PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sepeti koluna herkes yoluna

ozcilingir
24.09.2006, 14:51
Trabzonspor takımı taraftarlığı ve BMN üyeliği kimsenin tapulu malı değildir. Bu foruma herkes kendi görüşüne göre eleştiri ve sevinç yazıları yazmakta ama bazıları nedense , kedi ciğer bulmuş gibi ( 3 puan aldık ya) ya şu sevinçli günümüzde nerden çıktı bu konu falan demesin .
GÖKDENİZ VE FATİH AKYEL'in TRABZONSPOR formasını terletmesini istemeyenlerin başında geliyorum.Tabii onların sevenleri de olacak ,mecburmuyuz hepsini sevmeye,sityede bir konu açılmış , konuyu sevmeyenler olmuş, kapatanlar olmuş mesela ben HASAN'ı çok seviyorum , taraftarın çoğu sevmiyor, ne yapayım , bu sebeplerle diyorum ki SEPETİ KOLUNA HERKES YOLUNA.

Armağan Dere
24.09.2006, 15:19
özçilingir amca herkes geçmişte hata yapabilir gökdenizi en çok eleştirenlerin başında geliyorum..ama adam kendini affettirmek istiyor bunun için ne yapmalı?siz hiç hata yapmadınız mı?? f.akyel konusunda bişe diyemem daha kendini kanıtlamış bi futbolcu değil..hasan üçüncü için ise çok çabalıyor bieler yapmak için ama kapasitesi bu kadar ne diyelim...

Kaya
24.09.2006, 16:00
Trabzonspor takımı taraftarlığı ve BMN üyeliği kimsenin tapulu malı değildir. Bu foruma herkes kendi görüşüne göre eleştiri ve sevinç yazıları yazmakta ama bazıları nedense , kedi ciğer bulmuş gibi ( 3 puan aldık ya) ya şu sevinçli günümüzde nerden çıktı bu konu falan demesin .
GÖKDENİZ VE FATİH AKYEL'in TRABZONSPOR formasını terletmesini istemeyenlerin başında geliyorum.Tabii onların sevenleri de olacak ,mecburmuyuz hepsini sevmeye,sityede bir konu açılmış , konuyu sevmeyenler olmuş, kapatanlar olmuş mesela ben HASAN'ı çok seviyorum , taraftarın çoğu sevmiyor, ne yapayım , bu sebeplerle diyorum ki SEPETİ KOLUNA HERKES YOLUNA.

Herkes nefret etmeye de mecbur değil dimi...

Faik Yılmaz
24.09.2006, 16:00
herkes birilerini sevebilir sevmeyebilir herkesin ortak ülküsü takımımzdır... takımımıza zarar verecek her türlü davranıştan kaçınalım....

champions
24.09.2006, 16:09
birileri yanlış yapmıştır yanlışlarını kabul etmiş ve özürde dilemişlerdir ne yapmalarını bekliyoruz takımın şu zorlu döneminde bu tür tartışmaların takıma ne gibi bi faydası vardır bilen varsa söylesin futbolcunun kalitesini tartış perfomansını tartış bunlar olağan ve zamanı gelince olması gereken şeyler ama bu tür anlamsız düşünceler ortalığı karıştırmaktan başka hiçbi işe yaramaz üstelik böyle bi sonuçtan sonra mı ortaya çıktı bu görüşler hiçbir yararı olmayan düşüncelerimizi lütfen kendimize saklayalım

frango
24.09.2006, 16:10
evet hepimizzin sevdası trabzonspor kımse kımseyı sevmek zorunda deyıl ama herkes destek olmak zorunda

Şahinoğlu
24.09.2006, 16:15
Bunları daha önce defalarca konuşmadıkmı burda sözkonusu topicte arkadaş demişki gol attık ama boğazıma düğümlendi buruk sevinç yaşadım golü Gökdeniz attı demiş Fatih Akyelde kaptan çıktı demiş kardeşim izlemeseydin ozaman maçı Gökdeniz'in oynuycağını bilmiyomuydun Fatih Akyel'in kaptanlık meselesi tartışılır tamamda aşın artık bunları zamanı geçti bu tartışmanın herkesin fikri kendine kalsın .

Hami_41
24.09.2006, 16:31
bu konuların tartışılması anlamsız kapanmadı mı bu konular hala
yönetiiiiiiiiiiiiiiiiim :)

Ali Sırrı
24.09.2006, 16:32
Yanlış anlaşılmasın ama bu bağnazlıktan başka bişey değildir!

İslam Sezer
24.09.2006, 16:34
Bazı şeyler sezon bittiğinde konuşulmalı tartışılmalı,kırk yılda takımda arkadaşlık olmuş,herşeyin yoluna girme ihtimali,şampiyonluk ihtimalı var biz ortamı bulandıracak şeyleri tartışıyoruz...
Ben bu iki futbolcunun katkısını istemiyorum diyenler bir süreliğine takımı desteklemesın o halde.Çünkü çoğunluk artık barış,huzur,şampiyonluk,başarı istiyor.ersenin golüne sevineceksin ama ortayı açanı çarmıha gereceksin,yok öyle şey.Takım bu adı üstünde birlik beraberlik sevgi gerektirir.Ya anlamıyorum ramazan ayındayız,Allahu teala bile tonlarca şeyi affederken biz kimiz ki hatasız melekmiyiz,adamlar en büyük Trabzonspor diyor,ufacık kızları dahi bordo mavi formalarıyla şirin şirin en büyük Trabzonspor diyor,adamlar biz şampiyon olmak taraftarı mutlu etmek istiyoruz diyor,geçmişe sünger çektik,beyaz sayfa açtık diyor ama biz hala somurtup ahlak bekçiliği ile sevinmeyi çok görüyoruz bu takıma ve bu taraftara.Bakın herşeye rağmen takımda bazı futbolcuları istemeyen onları kabul etmeyen olabilir.Ben bu takımın her ferdini Trabzonspor için destekleyen biri olarak onlara saygı duyuyorum yinede çünkü bu onların görüşü.Ancak sizde bize saygı duyun ve Trabzonspor için,destek ve huzura,başarıya hasret bu günlerimizde bir müddet susun,destek olmuyorsanız bari köstek olmayın ki bu takımı sevdirecek çocukları bulabilelim.Zira yıllardır şampiyon olamıyoruz.

A.Hilal Çakıroğlu
24.09.2006, 16:40
Hasan'ı, Hüseyin'i ya da diğerlerini nasıl tartışıyorsak bu konuyu da Hakaret etmeden tartışabiliriz. Diğer oyunculara hakaret ediliyor, söylenmedik şey bırakılmıyorken burada fikrimizi güzel bir şekilde belirtmemize niye tepki veriliyor anlamıyorum.
Takım kötü giderken birşeyler söylenir "destek yerine köstek oluyorsunuz" denir. Takım iyi giderken birşeyler söylenir. "şimdi zamanı mı?" denir. Peki biz bu konuları (ki çok da önemli olduğunu düşünüyorum) ne zaman konuşacağız?

legendage
24.09.2006, 16:41
Tamam Gökdenizi de sevmiyoruz Fatih Akyelide ne olacak şimdi ,ne yapalım Trabzonsporumuz fırtına gibi eserken ,önüne birden set mi çekelim, bu rüzgarımı dindirelim, bumudur istediğiniz.Anlamıyorum niye Trabzonspor başarısız olduğu zamanlarda bu konulardan bahsedilmiyorda ,iyi bir çıkış yakaldığımız zaman hemde bahsi geçen futbolcuların en iyi performanslarını sergilediği vakit boyle yorumlar, tıpkı Doğan medyasının ülke iyiye doğru giderken yaptığı yayımlar gibi,
lütfen arkadaşlar bizim takımımız bir,şehrimiz bir ,insanımız bir,bırakın artık bu tür gereksiz ve zarra verici eleştirileri

metehan
24.09.2006, 16:42
Ahmet abi, doğrusu bu olayın benim de içime çok fazla sindiğini söyleyemem. Ama artık yapacak birşey yok. Bu adamlar TS formasını giyiyor ve TS için mücadele ediyor. Sürekli bu konuyu gündeme getirerek ancak TS'a zarar veririz. İnsanlar hata yapabilir, bir şans daha vermek gerekir diyerek şimdilik bu konuyu kapatmak lazım bence.

