PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E-Bilet (Passolig)

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Emre Aksu
08.05.2014, 00:43
GÜNÜN EN GÜZEL HABERİ! SON DAKİKA!

Ankara 16. Tüketici Mahkemesi, E-Bilet uygulamasının durdurulmasına karar verdi!

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger bu gelişmeyi sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından yazdığı, "Taraftar kazandı! Ankara 16. Tüketici Mahkemesi "Passolig" uygulamasını durdurdu..." mesajıyla duyurdu.

Kaynak: Oda Tv

Ragazzo
08.05.2014, 00:45
Noldu tupcuuuuu, milleti soyup sogana cevirdiginiz yetmedi bide bunu cikardin.

Öznur61
08.05.2014, 00:46
Hahahahahahahahaha

Nesin61
08.05.2014, 00:47
Çok iyi bir karar... Şaşırdım ama iyi oldu...

Efsane-1967
08.05.2014, 00:48
Evet bayanlar hafta sonu stadi dolduruyorsunuz ozledik tribunleri zaten tabi haber dogruysa.

Verstuurd vanaf mijn GT-I9300 met Tapatalk

Hamza Milet
08.05.2014, 00:50
Kaynak: Oda Tv

Kaynak?

Emre Aksu
08.05.2014, 00:56
Kaynak?

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger bu gelişmeyi sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından yazdığı, "Taraftar kazandı! Ankara 16. Tüketici Mahkemesi "Passolig" uygulamasını durdurdu..." mesajıyla duyurdu.

Fatih Kuloğlu
08.05.2014, 04:31
Vallahi neler ne kararlar alındıda ülkede uygulanmadı sadece alındı yani. Buda bişekilde kılıfına uydurulur .

Ayrıca TFF özerk değil mi ? Yani iptali kararı mümkün mü ? Bilmediğimden soruyorum.

AhmetG.
08.05.2014, 08:01
Soygunculuk işlemi şimdilik durduruldu. Bu aç adamlar yeni bi kılıf bulur gene.

Burçak
08.05.2014, 08:46
tüp mü patladı ?

DNA-TS
08.05.2014, 09:38
Durduruldu diyor demektir ki bu sezon tamamlanır yeni sezona kaldığı yerden devam eder.

TSemih61
08.05.2014, 11:57
Ben tüpçünün birilerine özenip yasağı da yasaklarız demesini bekliyorum.

Sefa
08.05.2014, 12:10
Böylesi büyük vurgunu böyle küçük mahkemeler engelleyemez..

Berat Akçay
08.05.2014, 12:13
Bu saçma uygulamayı sezonun ortasında aceleyle çıkarıp seyircinin olaya yaklaşımını, passolige ilgisini ölçmek için yarım sezonda denendiğini düşünüyorum. Passoligle olmayacağını düşünüp yeni sezonda eskisi gibi bilete geçilecekti diye düşünüyordum. Saçma bir uygulamaydı. Umarım başka yeni bir şey çıkarmazlar

nchls
08.05.2014, 12:14
saçma sapan birşeydi zaten.iyi olmuş

angraf
08.05.2014, 13:26
Bence seneye revize edip yeniden çıkartırlar. Bu arada bayanlar o stadı full doldurur umarım.

Sefa
08.05.2014, 13:27
Bu haftaki maçları etkilemez..

Nesin61
08.05.2014, 13:47
İptali konusunda ilk adım atılsa bile karşı taraf bozulmaması adına hamle yapacaktır.

Bekleyip göreceğiz.

Mustafa ÖZDEMİR
09.05.2014, 22:51
tayibin yandaş bankaları zengin olamayacakmı yani...

Anıl C
10.05.2014, 17:35
Ana sayfamizdan mahkeme kararini tanimiyoruz diye haber gecerse sasirmam!

Samet Türkmen
10.05.2014, 17:42
Yanlış olan e-biletin 25 TL gibi ucuz bir fiyattan satılması. En az 200-250 TL olmalıydı. Şimdi yine aptalca olaylar,kavgalar,küfürler ve gereksiz gerginlikler.

Gerçi ben deşarj olmak için maçlara gidiyorum,orada rahatlıyorum,onun için küfür atıyorum denilen bir ülkede e-biletin tutmayacağı belli. Umarım bu uygulamadan vazgeçilmez.

Murat Acar
10.05.2014, 22:12
Tff Tüketici heyetinin passolig için verdiği durdurma kararına istinaden hukuki sorumluluğu gereği gerekeni yapacakmış.Lan pislikler adama sormazlarmi Yargitayin bile onadigi castan uefadan tasdikli şike davası için hukuki sorumluluğunuz yokmu!!!

reisoğlu61
12.05.2014, 10:59
bu passokartlar avrupa ligi maclari icindemi gecerli?

zafer6161
12.05.2014, 13:03
passolig iptal edilmedimi,,,neden dün taraftar yoktu

tunganyan
21.07.2014, 15:11
Bu passolig olayın nedir haberi olan var mı? Ben yurtdışından gelen misafirimi bir defa maça götürmek istesem şimdi 25 tl verip ona kart mı çıkarttırmam gerekiyor önceden böyle saçma şey olur mu ya? Yoksa ben mi yanlış biliyorum?

zafercalikoglu
21.07.2014, 17:01
Bu passolig olayın nedir haberi olan var mı? Ben yurtdışından gelen misafirimi bir defa maça götürmek istesem şimdi 25 tl verip ona kart mı çıkarttırmam gerekiyor önceden böyle saçma şey olur mu ya? Yoksa ben mi yanlış biliyorum?

bende varda ne oldki kullANMAYa korkuyorum,passolig aslında arkadaşlar kredi kartı,bunu anladım ,

Adem Akyüz'
21.07.2014, 17:12

Evet, aynen öyle yapacaksınız. Bu kart olmadan maça girilemiyor ve bu kartlar kişiye özel.

Faruk BERBER
21.07.2014, 17:19
Ben de başlık güncellenince yeni bir gelişme oldu sandım.

Öznur61
21.07.2014, 19:40
Yaa..
İptal tabi...

Burçak
21.07.2014, 19:43
başlıkkta iptal yazıyor . rsmi, sitede alın diyor. nedir doğrusu bu işin. iptal değilse başlığı bir müslüman düzenlesin de karışıklık olmasın

Mehmet Dinç
21.07.2014, 19:45
Bi ara yurutmenin durdurulmasi kararı verilmisti ama daha sonra bu karar kaldirildi yani iptal falan degil yeni sezonda passoligi olmayan maclara giremeyecek

Peleray
22.07.2014, 09:33
almayın, aldırmayın

bariskaratas
22.07.2014, 09:46
passolig millete bir bankadan kredi kartı aldırmanın yolu. başka bir rant kapısı.
sanki o kart olmadan tc no ile sadece bilet aldıramıyorlar mı? rezalet bir uygulama.
zaten bu şikeci ligte maça gitmeye gerek yok.
insanı soğuttular futboldan.

reisoğlu61
22.07.2014, 10:56
ben misal 1 ayligina memlekete izine geldigimde oglumla veya ailemle maca gitmek icin ne yapmam lazim, yurtdisinda yasayan birisi olarak. + bu e-bilet sadece türk vatandaslari icinmi gecerli???

Sibel
22.07.2014, 10:58
ben misal 1 ayligina memlekete izine geldigimde oglumla veya ailemle maca gitmek icin ne yapmam lazim, yurtdisinda yasayan birisi olarak. + bu e-bilet sadece türk vatandaslari icinmi gecerli???

Herkes için passolig kartı + bilet almanız gerek. TC olması şart değil sanıyorum.

reisoğlu61
22.07.2014, 11:00
Herkes için passolig kartı + bilet almanız gerek. TC olması şart değil sanıyorum.
yani 7 ve 3 yasindaki cocuklarim icindemi???

TSercaN
22.07.2014, 11:04
Allahim bunlari carpmiyor ki aaah aaah..... bu kotuler bu dunyada cok az cile cekiyorlar gorunen hep o yonde... Ama illaki hesap gunu onlarin gozunun icine bakarik inim inim titrediklerini gormekde guzel olacaktir :)

TSercaN
22.07.2014, 11:05
Toplum olarak futbol severler olarak bu olaya her takimin buyuk cogunlugu tepki verse aninda kaldirilir. 2/3 maca gidilmezse ve taraftar geliri azalirsa kulupler tepki gosterir diye dusunuyorum.

Sibel
22.07.2014, 11:05
almayın, aldırmayın

Bence de. Ama,
stadı boş görünce dışardaki taraftar bir ton laf edecek taraftara.
Avni Aker'in de son senesi.
Şike cezaları verilmedi yine senaryosu yazılmış bir ligde oynayacağız.
Herkes passolige karşı ama sıra maça gelince bunların hepsi lafta kalıyor.
Daha şimdiden %100zamlı kombineler için yok bilmem kaç bin satılmalı, satılmazsa yazıklar olsun lafları başladı.
Önce bir karar verelim, biz tepki koyacak mıyız, yoksa maç heyecanı devam mı ?
İşte bu noktada yine bölündük.

Sibel
22.07.2014, 11:06
yani 7 ve 3 yasindaki cocuklarim icindemi???

Yok abi. 2002 doğum ve altı bilet almıyor.

Ahmet Kuru
22.07.2014, 11:10
mecbur alacağız...
almazsak zararı kime? bize...
Senin stadın boş olmuş tff nin umrunda mı?

bariskaratas
22.07.2014, 11:15
bütün stadlar boş kalırsa tff nin bak nasıl umrunda olur.
şikeciler bir tek girmedi passolig uygulamasına.
onlarınki dolu kalsın bir tek. adaletsizlik rant karşısında sessiz kalmamak lazım.
kabul etmeseydi bizim klupte bu uygulamayı. ben tc no ile vereceğim biletleri vs deseydi.

Mehmet BAŞ
22.07.2014, 11:20
Ulan şu Fenerbahçe'ye kızıyoruz da adamlar her dediğini yapıyor!

Trabzonspor çıksın açıklasın ben ''Passolig'' i uygulamayacağım...

Çıkıp taraftara net bir şey konuşan yok...

İnsanlar ne yapacağını şaşırdı yemin ederim

Yiğit SARI
22.07.2014, 11:24
Kulüp e-biletsiz alıyorum insanları içeri dese nasıl bi cezayla karşılaşır ki?

Ahmet Kuru
22.07.2014, 11:24
bütün stadlar boş kalırsa tff nin bak nasıl umrunda olur.
şikeciler bir tek girmedi passolig uygulamasına.
onlarınki dolu kalsın bir tek. adaletsizlik rant karşısında sessiz kalmamak lazım.
kabul etmeseydi bizim klupte bu uygulamayı. ben tc no ile vereceğim biletleri vs deseydi.

hiç de umrunda olmaz.

fener gs tribünleri doldumu bjk de yarı yarıya doldu mu takmaz bile...

Berat Akçay
22.07.2014, 12:02
Ben de passolig almayı düşünmeyen taraftayım. Belki yanı başımızda maçı olacak Trabzonspor'un, canımız yanacak ama almayacağım.
Yıldırım Demirören ve tayfasının bir an önce gitmesi ve yeni gelen yönetimin bu uygulamayı kaldırmasını temenni ediyorum

Fatih Birinci
22.07.2014, 18:11
Arkadaslar şikecilerle oynayacagimiz mac seyircili olacagi icin maca gitmek istiyorum hanim ve cocuk ile...şimdi 3 kisi icin passokart mi alicam? Istanbuldan alabilirmiyim? Agustosta istanbuldayim...tesekkur ederim

bordomavi1
22.07.2014, 18:12
http://www.passolig.com.tr/

bu sitede her türlü bilgi vardır. buraya bir bak istersen abi.

Adem Akyüz'
22.07.2014, 18:13
Evet, maça gidecek olan her kişi için ayrı ayrı passolig alman gerekiyor.

Fatih Birinci
22.07.2014, 18:14
Evet, maça gidecek olan her kişi için ayrı ayrı passolig alman gerekiyor.
Cocuk 4 yasinda ona da mi alicam?

Fatih Birinci
22.07.2014, 18:17
Ptt şubelerinde aninda alabiliyormuyuz? Ne kadar beklicez karti?

AhmetG.
22.07.2014, 18:25
ben de alsam mı diye düşünmeye başladım :( kahrolsun kapitalizm.

Muhteva
22.07.2014, 18:27
Hani iptal olmuştu passolig nasıl bir dönek bunlar..?

Adem Akyüz'
22.07.2014, 18:30

Onu bilmiyorum ama sanmıyorum ya o kadar da değildir herhalde. Arkadaşın yazdığı sitede müşteri hizmetleri numarası vardır. Oradan bilgi alabilirsin.

wolf_TS61
22.07.2014, 19:12
Ulan şu Fenerbahçe'ye kızıyoruz da adamlar her dediğini yapıyor!

Trabzonspor çıksın açıklasın ben ''Passolig'' i uygulamayacağım...

Çıkıp taraftara net bir şey konuşan yok...

İnsanlar ne yapacağını şaşırdı yemin ederim

İsterse Trabzonspor'da passolig uygulamasına dahil olmayabilir. Spordu şiddeti önlemek adına bir yasa çıkarıldı ve bu yasa takımların bazı şartları yerine getirmesini zorunlu tutuyor. Trabzonspor Kulubu olarak ben bu şartları kendi sistemim dahilinde karşılayabiliyorum diyorsak aktifbank a mecbur değiliz. fenerin yaptığı budur. Ben gereklilikleri kendi başıma yerine getireceğim ve passolig uygulamasına dahil olmuyorum dedi. Keza Kasımpaşa da aynı şekilde galiba. Passolig sadece bir alternatif yani Trabzonspor olarak kendimizde bu şartları yerine getirebiliriz. Ama nerde o vizyon bizde.

wolf_TS61
22.07.2014, 19:21
Kulüp e-biletsiz alıyorum insanları içeri dese nasıl bi cezayla karşılaşır ki?

Geçen sene maç başı 100 bin lira gibi bir cezası vardı fakat bu sene saha kapatma gibi cezaları mevcut olacak sanırım. 100 bin lira veririm e-bilet kullanmam diyemiyoruz yani.

Sefa Alış
22.07.2014, 21:11
Bu uygulama karaborsacılar için iyi oldu, özellikle o yönetim destekli taraftar grubuna daha da iyi oldu.
Ancak amacın bu olmadığını biliyoruz, yine birilerinin işine geliyor bu. Tribünleri bile kontrol altına almaya çalışıyorlar her yönden.
Şimdilik ortalık sessiz ama sezon açılıyo bakalım passolige hayır sesi ne kadar yükselecek?
Bizim taraftara gelince, sadece fb maçına girebilmek için alınır bu kart Trabzon'da :) Passolig uygulaması çok geniş kapsamlı yapılmış iptal edileceğini sanmıyorum.

Trabzonsporking
22.07.2014, 21:17
Gereksiz bir uygulama

İlker Yazıcıoğlu
22.07.2014, 21:26
Zaten şikeden dolayı ligin içine ettiler,bir de milleti pasolig denen saçma sapan işlerle uğraştırıyorlar.
Şu mubarek günlerde Allah belanızı verse de kurtulsak ulan sizden.....

Yiğit Gayretli
22.07.2014, 21:33
Konuyla ilgili mevcut bir başlık olduğu için, konular birleştirilmiştir.

Fatih Birinci
22.07.2014, 22:27
Arladaslar simdi ben bir mac icin passkart alicam sonra almanyaya dönünce karti iade edebilirmiyim? Nolacak?

wolf_TS61
22.07.2014, 23:19
Arladaslar simdi ben bir mac icin passkart alicam sonra almanyaya dönünce karti iade edebilirmiyim? Nolacak?

Bildiğim kadarıyla Passkart, Passolig kartı olan birinin herhangi bir nedenle (kayıp,unutma,çalıntı vb.) kartının yanında bulunmaması durumunda ona verilen tek kullanımlık bir karttır. Bir maç kullanılır ve atılır. Sizin passkart alabilmeniz için her halukarda bir passolig kartınız olacaktır ve bu kart iade edilemiyor. Aslında passolig kart dediğimiz şey aktifbank ın banka kartı. Herhangi bir banka kartı geri verilemediği gibi bu da geri verilemiyor. Ancak müşteri hizmetlerini arayıp iptal edebilirsiz.

Murat'
22.07.2014, 23:34
Beyler bir sorum oalcak,

Ben Ankara'da ikamet ediyorum ve Gençlerbirliği kombinesi almak istiyorum.

