PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İyi Ki Trabzonsporluyum! (fb Şampiyonluğuna Dair)

Emre Aksu
30.04.2014, 20:28
Yorumlarınızı bekliyorum...

Ben Trabzonsporluyum. Belki hiç şampiyonluk kutlamadım "kutlayamadım". Ve belki şampiyonluk nasıl kutlanır onu da hiç düşünmedim. Düşündürtmediler bana. Mutluluktan ağlar mıydım? Yoksa sevinç çığlıklarımı atardım inanın bilmiyorum.

Bizi bunlardan mahrum bırakanlar bugün şampiyonluk kutluyorlar, ve tek dileğim hepsinin diri diri yanarak can vermesi. Hırsızların; hayallerimin, sevinçlerimin, mutluluğumun hırsızlarının canlarının yanması tek dileğimdir. Değil bu sezon şampiyonluk, 10 yıl üst üste şampiyonluk kutlasalar da tarih fenerbahçenin "şikeci" damgasını kaldırmayacak. Akıllar da hep "şikeci, hırsız, namussuz" olarak kalacak ve anılacaklar.

Evet, belki de hiç şampiyonluk kutlatmadılar bana; ama Trabzonspor, bana şampiyonluktan daha önemli şeyler yaşattı ve öğretti. "Dik duruşun, onurlu olmanın, şerefli olmanın ve ne olursa olsun davadan vazgeçmemenin ne olduğunu" öğretti. Trabzonspor bana bu güzellikleri yaşattı, bu güzellikleri benim hayatıma soktu.

Peki ya onların hayatlarına ne girdi, neler öğretildi? "Namussuzluk (CAS), hırsızlık, katillik, onursuzluk, gurursuzluk, çirkeflik, yüzsüzlük.." ve daha fazlası... Onlara öğretilenler bunlar oldu.

Ve ben onca şeyden sonra, gelmeyen şampiyonlukların inadına bir kez daha diyorum ki; İYİ Kİ TRABZONSPORLUYUM!

EMRE AKSU

İzinsiz kullanılması yasaktır. 5846 sayılı yasaya göre suçtur.

Alihan Ertürk
30.04.2014, 20:31
Yüreğine sağlık,

iyi ki Trabzonsporlu'yuz..

Murat Acar
30.04.2014, 20:39
Bence biraz ağır olmuş.Tek dileğinin diri diri yanmalarını dilemen ağır kaçmış.Dileğinin daha insancıl olmasıni dileyerek yazılarının devam etmesini umuyorum...

anilmercan61
30.04.2014, 20:54
İnadına TRABZONSPOR sonuna kadar TRABZONSPOR...

Öznur61
30.04.2014, 23:35
Her gün binlerce kez şükrediyorum iyiki TRABZONSPORLUYUM diye.

Yüreğine sağlık abi.

muratt
01.05.2014, 00:53
Çok büyütmeye gerek yok. Adamlar şike gibi bir leke yediler. Şimdide ptt ligine gidecekler. Bırakın da sevinsin garipler biraz. Daha çok çekecekleri çile var. Biz önümüze bakalım. (Zaten adamlara da en çok koyan o, önlerine bakamıyorlar. önlerinde ne var belli değil)

Fatih Özkan
01.05.2014, 01:01
Diri diri yanmaları fikrine katılıyorum.
Yazı için de teşekkürler.

Soner Albayrak
01.05.2014, 01:10
İnsanlar öyle bir seviyeye geldi ki artık neredeyse hırsızlık yapmak, hak yemek artık çok normal birşeymiş gibi gelebiliyor adamlar neredeyse şike yaptıklarından gurur duyacaklar hiç de rahatsız olmuyorlar ne diyelim Allah ıslah etsin.

Teşekkürler yazı için.

Emre Aksu
01.05.2014, 15:31
Bence biraz ağır olmuş.Tek dileğinin diri diri yanmalarını dilemen ağır kaçmış.Dileğinin daha insancıl olmasıni dileyerek yazılarının devam etmesini umuyorum...

Onlara hitaben bu hafif bile oldu :)

Emre İskender
01.05.2014, 17:03
Yazini yeni kitabimizda da gormek isteriz...

Emre Aksu
01.05.2014, 17:23
Yazini yeni kitabimizda da gormek isteriz...

Ne yapmam gerekiyor?

Alev61
02.05.2014, 17:34
Trabzonlu değilim ama çok şükür ki Trabzonsporluyum !