İslam Sezer
24.09.2006, 16:44
Hasan'ı, Hüseyin'i ya da diğerlerini nasıl tartışıyorsak bu konuyu da Hakaret etmeden tartışabiliriz. Diğer oyunculara hakaret ediliyor, söylenmedik şey bırakılmıyorken burada fikrimizi güzel bir şekilde belirtmemize niye tepki veriliyor anlamıyorum.
Takım kötü giderken birşeyler söylenir "destek yerine köstek oluyorsunuz" denir. Takım iyi giderken birşeyler söylenir. "şimdi zamanı mı?" denir. Peki biz bu konuları (ki çok da önemli olduğunu düşünüyorum) ne zaman konuşacağız?

bence sezon bittiğinde aylarca futbol yokken transfer sezonunda konuşalım.yani normal olanda bu zaten,transfer döneminde onu isterim bu gitmeli çünkü.....denir ve tartışılır ama sezon devam ederken ter döken her futbolcu Trabzonspor için desteklenmeli en azından moral verilmeli ki başarı gelsin.Yoksa Hasan,Hüseyin,Gökdeniz ve diğerleri....eleştirilerle,hakaretlerle daha iyi oynamaz,takımda başarılı olmaz.2X2=4 gibi bişey bu...

firidin61
24.09.2006, 17:04
Bazı şeyler sezon bittiğinde konuşulmalı tartışılmalı,kırk yılda takımda arkadaşlık olmuş,herşeyin yoluna girme ihtimali,şampiyonluk ihtimalı var biz ortamı bulandıracak şeyleri tartışıyoruz...
Ben bu iki futbolcunun katkısını istemiyorum diyenler bir süreliğine takımı desteklemesın o halde.Çünkü çoğunluk artık barış,huzur,şampiyonluk,başarı istiyor.ersenin golüne sevineceksin ama ortayı açanı çarmıha gereceksin,yok öyle şey.Takım bu adı üstünde birlik beraberlik sevgi gerektirir.Ya anlamıyorum ramazan ayındayız,Allahu teala bile tonlarca şeyi affederken biz kimiz ki hatasız melekmiyiz,adamlar en büyük Trabzonspor diyor,ufacık kızları dahi bordo mavi formalarıyla şirin şirin en büyük Trabzonspor diyor,adamlar biz şampiyon olmak taraftarı mutlu etmek istiyoruz diyor,geçmişe sünger çektik,beyaz sayfa açtık diyor ama biz hala somurtup ahlak bekçiliği ile sevinmeyi çok görüyoruz bu takıma ve bu taraftara.Bakın herşeye rağmen takımda bazı futbolcuları istemeyen onları kabul etmeyen olabilir.Ben bu takımın her ferdini Trabzonspor için destekleyen biri olarak onlara saygı duyuyorum yinede çünkü bu onların görüşü.Ancak sizde bize saygı duyun ve Trabzonspor için,destek ve huzura,başarıya hasret bu günlerimizde bir müddet susun,destek olmuyorsanız bari köstek olmayın ki bu takımı sevdirecek çocukları bulabilelim.Zira yıllardır şampiyon olamıyoruz.

sana katılıyorum arkadasım...

TRABZONSPORlulukta ^^tak sepeti koluna herkes kendi yoluna^^diye bir cümle kurmak bölücülüktür(TRABZONSPOR içerisinde)TRABZONSPOR taraftarı birdir ve ayrılmaz bir bütün oldugu için En Büyük taraftardır...içimizde farklı görüsleri savunabiliriz ama bu görüşlerde ayrı düstügümüzde yolları ayırabilicek kadar baglarımız sağlam deilse eger hiç TARAFTAR olmayalım...bu tak sepeti koluna herkes kendi yoluna diyip bu görüsü savunanlarıda kınıyorum.....

Gökdeniz Karadeniz bu takımın bir futbolcusudur ve Takıma elinden gelenin en iyisini vermek için ugrasan bir futbolcudur!!!Maziyi karıstırıp bu takıma zarar vermek isteyenler ^^istediklerinize ulaşamayacaksınız^^!!!!!

Gökdenizi affetmeyecek ancak 1 kişiye inanırım ve varlıgını tanırım oda hayatında 1defa olsun hata yapmamıs bir adam!!!eger varsa içinizde böyle biri ya şimdi konussun yada bu takımın önüne set çekmeyi bıraksın!!!!!

Kötüye kötü iyiye iyi diyebilicek kadar realistsek eger Gerçek bir TARAFTARIZ demektir!!!!!yoksa hemsericilik hiç bişeye çözüm deildir!!!

Hasanıda dünkü oyunundan dolayı kutlarım.Bravo hasan!!!!!

Hami_41
24.09.2006, 17:09
ya kapatın yaa!!!!!!!!!!! allah aşkına kapatın artık rahat bırakın adamları nasıl savaştıklarını herkes görüyor!

Kaya
24.09.2006, 17:10
Beyler konuyu kapatmaya gerek yok. Tartışılsın. Çünkü bu konu forumda başlığın kapatılmasıyla bitmiyor. Kafada kapatılması lazım...

Dün akşam olanlar ortada...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
24.09.2006, 17:19
Bu çocuklar hata yapmışlar
siz affetmeyüzz deyip kelle istiyorsunuz.
Sadece bi alıntıyla cevap vereceğim sizlere:

Onlar bollukta ve darlıkta Allah yolunda harcayanlar, öfkelerini yenenler, insanları affedenlerdir. Allah iyilik edenleri sever.

ÂL-İ İMRÂN SÛRESİ
(134)
-----------------------------
Bir hayrı açıklar veya gizlerseniz, yahut bir kötülüğü affederseniz (bilin ki), Allah da çok affedicidir, her şeye hakkıyla gücü yetendir.
NİSÂ SÛRESİ
(149)
----------------------------

Bunlar yüce Kur'an'ın Kelamıdır.
Affetmemeyi marifet bilen arkadaşlarıma saygıyla duyururum...

Hami_41
24.09.2006, 17:22
ve gökdenizinde fatihinde nasıl savaştığı ortada fatih elinden geleni yapıyor iyi niyetinden bi şüphem yok inşallah trabzonda bırakır futbolu gökdeniz hatasının farkında kendini affettirmek için elinden geleni yapıyor başarılıda oluyorlar hani diyorduk ya futbolcu yüreğini ortaya koyucak alın işte o yürekli futbolcular
inşallah bu takımdan jubile yapıp futbolu bırakırlar
ikisinide çok seviyorum...

Emorfo
24.09.2006, 17:25
Gökdeniz ve Fatih Akyel kötü oynamalıydı Trabzonspor maçı kaybetmeliydi adamlar suçlu oldu anasını satiyim...

Gökdeniz konusunda eleştiri yapacak olanlar enaz hacı şakir kadar temiz olmalıdır... Herkes saf temiz olamayacağına göre herkes hayatında bazı hatalar yapabileceğine göre... E daha hala nedir bu Gökdeniz hazımsızlığı... Gökdeniz'i sevmeyebilirsiniz de Trabzonspor forması giyen adama enazından saygı göstermek zorundasınız... Gökdeniz iyi oynuyor yine suç oluyor alakasız zamanda alakasız olarak gündeme getiriliyor Trabzonspor bu küçük beyinler yüzünden olduğu yerde sayıyor... Ocular bucular şucular Gökdeniz'i sevenler sevmeyenler.... Ramazan ramazan günaha sokmayın adamı Gökdeniz hata yaptı hatasını biliyor ve kendi affettirmek işçin ağzıyla kuş tutsa kimseye yaranamıyor...

Konu Gökdeniz olunca ne namuslu oluyor bazı taraftarlarımız anlamakta güçlük çekiyorum...

Bu konu defalarca tartışıldı yine tartışılsında kimseye faydası yok... Takım kazanıyor Gökdeniz süper oynuyor Anti Gökdenizciler nasıl olur bu adam böyle oynamamalı böyle ön plana çıkmamalı şeyleri tutuşuyor....

Takıyor golleri Gökdeniz tek tek
Kalıyor sepetin kolları elleriniz de hep hep :)

Gamze
24.09.2006, 17:29
gökdenizle fatih FB maçında olur ya kötü oynarsalar yandıılar!!kimbilir o zaman ne tür düşünceler geçecek bu zihinlerde onlara karşı merak ediyorum...

Hami_41
24.09.2006, 17:30
Gökdeniz ve Fatih Akyel kötü oynamalıydı Trabzonspor maçı kaybetmeliydi adamlar suçlu oldu anasını satiyim...

Gökdeniz konusunda eleştiri yapacak olanlar enaz hacı şakir kadar temiz olmalıdır... Herkes saf temiz olamayacağına göre herkes hayatında bazı hatalar yapabileceğine göre... E daha hala nedir bu Gökdeniz hazımsızlığı... Gökdeniz'i sevmeyebilirsiniz de Trabzonspor forması giyen adama enazından saygı göstermek zorundasınız... Gökdeniz iyi oynuyor yine suç oluyor alakasız zamanda alakasız olarak gündeme getiriliyor Trabzonspor bu küçük beyinler yüzünden olduğu yerde sayıyor... Ocular bucular şucular Gökdeniz'i sevenler sevmeyenler.... Ramazan ramazan günaha sokmayın adamı Gökdeniz hata yaptı hatasını biliyor ve kendi affettirmek işçin ağzıyla kuş tutsa kimseye yaranamıyor...

Konu Gökdeniz olunca ne namuslu oluyor bazı taraftarlarımız anlamakta güçlük çekiyorum...