Passolig kartıma hem Gençlerbirliği hem de Trabzonspor kombinesini aynı anda yüklemem mümkün müdür?

wolf_TS61
22.07.2014, 23:39
Beyler bir sorum oalcak,

Ben Ankara'da ikamet ediyorum ve Gençlerbirliği kombinesi almak istiyorum.

Passolig kartıma hem Gençlerbirliği hem de Trabzonspor kombinesini aynı anda yüklemem mümkün müdür?

Burası şu anda çok net değil diye biliyorum ama şu aşamada mümkün. İlerde Trabzonspor Kulubu sadece Trabzonspor Passolig kartı olanlar benim maçıma girebilir diye bir kısıtlama getirmek isterse ve sizin kart Genclerbirligi Passolig kart ise sıkıntı olur diye düşünüyorum ama verilmiş hakkı da kimse de elinizden alamaz ona bir çare düşünmek zorunda kalırlar bence.

kani6161
22.07.2014, 23:49
Fenerbahçede fazla gidemez passoligsiz bu senenin ortalarından passolige geçerler. Passoligsiz deplasmana gidemezler

alitemelli
23.07.2014, 09:10
http://www.passolig.com.tr/sikca-sorulan-sorular

bu linkte biraz açıklamalar mevcut.
dikkatimi çeken YILLIK e-bilet vizeleme ücreti diye bir şey var. 15 ve 25 tl olarak iki farklı ücret var ama neye göre alınıyor anlamadım.kartı alırken takımını seçebiliyorsun yada takım tutmuyorum diyorsun. takımını seçersen 15 ve 25 tlden belli bir kısmı kulübe aktarılıyor. ama deplasmanda rakip taraftar arasına girememe riski var. bunu göz önünde bulundurup takım tutmuyorum dersen bu sefer bizim kulübe para gitmiyor.
yani iki ucu şeyli değnek :)

reisoğlu61
23.07.2014, 10:42
dün burda sibel abula 2002 ve alti doganlar icin gerek olmadigini söyledi.

Anıl C
23.07.2014, 13:50
Hukumet bildigin yandasinin cebini doldurmanin derdinde

Mustafa YILMAZ
23.07.2014, 14:17
Hukumet bildigin yandasinin cebini doldurmanin derdinde

rant olduğu aşikar ama asıl sebebi bence tribünleri kontrol etme çabası zira çıkış zamanına dikkat edin gezi'den sonra tribünleri tepkisinden sonra çıktı bu lanet uygulama tamamen kontrol altına almak için yapılmış siyasi bir zamazingo dikdatörlük yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

endüstriyel futbol ruhun katili oda apayrı bir şey

bariskaratas
23.07.2014, 14:39
hele kombine verdiğin biri için neden passolig denen şeytan icadını ( kredi kartı) istersin ki?

Ahmet Kuru
23.07.2014, 14:52
bu passolig zorunlu değil mi?
fener ve gs kullanmıyorum deyip nasıl kestirip atabiliyor?

Eğer yapılıyorsa biz neden onlar gibi yapmıyoruz?

Kadir Yeter
23.07.2014, 15:17
http://img497.yukle.tc/thumbs/4257hizliresim_001.jpg

kadiryeter

Peleray
23.07.2014, 18:25
Bence de. Ama,
stadı boş görünce dışardaki taraftar bir ton laf edecek taraftara.
Avni Aker'in de son senesi.
Şike cezaları verilmedi yine senaryosu yazılmış bir ligde oynayacağız.
Herkes passolige karşı ama sıra maça gelince bunların hepsi lafta kalıyor.
Daha şimdiden %100zamlı kombineler için yok bilmem kaç bin satılmalı, satılmazsa yazıklar olsun lafları başladı.
Önce bir karar verelim, biz tepki koyacak mıyız, yoksa maç heyecanı devam mı ?
İşte bu noktada yine bölündük.
hangi konuda birleşebildik ki. avni akerin son senesi, sevdamızdan ayrı mı kalalım gibi laflar bana boş geliyor. 7 senedir tribündeyim içeride maç kaçırmadım, elimden geldiği kadar azımsanmayacak şekilde deplasmana gittim ama bu sene maçları radyodan dinleyeceğim. avrupa maçlarında passolig yok ona giderim. ne bu fişlemeye boyun eğerim ne de bu rantçılara kaynak sağlarım. az dik durabilsek kaldırılacak da zaten. 3 istanbula bağlı bu iş de aslında.
tek amaçları tribündeki olayları engellemek olsa çalık denilen holdinge gerek yok aynı sistemi kulüpler kurar para da oraya gider. bu verdikleri kartın asıl amacı kredi kartı vermiş olmak çünkü bizim milletimiz o kredini kartını kesinkez kullanır.

wolf_TS61
24.07.2014, 00:09
bu passolig zorunlu değil mi?
fener ve gs kullanmıyorum deyip nasıl kestirip atabiliyor?

Eğer yapılıyorsa biz neden onlar gibi yapmıyoruz?

Passolig zorunlu değil. Çıkarılan yasanın gerekliliklerini yerine getirmek zorunlu. Aktifbank ve Netaş ortaklığında yasa gerekliliklerini yerine getiren bir altyapı oluşturuldu ve adına Passolig denildi. Trabzonspor olarak yasa gerekliliklerini yerine getirebilecek bir altyapı kurup kendi sistemimizi kendimiz işletebiliriz. Buna hiç bir engel yok. Fenerbahçe dahil olmadı ve kendim bu işi halledeceğim dedi. Galatasaray ise Passolig kullanacak.

Burak Bıyıklı
24.07.2014, 03:05
Napacaz mecbur alacak miyiz.zaten senede bir iki kez gidebiliyoruz ancak.onu da yokusa suruyorlar

Sefer A.
24.07.2014, 03:34
Yahu yurt disindakiler ne olacak ? baslatmasinlar pasoligine de fuskiligine de haa
Bombos stadda oynariz o zaman, hele yaz aylarinda, hayret bir sey ya aktifbank maktifbank la bana ne ondan yaa istemiyorum arkadas fuzuli islerle ugrasacak zamanimiz mi var yaa kaziklamak için adam ariyorlar serefsizler
Baskan golcü molcü istemiyorum bu sorunu öyle ya da böyle çöz tamamdir hiç topçu almasan da olur yeterli benim için

Selçuk Aydın61
25.07.2014, 01:28
1maç için paso almak dokunuyor aidat ı bilet parası kadar....

irfan61
25.07.2014, 01:33
Bu saçma sapan uygulama inşallah en kısa zamanda biter.

dağlıca61
25.07.2014, 02:10
kombine sayımız malum yerlerde sürünüyorda merak ediyorum passolig kart sayımız ne kadar,bilgisi olan var mı ?.

memmedaga
25.07.2014, 02:14
kombine sayımız malum yerlerde sürünüyorda merak ediyorum passolig kart sayımız ne kadar,bilgisi olan var mı ?.

kombine passolig üzerinden alınmıyor mu ?

Peleray
25.07.2014, 02:54
almayın arkadaşlar, almazsanız trabzonspor sevginizden bşy kaybetmezsiniz. kombine parasıyla yurtdışı deplasmanı yapın daha güzel olmaz mı?
fb bu sistemi kullanmayacak, bjk aidat parasını taraftardan almayacak gs de durum ne bilmiyorum

brnclhn
25.07.2014, 18:20
ya şu demiroren ve yanındaki mahlukatlar topluluğu türkiyenin futbolda gerilemesi için elinden geleni yapıyolar...böle bi federasyon tarihte görülmedi görülemez de...ulan tribünleri boşalttığı yetmediği gibi daha da azalması için elinden geleni yapıyo...seyircisiz cezaları güya azalttı ama hala çok ağır cezalar maçlar hep seyircisiz oluyo ve olacak yine... bi de üstüne şu passolig saçmalığı !!!!ulan şerefsizler sonra bu millet niye maça gitmiyo diye afkururlar..bunun yaşlısı var, çocuğu var, kadını var bunlar nası uğraşşın senede bi kere gitcek maça kart mı çııkarmakla uğraşır? ona da gitmezler bi kombinesi olanlar gelir maça artık...bunun sayesinde yine boş tribünlere oynarız bu sene, iyi halt ettiniz şike federasyonu, o passoligi ben alcam ama hakkımı helal etmiyorum bunlara...

AhmetG.
25.07.2014, 19:17
Şu zımbırtı kartı almama ihtimalimiz yok demi bu sene. Kesin olarak klüp kabul etti mi bu kart üstünden biletleri satacağını.

bjk güzel uygulama yapmış kart aidatını almayarak bizimde benzer kampanya yapmamız lazım.

Yavuz Bektaş
25.07.2014, 22:04
Kulüp aktif bank ile yilligi 1 milyon 680 bin TL olmak uzere 5 yıllık sozlesme imzalamis passolig için yani maclara gitmek isteyen paşa pasa passolig alacak mecburen

Sibel
25.07.2014, 22:59
Passolig meraklısı olan da varmış.

erolizmts
25.07.2014, 23:12
ya şu demiroren ve yanındaki mahlukatlar topluluğu türkiyenin futbolda gerilemesi için elinden geleni yapıyolar...böle bi federasyon tarihte görülmedi görülemez de...ulan tribünleri boşalttığı yetmediği gibi daha da azalması için elinden geleni yapıyo...seyircisiz cezaları güya azalttı ama hala çok ağır cezalar maçlar hep seyircisiz oluyo ve olacak yine... bi de üstüne şu passolig saçmalığı !!!!ulan şerefsizler sonra bu millet niye maça gitmiyo diye afkururlar..bunun yaşlısı var, çocuğu var, kadını var bunlar nası uğraşşın senede bi kere gitcek maça kart mı çııkarmakla uğraşır? ona da gitmezler bi kombinesi olanlar gelir maça artık...bunun sayesinde yine boş tribünlere oynarız bu sene, iyi halt ettiniz şike federasyonu, o passoligi ben alcam ama hakkımı helal etmiyorum bunlara...

Proje Demirören'in değil Tayyip'in projesidir. TFF sadece kendisine emredileni yapıyor. Proje'den kasasını dolduracak olan da Akp'nin para kasası Çalık holding'in Aktifbank'ıdır. Yani paralar Akp'nin finansmanı olan holding'e gidiyor. Nasıl olsa eninde sonunda bu passolig kartı alınacak diyorlar. Olur da kediler trafolara girmez elektrikler kesilmezse, zamanı gelince ülkeden ilk tüyeceklere gidecek Türk futbolundan akan paralar. Tabi birilerinin de gemicikleri ve eritemedikleri paralarla alınan villalarının sayısını artıracak.

dağlıca61
25.07.2014, 23:17
kombine passolig üzerinden alınmıyor mu ?

her passolig kartı olan kombine almak zorunda değil ama kombine almak için passolig kartı gerekli

dağlıca61
25.07.2014, 23:23
almayın arkadaşlar, almazsanız trabzonspor sevginizden bşy kaybetmezsiniz. kombine parasıyla yurtdışı deplasmanı yapın daha güzel olmaz mı?
fb bu sistemi kullanmayacak, bjk aidat parasını taraftardan almayacak gs de durum ne bilmiyorum

fb bu sistemi kullanmayacak ama her maç için 100 bin tl para cezası ödeyecek,sistemi uygulayana kadar

Sefer A.
25.07.2014, 23:39
Eger niyetiniz baskaysa, güvenlikten önce para ve karsa, ALLAH belânizi versin ey bu uygulamayi çikarlari ugruna para ugruna çikaranlar
Rezalet
Yilda 1 2 kere Avni Aker'e gidiyoruz, onu da zehir edecekler, serefsiz pislikler

Sacit
26.07.2014, 00:00
Vay be !

Artık maça gidemeyecez demek..
Bu günleri de gördük..

Adem Akyüz'
26.07.2014, 00:04
Avni Aker'deki son senemiz, belki de benim Trabzon'daki son senem.. Yani en çok maça gitmek isteyeceğim sezon bu passolig yüzünden hiçbir maça gidemeyeceğim.. Vay be :(

F. Yıldırım
26.07.2014, 00:53
Lig'te en az kombine satan 2. takımız. Iyi hoş bu yönetim ve tff futbolun başında olduğu sürece Trabzon'daki taraftarlara hak vermiyor değilim.

Kemal Öztel
26.07.2014, 03:15
Passolig satışı 110 bine ulaştı
Galatasaraylı 31 bin 272, Beşiktaşlı 30 bin 924 ve Balıkesirsporlu 5 bin 669 kişi Passolig kartı aldı. - Süper Lig

Fanatik'in bugunki haberinden aldım.Anlaşılan bu uygulama en çok bize zarar verecek..

Sefer A.
26.07.2014, 05:55
Sayilari bosverelim
Tepkmizi koyalim
ligtv iptal olayi gibi, passolige hayir diyelim, enayi yerine kondugumuz yeter
Güvenlik önlemleri de hikaye basariz gireriz stada, yönetim de çözüm aramak için mecbur kipirdanir harekete geçer
Tabi umurlarinda da olmayabilir, belli olmaz, biz adam gibi tepkimizi koyalim da hele...

Sefa
26.07.2014, 06:05
Ortada büyük bir vurgun var ve tüm kulüpler çanak tutmuş durumda..

Bu işin iptal olma oranı ile mevcut sistemin yıkılma oranını aynı görüyorum..

brnclhn
26.07.2014, 14:17
Proje Demirören'in değil Tayyip'in projesidir. TFF sadece kendisine emredileni yapıyor. Proje'den kasasını dolduracak olan da Akp'nin para kasası Çalık holding'in Aktifbank'ıdır. Yani paralar Akp'nin finansmanı olan holding'e gidiyor. Nasıl olsa eninde sonunda bu passolig kartı alınacak diyorlar. Olur da kediler trafolara girmez elektrikler kesilmezse, zamanı gelince ülkeden ilk tüyeceklere gidecek Türk futbolundan akan paralar. Tabi birilerinin de gemicikleri ve eritemedikleri paralarla alınan villalarının sayısını artıracak.

zaten birilerinin burdan köşeyi döneceği o kadar aşikar ki....ve bunun da hangi kurum veya kuruluşun sempatizanı veya adamı olduğunu türkiye biliyor ama herkes niyeyse susmaya devam ediyor...

Ahmet Kuru
26.07.2014, 16:25
Passolij açıklama yapmış, geçen gün tv de altyazı geçiyordu. bu zamana kadar 110.000 adet kart satmışlar...
Sezon başlayana kadar bu rakam 200.000 olur herhalde.

Mustafa ÖZDEMİR
30.07.2014, 20:41
boş tribünlere hazır olalım.acı ama gerçek...

eren_61
31.07.2014, 10:49
3. hafta oynanacak olan başakşehir maçına gitmek için illaki passolig mi alıcam. ben almadım almayıda düşünmüyorum. maça nasıl gidicez?

Yiğit Gayretli
31.07.2014, 10:55
Bence temel hak ve özgürlüklere aykırı. Kapsamlı bir dava ile tarih olur bu uygulama.

Cengiz Çubukcu
31.07.2014, 14:06
bence doğru bir uygulama, kendi adıma almayı düşünüyorum..3. hafta maça da gideceğim...

Murat Altun
31.07.2014, 15:57
deplasman maçlarına giderken de passolig lazım mı ?

bahadır2561
31.07.2014, 16:09
deplasman maçlarına giderken de passolig lazım mı ?

Evet.
Boyle sacma bi uygulama gormedim

Murat Altun
31.07.2014, 16:11
Evet.
Boyle sacma bi uygulama gormedim
Bu saçmalığı çıkartanlara twitterda söveceğim zira burada yasak :)

Cengiz Çubukcu
01.08.2014, 07:49
bu sabah itibariyle başvurumu yaptım, 3. hafta başakşehir maçını iple çekiyorum...

