın 3-5m neyse, senin kaybedeceğin marka değerinden fazla değil.
Olcana iyi bir sözleşme önerilir (hakediyor fazlasıyla), imzalarsa kalır, imzalamazsa seneye gider. Seneye 30 yaşında ne kadar cazip teklifler alır orasını bilemem tabi.

Öte yandan bu sıçrama tahtası meselesi tüm dünyada problem. Arsenal yıllardır kupa alamadı bu yüzden. Adebayor, Nasri, Fabregas, Song vs. vs. Dordmund'un belini bu şekilde kırdı Bayern, geçen yıl Gotze bu yıl Lewandowski. Tabi Arsenal bunları satarken Dordmund satmadı. Sonuç. Arsenal yıllardır kupaya hasret yeni alabildi, Dordmund hala dimdik. Liverpool misal, satmadı Suarez'i az daha şampiyon oluyordu. Daha da önemlisi Liverpool ve Dordmund marka değerlerini korurken Arsenal isteyen herkesin oyuncu alabileceği bir takım haline geldi.

Bir başka deyişle. Trabzonspor'un Olcan'ı satması kendi seviyesini belirlemesi anlamına gelir. Daha açık söylemek gerekirse "4 büyük" takım iken "Anadolu Takımı" statüsüne geçerki, Kayseri Antep Gençler ile aynı statüde oluruz. Yayın gelirlerinde Trabzon neden fazla alıyor diye itiraz ettiği zaman Anadolu kulüpleri (geçmişte gördük) o zaman Olcan'dan alacağınız parayı işte harcarız bol bol.

Gelelim futbolcuların Trabzonspor'u sıçrama tahtası yapması meselesine. Çok net söyliyeyim kolay değil ama yönetim ve teknik heyette bunun için mücadele edecek. Bu takım Türkiye'nin en değerli takımlarından biridir. Futbolcu bunu hissedecek. Her yıl şampiyonlar ligi potasında olcak kulüp, bu heyecanı futbolcuya sunacaksınız. Önce hedef koyacaksınız futbolcunun önüne. Ligi 4. bitirip, buna sevinip sonra yıldız futbolcunuzdan sadakat beklemeyeceksiniz.

Burada Trabzonspor'un hedefi Olcan'ı elde tutmak değil, Olcan'ın yanına Aatış Şeyşuyu alıp, "Olcan bak yanına Aatıfı aldık, ileri de forvet aldık gel şampiyonluğa oynayalım" demektir. Bunu yaparsan zaten kalır Olcan. Ama sen Olcan'a hedef olarak lig dördüncülüğü koyarsan, zeki ile kadir ile hami ile şampiyon olacam diye dalga geçersen adama kızma hakkın olmaz.

Futbolcuyu sözleşmeyle zorlamayla elde tutamazsınız. Mümkün değil. Bunlar yanlış yöntemler. Sen şimdi Olcan'a bir yıl Sabah 7'de antreman yaptırsan ne olacak, takımda kalan digger oyuncular yarın bize de böyle yapacaklar diye düşünecek. Takımın gerisini de düşünmek lazım. Çalıştığım şirkette bir arkadaşım haksız yere kovulsa ben şirkete sinirleniyorum mesela. Bu anlamda takımdan ayrılan oyuncularla iyi ayrılmak da önemli.

Neyse, söylemek istediğim sözleşmeyle zorlamayla değil, Trabzonspor'u büyük takım yaparak, Trabzonspor bilincini anlamını futbolculara aşılayarak futbolcuları elimizde tutabileceğimizdir. Futbolcu kendisini büyük takımda hissedecek. Futbolcu gelişebileceğini hissedecek (bkz. Ersun Yanal'ın Selçuk'u Ceyhun'u Egemen'i takıma kazandırması), futbolcu şampiyonlar ligine gidebileceğini hissedecek, milli takım yolunun açık olduğunu görecek. Siz bunları oyuncuya verirseniz, o oyuncu kalır.