Bu konu defalarca tartışıldı yine tartışılsında kimseye faydası yok... Takım kazanıyor Gökdeniz süper oynuyor Anti Gökdenizciler nasıl olur bu adam böyle oynamamalı böyle ön plana çıkmamalı şeyleri tutuşuyor....

ya renkdaş tebrik ederim.Çok güzel konuşmuşun sana katılıyorum.Bende bunu demek istiyorum ama sert konuşmak istemedim sen sölemişin benim sölemek istedikleirm yüreğine sağlık içim eridi beaaa

LaZoNi
24.09.2006, 17:34
Bu basligi acan insanin aklindan suphe ediyorum...!!!

Miraç Atalay Çiftçi
24.09.2006, 17:38
hadi be sende diyorum...

Hami_41
24.09.2006, 17:41
konuşun arkadaşlar devam...
gökdenizle fatih eleştiriyi haketmyior.
çalışıyorlar bir insan bir hata yüzünden bir kere cezalandırılır yada kınanır
ısıtıp ısıtıp yanı şeyler gündeme getiriliyor
olmaz yanlış trabzonun şahlandığı zamanda köstek olmaktan başka bişi değil
yaaaaaaaaa anlamsızzz yaa sinirlerim tepeme çıkıyor

since1967_
24.09.2006, 17:41
ya bir zafer yaşanmış ertesi gün açılan konuya bak. bu başlık takıma zarar verir. bu siteyi bizler olduğumuz kadar trabzonsporun yönetimi ve futbolcular takip ediyor. bunu çok iyi biliyorum ve site hakkında çok olumlu görüşleride var.gökdeniz ve fatih var güçleriyle savaşıyorlar ve dün çok iyi oynadılar. morallerini bozup takımımızın performansını düşürmeye hiç kimsenin hakkı yok. istanbul medyası gibi durup durup konu açmayın lütfen. unutulmaması gereken esas konu adı geçen oyuncular trabzonsporun şerefli formasını terletiyor ve şampiyonluk yarışına yeniden ortak olduğumuzdur. tek gerçek vardır şampiyonluk ve bu yolda giderken trabzonspor taraftarının destek olması gereken yani şu an için herhangi bir değişikliğin olmayacağı bir dönemde bunları tartışmak çok yersiz. lütfen takıma zarar vermeyin. başlığın kapatılmasını talep ediyorum. zamanlama hatası kabul edilemez bence. konu kapatılsın....

Cafer KILIÇSOY
24.09.2006, 17:42
Bence çok saçma ve gereksiz bir konu. Biz açsaydık şimdi coktan kapatılmıştı. Bu insanları eleştıren akşam ki macı bir kez daha seyretsin. Olabilir insanlar her zaman hata yapabilir. Affetmek büyüklüktür. Ha amacınız tekere çomak sokmaksa o başka. Akşamki güzel oyunlarının mükafatı bu sayfalarmı olmalıydı. Yazık gercekten yazık. Ben GÖKDENİZ'ide FATİH'ide cok seviyorum. Sadece onları değil, TRABZONSPOR için bir damla terini akıtanı seviyorum.
Konu cok saçma kapanmasından yanayım

turkercan
24.09.2006, 17:47
kendi taraftarımız futbolcumuza küfrediyo birbirine küfrediyo elin adamı (fatih akyeli) küfredincemi aklınız başınıza geliyo??? o zaman taraftarıda stada sokmıyalım stadın yarısından çoğu bütün futbolculara zaman zaman küfrediyo!! fatih tekkeye bile az mı küfrettiler?? asıl onları uzaklaştırmak lasım bu insanlar özürde dilemio farkındaysanız.. fatih akyel gökdeniz özür dilediler ve şu anda trabzonspor için savaşıyorlar ama o küfür eden taraftar yine maçına gelip küfrediyo ve zarar vermeye devam ediyo! siz boş şeyler için uğraşın burda yiyin birbirinizi....

Cafer KILIÇSOY
24.09.2006, 17:49
Beyler konuyu kapatmaya gerek yok. Tartışılsın. Çünkü bu konu forumda başlığın kapatılmasıyla bitmiyor. Kafada kapatılması lazım...

Sevgili Yönetici
Bu konunun Trabzonspor'a karı yok zararı var. Eleştırdiğimiz insanlar bunları haketmiyor. Bu TRABZONSPOR'a comak sokmaktan başka birşey değildir. Bu TRABZONSPOR'u içten içe bölmektir. gün birlik ve beraberlik günüdür.
LÜTFEN ŞU KONUYU KAPATIN ARTIK

Hami_41
24.09.2006, 17:49
bende konunun kapanmasından yanayım bu futbolcular bu eleştirileri haketmiyorlar.İkisinide çok seviyorum belki onlar bile giriyor bu foruma takip ediyorlar.Trabzonun en aktif en büyük forumu yakışmıyor bu konu takımı ypratıyoruz başka bişi değil Köstekkkkkkkk

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
24.09.2006, 17:54

Allah razı olsun...

murat
24.09.2006, 17:56
arkadaslar suan konu acik, hakaret icermedikten sonra yazmak istediklerini yazsin herkes. Icinde kalmasin kimsenin. Su mubarek gunde birbirimizi kirmadan goruslerimizi yazalim lutfen.

Gamze
24.09.2006, 17:56
dün gece maçtan sonra benzeri bi başlık açılmış ancak hakaretlere vardığı için kapatılmıştır..

akabinde ikinci bi başlık açılmış ancak yanılmıosam pek raağbet görmemiştir..

bmn danışmda yöneticilere özgürce düşüncelerimizi söyleyemeyecek miyiz diye veryansın edilmiş bugün ise aynı konu başlığı üçlenmiştir..

YETER BE KARDEŞİM diyesim geliyor ya neyse...

Hami_41
24.09.2006, 18:01
bırakın açık kalsın kötü bişi yazan yok zaten burada ters olmuş.konu gökdenizle fatihi eleştiriyor ama konunun içinde yazılanlar konuyu ve fatih2le gökdeniz karşıtlarını eleştiriliyor :)
kapansa daha iyi olur tabi ama kapanmasada bir fark yok :D

maskeli61
24.09.2006, 18:05
BMN forumunda açılan en gereksiz ve en saçma konu bu heralde.. bu kadarda saçmalamayalım isterseniz yok o suçluydu bu haklıydı akşam herkes maçı izlerken buraya bu yazıyı yuazan arkadaşlarımız acaba maçı izlemedimi orda 11 tane kaplan vardı savaştılar ter akıttılar sonuna kadar hakkını verdiler ayakta alkışlıcanız yerde şudur budur demeyin...

EN BÜYÜK TRABZONSPOR VE BİZİ BUGÜN BÖYLE GURURLANDIRAN GÖKLERE ÇIKARAN KAPLANLARIMIZ VE HERZAMAN BU NKAPLANLARIN ARKASINDA OLUP DESTEKLEYEN İY GÜNÜNDE KÖTÜ GÜNÜNDE YANINDA OLAN BU BÜYÜK TARAFTARIMIZ....

o kadar

arsinli......

Gamze
24.09.2006, 18:08
futbolculara eleştirisi olan o futbolcunun kendi adını taşıyan başlığın altına yazsın bence!!burda sen şucusun bucusun,bunu savunuosun diye olayı kişiselleştirmekten başka bişey yapmıoruz!!!yorum yazmayalım da bırakalım başlık kendi kendini yok etsin!!!

saygılar...

erdal6167
24.09.2006, 18:08
iyide burası böyle herşeyi rasgele acılmakla olmaz. bu adamların ismi üzerinde forum var derdi olan oaraya lütfen. tabi ki herkesin görüşüne saygılıyız, ama sırası mı diiiiiiim ben saaaaaa

Gamze
24.09.2006, 18:10
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=10

işte gökdenizin linki...buyrun tartışalım..

sweetrose
24.09.2006, 18:11
iiiii derbileri almaya başladık..3 puanlar gelmeye başladı....artık rahatız ya; yerden yere vurmaya başladık futbolcuları.... olsun bakalım devam edin...nereye kadar görelim...

trapesus
24.09.2006, 18:15
Hayatı boyunca hiç hata yapmamış, mükemmel insanı
Bu başlığı açan kişiyi alkışlıyorum!..