Muhammed Ayaz
01.08.2014, 08:19
başvurumu yaptım 3. hafta başakşehir maçındayım :)

passsolig kartını aldıktan sonra stadyuma giriş yapabilirmiyiz yoksa aynı zamanda karta başka bir ödeme yüklememiz gerekiyor mu ?

bariskaratas
01.08.2014, 11:02
Eger niyetiniz baskaysa, güvenlikten önce para ve karsa, ALLAH belânizi versin ey bu uygulamayi çikarlari ugruna para ugruna çikaranlar
Rezalet
Yilda 1 2 kere Avni Aker'e gidiyoruz, onu da zehir edecekler, serefsiz pislikler

amaç para ya da kar olmasa neden kredi kartı ya da banka kartı yapsınlar?
taraftar kart gibi kart çıkartırsın tc no ile. Herkesin resmi olur. kontrol edersin vs. Ama kredi kartı çıkardın mı elinde saatli bomba.
sana her türlü kazığı yedirirler kredi kartıyla.

bariskaratas
01.08.2014, 11:06
bence doğru bir uygulama, kendi adıma almayı düşünüyorum..3. hafta maça da gideceğim...

neresi doğru anlamadım?
maça gitmek için illa kredi kartı mı almak zorundayım?
çocuğuma, yurt dışından gelen yakınlara, yabancı misafire vs kredi kartı mı almak zorundayım?
neresi doğru anlamadım?
güvenlik içinse bunu insanları bankaya bağlamadan da yaparsın.
futbol da rant oldu artık tamamen. kimse almasın gitmesin maça.
tepki böyle olur şikeye, ırkıçılığa, dopinge, ranta.

Cengiz Çubukcu
01.08.2014, 11:15
neresi doğru anlamadım?
maça gitmek için illa kredi kartı mı almak zorundayım?
çocuğuma, yurt dışından gelen yakınlara, yabancı misafire vs kredi kartı mı almak zorundayım?
neresi doğru anlamadım?
güvenlik içinse bunu insanları bankaya bağlamadan da yaparsın.
futbol da rant oldu artık tamamen. kimse almasın gitmesin maça.
tepki böyle olur şikeye, ırkıçılığa, dopinge, ranta.

futbol eşittir terörü eğer bu uygulama bitirecekse sonuna kadar destekliyorum, bugüne kadar ülkemizde ne yapılırsa yapılsın bir türlü sporda şiddetin önüne geçilemedi...bu uygulamadan sonra çocuğumla rahat rahat maçlara gidip takımımı destekleyebileceğim..

aşağıdaki yazılanlara kim hayır diyebilir?

14 Nisan 2014 tarihi itibariyle uygulanmaya başlanan yeni yasal düzenleme ile kağıt biletler yerini PASSOLİG Kartlar'ına bıraktı, maçlara artık sadece PASSOLİG Kart ile girilmekte. Kartlandırmanın başlamasıyla basılı bilet derdi sona erdi, maçlar elektronik biletlere tanımlanarak müsabakalara çok daha hızlı bir şekilde, beklemeden girmek artık mümkün.

PASSOLİG Kart sahibi olan sporseverlerin maç biletleri, kartlarına otomatik olarak yükleniyor. Kombine biletler de artık PASSOLİG Kartlar'ına tanımlanıyor. Satın alınan maçın bilgisi, tüm detaylarıyla kart sahibinin e-posta adresine ve cep telefonuna gönderiliyor. Ayrıca kart sahipleri maç günleri stadyumlarda konumladırılan el terminalleri aracılığıyla bilet bilgilerinin yazılı çıktısını alabiliyor. Kart sahipleri yükledikleri maça ilişkin her türlü detaylı bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyor.

Taraftarların PASSOLİG Kart ile kazandıkları avantajlar yalnızca futbol müsabakaları ile sınırlı kalmıyor. Anlaşmalı şehirlerdeki toplu taşıma araçlarında ulaşım kartı olarak kullanılabilen PASSOLİG Kartlar'la kişiye özel kampanyalardan da yararlanılabiliyor. Ayrıca isteyen taraftarlar PASSOLİG Kart’larını kredi kartı olarak da tercih edebiliyor.

bariskaratas
01.08.2014, 11:25
futbol eşittir terörü eğer bu uygulama bitirecekse sonuna kadar destekliyorum, bugüne kadar ülkemizde ne yapılırsa yapılsın bir türlü sporda şiddetin önüne geçilemedi...bu uygulamadan sonra çocuğumla rahat rahat maçlara gidip takımımı destekleyebileceğim..

14 Nisan 2014 tarihi itibariyle uygulanmaya başlanan yeni yasal düzenleme ile kağıt biletler yerini PASSOLİG Kartlar'ına bıraktı, maçlara artık sadece PASSOLİG Kart ile girilmekte. Kartlandırmanın başlamasıyla basılı bilet derdi sona erdi, maçlar elektronik biletlere tanımlanarak müsabakalara çok daha hızlı bir şekilde, beklemeden girmek artık mümkün.

PASSOLİG Kart sahibi olan sporseverlerin maç biletleri, kartlarına otomatik olarak yükleniyor. Kombine biletler de artık PASSOLİG Kartlar'ına tanımlanıyor. Satın alınan maçın bilgisi, tüm detaylarıyla kart sahibinin e-posta adresine ve cep telefonuna gönderiliyor. Ayrıca kart sahipleri maç günleri stadyumlarda konumladırılan el terminalleri aracılığıyla bilet bilgilerinin yazılı çıktısını alabiliyor. Kart sahipleri yükledikleri maça ilişkin her türlü detaylı bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyor.

Taraftarların PASSOLİG Kart ile kazandıkları avantajlar yalnızca futbol müsabakaları ile sınırlı kalmıyor. Anlaşmalı şehirlerdeki toplu taşıma araçlarında ulaşım kartı olarak kullanılabilen PASSOLİG Kartlar'la kişiye özel kampanyalardan da yararlanılabiliyor. Ayrıca isteyen taraftarlar PASSOLİG Kart’larını kredi kartı olarak da tercih edebiliyor.

Ben ne yazdım Cengiz Bey. Bunu insanları bankaya bağlamadan yapacaksın.
İnsanları bankaya bağlamak da rant terörü ki, futbol terörü dediğiniz rant terörü yanında çok sönük kalır.
TFF kendisi bir kart çıkarsaydı. Her taraftar o kartı alsaydı? Bankaya, ranta işi bağlamadan. Yukarda yazılanları ve daha fazlası da eklenirdi.
Futbol terörü yaratılmak istenen korku. Yoksa futbol bitmiş artık ülkede. Git amatör kümede maç seyret çok daha güzel. Futbol artık rant, şike, iddaa ile iyice spor olmaktan çıkmış. Çocukla maça gitme zevki eskilerde kaldı.

Cengiz Çubukcu
01.08.2014, 11:32
İnsanları bankaya bağlamak da rant terörü ki, futbol terörü dediğiniz rant terörü yanında çok sönük kalır.
TFF kendisi bir kart çıkarsaydı. Her taraftar o kartı alsaydı? Bankaya, ranta işi bağlamadan. Yukarda yazılanları ve daha fazlası da eklenirdi.
Futbol terörü yaratılmak istenen korku. Yoksa futbol bitmiş artık ülkede. Git amatör kümede maç seyret çok daha güzel. Futbol artık rant, şike, iddaa ile iyice spor olmaktan çıkmış. Çocukla maça gitme zevki eskilerde kaldı.

uygulamada aksaklıklar olduğu çok net, mutlaka ilerleyen vakitlerde bu düzeltilecektir...amatör kümede maç izliyor musunuz bilmiyorum ama futbol terörü esas oralarda kol geziyor...

iyattara
01.08.2014, 11:34

Abi bildiğim kadarıyla kart çeşitlerinden biri banka hesabından bağımız kullanılabilen bir kart. "Passolig Cüzdan Ön Ödemeli Kart" diye bir şey var akbil tarzı yükleyip kullanılabiliyor anladığım kadarıyla. Açıklamasını şöyle yapmışlar. Tabi yıllık aydat ıvır zıvır yine var.

PASSOLİG Cüzdan Ön Ödemeli Kart bir stadyum giriş kartından daha fazlasını size sunar. PASSOLİG Cüzdan Ön Ödemeli Kart ile hem nakit taşıma derdinden kurtulursunuz hem de alışverişlerinizi güvenle yapar, anlaşmalı illerde ulaşımda kullanabilirsiniz. Üstelik tüm alışverişlerinizde taraftarı olduğunuz takıma maddi destek sağlarsınız.

PASSOLİG Cüzdan Ön Ödemeli Kart herhangi bir hesaba bağlı banka kartı değildir. Kartınızı alışverişlerde kullanmak için bakiye yüklemeniz gerekmektedir. Maç biletinizi alırken kartınıza bakiye yüklemeyi unutmayınız.

alitemelli
01.08.2014, 11:36

ne yani yıllık aidatını ödeyebilip ödeyemeceğini sorgulayan adam terörist , parası olan adam iyilik meleği. bu mu demek oluyo bu ?
tabi canım parası olan adam küfür etmez , sahaya madde atmaz. tabi canım çok mantıklı çoook

Ceyhun Dündar
01.08.2014, 11:43
Zaten yılda 1 maca tas catlasın artık 2 maca seyirci aliyorlar.
Mac biletleri zaten Trabzonlu oldugumuz için fahiş fiyattan satılıyor.
Bi de utanmadan yıllık 25 tl istiyorlar.
Bu resmen haraç kesmektir.
Allaha şükür maddi hiçbir sorunum yok ama böyle sisteme karşıyım arkadaş,bu sistem italyada denendi 1 sene sonra kaldırıldı,bizde de böyle olacak eminim.
istanbulda ortalamalar 20 bine bizde 3-5 bine düşer futbol diye birşey kalmaz.
Not: Şuan başvuru için girip yıllık ibaresini görünce bunları yazdım.
Yoksa başvuru yapacaktım.

bariskaratas
01.08.2014, 11:43
uygulamada aksaklıklar olduğu çok net, mutlaka ilerleyen vakitlerde bu düzeltilecektir...amatör kümede maç izliyor musunuz bilmiyorum ama futbol terörü esas oralarda kol geziyor...

evet maalesef bizde futbolda eğitim sıfır olduğu için serseriler oynuyor.
rakiple hakemle kavga çıkartanlar çok. ama hiç değilse insanların paralarını emmek için yapılan rant işlerinden daha saf.
trabzon lisesi takımında eskiden oynaların derse girdiğini gören olmazdı.
heralde aynıdır her yerde hala
ama yurt dışında gelişmiş ülkeler de sporcu olmak için üniversiteye gitmen gerek. onun için de derslerinin iyi olması gerek vs.
ah ahh hayal işte ama bekliyoruz birgün.

bariskaratas
01.08.2014, 11:45
ne yani yıllık aidatını ödeyebilip ödeyemeceğini sorgulayan adam terörist , parası olan adam iyilik meleği. bu mu demek oluyo bu ?
tabi canım parası olan adam küfür etmez , sahaya madde atmaz. tabi canım çok mantıklı çoook

orası ayrı işte.
gs-fb maçında rakı şisesi locadan atıldı. hangi loca olduğu belli. 200 küsur kamera var.
ne oldu? hiç

bariskaratas
01.08.2014, 11:46
Abi bildiğim kadarıyla kart çeşitlerinden biri banka hesabından bağımız kullanılabilen bir kart. "Passolig Cüzdan Ön Ödemeli Kart" diye bir şey var akbil tarzı yükleyip kullanılabiliyor anladığım kadarıyla. Açıklamasını şöyle yapmışlar. Tabi yıllık aydat ıvır zıvır yine var.

PASSOLİG Cüzdan Ön Ödemeli Kart bir stadyum giriş kartından daha fazlasını size sunar. PASSOLİG Cüzdan Ön Ödemeli Kart ile hem nakit taşıma derdinden kurtulursunuz hem de alışverişlerinizi güvenle yapar, anlaşmalı illerde ulaşımda kullanabilirsiniz. Üstelik tüm alışverişlerinizde taraftarı olduğunuz takıma maddi destek sağlarsınız.

PASSOLİG Cüzdan Ön Ödemeli Kart herhangi bir hesaba bağlı banka kartı değildir. Kartınızı alışverişlerde kullanmak için bakiye yüklemeniz gerekmektedir. Maç biletinizi alırken kartınıza bakiye yüklemeyi unutmayınız.

bunu galiba sonradan çıkardılar. tepki olunca. işe yarıyor işte tepkiler. :D
ilk baktığımda yoktu bu . bu iyi o zaman :)

Cengiz Çubukcu
01.08.2014, 11:50
arkadaşlar şiddet , küfür nasıl önlenecek? var mı önerisi olan?

Ceyhun Dündar
01.08.2014, 12:06

Abi sehrin en dandik yerinde bile mobeseler var tribunlere koy kameraları kim şiddet uyguladıysa cek al ama duzgun ceza ver.
bjk kasımpasa macında sahaya atlayıp fernandese dalan adamı 2 mac sonra tribunde gorursek bu passolig falanda tras olur.

bariskaratas
01.08.2014, 12:08
Abi sehrin en dandik yerinde bile mobeseler var tribunlere koy kameraları kim şiddet uyguladıysa cek al ama duzgun ceza ver.
bjk kasımpasa macında sahaya atlayıp fernandese dalan adamı 2 mac sonra tribunde gorursek bu passolig falanda tras olur.

ya adam locadan attı rakı şisesini. kim olduğunu herkes biliyor.
volkitolkinin ayağının dibine düştü. sevmeyiz etmeyiz ama kafaya gelse adam ölmüştü.
olan hiç.

Yiğit Gayretli
01.08.2014, 12:11

Banka kartıyla önlenemeyeceği kesin Cengiz abi.

Ceyhun Dündar
01.08.2014, 12:20
ya adam locadan attı rakı şisesini. kim olduğunu herkes biliyor.
volkitolkinin ayağının dibine düştü. sevmeyiz etmeyiz ama kafaya gelse adam ölmüştü.
olan hiç.

aynı stadda bir cocugun da kafasına geldi yogun bakımda yattı gunlerce.

Cengiz Çubukcu
01.08.2014, 12:29
Banka kartıyla önlenemeyeceği kesin Cengiz abi.

Yiğit senin önerin ne? arkadaşlar durum tespiti değil sizden çözüm önerisi bekliyorum ....

Cengiz Çubukcu
01.08.2014, 12:36
passolig iletişim hattını aradım, ''Trabzonspor taraftarıyım , seneye passolig kartımla başka takımların maçını izleyebilir miyim '' dedim, cevap ''eğer evsahibi kulüp izin verirse izleyebilirsiniz'' oldu...kısacası kuralı esnetmişler...

Yiğit Gayretli
01.08.2014, 12:53
Yiğit senin önerin ne? arkadaşlar durum tespiti değil sizden çözüm önerisi bekliyorum ....

Ben spor yöneticisi, sosyolog vs değilim abi. Ama maça gitmek için aidat ödemek de istemiyorum.

Maça veya herhangi bir organizasyona gitmek benim özgürlüğüm. Hiçbir bankaya kayıt açmak zorunda değilim bunun için. Hele yurt dışındaki bir insan hiç değil.

bariskaratas
01.08.2014, 12:56

kart çıkartılsın. buna itirazım yok.
ama bunu bir banka ile ilişkilendirmek seyirciyi iyice yolmanın yeni yolu.
tff özel uçaklara gezmeye ayırdığı paranın yarısına yapsın bir kart.
hatta 5-10 tl alsın ilk kart ücreti olarak.
neyse geçti artık ama bunlardan. bu öneriyi konuşmanın manası yok.
sırf tff ve banka para kazansın diye kluplere de birazcık verilip bu yol seçilmiş.

Cengiz Çubukcu
01.08.2014, 13:50
Problem bursa başlıyor zaten yiğit, biz maça özgürce gitmek istiyoruz ama birileri şiddete başvurarak bizim bu özgürlüğümüzü elimizden alıyor...ben bu uygulamanın beleşçi tribün gruplarını da engelleyeceği için kısmen başarılı olacağını duşunuyorum

iyattara
01.08.2014, 13:51
passolig iletişim hattını aradım, ''Trabzonspor taraftarıyım , seneye passolig kartımla başka takımların maçını izleyebilir miyim '' dedim, cevap ''eğer evsahibi kulüp izin verirse izleyebilirsiniz'' oldu...kısacası kuralı esnetmişler...

Bu konuda ilginç bir durum var. Takım tutmuyorum diyip kart alınca ne olacak? Maddi açıdan daha uygun. Hem de Trabzonspor taraftarına yasaklanan maçlar olabilir, mesela deplasman cezası alırsak bizim kartlarla o maçlara girilmez ama takım tutmuyorum diyip alınan kartlarla girilebilir gibi gözüküyor.
Bu takım tutmuyorum diye alınan kart normalde maddi manevi daha mantıklı duruyor. Sadece kulüp para kazanamıyor anladığım kadarıyla.
Ben kart almayı düşünüyorum mecburiyetten. Ama bizim kartımızı mı alsam takım tutmuyorum diyip mi kart alsam kararsızım açıkçası.