nakzo
20.05.2014, 21:49
Komedi takımı Trabzonspor büyükmüş ha pabucumun büyügü koca bir takımı git gsye peskes cek ki 5 adam eder bu, sonra ben büyügüm. Yakında bunların elinden sampiyonluk yaşamış takımlar için verilen pirimide alirlar.

hodlu
20.05.2014, 22:28
Sözleşmesi olan adam elini kolunu sallayarak gidiyor. Ben bu işten bir şey anlamadım...Allah bu yöneticileri bildiği gibi yapsın....

hodlu
20.05.2014, 22:31
Bugün kadro dışı bırakacaksın ve tam bir yıl kadroya almayacaksın böylesini...

AhmetG.
20.05.2014, 22:40
Söylediklerinize katılmakla beraber şu düşüncedeyim.

Gerek maddi gerekse de medya olanakları bakımından istanbulun 3 şikecisinden gerideyiz. Ve bu durumun değişeceğini zannetmiyorum.

Futbolcularımızın kulübümüzü basamak olarak kullanma kısmına duygusal yaklaşırsak size hak veriyorum. Lakin yukarıdaki nedenden ötürü gelen futbolcuların bizden daha iyi imkanlara sahip takımlara gidebilmek için Trabzonspuru bir fırsat olarak görmesi gerektiğini düşünüyorum.

Kulübü bu anlamda iyi yönettiğiniz zaman başarıya aç ve istekli bir oyuncu grubu ile 2-3 sene de büyük başarılar yakalarız. Daha sonra bu oyuncuları yine iyi pazarlama yoluyla iyi fiyatlar ile satabiliriz. Ve böyle bir döngüye takımı sokabiliriz. Başarı geldikten sonra kimse buna hayır demez.

Kulübümüzün sürekli yıldız oyuncu transfer edecek gücü yok lakin aç,diri ve istekli oyuncuları transfer ederek hem kulübü sürekli bir başarı dengesinin içine sokabiliriz hem de maddi anlamda kulüp düzlüğe çıkar.
Tabi bütün bunlar iyi yönetilme ile olur.

Biraz hayalcilik gibi gelebilir ama Atletico ve Dortmund, kendinden daha zengin kulüplerle böyle mücadele ettiler ve başardılar.
Vizyonu geniş ve işi bilen bir yönetimle belki Atletico ve Dortmund kıvamına gelemeyiz ama ligimizde büyük oranda başarı sağlayacağımızı düşünüyorum.

şenol.08.borçkalı
20.05.2014, 22:40
Aynen katılıyorum alay konusu olduk aleme ,,,, bu ne Yaww kupamız gasp edilir kimse bizi ciddiye almaz,,bızım takıma gelenler ıkı sene sonra cıncona gider.. Ne iş bu Futbol alemi ?? Yeni kural koyulmalı,,bizim takıma gelenlerle en az 5 yıllık sözleşme imzalanmalı, 5 yılın sonunda İstanbul takımına giderse 10 milyon eur ceza ödemek zorunda kalsın.. Yasal olarak hakkımız varmı bilemiyorum. Ama birşeylerde yapılmalı,, Yeter artık. Herkes haddini bilmeli

wolf_TS61
20.05.2014, 23:13
Ederi veriliyorsa yurt dışına gitsin. Ederinin iki katı veriliyorsa nereye giderse gitsin. Ederine İstanbul'a gitmeye çalışıyorsa 1 sene boyunca sabah 6 idmanları. Bazen dik durmak paradan daha önemli diye düşünüyorum.

gurur6134
20.05.2014, 23:21
Kimsenin bi yere gittigi yok menejeri oyun oynuyor fiyati yukseltcek gorusmelerde hemen timsaha gelmeyelim..

Emirhan Makul
20.05.2014, 23:27
Sonunda Atletico Bilbao gibi bir yapılanmaya gideceğiz sanırım da zeki yavru aklıma geliyor vazgeçiyorum.