Emre İskender
02.05.2014, 17:38
Ne yapmam gerekiyor?

linkten ayrıntılı bilgi alabilir, http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=44318&highlight=temmuz+kitap

mail adresine de yazı ve yazılarnı gönderebilirsin...

Emre Aksu
02.05.2014, 21:39
linkten ayrıntılı bilgi alabilir, http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=44318&highlight=temmuz+kitap

mail adresine de yazı ve yazılarnı gönderebilirsin...

Teşekkür ederim gönderdim.

Enisc
02.05.2014, 22:17
Lütfen fenerbahçe yazarken f harfini küçük yazınız. Forum kurallarına uyalım, Türkçe'mizi düzgün kullanalım, teşekkürler :)

Yazıya gelecek olursak diri diri yanmalarına gerek yok, bizim çektiğimiz sıkıntıları çeksinler yeter :) Binlerce kez şükürler olsun ki Trabzonsporluyum..

OrkHun
02.05.2014, 22:38
manyak mısınız la? diri diri yanmak nedir?
nasıl bir dünyada yaşıyorsunuz olm siz? hiç mi fenerli arkadaşını, akrabanız, eşiniz-dostunuz yok?

bir işin faili ile hunharca algı manipülasyonuna maruz kalan dangalak kitleyi ayırt edemeyecek kadar dangalak mısınız?
şampiyonluğu elinizden alan asıl fail olan siyasal iktidara sonsuz kredi veren hemşehrilerinizin de diri diri yanmasını ister misiniz?

ben istemem. bu deteğe sabah akşam sövsem de, sevdiğim insanlar da çok var içlerinde. ne olup bittiğine hakkıyla kafa yormamaları veya çubuğu biraz işine geldiği gibi bükmeleri, acılar içinde ölmelerini gerektirmez.

vandallığın lüzumu yok. bu yazıyı hakkaten salak gibi sağda solda yazmayın ve buradan da kaldırılsın, zira halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek suçu kapsamına çok uzak değil.

Emre Aksu
03.05.2014, 11:33
manyak mısınız la? diri diri yanmak nedir?
nasıl bir dünyada yaşıyorsunuz olm siz? hiç mi fenerli arkadaşını, akrabanız, eşiniz-dostunuz yok?

bir işin faili ile hunharca algı manipülasyonuna maruz kalan dangalak kitleyi ayırt edemeyecek kadar dangalak mısınız?
şampiyonluğu elinizden alan asıl fail olan siyasal iktidara sonsuz kredi veren hemşehrilerinizin de diri diri yanmasını ister misiniz?

ben istemem. bu deteğe sabah akşam sövsem de, sevdiğim insanlar da çok var içlerinde. ne olup bittiğine hakkıyla kafa yormamaları veya çubuğu biraz işine geldiği gibi bükmeleri, acılar içinde ölmelerini gerektirmez.

vandallığın lüzumu yok. bu yazıyı hakkaten salak gibi sağda solda yazmayın ve buradan da kaldırılsın, zira halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek suçu kapsamına çok uzak değil.

Peki seninde Mustafa amcaların var mı? Genç yaşta olanlarla katlanamayıp intihar eden dostların, sevdiklerin, akrabaların? Hepsini geçtimde çok sevdiği formasıyla yatıp kalkan çocukların 2010-2011'de hayallerinin çalınması ne demek bilir misin? Babasıyla yıllar sonra gelecek olan şampiyonluğu kutlama hazırlıkları yaparken bir an da çöküntüye uğrayan; hayallerin, mutlulukların, sevinçlerin bir çocuktan çalınması ne demektir bilir misin?

Bir de o sezon çektiğimiz cefalar var. Kar, kış, soğuk, buz demeden aksatmadığımız deplasmanlar mı dersin, ailemizi, sevdiklerimizi, göze alıp geride bırakarak yola çıkmak mı dersin, bir sezon boyunca SIRF YILLAR SONRA GELECEK ŞAMPİYONLUK İÇİN varını yoğunu Trabzonspor'a mı yatırmak dersin...

Ne dersen de, o kadar şeyden sonra insan çekilen cefanın sefasını da ister istemez sürmek istiyor. Ama bir an da bütün cefaların, hayatlarımızın, hayallerimizin, mutluluklarımızın gözyaşlarına dönüşmesi benim zoruma gidiyor. Hepsinin diri diri yanması az bile. Belli ki bu takıma bizim verdiklerimizi vermemissin, ki bu yüzden böyle bir mesaj yazmışsın.