#10 Fietra
24.09.2006, 18:16
İftar vakti bi gelse:)

trapesus
24.09.2006, 18:19
futbolculara eleştirisi olan o futbolcunun kendi adını taşıyan başlığın altına yazsın bence!!burda sen şucusun bucusun,bunu savunuosun diye olayı kişiselleştirmekten başka bişey yapmıoruz!!!yorum yazmayalım da bırakalım başlık kendi kendini yok etsin!!!

saygılar...

aynen öyle

sweetrose
24.09.2006, 18:21
Hayatı boyunca hiç hata yapmamış, mükemmel insanı
Bu başlığı açan kişiyi alkışlıyorum!..

ben bu başlığın neden bu şekilde heyecanlı bir şekilde açılmasını anlamadım açıkcası... neden galibiyetlerin peşine oluuuor bunlar*

Gamze
24.09.2006, 18:22
evet iftar bi gelse de bu ve benzeri konular ısıtılıp ısıtılıp önümüze konduğunda nasıl bir hataya düşüp kendi kendimizi yiyip bitirdiğimizi hatırlayabilsek!

bordoylamavi
24.09.2006, 18:29
gökdeniz ve fatih akyel i birbirinden ayırmak lazım gökdeniz in bu takıma şimdiye kadar verdiği çok şey vardır yaptığı bir hataydı o ayrı. ama fatih akyel için kusura bakmayın ama konuşmaya bile değmez

l-m
24.09.2006, 18:30
Güleriz ağlanacak halimize..
Cevap vermeye değer bir yorum okuduğum anda söz cevap vereceğim, şimdilik dinlemedeyim. :)

trapesus
24.09.2006, 18:31
ben bu başlığın neden bu şekilde heyecanlı bir şekilde açılmasını anlamadım açıkcası... neden galibiyetlerin peşine oluuuor bunlar*

Bir de o var tabi. Hayır bir de başlığın üslubuna bakar mısınız, "Tak sepeti koluna, herkes kendi yoluna.." Ne kadar niteliksiz bir yakıştırma bu böyle. Sanki Fatihle Gökdeniz Trabzonspor'un oyuncusu değil de mahalleden gıcık olduğu iki tip.

Bir söz de yöneticilere söylemek istiyorum, lütfen bordo mavili formayı ıslatan oyuncular hakkında böyle uluorta şeyler yazılmasına müsade etmeyin. Hayır bunların içinden forumu okuyanları da vardır, adam başlığı görünce sanki böyle genel bir kanı varmış gibi algılayabilir. Takım olarak tam bir bütünlük oluşturmaya başladığımız şu sancılı günlerde bu başlığın samimiyetine güvenmiyorum ve oldukça da düzeysiz buluyorum..

cemka
24.09.2006, 18:35
yani hayret bişi... helal olsun size yaaa... şu günde tartışılan şeye bak... adamlar Bordo-Mavi forma giyiyorlar ve akşamki galibiyetin baş mimarları.. yani zamanlama muhteşem... mağlup olduğumuz maçlardan sonra bile dile getirlmeyen bu konu bu galibiyet sonrası kim tarafından tetiklendi anlamak mümkün değil...
Yönetici arkadaşların bu konu başlığını kapatıp düşüncesi olan arkadaşların futbolcular başlığı altına yollanmalarını istiyorum...
Herkese hayırlı Ramazanlar....

oguzkoc
24.09.2006, 18:39
ya uff bıktım bu konulardn ya... her önüne gelen, aklına esen konu açıyo anasını satayım bu ne yaaa...

empty61
24.09.2006, 18:42
Yemek yemek yemek yemek yemek :)

trapesus
24.09.2006, 18:42
yöneticiler ne yapıyor ya.. tak sepeti koluna ne demekmiş çıldırıcam şimdi..

#10 Fietra
24.09.2006, 18:43
ya uff bıktım bu konulardn ya... her önüne gelen, aklına esen konu açıyo anasını satayım bu ne yaaa...
Üslubunuza dikkat ediniz lütfen yoksa güzelim konumuz kapatılıyor.Saboteye hayır.

Naim
24.09.2006, 18:46
Ramazan Ramazan sigara yok
karnım aç
sahurda bişi yemedim gözlerim dönüyor
ağır mevzular hiç çekilmez
laises Faire Laises Pase
diyelim geçelim
:D

champions
24.09.2006, 18:46
birileri yanlış yapmıştır yanlışlarını kabul etmiş ve özürde dilemişlerdir ne yapmalarını bekliyoruz takımın şu zorlu döneminde bu tür tartışmaların takıma ne gibi bi faydası vardır bilen varsa söylesin futbolcunun kalitesini tartış perfomansını tartış bunlar olağan ve zamanı gelince olması gereken şeyler ama bu tür anlamsız düşünceler ortalığı karıştırmaktan başka hiçbi işe yaramaz üstelik böyle bi sonuçtan sonra mı ortaya çıktı bu görüşler hiçbir yararı olmayan düşüncelerimizi lütfen kendimize saklayalım
devam edim
biz bide başarı bekliyoruz vay be yöneticiler kendi aralarında kavga eder taraftar kendi aralarında nasıl olacak bu iş bari futbolcularda kavga etsin uyumu sağlayalım bu başlığı açan arkadaşın amacı ne bu futbolcular takıma yenimi geldiler bu kritik dönemde açılması tesadüfmü sonra bu başılktan sonra bu futbolcular gidecekmi tam işler yoluna girdi girecek ama olmaaaaz
takım iyiye gidemez buna izin vermemeliyiz bide şikayet ederiz yok o böyle yaptı bu böyle diye daha kendi aramızda fikir birliği yokken neye söylenirizki

#10 Fietra
24.09.2006, 18:47
Ramazan Ramazan gisara yok
karnım aç
sahurda bişi yemedim gözlerim dönüyor
ağır mevzular hiç çekilmez
laises Faire Laises Pase
diyelim geçelim
:D
Ondan iftar vakti gelsin diyoruz ya.Millet şöyle bi yemeğini yesin beynine kan gitsin de sonradan ama bu haksızlık aç karnına da olmaz ki demesin:)

Murat Hızal
24.09.2006, 18:56
Bir insanın hayatında başına gelebilecek bir çok kötü şey vardır;bana göre bunlardan en önemlisi defalarca yargılanmak.

Alın size linç kültürü;biz kafamızda,cezaları keselim kendi işimize geldiği gibi ahlaki normlar koyalım ve bunları uygulamaya geçirelim.Bir insan bir kere ve normları(bu normlar ahlak normları değil hukuk normları olmalı) uygulamaya yetkili makamlarca bir kere yargılanmalı,yüzlerce kere değil.

Şimdi gelelim Gökdeniz olayına.Evet bu adam çok büyük bir suç işledi.İşlediği bu suç gökdenizin tamamen ahlaki zaafiyetinden ileri gelmiş olabilir.Sen dersin ki ''Bence çok ahlaksız bir hareket hiç tasvip etmiyorum, yakışmıyor bu takıma''.Ötekide der ki: ''sanane kardeşim sen kimsinkide bu adamı bu şekilde yargılıyorsun''.İki görüşde benim kabulüm,ama unutmamız gereken en önemli şey;Gökdeniz bu ülkenin hukuk normlarına göre suç işlemiştir ve sonuç olarak yargılanmıştır.Bu konu tartışmasızdır,hukuk tarafından yargılanıp cezasını çekmiştir.Ahlaki açıdan düzelmiş midir düzelmemiş midir,bunu bilemeyiz belkide Gökdeniz bu cezadan çok büyük dersler almıştır tövbe etmiştir,o zaman ben her şekilde kendisine,kendi adıma,ikini şansı verebilirim.

Gökdeniz her gün yargılanıyor,mahallesinin manavı, bakkalı ,komşusu tarafından.Maça çıktığı anda gazeteciler,taraftarlar,diğer futbolcular tarafından.Arkadaşlar yaptığınız bir hatadan dolayı yüzlerce kez yargılandığınızı düşünün,biraz empati kurun hayal etmeye çalışın.

İnanın bana hakim karşısında yargılanmak,her gün yüzlerce insan tarafından yargılanmakdan çok daha iyidir.

Onun için hissiyatınızı çok iyi anlıyorum(eleştiren arkadaşlar)bu takımı çok seviyorsunuz,bu şekilde takımın isminin kirletildiğini düşünüyorsunuz.Ama sakin kafayla baktığınızda Gökdeniz işlediği suçda çektiği cezada kendisini bağlar.Özür dilemiş ve bir şans daha istemiş,ben kendi adıma her oynadığı muhteşem maçda ''işte bu'' diyorum ve kendisini sonuna kadar destekliyorum.

Geçmişden ders alan bir Gökdeniz bu takımın çok fazla işine yarar,Gökdenizi kaybetmeyelim kazanalım.

Son olarak Nietzche'den bir alıntı yapmak istiyorum:

''Ahlakın güvencesi ,kullanılmasını çok iyi bildiği bir göz boyama sanatında yatar,nasıl çoşturacağını bilir.Ahlak ta başlangıçtan beri ikna etme sanatındaki bütün şeytanlıkları bilir.Bugün bile onun yardımına başvurmayan hiç bir konuşmacı yoktur.''

