PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aziz Yıldırım'ın Cezasını Çekmesi İçin Resmi Makamlara Dilekçe + BİMER'e Cevap

U.Sadıkoğlu
05.05.2014, 16:40
Değerli taraftarlar;

17 Ocak 2014 tarihinde Yargıtay tarafından cezası onanan aziz yıldırım bildiğiniz üzere hala serbest bir şekilde dolaşmaktadır. fenerbahçe camiası başta ali koç olmak üzere kapı kapı dolaşıp, şike örgütü lideri başkanlarına yeniden yargılama ve af yolu aramaktadır.

Bizler de başta Cumhurbaşkanı ve Başbakan olmak üzere, AYM Başkanına, TBMM başkanına, Adalet ve Spor Bakanlarına ve Mecliste grubu bulunan tüm parti liderlerine görevlerini hatırlatıp kanunun gereğini yerine getirmeleri talebinde bulunuyoruz.

Bunun için aşağıdaki dilekçeyi son kısımda yer alan mail adreslerine göndermenizi rica ediyorum.

Mailin Konu Kısmına: ''Şike Örgütü Lideri aziz yıldırım cezasını çekmeli'' yazabilirsiniz.

DİLEKÇE:

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül;
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan;
Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Cemil Çiçek;
Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Haşim Kılıç;
Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ;
Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç;
Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu;
Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Sayın Devlet Bahçeli;
Halkların Demokratik Partisi Eş Başkanları Sayın Sebahat Tuncel, Sayın Ertuğrul Kürkçü;

Türk Sporunda Şiddet, Şike, Rüşvet ve Haksız Rekabet İddiaları üzerine Türkiye Büyük Millet Meclisi Araştırması Komisyonu 2005 yılında bir araştırma yapmış ve yayınladığı raporda Türk Futbolunda şikenin varlığını açıkça ortaya koymuş ve neden cezalandırıl(a)madığını da gözler önüne sermiştir.

Ne yazık ki 3 Temmuz 2011’den bu yana yaşananların, 2005 yılında tespit edilenlerden hiç farklı olmadığını açık ve net olarak bir kez daha görmekteyiz. Hukuk ayaklar altına alınmakta, mahkeme kararları hiçe sayılmakta, sayısal üstünlük ve sermaye, hukukun üstüne çıkarılmaya çalışılmaktadır.

Ulusal ve Uluslararası tüm yargı organları net olarak şikeyi ortaya koymuş, 2010-2011 sezonunda şike yapıldığı artık kesinleşmiştir. Mahkemeler, UEFA organları, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) ve hatta TFF hukuk kurullarının kararlarına rağmen görülmemiş bir örtbas çabası ile karşı karşıyayız.

3 Temmuz 2011 den bu yana yaşananları kabullenemediğimiz gibi şike cephesinin son günlerdeki çabalarını da içimize sindirememekteyiz.

Türk Futbolunu bitme noktasına getiren, 2020 Olimpiyatları’nın kaybedilmesine sebep olan ve son olarak Türkiye’nin 2020 Avrupa Şampiyonası Finalleri adaylığını geri çekmesine yol açan suçlular, taraftar sayısının çokluğu ve sermayenin gücü ile kesinleşmiş yargı kararlarının değiştirilebileceği algısı oluşturmaya çalışmaktadırlar.

Beklentimiz hukuk devletinin gereklerinin yerine gelmesi, hiçbir kurum, kuruluş veya şahsın menfaatinin; asla ve asla ahlak ve adaletin önüne geçmemesi ve 17 Ocak 2014 tarihinde Yargıtay tarafından onanmış olan şike amaçlı örgüt kurup, liderliğini yapan Aziz Yıldırım’ın cezasının kalan kısmını çekmesi için gereğinin yapılmasıdır.

Saygılarımızla,

TBMM ARAŞTIRMA KOMİSYONU RAPORU ÖZETİ
Not: Raporun tamamı bu adrestedir. http://www.tbmm.gov.tr/sirasayi/donem22/yil01/ss956m.htm

