PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İyi Oyuncuları İstanbul Takımlarına Peşkeş Çekecek Yönetim İstemiyorum!

sessizkral_1
03.05.2014, 12:06
Fener gs bjk nin iyi oyuncularını yada parlayan oyuncularını hemen diğer rakiplerine sattığını gördünüz mü ?

Ama biz ilk fırsatta bunu yapıyoruz.Büyük hedefleri olan bir takımın bu algıdan kurtulması lazım.

Burak selçuk egemen gibi örnekler var elimizde

Şimdi ise gazete manşetlerinde Olcan bjk de diye manşet atılmaya başlanmış

Yönetici çıkıp parasını verirseler satabiliriz diye açıklama yapıyor.

Bizim istikrarlı kadro kurmamız lazım.Yoksa çok büyük yıldızlar alarak hedeflere ulaşamayız.İyi bir takım olmak içinde her parlayan oyuncunu satmamalısın.Zaten yerli seviyemiz çok iyi durumda değil.Ama bi bakıyosun ilk fırsatta gönderiyorlar.

Hayır arkadaşım ben istemiyorum.Neymiş Onur yurtdışına gidebilirmiş.

Biri bana söylesin Volkan fenerbahçede kaç yıldır oynuyor ?

Onur gidince yerine kim geçecek ?

BİRİSİ SÖYLESİN BANA

BU TAKIM NASIL ŞAMPİYON OLACAK ?

aaahmet61
03.05.2014, 12:16
futbolcu paraya bakar.oynamak istemezse sen ne yapabilirsin ki.

brnclhn
03.05.2014, 13:31
böyle bi başkanın olduğu yerde bence ne kadar para verirsen ver topçu da durmak istemez...

Pshycologist41
03.05.2014, 13:49
Şunu gözardı etmemek gerekir. İstanbul kızkardeşlerinin yetiştirdikleri oyuncuları rakiplerine satma gibi bir durumları olmuyor sebebi basit çünkü rakipleri yok. İstanbul denen memleket maalesef bu ligdeki en üst nokta oluyor. Bu yüzden elimizden oraya kaçan oyunculara engel olma gibi bir şansımız yok.
Keşke daha çok oyuncu yetiştirsek 1 e mal ettiğimizi o şerefsizlere 10 a satsak bu bana koymaz aksine sevindirir. Ama altyapıdan sirkülasyon olmadığı gibi güzel bir scout ekibinede sahip olamadığımız için bu durum olmuyor. Olmayınca da yıldız oyuncuya bağlılık gibi bir durum oluşuyor ve İstanbul'a gittiklerinde üzülüyor kahroluyoruz.

Jackal Wile
03.05.2014, 14:13
oynamak istemeyeni satmayacaksın topçular bilecek ki trabzonda oynamazsam tirp atarsam benim suyuma gitmezler oynamam mı diyor takımı sabotemi ediyor gönder a2 ye belki kısa vade bonservis bedeli kaybımız olur ama zamanla kazanan kulup olur ama bunların sözleşmesinide son 6 aya bırakmayacaksın 1 sezon kala oturacaksın masaya he son senesinde mi parladı onada yapacak bir şey yok 25 30 yaşında adam okadar parayı kazanıyor haliyle çeker gider istanbula veya yurtdışına

cyberentalpi
03.05.2014, 14:13
Bunu strateji olarak geliştirebilmemiz lazım.
Birincisi Takım Başarısız olursa bağlasan durmaz. Zaten şeh,r faktörünün negatifligi varken neden dursun ki. hem daha fazla para hem daha fazla imkan.

2- İyi bir araştirma ile oyuncular alınıp kontratları uzun yapmak. ve kesinlikle kontratlara parasal zorlayıcı faktör koymamak.(3 e serbest kalır 5 e serbest kalır gibi). Burak Yılmaz örneği

3- Adam zaten yıldız adayı ve yıldız ise gerekirse kontrattaki parayı yükseltip anlamayı son 1 yıl kala (en gec ) yenilemek. Selcuk İnan gibi bir adamı sona bırakırsan kaçar

Ama Onur u zamanında hamle ile sozleşmesini yeniledik.