Bibirimizi kırmadan tartışmak ümidiyle.Hepinize iyi iftarlar.

ozcilingir
24.09.2006, 20:08
Konuyu açtım, ancak konunun saptırılmış olduğunu gördüm, neyse kimseye cevap yazma niyetim yoktu, ancak birebir beni tanıyan 2 kişinin yorumlarına birşeyler demem gerekiyor.
KAYA KARDEŞİM ; Ben GÖKDENİZ VE FATİH AKYEL'i sevmiyorum, HASAN'I çok seviyorum . Açtığım konu zaten herkes kafasına göre takılsın dı, evet benim kafa yapım bu kafamın içinde bu düşünce var ne yapayım, benim kafamdaki düşünceyi nasıl değiştireceksin .
FARUK KARDEŞİM ; Sana göre ben ve benim gibi düşünenler KÜÇÜK BEYİNLİ !!Sen büyük beyinli ol.Saygıdan bahsetmek için saygılı olmak gerekir . YORUMUN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
Konuyu okumadan , mevzuyu hemen bazı futbolcuların savunulmasına ve TRABZONSPOR'un bölünmesine kadar getiren arkadaşlarada TEŞEKKÜR ederim .
faruk ALDUM SEPETÇUĞUMİ KİDİYORUM ORMANA !!!

l-m
24.09.2006, 20:17
Sevgili hodus, öncelikle sağduyulu mesajınız için teşekkürler, bilindik kalıplarla cevap vermek yerine açıklama yapma nezaketi göstediğiniz için teşekkürler, aslında keşke herkes bu şekilde cevap verse ancak görüyorsunuz ki olmuyor, hatta bu başlığı açanın aklından şüphe eden arkadaşlar var, başlığı açan kişinin babası yaşında olduğuna aldırmadan hem de.

Gökdeniz konusunda bir kısım taraftarın hala kendisini affedememiş olması bence o kesimden ziyade Gökdeniz'in daha önce bulaştığı işten ötürüdür. İnsanlar tabii ki hata yapabilir, karşılığında hukuk devleti gereken cezayı verir ancak tarih affeder mi onu bilemeyiz, tarih boyunca öyle kararlar verilmiştir ki vicdan karşısında hiçbir anlam ifade etmemiştir. Gökdeniz herhangi bir Avrupa ülkesinde bu hatayı yapmış olsaydı muhtemelen futbol yaşantısı bitmişti, en azından bulunduğu ülkede, Türkiye'de oluşu tüm bu kirliliklerin içerisinde göze batmamasını sağlamış olabilir. Sonuç olarak herkesin çok kirli oluşu Gökdeniz'in ya da başka bir kişinin az kirli oluşundan ötürü duyulan rahatsızlığı gidermez. Olaya bu açıdan bakıyorum yoksa diğer istanbul takımlarındaki birçok futbolcunun da kendi maçlarına iddia oynadığını tahmin ediyorum ama o takımları tutmuyor olmamın nedenleri arasında bu da var. Gökdeniz 1 sezonda 100 gol de atsa 100 asistte yapsa bu böyledir, sırf iyi oyuncu olduğu için kendisini affetmeyi öncelikle kendisine haksızlık sayarım, bir de neden bunlar şimdi söyleniyor diyenlere cevap vermek istiyorum, eğer takım kötü giderken bunları söylersem o zaman takımın durumunu kötüye kullanmış olurum, diyorum ki sonuç önemli değil, gerekirse ömür boyu şampiyonluk görmem ama bu şekilde başarılı olmayı içime sindiremiyorum. İçine sindirebilenlere laf etmiyorum, sadece kişisel fikrimi söylüyorum, karşılığında ise başlığın kapatılmasını isteyenlerle bu fikrimden dolayı taraftarlığımı sorgulayan ve hatta iq seviyem hakkında şüphe edenlerle muhatap olmak zorunda kalıyorum, bu kişilere cevap vermedim, vermeyeceğim, eğer sizin mesajınız gibi mantıklı bir mesaj gelmeseydi de bu başlıkta gülüp geçecektim çünkü biliyorum ki yarın Gökdeniz kötü oynadığında ben sahip çıkarken şimdi Gökdeniz'i savunuyorum zannedenler bu takımdan gitmesini isteyecek çünkü skorboard her zaman aynı sonucu göstermiyor ve bazı vicdanlar skorboard altında eziliyor.

Birbirimizi kırmadan tartışmak ümidiyle. :)

Kaya
24.09.2006, 20:18
Ahmet abi benim amacım senin düşüncelerini değiştirmek değildir. Lütfen tüm mesajlarımı tekrar okuyun. Böyle bir durum olmadığını göreceksiniz. Düşüncenizi değiştirmek bana hiçbir şey kazandırmaz.

Dün açılan başlığa bir Trabzonspor'lu olarak hissettiğim şekilde cevap yazdım. Başlığı kapatmak gibi bir düşünce aklımın ucundan bile geçmemişti. Hatta ve hatta Osman'a IQ testinden bahsederek taş atan bir arkadaşa gerekli uyarı yaptım ve bu tip mesajların yanlış olduğunu belirttim. Kendiside mesajımın ardından hemen özrünü dilemiştir. Bu aşamadan sonra yorumların yerini suçlayıcı ifadeler ve karşı tarafı bozma amacını taşıyan mesajlar almıştır. Bunun üzerine başlığı kapattım...

Ardından, tamamen Osman'ın zıttı bir başlık başkası tarafından yine suçlayıcı ifadeler içererek açıldı. Tartışmların daha fazla uzamaması için bu başlığı da kapattım...

Burada ve danışma bölümünde yazdım. Osman'ın bahsettiği konuda ve açtığı başlıkta yanlış bir durum yoktur. Olay uslup sorunudur. Uslup kelimesine bile laf attılar ya helal olsun. O başlığı kapatmasaydım 4. ve 5. sayfalarda yazılacak mesajlar olayı daha da karmaşık hale getirecekti. Bir admin olarak buna engel olmak istedim, hissettim ve karar verdim.

sarman61
24.09.2006, 20:19
Bu gokdeizle fatih akyele kimileri kızıyor bende bu kızanlara kızıyorum bu 2 insanda ozur dilemiştir trabzon camiasınan ama bazıları hala kendilerini ne sanıyorlar sa ben affetmedim diyor ister affet ister affetme biz cogunluk olarak bu futbolcuları affettik. Ama olurda bu affetmeyenler hayatalrında bir hata yaparlarsa ve kendi sevenlerini zor duruma düşürürse o zaman gokdeniz ve fatih akyeli anlarsınız. O zaman anlarsınız hatanızı. Allah (cc) bile tovde edenleri affediyor bazıları kim oluyorki kendini çok buyuk goruyor da ben affetmiyorum diyor. Neyse boşverin. Cok sinirlendim.

champions
24.09.2006, 20:20
başka sevmediğiniz oyuncu varmı onlarda gitsin gönderilenlerden sevdiğiniz varsada hemen geri gelsinler

sarman61
24.09.2006, 20:21
Birde bu gokdeniz i sevmeyenler yada affetmeyenler gokdeniz golu atınca sevinmedimi.

Adem Erdoğan
24.09.2006, 20:24
Ya bu galibiyetler bize hiç ii gelmiyo.bjk maçından sonra aartisin teki, çıktı taraftara laf attı.Neymiş kendisi çarşının içinde izlemiş maçı koyun gibi gelmiş maçtan önce yeniliriz diyenlerin taraftarlığını sorguluyo şimdide maça damgasını vuran futbolcuları eleştiriyoruz.Soruyorum size gökdeniz bu takımdan giderse nerey gider bunu tahmin etmek hiçde zor değil.Aç kurtlar bekliyo kapıda.

#10 Fietra
24.09.2006, 20:25
Sevinmez olur muyum delirer gibi hem de.Ama bi yandan da üzülerek.

Tunga
24.09.2006, 20:25
Suçu Ramazan'a ve iftara atmayalım lütfen. Sıkıntı yemekte değil, hazımda. En azından bende öyle ;)

Bu konuda birşeyler yazmak istiyorum ama, dedim ya hazım sorunum var, şimdi yediklerimi sindirmeye çalışıyorum. Geçen sene çok kolay olmadı sindirmek, bir de bu sene deneyelim.

Geçen seneki Galatasaray maçında ne yalan söyleyeyim aynen Osman'a olduğu gibi, golde ayağa sıçrayıp, golü atanı görünce aynı hızla yere inmiştim. Burukluk.

Ama şimdi dönüp bakıyorum da, Trabzonspor bunun bedelini ödedi diye düşünmeye başladım. Hani bu Gökdeniz'in bedel ödeyip ödemediği ile alakalı değil. Trabzonspor bir acı bedel ödedi. Hala daha gazetelerde, Sebatspor Başkanının kurşunlanma hikayesi olunca heyecanla ve dualar ederek okuyorum haberleri. Trabzonspor'a daha fazla çirkef bulaşmasın diye.

Bu konunun kime zararı var bilemem ama Trabzonspor bu işten çok ıstırap çekti ve daha da çekecek. Gökdeniz'in yediği nane kendine de, bize olan zararını sormayın gitsin.

Sn. Özçilingir diğer taraftan,

Komşusu açken kendisi tok yatabilen bir nesil yetiştiriyoruz bu ülkede. Birbirine selam vermeyen, verince de benden ne isteyecek diye düşünülen bir hayatın içinde yaşıyoruz. Bir başbakanı çıkıp da "O zaten Bursalı" diyebiliyor bu ülkenin ve o şehirde bir sonraki seçimde 1. parti olabiliyor hala. Ramazan'ın gelişini kurşun atarak karşılayıp, balkondaki temizlik yapan kadıncağızı dudağının üstünden vurarak öldürebiliyoruz. vs. vs.