Ceyhun Dündar
01.08.2014, 14:39
Bu konuda ilginç bir durum var. Takım tutmuyorum diyip kart alınca ne olacak? Maddi açıdan daha uygun. Hem de Trabzonspor taraftarına yasaklanan maçlar olabilir, mesela deplasman cezası alırsak bizim kartlarla o maçlara girilmez ama takım tutmuyorum diyip alınan kartlarla girilebilir gibi gözüküyor.
Bu takım tutmuyorum diye alınan kart normalde maddi manevi daha mantıklı duruyor. Sadece kulüp para kazanamıyor anladığım kadarıyla.
Ben kart almayı düşünüyorum mecburiyetten. Ama bizim kartımızı mı alsam takım tutmuyorum diyip mi kart alsam kararsızım açıkçası.

Sanırım takım belirtirsek para takıma gidiyor.25 tl nin bir kısmı.
Belirtmezsek direk federasyona.
Takım belirtmeyip sonra hiçbir maça gidememe durumuda olabilir.
Takım ben takım tutmayan istemiyorum derse!..

iyattara
01.08.2014, 14:52
Sanırım takım belirtirsek para takıma gidiyor.25 tl nin bir kısmı.
Belirtmezsek direk federasyona.
Takım belirtmeyip sonra hiçbir maça gidememe durumuda olabilir.
Takım ben takım tutmayan istemiyorum derse!..

Doğru diyorsun olabilir. Bizimkilerde kulüp para kazansın diye sadece Trabzonspor'un kartını alanlar girebilir filan derse ortada kalabiliriz. Ama öteki türlü adım gibi eminim bir ceza filan yedik diyelim kasımpaşa başakşehir maçlarında filan, ev sahibi tarafına da giremeyiz bizim kartlarla ama tarafsızları alırlar gibi geliyor. Biraz daha netleşirse bu konu ona göre alıcam bende.

alitemelli
01.08.2014, 17:42
belki bilgi olarak işe yarayabilir. başvuru formundan sonra hangi kartı seçeceğini soruyor. kartları tanıtıyo bi bakıma.

3. Kart ve Takım Seçimi Yapınız
Kart tipleri arasından tercihinizi yapınız. Sonrasında taraftarı olduğunuz takım veya diğer takım kartları arasından dilediğinizi seçiniz.
PASSOLİG Kredi Kartı. Kredi kartı limiti dahilinde alışveriş ve nakit çekim işlemleri yapabileceğim, maç bileti alabileceğim, harcamalarımla kulübüme katkı sağlayacağım, anlaşmalı şehirlerde ulaşımda kullanılabileceğim bir PASSOLİG Kredi Kartı istiyorum. (Yıllık 25 TL)

PASSOLİG Banka Kartı. Hesabımdaki parayı kullanarak alışveriş yapabileceğim, 7/24 hesabımdaki paraya ulaşabileceğim , maç bileti alıp, anlaşmalı şehirlerde ulaşımda da kullanabileceğim bir PASSOLİG Banka Kartı istiyorum. (Yıllık 25 TL)

PASSOLİG Cüzdan Ön Ödemeli Kart. 18 yaşın altındayım veya sadece para yükleyerek bilet satın alabileceğim ve belirli işlemleri yapabileceğim, anlaşmalı şehirlerde ulaşımda da kullanabileceğim bir PASSOLİG Cüzdan Ön Ödemeli Kart istiyorum. (Yıllık 25 TL)

Muhammet YILMAZ
01.08.2014, 17:52
belki bilgi olarak işe yarayabilir. başvuru formundan sonra hangi kartı seçeceğini soruyor. kartları tanıtıyo bi bakıma.

3. Kart ve Takım Seçimi Yapınız
Kart tipleri arasından tercihinizi yapınız. Sonrasında taraftarı olduğunuz takım veya diğer takım kartları arasından dilediğinizi seçiniz.
PASSOLİG Kredi Kartı. Kredi kartı limiti dahilinde alışveriş ve nakit çekim işlemleri yapabileceğim, maç bileti alabileceğim, harcamalarımla kulübüme katkı sağlayacağım, anlaşmalı şehirlerde ulaşımda kullanılabileceğim bir PASSOLİG Kredi Kartı istiyorum. (Yıllık 25 TL)

PASSOLİG Banka Kartı. Hesabımdaki parayı kullanarak alışveriş yapabileceğim, 7/24 hesabımdaki paraya ulaşabileceğim , maç bileti alıp, anlaşmalı şehirlerde ulaşımda da kullanabileceğim bir PASSOLİG Banka Kartı istiyorum. (Yıllık 25 TL)

PASSOLİG Cüzdan Ön Ödemeli Kart. 18 yaşın altındayım veya sadece para yükleyerek bilet satın alabileceğim ve belirli işlemleri yapabileceğim, anlaşmalı şehirlerde ulaşımda da kullanabileceğim bir PASSOLİG Cüzdan Ön Ödemeli Kart istiyorum. (Yıllık 25 TL)

Başvurumumu yaptım bekliyorum :cool:

AhmetG.
01.08.2014, 23:11
Avrupa maçlarına girmek için bu kart geçerli mi acaba. Yoksa satışı başka türlü mü yapılacak.

Üstte ki yorumlara katılıyorum. Madem güvenlik vs sağlayacak diyor kart için neden banka ile ilişkilendiriyorsun olayı. Rant her yerde.

Sefer A.
02.08.2014, 05:06
amaç para ya da kar olmasa neden kredi kartı ya da banka kartı yapsınlar?
taraftar kart gibi kart çıkartırsın tc no ile. Herkesin resmi olur. kontrol edersin vs. Ama kredi kartı çıkardın mı elinde saatli bomba.
sana her türlü kazığı yedirirler kredi kartıyla.

Aynen bu kart olaylari kazigin habercisidir her zaman
Ben acayip karsiyim bunlara, öyle ki, kredi kartim bile yok sadece para çekme kartim var, tamam yanimda her zaman az çok para bulundurmaliyim kartla ödeme yapamiyorum ama olsun, kart cart part ne bu yaa, sonra borçlan sonra her ay kesinti oydu buydu suydu, gerek yok
hele bu passolig meselesi beni aglatacak resmen yaa, ben o stada passoligsiz girmenin çaresini bulmaliyim arkadas.....

Çakıroğlu İhsan
02.08.2014, 05:15
Edit..

Peleray
02.08.2014, 07:27
adam dozer cemil demiş şenol güneş demiş ama passolige başvuru yapmış o da güzel keşke o insanları biraz anlasaydınız da öyle sevseydiniz trabzonsporu. girmeyin 1 sene stada arkadaş maç günleri stadın etrafında olun illa o heyecanı yaşamak istiyorsanız.
bursa, karşıyaka taraftarının bildirilerini bulun okuyun.

Cengiz Çubukcu
02.08.2014, 09:51
Bu başlığın canlanması ne yazık ki 2 transfere bakar :) lig başlasın görüşürüz...

Yasin T.
02.08.2014, 11:14
adam dozer cemil demiş şenol güneş demiş ama passolige başvuru yapmış o da güzel keşke o insanları biraz anlasaydınız da öyle sevseydiniz trabzonsporu. girmeyin 1 sene stada arkadaş maç günleri stadın etrafında olun illa o heyecanı yaşamak istiyorsanız.
bursa, karşıyaka taraftarının bildirilerini bulun okuyun.

Gerçekten şu sisteme lanet olsun. Birileri cebine indirecek diye çektiğimiz eziyete bak. Ben de bu passolig konusunda çok kararsızım. Üç senedir Trabzon'dayım kaçırdığım maç sayısı üç veya dörttür. Almayayım diyorum ama Trabzonsporsuz da nasıl yaparım onu da bilmiyorum.

erolizmts
03.08.2014, 16:11

Eğitim/eğitimli insan.
O da bizde mevcut değil. Eğitim sistemine bakınca yakın gelecekte de zor görünüyor.

Passolig kartının amacı da futbolda şiddeti önlemek değil. Amaç ticari vurgun ve Akp'ye sermaye aktarmak. Sonuçta bu kart için ihale yapılıp yapılmadığı bilinmiyor. Hangi şirketler, hangi bankalar bu iş için ihaleye çağrılmış mesela, var mı bilgisi olan? Ben güvenilir bir kaynak pek bulamadım. Hani ben Aktifbank'ın bu derece işin içine girebilecek kapasitesi, sermayesi, birikimi var mıydı da bu işe girebildi onu dahi bilmiyorum. Kaç şubesi var bu bankanın bilen var mı? Diğer yandan sistem hakkında kamuoyu, kulüpler, taraftarlardan görüşler alınmış mı? Madem amaç şiddeti önlemek, bunun için yaptıkları bir çalışma olmuş mu? Üniversitelerden, hocalardan, spor yazarlarından görüş alınmış mı? Yani sormuşlar mı biz bu sistemi getiriyoruz nasıl olur diye? Yoksa dikte mi etmişler? Evet, dikte ettiler. Zorla alacaksınız diyorlar. Çünkü dertleri, dinleri imanları para. O bankaya borçlanacaksın arkadaş diyorlar. Yılda 1 maç izleyecek olsan dahi o kartı alacaksın. Alternatifim yok deyip vurguna boyun eğeceksin. Aslında boykot bu adamları yola getirirdi ama biz henüz o kültüre o eğitime ve bilince sahip bir millet değiliz.

Ali Can
03.08.2014, 16:15
Ligin açılmasına yakın passolige karşı durulan tavır azalacaktır. sanırım dönüş yok bu işten.

Çakıroğlu İhsan
03.08.2014, 16:49
Beyler takim tutmuyorum secenegini isaretlesem her takimin macina gidebilir miiym?

Çakıroğlu İhsan
03.08.2014, 16:53
2mac icin passolig mi cikaricaz

Alihan Ertürk
04.08.2014, 03:05
Takım Tutmuyorum / kısmını seçince diğer takımların maçlarına da gidebilecek miyiz? Sistemi pek bilmiyorum ama Trabzonspor'u seçersek sadece Trabzonspor maçlarına gidebiliyorduk heralde ?

Murat Engin Akyüz
04.08.2014, 15:32
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=16072#Icerik

Yonetim bir adım atmış oldu.

Murat'
04.08.2014, 15:39
Takım Tutmuyorum / kısmını seçince diğer takımların maçlarına da gidebilecek miyiz? Sistemi pek bilmiyorum ama Trabzonspor'u seçersek sadece Trabzonspor maçlarına gidebiliyorduk heralde ?

Ben üzülerek takım tutmuyorum seçeneğini işaretledim, Ankara'da olduğum için ara sıra Gençlerbirliği'nin maçlarına gidiyorum, bu maçlara gitmeye devam etmek istediğim için kartımı o şekilde aldım. Takımların ilerde bu konularda şu-bu takımın passoligine sahip kişilere satış yapmıyoruz gibi bir politikası olabilir, belki takım tutmuyorum şeklindeki passolige bile bilet satmazlar, bunların işi hiç belli olmaz. Neyin ne olduğunu bilmeden aldık kartı, hayırlısı bakalım.

Takım tutmuyorum şekilndeki kartlara kombine yükleniyor mu acaba, benim en çok merak ettiğim bu.

Murat Engin Akyüz
05.08.2014, 13:55
Kombine satışları ne durumda bilen var mı?

DeAgLeMaNyAq
05.08.2014, 16:00

Passolig yöneticilerin söylediğine göre bir takıma ait kartınız olsa da başka maçlara girebileceksiniz. Yani onların söylemine göre ilk günlerde ortaya atılan her maça gitmek için takımsız passolig kartı almak gerekmiyor. Ama bunun uygulama şekli biraz soru işareti insiyatifi de biraz kulüplere bırakılmış gibi. İstanbul takımlarının diğer takımlı passolig kartlılara bilet satmama hakkı var ama seyirci kaybı olmasın diye bunu uygulamayabilirler. Daha önceleri taraftar kart uygulamasında olduğu gibi ilk başta kulübe ait passoligleri olanlara bilet satışı olacağı, kalan bilet olduğu takdirde diğer passolig kartlı kişilere de satış yapılacağı söyleniyordu. Bunun yanında bir de bilet transfer olayı var ki buna da kulüpler karışamıyor. Yani sen de Trabzonspor kartı var. Bursaspor da sadece Bursaspor'lu passolig kartlılara bilet satacağını duyurdu. Bu durumda Bursaspor passolig kartlı biri üzerinden bileti alıp kendi passolig kartına bileti aktarabiliyorsun...

Adem Akyüz'
05.08.2014, 16:50
Avrupa Ligi maçlarında bu kart geçerli mi?

Yiğit Gayretli
05.08.2014, 17:20

Hayır bu TFF'nin uygulaması.

Adem Akyüz'
05.08.2014, 17:28
Hayır bu TFF'nin uygulaması.

İyi o zaman. Bu sene bir kaç maça gidebileceğim demekki :)

DeAgLeMaNyAq
05.08.2014, 17:52

Geçerli ancak şart değil...

Alihan Ertürk
05.08.2014, 22:42
Cevap için teşekkürler. Ben yine de her ihtimale karşı takım tutmuyorum kısmını işaretleyip TFF logolu karta başvurdum diğer maçlara da giderim.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
06.08.2014, 05:00
Ne biçim çelişkilere gark ettiler durup dururken insanları...

hayat61
07.08.2014, 20:23
PASSOLİG almak zorundaysak bari kredi kartı olarak alayım dedim.Reddedilmiş.Kredi kartından para çekilmiş ama mesaj yok haber verme yok. Müşteri hizmetlerine "Ret edilmesi için sebep yok.Neden ret edildi?" diye sorduğumda "müşterilerimize ayrılmış olan aylık bütçe dolmuştur" gibi saçma sapan cevap aldım.Bende sinirlenip ön ödemeli passolig kartı aldım.Kombinemi alıp devretmek istediğimde işlem yapılmadı bari transfer edeyim dedim.Hata verdi.Müşteri hizmetlerini tekrar aradığımda sistemsel sorun vardır dediler.İnşallah öyledir.
Kombineyi alırken hiçbir indirimden yararlanamadım.Tek çekim olarak aldım.600 lira olarak kalsa kesinlikle alamazdım.Kombine kart satış sayısına gelirsek kale arkası yol tarafı A3 bloktan benim aldığım kombine ile 4 tane satın alınmış.
NOT:Kombine alırken neden indirim uygulanmadığına cevap "İNDİRİMLER STAT GİŞELERİNDEN YAPILAN SATIŞLARDA OLACAK PASSO.COM.TR ÜZERİNDEKİ SATIŞLARDA İNDİRİM UYGULANMAYACAK" şeklindedir.Kombine kart olacakların dikkatine.