Oğuzhan Fidan
20.05.2014, 23:42
şampiyon olamadığımız her sezon bu görüntüleri görmeye devam edicez..

memozcan
21.05.2014, 00:36
azcık mızmızlanan futbolcuyu istediği kulübe vermeye devam edersek daha çok sıçrama tahtası oluruz.. ne yazık ki bu konuda es-es ya da kayserispor kadar olamıyoruz..

alone_6161
21.05.2014, 08:42
Sonunda Atletico Bilbao gibi bir yapılanmaya gideceğiz sanırım da zeki yavru aklıma geliyor vazgeçiyorum.

İyi de altyapımızdan çıkan Gökdeniz de fenere gidebilmek için az taklalar atmamıştı. Bence sorunun çözümü, Olcan'a yeni sözleşme sunulmalı ve imzalanmalı, imzalamıyorsa tüm maddi kayıpları gözönüne alarak bir yıl sabah 6, akşam 8 düz koşu yaptırılmalı. Sene sonunda, 1 yıldır idman, maç yapmayan, 30 yaşındaki Olcan istediği yere gitsin, ki böyle bir Olcan'ı ne gs ne bjk alır. Gitse gitse Antep'e gider. Böylelikle geride kalan ve alınacak futbolculara da gözdağı verilmiş olur.

Gurpas
21.05.2014, 08:43
Trabzonsporu sıçrama tahtası yaptıranlara benim sözüm.

cem1990
21.05.2014, 08:48
Son 4-5 senenin özeti

Anadolu klubünden biraz pişmiş oyuncu al
Sonra biraz daha yetiştir,pişir
Daha sonra İstanbul'a sat.
Abi 10 numara sıçrama tahtasıyız,kim ne derse desin.

Selçuk,Egemen,Burak,Engin,hadi tolga da diyelim,Olcan
Son derece iyiz,bu meziyet bundan sonra bozulmaz. Herkese geçmiş olsun ipin başı koptu bir kere

umutberna
21.05.2014, 09:01
Artık iş öyle bir noktaya geldiki, herşey paraya bakıyor.
Trabzonspor'un 2013-2014 geliri 113 mio tl olarak açıklandı.
gs ve fb'de bu rakam 350 mio tl'ye çıkıyor,
bizim bir verdiğimiz oyuncuya bu kulupler 3 teklif ediyor.
eskiden olduğu gibi boş mukaveleye imza atarım dönemi malesef bitti, artık takımı için değil parası için oynayan oyuncu topluluğu var.
diğer enterasan bir konuda bunun dışına çıkabilen tek takım türkiyenin en çok geliri olan klübü fb. oyuncuların takıma müthiş bir bağlılığı var, maçlarını o bağlılık ve hırsla oynuyorlar. boşuna fb yenilmez sloganını ortaya atmıyorlar, gösterdikleri bütünlük biriliktelik ne kadar sevmesekte hatta nefret bile etsek yenilmesi zor bir güç ortaya çıkartıyor.
bize gelince ;
en basitinden yusufu örnel alalım, genç yaşında futboluyla umut veriyor ama iş sözleşmeye gelince eskiden olduğu gibi imzalamıyor. tsyi sıçrama tahtası olarak kullanan bir menajeri var onunla görüşün diyor.
öyle bir bütünlük sağlamalıyız ki, menajerler kapıdan girememeli, bize menajerini gösteren topçuya kapıyı göstermelei , kendini gerçek anlamda buraya ait olan bir oyuncu topluluğu ile mücadele etmeliyiz. oyuncu kariyer anlamında yurtdışını düşünmeli ama yurtiçinde bizim kulüp dışında hiçbir klübü düşünmemeli.
bu bütünlük sağlanmadıkça , böyle bir oyuncu topluluğuna ulaşmadıkça, başarıyı zor elderiz. etsek bile o başarı geçici başarı olur, bir bakarsın ertesinde dip yapmışsın.