Bir bu sorunlara bakıyorum hayatın her anında yaşadığımız, sonra bir de sizin maç sonrası ilgili konu başlığına attığınız mesajınız geliyor aklıma:

Bugün maç başladı , biraz geç kaldım , içeri girdim gol oldu ve rahat bir maç seyretmeye başladım, ne zaman 18.nci dakikada , orat alana yakın kenarda başlayan ve 3 TEK PASADA ATILAN GOLÜ GÖRDÜM VE 20 YILDIR BU ŞEKİLDE BİR ORGANİZASYONLA (3 PASLA )GOL GÖRMEDİM DEDİM VE BU MAÇIN TATLI TARAFINI SEYRETTİM , MAÇ BENİM İÇİN BİTTİ HADİ BANA EYVALLAH DEYİP MAÇ 5-0 BİTER DEDİM VE LOKALDEN ÇIKDIM, SONRA MAÇIN SON 15 DAKİKASINI SEYRETDİM, ÇOK RAHATDIM VE HELE SON SANİYE KALEYE ATILACAK TOPU ,MUSA KARDEŞİMİZ GIRGIR GEÇER GİBİ ORTA SAHAYA ATMASI SONRASI ÇALAN BİTİŞ DÜDÜĞÜ İLE , YANIMDAKİ, MAHALLEMİZİN MUHTARI ECZACIYA ( gS lidir) , YA BAŞIM ÇOK AĞRIYOR BANA BİR ERSEN MARTİN BAŞ AĞRISI İLACI VERİRMİSİN DEMEM İLE !!! MUHTAR GERETZE BAŞLADI SAYMAYA !! O KADARA RAHATLADIM Kİ SORMAYIN, KISACASI BEN MAÇIN KAYMAKLI KADAYIF YÖNLERİNİ SEYRETDİM, ORTA BÖLÜMLERİ BENİ İLGİLENDİRMEDİ .TEŞEKKÜRLER TRABZONSPOR BANA BU ZEVKİ TATTIRDIĞIN İÇİN

İşte o koyulaştırılmış yerlere katılıyorum bende. Şimdilik bu kadar.

ozcilingir
24.09.2006, 20:29
başka sevmediğiniz oyuncu varmı onlarda gitsin gönderilenlerden sevdiğiniz varsada hemen geri gelsinler

Değerli kardeşim , sevmediğim bir oyuncu daha vardı o gitti ,sevdiğim bir oyuncu vardı oda gitti, çok merak ediyorsan mesajları tarar öğrenirsin.

Tekrar ediyorum , herkes kafasına göre takılsın, kimse kimsenin sevineceği ,buruk sevineceği, kızacağı olayları ve sonuçları yorumlarken , kendisi gibi düşünmüyor diyerek, bu başlık ne ya , kapatılsın v.s. ve hakarete varan sözler söylemesin kısacası " SEPETİ KOLUNA HERKES KENDİ YOLUNA " ,
BAKIN BEN SEPETÇUĞUMİ ALDUM KİDİYRUM ORMANA....... !!!!

Adem Erdoğan
24.09.2006, 20:36
Gökdeniz gol atınca buruk sevinç yaşayanlar bunun sebebini açık açık anlatabilirlermi.

champions
24.09.2006, 20:37
ben merak ettiğimden sormamıştım ama neyse herkes kafasına göre takılsında bu konunun açılmış olması insanların boş yere kavga etmelerine neden oluyo tartışacak başka konumu yok da böyle anlamsız bi konu tartışılsın gereksiz bi başlık kapatılsa çok iyi olur

sweetrose
24.09.2006, 20:40
Bu konu başlığının bile açılması bence bireysel-anlama ile ilgili.... Gayse galibiyetinden sonra olması ise ayrı bir durum

Adem Erdoğan
24.09.2006, 20:41
bu arada trt2 de tatar ramazan var iliginenlere duyurulur.

Murat Hızal
24.09.2006, 20:46
Sevgili @I-m@ öncelikle güzel sözlerin ve anlayışın için teşekkür ederim.

Söylediğin bir çok şeye katılıyorum.Dediğin gibi tarih bazı hataları affetmez,fakat tarih bize affetmenin ne büyük bir erdem olduğunuda hatırlatıyor.

''Gökdeniz herhangi bir Avrupa ülkesinde bu hatayı yapmış olsaydı muhtemelen futbol yaşantısı bitmişti, en azından bulunduğu ülkede, Türkiye'de oluşu tüm bu kirliliklerin içerisinde göze batmamasını sağlamış olabilir. Sonuç olarak herkesin çok kirli oluşu Gökdeniz'in ya da başka bir kişinin az kirli oluşundan ötürü duyulan rahatsızlığı gidermez'' bu söylediğin konuda çok haklısın,ben zaten böyle bir şeyi kesinlikle ima etmedim.Gökdeniz avrupada olsaydı futbol hayatı bitmemişti belki,ama evet çok daha büyük bir cezaya çarptırılmıştı.
Ama hatırlatmak isterim ki;avrupada sorgulama ve yargılama devresinin suyu bu kadar çıkarılmazdı.

Maradona çok büyük bir topçu sanırım çoğu kimse bu fikre katılıyor.Maradona hayatı boyunca toplumun kabul edemiyeceği şekilde gayri ahlaki şeyler yaptı,fakat arjantin halkı Che gueverayı nasıl bir kahraman olarak görüyorsa aynı şekilde Maradonayıda ulusal kahramanları olarak görüyor.

Bence Gökdeniz olayıda sadece bizim kabul edebilmemizle ilgili.Evet sizin gibi çoğu arkadaşım kabul edemiyor,ben yinede kendisini gösterdiği mücadele için alkışlıyorum ve tebrik ediyorum.

Dünkü maçın iyi ve güzel yanlarını görelim ve keyiflenelim,kötü yanlarınıda görelim,bu durumdayken bile eleştiri yapabilmek ve birbirimizi anlayabilmek ilerisi için bizi başarıya götürür.

Lapina
24.09.2006, 20:46
Ne kadar hata yapmis olsalarda Bordo-Mavi formayi tasiyorlar.Kimse kimseyi sevmek zorunda degil dogru ama Kostek olunursa orda durulmasi lazim.Bu adamlar zamaninda TrabzonSpor umuza zarar verdiler ama unutmayalim sunu Gokdeniz in yaptigi asistle,attigi golle seviniyoruz.F.Akyel keza..Gormedik mi aksam mac basinda Fatih in kizini.TrabzonSpor sevgisi diyoruz,TrabzonSporlu olmak diyoruz..4. Buyuk degil en buyuguz diyoruz ama nedense soylenenlerin aksina davraniyoruz.Konuyu acan kardes seni tenzi ediyorum.Hepimiz zamaninda kizdik,kufur ettik ama artik onlar Bordo-Mavi forma icin Trabzon icin savasan iki insan.Affetmek buyuklutur.Biz buyuguz,TRABZONSPORUZ biz,TRABZONSPOR taraftariyiz..

#10 Fietra
24.09.2006, 20:55
Bu forumda herkes yönetici,herkes zeki ve herkes çok anlayışlı.

Gamze
24.09.2006, 20:57
öncelikle yaşanan tartışmalarla ilgili bkaç şey söylemek istiyorum..

ancak kendimizi eleştirmeyi öğrendiğimiz zaman başkalarını eleştirme safhasına geçebiliriz arkadaşlar..insanların zeka seviyelerini,insanların beyinlerine bazı(!) sebeplerden dolayı kan gidip gitmediğini konuşmak yerine ne yapıoruz bi dönüp bakalım...kendi açtığım bi başlıktan sonra sırf bu eleştiriyi kaldırama hastalığımızdan dolayı pişmanlık duydum...taraftarlığımıza toz kondurmuyoruz çoğumuz ama düşünmüyoruz ki bu bir biliktelik işidir..tek yürek olamayınca neyi başarabiliriz?kendimizi eleştirmeyi,eksiğimizi görmeyi bunu kabullenmeyi başaramadıktan sonra kimseye söz söyleme hakkımız olmaz dostlar...birbirimizie saygı duymadıktan sonra,sunulan görüşlere imalı cevaplar vermeyi ya da mantığa(!) davet etmeleri bırakmadıktan sonra kimi yargılamaya hakkımız var ki??

tribünler kopuk,yönetim kopuk herkes kendi halinde...bütün olan tek şeyimiz futbolcularımız..onları da ayırıoruz..yeri geliyor sövüyoruz,kişiliklerine hakaretler ediyoruz yerden yere vuruyoruz..biz kendimiz görevlerimizi ne kadar iyi yapıoruz acaba düşündük mü hiç??

insanları kaybetmek kolaay kazanmak zor..biz zor olanı başarmışken bu bahsettiğimiz oyuncuları kazanmışken çıkıp yeniden suni gündem yaratmamızın ne alemi vardır?

affetmenin yüceliğinin tadına herkesin varması dileğiyle...