Bu raporun temel amacını; “Türk sporunun yozlaşmasına neden olan problemleri incelemek ve bunların çözümü için alınması gereken önlemleri belirlemek” şeklinde ortaya koyduk.
......
Yıllardır çok önemli tespitler yapıldığı halde, bunların bazılarının hala çözümlenememiş olması, problemlerin üçüncü bin yıla girdiğimiz bu dönemde de karşımıza çıkması, bunların öncelikle çok iyi bir şekilde neden- sonuç analizi ile irdelenmesini zorunlu kılmıştır.
.........
Türkiye Profesyonel Futbol Ligleri ile Amatör Futbol Liglerinde teşvik primi ve şike olaylarının (özellikle hatır şikesinin) her dönemde olduğu var olduğu anlaşılmıştır. Ancak ne yazık ki Türkiye Profesyonel ve Amatör Futbol Liglerinde gerçekleşen “teşvik Primi” ve “şike” olaylarının çok az bir bölümü cezalandırılabilmiş, büyük bir bölümü ise kanaat oluşturacak yeterli delil olmadığı gerekçesi ile cezasız bırakılmıştır. Federasyon yönetiminin ve Tahkim Kurulu’nun ağırlıklı olarak üst liglerde mücadele eden takımların temsilcileri tarafından seçilmiş olması nedeniyle şike ve teşvik primi konusunda üst liglerde cesur kararlar alınamadığı düşünülmektedir. Spor dünyasında, Federasyonların şike ve teşvik primi iddialarının üzerine ciddiyet ve kararlılıkla gitmediği düşüncesinin hakim olduğu görülmüştür. Şüphesiz, sorunun temel kaynağı demokrasi terbiyesi ile ilgilidir. Günümüzde var olan problemler, geçmişte var olanlardan sayıca fazla da değildir. Ancak günümüzde bazı özel koşulların varlığı, şike ve teşvik primi iddialarının daha fazla gündem oluşturmasına neden olmuştur. Endüstri devrimini tamamlamış ülkelerde, birçok ahlaki ve toplumsal değerleri ikinci plana iten performans kavramı, etkisini sporda da göstermiş, yarışma ve müsabakalar kazanma ile eş anlamlı duruma gelmiştir. Bu sonuç aynı zamanda doping ve şike gibi yozlaşma belirtilerinin ortaya çıkmasına da bir zemin hazırlamıştır. Sporda haksız rekabete yol açan bu yozlaşma olaylarının başında, danışıklı yarışma yapma diyebileceğimiz şike olgusu gelmektedir. Bir başka olgu da, başka takımın sporcularına verilen teşvik primidir. Bunların dışında hakemlerin taraflı yönetimi, sporcuların doping içeren maddeler kullanması gibi daha birçok durum sayılabilir. Bu yöntemlerin ortak özelliği, yapılan sportif faaliyetlerde hak edenin kazanmasını engelleyen bir sonuç ortaya çıkarması ve dolayısıyla haksız rekabete neden olmasıdır.

E-Mail Adresleri:

cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr; bimer@basbakanlik.gov.tr; receptayyip.erdogan@basbakanlik.gov.tr;
info@adalet.gov.tr; bekir.bozdag@tbmm.gov.tr; cemil.cicek@tbmm.gov.tr; bilgi@anayasa.gov.tr;
info@gsb.gov.tr; akifcagataykilic@tbmm.gov.tr; kemal.kilicdaroglu@tbmm.gov.tr; chp@chp.org.tr;
devlet.bahceli@tbmm.gov.tr; bilgi@mhp.org.tr; Sebahat.tuncel@tbmm.gov.tr; ertugrul.kurkcu@tbmm.gov.tr

_______________BİMER KONUSU_________________

Arkadaşlar malum herkese BİMER'den cevap geliyor.

http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx

Bu gelen mesajlarda yukarıdaki form gelirse ona tıklayıp, gelmesse gelen Mail'i cevaplayıp aynen bunu yazıyoruz;

Sayın Yetkili,

Bu dediklerinizin doğru olmadığını, TFF ve kurullarının bizzat Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın emri ile oluşturulduğunu ve Sayın Başbakan'in kendi ağzından fenerbahçe'nin düşürülmesini istemediğini söylediğini sizler de en az bizim kadar iyi biliyorsunuz.

Gerçi bu tavır, günümüze özgü bir durum değildir. Türkiye'de siyaset her zaman futbola müdahil olmuştur ama benim size iletmiş olduğum konu hüküm giymiş ve cezası kesinleşmiş bir suçlunun ait olduğu yere yani hapishaneye gönderilmesi ile ilgilidir.

Bu durum da yargıyı ilgilendirmektedir ve her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi oy verdiğimiz siyasilerden görevlerini yapmalarını istemek benim en doğal hakkımdır.

Saygılarımla

Ertan 51
05.05.2014, 17:19
Yemin ediyorum kafamdaki tasayı gideren bir icraat:) sağ olun var olun,
ben kendim yazıp çizip yollayım diye çok düşündüm ama maksadı aşarım da başıma iş açarım diye öteliyordum,demek ki Sadıkoğlunun güzelliğineymiş kısmet,
teşekkürler renktaş,

Ben yolladım,

61 saniyenizi almıyor:alkış:
51 saniyede halloluyor;)
hayden mail başına:atki:

Öznur61
05.05.2014, 17:39
Gönül ve vicdan rahatlığı için işlem tamamdır.
Teşekkürler.

alone_6161
05.05.2014, 17:55
Gönderildi ve Bimer'den aşağıdaki cevap geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu 5894 sayılı yasayla kurulmuş, kendi yönetim organlarını kendisi seçen idari ve mali özerkliği haiz, özel hukuk hükümlerine tabi bir kuruluştur.Futbolda şike ile ilgili 3 Temmuz 2011 itibari ile başlayan süreç Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı ve bağımsız yargının konu ile ilgili kararlarını vermesi ile tamamlanmıştır.Bakanlığımızın ve Hükumetimizin bu sürece hiçbir şekilde müdahalesi söz konusu olmamıştır.Bilgilerinizi rica ederiz.
Selam ve sevgiler.