UğurB
21.05.2014, 10:12
Arkadaslar Dortmund, Atletico Madrid, Porto, Ajax ornekleri verilmis ama kucuk bir nuans var. O ulkelerde yabanci sinirlamasi yok. O nedenle boyle riskleri daha kolay alabiliyorlar. Lewandowski icin 1 milyon euro harcayabilirim diyor. Eger tutmazsa bir sekilde ayni rakama pazarlama imkanim var diyor. Falcao, Porto ornegi de ayni sekilde.
Biz 8 yabanci ile hem hedefe ulasalim, hemde bu sekilde risk alalim kolay degil. Bu tarz bir basari icin cok cok iyi bir scouting sistemin olmali ve ustte saydigim kuluplerden once hareket edebilmeliyiz. Genc, kendini gostermek isteyen yabanci oyuncu icin Turkiye'de Galatasaray, Trabzon, Genclerbirligi cok fark etmez.
Is Turk oyunculara gelince durum degisiyor. Sen ve uc kiz kardes ayni anda talip oldugunda (hatta son zamanlarda buna Kasimpasa'da eklendi - Istanbul faktoru ile) malesef uc kiz kardes daha cazip geliyor. Unal Karaman ornekleri malesef yok artik. Burada is erken yapilacak scouting onem kazaniyor. Oyuncuyu PTT 1. ligde, Almanya'da 2. ligde, Bundesliga'da az oynarken vs bulmak lazim.
Sonrasi ise ayri bir konu. Bence sozlesmeler burada onem kazaniyor. 3+2 opsiyonu kulupte olan sozlesmeler yapilmali. Bu sozlesmelere Turkiye icinde transfer olursa 10 milyon euro, Avrupa icin 5 milyon euro, Avrupa'ya gittikten sonra ki 3 sezon icinde Turkiye'de bir takima bonservisi ile donerse 5 milyon euro, kiralik gelirse 3 milyon euro Trabzonspor'a odenir gibi maddeler konulur. Eger 5 sene sonunda sozlesme yenilemezse yapacak bir sey olmaz, orasi yonetici becerisi olacak artik.
Bir de kiralama konusunu bizim takim hic dusunmuyor. satin alma opsiyonlu (ilk ornek Ozer ve oldukca fayda verdi) kiralamalar bence hem maliyet olarak, hem risk olarak oldukca faydali. Hatta bence yabanci futbolcularda denenmesi gereken ilk model bu...

salihismet
21.05.2014, 10:22
Bu konularda yapılması gereken belli. Sözleşmesinin bitmesine bir yıl kala futbolcuyla sözleşmeni uzatacaksın. Uzatmıyorsa da, kendisine özel hoca ayarlayıp, sabah 5 ve akşam 8'de 45'er dakika düz koşu yaptıracaksın. Kendisi düşün gerisini.

Kayseri'nin Ali Turan'a yaptığını yapamıyorsak kapatalım klübü gidelim.

Bunlari yapabilmen icin epey bir parayi gözden cikarman lazim, o da bizde yok maalesef. Daha demokratik uykulamalrin kimseye
zarari olmayacagini düsünüyorum.

krdnz
21.05.2014, 12:20
https://pbs.twimg.com/media/BoJGpIbIQAAwUSZ.jpg

Adam gülebiliyormuş.

alone_6161
21.05.2014, 16:20
Bunlari yapabilmen icin epey bir parayi gözden cikarman lazim, o da bizde yok maalesef. Daha demokratik uykulamalrin kimseye
zarari olmayacagini düsünüyorum.

Bugüne kadar maalesef Trabzonspor'un parası öyle saçma şeylerle çarçur edildi ki, hiç olmazsa böyle bir olayla zarar edilsin, hiç olmazsa eldekilere ve geleceklere gözdağı verilmiş olur.