Murat Hızal
24.09.2006, 20:59
Sevgili @fietra@ herkes kendine göre çok zeki veya anlayışlı olabilir.

Önemli olan birbirimizi anlayabilmemiz.

Burçak
24.09.2006, 21:08
yaptı bi hata, çok şeyler yaşadı ama akıllandı ve çıkıp özür diledi. kendini affettirmek için de nasıl mücadele ettiğini neler yaptığını görüyoruz.
işin kötü tarafı olası bi kötü performansında gökdenize yüklenmelerin artacağı.!!

Gökdeniz sen futbolunu oyna herzaman seninleyiz.

kutoz
24.09.2006, 22:46
Birilerinin hata yapması ve yaptığı hatadan dolayı çıkıp özür dilemesi insanların vicdanında af görür...

Burada söz konusu olan Trabzonspor kulübü ve onun kurulduğu günden bugüne gelen tertemiz mazisidir. Gökdeniz'in hatasını ben affederim ama tarih onu Trabzonspor tarihine kara bir leke olarak düşürmüştür. Bu iş bu kadar basit.

Bunu anlamayanlara Trabzonspor tarihini birkez daha okumayı öğütlüyorum.

Keza Fatih Akyel konusuda yaptığı davranışla, Gökdeniz'le aynı paralelde değerlendirilir...

Barış
24.09.2006, 22:51
boş işler bunlar.

Hüseyin Çümen
24.09.2006, 22:51
bu konu inadına açılıp duruyor ve sinir bozucu bende anti bir konu açim ozman bu kısır döngü sürüp gitsin hayret ya yarayı kaşıyın durun bakalım hayatta hiç hata yapmadınız sanki buadamlar hatalarını afetirmek için canlarını dişine takıyolar sizin amacınız ne anlamış deilim hakkatten amacınızı açıklarmısınız elle tutulur bişey koyamıycaksınız ortaya bence istanbul eziklerinden farklı bişeyler koyun ortaya yazık

#10 Fietra
24.09.2006, 22:53
bu konu inadına açılıp duruyor ve sinir bozucu bende anti bir konu açim ozman bu kısır döngü sürüp gitsin hayret ya yarayı kaşıyın durun bakalım hayatta hiç hata yapmadınız sanki buadamlar hatalarını afetirmek için canlarını dişine takıyolar sizin amacınız ne anlamış deilim hakkatten amacınızı açıklarmısınız elle tutulur bişey koyamıycaksınız ortaya bence istanbul eziklerinden farklı bişeyler koyun ortaya yazık
Farklı birşeyler ortaya koyması gereken kişi olarak seni görüyorum ben.

aleminkrali
24.09.2006, 22:56
cok bos tartismalar bunlar coooooookkk bosssssssssssssssss
trabzonsporun buyuklugunu konusup aldimiz galibiyeti ve sonrasini tartisacagimiza hala bos seylerle ugrasiliyor
surekli insanlari yargilama hevesi nereye kadar???
bu mantaliteyle ne yapilabilikrki????
lutfen birakin insanlari surekli yadirgayip yargilami ve asmayi...
ben bu forumda su an dunku macin analizini ve sevincini gormek istiyorum.
TRABZONSPORU BUYUK YAPAN TARAFTARIDIR!!!

fetvaci
24.09.2006, 22:57
bu konuda nerden cıktı kardesım boyle bı zaferın arıfesınde boyle konu acmakta nıe? kardesım burda bana goresı sana goresı yok trabzonsporumuzun menfaatı neyı gerektırıosa bız onu desteklerız onu sawunuruz eger gokdenız sahaya cıkıp besıktası galatsarayı osasuna ezıp gecıosa we takımına galıbıyet weya beraberlık getırıosa kı bu takımına dedııımız takım TRABZONSPOR'umuz oluo o zmn ben gokdenızden bırak nefret etmeyı onun gıbı adamın onunde egılırım. ha nolms eskıden yapms bı hata tmm oyle hata dııp gecmemek lazm ama adam ztn bundan bın pısman we afdıledı ztn baskaları yeterınce uzerıne gıdıo bıde bız gıtmeelm herseyden once bu takımımızın menfaatı dısı olr buda bızlerı hıc memnun etmez...

kutoz
24.09.2006, 23:02
@Fetvacı,

Ankaragücü maçında beni bul. Beraber, yanyana izleyeyim.

Hakan Kulaçoğlu'nun "Fırtına, İhtilal, Efsane:Trabzonspor" kitabını okudun mu?

Hüseyin Çümen
24.09.2006, 23:03
Farklı birşeyler ortaya koyması gereken kişi olarak seni görüyorum ben.

çok şükür ki senden fark yapabiliosam gerçekten fark yapmışım demektir ve gördüğüm o ki baya farklıyız çok şükür

Naim
Yetmedi mi Arkadaşlar bu konunun
daha öncelerde ve şimdi Tartışılıyor olması
Yeter diye düşünüyorum
Ve buradan Yöneticilere Bu başlığın kilitlenmesini rica ediyorum
Takımla ilgili bir sancısı olan Beklesin Devre arasına kadar
Gelsin Kongreye anlatsın derdini

Murat Acar
Herkes hata yapabilir hatayı yapanı affetmek büyüklük gereğidir.Şuda bir gerçektirki onları biz taraftarlar olarak ne kadar affetsekte tarihimize kara bir leke olarak yer etmişlerdir bunun vebalide onların üstünedir. ancak onlar hatalarının farkına varıp özür dilemişlerdir.Hasan konusuna gelince bu takıma hizmet eden herkese saygımız vardır ancak yapabileceği bu kadardır.Hasan karadeniz insanının tipik bir örneğidir.İnatçılığı hırsı eksiklerini kapatmak için canını dişine takması her zaman takdir edilmiştir...Bu takıma hizmet etmek için terinin son damlasına kadar emek verenlere saygısızlık yapmayalım diyorum eleştirelim ama şuan itibarıyla bu takıma emeği geçenlere litfen biraz daha saygı diyorum.

guera
24.09.2006, 23:04
hadi diyelim gökdenizi sizlerin istedigi gibi yolladik ve fatihten kaptanligi almakla kalmadik onu da timdan afaroz ettik. sonr!!! sonra ne olacka bana bu aklievveller bunu da aciklayiverisnler! baslari göge mi erecek! musluklarindna zemzem mi akcak! ya da trabzon sehrine basta assagiya gülsuyuyla gusl abdesti aldiracagiz!
yahu hicbirseye inanmiyorsaniz,hicbirsey size dusuncelerinizi degistirmekte fayda vermirsa gökdenizin macsonu aciklamasini izleyin ve fatihin bjk macindaki iskasindna sonraki yüzhaline bakin! insaf diyecegim ama olaylara atgözlükleriyle bakanlarin insafi olur mu diye düsünüyorum.

gecen sezon gökdenize destek topici actim orada da ayni yazilar! insanlar önce neyi nereye yazacaklarini bilmeli! bunlari bilmeyen insanlarin elestirilerini ya da serzenislerini ciddiye almak ne kadar dogru bilmiyorum. bildigim sey su ki gökdeniz ve fatih bu takimda oynuyorlar ve eger size gercektne cok aci veriyorsa bu ikisi birakin trabzonspor taraftarigini diyecegim ama onu da yapamazsiniz cünkü iki satir snra hepiniz yazacaksiniz ki biz oyunculari degil takimi seviyoruz! eee sevin o zaman takimi. gökdenizi ve akyeli sevmeseniz de olur. ayrica sizin gs galibiyetinden sonra bence sevinmeye hic hakkiniz yok! gökdenizin ve ftihin bu oyunlari sizi icin icin yeyip bitiriyordur da onu da aciga cikaramiyorsunuzdur. burukluklar vs sadece güzellestirilmis kelimeler. hadi gösterin gercek yüzünüzü ve kusun kininizi de biz de bilelim kimlerle ayni forumda oldugumuzu...