Bu arada belirteyim, ben Trabzonlu değilim. Ama bu takıma bir Trabzonlu'dan daha çok şey verdim beni bilen bilir. Yeri geldiğinde ölümü de göze almasını bildim.

HOPA'LI TS'Lİ
03.05.2014, 11:43
Kalemine sağlık kardeşim.

Dün TRTSPOR'da eski BJK'li Ali GÜLTİKEN, şikeden ötürü bir kulüp başkanının hapis yatmasını makul bulmuyorum dedi. Cüneyt TANMAN da onayladı. (BİZANS A.Ş. iş başında).

Peki, Ali efendiye sormak lazım.

2010-2011 sezonu 2. yarısında TS sevdalılarının 27 yıldır beklediği büyük mutluluk, büyük sevinç, büyük özlemler, büyük gözyaşları, heyecanlar, hevesler çalındı.

AY denen ahlaksız 1+2 yıl hapis yatmış, çok mu?

Acaba biz onların konumunda olsak bu kadar savunucu olur muydunuz?

Emre Aksu
03.05.2014, 14:47
Kalemine sağlık kardeşim.

Dün TRTSPOR'da eski BJK'li Ali GÜLTİKEN, şikeden ötürü bir kulüp başkanının hapis yatmasını makul bulmuyorum dedi. Cüneyt TANMAN da onayladı. (BİZANS A.Ş. iş başında).

Peki, Ali efendiye sormak lazım.

2010-2011 sezonu 2. yarısında TS sevdalılarının 27 yıldır beklediği büyük mutluluk, büyük sevinç, büyük özlemler, büyük gözyaşları, heyecanlar, hevesler çalındı.

AY denen ahlaksız 1+2 yıl hapis yatmış, çok mu?

Acaba biz onların konumunda olsak bu kadar savunucu olur muydunuz?

Onlar elit insanlar ya hani?..

Bilal efendi ne demişti, "Babacığım fenerbahçeyi kurtaralım derken "o adam" da nasiplendi." Bizim ki iktidar peşinden miting miting koşuyor da ne oluyor? Sayın başkan için bir yazı yazmıştım;

"21 Mart Artvin, 23 Mart Istanbul, 24 Mart Trabzon... Sen Trabzonspor'un başkanı mısın, siyaset adamı mı? Trabzonspor'un bir yöneticisi misin, AKP'nin yöneticisi mi? Sen nesin? Kimsin? Trabzonspor'u siyasete katmak isteyen bir aracı mısın?

"Konuşmayız, icraat yaparız" dedin bir icraatini göremedik. "Boş koltuk verseler oturmam" diyerek siyasetten uzağım dedin. 4 Günde 3 miting yapan bir kişi nasıl siyasetten uzak olabilir? Sen bu taraftarı ne sandın? Rekora doğru koşuyorsun haberin yok...

Yoruldum. Seni eleştirmekten, yanlışlarını söylemekten, aynı şeyleri tekrarlamaktan yoruldum. Ama sen miting miting gezmekten yorulmadın. Kazlıçeşme mitingi... İşte o gün ne yapmaya çalıştığını çok iyi anladım. "Konuşmak yok, icraat var" demiştin değil mi? Senin tek icraatin mitinglerde boy göstermek. Bizim sevinçlerimizi, hayallerimizi çalanları yalamak. Kazlıçeşme ile başladı, sonra mitinglerde kombine sahibi oldun. Ev sahibi, deplasman derken Trabzonspor'u unuttun.

4 Gün de 3 maç olsa gelip izlemezsin, mitinglere koşa koşa gidersin... Allah senin belanı versin. Kupamızı çalanların, hırsızları koruyanların yanında durduğun için sana teşekkür mü edelim? Bunu mu istiyorsun? Avni Aker'de Vira grubunun "Sen hayatımda anlam" gibi bir bestesini yasaklamandan çıkan sonuç bu. Sana teşekkür edelim. Ne için mi?

Kendini, rengini, safını daha ilk başlardan belli ettiğin için sana teşekkür ederiz Hacıosmanoğlu. Daha fazla hayallerimizi yıkmadığın için, söylediğin yalanlara kanmamamızı sağladığın için sana teşekkür ederiz. Kirli ellerini çek Trabzonspor'dan. Biz sahip çıkarız kutsal değerimize. Sahi sen Trabzonspor'un başarılarını, performansını boşver. Senin için; deplasman mitinglerindeki performansın daha önemli.