Peleray
08.08.2014, 00:22
Bir mesaj daha neden E-Bilete HAYIR!
Neden Passolig Almayalım.
Fikstür çekildi, insanları ister istemez yeni sezon heyecanı sarmaya başladı fakat kafalar şu an için oldukça karışık.
Sebebiyse pek tabi ki Passolig.
Geçtiğimiz sezonun sonlarına doğru uygulanmaya başlayan, tam manasıyla uygulandığı stadyumlarda büyük boşluklara sebep olan,
özellikle aktif tribün yaşantısı olan hemen hemen hepimizin karşı durduğu bir fişleme,
bu esnada da birilerinin cebini dolduracağı bir rant sistemi..
Konuyla içli dışlı olanlar zaten mevzuyu az çok biliyorlar, bilmeyenler için kısa bir özet geçelim.
Passolig adı altında üzerinde en yakışıklı/güzel fotoğraflarını sergileyebileceğin,
adın soyadın ve TC Kimlik numaranın olduğu allı pullu bir Master Card veriyorlar.
Sen bu kart olmadan bu sistemin uygulandığı liglerde, bu sistemin oynandığı hiçbir maça giremiyorsun.
Faydası yok mu? Tabi ki var..
Fotoğrafın yakışıklı/güzel ise stadyuma giriş esnasında arkandaki karşı cinsin senin hakkında kısa bir analiz yapacağı
şekilde turnike üzerinde/yanındaki ekranlara çıkarak şansını artırabilir, kısmet arayabilirsin.
Tribündeki adresin de ekranlarda, hadi yine iyiysin çakaaall.. (Mahalle : B Blok, Sıra No: Sokak, Koltuk No : Apartman/Daire..)
''Lan olm tribünde adres mi olur, istediği yere geçer'' derler adama.
Demeyin kardeşim, sistem oturdukça ipe ipe o koltuğa oturmak zorunda kalacaksın.
Aksi takdirde 6222 ellerinden öper..
Faydası bu kadar mı? Tabi ki hayır!
Gıda, giyim, ulaşım sektöründe birçok firmadan anında %bilmem kaç indirim. Sevdanız üzerinden kazandıkları rant stadyumlarla sınırlı kalmamış,
doymamış aç gözlü girişimci. Sevdanız üzerinden firmaların kazanç havuzlarını / müşteri kartelasını genişletip şekil yapıyor, itibar kazanıyorlar.
Aman canım, siz yüzde bilmem kaç indiriminize bakın romantizme bağlamayın.
Ama ''Bu kartı alacağım'' diyen arkadaşlar romantik düşünmüyorlar mıydı? Çelişki..
Zaten bu kartı almış, alıyor ve alacak olanların %99'u romantik tribüncüler.
Diğer %1'lik kısım ise bu e-bilet'in çıkış noktası olan ''Türkiye tribünleri pisliklerden temizlenecek'',
''Maçlarınızı sinema ferahlığı, tiyatro seyircisi kıvamında rahat rahat size ait koltuğunuzda izleyeceksiniz'' palavralarına kanan kamiller..
Her zaman derim ''Tribüncü adam romantiktir'', ''Tribüncü adam karşılıksız sevmesini bilir'', ''Tribüncü adam evlenilecek adamdır.'' diye..
Hah işte, bu düşünceler sadece benim/bizim değil bu sistemi çıkaranların, bu sisteme çanak tutanların ve bu sisteme göz yumanların da dikkatini çekmiş ve sonrasında
''Seven insan yalnız bırakmaz yea'' düşüncesiyle girdikleri birliktelik sonucu nur topu gibi bir e-bilet sistemimiz doğmuş adını da Passolig koymuşlar.
Kulağına ezanı da tribünde susarak okumamızı, çocuğu uykusundan uyandırmamızı 6222 ile Emre'dicekler.
Ne demek başka çaren yok lan?
Romantik/Duygusal bu adamlar aynı zamanda ''Delikanlı'' değil mi?
Sevdası üzerinden tehdit edilen adam tümüyle teslim olur, mücadeleye girişmez mi?
Yanında olamayabilir, bir süre görüşmeyebilirsin.
''Platonik Aşk'' diye bir şey var romantik kardeşim.
Passolig alacağını söyleyenlerin tutundukları dallara da bir değinelim.
''Takımın sahada desteğe ihtiyacı var''cılar ;
Stadyum dışında meşaleni yak, toplan onbinlerce kişi sesini/ruhunu içerdeki topçuya hissettir.
Dip not : Zaten içerde meşale yakamayan, konfeti atamayan, yer yer davulun bile yasak olduğu kuru kalabalık olarak kalacaksın.
Söylediğin besteyi kılıfına uydurup stat hoparlörlerinden vermeleri,
tribüne de doluymuş gibi gösteren bir branda asılması bile yokluğunu hissettirmemeye yetecektir sen rahat ol..
Önüne her konulana boyun eğdiğin sürece çok değil 1-2 seneye kadar dilediğin tezahüratı bile haykıramayacaksın.
Siyasilerin mitinglerde kullanıkları, önlerinde konuşacakları şeyleri yazan cafcaflı ekranların gelmesi de yakındır.
Orada ne yazarsa onu bağırırsın artık. ''Yok o kadar da değil!'' deme, O Kadar!.
Yıllar önce meşaleler cayır cayır tribünlerde yanarken
''Yıllar sonra bu tribünlerde yanan doğum günü pastasındaki maytap yakan kişiler 1 yıl tribüne alınmayacak,bunun için her maç karakola yoklamaya gidecek''
deseler yemin ediyorum donunu tribün ortasında indirip kıçıyla gülen büyüklerimiz olurdu. (Belki de olmuştur)
''Sigara gibi alışkanlık oldu, bırakamam''cılar ;
Yıllardır imkanı oldukça her maçına gitmiş, maç olmayan haftalarda sudan çıkmış balığa dönen romantik tribüncülerimiz
alt yapı ya da passolig gerektirmeyen başka bir branşı destekleyebilir.
Ha eğer tutku dediğimiz şey BURSASPOR değil de A takım düzeyinde oynanan FUTBOL oyunu ise orasını bilemem.
Kimse sana ''Bir daha Bursaspor ismini ağzına alma. Eğer dayanamazsan çekirdek çitle iyi gelir'' falan demiyor.
Passoligli ortamı hasta bir sevdiğinin olduğu yer gibi düşün ve O iyileşene kadar sigaranı orada içmemeye gayret et.
Alt yapıdaki çocukları destekle, yeni Enes Ünal'lar çıkmasına katkı sağla. ''0'' maliyetle milyon liralık topçu çıkarabilmek,
İstanbul devşirmesi kaşarların kaprislerini çektiğin 90 dakikalık sürede takıma verdiğin destekten çok daha fayda sağlar çok sevdiğin kulübüne.
(Hem oralarda en azından şu an için meşalene konfetine de karışmıyorlar.)
Dip not : Kaldı ki sigaranın kötü bir alışkanlık olduğu çocukluk çağında kulaklara fısıldanan bir şey iken
hiç bir çocuğa okuldaki öğretmeni ciddi anlamda ''Aman diyim Bursaspor'u tutma'' dememiş,
çocukları bir araya getirip bu konu hakkında konferanslar düzenlememiştir.
''Takım ciddi bir gelir kaybı yaşar''cılar ;
Kombine bilete vereceğin paranı doğrudan kulübe bağışla / Gitmediğin maçlarda almadığın bilet paralarını biriktir sezon sonunda bağışla.
Dip not : Makbuzunda ''Master Card'' da yazmaz, doğrudan kulübün kasasına gider desteğin, makbule geçer.
Bağış makbuzunla bağzı firmalardan %bilmem kaç indirim kazanamazsın belki ama olsun,
ekstra giderin olmaz (WC, Çöp vs.) kulübün daha çok kazanır. Oturmadığın evin kirasını veriyorsun, daha öte nasıl maddi bir katkın olabilir ki?
''Ya takım küme düşerse''ciler ;
''Bu sezon yaptığımız transferler ortada, işimiz zaten zorken yalnız mı bırakalım'' şeklinde mevzuyu bizlere savunarak günü kurtaralımcılar.
Onların anlamadıkları şey ise tüm vücut tehdit altında, gerekirse bu sezon parmağı kesmek gerekliliği.
Senin bu sezon kaybetmeyi göze almadığın parmak bir kaç yıl sonra bütün vücudun işlevlerini yitirmesine sebep olabilir.
Dip Not : Alt liglerde tribün daha tribün, futbol daha futbol. O günleri görmüş geçirmiş bir çok kişi oradaki karşılaşmalarda,
mütevazi kasabaların stadlarında aldıkları hazzı Süper Lig'de alamadıklarını sık sık dile getirirler. Bu kötü durum bile aslında bir fırsat.
''Lig TV'ye mi kazandıracağız?''cılar ;
Senin sevdan dörtgen profil arasına sığdırılmış kadar hiç boyutlu mu?
İzleme.
1 sene sık dişini bu tutku tüccarlarını ters köşe et. Zaten çoğunluk kesim senin gibi davranırsa düşünmeye başlayacak,
kamuoyu bizden yana oluşacak ve e-bilet uygulamasını geri çekecekler. İşte o zaman Lig TV paket ücretlerini değil,
has mı has kombinelerimizin ücretlerini takip eder kuyruğuna gireriz.
''Şiddet ve düzensizliği önlenecek''ciler ;
Kart olmadan bunu yapmamaları için bir sebep yok ki. Meşale yakanı, kavga çıkaranı terörist olarak görüp stadyumlardan zaten men ediyorlar.
Ben de o teröristlerden birisi olarak şunu biliyorum ki 6222'ye göre suç olan şeylere müdahale etmeleri için stadyum kameralarına cüzi miktarlarda yapacakları yatırım yeterli.
Senin cebinden ekstra para tırtıklamalarına gerek yok.
Bursa Atatürk Stadyumu her mevkiisine dikilen güvenlik görevlileri ve polis memurları zaten her türlü yasa karşıtı şeyi çözebilmesi gerekmiyor mu?
Ama yok, doymadılar..
Dip not : İtalya'daki ''Tessera Del Tifosso'' adlı yasa da bizim önümüze konulan tarzda içeriğe yakındı.
Bu yasa sonrası tribünlerdeki boşluklar artarken, şiddet sokaklara sıçradı ve tüm kavga/gürültü hayatın tam içine oturdu.
''Stadyumda son senemiz''ciler ;
Duygusal yaklaşımların başında geliyor.
Senin yıllardır yer aldığın o stadda yer almamış olman senden sonra gelen nesile yeni stadyumda daha özgür,
daha ateşli bir tribün yapmasına vesile olma ihtimali milyonda bir de olsa yap bi babalık.
Olur ya da olmaz senin yıllar yıllar sonra alt neslinle Bursaspor'dan konuşurken
''Sırf sizin üstünüze daha fazla gelmesinler, sizin önünüze dayatmaları abartmasınlar diye o sene son sene olmasına rağmen stadyuma girmedik gözüm''
şeklinde boğazında düğümlenen kelimeler duygusallığını daha da tavan yapacaktır emin ol.
Stadyumun son senesine eşek değillerse zaten özel maç kıvamında passolig uygulamadıkları bir kapanış yaparlar.
Olur da passolig o maç da uygulanırsa stadın mazisi hatrına kıralım kapıları, nolmuş yani?
''Takımın en büyük gücüyüz, başarısız oluruz''cular ;
Sen öyle san.
Eğer gerçekten bu ülkede tribünler takımlarının gücü olsalardı, kulüp yöneticileri önlerine konan ''Taraftarı Eritmeye'' yönelik bu yasaya eyvallah çekmezlerdi.
''Yaa onlar da nasıl olsa geliriz diye düşünmüşlerdir.''
Yav he.. Aynen romantik kardeşim. İpe ipe stada geleceğini, ipe ipe önüne konanı kabul edeceğini düşündüler tabi ki.
Daha önce ne onlar böyle bir şey yaşadı ne de bizim nesil.. Sen bi dişini göster bakalım, stadlar bi boş kalsın 3-5 hafta,
bak gör o zaman şenliği. Zaten karizması çizilmiş bir ülke futbolunda az buçuk faça yapan tribünler de cılız bir topluluk sahadaki topçunun gaz sesi bi duyulsun,
sporcu adamların ettikleri o küfürler falan bi yankılansın hele..
Önce homurdanmalar başlayacak, ''Noluyoz lan?'' diyecekler.
Sonra medyada mevzuya hakim abiler ''Zaten stadlardan seyircinin uzaklaştığı futbolumuzda e-bilet ile iyice dibe vuruyoruz, yanlıştan dönülmeli'' fikrini savunmaya başlayacaklar.
Akabinde bu işe zekası ermeyen, geçimini futbol üzerinden kazanan diğer piyonlar da imana gelip
''Aman ağalar, mevzu boka sarıyor, iyice boka bulaşmadan yanlıştan dönülmeli'' diye zırlayacaklar.
Sezon sonuna kadar böyle bir ortam olursa o yıldız topçular ''Ateşli taraftarlarıyla ünlü Bursaspor'' diyerek gelmeyecek.
Marka değeri dibe vuracak, 3. sınıf liglerden artık hiç bir farkı kalmayacak ligin, daha çok para basmak zorunda kalacaklar falan..
Uzun vadede olacak işte bunlar, burun kıvırmayın.
Dışarıda gezerken stadyumdan gelen seslere giden, cebinde sadece o maça yetecek çocukları passoligi yok diye sokmayacaklar içeri.
''Yahu gel seni bugün maça götüreyim'' diyemeyecek cebinde sadece o maça yetecek parası olan amcalar, dayılar.
Passolig gelecek akıllarına susacaklar. En fazla (varsa) evin bahçesinde ya da kapı önünde iki top tepiştirecekler.
Alttan gelen nesili de inanılmaz eritecekler..
''Sadece bizim almamamızla olmaz ki''ciler ;
Mevzuya sadece Bursasporlular olarak bakarsan tabi ki olmaz.
''Biz'' kavramı bitirilmeye çalışılan Türk Tribünleri olur,
herkes bilinçli bir şekilde bu boykot sürecinde (2014/15 Sezonu) aktif rol oynarsa e-bilet mevzusunun geri çekilmesini sağlayabiliriz.
Dip Not : Passolig'in belki de en büyük faydası şu olacak. 20'şer milyon taraftarı olduğu söylenen kulüplerin de 3'ünün satış rakamının bile 1 milyona ulaşması bile çok ütopik olur.
3'ü ellerini birleştirip Selena'yı çağırsa gelir ama 1 milyon Passolig bile imkanı yok sa-ta-maz-lar.
Maç ertesi günü spor gazetesi okuyup, derbiden derbiye tv karşısına geçen fason taraftarların bu kartlara erişimi ''Gazete Okumak / TV İzlemek için Passolig gerekir'' evresine kadar yaş iştir.
''Passolig alır, stadyumda protesto ederim''ciler ;
''Tepki dışarıda verilir mi?'', ''Sesinizi nasıl duyuracaksınız?'' sorularını sıklıkla soran ''Aptal Aşık'' tabirine cuk oturan dostlar..
Bile bile tarrak altına giriyor sonra da ''Beni traş etmeyin'' diyorlar.
''Stadyumda ''E-Bilete Hayır!'' pankartı açıp, slogan atarız..''
Yahu kurulan sistemin esas amaçlarından olan ''Protestoyu asimile etmek'' üzerinden fişleneceksin.
Koltuk numarana kadar belli olan kartını bloke edip eline verecekler, artık canları 6222'nin hangi maddesinden isterse yaptırım uygulayacaklar.
Oltaya gelen balıktan farkın kalmayacak..
''Biletlere de komisyon kesiyorlardı, ha Biletx ha Passolig''ciler ;
Daha önceleri uygulanmaya başlamış ve zamanla oturmuş bilet sistemini kökünden değiştirmek için epey geç kaldık.
Fakat e-bilet mevzusu henüz oturmadı ve buna engel olma şansımız var. Şu an önüne konulan sistem hem fişliyor, hem şuraya otur diyor,
hem de bunlara rağmen üste para vermiyor üste para alıyor, o para kimlerin kimlerin cebine giriyor..
Dip not : E-Bilet öncesi sistemde kulüpler istediği takdirde kendi biletini kendisi basabilir ve kimseye komisyon vermek zorunda kalmayabilirdi, örnekleri var.
Komisyon vererek alınan biletler de kulüplerin o işle uğraşmama isteği denilebilir.
''Beleşçileri bitirecek, bedava bilet yalan olacak''cılar ;
Yaşadığımız ülke Türkiye arkadaşlar.Burada her şey kılıfına uydurulur.
Bedava biletin dönüdüğü yerlerde zihniyeti beş kuruş etmeyen yöneticilerin ofislerinde passolig'e kredi yükleyici cihaz yerleştirmeleri de pek ütopik bir durum olmaz. Bunu da geçelim..
''Kafam karışık hemen almıycam''cılar ;
Aralarında en zeki olanları..
Passolig alıcam/almıycam mevzusunu başka yerden anlayanlar..
''Kombine çıkar çıkmaz alacak halim yok, bakarım duruma ona göre sezon başlarken alırım.''
İlk maç o kartı alarak zaten rantçı ağaların ceplerine bir miktar da sen doldurmuş olacak,
geri çekilmesi için mücadele verenlerin yanında olmayacaksın. Ha Temmuz başında almışsın, ha ligin başlamasına bir gün kala..
''İlk zamanlar heyecan yapıp almıştım''cılar ;
Kır at..
Kırması çok zor, elastik yapıda kart yapmışlar. Pes etme, kırılır..
Sonra da ara ''Müşteri Hizmetleri''ni ve iptal ettir kartını.
''Passolig almayanın bağlılığını sorgularım''cılar ;
Orda bi duracan. Bursaspor veya X takıma bağlılık ve duyduğun aşk 90 dakika boyunca bir stadyuma sıkıştırılmış (.rar) bir yapıysa sokayım öyle bağlılığa..
Tuttuğun takımı kimliğin gibi hayatın her yerinde taşıyamayanlardansan zaten git en ön sıradan al pasonu.
Girmediğin maçın parasını kulübe bağışlamak,
90 dakikalık arta kalmış zamanını sokakta, alışverişte küçük çocuklara takımını sevdirmek/takımının misyonerliğini yapmak kimseyi daha az Bursasporlu yapmaz.
Özellikle bizim nesilimiz tarihle övünüp ''Yok şöyle dik durduk'', ''Yok şuna boyun eğmedik'', ''Düzene tepki olarak doğduk'' diye atar tutar.
Geç bir aynanın karşısına da bir bak..
Bugüne kadar neyin karşısında durdun Allah aşkına söyle?
Yıllar önce Fenerli Beşiktaşlı yöneticini 15-20 kişi protesto ettin.
Eski stadyumun yerine genelev yapsalar gıkın çıkmayacak vaziyetteyken harbi harbi bu kulüp için ne yaptın?
Al karşına kendini bi sorgula, yanıtını biz bilmeyelim.
Kendini kandıramazsın..
Abiler, kardeşler;
E-Bilet yıllardır toplanan koçanlı/yaprak biletlerin mirası olan görseline ruhumuzu kattığımız kombinelerin;
unutulmaz maçlarla ilgili elimizde, dolabımızda saklayabildiğimiz en somut materyal olan biletlerin,
birçoğumuzun da geçtiği yollarda yürümeye çalışan ''Abi beni de içeri soksana''cı ufaklıkların sesi olma vazifesine bizleri itiyor.
Öümüze konulan dayatmaya, sevdamıza uzatılan ellere ilk defa omuz omuza ''Hop, ne ayaksın?'' deme fırsatını çöpe atıp kolayına kaçmayalım.
Çok değil, 1 sezon şu dayatmaya karşı çıkar A takım düzeylerinde aşkımızı platonik haliyle yaşarsak bizim de ileride evlatlarımıza anlatabileceğimiz bir zafer hikayemiz olabilir.
Bağzı milyon taraftarı olan kulüpler bile kombine bilet satabilmek için şimdiden başladı futbolcuların tribün yaptığı reklamlara..
Önceleri bu dönemlerde çatır çatır satılırdı o kombineler, bu bile belli bir noktaya daha başlamadan bile ulaşılmışlığın kanıtı olarak gösterilebilir.
Kulüp yöneticileri taraftarın önemini ve ciddiyetini böyle böyle anlayacak, önlerine konulan her yasaya eyvallah çekmeyecek,
bu tür şeylere balıklama atlamaları bu şekilde engellenecek başka yolu yok.
''Şunu uygulayalım'' dediklerinde ''Ama taraftar kabul eder mi?'' diyebilecekler.
Ağızları yansın bi hele..
İlerde bize ''Bu sisteme nasıl izin verdiniz?'' diye sorduğunda çocuklarımız,
''Karşı çıktık, mücadele ettik ama olmadı'' der ve ekleriz ;
''Ama önümüze konulana da kolayca boyun eğmedik''
Bu noktada alana da almayana da saygı duymak?
Alanlar zihinlerde bu savaşta bir senesini feda edenleri yalnız bırakanlar olarak yer edinecek.
-Ya kaybedersek?
''Savaşan kaybedebilir. Savaşmayan çoktan kaybetmiştir'' der Ernesto Che Guevara.
O zaman her beraber gireriz stadlara Allah ne verdiyse..