En son 4: Baktik gitti gidecek bari beleşe gitmesin diye Bonservisleri yüksek Tutmam

Birde benim savunduğum bizim oyuncuların ciddi bir eğitime ihtiyaçları var. Abartmıyorum. Yabancı dilden tavir davranışa takım bilincinden psikolojik eğitime

Erdal DİLEK
03.05.2014, 14:21
gitmek isteyeni bir saniye tutmam. mantıklı olan bunu kullanabilmek. . .

Kaya
03.05.2014, 14:22
Bu sistemde herkes gitmek ister. O yüzden gitmemeleri için de ne yapılması gerekiyorsa yapılmalıdır...

U.Sadıkoğlu
03.05.2014, 14:25
Hacıosmanoğlu ve Yönetiminin yapmış olduklarından gözlemlediğimiz tamamen indiragandi için Trabzonspor'un başına geldikleridir.. Dolayısıyla iyi, kötü hangi oyuncu olursa olsun para geldiği zaman gözleri kapalı bir şekilde oyuncularımızı satacaklardır..

Fazla umut beslemeyin.

aksamvakti
03.05.2014, 14:59
Egemen olayı tamamen yonetimin hatası adam bize imza atmak istedi, hatta beşiktasın verdıgı ucretın daha azına ama yonetim yarısını sundu besiktasın verdıgı paranın.. sonuc ne oldu Bamba gibi yureksız bir oyuncuya cok daha fazlasını kaybettik..

Selcuk İnan sezon basında kadro dısı bıraksan arkadas seve seve imza atmak zorunda kalacaktı. Sadri ne dedi biz anlastık söz vermiş kendisine tamamen yonetim beceriksizliği..

Burak olayı ise 5 milyon euro gibi komık bir madde koydurdu.. Adamda gider tabi...

Gel gelelim Olcana hak ettıgı parayı verırse yonetım olcan dusunmez imza atar misal onur..

Eski oyuncuların gitmesinin sebebi tamamıyle eski yonetım becerıksızlıgıdır.. İHO ya ben bu konuda guvenıyorum.. IHO ya şike konusunda güvenmiyorum, Camiada bir butun yaratma konusunda guvenmıyorum

seçuk
03.05.2014, 15:05
oyuncu selçuk burak egemen gibi giderse eliden kaçırmış olursun. umut jaja veya gundemde olan Olcanın satışı gibi olursa satmış olursun. aradaki fark bu. madem ki bir şekilde pek cogunu tutamıyoruz elimizde iyi fiyatlara satıp yenisini bulabilmeliyiz. Kişiler degişse de yontem hep bu olmalı.

nakzo
03.05.2014, 16:31
Trabzonspor takımının iho denen şahsiyetle bırakın şampiyon olmayı şampiyonluk yarışı bile vermesi mümkün değidir Onun için bu şahsiyetten transfer sezonu başlamadan bu camia derhal kurtulmalıdr. Eskiden kimse Trabzonspordan gidebiliyormuydu ogün abdulllah,hami,tolunay,ünal hiçbiri en iyi zanamlarında Trabzonspordan gidebildimi taki posaları çıktı o zaman gittiler Trabzonsordan. Nedeniyse çok basit, güçlü bir yönetim ve camiamız vardı ;ama şimdii hilhat garibelerinin elinde can çekişiyoruz. Öz evlat denen yeteneksizlerin haricinde herkes bu yönetim varken takımdan gidebilir öz evlatlarda Trabzonsporu sevdiklerinden değil kendilerini alacak enayi bir takım bulamayacaklarından kalırlar Trabzonsporda.

Emre Aksu
03.05.2014, 18:16
Bu olayın topçu ile pek bir alakası yok. Oyuncuyu memnun edemezsen, moralini yüksek tutamazsan ister istemez diğer kulüpler de oynayan oyuncuların hayatlarına özentilik başlar. Bizde de o "diğer kulüpler" genellikle İstanbul kulüpleri oluyor. En büyük etkende yaşantı... Oyuncuları sıkarsan bir müddet sonra oranın yaşantısına özeniyorlar, sonra kulüpte huzursuzluklar falan... Yönetimin beceriksizliği o oyuncuyu elinde tutmak için harekete geçmemesi, o amaç uğrunda projeler geliştirmemesi. Her gitmek isteyene "eyvallah" denilmesi bir beceriksizliktir.