Kupamızı istediğimiz için vatan haini olduk. Biber gazı yedik, o kupa için can verenler oldu, eylemler yaptık. Sen yine mitinglere gittin. Olsun. Git sen mitinglere, yaşını başını almış adamsın karışmayız sana. Ama gitmişken bizim kupayı da bir sorsana sana zahmet? "1 ayda gelecek olan" bir kupa vardı. Unuttun sanırım. Senden ricamız bir dahaki miting dönüşünde ya kupa ile dön, ya da hiç dönme.

Bu iş bitmedi büyük başkan(!) biz; yani büyük Trabzonspor taraftarı "bitti" demeden bitmeyecek. Sana inanan ölsün başkan..."

OrkHun
03.05.2014, 17:03
Peki seninde Mustafa amcaların var mı? Genç yaşta olanlarla katlanamayıp intihar eden dostların, sevdiklerin, akrabaların? Hepsini geçtimde çok sevdiği formasıyla yatıp kalkan çocukların 2010-2011'de hayallerinin çalınması ne demek bilir misin? Babasıyla yıllar sonra gelecek olan şampiyonluğu kutlama hazırlıkları yaparken bir an da çöküntüye uğrayan; hayallerin, mutlulukların, sevinçlerin bir çocuktan çalınması ne demektir bilir misin?

Bir de o sezon çektiğimiz cefalar var. Kar, kış, soğuk, buz demeden aksatmadığımız deplasmanlar mı dersin, ailemizi, sevdiklerimizi, göze alıp geride bırakarak yola çıkmak mı dersin, bir sezon boyunca SIRF YILLAR SONRA GELECEK ŞAMPİYONLUK İÇİN varını yoğunu Trabzonspor'a mı yatırmak dersin...

Ne dersen de, o kadar şeyden sonra insan çekilen cefanın sefasını da ister istemez sürmek istiyor. Ama bir an da bütün cefaların, hayatlarımızın, hayallerimizin, mutluluklarımızın gözyaşlarına dönüşmesi benim zoruma gidiyor. Hepsinin diri diri yanması az bile. Belli ki bu takıma bizim verdiklerimizi vermemissin, ki bu yüzden böyle bir mesaj yazmışsın.

Bu arada belirteyim, ben Trabzonlu değilim. Ama bu takıma bir Trabzonlu'dan daha çok şey verdim beni bilen bilir. Yeri geldiğinde ölümü de göze almasını bildim.

basit bir soru sordum, bu işin asıl faillerini çok açık şekilde onaylayan trabzonlulara ne diyorsun??

hayat bu kadar tekdüze ve basit değil. sen holiganlıkla kafayı sıyırmış olabilirsin ama kimseyi bu şekilde kışkırtmaya hakkın yok.
hayat futboldan ibaret değildir. haksızlığı hesabını sormak, haklılığını kamuya anlatmaya çalışmak başka bir şeydir; konunun faili olmayan sadece salaklığının ve taraftarlıktan gelen çok tabi yanlılığın kurbanı olan insanlara dair nefret içeren söylemlerde bulunmak başka bir şey.

bu yazıyı yazan sen'in ve onaylayan/alkışlayan herkesin bence bir doktora görünmesi lazım. dünyada futboldan başka şeyler de oluyor, enerjinizi o hususlara yöneltin biraz bence.

Emre Aksu
03.05.2014, 17:15
basit bir soru sordum, bu işin asıl faillerini çok açık şekilde onaylayan trabzonlulara ne diyorsun??

hayat bu kadar tekdüze ve basit değil. sen holiganlıkla kafayı sıyırmış olabilirsin ama kimseyi bu şekilde kışkırtmaya hakkın yok.
hayat futboldan ibaret değildir. haksızlığı hesabını sormak, haklılığını kamuya anlatmaya çalışmak başka bir şeydir; konunun faili olmayan sadece salaklığının ve taraftarlıktan gelen çok tabi yanlılığın kurbanı olan insanlara dair nefret içeren söylemlerde bulunmak başka bir şey.

bu yazıyı yazan sen'in ve onaylayan/alkışlayan herkesin bence bir doktora görünmesi lazım. dünyada futboldan başka şeyler de oluyor, enerjinizi o hususlara yöneltin biraz bence.