hayat61
09.08.2014, 15:57
Aldığım kombinemi devredemiyorum.Almadan önce sordum" devir var mı?İstanbulda yaşayan Trabzonspor taraftarıyım kombinemi kullanmayacağım diye" var devredersiniz dendi.Şimdi ise Trabzonspor kulübü bize bilgi vermediği için devredemezsiniz kulübünüzü arayın dediler.Yani yanlış bilgi veren kendileri değil kulübüm suçlu.Hem indirimden yararlanma hem taksit yapma üstüne de devretme ne ala...
Benim gibi devretmek için alanlar beklesinler bu sorun çözülene kadar.
Kulübün tel. cevap vermiyor hafta sonu olduğu için.Üye olurken sonu 1967 biten bir numarayı aramıştım.Hala kullanılıyor mu?Kullanılıyorsa numaranın tamamını hatırlayan varsa yazarsa sevinirim.Bir de o numarayı arayım bakalım.

Sefa
09.08.2014, 15:58
Başkasının kartı ile girişi nasıl tespit edecekler merak ediyorum.. :)

Adem Akyüz'
09.08.2014, 16:26
Başkasının kartı ile girişi nasıl tespit edecekler merak ediyorum.. :)

Karta başvururken fotoğraf ekliyorsun. Stada girerken de kartı okutunca fotografın ekranda gözüküyor. Bu şekilde tespit edilecek sanırım :)

DeAgLeMaNyAq
09.08.2014, 17:55
Passolig'i olan biri olduktan sonra bilet almasa bile başkasının kartını almaya gerek yok. Kombinesi olan biri veya bir maça bilet alıp gitmeyecek olan biri hakkını aktarabiliyor. Karaborsa bitti deniliyor fakat bu aktarım yoluyla da işler dönebilir...

Sibel
11.08.2014, 22:52
Lanet olası kartınızı aldık.
Haram olsun TFFye giden her kuruş.

Peleray
11.08.2014, 23:14
Lanet olası kartınızı aldık.
Haram olsun TFFye giden her kuruş.
kendi düşen ağlamaz.

şu reklamı izleyip de keriz yerine konulduğunu anlamayan alsın zaten.
https://www.youtube.com/watch?v=w39C8EDjujo

erolizmts
11.08.2014, 23:18
Bu hırsızların 2 reklamını az önce ben de izledim. Adamlar "kazıklıyoruz ve birazcık acıtacağız" temalı reklamlar yapmış. Açık açık kazıklıyoruz da diyebiliyorlar. Helal olsun adamalara, milleti yola gelmiş. Bin üstüne vur kırbacı.

Sefa
11.08.2014, 23:20
En almam diyen eninde sonunda alacak. Yatırım ve rant çok büyük.

Ben almam diyen ben ilelebet maça girmeyeceğim demek istiyor. :)

DeAgLeMaNyAq
11.08.2014, 23:34
Kredi kartıyla alanlardan her sene otomatik olarak vizeleme ücreti alınıyor mu yoksa manuel olarak mı yenileniyor?

Peleray
11.08.2014, 23:38
En almam diyen eninde sonunda alacak. Yatırım ve rant çok büyük.

Ben almam diyen ben ilelebet maça girmeyeceğim demek istiyor. :)
almayanlar en azından bir duruş sergiliyor. alanlar olmazsa bu sistemin kalkacağını ümit ediyor.
ayrıca trabzon arması da sadece futbol a takımından ibaret değim dimi?

HOPA'LI TS'Lİ
12.08.2014, 00:05
almadım, almayı da düşünmüyorum

ta ki bu ülkede siyasetteki düzenbazlar dahil, ahlak, vicdan, dürüstlük ve adalet kavramları düzelene kadar

Veysel
12.08.2014, 00:21
Beyler ben aldım da benim kombine sıra olayı nasıl olacak açıklık getirebilir misiniz

Sibel
12.08.2014, 00:30
Bayılmıyordum almaya ben de.
Avni Aker'in son senesi. Son günlerini geçiren biri gibi hissediyor insan.
Almayın diyenlerin birçoğu yarın çıkıp "bu stat niye boş" naraları atacaklar.
"bu kadar transfere kimse maça gitmiyor" diyecekler.
Olmuyor o işler öyle işte.
Toplu halde bir duruş sergiledin mi? Yok.
Biri maça giderken sen evde otur.
Oluyor mu? Olmuyor.
Bu lanet olası olmadan maça girilmiyor.
Neyse.

Sibel
12.08.2014, 00:32
Beyler ben aldım da benim kombine sıra olayı nasıl olacak açıklık getirebilir misiniz

Kombine pasolige yükleniyor. Nereyi aldıysan orası senin de tabi elinde bunu kanıtlayan belge yok. Cep telefonuna gelen mesaj dışında.

Sefa
12.08.2014, 01:02

Laz işi.. Onu yapmalarının sebebi elindekinin kombine değil kart olması kartın da bir çok özelliği olması ama yerini gösteren bir belgenin olmaması çok sorun çıkartır.. :)

AhmetG.
12.08.2014, 01:06
Sadece şb maçı için almak istiyorum şu zımbırtıyı. Yoksa içinde banka oluşumu olan bir uygulama tamamen rant ve fişleme.

Sefa
12.08.2014, 01:07
Benim alıp almamamı Fener maçının haftası belirleyecek.. Ya da Rostov maçı ile Erciyes maçı da diyebilirim..

Çünkü bu maç dışında bir maça gidemeyeceğim muhtemelen bu sene tek maç için değmez ama o maçın önemi arttıkça bi çılgınlık yapılabilir.. :)

Peleray
12.08.2014, 01:16
Bayılmıyordum almaya ben de.
Avni Aker'in son senesi. Son günlerini geçiren biri gibi hissediyor insan.
Almayın diyenlerin birçoğu yarın çıkıp "bu stat niye boş" naraları atacaklar.
"bu kadar transfere kimse maça gitmiyor" diyecekler.
Olmuyor o işler öyle işte.
Toplu halde bir duruş sergiledin mi? Yok.
Biri maça giderken sen evde otur.
Oluyor mu? Olmuyor.
Bu lanet olası olmadan maça girilmiyor.
Neyse.
son senesiyse tk maçları avrupa maçları var.
almayanlar stadın boş olmasına sevinecek aksine bu sene. boş oldukça geri çekilme ihtimali artacak.
bu duruşu sergileyebilecek insan takımını transferler için sevmez.
herkes maça gidiyor diye gideceksen koyundan ne farkımız var.
maça girmezseniz trabzonsporluluğunuzdan bşy kaybetmezsiniz dediğim gibi trabzonspor arması sadece futbol a takımından ibaret değil basketbolu var hentbolu var amatör branşları var.

neyse alan alsın da böyle saçma bahanelerin arkasına sığınmayın.

Ahmet Kuru
12.08.2014, 08:51
Bu arada merak ediyorum.
Biz bu kartı aldık diyelim. 25 lirayı da ödedik.. bu paranın Büyük bir kısmı Trabzonspor a gitti.. tamam..

Seneye ne olacak? 2015-2016 sezonu geldiğinde ben bu kartı gidip bi 25 lira daha verip yenileyecekmiyim? Yenilediğimde yada bu yeni ödeyeceğim 25 liradan kulüp yine payını alıyor mu?

Burçak
12.08.2014, 08:52
her sene kart parası ödenecek. tek seferlik değil

Ahmet Kuru
12.08.2014, 08:57
her sene kart parası ödenecek. tek seferlik değil

seneye bundan kulüp para kazanacak mı?

zafercalikoglu
12.08.2014, 09:07
aldım ,ben bu yıl maça gitmek istiyorum ..

Hüdai Pervaneli
12.08.2014, 09:13
Benim alıp almamamı Fener maçının haftası belirleyecek.. Ya da Rostov maçı ile Erciyes maçı da diyebilirim..

Çünkü bu maç dışında bir maça gidemeyeceğim muhtemelen bu sene tek maç için değmez ama o maçın önemi arttıkça bi çılgınlık yapılabilir.. :)

Ayni dusunuyoruz Kardesim

Burçak
12.08.2014, 09:23
seneye bundan kulüp para kazanacak mı?

onu bilmiyorum ama bence kazanacaktır.
sonuçta kulübün adını kullanarak satıyorlar.

Ahmet Kuru
12.08.2014, 09:30
onu bilmiyorum ama bence kazanacaktır.
sonuçta kulübün adını kullanarak satıyorlar.

eyvallah abi.

Yiğit Gayretli
12.08.2014, 09:33
Kulüp her aidattan pay alıyor. Tek seferlik değil.

hamdi_61
12.08.2014, 09:35
Kart için her sene para mı ödeceğiz ? aidat gibi ?

iyattara
12.08.2014, 09:39
Kart için her sene para mı ödeceğiz ? aidat gibi ?

Aynen, her yıl ödeniyor maalesef.

Ahmet Kuru
12.08.2014, 10:15
ben kredi kartlarına ömrümde bir kere kart ücreti verdim.. Hala daha pişmanım onu verdiğime...
buna her sene nasıl vereceğiz ya.

fena zoruma gidiyor.. Öyle böyle değil...

Sibel
12.08.2014, 10:21
son senesiyse tk maçları avrupa maçları var.
almayanlar stadın boş olmasına sevinecek aksine bu sene. boş oldukça geri çekilme ihtimali artacak.
bu duruşu sergileyebilecek insan takımını transferler için sevmez.
herkes maça gidiyor diye gideceksen koyundan ne farkımız var.
maça girmezseniz trabzonsporluluğunuzdan bşy kaybetmezsiniz dediğim gibi trabzonspor arması sadece futbol a takımından ibaret değil basketbolu var hentbolu var amatör branşları var.

neyse alan alsın da böyle saçma bahanelerin arkasına sığınmayın.

Bakın, ben de tepki koymak isteyenlerdenim. Geri sayfalarda var bakabilirsiniz.
Hatta yemin bile edecek noktaya geldim.
Söylediğim şeyler benim bahanem değil. Gördüğüm göreceğim manzara.
Benim bir bahanem var.
Avni Aker'in son senesinde orda olmak istiyorum. Tamamen duygusal.
Ne transferler umrumda ne de başka bir şey şu an.

Peleray
12.08.2014, 12:25
bir takıma gönül verdik diye kimse kimseyi keriz yerine koyamaz adamlar resmen keriz ayıklıyor bunu son reklam filminde de bariz görebiliriz.
evet avniakerin son senesi defalarca dedim türkiye kupası ve avrupa maçlarında passolig uygulanmayacak ben onlara gidecem şahsen.
son mesajım olsun zaten almışsınız hayırlı olsun günü gelince bazı şeylerden şikayet etmeye hakkınız olmayacak

macka61
12.08.2014, 13:25
haber61 de kulübün 5.5 milyon tl ödeme aldığı yazıyordu dün passoligden

Murat Engin Akyüz
12.08.2014, 13:27
Kaç kombine satıldı bilen var mı?

Burçak
12.08.2014, 13:34
Kaç kombine satıldı bilen var mı?
Galatasaray 39,348
Beşiktaş 38,392
Torku Konyaspor 9,456
Balıkesirspor 8,244
Trabzonspor - Mersin idmanyurdu da 5000 i geçmiş..

Bunlar passoligler.
kombineler ne kadar bi açıklama olmadı henüz..

Murat Engin Akyüz
12.08.2014, 13:37
Galatasaray 39,348
Beşiktaş 38,392
Torku Konyaspor 9,456
Balıkesirspor 8,244
Trabzonspor - Mersin idmanyurdu da 5000 i geçmiş..

Bunlar passoligler.
kombineler ne kadar bi açıklama olmadı henüz..
Teşekkurler.
10bini geçer umarım kombineler.Passolig almayanlara da dank eder Fenerbahçe maçında her şey.Bu mereti almayarak yapacağınız protestonun pek bir işe yarayacağını sanmıyorum.Herkes almış başını gitmiş.Kusura bakmayın ama kimse Trabzon'da seyirci ortalaması duşuk diye passoligi kaşdırmaz ya da duzenlemez.Ben de karşıyım ama almak zorundayız.

Cengizhan Okur
12.08.2014, 13:45
Teşekkurler.
10bini geçer umarım kombineler.Passolig almayanlara da dank eder Fenerbahçe maçında her şey.Bu mereti almayarak yapacağınız protestonun pek bir işe yarayacağını sanmıyorum.Herkes almış başını gitmiş.Kusura bakmayın ama kimse Trabzon'da seyirci ortalaması duşuk diye passoligi kaşdırmaz ya da duzenlemez.Ben de karşıyım ama almak zorundayız.

dün bir yerde 12,000 diye okumuştum TS için satılan passolig kart sayısını

Tahir61
12.08.2014, 13:48
atkılı bereli bir fotoğrafı koydum passolig kartı için sorun olmaz dimi??

Murat Engin Akyüz
12.08.2014, 13:49
dün bir yerde 12,000 diye okumuştum TS için satılan passolig kart sayısını
Zaten çok daha fazla olmalı.Passolg için sağlanan makinalardan dolayı yavaşlık olduğu soylenmişti.Umarım kombinede en az 10bin,passoligde en az 35-40binleri goruruz.