Hüseyin Çümen
24.09.2006, 23:08
hadi diyelim gökdenizi sizlerin istedigi gibi yolladik ve fatihten kaptanligi almakla kalmadik onu da timdan afaroz ettik. sonr!!! sonra ne olacka bana bu aklievveller bunu da aciklayiverisnler! baslari göge mi erecek! musluklarindna zemzem mi akcak! ya da trabzon sehrine basta assagiya gülsuyuyla gusl abdesti aldiracagiz!
yahu hicbirseye inanmiyorsaniz,hicbirsey size dusuncelerinizi degistirmekte fayda vermirsa gökdenizin macsonu aciklamasini izleyin ve fatihin bjk macindaki iskasindna sonraki yüzhaline bakin! insaf diyecegim ama olaylara atgözlükleriyle bakanlarin insafi olur mu diye düsünüyorum.

gecen sezon gökdenize destek topici actim orada da ayni yazilar! insanlar önce neyi nereye yazacaklarini bilmeli! bunlari bilmeyen insanlarin elestirilerini ya da serzenislerini ciddiye almak ne kadar dogru bilmiyorum. bildigim sey su ki gökdeniz ve fatih bu takimda oynuyorlar ve eger size gercektne cok aci veriyorsa bu ikisi birakin trabzonspor taraftarigini diyecegim ama onu da yapamazsiniz cünkü iki satir snra hepiniz yazacaksiniz ki biz oyunculari degil takimi seviyoruz! eee sevin o zaman takimi. gökdenizi ve akyeli sevmeseniz de olur. ayrica sizin gs galibiyetinden sonra bence sevinmeye hic hakkiniz yok! gökdenizin ve ftihin bu oyunlari sizi icin icin yeyip bitiriyordur da onu da aciga cikaramiyorsunuzdur. burukluklar vs sadece güzellestirilmis kelimeler. hadi gösterin gercek yüzünüzü ve kusun kininizi de biz de bilelim kimlerle ayni forumda oldugumuzu...

başları göğe ericek onlar gese yi yenmemize onlar yüzünden sevinmeyen bi topluluk ama azınlıksınız azınlıklar hiç bi zman tutunamıyolar ezilip gidiolar genelde sizde ezilelerden olursunuz
bu konu kapatılsa çok ii olucak

Gamze
24.09.2006, 23:08
başlık yine mi hortladı...

arkadaşlar..kime ne söylersek söyleyelim...kişiler bunu bu forumda diil kafalarında ve vicdanlarında halledebilirler ancak..ve bu tür kişisel konuların hepsi de birileriyle paylaşılacak diil..bu bence paylaşılacak türden diil keza sadece tartışmalara ve karmaşaya yol açıo...

mübarek ramazan günü bi hatırlatma yapmak isterim herkes istediği anlamı çıkarsın burdan..

Yüce Rabbimin elçisi Peygamber Efendimiz yer yüzüne gelmiş ve gelecek olanlar için en güsel ahlak örneğidir bildiğiniz gibi..ve O en küçük amcası Hz.Hamza'yı şehid eden Vahşi'yi bile affetmiştir..ona karşı hafif kırgın kalmıştır ancak affetmiştir..

Affetmenin yüceliği açık değil mi??kırgınlıklar olur evet ama bir insnevladı hataya düşmez olur mu??onu affetmek bizlerin erdemi değil midir??

hayırlı ramazanlar...

aleminkrali
24.09.2006, 23:10
bu tartisma kimseye ve trabzonspora yarar saglamayacak sadece burda bi kac kisnin one cikma egosunu tatmin edecektir.BU TARTISMA TAMAMEN CAMIAYI BOLMEKTIR,BOLUCULUKTUR.su an burda bi anket yapilsa %90 bu tartismanin gereksiz olduguna oy verir.
eh bende huseyini ve hasni hic sevmiyorum ve takimdan gitmesini istiyorum napalim su herbirine bi topic acip huseyin gitsin hasan gitsin deyip,sonrada bunlr benim dusuncem deyip boluculuk yapsak acep???

fetvaci
24.09.2006, 23:11
@Fetvacı,

Ankaragücü maçında beni bul. Beraber, yanyana izleyeyim.

Hakan Kulaçoğlu'nun "Fırtına, İhtilal, Efsane:Trabzonspor" kitabını okudun mu?

abım dersane sınawım war ama gelmeye calscam ayarlayablrsem gelrsem senı nası bulcam? o kitabı duydm ama daha okumak nasp olmadı okucm ınsallah.

Canİlker
24.09.2006, 23:11
sürekli böle birbirimizi yediğimiz için şampiyon olamıyoruz işte. birbirimizle didişmeyi bırakıp takıma sahip çıkalım yeter artık

kutoz
24.09.2006, 23:19
abım dersane sınawım war ama gelmeye calscam ayarlayablrsem gelrsem senı nası bulcam? o kitabı duydm ama daha okumak nasp olmadı okucm ınsallah.

Ankaragücü maçıyla ilgili organizasyon başlığı açılır. Toplanma yerimize gel, buluşuruz. Rumuzdan gördüğüne sor, bende öyle yapacağım. ;)

fetvaci
24.09.2006, 23:22
tmm ama ben dırek stada gelrm heralde nese orda bulablrsem gorsrz ztn bızımkılerın orda olcm bende kale arkasında

Barış
24.09.2006, 23:27

vay be demek konuyu kapatmaya gerek yok.gökdenizin bahisle ilgili topiğini aylar önce kapatmasaydık o zaman,kavga dövüş orda da vardı.

Kaya
24.09.2006, 23:28
vay be demek konuyu kapatmaya gerek yok.gökdenizin bahisle ilgili topiğini aylar önce kapatmasaydık o zaman,kavga dövüş orda da vardı.

Keşke başlıkları ilk mesajdan itibaren okusaydın kardeşim.

Barış
24.09.2006, 23:30
insanların devamlı birbiriyle tartıştıkları ve defalarca kapatılmış bi konuyu neye dayanarak açık tutuyorsun?

Hami_41
24.09.2006, 23:30
ya hala bu konumu tartışılıyor yaaa ne kadar gereksiz şöle bi ortamda.Isıtılıp tekrar gündeme yok fatihten gökdenizden midem bulanıyor bilmem hadi ordan yaaaa bırakın bu işleri artık yazmayın arkadaşlar konu kapanmıyorsa yazmayın yaa bırakın.aaaaaaa

Kaya
24.09.2006, 23:31
Töbe Yarabbim...

Gamze
24.09.2006, 23:32
insanların devamlı birbiriyle tartıştıkları ve defalarca kapatılmış bi konuyu neye dayanarak açık tutuyorsun?

dostum sen böyle bi kaç mesaj daha yaz ister istemez kapanır zaten!!!

kavgaları eliştirirken aynısını yapmaya çalıştığının farkında diilsin sanırım..

saygılar..

Cafer KILIÇSOY
24.09.2006, 23:32
Yapmayın, yazıktır günahtır. Böyle bir tartışma bize ne verecek ALLAH aşkına. Eleştirdiğiniz adamların imzası var G.Saray zaferinin altında. Terlerinin son damlasını akıttıkları için mi böyle yapıyorsunuz?

Ya bu konu hangi amaca hizmet ediyor anlayan var mı? Ne yararı var bunun TRABZONSPOR'a

Son bir söz: ALLAH'ım sen beni dostlarımdan koru, düşmanlarımla ben savaşırım

Hüseyin Çümen
24.09.2006, 23:34
neden açık tutuluyor hakkaten görüldüğü üzere tartışma var eskiden olanlara bakılırsa kapatılmalı çok çelişyor

Gamze
24.09.2006, 23:35
iki başlık daha önce kapatıldı diye bu başlık açıldı zaten bence bırakalım herkes döksün kinini!!!elbet bir gün bıkacaklardır kendi kendilerine...

kutoz
24.09.2006, 23:42
Arkadaşlar, farkında değilmisiniz. Konuyu şuan siz uzatıyorsunuz.

Yani söylemek istediğim, Gökdeniz ve Fatih Tekke konusunda rahatsızlığı olanlar (ben dahil) son 23 mesajda yokuz. Daha öncekileri saymadım.

son 23 mesaj yazılmamış olsaydı, bu konu çotan gerilere düşmüştü. Birazda konunun uzamasına, şuan yani şimdi sebep sizlerin savunma mesajlarınızdır. Biz bıraktık yorum yazmayı, sizde bırakında konu soğusun...

l-m
24.09.2006, 23:44
Erkan abi deveye hendek atlatsan daha az yorulursun emin ol, son 23 mesajı yazanlarla konunun kilitlenmesini isteyenler aynı kişiler, yani önce kavga edip sonra da burada kavga var niye kapatmıyorsunuz mu denmeye çalışılıyor anlamadım, şaka gibi. :)

Cafer KILIÇSOY
24.09.2006, 23:46
Arkadaşlar, farkında değilmisiniz. Konuyu şuan siz uzatıyorsunuz.

Yani söylemek istediğim, Gökdeniz ve Fatih Tekke konusunda rahatsızlığı olanlar (ben dahil) son 23 mesajda yokuz. Daha öncekileri saymadım.

son 23 mesaj yazılmamış olsaydı, bu konu çotan gerilere düşmüştü. Birazda konunun uzamasına, şuan yani şimdi sebep sizlerin savunma mesajlarınızdır. Biz bıraktık yorum yazmayı, sizde bırakında konu soğusun...

Doğru söylüyorsun Kardeşim. Aynen yazdığın gibi.

Kaya
24.09.2006, 23:47
Tamam o halde sorun yok... Herkes konunun soğumasını istiyorsa. Geçmiş olsun...

Hadi artık takım nasıl şaha kaldırılır ve sürdürülür onu konuşalım...

Hayırlı geceler...