Yazdığımı iyice oku, anla ve öyle yaz. Mustafa amca da sadece bir taraftardı, intihar edenler de, ve bu arma uğruna yollar da can verenlerde... Ve hayallerimizin, umutlarımızın, emeklerimizin, sevinçlerimizin, gülüşlerimizin çalındığı mağdurlar da; yani bizler de bir taraftarız. Hiç şampiyonluk yaşamamış, babasına her sezon "Bu sene şampiyonuz demi baba?" diye soran umut dolu çocuklar da birer taraftar. Ve o sezon hepsi şampiyonluk bekliyordu. Diğer günü sabırsızlıkla bekleyip arkadaşlarına hiç olmadığı kadar sevinçle anlatacaklardı şampiyonluğu.

Sen bizlere doktor tavsiye etmek yerine kendi Trabzonsporluluğunu sorgulayabilirsin. Bizler; Kazım Koyuncular'ın, Dozer Cemiller'in, Şenol Güneşler'in Trabzonspor'una hayat veriyoruz. Emek veriyoruz, uğruna cefa çekiyoruz. Sen ise Trabzonspor'un hırsızlarına, taraftarlarımızın katillerine masumca yaklaşacak kadar sadece bir sempatizansın. "Taraftar" değil, sadece Trabzonspor'un bir "sempatizanı"...

Hak, adalet yerine bulmadıkça en acı dolu hayatlar o hırsızların, katillerin olsun.

zalperen
06.05.2014, 14:33
Yorumlarınızı bekliyorum...

Ben Trabzonsporluyum. Belki hiç şampiyonluk kutlamadım "kutlayamadım". Ve belki şampiyonluk nasıl kutlanır onu da hiç düşünmedim. Düşündürtmediler bana. Mutluluktan ağlar mıydım? Yoksa sevinç çığlıklarımı atardım inanın bilmiyorum.

Bizi bunlardan mahrum bırakanlar bugün şampiyonluk kutluyorlar, ve tek dileğim hepsinin diri diri yanarak can vermesi. Hırsızların; hayallerimin, sevinçlerimin, mutluluğumun hırsızlarının canlarının yanması tek dileğimdir. Değil bu sezon şampiyonluk, 10 yıl üst üste şampiyonluk kutlasalar da tarih fenerbahçenin "şikeci" damgasını kaldırmayacak. Akıllar da hep "şikeci, hırsız, namussuz" olarak kalacak ve anılacaklar.

Evet, belki de hiç şampiyonluk kutlatmadılar bana; ama Trabzonspor, bana şampiyonluktan daha önemli şeyler yaşattı ve öğretti. "Dik duruşun, onurlu olmanın, şerefli olmanın ve ne olursa olsun davadan vazgeçmemenin ne olduğunu" öğretti. Trabzonspor bana bu güzellikleri yaşattı, bu güzellikleri benim hayatıma soktu.

Peki ya onların hayatlarına ne girdi, neler öğretildi? "Namussuzluk (CAS), hırsızlık, katillik, onursuzluk, gurursuzluk, çirkeflik, yüzsüzlük.." ve daha fazlası... Onlara öğretilenler bunlar oldu.

Ve ben onca şeyden sonra, gelmeyen şampiyonlukların inadına bir kez daha diyorum ki; İYİ Kİ TRABZONSPORLUYUM!

EMRE AKSU

İzinsiz kullanılması yasaktır. 5846 sayılı yasaya göre suçtur.

Yakmak öylemi ? 2 Temmuz 1993 de neredeydin merakımdan soruyorum.

guci 29
20.07.2014, 01:44
Babam İstanbul takımlarından birini destekliyor olsaydı, ben de o sürüden biri olacaktım. Çünkü çok küçüktüm ve doğru ya da yanlış hangisi, kestiremeyecek yaştaydım. Küçük bir kız çocuğuyken, daha 5 yaşında aşıladığı futbol ve Trabzonspor sevgisiyle bugünlere geldim. Futbolcu oldum. Futbolda mücadele etmeyi öğretirken hiç zorluk yaşamadım. Aksine daha çok benimsedim... Çünkü mücadele eşittir Trabzonspor demekti. :) Güçlülere kafa tutan bir anlayış kanımızda varmış, bunu farketmek hiç de zor olmadı. :)

İyi ki Trabzonsporluyum!