Murat Engin Akyüz
12.08.2014, 14:03
Bu arada ben de yeni alacağım,ne kadar odememiz gerek bu kartı almak için?Bir de ortalama kaç gune geliyor?

MahmutHSO
12.08.2014, 14:38
Statda maç izlemek için bu kartı almaktan başka bir çare yok.Boş tribünlerle de hiç bir takım şampiyon olamaz.Kart ücretinin büyük bölümünün klüplere aktarıldığını da düşünürsek, özellikle Trabzon'daki arkadaşlar bir an önce kartlarını almalılar bence.Kulübümüze ait son satış rakamları bugün itibarıyla 5000. Bu şu demek; şikeciler eğer küme düşmezse, o maçta statda 5000 kişi olacak

Mustafa Calik
12.08.2014, 17:02
Passolig ile ilgili basın toplantısı düzenlenecek

Passolig ile ilgili basın toplantısı yarın (Çarşamba) 13.00’de M. Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenecek. Toplantıya Genel Sekreterimiz Köksal Güney, Stadyum ve Amatör Branşlar Sorumlumuz Köksal Sadıklar, Oyuncumuz Özer Hurmacı ve Passolig Genel Müdürü Özgür Gündoğan katılacak.

http://trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=16127#Icerik

DeAgLeMaNyAq
12.08.2014, 17:47
Soruma hâla cevap veren çıkmamış. Passolig yetkilileri de çelişkili konuşuyor. Aidatlar her yıl otomatik mi alınıyor yoksa kişiler kendileri mi yeniliyor?

Cengiz Çubukcu
12.08.2014, 19:30
Passolige bayramdan önce başvurmuş olmama rağmen hala kartım gelmedi, son dakikaya kalmadan başvurularınızı yapın derim...

iyattara
12.08.2014, 20:27
Soruma hâla cevap veren çıkmamış. Passolig yetkilileri de çelişkili konuşuyor. Aidatlar her yıl otomatik mi alınıyor yoksa kişiler kendileri mi yeniliyor?

Ben ön ödemeli cüzdan kart olandan aldım o kart için otomatik alma durumu olamaz içerisinde para yoksa ama para/limit varsa bence kesinlikle otomatik kesilecektir, kredi kart aidatı mantığı ile.

iyattara
12.08.2014, 20:32
Passolige bayramdan önce başvurmuş olmama rağmen hala kartım gelmedi, son dakikaya kalmadan başvurularınızı yapın derim...

Bende geçtiğimiz pazartesi başvurdum tık yok. Postahaneden alma seçeneğini tercih ettim hem de eve de getirmeyecekler. Bu kart 1 gün bilemedin 2 gün içerisinde alınması gereken bişe olmalı, çok saçma geliyor bu kadar zaman. Yada bi yer olur ofis filan gidersin basvurursun tak orda basar veririler, teknik alt yapı buna göre olmalı. Millet fener macindan 2 gün önce kart alalim diyecek ama iş işten geçmiş olacak.
Sanırım bu farkındalığı yaratmak adina yarin bir basin toplantisi düzenlenecek pasolig yetkilileri ile.

Buğra Sekban
12.08.2014, 21:52
Bende geçtiğimiz pazartesi başvurdum tık yok. Postahaneden alma seçeneğini tercih ettim hem de eve de getirmeyecekler. Bu kart 1 gün bilemedin 2 gün içerisinde alınması gereken bişe olmalı, çok saçma geliyor bu kadar zaman. Yada bi yer olur ofis filan gidersin basvurursun tak orda basar veririler, teknik alt yapı buna göre olmalı. Millet fener macindan 2 gün önce kart alalim diyecek ama iş işten geçmiş olacak.
Sanırım bu farkındalığı yaratmak adina yarin bir basin toplantisi düzenlenecek pasolig yetkilileri ile.

aynen kartlar 10 günden önce gelmiyor bu konuyu atlamayalım 2 günde elinizde densede 10 günü buluyor genellikle. yeğenim pasolig in calcenter ında çalışıyor işler biraz karışık. anladığım kadarıyla bilgi vereyim.

şimdi siz TRABZONSPOR pasolig kartı aldınız kendi stadınızdaki tüm maçlara giriyorsunuz ama deplasman maçlarında ev sahibi eğer bizim kartla girişi onaylamazsa (misafir tribunu dahil) maça giremiyorsunuz illaki o takımın passolig kartınında olması lazım mesela bildiğim kadarıyla balıkesir,kasımpaşa,başakşehir,akhisar bu şekilde stadına başka takımın taraftarına açmamış

febe de passolig'e hiç girmemiş uygulamaya katılmıyor bir ceza miktarı var onu ödeyerek bu uygulamaya katılmayacağını belirtmiş.

Fatih Birinci
12.08.2014, 21:58
Passolig kartina üye olduysaniz..passolig karti elinizde olmasa bile maca gidebilirsiniz...sistemde kayitli olmaniz lazin

Bera B.
12.08.2014, 23:50
http://www.youtube.com/watch?v=w39C8EDjujo

Ekranda dönmeye başlayan reklamlarda Passolig kullanmayanlara yönelik bir sürü mesaj var. Kullanmayanların hepsi sanki holiganmış gibi davranılmış. Bunun yanında ilk reklamda 'çaya kahveye bilmem ne kadar veriyorsun' lafıyla 'herkese para veriyorsunuz azıcık da biz nemalanalım'; ikinci reklamda TC kimlik numarası muhabbetiyle de 'herkes fişliyor, bilgileriniz her yerde biraz da biz de olsun ne çıkar' diye saçma sapan tavırlara girmişler.

DeAgLeMaNyAq
13.08.2014, 00:20
Passolig kartina üye olduysaniz..passolig karti elinizde olmasa bile maca gidebilirsiniz...sistemde kayitli olmaniz lazin

Girilebilecek ancak gişeden tek maçlık giriş kartı çıkarmak gerekiyor. Onun için de 5 TL alıyorlar...

Fatih Birinci
13.08.2014, 00:22
Girilebilecek ancak gişeden tek maçlık giriş kartı çıkarmak gerekiyor. Onun için de 5 TL alıyorlar...
Alsinlar bosver ben istanbulda 1 hafta kalicam sonra alanya ordan trabzon zaten 1 hafta icinde ist adrese gelmez

AhmetG.
13.08.2014, 01:03
Kahrolsun kapitalizm, yıkılsın emperyalizm, fişlemeler, rant elde etmeler, insanları sömürmeler son bulsun diyerekten galiba passo lig alacağım ve yukarıda söylediklerim boşa gitmiş olacak :(:(

Fatih Kuloğlu
13.08.2014, 01:03
Ben şimdi passolig kartı aldım 30,5 tl ödedim.

Bu kart içim her yıl bidaha vizeleme ücreti mi ödemem gerekecek ? Ayrıca bu ücret eğer ödenirse klübemi gidecek bankaya mı ?

Burçak
13.08.2014, 01:07
bizim kart 25 lira sen neden 30.5 ödedin ki.
her sene ödenecek ne yazık ki.

DeAgLeMaNyAq
13.08.2014, 01:18
bizim kart 25 lira sen neden 30.5 ödedin ki.
her sene ödenecek ne yazık ki.

Kargo ile göndermelerini istiyorsanız 5.5 TL alıyorlar...

Soner Albayrak
13.08.2014, 02:33
Senede gidebildiğim maç sayısı ikiyi geçmez.
İki maç için de passolig almak hiç istemiyorum yahu.
Saçma sapan bir uygulama yüzünden boşuna insanların aklını karıştırdılar.

Sefaenes
13.08.2014, 04:39
yurt disinda nasil yapacak zaten 1 mac seyredecem ile bu sacma karti almak gerekiyormu

Kemal Öztel
13.08.2014, 07:26
Reklam filmi geliyor
Yapılan transferlerin ardından Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, bilet, kombine ve TS Club satışlarının artması için her geçen gün yeni bir proje hazırlıyor. - Trabzonspor

Yönetim ise bu konuda fikirler ortaya atıyor. Bordo-Mavililer’in şimdi de bütün futbolcuların kapsamlı bir şekilde katılacağı reklam filmi hazırlığında olduğu öğrenildi. Buradaki amaç taraftarı resmi ürünlere yöneltmeye teşvik ederek yüksek bir tutarda gelir elde etmek.

Murat'
13.08.2014, 07:52
Benim kart bir haftadan beri basım aşamasında, şaka gibi valla.

Ahmet Kuru
13.08.2014, 09:30
Trabzonspor taraftarları 5 bin üzerinde kart almışlar.

jairzinho
13.08.2014, 09:54
yeni rant kapısı passolig.

dünyanın hiçbir ülkesinde yok böyle bir uygulama.

İ. SARAL
13.08.2014, 10:37
yeni rant kapısı passolig.

dünyanın hiçbir ülkesinde yok böyle bir uygulama.

Burası Türkiye başka yere benzemez :)

İbrahim Keleşoğlu
13.08.2014, 11:46
bu uygulama yüzünden stat çok boş kalacak daha 5 bin falan satmışız

Sibel
13.08.2014, 11:50
Avrupa ve kupa maçları hariç stat bence de boş kalacaktır.
Maç bileti 50, pasolig 25 (bir kerelik de olsa) desen kimse 75 Lira verip maça gitmez. Zaten ailece maça gitme işini öldürdüler.
Kahrolsun bu pislik düzen. Yürütmesi durdurulmuştu ne oldu o iş? Keşke iptal olsa yol yakınken.
Kulüpler tepki koymuyor ki gelene eyvallah!

bkandil
13.08.2014, 12:02
Tek bir passolig kartı ile ailecek maça gidilmiyor mu?
Başlarım böyle işe...

Sibel
13.08.2014, 12:06
Tek bir passolig kartı ile ailecek maça gidilmiyor mu?
Başlarım böyle işe...

Çocuklara bile pasolig çıkarılıyor.
Tribünü bitirecekler.

Bayraktaroğlu
13.08.2014, 12:09
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Spor Toto Süper Lig maçlarında hayata geçirilen elektronik bilet (e-bilet) uygulaması kapsamında çıkarılan Passolig kartında satış adedi 146 bine ulaştı.

Passolig İletişim Direktörülüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Süper Lig'de yeni sezonun başlamasına 3 hafta kala Passolig'e yapılan başvuru sayısında ciddi bir artış gerçekleşti.

Oyuncu Kadir Çöpdemir'in rol aldığı reklam filminin televizyonlarda gösterilmeye başlamasından kısa süre sonra 3 bin Passolig başvurusu yapıldığı ve son başvurularla satışı gerçekleştirilen toplam kart sayısının 146 bin 11'e çıktığı bildirildi.

Galatasaray, Passolig sıralamasında lider

Yürürlükte olan 6222 sayılı kanun gereği 14 Nisan 2014'te uygulanmaya başlayan Passolig'e en fazla başvuru Galatasaray taraftarından geldi.

Sarı-kırmızılı taraftarlar, 5 aylık sürede toplam 39 bin 348 adet Passolig kartı aldı. Galatasaray'ı 38 bin 392 adetle Beşiktaş taraftarı takip ederken, bu kulüpleri 9 bin 456 Passolig kartı satan Torku Konyaspor ile 8 bin 244 adet satış yapan Balıkesirspor izledi.

Son haftalara kadar ilgi göstermeyen Trabzonspor taraftarları, arka arkaya yapılan flaş transferlerle Passolig'e daha fazla ilgi göstermeye başladı. Trabzonspor ve Mersin İdmanyurdu, 5 bin adedi geçen diğer kulüpler oldu.

bkandil
13.08.2014, 12:14
Çocuklara bile pasolig çıkarılıyor.
Tribünü bitirecekler.

4 yaşındaki uşağa passolig mi çıkarmış, maksat belli yaşasın digiturk...

Bayraktaroğlu
13.08.2014, 12:23
ptt ligi için geçerli değil deme izmir de trabzonsporun maçını izleyemiyorum Altınordu maçlarına giderim

Sibel
13.08.2014, 12:30
4 yaşındaki uşağa passolig mi çıkarmış, maksat belli yaşasın digiturk...

Yok abi, 4 yaşa çıkmaz. :) Ben 12 yaşları kastettim. Bizim kulüp 2002 doğum ve öncesine çocuk muamelesi yapıyor kombinede. Maç için 8 yaş sınırı koyuyor.
Yaş sınırını bilmiyorum tam olarak. Passoligde de yaş sınırı göremedim belirtilmiş.

Sefa Alış
13.08.2014, 12:34
Yandaş kurumlar sömürmedikleri yer bırakmamaya yemin etmişler sanırım.
Eee böyle bir potansiyel var futbolda kaçırırlar mı hiç?
Taraftarları zorla banka üyesi yapıp, yıllık 15-30 lira aidat ve maç başı hizmet bedelleriyle birlikte güzel bir yağma kapısı açıldı işte ÇALIK grubuna.
Fişleme sistemi de cabası.

Gurpas
13.08.2014, 12:34
Alın abi passolig midir ne karın ağrısıdır aslında güzel bir uygulama

Fatih Kuloğlu
13.08.2014, 12:55
Yahu hersene vizeleme ücreti nedir ? Resmen bizi zorla banka müşterisi yapıyorlar Allah bildiği gibi yapsın .

Bende sadee 2 maça gidebiliyorum senede en fazla çıkarttım pasoligi maçlardan sonra kapattırabilir miyim ?

bariskaratas
13.08.2014, 12:57
hadi bileti anladım diyelim ( ki onu da tc no ile vs satıp halledilebilirdi) kombine için passolig istenmesi çok saçma.
kombine de kime verdiğin çok net belli. kombine alıyordum ben istanbulda veriyordum trabzondakilere. orda biri gidiyordu maça.
kimin gittiğini ben değilsem bile benim üstümden rahatlıkla bulurlar.
yok şimdi trabzondakinin de kartı olacak, ona maç olarak yükleyeceğim vs. kimse de uğraşmaz buna
isanbuldan alanların yerleri boş kalır.

HOPA'LI TS'Lİ
13.08.2014, 13:26
Ligdeki gidişata göre passolig alacağım.

Halilhodzic, bu takım 4 ayda hazır olur diyor

Demek ki ilk yarıyı en az 36-37 puanla kapatabilirsek, 2. devre hazır takımla şampiyon olabiliriz. Tabi şike-teşvik yapılmazsa. Çünkü ne zaman biz zirveye oynasak şikeyle kupamız çalınıyor.

kani6161
13.08.2014, 13:39
yönetimin hedefi 2 milyon passolig. buradan elde edilecek gelir 50 milyon tl olarak hesaplıyorlar.4 kişilik bir aile olsa 100 lira karta ayırması gerekecek.

Üzeyir Gönül
13.08.2014, 13:39
Ligdeki gidişata göre passolig almak bence çok saçma olur. Passolig alınmalı ki kulübün kasasına da para girsin. 25 TL olan kart ücretinin 7,5 lirası kart ücreti, geri kalanı kulübe aktarılıyor. Bu şekilde de kulüp para kazanacaktır. Her yıl 100 bin passolig kartından gelecek olan parayı düşünün; 1.750.000 TL. Bu parayla bir futbolcunun yıllık parasını ödeyebilirsin ve kulübün üzerinden bir yük kaldırmış olursun. Gerçek takım taraftarı takımın gidişine bakmaz, renklerine bakar.

PortoDeGalinhas
13.08.2014, 14:15
Walla bence de öyle kötü bir uygulama değil. Hem takım para kazanıyor, hem de bilet derdinden kurtuluyoruz. İlk başta para federasyonun kasasına gideceğini düşündüğüm için karşı çıkmıştım ama para klübün kasasına gittiği için sıkıntı yok

Murat Engin Akyüz
13.08.2014, 14:20
Koksal bey kombine ve passolig satışlarındaki son durumla ilgili rakam verdi mi?

Ogün YAZICI
13.08.2014, 14:20
kusura bakmayın önceki sayfalara muhabbeti geçmiş ama tam anlamadım.ben bu karta başvuru yaparken
klübümü trabzonspor seçersem istanbul'da bulunduğum süre içerisinde kasımpaşa'nın herrhangi bir maçına giremeyecek miyim bu kart ile ?