Yorumu sizlere bırakıyorum.

Ertan 51
05.05.2014, 17:55
Türkiye Futbol Federasyonu 5894 sayılı yasayla kurulmuş, kendi yönetim organlarını kendisi seçen idari ve mali özerkliği haiz, özel hukuk hükümlerine tabi bir kuruluştur.Futbolda şike ile ilgili 3 Temmuz 2011 itibari ile başlayan süreç Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı ve bağımsız yargının konu ile ilgili kararlarını vermesi ile tamamlanmıştır.Bakanlığımızın ve Hükumetimizin bu sürece hiçbir şekilde müdahalesi söz konusu olmamıştır.Bilgilerinizi rica ederiz.

Selam ve sevgiler.

Üstteki cevap geldi,
Ben de şöyle bir cevap yazdım tekrardan

:) sürece müdahaleniz yok heee,
sürece müdahaleleriniz yüzünden (akp-chp-mhp) ülkeme olan bakışım değişti benim,ülkemden soğuttunuz,
sağolun milli ve manevi değerlerimi bitirdiniz,
neyse,
ne desek boş,anlayacağınızı zannetmiyorum,
hepinizi Allaha havale ediyorum.

Öznur61
05.05.2014, 18:00
Aynı şekilde banada bu şekilde mail geldi ;

Ben sinir hastasıyım ya hakaret edicem şimdi bunlara olmayacak.
Sürece hiçbir şekilde müdahaleleri yokmuş bide ! Yersen tabi !
Allahın cezaları.

İnat değilmi oturup 40-50 tane birden mail atıcam şimdi.

Muhteva
05.05.2014, 18:29
Tayyib'in şike tapesini atalım iyi kapak olur onlara :D

U.Sadıkoğlu
05.05.2014, 22:57
Arkadaşlar BİMER'den gelen Mail'e cevap niteliğinde birşey hazırladım onada ilgil gösterirseniz sevinirim.

Öznur61
05.05.2014, 23:11
Arkadaşlar BİMER'den gelen Mail'e cevap niteliğinde birşey hazırladım onada ilgil gösterirseniz sevinirim.

Hemen ilgileniyoruz.

tristram
05.05.2014, 23:28
calismaniza saygi duyuyorum ama mail atilan kisiler sikecileri siyasette kurtaranlarin sirali tam listesi gibi.bdp haricindekilerin alayi sikecilerin bugunlere ceza almadan getiren kisiler.uc senedir sike konusundaki tutumlari ortadayken bir sikayet mailiyle durum degismez.
bu adamlara atilacak mailin icerigi belli aslinda ama bu sefer kimseye uygulamadiklari kanunlari bize uygularlar.allah hepsini bildigi gibi yapsin.

Necat Ulusoy
05.05.2014, 23:55
Bugüne kadar hep çok çok küçük bir umut ışığı olduğunu düşündüğüm halde her seferinde her türlü çalışmaya olduğu gibi buna da kayıtsız kalamadım.

Ne diyelim, Alllah haklının ve hakkın yanındadır. Ve inşallah hakkımızı öbür tarafa bırakmaz !!!

Bera B.
06.05.2014, 00:23
Cevaba bak arkadaş. Memleket tamamen birbirini salak yerine koyma üzerine işliyor.

TS-FAN
06.05.2014, 00:23
Her posta eyleminde olduğu gibi gönderildi.
Yapıştır Trabzonsporlu !

S.ÖZKAN
06.05.2014, 08:29
Gönderildi

arifberkay
06.05.2014, 09:48
İt iti ısırmaz...

ozturk
06.05.2014, 10:33
Etkili olacağını zannetmiyorum. Ya ciddiye almazlar ya da bizim ilgimiz yok, tff özerk derler..

Adem Akyüz'
06.05.2014, 10:37
Gönderildi.

Necat Ulusoy
06.05.2014, 10:42
Aptalca bir cevap geldi, ben de sıradakini döşedim hemen...

Emre İskender
06.05.2014, 12:01
Bimer bana niye cevap vermiyor :(

Fatih Özkan
06.05.2014, 12:10
İşlem tamamdır.

Derbeder-53
06.05.2014, 12:59
Yolladık. Akşama doğru da BİMER'den cevap gelse de devamını da yollasak... :)
-------------
Edit ; biraz farklı olabilir ama, bana da yolladılar...

"Sayın TELCİ,

Türkiye Futbol Federasyonu 5894 sayılı yasayla kurulmuş, kendi yönetim organlarını kendisi seçen idari ve mali özerkliği haiz, özel hukuk hükümlerine tabi bir kuruluştur. Futbolda şike ile ilgili 3 Temmuz 2011 itibari ile başlayan süreç Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı ve bağımsız yargının konu ile ilgili kararlarını vermesi ile tamamlanmıştır. Bakanlığımızın ve Hükumetimizin bu sürece hiçbir şekilde müdahalesi söz konusu olmamıştır. Bilgilerinizi rica ederiz.

Selam ve sevgiler."
----------------------------

My
07.05.2014, 21:50
Cevabı yolladım.

Memleketin ar damarı çatlamış.