Sibel
13.08.2014, 14:47
hadi bileti anladım diyelim ( ki onu da tc no ile vs satıp halledilebilirdi) kombine için passolig istenmesi çok saçma.
kombine de kime verdiğin çok net belli. kombine alıyordum ben istanbulda veriyordum trabzondakilere. orda biri gidiyordu maça.
kimin gittiğini ben değilsem bile benim üstümden rahatlıkla bulurlar.
yok şimdi trabzondakinin de kartı olacak, ona maç olarak yükleyeceğim vs. kimse de uğraşmaz buna
isanbuldan alanların yerleri boş kalır.

Kombine alıp transfer yapabiliyorsunuz. Karşıdaki kişinin pasoligi olması yeterli.
Yani alın imkan varsa. Birine transfer edersiniz.

hayat61
13.08.2014, 14:59
Kombine alıp transfer yapabiliyorsunuz. Karşıdaki kişinin pasoligi olması yeterli.
Yani alın imkan varsa. Birine transfer edersiniz.
Transfer maç maç olacakmış.Tamamını devretmek ya da transfer etmek şu an için geçerli değilmiş. passokart üzerinden alınan kombinelerde indirim olmuyormuş.1 haftada yaşadıklarım bunları öğrendim.passo.com.tr dan alıp kullanmayıp devir ya da transfer yapmak isteyenlere tavsiyem vermek istediğiniz kişi üzerine alın.

DeAgLeMaNyAq
13.08.2014, 16:09
Yok abi, 4 yaşa çıkmaz. :) Ben 12 yaşları kastettim. Bizim kulüp 2002 doğum ve öncesine çocuk muamelesi yapıyor kombinede. Maç için 8 yaş sınırı koyuyor.
Yaş sınırını bilmiyorum tam olarak. Passoligde de yaş sınırı göremedim belirtilmiş.

6 yaş sonrası için gerekiyor. Sanki 7 yaşındaki çocuk holiganlık yapacak. Passolig'i olmayan çocukların yanlarında biriyle girmesi gişedekilerin insafına bırakılmış...

kusura bakmayın önceki sayfalara muhabbeti geçmiş ama tam anlamadım.ben bu karta başvuru yaparken
klübümü trabzonspor seçersem istanbul'da bulunduğum süre içerisinde kasımpaşa'nın herrhangi bir maçına giremeyecek miyim bu kart ile ?

Passolig biz böyle bir sınırlama koymadık kulüplerin insiyatifinde diyor. Kasımpaşa ve Başakşehir için problem olacağını sanmıyorum. Hatta BJK Olimpiyat'ta oynayacağı için onlar da bir sınırlama getirmez. GS kombinelerden kalan biletleri önce kendi taraftar kartı olanlara satar yer varsa genel satıştan alınabilir. FB ise henüz passolig'le anlaşmadı pek anlaşacak gibi de durmuyor o yüzden onların maçına passolig'le girmek pek mümkün olmayacak gibi gözüküyor...

Cengiz Çubukcu
13.08.2014, 16:10
benim passolig banka kartım geldi..

Ertan 51
13.08.2014, 16:26
Şerefsiz haysiyetsiz tff nin çıkardığı bu uygulama da aynı kendileri gibi geliyor bana,
hiç içime sinmiyor,ayrıca sinse bile senede sadece Kayseride 1 sefer maç izleme imkanı olan bir insan niye bu yükün altına girsin..
Pasaport istemeselerdi ligin ilk haftasında eşim 3 oğlum ve ben sevdama kavuşacaktım ama şimdi gidemem,gitmem. Ayrıca hiç bir şeye çözüm olmaz bu uygulama,önce kendiniz adam olun sonra trübünleri gözetim altına alın,fişleyin.
tüpçü-özerten-gümüşdağ-yardımcı gibi insan müsvetteleri olacak sporun başında,sonra trübün olaylarını önlemek için pasaport icat edeceksin:mad::mad:

Alika87
13.08.2014, 16:49
simdi 3-4 haftaligina Trabzona gelen gurbetcilerimiz iki mac izlemek icin Passolig'mi alacak?

Hüdai Pervaneli
13.08.2014, 17:58
simdi 3-4 haftaligina Trabzona gelen gurbetcilerimiz iki mac izlemek icin Passolig'mi alacak?
Aynen fener macina kalsaydim bende alcakdim

Mustafa OK
13.08.2014, 19:50
şikebahçe maçı için passolig e başvurdum kaç günde geliyor acaba... inş. yetişir ayın 25 inde çıkıcam istanbul'dan...

Alika87
13.08.2014, 21:08
Aynen fener macina kalsaydim bende alcakdim

sacmaliga bak. Baska imkan yokmu? Kardesim ve babam gidiyor bir ay sonra trabzona. Stad girisinde bosuna zaman harcamasinlar.

Hüdai Pervaneli
13.08.2014, 21:13
sacmaliga bak. Baska imkan yokmu? Kardesim ve babam gidiyor bir ay sonra trabzona. Stad girisinde bosuna zaman harcamasinlar.

Malesef baska Yolu yok Diye biliyorum Belki VIP icin gerekmeyebilir:)

special one
13.08.2014, 21:22
Bu passoligle her stada girebiliyormuyuz. Mesela başakşehir maçı için...

special one
13.08.2014, 21:31
Kampanya 28 Ağustos tarihine kadar geçerlidir.

Trabzonspor logolu PASSOLİG Kart alan müşterilerimiz Trabzonspor futbol takımı kombinesi aldığı taktirde e-bilet yıllık kullanım bedeli kartlarına iade edilecektir.

Kampanya öncesinde Trabzonspor logolu PASSOLİG Kart almış müşterilerimiz de kampanyadan faydalanabilir.

Kampanyaya kurye ücret iadesi dahil değildir.

Kampanya kapsamında e-bilet yıllık kullanım bedeli iadeleri, kartın kullanıma açık durumda olması ve kampanya tarihi itibari ile kartın kullanmasını engelleyen herhangi bir durumun olmaması durumunda Ağustos ayında kombine alan kart sahiplerine 8 Eylül tarihinde yapılacaktır.

Veysel
13.08.2014, 21:50
Aldık ama parayı çekme durumu yoksa vermenin anlamı yok kalsın kulübümde

erolizmts
13.08.2014, 22:25
Takım para kazanıyormuş o yüzden passolig almalıymışız. Yahu kardeşim 10 bin passolig alan adam elbet normal bilet alarakta kulübüne para kazandırmıyor muydu? Bilet almayan adam passolig olunca aşka gelip passolig mi alıyor? Veya passolig olunca maça gidecek taraftar sayısı mı artacak? Şiddeti engelleyeceklermiş. Afedersiniz de n.h engellersiniz. Passolig olsaydı Trabzonspor-Şikebahçe maçında olay çıkmayacaktı öyle mi diyorsunuz? Şimdi gerek Trabzonspor'un gerekse ülke futbolunun genel taraftar profilini biliyoruz. Olay çıkacaksa passolig ile bunu engelleyemezsin? Passolig olsaydı o çatılardaki sniper'lar da olmayacaktı zaten değil mi? Geçin bunları, yetişkin insanlarız.

Yani tamam passolig aldınız aferin ama şunu gelipte "passolig alın Trabzonspor'a can verin" noktasına çekmeyin. Ben Trabzonspor'a para kazandırmak istiyorum ve bunu eski sistemle bilet alarakta yerine getirebilirim. Burada bildiğin kazık atılıyor yahu kazık kazık. Daha açık olayım. Bildiğin saf enayi arıyorlar. Sen kulübe para kazandırıyorum derken aslında yaptığın şey Trabzonspor üzerinden birilerini milyarder yapmak. Sen arkadaşını maça götürmek istediğin zaman passolig uygulayıcısı hırsızlara para vermek zorundasın. Niye lan? 1 maça götüreceğim onu yahu. Neden Trabzonspor dışında başka firmaya da para vermek zorundayım. Kardeşimi, yeğenimi Konya'da Trabzonspor maçına götüreceğim. 1 maç. Yahu neden bu holding'e para veriyorum ben? Maç izleyeceğim yahu maç. Ben paramı direk kulübe vermek istiyorum. Ben paramı kulübümle alakası olmayan Akp'nin finansmanlığını yapan, damadının ceo'luğunu yaptığı hırsızlara, haramzadelere vermek istemiyorum. Bunu anlamıyor musun?

Yıl 2014 kardeşim. 21. yüzyıl'dayız. Teknolojinin bilimin sınırlarının zorlandığı yüzyıldayız. Yok mu bundan başka bir sistem? Yok mu arkadaşımı, kardeşimi, yeğenimi 1 maça götürmek için sağa sola bilmem ne holding'e para yedirmeden, ceplerine kredi kartı koymadan Trabzonspor'u izleyip izlettireceğim bir sistem? Sen gerçekten olmadığına mı inanıyorsun. İnsanları bu kadar kolay enayi yerine koymamak lazım. Bu sistemde amaç belli bir holding'i zengin etmek. Bu kart sayesinde bankalarına müşteri daha doğrusu yontulacak hazır odun/köle yaratmak. Sen o kartı aldığın anda aynı zamanda o bankanın da müşterisi oluyorsun. Normal şartlarda belki de Türkiye'de Aktifbank diye bir banka varmış la! diyebileceğin bir yapıya sistemli olarak bağlanıyorsun. Bu kadar kolay mı yahu? Yapılması gereken herşey halâ da ısrar ediyorum boykot'tur. Kulüp para kazanıyor ayağına sistemli şekilde ellerini cebine sokuyorlar. Alma kardeşim aldırma. Eğer Trabzonspor kulübü de taraftarından tribünlere gelmesini ve kulübe para kazandırmasını istiyorsa kendileri bir sistem bulsunlar. Beni başkalarına, ömrümde belki de kapılarından bile geçmeyeceğim adamlara para vermek zorunda bırakmasınlar. Ben Trabzonspor'a para kazandırmak istiyorum. Veya gitsinler Trabzon Belediyesi ile bir proje geliştirsinler. Hem belediye hem Trabzonspor kazansın. Veya KTÜ diyorsun. Teknik üniversite. Üniversite ile ortak bir proje geliştirsinler. Hem Trabzon hem Trabzonspor hem de KTÜ kazansın. Veya Trabzon'lu bir firma ile geliştirsinler. Ne bileyim para çıkacaksa da Trabzon'da kalsın. Yemişim passolig'ini.

A.Ali Karanis
13.08.2014, 23:00
Takım para kazanıyormuş o yüzden passolig almalıymışız. Yahu kardeşim 10 bin passolig alan adam elbet normal bilet alarakta kulübüne para kazandırmıyor mu? Bilet almayan adam passolig olunca aşka gelip passolig mi alıyor? Veya passolig olunca maça gidecek taraftar sayısı mı artacak?

Yani tamam passolig aldınız aferin ama şunu gelipte "passolig alın Trabzonspor'a can verin" noktasına çekmeyin. Ben Trabzonspor'a para kazandırmak istiyorum ve bunu eski sistemle bilet alarakta yerine getirebilirim. Burada bildiğin kazık atılıyor yahu kazık kazık. Daha açık olayım. Bildiğin saf enayi arıyorlar. Sen kulübe para kazandırıyorum derken aslında yaptığın şey Trabzonspor üzerinden birilerini milyarder yapmak. Sen arkadaşını maça götürmek istediğin zaman passolig uygulayıcısı hırsızlara para vermek zorundasın. Niye lan? 1 maça götüreceğim onu yahu. Neden Trabzonspor dışında başka firmaya da para vermek zorundayım. Kardeşimi, yeğenimi Konya'da Trabzonspor maçına götüreceğim. 1 maç. Yahu neden bu holding'e para veriyorum ben? Maç izleyeceğim yahu maç. Ben paramı direk kulübe vermek istiyorum. Ben paramı kulübümle alakası olmayan Akp'nin finansmanlığını yapan, damadının ceo'luğunu yaptığı hırsızlara, haramzadelere vermek istemiyorum. Bunu anlamıyor musun?

Yıl 2014 kardeşim. 21. yüzyıl'dayız. Teknolojinin bilimin sınırlarının zorlandığı yüzyıldayız. Yok mu bundan başka bir sistem? Yok mu arkadaşımı, kardeşimi, yeğenimi 1 maça götürmek için sağa sola bilmem ne holding'e para yedirmeden, ceplerine kredi kartı koymadan Trabzonspor'u izleyip izlettireceğim bir sistem? Sen gerçekten olmadığına mı inanıyorsun. İnsanları bu kadar kolay enayi yerine koymamak lazım. Bu sistemde amaç belli bir holding'i zengin etmek. Bu kart sayesinde bankalarına müşteri daha doğrusu yontulacak hazır odun/köle yaratmak. Sen o kartı aldığın anda aynı zamanda o bankanın da müşterisi oluyorsun. Normal şartlarda belki de Türkiye'de Aktifbank diye bir banka varmış la! diyebileceğin bir yapıya sistemli olarak bağlanıyorsun. Bu kadar kolay mı yahu? Yapılması gereken herşey halâ da ısrar ediyorum boykot'tur. Kulüp para kazanıyor ayağına sistemli şekilde ellerini cebine sokuyorlar. Alma kardeşim aldırma. Eğer Trabzonspor kulübü de taraftarından tribünlere gelmesini ve kulübe para kazandırmasını istiyorsa kendileri bir sistem bulsunlar. Beni başkalarına, ömrümde belki de kapılarından bile geçmeyeceğim adamlara para vermek zorunda bırakmasınlar. Ben Trabzonspor'a para kazandırmak istiyorum. Veya gitsinler Trabzon Belediyesi ile bir proje geliştirsinler. Hem belediye hem Trabzonspor kazansın. Veya KTÜ diyorsun. Teknik üniversite. Üniversite ile ortak bir proje geliştirsinler. Hem Trabzon hem Trabzonspor hem de KTÜ kazansın. Veya Trabzon'lu bir firma ile geliştirsinler. Ne bileyim para çıkacaksa da Trabzon'da kalsın. Yemişim passolig'ini.

Kelimesi kelimesine katılıyorum.Çok büyük muhaliftim bu karta üstte yazılan sebeplerden dolayı,hatta iki üç sayfa arkada bir mesajım da var bu konuyla ilgili ancak ne yazık ki toplum olarak 'boykot' gibi konularda çok yetersiziz.Konunun dağılmaması için siyasi konulara girmek istemiyorum ancak toplumsal refleks gösteremez olduk,sindirildik.

Sistemin işleyişi de hala oturmadı,büyük problemler çıkacak gibi. Trabzonspor logolu kartım ile her maça girebilir miyim,İstanbul'da ikamet ediyorum toplasan 2-3 Trabzonspor maçına gideceğim,İstanbul'daki diğer maçlara gidebilir miyim diye çağrı merkezini aradım,karşımdaki görevli hiç bir problem yaşamazsınız diğer maçlara girerken,sadece kombine alacaksanız alacağınız takımın logosunun bulunması lazım cevabını verdi ancak beni tatmin eden cevaplar olmadı.

AhmetG.
14.08.2014, 02:27
Takım para kazanıyormuş o yüzden passolig almalıymışız. Yahu kardeşim 10 bin passolig alan adam elbet normal bilet alarakta kulübüne para kazandırmıyor muydu? Bilet almayan adam passolig olunca aşka gelip passolig mi alıyor? Veya passolig olunca maça gidecek taraftar sayısı mı artacak? Şiddeti engelleyeceklermiş. Afedersiniz de n.h engellersiniz. Passolig olsaydı Trabzonspor-Şikebahçe maçında olay çıkmayacaktı öyle mi diyorsunuz? Şimdi gerek Trabzonspor'un gerekse ülke futbolunun genel taraftar profilini biliyoruz. Olay çıkacaksa passolig ile bunu engelleyemezsin? Passolig olsaydı o çatılardaki sniper'lar da olmayacaktı zaten değil mi? Geçin bunları, yetişkin insanlarız.

güzel yazı tebrik ederim. Nacizane eklemek istediğim husus şu.
Madem kulüp para kazanıyor bu uygulamadan. Araya bankayı, rantı, sömürme ve fişlemeyi sokmadan kulüp kendi bir sistem geliştirmeli sizin de dediğiniz gibi. şb bu olaya katılmayacağını zaten beyan etti ve kendi sistemini kullanacak. Tabi cezasına katlanarak.
Biz de bunu göze alabilmeliyiz. Gerekirse her taraftardan 2-3 lira fazla alırlar cezayı da böylelikle ödemiş oluruz kimse de itiraz etmez. Ama tabi dik durmayı bilmek lazım herşeyden önce.

Açıkçası benim de almaya niyetim vardı bütün bunlara rağmen. Ama şuan itibariyle yine vazgeçtim.